Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 47

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:51 pm

Fantina, βλέπω αρχίζεις να μπαίνεις σιγά σιγά στο νόημα του τι εστί Ρούσσος !
Κι όπως άκουσες σήμερα, κανείς δεν τον κατηγορεί γιά όλα τα κακά κι άδικα της σειράς, το κατηγορητήριο αφορά μόνο αυτά που έκανε --απόκρυψη φόνου, παράνομες υιοθεσίες -- και τίποτε πέραν αυτών. Φυσικά έχει κάνει πολύ περισσότερα , όπως πχ. για το κέρδος και μόνο, επέτρεψε να γίνουν και να συνεχιστούν τακτικές που οδήγησαν στο θάνατο αθώα παιδάκια, για το κέρδος και πάλι, έκλεισε στη φυλακή σκευωρόντας εναντίον της, μιά γυναίκα που είχε ήδη χάσει και άνδρα και εραστή, άρα μόνη, με μόνο υπερασπιστή ένα μικρό παιδί... και αυτά είναι μόνο όσα ξέρουμε.....
Κατά τα άλλα, με γειά το καινούργιο φόρεμα και να περάσεις καλά.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 11:13 pm

Φαντίνα πολύ ωραίος σχολιασμός και πολύ εύλογα τα ερωτήματα σου!! Εύγε!! Wink

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 11:29 pm

JESSIE έγραψε:Fantina, βλέπω αρχίζεις να μπαίνεις σιγά σιγά στο νόημα του τι εστί Ρούσσος !
Κι όπως άκουσες σήμερα, κανείς δεν τον κατηγορεί γιά όλα τα κακά κι άδικα της σειράς, το κατηγορητήριο αφορά μόνο αυτά που έκανε --απόκρυψη φόνου, παράνομες υιοθεσίες -- και τίποτε πέραν αυτών. Φυσικά έχει κάνει πολύ περισσότερα , όπως πχ. για το κέρδος και μόνο, επέτρεψε να γίνουν και να συνεχιστούν τακτικές που οδήγησαν στο θάνατο αθώα παιδάκια, για το κέρδος και πάλι, έκλεισε στη φυλακή σκευωρόντας εναντίον της, μιά γυναίκα που είχε ήδη χάσει και άνδρα και εραστή, άρα μόνη, με μόνο υπερασπιστή ένα μικρό παιδί... και αυτά είναι μόνο όσα ξέρουμε.....
Κατά τα άλλα, με γειά το καινούργιο φόρεμα και να περάσεις καλά.....

σε ευχαριστω παρα πολυ !!!!!
σημερα μου κτυπησε πολυ ασχημα αυτη η σκηνη και ως ενα σημειο αδικαιολογητη ....
δεν ξερω τι αντιδραση θα εχουν Νορα και Λουκας ως προς την Μελιτα (θα το σχολιασω αμα και οταν το δω )
αλλα να λεει οτι οι φιλοι σου δεν σε λαμβανουν υποψην στις αποφασεις τους ,στην κορη του και δεν σε νοιαζονται ,ειδικοτερα μετα την συμπεριφορα της Μελιτας κατα καιρους, ηταν ακυρο και ακαιρο ......
(μπορει ολα αυτα να γινονται στα πλαισια της δαιμονοποιησης του Ρουσσο )
θα δουμε .......
και οντως το φορεμα .........αψογο (οχι οτι ειμαι ψωνιο ,που εκανε ψωνια )

rafoni μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 11:55 pm

Παραδόξως μου άρεσε το αποψινό. Είχε λιγότερες "αχρείαστες" σκηνές από άλλα, είχε χιούμορ, είχε προσωπικές στιγμές και όχι μόνο ανακριτες, διαμάντια και πτώματα, ήταν καλοπαιγμένο στο μεγαλύτερο μέρος του και φροντισμένο. Όντως η συμμετοχή Σταύρου έσπασε τα κοντέρ, μη σας πω ότι ξεπέρασε και το πεντάλεπτο κι αυτό είναι κάτι. Θα επανέλθω στο τέλος στο προσφιλές μου θέμα.
Σήμερα μέχρι και η Αμαλία μου άρεσε, μόνο αυτή όμως από το ντουέτο, είπαμε έχω καλή διάθεση, δεν έπαθα και μαλάκυνση! Μου άρεσε επίσης πολύ η σκηνή της παρέας στο σπίτι της Δάφνης κι αυτό έχει τη σημασία του, καθότι δεν είμαι ιδιαίτερα φαν. Μου έβγαλαν μια ζεστασιά, έναν αυθορμητισμό και γέλασα σε αρκετά σημεία. Φαίνονταν χαλαροί και ωραία συντονισμένοι. Τα ίδια ισχύουν και για τις σκηνές της Νόρας και του Λουκά. Κι αυτές μου άρεσαν, ήταν πιο ανάλαφρες και τρυφερές, δηλαδή το στυλ που τους πηγαίνει.
Ο Ηλίας με την απελπισμένη μάχη του, πέρα από την υποκριτική δεινότητα του κυρίου Αρζόγλου, ακόμα και ...συμβολικές διαστάσεις μπορεί να έχει, με όλα αυτά που ζούμε. Η εικόνα της μπουλντόζας που έρχεται καλά καθούμενα να σου γκρεμίσει το σπίτι είναι μάλλον πολυσήμαντη λόγω περιστάσεων.
Και κάτι μοναδικό στα χρονικά: ο Στέφανος με ενθουσίασε στη σκηνή με τη Μελίτα (σχεδόν δεν πίστευα στα μάτια και τα αυτιά μου) και μου έκανε τα νεύρα γαρδούμπα στη σκηνή με την Έρι. Η αλλαγή πλεύσης της τελευταίας είναι καλοδεχούμενη, αλλά ελπίζω να μην χρησιμοποιηθεί για να αποδειχτεί η λαϊκή θυμοσοφία (που δεν είναι ούτε λαϊκή ούτε θυμοσοφία)ότι κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες όλοι ή ακριβέστερα όλες μπορούν να ξεκατινιαστούν.
Για τη Μελίτα, για να μη γράφω συνέχεια τα ίδια, θα επικαλεστώ ένα σχόλιο της fay σε άλλο τόπικ. Η πανταχού περιοδεύουσα αγωνία της για το αν θα χάσει τη ...δουλειά της είναι επιεικώς προκλητική, όταν πολλοί από τους θεατές της σειράς βιώνουν την ανεργία στο πετσί τους με εξαιρετικά επώδυνο τρόπο και αντιμετωπίζουν έως και πρόβλημα επιβίωσης. Λίγη συναίσθηση σε τέτοια θέματα δε βλάπτει.
Συμφωνώ και υποκλίνομαι στη soso και στη jessie για τις τοποθετήσεις τους σχετικά με τον ...απόλυτο. Γενικά στις καθημερινές σειρές όπου οι ερωτικές ιστορίες παίζουν ή πρέπει να παίζουν καθοριστικό ρόλο, οι παρτενέρ στα ζευγάρια δεν "καπαρώνουν" τη θέση τους σε αυτά βάσει αρχαιότητας. Είναι πολλοί παράγοντες που κρίνουν την πορεία τους κι αν ένα ζευγάρι δεν τραβάει με κανένα τρόπο για μάλλον προφανείς λόγους, η τυχόν εμμονή σε αυτό δεν προσφέρει τίποτα ούτε στη σειρά, ούτε στους θεατές της, ούτε και στους ίδιους τους ενδιαφερόμενους ηθοποιούς. Ενδεχομένως η Μελίτα, λόγου χάριν, εκτός απολύτου να ήταν λιγότερο εκνευριστική.
Εύχομαι λοιπόν εκ βάθους καρδίας η soso να επαληθευτεί, ο απόλυτος να μας τελείωσε και εμείς να ζήσουμε σαν τα ψηλά βουνά, να ζήσουμε να τον ξεχάσουμε!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 12:25 am

Φαγωθήκατε, "τη φίλησε" και "τη φίλησε"..... Razz
Έτσι φιλιόνται μωρέ οι ερωτευμένοι?
Τρία λεπτάκια μίνιμουμ το ερωτευμένο φιλί κορίτσια.... sisi
Ειδάλως, έτσι ξέρω να φιλάω κι εγώ τ' ανίψια μου! Άντε τώρα, αρχίσαμε αμέσως τα συμπεράσματα, "τα 'χουνε" και "τα 'χουνε".... Nyxia

Λοιπόν.... δεν ξέρω αν φταίει η προϊούσα Άνοιξις, ο ήλιος που δεν μας πολυέκανε τη χάρη σήμερα, ή το ότι γύρισα απ' τα μαγαζιά με τρεις τσάντες γιομάτες, αλλά πάλι μια χαρά γέλασα με το επεισόδιο... Ή ίσως πάλι δουλεύουν υπογείως τα ανθοϊάματα, έχω γίνει θετικός άνθρωπος και χαρούμενος, το ρίχνω στην τρελή, φχαριστιέμαι τις ατάκες, όπου υπάρχουν, τις ερμηνείες, χαζεύω τα ενδυματολογικά και την παράνοια, και ως εκεί.... Angel

Χτυπήθηκα με το Άσπρο Μαύρο. Που βέβαια, το μαύρο έκανε όλη τη δουλειά...

Το γέλιο στα μάτια του Στέφανου με την ιστορία της αδερφούλας, όοοολα τα λεφτά! sisi

Ο Λουκάς με την εν λόγω, εξίσου απολαυστικός!

Ζήλεψα τα noodles μετά, ακόμα πεινάω να πάρει... Η σκηνή όμως μ'αρεσε. Αβίαστη, καθημερινή, γλυκούλα.

Η Μελίτα να πάει και σε μια κυρούλα που ρίχνει το μολύβι, μια και με τη φλυτζανού και τη χαρτορίχτρα μάλλον δεν τα κατάφερε.... Α, μετά να πάει και για ηλεκτροσόκ, διότι νομίζω ότι η κατάσταση της έχει ξεπεράσει ανεπανόρθωτα το σημείο των χαπιών.... Στέφανος εκτός ιματίων, αγαπώ! Palamakia

Εριέτα αγαπω επίσης, σταθερά και με αφοσίωση, είναι γνωστό αυτό.... λάλησε κι αυτή πάλι σήμερα με το απόμουρλο!!!

Και τέλος, τι να πει κανείς για τον Ηλία.... τίποτα : respect : : respect : : respect :

ΥΓ fantina, loukitsa και roria, ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και την υποδοχή.... : thanks :
fantina μου....ήμουν σε άδεια το καημένο.... red
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από doctor Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 12:30 am

Μαλιστα. Εχω αρχισει λοιπον να τα παιρνω με ολους αυτους τους κριτες των παντων που ειναι ετοιμοι να στειλουν στην πυρα τον Ρουσσο και δεν κοιτανε την παρτη τους, με πρωτο και καλυτερο τον Ηλια. Θα ειναι λεει με το μερος των παιδιων! Μωρε τι μας λες; Ποιος, αυτος που σκοτωσε τη γυναικα του και δεν τιμωρηθηκε ποτε! Εχει τη συνειδηση του ησυχη γιατι λεει ηταν ατυχημα και ο,τι εκανε το εκανε για τη Δαφνη. Γιατι τοτε δε δεχονται και την αληθεια του Ρουσσου, οτι ο φονος ηταν ατυχημα και ο,τι ακολουθησε ηταν για το καλο των ορφανων; Αμφιβαλλει κανεις οτι η εξελιξη ηταν ο,τι καλυτερο για το Λουκα και (κυριως) για την Εριεττα που βρεθηκε να κολυμπαει στα πλουτη και τη χλιδη; Θελετε ολοι εσεις να πολεμησετε τον απληστο και εγωιστη Ρουσσο; Πολυ καλα, μαζι του ομως ας πληρωσει και ο Μανος (τοσο για το ατυχημα με το Φωτη, οσο και για το βιασμο της Ευας και τις μετεπειτα αξιοποινες πραξεις του), ο Στεφανος (γιατι συνεχιζει δουλειες που ακομα και ο ιδιος ντρεπεται να κατονομασει), ενδεχομενως η Εριεττα (εφοσον αποκαλυφθει κατι μεμπτο απο τη ζωη της), φυσικα η Αντιγονη και η Νταιζη, μα πανω απο ολους ο Ηλιας για φονο, αποκρυψη πτωματος και παρεμποδιση δικαιοσυνης. Οχι οπου μας βολευει να βρισκουμε δικαιολογιες και ελαφρυντικα. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ (ή μηπως οχιWink

doctor

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 12:35 am

doctor έγραψε:Μαλιστα. Εχω αρχισει λοιπον να τα παιρνω με ολους αυτους τους κριτες των παντων που ειναι ετοιμοι να στειλουν στην πυρα τον Ρουσσο και δεν κοιτανε την παρτη τους, με πρωτο και καλυτερο τον Ηλια. Θα ειναι λεει με το μερος των παιδιων! Μωρε τι μας λες; Ποιος, αυτος που σκοτωσε τη γυναικα του και δεν τιμωρηθηκε ποτε! Εχει τη συνειδηση του ησυχη γιατι λεει ηταν ατυχημα και ο,τι εκανε το εκανε για τη Δαφνη. Γιατι τοτε δε δεχονται και την αληθεια του Ρουσσου, οτι ο φονος ηταν ατυχημα και ο,τι ακολουθησε ηταν για το καλο των ορφανων; Αμφιβαλλει κανεις οτι η εξελιξη ηταν ο,τι καλυτερο για το Λουκα και (κυριως) για την Εριεττα που βρεθηκε να κολυμπαει στα πλουτη και τη χλιδη; Θελετε ολοι εσεις να πολεμησετε τον απληστο και εγωιστη Ρουσσο; Πολυ καλα, μαζι του ομως ας πληρωσει και ο Μανος (τοσο για το ατυχημα με το Φωτη, οσο και για το βιασμο της Ευας και τις μετεπειτα αξιοποινες πραξεις του), ο Στεφανος (γιατι συνεχιζει δουλειες που ακομα και ο ιδιος ντρεπεται να κατονομασει), ενδεχομενως η Εριεττα (εφοσον αποκαλυφθει κατι μεμπτο απο τη ζωη της), φυσικα η Αντιγονη και η Νταιζη, μα πανω απο ολους ο Ηλιας για φονο, αποκρυψη πτωματος και παρεμποδιση δικαιοσυνης. Οχι οπου μας βολευει να βρισκουμε δικαιολογιες και ελαφρυντικα. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ (ή μηπως οχιWink

Καλως μας ήρθες και καλα ποστ!
Είσαι καινουργιο μελος στην παρεα μας και δεν ξέρεις
πως αυτα που γραφεις τα εχουμε πει και μεις ))

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από doctor Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 12:41 am

loukitsa έγραψε:Καλως μας ήρθες και καλα ποστ!
Είσαι καινουργιο μελος στην παρεα μας και δεν ξέρεις
πως αυτα που γραφεις τα εχουμε πει και μεις ))
Καλως σας βρηκα! Γεγονος ειναι οτι παρακολουθω καιρο το φορουμ, αλλα σπανια μπαινω στη διαδικασια να σχολιασω. Αλλα σημερα τα πηρα πολυ με το απολυτο και επικριτικο υφος του Ηλια (για 1η φορα). Με το καλο να τα ξαναπουνε στο ιδιο κελι!

doctor

Δημοσίευση από roria Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 1:14 am

Καλώς ήρθες και από μένα και καλά ποστ (να που πάλιωσα κι εγω και καλωσορίζω νέα μέλη!).
Έχω μια διαφωνία σε ό,τι αφορά την Εριέττα. Για το Λουκά μας έχουν πει σε όλους τους τόνους ότι ο θετός πατέρας του ήταν μακράν ο καλύτερος της παρέας. Επιπλέον έμεινε στην Ελλάδα και ο Ρούσσος πράγματι τον φρόντισε και του έστρωσε μια καριέρα. Η Εριέττα δόθηκε σε έναν αρχιμαφιόζο που την πήρε στην άλλη άκρη της γης, όπου κανείς δεν μπορούσε να ελέγξει πώς τη μεγάλωνε. Για ένα παιδάκι τα λεφτά και η χλιδή ποτέ δεν μπορούν να αντισταθμίσουν την αγάπη και τη θαλπωρή μιας πραγματικής οικογένειας. Αντίθετα από σένα λοιπόν πιστεύω ότι η Εριέττα είναι πιο δικαιολογημένη από το Λουκά να στρέφεται εναντίον του Ρούσσου.
Για τον Ηλία πάντως δεν έχεις άδικο. Βέβαια δεν μπορεί να μην πάρει το μέρος των παιδιών του (ευτυχώς δεν είναι όλοι οι γονείς σαν την ανεκδιήγητη Στέλλα), αλλά από αυτό το σημείο μέχρι του να παριστάνει τον τιμητή στο Ρούσσο υπάρχει μεγάλη απόσταση,θα συμφωνήσω μαζί σου.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 1:18 am

Η κύρηξη του πολέμου έγινε και επίσημα οπότε μένει να δούμε που θα οδηγηθεί το όλον

Σήμερα το επεισόδιο ακροβατούσε ανάμεσα στο αστείο (δεν μπορώ να δω διαφορετικά τη σκηνή του Ρούσσου με την τρελή και τη θεότρελη) και το τραγικό που αντιπροσώπευε ο Ηλίας.

Δεν μπορώ παρά να κάνω αρχή απ τον κύριο Αρζόγλου που έδειξε για άλλη μια φορά την κλάση του και με τις σιωπές του κραύγασε την απελπισία του για τον ξεριζωμό του απ το μέρος που έζησε όλη του τη ζωή.

Το θέμα της Μαρίλιας λίγο ως πολύ στάσιμο αλλά η στάση του Λευτέρη για άλλη μια φορά αποδεικνύει οτι όταν έλεγε στην Εύα θέλω να είμαι δίπλα σου το εννούσε. Έτρεξε παρακολούθησε και παρόλα αυτά ενδιαφέρθηκε και για το θέμα του Ηλία. Ισότιμο μέλος της παρέας πια

Κι όμως αυτοί οι δύο δεν θυμίζουν σε τίποτα ζευγάρι που μόλις άρχισε μια σχέση. Που είναι η ανάγκη του ενός για τον άλλον; Την είδε κανείς; Μου διέφυγε; Φτάσαμε στο σημείο να κάνουμε πλακίτσα που ο Λευτέρης φίλησε πεταχτά την Εύα. Εξαντλήθηκε η έμπνευση με τις αλεπάλληλες ερωτικές σκηνές των απόλυτων; Δεν περίσεψε καμιά για τους νέους; Έστω βρε αδελφέ μια βόλτα με τη μηχανή τέρμα τα γκάζια και μουσική Κάτι που να δείχνει ζευγάρι τέλος πάντων.

Η Μελίτα θεωρεί τον ευατό της κέντρο του σύμπαντος. Δεν την ενδιαφέρει τι μπορεί να πάθει ο πατέρας της ή αυτός που ισχυρίζεται οτι αγαπάει αλλά τι συνέπειες θα έχει η σύραξη στη ζωούλα της και αν ο Στέφανος θα την έχει κέντρο του κόσμου ή θα το μετατοπίσει στην Εριέττα.

Ο Στέφανος πάλι για άλλη μια φορά πολύ λίγος σαν άντρας. Ακούει τις απαιτήσεις της κατσαρούλας και τις παραλογίες της και καλώς αντιδράει αλλά ο τρόπος που της πέταξε την ατάκα καίγομαι για την Εριέττα ήταν μικρόψυχος. Θέλει να την πονέσει και μαστιγώνει με τα λόγια. Φεύγοντας απ τη Μελίτα πηγαίνει στην Εριέττα και φέρεται και σ εκείνη άθλια. Διαλέγει τη στιγμή που η Εριέττα έχει έρθει στα όρια της με τις παραλογίες της Μελίτας να την υπερασπιστεί. Δεν τρελαίνομαι με το συγκεκριμένο ήρωα αλλά καλό θα είναι να ξεκαθαρίσουν τι θέλουν να τον κάνουν.

Αμαλία και Στέλλα ιδρύουν φαν κλαμπ Ρούσσου και γυρίζουν απο ανατολή σε δύση να κάνουν τους διαμεσολαβητές. Δεν ξέρω αν πρέπει τελικά να πάνε και στο κομμωτήριο αλλά το δικό μου μαλλί φριζάρισε απ όσα άκουσα και μάλλον θα πρέπει εγώ να τρέξω στην κομμώτρια

Η πονεμένη έχασε το σκυλάκι της και τόριξε στο πιοτί αλλά ευτυχώς δεν έπιασε τιμόνι στα χέρια να πάρει παραμάζωμα κανέναν χριστιανό. Αδελφός και πατέρας του παιδιού της τη συμβουλεύουν να το ρίξει στις καλές πράξεις για να γυρίσει πίσω το αμόρε της. Το σάλιο σας ξοδεύετε αγόρια η καλή πράξη έχει αξία όταν την κάνεις μόνος όχι όταν στην επιβάλλουν ή γίνεται για να κερδίσεις κάτι.

Αν κατάλαβα καλά ο πόλεμος ξεκίνησε για να τιμωρηθεί ο Ρούσσος για την απόκρυψη του φόνου του Αραβαντινού και τις παράνομες υιοθεσίες. Πάνω σ αυτό το δεύτερο έκανα κάποιες σκέψεις και τίποτα δεν μου κολάει.

Αυτό το θέμα έχει απασχολήσει πολλές φορές τη σειρά.

Αρχικά είδαμε την υιοθεσία του Μάνου απ το Λύτρα όπου το παιδί για την ακρίβεια δηλώθηκε σε άλλο όνομα. Θυμάμαι ότι τότε ο Ρούσσος δεν ήξερε ποιό απ τα δύο παιδιά ήταν το πραγματικό παιδί του Λύτρα και πίστεψε οτι το άλλο ενδεχομένως ήταν δικό του με αποτέλεσμα να οδηγηθεί σε εξέταση dna με το Νικόλα με κίνδυνο να καταστρέψει το σπίτι του. Στη συνέχεια μας είπαν οτι ο Ρούσσος ήταν ενήμερος οπότε προς τι όλο αυτό;

Στην συνέχεια μάθαμε οτι η Αγγέλα είχε κάνει ακριβώς το ιδιο πράγμα με το Λύτρα. Πήρε ένα παιδί που δεν ήταν δικό της και το δήλωσε ως φυσικό της τέκνο. Κι αν ο Λύτρας είχε το χρήμα και τις διασυνδέσεις να κάνει κάτι τέτοιο μια μεροκαματιάρισα γυναικούλα πως το κατάφερε αν δεν την βοήθησε κάποιος που ήξερε τον τρόπο;

Στο δρόμο μας βρήκαμε τον Άρη ο οποίος δεν εντάσσεται βεβαίως σ αυτήν την κατηγορία απλά η Νταιζούλα τον φόρτωσε στον Οδυσσέα εξαπατώντας τον αλλά είναι επίσης ένα παιδί που μπερδεύτηκε η πατρότητά του

Στην πορεία μάθαμε οτι η Αντιγόνη έδωσε το παιδί του Λύτρα για υιοθεσία κι εδώ έχω ακόμη περισσότερα ερωτηματικά.
Όταν έμαθε την εγκυμοσύνη γιατί επέλεξε να το κρατήσει;
Ο Λύτρας γνώριζε οτι περιμένει το παιδί του ή δεν το έμαθε ποτέ;
Γιατί η Αντιγόνη έφυγε και άλλαξε όνομα στο δικό της παιδί;
Ποιός την απειλούσε και γιατί;
Μια γυναίκα που πετάει στα σκουπίδια το μωρό της γιατί παίρνει ένα ξένο παιδί και το προστατεύει;
Γιατί κάποτε ο Στέφανος έλεγε στη μητέρα του ''Πως μπόρεσαν να το κάνουν αυτό σε σένα που αγαπούσες τόσο τα παιδιά;''

Τέλος μας προέκυψαν οι υιοθεσίες της Εριέττας και του Λουκά. Μαθαίνουμε οτι ο Ρούσσος κανόνισε αυτές τις υιοθεσίες μιας και προηγούμενα το είχε ξανακάνει με το Μάνο. Τρυπα ή ανακρίβεια;

Απ όλες αυτές τις υιοθεσίες εξέταση έχει γίνει μόνο στην περίπτωση του Μάνου και του Άρη

Αναρωτιέμαι υπάρχει πιθανότητα τα πράγματα να μην είναι όπως φαίνονται; Μήπως ο Ρούσσος και η Αντιγόνη δίνουν μια διαστρεβλωμένη εικόνα επειδή κρύβουν κάτι άλλο; Ή μήπως έχει χαθεί η μπάλα στο σενάριο και φορτώνονται όλα στο Ρούσσο σαν εύκολη λύση;

Και μιας και αναφέρθηκα σε γονείς και παιδιά να αναρωτηθώ και για το Λευτέρη. Μόνο εμένα παραξένεψε η απάντηση που έδωσε στην Εύα όταν τον ρώτησε αν έχει κάποιον που θα ήθελε να ειδοποιήσει τότε που τον πυροβόλησαν; Μόνο στη μητέρα του αναφέρθηκε. Ο πατέρας του άγνωστος; Νεκρός; Ποιός ξέρει. Μη θυμηθώ οτι κάποτε μας έλεγε οτι η φωτογραφία που έδειχνε την παλιά παρέα κάτι του έλεγε και κάπου την είχε δει γιατί το μυαλό μου θα αρχίσει να ψάχνει γύρω γύρω για το μπαμπάκα του.

Σε γενικές γραμμές το επεισόδιο δεν ήταν τόσο κακό όσο άλλα. Ίσως γιατί γέλασα με το θέατρο του παραλόγου, ίσως γιατί ο κύριος Αρζόγλου έδωσε μια ακόμη καταπληκτική ερμηνεία ίσως γιατί η παρέα μαζεύτηκε και πάλι να αντιμετωπίσει τους δράκους δεν ξέρω.

Μέτριο απο μένα.

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 7:52 am

Εδώ κολλάει ο τίτλος της ταινίας : "Οταν εσύ κοιμόσουν".... Μα γράψατε τόσα πολλά κι εγώ κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου? Συγχαρητήρια!
Πρώτα πρώτα στη Μαρία (Clarabelle) γιατί με το σχολιασμό σου, εξετάζεις τόσες πλευρές που μας έχουν πράγματι αφήσει ερωτηματικά, και μακάρι να τα διαβάζει κανείς απ'την ομάδα, μήπως και φροντίσουν να δώσουν απαντήσεις. Μετά, στa σχόλια της Roria και της Kapetanissas, που με κάνουν πάντα να χαμογελώ... Σχετικά με το θέμα του Ηλία, που έθιξε ο/η doctor, υπάρχει μιά βάση για να τον κατηγορήσουμε (όχι που θα έμενε ανεκμετάλλευτος απ'τους σεναριογράφους κι αυτός), αλλά και κάποιες διαφοροποιήσεις. Ο Ηλίας πράγματι φταίει για το θάνατο της (αγαπημένης του) γυναίκας, γιατί ενα τυχαίο σπρώξιμο έγινε αιτία για το μοιραίο.... Ωστόσο, η κατάσταση στην οποία βρέθηκε είναι ιδιάζουσα, γιατί η ίδια η γυναίκα του, πριν κλείσει τα μάτια, τον όρκισε να μην μιλήσει ποτέ στη Δάφνη γι'αυτό, και την υπάκουσε, γιατί κι ο ίδιος ήξερε οτι αν μιλούσε, η Δάφνη θα έχανε, εκτός της μητέρας, και τον πατέρα της, στα 15 της, και η μοίρα που της αναλογούσε θα ήταν να μεγαλώσει σ'ένα ίδρυμα, σαν ορφανό κι από τους δύο γονείς, αφού κι ο πατέρας θα κλεινόταν στη φυλακή.... Επρεπε λοιπον να κρύψει ο,τι έγινε, να βρεί το κουράγιο να τη θάψει, να πεί ψέμματα στο παιδί του για να μην το πληγώσει, αλλά αυτό δεν έσωσε τον ίδιο απ'τις τύψεις που τον βασάνιζαν χρόνια ολόκληρα, τόσο που ένα κομμάτι της λογικής του ράγισε, μιλούσε με την αγαπημένη σύζυγο που έχασε σαν να ήταν ακόμη ζωντανή, και ήταν πράγματι ζωντανή, μέσα του. Και δεν μπορώ να τον συγκρίνω με το Ρούσσο, ούτε με το Μάνο, ούτε με κανένα, γιατί αυτός τουλάχιστον κατήγγειλε ο ίδιος τον εαυτό του, ήθελε να πληρώσει, κι ήταν καλοδεχούμενη η τιμωρία γι'αυτόν, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους. Τώρα γιατί η δίκη που ο ίδιος επεδίωξε να περάσει δεν δόθηκε απ'το σενάριο ακόμη, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, για μένα δικάστηκε για τις πράξεις του και καταδικάστηκε μέσα απ'τις τύψεις του και την ενοχή του, που ποτέ δεν αποποιήθηκε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 11:50 am

Η σκηνή Μελίτας Ρούσσου ήταν πολύ ωραία δοσμένη. Έδωσε ανάγλυφα την τρικυμία που βιώνει η Μελίτα που από την μία έχει επίγνωση λίγο πολύ του παρελθόντος του πατέρα της και από την άλλη δεν θέλει να πιστέψει τα χειρότερα γι' αυτόν τον άνθρωπο ούτε βέβαια να τον χάσει από την ζωή της.
Το καλύτερο είναι να σταθεί πλάι του. Με κριτική, με κάποια απόσταση ίσως αλλά πλάι του.
Το ντουέτο Αμαλία - Στέλλα, μαύρο - άσπρο, σε κοινή αποστολή επίσης πολύ καλό και σπιρτόζικο.
Η σκηνή Στέφανου-Μελίτας απέδειξε για μια ακόμη φορά την απίστευτη χημεία αυτών των δύο λαμπερών ανθρώπων, του Σταύρου και της Παπά.
Επί της ουσίας φάνηκε ότι οι ο Στέφανος και η Μελίτα έχουν κολλήσει στο στάδιο του θυμού και πετάνει μπηχτές και ειρωνίες ο ένας στον άλλον.
Η σκηνή Εριέττας Στέφανου ήταν ξενέρωτη, όπως πάντα, ωστόσο χρήσιμη για να βγουν κάποια συμπεράσματα. Η Εριέττα αισθάνεται πλέον σίγουρη ότι ο Στέφανος δεν θα ξαναγυρίσει στην Μελίτα και γι' αυτό έχει πάρει φόρα και την θάβει στον ίδιο τον Στέφανο. Απαράδεκτα μικροπρεπής συμπεριφορά. Η large κυρία που μπορούσε να κρίνει αντικειμενικά ακόμα και την ερωτική αντίζηλό της μόλις μας τελειώσε.
Ο Στέφανος όμως αμέσως προσέτρεξε να δικαιολογήσει την Μελίτα του! Είναι κρυφοπληγίτσας για την Μελίτα πώς να το κάνουμε;! Μου έχουν λείψει πολύ οι αγαπησιάρικες σκηνές του Στέφανου και της Μελίτας!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 12:42 pm

Η Μελίτα είναι το αγνό κοριτσάκι, χαμένο μέσα στο πέλαγος και την τρικυμία, πού έχει πληγωθεί πολύ, χωρις ποτέ να έχει εκείνη πληγώσει κανένα, και όλοι την έχουν βάλει στο στόχαστρο....
H Eριέττα πάλι, είναι μικροπρεπής! Γιατί? Μα γιατί "τόλμησε" να αγανακτήσει για τό βρύσιμο που τρώει εδώ και καιρό απ'τη Μελίτα, που δήθεν της πήρε το Στέφανο, ενώ στην ουσία η ίδια η Μελίτα τον έδιωξε, πριν υπάρξει το ο,τιδήποτε μεταξύ Στέφανου και Εριέττας. Ε! βέβαια, έπρεπε να τα καταπιεί αμάσητα όλα, και τις προσβολές, και το "στα τσακίδια" και το βρύσιμο.... Γιατί αυτή δεν έχει προβλήματα, πρέπει επί πλέον να δικαιολογεί επ'άπειρον και τα καμώματα της Μελίτας.... Οχι, δεν πάει για αγία η γυναίκα, ούτε επιζητεί φωτοστέφανο, άνθρωπος είναι κι αυτή, και κυλάει αίμα στις φλέβες της, όχι νερό.... Αλλωστε ούτε την έβρισε, ούτε την πρόσβαλε, μόνο αλήθειες είπε, αντικειμενικές αλήθειες, στις οποίες και ο Στέφανος συμφώνησε, καταλήγοντας οτι αυτή η συμπεριφορά τον έχει πληγώσει πολύ.... Εδώ η Αμαλία, που πάντα έβγαζε τη κόρη της στον αφρό, πάντα τη δικαιολογούσε και πάντα οι άλλοι, οι κακοί, έφταιγαν, αλλά η Μελίτα ποτέ, τώρα έχει απηυδήσει απ'την αναισθησία της, πού αγνοεί τους πάντες γύρω της, εκτός του εαυτούλη της, και της λέει αλήθειες όταν είναι μόνες τους.... Η Εριέττα δηλαδή, που δέχεται την επίθεση, πρέπει να δείξει μεγαλύτερη ανωτερότητα κι από την Αμαλία? Μήπως να την υιοθετήσει κιόλας, να της μοιράσει και την περιουσία της, μήπως δεν την πούν αρκετά "large" ???
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από marakii Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 12:51 pm

Εγώ δεν θεωρώ οτί ο Λουκάς έχει πάρει τον ρόλο του εκδικητή , απλώς έχει πληγωθεί πολύ και μάλιστα από ένα πρόσωπο το οποίο είχε είδωλο όπως είπε και η Νόρα και αυτή όταν έμαθε την αλήθεια πραγματικά βρισκόταν μετέωρος αλλά ακριβώς επειδή είναι ανθρωπος της δικαιοσύνης έτσι έμαθε και αυτό θέλει να κάνει για αυτόν τον λόγο θέλει να ''τιμωρήσει το Ρούσσο'' Εγώ βέβαια δεν λέω οτί ο Ρούσσος έχει κάνει μόνο κακά καθώς υπάρχουν ήρωες που έχουν κάνει πολύ χειρότερα ο Πέτρος Ρούσσος είναι ένας άνθρωπος που έχει κάνει πολλά καλά και λάθη , όμως όσα λάθη και αν έκανε όσους και αν πλήγωσε δεν μπορώ να ξεχάσω τα καλά που έχει κάνει τα οποία είναι πολλά.....
όσον αφορά τις σκηνές ''της εκδίκησης'' μου αρέσουν γιατί βλέπουμε κορυφαίες σκηνές και ερμηνείες και από τους 2 αντρες...
Τώρα τα του επεισοδίου...

Ο Αρζόγλου υπέροχος με καταπληκτικές ερμηνείες , κλειδωνεται στο σπίτι και λέει τώρα μπορείτε να το γκρεμίσετε : respect :

Στέλλα-Αμαλία ή αλλιώς φαν κλαμπ Ρούσσος lmao τριγυρνούν αριστερά και δεξιά και λένε τα δικά τους...πάντως να παραδεχτούμε οτί έχουν πλάκα αυτές οι 2 μαζί Razz

Μου άρεσε πολή η συσπείρωση της παρέας με σκοπό να μιλήσουν για το τι θα γίνει με τον Κύριο Ηλία....Και από τη συνάντηση λάτρεψα το χαστουκάκι της Νόρας προς το χέρι του Λουκά τον Λουκά που φίλησε 4 φορές σταυρωτά τη Δαφνούλα και γενικώς το όλο κλίμα.....

ΛουκαΝοράκια:Που την αφήνεις τη γυναίκα σου Λουκάκο.....Το πως μ'αρέσουν αυτές οι ειρωνικές ατάκες της Νόρας...τουλάχιστον είχαμε φιλάκι...μετά που η Νόρα περίμενε με τα μαχαιροπίρουνα sisi και 'ηθελε να δωκιμάσει και από του Λουκά Razz πότε θα ψωνίσουν για τη μπουμπού....

Δάφνη-Νικολας Love!

Η σκηνή Εύας-Λευτέρη ήταν τρευφερούλα και αισιόδοξη.....

Η Έρη ήταν παντρεμένη affraid affraid affraid Τι ????????Με ποιόν??????

Αυτό που η Εύα τώρα θυμήθηκε τη Μαρίλια τώρα που δημηουργήθηκε πρόβλημα δεν μου πολυαρέσει....πιάσαμε τη Μαρίλια και αφήσαμε τον Άγγελο....

Αυτά από εμένα και Πολύ Καλό....

Υ.γ.Θέλω να δω σκηνές με Μαριούκο
Θελω ΛουκαΝορικές σκηνές
Θέλω της Δαφνης να της ξαναέρθει έμπνευση....
Θελω παρέα....
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 1:28 pm

JESSIE έγραψε:Η Μελίτα είναι το αγνό κοριτσάκι, χαμένο μέσα στο πέλαγος και την τρικυμία, πού έχει πληγωθεί πολύ, χωρις ποτέ να έχει εκείνη πληγώσει κανένα, και όλοι την έχουν βάλει στο στόχαστρο....
H Eριέττα πάλι, είναι μικροπρεπής! Γιατί? Μα γιατί "τόλμησε" να αγανακτήσει για τό βρύσιμο που τρώει εδώ και καιρό απ'τη Μελίτα, που δήθεν της πήρε το Στέφανο, ενώ στην ουσία η ίδια η Μελίτα τον έδιωξε, πριν υπάρξει το ο,τιδήποτε μεταξύ Στέφανου και Εριέττας. Ε! βέβαια, έπρεπε να τα καταπιεί αμάσητα όλα, και τις προσβολές, και το "στα τσακίδια" και το βρύσιμο.... Γιατί αυτή δεν έχει προβλήματα, πρέπει επί πλέον να δικαιολογεί επ'άπειρον και τα καμώματα της Μελίτας....
Κοίτα να δεις Jessie. Εαν η Εριέττα κατηγορεί την Μελίτα στο Στέφανο (αδικα???) είναι μικροπρεπής, κατίνα, και όλα τα συναφή.Ασχετα εαν η Μελίτα την έχει σκυλοβρίσει προηγουμένως! Η Εριέττα δεν μπορεί απλώς να μιλάει για την Μελίτα - αυτόν τον αγγελο.
Εαν η Μελίτα κατηγορεί ή σκυλοβρίζει την Εριέττα δεν είναι! Μπορεί να την σχολιάζει και να την κατηγορεί. Είναι λογικο γιατι ΜΟΝΟ η Μελίτα αγαπάει, μόνο η Μελίτα έχει προβλήματα, και φυσικά τα πάντα γυρίζουν γύρω απο αυτήν.
Μόνο η Μελίτα έχει δικαίωμα να το κάνει αυτό! Να βρίζει τους άλλους ! Κανείς άλλος!
Α, να το ξέρεις επίσης, όταν η Εριέττα υποστηρίζει την Μελίτα στον Στέφανο, είναι επίσης κατινα, μικροπρεπης, έχει σχέδιο, ύπουλη, σιγανοπαπαδιά, κτλ. Οταν πάλι ΔΕΝ το κάνει, είναι τα ίδια που ανέφερα!

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 382640

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από roria Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 2:51 pm

[code]όταν η Εριέττα υποστηρίζει την Μελίτα στον Στέφανο, είναι επίσης κατινα, μικροπρεπης, έχει σχέδιο, ύπουλη, σιγανοπαπαδιά, κτλ. Οταν πάλι ΔΕΝ το κάνει, είναι τα ίδια που ανέφερα!
gelio gelio
Άψογο και περιεκτικό. Η Μελίτα είναι μια καραμπινάτη περίπτωση βαριάς συναισθηματικής αναπηρίας, με πρώτο και μεγαλύτερο θύμα το ίδιο της το παιδί,για να μην ξεχνιόμαστε. Αν υπήρχε ο Μάνος στη σειρά, άνετα θα μπορούσε να "παίξει" ιστορία διεκδίκησης της κηδεμονίας της Νεφέλης από τον πατέρα της.
Όσο για το Στέφανο, τον "απόλυτο" έρωτα της ζωής της, χαλαρά τον θεώρησε δολοφόνο του παιδιού του, χωρίς καν να τον ακούσει, επειδή έμαθε τι έκανε η ...μαμά του! Δεν είχε πάρει σβάρνα όλο τον κόσμο και σφυγμομετρούσε τη γνώμη τους για τον"άντρα της ζωής της" για να καθορίσει τη στάση της απέναντί του; Χώρια που μετά, ως εποχούμενος Ορέστης Μακρής, πήρε σβάρνα κι έναν ερμο περαστικό! Φέτος δε ο έρωτάς της ξεχείλισε, γιατί εκτός από δολοφόνο και ψεύτη , θεωρεί τον "αγαπημένο" της και ζιγκολό που η Εριέττα τον γοήτευσε με τα λεφτά της. Αυτά δεν είναι νάζια και πείσματα ερωτευμένου, αλλά σοβαρή ψυχική διαταραχή από αυτές που κατά κανόνα παρουσιάζουν άνθρωποι με απέραντο εγωισμό.
Τώρα το γιατί αργεί τόσο να ξεκολλήσει ο Στέφανος, ένας άντρας προφανώς χορτασμένος από σφουγγαρίσματα, μάλλον έχει να κάνει με τους γενικότερους ταλανισμούς που έχει υποστεί αυτός ο χαρακτήρας (και όχι μόνο) στη σειρά. Τόσον καιρό μοιάζει αφημένος να πηγαίνει χωρίς πυξίδα και χωρίς σκοπό στο πουθενά και χαραμίζεται και ο ηθοποιός. Τα λέμε και τα ξαναλέμε.Για να δούμε, θα κινηθεί επιτέλους κάτι;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 3:55 pm

Βάσω και Roria, τα είπατε όλα, τι να προσθέσει κανείς? Ελπίζω κι εγώ οτι θα κινηθούμε τώρα πιά, γιατί αλλιώς βουλιάξαμε! Εκπέμπουμε σήμα SOS εδώ και τόσο καιρό, δεν μπορεί, όλο και κάποιος ασύρματος θα το έλαβε!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Απρ 15, 2011 4:12 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη, συζήτησαν για το θέμα της κατασκήνωση και ότι θα πρέπει να βρουν στον Ηλία ένα σπίτι για να μείνει και να το πάρει απόφαση ότι πρέπει να φύγει από εκεί. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που ήταν σπίτι ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς πήγε να δει την Νταίζη και η Νόρα αν και επέμενε να πάει μαζί του τελικά έμεινε και περίμενε να της φέρει φαγητό να φάνε. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα ανησυχεί για την σχέση της Μαρίλιας και ο Λευτέρης είναι μαζί της. Η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη ήταν πολύ ωραία, μίλησαν για το θέμα του Ηλία και τα είπαν ωραία. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που ο Λουκάς έφερε φαγητό στην Νόρα και ο Λουκάς της έλεγε αυτά που έμαθε, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης