Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απορίες για την ιστορία της σειράς

+56
Sofh Papa
KaTeRiNaM
amcy
brunakos
AmaliaPetros_fan1
Dorina <3 Πέτρος
Nora&Loukas
scorpion_black
κικκο
fanlouknor
mariavenetifoka
stephanos13
aggeliki
ioannaki48
roria
pasxalitsa
soso
kapetanissa
ProudMaslowqueen
fay
Antigoni!
space
maeveline
evanna
Kornilia_Petrakitsa
zeta88
abba
nadiap
marakii
fay66
almaresi
ellie
Edemgiapanta
ειρηνη7
kikitsa
Caroline
loukasnora
edem4ever
taradoula
mary32
naive7
sifantid
Δ.Μπέλλος
aglaitsa
maria_sab
black_cat
feggaropetra
ntina fan
KatsaroYpotheto
nefelik
Clarabelle
JESSIE
loukanorofan
l_aquila
dadela
fantina
60 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από fantina Τετ Φεβ 16, 2011 3:14 pm

σε καποιο απο τα επεισοδια μεταξυ 50 εως 60 δεν θυμαμαι σε ποιος ακριβως (το βρηκα στο τοπικ των video στον τομεα ΛΟΥΚΑΣ ΒΕΝΕΤΗΣ by feggaropetra) αναφερει η Νορα στο Λουκα οτι ο πατερας Ευκλειδης εκανε παρεα με τον πατερα Λυτρα και τον Ρουσο στα πανεπιστημιακα τους χρονια ....
αρα γνωριζονταν απο τοτε .....
ετσι ο Ρουσσος πηρε στην δουλεια τον Λουκα και την Νορα ,τον εναν γιατι ειχε τυψεις και την αλλη ως κορη του φιλου ,και φιλη του ευνοουμενου του ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Φεβ 19, 2011 12:56 am

Την Εδέμ δεν την πούλησε ο Μπέλλος?? scratch
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από l_aquila Σαβ Φεβ 19, 2011 12:58 am

dadela έγραψε:Την Εδέμ δεν την πούλησε ο Μπέλλος?? scratch

Όχι νομίζω ο Μπέλλος την έχει.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Φεβ 19, 2011 1:03 am

l_aquila έγραψε:
dadela έγραψε:Την Εδέμ δεν την πούλησε ο Μπέλλος?? scratch

Όχι νομίζω ο Μπέλλος την έχει.

Επειδή είχε πει στην Νταίζη ότι την πούλησε, αλλά δεν είμαι σίγουρη... shy
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukanorofan Σαβ Φεβ 19, 2011 2:26 am

συγγνωμη για την παρεμβαση, και χωρις να ειμαι και απολυτη,

στο επ. 60-1, λεει η Νορα οτι ο πατερας της ειχε επαφες με το Λυτρα παλια...
ο Ρουσσος πηρε στη δουλεια το Λουκα για το Βενετη, και για οσα εγιναν τοτε με τον Αραβαντινο... η Νορα υποθετω πηγαινε πακετο, και ως μελος και εκεινη της παρεας... πιστευε και στις δυνατοτητες τους, οπως λεει... και τους πηρε και τους δυο για να τους εχει απο κοντα, και σαν "διαυλο" με την παρεα... απ' οτι εχω καταλαβει...
η Αμαλια εδω δεν ηξερε το Βενετη, που ηταν στενος συνεργατης του αντρα της... τη Στελλα θα ηξερε..?
και η Στελλα ανεφερε στη συναντηση της με το Ρουσσο οτι ειχε ξαναεπισκεφτει τα γραφεια οταν πρωτοπηγαν τα παιδια, για την κορη της...


dadela & l_aquila την Εδεμ την πουλησε ο μπελλος.... (υποτιθεται τουλαχιστον....) και τωρα δεν εχει αποκαλυφθει ακομα ο αγοραστης...

my question: γιατι ψαχουν να βρουν ποιος εδωσε εντολη για τους φονους...? scratch τον Αποστολη οκ τον φαγανε, αλλα για τη Βερα εγω ειχα καταλαβει οτι την πυροβολησαν ψαχνοντας για τα διαμαντια, επειδη πυροβολησε κι εκεινη με την καραμπινα, οχι οτι ειχαν τετοια εντολη... (οπως π.χ. εγινε παρομοια με το Λευτερη και τη Δαφνη...)
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Φεβ 19, 2011 2:31 am

Λογικά, όποιος έδωσε την εντολή για να ψάξουν τα διαμάντια στο βουνό, είπε στους ανθρώπους του να μη διστάσουν, ε και η Βέρα δεν ήταν χαζή, ήξερε πως αν κάποιος έμπαινε στο σπίτι θα ήταν για τα διαμάντια και δε θα ήταν με το σεις και με το σας... donti
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Φεβ 19, 2011 2:23 pm


Εγω πιστεύω οτι καμμία εντολή για φόνο δεν δόθηκε, αλλά εντολή να βρούν αυτον που είχε τα διαμάντια και να τα πάρουν. Και βέβαια είχαν μαζί τους πιστόλια, γιατί δεν ήξεραν κάν με τι κλίκα ή μαφία είχαν να κάνουν, δεν ήξεραν τι θα αντιμετωπίσουν. Και πράγματι, με το που μπήκαν, δέχτηκαν σφαίρες από τη Βέρα, που είχε την καραμπίνα σε πρώτη ζήτηση, σκοτώθηκε ο ένας, και την ίδια τύχη θα είχε κι ο δεύτερος αν δεν προλάβαινε να ρίξει κι αυτός. Αυτή είναι η αλήθεια, όπως την είδαμε με τα μάτια μας. Επί πλεον έχουμε τη μαρτυρία της Αντιγόνης, όταν μιλούσε ιδιωτικά με το Ρούσσο, (ο οποίος ήξερε τα πάντα ούτως ή άλλως), και του είπε οτι τον Αποστόλη τον έφαγε ο Χατζαβασιλείου και τους μπράβους τους έστειλε η ίδια για να εξακριβώσουν οτι τα διαμάντια τα είχαν αυτοί και να έρθουν σε συμβιβασμό μαζί τους.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 19, 2011 3:02 pm


Η Εντολή δόθηκε κι όπως είδες ο Στέφανος η Εριέττα για λογαριασμό του θετού της πατέρα η Αντιγόνη και ο Ρούσσος τη ρίχνουν ο ένας στον άλλον δεν την αρνούνται
Ας μην τρελαθούμε εντελώς. Ψάχνουν ποιός την έδωσε αλλά κανένας δεν αρνείται οτι δόθηκε

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Φεβ 19, 2011 4:08 pm

Πάντως αυτό που λέει η JESSIE έχει μια λογική... Όντως δεν αρνούνται ότι δόθηκε η εντολή, αλλά πώς μπορούν να είναι σίγουροι ότι δόθηκε, αν δεν ξέρουν ποιος την έδωσε; Δηλαδή, όσοι δεν έδωσαν την εντολή, ξέρουν ότι κάποιος την έδωσε, αλλά δεν ξέρουν ποιος είναι; Και το ότι δόθηκε πώς το έμαθαν; Το συμπεραίνουν από το αποτέλεσμα... Μόνο που εμείς είδαμε τη σκηνή στην οποία η Βέρα σκοτώθηκε και σκότωσε τους άλλους δύο, και ξέρουμε τι ακριβώς έγινε, ενώ ο Ρούσσος, η Αντιγόνη, ο Στέφανος και η Εριέττα δεν την έχουν δει.

Ok, προφανώς οι άνθρωποι που πήγαν στο βουνό δεν είχαν την εντολή να ζητήσουν ευγενικά τα διαμάντια και αν ο Λευτέρης δεν τους τα δώσει να τον αφήσουν και να φύγουν, και αυτό το ξέρουν και οι ενδιαφερόμενοι, και γι’ αυτό συμπεραίνουν ότι υπήρξε εντολή για φόνο... Αλλά θα μπορούσαν να διαπραγματευτούν ή έστω να τον απειλήσουν πριν αρχίσουν να πέφτουν οι πυροβολισμοί. Η Βέρα όμως δεν τους άφησε αυτό το περιθώριο...

Εγώ να δεχτώ ότι όντως κάποιος έδωσε την εντολή. Αν όμως υποθέσουμε ότι δεν είχε δοθεί καμμία εντολή για φόνους και οι άνθρωποι που έστειλαν στο βουνό πήγαν μόνο για να βρουν τα διαμάντια (προφανώς οπλισμένοι γιατί δεν ήξεραν τί θα αντιμετωπίσουν). Αν η Βέρα ή οποιοσδήποτε άλλος άρχιζε να πυροβολεί εναντίον τους, τί θα έπρεπε να κάνουν; Να περιμένουν να τους σκοτώσουν;

Αυτά για τη Βέρα, το τί έγινε στην περίπτωση του Αποστόλη είναι άλλη υπόθεση...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Φεβ 19, 2011 9:04 pm

Aναφορικά με τη Βέρα να πω ότι αν ήθελα να πάρω ένα βαλιτσάκι διαμάντια που ήξερα που είναι δεν θα έστελνα ανθρώπους οπλισμένους μέρα μεσημέρι αν με ενδιέφερε να μην έχω παραπάνω απώλειες. Θα έβαζα να παρακολουθήσουν το μέρος και να μποκάρουν να ψάξουν όσο δεν ήταν κανείς στο σπίτι. Σε περίπτωση που δεν τα έβρισκαν τότε βλέπαμε.

Το γεγονός ότι οί άνθρωποι μπούκαραν έτσι χωρίς δεύτερη σκέψη και έλεγχο για το ποιός είναι στο σπίτι σημαίνει ότι είχαν εντολές να πάρουν τα διαμάντια με κάθε κόστος. Η Βέρα καταπτυστη μέν που είχε έτοιμο το όπλο και δεν προειδοποίησε καν αλλά ο τρόπος που μπούκαραν τη δικαιώνει στο ότι ήξερε τι την περίμενε.

Και όποιος έδωσε αυτή την εντολή μετρά 3 ζωές χαμένες όχι μία. Άσχετα αν οι δύο έμπλεξαν εν γνώση τους.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Φεβ 19, 2011 10:01 pm


Δεν πείθομαι, παρ'όλ'αυτά, γιατί πιστεύω οτι η ιστορία όπως μας την παρουσίασαν είναι λίγο αμφιλεγόμενη. Ο Λευτέρης, όσο κι αν θέλουμε να τον δικαιολογήσουμε, δεν μας έδειξε καθαρά οτι δεν ενδιαφέρεται για τα διαμάντια, από την αρχή, γιατί όταν είδε το φίλο του δολοφονημένο, και ήξερε ποιοί ήταν οι συνεργάτες του φίλου αυτού, που του είχαν αναθέσει τη μεταφορά, ενώ αυτοί δεν τον ήξεραν, το μόνο που είχε να κάνει ήταν να στείλει τα διαμάντια σ'έναν απ'αυτούς ή από ένα μερίδιο στον καθένα, χωρις να φανεί το όνομά του, μ'ένα δεματάκι, όπως έστειλε ανώνυμα το ένα διαμάντι στους τέσσερις, όταν ήθελε να τους φοβίσει. Ομως τα κράτησε, κρύφτηκε , με ψεύτικο όνομα, και μαζί με τη Βέρα έκαναν όνειρα για μιά νέα ζωή. Επειδή μάλιστα φοβόταν μήπως ανακαλύψουν τα ίχνη του, είχε την καραμπίνα πρόχειρη. Οταν κρατάς κάτι που δεν σου ανήκει, και μάλιστα μιά τόσο μεγάλη περιουσία, θα πρέπει να το περιμένεις οτι θα σε ψάξουν, είτε με σκοπό να συμβιβαστούν μαζί σου, είτε όχι. Οι ίδιοι φταίνε για ό,τι τους συνέβη, είχαν τρόπο να επιστρέψουν τα διαμάντια χωρις να κινδυνέψουν, και να συνεχίσουν τη ζωή τους χωρις να ξέρει κανείς τίποτε γι'αυτούς. Αλλά δεν το έκαναν.
Και κάτι άλλο: η Βέρα σκότωσε πρώτη τον ένα απ'τους μπράβους, και κατόπιν έγινε ανταλλαγή πυροβολισμών, μιά σφαίρα από τον δεύτερο γι'αυτήν, και μία απ'αυτήν για τον δεύτερο. Ετσι ξεκληρίστηκαν κι οι τρείς τους.
Ετσι όπως έγινε, δεν έχουμε κανένα στοιχείο για να ξέρουμε ποιά θα ήταν η στάση των μπράβων άν τους εύρισκαν, και δεν πυροβολούσε η Βέρα. Το να σκοτώσουν όποιον εύρισκαν μπροστά τους δεν θα ήταν και το πιό έξυπνο, αφού έτσι δεν θα μάθαιναν ποτέ πού κρύβονται τα διαμάντια. Μόνο με αυτούς ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ θα μάθαιναν. Κι αυτό ήρθαν να κάνουν, νά μάθουν , και τα όπλα τα είχαν για αμυντικούς λόγους κι αυτοί. (Είναι το ίδιο μ'αυτό που λέγαμε για το Μπέλλο, πόσο ηλίθιος φάνηκε για μιά ακόμη φορά που σκότωσε αυτόν που πίστευε οτι είχε κλέψει τα λύτρα χωρις να μάθει που τα έκρυβε).
Δεν ήταν λοιπον από φόβο που κράτησε ο Λευτέρης τα διαμάντια, όπως δεν ήταν και τόσο καθαροί οι σκοποί του γι'αυτόν που έδωσε την "εντολή" . Το είπε στη Δάφνη, θα τον καθάριζε κι αυτός, θα έπαιρνε το νόμο στα χέρια του, αλλά άλλαξε απόψεις όταν γνώρισε την Εύα. Τελικά είναι και ο Λευτέρης ένα αμφιλεγόμενο πρόσωπο, αλλά είναι φανερό οτι θα τον κάνουν να αλλάξει από την αγάπη του για την Εύα. Και έτσι πρέπει να γίνει, για να μην καταστρέψει τελείως τη ζωή του. Ομως για τη ζωή της Βέρας που χάθηκε, το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης είναι δικό του, και θα έπρεπε να το παραδεχτεί κι ο ίδιος, έστω και μόνο στον εαυτό του....

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 19, 2011 10:38 pm


Δεν καταλαβαίνω τη συζήτηση ειλικρινά
Δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης
Οι ίδιοι παραδέχονται οτι είχε δοθεί εντολή θανάτου κι απλά ρίχνουν την ευθύνη ο ένας στον άλλον
Δεν το αμφισβητούν εκείνοι άρα δόθηκε εντολή θανάτου
Εμείς γιατί καλά και ντε να λέμε οτι δεν δόθηκε
Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Φεβ 19, 2011 10:55 pm


Κανείς δεν παραδέχτηκε οτι δόθηκε εντολή θανάτου. Το μόνο που ξέρουμε εμείς οι τηλεθεατές, εκτός από όσα είδαμε να διαδραματίζονται στο σπίτι στο βουνό, είναι οτι η Αντιγόνη παραδέχτηκε οτι έστειλε ανθρώπους να βρούν το Λευτέρη, όταν έμαθε το κρυσφήγετό του, με σκοπό να κάνουν συναλλαγή μαζί του, πιστεύοντας οτι δίνοντάς του ένα μικρό μερίδιο θα έπαιρναν πίσω τα διαμάντια. Αυτό ακριβώς είπε στο Ρούσσο, ο οποίος τό ήξερε ήδη. Οπως και οτι τον Αποστόλη τον σκότωσε ο Χατζηβασιλείου. Αλλά επειδή η υπόθεση είχε κακά ξεμπερδέματα, βλέπε το ξεκλήρισμα τριών ανθρώπων, ο Ρούσσος φοβήθηκε τις συνέπειες και αποσύρθηκε από την περαιτέρω διεκδίκηση τού δικού του μερίδιου. Κανείς όμως δεν παραδέχτηκε οτι έδωσε εντολή ΘΑΝΑΤΟΥ.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 19, 2011 10:57 pm


Είμαι λίγο κουρασμένη αλλά αυριο αν βρω χρόνο θα σου ανεβάσω δύο βιντεάκια
Ένα που αναρωτιούνται ποιός έδωσε την εντολή;
Κι ένα που ο Λευτέρης λέει στη Δάφνη οτι ΔΕΝ θα σκότωνε αλλά σίγουρα θα έμπλεκε

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Φεβ 19, 2011 11:14 pm


Δεν είναι ανάγκη να το κάνεις, θυμάμαι καλά τη σκηνή με τη Δάφνη, χτές ή προχτές ήταν, που η Δάφνη του λέει, και τι θα έκανες, πές οτι μάθαινες ποιός ευθύνεται για τη Βέρα, θα τον "καθάριζες?" κι αυτός απαντάει, έντονα: "Μά Δάφνη, τότε δεν είχα γνωρίσει την Εύα". Τι σημαίνει αυτό? Οτι αν δεν είχε γνωρίσει την Εύα, αυτό ακριβώς σκόπευε να κάνει, να "καθάριζε" όποιον μάθαινε οτι ευθυνόταν για το θάνατο της Βέρας. Το μπλέξιμο, που λές, αφορά την περίπτωση που θα κατέδιδε η Νταίζη στην αστυνομία την όλη υπόθεση. Αυτό άλλωστε που του είπε και η Νόρα....

Οσο για το ότι αναρρωτιούνται ποιός έδωσε την εντολή, αφού είδαμε τη συνομιλία μεταξύ της Αντιγόνης και του Ρούσσου, που λένε μεταξύ τους πώς έγιναν τα πράγματα, τα υπόλοιπα είναι για στάχτη στά μάτια. Μόνο αυτοί οι δύο ξέρουν τι έγινε, ο Στέφανος κι η Εριέττα ξέρουν μόνο τ'αποτελέσματα.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 19, 2011 11:18 pm


Θα σου πρότεινα να ξαναδείς τη σκηνή
Δεν λέει αυτό
Λέει οχι δεν θα έκανα αυτό αλλά σίγουρα θα έμπλεκα κι εγώ
Αύριο θα σου την ανεβάσω

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από ntina fan Σαβ Φεβ 19, 2011 11:22 pm

ο λευτερης ηρθε με σκοπο να σκοτωσει αυτους που εδωσαν την εντολη. για αυτο ελεγε ξεκαθαρα και συνεχεια δεν θελω να σκοτωθουν αλλες αθωες ψυχες και πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι μονο αθωος δεν ειναι ο τερης. ουτε καν ξερουμε κατι για αυτον και σιγουρα δεν θα ελεγε ποτε στην δαφνη η στην παρεα γεια σας ειχα ερθει για να σκοτωσω
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από feggaropetra Σαβ Φεβ 19, 2011 11:39 pm

Συγνώμη που μπαίνω σφήνα, αν και δεν έχει διευκρυνιστεί η προηγούμενη "απορία" ακόμα...
Έχω μερικές άσχετες απορίες… Μπορεί να έχουν αναφερθεί, ή μπορεί και να λέω βλακείες, έχω χάσει αρκετές σκηνές. Οτιδήποτε μη Λουκανορικό με κάνει να πλήττω και αφαιρούμαι. lol!

- Η Μαρίλια δεν ήταν τσιμπημένη με το Λευτέρη; Τι έγινε τελικά; Απλώς της πέρασε και αποδέχτηκε το Λευτέρης-Εύα χαλαρά, ή υπάρχει ακόμα αυτό το θέμα και η Μαρίλια κρατάει αυτό το συναίσθημα για τον εαυτό της;
- Ο Χρήστος είχε σχέση με την Κατερίνα; Ήταν μαζί για να της αποσπάει πληροφορίες; Χώρισαν; Πότε και πώς; Πόσο καιρό μετράει η σχέση του με τη Νταίζη;
- Η Στέλλα ξέρουμε ότι τα ξέρει όλα… Γνωρίζει και για το βιασμό και για το θάνατο του Στέλιου; Της το είχε πει η Νόρα; Και αν ναι, γιατί δεν έτρεξε κοντά της; Φαινόταν αρκετά υπερπροστατευτική από τις συνομιλίες με τη Νόρα στο τηλέφωνο και μου φαίνεται λίγο περίεργο. Όταν χώρισε με τον κύριο Ευκλείδη πάλι, ήρθε αμέσως…

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukanorofan Κυρ Φεβ 20, 2011 2:54 am

Clarabelle έγραψε:
Δεν καταλαβαίνω τη συζήτηση ειλικρινά
Δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης
Οι ίδιοι παραδέχονται οτι είχε δοθεί εντολή θανάτου κι απλά ρίχνουν την ευθύνη ο ένας στον άλλον
Δεν το αμφισβητούν εκείνοι άρα δόθηκε εντολή θανάτου
Εμείς γιατί καλά και ντε να λέμε οτι δεν δόθηκε
Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω

οκ, για τον Αποστολη δωθηκε εντολη, επειδη δεν εστειλε τα διαμαντια.... αλλα ποιος οντως παραδεχτηκε οτι εχει δωθει εντολη θανατου για το σπιτι στο βουνο? εγω απ' οτι εχω καταλαβει, επειδη σκοτωθηκε η Βερα, ο Λευτερης ισχυριζεται οτι καποιος εδωσε εντολη να σκοτωσουν οποιον τα ειχε, και οι εμπλεκομενοι ριχνουν τη ευθυνη γι'αυτη την κατηγορια ο ενας στον αλλον.... αλλα εφοσον ξερουν (-με) οτι η Αντιγονη ειχε στειλει ανθρωπους στο βουνο να ψαξουν, οπως απαντησε καποια, γιατι ακομα ψαχνονται? και γιατι ναι και σωνει καποιος να εδωσε εντολη, και η Βερα να μην σκοτωθηκε απλα επειδη πυροβολησε πρωτη..?

θα συμφωνησω σ'αυτο που ειπε καποια οτι και ο Λευτερης εχει μεριδιο ευθυνης για το θανατο της... απο τη στιγμη που ειδε τι επαθε ο φιλος του, γιατι τα κρατησε? (δεν θυμαμαι τι λεει στο πρωτο επεισοδιο..) δεν ηξερε οτι θα τα ψαχνουν? και οτι κι ας μην τον ηξεραν ειχε γινει στοχος τους? αργα η γρηγορα θα τον εβρισκαν... δεν ηξερε οτι κινδυνευε και την εβαζε κι εκεινη σε κυνδυνο?
δεν μιλαμε για καραμελες, για διαμαντια μιλαμε και μαλιστα πολλα... ειχε την εντυπωση οτι αυτοι που τα ψαχνουν θα πηγαιναν με το σταυρο στο χερι?


Στελλινακι,
feggaropetra έγραψε:- Η Μαρίλια δεν ήταν τσιμπημένη με το Λευτέρη; Τι έγινε τελικά; Απλώς της πέρασε και αποδέχτηκε το Λευτέρης-Εύα χαλαρά, ή υπάρχει ακόμα αυτό το θέμα και η Μαρίλια κρατάει αυτό το συναίσθημα για τον εαυτό της;
την εκδοχη να ηταν σαλτσα των περιοδικων και να ηταν απλα αυτο που ειδαμε, την αποκλειουμε? (οπως ειχαν πει οτι η Εριεττα π.χ. θα ηταν "εγκλημα" -ή κατι τετοιο- κατι τη διαρκεια της δικης...- εγω δν ειδα να κανει τιποτα... ή οπως το "τραγικο" προβλημα της Νορας....) ή μπορει να συνειδητοποιησαν οι σεναριογραφοι οτι μπορει να το παρακαναν λιγο ετσι, και να το ακυρωσαν....

- Ο Χρήστος είχε σχέση με την Κατερίνα; Ήταν μαζί για να της αποσπάει πληροφορίες; Χώρισαν; Πότε και πώς; Πόσο καιρό μετράει η σχέση του με τη Νταίζη;
νομιζω το δευτερο.... κατα τ'αλλα ιδεα δεν εχω.... - μακραν αδιαφορα ως μη Λουκανορικα, πλειστον δε ως νταιζικα... lol!

- Η Στέλλα ξέρουμε ότι τα ξέρει όλα… Γνωρίζει και για το βιασμό και για το θάνατο του Στέλιου; Της το είχε πει η Νόρα; Και αν ναι, γιατί δεν έτρεξε κοντά της; Φαινόταν αρκετά υπερπροστατευτική από τις συνομιλίες με τη Νόρα στο τηλέφωνο και μου φαίνεται λίγο περίεργο. Όταν χώρισε με τον κύριο Ευκλείδη πάλι, ήρθε αμέσως…
η Στελλα νομιζω ξερει μονο οτι ο Στελιος την εξαπατησε για το θεμα του γιατρου... θυμαμαι που την ειχε παρει ο Λουκας και την καθησυχαζε... δεν παιζει να ξερει για το βιασμο... για το θανατο του δεν ξερω....
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από black_cat Κυρ Φεβ 20, 2011 1:30 pm

Απορίες:
1)Δεν εκκρεμεί η δίκη του Ηλία?Πότε θα το δούμε αυτό? Απορίες για την ιστορία της σειράς 7532
2)Μια απορία που την έχω εδώ και πολύ καιρό:ο Λουκάς σκότωσε τον Στέλιο ενώ βρισκόταν σε άμυνα.Δεν ξέρω από νομικά αλλά δεν θα πρεπε να γίνει κάποια δίκη??Έχουμε κανέναν δικηγόρο να μου λύσει την απορία?
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Φεβ 20, 2011 2:32 pm

Clarabelle έγραψε:
Θα σου πρότεινα να ξαναδείς τη σκηνή
Δεν λέει αυτό
Λέει οχι δεν θα έκανα αυτό αλλά σίγουρα θα έμπλεκα κι εγώ
Αύριο θα σου την ανεβάσω


Μαρία, την ξαναείδα τη σκηνή και εχεις δίκιο, της λέει όχι, δεν θα έκανα αυτό... Αφηρημάδα μου, δεν το είχα προσέξει.
Βέβαια δεν μπορούμε να είμαστε και σίγουροι οτι θα έλεγε την αλήθεια για τις προθέσεις του στην κολλητή φίλη της γυναίκας που αγαπάει, αλλά τέλος πάντων. Πάντως η αρχική του επιλογή να κρατήσει ή όχι τα διαμάντια για τον εαυτό του , δεν είναι και τόσο ξεκάθαρη, όταν "παραχωρεί" στην Αννα το μερίδιό της, κι ο Μπέλλος έρχεται και του ζητάει το δικό του μερίδιο. Μου μοιάζει σαν να το είχαν έτσι συμφωνήσει, οτι θα τα μοιραστούν σε τρία μερίδια.
Ας δούμε τι άλλο μας επιφυλάσσουν, γιατί έχουμε πολλά να δούμε ακόμη. Κι εύχομαι να επαληθευτώ στην αρχική μου σκέψη οτι ο Λουκάς με το Λευτέρη έχουν τώρα τα διαμάντια, βέβαια σε τι ακριβώς αποσκοπούν μ'αυτήν την κίνηση δεν ξέρω.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Φεβ 20, 2011 2:44 pm

JESSIE έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Θα σου πρότεινα να ξαναδείς τη σκηνή
Δεν λέει αυτό
Λέει οχι δεν θα έκανα αυτό αλλά σίγουρα θα έμπλεκα κι εγώ
Αύριο θα σου την ανεβάσω


Μαρία, την ξαναείδα τη σκηνή και εχεις δίκιο, της λέει όχι, δεν θα έκανα αυτό... Αφηρημάδα μου, δεν το είχα προσέξει.
Βέβαια δεν μπορούμε να είμαστε και σίγουροι οτι θα έλεγε την αλήθεια για τις προθέσεις του στην κολλητή φίλη της γυναίκας που αγαπάει, αλλά τέλος πάντων. Πάντως η αρχική του επιλογή να κρατήσει ή όχι τα διαμάντια για τον εαυτό του , δεν είναι και τόσο ξεκάθαρη, όταν "παραχωρεί" στην Αννα το μερίδιό της, κι ο Μπέλλος έρχεται και του ζητάει το δικό του μερίδιο. Μου μοιάζει σαν να το είχαν έτσι συμφωνήσει, οτι θα τα μοιραστούν σε τρία μερίδια.
Ας δούμε τι άλλο μας επιφυλάσσουν, γιατί έχουμε πολλά να δούμε ακόμη. Κι εύχομαι να επαληθευτώ στην αρχική μου σκέψη οτι ο Λουκάς με το Λευτέρη έχουν τώρα τα διαμάντια, βέβαια σε τι ακριβώς αποσκοπούν μ'αυτήν την κίνηση δεν ξέρω.....
Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά εγώ θυμάμαι το Λευτέρη σε μια άλλη σκηνή με τον Μπέλλο να του λέει ότι θα σκοτώσει μόνο αυτόν που έδωσε την εντολή. Οπότε μάλλον σε κάποιον από τους δύο δεν είπε την αλήθεια για τις προθέσεις του. Δυστυχώς δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο επεισόδιο ήταν και δεν μπορώ να το βρω στο site του Mega (μάλλον έχουν διαγράψει τα παλιότερα επεισόδια), αλλά θυμάμαι ότι είχε προβληθεί Παρασκευή και ότι ήταν λίγο πριν την επίθεση στο Λευτέρη και τη Δάφνη.

Έχω όμως μια απορία: Ακόμα κι αν ο Λευτέρης μάθαινε ποιος έδωσε την εντολή, στοιχεία για να τον καταγγείλει δεν θα είχε. Αφού έτσι κι αλλιώς δεν τον ενδιέφερε αν θα μπλέξει, γιατί δεν πήγε στην αστυνομία νωρίτερα να καταγγείλει τους φόνους; Και ας έψαχνε η αστυνομία την υπόθεση για να βρει ποιος έδωσε την εντολή...

Επίσης, ας μου εξηγήσει κάποιος, για ποιο λόγο θεωρούσε ο Λευτέρης ότι η Άννα έπρεπε να πάρει μερίδιο από τα διαμάντια;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Φεβ 20, 2011 5:14 pm


nefelik είσαι απόλυτα σωστή
Ο Λευτέρης έλεγε παλιότερα οτι θα βρει ποιός έδωσε την εντολή για το φόνο της Βέρας και θα τον σκοτώσει
Νομίζω οτι έχει ακουστεί σε περισότερες απο μια σκηνές
Το γεγονός όμως οτι είχε στη διάθεσή του δύο ονόματα και δεν έκανε το παραμικρό εναντίον τους τόσα χρόνια παρά μόνο έψαχνε να βρει ποιός έδωσε εντολή για το φονικό πριν κάνει κάτι λέει πολλά για το χαρακτήρα του νομίζω
Δείχνει άνθρωπο που δεν βάζει το κεφάλι κάτω και αδιακρίτως σκοτώνει και καταστρέφει
Δεν είναι εύκολο άλλωστε για έναν άνθρωπο να σηκώσει το όπλο και να σκοτώσει. Αφού δεν το έκανε στην αρχή εν βρασμώ όσο περνούσε ο καιρός νομίζω γινόταν δυσκολότερο.
Με δεδομένο οτι κάποια στιγμή κοίταξε μπροστά ερωτεύτηκε ξανά και είδε οτι η ζωή του δεν είχε τελειώσει με το θάνατο της Βέρας νομίζω οτι και τότε που έλεγε θα σκοτώσω και τώρα που λέει θα τους παραδώσω έλεγε την αλήθεια.
Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτή είναι η εκτίμησή μου
Για το θέμα των διαμαντιών δεν το έχω ξεκάθαρο.
Νομίζω οτι αρχικά είχε γίνει μια συμφωνία να τιμωρηθούν οι ένοχοι και μετά να μοιραστούν τα διαμάντια αλλά αυτά δεν ήταν η προτεραιότητά του
Ίσως θεωρούσε οτι η Άννα έχασε χρόνια απ τη ζωή της και τα δικαιούται.
Είδαμε οτι στο Μπέλλο δεν ήθελε να δώσει τίποτα γιατί το θεωρούσε εξαγορά της ζωής του Αποστόλη που χάθηκε.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Φεβ 20, 2011 5:41 pm

Clarabelle έγραψε:
nefelik είσαι απόλυτα σωστή
Ο Λευτέρης έλεγε παλιότερα οτι θα βρει ποιός έδωσε την εντολή για το φόνο της Βέρας και θα τον σκοτώσει
Νομίζω οτι έχει ακουστεί σε περισότερες απο μια σκηνές
Το γεγονός όμως οτι είχε στη διάθεσή του δύο ονόματα και δεν έκανε το παραμικρό εναντίον τους τόσα χρόνια παρά μόνο έψαχνε να βρει ποιός έδωσε εντολή για το φονικό πριν κάνει κάτι λέει πολλά για το χαρακτήρα του νομίζω
Δείχνει άνθρωπο που δεν βάζει το κεφάλι κάτω και αδιακρίτως σκοτώνει και καταστρέφει
Δεν είναι εύκολο άλλωστε για έναν άνθρωπο να σηκώσει το όπλο και να σκοτώσει. Αφού δεν το έκανε στην αρχή εν βρασμώ όσο περνούσε ο καιρός νομίζω γινόταν δυσκολότερο.
Με δεδομένο οτι κάποια στιγμή κοίταξε μπροστά ερωτεύτηκε ξανά και είδε οτι η ζωή του δεν είχε τελειώσει με το θάνατο της Βέρας νομίζω οτι και τότε που έλεγε θα σκοτώσω και τώρα που λέει θα τους παραδώσω έλεγε την αλήθεια.
Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτή είναι η εκτίμησή μου
Για το θέμα των διαμαντιών δεν το έχω ξεκάθαρο.
Νομίζω οτι αρχικά είχε γίνει μια συμφωνία να τιμωρηθούν οι ένοχοι και μετά να μοιραστούν τα διαμάντια αλλά αυτά δεν ήταν η προτεραιότητά του
Ίσως θεωρούσε οτι η Άννα έχασε χρόνια απ τη ζωή της και τα δικαιούται.
Είδαμε οτι στο Μπέλλο δεν ήθελε να δώσει τίποτα γιατί το θεωρούσε εξαγορά της ζωής του Αποστόλη που χάθηκε.

Αν δεν κάνω λάθος, η Δάφνη τον ρώτησε τί ήθελε να κάνει από τότε που ήρθε και της είπε ότι δεν θα τον σκότωνε και θα τον πήγαινε στην αστυνομία. Μάλιστα είπε ότι κάτι τέτοιο θα τον έμπλεκε κι εκείνον, αλλά τότε δεν τον ένοιαζε ενώ τώρα που ερωτεύτηκε την Εύα τον νοιάζει. Αντίθετα, όπως είπες κι εσύ, εμείς τον είχαμε ακούσει να λέει αρκετές φορές ότι ήθελε να σκοτώσει τον ένοχο. Άρα, μάλλον είπε ψέματα στη Δάφνη.

Πάντως μου φαίνεται αντιφατικό να λέμε ότι τα διαμάντια δεν ανήκουν σε αυτούς που πούλησαν τους πίνακες επειδή προέρχονταν από μια παράνομη συναλλαγή, αλλά να θωρείται φυσιολογικό ο Λευτέρης, που επίσης δεν του ανήκουν, να ήθελε να τα μοιράσει. Προφανώς από την Άννα δε ζήτησε κανείς να χάσει χρόνο και, αν έχασε, τον έχασε επειδή υποτίθεται ότι ήθελε να εκδικηθεί για το θάνατο της φίλης της. Με ποια λογική λοιπόν θα πληρωθεί γι’ αυτό; Και με ποιο δικαίωμα αποφασίζει ο Λευτέρης ότι θα δώσει μερίδιο στην Άννα και όχι στον Μπέλλο; Κι αν έδινε στην Άννα το μερίδιό της, όπως της είπε, αλλά δεν ήθελε να δώσει στον Μπέλλο το δικό του, τα υπόλοιπα διαμάντια πού θα πήγαιναν; Αν κρατούσε κι εκείνος ένα μερίδιο, αφού προφανώς αρχικά αυτό είχαν συμφωνήσει, δεν θα ήταν εξαγορά της ζωής της Βέρας που χάθηκε; Μπορεί να μην ήταν η πρώτη του προτεραιότητα τα διαμάντια, αλλά και μόνο αν σκέφτηκε να κάνει κάτι τέτοιο, δεν το θεωρώ σε καμμία περίπτωση σωστό.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Φεβ 20, 2011 5:53 pm


Συμφωνώ και σε αυτό
Τα διαμάντια δεν του ανήκουν και η μοιρασιά θα ήταν και παράνομη και ανέντιμη
Το γεγονός παραμένει οτι δεν τα πείραξε και τα κράτησαν για να τα χρησιμοποιήσει σαν μοχλό πίεσης για να μάθει την αλήθεια.
Αυτό μπορώ και να το καταλάβω και αν θέλεις δεν με χαλάει
Το έχω ξαναπει. Αυτά τα διαμάντια δεν πρέπει να καταλήξουν στα χέρια κανενός απ τους εμπλεκόμενους

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης