Απορίες για την ιστορία της σειράς

Σελίδα 7 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 7 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:37 pm

Μα δεν αποκλείεται η ιστορία των διαμαντιών και των λύτρων να μην είναι απόλυτα συνεφασμένη με το θάνατο του Αραβαντινού. Να εμπλέκονται άλλα πρόσωπα στο ένα , και άλλα στο άλλο.
Ότι θα γελάμε όταν αποκαλυφτούν ποιοι είναι κρυμμένοι πίσω από τι είναι σίγουρο.Και θα γελάμε σκεφτόμενοι όλα αυτά που εμείς είχαμε σκεφτεί. Αν και πιστεύω ότι με τόσες υποτιθέμενες εξηγήσεις που όλες έχουμε δώσει , όλο και κάποιοι θα έχουν πλησιάσει την αλήθεια.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 7 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:38 pm

Clarabelle έγραψε:
Καλησπέρα κι απο μένα

Βλέπω εξετάζουμε όλα τα ενδεχόμενα έχω κι εγώ δύο εκδοχές

1. Το προφανές το αφήνουμε απ έξω;
Ο Λευτέρης τότε που τον ρώτησε η Εύα αν θα μείνει ή θα φύγει έδωσε την απάντηση. Θα μείνω θέλω να μάθω την αλήθεια και θα τη μάθω. Κάποια στιγμή κάποιος θα κάνει το λάθος
Επιπλέον αυτήν την τακτική του στέλνουμε ένα διαμάντι και αφήνουμε να ψάχνονται την έχει εφαρμόσει κι άλλη φορά
Υποψιαζόταν τη Νταίζη οτι του είχε πάρει τα διαμάντια και θα μπορούσε να την έχει παρακολουθήσει για να τα πάρει πίσω.
Επιστρέφει λοιπόν τα λύτρα
Μαθαίνει οτι η Άννα συνεργαζόταν με την Αντιγόνη και τον έχουμε ακούσει να λέει στην Εύα κάποιος απ τη συμμορία τη σκότωσε
Στέλνει λοιπόν στην Νταίζη τα δύο διαμάντια για να σταλούν σαν αποζημείωση στην οικογένεια της Άννας αλλά τον ξαφνιάζει όταν του τα επιστρέφει και του δίνει πάλι στα χέρια την καυτή πατάτα
Επειδή τα κορίτσια ανησυχούν στέλνει το dvd στο Λουκά για να ηρεμήσουν
Απο εκεί και μετά υπάρχει κάποιος δεύτερος που σκαλίζει το άλλο θέμα του Αραβαντινού

2. Η Στέλλα μήπως γνωρίζει κάτι περισσότερο; Ξέρουμε οτι ο Ευκλείδης ήταν φίλος του Λύτρα και η Στέλλα μπορεί να ξέρει πράγματα.
Δεν μου φαίνεται πιθανό αλλά πλεύρισε τη Νταίζη και έχει μαζί της άριστες σχέσεις και διπλάρωσε το Ρούσσο.
Ακούγεται σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας αλλά θα μπορούσε να εξηγήσει τι στην ευχή κάνει σ αυτή τη σειρά.

Καλώς τη!

1. Μου αρέσει η εκδοχή του Λευτέρη αλλά, τίποτα δεν εμποδίζει τον αποστολέα του dvd να έχει αντίγραφα, πράγμα που σημαίνει ότι κάθε άλλο παρά θα ηρεμήσουν τα κορίτσια! Ο Λουκάς ξέρει; Συμμετέχει στην όλη διαδικασία ή είναι αμέτοχος;
Από την άλλη ξέρουμε (?) ότι η Αντιγόνη με τη βοήθεια της Άννας είναι υπέυθυνη για ότι έγινε στο βουνό, ποια αλήθεια ψάχνει τώρα ο Λευτέρης; Τον φόνο της Άννας; Γιατί δεν έστειλε και στο Ρούσσο τότε διαμάντι;

2. Τι στην ευχή κάνει στη σειρά... Λες να μας βγει Μπέλλος η Στελλίτσα; Όλα τα περιμένω πια....!

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:42 pm

Clarabelle έγραψε:
Μου αρέσει που στήνουμε ιστορίες για αγρίους και τελικά θα γελάμε με αυτά που γράφουμε σε λίγο καιρό

Εμείς θα γελάμε, άλλοι θα κλάψουν, έτσι είναι !!!

Να πω την αλήθεια απ τη νεκρανάσταση το προτιμώ.
Και εγώ για δύο λόγους
Καταρχάς γιατί τα αρνιά και τα κατσίκια έχουν περάσει πολλά τον τελευταίο καιρό και το γελιο θα τα επιβαρύνει
Κατά δεύτερον, ωραίο το κόλυβο, αλλά τώρα πιάνει ζέστη και μπορεί να έχουμε καμιά στομαχική διαταραχή!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:42 pm

Γιάννα εμείς ξέρουμε οτι είναι η Αντιγόνη
Ο Λευτέρης ξέρει οτι την πληροφορία την έδωσε η Άννα στην Αντιγόνη δεν ξέρει τι σχέση είχαν οι δυό τους (ούτε κι εμείς εδώ που τα λέμε) και δεν είναι σίγουρος οτι την εντολή την έδωσε μόνο εκείνη κι όχι όλοι μαζί

Τώρα η Στελλίτσα ότι και να βγεί εμένα σούργελο θα μου μείνει. Το Μπέλλο τον πήρε κανένας στα σοβαρά; Η Στελλίτσα δηλαδή είναι καλύτερη για να πείσει σαν Μάτα Χάρι;sisi

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από soso Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:44 pm

@taradoula, έχεις απόλυτο δίκιο!
Μου θυμίζει ελαφρώς και το σύστημα του Στεφανου στον ά κύκλο..
Αρχικά να κινείται μεν παρασκηνιακά για τους λόγους που αναφέρεις,αλλά τελικά να έχουμε την είσοδο στο φινάλε!?!
Πολύ θα το 'θελα.. Snif
..Αλλά,όπως είπε κι η Fay66 και συμφωνώ ,..να χουν καταφέρει να το 'χουν κρατήσει επτασφαράγιστο μυστικό!??
(εκτός,βεβαια,αλλων των άλλων ,των γνωστών κωλυμάτων/κολλημάτων)
@edem4ever,το 'χει πει η Αντιγόνη,ε;;;;Τα καλύτερα έχω χάσει!-Εχουνε λαλήσει,εν τω μεταξύ! livani
@Clarabelle και Fay66, εσείς δεν πάτε στ'ασφαλή και στα 'λογικά' !Πρωτοπορείτε! soutien
Προσωπικά, ο Ηλίας και ο Ευκλείδης,μπορεί εμένα να μη μου κολλάνε,αλλά είναι τουλάχιστον..εντυπωσιακά ως σκέψεις!Δεν πάει εύκολα το μυαλό σ'αυτους..!Και ότι προσωπικά δε μου κολλάνε,δε σημαίνει και τίποτα!Όλο έξω πέφτω! lol!
Η Στελλα,Clarabelle queen , ηρθε απλά για να μου κάνει τα μευρα κρόσσια,και ως μάνα και ως 'γκόμενα'!
Αν έχει και κάτι πιο σύνθετο,θα το δούμε,..τί να πω..Αλλά δε μου φαίνεται και τόσο 'μεσα στα πράγματα'!
Ο Λευτερης επίσης,έχει ένα ενδιαφέρον..και οι συμπτωσεις που αναφέρεις είναι πιθανό να δειχνουν κάτι (αν έχουν τη δυνατότητα να το συλλάβουν έτσι)..αλλά και πάλι..
κανει παιχνίδι μόνος του;;;
Τι να πω..
Τόση σκέψη lmao και θα μας ξεφουρνίσουν κανα πανάσχετο πάλι και θα ψαχνόμαστε!
Υγ.Μα άκου η Αντιγόνη ήταν η γκρι φόρμα!!!Μη χειρότερα,λέμε! livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:48 pm

Φαντάζεστε γέλιο που θα έκαναν οι περαστικοί στο νεκροταφείο όταν είδαν μια κυρία με τη φόρμα της στο μνήμα;
xoxo xoxo xoxo

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από soso Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:51 pm

Την Αντιγόνη ειδικά,αναμεσα στις αθλοπαιδειές,να αφηνει κι ενα λέλουδο! lol!
Υγ.Τι έχουμε φάει πάντως αμασητο τα καψερά τρια χρόνια!
Το τέλος της λογικής,κανονικά! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:51 pm

Clarabelle έγραψε:
Φαντάζεστε γέλιο που θα έκαναν οι περαστικοί στο νεκροταφείο όταν είδαν μια κυρία με τη φόρμα της στο μνήμα;
xoxo xoxo xoxo

Γιατί αφού είναι το απόλυτο dress code για νεκροταφείο. Είμαι σίγουρη ότι η ίερια του στυλ, θα το είχε συνδυάσει με τις πέρλες της!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:54 pm

lmao lmao lmao lmao lmao Έψαξα και βρήκα το απόσπασμα, η γκρι φορμούλα είναι ακόμα χωρίς ιδιοκτήτη, η Αντιγόνη πήγε με μαύρο αντρικό παντελόνι!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:58 pm

soso έγραψε:
@Clarabelle και Fay66, εσείς δεν πάτε στ'ασφαλή και στα 'λογικά' !Πρωτοπορείτε! soutien
Προσωπικά, ο Ηλίας και ο Ευκλείδης,μπορεί εμένα να μη μου κολλάνε,αλλά είναι τουλάχιστον..εντυπωσιακά ως σκέψεις!Δεν πάει εύκολα το μυαλό σ'αυτους..!Και ότι προσωπικά δε μου κολλάνε,δε σημαίνει και τίποτα!Όλο έξω πέφτω! lol!

Για την Clarabelle δεν ξέρω , αλλά είναι σίγουρο ότι κάθε άλλο παρά λογική έχω!! : lmao lmao lmao lmao

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 6:58 pm

edem4ever έγραψε: lmao lmao lmao lmao lmao Έψαξα και βρήκα το απόσπασμα, η γκρι φορμούλα είναι ακόμα χωρίς ιδιοκτήτη, η Αντιγόνη πήγε με μαύρο αντρικό παντελόνι!

Η Αντιγόνη πήγε όταν φόνευσε τον Χατζηβασιλείου με τα μαύρα ως άλλη Μαρινέλλα, για να είναι ensemble με το γεγονός.
Η γκρι φόρμα από τη μία πήγαινε στο νεκροταφείο και παράλληλα έκανε διάδρομο σε κάποιο γυμναστήριο!!!

Καλά κρασιά
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 7:04 pm

pasxalitsa έγραψε:
edem4ever έγραψε: lmao lmao lmao lmao lmao Έψαξα και βρήκα το απόσπασμα, η γκρι φορμούλα είναι ακόμα χωρίς ιδιοκτήτη, η Αντιγόνη πήγε με μαύρο αντρικό παντελόνι!

Η Αντιγόνη πήγε όταν φόνευσε τον Χατζηβασιλείου με τα μαύρα ως άλλη Μαρινέλλα, για να είναι ensemble με το γεγονός.
Η γκρι φόρμα από τη μία πήγαινε στο νεκροταφείο και παράλληλα έκανε διάδρομο σε κάποιο γυμναστήριο!!!

Καλά κρασιά

Πήγε και στο νεκροταφείο
http://www.megatv.com/tamystikatisedem/default.asp?catid=20703#toppage (μετά το πέμπτο λεπτό!)
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 7:06 pm

Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι απόψεις σας. Εγώ από χθες προσπαθώ να καταλάβω ποιος θα μπορούσε να έχει πρόσβαση στη δικογραφία, για να τη στείλει στην εφημερίδα. Από το γραφείο του Ρούσσου θα μπορούσε να το είχε κάνει η Κατερίνα, αν συνεργαζόταν με το Μάνο. Από το γραφείο της Νόρας θα μπορούσε να την είχε πάρει η Στέλλα. Από το γραφείο του ανακριτή θα μπορούσε να την πάρει κανείς; Από πού αλλού θα μπορούσε ο άγνωστος να βρει τη δικογραφία;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 7:22 pm

nefelik έγραψε:Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι απόψεις σας. Εγώ από χθες προσπαθώ να καταλάβω ποιος θα μπορούσε να έχει πρόσβαση στη δικογραφία, για να τη στείλει στην εφημερίδα. Από το γραφείο του Ρούσσου θα μπορούσε να το είχε κάνει η Κατερίνα, αν συνεργαζόταν με το Μάνο. Από το γραφείο της Νόρας θα μπορούσε να την είχε πάρει η Στέλλα. Από το γραφείο του ανακριτή θα μπορούσε να την πάρει κανείς; Από πού αλλού θα μπορούσε ο άγνωστος να βρει τη δικογραφία;
Εύγε, φιλτάτη nefelik! Στην Κατερίνα είχα οδηγηθεί κι εγώ με την εξής συγκροτημένη αστυνομική σκέψη: ποια θα ήταν η πιο κουλή απάντηση στο ερώτημα για την ταυτότητα του άγνωστου Χ; Οφείλω να παραδεχτώ όμως ότι ο Ευκλείδης, ο Ηλίας και η Στέλλα κονιορτοποιούν την Κατερίνα από αυτή την άποψη, οπότε αυξάνονται οι πιθανότητες να είναι ένας απ' αυτούς.
Σε πιο λογικά επίπεδα θεωρώ επικρατέστερη την εκδοχή ή ο Στέφανος ή η Εριέττα να πάψουν οσονούπω να είναι ορφανά από πατέρα τα καημένα...
Όσο για το τελευταίο σου ερωτημα με τη δικογραφία από το γραφείο του ανακριτή είναι εύκολο: Όλοι οι δημοσιογράφοι των κεντρικών δελτίων!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 7:35 pm

roria έγραψε: Εύγε, φιλτάτη nefelik! Στην Κατερίνα είχα οδηγηθεί κι εγώ με την εξής συγκροτημένη αστυνομική σκέψη: ποια θα ήταν η πιο κουλή απάντηση στο ερώτημα για την ταυτότητα του άγνωστου Χ; Οφείλω να παραδεχτώ όμως ότι ο Ευκλείδης, ο Ηλίας και η Στέλλα κονιορτοποιούν την Κατερίνα από αυτή την άποψη, οπότε αυξάνονται οι πιθανότητες να είναι ένας απ' αυτούς.
Σε πιο λογικά επίπεδα θεωρώ επικρατέστερη την εκδοχή ή ο Στέφανος ή η Εριέττα να πάψουν οσονούπω να είναι ορφανά από πατέρα τα καημένα...
Όσο για το τελευταίο σου ερωτημα με τη δικογραφία από το γραφείο του ανακριτή είναι εύκολο: Όλοι οι δημοσιογράφοι των κεντρικών δελτίων!
Κι εγώ θεωρώ ότι πιο πιθανό είναι να πρόκειται για τον Αραβαντινό ή τον Λαζαρίδη, αλλά νομίζω ότι τελικά όσο πιο κουφό είναι κάτι τόσο πιο πιθανό είναι σε αυτή τη σειρά, οπότε δεν αποκλείω και τους υπόλοιπους. Την Κατερίνα τη σκέφτηκα με την προοπτική να έχει ο Μάνος κάποια εμπλοκή στην ιστορία, αλλά αυτό μάλλον αποκλείεται. Πάντως δεν ήξερα ότι οι δημοσιογράφοι έχουν πρόσβαση στη δικογραφία σε αυτή τη φάση της διαδικασίας. (Ή μήπως έχουν, αλλά απαγορεύεται να δημοσιοποιήσουν στοιχεία; Αλλά αυτό τι νόημα έχει; Είμαι άσχετη από αυτά!) Από την άλλη, αν οι δημοσιογράφοι – και προφανώς όχι μόνο των κεντρικών δελτίων - μπορούσαν να έχουν τη δικογραφία, γιατί δεν την είχαν δημοσιοποιήσει νωρίτερα και περίμεναν να τη στείλει ένας άγνωστος στην εφημερίδα;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 7:51 pm

Να σου πω την αλήθεια νομικά δεν ξέρω πώς έχει το θέμα, στην πράξη όμως, όποτε υπάρχει ανοιχτή μεγάλη υπόθεση με ειδησεογραφικό ενδιαφέρον, κάθε δημοσιογράφος εμφανίζει στην οθόνη και από ένα αντίγραφο της σχετικής δικογραφίας. Και μετά όλοι μαζί παίζουν τους έκπληκτους κι αναρωτιούνται πώς εξασφαλίστηκε η προσβαση στη δικογραφία. Είναι επομένως απολύτως αληθοφανές να βρεθεί η δικογραφία στα μανταλάκια, αρκεί κάποιος να σφύριξε στους δημοσιογράφους ότι η υπόθεση έχει ψωμί.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 8:02 pm

Ok, λογικό φαίνεται. Εδώ όμως δε μιλάμε μόνο για τη δικογραφία, αλλά και για μια επιστολή που περιείχε και πληροφορίες που δεν περιλαμβάνονται στη δικογραφία, άρα μάλλον δεν πρόκειται για δημοσιογράφο αλλά για κάποιον που ξέρει πολλά για το παρελθόν. Και αυτός ο κάποιος από πού θα μπορούσε να είχε βρει τη δικογραφία; Στα δικαστήρια δεν μπορεί να κυκλοφορεί όποιος θέλει παριστάνοντας το δημοσιογράφο. Άρα ή πλήρωσε κάποιον δημοσιογράφο για να του τη δώσει, που σε αυτή την περίπτωση δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τη δημοσιοποίησε ο ίδιος ο δημοσιογράφος, ή πλήρωσε κάποιον υπάλληλο ή δεν την πήρε από τον ανακριτή, αλλά από κάποιο από τα δικηγορικά γραφεία...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 8:19 pm

Δίκιο έχεις. Σε αυτή την περίπτωση πάντως κανείς νεκραναστημένος δεν θα μπορούσε να κυκλοφορήσει ελεύθερα σε αυτούς τους χώρους. Άρα ή πρόκειται για δύο διαφορετικά πρόσωπα ή για ένα που όμως συνεργάζεται με δικηγόρο ή με υπάλληλο δικηγορικού γραφείου ή με κάποιον τέλος πάντων που μπορεί και μπαινοβγαίνει χωρίς να κινεί υποψίες στο κατάλληλο δικηγορικό γραφείο, άρα καταλήγουμε πάλι στους ίδιους πιθανούς υπόπτους. Τι στους ίδιους δηλαδή; Σχεδόν όλους τους έχουμε κατονομάσει. Μόνο την Αγγέλα και τη Μαρίλια έχουμε αφήσει απέξω (τώρα που είπα Μαρίλια, υπάρχει και ο Θάνος...)!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ioannaki48 Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 8:31 pm

Καλησπέρα!!Διάβασα τους συλλογισμούς σας και οφείλω να πω ότι είναι πολύ εύστοχοι.Αυτό που αναρωτιέμαι αυτές τις μέρες είναι κατά πόσο είναι πιθανό το άτομο που στέλνει τώρα αυτά τα μηνύματα στην Αντιγόνη και ο κάτοχος των διαμαντιών να είναι το ίδιο που είχε στείλει τις φωτογραφίες στην Νόρα την περίοδο της δίκης. Τότε πίστευα πως είχε κάποια ανάμιξη ο Μπέλλος, αλλά τώρα πια δεν ξέρω... Μπορεί βέβαια να μην απαντηθεί και ποτέ, αλλά ήθελα να μοιραστώ την σκέψη μου μαζί σας.
ioannaki48
ioannaki48
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Σαβ Απρ 30, 2011 8:32 pm

nefelik έγραψε:Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι απόψεις σας. Εγώ από χθες προσπαθώ να καταλάβω ποιος θα μπορούσε να έχει πρόσβαση στη δικογραφία, για να τη στείλει στην εφημερίδα. Από το γραφείο του Ρούσσου θα μπορούσε να το είχε κάνει η Κατερίνα, αν συνεργαζόταν με το Μάνο. Από το γραφείο της Νόρας θα μπορούσε να την είχε πάρει η Στέλλα. Από το γραφείο του ανακριτή θα μπορούσε να την πάρει κανείς; Από πού αλλού θα μπορούσε ο άγνωστος να βρει τη δικογραφία;

nefelik όλα λογικά είναι αυτά που γράφεις. Και η Κατερίνα θα μπορούσε να το βουτήξει από το γραφείο , να το έδωσε στο Μάνο-τυχαία μπορεί να μην είναι η τοποθέτηση της Κατερίνας στο Ρούσσο. Θέλει να έχει και μάτια και αυτιά στην Ελλάδα .Και ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος;Βάζοντας την από πολλά χρόνια έμπιστή του γραμματέα.Γιατί μπορεί να άλλαξε ο Μάνος , αλλά μερικά κουσούρια δεν γίνεται να αλλάξουν. Αν το dna σου το έχει , πού να αλλάξει;

Από την άλλη και η Στέλλα θα μπορούσε να την έχει βουτήξει. Ας μην ξεχνάμε ότι είχε μείνει μόνη της στο γραφείο όταν τα παιδιά πήγαν για μωρουδιακά. Μπορεί να την έδειχνε να παίζει πασίεντζα αλλά αυτό δεν την εμποδίζει να ψαχουλέψει.Η πασιέντζα και η χαζομάρα μπορεί να είναι προκάλλυμα.

Τώρα πώς εμπλουτίστηκε το υλικό της δικογραφίας;

Αν το βούτηξε η Κατερίνα , άνετα από το Μάνο. Ο γερο Λύτρας θα πρέπει να του τα είχε πει όλα , μιας και έβλεπε τι λαμόγιο ήταν και ο γιόκας του. Να τα ήξερε και ο Νικολάκης και να βγήκε από αυτόν; Μπα , πολύ νοσηρή φαντασία έχω πια.

Αν το βούτηξε η Στέλλα και όντως είναι ενημερωμένος ο Ευκλείδης ανετότατα το συμπληρώνει.Ο ένας πρακτικό μυαλό , η άλλη φιλόλογος μια χαρά μπαίνουν και τα επιπλέον στοιχεία μέσα (αν και δεν χρειάζεται να είσαι καθηγητής για να το κάνεις. Λέμε τώρα , να δημιουργήσουμε μεγαλύτερο σασπένσ) .

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 11:04 am

Έχουμε έναν άνθρωπο που παρακολουθεί τις ζωές των ηρώων από την αρχή, γιατί αν δεν κάνω λάθος, στους 2 προηγούμενους κύκλους, αναφέρθηκε και από το Ρούσσο και από το Λουκά και από το Στέφανο, πως υπάρχει κάποιος που ελέγχει τις ζωές τους και τους έχει σαν πιόνια στη σκακιέρα ενός στημένου παιχνιδιού.
Θεωρώ ότι όλη η υπόθεση της σειράς βασίστηκε σε αυτό. Ποιος μπορεί να είναι, αποτελεί ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο. Μπορεί να είναι κάποιος που ήδη έχουμε δει και δεν πάει το μυαλό μας ότι θα μπορούσε να οργανώσει κάτι τέτοιο (έχω σκεφτεί και άλλους δυο υποψήφιους για τη θέση...το Φώτη ή το Στέλιο...αυτό κι αν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας).
Μπορεί, ωστόσο να είναι και κάποιο πρόσωπο που δεν έχει εμφανιστεί ποτέ και παίζει το παιχνίδι του, βασισμένος στις ζωές των άλλων. Το σίγουρο είναι ότι γνωρίζει τα πάντα για τις ζωές όλων, άρα τους παρακολουθεί καιρό (πώς θα μπορούσε κάποιος να παρακολουθεί τις ζωές τόσων ανθρώπων χωρίς να τον έχει πάρει κανείς χαμπάρι, άρα λογικά υπάρχει και συνεργός στο όλο θέμα).
Αν το καλοσκεφτούμε, στη σειρά υπάρχουν δύο άτομα (εκτός του Μάνου) που γνωρίζουνε σχεδόν τα πάντα...ο Ηλίας και ο Ρούσσος... καθότι φίλοι από παλιά συζητάνε μεταξύ τους. Υπάρχει λοιπόν η πιθανότητα ο τύπος να συνεργάζεται με έναν από τους δύο με σκοπό να μαθαίνει τα πάντα και έτσι να μπορεί να παίζει το παιχνίδι του ανενόχλητος.
Για φέτος, λοιπόν, αυτό είναι το γερό χαρτί των σεναριογράφων, άρα υπάρχουνε δύο εκδοχές και σίγουρα θα επιλέξουνε αυτή που θα τους φέρει μεγαλύτερα νούμερα... valen

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 9:36 pm

Ας πω κι εγώ μια σκέψη και σιγά σιγά τις τούρτες
Όταν η Άννα πήγε στην Αντιγόνη ο Χρήστος την πυροβόλησε με το δικό της όπλο
Η Άννα ήξερε απ τα αρχεία του Χατζηβασιλείου τα πάντα και ήθελε τα διαμάντια για τον ευατό της
Δεν ξέρουμε και ποιά σχέση είχε με την Αντιγόνη και δεν μάθαμε ποτέ.
Περιμένουμε νεκρανάσταση. Μήπως δεν είναι απ την παλιά φρουρά και είναι η Άννα;

Μόνο σε μένα φαίνεται παράξενο που δεν έχει βγει απ τους τίτλους;
Ποιός άλλος θα ήξερε τι έγινε στο σπίτι και ποιός σκότωσε την Άννα;

Επίσης είδαμε σκηνή που ο αστυνομικός ζήτησε απ την Εριέττα να αναγνωρίσει το πτώμα κι εκείνη δεν μπόρεσε.

Αυτό σημαίνει οτι το πτώμα δεν έχει αναγνωριστεί .

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 10:50 pm

Καποια στο σχολιαστε το επείσοδιο ειπε τον Ευκλιδη τον σκεφτήκατε?και εξηγα την σκεψη της εκει.Συμφωνω οτι ειναι λιγο απιθανο σεναριο αλλά μπορει να σταθει αν το πασαρουν σωστά.Εγω πιστευω σε νεκρανασταση Αρραβαντινου ή Λαζαριδη.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 10:55 pm

aggeliki έγραψε:Ας πω κι εγώ μια σκέψη και σιγά σιγά τις τούρτες
Όταν η Άννα πήγε στην Αντιγόνη ο Χρήστος την πυροβόλησε με το δικό της όπλο
Η Άννα ήξερε απ τα αρχεία του Χατζηβασιλείου τα πάντα και ήθελε τα διαμάντια για τον ευατό της
Δεν ξέρουμε και ποιά σχέση είχε με την Αντιγόνη και δεν μάθαμε ποτέ.
Περιμένουμε νεκρανάσταση. Μήπως δεν είναι απ την παλιά φρουρά και είναι η Άννα;

Μόνο σε μένα φαίνεται παράξενο που δεν έχει βγει απ τους τίτλους;
Ποιός άλλος θα ήξερε τι έγινε στο σπίτι και ποιός σκότωσε την Άννα;

Επίσης είδαμε σκηνή που ο αστυνομικός ζήτησε απ την Εριέττα να αναγνωρίσει το πτώμα κι εκείνη δεν μπόρεσε.

Αυτό σημαίνει οτι το πτώμα δεν έχει αναγνωριστεί .

: respect : : respect : : respect : : respect : Τα θερμά μου συγχαρητήρια για τη σκέψη σου!!!!

Δηλαδη έχουμε ένα ακόμη πτώμα που μοιάζει στην Άννα αλλά δεν είναι η Άννα... Άρα η Αννούλα έχει κάνει φόνο... Η μόνη επιβεβαίωση για το θάνατο της Άννας είναι η μαρτυρία της Νταίζης, είναι η μόνη που την εξέτασε... Το θέμα είναι πως επέζησε η ίδια τραυματισμένη και μετά την πτώση στη θάλασσα;
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 11:12 pm

Ακριβως για να ειναι η Αννα πισω απο ολα πρεπει η Νταιζη και ο Χρηστο να μην καταλαβαν οτι δεν ηταν νεκρη μετα απο την πτωση στην θαλασσα να βγηκε εξω ,εκανε φονο ,εριξε το πτωμα στην θαλασσα με καποια αντικειμενα δικα της που σε περιπτωση που βρεθει το πτωμα να καταλαβουν οι αστυνομικοι οτι ειναι αυτη και ετσι αφου ετσι ολοι την εχουν για νεκρη να μπορει να κανει τις κινησεις τις αφοβα αφου κανεις δεν μπορει να την υποψιαστει.Μονο ετσι μπορει να σταθει αλλά το βρισκω λιγο εξωφρενικο. Το οτι δεν την εβγαλαν απο τους τιτλους με προβληματιζει γιατι τον Μπελλο τον εβγαλαν αμέσως.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 7 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης