Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

+22
doctor
kapetanissa
fay66
stephanos13
evaki16
roria
ilvana
tsourdalitsa
alkisti
trelli petrakitsa
Antigoni!
pasxalitsa
Cancoon
soso
afroditi_norakii
fantina
nefelik
gxnel
JESSIE
efikiou
loukitsa
Clarabelle
26 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_lcap17%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_rcap 17% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_lcap42%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Vote_rcap 42% 
[ 25 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 59
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 15, 2011 5:38 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Απρ 15, 2011 7:08 pm

Ασπάστηκα:

1.Τον Ηλία που αρνειται να αφησει την Εδεμ!
Και τον αναιδή εργολάβο!

2.Παρεα στης Δαφνης-Νικόλα:Μικρη σκηνη και δεν μου αρεσε το παλτουδακι
εφηβης στη Νόρα.... (Νωρις σημερα το πρωτο διάλειμμα της σειρας...)

3.Οχια τον εχασες για τα καλα το Χρηστάρα λεει ο Στεφανακος
ωρα να τηρησεις την υποσχεση σου...και να πεθανεις επιτελους αργα και βασανιστικά!
Μια ζωη στη θεση του θύτη ήσουν και τα ειχες όλα αντε στην κόλαση τωρα!

4.Θεαρα μου αγριεψε με το σκηνικο στην Εδεμ

5.Ηλίας-Νικόλας-Δαφνη:Συγκλονιστικός ο πονος του Ηλία!
το εμπεδωσαμε δεν ειναι καλα ο πατερας σου Δαφνη, μη το λες ομως κανε και κατι!

6.Ερη-Στεφανος:Ποσο μοναδικοι ειναι μαζι!
Αβίαστη Χημεια εχουν και οι δυο!
Ο Στεφανος κατηγορει τη πρωην σφουγγαριστρα του
ειμαστε σε πολυ καλο δρόμο, ξενερωτας τελος!

7.Λουκάς-Ευα-Θεαρα:Παιδια μην ανησυχείτε θα μιλησω εγω με τη Θεαρα μου,
και θα τα κανονισουμε ολα...Καλε η Οχιά τι χωνεται και περνει το μερος Λουκα-Ευας?

8.Ευα-Λευτερης-Αγγέλα:Μονους Λευτερη-Ευα ποτε θα δουμε και λιγο παραπανω?

9.Νικόλας-Λουκάς:Μαλλον θέλει άμεσα γιατρο ο Ηλίας.
Να την πατε στον ψυχιατρο και την Οχιά!

10.Δαφνη-Ηλίας:Ο Ηλίας τα χει χαμμένα!

11.Λουκάς-Παναγιώτης:Εξαφανιστηκε ο αντρας της Ερης...!

12.Λευτερης-Παναγιωτης:Σκηνη 3 δευτερολέπτων??????

13.Ερη-Λουκάς:Γιατι τρομοκρατηθηκε τοσο η Ερη
στο άκουσμα του παρελθόντος της?


Σπάστηκα:

1.Η Παρεα δεν ειναι για τετοιες σκηνες
σε αστυνομικα τμηματα με ατακες Κωνσταντινου και Ελένης!
Δυο σκηνες κι όλας μια δεν μας εφτανε!
Μου αρεσε η Ευα που με τη τσαντα της εριχνε κ αυτη τις ψιλές της sisi

2.Μπεκρου-Ερη:Η ξινομούρα και η αρχόντισσα.....
για ποιο ζευγαρι λέει η Μπεκρου, το ξενερωτα?
Καποιο άλλο φωνηεν εκτός απο το "αααα"
σου εμαθαν στο σχολείο? Ατακαρες ειπε η Ερη!
Δεν εχει πατο η Μπεκρου ειναι τοσο γελοία που γελαω με την ψυχη μου
όταν τη Βλέπω sisi !
Η Μπεκρου ειναι στο δημοτικο και λέει για κερδη αναφερόμενη στον Στεφανο!
Κατινιά διαθετει μονο η Μπεκρου και ειναι ολοφανερο!

3.Ο κριτης όλων η Μαρίλια κρίνει το Λευτερη και τη μητερα της Ευα!
Και απειλει πως θα σπασει τη μηχανη του Λευτερη αν τον ξαναπετυχει!

4.Η Οχιά μιλα για ανθρωπινο πόνο!ΕΛΕΟΣ vomit
Θεαρα μου γινεσαι άδικη με τον Ηλία και την Παρεα!

5.Νόρα-Μπεκρου:Ποτε την απολυουν ειπαμε την ακαματα?
Χωρις τσίπα κατηγορει την Ερη στην κουμπάρα και κουνιαδα της Νόρας!
Δεν εχει επιγνωση της καταστασης η Μπεκρου? Δωσε τα δεδουλευμενα σου
και αδειασε μας τη γωνια!Ε οχι και παραταση χρόνου για την παραμονη
στο γραφειο σας δεν τη θελουμε εκει μεσα, απολυστε την!
Μονιμως φερνεις τους άλλους σε δυσκολη θεση ηλίθιο πλάσμα
και το θαψιμο στην Ερη συνεχιζεται!
Εγω θα κανω παρτυ αν φυγει λοβοτομημενη Νόρα, σου κραζει τη συγγενη
σου και ελεω σπρωξίματος αντι να τη πιασεις απο τη μπουκλα
τη σιγονταρεις? Απαραδεκτη!
Μα να σου κραζουν τη συγγενη και συ να λες θα λυπηθω αν φυγεις απο το γραφειο?

6.Νόρα-Στελλίτσα:Αντε παλι για τον γεροντοέρωτα της μιλά!
Ντυσιμο εφηβης και η πεθερα του Λουκά εμετικη σαν την Οχιά!
Αντε πάλι η Οχιά.....

7.Ακομα και η μανα σου στα χωνει Μπεκρου!
Το Νεφελακι παλι γραμμενο το χεις και μονο σου μέλημα
ο Στεφανος και η Ερη!

8.Οχιά-Στελλίτσα:Θα μου κυλησει ενα δακρυ και μενα lmao vomit
Δεν τη θελουμε στην Παρεα Στελλίτσα μακρια απο μας κ αγαπημενοι!
Άλλη Σια Λιαροπουλου μας βρηκε με τη Στελλίτσα....

9.Οχιά-Θεαρα:Απαιτει καλε αυτη! Μωρε λες να την πουλησει την Εδεμ
πριν να βαλω καν το χερι μου?

Η Άννα πέθανε αλλά την εχουμε ακομα μεσα
μας,ε δειτε ντε τους τιτλους αρχής...!
Μου αρεσει να βλέπω τον κυριο Ζαφείρη, αλλα σημερα δεν μου αρεσαν οι διαλογοι
καθόλου ήταν ενα "τουρλουμπούκι"...Λυπάμαι ωδεύουμε προς την Αγιοποιηση της Οχιάς....
όλα οσα βλέπαμε τοσο καιρό τι ηταν εμπαιγμός?
Στην Οχιά αξίζουν βασανιστηρια σαν αυτα που κανει σε όλους τοσα χρονια και θανατος!
Η Παρεα δεν ειναι για τμηματα και γελοιότητες....
Δεν θα ψηφισω δεν μου άρεσε


YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
livani Siga... wall
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από efikiou Παρ Απρ 15, 2011 7:26 pm

poli sosti se ola Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 141519 Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 609635

efikiou


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 15, 2011 7:48 pm

E, καιρό είχαμε να δούμε καί λίγο ελληνικό πανηγύρι, το είδαμε σήμερα! Δεν με πείραξε όμως, γιατί κάτι τέτοια συμβαίνουν κάθε μέρα στη ζωή, γιατί να μη συμβούν και στα Μυστικά! Δώσανε όλοι με την ψυχή τους, τσαντιές, μπουνιές, νυχιές, βγάλανε το άχτι τους, και στο τμήμα συνεχίστηκε το αλαλούμ, μόνο ο Ηλίας καθόταν ήσυχος ήσυχος, σαν να μην τον αφορούσε το όλο μπάχαλο. Και μετά βιαζόταν : "να πάω σπίτι μου εγώ" και στη Δάφνη εξηγούσε τα σχέδιά του για τον κήπο και το Μάριο που θα βοηθήσει κι αυτός, κι όμως, μέσα σ'όλη αυτή την παράνοια, που ήταν ολοφάνερη, δεν τον λυπόσουν, δεν σου έδινε ούτε στιγμή την εικόνα του ξεμωραμένου, ήταν ένας άνθρωπος που ζεί το όνειρό του εντελώς ρεαλιστικά , και δεν θέλει να ξυπνήσει, προτιμάει να πεθάνει μέσα στο όνειρο... Ο κύρ Αντώνης του Μάνου Χατζιδάκη, που διάλεξε μέσ'στο όνειρο πιά να ζεί! Εξοχος ο κ. Αρζόγλου, δεν έχασε το μέτρο ούτε δευτερόλεπτο!

Σκηνή Εύας Λουκά Αντιγόνης Νταίζης: Λυπάμαι για τη θεάρα της Αριάδνης, αλλά δυστυχώς είναι από την ίδια πάστα με τη Νταίζη. Δεν πιστεύει στην καλή προαίρεση, τους αντιμετωπίζει όλους καχύποπτα, βλέπει παντού το κακό, ίσως γιατί κι αυτή έχει τις δικές της σκληρές αναμνήσεις κι εμπειρίες. Πάντως γέλασα με τις παρεμβάσεις της Νταίζης που πεταγόταν για να της κάνει κήρυγμα... Ωραία παιγμένη σκηνή!

Η Νταίζη, πού πήρε σήμερα από παντού τις παραινέσεις να κάνει καλές πράξεις, αν θέλει την επιστροφή του ασώτου... Φοβάμαι μην αρχίσει να τους γίνεται τσιμπούρι με τις καλωσύνες της, που μπορει να είναι τόσο επικίνδυνες, όσο και οι κακίες της. Σε όποια βερσιόν της και να τη βρεί κανείς, καλύτερα να φεύγει μακριά, καλού κακού!

Η σκηνή Μελίτας Εριέττας έδωσε το στίγμα της νέας κατάστασης. Η Εριέττα έπαψε να είναι το καλόβολο θύμα, και θα διεκδικήσει τον άνθρωπο που αγαπάει... Αυτό θέλουμε κι εμείς, και τα χαζά της Μελίτας δεν μ'ενδιαφέρουν ούτε στο ελάχιστο. Ο δε Στέφανος παρέμεινε απαθής κι αδιάφορος ακούγοντας για τις νέες χαριτωμενιές της πρώην του, αλάθητο σημάδι, σύμφωνα με την ψυχολόγο Στέλλα, οτι ο έρωτας του έχει περάσει ανεπιστρεπτί.... Ολο και καλύτερα πάμε, το είπαμε αυτό....

Η Νόρα με τις ορμόνες της εγκυμοσύνης, δεν είναι εντελώς η Νόρα που ξέραμε, αλλιώς δεν θα έλεγε τα περίεργα οτι καθόλου δεν την ενοχλεί η στάση της Μελίτας στο γραφείο, και ας περιμένει λίγο ακόμη πριν φύγει... Εκτός αν παίζει πολιτική, ξέροντας οτι όταν αγριέψουν τα πράγματα, θα αναγκαστεί από μόνη της να φύγει, κι έτσι ξεμπερδεύει αναίμακτα μαζί της....

Και τέλος, η κεραμίδα ήρθε του Λουκά απ'τον αστυνόμο, για τον σύζυγο της Εριέττας στην Αμερική, που εξαφανίστηκε! Μήπως δεν έχει πάρει ούτε διαζύγιο? Ωχ, τι πάθαμε, υπομονή ώσπου να μάθουμε περισσότερα!

Δεν το ψηφίζω, περιμένω κάτι καλύτερο, ξέρω οτι μπορούν!

ΥΓ: Ξέχασα τη σκηνή του Λευτέρη με τη Μαρίλια, όπου μου άρεσε τρομερά η αντιμετώπιση της Μαρίλιας απ'το Λευτέρη. Είμαι σίγουρη οτι έχει τη στόφα για να γίνει ένας τέλειος πατέρας. Οσο για τη Μαρίλια, έγινε 18 χρονών, βγάζει και ένα μισθό, και νομίζει οτι έχει τον κόσμο στα χέρια της! Κούνια που την κούναγε!!! Και για τη σκηνή με την Εύα και την Αγγέλα, το σχόλιο είναι , πότε θα τους δούμε μαζί αυτούς τους δύο, και όχι για τέτοια θέματα? Νέοι άνθρωποι είναι, ερωτευμένοι είναι, ας μας το δείξουν κι αυτό, δεν βλάπτει!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Παρ Απρ 15, 2011 7:58 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Απρ 15, 2011 7:53 pm

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 409391Ε-Ρ-Ι-Ε-Τ-Τ-Α Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 409391Ε-Ρ-Ι-Ε-Τ-Τ-Α Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 409391


Ποσο τις ευχαριστηθηκα τις μπιχτες της στην Μελιτα δεν λεγεται.....καλα το Μελιτονι δεν παλευεται πλεον...ακουσα καλα???μιλησε για κατινια της Εριεττας η ΑΡΧΙΚΑΤΙΝΑ????αρχισε και τα ανεκδοτα δηλαδη....τι την ηθελε την κουβεντα η Ερι απορω....πιστευε οτι θα μπορεσει να καταλαβει η Μελιτα κατι απο οσα ελεγε?....εδω δεν ηξερε πως να απαντησει στις μπιχτες και το μονο που ηξερε να πει ηταν το κλασικο 'αααα' και να μας πει την κλασικη καραμελα με τα λεφτα της Εριεττας....και ναι Μελιτονι θες ιδιαιτερα μαθηματα συμπεριφορας γιατι εισαι τραγικη!!!!!

και με το που μπηκε η Νορα στο γραφειο ρωτησε και για τον Ηλια-ετσι για να δειξει και καλα ενδιαφερον- και μετα αρχισε να πεταει φαρμακι για την Ερι.....και επειδη η Νορα δεν στα λεει θα στα πω εγω....Μελιτα ΔΕΝ υπαρχει θεση για σενα μες στο γραφειο...ΔΕΝ μας συγκινεις με την υποτιθεμενη αγαπη σου σε Νορα και Λουκα...την εχεις φερει ΠΟΛΛΕΣ φορες σε δυσκολη θεση την Νορα....ΣΙΓΟΥΡΑ πρεπει να φυγεις απο το γραφειο....ΔΕΝ σε θελει η Νορα και ΔΕΝ θα λυπηθει ουτε αυτη ουτε εμεις αν φυγεις....ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΝΟΡΑ...ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΥ!!!!!!(πεταξε παλι ενα "τι εννοεις?" δεν αντεξε εε?)


τωρα στα υπολοιπα....

Συγκλονιστικος ο Ηλιας και παλι......πρεπει να κανουν κατι για τον Ηλια και να μην το αφησουν το θεμα και αλλο!!!

η Νταιζη πηρε το μερος του Λουκα και της Ευας...ε ναι ειναι μες στις καλες πραξεις που πρεπει να κανει σαν αγιος ανθρωπος και για να ξανακερδισει τον Χρηστο...Νταιζη-Στελλα.....θα γινουν και κουμπαρες....τοσο ενδιαφερον για την κορη της δεν δειχνει η Στελλα για την Νταιζη ξερει.....και ασε θελει πολλη ανασκαφη για να βρουμε την καλη Νταιζη..δεν ειμαστε για εξοδα!!!!

Ερι-Στεφ...κατηγορει την Μπεκρου ο Στεφ εεε???πολυ ωραια η σκηνη τους....(αχ να μπορουσε να μιλησει αυτη η τζαμαρια!!!)


Υ.Γ1....δεν θελω να ξαναδω το παλτο της Νορας....εκτος αν το δω στη Μελιτα
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 621900
Υ.Γ2...κριτης ολων εγινε η Μαριλια...ενταξει κανει επανασταση αλλα ας ηρεμησει και λιγο....

Υ.Γ3.... ΜΕΛΙΤΑΑΑΑ....ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΝΩ ΤΟ TRAILER ΤΗΣ Μ.ΔΕΥΤΕΡΑΣ!!!!!!!!
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 221877


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gxnel στις Παρ Απρ 15, 2011 8:12 pm, 1 φορά
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 15, 2011 7:54 pm

Loukitsa, JESSIE και gxnel συμφωνώ απόλυτα με τους σχολιασμούς σας!!! : respect :

Αναλυτικό σχολιασμό αύριο, αν προλάβω...

Υ.Γ. JESSIE, τα καλύτερα μάλλον έρχονται! Δες το trailer της Μ. Δευτέρας!!! : juhu :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 15, 2011 7:59 pm


Τρέχω να το δώ, Nefelik! Πού το πέρασαν????
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Απρ 15, 2011 7:59 pm

Κορίτσια ειδα και γω το τρειλερ της Μεγ.Δευτερας!
Jessie ελα να το γιορτασουμε
^^ Palamakia : juhu :
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 15, 2011 8:01 pm

JESSIE έγραψε:
Τρέχω να το δώ, Nefelik! Πού το πέρασαν????

Προς το παρόν στο site του Mega, αλλά φαντάζομαι ότι σύντομα θα ανέβει και στο youtube. Palamakia : juhu : Cheer

Edit: Μόλις είδα ότι υπάρχει ήδη και στην περίληψη στο forum.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 15, 2011 8:04 pm


Γιορτή, γιορτή, πάρτυ θά κάνουμε!!!! τέλεια νέα, τα περιμέναμε πώς και πώς!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 15, 2011 8:06 pm


Σήμερα κατάλαβα γιατί η ζωή της άλλης κάνει τρία μύρια τηλεθεατές και τα μυστικά έχουν πάρει μαύρη κατηφόρα χάνοντας κοινό.

Στη μια περίπτωση οι τηλεθεατές παίρνουν τώρα την ικανοποίηση να τιμωρηθούν όσοι έκαναν τα τέρατα

Στη δική μας περίπτωση ασχολούμεθα με τους έρωτες του Στέφανου που ήρθε και διέλυσε τη ζωή της Εύας κατέστρεψε επαγγελματικά τη Δάφνη διέλυσε τον όμιλο για να εκδικηθεί το Μάνο και συνεχίζει να ασχολείται με βρωμοδουλειές που όμως δεν του αφαιρούν τον τίτλο του καθαρού και του καλού παιδιού που αποκαλεί κορίτσι του το τσόκαρο που προσπάθησε να σκοτώσει το παιδί του

Τον έρωτα της Εριέττας που μέχρι πριν λίγο δεν την γνωρίζαμε

Τον έρωτα και την κατινιά της Μελίτας που διέλυσε συστηματικά την ίδια γυναίκα και ακόμη είναι το καλό κουτάβι της μαμάς της

Ασχολούμαστε με το τσόλι που πήγε να σκοτώσει που εκβίασε και προκάλεσε τόσο κακό. Δεν περίμενα οτι ένα μήνα πριν το τέλος ακόμη θα ήταν στο απυρόβλητο και θα της ψάχναμε αγκαλίτσα να κουρνιάσει για να μην κλαίει

Ασχολούμαστε να δαιμονοποιήσουμε το Ρούσσο που μέχρι χθες μας έλεγαν οτι κάποτε πήρε στραβό δρόμο αλλά στη συνέχεια μετάνοιωσε και χρησιμοποιούμε τα Λουκανοράκια Μάλλον το κοινό τους άλλα περίμενε να δει Σε ένα μήνα γεννάει η Νόρα. Αυτό περίμενε το κοινό του ζευγαριού; Δούλεμα με μια εγκυμοσύνη;

Ασχολούμαστε με την τρέλα της καινούριας ζαβής της σειράς της Στέλλας.

Ασχολούμαστε να ρίχνουμε ακόμη βολές κατά της Εύας που είναι η μόνη που τιμωρήθηκε για όσα έφταιγε και γι αυτά που δεν έφταιγε Προτείνω να τη μαστιγώσουν όλοι μαζί και να τη θάψουν ζωντανή να τελειώνουμε μ αυτήν την κοροιδία έτσι κι αλλιώς δεν την δείχνουν οπότε δεν τους χρειάζεται. Πως την είπε η Μαρίλια; Λέρα;

Το σημερινό καραγκιοζιλίκι στο αστυνομικό τμήμα δεν ήταν αυτό που περίμενα να δω ένα μήνα πριν το τέλος Διέλυσαν και διακωμώδησαν την παρέα που αγάπησε το κοινό για να σπρώξουν ιστορίες αδιάφορες που ελάχιστους ενδιαφέρουν

Κρίμα κρίμα και πάλι κρίμα

Απο μένα για άλλη μια φορά άθλιο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Απρ 15, 2011 8:16 pm

τι να πω ?
τα λεει ολα η σιωπη .....................................και η Clarabelle!!!!!!!!!!!





αμα ξεμπλεξω ......θα σπασω την σημερινη σιωπη, αυριο .............


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Παρ Απρ 15, 2011 8:37 pm, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 15, 2011 8:34 pm


Εγω δεν το παρακολουθώ το "Η ζωή της άλλης", αλλά από τα τρέιλερ και μόνο, που βλέπω καμμιά φορά, έχω σχηματίσει την εντύπωση οτι οι κακοί σ'αυτή τη σειρά είναι εντελώς μονοδιάστατοι, οπότε είναι φυσικό να υπάρχει κακό τέλος γι'αυτούς. Στα Μυστικά, αντίθετα, όλοι σχεδόν οι χαρακτήρες έχουν κάνει τα δικά τους, έχουν κακές και καλές πλευρές, οπότε δεν υπάρχουν οι σκληροπυρηνικοί κακοί, που αξίζουν το ανάθεμα και την τιμωρία στο τέλος. Αυτό εγώ το θεωρώ πλεονέκτημα, όχι μειονέκτημα, είναι πιό πιστευτοί και αληθινοί σαν χαρακτήρες, γι'αυτό και καθόμαστε τόσες ώρες για να τους αναλύσουμε. Αν ο χαρακτήρας είναι η κακιά μάγισσα της Χιονάτης δεν θα ασχολούμαστε, νομίζω... Κι επειδή ακριβώς συμβαίνει αυτό, και η τιμωρία καθενός θα είναι ανάλογη, δεν καταλήγουν όλοι σε θάνατο ή στη φυλακή, υπάρχουν πολλών ειδών τιμωρίες, και μερικοί απ'τούς ήρωες τις έχουν ήδη βιώσει, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ή θα τις βιώσουν πριν τελειώσει η σειρά. Εγώ πάντως με τίποτε δεν θα καθόμουν να βλέπω μια σειρά, που μετά από δυόμιση χρόνια, έδειξαν οτι έγινε ένα ρημαδοτέστ DNA για να δούμε ποιά είναι ποιά!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Παρ Απρ 15, 2011 8:40 pm

*το βαρεθηκα αυτο το θεματακι με Στεφ-Μελιτα! ελεος πια δεν παιζεται η κοπελα! xastouki ΕΡΗ ΓΕΡΑ...ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ κοριτσι μου! το καταευχαριστιθηκα το σκηνικο με την Μελιτα! απορω πως δεν εφηγε με την μπουκλα της στο χερι!
*Νταιζη-Στεφ μου αρεσε η σκηνη! τον Στεφανο οσο παει και το λατρευω περισσοτερο!
*Στελλα-Νταιζη δεν μου καθονται καλα ποτε οι σκηνες τους! δεν ξερω γιατι αλλα δεν...
*για τον κ.Ηλια πρεπει κατι να κανουν...δεν γινεται ολο αυτο! οσο για το οτι η Νταιζη υπερασπιστηκε Λουκα-Ευα τι να πω; παντως ο φουρνος στην γειτονια μου ειναι ακομη στην θεση του Razz ενταξει αλλαζει η κοπελα και φαινεται!
*καλα ελιωσα στο γελιο στο αστυνομικο τμημα lmao νταξει ειναι καπως το ολο σκηνικο γιατι δεν θυμηζει καθολου την Εδεμ αλλα εγω ελιωσα στην συγκεκριμενη σκηνη....μονο που εβλεπα αστυνομο-Νορα-Λουκα πεθαινα στα γελια lmao
* Τερης-Μαριλια.... καλη σκηνη αλλα αρχιζει να με τσατιζει η Μαριλου!
;/
Αυταααα.....περιμενω να δω την ιστορια της Ερης με τον αντρα της!

οσο για το "Η ζωη της αλλης" δεν μπορω να πω κατι γιατι ουτε εγω το παρακολουθω!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 15, 2011 8:44 pm

JESSIE έγραψε:
Εγω δεν το παρακολουθώ το "Η ζωή της άλλης", αλλά από τα τρέιλερ και μόνο, που βλέπω καμμιά φορά, έχω σχηματίσει την εντύπωση οτι οι κακοί σ'αυτή τη σειρά είναι εντελώς μονοδιάστατοι, οπότε είναι φυσικό να υπάρχει κακό τέλος γι'αυτούς. Στα Μυστικά, αντίθετα, όλοι σχεδόν οι χαρακτήρες έχουν κάνει τα δικά τους, έχουν κακές και καλές πλευρές, οπότε δεν υπάρχουν οι σκληροπυρηνικοί κακοί, που αξίζουν το ανάθεμα και την τιμωρία στο τέλος. Αυτό εγώ το θεωρώ πλεονέκτημα, όχι μειονέκτημα, είναι πιό πιστευτοί και αληθινοί σαν χαρακτήρες, γι'αυτό και καθόμαστε τόσες ώρες για να τους αναλύσουμε. Αν ο χαρακτήρας είναι η κακιά μάγισσα της Χιονάτης δεν θα ασχολούμαστε, νομίζω... Κι επειδή ακριβώς συμβαίνει αυτό, και η τιμωρία καθενός θα είναι ανάλογη, δεν καταλήγουν όλοι σε θάνατο ή στη φυλακή, υπάρχουν πολλών ειδών τιμωρίες, και μερικοί απ'τούς ήρωες τις έχουν ήδη βιώσει, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ή θα τις βιώσουν πριν τελειώσει η σειρά. Εγώ πάντως με τίποτε δεν θα καθόμουν να βλέπω μια σειρά, που μετά από δυόμιση χρόνια, έδειξαν οτι έγινε ένα ρημαδοτέστ DNA για να δούμε ποιά είναι ποιά!


Ούτε κι εγώ την παρακολουθώ αλλά βλέπω τα τρέιλερ και τα νουμεράκια
Αυτό που λες θα ίσχυε αν όλοι οι ήρωες ήταν καλοί και κακοί και έπαιρναν μερίδιο στην χαρά και τη λύπη
Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό στα μυστικά
Να σου δώσω το χτυπητό παράδειγμα της Εύας που δεν έζησε ποτέ τίποτα ολόκληρο και ένα μήνα πριν το τέλος χτυπιέται ακόμη Κι όμως δεν σκότωσε δεν εκβίασε δεν εξαπάτησε κανέναν δεν έμπλεξε σε βρωμοδουλειές Την δάγκωσε η ζωή κι όταν πόνεσε πέρα απ τα όρια πόνεσε με τη σειρά της κάποιους άλλους. Και τιμωρήθηκε στο πολλαπλάσιο
Πού είναι η τιμωρία της Νταίζης; Του Χρήστου; Της Αντιγόνης; Της Μελίτας που έκανε όσα ακριβώς κι η Εύα;
Ξέρω οτι δεν δέχεσαι οτι ο Στέφανος έχει κάνει το παραμικρό αλλά για μένα δεν είναι έτσι Και ζωές κατέστρεψε και εξαπάτησε κόσμο και χτύπησε και διέλυσε το Μάνο ακριβώς για τα ίδια πράγματα που κάνει κι αυτός που ακόμη ζει ζωή χαρισάμενη
Αυτό δεν είναι δικαίωση των ηρώων είναι κοροιδία του κοινού
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από soso Παρ Απρ 15, 2011 8:46 pm

Clarabelle έγραψε:
Ασχολούμαστε να ρίχνουμε ακόμη βολές κατά της Εύας που είναι η μόνη που τιμωρήθηκε για όσα έφταιγε και γι αυτά που δεν έφταιγε Προτείνω να τη μαστιγώσουν όλοι μαζί και να τη θάψουν ζωντανή να τελειώνουμε μ αυτήν την κοροιδία έτσι κι αλλιώς δεν την δείχνουν οπότε δεν τους χρειάζεται. Πως την είπε η Μαρίλια; Λέρα;

Nαι,πολύ σωστά! Την είπε ΛΕΡΑ!
Ενας χαρακτηρισμός που δεν έχει αποδοθεί ΠΟΤΕ απο τους διαλογιστές, ούτε καν στο ΜΑΝΟ,ούτε καν στη ΝΤΑΙΖΗ..ούτε καν στην Αντιγόνη..
..αποδόθηκε στην ΕΥΑ απο τη Μαρίλια..φέτος!
Αλλά,όταν εγώ ζητώ έναν χρόνο που είμαι στο φόρουμ,το emoticon *ξερναω* δε μου το βάζετε!
Για κάτι τέτοιες ωρες είναι!
Όλα οι ενστάσεις δεκτές,και κατανοητές ως προς το χαρακτηρα της Εύας (προσωπικά,αναπολώ ειλικρινά τις εποχες που εκείνη έφταιγε για όλα),αλλά ΕΛΕΟΣ.!
Οι εμμονές θεραπεύονται,ποτέ δεν είναι αργά στη ζωή,η επιστήμη εξελίσσεται..γινονται και θαύματα..
Μια αποφαση είναι!
Τολμηστε την !
Υγ.Η Ξυλά τί κανεται και κάνει σ'αυτό το πράγμα;;;παιζει εκείνη τη μία και μονότονα μόνη που ξεφτιλίζεται σε ΚΑΘΕ ευκαιρία επί τρεις κύκλους;;??και στον τελευταιο,ούτε που φαίνεται κιόλας;;;
Υγ. Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Υγ.Θελει κανείς να σχολιάσω τη σκηνή στο τμήμα;;;σκηνοθετικά,σεναριακά,αλλά και ερμηνευτικά;;;..



soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Απρ 15, 2011 8:51 pm

Ο Στέφανος λέει ότι το πρόβλημα στην σχέση του με την Μελίτα ήταν ότι δεν τον αποδεχόταν όπως είναι και μετά λέει ότι η Νταίζη πρέπει να αλλάξει για χάρη του Χρήστου. Εσύ δηλαδή Στέφανε γιατί να μην αλλάξεις για χάρη της Μελίτας; Επειδή είσαι ο άντρας ενώ η Νταίζη που είναι γυναίκα να αλλάξει για χάρη του άντρα της;
Το προσπερνώ το θέμα αφενός γιατί η μόνη θετική βελτίωση που είχε ο Στέφανος ως άνθρωπος οφείλεται στην Μελίτα και το έχει πει και ο ίδιος και αφετέρου γιατί ο Στέφανος όσο περνούν τα επεισόδια γίνεται μια βαριά φιγούρα, μια κινούμενη νύστα, ένας κουρασμένος άνθρωπος. Μακριά από την Μελίτα του έχει πάρει τον κατήφορο.
Η Εριέττα όμως κι αν δεν έχει πάρει τον κατήφορο. Φτάνει καλέ φτάνει!! Πόσο άλλο θα θάβει την αντίζηλό της στον ίδιο τον Στέφανο; Τι μικροπρέπεια! Τι απεγνωσμένο άγχος να τον απομακρύνει από την Μελίτα! Και όμως, Εριέττα, η απάντηση στο πώς αγάπησε μια γυναίκα σαν την Μελίτα είναι απλή: με τέτοια ένταση που δεν θα αγαπήσει ποτέ εσένα.
Μπράβο στην Μελίτα για τον πολύ ωραίο και εύστοχο τρόπο που αντιμετώπισε την επίθεση από την Εριέττα στο γραφείο της Νόρας.
Ο αστυνόμος επιτρέπεται να δίνει τετοιες πληροφορίες στον Λουκά;;; Έχει ξεφύγει εντελώς!
Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δώσω άδικο στην Μαρίλια γι' αυτά που είπε στον Λευτέρη σχετικά με τις συνθήκες μέσα στο σπίτι του Χαριτέικου. Από απαγωγή σε δολοφονία και τούμπαλιν, η κοπέλα δεν μπορεί να κάνει τα απλούστερα σχέδια που κάνουν οι κοπέλες στην ηλικία της.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Παρ Απρ 15, 2011 8:54 pm

ΜΕ θέμα ελεύθερο και το σημερινό, με όλους και τον κανένα γύρω -γύρω για να ικανοποιούνται οι υποχρέωσεις και ε, για τα μάτια, και το κοινό.


Η παρέα ξεκατινιάστικε στο τμήμα, παρωδία παλιάς ελληνικής κωμωδίας, με ένα γιατρό και δύο δικηγόρους να συμπεριφέρονται σαν πεντάχρονα.

Το δράμα του Ηλία πήγε υπερ κωμωδίας, αλλά παρόλα αυτά η Πείρα και το ταλέντο του Κ. Αρζόγλου έκαναν τη διαφορά και στις επόμενες σκηνές του.

Η Αγία Μαργαρίτα η καρταλολύτρα, βιώνει το δικό της δράμα και ζητά από την οικόγενειά της βοήθεια, στοργή και προδέρμ, απαιτώντας στο φινάλε από τη μανούλα, να πουλήσουν την ΕΔΕΜ, για την καρδιά του Χρήστου.
Τους διαλόγους τους αγνοώ, γιατί τα κούφια δεν τα μπορώ, αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω τη χημεία που έχει το καρταλέικο ανάμετάξυ του.

Η Έρι πήγε στο γραφείο. Και εκεί, το χρυσό κορίτσι, το πρότυπο ηθικής, μάνας, κόρης, υπαλλήλου, η γυναίκα που κατέστρεψε την ζωή της Εύας δις, επιδιδόμενη σε σκηνές φτηνού πορνό, αυτή που δεν δίστασε να περιγράψει με κάθε λεπτομέρια τα "σφουγγαρίσματά της" σε μια ετοιμόγεννη, αυτή που δεν αγάπησε κανένα, αλλά κατέχεται από μανία καταδιώξεως, γιατί θεωρεί ότι το ' χει χρυσό και ολη τη ζηλεύουν, της επιτέθηκε, δίνοντας για άλλη μια φορά τα διαπίστευτήρια της. Η κατινιά σε όλο της το Μεγαλείο.
Ευτυχώς χάρηκα που η Έρι πήρε το όπλο της και θα πάρουμε λίγο μπρος.
Θα συμφωνήσω ότι όπως πάντα η σκηνή με το Στέφανο, ήταν καλή, γιατί εκεί υπάρχει και χημεία και ταλέντο και δεν αδικοκλαίμε τον Ταλαντούχο!!!

Η Νόρα, αν και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, έχει τον πάσα ένα μούρλιακα να της ζαλίζει τον έρωτα. Από την α-παπα-ξία έως την Αγία Στρέλλα την Ελεούσα, την υπερασπιζόμενη κάθε αναξιοπαθούντα και κατηγορούμενο.
Και αφού έπριξε το Νοράκι με τη χριστομάθεια, πέρασε και από το Νταιζάκι, για να του δηλώσει και την συμπαράσταση και να το βοηθήσει να ξεδιπλώσει την καλή πλευρά που κρύβει.

Η Αντιγόνη εμμένει στην απόφασή της να μην πουλήσει την Εδέμ, παραμένει σκληρή και αδίστακτη, αλλά πείθει. Είναι ίσως μέχρι τώρα, ο μόνος σταθερός χαρακτήρας της σειράς.(Εξαιρώ την περίοδο που ήταν μουγκή, αλλά πάντα εξαιρετική)

Το θέμα της Μαρίλιας εξακολουθεί, έχει συσσωρεύσει παράπονα, πόνο και ίσως και απόρριψη ετών και τώρα ξεσπάει, άνοιξε τη βαλβίδα όπως είπε η Αγγέλα, άντε και να δούμε.

Μέτριο από μένα, για τις ερμηνείες!!!

Καλό μας Βράδυ, Καλό Σαββατοκύριακο Love!

ΛΕυτεριά στους Ταλαντούχοι soutien




Έχει επεξεργασθεί από τον/την pasxalitsa στις Παρ Απρ 15, 2011 8:58 pm, 1 φορά
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 15, 2011 8:56 pm

Επειδή μεσολάβησαν άλλα πόστς, να πώ οτι τα παρακάτω τα έγραψα σε συνάρτηση των πόστς της Clarabelle και της Soso...

Παιδια, καταλαβαίνω απόλυτα οτι συγχίζεστε με κάτι τέτοια, όπως το ότι είπε η Μαρίλια την Εύα "λέρα", είναι βαρύ και ασήκωτο, φυσικά, αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι υπάρχει εμμονή κατά της Εύας, αντίθετα νομίζω οτι θέλει να δείξει πόσο έχει ξεφύγει η Μαρίλια στη φάση αυτής της ζωής της.
Και δεν υπάρχει ήρωας σ'αυτή τη σειρά που να μην έχει περάσει τα πάνδεινα, ΜHΔΕΝΟΣ εξαιρουμένου, βρείτε μου έναν που δεν έχει βασανιστεί από έντονα προβλήματα σε κάποιο στάδιο αυτών των χρόνων που βλέπουμε τη σειρά ! Το ότι δείχνουν λίγο την Εύα φέτος, και ειδικώτερα σε σχέση με το Λευτέρη που είναι ο έρωτάς της είναι γεγονός, αλλά πρέπει να δεχτούμε οτι ο βασικός κορμός της ιστορίας είναι πλέον ο Λουκάς και η Νόρα, σύμφωνα με τις προτιμήσεις μεγάλης μερίδας του κοινού. Τι να κάνουμε λοιπον, το δεχόμαστε γιατί και συμπαθητικοί είναι, και στην original παρέα ανήκουν....
Αυτά είχα να πώ και προτρέπω να μην στεναχωριόμαστε άδικα, μιά σειρά είναι, έχει τα ups and down της, θα υπάρξουν και επεισόδια που θα μας συναρπάσουν....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Παρ Απρ 15, 2011 8:59 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Παρ Απρ 15, 2011 8:59 pm

Θελει κανείς να σχολιάσω τη σκηνή στο τμήμα;;;σκηνοθετικά,σεναριακά,αλλά και ερμηνευτικά;;;..
Εγώ , εγώ! Σε παρακαλώ λατρεμένη!!!!!!!! pleeease
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Παρ Απρ 15, 2011 9:04 pm

JESSIE έγραψε:
βασικός κορμός της ιστορίας είναι πλέον ο Λουκάς και η Νόρα, σύμφωνα με τις προτιμήσεις μεγάλης μερίδας του κοινού. Τι να κάνουμε λοιπον, το δεχόμαστε γιατί και συμπαθητικοί είναι, και στην original παρέα ανήκουν....
Αυτά είχα να πώ και προτρέπω να μην στεναχωριόμαστε άδικα, μιά σειρά είναι, έχει τα ups and down της, θα υπάρξουν και επεισόδια που θα μας συναρπάσουν....

Αν είναι οι δημιουργοί να γίνονται έρμαιο του κοινού, καλύτερα να πηγαίνουν σπίτι τους. Όσον αφορά στα up & down μιας σειράς, φυσικό και επόμενο είναι και άλλες σειρές είχαν κάνει κοιλιά, αλλά αυτό εδώ είναι άνευ προηγουμένου. Το φινάλε θα είναι το συναρπαστικό επεισόδιο; "Γιώργο, χάσαμε...." τότε ainta
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Απρ 15, 2011 9:10 pm

Εμένα μ'άρεσε πολύ το επεισόδιο!!!!!

~Ερη ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!! : respect :

~Πες τα Στέφανε πες τα!!!

~Αχ ο Ηλίας..... Aww

~Η Στέλλα να ΦΥΓΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ gibbs

~Θα έχουμε την Εδέμ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!! (πιθανόν) yey

Υ.Γ.Αυτά, δεν έχω χρόνο για αναλυτικό.....Ψηφίζω πολύ καλό!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από alkisti Παρ Απρ 15, 2011 9:14 pm

Η σκηνή στο τμήμα θύμιζε ελληνικές βιντεοταινίες και μάλιστα της κακιάς ώρας. Κρίμα για τον Αρζόγλου που ερμηνευτικά έχει τόσα πολλά να δώσει και αρκείται να είναι νταντά του Μάριου και τώρα παππούλης με κατάθλιψη και αρχόμενη άνοια. Και σ' αυτό το ρόλο δηλ. θα μπορούσε να φανεί, αρκεί να του δινόταν μια μεγαλύτερη ευκαιρία. Αλήθεια, τη δίκη της Μαίρης τη θάψαμε με τη μακαρίτισσα;
Το αστέρι με εκνευρίζει γενικώς.
Για τη Νταίζη δε το σχολιάζω, ακόμα και οι καλές πράξεις της έχουν ιδιοτέλεια.
Η ατάκα της Μαρίλιας εντελώς άκυρη. Απωθημένα της μικρής θα μπορούσα να τα κατανοήσω, αλλά ο χαρακτηρισμός δεν ταιριάζει καθόλου σε μια ηρωίδα που πλήρωσε και αν μη τι άλλο έκανε βήματα εμπρός.
Μελίτα- Εριέτα... Sleep
Εύα Λευτέρης και Αγγέλα μπάστακας. Χωρίς παρεξήγηση, γιατί λατρεύω τις μανούλες (άλλωστε είμαι κι εγώ ) αλλά η εμμονή των σεναριογράφων να την έχουν σε όλα τα πλάνα είναι εκνευριστική.
Καλό παιδί ο Λευτέρης και το πιο συγκινητικό μέχρι στιγμής είναι το έμπρακτο ενδιαφέρον του. Τον κοιτούσα και προσπαθούσα να καταλάβω γιατί δε με αγγίζει. Είναι πολύ επίπεδος σαν ήρωας, αλλιώς εμφανίστηκε, και μου θυμίζει ερωτοχτυπημένο πιτσιρικά.
Του λείπει μια σωστή δόση λαμογιάς βρε παιδί μου. Γιατί στο κάτω κάτω βρε κορίτσια σε ποιους άντρες έχουμε αδυναμία; (στις τηλεοπτικές σειρές οπωσδήποτε και δυστυχώς όχι μόνο εκεί) Στα ολίγον καθάρματα αρκεί βέβαια να είναι παράφορα ερωτευμένα! Wink
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 15, 2011 9:18 pm

alkisti έγραψε:
Εύα Λευτέρης και Αγγέλα μπάστακας. Χωρίς παρεξήγηση, γιατί λατρεύω τις μανούλες (άλλωστε είμαι κι εγώ ) αλλά η εμμονή των σεναριογράφων να την έχουν σε όλα τα πλάνα είναι εκνευριστική.
Καλό παιδί ο Λευτέρης και το πιο συγκινητικό μέχρι στιγμής είναι το έμπρακτο ενδιαφέρον του. Τον κοιτούσα και προσπαθούσα να καταλάβω γιατί δε με αγγίζει. Είναι πολύ επίπεδος σαν ήρωας, αλλιώς εμφανίστηκε, και μου θυμίζει ερωτοχτυπημένο πιτσιρικά.
Του λείπει μια σωστή δόση λαμογιάς βρε παιδί μου. Γιατί στο κάτω κάτω βρε κορίτσια σε ποιους άντρες έχουμε αδυναμία; (στις τηλεοπτικές σειρές οπωσδήποτε και δυστυχώς όχι μόνο εκεί) Στα ολίγον καθάρματα αρκεί βέβαια να είναι παράφορα ερωτευμένα! Wink


Όποιο λαμόγιο υπήρξε σ αυτή τη σειρά πάνω στην Εύα το ρίξανε κι απο παντού έτρωγε αδειάσματα οπότε δεν παίρνει να είναι κι αυτός λαμόγιο
Το κακό είναι που τον κατήντησαν πιο έφηβο απ τη Μαρίλια αρκείται να κρατάει την Εύα απ το χεράκι Τι να γοητεύσει; Αυτοί φέρονται σαν να είναι παντρεμένοι μια εικοσαετία
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 15, 2011 9:22 pm

Pasxalitsa, εσύ αναφέρεσαι σε κοιλιά, ενώ η Μαρία αναφερόταν στην μή τιμωρία κάποιων, όπως η Νταίζη, η Αντιγόνη, η Μελίτα, ο Χρήστος, ο Στέφανος, και δεν θυμάμαι ποιός άλλος... (μόνο το Μάνο ξέχασες Μαρία μου!)... Εγώ λοιπον πιστεύω οτι όποιοι αξίζουν τιμωρία θα τη βρούν, η σειρά δεν τελείωσε ακόμη, αλλά επειδή ακριβώς οι δικοί μας κακοί έχουν και καλές πλευρές, η τιμωρία ποικίλλει και μερικοί έχουν ήδη πληρώσει ένα μέρος της.... Η Αντιγόνη, πχ., να τιμωρηθεί, αφού έκανε φόνο και όλα τα υπόλοιπα, αλλά μην ξεχνάμε οτι έκανε χρόνο στη φυλακή, άδικα, κι έμεινε κάποια χρόνια έστω, φυτό.... Η Νταίζη, που αλωνίζει από πέρσυ, την πλήρωσε την τιμωρία ΠΡΙΝ κάν αρχίσει τη δράση της, αφού έζησε την κτηνωδία των ανθρώπων πάνω στο κορμί της.... Ο Στέφανος, πάλι, έκανε ό,τι έκανε με σκοπό την τιμωρία των ενόχων για τη φυλάκιση της μητέρας του, (πόσες φορές πρέπει να επαναλάβω οτι δεν τους κυνήγησε γιατί πουλούσαν πλαστούς πίνακες), κι ακόμη κι αυτή τη εκδίκηση την άφησε στη μέση... Εχει δε ήδη τιμωρηθεί κι αυτός, αφού είδε τη μάνα του να αποδεικνύεται ψεύτρα και δολοφόνος, έμαθε οτι ο πατέρας του σκότωσε, θεωρήθηκε απ'όλους σαν δολοφόνος ο ίδιος, και δεν έχει ακόμη βρεί την προσωπική ευτυχία .... Ο Χρήστος δεν βλέπω γιατί πρέπει να πληρώσει , σε άμυνα ήταν για το φόνο της Αννας, η ιστορία με τα διαμάντια είναι ο λόγος που δεν βγήκε να πεί την αλήθεια. Και η αλήθεια θα βγεί στο φώς και θα καθαρίσει, αν υπάρχει η στοιχειώδης δικαιοσύνη...
Η Μελίτα πάλι, έχει πληρώσει αφού έχασε το παιδί που περίμενε, έχασε τον Στέφανο, και κυρίως, έχασε τον λίγο έστω χαρακτήρα που της απέδιδαν στον πρώτο κύκλο, την έχουν αφανίσει στην κατινιά και την αναξιοπρέπεια, τι άλλο να κάνουν πιά ?
Οσο για την Εύα, νομίζω οτι και μόνο που την ωρίμασαν, της έδωσαν το χαρακτήρα που άντεξε στα χτυπήματα, και της έδωσαν την ευκαιρία να βρεί έναν άνθρωπο να ερωτευτεί, πετώντας την αλυσίδα του Μάνου από πάνω της, δείχνει οτι έπαψαν να την τιμωρούν. Καταλαβαίνουμε όμως οτι οι ανατροπές είναι στο πρόγραμμα, ακριβώς για να κρατήσουν το ενδιαφέρον του κοινού, και όχι γιατί έχουν κάτι εναντίον κάποιου συγκεκριμένου ήρωα.
Ουφ, αυτά είχα να πώ, και πάλι ας είμαστε λίγο πιό ανεκτικοί, για να μην σπάνε τα νεύρα μας, όχι τίποτε άλλο!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης