Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_lcap18%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_rcap 18% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_rcap 30% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 50

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Empty Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 5:35 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Τετ Απρ 20, 2011 12:17 am, 1 φορά

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 7:04 pm

Ασπάστηκα:

1.Ο Ανακριτής καλεί την παρεα για να καταθεσουν....
Ευτυχως η Παρεα μαζευτηκε στο γραφειο των παιδιων και παλι καλ ελειπε
η ακαματα, γουβωνε καναπέδες ντε!Ετσι γινεται Δαφνη η αληθεια ενοχλεί
και ανατρεπεται με ψευδη...

2.Ρούσσος-Θεαρα μου:Υπέροχο outfit, μη δεχτεις την πρόταση
του Ρούσσου θεαρα μου!

3.Δαφνη-Νικόλας:Και γω πιστευω πως δεν ειναι καλη ιδεα
να περασουν το Πασχα στην Εδεμ!

4.Ευα-Αγγέλα:Πολυ σωστη η Ευα σε όσα λέει
στην μαμα της....Ξεροκέφαλη η Αγγέλα

5.Χωρις Στελλα Λουκονορακια σουπερ

6.Γιατι γυρισες Χρησταρα?
Ωραία σκηνη!

7.Μαριλια-Αγγέλα:Θα δουλεψεις κοπελια μου
αλλα πηγαινε να περασεις μαζι Πασχα!

8.Λουκάς-Στέφανος:Πολυ ωραία σκηνη!Ποσο καλα ξερει
τις κινησεις του Ρούσσου, ο Λουκάς!Θελελει να βοηθησει ο Στεφανακος, αχ βρε Ερη
αχ και τον σιγονταρει το Λουκάκο!

9.Ρούσσος-Αμαλί:Ποσο όμορφα δενουν μαζι! Και τον χαραμιζουν με τη Στελλα,
απαπαπα.....Σε καίει Πετρο ο "δεσμος" της Αμαλι....
κανεις δεν σε αναγκασε Ρούσσο μονος σου τα ξεκινησες όλα!
Μας λειπει ο Κυριακος ποτε θα παρει άδεια??????( το γραφω άλλωστα και στα υγ.
εδω και μηνες....)

10.Ευα-Αγγέλα:Να τη βοηθησετε

11.Δαφνη-Νόρα:Εφερε δωρα για τον Μαριουλη
η νονα!Πάσχα στην Εδεμ, δεν μου αρεσει,,,,Αχ ρε Δαφνη ξεροκέφαλη!

12.Θεαρα που ειρωνευεται την Οχιά!
Χρησταρα κες βαριες κουβεντες και θα το μετανιωσεις!

13.Ρούσσος απειλει το Στεφανο, αλλα δεν ξερει οτι αν το μαθει η Θεαρα μου
θα βγαλει νύχια....!Το ειπε ευθέως οτι εκβιαζει ο Πετρος....

14.Λευτερης-Παναγιώτης:Αγαπαμε να βλεπουμε Γιάννη Ζαφείρη!Ο Λευτερης νευρικός....
Τον στρίμωξε για τα καλά ο Αστυνομος!

15.Νόρα-Ερη:Ο Αρης δεν ειναι ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ! Εδω τον ξεχασε η μανα του η Οχιά
στο Λουκά που δεν ηξερε καν για το παιδι θα κανει κακό?

16.Δαφνη-Λιάκος:Συγκλονιστικος ο κυριος Αρζόγλου
που βυθιζεται στο παρελθόν, σωστος διχως να αγγίζει το άκομψο και το γελοίο!

17.Θεαρα-Στεφανος:Υπέροχοι κέντημα κανονικο, μολις η Θεαρα ακουσε
πως απειλησαν το γιο της άλλαξε μορφη κατευθειαν!

18.Χρησταρας-Παναγιωτης:Το βλέμμα του Κασσανδρινου με γοήτευσε!

Σπάστηκα:

1.Εμετικη η Στελλα κριμα που στη σκηνη ηταν ο Χρησταρας....
Χαραμιστηκε πάλι ο καψερος....Η καραμελα πως νεκρωσαν τα αισθηματα της
δεν με συγκινουν....Εγω αηδιασα και με την Οχιά και με τη Στελλίτσα και ειναι
και αγιες ημερες....!Αχ μωρε θελει να τους παντρεψει τι γλυκο! μπλιαχ

2.Λουκονορακια-Στελλίτσα:Τι κριμα χαραμιστηκαν και τα Λουκονορακια
σε αλλη μια ανουσια σκηνη.....Τόσα χρονια αυτα εκανες μουρλίτσα....
τωρα σε χαλασανε τα αρνια και τα εντερα?

3.Το πα? Το πα γουβωνει καναπεδες η Μπεκρου!
Το Νεφελάκι κανεις δεν το σκέφτεται!Αδεια απο τη σημαια παλι
πηρες χαζοβιόλα και δεν εισαι στη δουλεια σου, αλλά πληρωνεσαι κανονικα?Μονη σου βρεθηκες στον αερα και σου ταιριαζει ο πάτος!

4.Στέλλα-Αμαλί:"Αλιμονο έτσι θα τον άφηνα;" ΕΛΕΟΣ

Για Παπαδημητρίου,: respect : Αρζόγλου: respect : γι αυτους τους δυο
υπερταλαντούχους ηθοποιούς το ψηφίζω Μετριο!
Δεν με αφορα να γινει καλη η Οχιά, αλλα να πληρωσει με θανατο
τα όσα έκανε...Δεν με ενδιαφερει η μαμα της Νόρας που απο γκεστ χώνεται
παντου και γινεται πρωταγωνιστρια...Ευτυχως δεν ειχαμε πολυ Μπεκρου σημερα!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα και να μην ξαναγυρισει!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 7:15 pm

Kaλο απο εμενα το επεισοδιο....
Ενταξει ειχαμε ωραιες σκηνες και αρκετη παρεα... οπως επισης και Ευα!!!!!!!
Ενα oscar στον κ.Αρζογλου!!!!! Εκπληκτικος και σημερα!!!!!
Αντε Αμαλια μου παρε το καμαρι σου (Μελιτα :Ρ) και πηγαινετε στην ευχη της Παναγιας!!!
Αντε να μην την βλεπουμε!!! Αντε!!!!! Λιγο την εδειξε σημερα και βαρεθηκα την ζωη μου!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 7:30 pm

Βλέπω πολλοί ψήφισαν μέχρι στιγμής το σημερινό..προσωπικά βαρέθηκα ίσως γιατί δεν είδα Λουκανορικές σκηνές, δεν ξέρω Razz
Θα συμφωνήσω πολύ καλές ερμηνείες από κ. Παπαδημητρίου και κ. Αρζόγλου ενώ οι σκηνές που μου άρεσαν ήταν κυρίως αυτές οι λίγες που βλέπαμε παρέα και η επανασύνδεση Χρήστου - Νταίζης. Βέβαια δεν σχολιάζω με τη σειρά μου, το ότι η Στέλλα έχει γίνει κουραστική, νομίζω συμφωνείτε όλοι.
Μέτριο!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 7:38 pm

Τρίτη 19 Απριλίου 2011
+ Μεγάλη Τρίτη, των 10 Παρθένων και της εν πολλές αμαρτίες περιπεσούσης γυναικός.
Στο κλίμα αυτό λοιπόν οι σεναριογράφοι, τίμησαν την εν πολλά κρίματα περιπεσούσα Νταίζη, η οποία αποφάσισε να κάνει στροφή στην καριέρα της και να καταλήξει η Αγία Μαργαρίτα η Καρταλολύτρα, μεγάλη η χάρη της.

Για το σκοπό αυτό, επιστρατεύτηκε η Οσία Στρέλλα, προστάτιδα και ψυχολόγος πασών των απολολλώτων και των μεγάλων ερώτων που βρήκε το Χρήστο και τον έφερε πίσω, για την Αγάπη και το Πάσχα -Τι γλυκό, μελώσαμε-

Ο Χρήστος ως άλλη, Νατάσσα Θεοδωρίδου, τραβάει αφ' ενός μια κόκκινη γραμμή, αφ' ετέρου δίνει μια δεύτερη ευκαιρία στην Αιώνια Αγαπημένη του. Και για να τιμήσει και αυτός την οσία Στρέλλα, βγάζει γλώσσα στην Αντιγόνη, όταν λίγο καιρό πρίν ήταν ο μόνος που πήγε να της πει, Χρόνια Πολλά!!!
Τυράκι κανείς; και αν νηστεύετε, υπάρχει και αυτό της σόγιας!!!

Η Αντιγόνη, αμετακίνητη στις απόψεις και τις θέσεις της, Η Απόλυτη Κακιά και η Επιτομή του Στυλ, συνεχίζει να δίνει μαθήματα Υποκριτικής με λεπτές γραμμές ειρωνείας. Παίζει το Ρούσσο, παίζει την Νταίζη και το Χρήστο, το βλέμμα της όμως γλυκαίνει μόνο μπροστά στο Στέφανο. (Ελπίζω να τη δούμε τη σκηνή, μην πάει υπερ σπρωξίματος και εκδίκησης του ταλέντου και της χημείας, γιατί είναι κρίμα και άδικο)

Ο Στέφανος, πήρε μπρος. Δηλώνει παρόν στο πλευρό των "Αραβαντινών" και στη σκηνή με τον Ρούσσο, απολαύσαμε δύο εξαιρετικούς ηθοποιούς και θυμηθήκαμε παλιές ωραίες εποχές. (Αν και η πρωινή επανάληψη βοηθά και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε)

Η Αμαλία πέρασε από την κλαψοφουντούκω, που βιώνει το δικό της δράμα, ως παραιτηθήσα, χωρισμένη και πληγωμένη -δεν θα έχω ανθρώπινη, δεν την συμπονώ- και αφού κανονίσανε τα των πασχαλινών διακοπών, πέρασε από το Ρούσο για ένα μάθημα Υποκριτικής, για να καταλήξουμε στο παράλογο, με τις ιέριες της εμμηνόπαυσης ,ως σωστό χαρέμι, να διευθετούν τα του πασά, τις μέρες του Πάσχα.

Η Παρέα λαμβάνει μηνύσεις, ετοιμάζεται για τον Πόλεμο, ετοιμάζεται για το Πάσχα, με το μέτωπο της Μαρίλιας και του Ηλία στην πρώτη γραμμή.

Η ετοιμόγεννη Νόρα, ως σωστή νονά πηγαίνει τα δώρα στο Μάριο, ενώ ως Κόρη κάνει τα αδύνατα δυνατά να κάνει Πάσχα με τους Γονείς της. Βέβαια από μάνα ψώνισε από σβέρκο, αφού η Στρέλλα περί άλλων τυρβάζει, το παιδί της αφοδευμένο το έχει.

Και για φινάλε, η Ελληνική Αστυνομία, ανοίγει τις υποθέσεις Άννας και Βέρας. Για να δούμε τι θα δούμε, αν και να σας πω την Αλήθεια, δεν περιμένω και πολλά!!!

Παπαδημητρίου-Αρζογλου-Πεφάνη-Κατρανίδης oscar

Να περνάμε όμορφα Love!

Υ.γ. Λευτεριά στους Ταλαντούχοι soutien
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 7:42 pm

Νόρα-Δάφνη Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 116799 Έχω πει οτί τις λατρεύω , το έχω πει....Λάτρεψα νονά που πήγε δώρα για τον άρχοντα της Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 226538 (αν και ήθελα να δω μαζί Νοράκι με φασολάκι) μου άρεσε πολύ η συζήτηση με τη Δαφνούλα και ναι ίσως θα έπρεπε να ακούσουν το Νικόλα αλλά μου άρεσε αυτή η αλληλοστήριξη της σκηνής....

Λουκάς-Στέφανος :πολύ όμορφη σκηνή μου άρεσε και από τις 2 πλευρές και ο Λουκάς που γνωρίζει κάθε κίνηση που έκανε ή πρόκειται να κάνει ο Ρούσσος...

Διανομή φακέλων στο βουβό και παρέα να αναρωτιέται μου άρεσε αν και θα ήθελα να αναλλάσονται κάπως πιο γρήγορα οι σκηνές που είδαν τα παιδιά οτί τους καλούν για να μιλήσουν...Η μάζωξη στο γραφείο πολύ μου άρεσε και η Νόρα με το Λουκά που τους μίλησαν ανοιχτά και η Νόρα του έλεγε να μη τους τρομάζει αλλά και οι ανησυχίες των παιδιών...

Νόρα-Λουκάς-Στέλλα: η σκηνή να πω την αλήθεια με έκανε και γέλασα Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 621900 ΛουκαΝοράκια υπέροχα και αυτή η φαρδιά σαλοπετίτσα της Νόρας πολύ μου άρεσε....Λουκάκο σποντίτσα από το Νοράκι για το βάρος της Wink..όταν έριξε ο Λουκάς την ιδέα για αργαλειούς κ.τ.λ. πολύ μου άρεσαν και οι 2 τους που γέλασαν Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 811901

Έρη-Νόρα :Η Νόρα μιλάει καθαρά και λέει οτί όλα πρέπει να τα περιμένουν...επίσης λέει στηνΈρη οτί την καταλαβαίνουν....

Αγγέλα-Μαρίλια:έλεος πια η Μαριλού..τουλάχιστον μου άρεσε που η Αγγέλα ζήτησε συγνώμη....

Εύα-Αγγέλα:έχω χάσει τη μπάλα ..... και οι 2 έχουν δίκιο και άδικο σε ορισμένα θέματα...

Νταίζη-Χρήστος:γιατί επέστρεψες βρε αγόρι μου...τόσο πολύ σε έπεισε το Αστέρι...ας΄τη Νταιζούλα να τσουρουφλιστεί λίγο...Πάντως η σκηνούλα τους ήταν όμορφη...

Αντιγόνη-Ρούσσος:Δεν ξέρω , δεν απαντώ....υπέροχη στάση και από τους 2 ...

Αμαλία-Μελίτα:Τελικά το Φίλλιπο και το Νεφελάκι το θυμούνται όποτε τους κατέβει.....η σκηνή σε γενικές γραμμές μου άρεσε....

Ηλίας-Δάφνη:ο κύριος Ηλίας τα χάνει εντελώς Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 593737 και πολύ με στεναχωρεί αυτό...ελπίζω να γίνει καλά και να το βοηθήσουν τα παιδιά...μου άρεσε πολύ μαζί με τη Δαφνούλα που τπν φροντίζει....

Το θέμα της Αννας κουράζει....ας δούμε τι θα γίνει...πάντως δε μου κακοφάνηκε που αγρίεψε ο αστυνομικός

Θέλω ΛουκαΝορικές σκηνές.........

'η Καλό ή Πολύ Καλό....
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 8:16 pm

επεισοδειο ηταν και παει.....

η Στελλα μπορει να φυγει???ας μην παει Μονεμβασια ας παει αλλου!!!!!μακρυα μας!!!!!τι την εχει δει??"χρυσο κουφετο" και θελει να τα βρει σε Νταιζη-Χρηστο???ελεος μωρε πια!!!!!!!κατανταει τραγικο!!!!!!!
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 17902 λυσσαξε να γινει και κουμπαρα!!!

συμφωνω με τον Νικολα οτι δεν ειναι καλη ιδεα να κανουν Πασχα στην Εδεμ...δεν θα τον βοηθησει....αλλα και σημερα ο κ.Αρζογλου...Συγκλονιστικος απλα!!!!!!

η Στελλα περιοδεια και σημερα...πηγε σε Νορα-Λουκα φουντωσε την εγκυο και ακουσε για αρνια και κοκορετσια και σηκωθηκε να φυγει....αυτη επρεπε να πει ψευτοαριστοκρατισα η Μπεκρου οχι την Ερι!!!!και στη σκηνη με την Αμαλια...απλα ασχολιαστη!!!!!

και εμφανιστηκε η Μελιτα....στο αγαπημενο της σπορ...γουβωμα του καναπε!!!!!η Αμαλια της θυμισε οτι εχει και παιδι...θα το βαλει στη λιστα με τα πραγματα που θα παρει στις διακοπες για να μην το ξεχασει....
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 852852

πολυ μου αρεσε η Αντιγονη.....μην δεχτεις την προταση του Ρουσσου!!!!!!

και το αποκορυφωμα....η Νταιζη με σφουγγαριστρα???μετα τον δισκο στη σφουγγαριστρα η αγια!!!!!ενα δακρυ κυλησε για το δραμα που περναει η κοπελα.....(και επιτελους ας παιξει το κοκκινη γραμμη της Θεοδωριδου!!!!!ειναι παραγγελια του Χρηστου)

πολυ ωραια και η σκηνη Νορας-Ερι....και Στεφ-Λουκακου!!!!

Υ.Γ1...Ρουσσο αυγο kinder να παρεις στο Νεφελακι!!!!!
Υ.Γ2...νονα-αγιος Βασιλης Νορα!!!!
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 917917
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 8:34 pm

Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με το επεισόδιο.
Παρόλο αυτά είχε καλές ερμηνείες.
Πρώτος και καλύτερος ο Αρζόγλου. Ξέρει πώς να σταθεί και πώς να τα πει. Ένα μπράβο λοιπόν.
Λουκανορικές σκηνές καμία. Εκεί που έλεγα ότι κάτι θα δούμε στο γραφείο ήρθε το αστέρι της αυγής. Λοιπόν αυτή η γυναίκα μου έχει γίνει άκρως αντιπαθητική. Δεν ξέρω , αλλά κάτι με ενοχλεί αφάνταστα απάνω της.
Αλλά η γκαντεμιά μου συνεχίστηκε. Βέβαια ,έπρεπε να δω και την εθνική σφουγγαρίστρα. Τι χρωστάμε τέτοιες μέρες να τη βλέπουμε πια , δεν μπορώ να καταλάβω. Καλά ήταν εξαφανισμένη χθες.
Μαριλού -Αγγέλα. Καλή σκηνή , αν και θα προτιμούσα η Μαριλού να κατεβάσει πια και λίγο το λάβαρο της επανάστασης. Η 25η Μαρτίου πέρασε κοπελιά , και η δική σου επαναστάση καθυστέρησε όσο και να το πεις.
Η Νόρα πάει στην Εριέττα . Ναι μεν δεν την πιέζει , από την άλλη τη βάζει να σπάσει το κεφάλι της να βρει τρωτά σημεία μήπως και τα χρησιμοποιήσει ο Ρούσσος. και η Εριέττα , το λέμε τώρα , δεν το λέμε τι κάνουμε; Πάντως το σταυρό μας τέτοιες μέρες γιατί δε σε βλέπω και πολύ καλά.
Η Αμαλία , ως συνήθως η γνωστή Αμαλία. Ρίχνει μια γύρα προς Ρούσσο μεριά να τσεκάρει , να ρίξει τις μπηχτές της , να ανακοινώσει ότι πάει Σύρο μεριά.
Σπόιλερ:
Τώρα πώς η Σύρος γίνεται Λονδίνο μέσα σε μια μέρα , μόνο μια Αμαλία μπορεί να το κάνει αυτό.
Η Δάφνη έχει χάσει την μπάλα. Και για άλλη μια φορά κάνει αυτό που αυτή θέλει. Ο Νικόλας , πολύ σωστά , της επιμένει ότι η απόφαση να πάνε να κάνουν Πάσχα στην Εδέμ είναι ό,τι χειρότερο για τον Ηλία , αυτή εκεί. Ξεροκέφαλη και πάλι.
Νταίζη-Χρήστος
Ωραία η επανασύνδεσή τους. Βέβαια φρούδες ελπίδες έχει ότι η Νταίζη μπορεί και να αλλάξει , αλλά Πάσχα έρχεται Ανάσταση ποιός ξέρει;
Αλήθεια εκείνο το έρμο το παιδί ο Άρης , δεν θα πάρει τίποτα από μαμά και μπαμπά; Μήπως η Νόρα έχει δίκιο ότι ο Ρούσσος θα το χρησιμοποιήσει και αυτό εναντίον του; Ο Χρήστος πολύ μου άρεσε που τα είπε έξω από τα δόντια στην Αντιγόνη. Α , νισάφι πια και εκείνη. Λέμε για την Νταίζη , αλλά η Αντιγόνη μιλάμε είναι άπαιχτη σε συνομωτικές σκέψεις.
Γενικά πέρασε το επεισόδιο για μένα χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.Ήρθε , είδα και απήλθε χωρίς να μου αφήσει καμιά εντύπωση.
Όσο για το Ρούσσο , τη χειρότερη εντύπωση μου προκάλεσε. Μια με την εκπροσώπηση της Αντιγόνης αν δεχτεί και δεν μιλήσει , μια με τις ανοιχτές απειλές στο Στέφανο .
Γιατί κάτι μου λέει ότι ο Στέφανος ήταν σίγουρος ότι θα δεχόταν απειλή και ότι θα τον έχει μαγνητοφωνήσει; Έπιασε την τσέπη του φεύγοντας , αν και είναι μια κίνηση που ο Σταύρου την κάνει συχνά. Θα δείξει.

Λοιπόν , επειδή αύριο λέω αντιός στας Αθήνας και πιάνω βουνά και λαγκάδια-μάλλον σχέτα βουνά- οικογενειακώς να γιορτάσω το Πάσχα , θα εξαφανιστώ για λίγες μέρες.
Σας εύχομαι ολόψυχα Καλό Πάσχα , Καλή Ανάσταση!!!Να περάσετε καλά με τους ανθρώπους που αγαπάτε και με τις οικογένειές σας.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 9:17 pm

το σημερινο επεισοδιο μαλλον θα το ψηφισω καλο για ενα κ μονο λογο.....τι γλυκουλικο το νορακι που εγινε νονα κ ηθελε να δειξει λαμπαδα στο μαριουκο..γενικα ενοψη τησ γεννασ εχει γινει πολυ χαρουμενη κ τησ παει.......
ενταξει παιδια θα πω την αληθεια...το ψηφιζω καλο γιατι::::::???????.......τι παιδαροσ που ηταν ο παναγιωτησ-λουκακοσ με το μωβ το πουκαμισο...αχ κολαζομαι........ Miam Miam Miam
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 9:19 pm

Είχαμε τα θεματάκια μας και σήμερα.....

Σήμερα η παρέα πήρε μια πρώτη γεύση της πρακτικής πλευράς της κίνησης του Λουκά, αφού όλοι κλήθηκαν να μαρτυρήσουν για την μηνυτήρια αναφορά... Και δεν τους καλοφάνηκε, απ'ό,τι είδαμε. Αλλά ο Λουκάς κι η Νόρα είναι εκεί, θα τους εξηγήσουν τι πρέπει να πούν και τι να κρύψουν, όπως γίνεται συνήθως, γιατί η αλήθεια , για τα δικαστήρια, είναι κάτι σχετικό....

Σήμερα πάρθηκαν και οι αποφάσεις για το πού θα γιορτάσουν το Πάσχα... Ολοι θα φύγουν, εκτός της παρέας, που είναι δεμένη με την Εδέμ και δεν ξεκολλάνε.... Ο Ηλίας όμως, όλο και χάνεται περισσότερο, ελπίζω να μην το παρατραβήξουν και ούτε και το ταλέντο του ηθοποιού να μην μπορεί να το σώσει, γιατί κατά κεί το πάνε και δεν μου αρέσει...

Σήμερα ο Χρήστος πήρε μιά μεγάλη δόση από.....Στέλλα, κι επειδή κανείς δεν μπορεί να της αντισταθεί, γύρισε πίσω στην αγαπημένη του, κι έτσι για τους τύπους της επανέλαβε οτι η κόκκινη γραμμή υπάρχει κι αν την ξεπεράσει, ας τον ξεχάσει.... Κατά τα άλλα δεν δίστασε να τα ψάλλει στην Αντιγόνη, ξεχνώντας τα καλά που του έχει κάνει στο παρελθόν, ο έρωτας εκτός της τύφλωσης, φέρνει και αμνησία.... Αλλά και η Αντιγόνη, η απόλυτη κακιά, τα μάτια της λές κι έχουν ακτίνες Χ και διαπερνούν τους πάντες, βρίσκουν κρυφά κίνητρα κι εκεί που δεν υπάρχουν , και δεν λυγίζει μπροστά σε τίποτε... Ενδυματολογικά, πάντως, το φόρεμά της δεν μου άρεσε, ή θα μου άρεσε σκέτο, χωρις τους κόκκινους φιόγκους που μου θύμισαν περιτύλιγμα χριστουγεννιάτικου δώρου.

Σήμερα ο Ρούσσος έκανε ότι και τις προηγούμενες μέρες, εκβίασε δηλαδή, αυτή τη φορά το Στέφανο, μόνο που σήμερα το παραδέχτηκε, δεν κρύφτηκε πίσω απ'το προτέτασμα καπνού οτι θέλει να τους προστατέψει, γιατι μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια! Ωραία σκηνή, μου θύμισε παλιές ομορφες μέρες μεταξύ δύο χαρισματικών ....λαμόγιων! Παρά τους εκβιασμούς όμως, ο Στέφανος έκλεισε συμμαχία με το Λουκά, θα τους στηρίξει και θέλει να καταθέσει κι αυτός υπέρ τους, και υπόσχεται να προσπαθήσει να πείσει την Αντιγόνη να πεί όσα ξέρει. Και δεν είπε και τίποτε απ'όσα του εξομολογήθηκε η Εριέττα. Στέφανε, τα συγχαρητήριά μου! Με την Αντιγόνη, άλλη ωραία σκηνή, ο Στέφανος δίνει την πλήρη εικόνα της κατάστασης, και περιμένει την αντίδρασή της, στην ουσία δεν περιμένει και πολλά, αφού την ξέρει..... Για να δούμε!

Σήμερα, της Κασσιανής, οι δυό ώριμες χανούμισσες του Ρούσσου ανταλλάσουν απόψεις και αλληλοδουλεύονται, αλλιώς δεν εξηγείται η τόσο αγαθιάρικη στάση της Στέλλας.... Η δε Αμαλία, στο γραφείο του Ρούσσου, (δεν το θέλει, τα βήματά της εκεί την οδηγούν ασυναίσθητα), πάει να ψαρέψει το Ρούσσο αλλά ψαρεύεται απ'αυτόν.... Οπως πάντα, κεντάνε μαζί....

Σήμερα είδαμε οτι η Εύα έχει πάθει σόκ με τη Μαρίλια, φοβάται την αντίδρασή της και τρέμει μήπως κάτι πάει στραβά. Πάει, της τον πήρε τον αέρα η μικρή! Και η αυτοκριτική καλά κρατεί, τα χειρότερα λέει, κληρονόμησε απ'αυτήν η Μαρίλια, ξεχνάει οτι εκείνη φερόταν πάντα καλά στην Αγγέλα, ακόμη και στις πιό μαύρες της στιγμές, κι ότι αν πήρε από κάποιον η Μαρίλια, αυτός είναι ο Μάνος, που ποτέ δεν υπολόγισε τι ζημιά θα κάνει στους άλλους, αρκεί να περάσει το δικό του....

Σήμερα η Νόρα εξήγησε στην Εριέττα το πώς , με τη μέθοδο Ρούσσου, μπορείς να μπλέξεις και να λογοδοτήσεις ακόμη και για μιά απλήρωτη κλήση της τροχαίας! Ενδυματολογικά πάλι, το φόρεμα της Εριέττας δεν την κολάκευε καθόλου, τι στο καλό, ούτε τη στοιχειώδη καλαισθησία δεν έχουν οι στυλίστες της σειράς??

Σήμερα ο αστυνόμος βγήκε γι'αλλη μιά φορά σεργιάνι, πήγε στού Λευτέρη, έσφιξε ακόμη λίγο τα λουριά για την γνωστή-άγνωστη Βέρα, πήγε κι απ'το μπάρ, πέταξε κι εκεί το πυροτέχνημα περί του σπιτιου στο βουνό και της Βέρας, και τους άφησε όλους ανήσυχους..... Η συνέχεια αύριο...

Ενα επεισόδιο που προσωπικά δεν με ενόχλησε, είχε ελάχιστη Μελίτα, μόνο αυτή μπορεί να μ'εκνευρίσει, αλλά ούτε και μ'ενθουσίασε, οπότε για ψήφο επιφυλάσσομαι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 9:43 pm

~Η Παρέα:Έτσι να οργανωθούμε..........

~Νόρα-Λουκάς-Στέλλα: lmao lmao lmao οι ατάκες του Λουκά με πέθαναν!!!

~Μύγα-Αμαλία:Μμμμ πάλι "δουλεύει" αυτή? σκυπίζει τους καναπέδες..?!

~Νταίζη-Χρίστος: "χωρίς εσένα έχω πέσει στα πατώματα και τα σφουγγαρίζω?"Σκούπίζε κιόλας!

~Αγγελα-Μαρίλια:Τουλάχιστον είπε ότι θα πάει να τους μιλήσει....

~Λουκάς-Στέφανος & Αμαλία-Ρούσσος: Μ'άρεσουν οι σκηνές!

~Νόρα-Δάφνη:Πολύ ευχάριστη σκηνή! Τελευταίο Πάσχα στην Εδέμ Efxi (αλλά ΧΩΡΙΣ Μάνο Aww )

~Νταίζη-Χρίστος-Αντιγόνη:Κοίτα-κοίτα τι λέει gibbs Ελεος! Αλλά καλά είπε ο Χρίστος!!!

~Αμαλία-Στέλλα:Βαρεθηκάάάά να τις βλέπω ΜΑΖΙ!!!

~Λευτέρης-Παναγιώτης:Έπεσε ανάκρηση..........

~Νόρα-Εριέττα:Είπαν κάτι για τον Άρη? Ότι είναι του Λουκά??? Ας γελάσω! lmao

~Ηλίας-Δάφνη:Πω πω δεν μπορώ άλλο, ψυχοπλακώνομαι Aww

~Νταίζη-Χρίστος-Παναγιώτης: "Μας πιάσανε!" ;D

Χμμ ψηφίζω πολύ καλό.....

Υ.Γ.1.Δεν είχε πολύ Νόρα-Λουκά!!!!
Υ.Γ.2.Αχχχ σήμερα ο Λουκάς φορούσε μωβ μπουκάμισο inlove
Υ.Γ.3.Μάνο μας λείπεις!!!!!!!!!!!!! Efxi : scream :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 10:15 pm

Παντελώς αδιάφορο το επεισόδιο.
Κουράστηκα να ακούω τι ΘΑ γίνει στην κόντρα Ρούσσου, Λουκά. Δράση πότε θα δούμε; Ο δε Λουκάς έχει μεταστραφεί πλήρως σαν χαρακτήρας. Έχει γίνει εκδικητικός και σήμερα ήταν λες και προσπαθούσε να χειριστεί τους φίλους του για το τι θα καταθέσουν.
Μου λείπουν οι σκηνές Στέφανου - Μελίτας που είχαν τόση φλόγα, τόση αγάπη και τόσο έρωτα!

Ωραία η σκηνή της επανασύνδεσης Χρήστου, Νταίζης και ειδικά μου άρεσε ο τρόπος που ο Χρήστος ξεμπρόστιασε την Αντιγόνη.
Ωραία και η σκηνή Στέφανου- Ρούσσου. Αυτή είναι πραγματική ίντριγκα - ο Στέφανος στριμώχθηκε πολύ άσχημα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 11:00 pm

Ετούτο το σημερινό ήταν το επεισόδιο του παραλόγου

Καλούνται γι α κατάθεση τα μέλη της παρέας και μαζεύονται στο γραφείο της Νόρας να χαράξουν κοινή πορεία.

Λέει ο Λουκάς στο Νικόλα λοιπόν να είναι προετοιμασμένος γιατί υπάρχει περίπτωση ο Ρούσσος να πλήξει την αξιοπιστία του ως μάρτυρα επειδή έχει κάψει το εργοστάσιο του Μάνου. Εγώ γιατί τα θυμάμαι λίγο διαφορετικά;

Ο Νικόλας ΔΕΝ έκαψε κανένα εργοστάσιο και υπάρχει γραπτή μαρτυρία του Στέλιου που έχει κατατεθεί μάλιστα στο δικαστήριο. Θα μου πείτε το Νικόλα τον αθώωσαν αρχικά μ αυτή τη μαρτυρία αλλά στη συνέχεια τον δίκασαν εκ νέου. Θυμάμαι καλά; Μήπως τότε αθωώθηκε πανηγυρικά με το dvd που προσκόμισε ο Στέφανος και που αποδείκνυε ότι το εργοστάσιο προκαλούσε μόλυνση και ο Μάνος και ο Ρούσσος ήταν υπεύθυνοι; Δηλαδή μας λένε ότι ο Ρούσσος θα ανακινήσει ένα θέμα που θα πλήξει πρώτα απ όλα τη δική του αξιοπιστία;

Αν πάλι πιστεύουν ότι ο Ρούσσος θα το κάνει απλά για να πάρει κι άλλους μαζί του γιατί δεν προστάτεψαν το Νικόλα και τον κάλεσαν μάρτυρα; Του το οφείλουν. Ξεχνούν επιμελώς ότι η Νόρα γνώριζε ποιος ευθυνόταν για το κάψιμο του εργοστασίου κι όμως για την καψούρα της για το Στέλιο άφησε τον αδελφικό της φίλο να συρθεί στα δικαστήρια και να ταλαιπωρηθεί δυό ολόκληρα χρόνια χάνοντας την άδειά του.

Ακούσαμε επίσης το Λουκά να λέει ότι ο Ρούσσος ενδεχομένως θα τον κατηγορήσει ότι παράτησε το παιδί του. Γιατί; Δεν έχει κάτι άλλο να του προσάψει ο Ρούσσος; Πάλι επιλεκτική αμνησία; Ο Λουκάς έχει γίνει συνένοχος της Νόρας όταν πέρασε στον υπολογιστή του Στέλιου τις κατασκευασμένες αποδείξεις για παιδική πορνογραφία με τις οποίες φυλακίστηκε ο Στέλιος. Με τον ίδιο τρόπο έχει την δυνατότητα να πλήξει και τη Νόρα. Παρανόμησαν και οι δύο και ο Ρούσσος το γνωρίζει και αν θυμάμαι καλά τότε είχε διώξει τη Νόρα απ το γραφείο του. Θυμόμαστε μόνο τα σφάλματα της Εύας; Των υπολοίπων έχουν παραγραφεί; Όλο αυτό είχε αν δεν κάνω λάθος καταγραφεί σ εκείνο το dvd που ζητούσε ο Στέλιος να βγεί στα κανάλια για να απελευθερώσει τη Νεφέλη; Τα θυμάται κανείς; Εγώ σίγουρα. Οι γράφοντες; Αν επιμένουν να μας δείξουν πόλεμο ας μας τον δείξουν γι αυτά που αποδεδειγμένα έχουν κάνει όχι γι αυτά για τα οποία δεν ευθύνονται.

Παραλογίας συνέχεια. Ο Λουκάς συναντάει το Στέφανο και τον ακούμε να λέει ότι φυλάει την δική του κατάθεση σαν άσσο στο μανίκι του. Μπράβο Λουκά. Εμπιστεύεται τον τύπο που τους τρομοκρατούσε έναν ολόκληρο χρόνο; Θυμάται κανένας εκείνα τα κομψά σημειώματα ‘’Φώτης ετών 15’’ ‘’ ένας από σας θα πληρώσει’’ το κάψιμο του απουσιολόγιου; Μήπως θα έπρεπε να θυμηθεί ο Λουκάς ότι ο τύπος που ετοιμάζεται να συνεργαστεί μαζί του όταν η Δάφνη κινδύνευε να μπει φυλακή σφύριζε αδιάφορα; Μήπως θα έπρεπε να θυμηθεί τι έκανε στην Εύα; Δηλαδή για να τιμωρηθεί ο Ρούσσος δίνει συγχωροχάρτι στο Στέφανο; Γιατί επειδή τον καψουρεύτηκε η αδελφή του;

Κι επειδή οι τηλεθεατές έχουμε αντοχές τα παράλογα έχουν και συνέχεια. Η Νταίζη τα βρίσκει με το Χρήστο και παίρνει το ζιγκολάκι της να πάει στο σπίτι που απέκτησε με εκβιασμό όπως πολύ καλά γνωρίζει. Κι εκείνος που ότι κι αν είναι η Αντιγόνη απ αυτήν έχει ευεργετηθεί της τα χώνει. Δεν κάνει να κατηγορεί κανένας την Νταιζούλα. Άγιο κορίτσι είναι δίκιο έχεις Χρήστο μου . Σιγά τα λάχανα μια εγκυμονούσα κυνηγούσε ανελέητα να καθαρίσει δεν έπεσε κι η ζάχαρη στο νερό. Κάτι ψιλά από εκβιασμούς έκανε το δόλιο το πονεμένο.

Το χάσαμε το σενάριο πατριώωωωωωωωωωωωωωωωτη

Μέσα σε όλο αυτό οι ήρωες ετοιμάζονται για το Πάσχα. Η Αμαλία γύριζε γύρω γύρω και έκανε ανακοινώσεις ότι φεύγει για Σύρο, και η Στελλίτσα με την ετοιμόγεννη κόρη με την οποία σημειωτέον έχει να κάνει Πάσχα απ την εποχή που ήταν φοιτήτρια της εύχεται καλά να περάσεις και φεύγει να συντροφεύσει το Ρούσσο να περάσει καλά η γυναίκα.

Ο Στέφανος με το Ρούσσο επιτέλους συζητούν έξω απ τα δόντια. Δύο πέρα για πέρα παράνομοι θα προσπαθήσουν να τη φέρουν ο ένας στον άλλον και το παραδέχονται ανοιχτά κι οι δύο. Ο μεσιέ Καρτάλης βεβαίως ποντάρει στη μανούλα που σκυλοβρίζει νυχθημερόν για να τον ξελασπώσει με την πληροφορία για το πτώμα του Αραβαντινού

Η Αγγέλα για άλλη μια φορά αφήνει την Εύα στην άκρη και λειτουργεί με τη λογική του αποφασίζουμε και διατάσουμε και πηγαίνει στη Μαρίλια. Η μικρή μπορεί τη λέρα να μη θέλει να τη δει αλλά την Αγγέλα τη συγχωρεί. Προφανώς λοιπόν το πρόβλημά της δεν ήταν το χαστούκι γιατί τότε θα είχε με την Αγγέλα το πρόβλημα αλλά η σχέση της Εύας με το Λευτέρη. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν ο τύπος με τον οποίο έχει μπλέξει είναι με κάποιο τρόπο ανακατεμένος με τα διαμάντια και της κάνει πλύση εγκεφάλου διαφορετικά δεν ξέρω πως έμαθε η Μαρίλια γι αυτή την ιστορία και μάλιστα με λεπτομέρειες.

Μεσούσης της Μεγάλης Εβδομάδος δύο άνθρωποι ανεβαίνουν ο καθένας το δικό του Γολγοθά και είναι οι δύο που έδωσαν τις ωραιότερες σκηνές στο σημερινό επεισόδιο κατά τη δική μου εκτίμηση

Ο Ηλίας χάνεται κάθε μέρα και λίγο περισσότερο. Θέλω να δω που θα οδηγηθεί όλο αυτό και είμαι σίγουρη ότι θα δω εξίσου όμορφες σκηνές όπως η χθεσινή και η σημερινή Νομίζω ότι η Δάφνη πάνω στον πανικό της κάνει λάθος και θα έπρεπε να δει γιατρός τον Ηλία άμεσα αλλά η ξεροκεφαλιά που τη χαρακτηρίζει δεν την αφήνει να ακούσει το Νικόλα που έτσι κι αλλιώς σαν γιατρός έχει μια πιο σωστή εικόνα της κατάστασής του.

Ο Λευτέρης βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο Το τραγικό μ αυτόν είναι ότι η αρχική του πρόθεση ήταν να καταδώσει τους υπεύθυνους για τους φόνους στο βουνό και για χάρη της Εύας έκανε πίσω με αποτέλεσμα να μη μιλήσει και αυτό ακριβώς του καταλογίζουν. Ενδεχομένως αν είχε μιλήσει απ την αρχή και πάλι να είχε μπλέξει αλλά τουλάχιστον θα είχαν τιμωρηθεί οι ένοχοι ενώ τώρα κινδυνεύει να μείνουν ατιμώρητοι οι υπεύθυνοι και να φορτωθούν οι φόνοι στην πλάτη του. Η σκηνή μου άρεσε πολύ και από πλευράς ερμηνείας. Άφησε ξεκάθαρα να φανεί ότι το έπαιζε ψύχραιμος μπροστά στον αστυνόμο και ξεκάθαρα έδειξε την απόγνωσή του μετά την αναχώρηση του Παναγιώτη. Εξαιρετικός και οφείλω να το ομολογήσω όσο αρνητικά κι αν τον είδα στην αρχή.

Όπως καταλάβατε για το Πάσχα θα έχουμε εκεχειρία αν και για να λέμε την αλήθεια πόλεμο δεν έχουμε δει μόνο τον ακούμε προς το παρόν. Εγώ πάντως σήμερα με το επεισόδιο κόντεψα να πάρω ύπνον ελαφρύ οπότε από μένα Άσχημο και πολύ του είναι.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 11:31 pm

Μετά το χθεσινό ευχάριστο διάλειμμα, επιστροφή στα γίδια. Υπήρξαν βέβαια και κάποιες καλές σκηνές.
Κορυφαία για μένα: Στέφανος-Ρούσσος. Τι να κάνω; Οι σκηνές που μου θυμίζουν παλιές καλές μέρες με γοητεύουν και μου δημιουργούν μια διάθεση αναπόλησης. Πέρα από το αναμνησιακό σκέλος όμως, τι ωραία παιγμένη σκηνή και τι ενδιαφέρουσα σύγκρουση! Επίσης ωραία η σκηνή Λουκά-Στέφανου, αν και με ξένισε ελαφρώς το ότι ο Στέφανος χαρακτήρισε το παρελθόν της Εριέττας "κάπως ιδιαίτερο". Είναι μια λέξη που μάλλον δεν θα χρησιμοποιούσα για να περιγράψω αυτά που ακούσαμε χθες. Σε γενικές γραμμές όμως βρίσκω ενδιαφέρουσες τις σκηνές Λουκά-Στέφανου και Νόρας-Εριέττας και μου αρέσει η ιδέα να τους βλέπω περισσότερο είτε δυο-δυο είτε και τους τέσσερεις μαζί.
Αντιγόνη-Ρούσσος: άλλη μια πολύ καλή στιγμή του επεισοδίου, άλλη μια άκρως ενδιαφέρουσα σύγκρουση. Αντιγόνη-Στέφανος: όντως ο τρόπος που γλυκαίνει το βλέμμα της όταν κοιτάζει το γιο της είναι μοναδικός.
Ο κύριος Αρζόγλου εξακολουθεί να κεντάει, ο χειρισμός της ιστορίας του Ηλία όμως θέλει προσοχή, γιατί υπάρχει κίνδυνος να ξεχειλώσει πριν καν κορυφωθεί.
Η Μαρίλια σήμερα κατέβασε τους τόνους, η Αγγέλα πάτησε αυτή τη φορά τα σωστά κουμπιά, η Εύα όμως δείχνει εγκλωβισμένη, γιατί δεν μπορεί να μιλήσει όπως θα ήθελε ούτε στην κόρη της ούτε στη μάνα της.
Οι πιέσεις του αστυνόμου στο Λευτέρη δίνουν ώθηση στην πλοκή, οπότε είναι μάλλον καλοδεχούμενες.
Κατά τα άλλα το πεκινουά της Νταίζης μετά από δυόμιση μέρες γύρισε. Γρήγορα για καλλωπισμό και τσιπάκι (α, καλού-κακού και λίγο φάρμακο για τους ψύλλους)!
Η Μελίτα με αμφίεση και κόμμωση α-λα- Τοσίρο Μιφούνε (καλά, το ενδυματολογικό των περισσότερων κυριών ήταν επιεικώς τραγικό και σήμερα) σκέφτεται να πάει με τη μαμά στη Σύρο. Θα ήθελα να ήμουν ο τουριστικός τους πράκτορας και να τις στείλω το λιγότερο για πέντε τέρμινα στο Νοβοσιμπίρσκ.
Η αναισθησία της Στέλλας για τον άντρα της (δεν έχει παρει διαζύγιο ακόμα αν δεν απατώμαι) και η προκλητική της αδιαφορία για την έγκυο κόρη της απλά εξοργιστικές.
Με μια λέξη: μέτριο.
Υ.Γ. Απορία που την έχω από καιρό: τα προσεχώς στο τέλος του επεισοδίου μας τα δείχνουν ως δέλεαρ για να δούμε το επόμενο ή για να μην το δούμε;

roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 11:41 pm

Και είπε ο Θεόφιλος: "Εκ γυναικός τα χείρω."
Και ένα δίκιο το είχε εδώ που τα λέμε, γιατί μπορεί ο άνθρωπος να είχε "καεί" από γυναίκες σαν...

-την Καρτάλαινα, η οποία (πάντα επιτομή του στυλ) πήρε τοις μετρητοίς το "η σιωπή είναι χρυσός" και κάνει σκληρά παζάρια με τον Ρούσσο!
Κι εντάξει την κόρη της, την είχε, την έχει και όπως το κόβω θα συνεχίσει να την έχει γραμμένη στα παλαιότερα των υποδημάτων της (κι αμέσως να σκεφτεί τα χειρότερα για την Αγία Καρταλολύτρα.. τς τς τς Mmm ), τον έρμο τον γιο που μπούχτισε στις απειλές δεν τον σκέφτεται?
Κατρανίδης, Σταύρου και κα. Παπαδημητρίου, υπέροχοι σήμερα!

-την Μελίτα, που έχει φέρει την Μεγάλη Παρασκευή τρεις μέρες νωρίτερα... αυτή η μίρλα δεν αντέχεται άλλο! Ευτυχώς που στα τελευταία επεισόδια δεν μας κάνει και πολύ την τιμή! Razz

-την Αννούλα η οποία ακόμα και νεκρή μας βάζει σε μπελάδες! Η φωτογραφία πάει κι έρχεται και έχει κάνει χάλια τα νεύρα και του Τέρη και του Οργάνου...

-την Μαρίλια, που το 'χει δει επαναστάτρια, αλλά μάλλον χωρίς αιτία είναι! Για όλα φταίει η Εύα, στην πυρά, στην πυρά με τις ξενέρωτες!!! ainta

Και απαντά η Κασσιανή: "Kαι εκ γυναικός τα κρείττω."
Γιατί προφανώς αυτή είχε συναναστραφεί γυναίκες σαν...

-την Αγία Νταίζη την Καρταλολύτρα, που τα ματάκια της πρηστήκαν από το κλάμα, τα χεράκια της βγάλαν κάλους από το σφουγγάρισμα και τον δίσκο, αλλά τελικά η δικαίωση ήρθε και ήταν σαν να μπαίνει η άνοιξη, ήταν ουρανού κατάνυξη... εν ολίγοις έκανε Ανάσταση το Νταιζάκι από σήμερα!
Και ναι το έχω δηλώσει μου αρέσουν αυτοί οι δύο μαζί Love!, αλλά αυτοί οι χωρισμοί-επανασυνδέσεις που ξεπερνούν και την ταχύτητα του φωτός, μόνο και μονό για να φανεί πόσο καλή είναι κατά (χαίρε) βάθος (αμέτρητο) η Νταίζη και πόσο γλυκόοοοο είναι το Αστέρι, είναι πρόβλημα μεγάλο! pff

-το Αστέρι, από το οποίο δεν γλύτωσε ούτε ο Χρήστος! Άλλο κακό να μην τον βρει κι αυτόν. livani
Πάντως ότι τα λόγια της θα είχαν τέτοια θεαματικά αποτελέσματα, δεν της το είχα.
Και φυσικά ούτε λόγος να κάνει Πάσχα με την κόρη της... έχει να φροντίσει τον Ρούσσο, το υποσχέθηκε και στην πρώην... τι γλυκόοοοοοο!
Όλοι σιγά-σιγά λόγο του πολέμου (που όλο έρχεται, αλλά έχει συναντήσει κίνηση στο δρόμο και δεν έχει φτάσει ακόμα) διαλέγουν "στρατόπεδο", το Αστέρι θα παριστάνει για πολύ ακόμα το εκκρεμές του Φουκώ? Fskl

-την Δάφνη, που στέκεται δίπλα στον πατέρα της με όποιον τρόπο μπορεί! Όμως όταν ένας άνθρωπος μέρα με την μέρα βυθίζεται όλο και περισσότερο, χρειάζεται επειγόντως κάποιον να τον τραβήξει στην επιφάνεια έστω και αν πονέσει... Δεν έχω λόγια για τον κ. Αρζόγλου, έχει κλέψει την παράσταση τις τελευταίες μέρες! : respect : : respect :

-τα κορίτσια της παρέας, που μαζί με τα αγόρια, πάντα ενωμένοι ετοιμάζονται για τον πόλεμο! Βέβαια δύο πράγματα, εκ των οποίων το ένα είναι η υπογραφή μας, πρέπει να προσέχουμε που μπαίνουν... Γιατί πρώτα δέχθηκαν να πάνε στον ανακριτή και ύστερα σκέφτηκαν τις συνέπειες αυτής τους της πράξης??? imarton

Μέτριο!

Καληνύχτα!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 11:51 pm

Μαρία, ώς συνήθως θίγεις θέματα που σηκώνουν συζήτηση, κι είναι καλό αυτό, γιατί ζωντανεύει το σχολιασμό....
Οτι το σενάριο έχει τρύπες, ιδίως μεταξύ 2ου και 3ου κύκλου, είναι γεγονός.
Ωστόσο η ιστορία προχωρεί , και οι άνθρωποι επίσης.... Ο Λουκάς αποφάσισε οτι πρέπει να τιμωρηθεί ο Ρούσσος για συγκάλυψη του φόνου του πατέρα του και τις παράνομες υιοθεσίες αυτού και της αδελφής του. Γι'αυτά τον κατηγορεί και όχι για άλλα του εγκλήματα, που θα μπορούσε ίσως να το κάνει, αν ήταν εκδικητικός. Ο Ρούσσος, από την άλλη, για να τον αποτρέψει απ'τη δημοσιοποίηση αυτών των γεγονότων, εκβιάζει τους πάντες οτι θα τα βγάλει όλα στη φόρα για όλους, ώστε να τους παρασύρει όλους στο βυθό μαζί του. Ακούσαμε οτι θα χρησιμοποιήσει ό,τι μπορεί να βρεί εναντίον τους, αλλά και ότι θα κατασκευάσει στοιχεία... Γι'αυτό ο Λουκάς χρειάζεται κάθε όπλο σ'αυτόν τον αγώνα που εκ των προτέρων προβλέπεται άνισος. Οσο πιό πολλοί μάρτυρες καταθέσουν εναντίον του Ρούσσου, τόσο πιό δυνατή θα είναι η μήνυσή του. Γι'αυτό έβαλε και το Νικόλα στη λίστα, και η αναφορά οτι "εκαψε" το εργοστάσιο στα μάτια μου είναι απλά μιά ακόμη πλάκα του Λουκά προς το Νικόλα, όπως το ότι τον αποκαλεί συνέχεια "ηλίθιο", δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο.
Το dvd για το Στέλιο θα το χρησιμοποιήσει μάλλον ο Ρούσσος, μόνο που και μ'αυτό εμπλέκεται κι ο ίδιος, διότι θ'αναγκαστεί να αναφέρει την υπόθεση του εγκληματία γιατρού που αθώωσε το γραφείο του, δηλ. η Νόρα, κατόπιν εντολής του.... Οσο για το παιδί του Λουκά, αυτό το ανέφερε η Νόρα στην Εριέττα, σαν ένα δείγμα οτι και απλά πράγματα, που δεν θεωρούνται ποινικά κολάσιμα, θα τα χρησιμοποιήσει ο Ρούσσος, για να τους παρουσιάσει σαν αναξιόπιστους, κι έτσι την προτρέπει να μιλήσει για το δικό της παρελθόν....
Τώρα για το Στέφανο.... Ο Λουκάς, μετά από τόσο καιρό, και τόσα που πέρασαν, έχει γνωρίσει πιά το Στέφανο, ξέρει όλη την ιστορία με τη φυλάκιση της μητέρας του και την εκδίκηση που ήθελε να πάρει κατά του Μάνου για χάρη της, οπότε είναι σε θέση να κρίνει αμερόληπτα τις πράξεις του και να ξεχωρίσει το ποιόν του χαρακτήρα του, σε σύγκριση με του Μάνου ή του Ρούσσου. Κι επειδή ξέρει οτι ο Στέφανος έχει κι αυτός πολλές πληροφορίες να δώσει σχετικά με το παρελθόν και τις συναλλαγές του Ρούσσου, λέει οτι θα τον χρησιμοποιήσει αργότερα, αν τα πράγματα στην αρχή δεν προχωρήσουν καλά, γιατί ξέρει επίσης οτι στις συναλλαγές αυτές, εμπλέκονται και αθώοι, τους οποίους θέλει να αφήσει απ'έξω, όσο αυτό είναι δυνατόν, όπως είναι η Εριέττα και ο Λευτέρης. Ο δε Στέφανος δεν βασίζεται μόνο στην γνώση της Αντιγόνης για το πτώμα του Αραβαντινού, ξέρει κι αυτός όλες τις λεπτομέρειες για τις δουλειές του Ρούσσου, που μπορεί επίσης να βγάλει στο φώς. Ο Ρούσσος, αντίθετα, βασίζεται πάρα πολύ στην Αντιγόνη, γιατι απ'τη δική της μαρτυρία μπορεί να βγεί λάδι ή να καταδικαστεί....
Για το Χρήστο που φάνηκε αγνώμων προς την Αντιγόνη, συμφωνώ απόλυτα, απλά δεν το έκανε για να υπερασπιστεί τη Νταίζη, αλλά γιατί η Αντιγόνη του πέταξε οτι όλο αυτό το είχαν σκηνοθετήσει οι δυό τους, για να πάρει κι αυτός προμήθεια απ'την πώληση της Εδέμ. Για τον εαυτό του προσεβλήθη, όχι για τη Νταίζη....
Επίσης πολύ λογική η σκέψη σου οτι ο "δεσμός" της Μαρίλιας είναι κάποιος που έχει σχέση με τα διαμάντια ή/και τον Λευτέρη, και άρα την πλησίασε επί τούτου. Είμαι περίεργη που θα το πάνε το πράγμα.
Συμφωνώ και για το Λευτέρη, έχει μπλέξει άσχημα χωρις να φταίει, και η σημερινή ερμηνεία του ηθοποιού με τον αστυνόμο ήταν επιπέδου, από την αρχή μου άρεσε αυτός ο ήρωας, και χαίρομαι που του το αναγνωρίζεις κι εσύ, που στην αρχή τον έβλεπες αρνητικά.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τετ Απρ 20, 2011 12:01 am, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 11:55 pm

Aφειερωμενο στον Χρησταρα!!!!!
Δωσε Χρηστο δωσε!!!!!!
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Απρ 19, 2011 11:59 pm

Clarabelle έγραψε:

Καλούνται γι α κατάθεση τα μέλη της παρέας και μαζεύονται στο γραφείο της Νόρας να χαράξουν κοινή πορεία.

Λέει ο Λουκάς στο Νικόλα λοιπόν να είναι προετοιμασμένος γιατί υπάρχει περίπτωση ο Ρούσσος να πλήξει την αξιοπιστία του ως μάρτυρα επειδή έχει κάψει το εργοστάσιο του Μάνου. Εγώ γιατί τα θυμάμαι λίγο διαφορετικά;

Ο Νικόλας ΔΕΝ έκαψε κανένα εργοστάσιο και υπάρχει γραπτή μαρτυρία του Στέλιου που έχει κατατεθεί μάλιστα στο δικαστήριο. Θα μου πείτε το Νικόλα τον αθώωσαν αρχικά μ αυτή τη μαρτυρία αλλά στη συνέχεια τον δίκασαν εκ νέου. Θυμάμαι καλά; Μήπως τότε αθωώθηκε πανηγυρικά με το dvd που προσκόμισε ο Στέφανος και που αποδείκνυε ότι το εργοστάσιο προκαλούσε μόλυνση και ο Μάνος και ο Ρούσσος ήταν υπεύθυνοι; Δηλαδή μας λένε ότι ο Ρούσσος θα ανακινήσει ένα θέμα που θα πλήξει πρώτα απ όλα τη δική του αξιοπιστία;

Αν πάλι πιστεύουν ότι ο Ρούσσος θα το κάνει απλά για να πάρει κι άλλους μαζί του γιατί δεν προστάτεψαν το Νικόλα και τον κάλεσαν μάρτυρα; Του το οφείλουν. Ξεχνούν επιμελώς ότι η Νόρα γνώριζε ποιος ευθυνόταν για το κάψιμο του εργοστασίου κι όμως για την καψούρα της για το Στέλιο άφησε τον αδελφικό της φίλο να συρθεί στα δικαστήρια και να ταλαιπωρηθεί δυό ολόκληρα χρόνια χάνοντας την άδειά του.

Ακούσαμε επίσης το Λουκά να λέει ότι ο Ρούσσος ενδεχομένως θα τον κατηγορήσει ότι παράτησε το παιδί του. Γιατί; Δεν έχει κάτι άλλο να του προσάψει ο Ρούσσος; Πάλι επιλεκτική αμνησία; Ο Λουκάς έχει γίνει συνένοχος της Νόρας όταν πέρασε στον υπολογιστή του Στέλιου τις κατασκευασμένες αποδείξεις για παιδική πορνογραφία με τις οποίες φυλακίστηκε ο Στέλιος. Με τον ίδιο τρόπο έχει την δυνατότητα να πλήξει και τη Νόρα. Παρανόμησαν και οι δύο και ο Ρούσσος το γνωρίζει και αν θυμάμαι καλά τότε είχε διώξει τη Νόρα απ το γραφείο του. Θυμόμαστε μόνο τα σφάλματα της Εύας; Των υπολοίπων έχουν παραγραφεί; Όλο αυτό είχε αν δεν κάνω λάθος καταγραφεί σ εκείνο το dvd που ζητούσε ο Στέλιος να βγεί στα κανάλια για να απελευθερώσει τη Νεφέλη; Τα θυμάται κανείς; Εγώ σίγουρα. Οι γράφοντες; Αν επιμένουν να μας δείξουν πόλεμο ας μας τον δείξουν γι αυτά που αποδεδειγμένα έχουν κάνει όχι γι αυτά για τα οποία δεν ευθύνονται.

Παραλογίας συνέχεια. Ο Λουκάς συναντάει το Στέφανο και τον ακούμε να λέει ότι φυλάει την δική του κατάθεση σαν άσσο στο μανίκι του. Μπράβο Λουκά. Εμπιστεύεται τον τύπο που τους τρομοκρατούσε έναν ολόκληρο χρόνο; Θυμάται κανένας εκείνα τα κομψά σημειώματα ‘’Φώτης ετών 15’’ ‘’ ένας από σας θα πληρώσει’’ το κάψιμο του απουσιολόγιου; Μήπως θα έπρεπε να θυμηθεί ο Λουκάς ότι ο τύπος που ετοιμάζεται να συνεργαστεί μαζί του όταν η Δάφνη κινδύνευε να μπει φυλακή σφύριζε αδιάφορα; Μήπως θα έπρεπε να θυμηθεί τι έκανε στην Εύα; Δηλαδή για να τιμωρηθεί ο Ρούσσος δίνει συγχωροχάρτι στο Στέφανο; Γιατί επειδή τον καψουρεύτηκε η αδελφή του;

Κι επειδή οι τηλεθεατές έχουμε αντοχές τα παράλογα έχουν και συνέχεια. Η Νταίζη τα βρίσκει με το Χρήστο και παίρνει το ζιγκολάκι της να πάει στο σπίτι που απέκτησε με εκβιασμό όπως πολύ καλά γνωρίζει. Κι εκείνος που ότι κι αν είναι η Αντιγόνη απ αυτήν έχει ευεργετηθεί της τα χώνει. Δεν κάνει να κατηγορεί κανένας την Νταιζούλα. Άγιο κορίτσι είναι δίκιο έχεις Χρήστο μου . Σιγά τα λάχανα μια εγκυμονούσα κυνηγούσε ανελέητα να καθαρίσει δεν έπεσε κι η ζάχαρη στο νερό. Κάτι ψιλά από εκβιασμούς έκανε το δόλιο το πονεμένο.

Μέσα σε όλο αυτό οι ήρωες ετοιμάζονται για το Πάσχα. Η Αμαλία γύριζε γύρω γύρω και έκανε ανακοινώσεις ότι φεύγει για Σύρο, και η Στελλίτσα με την ετοιμόγεννη κόρη με την οποία σημειωτέον έχει να κάνει Πάσχα απ την εποχή που ήταν φοιτήτρια της εύχεται καλά να περάσεις και φεύγει να συντροφεύσει το Ρούσσο να περάσει καλά η γυναίκα.

Ο Στέφανος με το Ρούσσο επιτέλους συζητούν έξω απ τα δόντια. Δύο πέρα για πέρα παράνομοι θα προσπαθήσουν να τη φέρουν ο ένας στον άλλον και το παραδέχονται ανοιχτά κι οι δύο. Ο μεσιέ Καρτάλης βεβαίως ποντάρει στη μανούλα που σκυλοβρίζει νυχθημερόν για να τον ξελασπώσει με την πληροφορία για το πτώμα του Αραβαντινού

Η Αγγέλα για άλλη μια φορά αφήνει την Εύα στην άκρη και λειτουργεί με τη λογική του αποφασίζουμε και διατάσουμε και πηγαίνει στη Μαρίλια. Η μικρή μπορεί τη λέρα να μη θέλει να τη δει αλλά την Αγγέλα τη συγχωρεί. Προφανώς λοιπόν το πρόβλημά της δεν ήταν το χαστούκι γιατί τότε θα είχε με την Αγγέλα το πρόβλημα αλλά η σχέση της Εύας με το Λευτέρη. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν ο τύπος με τον οποίο έχει μπλέξει είναι με κάποιο τρόπο ανακατεμένος με τα διαμάντια και της κάνει πλύση εγκεφάλου διαφορετικά δεν ξέρω πως έμαθε η Μαρίλια γι αυτή την ιστορία και μάλιστα με λεπτομέρειες.

Μεσούσης της Μεγάλης Εβδομάδος δύο άνθρωποι ανεβαίνουν ο καθένας το δικό του Γολγοθά και είναι οι δύο που έδωσαν τις ωραιότερες σκηνές στο σημερινό επεισόδιο κατά τη δική μου εκτίμηση

Ο Ηλίας χάνεται κάθε μέρα και λίγο περισσότερο. Θέλω να δω που θα οδηγηθεί όλο αυτό και είμαι σίγουρη ότι θα δω εξίσου όμορφες σκηνές όπως η χθεσινή και η σημερινή Νομίζω ότι η Δάφνη πάνω στον πανικό της κάνει λάθος και θα έπρεπε να δει γιατρός τον Ηλία άμεσα αλλά η ξεροκεφαλιά που τη χαρακτηρίζει δεν την αφήνει να ακούσει το Νικόλα που έτσι κι αλλιώς σαν γιατρός έχει μια πιο σωστή εικόνα της κατάστασής του.

Ο Λευτέρης βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο Το τραγικό μ αυτόν είναι ότι η αρχική του πρόθεση ήταν να καταδώσει τους υπεύθυνους για τους φόνους στο βουνό και για χάρη της Εύας έκανε πίσω με αποτέλεσμα να μη μιλήσει και αυτό ακριβώς του καταλογίζουν. Ενδεχομένως αν είχε μιλήσει απ την αρχή και πάλι να είχε μπλέξει αλλά τουλάχιστον θα είχαν τιμωρηθεί οι ένοχοι ενώ τώρα κινδυνεύει να μείνουν ατιμώρητοι οι υπεύθυνοι και να φορτωθούν οι φόνοι στην πλάτη του. Η σκηνή μου άρεσε πολύ και από πλευράς ερμηνείας. Άφησε ξεκάθαρα να φανεί ότι το έπαιζε ψύχραιμος μπροστά στον αστυνόμο και ξεκάθαρα έδειξε την απόγνωσή του μετά την αναχώρηση του Παναγιώτη. Εξαιρετικός και οφείλω να το ομολογήσω όσο αρνητικά κι αν τον είδα στην αρχή.

Όπως καταλάβατε για το Πάσχα θα έχουμε εκεχειρία αν και για να λέμε την αλήθεια πόλεμο δεν έχουμε δει μόνο τον ακούμε προς το παρόν. Εγώ πάντως σήμερα με το επεισόδιο κόντεψα να πάρω ύπνον ελαφρύ οπότε από μένα Άσχημο και πολύ του είναι.

Συμφωνώ απόλυτα με το σχολιασμό. : respect :

Αυτό που σκέφτομαι είναι οτι ο Ρούσσος, αν τελικά τους κατηγορήσει μόνο γι αυτά που ανέφερε ο Λουκάς τότε θα τους έχει φερθεί με το γάντι και αυτό σημαίνει οτι ίσως τελικά τους αγαπάει, όπως έλεγε και απλά αμύνεται με τις κινήσεις που κάνει γιατί διαφορετικά δεν μπορώ να φανταστώ για ποιό λόγο δεν τους χτυπάει με κάτι σοβαρό όπως είναι η παραποίηση στοιχείων και αρκείται να τους επιτίθεται για
πράγματα που εύκολα μπορούν να αποδείξουν οτι δεν ισχύουν.

Το άλλο που ήθελα να πω είναι οτι ο Λευτέρης τελικά αποδεικνύει οτι την Εύα την βάζει πάνω απ όλα κι οτι πράγματι είναι ερωτευμένος μαζί της άσχετα αν σε μας δείχνουν την απόλυτη ξενέρα διαφορετικά δεν θα είχε βρεθεί μπλεγμένος.

Περιμένω να δω τη συζήτηση Εύας- Μαρίλιας -Αγγέλας και να δω αν η Εύα, θα μιλήσει κάποια στιγμή με τη Μαρίλια γιατί προς το παρόν η μικρή έχει μιλήσει με όλους τους άλλους εκτός απ τη μάνα της. Πόσο κουρασμένη να είναι πια.

Δεν ψηφίζω.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Απρ 20, 2011 12:08 am

JESSIE έγραψε:Μαρία, ώς συνήθως θίζεις θέματα που σηκώνουν συζήτηση, κι είναι καλό αυτό, γιατί ζωντανεύει το σχολιασμό....
Οτι το σενάριο έχει τρύπες, ιδίως μεταξύ 2ου και 3ου κύκλου, είναι γεγονός.
Ωστόσο η ιστορία προχωρεί , και οι άνθρωποι επίσης.... Ο Λουκάς αποφάσισε οτι πρέπει να τιμωρηθεί ο Ρούσσος για συγκάλυψη του φόνου του πατέρα του και τις παράνομες υιοθεσίες αυτού και της αδελφής του. Γι'αυτά τον κατηγορεί και όχι για άλλα του εγκλήματα, που θα μπορούσε ίσως να το κάνει, αν ήταν εκδικητικός. Ο Ρούσσος, από την άλλη, για να τον αποτρέψει απ'τη δημοσιοποίηση αυτών των γεγονότων, εκβιάζει τους πάντες οτι θα τα βγάλει όλα στη φόρα για όλους, ώστε να τους παρασύρει όλους στο βυθό μαζί του. Ακούσαμε οτι θα χρησιμοποιήσει ό,τι μπορεί να βρεί εναντίον τους, αλλά και ότι θα κατασκευάσει στοιχεία... Γι'αυτό ο Λουκάς χρειάζεται κάθε όπλο σ'αυτόν τον αγώνα που εκ των προτέρων προβλέπεται άνισος. Οσο πιό πολλοί μάρτυρες καταθέσουν εναντίον του Ρούσσου, τόσο πιό δυνατή θα είναι η μήνυσή του. Γι'αυτό έβαλε και το Νικόλα στη λίστα, και η αναφορά οτι "εκαψε" το εργοστάσιο στα μάτια μου είναι απλά μιά ακόμη πλάκα του Λουκά προς το Νικόλα, όπως το ότι τον αποκαλεί συνέχεια "ηλίθιο", δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο.
Το dvd για το Στέλιο θα το χρησιμοποιήσει μάλλον ο Ρούσσος, μόνο που και μ'αυτό εμπλέκεται κι ο ίδιος, διότι θ'αναγκαστεί να αναφέρει την υπόθεση του εγκληματία γιατρού που αθώωσε το γραφείο του, δηλ. η Νόρα, κατόπιν εντολής του.... Οσο για το παιδί του Λουκά, αυτό το ανέφερε η Νόρα στην Εριέττα, σαν ένα δείγμα οτι και απλά πράγματα, που δεν θεωρούνται ποινικά κολάσιμα, θα τα χρησιμοποιήσει ο Ρούσσος, για να τους παρουσιάσει σαν αναξιόπιστους, κι έτσι την προτρέπει να μιλήσει για το δικό της παρελθόν....
Τώρα για το Στέφανο.... Ο Λουκάς, μετά από τόσο καιρό, και τόσα που πέρασαν, έχει γνωρίσει πιά το Στέφανο, ξέρει όλη την ιστορία με τη φυλάκιση της μητέρας του και την εκδίκηση που ήθελε να πάρει κατά του Μάνου για χάρη της, οπότε είναι σε θέση να κρίνει αμερόληπτα τις πράξεις του και να ξεχωρίσει το ποιόν του χαρακτήρα του, σε σύγκριση με του Μάνου ή του Ρούσσου. Κι επειδή ξέρει οτι ο Στέφανος έχει κι αυτός πολλές πληροφορίες να δώσει σχετικά με το παρελθόν και τις συναλλαγές του Ρούσσου, λέει οτι θα τον χρησιμοποιήσει αργότερα, αν τα πράγματα στην αρχή δεν προχωρήσουν καλά, γιατί ξέρει επίσης οτι στις συναλλαγές αυτές, εμπλέκονται και αθώοι, τους οποίους θέλει να αφήσει απ'έξω, όσο αυτό είναι δυνατόν, όπως είναι η Εριέττα και ο Λευτέρης. Ο δε Στέφανος δεν βασίζεται μόνο στην γνώση της Αντιγόνης για το πτώμα του Αραβαντινού, ξέρει κι αυτός όλες τις λεπτομέρειες για τις δουλειές του Ρούσσου, που μπορεί επίσης να βγάλει στο φώς. Ο Ρούσσος, αντίθετα, βασίζεται πάρα πολύ στην Αντιγόνη, γιατι απ'τη δική της μαρτυρία μπορεί να βγεί λάδι ή να καταδικαστεί....
Για το Χρήστο που φάνηκε αγνώμων προς την Αντιγόνη, συμφωνώ απόλυτα, απλά δεν το έκανε για να υπερασπιστεί τη Νταίζη, αλλά γιατί η Αντιγόνη του πέταξε οτι όλο αυτό το είχαν σκηνοθετήσει οι δυό τους, για να πάρει κι αυτός προμήθεια απ'την πώληση της Εδέμ. Για τον εαυτό του προσεβλήθη, όχι για τη Νταίζη....
Επίσης πολύ λογική η σκέψη σου οτι ο "δεσμός" της Μαρίλιας είναι κάποιος που έχει σχέση με τα διαμάντια ή/και τον Λευτέρη, και άρα την πλησίασε επί τούτου. Είμαι περίεργη που θα το πάνε το πράγμα.
Συμφωνώ και για το Λευτέρη, έχει μπλέξει άσχημα χωρις να φταίει, και η σημερινή ερμηνεία του ηθοποιού με τον αστυνόμο ήταν επιπέδου, από την αρχή μου άρεσε αυτός ο ήρωας, και χαίρομαι που του το αναγνωρίζεις κι εσύ, που στην αρχή τον έβλεπες αρνητικά.

Δεν νομίζω οτι ο Λουκάς κάνει πλάκα με το θέμα του εργοστασίου. Πιθανολογεί οτι με αφορμή το κάψιμο του εργοστασίου ο Ρούσσος θα θέλει να αποδείξει οτι ο Νικόλας είναι αναξιόπιστος και απλά η δική μου εκτίμηση είναι οτι οι σεναριογραφοι δεν θέλουν να υπενθιμίζουν οτι η Νόρα κάποια στιγμή παρανόμησε και έστειλε έναν άνθρωπο στη φυλακή για κάτι που δεν έκανε επειδή δεν μπορούσε να τον στείλει γι αυτό που έκανε. Αυτό θα ερχόταν σε αντίθεση με όσα μας πιπιλίζουν τον τελευταίο καιρό οτι δηλαδή ο Λουκάς υπερασπίστηκε την Αντιγόνη επειδή στο συγκεκριμένο θέμα ήταν αθώα κι ας ήξερε οτι είχε κάνει απόπειρες κατά της Εύας. Στη μια περίπτωση δηλαδή βοήθησε τη Νόρα να παρανομήσει και στην άλλη έκανε το ακριβώς αντίθετο.
Όσο για το dvd μάλλον δεν έγινα κατανοητή. Το να αθωώσει ένα δικηγορικό γραφείο έναν ένοχο ούτε πρωτοφανές είναι ούτε ποινικά κολάσιμο. Το να στείλει όμως κάποιος άνθρωπο στη φυλακή με χαλκευμένα στοιχεία είναι ποινικά κολάσιμο και θα μπορούσε να στοιχίσει στη Νόρα την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και στο Λουκά που την βοήθησε επίσης.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Τετ Απρ 20, 2011 12:12 am

Clarabelle έγραψε:

Μεχρι να διαβασω το σχολιο σου θεωρουσα το επεισοδιο μετριο προς καλο αλλα μετα την αναγνωση του συγκεκριμενου σχολιου το θεωρω αθλιο.... Εχεις απολυτο δικιο σε ολα.... Ολη την ωρα τα λαθη της Ευας βλεπουν και των αλλων ουτε γατα ουτε ζημια.... Ε οχι δεν παει ετσι!!!!!! Ακομα προσπαθουν να μας κανουν να ξεχασουμε τι εχει συμβει στον 1ο και 2ο κυκλο!!! Ευτυχως που εισαι εσυ και μας τα θυμιζεις και μας κανεις να καταλαβουμε οτι το σεναριο μπαζει......
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Απρ 20, 2011 12:19 am

Είναι λίγο μπλεγμένες οι έννοιες, είναι η αλήθεια... Ο Λουκάς δεν θέλησε να στραφεί κατά της Αντιγόνης, γιατί είχε βάσιμες υποψίες, μετα τη συνάντησή του με τον διαρήκτη στη φυλακή, οτι η Αντιγόνη δεν είχε κάνει το φόνο. Το ότι είχε δώσει εντολή για απόπειρες φόνου, θα ήταν αντικείμενο σε άλλη, ενδεχομένως, δίκη, και όχι σ'αυτήν στην οποία καλείτο να είναι εναντίον της.
Από την άλλη, η Νόρα υπέστη μεγάλη προσωπική επίθεση απ'το Στέλιο, μην ξεχνάμε οτι τη βίασε κιόλας, και ο Λουκάς, σαν καρδιακός της φίλος, της συμπαραστάθηκε, έστω και αν δεν ενέκρινε την πράξη της. Η Αντιγόνη ήταν διαφορετική περίπτωση, είχαν πιά το δικό τους γραφείο, κι ήταν οι ίδιοι υπεύθυνοι για την επιλογή των πελατών τους....
Οσο για το θέμα με το Νικόλα, ο Λουκάς ξέρει οτι ο Ρούσσος δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το θέμα του εργοστασίου γιατί έχει ο ίδιος ΠΟΛΥ λερωμένη τη φωλιά του, ενώ απεναντίας ο Νικόλας αθωώθηκε πανηγυρικά, με το dvd του Στέφανου. Οπότε γνώμη μου είναι οτι του κάνει γι'αλλη μιά φορά, πλάκα.

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Απρ 20, 2011 12:32 am

JESSIE έγραψε:Είναι λίγο μπλεγμένες οι έννοιες, είναι η αλήθεια... Ο Λουκάς δεν θέλησε να στραφεί κατά της Αντιγόνης, γιατί είχε βάσιμες υποψίες, μετα τη συνάντησή του με τον διαρήκτη στη φυλακή, οτι η Αντιγόνη δεν είχε κάνει το φόνο. Το ότι είχε δώσει εντολή για απόπειρες φόνου, θα ήταν αντικείμενο σε άλλη, ενδεχομένως, δίκη, και όχι σ'αυτήν στην οποία καλείτο να είναι εναντίον της.
Από την άλλη, η Νόρα υπέστη μεγάλη προσωπική επίθεση απ'το Στέλιο, μην ξεχνάμε οτι τη βίασε κιόλας, και ο Λουκάς, σαν καρδιακός της φίλος, της συμπαραστάθηκε, έστω και αν δεν ενέκρινε την πράξη της. Η Αντιγόνη ήταν διαφορετική περίπτωση, είχαν πιά το δικό τους γραφείο, κι ήταν οι ίδιοι υπεύθυνοι για την επιλογή των πελατών τους....
Οσο για το θέμα με το Νικόλα, ο Λουκάς ξέρει οτι ο Ρούσσος δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το θέμα του εργοστασίου γιατί έχει ο ίδιος ΠΟΛΥ λερωμένη τη φωλιά του, ενώ απεναντίας ο Νικόλας αθωώθηκε πανηγυρικά, με το dvd του Στέφανου. Οπότε γνώμη μου είναι οτι του κάνει γι'αλλη μιά φορά, πλάκα.

Υπάρχουν τεράστια κενά στο σενάριο. Να σου θυμίσω οτι ο Λουκάς με το Ρούσσο σε μιά συζήτηση στο α κύκλο συμφώνησαν οτι ενώ ο Μάνος δεν πέταξε την Αμαλία και ο Ρούσσος το γνώριζε και ο Λουκάς τον πίστευε εν τούτοις αποφάσισε ο Ρούσσος να τον πάει σε δίκη και ο Λουκάς συμφώνησε οτι ο Μάνος έπρεπε να πάρει ένα μάθημα γιατί είχε χτυπήσει γυναίκες κι άλλη φορά.
Δεν βλέπω σε τι διαφέρει η περίπτωση της Αντιγόνης. Δεν γνώριζε ο Λουκάς τότε οτι είχε σκοτώσει το Χατζηβασιλείου ήξερε πολύ καλά όμως οτι μαζί με τη Νταίζη είχαν κάνει δολοφονικές απόπειρες κατά της Εύας και οτι εκείνη γλύτωσε καθαρά απο τύχη.
Μιλάω για σεναριακά κενά σε όλα τα επίπεδα Στην σεζόν που διανύουμε είδαμε το Στέφανο και την Εριέττα να καταλαβαίνουν ταυτόχρονα οτι τον Αραβαντινό τον είχε τελικά σκοτώσει ο Λαζαρίδης. Αναρωτιέμαι αν ο πατέρας του ήταν ζωντανός ο Στεφανος θα το έπαιζε σταυροφόρος;
Αυτό που βλέπουμε φέτος προσωπικά με απωθεί. Όταν κάτι δεν βλάπτει έναν ήρωα το προσπερνάει με ελαφριά καρδιά και ξυπνούν οι αντιδράσεις μόνον όταν η αδικία αφορά το πρόσωπό τους. Δεν μιλάμε λοιπόν για δίκιο ή άδικο αλλά για προσωπικές κόντρες Δεν γίνεται για την ιδέα του καλού ή του δίκαιου αλλά για προσωπική εκδίκηση.
Στην προκειμένη περίπτωση κατηγορούν το Ρούσσο που είναι συνεργός ο Στέφανος θα καταθέσει οτι δικός του πατέρας ήταν ο δολοφόνος; Θα αμαυρώσει το δικό του όνομα; Θα πει οτι η Αντιγόνη γνωρίζει που βρίσκεται το πτώμα; Δεν νομίζεις οτι απ τη στιγμή που έχει αυτή την πληροφορία συγκαλύπτει κι εκείνη;
Όλο μαζί μπάζει απο χίλιες πλευρές

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Απρ 20, 2011 1:12 am

Για το φόνο του Αραβαντινού σε κάποιο από τα πρόσφατα επεισόδια και σε μια σκηνή μεταξύ Ρούσσου και Αντιγόνης έγινε, νομίζω, ένας υπαινιγμός που θα μπορούσε να μας οδηγησει στη σκέψη ότι ίσως ο φονιάς του να μην ήταν ο Λαζαρίδης. Από την άλλη, η κατάθεση του Στέφανου ως προς αυτό το συγκεκριμένο σημείο δεν ξέρω πόση αξία μπορεί να έχει. Ο ίδιος τότε ήταν νήπιο. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να επαναλάβει τι έχει ακούσει από άλλους. Η Αντιγόνη και ο Ρούσσος φαίνονται οι μόνοι σοβαροί μάρτυρες γι' αυτό, μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Πάντως όσο άκομψα και να ξεκίνησε όλο αυτό, είναι θα λέγαμε μια κόντρα εφ' όλης της ύλης στην οποία μπλέκονται και οι διαπροσωπικές σχέσεις. Για παράδειγμα ο Στέφανος διακινδυνεύει να ξαναπάει φυλακή για να βοηθήσει την Εριέττα, ο Νικόλας και οι άλλοι της παρέας βάζουν μεγάλο μπελά στο κεφάλι τους με απρόβλεπτες συνέπειες για να βοηθήσουν το Λουκά κ.λπ. Εκείνο που εμένα με ενοχλεί είναι ότι έξυπνοι άνθρωποι παθαίνουν ξαφνικά κρίσεις ηλιθιότητας. Η Εριέττα που μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι τώρα σαν πανέξυπνη και πολύ μπασμένη στα κόλπα, δεν καταλαβαίνει πώς είναι δυνατόν να μπλέξει αφού ...λέει την αλήθεια! και μπαίνει ελαφρά τη καρδία σε αυτό το πανηγύρι γνωρίζοντας ότι ο παππούς της που πλέον δεν μπορεί να ομολογήσει για τεχνικούς λόγους είναι πολύ πιθανό να έχει σκοτώσει τον άντρα της και όλα αυτά σε μια χρονική στιγμή που η αστυνομία την υποψιάζεται για το φόνο της Άννας. Η Νόρα και ο Λουκάς που μυρίζονται αμέσως τους κινδύνους για την Εριέττα και χωρίς να ξέρουν όλα τα στοιχεία, δεν δείχνουν να ασχολούνται καθόλου με το γεγονός ότι με όλα όσα έγιναν στην υπόθεση του Στέλιου επίσης μπορούν να κινδυνέψουν με φυλακή. Και δεν χρειάζεται καν να κατασκευάσει στοιχεία ο Ρούσσος. Ο Στέφανος, αν μεν είναι παράφορα ερωτευμένος με την Εριέττα, καταλαβαίνω γιατί πάει να μπλέξει. Αν δεν είναι, τότε το πιο φυσιολογικό θα ήταν να μείνει απ' έξω, όπως του ζήτησε και η ίδια η Εριέττα.Ο Λουκάς πάλι τόσον καιρό σαχλαμάριζε με το Νικόλα. Τώρα που η γυναίκα του κοντεύει να μπει στο μήνα της, που η υπόθεση με τα διαμάντια απειλεί την εύθραυστη ισορροπία της κολλητής του και που η αστυνομία υποψιάζεται για φόνο την αδερφή του, τώρα ξαφνικά αποφάσισε ότι δεν αντέχει άλλο με τα νέα που έμαθε πριν τρεις μήνες και πρέπει οπωσδήποτε να αντιδράσει.
Όλα αυτά και τα όσα ανέφερε η clarabelle είναι κενά, δεν αντιλέγω καθόλου. Απλώς, όπως έχω ξαναγράψει, αν πρόκειται να πάνε πιο πέρα την πλοκή δίνοντας παράλληλα και μια ώθηση στις σχέσεις των ηρώων, όπως του Λευτέρη με την Εύα για παράδειγμα ή του Στέφανου με την Εριέττα και αν επίσης έχουν ως αποτέλεσμα να μειωθεί η παρουσία κάποιων εξόχως ενοχλητικών προσώπων που δεν θα εντάσσονται άμεσα σε αυτή την πλοκή, τότε, και μιλάω μόνο για τον εαυτό μου, αυτά τα κενά θα μπορούσα να τα παρσαβλέψω.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Απρ 20, 2011 1:40 am

Το θέμα είναι οτι σ'αυτή την περιβόητη δίκη εμπλέκονται όλοι, θα είναι ένα πεδίο όπου όλοι θα έχουν να βγάλουν άπλυτα στη φόρα, όλοι οι σκελετοί θα βγούν απ'τις ντουλάπες, και κανείς δεν θα μείνει αλώβητος.... Εχω την αίσθηση οτι τελικά δεν προκειται να γίνει πραγματική δίκη, κάτι θα γίνει και όλα θα σταματήσουν.... Γιατί μόνο να σκεφτεί κανείς πόσο θα πρέπει να διαρκέσει αυτή η δίκη, όταν μόνο για το Στέφανο ο Ρούσσος λέει οτι τα στοιχεία θα γεμίσουν ολόκληρο φορτηγό!!! φαντάσου να πάρουμε έναν έναν και όσα έχουν να ειπωθούν γι'αυτόν, ούτε μιά τέταρτη σαιζόν δεν μας φτάνει!
Γι'αυτό κρατάνε και τόσο πολύ τα .....προκαταρκτικά, τελικά μάλλον κάτι άλλο θα παίξει και μείς .... τσιμπάμε το δόλωμα και το συζητάμε!
Εδώ έχουμε ιστορίες και ιστορίες να κλείσουμε, και μας ανοίγουν ένα τέτοιο τεράστιο θέμα, είναι πρακτικά αδύνατον να υπάρξει κάθαρση μέσω της δικαστικής οδού, άρα θα υπάρξει μάλλον ένας .....από μηχανής θεός, που θα δώσει και το τέλος της ιστορίας....
Καληνύχτα από μένα, το ξενυχτήσαμε πάλι!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Τετ Απρ 20, 2011 3:05 am

Το επεισόδιο καλό από μένα.. Ξεχώρισα:
-σκηνή Λευτέρη-αστυνόμου, ειδικά ο αστυνόμος μ'άρεσε πολύ σ'αυτή τη σκηνή
-Αμαλία-θεά σήμερα, ό,τι και να λέει αυτή η γυναίκα έχει έναν τρόπο!!! sisi sisi
-ωραία η σκηνή Νταίζης-Χρήστου
-η νονά Νόρα πήγε δώρα για το Μαριούλη-λεπτομέρειες που μ'αρέσει πολύ να δείχνουν
-Ηλίας : respect : : respect : και σήμερα!! Για το αν πρέπει να κάνουν Πάσχα στην Εδέμ δεν είμαι σίγουρη..Αφού πρέπει να καταλάβει ότι κάποια πράγματα έχουν αλλάξει κι ότι πρέπει να φύγει από 'κεί το να γίνουν όλα ίδια όπως παλιά δε θα τον βοηθήσει..Αλλά και στην κατάσταση που είναι τώρα δε νομίζω ότι έχει και μεγάλη διαφορά..Ίσως να του κάνει και καλό,να χαρεί να τους έχει όλους εκεί..Ίσως να κάνει σε όλους καλό να ξαναπάνε για λίγο στην Εδέμ τους..
-η Νόρα μια γλύκα με κοιλίτσα και σαλοπετίτσα ))
-Για την κόντρα Λουκά-Ρούσσου πιστεύω ότι ο Λουκάς και η Νόρα θα 'χουν σκεφτεί πιθανές υποθέσεις που μπορεί να αποκαλύψει ο Ρούσσος για να τους βλάψει(μέσα σ'αυτές και την ιστορία του Στέλιου) και πιθανούς τρόπους με τους οποίους μπορούν να τις αντιμετωπίσουν..Και ίσως και για κάποιες να ποντάρουν στο ότι επειδή βλάπτουν και τον ίδιο το Ρούσσο δε θα τολμήσει να τις χρησιμοποιήσει..Γι αυτό και επιμένουν στην Εριέττα, για παράδειγμα, να σκεφτεί κι αυτή τι μπορεί να τη βλάψει και να την μπλέξει για να το γνωρίζουν από πριν και να δουν πώς θα το αντιμετωπίσουν..Βέβαια, από την αρχή της σειράς έχουμε δει ένα σωρό ιστορίες(σχεδόν όλες!) που μπορούν να βγάλουν τα άτομα που εμπλέκονται αναξιόπιστα ή που μπορούν να παρουσιαστούν έτσι ώστε να βγάλουν τα άτομα που εμπλέκονται αναξιόπιστα. Άρα φαντάζομαι ότι θα γίνει μια επιλογή. Ούτε το Ρούσσο θα βόλευε να παρουσιάσει όλες αυτές τις υποθέσεις (θα χρειαζόταν αλήθεια φορτηγό), ούτε και το σενάριο να τα ξαναζήσουμε όλα απ'την αρχή!! faint
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης