Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

+18
zwi
zeta88
aggeliki
ale3ia_eva&nora!!!
tsourdalitsa
roria
Cancoon
trelli petrakitsa
JESSIE
κικκο
fay66
gxnel
marakii
pasxalitsa
Dimitraaa
evaki16
loukitsa
Clarabelle
22 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 30% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 50
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από zwi Τετ Απρ 20, 2011 6:22 am

Clarabelle έγραψε:
Ετούτο το σημερινό ήταν το επεισόδιο του παραλόγου

Καλούνται γι α κατάθεση τα μέλη της παρέας και μαζεύονται στο γραφείο της Νόρας να χαράξουν κοινή πορεία.

Λέει ο Λουκάς στο Νικόλα λοιπόν να είναι προετοιμασμένος γιατί υπάρχει περίπτωση ο Ρούσσος να πλήξει την αξιοπιστία του ως μάρτυρα επειδή έχει κάψει το εργοστάσιο του Μάνου. Εγώ γιατί τα θυμάμαι λίγο διαφορετικά;

Ο Νικόλας ΔΕΝ έκαψε κανένα εργοστάσιο και υπάρχει γραπτή μαρτυρία του Στέλιου που έχει κατατεθεί μάλιστα στο δικαστήριο. Θα μου πείτε το Νικόλα τον αθώωσαν αρχικά μ αυτή τη μαρτυρία αλλά στη συνέχεια τον δίκασαν εκ νέου. Θυμάμαι καλά; Μήπως τότε αθωώθηκε πανηγυρικά με το dvd που προσκόμισε ο Στέφανος και που αποδείκνυε ότι το εργοστάσιο προκαλούσε μόλυνση και ο Μάνος και ο Ρούσσος ήταν υπεύθυνοι; Δηλαδή μας λένε ότι ο Ρούσσος θα ανακινήσει ένα θέμα που θα πλήξει πρώτα απ όλα τη δική του αξιοπιστία;

Αν πάλι πιστεύουν ότι ο Ρούσσος θα το κάνει απλά για να πάρει κι άλλους μαζί του γιατί δεν προστάτεψαν το Νικόλα και τον κάλεσαν μάρτυρα; Του το οφείλουν. Ξεχνούν επιμελώς ότι η Νόρα γνώριζε ποιος ευθυνόταν για το κάψιμο του εργοστασίου κι όμως για την καψούρα της για το Στέλιο άφησε τον αδελφικό της φίλο να συρθεί στα δικαστήρια και να ταλαιπωρηθεί δυό ολόκληρα χρόνια χάνοντας την άδειά του.

Ακούσαμε επίσης το Λουκά να λέει ότι ο Ρούσσος ενδεχομένως θα τον κατηγορήσει ότι παράτησε το παιδί του. Γιατί; Δεν έχει κάτι άλλο να του προσάψει ο Ρούσσος; Πάλι επιλεκτική αμνησία; Ο Λουκάς έχει γίνει συνένοχος της Νόρας όταν πέρασε στον υπολογιστή του Στέλιου τις κατασκευασμένες αποδείξεις για παιδική πορνογραφία με τις οποίες φυλακίστηκε ο Στέλιος. Με τον ίδιο τρόπο έχει την δυνατότητα να πλήξει και τη Νόρα. Παρανόμησαν και οι δύο και ο Ρούσσος το γνωρίζει και αν θυμάμαι καλά τότε είχε διώξει τη Νόρα απ το γραφείο του. Θυμόμαστε μόνο τα σφάλματα της Εύας; Των υπολοίπων έχουν παραγραφεί; Όλο αυτό είχε αν δεν κάνω λάθος καταγραφεί σ εκείνο το dvd που ζητούσε ο Στέλιος να βγεί στα κανάλια για να απελευθερώσει τη Νεφέλη; Τα θυμάται κανείς; Εγώ σίγουρα. Οι γράφοντες; Αν επιμένουν να μας δείξουν πόλεμο ας μας τον δείξουν γι αυτά που αποδεδειγμένα έχουν κάνει όχι γι αυτά για τα οποία δεν ευθύνονται.

Παραλογίας συνέχεια. Ο Λουκάς συναντάει το Στέφανο και τον ακούμε να λέει ότι φυλάει την δική του κατάθεση σαν άσσο στο μανίκι του. Μπράβο Λουκά. Εμπιστεύεται τον τύπο που τους τρομοκρατούσε έναν ολόκληρο χρόνο; Θυμάται κανένας εκείνα τα κομψά σημειώματα ‘’Φώτης ετών 15’’ ‘’ ένας από σας θα πληρώσει’’ το κάψιμο του απουσιολόγιου; Μήπως θα έπρεπε να θυμηθεί ο Λουκάς ότι ο τύπος που ετοιμάζεται να συνεργαστεί μαζί του όταν η Δάφνη κινδύνευε να μπει φυλακή σφύριζε αδιάφορα; Μήπως θα έπρεπε να θυμηθεί τι έκανε στην Εύα; Δηλαδή για να τιμωρηθεί ο Ρούσσος δίνει συγχωροχάρτι στο Στέφανο; Γιατί επειδή τον καψουρεύτηκε η αδελφή του;

Κι επειδή οι τηλεθεατές έχουμε αντοχές τα παράλογα έχουν και συνέχεια. Η Νταίζη τα βρίσκει με το Χρήστο και παίρνει το ζιγκολάκι της να πάει στο σπίτι που απέκτησε με εκβιασμό όπως πολύ καλά γνωρίζει. Κι εκείνος που ότι κι αν είναι η Αντιγόνη απ αυτήν έχει ευεργετηθεί της τα χώνει. Δεν κάνει να κατηγορεί κανένας την Νταιζούλα. Άγιο κορίτσι είναι δίκιο έχεις Χρήστο μου . Σιγά τα λάχανα μια εγκυμονούσα κυνηγούσε ανελέητα να καθαρίσει δεν έπεσε κι η ζάχαρη στο νερό. Κάτι ψιλά από εκβιασμούς έκανε το δόλιο το πονεμένο.

Το χάσαμε το σενάριο πατριώωωωωωωωωωωωωωωωτη

Μέσα σε όλο αυτό οι ήρωες ετοιμάζονται για το Πάσχα. Η Αμαλία γύριζε γύρω γύρω και έκανε ανακοινώσεις ότι φεύγει για Σύρο, και η Στελλίτσα με την ετοιμόγεννη κόρη με την οποία σημειωτέον έχει να κάνει Πάσχα απ την εποχή που ήταν φοιτήτρια της εύχεται καλά να περάσεις και φεύγει να συντροφεύσει το Ρούσσο να περάσει καλά η γυναίκα.

Ο Στέφανος με το Ρούσσο επιτέλους συζητούν έξω απ τα δόντια. Δύο πέρα για πέρα παράνομοι θα προσπαθήσουν να τη φέρουν ο ένας στον άλλον και το παραδέχονται ανοιχτά κι οι δύο. Ο μεσιέ Καρτάλης βεβαίως ποντάρει στη μανούλα που σκυλοβρίζει νυχθημερόν για να τον ξελασπώσει με την πληροφορία για το πτώμα του Αραβαντινού

Η Αγγέλα για άλλη μια φορά αφήνει την Εύα στην άκρη και λειτουργεί με τη λογική του αποφασίζουμε και διατάσουμε και πηγαίνει στη Μαρίλια. Η μικρή μπορεί τη λέρα να μη θέλει να τη δει αλλά την Αγγέλα τη συγχωρεί. Προφανώς λοιπόν το πρόβλημά της δεν ήταν το χαστούκι γιατί τότε θα είχε με την Αγγέλα το πρόβλημα αλλά η σχέση της Εύας με το Λευτέρη. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν ο τύπος με τον οποίο έχει μπλέξει είναι με κάποιο τρόπο ανακατεμένος με τα διαμάντια και της κάνει πλύση εγκεφάλου διαφορετικά δεν ξέρω πως έμαθε η Μαρίλια γι αυτή την ιστορία και μάλιστα με λεπτομέρειες.

Μεσούσης της Μεγάλης Εβδομάδος δύο άνθρωποι ανεβαίνουν ο καθένας το δικό του Γολγοθά και είναι οι δύο που έδωσαν τις ωραιότερες σκηνές στο σημερινό επεισόδιο κατά τη δική μου εκτίμηση

Ο Ηλίας χάνεται κάθε μέρα και λίγο περισσότερο. Θέλω να δω που θα οδηγηθεί όλο αυτό και είμαι σίγουρη ότι θα δω εξίσου όμορφες σκηνές όπως η χθεσινή και η σημερινή Νομίζω ότι η Δάφνη πάνω στον πανικό της κάνει λάθος και θα έπρεπε να δει γιατρός τον Ηλία άμεσα αλλά η ξεροκεφαλιά που τη χαρακτηρίζει δεν την αφήνει να ακούσει το Νικόλα που έτσι κι αλλιώς σαν γιατρός έχει μια πιο σωστή εικόνα της κατάστασής του.

Ο Λευτέρης βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο Το τραγικό μ αυτόν είναι ότι η αρχική του πρόθεση ήταν να καταδώσει τους υπεύθυνους για τους φόνους στο βουνό και για χάρη της Εύας έκανε πίσω με αποτέλεσμα να μη μιλήσει και αυτό ακριβώς του καταλογίζουν. Ενδεχομένως αν είχε μιλήσει απ την αρχή και πάλι να είχε μπλέξει αλλά τουλάχιστον θα είχαν τιμωρηθεί οι ένοχοι ενώ τώρα κινδυνεύει να μείνουν ατιμώρητοι οι υπεύθυνοι και να φορτωθούν οι φόνοι στην πλάτη του. Η σκηνή μου άρεσε πολύ και από πλευράς ερμηνείας. Άφησε ξεκάθαρα να φανεί ότι το έπαιζε ψύχραιμος μπροστά στον αστυνόμο και ξεκάθαρα έδειξε την απόγνωσή του μετά την αναχώρηση του Παναγιώτη. Εξαιρετικός και οφείλω να το ομολογήσω όσο αρνητικά κι αν τον είδα στην αρχή.

Όπως καταλάβατε για το Πάσχα θα έχουμε εκεχειρία αν και για να λέμε την αλήθεια πόλεμο δεν έχουμε δει μόνο τον ακούμε προς το παρόν. Εγώ πάντως σήμερα με το επεισόδιο κόντεψα να πάρω ύπνον ελαφρύ οπότε από μένα Άσχημο και πολύ του είναι.


Απίστευτος ο σχολιασμός σου : respect : ...συμφωνώ απόλυτα...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από doctor Τετ Απρ 20, 2011 9:49 am

Προσεξατε το παγωμενο βλεμμα του Λουκα μολις ο Στεφανος του μιλησε για τα διαμαντια; Ολο και περισσοτερο πειθομαι τελικα οτι τα εχει παρει αυτος, μαζι με το Λευτερη!

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Τετ Απρ 20, 2011 1:59 pm

doctor έγραψε:Προσεξατε το παγωμενο βλεμμα του Λουκα μολις ο Στεφανος του μιλησε για τα διαμαντια; Ολο και περισσοτερο πειθομαι τελικα οτι τα εχει παρει αυτος, μαζι με το Λευτερη!
το ιδιο ακριβως σκεφτηκα και εγω ιδωμεν.....
οσον αφορα το επεισοδιο τωρα αν εξαιρεσουμε τη στελλα ηταν αρκετα καλο
διαφωνω με την κινηση της δαφνης να κανουν πασχα στην εδεμ οσο και αν μου αρεσει η ιδεα
μονο κακο μπορει να κανει στον ηλια ο οποιος ζει στο παραλληλο συμπαν του
ο κος αρζογλου δινει ρεστα σε αυτα τα επεισοδια
η αντιδραση της αγγελας κατανοητη αλλα κατα τη γνωμη μου λανθασμενη
ας αφησουν τη μικρη ελευθεη και θα γυρισει απο μονη της αλλωστε κανεις δεν θελει να ακουει οτι κανει λαθος ασχετα αν και ο ιδιος κατα βαθος το γνωριζει και πιστευω πως η μαριλια δεν μιλαει γιατι γνωριζει πως ακολουθει τα βηματα της ευας για τα οποια την εχει κατηγορησει απειρες φορες
ο αστυνομος τσακαλι μας βγηκε τοποτα δεν μενει κρυφο απο την ελληνικη αστυνομια sisi
εκτιμησα πολυ τη σταση του στεφανου μιλησε με το λουκα για να τον καθυσηχασει για το παρελθον της εριετας χωρις ομως να προδωσει την εμπιστοσυνη της και προσφερθηκε να βοηθησει αν χρειαστει
ολουκας σταθερος στις αποψεις του οσον αφορα το στεφανο κραταει επιφυλαξεις
μου αρεσαν πολυ μαζι Love!
λουκανορικο ζευγος με τελειο ενδυματολογικο
οσο για τον ρουσο εχει αρχισει να με εκνευριζει αν οντως αγαπουσε το λουκα πιστευω πως θα μπορουσε να αντιδρασει αλλιως μονο την υστεροφημια του υπολογιζει
αμαλια ΘΕΑ!!
αντιγονη: αυτο που χωρις να βγαινει καν απο το σπιτι της τους κραταει ολους ...τι να πω...λατρευω να τη μισω...
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Απρ 20, 2011 2:33 pm

Εγω παντως ειμαι με το μερος του λουκα και της παρεας...Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μεινει αλωβητος ο ρουσσος, και να μην πληρωσει, για οσα εκανε...Δεν ειναι και λιγα εδω που τα λεμε, και αν σκεφτει κανεις τα μεσα που θα χρησιμοποιησει, αθεμιτα, το οτι ηδη απεσυρε τον αστυνομικο, και αργοτερα την ανακριτρια, ελπιζω στο τελος, να αποκαλυφθει ολη η αληθεια...Οσο για τον λουκα, μπορει να εχει κανει λαθη, αλλα παντα ηταν καθαρος ανθρωπος , με τις αδυναμιες του, αλλα φυσικο ειναι μετα απο οσα περασαν σαν παρεα με την υποθεση του φωτη, και τα μυστικα τους, να θελει να λαμψει η αληθεια με τον ρουσσο, επομενως πολυ καλα κανει και προχωραει, εξαλλου μην ξεχναμε, και η ερριετα συμφωνησε μαζι του, δεν μπορει ξαφνικα ολοι αυτοι να ειναι παραλογοι, ελπιζω πραγματικα να κερδισει επιτελους και μια φορα και ο πιο αδυναμος και οχι, αυτος που θεωρειται ισχυρος... Mmm Σαν επεισοδιο, μου αρεσε πολυ η σκηνη λουκα στεφανου, νομιζω αυτο ξεχωριζω, κατα τα αλλα, με εκνευρισε και εμενα ακομα μια φορα η στελλα με το απυθμενο θρασσος της, να ειρωνευεται την κορη της και το γαμπρο της, καθως και την αγαπη της στην αδικημενη νταιζη... Fskl Fskl Fskl Fskl ...γενικα, δεν μου αρεσε οποτε μετριο το ψηφισα...
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 550 - Ημερομηνία 19-04-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Απρ 20, 2011 3:09 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα που μαζεύτηκαν για να μιλήσουν για το ότι θα κληθούν να μιλήσουν γι' αυτά που τους είπε ο Ρούσσος και να δουν τι θα πουν, ο Λουκάς και η Νόρα τους ενημέρωσαν γι' αυτά. Η σκηνή με τον Λουκά την Νόρα και την μαμά της ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς και η Νόρα είπαν στην μαμά της ότι σκέφτονται να πάνε στο χωριό αλλά η μαμά της ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει να πάει και έτσι αποφάσισαν ότι καλύτερα θα είναι να πείσουν τον μπαμπά της να πάει εκεί. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Στέφανο ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς του είπε ότι μπορεί να τον καλέσει να καταθέσει και αυτός και ο Στέφανος του είπε πώς το θέλει και αυτός. Η σκηνή με την Νόρα και την Εριέττα ήταν πολύ ωραία, η Νόρα της είπε πώς την καταλαβαίνουν που δεν τους είπε κάτι και η Εριέττα χάρηκε, αλλά μπορεί να κληθεί να απαντήσει σε τυχόν ερωτήσεις γι' αυτό. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Καρτάλαινα που ο Στέφανος της είπε αυτά που του είπε ο Λουκάς και ο Ρούσσος και ο Στέφανος της είπε ότι σωστό θά ήταν να μιλήσει γι' αυτά, ήταν πολύ καλή.
Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης