Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 38

Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 1:40 pm

katie, καλή μου, σε ευχαριστώ θερμά για τα καλά σου λόγια. flower Χαίρομαι κι εγώ πολύ που συμφωνούμε. Αυτόν τον Στέφανο θέλω κι εγώ.Έτσι όπως τον βλέπουμε τώρα. Κι αυτόν ελπίζω να εξακολουθήσουμε να βλέπουμε. Τώρα ολοκληρώνεται αυτός ο χαρακτήρας. Θα πρόσθετα μάλιστα ότι τώρα αρχίζει και να δικαιώνεται.Η γνώμη μου είναι ότι οποιοδήποτε ανούσιο πισωγύρισμα θα τον ακύρωνε τελείως, Κι αυτό δεν το θέλω με τίποτα.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 2:03 pm

roria έγραψε:katie, καλή μου, σε ευχαριστώ θερμά για τα καλά σου λόγια. flower Χαίρομαι κι εγώ πολύ που συμφωνούμε. Αυτόν τον Στέφανο θέλω κι εγώ.Έτσι όπως τον βλέπουμε τώρα. Κι αυτόν ελπίζω να εξακολουθήσουμε να βλέπουμε. Τώρα ολοκληρώνεται αυτός ο χαρακτήρας. Θα πρόσθετα μάλιστα ότι τώρα αρχίζει και να δικαιώνεται.Η γνώμη μου είναι ότι οποιοδήποτε ανούσιο πισωγύρισμα θα τον ακύρωνε τελείως, Κι αυτό δεν το θέλω με τίποτα.

Ειλικρινά θα ήθελα να καταλάβω τι εννοείς όταν λες οτι ο Στέφανος τώρα δικαιώνεται
Δικαιώνεται για ποιό ακριβώς πράγμα;
Επειδή μπαχάλιασε ζωές;
Επειδή δύο σεζόν τώρα αφήνει τη μια γυναίκα και προχωράει με την επόμενη σε χρόνο μηδέν;
Επειδή τρέλανε κόσμο κατηγορώντας για βρώμικο χρήμα για να μας πει εν τέλει οτι και τα δικά του είναι επίσης βρώμικα;
Αυτό θα ήθελα να μάθω

Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 2:08 pm

roria έγραψε:
trelli petrakitsa έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Για ποιάν να κάνει υπερβάσεις ο Στέφανος, για τη Μελίτα???? Ετσι όπως την παρουσιάζουν απ'το τέλος του δεύτερου κύκλου, είναι ένα εγωκεντρικό και υστερικό πλάσμα, ένα κακομαθημένο κοριτσόπουλο που έχει μάθει να τα έχει όλα στο χέρι, απ'το "μπαμπά" και τη "μαμά", και τώρα που κάτι δεν της έρχεται όπως θέλει, έχει σκυλιάσει. Και να τον υποστήριζε κιόλας το ρόλο της, θα ήταν αποδεκτή, γιατί θα προσέδιδε ένταση στην υπόθεση. Αλλά δυστυχώς, αυτό είναι ουτοπία.....
Αντίθετα, την υπέρβαση την κάνει ο Στέφανος, αλλά είναι για την Εριέττα. Γι'αυτήν που τον αγαπάει πραγματικά, ο Στέφανος παραβλέπει το δικό του συμφέρον, ρισκάρει τα πάντα, και στέκεται στο πλευρό της, αδιάφορος για όποια επακόλουθα θα υπάρξουν για τον ίδιο.... Για πρώτη φορά στη ζωή του, ο Στέφανος βάζει έναν άλλον άνθρωπο πάνω απ'τον εαυτό του, κι αυτο από μόνο του είναι κάτι που αξίζει να το δούμε....

Συμφωνώ απόλυτα!!! Congrats
Παρομοίως. Και μάλιστα το Στέφανο τον βλέπω πιο κατασταλαγμένο, αποφασιστικό και ισορροπημένο από ποτέ. Και στην Ασφάλεια ακόμα, πήρε πάνω του το χειρισμό, έχοντας βέβαια πλήρη επίγνωση της κατάστασης, όπως φάνηκε. Κι αυτό είναι απόλυτα φυσικό. Οι υπερβάσεις γίνονται πάντα όταν υπάρχει αγάπη πραγματική και ισοτιμία ανάμεσα στο ζευγάρι. Όταν οι δυο σύντροφοι συμπαραστέκονται ο ένας στον άλλο αυθόρμητα και το θεωρούν αυτονόητο, όταν η ευτυχία του ενός περνάει οπωσδήποτε μέσα από την ευτυχία του άλλου. Για ανθρώπουςπάλι καθηλωμένους σε στάδια ανάπτυξης πολύ πιο πρώιμα από την πραγματική τους ηλικία, όλα αυτά είναι απολύτως αδιανόητα.
Κι εγώ συμφωνώ μαζί σας. Η αλήθεια είναι ότι το Στέφανο ούτε τον συμπαθούσα ούτε τον αντιπαθούσα ποτέ ιδιαίτερα. Κάποιες φορές με εκνεύριζε με κάποιες κινήσεις του και κυρίως με την αναποφασιστικότητά του, αλλά συνήθως με μπέρδευε, μάλλον επειδή ούτε οι σεναριογράφοι είχαν αποφασίσει τι ήθελαν να κάνουν με αυτόν το χαρακτήρα. Πάντα όμως ήθελα και εξακολουθώ να θέλω να τον δω μαζί με την Εριέττα, τόσο επειδή ταιριάζουν απίστευτα και επειδή πιστεύω ότι μπορούν να γίνουν πολύ ευτυχισμένοι μαζί, όσο και επειδή πιστεύω ότι είναι η μόνη που μπορεί να τον βγάλει από αυτό το αδιέξοδο. Επιτέλους το τοπίο αρχίζει να ξεκαθαρίζει και ο Στέφανος που είδα χθες μου άρεσε πολύ. Ελπίζω να το καταλαβαίνουν και οι σεναριογράφοι αυτό και να συνεχίσουμε προς την ίδια κατεύθυνση, γιατί ένα ακόμα πισωγύρισμα θα ακυρώσει εντελώς το συγκεκριμένο χαρακτήρα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 2:21 pm

JESSIE έγραψε:
Για ποιάν να κάνει υπερβάσεις ο Στέφανος, για τη Μελίτα???? Ετσι όπως την παρουσιάζουν απ'το τέλος του δεύτερου κύκλου, είναι ένα εγωκεντρικό και υστερικό πλάσμα, ένα κακομαθημένο κοριτσόπουλο που έχει μάθει να τα έχει όλα στο χέρι, απ'το "μπαμπά" και τη "μαμά", και τώρα που κάτι δεν της έρχεται όπως θέλει, έχει σκυλιάσει. Και να τον υποστήριζε κιόλας το ρόλο της, θα ήταν αποδεκτή, γιατί θα προσέδιδε ένταση στην υπόθεση. Αλλά δυστυχώς, αυτό είναι ουτοπία.....
Αντίθετα, την υπέρβαση την κάνει ο Στέφανος, αλλά είναι για την Εριέττα. Γι'αυτήν που τον αγαπάει πραγματικά, ο Στέφανος παραβλέπει το δικό του συμφέρον, ρισκάρει τα πάντα, και στέκεται στο πλευρό της, αδιάφορος για όποια επακόλουθα θα υπάρξουν για τον ίδιο.... Για πρώτη φορά στη ζωή του, ο Στέφανος βάζει έναν άλλον άνθρωπο πάνω απ'τον εαυτό του, κι αυτο από μόνο του είναι κάτι που αξίζει να το δούμε....

Jessie Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά!!
Συμφωνώ λέξη λέξη με όσα έγραψες!!!
Ο Στέφανος άλλαξε αρκετά με τη Μελίτα. Μόλις όμως κατάλαβε ότι πρόκειται για ένα κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο που δεν είναι ικανό να διαχειριστεί καταστάσεις έκανε υπομονή μια , έκανε δυο , έ , άντε πια τη σούταρε και καλά έκανε.Με την Εριέττα όμως έγινε ο Στέφανος που βλέπουμε .
Τώρα αν κάποια στιγμή η Μελίτα αποφασίσει να ωριμάσει και να πάψει να τρέχει πίσω από τα φουστάνια της μαμάς και το πορτοφόλι του μπαμπά τότε αλλάζει κάπως το θέμα. Αλλά τι λέω η έρμη τηλεθεάτρια; Αφού δουλέυει και με το μισθό που της δίνει η Νόρα συντηρεί το μέγαρο , πληρώνει την κοπέλα στο σπίτι , το ιδιωτικό της μικρής και της μένουν και για τα προσωπικά της έξοδα. Αν είναι έτσι να με προσλάβει και μένα η Νόρα και η Μελίτα-Ακρίτα να μου εξηγήσουν πώς τα βγάζει πέρα , γιατί εγώ προσωπικά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 2:53 pm

fay66 έγραψε:
Ο Στέφανος άλλαξε αρκετά με τη Μελίτα. Μόλις όμως κατάλαβε ότι πρόκειται για ένα κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο που δεν είναι ικανό να διαχειριστεί καταστάσεις έκανε υπομονή μια , έκανε δυο , έ , άντε πια τη σούταρε και καλά έκανε.Με την Εριέττα όμως έγινε ο Στέφανος που βλέπουμε .
Τώρα αν κάποια στιγμή η Μελίτα αποφασίσει να ωριμάσει και να πάψει να τρέχει πίσω από τα φουστάνια της μαμάς και το πορτοφόλι του μπαμπά τότε αλλάζει κάπως το θέμα. Αλλά τι λέω η έρμη τηλεθεάτρια; Αφού δουλέυει και με το μισθό που της δίνει η Νόρα συντηρεί το μέγαρο , πληρώνει την κοπέλα στο σπίτι , το ιδιωτικό της μικρής και της μένουν και για τα προσωπικά της έξοδα. Αν είναι έτσι να με προσλάβει και μένα η Νόρα και η Μελίτα-Ακρίτα να μου εξηγήσουν πώς τα βγάζει πέρα , γιατί εγώ προσωπικά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά!!!!
Νομίζω ότι όταν στα 30 κάτι σου είσαι όπως είναι η Μελίτα σήμερα, δεν ωριμάζεις έτσι απλά, ούτε με λοβοτομή. Τουλάχιστον όχι στους λίγους μήνες που απομένουν μέχρι να τελειώσει η σειρά. Κι αν δείξεις ότι ωρίμασες θα το κάνεις για να ευχαριστήσεις κάποιους (συγκεκριμένα το γνωστό παιχνιδάκι που από πείσμα και μόνο θέλει να το ξαναπάρει πίσω) και να πετύχεις το στόχο σου, όχι επειδή θα έχεις ωριμάσει πραγματικά. Το είπε και μόνη της χθες, πήγε στο Λονδίνο με τα λεφτά της μαμάς της, στο σπίτι των γονιών της, γιατί εκείνη δεν έχει λεφτά για Λονδίνο. Και τότε γιατί πήγε, αφού θέλει να το παίζει ανεξάρτητη και επαναστάτρια; Υποτίθεται για το παιδί; Το ίδιο παιδί που έχει ξεχάσει ότι υπάρχει και που την Κ. Δευτέρα το είχε κλείσει μέσα και ενώ έβλεπε ότι κοντεύει να πάθει κατάθλιψη, συνέχιζε να συζητάει με τη μάνα της για το γκόμενο; Για να μη θυμηθώ ότι είπε επίσης χθες ότι τη βολεύει που υπάρχουν αυτές οι εξελίξεις τώρα, γιατί όταν ξεσπάσει η καταιγίδα θα είναι στο Λονδίνο. Κοινώς, και για τον πατέρα της καρφί δεν της καίγεται, το μόνο που τη νοιάζει είναι να μην είναι εκείνη εδώ και υποστεί τις συνέπειες. Μένει όμως στο σπίτι του, που το συντηρεί με τα δικά του λεφτά και πήγε διακοπές στο άλλο σπίτι του στο Λονδίνο.

Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι υπήρχε πιθανότητα, έστω και μια στο εκατομμύριο, κάποια στιγμή – και σίγουρα όχι τόσο σύντομα – να αποφασίσει να ωριμάσει, ελαττώματα όπως ο εγωισμός, η ζήλεια και η αχαριστία, τα οποία τα διαθέτει στον υπερθετικό βαθμό, δεν εξαφανίζονται γιατί είναι στοιχεία του χαρακτήρα της. Έτσι γεννήθηκε, έτσι μεγάλωσε και έτσι θα παραμείνει. Οτιδήποτε άλλο κι αν δούμε νομίζω ότι δεν θα είναι καθόλου αληθοφανές.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 3:19 pm

Clarabelle, όταν λέω ότι ο Στέφανος δικαιώνεται, δεν εννοώ ότι αποδεικνύεται πως είχε δίκιο για όλα όσα έπραξε στο παρελθόν. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο. Έχει κάνει σοβαρά λάθη τα οποία όμως δεν υπήρξαν ποτέ εγκληματικά, όπως στην περίπτωση της Νταίζης ας πούμε, ενώ, έστω κι αν δεν έχουν αναπτυχθεί επαρκώς, έχουν αναφερθεί σαφώς οι αιτίες που τον ώθησαν στις συγκεκριμένες πράξεις, καθώς και τα ελαφρυντικά για τα σφάλματά του. Επομένως προσωπικά τον θεωρώ ως έναν από τους ήρωες της σειράς που πλήγωσαν και πληγώθηκαν, αλλά περισότερο πληγώθηκαν παρά πλήγωσαν. Τον κατατάσσω στην ίδια κατηγορία με την Εύα, για παράδειγμα. Ξέρω πως έχουμε διαφορετική εκτίμηση πάνω σ' αυτό, αλλά δεν πειράζει.
Απλώς θέλω να διευκρινίσω, γιατί εκ των υστέρων σκέφτηκα πως το ρήμα που χρησιμοποίησα πιο πάνω μπορεί να δημιουργήσει παρανοήσεις, ότι μιλώντας για δικαίωση εννοώ ότι επιτέλους η μεταβολή του Στέφανου που, όπως επισήμανε και η fay, είχε αρχίσει όταν σταμάτησε την εκδίκηση, αλλά μετά βάλτωσε κι έμεινε ο χαρακτήρας του μετέωρος, δείχνει τώρα να αποκρυσταλλώνεται και να ολοκληρώνεται. Καταλύτης σ' αυτήν την εξέλιξη φαίνεται πως υπήρξε η αγάπη της Εριέττας που τον έμαθε κι εκείνον, όπως έγραψε και η jessie, να βάζει κάποιον πάνω από τον εαυτό του. Τη διαδικασία αυτή που μόλις άρχισε και που θα ήθελα να τη δω πιο διεξοδικά θεωρώ δικαίωση του Στέφανου, με την έννοια μιας ωρίμανσης και μιας εξισορρόπησης που θα τον κάνει να κατανοήσει βαθύτερα και τον εαυτό του τον ίδιο. Με άλλα λόγια δικαιώνεται ο χαρακτήρας του, ολοκληρώνεται, όπως συνέβη στον τρίτο αυτό κύκλο και με το χαρακτήρα της Εύας, δεν δικαιώνονται οι πράξεις του.
Υ.Γ. nefelik, με κάλυψες πλήρωςστο θέμα της Μελίτας Congrats .
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 3:22 pm

Clarabelle έγραψε:
roria έγραψε:katie, καλή μου, σε ευχαριστώ θερμά για τα καλά σου λόγια. flower Χαίρομαι κι εγώ πολύ που συμφωνούμε. Αυτόν τον Στέφανο θέλω κι εγώ.Έτσι όπως τον βλέπουμε τώρα. Κι αυτόν ελπίζω να εξακολουθήσουμε να βλέπουμε. Τώρα ολοκληρώνεται αυτός ο χαρακτήρας. Θα πρόσθετα μάλιστα ότι τώρα αρχίζει και να δικαιώνεται.Η γνώμη μου είναι ότι οποιοδήποτε ανούσιο πισωγύρισμα θα τον ακύρωνε τελείως, Κι αυτό δεν το θέλω με τίποτα.

Ειλικρινά θα ήθελα να καταλάβω τι εννοείς όταν λες οτι ο Στέφανος τώρα δικαιώνεται
Δικαιώνεται για ποιό ακριβώς πράγμα;
Επειδή μπαχάλιασε ζωές;
Επειδή δύο σεζόν τώρα αφήνει τη μια γυναίκα και προχωράει με την επόμενη σε χρόνο μηδέν;
Επειδή τρέλανε κόσμο κατηγορώντας για βρώμικο χρήμα για να μας πει εν τέλει οτι και τα δικά του είναι επίσης βρώμικα;
Αυτό θα ήθελα να μάθω

Maρία, παρεμβαίνω για να πώ πώς το βλέπω εγώ: Δικαιώνεται τώρα γιατί γιά πρώτη φορά στη ζωή του αγαπιέται από μιά γυναίκα, χωρίς δεύτερες σκέψεις, χωρίς εγωιστικές σκοπιμότητες, χωρις υστεροβουλία, και σ'αυτές τις γυναίκες συμπεριλαμβάνω και τη μητέρα του! Γιατί η Αντιγόνη τον αγάπησε σαν παιδί της, αλλά και του δηλητηρίασε τη ζωή με τους εκδικητικούς της εφιάλτες, τον έκανε όργανό της και μεθόδευσε τις κινήσεις του, χρησιμοποιώντας το θέατρο και το ψέμμα για να το πετυχει.... Η Εύα τον χρησιμοποίησε σαν δεκανίκι, χωρις να τον αγαπάει πραγματικά, και δεν την πείραζε στο ελάχιστο να τον δεσμεύσει σε μιά ανούσια ζωή για χάρη του παιδιού, ενώ ήξερε οτι δεν αγαπιώντουσαν... Η Μελίτα πάλι, ενώ έλεγε οτι τον αγαπούσε, στην ουσία τον είδε σαν μέσο για να "μπεί στο μάτι" άλλη μιά φορά στην Εύα, για να τον διώξει με τον πιό απαίσιο τρόπο όταν τα πράγματα δυσκόλεψαν γι'αυτόν, πρώτη και καλύτερη στην έκδοση κατηγορητηρίου για φόνο εκ προμελέτης .... Ολες τον έβλαψαν πολύ περισσότερο απ'ό,τι έβλαψε εκείνος.... Τώρα λοιπον, που η Εριέττα τον αγαπάει, παρά το ότι η μάνα του σκότωσε τον θετό της πατέρα και παρά το ότι ο πατέρας του σκότωσε τον αληθινό της πατέρα, που είδε και εκτίμησε τον χαρακτήρα του και δέχτηκε να μείνει στο περιθώριο, έστω κι αν τον αγαπούσε, ναί, τώρα ο Στέφανος δικαιώνεται, και τώρα οι πράξεις του να κάνει θυσίες για τη γυναίκα αυτή, αποκτούν νόημα.... Γιατί τώρα είναι επί ίσοις όροις στη σχέση αυτή, κι όχι θύμα των περιστάσεων ή των σκοπιμοτήτων άλλων.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 3:34 pm

fay66 έγραψε:Πάνω σε έναν τρίποδα ψηλό
κάθομαι τώρα σιωπηλό.
Τα μελλούμενα προβλέπω
μια νεκρανάσταση αναμένω.
Ο Στέφανος πολύ θυμώνει
ίσως πάλι με την Αντιγόνη.
Πατέρα νεκρό θεωρεί
αλλά μήπως κάπου τον θωρεί;
Πολλών ετών τα μυστικά
βγαίνουν τώρα παγανιά.
Ποιον θα πάρει ,ποιον θα αφήσει
λίγος καιρός έμεινε , θα δείξει!!!

Respect Φαίη μουυυ...!!! Τέλειο το ποιηματάκι...!!!! +Φωνω απόλυτα σε όλα...!!! lmao Palamakia

Σπόιλερ:
Πάντως αυτό κατάλαβα από το τρέιλερ
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 3:56 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο τους που συζητούσαν για το τι θα κάνουν στην κατασκήνωση στο τραπέζι που θα είναι όλοι μαζί, ο Λουκάς έκανε με την Νόρα και χιούμορ για τους άλλους. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, η Εύα χάρηκε που ήρθε ο Λευτέρης και της μίλησε και τα βρήκαν. Η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη ήταν πολύ καλή, συζητήσαν για το ότι ο Ηλίας χαίρεται που θα πάνε στην κατασκήνωση και ότι μετά θα πρέπει να δουν πώς ο Ηλίας θα φύγει από εκεί. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, την Αγγέλα, τον Ηλία, τον Στέφανο, την Εριέττα και τον Μάριο στην κατασκήνωση ήταν πολύ ωραία, έκαναν χιούμορ και χορέψαν μαζί. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που συζητούσαν σπίτι τους για το πώς πέρασαν, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 4:04 pm

Χριστος Ανεστη! Χρονια Πολλα σ΄ολους!

Γραφω κυριως για να ευχηθω γιατι δεν εχω και πολλα να σχολιασω για την πλοκη.....

Καιρο τωρα υποστηριζω οτι η αστυνομια επρεπε να μαθει απο τον ιδιο τον Λευτερη για την ιστορια των διαμαντιων και να αποδοσει ευθυνες αναλογα.... Εκτιμησα πολυ την σταση του αστυνομου να τους προειδοποιησει οτι πλεον βρισκεται πολυ κοντα στην αληθεια, αντιθετως δεν εκτιμησα καθολου την υποκριτικη σταση ολων να προβαλλουν τις πιο γελοιες δικαιολογιες που μπορει να ειπωθουν, για να μεταθεσουν για λιγο ακομα το προβλημα.... imarton
Περιμενα απο τον ακριβοδικαιο Λουκα να συμβουλευσει κυριως τον Λευτερη να τρεξει να πει την αληθεια, αφου υποτιθεται οτι θελει να τον προστατευσει.... Βεβαια η σχεση του Λουκα με την αληθεια ειναι τελευταια επιλεκτικη και μεροληπτικη, οποτε αποφασιζει να πει ο ιδιος την αληθεια και στερει απο τον Λευτερη το δικαιωμα να ομολογησει.... Απογοητευτικη η σταση του Λουκα για ακομα μια φορα.... gibbs
Γενικα η αντιμετωπιση του Λευτερη στην ιστορια εξερευνησης της αστυνομιας ειναι εντελως απαξιωτικη.... Ερχεται το τσοκαρο και τους αφηγειται την top μπουρδα δικαιολογια που μπουμπουνισε στην αστυνομια για χατηρι του Χρηστου, η οποια δικαιολογια χαντακωνει εντελως τον Λευτερη και ο Λουκας μας της λεει μπραβο και την αποκαλει γατα με πεταλα!!! Ντοιγκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκ!!! Confused?

Η πονεμενη εδωσε ρεσιταλ παλι αυτες τις μερες.... vomit Μας εμφανιζεται ως τερας ψυχραιμιας, ενω ο πρωην μπραβος, πρωην σκληροτραχηλος Χρηστος δεν τολμα να ψελλισει ενα ψεμα .....Στο καπακι ο Νταιζοφωστηρας εκτος απο (κλασσικα) ηρωας, ριχνει παλι τις απειλες της για να σωσει την γουνα του Χρηστου και το παιζει η αθωα της υποθεσης.... Συγνωμη αλλα εξαιτιας αυτης της υποθεσης και για να σφραγισουν την σιωπη της δεν τους εκβιασε ολους, με αποτελεσμα απο απλο τσοκαρο να μετατραπει σε πλουσιο τσοκαρο??? Αραγε διωκεται νομικα ο εκβιασμος??? sfyr Αχ! Αυτο το απυροβλητο της Εδεμ που αλλους τους ανεβαζει και αλλους τους κατεβαζει στα ταρταρα!!! Nyxia
Ευτυχως υπαρχει και η Αντιγονη σωζει λιγο την παραλογη κατασταση!!! Υπεροχος ο μονολογος της κας Παπαδημητριου για μια ακομα φορα!!! : respect :

Επισης ειναι η μοναδικη φορα που επικροτω την κατινιστικη συμπεριφορα της Αμαλιας..... απεναντι στην Αστερομπεμπεκα!!! Γνωριζοντας την ιδιαζουσα προσεγγιση της Αμαλιας σε τετοια ζητηματα, μπορω να φανταστω τι εγινε στο London!!! Σιγουρα προτιμω να βλεπω την Αμαλια αντιζηλο της αστερατης, παρα τα γλυκαναλατα καφεδακια ωριμων κυριων.... Αμαλια-Στελλα 1-0 και συνεχιζουμε δυναμικα!!! pillow

Ευχαριστη νοτα οι εορταστικες σκηνες του επεισοδιου!!! Παρατηρησα με λυπη οτι ο Λουκας δειχνει να αποδεχεται πλεον πληρως τον μελλοντα γαμπρο, αφου τον αποκαλεσε χαιδευτικα "αθλιο τυπο" .... Εγω σταθηκα κυριως στην παρουσια του μικρου Μαριου που ηταν σκετη απολαυση!!! inlove

Εννοειται οτι δεν αλλαξε η συνηθισμενη τακτικη της Εδεμ...... οπου οι ηρωες πριν καλα καλα τελειωσουν οι ευχαριστες στιγμες καποιας γιορτης, επιστρεφουν απροσμενα στην βασανισμενη τους καθημερινοτητα..... soutien

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 4:06 pm

Χριστός Ανέστη και Χρόνια μας πολλά!

Δεν είδα -ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ- επεισόδιο. Είδε όμως η γιαγιά μου και είπα να την εκπροσωπήσω στο σχολιασμό.

Ανάμεσα λοιπόν στα "πότε θα παντρευτείς", "πόσο θα ζήσω ακόμα" και όλα αυτά τα κλασσικά των γιαγιάδων χθες το βράδυ βρήκε ώρα να μου σχολιάσει και για την Εδέμ.

Με κοιτά από πάνω ως κάτω επικριτικά λοιπόν και μου λέει:
"Εσύ αυτό το βλέπεις ακόμα;"
"Όχι γιαγιά"
"Απαίσιο είναι απαίσιο είναι, σαχλόοο"
"Το ξέρω γιαγιά"
"Μία βδομάδα λένε τα ίδια και τα ίδια. Σ'αγαπώ - Δεν σε πιστεύω - τα ίδια συνέχεια"
"Τι να σου πω γιαγιά.."
"Εγώ βλέπω Ζωή της Άλλης"
"Καλά κάνεις βρε γιαγιά"
"Έχει ωραία ιστορία εκεί όχι σαν το άλλο (σ.σ. την Εδεμ) στο άλλο καλέ δεν γίνεται τίποτα όλο γύρω γύρω πανε"
"Τι να σου πω δεν το βλέπω πια βρε γιαγιά.."
"Εγώ που και πότε το βλέπω, ειδικά τώρα με την εκκλησία είχα να το δω πολύ καιρό"
"Ε δεν χάνεις και τίποτα βρε γιαγιά"
"Καλά αυτή που το βγάζει δεν το βλέπει; Δεν ντρέπεται;"
"Δεν ξέρω γιαγιά"
"Αυτή δεν ήταν που έλεγε ότι ακούει τον κόσμο;"
"Ναι αυτή ήτανε γιαγιά"
"Λιγότερα κι από τον παππού σου ακούει!!!"

Σημείωση: Ο παππούς είναι ολίγον πολύ κουφός!

Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 4:10 pm

Κάπου ανάμεσα στον επιτάφιο, την Ανάσταση και τα βαρελότα, το κατσικάκι και τα αβγά, τις γιορτές και την εργασία εγώ επεισόδιο δεν είδα, πήρα απλά μια γεύση από τα βιντεάκια των κοριτσιών!!!

* Κάποιοι έμειναν στο γολγοθά και δεν προβέπεται ανάσταση, όπως η Αντιγόνη... Κάποιοι άλλοι πάλι το βλέπω να τη γλυτώνουν σαν τον Βαραββά, η Νταίζη ας πούμε...

* Ανάσταση κάναμε αλλά ήταν για λίγο ίσα να σκάσουν τα βαρελότα... Αν κατάλαβα καλά πηγαν όλοι στην ίδια εκκλησία και μετά ο σκορπίστηκαν στους πέντε ανέμους; Τι ποντιακή κίνηση ήταν αυτή;

* Το κατσικάκι ψήθηκε αλλά καποιος ξέχασε τη Μαρίλια, ωραίος και ο χορός, μπράβο μπράβο, ότι φάγαμε φάγαμε από αυριο δίαιτα και μάλιστα αυστηρή, τι κακό είναι αυτό δεν μπορούν έτσι για μια μέρα να πουν δεν θα σκεφτώ τίποτα άλλο θα κάτσω να διασκεδάσω... Με τα Μυστικά έχω αρχίσει να ανθεωρώ την άποχη μου για το δημόσιο, λειτουργεί ανήμερα Πρωτοχρονιά και Πάσχα... Σε ποια χώρα ζω καλέ;

* Αν κατάλαβα καλα τα "τσούγκρισαν" η Αμαλία και η Στέλλα... Καταστροφή!

* Λαμπάδα άναψε ο Λευτέρης και του τελειώνει το φυτίλι... Aww Άσχετο, αλλά εγώ ξέρω ότι τον σταυρό στην πόρτα τον κάνει ο νοικοκύρης, όχι ο ψηλότερος....!

Αυτά τα ολίγα, δεν θα ψηφίσω για ένα επεισόδιο που δεν είδα και δεν κατάφεραν ούτε κάποια μικρά αποσπάσματα να με πείσουν να το δω! Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά! Flkia
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Απρ 26, 2011 5:21 pm

@roria
Μέχρι εκεί καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις υπάρχει όμως ένα τεράστιο κενό.
Ο Στέφανος για να πάει παρακάτω οφείλει πρώτα να κατανοήσει οτι υπήρξε και θύτης και να προσπαθήσει να επανορθώσει το κακό που έκανε
Πως μπορούμε να μιλάμε για αλλαγή όταν ακόμη δεν έχει παραδεχτεί οτι έχει βλάψει κόσμο.
Η Εύα πρώτα αναγνώρισε τα λάθη της και προσπάθησε στο μέτρο του δυνατού να διορθώσει ότι μπορούσε και ζήτησε συγνώμη όπου την όφειλε
Ο Στεφανος αντίθετα πιστεύει απ όσο μας έχουν δείξει οτι με το να αφήσει την κληρονομιά του Λαζαρίδη και να μην την διεκδικήσει πάτσισε για το κακό που της έκανε
Ας πουμε οτι δέχομαι (παρόλο που τον έχω δει να κάνει κινήσεις στην σκακιέρα κι αυτό για μένα σημαίνει προμελετημένες κινήσεις ) οτι δεν ήθελε να κάνει κακό στην Εύα.
Το έκανε όμως και δεν τον είδα όχι να ζητήσει συγνώμη αλλά ούτε να το παραδεχτεί ποτέ οτι της έκανε ότι ακριβώς κι ο Μάνος.
Αυτός είναι ο λόγος που δεν δέχτηκα τη λέξη δικαίωση.

Επεισόδιο 552 - Ημερομηνία 25-04-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης