Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 64

Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 2:08 pm

Γεια σας και απο εμενα!
Επιτελους τα επεισόδια παίρνουν μια καποια καλυτερη τροπη!
Ευχαριστώ πολυ τους υπευθυνους για τη σκηνη με τα μωρουδιακα που ψωνισαν Λουκάς-Νόρα!
Ειχε μαλλιασει η γλωσσα μου, ειχε αγανακτησει το πληκτρολογιο μου να το γραφω και
τελικα ειδαμε μια σκηνη τυρακι..... καλουλα αλλα πολυ μικρη θελω τουλαχιστον αλλες δυο αντιστοιχες
να λιωσω να το ευχαριστηθω!

Η σκηνη στο κρεββατι Λουκα και Νόρας γλυκουλα
αλλα τα ονομα τα δεν μου άρεσαν βαλτε καλε το παιδι Αριάδνη για τη φουκαριαρα τη Λουκιτσα ντε hihi Love!
Και ωραίο ονομα ειναι και σπάνιο και αρχοντικό και καλαίσθητο huhu

Οι σκηνες της Θεαρας μου μοναδικες το σεναριο δειχνει δειγματα βελτιωσης
αλλα ειναι και η Παπαδημητρίου που κεντα απο ενα εδεμοσκαρ και στο κυριο Σταυρου
oscar

Στεφανος και Εριεττα αγαπωωωωωωωωωω το ταλεντο μιλησε
και η ΧΗΜΕΙΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ φαινεται ωραια θεα εχει η τζαμαρια αλλα ακομα
πιο τελειο το περιεχομενο.Ο Στεφανος σπιρτόζος να κοιτα την Ερη και η γλυκύτητα διασπαρτη!!!!!

Η Παρεα στης Νόρας με το Λευτερη μου άρεσαν!

Ο κύριος Αρζόγλου όπως πάντα αρτιος ερμηνευτικα, ελπιζω
να του δοθεί και κατι διαφορετικο να ερμηνευσει εκτος απο το δεσιμο με την Εδεμ

όλο το επεισόδιο δεν το ειδα
γιατι με κουράζει αφορητα η Στελλα η Οχιά και η Μπεκρου!
Για το σημερινο δεν ξερω αν το δω απο την αρχη Jessie μου, αν το δω απο την αρχη
θα ειμαι απ τις πρωτες που θα σχολιασουν.

Απο μενα για τις σκηνες που ανεφερα παραπανω
Καλο το χθεσινο!
Αναμενω τα καλυτερα
YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa

Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 554 - Ημερομηνία 27-04-2011

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 2:31 pm

Kapetanissa, ευχαριστούμε για την τονωτική ένεση!
Κι εγώ έχω βρεθεί στη θέση της Μαρίλιας ως έφηβη. Βέβαια τότε δεν υπήρχαν κινητά (σταθερά πάντως υπήρχαν, όπως και ηλεκτρισμός! lol! ), αλλά το να ψαχουλεύουν στο δωμάτιό σου, στην τσάντα σου και στη ζωή σου, το μόνο αποτέλεσμα που μπορεί να έχει, ιδιαίτερα σε τέτοιες ηλικίες, είναι να εξακολουθήσεις μετ' επιτάσεως να κάνεις ό,τι αναστατώνει τόσο τους επίδοξους σωτήρες σου.
Υ.Γ. Αυτό με το έργο τέχνης έγραψε! Κάτι μου λέει ότι θα το επικαλεστώ λίαν συντόμως!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 2:50 pm

μα τι χαλι ειναι αυτο το δικο μου ?
να εχει περασει το Πασχα ,να μενω σε χωριο (το πιο ομορφο χωριο της Ελλαδας και δεν σηκωνω αντιρηση ),και να μην εχω χρονο να σας απολαυσω και να σχολιασω .......ημαρτον με την παρτυ μου .....
και τωρα στο δια ταυτα .
το επεισοδιο ειτο συμπαθητικο .
και εσεις που σχολιαζεται με προεξαρχουσα την ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΑ απολαυση ,
και συνεχιζω ,
το γυρω γυρω ολοι και στην μεση τα διαμαντια δεν το γλυτωσαμε .το χερακι που τα πασπατευει εκει να κανει την δουλεια του (πρεπει να τους εχουν ξεμεινει σκηνες απο τοτε με την Νταιζη )
το εχουμε πολεμο και εγω αμαχος πληθυσμος επισης δεν το γλυτωσαμε .τι θες αστερω μου και μπλεκεσαι ,δεν ξερεις οτι αμα ανακατευσε με τα πιτουρα σε τρωνε οι κοτες .....
τον χανουμε τον πατερα και που θα τον βρουμε ,
ειπαμε οτι αμα σε αυτη την ηλικια γυρισει το κεφαλι αναποδα ,αντε να το ξαναγυρισεις στα ισια ....
μου αρεσε ο Ηλιας και η αντιδραση του ,ιδιος η γιαγια μου οταν δεν γινοταν το δικο της ....
ο Στεφανος σε τζαμαρια μπροστα τα λεει με την Ερη .....ωραιο το πουκαμισο ματια μου και .....
απο την αλλη ξαναματαρωταει τη μανα ,μητερα ,μαμα γιατι δεν μου πες και κεινη απαντα δεν ξερω ,δεν ειδα, δεν ακουσα,για αυτο δεν σου πα !
που ολα τα ηξερε και τα μαχαιρωνε (κατα το καρπουζι ).
και αφου εχουμε κακο που κινει και ξερει τα παντα γιατι ψαχνουμε τον Ρουσσο (με τα θεμιτα και τα αθεμιτα μεσα, και τις προωρες προαγωγες )να αποδωσουμε ευθυνες ?
ο Χρηστακος ,τι καλο παιδι ,κουβεντα δεν γυριζει στο αισθημα και την γνωμη της την σεβεται και την υπολογιζει ......
μεχρι και ο Αστυνομος το καταλαβε και υποστιριζει αυτη την σχεση ....
μπραβο ,καλο παιδι ο Χρηστακος .....
και εκει που ειπαμε οτι η Νορα απλως θα γεννουσε και θα μας το αναγγελαν ,ειδαμε και αποριες στο κρεβατι (γιατι τιποτα αλλο δεν θα δουμε ξανα )και μαγκες να την κανουν και ονοματα βασιλικα (ταιριαζουν και με τον επικαιροτητα ,γαμο βασιλικος γινεται στην Αγγλια ,ποτε δεν ξερεις .....)
και μωρουδιακα και καροτσακια ειδαμε ,και ωραιο το πουκαμισο ματια μου !!!!!!!!αυτα τα πουκαμισα σημερα ολα τα λεφτα
και η Αμαλια στον κοσμο της και στον εγωισμο της ,και αμα βγαλουμε ακρη στειλτε μου email.
οσο δε για την Μελιτα ,δικαιολογηται η κοπελα ,δεν ειχε ξαναδουλεψει για να ξερει οτι πρεπει να λες οτι δεν θα πας σημερα στην δουλεια
(αμα το εκανα εγω ,θα ημουν τωρα στο 17% επισημη ανεργεια στην Ελλαδα )
το ψαχνω τηλεφωνο κινητο ,ειπαμε λαθος
ειτε για καλο ή για κακο σκοπο δεν το κανεις .η Ευα προσπαθει να προστατευσει την Μαριλια ,σε αυτο καλα κανει για να μην πληγωθει,
αλλα το τσιτατο που υποστηριζω λεει οτι αμα δεν παθεις δεν θα μαθεις και αμα δεν καεις δεν θα μαθεις να προσεχεις την φωτια.εχω την εντυπωση πως η ολη αυτη ιστορια γινεται ,πρωτον για να βλεπουμε την Ευα (γιατι το μαγειρεμα δεν το εχει για κολοκυθακια )και δευτερον για να βλεπουμε και την Μαριλια (γιατι οι εξετασεις δεν εχουν σασπενς)....

τα εγραψα οπως τα θυμομουν ,γιατι το επεισοδιο το ειδα ψες αργα και στο f.f. ετσι ενα τουρλομπουκι το εχω .
συμπαθητικα μετριο λοιπον το επεισοδιο!

υ.γ. οσο μεγαλωνεις τοσο περισσοτερη εμπειρια εχεις και τοσο καλυτερα εκτιμας τα <<ωραια πουκαμισα >>!!!!!!!!!!!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Πεμ Απρ 28, 2011 3:19 pm, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 3:15 pm

Εγώ από το χθεσινό κράτησα:
Την σκηνή ΑΝτιγόνης-Στέφανου για το σύνολο του έργου τους, (είναι γνωστό εξάλλου ότι το καρταλέικο το αγαπώ)
Την τελευταία σκηνή της ΑΝτιγόνης που αν και μόλις 40 δευτερόλεπτα, μας συγκόνισε με το τρομαγμένο βλέμμα της.
Τη σκηνή Νταίζης Χρήστου και Χρήστου Αστυνόμου γιατί αγαπώ επίσης
Ενώνω και εγώ τη φωνή μου με των υπολοίπων και ζητώ, η μπουμπού να βαφτιστεί Αριάδνη, ωραία η σκηνή στο κατάστημα με τα βρεφικά είδη.
Για ακόμα μια φορά, η Φαίη Ξυλά απέδειξε ότι είναι η ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ και όποιος κατάλαβε-κατάλαβε
και για φινάλε, Ο Κώστας Αρζόγλου συνεχίζει τα μαθήματα Υποκριτικής!!!

Για τα παραπάνω Μέτριο και πολύ του είναι!!!

Να περνάμε όμορφα Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από elenp Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 3:25 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι, συζήτησαν για το μωρό, ο Λουκάς είπε στην Νόρα για τα ονόματα που σκέφτηκε γι' αυτό. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που πήγαν για να δουν μωρουδιακά ήταν πολύ ωραία, σταμάτησαν για λίγο να σκέφτονται την υπόθεση και πήγαν να αγοράσουν για το μωρό διάφορα πράγματα. Η σκηνή με τον Νικόλα, την Δάφνη και τον Ηλία ήταν πολύ καλή, ο Νικόλας και η Δάφνη πήγαν στην κατασκήνωση και βρήκαν τον Ηλία και προσπαθούσαν να τον κάνουν να έρθει μαζί τους αλλά εκείνος ήθελε να μείνει και έτσι τον άφησαν για λίγο να μείνει εκεί. Η σκηνή με την Έυα και την Αγγέλα ήταν πολύ ωραία, η Εύα και η Αγγέλα συζητούσαν για την Μαρίλια και η Εύα θέλει να μάθει περισσότερες πληροφορίες για αυτόν που έχει σχέση η Μαρίλια και έτσι σκέφτηκε να ψάξει το κινητό της για να βρει περισσότερα γι' αυτόν. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο που πάνε και έχουν μια συζήτηση με την μαμά της για την διαμάχη του Ρούσσου με τον Λουκά και για το τι θα κάνουν με την υπόθεση αυτή, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 4:19 pm

Kapetanissa και Roria, επειδή βλέπω την θέση που παίρνετε στο θέμα της Μαρίλιας και του κινητού, θέλω να διευκρινήσω κάτι για να γίνει πιό σαφής η δική μου θέση : κι εγώ είμαι της άποψης οτι η Μαρίλια δικαιούται να κάνει τα λάθη της, γιατί μέσω αυτών μαθαίνουμε και ωριμάζουμε, και το έχω γράψει αρκετές φορές αυτό στον σχολιασμό. Και εννοείται οτι θεωρώ αδιανόητο το ψαχούλεμα των προσωπικών δεδομένων οποιουδήποτε, και φυσικά συμφωνώ οτι κάτι τέτοιο είναι και αναποτελεσματικό, γιατί προκαλεί περισσότερο πείσμα και εμμονή... Αυτός είναι ο κανόνας, όμως σε κάθε κανόνα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις... Εύχομαι να μην υπάρξει για καμμιά μάνα μιά τέτοια περίπτωση, όπως αυτή της Μαρίλιας. Γιατί η Μαρίλια είναι ακόμη παιδί, και μάλιστα ένα παιδί με κακές εμπειρίες, που ενώ έδειχνε να προχωρεί σωστά στη ζωή της, ξαφνικά γυρνάει τα πάνω κάτω, ξεχνάει τις σπουδές της, ξενυχτάει αλλου, είναι τάφος σχετικά με ό,τι της συμβαίνει και γίνεται επιθετική χωρις λόγο.... Ξέρουμε πόσα πέρασε η Εύα σαν νέα κοπέλλα, ξέρουμε τις ενοχές της για το παρελθόν σχετικά με τη Μαρίλια, είναι φυσικό λοιπον να φοβάται τα μπλεξίματα της κόρης της, και το πού μπορεί να την οδηγήσουν, και αισθάνεται οτι άν της συμβεί κάτι κακό, την ευθύνη θα την φέρει διπλά η ίδια, και που της έδωσε άσχημο παράδειγμα, και που δεν την προστάτεψε. Η Εύα δεν ψάχνει να βρεί ποιά είναι η Μαρίλια, ψάχνει το ποιόν του ατόμου που την έβγαλε απ'τη ζωή και τα προγράμματα που είχε μέχρι τώρα. Γιατί όλα περνάνε απ'το μυαλό μιάς μάνας, πχ. να πρόκειται για προαγωγό, να είναι έμπορος ναρκωτικών ή έμπορος λευκής σαρκός και ό,τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.... Εγώ λοιπον, δεν την κατακρίνω που ψάχνει, άλλωστε φροντίζει ωστε να μην καταλάβει τίποτε η Μαρίλια... Αν την άφηνε στην τύχη της, θα μπορούσε φυσικά η Μαρίλια να ζήσει την εμπειρία και όλα να πάνε κατ'ευχήν, αλλά θα μπορούσε επίσης να πέσει θύμα σε μιά υπόθεση πολύ πέρα από έναν εφηβικό έρωτα, που θα σημάδευε τη ζωή της για πάντα, με αποτελέσματα μη αναστρέψιμα. Και η κατάρρευση της Εύας, μετά από κάτι τέτοιο, θα ήταν σίγουρη. Είναι λοιπον για μένα αυτή η ενέργεια, μιά εξαίρεση του κανόνα που επιβάλλεται από τις (ειδικές) περιστάσεις....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 5:00 pm

jessie καταλαβαίνω απόλυτα τα επιχειρήματά σου και τα βρίσκω πολύ εύλογα και βάσιμα. Όμως θεωρώ σημαντικό στη δύσκολη στιγμή η μάνα (και ο καθένας μας σε μια δύσκολη στιγμή) να κάνει τη δύσκολη επιλογή, δηλαδή να μην παραβεί τις αρχές της, παρόλη την αγωνία της. Πιστεύω ακράδαντα ότι δεν υπάρχει ασφαλέστερη οδός που να οδηγήσει αργά ή γρήγορα ένα παιδί κοντά στους γονείς του από το να γνωρίζει ότι αυτοί έχουν αρχές και μένουν πιστοί σε αυτές. Αν ο γονιός κερδίσει την εκτίμηση του παιδιού του, δεν έχει μετά να φοβάται πολλά πράγματα. Αναλογίσου τι έχει γίνει εδώ. Πρώτα ψαχούλεψε η Αγγέλα. Μετά παρακολούθησε ο Λευτέρης. Και τώρα πάει να ψάξει το κινητό της Μαρίλιας η Εύα.
Βέβαια αν μου υπενθυμίσεις τη λαϊκή θυμοσοφία ότι έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέει κανείς, θα συμφωνήσω απόλυτα. Γι' αυτό και πιο πάνω έκανα λόγο για δύσκολη επιλογή.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 5:25 pm

Roria , και το οτι προσπαθείς να το δείς κι από την πλευρά μου, μου αρκεί....
Εγώ πάντως, στη θέση της Εύας, και τις ιδιάζουσες συνθήκες που καθορίζουν τη σχέση της με τη Μαρίλια, δεν θα επαναπαυόμουν στην εκτίμηση του παιδιού μου για να λυθεί το πρόβλημα... Γιατί η εκτίμηση δεν υπάρχει εκ των προτέρων, την έχει διαλύσει το παρελθόν πριν κάν δημιουργηθεί. Και το θέμα είναι να προλάβουν να κάνουν κάτι πριν είναι πολύ αργά. Αν σκεφτούμε οτι η Εύα θα ήταν νεκρή , αν δεν την είχαν σώσει τελευταία στιγμή στην απόπειρα αυτοκτονίας που έκανε στον πρώτο κύκλο, κι ας ήταν ήδη μεγάλη γυναίκα, υποτίθεται ώριμη, αναλογίζεσαι ποιά αγωνία μπορεί να έχει τώρα η Εύα βλέποντας την κόρη της να οδηγείται στην ίδια οδό, είναι κάτι που δεν την αφήνει να μείνει αμέτοχη, και την καταλαβαίνω.... Τα βλέπει όλα σε μεγένθυση, κάτω απ'το φακό των δικών της εμπειριών, και δεν μπορεί να ησυχάσει.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης