Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

+31
DESPOINA
aggeliki
Cancoon
KatsaroYpotheto
katie007
zeta88
FieryRed
alkisti
gxnel
kapetanissa
stephanos13
fay
Ανυπέρ-Βλήτο
nefelik
roria
soso
marakii
evaki16
afroditi_norakii
zwi
pasxalitsa
ειρηνη7
JESSIE
fantina
tzibirdika
trelli petrakitsa
taradoula
fay66
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
35 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap19%Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 19% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap19%Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 19% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap46%Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 46% 
[ 29 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 63
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Απρ 29, 2011 3:23 pm

Δεν νομίζω ότι ο τηλεθεατής γενικά κρίνει τι θα δει με βάση το τι νούμερα κάνει. Όμως γενικά αποδεκτό κριτήριο μιας πετυχημένης σειράς είναι τα νούμερα που κάνει συνεπως αντικειμενικά η Ζωή της Άλλης είναι καλύτερη από τα Μυστικά της Εδέμ πλέον. Προσωπικές προτιμήσεις βέβαια είναι άλλο πράγμα. Εγώ συγκρίνω με βάση το γενικά αποδεκτό κριτήριο δύο καθημερινές σειρές.

Οπως αλλάζουν οι εποχές αλλάζουν και οι άνθρωποι και όσο για τα Μεξικάνικα μπορεί να έχει κυριαρχίσει σαν υποτιμητικό προσδιορισμός για χαμηλού επιπέδου σειρά αλλά αν είχε απήχηση (και μάλιστα επιπέδου 3μυρίων τηλεθεατών κάτι το οποίο δεν γνωρίζω) αυτό μάλλον σημαίνει ότι αυτοί που την έκαναν έκαναν κάτι σωστό Wink και μάλλον δεν θα έπρεπε άλλοι που θέλουν να λένε ότι έιναι επιτυχημένοι να τα σνομπάρουν. Μιλάω βέβαια χωρίς όπως είπα να γνωρίζω νούμερα.


JESSIE έγραψε:Νομίζω οτι τελικά τη χαρά που θα μας δώσει το σημερινό επεισόδιο την πληρώνουμε πολύ ακριβά, και μάλιστα πριν το δουμε.......

Μπορείς να το αναλύσεις αυτό το σχολιάκι;
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 29, 2011 3:35 pm

Fay, σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Με την Πολυάννα δεν βλέπω να μοιάζω και πολύ, γιατι δεν βρίσκω μιά ευχάριστη νότα σε ΟΛΑ, αλλιώς θα έβρισκα όλα τα προγράμματα των καναλιών ευχάριστα, και θα ήμουν με ένα τηλεκοντρόλ στο χέρι για να προλάβω να τα δώ όλα....

Οταν το παρακάνουν σε ωρισμένα στα Μυστικά, τα λέω κι εγώ, όπως θα έχεις δεί άν διαβάζεις τους σχολιασμούς μου, αλλά μιλάω μόνο για εκείνο που με δυσαρέστησε ή με προβλημάτισε, δεν ρίχνω στα τάρταρα όλο το επεισόδιο, χαρακτηρίζοντάς το άθλιο, ή όλη τη σειρά, σαν ανάξια να τη δεί κάποιος, έτσι στο χαλαρό, όπως βλέπω να γίνεται.... Αλλο πράγμα η καλοπροαίρετη κριτική, κι άλλο το θάψιμο γενικώς και αδιακρίτως....

Τζίνα, δεν μ'ενδιαφέρουν οι "πετυχημένες" σειρές, μ'ενδιαφέρει μιά σειρά που μου αρέσει εμένα προσωπικά....
Κι όσο για το σχολιάκι, αφορά το οτι, ενώ πρόκειται να παρακολουθήσω κάτι που θα μ'ευχαριστήσει πραγματικά, έγινε σήμερα ειδικά αυτή η αναμοχλευση όλων των "ελλείψεων" της σειράς, γράφτηκαν κατεβατά, σχεδόν δεν πρόλαβα να φάω για να σας διαβάζω και να λέω τη γνώμη μου (και μη μου πείς οτι δεν είναι ανάγκη να γράφω τη γνώμη μου, γιατί δυστυχώς είναι ανάγκη, ανάγκη δική μου!!!) , τι άλλο χρειάζεται για να μου κόψει τη μισή χαρά? Ομως ευτυχώς, την διατηρώ ακόμη ολόκληρη!

Τέλος πάντων, επειδή η γκρίνια δεν είναι το χαρακτηριστικό μου, κάνω πέρα όλα τα στενόχωρα, και επικεντρώνομαι στο τι ευχάριστο μας επιφυλλάσσει το σημερινό επεισόδιο, και μένω εδώ!

Καλό απόγευμα σ'όλους!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Απρ 29, 2011 3:41 pm

JESSIE έγραψε:Τζίνα, δεν μ'ενδιαφέρουν οι "πετυχημένες" σειρές, μ'ενδιαφέρει μιά σειρά που μου αρέσει εμένα προσωπικά....

Ακριβώς αυτό. Το ότι σου αρέσει δεν την κάνει πετυχημένη και το ανάποδο. Αυτό είπα κι εγώ. Ότι τουλάχιστον ανάμεσα στις καθημερινές σειρές μπορουμε να λέμε ότι την προτιμά-τ-ε αλλα όχι ότι είναι η καλύτερη πλέον!

JESSIE έγραψε:Κι όσο για το σχολιάκι, αφορά το οτι, ενώ πρόκειται να παρακολουθήσω κάτι που θα μ'ευχαριστήσει πραγματικά, έγινε σήμερα ειδικά αυτή η αναμοχλευση όλων των "ελλείψεων" της σειράς, γράφτηκαν κατεβατά, σχεδόν δεν πρόλαβα να φάω για να σας διαβάζω και να λέω τη γνώμη μου (και μη μου πείς οτι δεν είναι ανάγκη να γράφω τη γνώμη μου, γιατί δυστυχώς είναι ανάγκη, ανάγκη δική μου!!!) , τι άλλο χρειάζεται για να μου κόψει τη μισή χαρά? Ομως ευτυχώς, την διατηρώ ακόμη ολόκληρη!

Με συγχωρείς που τόλμησα να γράψω τη γνώμη μου στο φόρουμ που εγώ έστησα και συντηρώ (όσο), δεν θα επαναληφθεί. Οσονούπω θα αλλάξω και τους κανόνες να το απαγορεύσω στους υπόλοιπους. Και να εξηγηθώ η ειρωνία πάει στο ότι το θεωρώ εξαιρετικά αγενές που έκανες τρείς φορές το εν λόγω σχόλιο. Δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ τα χίλια συγνώμη μου κιόλας! Θα κανω πέρα να ικανοποιήσεις την ανάγκη σου να πεις τη γνώμη σου χωρίς αντιπαράθεση. Από εμένα αυτό ήταν και το τελευταίο ποστ επί του θέματος.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Απρ 29, 2011 4:08 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά, την Εύα και την Νόρα που ήταν στο γραφείο, ο Λουκάς δεν συμφώνησε αρχικά με την Νόρα που η Εύα έψαξε το κινητό της Μαρίλιας αλλά μόλις η Εύα του ανέφερε τι θα έκανε αυτός στην θέση της άλλαξε γνώμη και αυτή τους ζήτησε να την βοηθήσουν να βρει παραπάνω πληροφορίες για τον άντρα που έχει σχέση μαζί του. Η σκηνή με την Δάφνη, τον Νικόλα και τον Ηλία ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη και ο Νικόλας αφού έψαξαν τον Ηλία στην κατασκήνωση τον βρήκαν σπίτι να κάθεται εκεί. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα να είναι σπίτι τους και να έρχεται η μαμά της για να τους μιλήσει ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς περίμενε από την μαμά της να τους ζητήσει συγγνώμη αλλά αυτή ήταν θυμωμένη με τον Λουκά και την Νόρα που ο Λουκάς έκανε αυτό το σχέδιο με την Αμαλία, βέβαια η Νόρα προσπαθούσε να της εξηγήσει ότι το έκανε από αγάπη ο Λουκάς αλλά εκείνη δεν τους άκουσε και έφυγε από εκεί και μετά και ο Λουκάς που πήγε στον Λευτέρη και άφησε την Νόρα μόνη της να φάει κάτι. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, ο Λευτέρης του εξήγησε για το ότι έλαβε κάποια διαμάντια και ο Λουκάς αφού τον άκουσε πήγε και από τον Στέφανο και την Εριέττα για να δει τι τον ήθελαν και αυτοί. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που μιλούσαν στο τηλ. και ο Λουκάς της είπε ότι την αγαπάει και αυτή το ίδιο, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 4:15 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
JESSIE έγραψε:Τζίνα, δεν μ'ενδιαφέρουν οι "πετυχημένες" σειρές, μ'ενδιαφέρει μιά σειρά που μου αρέσει εμένα προσωπικά....

Ακριβώς αυτό. Το ότι σου αρέσει δεν την κάνει πετυχημένη και το ανάποδο. Αυτό είπα κι εγώ. Ότι τουλάχιστον ανάμεσα στις καθημερινές σειρές μπορουμε να λέμε ότι την προτιμά-τ-ε αλλα όχι ότι είναι η καλύτερη πλέον!

JESSIE έγραψε:Κι όσο για το σχολιάκι, αφορά το οτι, ενώ πρόκειται να παρακολουθήσω κάτι που θα μ'ευχαριστήσει πραγματικά, έγινε σήμερα ειδικά αυτή η αναμοχλευση όλων των "ελλείψεων" της σειράς, γράφτηκαν κατεβατά, σχεδόν δεν πρόλαβα να φάω για να σας διαβάζω και να λέω τη γνώμη μου (και μη μου πείς οτι δεν είναι ανάγκη να γράφω τη γνώμη μου, γιατί δυστυχώς είναι ανάγκη, ανάγκη δική μου!!!) , τι άλλο χρειάζεται για να μου κόψει τη μισή χαρά? Ομως ευτυχώς, την διατηρώ ακόμη ολόκληρη!

Με συγχωρείς που τόλμησα να γράψω τη γνώμη μου στο φόρουμ που εγώ έστησα και συντηρώ (όσο), δεν θα επαναληφθεί. Οσονούπω θα αλλάξω και τους κανόνες να το απαγορεύσω στους υπόλοιπους. Και να εξηγηθώ η ειρωνία πάει στο ότι το θεωρώ εξαιρετικά αγενές που έκανες τρείς φορές το εν λόγω σχόλιο. Δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ τα χίλια συγνώμη μου κιόλας! Θα κανω πέρα να ικανοποιήσεις την ανάγκη σου να πεις τη γνώμη σου χωρίς αντιπαράθεση. Από εμένα αυτό ήταν και το τελευταίο ποστ επί του θέματος.

Τζίνα, χίλια συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά τόση ώρα διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον τα σχόλιά σας, και χωρίς να θέλω να ερμηνεύσω το σχόλιο της JESSIE, απλά επειδή κι εγώ ανήκω στο club αυτών που χάρηκαν με το σημερινό επεισόδιο, νομίζω ότι αυτό που εννοούσε είναι ότι έτυχε σήμερα που περιμένουμε να δούμε ένα επεισόδιο που το περιμέναμε καιρό, να ξεκινήσει αυτή η συζήτηση που όσο να ‘ναι δεν είναι πολύ ευχάριστη, και όταν έχεις να περιμένεις κάτι τόσο ευχάριστο δεν θέλεις τίποτα να σου χαλάσει τη χαρά. Δεν νομίζω ότι αναφερόταν σ’ εσένα προσωπικά ή σε κάποιον άλλον. Και φυσικά ειδικά εσύ επιβάλλεται να λες τη γνώμη σου και μακάρι να το έκανες πιο συχνά. Απλά από μια άποψη την καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ από χθες έχω αναγκαστεί να απαντήσω σε αρκετά αρνητικά σχόλια που κάνουν fans της Μελίτας και όσο να ‘ναι αυτό είναι λίγο κουραστικό. Θα μου πεις, τι με αναγκάζει... Είναι στον άνθρωπο... Κι εγώ, όπως και η JESSIE, όταν βλέπω κάτι με το οποίο διαφωνώ, και ειδικά όταν είναι αρνητικό ή προσβλητικό (προφανώς ΔΕΝ αναφέρομαι στα σχόλια στο forum), δεν μπορώ να μην απαντήσω...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από katie007 Παρ Απρ 29, 2011 4:21 pm

Η μητερα μου και οι παλαι ποτε συναδελφοι και μαθητες μου με ,αποκαλουσαν <πυροσβεστη>..με αυτην λοιπον τη ιδιοτητα και ως πιο μεγαλη ,τουτο λεγω.<.ειρηνη υ μιν>Καθε μια απο την πλευρα της εχει τα δικια της ,οπως,επιχειρηματολογωντας, τα αναλυει..εισασθε μια ζηλευτη παρεα,μην την< φυτιλιζετε.>Συγνωμη που επενεβην αλλα στενοχωριεμαι που <χαλατε >την καρδια σας

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Απρ 29, 2011 4:26 pm

Τα χίλια δίκια έχεις katie, κι εγώ αυτά σκέφτομαι τόση ώρα που διαβάζω, πολύ κακό για το τίποτα...
Διαφορετικές οπτικές, ε, ωραία και λοιπόν?! Να 'χει κι ενδιαφέρον, σιγά μη χαλάμε και τις καρδιές μας τώρα βρε κορίτσια... Καλά να είμαστε και καλά να περνάμε!
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 29, 2011 4:29 pm

Nefelik, σ'ευχαριστώ για την παρέμβαση.... Δεν είναι θέμα ερμηνείας, ΑΥΤΟ ακριβώς που λές εννοούσα, και τίποτε περισσότερο.... δεν είναι δυνατόν να υπάρξει άλλη ερμηνεία.....

Κatie , σ'ευχαριστώ κι εσένα... Δεν χαλάμε την καρδιά μας, μην ανησυχείς, συζητάμε κι από τη συζήτηση, μπορεί να προκύψει και καμμιά "σπίθα" αλλά είναι πολύ μικρή και δεν χρειάζεται "πυρόσβεση"!!!

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Απρ 29, 2011 4:30 pm

Έλεγα να αναλύσω το δράμα μου με τις "τηκόμενες ασφάλειες", που ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που σκέφτηκε αυτός που το σκέφτηκε να τις πει έτσι.... Αλλά το μετάνιωσα...
Μέτα είπα να γράψω για το πριγκηπικό γάμο που είναι και τση μοδός αλλά δεν ξέρω καλά το πρωτόκολο...
Όοοοχι είδα επεισόδιο, άπλα βαριέμαι να το σχολιάσω... Η γενική εντύπωση που μου άφησε πάντως είναι, πως να το θέσω....; Ο Λάζαρος έρχεται και ειδοποιεί για την άφιξη του..... Κάτι τέτοιο...
Επίσης κατέληξα στο εξής συμπέρασμα, δεν πρέπει να βλέπεις ΠΟΤΕ βιντεάκια Εύας Μάνου και μετά επεισόδιο... ΠΟΤΕ απαγορεύεται δια ροπάλου, ταράσσεται το νευρικό σύστημα και δεν είμαστε για τέτοια!!!
Κατα τ'αλλα κούκλα η Κέιτ, συγγνώμη η Αικατερίνη, φτου φτου σκόρδα....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Παρ Απρ 29, 2011 4:30 pm

Θα είμαι λίγο εκτός topic, επιτρέψτε μου γιατί με πνίγει το δικιο καιρό τώρα

Μια φορά και ένα καιρό, πριν από 12 περίπου χρόνια, μια συγγραφική ομάδα, με μια πλειάδα γνωστών και λιγότερων γνωστών ηθοποιών, ξεκίνησε να μας "πετάει" στα Φτερά του Έρωτα. Μια ενναλακτική πρόταση καθημερινού, η οποία αν και παιζόταν στην Κρατική Τηλέοροαση, αγαπήθηκε από τον κόσμο και κατά πολλούς αν παιζόταν σε άλλο κανάλι θα είχε σηματοδοτήσει το τέλος της Λάμψης.

Έτσι περνούσε ο καιρός και έτσι ο καιρός περνούσε. Και η συγκεκριμένη συγγραφική ομάδα, μετακόμισε στο πρώτο κανάλι της χώρας και ξεκίνησε να γράψει ιστορία στην απογευματινή ζώνη. Με ένα εξαιρετικό καστ, με μια προσεγμένη παραγωγή, με ένα πολύ δουλεμένο σενάριο κατάφερε να γίνει σημείο αναφοράς στη συνείδηση του τηλεοπτικού κοινού, να κερδίσει αρκετά βραβεία και να δώσει ίσως το -τελειωτικό- χτύπημα στην αειθαλή και αήτητη μέχρι τότε "Λάμψη". Ενδεικτικό της δυναμικής της Βέρας, το γεγονός ότι 4 χρόνια μετά το φινάλε της, παραμένει ακόμα ζωντανή στις καρδιές των τηλεθεατών και σε μια νεκρή ώρα για τα κανάλια, κάνει τηλεθέαση 17%.

Τον Σεπτέμβριο του 2008, η συγγραφική ομάδα με τη δυναμική της βέρας και τον "αέρα" του νικητή, κατέβηκε πάλι στο σκάμα της απογευματινής ζώνης, με μια νέα πρόταση, με μόνο "αντίπαλο" τον πρότερό της έντιμο βίο. Και ενώ στην αρχή, έδειχνε ότι το έχει, άρχισαν τα όργανα.
Κάποιοι έβαλαν το "εγώ" μπροστά από το "εμείς", κάποιοι είδαν εκδικητικά την δουλειά και το έργο τους ο εγωισμός μπήκε μπροστά από τον επαγγελματισμό, επιστρατεύθηκαν ηθοποιοί για να φοβηθούν κάποιοι άλλοι, οι "υποχερώσεις"και οι "εξυπηρετήσεις" έφαγαν το ταλέντο, τα πληκτρολόγια πήραν φωτιά από τους εντεταλμένους και τους αυλικούς και το κοινό παραγκωνίστηκε και ξεγελάστηκε με λίγα ψίχουλα εμφάνισης των δημοφιλών ηρώων, που όμως στο πέρασμα του χρόνου έχασαν το χαρακτήρα τους και έγιναν έρμαια του τσάτρα πάτρα για να γεμίζουν τα επεισόδια.

Και φτάσαμε στο παρα πέντε για το φινάλε, με μια ιστορία να μπάζει από παντού, να αλλάζει από δευτέρα σε Παρασκευή, γιατί δεν μας βγαίνει η συνταγή και η σειρά να καταλήγει παρωδία. Καταλήξαμε να απορούμε οι ήρωες που αγαπήσαμε, απήχθησαν ή μεταλλάχθησαν και να στεναχωριόμαστε για το ταλέντο ορισμένων που καταπατείται και σπαταλιέται, ενώ μπορεί να χαρίσει σημαντικές σκηνές και ερμηνείες.

Είναι φυσικό να υπάρξει φθορά και κοιλιά σε μια καθημερινή σειρά. Αυτό το κοινό θα το συγχωρούσε. Την απαξίωση, την αλαζονεία και τον εμπαιγμό δεν μπορεί να τον συγχωρήσει. Θα απαξιώσει και αυτό και θα αποχωρήσει. Και πιστέψτε με, η απαξίωση του κοινού είναι καταστροφική για έναν δημιουργό.

Ζητώ συγνώμη που πλάτιασα, ίσως είμαι και εκτός θέματος, αλλά επειδή είμαι ευτυχής που είμαι μέλος αυτού του φόρουμ, που σέβεται όλες τις απόψεις, γιατί οι διαχειριστές σέβονται πρώτα από όλα τον εαυτό τους, κατέθεσα και εγώ την δική μου άποψη!!!

Να περνάμε όμορφα... Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm

Για καθίστε ρε κορίτσια, δηλαδή θα πρέπει κάποιοι να σταματήσουν να σχολιάζουν για να μην σας χαλάσουν την χαρά του Εριέττα-Στέφανος?
Εχετε μια άποψη και έχουν/εχουμε μια άποψη. Αρνητική ή θετική , αυτή είναι. Το φόρουμ αυτό ξεχωρίζει για την δημοκρατικότητα του, και το γεγονός οτι ο καθένας μπορεί να λέει ελεύθερα την γνώμη του.

Τώρα δεν μπορούμε να την λέμε για να μην σας χαλάμε την χαρα?
Εγω πριν καιρό σταμάτησα να απαντάω στην Jessie,γιατί θεωρούσε οτι γινόταν επίθεση σε αυτήν. Διαφώνησα με αυτή την θεωρία συνομωσίας, αλλα το κατάπια γιατι δεν υπήρχε νοημα να συνεχίσω την αντιπαράθεση.
Αργότερα, κατηγορήθηκε η Μαρία (Clarabelle) οτι επειδή σχολιάζει σχετικά νωρίς, και αρνητικά, οτι ''παρασέρνει'' τους χρήστες , είτε να ακολουθούν την γραμμή της, είτε οτι φοβούνται να σχολιάσουν κάτι αντίθετο ...
και τώρα τι? Σας χαλάμε και την χαρά?


Αν θέλετε να χαρείτε, χαρείτε, αν νομίζετε οτι σας χαλάει το κέφι, τι το διαβάζετε?
Και αν θέλετε να απαντήστε, ελευθερα, αλλα όχι και να κατηγορείτε οτι σας χαλάνε και το κέφι. Μην αποκτάμε και Μελιτισμό, οτι όλα γυρνάνε γύρω απο εμάς, ΕΛΕΟΣ

Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας θα λέει την γνώμη του, είτα αρέσει στους άλλους, είτε οχι.Αρκεί να μην προσβάλει τον άλλον.....

Συμφωνώ με την Μαρία οτι η σειρά έχιε παρει την απολυτη κατρακύλα, είτε αρέσει σε ορισμένους, είτα όχι, για αυτό δεν βλέπω.
Αν σας χαλάει την χαρά, τι να κάνουμε, αυτη είναι και θα την πω και θα την ξαναπώ.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 29, 2011 4:39 pm


Νομίζω οτι ο κάθε ένας απο μας έχει το δικαίωμα να σχολιάζει και να λέει τη γνώμη του
Οι σχολιασμοί που έγιναν σήμερα δεν είχαν αντικείμενο το Στέφανο άσχετα αν κάποιοι πιστεύουν οτι το κέντρο της σειράς είναι ο συγκεκριμένος ήρωας και πάντοτε στρέφουν τη συζήτηση εκεί πιστεύοντας οτι μιλώντας για τον ήρωα θίγεται ο ηθοποιός.
Προσωπικά ο ήρωας μου φαίνεται εντελώς καμένος μετά απο τόσο στριφογύρισμα θεωρώ οτι θα έπρεπε να τιμωρηθεί για όσα έκανε και απ τη στιγμή που αυτό δεν διαβλέπεται απλά μου είναι αδιάφορος πράγμα που για τον ηθοποιό είναι άδικο.
Απο αυτό το σημείο μέχρι κάποια μέλη να θεωρούν οτι θα έπερπε κάποιοι να φιμωθούν για να μη τους χαλάσουν τη διάθεση υπάρχει μεγάλη απόσταση
Σταματώ εδώ

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Απρ 29, 2011 4:39 pm

kapetanissa έγραψε:Τα χίλια δίκια έχεις katie, κι εγώ αυτά σκέφτομαι τόση ώρα που διαβάζω, πολύ κακό για το τίποτα...
Διαφορετικές οπτικές, ε, ωραία και λοιπόν?! Να 'χει κι ενδιαφέρον, σιγά μη χαλάμε και τις καρδιές μας τώρα βρε κορίτσια... Καλά να είμαστε και καλά να περνάμε!

Οχι καπετάνισσα, δεν είναι απλώς διαφορετικές απόψεις. Είναι η τρίτη φορά που η διαχειριστική ομάδα στο σύνολο, ή συγκεκριμένα κατηγορείται. Γιατι? Γιατί κάνει αυτό ακριβώς που όλοι κάνουν. Λέει την γνωμη της για την σειρά. Την μία θεωρείτε οργανωμένη επίθεση, την άλλη οτι παρασέρνει τα πλήθη και τώρα χαλάει την χαρά...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Απρ 29, 2011 4:40 pm

Μέτα από έξι ώρες φυσική είμαι στην κοσμάρα μου, αλλά δεν μπορώ να μη σχολιάσω το παρακάτω....

Καρ-Mik έγραψε: Μην αποκτάμε και Μελιτισμό, οτι όλα γυρνάνε γύρω απο εμάς, ΕΛΕΟΣ


Μελιτισμός ε; Κίνημα ή σύνδρομο; sisi

Υ.Γ. Τα σέβη μου στην αγαπημένη pasxalitsa!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την edem4ever στις Παρ Απρ 29, 2011 4:43 pm, 1 φορά
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Απρ 29, 2011 4:42 pm

edem4ever έγραψε:Μέτα από έξι ώρες φυσική είμαι στην κοσμάρα μου, αλλά δεν μπορώ να μη σχολιάσο το παρακάτω....

Καρ-Mik έγραψε: Μην αποκτάμε και Μελιτισμό, οτι όλα γυρνάνε γύρω απο εμάς, ΕΛΕΟΣ


Μελιτισμός ε; Κίνημα ή σύνδρομο; Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 621900

Υ.Γ. Τα σέβη μου στην αγαπημένη pasxalitsa!

Nομίζω οτι είναι σύνδρομο, οτι ότι γίνεται έχει κέντρο εμάς.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Απρ 29, 2011 4:43 pm

το εχω ξαναπει αλλα το ξαναλεω ...
το να παρακολουθεις και να στηριζεις ενα ελληνικο εξ ολοκληρου προϊον ,καλο ειναι και θεμιτο ,και πρεπει .
αλλα η ποιοτητα παιζει ρολο ,ειδικοτερα σε ενα πολυεθνικο περιβαλλον που οι εισαγωγες ειναι ευκολες και φτηνοτερες και με ποιοτητα .
ετσι παραγωγες που εχουν ερθει απο το εξωτερικο και εχουν ελληνοποιηθει ,καθως και παραγωγες του εξωταιρικου (βλεπε τουρκικα )διεκδικουν μερος και μεριοδιο απο το ελληνικο κοινο και την ελληνικη διαφημηση .
τωρα σε οτι εχει να κανει σχεση με την εν λογω σειρα ....
εχω παρακολουθησει ανελειπως χωρις να χασω επεισοδιο τον τελευταιο εναμιση κυκλο και τον προηγουμενο, απο το γιουτιουμπι και απο οτι ανεβαζανε τα μελη του φορουμ .....
η δικη μου εντυπωση ειναι οτι δεν ειχαν υπολογισει το μακρος της σειρα σωστα ,αρα η σφιχτοδεμενη ιστορια του πρωτου εναμιση κυκλου για να μπορεσει να συνεχιστει για αλλους δυο κυκλους επρεπε να αρχισει να απλωνει ,ετσι φτασαμε στο σημειο του ξεχειλωματος ...
οπως και το γεγονος οτι ενας απο τους βασικους ηρωες πηρε των ομματιων του και εφυγε δημιουργοντας ειτε το θελαν ειτε οχι οι συγγραφεις ενα κενο ,το οποιο φτανω σημερα χωρις να ειμαι φαν του Μανου, να λεω οτι δεν το γεμισανε ,
προσπαθησαν με τον Στεφανο αλλα τελικα ο ρολος οπως τον δομησαν αυτοι οι ιδιοι δεν ηταν αρκετος ....
οι οποιες προσθηκες ηρωων ,καθως και το μεγαλωμα σε εκταση και χρονο της συμμετοχης ηρωων που ηταν απο την αρχη στην σειρα ουσιαστικα οφελησε παρα πολυ λιγο .....π.χ
δεν μπορω να δεχτω οτι οφελησε η μεγαλυτερη συμμετοχη της Μελιτας με τον τροπο που μας την δειχνουν ...
οπως και η παρουσια της Νταιζης που εξυπηρετουσε εναν καποιο σκοπο στην αρχη του δευτερου κυκλου ,να φτασει σημερα να ειναι ενα απο τα βασικα προσωπα της σειρας ......
ή η Στελλα με τα οποια θεματα μπορει να εχει .
υπαρχουν και αλλα παραδειγματα που θα μπορουσα να γραψω .
αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπηρχε η πρωτη υλη να κανουν θαυματα και θεωρω οτι δεν αξιοποιηθηκε οσο επρεπε απο την αρχη του τριτου κυκλου .
το ξεχειλωμα της ιστοριας με τα παλια αμαρτηματα της παλιας παρεας ,που για να στηριχθει ,επελεξαν να ξεχασουν πραγματα που μας ειχαν δειξει ,
την εισαγωγη ηρωων που δεν κολλανε με τιποτα με οτι εχουμε δει μεχρι στιγμης
με την αλλαγη προσωπικοτητων και συμπεριφορων
με τους ακυρους λογους και αιτιες που μας παρουσιαζουν θεματα και σχεσεις
με την υποβαθμιση θεματων και προβληματων των βασικων ηρωων .
βλεπω την σειρα ανελειπως για καποιους λογους ...
πρωτον. ειναι ενα κολλημα και μια συνηθεια
δευτερον . για ορισμενους ηρωες και με την ελπιδα οτι θα ξαναδω κατι απο αυτα που με εκαναν να κολλησω με την σειρα
τριτον . η συμμετοχη μου στο φορουμ και η επαφη μαζι σας ,
αυτοι ειναι οι βασικοι λογοι και οι κυριοι .
αλλα νιωθω μια απογοητευση απο αυτο που βλεπω ,προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη για το τελικο αποτελεσμα ,χωρις ουσιαστικα να ελπιζω ,
λεω στον εαυτο μου οτι ειναι απλως μια σειρα και τι με νοιαζει αλλα απο την αλλη ...
ανηκω στο αγοραστικο κοινο και αγοραζω κατι που πλεον αρχιζει να μην με αντιπροσωπευει .


fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 29, 2011 4:46 pm

Τώρα Βάσω γίνεσαι άδικη μαζί μου... αρνήθηκα εγώ σε κανένα το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του? Απάντησα ποτέ προσβλητικά στα σχόλια κάποιου? Εδωσα ποτέ μιά γνώμη χωρις να παραθέσω τα επιχειρήματα που την στηρίζουν?
Γιατί θα πρέπει να λογοδοτήσω γι'αυτό? Για το θέμα με την κριτική της Μαρίας είχα εγώ άδικο, και το παραδέχτηκα και ζήτησα συγγώμη, την οποία η Μαρία δέχτηκε, γιατί θα πρέπει να ξανααναφέρεται το θέμα σε πρώτη ευκαιρία? Και το να πώ οτι σήμερα πέρασα τη μισή μέρα μπροστά στο κομπιούτερ , αντί να πάω να κοιμηθώ για ν'απολαύσω το επεισόδιο, σημαίνει οτι κατηγορώ κάποιον γι'αυτό, για να με κατηγορείς εσύ για "Μελιτισμό"? Ελεος κι από μένα!

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 4:47 pm

Καρ-Mik έγραψε:Για καθίστε ρε κορίτσια, δηλαδή θα πρέπει κάποιοι να σταματήσουν να σχολιάζουν για να μην σας χαλάσουν την χαρά του Εριέττα-Στέφανος?
Εχετε μια άποψη και έχουν/εχουμε μια άποψη. Αρνητική ή θετική , αυτή είναι. Το φόρουμ αυτό ξεχωρίζει για την δημοκρατικότητα του, και το γεγονός οτι ο καθένας μπορεί να λέει ελεύθερα την γνώμη του.

Τώρα δεν μπορούμε να την λέμε για να μην σας χαλάμε την χαρα?
Εγω πριν καιρό σταμάτησα να απαντάω στην Jessie,γιατί θεωρούσε οτι γινόταν επίθεση σε αυτήν. Διαφώνησα με αυτή την θεωρία συνομωσίας, αλλα το κατάπια γιατι δεν υπήρχε νοημα να συνεχίσω την αντιπαράθεση.
Αργότερα, κατηγορήθηκε η Μαρία (Clarabelle) οτι επειδή σχολιάζει σχετικά νωρίς, και αρνητικά, οτι ''παρασέρνει'' τους χρήστες , είτε να ακολουθούν την γραμμή της, είτε οτι φοβούνται να σχολιάσουν κάτι αντίθετο ...
και τώρα τι? Σας χαλάμε και την χαρά?


Αν θέλετε να χαρείτε, χαρείτε, αν νομίζετε οτι σας χαλάει το κέφι, τι το διαβάζετε?
Και αν θέλετε να απαντήστε, ελευθερα, αλλα όχι και να κατηγορείτε οτι σας χαλάνε και το κέφι. Μην αποκτάμε και Μελιτισμό, οτι όλα γυρνάνε γύρω απο εμάς, ΕΛΕΟΣ

Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας θα λέει την γνώμη του, είτα αρέσει στους άλλους, είτε οχι.Αρκεί να μην προσβάλει τον άλλον.....

Συμφωνώ με την Μαρία οτι η σειρά έχιε παρει την απολυτη κατρακύλα, είτε αρέσει σε ορισμένους, είτα όχι, για αυτό δεν βλέπω.
Αν σας χαλάει την χαρά, τι να κάνουμε, αυτη είναι και θα την πω και θα την ξαναπώ.
Βάσω μου, εγώ τουλάχιστον δεν είπα ότι πρέπει να σταματήσετε να σχολιάζετε, δεν θα το έλεγα ποτέ και δεν νομίζω ότι το είπε και κανένας άλλος. Τουλάχιστον σε ό,τι με αφορά, αναφέρθηκα σε σχόλια εκτός forum. Και πάλι όμως αυτό που είπα είναι ότι ΕΤΥΧΕ αυτές οι συζητήσεις να γίνουν σήμερα. Και φυσικά δεν εννοώ ότι έπρεπε ειδικά σήμερα να μην σχολιάσετε για να μη μας χαλάσετε τη χαρά. Αναφορικά με τα σχόλια της Μαρίας και των υπολοίπων, απάντησα μόνο σε μερικά συγκεκριμένα σημεία με τα οποία διαφωνούσα, γιατί πολύ απλά στα περισσότερα συμφωνώ απόλυτα, όπως συμφωνώ και με όσα γράφεις εσύ. Όντως η σειρά έχει πάρει την κατηφόρα γενικά. (Απλά εγώ λέω να χαρώ με το σημερινό και αργότερα βλέπουμε... )) )

Συμφωνώ και με την kapetanissa και την katie. Πολύ κακό για το τίποτα και στο κάτω κάτω μια σειρά είναι. Ας τη βλέπουμε όσο και αν μας διασκεδάζει, ας γράφουμε τη γνώμη μας, αλλά δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν έντονες αντιπαραθέσεις, ακόμα κι αν οι απόψεις είναι διαφορετικές. Αν είχαν όλοι την ίδια άποψη, δεν θα ήταν λίγο βαρετό;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από Vampirela Παρ Απρ 29, 2011 4:52 pm


Καλησπέρα.

Για να λήξει το θέμα, η συμπεριφορα της jessie είναι απαραδεκτη και δεν θα την ανεχτώ ξανα και απο κανεναν. Οποιος δεν θέλει μπορεί να μην συμμετέχει, δεν θέλω όμως να ξαναδω σχόλιο ότι τα ποστ κάποιου γίνονται με σκοπό να σας επιτεθούν. Και μην μου πεις jessie ότι δεν το εννοούσες έτσι γιατί το είπες τρείς φορές σήμερα. Αν δεν ήθελες να χαλιέσαι να μην συμμετείχες.
Vampirela
Vampirela
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

http://tamystikathsedem.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 555 - Ημερομηνία 28-04-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Απρ 29, 2011 5:08 pm

JESSIE έγραψε:Τώρα Βάσω γίνεσαι άδικη μαζί μου... αρνήθηκα εγώ σε κανένα το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του? Απάντησα ποτέ προσβλητικά στα σχόλια κάποιου? Εδωσα ποτέ μιά γνώμη χωρις να παραθέσω τα επιχειρήματα που την στηρίζουν?
Γιατί θα πρέπει να λογοδοτήσω γι'αυτό? Για το θέμα με την κριτική της Μαρίας είχα εγώ άδικο, και το παραδέχτηκα και ζήτησα συγγώμη, την οποία η Μαρία δέχτηκε, γιατί θα πρέπει να ξανααναφέρεται το θέμα σε πρώτη ευκαιρία? Και το να πώ οτι σήμερα πέρασα τη μισή μέρα μπροστά στο κομπιούτερ , αντί να πάω να κοιμηθώ για ν'απολαύσω το επεισόδιο, σημαίνει οτι κατηγορώ κάποιον γι'αυτό, για να με κατηγορείς εσύ για "Μελιτισμό"? Ελεος κι από μένα!

Οχι, δεν αρνήθηκες σε κανέναν να λέει την γνώμη του. Αλλα κάθε φορά που κάποιος λέει την γνώμη του, και είναι άκρως αντιθετη με την δική σου κατηγορείται για κάτι. Την πρώτη φορά για οργανωμένη επίθεση, μετά η Μαρία (ασχετως αν σε αυτήν και μόνο αυτή ζήτησες συγνώμη) και ύστερα η Τζίνα.
Μαγκιά σου αν αποφάσισες να έρθεις απο δω πριν δεις το επεισοδιο, αλλα τι σου φταίμε εμείς αν χαλιέσαι ρε Τζέσι?
Τόσες φορές είπες οτι σου χαλάει η Τζίνα την χαρά , λες και αυτός είναι ο σκοπός της.

3 φορές έγραψες....
jessie έγραψε:Τζίνα, sorry, αλλά είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα ειδικά,
για ό,τι πρόκειται να δούμε σε λίγες ώρες, οπότε όσα κοσμητικά επίθετα
κι αν βρείς για να στολίσεις το Στέφανο, και τη σειρά γενικά, κυλάνε
όπως η βροχή πάνω σε αδιάβροχο.....
Δεν μου χαλάνε τη διάθεση με
τίποτε...... άλλωστε δεν συμφωνώ καθόλου μ'αυτά, κι αυτός είναι ένας
ακόμη λόγος για να μην με επιρρεάζουν.....
jessie έγραψε:Νομίζω
οτι τελικά τη χαρά που θα μας δώσει το σημερινό επεισόδιο την
πληρώνουμε πολύ ακριβά, και μάλιστα πριν το δουμε.......
jessie έγραψε:Κι
όσο για το σχολιάκι, αφορά το οτι, ενώ πρόκειται να παρακολουθήσω κάτι
που θα μ'ευχαριστήσει πραγματικά, έγινε σήμερα ειδικά αυτή η αναμοχλευση
όλων των "ελλείψεων" της σειράς, γράφτηκαν κατεβατά, σχεδόν δεν πρόλαβα
να φάω για να σας διαβάζω και να λέω τη γνώμη μου (και μη μου πείς οτι
δεν είναι ανάγκη να γράφω τη γνώμη μου, γιατί δυστυχώς είναι ανάγκη,
ανάγκη δική μου!!!) , τι άλλο χρειάζεται για να μου κόψει τη μισή χαρά?

Οχι μία, αλλα 3 φορές βλέπω να την λες στην Τζίνα ....Αν σου χαλιέται η όρεξη, είναι επειδή δεν διαβάζεις αυτά που θέλεις να διαβάσεις, και όχι γιατί η Τζίνα, και η κάθε Τζίνα στο χαλάει.

Πες οτι θες να πεις, και απόλαυσε την σειρά ή το ζευγάρι που σου αρέσει. Αλλα μην κατηγορείς τον καθένα επειδή λέει την γνώμη του, είτε νωρίς-νωρίς, είτε είναι διαοφετική, είτε συμπίπτει με ένα ευχάριστο για σένα γεγονός.

Φιμώθηκα ήδη εγώ, γιατι θεωρούσες οτι σου επιτιθόμασταν (το σκότωσα το ρήμα), παρολίγο και η Μαρία, τώρα τι ...??????
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης