Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 12 ]

Σύνολο Ψήφων : 67

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 2:11 pm

roria έγραψε:
Όσο για την Εύα, μου φαίνεται λίγο σκληρό να αναμένεται συνεχώς από αυτή να βιώνει τα μεγάλα πάθη. Και ίσως λίγο άδικο μια τσακισμένη έστω γυναίκα να τη χαρακτηρίζουμε αφοριστικά "γυναικούλα". Δεν παύει να είναι μια νέα γυναίκα λεηλατημένη από μια καταστροφική και αυτοκαταστροφική σχέση με το Μάνο και με μια αποτυχημένη προσπάθεια να βρει αποκούμπι στην πλάτη της, που ταυτόχρονα σε τόσο νέα ηλικία έχει δύο παιδιά από δύο διαφορετικούς άντρες και πνίγεται στις ενοχές για τον τρόπο που (δεν) μεγάλωσε το ένα της παιδί. Νομίζω πως όλα αυτά φτάνουν και περισσεύουν για να τηρεί αυτή τη στάση απέναντι στο Λευτέρη που, όσο κι αν θέλει, αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να της προσφέρει την ηρεμία που αποζητά. Βέβαια αν είναι όντως ερωτευμένη μαζί του, όπως μας το παρουσίασαν στην αρχή, κάποια στιγμή περιμένω να δω αυτόν τον έρωτα να υπερνικά τους απόλυτα θεμιτούς κατ' εμέ ενδοιασμούς της.

Τον Στέφανο τον βλέπουμε τελείως διαφορετικά και δεν θα βρούμε κοινά είμαι βέβαιη
Στέκομαι λοιπόν στην Εύα. Είναι λεηλατημένη αλλά όχι μόνο απ το Μάνο. Δεν ήταν ο Μάνος που την έφτασε με την κοιλιά στο στόμα στον γκρεμό. Ήταν η προδοσία του Στέφανου που της έταζε αγάπη σε συνδιασμό με την προδοσία του Μάνου. Ας μην ξεχνάμε τόσο βολικά οτι ο Στέφανος της έκανε ότι ακριβώς και ο Μάνος και μάλιστα χωρίς λόγο μιας και τον ρώτησε κατ επανάληψιν αν θέλει να παντρευτούν κι αν υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του κι εκείνος της αρνήθηκε το θεμελιώδες δικαίωμα μιας γυναίκας να βαδίσει σε ένα γάμο γνωρίζοντας τα αισθήματα του άλλου και παίρνοντας την απόφασή της εν γνώσει των δεδομένων. Ήταν αν θέλεις ο τρίτος μετά τον πατέρα της και το Μάνο που της διέλυσε τη ζωή.
Σίγουρα δεν βοηθάει οτι έχει δύο παιδιά απο δύο διαφορετικούς άντρες που και οι δύο αδιαφορούν γι αυτά.
Είναι όμως απόλυτα απογοητευτικό οτι έμεινα να παρακολουθώ τρία χρόνια μια ηρωίδα απλά για να μου πουν οτι τα όνειρα εκδικούνται, οτι ο έρωτας και η προσφορά είναι οι μεγάλοι χαμένοι, κι ότι όσο κι αν παλέψεις για το όνειρο στο τέλος συμβιβάζεσαι με μια ζωούλα όσο καλύτερη μπορείς κι αυτό πρέπει να σου φτάνει.
Γιατί με την Εύα αυτό μου είπαν. Έδωσε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της κι ένα νεφρό για τον έρωτα (γιατί ότι κι αν έκανε ο Μάνος δεν νομίζω οτι έχει κανένας αμφιβολία οτι εκείνη τον αγάπησε απόλυτα)
Και τελικά τι πήρε ως αντάλαγμα; Το απόλυτο τίποτα. Όταν πίστεψε οτι ήρθε η δεύτερη ευκαιρία με το Στέφανο την πήρε και βρέθηκε για άλλη μια φορά στο τίποτα. Έτσι όταν φάνηκε ο Λευτέρης απλά δεν τόλμησε να αρπάξει την ευκαιρία και μετράει μίζερα τα βήματά της. Εκτός κι αν μου λένε οτι ο Λευτέρης είναι απλά αποκούμπι. Μπορεί να είναι κι έτσι αλλά σε μένα ούτε κι αυτό φτάνει. Αφού δεν την βλέπω να δείχνει τον έρωτά της αυτή την ώρα που ο Λευτέρης είναι στο χείλος του γκρεμού και μάλιστα για χάρη της, θα σκέπτομαι πάντοτε οτι ο Μάνος είναι ακόμη εκεί, μέσα της, κι οτι ο Λευτέρης είναι απλά μπάλωμα.
Αν θέλεις να το πω διαφορετικά δεν με ελκύουν οι άνθρωποι που δεν έχουν όνειρα και ελπίδες πόσο δε μάλλον οι ήρωες. Βρίσκω το συμβιβασμό χειρότερο απ το θάνατο. Αυτός είναι ο λόγος που θα προτιμούσα να είχα δει την Εύα νεκρή απ αυτό που μου δείχνουν τώρα.

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 2:24 pm

Χαιρετε και καλό μηνα.

Εχω καιρο να σχολιασω γιατι αποφασισα τον τελευταιο καιρο το απογευμα μου να το επενδυω στον υπνο μου και τα μυστικα να τα βλεπω την επομενη μην πω και μεθεπομενη μερα.

Βλεποντας λοιπον και το χτεσινο πολλα πραγματα σκεφτηκα πολλα πραγματα αναρωτηθηκα.

Ξερω η τουλαχιστον ετσι νομιζω οτι ενας σεναριογραφος γραφει μια σειρα που θα αρεσει στον κοσμο.

Μια σειρα που οι δημιουργοι της θα ακουνε τις γνωμες του κοινου και θα καθοριζουν τις εξελιξεις.

Και επειδη τρελλη δεν ειμαι ,ξερω οτι δεν μπορουν να τους ικανοποιησουν ολους αλλα υπαρχει μια λεξη που λεγεται πλειοψηφια που παντα επαιζε μεγαλο ρολο.Οποτε ας ακουνε την πλειοψηφια και ας καθοριζουν μεσα απο αυτη.

Μετα λυπης μου ομως διαπιστωνω οτι αυτο που βλεπω ειναι δημιουργημα βασισμενο πανω στον εγωισμο και στο μισος των δημιουργων για την ελλειψη του βασικου τους πρωταγωνιστη.

Σαν να εκδικουνται εμας?Τους πρωταγωνιστες?Δεν ξερω παντως δεν το γραφουν πλεον με αγαπη και σεβασμο προς το κοινο τους που τοσα χρονια τους στηριζει.

Καλως η κακως ξερεις ενα χρονο τωρα οτι φευγει ο πρωταγωνιστης σου.Αν σου κοβει και δεν σε πιανει το πεισμα εχεις ενα χρονο στη διαθεση σου να σκεφτεις που θα οδηγησεις τη σειρα ωστε να μην χασει το ενδιαφερον της.Και αντ'αυτου αλλαζεις τα παντα προκαλωντας τον ολεθρο της αποδεικνυοντας οτι τελικα ολα βασιζονται σε εναν πρωταγωνιστη και οταν σου φευγει απλα χανεις τον μπουσουλα.

Να δεχτω τους καινουριους ρολους οκ.

Να δεχτω τις καινουριες ιστοριες οκ και αυτες.

Αλλα δεν μπορω να δεχτω τις μεταλλαξεις των ηρωων που αγαπησα δυο χρονια πριν και που με εκαναν να δω τη σειρα.

Βλεπω τον στεφανο και σκεφτομαι:Αυτος ο ανθρωπος γυριζε στην ελλαδα κρατωντας τη φωτογραφια της ευας και εκλαιγε?Αυτος ειναι ο ανθρωπος που ειχε σχεδια για την παρεα?Που επαιζε σκακι και μελετουσε την επομενη κινηση του?Τον βλεπω να ναι οπου γης και πατρις?Οπου μας ανοιξουν μπαινουμε?

Βλεπω τον χρηστο που μου συστηθηκε ως ρεμαλι να τους εχει δουλεψει ολους ψιλο γαζι μανο ρουσσο και στεφανο να γινεται ο κυριος της κυριας και να μου παρουσιαζεται ως ο αγαθος αμολυντος αντρας που οτι του πει η γυναικα του κουναει την ουριτσα του απο χαρα και της πραγματοποιει καθε επιθυμια?

Βλεπω τον λουκα να ανοιγει εναν πολεμο αναθεμα ξερει καποιος το γιατι αντι να ασχοληθει με την νορα και το παιδι του που τοσο καιρο το περιμεναν και απο τοσα κυματα περασε αυτη η αγαπη?

Μου δειχνουν την μαριλια την τσαμπουκαλου να μπλεκει με παντρεμενο να το φορτωνει στην ευα την επιλογη της που ουδεμια σχεση ειχε η ιστορια της ευας με τη δικη της?Και να τα βαζει με θεους και δαιμονες?

Βλεπω την αμαλια εναν ρολο που οτι κι αν εκανε εγω παντα της εβγαζα το καπελο να αναλωνεται σε ενα τριγωνο λες και ειναι 10 χρονο?

Βλεπω την ευα να λεει στον λευτερη ναι ειμαι ερωτευμενη μαζι σου και να τον αδειαζει ετσι?Δεν λεω ναι μετραει η κορη της αλλα η ευα που ηξερα εγω παντα εβρισκε τις ισορροπιες και παντα μπορουσε να αντιμετωπισει πολλα προβληματα χωρις να τα βαζει σε σειρα.

Και αυτο ειναι τα μυστικα της εδεμ?Μια σειρα που καποτε ξηλωνα κουδουνια και εκλεινα τηλεφωνα για την δω και τωρα οχι απλα βρισκω καλυτερα πραγματα να κανω αν την χασω και καμμια εβδομαδα (κατι που το εκανα)εβλεπα επεισοδια χωρις να δω τα προηγουμενα.

Κριμα για αυτη τη σειρα,κριμα για τους δημιουργους που καταφεραν και γκρεμισαν οτι εφτιαχναν με κοπο δυο χρονια.

Και για να μην βγω και οφ τοπικ δυο τρια πραγματα για το επεισοδιο.

Το στεφανο με την εριεττα δυστυχως δεν μπορω να τους χαρω οχι αν δεν τους δω στο τελος μαζι.

Η σκηνη τους ηταν απλα ερωτικη χωρις κατι το προστυχο και για κατι που διαβασα ΣΧΕΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΓΑΠΑΩ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ.Αυτα σε κρατανε στον συντροφο σου οχι δυο πατωματα δυο τραπεζια και δυο σκαλες.

Βλεπω την μελιτα να αποχαιρετα την νορα και το γραφειο και απορω ποτε ηταν σε αυτο το γραφειο.Τελος παντων μας αδειασε τη γωνια και αυτο εχει σημασια.

Βλεπω τον λουκα με τον λευτερη να αναρωτιουνται για τα διαμαντια και το DVD και αναρωτιεμαι κι εγω επισης.Συμφωνα με οσα μου εδειχναν ο λουκας με τον λευτερη ειχαν και τα λυτρα και τα διαμαντια.Τι εγινε ξαφνικα και πρεπει να το αλλαξουμε?Τελικα αυτη η σειρα γραφεται με οτι διαθεση μας ξυπνησει?

Για ποιο λογο εγω λοιπον να αναρωτηθω ποιος κρυβεται πισω απο τα μηνυματα οταν οι ιδιοι οι σεναριογραφοι δεν τηρουν τις εξελιξεις.Ας γραψουν οτι θελουν ας μου πασαρουν οτι θελουν δεν θα ασχοληθω να γινω σερλοκ χολμς.

Η στελλα τα πηρε στην κρανα.Εκανε καλα η οχι δεν ξερω γιατι απλα δεν με νοιαζει η εν λογω πρωταγωνιστρια.

Κατα τα αλλα οσα δεν λεγονται απο τον τηλεφωνο λεγονται με τα νουμερα και αυτο εχει σημασια.Και δυστυχως δεν περιμενω τιποτα πλεον.Το βλεπω οποτε το βλεπω μονο και μονο για αυτη την παρεα που εμεινε και πληρωνει σπασμενα.

Συγνωμη αν κουρασα αλλα πραγματικα ειμαι πολυ απογοητευμενη.

oscar στις γνωστες,
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 2:31 pm

Aγαπημένες Μαρίες και οι δύο (Clarabelle & sarita) με έχετε καλύψει πλήρως!!! oscar : respect : : respect : : respect :

Και στις δύο σας!!!

Καλό μας μήνα Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 2:43 pm

ευχαριστω μαγδα μου καλο σου μηνα hihi
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 2:51 pm

Clarabelle όχι, σε καμιά περίπτωση δεν αμφισβητώ τον έρωτα της Εύας για το Μάνο. Σε καμιά. Πώς θα μπορούσα άλλωστε; Ακόμα και τον έρωτα του Μάνου για την Εύα που είναι πολύ πιο αμφιλεγόμενος, μπορώ να τον συζητήσω. Στη σειρά, το μοναδικό πλάσμα ανόθευτα ανίκανο να αγαπήσει οποιονδήποτε και ο,τιδήποτε για μένα είναι η Μελίτα.
Προσπερνώ μια μικρή διαφωνία που πάλι έχω για το ρόλο του Στέφανου στη ζωή της Εύας, χωρίς να αντιλέγω ότι ήταν απαράδεκτο που δεν της μίλησε ειλικρινά πριν παντρευτούν (πραγματεία θα μπορούσα να γράψω για τις ολέθριες συνέπειες αυτής της διεστραμμένης αίσθησης του καθήκοντος που ταλανίζει πολλούς ανθρώπους).
Ξαναγυρνάω λοιπόν αμιγώς στην Εύα. Όταν μια γυναίκα έχει παιδιά, ακόμα και το να συμβιβαστεί για χάρη τους με μια ζωούλα που δεν της πρέπει μπορεί να επιλέξει, κι αν το κάνει συνειδητά, αυτό παύει κατά τη γνώμη μου να είναι ζωούλα κι αποκτά ένα μεγαλείο λιγότερο επικό, πιο βουβό, αλλά μεγαλείο. Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε δει την Εύα να υιοθετεί ξεκάθαρα μια τέτοια στάση.
Ακόμα και το να αναγνωρίσει ότι δεν μπορεί να αγαπήσει άλλον από το Μάνο και κατά κάποιον τρόπο να "κοσμοκαλογερέψει" στο εξής για αυτόν τον έρωτα, επίσης θα το καταλάβαινα.
Επειδή όμως ούτε κάτι τέτοιο έχουμε δει, θεωρώ ότι η ιστορία της Εύας παραμένει ακόμα ανοιχτή. Αυτή την εξήγηση μπορώ να δώσω. Σε κάθε μεταβατικό στάδιο οι άνθρωποι φαίνονται εκνευριστικά αναποφάσιστοι ή ανακόλουθοι, ενίοτε και άδικοι. Με βάση την τροπή που (δεν) έχει πάρει η σχέση της Εύας με το Λευτέρη, πιστεύω ότι ακόμα δεν έχουμε δει την τελική της επιλογή. Ανήκει κι αυτό στα ανοιχτά θέματα που ανέφερα προηγουμένως και που η πραγμάτευσή τους, έστω από δω και πέρα, είναι κομβική.
Γι' αυτό προς το παρόν επιφυλάσσομαι και δεν εκφέρω τελεσίδικη γνώμη. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα αφήσουν μισή την ιστορία ενός τόσο κεντρικού προσώπου όπως η Εύα, όπως και δεν μπορώ να πιστεψω (καθένας με τον καημό του, τι να κάνουμεWink ότι μετά από όλα αυτά που είδαμε θα "ξαναπαίξει" επανασύνδεση Στέφανου με Μελίτα.
Έχω ξαναγράψει πως θα περιμένω ακόμα να δω πώς θα εξελιχθούν οι ιστορίες, ιδιαίτερα εκείνες των ηρώων που με ενδιαφέρουν πιο πολύ. Εύχομαι να μην μείνω στο τέλος με την πικρή γεύση ότι τσάμπα έχασα το χρόνο μου. Προς το παρόν ελπίζω ότι κάτι τέτοιο δεν θα συμβεί.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 4:32 pm

Εμβολιμα...νεα..Διαβασα στο gossip tv,και σε αναφορα του στα Μυστικα,.πως ..<<....γαμος γιοκ φετος για Μελιτα Στεφανο αν και το ζευγαρι θα ειναι στα καλυτερα του ,η μαλλο ν ,στα καλυτεροτερα του...κ.τ.λ.>> Τι ,στο καλο ,μελλει γενεσθαι??Εμεις <πλανωμεθα πλανην οικτραν> η καποιοι συντηρουν σκοπιμα ,δικα τους < απωθημενα> υποδαυλιζοντας και αναζωπυρωνοντας ,ονειρα,(θελω να ελπιζω) θερινης νυκτος ? Προβληματισθηκα,και μπερδευτηκα ,περισσοτερο ,..διαβαζοντας ολων σας τις αποψεις..και ερωτω.<Γιατι ν α κ ραταει τοσο λιγο η χαρα?....... αυτα απο τον.... τηλεγραφητη σας

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 4:55 pm

katie007 έγραψε:Εμβολιμα...νεα..Διαβασα στο gossip tv,και σε αναφορα του στα Μυστικα,.πως ..<<....γαμος γιοκ φετος για Μελιτα Στεφανο αν και το ζευγαρι θα ειναι στα καλυτερα του ,η μαλλο ν ,στα καλυτεροτερα του...κ.τ.λ.>> Τι ,στο καλο ,μελλει γενεσθαι??Εμεις <πλανωμεθα πλανην οικτραν> η καποιοι συντηρουν σκοπιμα ,δικα τους < απωθημενα> υποδαυλιζοντας και αναζωπυρωνοντας ,ονειρα,(θελω να ελπιζω) θερινης νυκτος ? Προβληματισθηκα,και μπερδευτηκα ,περισσοτερο ,..διαβαζοντας ολων σας τις αποψεις..και ερωτω.<Γιατι ν α κ ραταει τοσο λιγο η χαρα?....... αυτα απο τον.... τηλεγραφητη σας
Καλό μήνα σε όλους!

Katie, αν και είμαστε λίγο off topic, το gossip-tv αναπαράγει απλώς ένα σχόλιο που υπάρχει και στο TV Zapping αυτής της εβδομάδας. Επομένως, μπορείς να κρίνεις τι από τα δύο ισχύει. Προσωπικά πάντως πιστεύω ότι πρόκειται για ευσεβείς πόθους του γνωστού δημοσιογράφου και ενδεχομένως για μια προσπάθεια από την πλευρά των σεναριογράφων να διατηρήσουν την ελπίδα σε όλα τα τμήματα του κοινού τους. Ακόμα όμως και να μην είναι έτσι, μετά από όσα είδαμε στο προηγούμενο επεισόδιο (αλλά και σε όλα τα επεισόδια τον τελευταίο καιρό) και μετά από όσα είπε ο Στέφανος στην Εριέττα θεωρώ αδύνατο να δικαιολογηθεί μια τέτοια μεταστροφή, και ειδικά τόσο σύντομα. Και γενικώς θεωρώ ότι είναι αδύνατο να δικαιολογηθεί επαρκώς, ακόμα και σε μακροπρόθεσμο ορίζοντα. Πάντως αυτό που κρατάω εγώ είναι η δήλωση του κ. Σταύρου στο ίδιο περιοδικό, με την οποία κάνει σαφές ποια είναι η αίσθησή του για το προς τα πού πρέπει να πάει ο ρόλος του. Αν ο ίδιος ο ηθοποιός που υποδύεται το Στέφανο δεν έχει πειστεί για τον «απόλυτο», προφανώς οι σεναριογράφοι δεν θα πρέπει να περιμένουν ότι έχει πειστεί ή ότι θα πειστεί ποτέ το κοινό, και ό,τι κι αν έχουν στο μυαλό τους, αυτό μάλλον κάτι θα πρέπει να τους πει. Σε κάθε περίπτωση όμως κι εγώ εύχομαι η χαρά να μην κρατήσει τόσο λίγο, αλλά μέχρι και το τέλος της σειράς. Τέλος off topic. ))

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 5:01 pm

Μετά απο πολύ καιρό και κυρίως λόγω σχολίων απο το προηγούμενο αποφάσισα να δω κάποιες σκηνές..
Για ολόκληρο επεισόδιο δεν παλευεται, αλλά είπα έτσι για το καλό να δω την ερωτική ιστορία που περνάνε οι αγαπητοί σεναριοφγράφοι μπροστά..

Εννοείται πως τα όσα αφορούν την κόντρα Ρούσσου και Λουκά τα προσπέρασα..
Δεν με εφορά στο ελάχιστο, μου είναι κάτι ξένο οπότε δεν ασχολούμαι κιόλας..

Μπράβο στη Λάμπου και στο Σταυρου για τη χημεία που έχουν μεταξύ τοιυς και το ταλέντο του καθενός ξεχωριστά..
Αλλά προσωπικά ένας άντρας που ήρθε με τη φωτογραφία της γυναίκας που αγαπάει στα χέρια, που διέλυσε το γάμο της με κάθε μέσο και μετά διέλυσε και την ίδια για τον και καλά απολυτο έρωτα δεν μπορεί να με πείσει οτι έχει σοβαρά συναισθήματα..
Η σκηνες τους στο συνολο της έβγαζαν συναίσθημα, κάτι που δεν έβγαλε ποτε ο απόλυτος αλλά ο χαρακτηρας του Στέφανου μυρίζει καμένο απο μακριά.. Και αν κρίνω απο τα δημοσιεύματα προβλέπεται να γίνει κάρβουνο...

Νόρα και Λουκάς, λυπάμαι αλλά πια δεν μου λένε κάτι... κρίμα..

Της Δάφνης της πήγαινε πολύ το φόρεμα που φορούσε.. τη φωτίζει το χρωμα..

Προσπερνάω απάλευτη, προσπερνάω το αστέρι που δνε παλέυεται ούτε με ηρεμιστικά και φτάνω στην Ευα..
Τον απο την αρχή πιο ακράιο χαρακτηρα της σιεράς.. και πιο ενδιαφέρον κατ' εμέ μαζί με το Μάνο..
Για αυτή την ηρωίδα πήγαν να μας περάοσυν έρωτα με τεράστιους τίτλους και φανφάρες, χάνοντας την ουσία.. Πέρα απο το γεγονός οτι λάτρευα τη χημεία της Ξυλά με το Σταυρου, απο αυτό αυτό που είδα θα την προτιμούσα με το Στέφανο όσο ξενέρωτα και αν το έδωσαν.. Αυτό που είδα δεν είναι η Ευα.. ας δουν οι σεναριογράφοι λίγο πρώτο κύκλο, έστω και δευτερο πριν περάσει το ξενέρωμα μπρστά να θυμηθούν τι γράφανε.. να θυμηθούν τι χαρακτηρα έφτιαξαν και πως κατάντησαν μια ηρωίδα που ερωτευεται και αγαπάει και φτάνε στα άκρα..αυτό το φυτό δεν είναι η Ευα.. και η ιστορία με τη μαρίλια έγινε κουραστική έστω και στο λειψό επεισόδιο που είδα...

Πριν δύο χρόνια άνοιξα τη ρημαδοτηλεόραση και είδα μια σιερά άρτια, δομημένη, με χαρακτηρες που έστεκαν σωστά και εξέλιξη που σε τράβαγε..
Ούτε καν μετριότητα..
Αθλιότητα σε όλο της το μεγαλείο και υποτίμηση του κοινού...
Ελάχιστες σκηνές είδα αλλά το αποτέλεσμα μενει ίδιο...
Η σειρά έχει πιάσει πάτο.. αντε, στο φινάλε πάλι...
Καλά κουράγια σας εύχομαι, και καλό μήνα φυσικά!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από zwi Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 7:36 pm

Χμμ καλό το επεισόδιο μόνο για Στέφανο-Έρη...

Μ' άρεσε πολύ η σκηνή που μιλούσαν και μετά που κάνανε έρωτα..έχουν απίστευτη χημεία...
Love! Love! Love!

Σκηνή Ρούσσου-Λουκά:Μ' άρεσε πολύ ο Ρούσσος...μου θυμίσε "Άγγελο" και μου άρεσε...

Ευτυχώς η Μελίτα φεύγει από το γραφείο..

Η ιστορία με τον Ηλία καλή αλλά κουράζει η ιστορία του...

Λατρεύω φουσκωμένη κοιλίτσα της Νόρας...
Love! Love! Love!
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 9:09 pm

Ο Στέφανος λοιπόν είναι με την Εριέττα. Καλώς τον τον σταθερό τύπο. Τώρα πια είτε μείνει με τη μιά είτε με την άλλη αδιαφορώ. Απ την ώρα που μπήκε στη σειρά ο ρόλος του είναι απ την Κική κι απ την Κοκό ποιά να διαλέξω. Ε ας διαλέξει όποια θέλει μόνο μη μας ζαλίζει. Ήταν που ο Κυρίτσης το καλοκαίρι έλεγε οτι δεν θέλουν να πισωγυρίζουν οι ήρωες. Ε αν ήθελαν να με κάνουν να ενδιαφερθώ ας μου έδειχναν τη σχέση απ την αρχή της σεζόν. Τώρα είναι αργά. Αυτό που είδα είναι ένας άνθρωπος συναισθηματικά ανάπηρος. Και μια ερωτική σκηνή που δεν μου έκανε ούτε κρύο ούτε ζέστη

Όλα με χρονοκαθυστέρηση τα κάνουν. Απ το Δεκέμβρη περίμενα να δω τη σχέση του Λευτέρη με την Εύα να εξελίσεται. Περίμενα μια περίμενα δύο και στο παρα πέντε βλέπω άδειασμα. Με βάλανε να παρακολουθήσω όλες τις σφαλιάρες που έφαγε η Εύα και θα μου δώσουν μια ξεπέτα στο τελευταίο επεισόδιο και θα μου πουν είναι ευτυχισμένη και ορίστε όλα καλά κι όλα ωραία. Δεν μου φτάνει

Μόνο μη δω επιστροφή του Μάνου και την Εύα να αναιρεί ότι είπε. Ας μην την έβαζαν να πει οτι ερωτεύτηκε το Λευτέρη. Τώρα το πισογύρισμα δεν θέλω να το δω. Απο προχθές που είδα πως άδειασε το δόλιο το Λευτέρη μου έχει σφηνωθεί στο μυαλό οτι γυρίζει ο Μάνος και γι αυτό σταμάτησαν ακόμη και τα μονόλεπτα. Εκτός κι αν είναι πολύ κουρασμένη η Ξυλά και δεν μπορεί. Το έχουμε ξαναδεί το εργάκι.

Ο Λευτέρης κι αν χάθηκε. Έχουμε τρελαθεί εντελώς. Εκδικείται ο Λουκάς το Ρούσσο που τον στήριξε και τον βοήθησε σε όλη του τη ζωή, και μάλιστα θα συνεργαστεί με την Αντιγόνη για να πάρει την εκδίκησή του, κι ο Λευτέρης που έπαθε τόσα και τόσα και θα υπήρχε δικαιολογία αν ήθελε να πάρει εκδίκηση μένει απ έξω και τον κοιτάζει.

Ακουσα το Ρούσσο να λέει πως θα ακυρώσει τους μάρτυρες και τράβαγα τις κοτσίδες μου. Δυό χρόνια τι έβλεπα εγώ; Να δεις που εγώ τον θυμάμαι να μονολογεί και να λέει οτι αγαπάει αυτά τα παιδιά. Τον εαυτό του δούλευε;

Δεν αντέχεται άλλο αυτή η κατινιά. Η Αμαλία και η Μελίτα σε κάθε επεισόδιο αναχαράζουνε τα ίδια και τα γίδια. Παραιτήθηκε απ τη δουλειά κι ανησυχώ τι θα απογίνει το γραφείο χωρίς την γραμματέα. Το κορίτσι απ την μια νύχτα στην άλλη δούλευε. Μας δουλεύουνε; Γιατί τόση ανοχή η Νόρα στο ζαβό; Μόνο στην Εύα τα έχωνε την πρώτη χρονιά. Σ αυτή που έκανε τα ίδια δις χαιδεύουμε.

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο και πολλά έγραψα.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 10:15 pm

Ευχαριστω, nefelik ,για την αμεση απαντηση..δεν προκαλει ομως εντυπωση που δεν γινεται καμμια ανναφορα για την< τυχη >της Εριεττας?Ποιος ο λογος του χωρισμου?Το απογευμα με επισκεφθηκε καποια μαθητρια μου.Α.ΦΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΜΕ ΟΣΑ ΚΙ ΕΣΕΙς ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΑΤΕ,Επισημανατε και τεκμηριωσατε για την σχεση Στεφ.Εριεττας.,κατεληξε πως μονος λογος που θα δικαιολογουσε απομακρυνση τους (μετα οσα μεσολαβησαν και ειπωθηκαν μεταξυ τους)εναι ..ακουσον ,ακουσον..εκβιασμος απο μερους της Μελ.προς την Εριεττα ωστε να χωρισει τον Στεφανο με ανταλλαγμα..την μη φυλακιση του ..η Εριεττα θυσιαζεται ,βρισκει ανυπαρκτη αλλα <πιστευτη> αιτιολογια προκαλωντας την απογοητευση του Στεφ.και την επιστροφη του στα<χωρικα υδατα >τηςΜελ. Οχι ομως για παντα .Ο Στεφ μαθαινει την αληθεια και μετα <βαιων και κλαδων> επαναπατριζεται .στους< κολπους >της Εριεττας...πως το βρισκετε το υποψη σεναριο?(συγνωμη για το κακο γραψιμο και την ασυνταξια .. ΑΝν ξερατε ποιος το γραφει......")Καλο ξημερωμα....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 10:58 pm

katie007 έγραψε:Ευχαριστω, nefelik ,για την αμεση απαντηση..δεν προκαλει ομως εντυπωση που δεν γινεται καμμια ανναφορα για την< τυχη >της Εριεττας?Ποιος ο λογος του χωρισμου?Το απογευμα με επισκεφθηκε καποια μαθητρια μου.Α.ΦΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΜΕ ΟΣΑ ΚΙ ΕΣΕΙς ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΑΤΕ,Επισημανατε και τεκμηριωσατε για την σχεση Στεφ.Εριεττας.,κατεληξε πως μονος λογος που θα δικαιολογουσε απομακρυνση τους (μετα οσα μεσολαβησαν και ειπωθηκαν μεταξυ τους)εναι ..ακουσον ,ακουσον..εκβιασμος απο μερους της Μελ.προς την Εριεττα ωστε να χωρισει τον Στεφανο με ανταλλαγμα..την μη φυλακιση του ..η Εριεττα θυσιαζεται ,βρισκει ανυπαρκτη αλλα <πιστευτη> αιτιολογια προκαλωντας την απογοητευση του Στεφ.και την επιστροφη του στα<χωρικα υδατα >τηςΜελ. Οχι ομως για παντα .Ο Στεφ μαθαινει την αληθεια και μετα <βαιων και κλαδων> επαναπατριζεται .στους< κολπους >της Εριεττας...πως το βρισκετε το υποψη σεναριο?(συγνωμη για το κακο γραψιμο και την ασυνταξια .. ΑΝν ξερατε ποιος το γραφει......")Καλο ξημερωμα....
Εμένα δε μου προκαλεί εντύπωση, γιατί ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος ενδιαφέρεται μόνο να τα βρουν ο Στέφανος με τη Μελίτα. Άλλωστε όσα γράφει μάλλον υποθετικά είναι ή έβγαλε δικά του συμπεράσματα, πιθανόν από μισόλογα των σεναριογράφων που θέλουν να κρατήσουν όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά, για να κρατήσουν σε αγωνία όλες τις πλευρές. Στο ίδιο δημοσίευμα νομίζω ότι αναφέρεται
Σπόιλερ:
ότι η Μελίτα συναντάει την Εριέττα, της λέει για τα στοιχεία που της έχει δώσει ο πατέρας της και καίνε το Στέφανο, μαλώνουν, στη συνέχεια το μαθαίνει ο Στέφανος, πηγαίνει να πιάσει από το μαλλί – μεταφορικά δυστυχώς – τη Μελίτα και της λέει ότι αν θέλει να τον κλείσει στη φυλακή, ας το κάνει. Επίσης, στις περιλήψεις είδαμε ότι θα του ζητήσει να είναι μαζί, αλλά θα πάρει μια απρόσμενη απάντηση, ελπίζουμε αρνητική. Οπότε ο Στέφανος γνωρίζει ότι η Μελίτα έχει στοιχεία που μπορούν να τον κλείσουν στη φυλακή και δείχνει να μην τον ενδιαφέρει...
Ομολογώ ότι δεν μπορώ να φανταστώ ποια πιστευτή δικαιολογία θα μπορούσε να βρει η Εριέττα, ενώ ο Στέφανος ξέρει ότι τον αγαπάει. Και αναρωτιέμαι τι είναι αυτό που θα μπορούσε να τον απογοητεύσει τόσο πολύ που να γυρίσει αμέσως στη Μελίτα, μετά από όσα έχουν προηγηθεί. Εκτός κι αν δεχτούμε ότι έχει καρδιά αγκινάρα και ακόμα δεν έχει αποφασίσει τι θέλει. Πάντως αν είναι να δούμε – προσωρινή φυσικά – επανασύνδεση Στέφανου – Μελίτας, αυτό είναι το καλύτερο δυνατό σενάριο. Μακάρι να έγραφε το σενάριο η μαθήτριά σου! Έχω σκεφτεί κι άλλα σενάρια, αλλά δεν θα ήθελα με τίποτα να επαληθευτούν...

Υ.Γ. Μάλλον αυτή η συζήτηση θα έπρεπε να γίνει στο topic «Στέφανος – Εριέττα», αλλά Katie μην κουράζεσαι να γράφεις... Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε... Θα δούμε τι θα γίνει προσεχώς...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Κυρ Μάης 01, 2011 11:40 pm

Να εχει καποια σχεση με τον πρωην συζυγο της η δικαιολογια?μηπως?Παντως θα ηταν το μονο που σεναριακα θα με καλυπτε στην περιπτωση που < ο μη γενοιτο> μας προεκυπτε χωρισμος......Υ.Γ το μερδικο μας στην χαρα...με το σταγονομετρο μας το <ποτισαν>αλλα με ...<.κανουλα> ,μου φαινεται ,θα μας κερασουν την πικρα...(χτυπαω ξυλο...)Να εχεις μια καλη εβδομαδα Nefelik.. και ολες μας....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Μάης 02, 2011 12:03 am

katie007 έγραψε:Να εχει καποια σχεση με τον πρωην συζυγο της η δικαιολογια?μηπως?Παντως θα ηταν το μονο που σεναριακα θα με καλυπτε στην περιπτωση που < ο μη γενοιτο> μας προεκυπτε χωρισμος......Υ.Γ το μερδικο μας στην χαρα...με το σταγονομετρο μας το <ποτισαν>αλλα με ...<.κανουλα> ,μου φαινεται ,θα μας κερασουν την πικρα...(χτυπαω ξυλο...)Να εχεις μια καλη εβδομαδα Nefelik.. και ολες μας....
Τίποτα δεν αποκλείεται, αν και μου φαίνεται μάλλον δύσκολο, αφού αυτός έχει εξαφανιστεί και κανείς δεν ξέρει πού και αν ζει. Αν είναι ψεύτικη δικαιολογία, ας πει ό,τι θέλει. Το θέμα είναι, ό,τι κι αν πει, ο Στέφανος πώς και γιατί θα το πιστέψει τόσο εύκολα... Εγώ πάντως εξακολουθώ να ελπίζω ότι οι σεναριογράφοι θα καταλάβουν ότι πρέπει να κάνουν το αυτονόητο και να τους αφήσουν μαζί στο τέλος. Καλή εβδομάδα Katie!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Δευ Μάης 02, 2011 12:27 am

To να γίνεσαι σοφότερος ή λιγότερο παρορμητικός, δε σημαίνει ότι συμβιβάζεσαι. Η Εύα στον πρώτο κύκλο ήταν μια παθιασμένη ηρωίδα, από τότε όμως άλλαξαν πολλά και δυστυχώς και οι παρτενέρ της.
Φαντάζεστε να είχε την ίδια συμπεριφορά και προς τους τρεις; Μάλλον σχιζοειδής θα χαρακτηριζόταν η περίπτωσή της με δεδομένο και το ιστορικό της.
Ο ρόλος της έχει αναμφισβήτητα μικρύνει γιατί η ιστορία έχει στραφεί αλλού.
Εκεί εστιάζεται το πρόβλημα.
Αν οι σεναριογράφοι πιστεύουν ότι έχουν φτιάξει συγκλονιστική ερωτική ιστορία φέτος....κακό του κεφαλιού τους.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από rachel Την / Το Δευ Μάης 02, 2011 1:56 pm

Καλο μηνα και απο μενα!!!

Διατηρω μια ουδετερη σταση στο love story Στεφανου-Εριεττας, οποτε ουτε ενθουσιαστηκα ουτε χαλαστηκα με την ερωτικη τους σκηνη! Αισθητικα μου δενουν πολυ σαν ζευγαρι αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι ο Στεφανος δεν αξιζει στην Εριεττα, οποτε εχω τις επιφυλαξεις μου..... Παντως ακομα και εγω που δεν καιγομαι για το ζευγος, μπορεσα να διακρινω την διαφορα μεταξυ του κανω ερωτα (Εριεττα) και του κανω σεξ (Μελιτα).... Γενικα η σκηνη ηταν προσεγμενη και χαρηκα ιδιαιτερα που σκιαγραφηθηκε θετικα απο τους υποστηρικτες του ζευγαριου, τους αξιζε εξαλλου μετα απο τοοοοοοοοοοοοοοση τζαμαρια..... Love!

Στο μετωπο Λουκα-Ρουσσου, επισης εξακολουθω να δηλωνω ουδετερη.... Rolling Eyes
Καθε φορα που βλεπω σκηνη για την εν λογω κοντρα, αναποφευκτα σκεφτομαι την λεξη υποκρισια.... Ριχνουμε ομαδικως (ολο το καστ) βελη στον "κακο" Ρουσσο και αφηνουμε να αλωνιζει ελευθερο το (κυριολεκτικα) φονικο ντουετο μανας-κορης.... Πως μπορω να χαρω με την τιμωρια του Ρουσσου οταν βλεπω την Αντιγονη και την Νταιζη οχι απλως αλωβητες αλλα και κυριαρχες του παιχνιδιου.... Μπορει ο Ρουσσος δεν μην ειναι αθωος, αλλα δεν μπορει να επωμιστει το βαρος του "τερατος" που μας παρουσιαζουν τελευταια.... wall
Σχετικα με την σκηνη Λουκα-Ρουσσου, ειδα παλι βλεμμα μισους στα ματια του Λουκα και δεν μου αρεσε καθολου.... Ειναι απολυτα κατανοητο να αισθανεται προδοσια, απογοητευση για τον Ρουσσο αλλα οχι και μισος....Συχνα αναρωτιεμαι αν ζουσε ο γερο Βενετης, ο Λουκας θα εκανε μηνυση αντιστοιχα και σ' αυτον??? Ο Βενετης επισης συναινεσε στις παρανομες υιοθεσιες, επισης αφησε να χωριστουν τα δυο αδελφια, επισης συγκαλυψε τον φονου του Αραβαντινου και επισης ηταν ανακατεμενος σε βρωμοδουλειες..... Αραγε η εκδικητικη μανια του Λουκα για τον θανατο του βιολογικου του πατερα, θα σταματουσε μονο στον πνευματικο του πατερα ή θα περιλαμβανε και τον θετο του πατερα??? emmm
Πως μπορω να δεχτω τις μεγαλοστομιες του Λουκα περι λαμψης της αληθειας και αποδοσης δικαιοσυνης στα του Ρουσσου, ενω λιγες στιγμες πριν προσπαθουσε απεγνωσμενα να αποκρυψει την αληθεια στο θεμα των διαμαντιων και να μην αποδοθει δικαιοσυνη στο ιδιο θεμα γιατι αφορα αγαπημενα του προσωπα.... Δεν καταλαβαινω γιατι επικρατει η αποψη οτι η δικαιοσυνη στην περιπτωση των διαμαντιων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ με το μερος του αθωου (Λευτερης, Εριεττα) αρα το συνθημα ειναι τουμπεκι ψιλοκομμενο, ενω στην περιπτωση διαμαχης του Ρουσσου ΕΙΝΑΙ με το μερος του αθωου (Λουκας) αρα ραβε-ξηλωνε δουλεια να μην σου λειπει...... rules

Κεφαλαιο Ευα
Εδω θα διαφωνησω με την πλειοψηφια και θα χαρακηρισω την σκηνη με τον Λευτερη ως την πιο ρεαλιστικη σκηνη της Ευας του 3ου κυκλου..... Thumbs up
Αυτο ακριβως περιμενα να ακουσω απο τα χειλη της Ευας απο την αρχη της σχεσης της με τον Λευτερη... Να του ξεκαθαρισει οτι προτεραιοτητα της ειναι τα παιδια της και οτι εχει σκοπο να τα προστατεψει εις βαρος της προσωπικης της ζωης και συναμα του συντροφου της.... Δεν μπορω να την κατηγορησω για αδεισμα προς τον Λευτερη, την στιγμη που παρεμεινε μαζι του ακομα και οταν εμαθε την αληθεια για το παρελθον του.... Συγκεκριμενα δεν του ειπε οτι δεν τον νοιαζεται, του δηλωσε στηριξη και συμπαρασταση αλλα του ξεκαθαρισε οτι παντα στην εξισωση θα κυριαρχουν τα παιδια της.... Επισης δεν συμμεριζομαι τις αποψεις συγκρισης δοτικοτητας μεταξυ Λευτερη-Ευας, ο Λευτερης εχει επιλογη να αποφασισει ποιος εχει προτεραιοτητα στην ζωη του, ενω η Ευα ως μανα εχει ορισει ηδη τις προτεραιοτητες της την Μαριλια και τον Αγγελο....
Ισως ολο αυτο το βλεπω πιο ανωδυνα γιατι προσωπικα δεν εδωσα τοση μεγαλη διασταση στην σχεση Ευας-Λευτερη, σε συναρτηση με αυτο που μας παρουσιαστηκε σεναριακα...... Ειχα αναφερει πολλες φορες στους σχολιασμους μου οτι τα σ' αγαπω......, ειμαι ερωτευμενη μαζι σου......., δεν αντεχω να σε χασω..... ηταν πολυ πρωιμα δοσμενα για μια γυναικα με τοσο ακραια προσωπικη ζωη... Φυσικα και ηθελα να δω την Ευα να προχωρα συναισθηματικα αλλα με σωστα βηματα και σε αληθοφανεις διαστασεις..... Love

Οσο για την αποχωρηση της μπουκλωτης απο το γραφειο της Νορας, μονο συγκινηση δεν μπορω να πω οτι μου προκαλεσε.... Mmm
Συνολικα το θεμα εργασια εχει ελαχιστες δοσεις ρεαλισμου στην σειρα, αλλα η συγκεκριμενη εργαζομενη σπαει ολα τα αρνητικα ρεκορ!!! Βρε την καημενη την Νορα, δεν φτανει που ανεχτηκε την μιρλα της και την κατινια της τοσο καιρο, δεν μπορεσε ουτε ενα ΟΥΣΤ να της πει για να βγαλει το αχτι της τουλαχιστον.... Τα δακρυα της Νορας τα οριζω απο μονη μου ως κροκοδειλια γιατι δεν βρισκω αλλη εξηγηση..... Bye Bye Μελιτα και καλο καναπε!!! Gum

Δυστυχως το θεμα ξεριζωμου του Ηλια δεν μπορει να σωθει ουτε απο την αξιοσημειωτη ερμηνεια του κου Αρζογλου, εχασε την ουσια του λογω υπερεκθεσης.... Ειναι ολοφανερο οτι προσπαθουν να το κρατησουν για να δωσουν λογο σεναριακης υπαρξης στους Δαφνη-Νικολα, αλλα παρατραβηξε η ιστορια... ((

Η αστερομπεμπεκα συνεχιζει να ειναι μια απο τις κυριες παραφωνιες της σειρας και με κουραζει αφανταστα.... vomit Απο την στιγμη που εμφανιστηκε αποτελει μια κινουμενη δυσφημιση για το προσωπο της Νορας, κατι που και να θελω, δεν μπορω να παραβλεψω.... Τρομαζω και μονο στην σκεψη οτι η μπουμπου θα μεγαλωσει με επιρροες απο μια γιαγια με την τωρινη ψυχοσυνθεση της Στελλας!!!

Το τριπακι με τον αγνωστο που αφηνει μελετημενα ιχνη, υπο αλλες συνθηκες θα με ιντριγκαριζε, αλλα εχω βαρεθει αυτην την ανακυκλωση στοιχειων και υποθεσεων.... Sleep

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Μάης 02, 2011 3:19 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που μιλούσαν στο τηλ, ο Λουκάς είπε στην Νόρα ότι δεν θα γυρίσει κατευθείαν αλλά θα αργήσει λιγάκι και η Νόρα του έκανε χιούμορ γι' αυτό. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα στο σπίτι της ήταν πολύ ωραία, η Εριέττα του είπε ότι παρόλο που ο Λουκάς της έλεγε να γυρίσει εκείνη έμεινε για τον Στέφανο και εκείνος της είπε πώς η σχέση του με την Μελίτα ανήκει στο παρελθόν και πώς θέλει πλέον να είναι μαζί της. Η σκηνή με την Δάφνη ακι τον Νικόλα στο σπίτι τους ήταν πολύ καλή, η Δάφνη με τον Νικόλα κατάλαβαν ότι ο μπαμπάς της θα πήγε πάλι στην κατασκήνωση και έτσι πήγαν να τον βρουν εκεί. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη στο σπίτι του ήταν πολύ ωραία, η Εύα του εξήγησε πώς προέχει για αυτήν η Μαρίλια αλλά του είπε πώς θέλει να είναι ζευγάρι του και αυτός έδειξε ότι την καταλαβαίνει και ότι και εκείνος θέλει να είναι μαζί της. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την Μελίτα που ο Λουκάς και η Νόρα εξήγησαν στην Μελίτα πώς είναι δύσκολο να είναι και η Μελίτα στο γραφείο αλλά αυτό δεν σημαίνει πώς δεν θα είναι και φίλοι και η Μελίτα τους εξήγησε πώς δεν θα είναι αντίπαλοι και η Νόρα της εξήγησε όταν έφυγε ο Λουκάς πώς δεν θέλει κάτι τέτοιο και πώς είναι καλά μεταξύ τους.

Το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης