Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

+24
Cancoon
edem4ever
nefelik
sarita
kapetanissa
aggeliki
roria
dm10811
marakii
katie007
lizzie
evaki16
afroditi_norakii
fantina
JESSIE
loukitsa
verile_mistika
fay66
trelli petrakitsa
aglaitsa
gxnel
taradoula
Dimitraaa
Clarabelle
28 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 13 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 50
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Μάης 02, 2011 11:32 pm

Αμφιταλαντεύτηκα πριν γράψω σχόλιο γιατί διάβασα διαφορετικές ερμηνείες. Τελικά, αφού ξαναείδα και τις σχετικές σκηνές (ούτε για διδακτορικό τόση τεκμηρίωση!) η αίσθησή μου παραμένει ίδια με την αρχική κι αυτή θα γράψω.
Η Παρασκευή ήτανε της Ερης, η Δευτέρα της Μελίτας. Για την Τρίτη κανείς δεν ξέρει. Αν το πάρουν είδηση από το "Πάμε στοίχημα" μπορεί τα επόμενα επεισόδια να τα παρακολουθούμε πλέον από τα προπατζίδικα.
Το' λεγα η έρμη από την Παρασκευή ότι αυτά τα κομμάτια του Στέφανου δεν θα μας βγουν σε καλό. Μόνο που ακόμα κι εγώ δεν το περίμενα τόσο γρήγορα! Μόνο πείτε μου αν υπάρχει και κανένα φαν-κλαμπ για Στέφανο-Αγγέλα, για να ξέρω να μη με βρει κανένας ντοβρουτζάς και είμαι και σε επικίνδυνη ηλικία.
Ναι, κάτι σκηνούλες εδώ-εκεί καλές. Τις έχετε ήδη αναφέρει. Αλλά χαλάστηκα τόσο, που δεν έχω διάθεση να τις σχολιάσω. Ελπίζω (αμυδρά είναι η αλήθεια) στον επόμενο τόνο να μην είναι η ώρα όπου θα καεί τελείως ο Στέφανος. Ξέρω ότι για κάποιες από σας αυτό έχει ήδη συντελεστεί, για άλλες όμως στις οποίες συγκαταλέγομαι κι εγώ, δεν έχει. Πάει να γίνει τώρα. Για το τίποτα. Από όποια πλευρά κι αν το δει κανείς. Και θα είναι αφάνταστα κρίμα.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Μάης 02, 2011 11:55 pm

Ειπαν οι ανθρωποι οτι η σχεση του Στεφανου με τη Μελιτα θα περασει απ τα σαράντα κύματα. Λοιπον ενα κυμα η Εύα το δεύτερο η Ερι έχουμε δρομο ακομη. Για τους σεναριογράφους τα εμποδια ειναι οι γκομενες. Δεν ξέρω για σας εγω στην σκηνη Στεφ-Μελ έριξα τρελό γέλιο. Στην Εύα άφησε κανένα κομματάκι άραγε;
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Μάης 03, 2011 12:00 am

Καλό μήνα και πάλι.... (να το εμπεδώσουμε, μπας και μας ακούσει και κανένας...)

Λοιπόν.... για αρχή, fantina, θες βοήθεια στο θρυψάλιασμα, ε, θες? Θες?
Θες..... και θα' ρθω κι εγώ!
Αμάν αυτή η τζαμαρία.... μ' άρεσε η σκηνή της μάζωξης, αλλά έλεος πια, ολόκληρο μέγαρο, ένα σαλονάκι να καθίσουν σαν άνθρωποι, έχουν κι ετοιμόγεννη μαζί, δεν τους βρίσκεται? Μα, έλεος....

Στο Ηλίας Αντιγόνη είχα μείνει Confused? έτσι. Άψογοι και οι δύο, αλλά εγώ δεν κατάλαβα τίποτα.....

Σήμερα μ' άρεσε και το Νταίζη Αντιγόνη και το Νταίζη Στέφανος.... καλά, γενικώς το Καρταλέικο το 'χει.... για ερμηνείες μιλάμε, γιατί από σενάριο.... το ακαταλόγιστο.....

Η Έρι πέρασε και σάρωσε, δυναμική και κουκλάρα, χαίρομαι να τη βλέπω....

Και θα προτιμούσα βέβαια κι εγώ να βλέπω Λουκά Νόρα ΧΩΡΙΣ αστεράκια.... Και όσο τους είδα σκέτους ή σε άλλους συνδυασμούς, μια χαρά μ' αρέσανε φυσικά....

Η άλλη η πανηλίθια ξεκατινιάστηκε πάλι. Τι ξεφτίλα Θε μου.... Τι κατρακύλα.... Είμαι υπερβολική, το ξέρω, αλλά σχεδόν ντράπηκα για λογαριασμό της.... Τι μικροπρέπεια έδειξε, πάαααααλι...... και ένα αρκετά ικανοποιητικό άδειασμα από Στεφ.... Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο βέβαια, και θα συμφωνήσω με τις συμφορουμίτισες, πρέπει να μαζευτεί αυτή η αηδία, αλλιώς ο Στέφανος καίγεται σταχτοριστικά και μπουρμπεροαμετάκλητα....

Τη σκηνή Αμαλίας-πανηλίθιας την πετάω στο καλάθι ως έχει/ Που ρωτάει μονίμως η μια την άλλη τι να κάνει. Να πάτε σ' έναν ψυχίατρο πακέτο, να σας κάνει κι έκπτωση, τώρα που η μικρά έμεινε άνεργη -μη χε...... χαιρετήσω.

Για τον Ρούσσο μου τελειώσανε τα λόγια. Αποκαΐδια πια.

Α, ρε έρμε Λευτέρη... δε σου τρέχει. Μακριά απ' το σπίτι μου πρωτομηνιά, αυτό σου λέω μόνο.....

Από πλέον ενδελεχή ανάλυση, έχω καλυφθεί δεόντως και επαρκώς από fay66, jessie, fantina, roria Thumbs up Love!

Και θα το πω μέτριο, ελαφρά τη καρδία, και θα Ypnos γιατί Sleep
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Μάης 03, 2011 12:02 am

γεια σας.

Λοιπον μην περιμενετε να το σχολιασω σοβαρα το σημερινο επεισοδιο.

Απλα θα σας μεταφερω ενα τηλεφωνικο διαλογο δικο μου.

Με παιρνει μια φιλη μου τηλεφωνο η μαρια να παμε για καφε.Ειχα ομως τοση βαρεμαρα και δεν πηγα και μου λεει.

"Τι θα κανεις?"

Οπου ε=εγω οπου μ=η φιλη μου μαρια.

Ε:Λεω να δω μυστικα να περασει η ωρα.
Μ:Ρε συ σε πειραζει να τα βλεπουμε και να ειμαστε και στο τηλεφωνο?
Ε:Οχι καλε τι να πειραζει?

Αρχιζουν τα μυστικα κατα τη διαρκεια των τιτλων:

Μ:Τελικα μονο η μουσικη εμεινε ωραια ολα τα αλλα....
Ε:Πες το ψεμματα. Αντε να δουμε τι θα δουμε σημερα.

Ξεκινανε τα μυστικα

Μ:Ρε συ ωραια κοπελα η εριεττα.
Ε:Ναι και ψηλη.
Μ:Καλα η νταιζη απο ποτε ενδιαφερεται για τη μανα της?
Ε:Απο τοτε που στεναχωρησαμε τη μαριαννα στο Just the two of us και προωθουμε να την αγιοποιησουμε.
Μ:Α ναι τι λες?Εχουμε και τετοια?
Ε:Ναι καλε τι νομιζες.Σου στεναχωρουν τον ηθοποιο σου του αλλαζουμε ρολο.
Μ:Καλα αυτη τη νορα τη βλεπω να γενναει αναμεσα σε σπιτι εριεττας γραφειο και σπιτι της.Ωραιοι ομως ολοι μαζεμενοι ε?
Ε:Ναι ωραιοι ειναι αλλα το κοριτσακι το βλεπω να γεννιεται και να εχει μαθει τα κολπα της μαφιας τι πραγμα και τουτο?
Μ:Καλα η μελιτα γιατι φοραει μαυρα?
Ε:Γιατι την παχαινουν τα ασπρα.Που θες να ξερω μωρη το παιζει χηρα.Θρηνει τη ζωη της που την μεγαλωσε στις στερησεις και στις αδικιες.
Μ:Τι ειναι αυτο το πραγμα με αυτον τον ηλια.Ποσο θα το τραβηξουν πια?
Ε:Μεχρι να τους ερθει εμπνευση για κατι καινουριο.
Μ:Α μαλιστα καταλαβα.
Μ:Η στελλα ολο φωναζει αλλα ολο εκει ειναι ομως.
Ε:Κανει ενδοσκοπηση της καταστασης τι θες τωρα και κατηγορεις την γυναικα?
Μ:Ασε το χω ολα για την κορη της.
Ε:Α μα να γεια σου
Μ:Αχαρο ηχο εχει στο κινητο του ο στεφανος να τον αλλαξει.
Ε:Ναι μαρη αυτο σε μαρανε.
Μ:Ναι ρε η μελιτα να χτυπαει με το κριση με πιανει κριση.Η εριεττα με το σ'αγαπαω πιο πολυ κι απ'τη γυναικα μου.και η ευα με το αμαρτησα για το παιδι μου.Ασχημο σου φαινεται?
Ε:Α καλα ξεφυγες εσυ παει.
Μ:Καλα να σου πω αυτη δεν υπολογιζει τιποτα ε?
Ε:Για τη μελιτα λεμε?Πας καλα και εσυ?Εδω δεν υπολογιζε οταν ηταν παντρεμενος θα τον υπολογισει τωρα?Πηγε να παρει την πρωτια της ειδησης.Αστηνα κι εσυ.Για το καλο του στεφανου τα κανει ολα.
Μ:Απαπα κοιτα ομως βλεμμα.
Ε:Σαν να της εχουν δωσει να πιει μουρουνελαιο ειναι.
Μ:Κοιτα υφακι ρε ειναι για ξυλο η γυναικα.
Ε:Τωρα φταιω να πω α ρε μανο κατι ηξερες?Οχι δεν θα γινω κακια,
Μ:Να τα ο στεφανος πιο σημαντικη η εριεττα.Ρε λες να τα πιστευει?
Ε:Ξερω εγω ελα σε καμμια δεκαρια επεισοδια να με ρωτησεις.
Μ:Γιατι την βλεπουμε τοση ωρα?
Ε:Γιατι κανουν ελεγχο με τα νευρα μας.Σου λεει ποσο θα αντεξετε χωρις να εκσφενδονισετε κατι στην τηελοραση η να το γυρισετε στο δογγανο.
Μ:Αυτη η δαφνη ρε παιδι μου με τα προαισθηματα.
Ε:Ναι ρε αυτην κακως δεν την αξιοποιησαν.Θα γινοταν καινουρια λεουση και θα γεμιζε στα ευρω.Λαθος προσανατολισμο της εδωσαν.
Μ:Συγνωμη μου κανει πλακα ο κυρ ηλιας?Εδω σκοτωνε ανθρωπους η αντιγονη στα δεντρα θα κολλησει?
Ε:Ρε ζαβο κι εσυ αφου ο ανθρωπος δεν στεκει.
Μ:Καλα ο χρηστος εμεινε.
Ε:Τι να κανει και αυτο το δολιο.Το σκυλακι του σπιτιου απλα κοιταζει και δεν καταλαβαινει τι γινεται.Αστον στον κοσμο του ενοχλει κανεναν?
Μ:Ναι την αισθητικη μου.
Ε:Σωστο κι αυτο παμε παρακατω.
Μ:Καλα ε?Μια χαρα τα χωνει η εριεττα στον πετρο.Ποσο την ευχαριστιεμαι.
Ε:Ε μα μας ζαλισε τοσο καιρο ο ρουσσος με απειλες.Ας τον απειλησει και κανενας καιρος ηταν.
Μ:Καλε αυτη αγαπαει τον στεφανο.
Ε:Α θα σε παω σε γιατρο εσενα δεν λεγεται.Τι αγαπαει μωρη ετσι χτυπιοταν και για τον μανο και μετα βρηκε τον στεφανο.Ε ειναι μεχρι να βρεθει κανενας καινουριος.Που και παλι δηλαδη εδω δεν αγαπαει τα αντερα της πως θα αγαπησει αλλον.Τελος παντων.
Μ:Καλε τι ηταν τουτο?
Ε:Ξερω εγω σκαλωσα.
Μ:Συγνωμη απο ποτε συλλαμβανουν καποιον που ταχυδρομει γραμμα?
Ε:Δεν ξερω παντως θυμισε μου απο εδω και στο εξης οτι θελω να το στελνω με sms η e-mail γιατι δεν ειναι καιρος για φυλακες.Ερχεται και το καλοκαιρι.
Μ:Μωρε τη σκια μας θα πρεπει να φοβομαστε.Συγνωμη πως σου φανηκε?
Ε:Το επεισοδιο?
Μ:Ναι μωρη
Ε:Καλυτερα να βγαιναμε για καφε.
Μ:Στα λεγα.
Ε:Βαριομουνα μωρη αλλα αυτο με ζαβλακωσε τελειως.Παω να κανω μπανιο και τα λεμε μετα.
Μ:Καλα ρε κοριτσακι.Αντε φιλια.

Και αυτο ηταν ενας εναλλακτικος σχολιασμος του επεισοδιου.

Φιλια και
oscar στις γνωστες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Μάης 03, 2011 12:08 am

kapetanissa αν θελω ?βεβαιως και θελω ...
τελειωσε ,
θα βαλω και το ονομα σου στην αιτηση για το θρυψαλιασμα .

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Τρι Μάης 03, 2011 12:12 am

kapetanissa έγραψε:Καλό μήνα και πάλι.... (να το εμπεδώσουμε, μπας και μας ακούσει και κανένας...)

Λοιπόν.... για αρχή, fantina, θες βοήθεια στο θρυψάλιασμα, ε, θες? Θες?
Θες..... και θα' ρθω κι εγώ!
Αμάν αυτή η τζαμαρία.... μ' άρεσε η σκηνή της μάζωξης, αλλά έλεος πια, ολόκληρο μέγαρο, ένα σαλονάκι να καθίσουν σαν άνθρωποι, έχουν κι ετοιμόγεννη μαζί, δεν τους βρίσκεται? Μα, έλεος....

Στο Ηλίας Αντιγόνη είχα μείνει Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 624907 έτσι. Άψογοι και οι δύο, αλλά εγώ δεν κατάλαβα τίποτα.....

Σήμερα μ' άρεσε και το Νταίζη Αντιγόνη και το Νταίζη Στέφανος.... καλά, γενικώς το Καρταλέικο το 'χει.... για ερμηνείες μιλάμε, γιατί από σενάριο.... το ακαταλόγιστο.....

Η Έρι πέρασε και σάρωσε, δυναμική και κουκλάρα, χαίρομαι να τη βλέπω....

Και θα προτιμούσα βέβαια κι εγώ να βλέπω Λουκά Νόρα ΧΩΡΙΣ αστεράκια.... Και όσο τους είδα σκέτους ή σε άλλους συνδυασμούς, μια χαρά μ' αρέσανε φυσικά....

Η άλλη η πανηλίθια ξεκατινιάστηκε πάλι. Τι ξεφτίλα Θε μου.... Τι κατρακύλα.... Είμαι υπερβολική, το ξέρω, αλλά σχεδόν ντράπηκα για λογαριασμό της.... Τι μικροπρέπεια έδειξε, πάαααααλι...... και ένα αρκετά ικανοποιητικό άδειασμα από Στεφ.... Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο βέβαια, και θα συμφωνήσω με τις συμφορουμίτισες, πρέπει να μαζευτεί αυτή η αηδία, αλλιώς ο Στέφανος καίγεται σταχτοριστικά και μπουρμπεροαμετάκλητα....

Τη σκηνή Αμαλίας-πανηλίθιας την πετάω στο καλάθι ως έχει/ Που ρωτάει μονίμως η μια την άλλη τι να κάνει. Να πάτε σ' έναν ψυχίατρο πακέτο, να σας κάνει κι έκπτωση, τώρα που η μικρά έμεινε άνεργη -μη χε...... χαιρετήσω.

Για τον Ρούσσο μου τελειώσανε τα λόγια. Αποκαΐδια πια.

Α, ρε έρμε Λευτέρη... δε σου τρέχει. Μακριά απ' το σπίτι μου πρωτομηνιά, αυτό σου λέω μόνο.....

Από πλέον ενδελεχή ανάλυση, έχω καλυφθεί δεόντως και επαρκώς από fay66, jessie, fantina, roria Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 145879 Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 226538

Και θα το πω μέτριο, ελαφρά τη καρδία, και θα Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 477675 γιατί Sleep




Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 195890 για αλλη μια φορα!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Μάης 03, 2011 12:17 am

Το επεισόδιο το είδα στο web tv και πέρασα αρκετές σκηνές, οπότε μάλλον βαρετό θα πρέπει να ήταν...

Μου άρεσε πολύ η σκηνή του Ηλία με την Αντιγόνη. Ο Ηλίας της έλεγε για τα δέντρα του που τα ξεριζώνουν και η Αντιγόνη παρέμεινε, φαινομενικά τουλάχιστον, ήρεμη. Δεν ξέρω αν έχει καταλάβει ή αν μπορεί να καταλάβει το πρόβλημα που δημιούργησε όταν τους ανάγκασε να φύγουν από την Εδέμ. Το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι η μόνη αυθεντική κακιά της σειράς και αυτό φάνηκε και σήμερα. Πάντως αν και η ερμηνεία του κ. Αρζόγλου ήταν εξαιρετική, όπως και της κας Παπαδημητρίου, το θέμα με τον Ηλία τραβάει πολύ. Κάτι πρέπει να κάνουν η Δάφνη και ο Νικόλας...

Η Νόρα, ο Λουκάς και η Εριέττα προσπαθούν να καταλάβουν ποιος τους έστειλε το dvd και ποιες είναι οι προθέσεις του, και στη συνέχεια συναντιούνται και με τους υπόλοιπους για να αποφασίσουν τι θα κάνουν με τα διαμάντια. Πολύ καλές σκηνές και η απόφαση στην οποία κατέληξαν ήταν σωστή, αλλά μάλλον η αστυνομία ήδη παρακολουθούσε το Λευτέρη, οπότε όσο προσεκτικός και να ήταν δεν θα είχε αποτέλεσμα...

Τη σκηνή Αμαλίας – Μελίτας εννοείται ότι δεν την είδα, αλλά φαντάζομαι τι θα πρέπει να έλεγαν. Για τη Μελίτα που δέχεται το ένα χτύπημα της μοίρας μετά το άλλο, κι έχασε τη δουλειά στην οποία δεν είχε δουλέψει και ποτέ και τους φίλους που η μαμά της τους είχε ζητήσει να την κάνουν παρέα, για την κακιά Εριέττα που δεν είπε την αλήθεια στο βλάκα Στέφανο, αλλά η καλή Μελίτα θα πάει να του τα πει όλα και να δει τι θα πάθει, και για την άλλη κατίνα της οικογένειας, την Αμαλία, που χθες ήθελε να χωρίσει το Ρούσσο, αλλά σήμερα που θα τον διεκδικήσει η Στέλλα δεν θέλει. Μέσα έπεσα; Nyxia

Τη Στέλλα επίσης εννοείται ότι δεν την είδα...

Πολύ καλές ήταν και οι σκηνές Νόρας – Λουκά και Εύας – Λευτέρη.

Η σκηνή Νταίζης – Στέφανου που προσπαθούν να ανακαλύψουν ποιος έχει τα διαμάντια και το dvd ήταν καλή ερμηνευτικά, αλλά δεν μάθαμε τίποτα καινούριο. Η πίστα, τι σχέση είχε με τα διαμάντια; Πάντως από όλη τη σκηνή μου έμεινε η έκφραση του Στέφανου όταν του τηλεφώνησε η Μελίτα.

Η Μελίτα συνεχίζει ακάθεκτη την ελεύθερη πτώση. Σαν 6χρονο που ξέρει την απάντηση στην ερώτηση της δασκάλας και θέλει να την πει πριν προλάβει κάποιο άλλο παιδάκι, στήθηκε έξω από το σπίτι της Εριέττας και περίμενε το Στέφανο για να του πει τις συγκλονιστικές πληροφορίες που έμαθε και να θριαμβολογήσει που επιτέλους βρήκε κάτι για να του αποδείξει ότι η Εριέττα είναι κακιά. Fskl Η Νεφέλη στο νηπιαγωγείο είμαι σίγουρη ότι συμπεριφέρεται πολύ πιο ώριμα. Μέσα στη μανία της να βρει τρόπο να κατηγορήσει την Εριέττα (γιατί μη μου πει κανείς ότι το έκανε για να προστατεύσει το Στέφανο), δεν σκέφτηκε ούτε καν ότι έκαψε το πιο δυνατό χαρτί του πατέρα της... Από τη σκηνή μου έμεινε η ψυχραιμία του Στέφανου που την άφησε να εκτεθεί – όπως γράφει και η fay66 – πριν της αποκαλύψει ότι τα ήξερε όλα, και η απογοήτευση στο βλέμμα του. Και ναι, η Μελίτα είναι όντως καθυστερημένη... Και κυριολεκτικά και μεταφορικά... sisi

Είπε βέβαια κι ότι δεν την έχει ξεπεράσει ακόμα, για να πετάξουν οι σεναριογράφοι μερικά «τυράκια» σε όλες τις πλευρές... Δεν ξέρω αν ο Στέφανος αποφάσισε να είναι με την Εριέττα για να ξεπεράσει τη Μελίτα, αλλά σημασία έχει ότι πρώτον, το αποφάσισε συνειδητά και δεύτερον, βλέπει και βλέπουμε όλοι μας τη συμπεριφορά της Μελίτας που ξεφτυλίζεται συνεχώς, όχι επειδή αγαπάει το Στέφανο, γιατί εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν τον αγάπησε ποτέ, αλλά για να την πει στην Εριέττα. Μετά από όσα έχουμε δει δεν υπάρχει τίποτα, καμμία μετάλλαξη, καμμία μεταστροφή και καμμία ανατροπή που θα μπορούσε να δικαιολογήσει μια ενδεχόμενη επανασύνδεση Στέφανου – Μελίτας. Ακόμα κι αν ο Στέφανος χώριζε κάποια στιγμή για τον οποιονδήποτε λόγο από την Εριέττα, σε αυτή τη Μελίτα δεν θα έπρεπε να ξαναεπιστρέψει, εκτός κι αν οι σεναριογράφοι θέλουν να καταστρέψουν τελείως το χαρακτήρα του. Και δυστυχώς ή ευτυχώς άλλη Μελίτα δεν μπορεί να υπάρξει. Η κατινιά, ο εγωισμός και η μικροπρέπεια δεν εξαφανίζονται, ακόμα κι αν προσπαθήσουν να μας δείξουν ότι ξαφνικά ωρίμασε σε μερικές μέρες ή σε μερικούς μήνες. Ελπίζω μόνο ο Στέφανος να εννοούσε αυτό που είπε, ότι η Εριέττα είναι ο πιο σημαντικός άνθρωπος στη ζωή του μετά το παιδί του... Efxi

Πολύ καλή η σκηνή του Στέφανου με την Εριέττα, αν και θα προτιμούσα να μην είναι τόσο σύντομη...

Πολύ καλή ήταν και η σκηνή Εριέττας – Ρούσσου. Χάρηκα πολύ με αυτά που του είπε η Εριέττα. Μπορεί ο Ρούσσος να θεωρούσε το Λουκά εύκολο αντίπαλο, τόσο γιατί εκείνος τον βοήθησε να γίνει αυτό που είναι και άρα ξέρει και τις μεθόδους που θα χρησιμοποιήσει, όσο και γιατί ο ίδιος έχει πολύ περισσότερα όπλα στη διάθεσή του απ’ ότι ο Λουκάς, αλλά μάλλον δεν είχε λάβει υπόψην του τα στοιχεία που έχει η Εριέττα από τον Χατζηβασιλείου και τη δύναμή της που είναι αποφασισμένη να τη χρησιμοποιήσει, αν την προκαλέσει. Και πολύ καλά θα κάνει! Thumbs up

Άκουσα και το ανέκδοτο της ημέρας: η Μελίτα αγαπάει το Στέφανο, λέει... lmao Φαίνεται αυτό...

Ο Λευτέρης συνελήφθη και περιμένω να δω τι θα πει για να εξηγήσει πώς βρέθηκαν στα χέρια του τα διαμάντια...

Καλό και πολύ του είναι, κι αυτό επειδή είχε μερικές καλές σκηνές...

Υ.Γ. Kapetanissa, sarita oscar

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Μάης 03, 2011 12:37 am

nefelik μου ευχαριστω και ανταποδιδω oscar
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Μάης 03, 2011 12:46 am

ευχαριστώ πολύ gxnel και nefelik red : thanks :
fantina, τέλος, το κλείσαμε.... μετρημένες οι μέρες της τζαμαρίας....Ksilo
(στο λαιμό μου 'χει κάτσει, μπαστακώνονται συνέχεια εκεί ορθοί..... κιρσούς καλέ!!!!)
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Μάης 03, 2011 1:30 am

kapetanissa έγραψε:Καλό μήνα και πάλι.... (να το εμπεδώσουμε, μπας και μας ακούσει και κανένας...)

Λοιπόν.... για αρχή, fantina, θες βοήθεια στο θρυψάλιασμα, ε, θες? Θες?
Θες..... και θα' ρθω κι εγώ!
Αμάν αυτή η τζαμαρία.... μ' άρεσε η σκηνή της μάζωξης, αλλά έλεος πια, ολόκληρο μέγαρο, ένα σαλονάκι να καθίσουν σαν άνθρωποι, έχουν κι ετοιμόγεννη μαζί, δεν τους βρίσκεται? Μα, έλεος....

Στο Ηλίας Αντιγόνη είχα μείνει Confused? έτσι. Άψογοι και οι δύο, αλλά εγώ δεν κατάλαβα τίποτα.....

Σήμερα μ' άρεσε και το Νταίζη Αντιγόνη και το Νταίζη Στέφανος.... καλά, γενικώς το Καρταλέικο το 'χει.... για ερμηνείες μιλάμε, γιατί από σενάριο.... το ακαταλόγιστο.....

Η Έρι πέρασε και σάρωσε, δυναμική και κουκλάρα, χαίρομαι να τη βλέπω....

Και θα προτιμούσα βέβαια κι εγώ να βλέπω Λουκά Νόρα ΧΩΡΙΣ αστεράκια.... Και όσο τους είδα σκέτους ή σε άλλους συνδυασμούς, μια χαρά μ' αρέσανε φυσικά....

Η άλλη η πανηλίθια ξεκατινιάστηκε πάλι. Τι ξεφτίλα Θε μου.... Τι κατρακύλα.... Είμαι υπερβολική, το ξέρω, αλλά σχεδόν ντράπηκα για λογαριασμό της.... Τι μικροπρέπεια έδειξε, πάαααααλι...... και ένα αρκετά ικανοποιητικό άδειασμα από Στεφ.... Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο βέβαια, και θα συμφωνήσω με τις συμφορουμίτισες, πρέπει να μαζευτεί αυτή η αηδία, αλλιώς ο Στέφανος καίγεται σταχτοριστικά και μπουρμπεροαμετάκλητα....

Τη σκηνή Αμαλίας-πανηλίθιας την πετάω στο καλάθι ως έχει/ Που ρωτάει μονίμως η μια την άλλη τι να κάνει. Να πάτε σ' έναν ψυχίατρο πακέτο, να σας κάνει κι έκπτωση, τώρα που η μικρά έμεινε άνεργη -μη χε...... χαιρετήσω.

Για τον Ρούσσο μου τελειώσανε τα λόγια. Αποκαΐδια πια.

Α, ρε έρμε Λευτέρη... δε σου τρέχει. Μακριά απ' το σπίτι μου πρωτομηνιά, αυτό σου λέω μόνο.....

Από πλέον ενδελεχή ανάλυση, έχω καλυφθεί δεόντως και επαρκώς από fay66, jessie, fantina, roria Thumbs up Love!

Και θα το πω μέτριο, ελαφρά τη καρδία, και θα Ypnos γιατί Sleep

Τα ζοφερά μου τα έγραψα πιο πάνω. Να είσαι καλά, kapetanissa, που με κάλυψες πλήρως σε επίπεδο πολυεδρικού, όπως πάντα,σχολιασμού. Ελπίζω να δέχεστε κι άλλους επίδοξους υαλοπινακοθραύστες στην παρέα. Να τη δω (και να την ακούσω) θρύψαλα αυτή τη τζαμαρία και τι στον κόσμο!
nefelik, τα ωροσκόπια μελέτησες, το φλυτζάνι διάβασες, τη σπάλα τ' αρνιού κοίταξες, τα χαρτιά έριξες, δεν ξέρω τι έκανες, πάντως η σκηνή Αμαλίας-Μελίτας εκτυλίχθηκε ακριβώς όπως την περιγράφεις!
aggeliki, εννοείς ότι στα είκοσι επεισόδια που απομένουν θα πρέπει να χωρέσουν ακόμα 38 κύματα;;; affraid
Σε καταλαβαίνω πάντως. Οι σκηνές του Στέφανου με τη Μελίτα εμπεριέχουν έτσι κι αλλιώς κάτι το γελαστικό. Όλο και κάπου θα οφείλεται αυτό.
Sarita, προσωπικά θα προτιμούσα να μην βγαίνετε στις επτά για καφέ με τη φίλη σου, αλλά να βλέπετε τηλεφωνικά μαζί τα επεισόδια και μετά να μας κάνεις μια γραπτη αναμετάδοση. Ξέρω ότι ζητάω πολλά, ενδείκνυται όμως για εναλλακτική εκτόνωση σε περίπτωση που η Εριέττα ως παμπλούτου θα έχει βάλει άθραυστα τζάμια!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Μάης 03, 2011 1:35 am

roria μου αν πιστευεις οτι βοηθαει μπορω να το καθιερωσω.Whats up εχουμε μιλαμε οσες ωρες θελουμε.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Μάης 03, 2011 9:33 am

roria με μεγαλης μας χαρα .....
οσοι ποιο πολλοι, τοσο το καλυτερο !!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 03, 2011 10:39 am



Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ χθες με το επεισοδιάκι γέλασα πολύ

Έξι (αυτοί που πέρσι φλέρταραν σε καθημερινή βάση με τα δύο μύρια τηλεθεατές) πλην ένας συν ένας συν δύο εκ των οποίων ο Στέφανος πέρσι έλεγε πως έχει σχέδια εκδίκησης για τους έξι (αυτοί που φέτος φλερτάρουν με το μύριο) ψήφισαν πιο επίσημα και απ τους βουλευτές όταν δίνουν ψήφο εμπιστοσύνης

Ο οποίος Στέφανος (βάλτε ένα χεράκι να βρούμε τα κοματάκια του) πήγε να συναντήσει το ένα κομάτι απ το παρελθόν του τουτέστιν τη Μελίτα και να της πει οτι η Εριέττα θα τον βοηθήσει να την ξεχάσει και του είναι τόσο σημαντική όσο και το παιδί του

Η οποία Μελίτα γιατί στράβωσε; Αν την έχει στην ίδια μοίρα με τον Άγγελο γραμμένη την έχει. Αυτός το Πάσχα ούτε σοκολατένιο αβγό δεν έκανε τον κόπο να του πάει του έρμου του αβάφτιστου. Κάνε δουλειά σου κορίτσι μου τρία χρόνια η μόνη σταθερή είναι σ αυτή τη σειρά. Κατίνα ήταν κατίνα μένει.

Αναρωτιέμαι η Εύα που για να καταφέρει να τη ρίξει έφαγε σφαίρα έχει κανένα κομάτι ή μπα; Τώρα που είπα Εύα να σας πω οτι χθες βεβαιώθηκα οτι με το Λευτέρη έχει σχέση ζωής. Έφιαξε καφέ στο σπίτι του σαν οικοδέσποινα ένα πράμα. Έτσι κι αλλιώς ρε κούκλα μου απο απόσταση τα λέτε (σκηνάρα σαράντα δεύτερα παρακαλώ) δεν ρίχνεις κανένα ξεσκόνισμα να μην πάθεις απ τους καφέδες;

Ο Λευτέρης στη σκηνή της σύλληψης φορούσε το βαφτιστικό του μπουφάν και του ερχόταν λίγο μικρό αλλά δεν μπορώ να πω εκτίμησα ύψος και πλατάρες δίπλα στους κομπάρσους που φαίνονταν μισοριξιά δίπλα του οπότε δεν με χάλασε.

Χθες μπήκε ένα ακόμη κοματάκι στο παζλ της ζωής της πονεμένης Νταίζης. Τι βιασμοί και πράσινα άλογα. Το κορίτσι έχει βιώσει μεγάλο δράμα. Ξέρεις τι είναι να είσαι πρώτο όνομα στην άνω Κολοπετινίτσα (αν θυμάμαι καλά ο Οδυσσέας δεν μπορούσε να τη βρεί οπότε σε πόλη δεν νομίζω να ήταν) και ξαφνικά να έρχεται άλλο ξεπεταρούδι στο μαγαζί και να σου κλέβει την πρώτη θέση στη μαρκίζα;

Ο Ηλίας να πάει επειγόντως στο γιατρό. Πήρε τώρα τις ρούγες κι άρχισε τις επισκέψεις στην Αντιγόνη. Βέβαια άδικο δεν είχε. Η κυρία ήθελε να φυτέψει την Εύα αλλά δεν τα κατάφερε. Μηδέν στην κηπουρική. Αντίθετα ο Ηλίας την είχε τόσα χρόνια φυτεμένη τη μακαρίτισα τη Μαιρούλα. Τέτοια ακούω και γελάω ήταν ανάγκη να μιλήσουν για φυτέματα; Εγώ φταίω που έκανα το συνειρμό; Αλλά για να κόψω το καλαμπούρι ήταν ίσως το μοναδικό πράγμα που άξιζε να δει κανείς απ το επεισόδιο. Ο Ηλίας με τα λόγια του με έκανε να σκεφτώ όσα είχα δει να διαδραματίζονται στο χώρο που καταστρέφεται υπήρχε δηλαδή το συναίσθημα και απέναντι σε μια άξια Αντιγόνη η σκηνή βγήκε καταπληκτική.

Επίσκεψη όμως πήγε κι Εριέττα. Όταν είπε στο Ρούσσο οτι ο πατέρας της κατέγραφε στο μαγνητοφωνάκι τις συνομιλίες του θυμήθηκα το Χατζημακαρίτη και λύθηκα πάλι στο γέλιο. Απ αυτόν τελικά δεν γλιτώνουμε με τίποτα. Σε πέντε επεισόδια έπαιξε κι ακόμη μ αυτόν ασχολιόμαστε.

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο και φυσικά δεν το ψηφίζω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από katie007 Τρι Μάης 03, 2011 11:06 am

Δεν εννοω Ioukitsa.να επανελθει <ενεργα >και <αυτοπροσωπως>στην σειρα ο Μανος...Ειναι δυνατον ομως να <αιωρειται >ως υποψια η ως<πνευμα >να πουμε....η μεσω αλλου <εκπροσωπου >του ,να θελει και να επιδιωκει την αποκατασταση της αληθειαςκαι την ικανοποιηση του περι δικαι ου αισθηματος ....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Μάης 03, 2011 11:44 am

Clarabelle gelio gelio gelio
Αυτό με το βαφτιστικό μπουφάν του Λευτέρη το πρόσεξα κι εγώ. Εκείνο που δεν πρόσεξα, καθότι είχα φουρκιστεί ένεκα ο γνωστός τεμαχισμός,είναι αν αυτοί που ήρθαν να τον συλλάβουν, του έδειξαν αστυνομική ταυτότητα ή ένταλμα, ή αν απλώς ακολούθησε πειθήνια δυο τύπους με πολιτικά που βγήκαν απ' το πουθενά και του είπαν ότι τον συλλαμβάνουν (εντελώς off topic, αλλά μιας και μίλησες για κομπάρσους, θυμάσαι μήπως αυτούς που είχαν φέρει στη Βερα να κάνουν τους μεγαλομετόχους του Ομίλου, όταν τον ανέλαβε ο Στράτος; Ήταν στο δεύτερο κύκλο και παίζει να ήταν η πιο καλτ σκηνή της σειράς. ΑΠΑΙΧΤΟΙ).
fantina, το κλείσαμε. Δεν ξέρω αν έχουν βρει συγκλονιστικό φινάλε για φέτος, πάντως θα μου άρεσε η τελυταία σκηνή της σεζόν να ήταν αυτή η τζαμαρία σε κομμάτια ισάριθμα με εκείνα της καρδιάς του Στέφανου (δύσκολο).
sarita, συνέχισε εσύ, καλή μου, με τα τηλεφωνήματα να ξαλλεγράρουμε λιγάκι γιατί τη φουφού του καστανά τη βλέπω να εξακοντίζεται απειλητικά προς το Στέφανο, εκτός αν στο μεταξύ μας λυπηθεί κάποιος και παρεμβληθεί συναρμολόγηση των τεμαχίων. Η ελπίδα πεθαίνει ως γνωστόν τελευταία, αφού πρώτα ξεκάνει όλους τους υπόλοιπους.
Υ.Γ. Κι εγώ δεν το ψηφίζω.

roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Μάης 03, 2011 12:29 pm

Η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ με την Clarabelle, οπότε...

"Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;"


"Ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα;"

Για αρχή νομίζω ότι η Μαρία έχει κανει καποιο λάθος στην αριθμητική της παράσταση... Είναι, έξι πλην ένας, πλην ένας, συν ένας, συν δύο.. Έλειπε και η Δάφνη!!! ;D Προσπαθούν τελός πάντων να βγάλουν άκρη τα παιδιά να βρουν αν είναι "Φίλοι ή εχθροί" με τον τύπο που στέλνει τα λάφυρα της Νταίζης σε δόσεις... Κάπου έκει πετάγεται η Εύα και λέει "πάλι με ανώμαλο μπλέξαμε!" Και ερωτώ εγώ, ποιος ήταν ο προηγούμενος ανώμαλος; Οι παρόντες εξαιρούνται;


"Άτιμη κοινωνία"

Άλλους τους κατεβάζεις και άλλους τους ανεβάζεις στα Τάρταρα... lmao Μα από πρώτο όνομα imarton να ξεπέσεις έτσι... Να ρε γιατί γύρισε η κοπέλα, έπεσε η δουλειά και είπε να αλλάξει επαγγελματικό προσανατολίσμο... Ξέρεις τι είναι από εκεί που σου πετάνε γαρύφαλα να το γυρίσουν στο χαρτί υγείας;


"Ο χορτοφάγος βρυκόλακας"

Το γύρισε το βαμπίρ από το αίμα στο τοματόζουμο, είδε δεν τοπυ εβγαινε και το πήρε απόφαση! Εκείνη η Μελίτα αφού το εκδικητικό δεν το'χει τι το ζορίζει; Περισσότερο κατίνα βγαίνει παρά Λάρα Κροφτ, καλά για νύφη του Δράκουλα δεν το συζητώ δεν το'χει με την καμία, αν και τα μακριά δοντάκια μια χαρά θα γέμιζαν το κενό! Angel Ο Στέφανος πάντως είπαμε απαράδεκτος, "ήρθες"; Μέγα λάθος, "είσαι καθυστερημένη" είναι το σωστό!!!


"Κάτι πάτησα"

Μέτα από μια εξαιρετική σκήνη η οποία ταλαντευόταν ανάμεσα στην κηπουρική και το φόνο, τις τσουγκράνες και τα πιστόλια η Αντιγόνη πάει στο δωμάτιο της και ο Ηλίας φεύγει! Κάπου έκει πέφτει πάνω στο Χρήστο ο οποίος κάτι είχε πατήσει σίγουρα γιατί κοιταγε κάτω και όχι στην τζαμαρία της πόρτας... Πέθανα με το ύφος του μόλις είδε τον Ηλία!!! sisi


"Για γέλια και για κλάματα"

Η Εριέττα δηλώνει δυνατή, η Στέλλα καταλαβαίνει το ένα δίκιο τον παιδών, ο Ρούσσος κάνει δηλώσεις! Εγώ εκνευρίζομαι γιατί καποια στιγμή νόμιζα οτι γύρισε ο χρόνος πίσω -που τέτοια τύχη- και ο Άγγελος κατέλαβε το σώμα του Ρούσοου, τη ύφος ήταν αυτό στην Εριέττα καλέ; Από την άλλη η Αμαλία το παίζει Κρίτσερ, πάει-δεν πάει και η Μελίτα σιγοντάρει, ποσό να αντέξω μου λέτε; Η Νόρα γεννήσει στο τέλος και εμείς θα ψάχνουμε να βρούμε τον κάβουρα να μου θυμηθείτε!

* Κάτι λίγο από τα προσεχώς! Μόνο σε εμένα φαίνεται γελοίο που η Εύα μαθαίνει ότι κάτι δεν παέι καλά με τον Λευτέρη από τη Δάφνη; Πως γίνεται να μην τον παίρνει ούτε ένα τηλέφωνο και να την ενημερώνει η Δάφνη και δεν έιναι η πρώτη φορά...

Υ.Γ. Δεν ψηφίζω εννοείται...
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Μάης 03, 2011 12:44 pm

Μου άρεσε η σκηνή Αντιγόνης - Ηλία και μου άρεσε και η σκηνή Στέφανου-Μελίτας που έβγαλε θυμό και ένταση από δυο ανθρώπους που είναι ακόμα ερωτευμένοι αλλά ταυτοχρόνως και θυμωμένοι ο ένας με τον άλλον. Εξαιρετικοί όπως πάντα οι Σταύρου-Παπά με ακαταμάχητη χημεία ακόμα και στους καβγάδες.
Η σκηνή αυτή πιο συγκεκριμένα, διασαφήνισε για ποιο λόγο ο Στέφανος τα έφτιαξε με την Εριέττα: όπως είπε χωρίς περιστροφές ο ίδιος, για να τον βοηθήσει να ξεπέρασει την Μελίτα. Από αυτό και μόνο, το ότι ο παράγοντας Μελίτα ήταν που έκανε τον Στέφανο να στραφεί προς την Εριέττα και όχι οι όποιες χάρες της Εριέττας καθεαυτής, μπορεί να καταλάβει κανείς ότι η σχέση Στέφανου Εριέττας έχει σαθρά θεμέλια.
Επίσης για μια ακόμα φορά ο Στέφανος απαγγέλλει σαν ποίημα ότι η Εριέττα τον αγαπάει, τον εμπιστεύεται κλπ αρνείται όμως ο ίδιος να αρθρώσει τις φράσεις "την αγαπώ" και "είμαι ερωτεμενός μαζί της" γιατί βέβαια η μόνη γυναίκα για την οποία έχει αυτά τα συναισθήματα ο Στέφανος είναι η Μελίτα.
Η σκηνή του με την Εριέττα ήταν άχαρη και έδειξε ότι και που έγιναν ζευγάρι τίποτε δεν άλλαξε στην ρουτίνα τους: πάλι μπροστά σε μια τζαμαρία να μιλάνε για μπίζνες και σκοτεινές ιστορίες.
Ειλικρινά με στεναχωρεί ο Στέφανος που βλέπω. Έχει βάλει στόχο από εγωισμό να ξεπεράσει την Μελίτα και γι' αυτό ταμπουρώνεται σε μία σχέση με μια γυναίκα για την οποία αισθάνεται εκτίμηση και συμπαράσταση - ούτε λόγος για πάθος ή για έρωτα ή για οποιοδήποτε μεγάλο συναίσθημα.
Δεν ξέρω πώς αλλά θέλω να βγει από αυτήν την αρνητική αντιμετώπιση της ζωής και να τα ξαναβρεί με την Μελίτα του.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 03, 2011 1:09 pm

edem4ever έγραψε:
"Ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα;"

Για αρχή νομίζω ότι η Μαρία έχει κανει καποιο λάθος στην αριθμητική της παράσταση... Είναι, έξι πλην ένας, πλην ένας, συν ένας, συν δύο.. Έλειπε και η Δάφνη!!! ;D Προσπαθούν τελός πάντων να βγάλουν άκρη τα παιδιά να βρουν αν είναι "Φίλοι ή εχθροί" με τον τύπο που στέλνει τα λάφυρα της Νταίζης σε δόσεις... Κάπου έκει πετάγεται η Εύα και λέει "πάλι με ανώμαλο μπλέξαμε!" Και ερωτώ εγώ, ποιος ήταν ο προηγούμενος ανώμαλος; Οι παρόντες εξαιρούνται;


Ζητώ ταπεινά συγνώμη για τα ανεπαρκή μαθηματικά μου αλλά είμαι του καλλιτεχνικού η δόλια
Οταν λες ποιός ήταν ο προηγούμενος ανώμαλος εννοείς οτι πήγες και θυμήθηκες τα μαύρα νυφικά και τα αγκάθινα στεφάνια; Θα σε μαλώσω. Αυτό το κομάτι του ο Στέφανος επίσης το άφησε στο παρελθόν. Τελικά έχει απομείνει τίποτα να πάρει κι αυτή η έρμη η Εριέττα που ξεροστάλιασε όλο το χειμώνα στη τζαμαρία να τον περιμένει;


edem4ever έγραψε:
* Κάτι λίγο από τα προσεχώς! Μόνο σε εμένα φαίνεται γελοίο που η Εύα μαθαίνει ότι κάτι δεν παέι καλά με τον Λευτέρη από τη Δάφνη; Πως γίνεται να μην τον παίρνει ούτε ένα τηλέφωνο και να την ενημερώνει η Δάφνη και δεν έιναι η πρώτη φορά...


Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου φάνηκε περίεργο. Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες. Τον βλέπει πέντε λεπτά (είδες πόσο large είμαι; ) και μετά καμία επαφή μέχρι την επομένη ίδια ώρα. Να συντηρείται η επιθυμία βρε αδελφέ. Δεν άκουσες προχθές που ο Λουκάς τον συμβούλεψε να πει τα καθέκαστα στην Εύα την επομένη πρωί πρωί; Αυτό έλειπε να μιλάνε και στο τηλέφωνο. Τι τον πέρασες το Λευτέρη κανέναν αγενή να ενοχλεί στα ξένα σπίτια τη νύχτα; Άσε που με την κρίση κάνουν οικονομίες. Ξέρεις τι κοστίζει ο λογαριασμός του κινητού;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Μάης 03, 2011 1:21 pm

Clarabelle έγραψε:


Ζητώ ταπεινά συγνώμη για τα ανεπαρκή μαθηματικά μου αλλά είμαι του καλλιτεχνικού η δόλια
Οταν λες ποιός ήταν ο προηγούμενος ανώμαλος εννοείς οτι πήγες και θυμήθηκες τα μαύρα νυφικά και τα αγκάθινα στεφάνια; Θα σε μαλώσω. Αυτό το κομάτι του ο Στέφανος επίσης το άφησε στο παρελθόν. Τελικά έχει απομείνει τίποτα να πάρει κι αυτή η έρμη η Εριέττα που ξεροστάλιασε όλο το χειμώνα στη τζαμαρία να τον περιμένει;

Το έχω αυτό το κακό, πρώτον θυμάμαι και δευτερον ότι θυμάμαι χαίρομαι, νόμιζω στην περίπτωση μας το πρώτο είναι χειρότερο! Η Εριέττα προφανώς είναι λιτοδίαιτη και δεν τρώει συκωταριά!

Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου φάνηκε περίεργο. Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες. Τον βλέπει πέντε λεπτά (είδες πόσο large είμαι; ) και μετά καμία επαφή μέχρι την επομένη ίδια ώρα. Να συντηρείται η επιθυμία βρε αδελφέ. Δεν άκουσες προχθές που ο Λουκάς τον συμβούλεψε να πει τα καθέκαστα στην Εύα την επομένη πρωί πρωί; Αυτό έλειπε να μιλάνε και στο τηλέφωνο. Τι τον πέρασες το Λευτέρη κανέναν αγενή να ενοχλεί στα ξένα σπίτια τη νύχτα; Άσε που με την κρίση κάνουν οικονομίες. Ξέρεις τι κοστίζει ο λογαριασμός του κινητού;

Καλέ κόψε κάτι δεν βγαίνω! Ακου πέντε λεπτά, σε καιρούς συναισθηματικής κρίσης του ρουσσαΐικου; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα!
Κομμένα τα τηλέφωνα τώρα συνενοούμαστε με αναπάντητες, μία "ναι", δύο "όχι"! sisi Τα υπόλοιπα από κόντα αν βρεθούμε!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από ginak Τρι Μάης 03, 2011 1:31 pm

Ψήφισα πολύ καλό. Αυτό διότι σε σύγκριση με ότι άλλο βλέπουμε στη TV έτσι είναι. Τώρα σε λεπτομέρεις και διαβάζοντας και τα παραπάνω σχόλια τι να πώ. Εμείς τα λέμε, γράφουμε, εμείς τ' ακούμε. Πράγματι αυτο το σύρσυμο όλων των περιπτώσεων σπάει νεύρα. Απίθανος ο κύριος Ήλίας αλλά πρέπει κάτι να γίνει. Δεν αφήνεις τον πατέρα σου να χαθεί πρώτα και μετά να τρέχεις στους γιατρούς. Γιατί είστε βρε παιδιά όλοι εναντίον της Μελίτας. Αγαπάει το κορίτσι και όποιος αγαπάει και βλέπει οτι τα χάνει όλα αντιδρά όπως όπως. Απελπισία δείχνει η στάση της νομίζω.
Οσο για την Εριέττα δεν ξέρω γιατί κάτι δεν μου πάει καλά με την κυρία και μαλλον ο Στέφανος θα την πατήσει.
Λουξκάς - Νόρα όλα τα λευτά.
Συνεχίζεται η μεταμόρφωση της Νταιζούλας. Μέχρι πότε:
Και μια απορία που δεν αφορά το χθεσινό επεισόδια. Κάποιος φίλος γράφει οτι ο Αρης δεν είναι γιός του Λουκά, όπως΄είχαν αφήσει να νοηθεί και πέρυσι. Αυτό τελιά θα φανεί πουθενά ή θα χαθεί και αυτό στις τόσες αλλαγές πλευσης που γίνονται εφέτος.
Περιμένω και το σημερινό επεισόδιο με αγωνία

ginak

Θηλυκό Τόπος : Σπάρτη
Ασχολίες : Εργαζόμενη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Μάης 03, 2011 1:31 pm

edem4ever έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου φάνηκε περίεργο. Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες. Τον βλέπει πέντε λεπτά (είδες πόσο large είμαι; ) και μετά καμία επαφή μέχρι την επομένη ίδια ώρα. Να συντηρείται η επιθυμία βρε αδελφέ. Δεν άκουσες προχθές που ο Λουκάς τον συμβούλεψε να πει τα καθέκαστα στην Εύα την επομένη πρωί πρωί; Αυτό έλειπε να μιλάνε και στο τηλέφωνο. Τι τον πέρασες το Λευτέρη κανέναν αγενή να ενοχλεί στα ξένα σπίτια τη νύχτα; Άσε που με την κρίση κάνουν οικονομίες. Ξέρεις τι κοστίζει ο λογαριασμός του κινητού;

Καλέ κόψε κάτι δεν βγαίνω! Ακου πέντε λεπτά, σε καιρούς συναισθηματικής κρίσης του ρουσσαΐικου; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα!
Κομμένα τα τηλέφωνα τώρα συνενοούμαστε με αναπάντητες, μία "ναι", δύο "όχι"! sisi Τα υπόλοιπα από κόντα αν βρεθούμε!
Πέντε ολόκληρα λεπτά; Κι εγώ πού ήμουνα; Confused?

Βρε κορίτσια, έχετε υπερβολικές απαιτήσεις όμως. Αφού αυτά «δεν λέγονται απ’ το τηλέφωνο». lmao

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Μάης 03, 2011 1:35 pm

ginak έγραψε: Γιατί είστε βρε παιδιά όλοι εναντίον της Μελίτας. Αγαπάει το κορίτσι και όποιος αγαπάει και βλέπει οτι τα χάνει όλα αντιδρά όπως όπως. Απελπισία δείχνει η στάση της νομίζω.
Καλώς ήρθες στο forum!

Όσο για τη Μελίτα, κατά τη γνώμη μου, την κατινιά και τη μικροπρέπεια ή τις έχεις στο αίμα σου ή δεν τις έχεις. Και αν δεν τις έχεις, δεν συμπεριφέρεσαι έτσι ακόμα κι όταν είσαι απελπισμένος...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τρι Μάης 03, 2011 1:36 pm

Δεν το ειδα χθες...λογω ταξιδιου...(οχι οτι και ανευ ταξιδιου θα το βλεπα..) sisi αλλα οταν τρωω θελω να βλεπω κατι οποτε πριν λιγο που ετρωγα εβαλα και το ειδα στο γρηγορο...αλλα στο πολυ γρηγορο ομως...

Η μονη σκηνη που αξιζε ηταν Αντιγονης-Ηλια!!! Εκπληκτικοι και οι δυο ηθοποιοι... : respect : αλλα δεν κρατηθηκα να μη γελασω με τη ψυχραιμια της Αντιγονης και τις ατακες "ετσι οπως τα βγαζουν (τα δεντρα) παρτα" "λυπαμαι αν πληγωσα την οικολογικη σου συνειδηση" lmao lmao αλλα πιο πολυ γελασα με τον Χρηστο αλα Σπυρο Παπαδοπουλο "τι εγινε ρε παιδια?" livani sisi Ο ηλιας θελει επειγοντως γιατρο παντως.. Aww

Κατα τ'αλλα διαμαντοιστοριες, πολεμοι, εκδικησεις, πονεμενες τραγουδιαρες, κατινες και τα συναφη....δεν μ'ενδιαφερουν καθολου.... Nyxia

Δε ψηφιζω....
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Μάης 03, 2011 2:01 pm

nefelik έγραψε:
edem4ever έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου φάνηκε περίεργο. Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες. Τον βλέπει πέντε λεπτά (είδες πόσο large είμαι; ) και μετά καμία επαφή μέχρι την επομένη ίδια ώρα. Να συντηρείται η επιθυμία βρε αδελφέ. Δεν άκουσες προχθές που ο Λουκάς τον συμβούλεψε να πει τα καθέκαστα στην Εύα την επομένη πρωί πρωί; Αυτό έλειπε να μιλάνε και στο τηλέφωνο. Τι τον πέρασες το Λευτέρη κανέναν αγενή να ενοχλεί στα ξένα σπίτια τη νύχτα; Άσε που με την κρίση κάνουν οικονομίες. Ξέρεις τι κοστίζει ο λογαριασμός του κινητού;

Καλέ κόψε κάτι δεν βγαίνω! Ακου πέντε λεπτά, σε καιρούς συναισθηματικής κρίσης του ρουσσαΐικου; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα!
Κομμένα τα τηλέφωνα τώρα συνενοούμαστε με αναπάντητες, μία "ναι", δύο "όχι"! sisi Τα υπόλοιπα από κόντα αν βρεθούμε!
Πέντε ολόκληρα λεπτά; Κι εγώ πού ήμουνα; Confused?

Βρε κορίτσια, έχετε υπερβολικές απαιτήσεις όμως. Αφού αυτά «δεν λέγονται απ’ το τηλέφωνο». lmao

Μην τρομάζεις καλέ, απλά τα πέντε λέπτα ακούγονται καλύτερα από το ένα λεπτό παρά κάτι!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Μάης 03, 2011 2:11 pm

edem4ever έγραψε:
nefelik έγραψε:
edem4ever έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου φάνηκε περίεργο. Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες. Τον βλέπει πέντε λεπτά (είδες πόσο large είμαι; ) και μετά καμία επαφή μέχρι την επομένη ίδια ώρα. Να συντηρείται η επιθυμία βρε αδελφέ. Δεν άκουσες προχθές που ο Λουκάς τον συμβούλεψε να πει τα καθέκαστα στην Εύα την επομένη πρωί πρωί; Αυτό έλειπε να μιλάνε και στο τηλέφωνο. Τι τον πέρασες το Λευτέρη κανέναν αγενή να ενοχλεί στα ξένα σπίτια τη νύχτα; Άσε που με την κρίση κάνουν οικονομίες. Ξέρεις τι κοστίζει ο λογαριασμός του κινητού;

Καλέ κόψε κάτι δεν βγαίνω! Ακου πέντε λεπτά, σε καιρούς συναισθηματικής κρίσης του ρουσσαΐικου; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα!
Κομμένα τα τηλέφωνα τώρα συνενοούμαστε με αναπάντητες, μία "ναι", δύο "όχι"! sisi Τα υπόλοιπα από κόντα αν βρεθούμε!
Πέντε ολόκληρα λεπτά; Κι εγώ πού ήμουνα; Confused?

Βρε κορίτσια, έχετε υπερβολικές απαιτήσεις όμως. Αφού αυτά «δεν λέγονται απ’ το τηλέφωνο». lmao

Μην τρομάζεις καλέ, απλά τα πέντε λέπτα ακούγονται καλύτερα από το ένα λεπτό παρά κάτι!



Βρε κορίτσια αν τα σφίξουμε λίγο έχουν πεντε λεπτα το δεκαπενθήμερο μην είστε υπερβολικές lmao
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης