Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 13 ]

Σύνολο Ψήφων : 50

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Μάης 03, 2011 3:07 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την Εριέττα στο γραφείο τους, ο Λουκάς έθεσε το ζήτημα μήπως ο αποστολέας δεν είναι μόνο ένας και το ίδιο η Νόρα και η Εριέττα και σκεφτόντουσαν αν είναι ή όχι με το μέρος τους. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Στέφανο, τον Λευτέρη και την Εριέττα στο σπίτι της ήταν πολύ ωραία, συζήτησαν για το τι θα πρέπει να κάνει ο Λευτέρης για το αν θα πρέπει να στείλει τα διαμάντια και μίλησαν γενικά για την υπόθεση αυτή. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς σκεφτόταν τι θα κάνουν με την υπόθεση και η Νόρα του τόνισε πώς θα πρέπει να αναλάβει και αυτός τις δουλειές του γραφείου τους. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη στο σπίτι του ήταν πολύ ωραία, η Εύα του είπε να στείλει τα διαμάντια και να προσέχει ώστε να μην βρουν στοιχεία του στον φάκελο και εκείνος της είπε ότι θα είναι γι' αυτό. Η σκηνή με τον την Δάφνη, τον Λευτέρη και τον Χρήστο στη δουλειά που η Δάφνη και ο Λευτέρης μιλούσαν και πήρε τηλ. τον Νικόλα ώστε να μην αργήσει και μετά πήγε από εκεί και ο Χρήστος να της πει πώς ο πατέρας της είχε περάσει από την Καρτάλαινα και εκείνη αφού τον ευχαρίστησε έφυγε από εκεί, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 557 - Ημερομηνία 02-05-2011

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τρι Μάης 03, 2011 5:15 pm

Καποια σχολια και απο μενα....

Εμ! Αυτα παθαινει οποιος σπαει το πρωτοκολλο της Εδεμ....
"Δεν νοειται να παρθει οποιαδηποτε σημαντικη αποφαση χωρις την καθοδηγηση της Νταιζης...." Οριστε τωρα τα αποτελεσματα, δεν την συμβουλευτηκατε και μας μαγκωσαν τον Λευτερακη....
Θα το μαθει τωρα η πονεμενη και αντε να βρειτε τρυπα να κρυφτειτε!!! BadMood

Back to Kartaleiko, τι κεραμιδα ξεφουρνισε η στοργικη κορουλα και την αφησε ανεκμεταλλευτη η μανουλα....
"Μανα πες μου για να σε προστατευσω..." Παει μου χαλασαν και την Αντιγονη, να ακουει τετοια μαργαριταρια και να μην αντιδρα.... Confused?

Ευτυχως που επιστρατευτηκε ο big brother Στεφανος για να ενημερωσει την πανεξυπνη αδελφουλα μπας και προχωρησει λιγο η ιστορια....
Στην συζητηση μεσα απο τα ο κλεψας, του κλεψαντος που ανεσυρε εφιαλτικες μνημες στο απληστο μυαλο της Νταιζουλας, μαθαμε επισης για μια ακομα τραυματικη εμπειρια της.....
Σταθηκε αδικη ακομα και στα της πιστας, γαρυφαλλου και μαρκιζας..... Βλεπετε το τριτοδευτερη δεν κολλαει πλεον με μια αγια, πονεμενη και πανεξυπνη.... οποτε ας το αλλαξουμε κι αυτο!!! Πως το λεγε η Βουγιουκλακη στην "Σοφερινα"??? "Απλουστατον!!!" Καπως ετσι λειτουργει και η πενα των συγγραφεων για την μεταμορφωση του τσοκαρου..... Nyxia

Τελικα βιαστηκαμε να χαρουμε με την αποχωρηση της μπουκλωτης απο το γραφειο της Νορας.... Τουλαχιστον εκει η μιρλα και η κατινια ηταν σε πιο μικρες δοσεις, ενω οι αντιστοιχες αναλυσεις ντουετο με την Αμαλια κρατανε υπερβολικα πολυυυυυυυυυ..... Τον ατελειωτο εχουν οι σκηνες τους....................... Sleep

Για την σκηνη καπιταλε μεσα στο Τerios (Mon Dieu quelle decadence,monsieur Kartalis!!! ), εγω αναγνωρισα γνωστες συμπεριφορες και απο τους δυο Απολυτους....
Η γνωστη κοντοφθαλμη Μελιτα, που προσπαθει μεσα απο μικροπρεπειες, κατινιες, κακιες να καλυψει την εγωιστικη της μανια........ Ο γνωστος Στεφανος με την καρδια καφενειο, που μονιμως στις συζητησεις με την εκαστοτε πρωην, προσβαλλει την εκαστοτε νυν.... και τουμπαλιν!!! pillow

Λουκανορακια λατρευω αλλα χωρις παρεμβολες Στελλας, διαμαντοσυζητησεων και Ρουσσοεκδικησεων...... Siga...

Στα συν του επεισοδιου οι σκηνες Αντιγονης-Ηλια και Εριεττας-Ρουσσου, μονο για το ερμηνευτικο κομματι γιατι στο σεναριακο μπαζει απο παντου.....

Η εμφανιση του Χρηστου ακομα και χωρις το λουρι της Νταιζης, ερμηνευεται παλι απο σεναριακη αδιαφορια.....

Σημερα ψυχανεμιζουμε οτι θα φορεθει το σλογκαν " Τα μαθατε??? Συνελλαβαν τον Λευτερη!!! " απο τα χειλη ολου του καστ..... wall

Υ.Γ. Στο στυλιστικο κομματι, δεν θεωρω τον εαυτο μου πουριτανη αλλα με χαλαει πολυ το μηκος της φουστας της Στελλας..... Ειδικα χθες που συνομιλουσε με τον Λουκα στο γραφειο διπλα διπλα, η εικονα που ειχε μπροστα του ο γαμπρος δεν ηταν καθολου κολακευτικη για την πεθερα του..... Ξεκαθαριζω οτι δεν αναφερομαι στην ηθοποιο αλλα στην ηρωιδα....

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Μάης 03, 2011 5:24 pm

Για το Terios το σκέφτηκα κι εγώ! Μάλλον θα πρέπει να ήταν το αυτοκίνητο πόλης (!) του Monsieur Kartalis εκτός αν η κρίση τον έχει πλήξει τόσο γερά.
Για το τελευταίο επίσης το σκέφτηκα κι εγώ και προσυπογράφω. Η μαμά μου πάλι δεν το σκέφτηκε απλώς, το εξέφρασε κιόλας και μάλλον κάπως λιγότερο κομψά (για την ηρωίδα ασφαλώς και την γενικότερη πολιτεία της)...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης