Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_lcap38%Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_rcap 38% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_rcap 22% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_lcap13%Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_rcap 20% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Empty Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 5:37 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 7:05 pm

Εγώ το μόνο που έχω να σχολιάσω(επειδή είμαι πάρα πολύ χαρούμενη και δεν είχα όρεξη για τίποτα) είναι τον Παναγιώτη-Αστυνόμο: ήταν τέλειος....τον ΛΑΤΡΕΨΑ!!!!!

Ψηφίζω πολύ καλό!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 7:09 pm

Ασπάστηκα:

1.Παναγιωτης-Χρησταρας:Η ειρωνεια του αστυνομου προς το Χρήστο εξαιρετικη!

2.Λιάκος-Αγγέλα-Μαρίλια:Το τραυμα θα γιάνει ο Ηλίας να δουμε!
Μιλησε η εγωστρια Μαριλια για τον δηθεν εγωισμο της Παρεας!

3.Λουκάς-Νόρα:Μη μου θιγεται το Λουκα κυρία Βενετη
τελευταια δουλευει!

4.Ερη-Μπεκρου:έξοχη η Λάμπου! Μα καλα ουτε το "κατοικοεδρεύει" δεν μπορει να πει
τη σκουλικομηρμηγκότρυπα θέλω να δω πως θα την πει lmao
Γιατι να πουν ευχαριστω ο Στέφανος με την Ερη δεν καταλαβα, το καθηκον της εκανε!
Πηγε να κανει επιδειξη ισχυος.
Ασύλληπτη η συμπεριφορα της Έρης υποδαυλισε την Μπεκρου!

5.Ευα-Στεφανος:Αχ τι ωραια σκηνουλα γιατι τους χωρισαν?
Γιατι τους εκαναν ετσι? Ο Στεφανος μεγαλο φαουλ που δεν καθησε να
συζητησει λεπτομερειες με το Ευακι για τη βαφτιση του γιου τους!

6.Λουκάς-Νόρα:Ταυρος εγινε ο Λουκάς μετα την απόλυση της Νόρας!
Κατα μανα κατα κυρη στον πατο ο μπαμπας Ρούσσος στον αποπατο η Μπεκρο-κόρη!

7.Θεαρα-Παναγιωτης:Σαγηνευτικη η Παπαδημητρίου και ενδυματολογικα και υποκριτικά!
Η Ειρωνεια ειναι ειδικοτητα της Θεαρας μου αστυνομε! : respect :

8.Λουκάς-Ρούσσος:Εξαίσιος ο Λουκάς στο χωσιμο του στο Ρούσσο! : respect :
Και ειχε απολυτο δικιο:

9.Νόρα-Στελίτσα:Θυμηθηκε την κόρη της η Στέλλα πάλι καλα!
όχι που θα το αφηνες εσυ ευκαιρια να μη δεις το γεροντοέρωτα σου μουρλίτσα!
Μια ηρεμη εγκυμοσυνη δεν θα περασει καμια πρωταγωνιστρια?

10.Λευτερης-Δαφνη:Ανησυχουν για το τι λεγεται στο τμημα σχετικα με τα διαμαντια!
Και ο Λευτερης της λεει να μην αφησουν ετσι το Λιακο!

11.Νικόλας-Δαφνη-Λιάκος:Δυστυχως πρεπει να ξεκινησετε διαδικασιες

12.Ευα-Μαριλια-Αγγελα:Ειρωνικη η Μαριλια, ξεχασε τα όνειρα της
για τον νεο της "έρωτα" προσβάλλει τους άλλους!

13.Αμαλι-Στελλίτσα:Που πηγες να βρεις το δικιο σου με την παλια κολλητη σου?
Συνεταξου, συνεταξαμενη....Στελλίτσα

14.Λουκάς-Αστυνομος:Μεγαλο το διλημμα στο Λουκά

15.Στεφανος-Ερη:Φανταστική σκηναρα!Πόσο δικιο είχε η Ερη σε όσα του ειπε για τη μπεκρου!
ότι προτιμα να τον κλεισει φυλακη παρα να ειναι μαζι με την Ερη μας!

16.Ο Λευτερης τα χωνει σε Χρηστο-Οχιά στο μπαρ και πολυ αργησε!

17.Λουκάς-Θεαρα μου:εφτασε σε δυσκολο σημειο ο Λουκάς,
φορτισμενος ψυχολογικα!Πόσο μου αρεσουν οι κοινές σκηνές τους!

Σπάστηκα:

1.Ρούσσος-Μπεκρου: Το διδυμο της συμφορας πλεον....Νομιζω πως πονταρει στην κατινια της
γι αυτο της δινει πάσα....Ωραιος πατερας και ωραία κορη κακιασμενη στον Κεάδα!

2.Παναγιωτης-Οχιά:Συγνωμη Παναγιωτη μου αλλα παιζεις με την Οχιά!
Ρε παιδια γιατι μονο εσεις λειτουργειτε με πολιτισμό?
Στο Ελληνικο αστυνομικο τμήμα τους τουλουμιαζουν κανονικα lmao
Εγω να δεις αστυνομε ποσο κουράστηκα!

3.Στεφανος-Μπεκρου:Εξαιρετικος ο Στεφανος με όσα ειπε στη πρωην σφουγγαριστρα του.
Πολυ ωραια της τα ειπε!Πόσο φτηνη ειναι αυτη η γυναικα? Στυγνη εκβιαστρια η Μελιτουλα!
Εσυ τον εκανες το Στεφανο να σου φερεται ετσι παλιοκοριτσο σου αξιζουν και τα χειροτερα!
Αντι να κατηγορησει τον εαυτο της κατηγορει την Ερη! Ποσους πια να αγαπησει καλε?
Μάνο, Οδυσσεα, Στεφανο αντε να κλεψεις και τον γκόμενο της Μαριλιας ξετσιπωτη!

4.Θεαρα-Χρηστος-Οχιά-Παναγιωτης:Τις πιο πολλες ατακες τις ειχε κλασσικα η Οχιά!
Εκνευριστικό όλο αυτο με τους γκεστ ρόλους!

5.Γεροντοέρωτας:Μπα τα χωνει η Στελλιτσα στον Πετρακο της?
Απαπαπα και στα μέλια να είναι και στα μαλωματα μονο που τους βλέπω σε σκηνες
μαζι χαλιέμαι....Που να καταληξετε καλε? Γιατι ξεκινησατε απο καπου?

6.Οχια-Χρησταρας-Θεαρα:Μη πιεζεται καλε την αθωα Οχια΄δεν μπορει να λειτουργησει!
Αχ Θεαρα μου και Χρηστο κριμα να εισαι σε τετοια σκηνη!

Αν και σημερα ειχε Οχια και αρκετη Μπεκρου,
αν και ειχε ασχημες στιγμες το επεισόδιο
θα τα παραβλέψω θα μεινω στο δυναμικο Πετράκη, στη σαγηνευτικη Παπαδημητρίου
στις υπέροχες Ξυλά, Δρακουλάκη και στους επιβλητικους Σταύρου και Λάμπου!
Για τις ερμηνείες θα ψηφισω Καλό!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 7:19 pm

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα:

1.Παναγιωτης-Χρησταρας:Η ειρωνεια του αστυνομου προς το Χρήστο εξαιρετικη!

2.Λιάκος-Αγγέλα-Μαρίλια:Το τραυμα θα γιάνει ο Ηλίας να δουμε!
Μιλησε η εγωστρια Μαριλια για τον δηθεν εγωισμο της Παρεας!

3.Λουκάς-Νόρα:Μη μου θιγεται το Λουκα κυρία Βενετη
τελευταια δουλευει!

4.Ερη-Μπεκρου:έξοχη η Λάμπου! Μα καλα ουτε το "κατοικοεδρεύει" δεν μπορει να πει
τη σκουλικομηρμηγκότρυπα θέλω να δω πως θα την πει lmao
Γιατι να πουν ευχαριστω ο Στέφανος με την Ερη δεν καταλαβα, το καθηκον της εκανε!
Πηγε να κανει επιδειξη ισχυος.
Ασύλληπτη η συμπεριφορα της Έρης υποδαυλισε την Μπεκρου!

5.Ευα-Στεφανος:Αχ τι ωραια σκηνουλα γιατι τους χωρισαν?
Γιατι τους εκαναν ετσι? Ο Στεφανος μεγαλο φαουλ που δεν καθησε να
συζητησει λεπτομερειες με το Ευακι για τη βαφτιση του γιου τους!

6.Λουκάς-Νόρα:Ταυρος εγινε ο Λουκάς μετα την απόλυση της Νόρας!
Κατα μανα κατα κυρη στον πατο ο μπαμπας Ρούσσος στον αποπατο η Μπεκρο-κόρη!

7.Θεαρα-Παναγιωτης:Σαγηνευτικη η Παπαδημητρίου και ενδυματολογικα και υποκριτικά!
Η Ειρωνεια ειναι ειδικοτητα της Θεαρας μου αστυνομε! : respect :

8.Λουκάς-Ρούσσος:Εξαίσιος ο Λουκάς στο χωσιμο του στο Ρούσσο! : respect :
Και ειχε απολυτο δικιο:

9.Νόρα-Στελίτσα:Θυμηθηκε την κόρη της η Στέλλα πάλι καλα!
όχι που θα το αφηνες εσυ ευκαιρια να μη δεις το γεροντοέρωτα σου μουρλίτσα!
Μια ηρεμη εγκυμοσυνη δεν θα περασει καμια πρωταγωνιστρια?

10.Λευτερης-Δαφνη:Ανησυχουν για το τι λεγεται στο τμημα σχετικα με τα διαμαντια!
Και ο Λευτερης της λεει να μην αφησουν ετσι το Λιακο!

11.Νικόλας-Δαφνη-Λιάκος:Δυστυχως πρεπει να ξεκινησετε διαδικασιες

12.Ευα-Μαριλια-Αγγελα:Ειρωνικη η Μαριλια, ξεχασε τα όνειρα της
για τον νεο της "έρωτα" προσβάλλει τους άλλους!

13.Αμαλι-Στελλίτσα:Που πηγες να βρεις το δικιο σου με την παλια κολλητη σου?
Συνεταξου, συνεταξαμενη....Στελλίτσα

14.Λουκάς-Αστυνομος:Μεγαλο το διλημμα στο Λουκά

15.Στεφανος-Ερη:Φανταστική σκηναρα!Πόσο δικιο είχε η Ερη σε όσα του ειπε για τη μπεκρου!
ότι προτιμα να τον κλεισει φυλακη παρα να ειναι μαζι με την Ερη μας!

16.Ο Λευτερης τα χωνει σε Χρηστο-Οχιά στο μπαρ και πολυ αργησε!

17.Λουκάς-Θεαρα μου:εφτασε σε δυσκολο σημειο ο Λουκάς,
φορτισμενος ψυχολογικα!Πόσο μου αρεσουν οι κοινές σκηνές τους!

Σπάστηκα:

1.Ρούσσος-Μπεκρου: Το διδυμο της συμφορας πλεον....Νομιζω πως πονταρει στην κατινια της
γι αυτο της δινει πάσα....Ωραιος πατερας και ωραία κορη κακιασμενη στον Κεάδα!

2.Παναγιωτης-Οχιά:Συγνωμη Παναγιωτη μου αλλα παιζεις με την Οχιά!
Ρε παιδια γιατι μονο εσεις λειτουργειτε με πολιτισμό?
Στο Ελληνικο αστυνομικο τμήμα τους τουλουμιαζουν κανονικα lmao
Εγω να δεις αστυνομε ποσο κουράστηκα!

3.Στεφανος-Μπεκρου:Εξαιρετικος ο Στεφανος με όσα ειπε στη πρωην σφουγγαριστρα του.
Πολυ ωραια της τα ειπε!Πόσο φτηνη ειναι αυτη η γυναικα? Στυγνη εκβιαστρια η Μελιτουλα!
Εσυ τον εκανες το Στεφανο να σου φερεται ετσι παλιοκοριτσο σου αξιζουν και τα χειροτερα!
Αντι να κατηγορησει τον εαυτο της κατηγορει την Ερη! Ποσους πια να αγαπησει καλε?
Μάνο, Οδυσσεα, Στεφανο αντε να κλεψεις και τον γκόμενο της Μαριλιας ξετσιπωτη!

4.Θεαρα-Χρηστος-Οχιά-Παναγιωτης:Τις πιο πολλες ατακες τις ειχε κλασσικα η Οχιά!
Εκνευριστικό όλο αυτο με τους γκεστ ρόλους!

5.Γεροντοέρωτας:Μπα τα χωνει η Στελλιτσα στον Πετρακο της?
Απαπαπα και στα μέλια να είναι και στα μαλωματα μονο που τους βλέπω σε σκηνες
μαζι χαλιέμαι....Που να καταληξετε καλε? Γιατι ξεκινησατε απο καπου?

6.Οχια-Χρησταρας-Θεαρα:Μη πιεζεται καλε την αθωα Οχια΄δεν μπορει να λειτουργησει!
Αχ Θεαρα μου και Χρηστο κριμα να εισαι σε τετοια σκηνη!

Αν και σημερα ειχε Οχια και αρκετη Μπεκρου,
αν και ειχε ασχημες στιγμες το επεισόδιο
θα τα παραβλέψω θα μεινω στο δυναμικο Πετράκη, στη σαγηνευτικη Παπαδημητρίου
στις υπέροχες Ξυλά, Δρακουλάκη και στους επιβλητικους Σταύρου και Λάμπου!
Για τις ερμηνείες θα ψηφισω Καλό!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
Loukitsa, συμφωνώ σε όλα. : respect :

Υ.Γ. Συγγνώμη για το off topic, αλλά επειδή ξέρω ποια είναι η γνώμη των περισσότερων μελών του forum, είδα μια ψηφοφορία στο site του Mega σχετικά με το αν η γυναίκα που ταιριάζει περισσότερο στο Στέφανο είναι η Εριέττα ή η Μελίτα. Όσοι θέλετε μπείτε και ψηφίστε, για να κατατροπώσουμε το Μελιτόνι.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 7:31 pm

μου αρεσαν ολες οι σκηνες στο Τμημα....λατρεψα τον Παναγιωτη που πεταγε ειρωνειες και μπιχτες ειδικα στην Νταιζη...ειναι κοντα στη λυση του θεματος και δεν μασαει οσα κουλα του λεει το Καρταλεικο....

η Μαργαριτα-Νταιζη Παπαδοπουλου-Καρρα ας ξεκαβαλησει απο το καλαμι της ας κοψει τις ειρωνειες και τις μπιχτες.....φονο συγκαλυπτεις κοπελια και το "παπαδοπαιδι"-σκυλακι σου τον εκανε τον φονο!!!!με το ζορι να φορεσει σε ολους φωτοστεφανο η Νταιζη....ασε μας ρε κοπελια που σε αγχωνουν κιολας οι αλλοι και δεν μπορεις να σκεφτεις σοβαρα....εσυ το σα'ι'νι?????ελα ελα....το καλαμι σου και σε αλλη παραλια.....
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 274331

βρηκα δουλεια για το Μελιτονι...τωρα που ειναι στην ανεργια και πειναει....deliverygirl...delivery κατινιας!!!κουβαληθηκε στην Ερι γιατι ο Στεφ κανει το μεγα λαθος να μην απανταει στα τηλεφωνηματα της πριγκιπισσας....και αρχισε παλι το ποιημα της κατινιας....μια χαρα της τα εσουραν η Ερι και ο Στεφ...GO EΡΙ!!!!!!! Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 409391 ...μια χαρα σε χρησιμοποιει ο μπαμπακας σου κοπελια....σου εριξε εσενα το μπαλακι και για να μην τον πρηζεις μετα οτι αυτος φταιει που ο Στεφ θα μπει μεσα αν βγει η λιστα και για να σε φορτωσει με τυψεις(λεμε τωρα)...ΚΑΛΟ ΓΟΥΒΩΜΑ!!!!

απολυση Νορας....τουρμπο εγινε ο Λουκας μια χαρα τα "εχωσε" στον Ρουσσο...η Νορα και στεναχωρηθηκε και αγχωθηκε και νευριασε....φυσιολογικοτατο!!!!τουλαχιστον η Στελλα πηρε μπρος και επανηλθε στον δικο μας τον πλανητη....πω
πω επεσε εντελως ο Ρουσσος στα ματια της...κριμαααα....
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 621900

στο απροχωρητο το θεμα του Ηλια...πρεπει ομως κατι να γινει επιτελους....

ας αφησει το υφακι και η Μαριλια....νταξει ειπαμε επανασταση,ερωτας αλλα ολα εχουν και ενα οριο.....

Υ.Γ1....η Μελιτα προτιμα να μπει ο Στεφ φυλακη παρα να ειναι με την Ερη....θα εχει και αλλα προβατα για επιδειξη φαινεται....μιλαμε για τρελη αγαπη!!!!!!!
Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 103275

Υ.Γ2....O Ρουσσος ειπε οτι ουτε καν ηξερε σε ποια εταιρια δουλευε η Νορα η εγω παρακουσα???ναι Ρουσσο γιατι σου ειναι πολυ δυσκολο να μαθεις....ασε...δεν μας πειθεις!!!!

Υ.Γ3....Η Μελιτα το delivery κατινιας στο σπιτι της Ερις δεν το εκανε για αυτην αλλα για τον φουκαριαρη τον Στεφ...ωραια...κατσε ησυχα στο σπιτακι σου...οχι για σενα για την φουκαριαρα την τηλεοραση μου που δεν θα το γλιτωσει το σπασιμο.....

εξαιρω την Μελιτα....ολο το υπολοιπο επεισοδιο μου αρεσε!!!!πολυ καλο απο μενα!!!
geek
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 7:52 pm

Για μένα πολύ καλό απόψε το επεισόδιο, αλλά και με μία σκηνή που άγγιξε την τελειότητα.
Κατ΄αρχάς οι σκηνές στην αστυνομία είχαν ενδιαφέρον, οι στιχομυθίες του αστυνόμου και με τους τρεις ήταν πυκνές και συχνά είχαν χιούμορ.
Ειδικά η "ανάκριση" της Αντιγόνης ήταν απαράμιλλη. Με το βλέμμα της έλεγε και έκρυβε όσα και με το στόμα. Είναι πραγματική απόλαυση η κυρία Παπαδημητρίου, είτε πόνο εκφράζει είτε αυτή την λεπτή αλλά αιχμηρή ειρωνεία που αποτελεί το σήμα κατατεθέν της ηρωίδας της.
Μού άρεσε η σκηνή Ηλία-Μαρίλιας και ομολογώ ότι βλέποντάς τη σκέφτηκα ότι θα είχε ενδιαφέρον να είχαμε δει μια σχέση να αναπτύσσεται ανάμεσά τους. Δεν είναι σπάνιο παιδιά στην εφηβεία που δυσκολεύονται να επικοινωνήσουν με τους γονείς να βρίσκουν κατανόηση στους παππούδες. Ευχής έργον λοιπόν θα ήταν ο Ηλίας να επιστρέψει κάποια στιγμή στον πλανήτη γη και να ασχοληθεί με την εγγονή του, μιας και ο γιος του δεν πρόκειται το κάνει.
Η σκηνή του Λουκά με το Ρούσσο είχε ένταση. Εμένα μου γέννησε και κάποια μελαγχολία γιατί θυμήθηκα την παλιά σχέση τους και είναι κρίμα που έφτασαν εδώ. Φταίνε κι οι δυοοοο, που λέει και το άσμα, αν και πιο πολύ ο Ρούσσος.
Προφανώς ο Λουκάς προθυμοποιείται να υπερασπιστεί την Αντιγόνη, γιατί νιώθει ότι ο Ρούσσος έβλαψε τη Νόρα. Δεν είναι νηφάλια στάση, είναι όμως κατανοητή.
Η Στέλλα για δεύτερο συνεχόμενο επεισόδιο δεν με εξενεύρισε. Χρειάστηκε βέβαια τόσος καιρός για να επιλέξει το αυτονόητο!
Πολύ όμορφη η σκηνή Εύας- Στέφανου. Δίκιο βουνό είχε η Εύα σε όσα του είπε. Χρειάζεται να προσθέσει κανείς ότι η σκηνή τους, αν και σύντομη, ήταν πολύ καλοπαιγμένη; Μάλλον περιττό.
Μιλώντας για σύντομες σκηνές, εκείνη ανάμεσα στην Εριέττα και το Στέφανο ήταν μόλις ορατή δια γυμνού οφθαλμού. Λίγο λιγότερο να διαρκούσε, θα μπορούσε να τη συλλάβει μόνο το μικροσκόπιο. Στα πλην του επεισοδίου αυτό.
Άφησα τελευταία τη συλλεκτική, μνημειώδη, επική σκηνή του Στέφανου με τη Μελίτα.
Κατ' αρχάς πολλά oscar στον κύριο Σταύρου. Έβγαλε θυμό, ειρωνεία, απογοήτευση, κλιμάκωνε την ένταση, αχρήστευε τα προσχήματα, εξαιρετικός. Ο Στέφανος ήταν τελικά εκείνος που ζωγράφισε με κάθε λεπτομέρεια το πλήρες πορτραίτο της πρώην καλής του. Τινάζοντας στον αέρα τον κορσέ της πολιτικής ορθότητας ξεσκέπασε όλη την υποκρισία, την ανωριμότητα, τον εγωισμό και την ποταπότητα εντέλει που κρυβόταν πίσω από το έχω-ένα σοβαρό δίλημμα-η βαριόμοιρη-και σας- ξεδιπλώνω- τα κάλλη -της ΨΥΧΗΣ μου... ύφος της Μελίτας. Για μένα από τις; καλύτερες σκηνές του τρίτου κύκλου.
Για oscar .
Αυτά. Πολύ καλό λοιπόν και μακάρι να ανεβάζουμε στροφές, όσο πλησιάζουμε προς το τέλος.
Συγγνώμη που σχολίασα ανακατεμένα τις σκηνές, όπως μου έρχονταν στο κεφάλι (πλην της τελευταίας που την άφησα τελευταία επίτηδες). Αν ξέχασα και κάποιες φταίει το αλτσχαίμερ της ηλικίας. lol!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 7:58 pm

roria έγραψε:Για μένα πολύ καλό απόψε το επεισόδιο, αλλά και με μία σκηνή που άγγιξε την τελειότητα.
Κατ΄αρχάς οι σκηνές στην αστυνομία είχαν ενδιαφέρον, οι στιχομυθίες του αστυνόμου και με τους τρεις ήταν πυκνές και συχνά είχαν χιούμορ.
Ειδικά η "ανάκριση" της Αντιγόνης ήταν απαράμιλλη. Με το βλέμμα της έλεγε και έκρυβε όσα και με το στόμα. Είναι πραγματική απόλαυση η κυρία Παπαδημητρίου, είτε πόνο εκφράζει είτε αυτή την λεπτή αλλά αιχμηρή ειρωνεία που αποτελεί το σήμα κατατεθέν της ηρωίδας της.
Μού άρεσε η σκηνή Ηλία-Μαρίλιας και ομολογώ ότι βλέποντάς τη σκέφτηκα ότι θα είχε ενδιαφέρον να είχαμε δει μια σχέση να αναπτύσσεται ανάμεσά τους. Δεν είναι σπάνιο παιδιά στην εφηβεία που δυσκολεύονται να επικοινωνήσουν με τους γονείς να βρίσκουν κατανόηση στους παππούδες. Ευχής έργον λοιπόν θα ήταν ο Ηλίας να επιστρέψει κάποια στιγμή στον πλανήτη γη και να ασχοληθεί με την εγγονή του, μιας και ο γιος του δεν πρόκειται το κάνει.
Η σκηνή του Λουκά με το Ρούσσο είχε ένταση. Εμένα μου γέννησε και κάποια μελαγχολία γιατί θυμήθηκα την παλιά σχέση τους και είναι κρίμα που έφτασαν εδώ. Φταίνε κι οι δυοοοο, που λέει και το άσμα, αν και πιο πολύ ο Ρούσσος.
Προφανώς ο Λουκάς προθυμοποιείται να υπερασπιστεί την Αντιγόνη, γιατί νιώθει ότι ο Ρούσσος έβλαψε τη Νόρα. Δεν είναι νηφάλια στάση, είναι όμως κατανοητή.
Η Στέλλα για δεύτερο συνεχόμενο επεισόδιο δεν με εξενεύρισε. Χρειάστηκε βέβαια τόσος καιρός για να επιλέξει το αυτονόητο!
Πολύ όμορφη η σκηνή Εύας- Στέφανου. Δίκιο βουνό είχε η Εύα σε όσα του είπε. Χρειάζεται να προσθέσει κανείς ότι η σκηνή τους, αν και σύντομη, ήταν πολύ καλοπαιγμένη; Μάλλον περιττό.
Μιλώντας για σύντομες σκηνές, εκείνη ανάμεσα στην Εριέττα και το Στέφανο ήταν μόλις ορατή δια γυμνού οφθαλμού. Λίγο λιγότερο να διαρκούσε, θα μπορούσε να τη συλλάβει μόνο το μικροσκόπιο. Στα πλην του επεισοδίου αυτό.
Άφησα τελευταία τη συλλεκτική, μνημειώδη, επική σκηνή του Στέφανου με τη Μελίτα.
Κατ' αρχάς πολλά Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 11556 στον κύριο Σταύρου. Έβγαλε θυμό, ειρωνεία, απογοήτευση, κλιμάκωνε την ένταση, αχρήστευε τα προσχήματα, εξαιρετικός. Ο Στέφανος ήταν τελικά εκείνος που ζωγράφισε με κάθε λεπτομέρεια το πλήρες πορτραίτο της πρώην καλής του. Τινάζοντας στον αέρα τον κορσέ της πολιτικής ορθότητας ξεσκέπασε όλη την υποκρισία, την ανωριμότητα, τον εγωισμό και την ποταπότητα εντέλει που κρυβόταν πίσω από το έχω-ένα σοβαρό δίλημμα-η βαριόμοιρη-και σας- ξεδιπλώνω- τα κάλλη -της ΨΥΧΗΣ μου... ύφος της Μελίτας. Για μένα από τις; καλύτερες σκηνές του τρίτου κύκλου.
Για Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 11556 .
Αυτά. Πολύ καλό λοιπόν και μακάρι να ανεβάζουμε στροφές, όσο πλησιάζουμε προς το τέλος.
Συγγνώμη που σχολίασα ανακατεμένα τις σκηνές, όπως μου έρχονταν στο κεφάλι (πλην της τελευταίας που την άφησα τελευταία επίτηδες). Αν ξέχασα και κάποιες φταίει το αλτσχαίμερ της ηλικίας. lol!

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 195890 ειδικα για οσα λες για Στεφ-Μελιτα!!!!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 8:06 pm

Πολυ καλό από μένα το σημερινό! Ολες οι σκηνές ήταν αξιόλογες, ακόμη κι αυτές που δεν μ'ενδιάφεραν πολύ, όπως αυτές με τη Στέλλα και την Αμαλία.
Απόλαυσα την ψυχρολουσία που έφαγε η Μελίτα, τόσο απ'την Εριέττα , όσο, και κυρίως, απ'το Στέφανο... Ολα όσα της είπαν είναι αλήθειες, βαρειές μεν, αλλά αλήθειες, κι ένας κανονικός άνθρωπος θα καθόταν έστω και λίγο , να σκεφτεί και να παραδεχτεί τα -- τραγικά -- λάθη της... Αλλά εκείνη μπά! Οι χαρακτηρισμοί κακομαθημένη κι εγωίστρια δεν είναι αρκετοί, οι αντιδράσεις της είναι ανθρώπου με διανοητική στέρηση, που μπορεί να μαλλιάσει η γλώσσα σου να του εξηγείς πώς έχουν τα πράγματα, με το που θα ακούσει τι έχεις να πείς, θα επαναλάβει πάλι το δικό του.... Οταν δε αυτο συνδυάζεται και με κακία κι εκδικητικότητα, τότε το μόνο που σε σώζει είναι ένα καλό ευχέλαιο! Χαίρομαι πάντως που ο Στέφανος μπορεί και τη διαβάζει μέσα έξω, και δεν διστάζει να της πεί τι βλέπει.... Και η Εριέττα , χωρις να πέσει στο επίπεδό της, την έβαλε μιά χαρά στη θέση της!
Η ανάκριση των τριών, μεμονωμένα και σε "στέρεο", ήταν πολύ ωραία δοσμένη, ο Παναγιώτης είναι τέλειος στο ρόλο του, όπως και οι υπόλοιποι.
Ο Ηλίας μιά χαρά ταίριαξε με το σπίτι της Αγγέλας, είναι και μονοκατοικία με κήπο, άσχημα θα ήταν να γινόταν συγκάτοικός της, στο κάτω κάτω όλοι είναι συγγενείς εκεί μέσα.... Πάντως την καταλαβαίνω τη Δάφνη, δεν είναι εύκολο να παραδεχτείς οτι η κατάσταση είναι τόσο σοβαρή για το γονιό σου, οτι οι ρόλοι αντιστρέφονται και πρέπει εκείνη να δώσει την εντολή για κάτι τόσο δυσάρεστο, όπως είναι η δια της βίας ιατρική συνδρομή, φυσικό είναι να προσπαθεί να το αναβάλει όσο γίνεται περισσότερο.... Τα υγρά μάτια της Δάφνης οταν ο Νικόλας προσπαθούσε να την πείσει για το αναπόφευκτο, πολύ εκφραστικά, όπως κι η αγκαλιά τους!
Η Στέλλα δεν έχει αυταπάτες πιά, κατάλαβε τι κρύβει ο Ρούσσος πίσω απ'το "πολιτισμένο" προσωπείο του, αλλά δεν το βάζει κάτω, προσπαθεί έστω και μέσω της Αμαλίας να κάνει κάτι. Εχει τη νοοτροπία των ανθρώπων που νομίζουν οτι με μιά καλή κουβέντα από δώ, μια πίεση από κεί, μπορούν ν'αλλάξουν χαρακτήρες και καταστάσεις, να σώσουν ο,τι μπορεί να σωθεί, αλλά αυτό είναι συνήθως ουτοπία...
Η σκηνή του Λουκά με τη Νόρα, όταν γύρισε απ'την εταιρία απολυμένη, δεν ξέρω γιατί, μ'έκανε να γελάσω.... Οι εκφράσεις και τα λόγια του Λουκά ήταν μάλλον αστείες , ιδίως εκεί με το "γάλα του παιδιού μου"! Αλλά στη σκηνή που επετέθη στο Ρούσσο ήταν έξοχος, ακριβώς η εικόνα του ανθρώπου που έχει φτάσει τα όριά του, είναι έξαλλος και δεν δέχεται κουβέντα! Τον έκανε σκόνη το Ρούσσο και τις υπεκφυγές του....
Αυτή η αδικία που έγινε κατά της Νόρας, έχει ένα καλό: συσπειρώνει όλη την οικογένεια, Στέλλα και Ευκλείδη , γύρω απ'τα παιδιά , όλοι είναι εκεί γι'αυτούς, να βοηθήσουν όσο μπορούν....
Η συζήτηση για τη βάφτιση με Εύα και Στέφανο ήταν ενδεικτική για τη σχέση που τους συνδέει. Ακόμη κι όταν έχει άλλη γνώμη ο Στέφανος, τελικά πάντα κάνει το χατήρι της Εύας, και είναι φανερό οτι η Εύα το ξέρει καλά αυτό.... Μ'άρεσε ο γλυκός τρόπος που της μιλούσε ο Στέφανος....
Κι η τελευταία σκηνή τέλεια επίσης: ο Λουκάς, μέσ'στην απόγνωσή του, κάνει το συμβιβασμό, και υπόσχεται την υπεράσπιση της Αντιγόνης, με αντάλλαγμα την πληροφορία που θα κατατροπώσει το Ρούσσο, μόνο που η Αντιγόνη έχει πιά άλλες έννοιες, την ασφάλεια του Στέφανου, και το να δεχτεί την προσφορά του Λουκά δεν είναι πιά το αυτονόητο....
Γενικά ήταν ένα πολύ καλό επεισόδιο, και ο τρόπος που έχουν όλοι μπλεχτεί σε ένα φαύλο κύκλο, όπου αθώοι κι ένοχοι δεν μπορούν να ξεμπλέξουν, είναι πολύ εύστοχα δοσμένος .....

ΥΓ: Roria, επικός σχολιασμός, και συμφωνώ σε όλα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 8:34 pm

Απο μενα το επεισοδιο αθλιο.... δεν μου αρεσε καθολου...
Μα καλα που ειναι η Ευα που ειναι ο Νικολας που ειναι η Δαφνη??? Μας τους ξεπετατε σε μια-δυο σκηνες απο 2 λεπτα η καθε μια και τελος αυτο ηταν??? ΕΛΕΟΣ!!! Τα 3 απτα 6 πλεον 5 μελη της παρεας της Φεγγαροπετρας ουτε που τους βλεπουμε πια.... Φαγαμε ενα ολοκληρο επεισοδιο στη μαπα βλεποντας μια Νταιζη να ηγειται και να το παιζει θυμα και μια Μελιτα της οποιας η κατινια ξεπερναει καθε οριο... ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ η Ερη στη σκηνη της με την Μελιτα... Και λιγα της ειπε..... Ακομα ειδαμε ενα Λουκα να πεταει τα πιστευω του και για να εκδικηθει τον Ρουσσο τολμαει ακομα να υπερασπιστει την Αντιγονη η οποια πηγε να σκοτωσει την κολλητη του και τελικα δολοφωνησε τον θετο πατερα της αδερφης του!!! Ε οχι δεν παει ετσι... Παντως ο Π.Πετρακης εδωσε ρεστα σημερα... ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ερμηνια!!! : respect : : respect : : respect :
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 8:35 pm

Πέμπτη 5 Μαίου, Ειρήνης της Μεγαλομάρτυρος και στα Μυστικά ο Πόλεμος καλά ξεκίνησε και ακόμα καλύτερα κρατεί....

Υποθέσεις ανοίγουν,η Ελληνική Αστυνομια ανακρίνει την Καρταλοσυμμορία και οι ατάκες και η ειρωνεία καθιστούν τις σκηνές μοναδικές. Ειδικά η ανάκριση της Αντιγόνης, η οποία εκτός από επιτομή του στυλ, είναι και η επιτομή της Ειρωνείας.

Από την άλλη, το μήλον της Εριδος- λέμε με Στέφανο για τους φίλους και μυημένους, δεν ξέρει που να πρώτοτρέξει. Μάνα, αδελφή και κολλητός κρατούνται, ΕΡιέττα και Μελίτα τσουρομαδιούνται για τα μελιά του μάτια και η Εύα θέλει να βαφτίσει το παιδί τους.

Για ακόμα μια φορά στη σκηνή της Εύας-Στέφανου μίλησε το Εθνικό και η αδικοχαμένη χημεία -ελέω εξυπηρετήσεων-. Βγαίνουν τόσο οικείοι μαζί ακόμα και όταν τσακώνονται ή διαφωνουν. Δεν καμώνονται το έχουν. (Αστεία η φράση του "το παιδί μας το χαιρόμαστε κάθε μέρα" σε άλλο νεογέννητο αναφερόταν, όχι στον Άγγελο)

Στη συνέχεια αφού η -πάλαι πότε- απόλυτη αγαπημένη του (ευτυχώς τον σώσαμε τον ταλαντούχο) πέρασε από την νυν -και αν είναι για καλό του αεί- αγαπημένη να δώσει τα διαπιστεύτηριά της, πέρασε να της τραβήξει το "αυτί" για τα κούφια που ξεστόμισε.
Και κατά τη συνήθη του τακτική, έδωσε ρεσιτάλ. Η κατίνα, που όπως και η πλατίνα τον πρώτο χρόνο χαίρονται, μην κοιτάτε που εδώ τράβηξε λίγο παραπάνω, άνοιξε το στόμα, γούρλωσε το ροφίσιο μάτι της κορδώθηκε αλλά είς μάτην. Που πας α-παπα-ξία να τα βάλεις με την Α' Εθνική;

Είχε προηγηθεί και η σκηνή της με την Εριέττα όπου αμφότερες έδειξαν το ήθος και την κλάση της, στην ΥΓειά μας Μελιτάκι και πάντα τέτοια εύχομαι!!!

Εριέττα-Στέφανος όπως πάντα άρτιοι, χωρίς περιττά και φανφάρες.

Η έκπληξη του Επεισοδίου, η στροφή και η συμπεριφορά της Στέλλας. Μόλις είδε οτι η κόρη της απολύθηκε, έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει καιρό τώρα. Πήρε το το μέρος των παιδιών της και αγωνίστηκε για το δίκιο τους.

Η Μαρίλια συνεχίζει να σηκώνει το λάβαρο της ανεξαρτησίας και της ελευθερίας ενώ ο Ηλίας συνεχίζει να παλεύει για την δική του Εδέμ.
Εξαιρετικός και σήμερα ο κ. Αρζόγλου, αλλά το θέμα τράβηξε.

Λουκάς και νόρα, μετά από καιρό σε ωραιες και επί της ουσίας σκηνές, ελπίζουμε και σε καλύτερες μέρες!!!!

Καλό για Αρζόγλου-Κατρανίδη-Πεφάνη-Παπαδημητρίου-Ξυλά-Σταύρου oscar

Να περνάμε όμορφα και Λευτεριά στους Ταλαντούχοι Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 8:39 pm

μερικες φορες μου ερχονται αμεσα και αυθορμητα τα σχολια ,
σημερα εχω ενα θεμα ,
τελος παντων ,στο προκειμενο το οποιο ειναι οτι πολυ θα ηθελα να με ανακρινει ο Αστυνομος και εμενα
(α πα πα ,τι λεω ,ντροπη )
παντως τι ωραια θα ηταν να δουλευε ,ετσι και στην πραγματικοτητα η ελληνικη αστυνομια .
οι συγκατοικοι στο σπιτι αλλα και στο τμημα αψογοι με το πινγκ -πονγκ της ειρωνειας στα καλυτερα του ,
αλλα το καλυτερο ολων η εμφανιση του Λευτερη στο μπαρ (ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ )
να την λεει στο ζευγος της συμφορας .
η φατσα της Νταιζης ολα τα λεφτα (ελπιζω σε συνεχεια )
αλλα η καλυτερη εκφραση ηταν μακραν η μουρη της Μελιτας οταν της τα εχωνε ο Στεφανος ....
και εκει που βλεπω την σκηνη και μου προκαλειτε το ευλογο ερωτημα ,οτι οταν αγαπας καποιον πραγματικα και νοιαζεσαι για αυτον δεν θελεις να του κανεις κακο σε καμια περιπτωση ,ειτε ειναι μαζι σου ,ειτε οχι ,και λεω να τι θα γραψω στο σχολιασμο (προνοω για το μελλον ,τρομαρα μου )
ακουω τον Στεφανο να της τα λεει (φτου σου την καντεμια μου μεσα ,εγω τωρα τι θα γραψω? )
δεν πειραζει που με προλαβανε για φορα (το καλαμι, παιδια ,καπου να το ακουμπησω ),μου αρεσε ο Στεφανος ,ηταν απο τις λιγες φορες που πραγματικα μου αρεσε .
η Μελιτα βεβαια
τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου ,
στερφα ειναι ,βαλτα να τα αρμεξουμε ,(δια μεταφραση ,ενταυθα )
τι ειχες Γιαννη ?τι ειχα παντα .
και το ρημαδι το εχει για το χτενιζεται (λεμε τωρα )και οχι για να σκεφτεται .
απο την αλλη η φατσα του Ρουσσου οταν της εθετε το θεμα ,ειναι για μεγαλη αναλυση ,γατα ο τυπος με πεταλα ,υποδυματα ,με οτι θελετε ,γατα και μαλιστα ρατσας ......
ρατσα ,που δεν ειχε καταλαβει η αστερω (μην χ@@@@ την ψυχολογια της και τα ψυχογραφηματα της ),τελος παντων δια πρωτην φοραν και ελπιζω οχι και τελευταιαν,συνταχθηκε μαζι με τα τεκνα της και το δικαιον του πραγματος (και αμα βρουν ακρη ,να μου πουν και εμενα )
και πηγε και στην ερωτικη αντιπαλο να δηλωσει την απογοητευση της και να ζητησει την βοηθεια της για την αποκατασταση της δικαιοσυνης (σκαρτο το εμπορευμα ,δεν της αρεσε η συγκεκριμενη ρατσα της κυριας )
αλλα κυρια ,η Αμαλια που βλεπει τα δυσκολα για τον αντρα της να ερχονται και θα σταθει διπλα του αλλα και απεναντι του σαν την φωνη της συνειδηση του.
παραπλευρες απωλειες λεει η γατα ρατσας Ρουσσου ,η απολυση της Νορας ,
κοιτα να δεις που εγω τον πιστευω ,και λογικο ειναι αφου το θεμα πηρε δημοσιοτητα αλλα ο Λουκας ανενδοτος και εκει ξεκιναει το ανεκδοτο ...
πηγε στην Αντιγονη και προσφερε τας υπηρεσιας του με ανταλαγμα το μυστικο (που ειναι θαμενος ο Αραβαντινος ,αυτον δεν τον καψανε )..
να πω οτι μου αρεσε ,οχι .
να πω οτι αμαρτησε για το παιδι του ,οχι .
να πω οτι τον δικαιολογω ,οχι .
να πω οτι κανει αυτα που κατηγορει στο Ρουσσο ,να το πω !
να πω οτι περιμενα μεγαλυτερη ψυχραιμια ,να το πω !
ελπιζω οτι η Αντιγονη θα αντιδρασει αναποδα και το σχεδιο του Λουκα θα παει απατο (απο τα καταλαθος ,ελπιζουμε )
απο την αλλη το αναποδο της αντιδρασης το εχει η φιλτατη Μαριλια (τι την βαζουν και λεει? )
το μονο που κρατω ειναι η ατακα :αυτος μου ανοιξε τα ματια ....
ή στα εκλεισε (καλως να ορισει και αντε να δουμε τι θα δουμε )
ο Ηλιας το ξυλο του το εφαγε ,μυαλο ομως δεν εβαλε αλλα απο την αλλη του εκοψε να παει στην Αγγελα μπας και γλυτωσει την κατσαδα απο την κορη του .(το παμε λιγο παρακατω και λιγο πιο γρηγορα ,παρακαλω )
ειδαμε και λιγο Ευα ...
μια να παθαινει κρανιοεγκεφαλικη με τον Στεφανο ,και δικιο εχει η γυναικα ,τι την νοιαζει την Ευα αμα ειναι το τριο κιθαρα στην φυλακη .....
βεβαια ο Στεφανος ,τι γλυκος ,της θυμισε οτι εμπλεκεται το αγορι (το ποιο?)της Ευας και της τα λεει για να ειναι προετοιμασμενη ,αλλα για την βαπτιση .το βασικο θεμα της συναντησης ,ολιγα και αυτα με το ζορι !!!!!!!!
και στο καπακι δευτερη κρανιοεγκεφαλικη με την κορη της που οπως και ειπα παραπανω ,λεει οτι θελει .....
τι να κανεις? παιδια........αλλα αμα δεν τα μαλωσεις την ωρα που πρεπει ,μετα χαιρετα μου το πλατανο και Νικολο καρτερι ....
(Τι μεγαλωσες Αγγελα ?και τωρα περιμενεις να βγαλει αλλος το φιδι απο την τρυπα .....)

να πω μετριο (επαναλαμβανομαι ).....
θα πω καλο ,μονο και μονο ,για το ρυθμο που σημερα ειχε ........

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 8:46 pm

Οτι θα έφτανε η μέρα που θα ήθελα να ρίξω σφαλιάρα στη Μαρίλια και το Λουκά δεν το περίμενα κι όμως έγινε

Ας πει κάποιος σ αυτήν την ανάγωγη επαναστάτρια οτι δεν πούλησε ο πατέρας της την Εδέμ Ο πατέρας της κάποτε την αγόρασε και την πρόσφερε και μάλιστα χωρίς να ξέρει τη συγγένειά του και η Δάφνη ανταποδίδοντας στον αδελφό της την πούλησε παρά τις παρακλήσεις όλων, και παρά την αντίθετη γνώμη του ίδιου του Μάνου. Η Δάφνη έκρινε οτι έτσι έπρεπε να κάνει για να βοηθήσει τον αδελφό της και παρά το γεγονός οτι η κίνησή της ήταν λανθασμένη η πράξη της ήταν αξιέπαινη. Προφανώς η Αγγέλα απέτυχε να της διδάξει οτι στις οικογένειες ο ένας δίνει το χέρι στον άλλον χωρίς να περιμένει ανταπόδωση, κι οτι κάποια πράγματα γίνονται γιατί σε ωθεί η καρδιά ότι κι αν λέει το μυαλό. Ο Μάνος είχε πολλά κρίματα στο λαιμό του αλλά στο συγκεκριμένο θέμα ήταν απόλυτα σωστός κι η Μαρίλια απόλυτα λάθος.

Δεν περίμενα ποτέ οτι θα έβλεπε έναν ηλικιωμένο άνθρωπο σαν τον Ηλία στην κατάσταση μάλιστα που βρίσκεται και θα τον χτυπούσε εκεί που πονάει. Αντιδράει για να πονέσει τη μάνα της κι αυτό μπορώ να το καταλάβω ο Ηλίας όμως δεν της φταίει σε κάτι. Με τι ιστορίες την έχει χειραγωγήσει ο τύπος άραγε; Σήμερα είδα θυμό για τον πατέρα που πέρσι του έλεγε οτι τον αγαπάει για τη μάνα και για ολόκληρη την παρέα Είδα όμως και aαπαξίωση στον Ηλία και την Αγγέλα.

Στο θέμα των σπουδών αδυνατώ ομολογώ να καταλάβω την αντίδραση της Μαρίλιας. Άλλη μια που μεταλλάχτηκε για να σπρώξουν την ιστορία τους παρακάτω. Υποτίθεται οτι αυτό το ίδιο παιδί την πιο δύσκολη ώρα του (τότε που έμαθε την αλήθεια για τους γονείς του) πείσμωσε και έπεσε με τα μούτρα στο διάβασμα και αποφάσισε να μην αφήσει κανέναν και τίποτα να το εμποδίσει να εκπληρώσει τα όνειρά του. Αυτό το ίδιο παιδί το είδαμε στην αρχή της χρονιάς να δουλεύει σαν γκαρσόνα και να αντιλαμβάνεται ακόμη περισσότερο οτι οι γνώσεις είναι εφόδιο για μια ζωή καλύτερης ποιότητας. Κι εκεί που βλέπαμε ένα νέο κορίτσι με ισχυρή θέληση και αρχές ξαφνικά όλα τούμπα. Αν όλα αυτά γίνονταν όταν έμαθε την αλήθεια θα τα κατανοούσα τώρα απλά μου φαίνονται υπερβολικά

Ο δεύτερος που με εκνεύρισε αφάνταστα σήμερα (κι όχι μόνο) είναι ο Λουκάς. Ας του πει κάποιος οτι αν δεν σπάσεις αβγά δεν κάνεις ομελέτα. Επέλεξε να πάει σε ανοιχτό πόλεμο και το έκανε γνωρίζοντας οτι η γυναίκα του περιμένει παιδί κι οτι ο Ρούσσος θα τον πολεμήσει με αθέμιτα μέσα. Ήξερε λοιπόν τι μέλλει γενέσθαι. Ας αναλάβει λοιπόν το κόστος των επιλογών του. Προχθές έλεγε η Νόρα οτι περιμένουν το μωρό τους και όμως δεν έχουν μιας στιγμής ησυχία κι εκείνος κατηγορούσε το Ρούσσο γι αυτό. Δεν το ήξεραν όταν διάλεξαν τη συγκεκριμένη στιγμή να έρθουν σε ρήξη οτι θα στερηθούν κάποιες χαρές; Το ήξεραν. Σήμερα σκέφτηκε το γάλα του παιδιού του. Όταν ξεκινούσε δεν το σκέφτηκε; Όλες αυτές οι βαρύγδουπες μελούρες με εκνεύρισαν λοιπόν

Για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ οτι ο Λουκάς και η Νόρα κακώς επέλεξαν να υπερασπιστούν αυτά που πιστεύουν. Καλώς το κάνουν. Ας μην διαμαρτύρονται όμως γιατί εκνευρίζομαι να βλέπω έξυπνους ανθρώπους να συμπεριφέρονται σαν ανεγκέφαλα που μπήκαν πρώτα στο χορό και στη συνέχεια άρχισαν να διαμαρτύρονται οτι θα πονέσουν τα πόδια τους. Έλεος όμως.

Επιπλέον με απογοήτευσε η πρόταση για συμμαχία με την Αντιγόνη. Τη βρωμιά τη χτυπάει με βρωμιά λοιπόν. Απογοητευτικό να καταφεύγει σε τέτοιες συμμαχίες Ο Λουκάς ο έντιμος και καθαρός κάνει συμμαχία με τη γυναίκα που έχει παραδεχτεί φόνο για να τιμωρήσει κάποιον που έκανε μεν λαμογιές και είναι υπεύθυνος για πολλά αλλά τα χέρια του δεν τα έχει βάψει με αίμα ή για να ακριβολογούμε δεν έχουν καν τέτοιου είδους υποψίες γι αυτόν. Ο Λουκάς ο τέλειος φίλος συμμαχεί με τη γυναίκα που προσπάθησε κατ επανάληψιν να σκοτώσει τη φίλη του και το αγγένητο παιδί της. Απογοήτευση σκέτη. Ο Ρούσσος είναι αυτός που είναι και περιμένω διάφορα χτυπήματα κάτω απ τη ζώνη ο Λουκάς όμως είναι ο καλός άνθρωπος και πως να το κάνουμε απ τον καλό περιμένω να το αποδεικνύει με πράξεις όχι με λόγια.

Κατά τα άλλα το τριγωνάκι καλά κρατεί και η συζήτηση Στέφανου Μελίτας ήταν ατέλειωτη. Αυτή η αδυναμία των γραφόντων στην κατινιά με χαλάει απίστευτα και το Μελιτόνι με το σπλατς σπλατς με λίγωσε τη γυναίκα. Δεν ξέρω τι έχουν σκοπό να κάνουν με τους τρείς και ποιά απ τις δύο κυρίες θα κερδίσει το κελεπούρι αλλά το Μελιτάκι τα ήθελε να τα ακούσει. Όταν αγαπάς δεν το σκέπτεσαι κάνεις αυτό που πρέπει και δεν το διατυμπανίζεις. Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ οτι όταν η Εύα έδωσε πίσω τα χρήματα στο Μάνο δεν το ήξερε ψυχή ανθρώπου κι ο ίδιος το έμαθε μήνες μετά. Ο Στέφανος καλά της τα είπε αλλά νομίζω οτι κι αυτός δεν πιστεύει αυτά που λέει και παραπαίει ανάμεσα στην Κική και την Κοκό οπότε καλά ξεμπερδέματα αλλά δεν το βλέπω σύντομα.

Ο Παναγιώτης έχω συνεχώς την εντύπωση οτι γνωρίζει πολλά περισσότερα απ όσα λέει. Σήμερα την αγία οικογένεια την έπαιζε κανονικά. Εκείνο όμως που μπορεί να με στείλει είναι η άποψη που ακούγεται συνεχώς για το Χρήστο. Μικρό, άμαθο, ευαίσθητο, δεν μπορεί να πατήσει ούτε κατσαρίδα κι άλλα τέτοια ευτράπελα. Άτιμο μνημονικό. Εγώ τον θυμάμαι χωμένο μέσα σε όλες τις βρωμιές να κάνει χρήση όπλου για το εκάστοτε αφεντικό. Για τον ευατό του λέτε δεν θα μπορεί; Ή μήπως το ζητούμενο ήταν να μας πούν οτι η Νταίζη είναι το μυαλό κι ο Χρήστος το όργανο για να υπερτονίσουν την εξυπνάδα της τραγουδιάρας; Το εμπεδώσαμε. Έχει καλή καρδιά και πανέξυπνο μυαλό. Όχι άλλο Έλεος. Για άλλη μια φορά εξαιρετική η κυρία Παπαδημητρίου Με τη σιωπή της λέει ιστορίες και σήμερα ήταν για άλλη μια φορά εξαιρετική.

Μέσα σε όλο αυτό το χαμό η Εύα κάνει βάφτιση. Επιτέλους άνοιξε το στόμα της. Κάποια στιγμή έπρεπε να πει όσα είπε στον πατέρα της χρονιάς που άκουσον άκουσον το παιδί του λέει το χαίρεται κάθε μέρα. Φαίνεται θα το βλέπει στον ύπνο του δεν εξηγείται διαφορετικά. Πάντως κι η Εύα είχε την απορία που έχω κι εγώ και τον ρώτησε αν θα παραβρεθεί στη βάφτιση. Προσκλητήριο να του στείλεις Ευάκι γιατί δεν τον είδα να κόπτεται να μάθει λεπτομέρειες ή έστω να ρωτήσει για τα μάτια βρε αδελφέ αν θέλει κάτι απ αυτόν. Αρκέστηκε να την ξεφορτωθεί με ένα συμφωνώ. Έχει δυό γυναίκες να κουλαντρίσει και το σόι του στη στενή με το παιδί θα ασχολείται;

Στάσιμα όλα λοιπόν σήμερα. Δεν είδα να μάθαμε τίποτα νέο. Απλά ανακυκλώσαμε το θέμα των διαμαντιών με τις ερωτήσει στο αστυνομικό τμήμα το θέμα της εκδίκησης με άσκοπες μελούρες και ασχοληθήκαμε για άλλη μια φορά με το προσφιλές σχήμα των σεναριογράφων το τριγωνάκι.

Μέτριο απο μένα.

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 8:49 pm

Εγώ ψήφισα "Τέλειο" και θα εξηγήσω το γιατί...

- Για το εξαιρετικό φόρεμα που φόραγε σήμερα η Μαντυ Λάμπου Razz
-Την αντιμετώπιση της Ερριέττας στην Μελίτας και αμέσως μετά του Στέφανου "Ωρα να μεγαλώσεις σιγά σιγά" sisi αχαχχαχαχαχααχ
-Την αντιμετώπιση του Λουκά μόλις έμαθε ότι απέλυσαν την Νόρα.
-Την αλλαγή πλεύσης της Στέλλας
-Τον τρόπο που πήγε ο Λευτέρης να ζητήσει εξηγήσεις απο την Νταίζη(οχιά) και από τον Χρήστο.

Είμαι πολύ υπερβολικός με το τέλειο αλλά για τα πιο πάνω και το τι έχουμε δει φέτος ...
Ως επεισόδιο πολύ καλό.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από varemaraful Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 9:01 pm

πολύ καλό μόνο για την υπέροχη σήμερα μάντυ λάμπου ( και εμφανισιακά και υποκριτικά) και για τις τάπες απο εριέττα-στέφανο σε μελίτα!
1)να σου κάνω προτομή?
2)είσαι μάνα και συμπεριφέρεσαι σαν παιδί
3)ώρα να μεγαλώνεις σιγά-σιγά
Agree soutien

χαλάστηκα απο την πρόταση του λουκά στην αντιγόνη αλλά προσπαθώ να σκεφτώ τα ελλαφρυντικά του για να μην εκνευριστώ!

επιτέλους διάλεξε στρατόπεδο και η στέλλα και έδειξε πρώτη φορά από όταν ήρθε ότι είναι μάνα της νόρας!

τέλος προσκυνώ παναγιώτη! θεός και με τους τρεις! Agree soutien

varemaraful
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : αθήνα

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 9:03 pm

Δεν σημαίνει ότι ο Λουκάς θα υπερασπιστεί την Αντιγόνη απλώς προσθέτει ένα ακόμα όπλο για να αντιμετωπίσει τον Ρούσσο.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Πεμ Μάης 05, 2011 10:40 pm

gxnel εγραψες παλι!!!!!!!Κι εγω χαρηκα τοσο τον αστυνομο σημερα!!!!!! : respect : Φοβερος ο τυπος!!!!!Τι ειπε η Νταιζη????Οτι ο Χρηστος δεν ειναι ικανος για φονο????Και τι ειπε η Αντιγονη????Οτι ο Χρηστος ειναι ψιχουλα????? Faint Δε μπορει λαθος εργο βλεπω!!!!!!!Ρε παιδια ποιος απειλουσε τοτε τον μαρτυρα που πεθανε ενα παιδι του λογω των εργοστασιων οτι θα του σκοτωσει και το αλλο παιδι????Μην ημουν εγω και το ξεχασα??????

Καλα συγγνωμη ας πουμε οτι κανενας νομος δεν προστατευει μια εγκυο γυναικα απο την απολυση δε θα μπορουσε η Νορα να το αναφερει και να τους κανει ρεζιλι????Εκει θα πηγαινε περιπατο η φημη της εταιριας......

Η Μαριλλια παλι μου την εδωσε σημερα......Ενταξει τη ψιλοκαταλαβαινω αλλα η παρεα την εχει στηριξει τοσο ειναι αχαρηστο να τους βριζει συνεχεια........

Σημερα συμφωνησα με τη Στελλα!!!!!!!!Τι εγινε παιδια την πηραν οι εξωγηινοι??????Δε προλαβε η γυναικα να συνελθει απο τη μια απαγωγη επεσε θυμα αλλης!!!!!Παντως αυτη η version μου αρεσει περισσοτερο!!!!!Μενει να σταματησει να ασχολειται με το Νταιζουλιιινιιιιι και θα ειναι μια χαρα και αυτη και τα νευρα μας!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 1:47 am

Μετά από 4 μέρες με κρασαρισμένο λαπτόπι και τα νεύρα μου σε ανεπαρκή κατάσταση για αυτόν και άλλους λόγους, να 'μαστε πάλι....

Τουλάχιστον, σήμερα απόλαυσα αρκετά, απόλαυσα ερμηνείες και εντάσεις και τόσες πολλές σκηνές που μου φαίνεται απίστευτο... yey

Η Αγία Οικογένεια στην ανάκριση, κατά μόνας και στέρεο, έδωσε ρέστα και ο Παναγιώτης τόσα κι άλλα τόσα! Ειδική μνεία για την Αντιγόνη, η γυναίκα δεν παίζεται.... ^^

Η Νόρα με τον Λουκά, κλασικά, ο Λουκάς με τον Ρούσσο όπου έβγαλε το βλέμμα του τρελού, υπέροχοι... Palamakia

Εύα και Στεφ, τι πανέμορφοι, τι ατάκες! Γεια σου ρε Εύα με τα ωραία σου.... Thumbs up

Θέλω να ρίξω κανα δυο ψιλές στη Μαρίλια, μήπως και της διευρύνω την οπτική.... Να βράσω την επανάστασή σου μικρό μου, και στο φινάλε, τι σου φταίει ο παππούς... scratch

Ο οποίος παππούς, δεν πάει καθόλου, μα καθόλου, καθόλου καλά, κάντε κάτι, αρκετά το συζητήσατε... pleeease

Καλά, στο Ρούσσος-πανηλίθια είχα αρχίσει να γελάω από χτες, και συνέχισα σήμερα.... xoxo

Και μετά, ήρθε η ώρα του ποπκορν.... πήγε η πανηλίθια στην Έρι. Χώσε, Έρι, χώσεεεεεεεεε....! Κι άλλα, κι άλλα, κι εμείς να βλέπουμε.... Klap

Σαν τη roria κι εγώ, αφήνω τελευταία την ίδια σκηνή που λά-τρε-ψα... (κι ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί είχε ντύσιμο και βλέμμα θεούσας αγελάδας η πανηλίθια....). Λάτρεψα Στεφ βέβαια και Σταύρου άρρηκτα. Ο άνθρωπος κέντησε σταυροβελονιά, λίγες φορές έχω ενθουσιαστεί όσο σήμερα.... Η όλη ερμηνεία, ήταν ακριβώς αυτό ερμηνεία, σκηνή-μάθημα, κοιτούσα και δεν χόρταινα... Το ματάκι που γύρισε και γυάλισε διαβολικά, οι ατάκες που έπεφταν βροχή, υποδεικνύοντας μυαλό που στροφάρει στα γρήγορα και βλέπει που φυσάει ο άνεμος -για να σώσει το τομάρι του, ναι, ένστικτο επιβίωσης.... εξαιρετικός. : respect :

Για όλα αυτά, πολύ καλό θα το πω....

Προσδοκώ τα αυριανά και πάω Ypnos γιατί μάλλον δε με έχουν πιάσει τα παυσίπονα ακόμα και το κεφάλι μου εκρύγνειται....

ΥΓ loukitsa, roria, fantina, jessie, gxnel, pasxalitsa oscar
ΥΓ2 nefelik, ελήφθη... Wink
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 11:54 am

Το επεισόδιο μετά από πολύ καιρό ήταν "πολύ καλό".

Η αντίδραση του Λουκά όταν έμαθε ότι απέλυσαν τη Νόρα ήταν όλα τα λεφτά.
Ειδικά η σκηνή με το Ρούσσο : respect : : respect : : respect : ο Λουκάς έδωσε ρέστα. Ξύπνησε ο πατέρας ο Βαλκάνιος και τα πήρε όλα κι έφυγε.

Ο αστυνόμος τελικά ξέρει πολύ περισσότερα από όσα δείχνει ότι ξέρει και στρίμωξε το Χρήστο με τον καλύτερο τρόπο... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 12:34 pm

Το επεισόδιο είχε ελάχιστες ενδιαφέρουσες στιγμές.
Καταρχήν μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή Μελίτας Ρούσσου, γιατί έδειξε μια Μελίτα ώριμη και προβληματισμένη. Βρίσκεται σε μεγάλο δίλημμα. Μέχρι τώρα κάθε φορά που είχαμε μια εξέλιξη στο θέμα των διαμαντιών ακούγαμε την Μελίτα να λέει "τι θα συμβεί στον Στέφανο; Τι θα συμβεί στον πατέρα μου;" αποδεικνύοντας πόσο πολύ αγαπά αυτούς τους δύο άντρες. Τώρα, όμως, βρίσκεται ανάμεσά τους. Ή θα προστατεύσει τον Στέφανο ή θα στερήσει από τον πατέρα της ένα πολύ σημαντικό όπλο άμυνας.
Επίσης στις σκηνές με την Εριέττα και τον Στέφανο μου άρεσε πάρα πολύ η Μελίτα, γιατί ήταν ήρεμη, σοβαρή και έδειξε ότι έχει σωστές προτεραιότητες. Δεν πήγε να καβγαδίσει με την Εριέττα ούτε να πικάρει τον Στέφανο. Ειδικά στον Στέφανο ξεδίπλωσε όπως πάντα απροκάλυπτα τα συναισθήματά της και του είπε πόσο τον αγαπάει και τον νοιάζεται και φυσικά δεν θέλει να τον δει στη φυλακή.
Με συγκινεί πολύ αυτή η Μελίτα. Είναι βαθύτατα πληγωμένη, καθώς έχει χωρίσει από τον έρωτα της ζωής της τον οποίο βλέπει με άλλη γυναίκα, και όμως είναι ειλικρινής και χωρίς καθόλου εγωισμό.
Ο Στέφανος στην σκηνή με την Εριέττα βγήκε ακόμα μία φορά σαν το πειθήνιο σκυλάκι της αλλά στην σκηνή με την Μελίτα αποκαλύφθηκαν αρκετά για την ψυχολογική του κατάσταση.
Είναι σαφές ότι ο άνθρωπος προσπαθεί με νύχια και με δόντια να ξεπεράσει την Μελίτα. Το μυαλό του, η λογική του του υπαγορεύουν να το κάνει αλλά η καρδιά του δεν υπακούει και γι' αυτό έχει περιέλθει στην κατάσταση που είδαμε. Από μόνος του εντελώς, χωρίς να προκληθεί από την Μελίτα, είχε ένα απίστευτο ξέσπασμα οργής και θυμού, αναψοκοκκίνισε, κουνιόταν πάνω κάτω, πέρα δώθε, είπε σκληρότατα λόγια στην Μελίτα και την αδίκησε.
Όλο αυτό αποδεικνύει ότι ενώ θέλει, δεν μπορεί να την ξεπεράσει και τα έχει πάρει μαζί της που έχει κλέψει την καρδιά του. Δεν θα αντέξει για πολύ μακριά της - ευτυχώς για τον ίδιο, γιατί κάθε άνθρωπος πρέπει να είναι με τον έρωτά του και όχι με σχέσεις παρηγοριάς.
Η Εριέττα έχει μια συνεχώς εντεινόμενη στάση υστερίας απέναντι στην Μελίτα. Δεν θα σχολιάσω αναλυτικά τη στάση της, διότι μου είναι παντελώς αδιαφορη ως χαρακτήρας, αλλά μόνο την ατάκα της ότι η Μελίτα διαρκώς εισβάλλει στην ζωή της. Κοίτα ποιος μιλάει - αυτή που έπαιρνε τρεις την ώρα τον Στέφανο τηλέφωνο μόνο και μόνο για να τον βλέπει, όπως παραδέχθηκε προχθές, μιλάει για εισβολή, επειδή η Μελίτα ενημέρωσε τον Στέφανο για κάτι τόσο σοβαρό (ότι οι βρωμοδουλειέςτου κυκλοφορούν πλέον και σε ανάγνωσμα). Αυτό τα λέει όλα.
Ο Λουκάς είναι απαράδεκτος που μετά από όλα όσα είπε στον Ρούσσο για την Αντιγόνη όταν την είχαν πελάτισσα και την υπερασπιζόντουσαν, σκέφτεται τώρα να κάνει συμμαχία μαζί της για να εξυπηρετηθούν τα εκδικητικά του σχέδια!
Η Αντιγόνη είναι πάντα η γυναίκα που δολοφονήσε τον θετό πατέρα της Εριέττας και σχεδίαζε τις δολοφονικές απόπειρες εναντίον της τότε εγκύου Εύας αλλά ο Λουκάς, που πλέον τα παραβλέπει όλα αυτά, προφανώς δεν είναι ο ίδιος πια.
Σταύρου-Παπά έδωσαν ρέστα στην μεταξύ τους σκηνή. Τα θλιμμένα μάτια της Παπά και η οργισμένη φωνή του Σταύρου υπηρέτησαν τέλεια το σενάριο. Μπράβο τους. Η χημεία και το ταλέντο δεν κρύβονται.
Κατρανίδης, Παπαδημητρίου, Αρζόγλου, επίσης φοβεροί παρότι ουσιαστικά λένε τα ίδια πράγματα εδώ και πόσα επεισόδια.
Η Λάμπου να ρυθμίσει την τσιρίδα της. Γίνεται δυσάρεστη.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 12:57 pm

Cancoon, αν εξαιρέσουμε το σχόλιο για το Λουκά, την οποία στάση του δε βρίσκω απαράδεκτη, κάθε άλλο και είμαι μαζί του.. Γενικότερα, όσον αφορά Στέφανο-Μελίτα συμφωνώ πάντοτε μαζί σου. Περιμένω κάθε φορά με ενδιαφέρον και ανυπομονησία το σχολιασμό σου! Τα μάτια της Μελίτας και το βλέμμα εκείνου, τα έλεγαν όλα.. επέτρεψέ μου να διαφωνήσω μόνο σε κάτι ακόμα.. η Μάντυ παίζει πολύ καλά το ρόλο της.. Κατά τα άλλα όμως έχουμε ίδιες απόψεις.. :)

Το επεισόδιο ήταν πολύ καλό..είχε και Λουκά-Νόρα μόνους τους στο γραφείο, τι άλλο θέλω Wink
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από zwi Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 2:33 pm

Clarabelle έγραψε:

Οτι θα έφτανε η μέρα που θα ήθελα να ρίξω σφαλιάρα στη Μαρίλια και το Λουκά δεν το περίμενα κι όμως έγινε

Ας πει κάποιος σ αυτήν την ανάγωγη επαναστάτρια οτι δεν πούλησε ο πατέρας της την Εδέμ Ο πατέρας της κάποτε την αγόρασε και την πρόσφερε και μάλιστα χωρίς να ξέρει τη συγγένειά του και η Δάφνη ανταποδίδοντας στον αδελφό της την πούλησε παρά τις παρακλήσεις όλων, και παρά την αντίθετη γνώμη του ίδιου του Μάνου. Η Δάφνη έκρινε οτι έτσι έπρεπε να κάνει για να βοηθήσει τον αδελφό της και παρά το γεγονός οτι η κίνησή της ήταν λανθασμένη η πράξη της ήταν αξιέπαινη. Προφανώς η Αγγέλα απέτυχε να της διδάξει οτι στις οικογένειες ο ένας δίνει το χέρι στον άλλον χωρίς να περιμένει ανταπόδωση, κι οτι κάποια πράγματα γίνονται γιατί σε ωθεί η καρδιά ότι κι αν λέει το μυαλό. Ο Μάνος είχε πολλά κρίματα στο λαιμό του αλλά στο συγκεκριμένο θέμα ήταν απόλυτα σωστός κι η Μαρίλια απόλυτα λάθος.

Δεν περίμενα ποτέ οτι θα έβλεπε έναν ηλικιωμένο άνθρωπο σαν τον Ηλία στην κατάσταση μάλιστα που βρίσκεται και θα τον χτυπούσε εκεί που πονάει. Αντιδράει για να πονέσει τη μάνα της κι αυτό μπορώ να το καταλάβω ο Ηλίας όμως δεν της φταίει σε κάτι. Με τι ιστορίες την έχει χειραγωγήσει ο τύπος άραγε; Σήμερα είδα θυμό για τον πατέρα που πέρσι του έλεγε οτι τον αγαπάει για τη μάνα και για ολόκληρη την παρέα Είδα όμως και aαπαξίωση στον Ηλία και την Αγγέλα.

Στο θέμα των σπουδών αδυνατώ ομολογώ να καταλάβω την αντίδραση της Μαρίλιας. Άλλη μια που μεταλλάχτηκε για να σπρώξουν την ιστορία τους παρακάτω. Υποτίθεται οτι αυτό το ίδιο παιδί την πιο δύσκολη ώρα του (τότε που έμαθε την αλήθεια για τους γονείς του) πείσμωσε και έπεσε με τα μούτρα στο διάβασμα και αποφάσισε να μην αφήσει κανέναν και τίποτα να το εμποδίσει να εκπληρώσει τα όνειρά του. Αυτό το ίδιο παιδί το είδαμε στην αρχή της χρονιάς να δουλεύει σαν γκαρσόνα και να αντιλαμβάνεται ακόμη περισσότερο οτι οι γνώσεις είναι εφόδιο για μια ζωή καλύτερης ποιότητας. Κι εκεί που βλέπαμε ένα νέο κορίτσι με ισχυρή θέληση και αρχές ξαφνικά όλα τούμπα. Αν όλα αυτά γίνονταν όταν έμαθε την αλήθεια θα τα κατανοούσα τώρα απλά μου φαίνονται υπερβολικά

Ο δεύτερος που με εκνεύρισε αφάνταστα σήμερα (κι όχι μόνο) είναι ο Λουκάς. Ας του πει κάποιος οτι αν δεν σπάσεις αβγά δεν κάνεις ομελέτα. Επέλεξε να πάει σε ανοιχτό πόλεμο και το έκανε γνωρίζοντας οτι η γυναίκα του περιμένει παιδί κι οτι ο Ρούσσος θα τον πολεμήσει με αθέμιτα μέσα. Ήξερε λοιπόν τι μέλλει γενέσθαι. Ας αναλάβει λοιπόν το κόστος των επιλογών του. Προχθές έλεγε η Νόρα οτι περιμένουν το μωρό τους και όμως δεν έχουν μιας στιγμής ησυχία κι εκείνος κατηγορούσε το Ρούσσο γι αυτό. Δεν το ήξεραν όταν διάλεξαν τη συγκεκριμένη στιγμή να έρθουν σε ρήξη οτι θα στερηθούν κάποιες χαρές; Το ήξεραν. Σήμερα σκέφτηκε το γάλα του παιδιού του. Όταν ξεκινούσε δεν το σκέφτηκε; Όλες αυτές οι βαρύγδουπες μελούρες με εκνεύρισαν λοιπόν

Για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ οτι ο Λουκάς και η Νόρα κακώς επέλεξαν να υπερασπιστούν αυτά που πιστεύουν. Καλώς το κάνουν. Ας μην διαμαρτύρονται όμως γιατί εκνευρίζομαι να βλέπω έξυπνους ανθρώπους να συμπεριφέρονται σαν ανεγκέφαλα που μπήκαν πρώτα στο χορό και στη συνέχεια άρχισαν να διαμαρτύρονται οτι θα πονέσουν τα πόδια τους. Έλεος όμως.

Επιπλέον με απογοήτευσε η πρόταση για συμμαχία με την Αντιγόνη. Τη βρωμιά τη χτυπάει με βρωμιά λοιπόν. Απογοητευτικό να καταφεύγει σε τέτοιες συμμαχίες Ο Λουκάς ο έντιμος και καθαρός κάνει συμμαχία με τη γυναίκα που έχει παραδεχτεί φόνο για να τιμωρήσει κάποιον που έκανε μεν λαμογιές και είναι υπεύθυνος για πολλά αλλά τα χέρια του δεν τα έχει βάψει με αίμα ή για να ακριβολογούμε δεν έχουν καν τέτοιου είδους υποψίες γι αυτόν. Ο Λουκάς ο τέλειος φίλος συμμαχεί με τη γυναίκα που προσπάθησε κατ επανάληψιν να σκοτώσει τη φίλη του και το αγγένητο παιδί της. Απογοήτευση σκέτη. Ο Ρούσσος είναι αυτός που είναι και περιμένω διάφορα χτυπήματα κάτω απ τη ζώνη ο Λουκάς όμως είναι ο καλός άνθρωπος και πως να το κάνουμε απ τον καλό περιμένω να το αποδεικνύει με πράξεις όχι με λόγια.

Κατά τα άλλα το τριγωνάκι καλά κρατεί και η συζήτηση Στέφανου Μελίτας ήταν ατέλειωτη. Αυτή η αδυναμία των γραφόντων στην κατινιά με χαλάει απίστευτα και το Μελιτόνι με το σπλατς σπλατς με λίγωσε τη γυναίκα. Δεν ξέρω τι έχουν σκοπό να κάνουν με τους τρείς και ποιά απ τις δύο κυρίες θα κερδίσει το κελεπούρι αλλά το Μελιτάκι τα ήθελε να τα ακούσει. Όταν αγαπάς δεν το σκέπτεσαι κάνεις αυτό που πρέπει και δεν το διατυμπανίζεις. Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ οτι όταν η Εύα έδωσε πίσω τα χρήματα στο Μάνο δεν το ήξερε ψυχή ανθρώπου κι ο ίδιος το έμαθε μήνες μετά. Ο Στέφανος καλά της τα είπε αλλά νομίζω οτι κι αυτός δεν πιστεύει αυτά που λέει και παραπαίει ανάμεσα στην Κική και την Κοκό οπότε καλά ξεμπερδέματα αλλά δεν το βλέπω σύντομα.

Ο Παναγιώτης έχω συνεχώς την εντύπωση οτι γνωρίζει πολλά περισσότερα απ όσα λέει. Σήμερα την αγία οικογένεια την έπαιζε κανονικά. Εκείνο όμως που μπορεί να με στείλει είναι η άποψη που ακούγεται συνεχώς για το Χρήστο. Μικρό, άμαθο, ευαίσθητο, δεν μπορεί να πατήσει ούτε κατσαρίδα κι άλλα τέτοια ευτράπελα. Άτιμο μνημονικό. Εγώ τον θυμάμαι χωμένο μέσα σε όλες τις βρωμιές να κάνει χρήση όπλου για το εκάστοτε αφεντικό. Για τον ευατό του λέτε δεν θα μπορεί; Ή μήπως το ζητούμενο ήταν να μας πούν οτι η Νταίζη είναι το μυαλό κι ο Χρήστος το όργανο για να υπερτονίσουν την εξυπνάδα της τραγουδιάρας; Το εμπεδώσαμε. Έχει καλή καρδιά και πανέξυπνο μυαλό. Όχι άλλο Έλεος. Για άλλη μια φορά εξαιρετική η κυρία Παπαδημητρίου Με τη σιωπή της λέει ιστορίες και σήμερα ήταν για άλλη μια φορά εξαιρετική.

Μέσα σε όλο αυτό το χαμό η Εύα κάνει βάφτιση. Επιτέλους άνοιξε το στόμα της. Κάποια στιγμή έπρεπε να πει όσα είπε στον πατέρα της χρονιάς που άκουσον άκουσον το παιδί του λέει το χαίρεται κάθε μέρα. Φαίνεται θα το βλέπει στον ύπνο του δεν εξηγείται διαφορετικά. Πάντως κι η Εύα είχε την απορία που έχω κι εγώ και τον ρώτησε αν θα παραβρεθεί στη βάφτιση. Προσκλητήριο να του στείλεις Ευάκι γιατί δεν τον είδα να κόπτεται να μάθει λεπτομέρειες ή έστω να ρωτήσει για τα μάτια βρε αδελφέ αν θέλει κάτι απ αυτόν. Αρκέστηκε να την ξεφορτωθεί με ένα συμφωνώ. Έχει δυό γυναίκες να κουλαντρίσει και το σόι του στη στενή με το παιδί θα ασχολείται;

Στάσιμα όλα λοιπόν σήμερα. Δεν είδα να μάθαμε τίποτα νέο. Απλά ανακυκλώσαμε το θέμα των διαμαντιών με τις ερωτήσει στο αστυνομικό τμήμα το θέμα της εκδίκησης με άσκοπες μελούρες και ασχοληθήκαμε για άλλη μια φορά με το προσφιλές σχήμα των σεναριογράφων το τριγωνάκι.

Μέτριο απο μένα.
Απίστευτος σχολιασμός..συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα..

Λουκά δικά σου Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 3:05 pm

Αν θυμαμαι καλα, δεν ειναι μονος του ο λουκας σε αυτη την ιστορια, μαζι του ειναι και η νορα και ολη η παρεα και η ερη!!!Επομενως δεν <<φταιει>>μονο ο λουκας με αυτη τη λογικη...Επιπλεον κατα τη δικη μου αποψη εχει απολυτο δικιο σε οτι κανει, και σαφως θα ερθει η ωρα και για τον ρουσσο, να απολογηθει για οσα εκανε... Mmm Αυτα ως οφτοπικ, γιατι νομιζω οτι δεν ειναι τελικα κακο, να θελει καποιος να αποδοθει δικαιοσυνη, για την δολοφονια του πατερα του και τις παρανομες υιοθεσιες...Μην ξεχναμε αλλωστε οτι και ο πετρος χρησιμοποιει τωρα αθεμιτα μεσα για να σταματησει την ερευνα, αλλα ειμαι σιγουρη οτι τελικα θα ερθουν ολα στο φως... sm Σαν επεισοδιο, δεν μπορω να πω οτι με ξετρελανε, αλλα πολυ χαρηκα πτο <<χωσιμο>>του λουκα στο ρουσσο... Yess και μονο για αυτο, το ψηφιζω απλα καλο...
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 3:18 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο, ο Λουκάς είπε στην Νόρα να μην ανησυχεί που την κάλεσε ο πρόεδρος και η Νόρα ήταν ανήσυχη γιατί δεν την είχε καλέσει ξανά μετά την πρόσληψή της στην εταιρεία αυτή. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς μόλις του είπε η Νόρα ότι την απέλυσαν θύμωσε με αυτό και πήγε να δει τι θα κάνει με αυτό. Η σκηνή με την Δάφνη, τον Νικόλα και τον Ηλία στο σπίτι τους ήταν πολύ καλή, η Δάφνη με τον Νικόλα αφού άφησαν τον Ηλία να ξεκουραστεί συζήτησαν για το ότι πάει στην κατασκήνωση και τι θα κάνουν μ' αυτό. Η σκηνή με την Εύα, την Μαρίλια και την Αγγέλα ήταν πολύ ωραία, η Εύα και η Αγγέλα συζήτησαν με την Μαρίλια για το τι θα κάνει με τις σπουδές της και αν θα δώσει εξετάσεις ή θα γραφτεί στην σχολή που πέρασε αλλά τελικά πάλι κατέληξαν να τσακώνονται γι' αυτό. Η σκηνή με τον Λουκά και τον αστυνόμο που ο Λουκάς πήγε να μάθει για την υπόθεση και ο αστυνόμος είπε στον Λουκά να μιλήσει για να τον βοηθήσει για την υπόθεση αυτή, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ginak Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 3:29 pm

Πολύ καλό. Πράγματι γιατί αλλάζουν τους χαρακτήρες τόσο πολύ. Η Μαρίλια ήταν ένα ώριμο παιδί με πολλά όνειρα κλπ,κλπ. Πως την κάνανε έτσι, αγενή , συμφεροντολόγα και άκαρδη; Τώρα που δείχνει να έχει βρεί και τον ερωτα της ζωής της αντί να αγαπάει όλο τον κόσμο κάνει το αντίθετο.

ginak

Θηλυκό Τόπος : Σπάρτη
Ασχολίες : Εργαζόμενη

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Μάης 06, 2011 5:18 pm

ginak έγραψε:Πολύ καλό. Πράγματι γιατί αλλάζουν τους χαρακτήρες τόσο πολύ. Η Μαρίλια ήταν ένα ώριμο παιδί με πολλά όνειρα κλπ,κλπ. Πως την κάνανε έτσι, αγενή , συμφεροντολόγα και άκαρδη; Τώρα που δείχνει να έχει βρεί και τον ερωτα της ζωής της αντί να αγαπάει όλο τον κόσμο κάνει το αντίθετο.

Η Μαρίλια κακά τα ψέμματα έχει περάσει πολλά, αλλά τετοιο μένος
ούτε εγω μπορω να το δικαιολογησω
Rolling Eyes

Επεισόδιο 560 - Ημερομηνία 05-05-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης