Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap38%Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 38% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 45

Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Μάης 10, 2011 11:47 pm

σαν αλλος Ηλιας ........μονολογω και λεω (πλεονασμος ,δεν το συζηταω )
τι λυσσαξατε οτι ειναι τρελη η Μελιτα ........
Σπόιλερ:
μεταξυ μας, θεοπαλαβη ειναι
κουφη ειναι .
ακουστικα θελει .
γιατι δεν με πιστευεται???

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Μάης 10, 2011 11:53 pm

kapetanissa έγραψε:
roria έγραψε:
Έχω υπαρξιακό ερώτημα: προχθές προβλήθηκε ένα επεισόδιο όπου η Μελίτα εκβίασε το Στέφανο και στο καπάκι πήγε στον πατέρα της και τον εξουσιοδότησε εν λευκώ να στείλει το Στέφανο στη φυλακή ή δεν συνέβη ποτέ αυτό και αγγελοκρούστηκα;
Με πεθαίνεις! lmao με πεθαίνεις όμως! lmao
Ψψψτ....το δεύτερο! (μη σκιάζεσαι καλέ, ο Ραφαήλ ήταν.... Angel )

roria έγραψε:
Και θα ήθελα να τους δω να πηγαίνουν να δουν και τον Άγγελο. Αφού η Εριέττα είναι με το Στέφανο, θα πρέπει να έχει και κάποια επαφή με το παιδί του.
Α, καλά έχεις ξεφύγει φιλενάδα... εδώ δε βλέπουμε το παιδί με τη ΜΑΝΑ του, εσύ θες να το δεις και με την γκόμενα του πατέρα του!??!?!!? (σόρυ για τα γαλλικά, αγαπώ Έρι, αλλά.... ήθελα να δώσω έμφαση!)

roria έγραψε:
Υ.Γ. 2 (προς kapetanissa): μάλλον δεν ήταν η καταλληλότερη μέρα για αποχή από τις σοκολάτες! Προς σαββατοκύριακο το κόβω, για να είμαστε σίγουροι!
Άμα τα λέω εγώ.....

Λοιπόν, πάμε να δούμε τώρα.... μου άρεσαν αρκετά από το σημερινό.
Η Αγγέλα με τον Ηλία ας πούμε. Και ο Λευτέρης με την Εύα.
Η Εύα με τον Λευτέρη δεν μου πολυάρεσε, αλλά τι να κάνω... Αμάν βρε παιδιά, ζουζουνιάστε και λίγο.....
Στέφανος και Έρι. Υπέροχοι και καταπληκτικοί, αλλά αυτή τζαμαρία δεν θα μου γλιτώσει. Τόση σπιταρόνα, κλέβω ματιές από σαλόνια μέσα και... εκεί... εκεί! Τζαμαρία! Είχε και μια υποψία τρυφερότητας σήμερα βρε! Τι λες! Θαύμα!
Ο Λουκάς. Ρέστα έδωσε το παλικάρι σήμερα... με Στεφ και Έρι αγάπησα! Και πόσο, μα πόσο του πάει το μπλε πουκαμισάκι... Κρίμα που πήγε μετά στο Ρούσο με το τζην και το ριγέ. Σε όλες του τις σκηνές σήμερα τον ευχαριστήθηκα. Δεν ξέρω, μ'αρέσει να τον βλέπω τσαντίλα, βγάζει πολύ ωραία την ένταση και την αποφασιστικότητα, το βλέμα του πετάει κεραυνούς. Καλώς έπραξε και τα έχωσε και στον μπαμπά και στην κόρη του. Η δεύτερη βέβαια σήκωνε και παραπάνω....

Η Νόρα. Αυτό το "μαμά!" στην Αστέρω και τελευταία με το παγωτό, όλα τα λεφτά όμως!

Αντιγόνη, σταθερή αξία... Έχει κάνει τα τέρατα, κι όμως, δεν θέλω να την πνίξω. Εϊναι από αυτούς τους "κακούς", που έναν σεβασμό τρόπον τινα τον εμπνέουν, όσο να πεις.... Αυτή τη λεπτή ειρωνία, αυτό το βλέμμα που παγώνει και την κόλαση, δεν μπορώ να μην τα εξυμνήσω... Ακόμα και να νοιάζεται θα σε πείσει ότι δεν νοιάζεται. Ακόμα και να συγκινηθεί, θα το μαζέψει. Γιατί έτσι έκανε μια ζωή, γιατί έτσι την έκανε η ζωή.

Τη Νταίζη βαριέμαι να την σχολιάσω σήμερα, πειράζει?! Razz

Προτιμώ να ασχοληθώ με την Αμαλία! Θεά, θεά! Με τον Ρούσσο ζωγράφισε η γυναίκα, τι στυλ, τι ψυχραιμία τι ατάκες.... Λαϊκιστί, τον ξεβράκωσε, και η Στέλλα δίπλα, ως βρεγμένη γάτα... Με την κόρη της δε (πώς, μα πώς από τέτοιους γονείς βγήκε αυτό το χαϊβάνι, δεν κατανοώ! Οκ, την κατινιά την πήρε από την Αμαλία, αλλά η Αμαλία είναι κατίνα με μυαλό -ενίοτε!- Αυτή, ποτέ!!!!) και τον υπέροχο Λουκά, ήτο απλώς απολαυστική! Είχε ρέντα σήμερα...

Ο Ρούσσος... ένα τσαλάκωμα, το ζητάει πλέον ο οργανισμός του. Ελπίζω να το λάβει, να ησυχάσουν και οι αγαπημένοι μας κι εμείς. Κάποια, μα κάποια στιγμή, πρέπει να κάνει κι η Νέμεσις ένα guest φρονώ, προς πάσα κατεύθυνση διαπραξάντων Ύβριν....

Και θέλω να δω τι ακριβώς έκανε την Αντιγόνη να χάσει τη φωνή της και να ανακοινώσει πώλησιν Εδέμ... Βέβαια οι φατσούλες της παρέας με το νέο μου έφεραν χαμόγελο. Άντε να διούμε...

Α, κόντεψα να ξεχάσω... (και το 'θελα τόσο πολύ γμτ...)
αυτή, την αδικημένη, την προσβεβλημένη, την πονεμένη, την ταπεινωμένη... το θύμα της άτιμης της κενωνίας που άλλους τους ανεβάζει κι άλλους τους ρίχνει στα ξένα χέρια.... μπορεί κάποιος να κάνει την αγαθοεργία να την πάει μέχρι το Δρομοκαΐτιο.... το Μαρκομιχελάκειο.... το Μπαλουκλή... το Δαφνί.... ΚΑΠΟΙΟ ευαγές ίδρυμα τελοσπάντων, μια που το λένε ότι έχει παραφρονήσει και δεν είναι καλά τα νεύρα της.... (και τίποτα άλλο πάνω της...) Nyxia

Άντε καληνύχτα μας.... Ypnos

ΥΓ gxnel, roria, jessie, fantina, Clarabelle Flkia
Kapetanissa, τελικά τους σχολιασμούς σου τους απολαμβάνω πολύ περισσότερο από το επεισόδιο. oscar

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:10 am

Kapetanissa, ένας ολισθηρός κατήφορος όλος για πάρτη σου! (Θα φρίξει κι ο Ζαμπούνης με το άκομψο της έκφρασης).
oscar Palamakia : respect : Klap Opados
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:30 am

roria, θα σε παρακαλεω ,<παρακληση μεγαλη> (που ελεγε η γιαγια μου)μηπως μπορεις περιληπτικα να μου εξηγησεις τι σε <θορυβησε >και σε υποψιασε αποψε ωστε να συμπεραινεις πως μαλλον καταλαβες που πανε την ιστορια οι σεναριογραφοι?ΚΙ ΕΓΩ <ΧΑΛΑΣΘΗΚΑ>λιγο απο Στεφ.(ολο τριγυρναει και αφορμες ψαχνεινα μη χασει επαφη με την Μελ.)αλλα και απο αυτο αυτο που ειπε η κορη στην μαννα <αυτο θα το δουμε>οταν η Αμαλια της ειπε πως εχασε τον Στεφ.γιατι ποτε της δεν καταλαβε την Εριετ.πως το εξηγεις και τι να εννοουσε?επανασυνδεση...?.Την.. βλεπω την αυπνια να καταφθανει....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:55 am

katie μου, ας μη χάσουμε και τον ύπνο μας, τουλάχιστον όχι ακόμα. Προς το παρόν καλά πάνε τα πράγματα, απλώς επειδή όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι, όποια λεπτομέρεια βλέπουμε να μην μας κολλάει καλά την αναλύουμε για να καταλάβουμε τι μπορεί να επακολουθήσει.
Δεν έχω καταλάβει προς τα πού πάει η ιστορία, αλλά με ξένισε κάπως η ταχύτητα με την οποία επιχειρείται να εμφανιστεί η Μελίτα ως ένα απλό κακομαθημένο παιδί με καλό χαρακτήρα στο βάθος, ενώ έχουμε δει και την μικροπρέπεια και την αναλγησία της και την εκδικητικότητά της. Και οι πολλές σκηνές με το Στέφανο δεν με ενθουσιάζουν (όπως είπες κι εσύ) και το γεγονός ότι με την Εριέττα τον βλέπουμε λιγότερο από τότε που έγιναν ζευγάρι και οι τρυφερές σκηνές τους, με εξαίρεση το επεισόδιο στο οποίο αποφάσισαν να είναι μαζί, είναι ελάχιστες. Αυτά με προβληματίζουν, αλλά ίσως και να μη σημαίνουν τίποτα παρά μόνο ότι καθώς πηγαίνουμε για το φετινό φινάλε θα πρέπει τα θέματα να προχωρήσουν, αλλά ταυτόχρονα και να μείνουν ανοιχτά για την επόμενη σεζόν. Θα δούμε τι θα γίνει. Προς το παρόν ας απολαύσουμε το ζευγάρι. Εγώ διατηρώ την ελπίδα ότι τα οφθαλμοφανή πράγματα που βλέπουμε εμείς, τα βλέπουν και οι σεναριογράφοι. Καλή ξεκούραση.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 1:07 am

μια ειναι η λυση για το Μελιτονι...η μαλλον 2...

1)Τelemarketing...τις μεγαλες ωρες που παω για υπνο εχω δει ενα ακουστικο μουρλια να διαφημιζεται....καλε ακους καρφιτσα στο απεναντι σπιτι....λεω να της το παρουμε(γιατι ειναι και ανεργο κοριτσι δεν θα το αντεχει οικονομικα)να ακουσει οοολα αυτα που της λενε οι γυρω της...μηπως ακουσει και την Νεφελη απο το πανω δωματιο...
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 40499

2)κλεινουμε δωματιακι στην κλινικη που ειναι ο Ηλιας....δεν κανουμε το λαθος να τους βαλουμε μαζι γιατι παει ο Ηλιας τον χασαμε εντελως....την αφηνουμε εκει μεσα και συνεχιζουμε την μετα κατινια εποχη.....

α και kapetanissa πραγματικα ομως
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 195890

Y.Γ....μην σας παραξενευει που αφησαν μονο του τον Μαριο...ειπαμε ειναι σουπερ ηρωας/νιντζα και δεν χρειαζεται προστασια Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 40334
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Eya-8ea Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 2:03 am

Πολυ καλο το επεισοδιο απο μενα!!!
Μπραβο σε Νορα και Λουκα που συνεχιζουν,να αγωνιζονται για το δικιο τους και δε το βαζουν κατω σε καμια δυσκολια που μπορει να τους γωνατισει!!!!!
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 11556 Νομιζω πως αξιζουν πολλα μπραβο στη Νορα που συνεχιζει καιι στηριζει το Λουκα της παρα την κατασταση που βρισκεται και τις επιπτωσεις που μπορει να εχει ο πολεμος τους με το Ρουσσο για τη μετεπειτα ζωη τους!!!!!!!!!!!!

Αμαλια-Στελλα-ρουσσος:8εικη η ατακα της Αμαλιας για το πρωην φαν κλαμπ Ρουσσου
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 382640 Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 5012
Μελιτα-Στεφανος :απορω με την υπομονη του !!Απορω πως κρατηθηκε και δε της αστραψε κανενα χαστουκι!! Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 102533 !Μα ελα ντε πως ειναι δυνατον να υποθετουν ολοι πως η Μελιτα μπορει να αναιρεσει την καταθεση της???? Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 960514 Μηπως εχει δει3ει κατινιστικα σημαδια συμπεριφορας????λεω εγω τωρα... Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 752185
Οσο και να θελε να ταπεινωσει τη θεα εκεινη δε της εκανε τη χαρη!!! Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 55134

Δε μπορω να μην αναφερω και τη Νταιζυ ομως με τις 8εικες της ατακες!!!Η γυναικα ειναι πολυ μπροστα οχι αστεια Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 11556

Ο κυριος Ηλιας ειναι ο πιο λογικος απο ολους και ο ανδρας που του υποσχεθηκε την επιστροφη του δεν ειναι κα8ολου φανταστικος!!!(αφου την ιδια στιγμη και η Αντιγονη ανακοινωσε την πωληση της Εδεμ στο Λουκα ! Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 39030 ) Αρα εκεινος ο ανδρας που επισκευτηκε τον Ηλια μηπως ειναι ο ιδιος που πιεσε την Αντογονη να πουλησει την Εδεμ??????? scratch

ΚΑΙ ΝΑΙ Η ΕΔΕΜ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ 8Α ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 943463 Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 943463 Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 943463

Τελος, δινω ενα Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 11556 στο Λουκα για τα οσα ειπε στο Ρουσσο και για το θαρρος του να τον αντιμετωπισει !!!!!Λουκα ειμαστε μαζι σουυυυυ Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 226538
Αυτα απο εμενα!!Καληνυχτα σας και ανυπομονω να δω κι αλλους τελειους σχολιασμους!!!
Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 226538

Τι θα κανουμε χωρις μυστικα???δε μπορω να φανταστω τα απογευματα μου χωρις αυταααα Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 492869
Eya-8ea
Eya-8ea
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 8:02 am

Eυχαριστω ,roria που εκανες τον κοπο ναμου απαντησεις ..Εγω , περριτο να σου πω πως καθε φορα ..που κατι με υποψιαζει θυμαμαι υην <ρησιν>του Αλεξ.<αισθανομαι πως η Εριτ.ε θα ειναι ο μεγαλος ερωτας στην ζωη τιυ Στεφ.> ...Σε αλλη περιπτωση θα ψαχνω καποιο ευαγες ιδρυμα,οπως λεει και η kapetanissa> να <λουφαξω> (αν και προτιμω το Δρομοκαιτειο ,αφου πατριωτης μου Χιωτης <,φροντισε > για τους ..<λωλους>...μηδε εμου εξαιρουμενης.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 8:16 am

roria έγραψε:katie μου, ας μη χάσουμε και τον ύπνο μας, τουλάχιστον όχι ακόμα. Προς το παρόν καλά πάνε τα πράγματα, απλώς επειδή όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι, όποια λεπτομέρεια βλέπουμε να μην μας κολλάει καλά την αναλύουμε για να καταλάβουμε τι μπορεί να επακολουθήσει.
Δεν έχω καταλάβει προς τα πού πάει η ιστορία, αλλά με ξένισε κάπως η ταχύτητα με την οποία επιχειρείται να εμφανιστεί η Μελίτα ως ένα απλό κακομαθημένο παιδί με καλό χαρακτήρα στο βάθος, ενώ έχουμε δει και την μικροπρέπεια και την αναλγησία της και την εκδικητικότητά της. Και οι πολλές σκηνές με το Στέφανο δεν με ενθουσιάζουν (όπως είπες κι εσύ) και το γεγονός ότι με την Εριέττα τον βλέπουμε λιγότερο από τότε που έγιναν ζευγάρι και οι τρυφερές σκηνές τους, με εξαίρεση το επεισόδιο στο οποίο αποφάσισαν να είναι μαζί, είναι ελάχιστες. Αυτά με προβληματίζουν, αλλά ίσως και να μη σημαίνουν τίποτα παρά μόνο ότι καθώς πηγαίνουμε για το φετινό φινάλε θα πρέπει τα θέματα να προχωρήσουν, αλλά ταυτόχρονα και να μείνουν ανοιχτά για την επόμενη σεζόν. Θα δούμε τι θα γίνει. Προς το παρόν ας απολαύσουμε το ζευγάρι. Εγώ διατηρώ την ελπίδα ότι τα οφθαλμοφανή πράγματα που βλέπουμε εμείς, τα βλέπουν και οι σεναριογράφοι. Καλή ξεκούραση.

Εχασα ωραία κουβεντούλα χτές που κοιμήθηκα νωρίς.... Φαίνεται όμως οτι εγώ είμαι πολύ αφελής, αφού ούτε που μου πέρασε απ'το μυαλό οτι οι σεναριογράφοι θέλουν να δικαιολογήσουν τη Μελίτα. Και βέβαια τα οφθαλμοφανή τα βλέπουν , αφού εκείνοι τα γράφουν. Εγώ πάλι βλέπω να την οδηγούν, σιγά σιγά αλλά ασφαλώς, στο δρόμο της παράνοιας, στο στύλ ενός μανιοκαταθλιπτικού σύνδρομου καταδίωξης (μη βαράτε, δεν έχω σπουδάσει ψυχιατρική!) αφού τη δείχνουν να μην έχει κάν συναίσθηση του τι κάνει, τι λέει , να παραπαίει και να είναι έτοιμη για nervous breakdown.... Και μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπέρασμα για το Στέφανο, οτι ψάχνει αφορμές για να τη δεί.... Στο γραφείο της Νόρας πήγε για σοβαρό λόγο, και φυσικά δεν μπορούσε να μην πεί τη γνώμη του για το Ρούσσο και τη κόρη του. Κι όταν η ίδια η Εριέττα του θέτει το ζήτημα οτι κινδυνεύουν και οι δύο να μπούν φυλακή, αν η Μελίτα αναιρέσει την κατάθεσή της, δεν θά'πρεπε να δεί τι μπορεί να κάνει γιά να μη συμβεί αυτό? Η πρώτη του αντίδραση στα λόγια της Εριέττας ήταν οτι η Μελίτα δεν θα έκανε ποτέ κάτι τόσο ποταπό. Αυτό δείχνει οτι είναι με την Εριέττα, όχι γιατί θεωρεί τη Μελίτα τέρας, αλλά γιατί επέλεξε την Εριέττα, γι'αυτό που είναι η ίδια, κι όχι κατόπιν σύγκρισης με τη Μελίτα. Πολύ λίγο θα επηρεαστεί, λοιπον, απ'το ότι η Μελίτα δεν αναίρεσε την κατάθεσή της, ήταν κάτι που ήδη πίστευε κι ο ίδιος οτι θα έκανε. Το οτι ήθελε να ταπεινώσει την Εριέττα μετράει περισσότερο γι'αυτόν.... Οσο για το ότι δεν τους δείχνουν σε τρυφερές στιγμές με την Εριέττα, σαν νεόκοπο ζευγάρι, έχει κάποια λογική, αφού αυτά που τους απασχολούν είναι σοβαρά, το αν θα κατηγορηθούν για δολοφονίες και αν θα χάσουν την ελευθερία τους, είναι το θέμα των ημερών, και φυσικό είναι να κυριαρχεί στις σκηνές τους.Το ίδιο πιστεύω ισχύει και για τους υπόλοιπους, δεν βλέπουμε τρυφερές στιγμές ούτε με Εύα Λευτέρη, Δάφνη Νικόλα, ή Λουκά Νόρα, αφού όλοι έχουν τόσα στο κεφάλι τους....
Δεν μπορώ να εκφράσω καθαρά αυτό που εννοώ, απλά δεν θέλω να χάσω την αισιοδοξία μου, γιατί το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να τους έχουν ξανά μαζί με τη Μελίτα, αφού δεν μπορούν να διαγράψουν όσα πέρασε ο Στέφανος εξ αιτίας της, ούτε να τον δείξουν να άγεται και να φέρεται απο ένα έρωτα για κάποια, που ο ίδιος φαίνεται καθαρά οτι περιφρονεί....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 11:16 am

Καλη σου μερα ,jessie...Hδευτερη αναγνωση καλλιτερη της πρωτης και η δευτερη σκεψη παντα σοφοτερη.Και μενα δεν με <ενοχλει>που δεν βλεπω δυνατες σκηνες Στεφ. Εριετ.οπως συμβαινει και με τα αλλα ζευγαρια της σειρας...αυτα που αντιμετωπιζουν και ο κινδυνος που τον βλεπουν πια προ των δικων τους πυλων εχει κυριολεκτικα απορροφησει και επισκιασει καθε αλλο συναισθημα..τουλαχιστον το<ερωτικο>..Μου αρεσουν ομως και τους αγαπαω μαζι....οπως κι αν <βρισκονται>.....Με ενοχλησαν ομως οι συναντησεις Στεφ. Μεελ. σκοπιμες η μη αναγκαιες η οχι..που τις εξελαβα ως μια καλη δικαιολογια επαναπροσεγγισης ,των δυο τους....μακαρι να μην ειναι ετσι και.....Μακαρι για σενα jessie, να εισαικαι στην ζωη σου αισιοδοξη και ΠΑΝΤΑ να ΔΙΚΑΙΩΝΕΣΑΙ.......(Ττι ορνιθο,σκαλισματα εκνα στο προηγουμενο post μου ...το περιττος με δυο ρρρρρρρρρρρρρρρ ..)ισως .τα ξαναπουμε συντομα.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 11:20 am

Το επεισόδιο μου άρεσε, γιατί η Μελίτα ήταν τέλεια, ώριμη, σοβαρή, ήρεμη και πάνω απ' όλα σωστή και δίκαιη. Ουδέποτε της πέρασε από το μυαλό να μην επιβεβαιώσει το άλλοθι της Εριέττας και φυσικά δεν άλλαξε την κατάθεσή της! Μου άρεσε πάρα πολύ!
Καταρχήν ήταν πολύ έξυπνο εύρημα του σεναρίου να βρεθεί η Εριέττα να εξαρτάται από την Μελίτα. Η Εριέττα δεν χάνει ευκαιρία να υποτιμά και να προσβάλλει την Μελίτα. Να όμως που η ζωή ποτέ δεν αφήνει αναπάντητες τέτοιες συμπεριφορές. Μπροστά σε αυτό το γεγονός αποκαλύφθηκαν κάποια πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία για τους ήρωες.
Η Εριέττα αποδείχθηκε πιο υστερική, πιο μικροπρεπής και πιο κατίνα από ποτέ. Αφηνίασε και άρχισε να θάβει την Μελίτα όπου στεκόταν και όπου βρισκόταν. Ακόμα και αν ήταν πεπεισμένη ότι η Μελίτα θα άλλαζε την κατάθεσή της, θα έπρεπε να έχει το σθένος και την αξιοπρέπεια να της ζητήσει να πει την αλήθεια η ίδια αυτοπροσώπως και όχι διαμέσου τρίτου. Αλλά προφανώς η Εριέττα σθένος και αξιοπρέπεια δεν διαθέτει.
Το πιο περίεργο που ακούστηκε χθες πάντως από το στόμα της Εριέττας ήταν η ατάκα πως ευτυχώς που μπλέχτηκε ο Στέφανος στην υπόθεση με τα διαμάντια για να μην είναι αυτή η μόνη μπλεγμένη!! Μπράβο βρε Εριέττα. Τι ανθρωπινη αλληλευγγύη είναι αυτή, τι αγάπη το να θες να φυλακιστεί και κάποιος άλλος για να έχεις παρέα!!
Ο Στέφανος, ενώ ήταν θετικό ότι η πρώτη του αυθόρμητη αντίδραση ήταν πως η Μελίτα δεν θα το έκανε αυτό, πείσθηκε τελικά από την μίρλα και τις τσιρίδες της Εριέττας και πήγε να μαλώσει την Μελίτα. Πόσο υποβιβάζεται ο Στέφανος όταν άγεται και φέρεται από την Εριέττα!
Το πόσο το ευχαριστήθηκα που τον τάπωσε η Μελίτα δεν λέγεται. Και για το ότι αρκετά την έχει βρίσει στο γραφείο οπότε τι δουλειά έχει στο σπίτι της και για το ότι αυτή του έδειξε την πόρτα της εξόδου και πάνω απ' όλα για το ότι η Μελίτα ουδέποτε θα έστελνε στην φυλακή έναν αθωο από εκδικητικότητα. Εδώ δεν το έκανε σε βάρος του Μάνου πέρσι που μόλις την είχε πλακώσει στο ξύλο, θα το έκανε σε βάρος της Εριέττας;;
Επίσης πάρα πολύ μου άρεσε η Μελίτα και στην σκηνή με τον Λουκά και την Αμαλία.
Τα πράγματα έχουν ως εξής.
Ο Στέφανος ναι, όπως είπε, είναι θυμωμένος με την οικογένεια Ρούσσου αλλά για διαφορετικούς λόγους με τον καθένα από αυτούς. Με τον Ρούσσο, επειδή τον εκβιάζει προφανώς. Με την Μελίτα όμως είναι θυμωμένος, επειδή συνειδητοποιεί την αδυναμία του να την ξεπεράσει. Κάθε φορά που την βλέπει κινδυνεύει να πάθει εγκεφαλικό το λιγότερο, ενώ ακόμα και το ότι την αποκαλεί "πριγκήπισσα" είναι ενδεικτικό του ότι παραμένει ερωτευμένος μαζί της. Πριγκήπισσα: αποτελεί για τους άντρες το πλέον κλασσικό σύμβολο της γυναίκας που θέλουν να κατακτήσουν. Ο τρόπος δε που τινάχθηκε όταν η Μελίτα τον ακούμπησε δείχνει πώς ακόμα και το σώμα του δεν την έχει ξεχάσει.
Ο Στέφανος ζει μέσα σε μια θύελλα συναισθημάτων αυτήν την στιγμή. Θέλει την Μελίτα αλλά θέλει και να την ξεχάσει και αυτή η σύγκρουση τον κάνει να είναι θυμωμένος με την ζωή του. Είναι σαν νεκρός με την Εριέττα και ξυπνάει μόνο όταν βλέπει την Μελίτα ακόμα κι αν είναι για να μαλώσουν. Πρέπει να βγει από αυτό το τρυπάκι. Να συμφιλιωθεί με τα συναισθήματά του και να ξαναγυρίσει στην Μελίτα.
Την Μελίτα επιμένουν να την αδικούν και να την προσβάλλουν όλοι. Το άδικο όμως τιμωρείται. Για να δούμε.

Σταύρου-Παπά τέλειοι, ευτυχώς που έχουν σκηνές!!

JELSOMINA σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 11:42 am

Πριν σας <αποχαιρετησω>,εκανα μια βολτα στο blog των κυριων και διβα σα πως μας περιμενουν πολλες εκπληξεις και ανατροπες στον τεταρτο κυκλο..αναμενομενο .θα μου πειτε,,,αλλα η εκπληξη για μενα ειννα πως μδημιουργουν δυο με καινουργιους ρολους......

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Eya-8ea Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 11:59 am

Cancoon μου Η Ερη τοσο καιρο εχει ανεχθει τις προσβολες και τα πικροχολα σχολια απο τη Μελιτα..Μη 3εχνας πως η Μελιτα ειχε επεισκευθει την Ερη ,για να απειλησει για το Στεφανο ,πως απο εκεινη θα ε3αρτηθει ,αν θα μπει στη φυλακη!!!Επομενως ειναι απολυτα λογικο σε μια πολλη δυσκολη στιγμη για την Ερη να φοβηθει και να περασει απο το μυαλο της μηπως η Μελιτα ανεραισει...Θελω να πω πως η Μελιτα εχει δωσει πολλα δικαιωματα να σκεφτονται ετσι για εκεινη!!!Επισης η Ερη δεν εστειλε το Στεφανο στη Μελιτα,αλλα πηγε ο ιδιος με δικη του θεληση!!
Τωρα οσον αφορα το σχολιο αυτο της Ερης πιστευω δε το εννοουσε ετσι οπως ακουστηκε!!!Μπορει να το πε πανω στην ανησυχια της η πολυ περισσοτερο να αισθανθηκε πως δε θα περασει μονη της και αυτο το προβλημα ,που προεκυψε...
Eya-8ea
Eya-8ea
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:00 pm

[quote="Cancoon"]Το επεισόδιο μου άρεσε, γιατί η Μελίτα ήταν τέλεια, ώριμη, σοβαρή, ήρεμη και πάνω απ' όλα σωστή και δίκαιη.

Εγώ γιατί τη βλέπω υστερική κι ανώριμη?? Μάλλον βλέπουμε διαφορετική σειρά!! (σημείωση: για το σωστή και δίκαιη συμφωνώ)

Ακόμα και αν ήταν πεπεισμένη ότι η Μελίτα θα άλλαζε την κατάθεσή της, θα έπρεπε να έχει το σθένος και την αξιοπρέπεια να της ζητήσει να πει την αλήθεια η ίδια αυτοπροσώπως και όχι διαμέσου τρίτου. Αλλά προφανώς η Εριέττα σθένος και αξιοπρέπεια δεν διαθέτει.

Τελικά μάλλον βλέπουμε την ίδια σειρά, απλά έχουμε διαφορετική αντίληψη για το τι σημαίνει αξιοπρέπεια!!

Κάθε φορά που την βλέπει κινδυνεύει να πάθει εγκεφαλικό το λιγότερο, ενώ ακόμα και το ότι την αποκαλεί "πριγκήπισσα" είναι ενδεικτικό του ότι παραμένει ερωτευμένος μαζί της. Πριγκήπισσα: αποτελεί για τους άντρες το πλέον κλασσικό σύμβολο της γυναίκας που θέλουν να κατακτήσουν.

Ωχ μπερδεύτηκα!! Τελικά βλέπουμε διαφορετική σειρά ή την ίδια??? scratch Rolling Eyes Γιατί εγώ το "πριγκήπισσα" το εκλαμβάνω ως ειρωνία???

Jessie, roria, kapetanissa, fay66, Clarabelle, fantina, gnxel και λοιποί : respect : : respect : : respect :

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:06 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο μου άρεσε, γιατί η Μελίτα ήταν τέλεια, ώριμη, σοβαρή, ήρεμη και πάνω απ' όλα σωστή και δίκαιη. Ουδέποτε της πέρασε από το μυαλό να μην επιβεβαιώσει το άλλοθι της Εριέττας και φυσικά δεν άλλαξε την κατάθεσή της! Μου άρεσε πάρα πολύ!
Καταρχήν ήταν πολύ έξυπνο εύρημα του σεναρίου να βρεθεί η Εριέττα να εξαρτάται από την Μελίτα. Η Εριέττα δεν χάνει ευκαιρία να υποτιμά και να προσβάλλει την Μελίτα. Να όμως που η ζωή ποτέ δεν αφήνει αναπάντητες τέτοιες συμπεριφορές. Μπροστά σε αυτό το γεγονός αποκαλύφθηκαν κάποια πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία για τους ήρωες.
Η Εριέττα αποδείχθηκε πιο υστερική, πιο μικροπρεπής και πιο κατίνα από ποτέ. Αφηνίασε και άρχισε να θάβει την Μελίτα όπου στεκόταν και όπου βρισκόταν. Ακόμα και αν ήταν πεπεισμένη ότι η Μελίτα θα άλλαζε την κατάθεσή της, θα έπρεπε να έχει το σθένος και την αξιοπρέπεια να της ζητήσει να πει την αλήθεια η ίδια αυτοπροσώπως και όχι διαμέσου τρίτου. Αλλά προφανώς η Εριέττα σθένος και αξιοπρέπεια δεν διαθέτει.
Το πιο περίεργο που ακούστηκε χθες πάντως από το στόμα της Εριέττας ήταν η ατάκα πως ευτυχώς που μπλέχτηκε ο Στέφανος στην υπόθεση με τα διαμάντια για να μην είναι αυτή η μόνη μπλεγμένη!! Μπράβο βρε Εριέττα. Τι ανθρωπινη αλληλευγγύη είναι αυτή, τι αγάπη το να θες να φυλακιστεί και κάποιος άλλος για να έχεις παρέα!!
Ο Στέφανος, ενώ ήταν θετικό ότι η πρώτη του αυθόρμητη αντίδραση ήταν πως η Μελίτα δεν θα το έκανε αυτό, πείσθηκε τελικά από την μίρλα και τις τσιρίδες της Εριέττας και πήγε να μαλώσει την Μελίτα. Πόσο υποβιβάζεται ο Στέφανος όταν άγεται και φέρεται από την Εριέττα!
Το πόσο το ευχαριστήθηκα που τον τάπωσε η Μελίτα δεν λέγεται. Και για το ότι αρκετά την έχει βρίσει στο γραφείο οπότε τι δουλειά έχει στο σπίτι της και για το ότι αυτή του έδειξε την πόρτα της εξόδου και πάνω απ' όλα για το ότι η Μελίτα ουδέποτε θα έστελνε στην φυλακή έναν αθωο από εκδικητικότητα. Εδώ δεν το έκανε σε βάρος του Μάνου πέρσι που μόλις την είχε πλακώσει στο ξύλο, θα το έκανε σε βάρος της Εριέττας;;
Ο Στέφανος ναι, όπως είπε, είναι θυμωμένος με την οικογένεια Ρούσσου αλλά για διαφορετικούς λόγους με τον καθένα από αυτούς. Με τον Ρούσσο, επειδή τον εκβιάζει προφανώς. Με την Μελίτα όμως είναι θυμωμένος, επειδή συνειδητοποιεί την αδυναμία του να την ξεπεράσει. Κάθε φορά που την βλέπει κινδυνεύει να πάθει εγκεφαλικό το λιγότερο, ενώ ακόμα και το ότι την αποκαλεί "πριγκήπισσα" είναι ενδεικτικό του ότι παραμένει ερωτευμένος μαζί της. Πριγκήπισσα: αποτελεί για τους άντρες το πλέον κλασσικό σύμβολο της γυναίκας που θέλουν να κατακτήσουν. Ο τρόπος δε που τινάχθηκε όταν η Μελίτα τον ακούμπησε δείχνει πώς ακόμα και το σώμα του δεν την έχει ξεχάσει.
Ο Στέφανος ζει μέσα σε μια θύελλα συναισθημάτων αυτήν την στιγμή. Θέλει την Μελίτα αλλά θέλει και να την ξεχάσει και αυτή η σύγκρουση τον κάνει να είναι θυμωμένος με την ζωή του. Είναι σαν νεκρός με την Εριέττα και ξυπνάει μόνο όταν βλέπει την Μελίτα ακόμα κι αν είναι για να μαλώσουν. Πρέπει να βγει από αυτό το τρυπάκι. Να συμφιλιωθεί με τα συναισθήματά του και να ξαναγυρίσει στην Μελίτα.
Την Μελίτα επιμένουν να την αδικούν και να την προσβάλλουν όλοι. Το άδικο όμως τιμωρείται. Για να δούμε.

Αχ, η κακιά η Εριέττα που άδικα υποψιάστηκε ότι η ώριμη, σοβαρή, σωστή και δίκαιη Μελιτούλα θα άλλαζε την κατάθεσή της... Αυτή η στρίγγλα φταίει που δεν έχει αξιοπρέπεια και γι΄αυτό αρνήθηκε να ταπεινωθεί μπροστά στην πριγκίπισσα... Άλλωστε, όπως γνωρίζει κάθε σωστή και δίκαιη πριγκίπισσα, η επιτομή της αξιοπρέπειας είναι να ζητάς από τους υπηκόους σου να σε παρακαλέσουν για να πεις την αλήθεια... Και να πεις ότι η πριγκίπισσα της είχε δώσει αφορμές να την υποψιαστεί... Αυτή την ώριμη Μελίτα όλοι την αδικούν και την προσβάλλουν... Την ώριμη Μελίτα που όταν ο Στέφανος της έδωσε την ιδέα, γιατί από μόνη της δεν είχε αρκετό μυαλό για να το σκεφτεί, απαίτησε να πάει η Εριέττα να την παρακαλέσει και ήταν και σίγουρη ότι θα πάει... Την ώριμη Μελίτα που πριν δύο μέρες κυκλοφορούσε με μια λίστα, απειλούσε και διαπραγματευόταν, και στο τέλος είπε στο μπαμπά της να κάνει ό,τι νομίζει εκείνος, πετώντας του το μπαλάκι... Την ώριμη, σωστή και δίκαιη Μελίτα που δεν προσέβαλε και δεν κατηγόρησε ποτέ άδικα την Εριέττα μέσα στο γραφείο του αδελφού της, και όχι μόνο, χωρίς εκείνη να την προκαλέσει... Την ώριμη Μελίτα που τελικά αποφάσισε να πει την αλήθεια στον αστυνόμο, γιατί ήξερε ότι αν δεν το έκανε δεν θα είχε πια την παραμικρή ελπίδα να ξαναπάρει πίσω το παιχνιδάκι της, αυτόν το βλάκα το Στέφανο... Αυτό το ταπεινό και καταφρονεμένο σπουργίτι τελικά το έχει αδικήσει πολύ η ζωή...

Τι να πει κανείς και για το βλάκα... Αυτόν ντε, που όταν αποκαλούσε την ώριμη, σωστή και δίκαιη «πριγκίπισσα» δεν το έλεγε ειρωνικά, όοοοοοχι, το έλεγε επειδή είναι η γυναίκα που θέλει να κατακτήσει.... Και η επιλεκτική μνήμη ξαναχτύπησε και ξεχάσαμε ότι αυτός την παράτησε, όπως ξεχάσαμε και ότι δεν μιλάμε για γυναίκα, αλλά για ένα κακομαθημένο, εγωκεντρικό και μικρόψυχο κοριτσάκι... Κι αυτός ο βλάκας δεν είχε κανένα λόγο να υποψιαστεί την αδικημένη πριγκίπισσα... Και να πεις ότι τον είχε απειλήσει πριν δύο μέρες ότι θα τον κλείσει φυλακή; Αυτά τα κάνουν οι πριγκίπισσες με τους υπηκόους και τους δούλους τους. Γιατί ανησύχησε; Αλλά είπαμε, είναι βλάκας... Δεν έχει δική του γνώμη και κρίση.... Άγεται και φέρεται από την κακιά μάγισσα που υποψιάστηκε εντελώς άδικα την καλή πριγκίπισσα... Τέτοιον βλάκα απορώ γιατί τον θέλει η πριγκίπισσα... Συγγνώμη, ξέχασα... Δεν τον θέλει βρε... Ή μάλλον τον θέλει, όσο είναι με κάποια άλλη... Αν η κακιά μάγισσα μια μέρα τον παρατήσει, την ίδια στιγμή η πριγκίπισσα θα ξεχάσει και έρωτες και αγάπες και όλα. Ίσως αυτός να είναι και ο μόνος τρόπος να σωθεί τελικά ο Στέφανος...

Ο Σταύρου μόνος του και με τη Λάμπου τέλειοι! Με την Παπά χάλια! Δυστυχώς έχουν ακόμα σκηνές!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:07 pm

Να ξεκαθαρίσω ότι για το σωστή και δίκαιη εννοώ στην προκειμένη περίπτωση που είπε την αλήθεια. Υποχρέωση της είναι βέβαια. Το ξεκαθαρίζω γιατι η κοπέλα φέτος έχει ξεφύγει τελείως και κάθε άλλο από σωστή και δίκαιη δεν τη λες.
Όπως επίσης να ξεκαθαρίσω ότι η Μελίτα μου ήταν συμπαθής μέχρι και τα μέσα του 2ου κύκλου!! Δεν είμαι εμπαθής δηλαδή απέναντι της, απλά αντικειμενική!

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:07 pm

το επεισοδιο για μενα πολυ καλο
μου αρεσε παρα πολυ ο λουκας σε ολες τις σκηνες του.
βεβαια στο γραφειο οταν εμαθε τα μαντατα θα ηθελα να δω μια αγκαλια στηριξης αναμεσα στο ζευγαρι ,αλλα και παλι η στηριξη της νορας ηταν εμφανεστατη.
οσο για τη σκηνη στο σπιτι... μα ουτε ενα γλυκο να μην τον αφηνουν να φαει...?
αξιζε τον κοπο η διακοπη βεβαια.....
μου αρεσαν πολυ και ο ηλιας με την αγγελα .... ο κυρ ηλιας φερνει πρωτος το μηνυμα για την επιστροφη στην εδεμ και ολοι νομιζουν πως το εχασε τελειως....
ο ρουσος τωρα για μια ακομη φορα με απογοητευσε
μα , να καλεσει τη στελλα και την αμαλια για να τους ριξει το μπαλακι της αποφασης που ηδη εχει παρει?
χωστα αμαλια... τον διαβαζεις σαν ανοιχτο βιβλιο....
οσο για τη μελιτα θα συμφωνισω και εγω με την αποψη πως το κοριτσι ειναι αθωο, απλα δεν ακουει....να την κατηγορησουμε ?
και κατι τελευταιο απο τα προσεχως....
βρε μπας και τα διαμαντια τα εχει η αμαλια???
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:12 pm

Nefelik : respect : : respect : : respect :

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 12:52 pm

katie και jessie, εύχομαι ολόψυχα να επαληθευτείτε.jessie, σου έχω πει πολλές φορές ότι θεωρώ μεγάλο προσόν το να μπορείς να αναδεικνύεις μια εύλογη θετική πλευρά από τα πράγματα και να έχεις μια φρέσκια ματιά γι' αυτά.
Έγώ στο χθεσινό εξακολουθώ να βλέπω μια τάση να παρουσιαστεί η Μελίτα απλώς ως ένα κακομαθημένο και χαζό πλουσιοκόριτσο που κατά βάθος δεν έχει κακία, κάτι που έρχεται σε ευθεία αντίθεση και με τη γενικότερη διαδρομή της, αλλά και με την εικόνα που μας παρουσίασε μόλις δυο επεισόδια νωρίτερα.
Θα συμφωνήσω όμως με τη jessie ότι ο Στέφανος με ενδιαφέρει να είναι με την Εριέττα επειδή εκείνη είναι το φυσικό του ταίρι (cela saute aux yeux, που λένε κι οι Γάλλοι, είναι εξώφθαλμο αυτό) κι όχι σε οποιοδήποτε συσχετισμό με τη Μελίτα. Η αδιαφορία που δείχνει εδω και καιρό γι' αυτήν είναι ενδεικτική. Εξάλλου με τη Μελίτα δεν τον συνέδεε ποτέ τίποτα άλλο εκτός από το σεξ.
Θα διαφωνήσω όμως λίγο για την τρυφερότητα ανάμεσα στα ζευγάρια. Αν αναφέρομαι στο Στέφανο και την Εριέττα είναι προφανώς γιατί αυτοί με ενδιαφέρουν εμένα περισσότερο. Τα όσα γράφω όμως νομίζω ότι ισχύουν και για την Εύα και το Λευτέρη, ακόμα και για τη Νορα και το Λουκά ως ένα βαθμό. Φτάνουμε στο τέλος για φέτος και η πλοκή κορυφώνεται, το καταλαβαίνω, αλλά οι σχέσεις είναι τουλάχιστον εξίσου σημαντικές με την πλοκή στη σειρά. Δεν βλέπουμε μια σειρά δράσης ή ασυτυνομική. Ευπρόσδεκτο είναι αυτό το στοιχείο, μεγάλο πλεονέκτημα των "Μυστικών" έναντι άλλων σειρών της ίδιας κατηγορίας, αρκεί να μην υπερκαλύπτει άλλα βασικά συστατικά στοιχεία της. Εμένα τουλάχιστον μου αρέσει, ακριβώς επειδή κοντεύουμε και στο τέλος για φέτος, να μου μείνει και μία γεύση γλύκας και τρυφερότητας, όχι μόνο σασπένς.
Και πάντα υπάρχει χώρος και χρόνος για τρυφερότητα σε ζευγάρια που αγαπιούνται, ό,τι κι αν περνάνε.
Και στο κάτω-κάτω η ζώνη 8-9 στους τηλεοπτικούς μας δέκτες έχει αποκτήσει ξαφνικά τόση αγωνία και ζόφο, ώστε από τη ζώνη 7-8 εγώ θα ήθελα και λιγη παραπάνω τρυφερότητα και λίγη ζουζουνιά που θα έλεγε και η kapetanissa.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από dorakith Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 1:11 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο μου άρεσε, γιατί η Μελίτα ήταν τέλεια, ώριμη, σοβαρή, ήρεμη και πάνω απ' όλα σωστή και δίκαιη. Ουδέποτε της πέρασε από το μυαλό να μην επιβεβαιώσει το άλλοθι της Εριέττας και φυσικά δεν άλλαξε την κατάθεσή της! Μου άρεσε πάρα πολύ!

Τέλειο κι από μένα τουλάχιστον έστω και μονο για το ότι η αφ΄υψηλού Εριέττα έπεσε στην ανάγκη της Μελίτας .
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου σε όλα . Και θα συμπληρώσω ότι το ειρωνικά πριγκίπισσα ταιριάζει στην Εριέττα που όλοι τη θεωρούν τέλεια . Τώρα μόνο σε μένα δεν αρέσουν οι τέλειοι άνθρωποι ? Γιατί τέλειοι δεν υπάρχουν . Οι πραγματικοί άνθρωποι έχουν αδυναμίες και ελαττώματα . Περιμένω πότε ο Στέφανος θα καταλάβει ότι η γυναίκα της ζωής του είναι η Μελίτα κι όχι το κρυόπλαστο .

dorakith
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 1:28 pm

Εχεις δικιο roria ..oi σκηνες οι τρυφερες και <γλυκιες>παντα εχουν τον χρονο και τον χωρο τους στα ζευγαρια...Να σκεφθεις πως σε καποα σκηνη που οπερασε η Εριεττα διπλα απο τον Στεφανο και του χαιδεψε την πλατη . ποση <ευφορια >και <αγγαλιαση >πλημμυρισε την ψυχη μου..Και βεβαια τους θελω πιο απελευθεωμενους και βεβαια πιο εδηλωτικους..Ν α σου πω .πως καλυπτω το κενο και την <ελλειψη> οσων θα ηθελα να δω και δεν βλεπω?ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ..ο,τι φανταζεσαιιιιι....καλο σου απογευμα , roria...(παρασυρθηκα σημερα και το τιμημα θα ειναι ακριβο...).)

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 1:50 pm

Nefelik oπως παντα Επεισόδιο 563 - Ημερομηνία 10-05-2011 - Σελίδα 2 11556

Υ.Γ...καλε αν ειναι να παθει εγκεφαλικο ο Στεφ απο το παθος του για τη Μελιτα καθε φορα που την βλεπει καλυτερα να μην επισκεπτεται την "πριγκηπισσα" στο παλατι της....μην τον χασουμε τον ανθρωπο
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 3:12 pm

Κοίτα που το καλύτερο ζευγάρι θα βγουν στο τέλος ο Ηλίας και η Αγγέλα, γιατί αν περιμένουμε από τους νεώτερους κάναμε την τύχη μας.
Στο χθεσινό επεισόδιο η Εριέτα είχε δίκιο στη στάση της. Η Μελίτα πάλι από τη δικιά της πλευρά θα ήταν για ακόμα περισσότερες σφαλιάρες απ' ότι συνήθως, αν δεν έμενε σταθερή στην κατάθεσή της.
Συγγνώμη όμως αλλά εκείνον που δεν μπόρεσα καθόλου να καταλάβω ήταν ο Στέφανος. Υποτίθεται ότι φοβάται μήπως βρεθούν κατηγορούμενοι για ένα φόνο και η σωτήρια κατάθεση είναι της έξαλλης πρώην.
Δεν υποστηρίζω να πάει παρακαλώντας, κάθε άλλο. Αλλά να είναι τόσο προσβλητικός είναι αψυχολόγητο. Μια ήρεμη και αξιοπρεπή συμπεριφορά θα περίμενε κανείς.
Έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του για να την προκαλέσει με έναν αδικαιολόγητο τσαμπουκά. Σχεδόν το προκάλεσε το παρολίγον χουνέρι. Τι λόγο είχε;
Κατά τη γνώμη μου οι σεναριογράφοι είναι αναποφάσιστοι προς το παρόν. Γι' αυτό Στέφανος Εριέτα είναι στη τζαμαρία και στο ρελαντί. Και για όσους έχουν παρακολουθήσει την πένα τους, έρωτας και ξεφτίλα συμβαδίζουν....άλλο βίτσιο κι αυτό.
Επειδή δεν το παρακολουθώ ανελλιπώς, ο Ηλίας φαντασιώνεται ή πράγματι τον επισκέφτηκε κάποιος;
Καλή η σκηνή Λουκά Πέτρου αν και περίμενα κάτι πιο σύνθετο από καλός δικηγόρος -κακός δικηγόρος. Καλές ερμηνείες επίσης από Πέτρο και Αμαλία.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 3:22 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο τους, ο Λουκάς θύμωσε που μπήκε η υπόθεση στο αρχείο και η Νόρα του είπε ότι καλά έκανε και πώς και γι' αυτό τον αγαπάει και δεν χρειάζεται να στεναχωριέται γι' αυτό. Η σκηνή με τον Λουκά, τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς έμαθε από τον Στέφανο που πήγε στην Εριέττα ότι η Μελίτα θέλει να πάει η Εριέττα να την παρακαλέσει να μην αναιρέσει την κατάθεσή της και πήγε να της μιλήσει ενώ η Εριέττα τους είπε ότι δεν πρόκειται να πάει να την παρακαλέσει γι' αυτό. Η σκηνή με τον Λουκά, την Αμαλία κια την Μελίτα στο σπίτι της ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς είπε στην Μελίτα ότι δεν πρόκειται να πάει από εκεί η Εριέττα όπως της είχε πει και η Αμαλία και την είπε να πει την αλήθεια για την υπόθεση και η Μελίτα του εξήγησε πώς ήδη είπε την αλήθεια και πώς δεν της άρεσε που της μίλησαν έτσι γι' αυτό. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι τους ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς με την Νόρα συζητούσαν για την υπόθεση και τον πήρε η Καρτάλαινα να του μιλήσει και εκείνος πήρε τηλ. την Εύα και η Νόρα την Δάφνη και τον Νικόλα για να μιλήσουν για κάτι που τους ήθελε αυτή. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα στο σπίτι του Λουκά και της Νόρας που η Εύα, η Δάφνη και ο Νικόλας νομίζαν ότι γεννούσε η Νόρα και ο Λουκάς τους είπε ότι πουλιεται η κατασκήνωση, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 11, 2011 3:25 pm

Nefelik, κι από μένα ένα oscar !! Το αξίζεις, αφού δεν κουράζεσαι να λές και να αποδεικνύεις όσα βλέπουμε κι εμείς κι όσα θέλουν και οι σεναριογράφοι να μας δείξουν.....
Η Εριέττα δεν χρειάζεται έτσι κι αλλιώς δικαιολόγηση, είναι άψογη σε όλα της, από την αρχή μέχρι τώρα, και πράγματι αυτό είναι κομματάκι δύσκολο να το καταπιεί κανείς, όταν είναι φάν της Μελίτας.... Το βασικό όμως είναι οτι την πραγματική εικόνα της Εριέττας τη βλέπει ο Στέφανος, τα υπόλοιπα περισσεύουν....
Roria, τι κι αν δεν μας δείχνουν ζουζουνιές στα ζευγάρια, (που βέβαια κι εγώ θα ήθελα πολύ να έβλεπα) , όταν οι ίδιες τους οι πράξεις αποδεικνύουν το πόσο νοιάζονται και στηρίζουν, ο καθένας , τον σύντροφό του, και αγωνίζονται για να βγούν αλώβητοι απ'τον τυφώνα που τους παρασύρει... Τρυφερότητα νομίζω βλέπουμε, σε σωστές δόσεις μπορώ να πώ, γιατί άλλα τους απασχολούν τώρα.... Θα ήταν υπερβολή να βλέπαμε περισσότερο ρομάντζο, μέσα στο γενικώτερο χάος .... Η Μελίτα ήταν αυτή που μονίμως ζητούσε αγκαλίτσες και φιλάκια , ακόμη κι όταν ολα γύρω τους καίγονταν, κι ήταν αναμενόμενο, γιατί μόνο για τον εαυτό της και την ευχαρίστησή της νοιαζόταν πάντα....
Αρα αρκούμαι σ'όσα δείγματα αγάπης μου δείχνουν, που δεν είναι λίγα, και είμαι σίγουρη οτι τη σωστή ώρα θα δούμε περισσότερα....
ΥΓ: Αλκηστη, ο Στέφανος ήταν ήρεμος στην αρχή και μιλούσε συναινετικά με τη Μελίτα, όταν όμως εκείνη άρχισε τα τρελλά της να έρθει η Εριέττα να συρθεί στα γόνατα να την παρακαλέσει, τότε φυσικό ήταν να εκνευριστεί κι αυτος με την τόση κατινιά....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τετ Μάης 11, 2011 3:32 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης