Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

+26
edem4ever
zwi
giouli_edem
Cancoon
ginak
kapetanissa
fay
alex1
ΣΨ1
ειρηνη7
Antigoni!
roria
nefelik
dm10811
lizzie
loukanorofan
verile_mistika
JESSIE
marakii
gxnel
Καρ-Mik
evaki16
trelli petrakitsa
loukitsa
fantina
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:33 pm

Kaλα ο Ρουσος πως την πατησε ετσι;;Μ αρεσει που στηθηκε μπροστα στην τηλεοραση για να θαυμασει το επιτευγμα του!!

Και στο τελος αισθανθηκε το λαθος του.Παντως περιμενα να μην πεσει στην παγιδα του Λουκα.Και ειχε δικιο βεβαια ,οτι

γερασε ο δασκαλος και χαλια τα αντανακλαστικα του!!

Τωρα να πω οτι χαιρομαι για τον Λουκα;;Οχι δεν χαιρομαι!Δεν μ αρεσει να τους βλεπω ετσι αυτους τους δυο,αν και θυ-

μωσα πολυ με τον Ρουσο ,γιατι αφησε να εννοηθει ,οτι μπορει και να μην ειναι αδελφια Λουκας και Εριεττα.Δεν θαπρεπε

να παιξει μ αυτο καθολου,γιατι ειναι υπευθυνος που αυτοι οι δυο γνωριστηκαν και εγιναν αδελφια μετα απο τοσα χρονια!

ΦΑΟΥΛ του Ρουσου εδω!!

Ασχολιαστο οτι ειδαμε την σκηνη της συνεντευξης εκατον πενηντα φορες και επισης κι εμενα μου φανηκε γνωστος αυτος

που επαιρνε την συνεντευξη.Ποιος ηταν ρε παιδια;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:35 pm

Ψήφισα καλό,το επεισόδιο.

Πολλές σκηνες είχαν γέλιο,αλλά και κάποιες άλλες μας έδειχναν το πρόσωπο
πολλών χαρακτήρων.Όπως του Ρούσσου για παράδειγμα,με τα όσα είπε στον δημοσιογράφο.Απο όσα εκείνος έλεγε,τίποτα απο όσα άκουσα δεν μου έκαναν εντύπωση.Πάλεψε πάαααααααρα πολύ για αυτό το όνομα που έχει,με βρώμικα μέσα βέβαια,και δεν θα άφησει κανέναν να του καταστρέψει την εικόνα του.Ακόμα και τον Λουκά,που αγαπάει!!!!!!!εδω άφηνε ένα λαμόγιο να είναι με την κόρη του,και δεν την προστάτεψε γιατί θα ήταν εναντια στις δουλειές του.Επίσης με την προβολή της συνέντευξης,ο Στεφ πήρε την αποφαση του να αποκαλύψει που είναι θαμμένος ο Αραβαντινός.Και φυσικά αυτό,κατά πολύ μεγάλο ποσοστό,μπορεί να είναι η καταδίκη του.Ελπίζω ο Λουκάς να του το αναγνωρίσει,και φυσικά να αλλάξει λίγο την γνώμη που έχει για εκείνον,η και πολύ.
Ακόμα και η Αμαλία έμεινε με το στόμα ανοιχτό,η ίδια του η γυναίκα.

Ο Λουκάς για μια ακόμη φορά είχε γέλιο,και φυσικά,το θέμα μας ήταν το δώρο που αγόρασαν,σαν νονοί για τον μικρό Άγγελο!!!!!!!αναμενόμενο αφου είναι για δέσιμο.Ειδικά ο Λουκάς σε κάτι τέτοια είναι τελείως απροβλεπτος.

Με την Μελ δεν έγινε κάτι που να κεντρίσει το ενδιαφέρον,αύριο περιμένουμε μια σκηνή με τον Στεφ,η οποία για τους fun του συγκεκριμένου ζευγαριού θα είναι δυσάρεστη.
Και εγώ είμαι fun του Στεφ και της Μελ,αλλά πια με τα όσα έχουν συμβει και δυστηχως θα συμβούν,δεν βλέπω φως!!!!!!

Κατα τα άλλα μια απο τα ίδια!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:39 pm

Λεει ο Στεφ στην Εριεττα:Κουκλα εισαι!!! και στο καπακι μας δειχνουν τον Λουκακο α λεει

το ιδιο στη Νορα ,αλλα με διαφορετικα λογια:Ω ρε μανα μου,ω ρε μανα μου,ω ρε μανα μου,τι νονα ειναι αυτη lmao

Απιστευτος ο Λουκακος!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:41 pm

ΣΨ1 έγραψε:Λεει ο Στεφ στην Εριεττα:Κουκλα εισαι!!! και στο καπακι μας δειχνουν τον Λουκακο α λεει

το ιδιο στη Νορα ,αλλα με διαφορετικα λογια:Ω ρε μανα μου,ω ρε μανα μου,ω ρε μανα μου,τι νονα ειναι αυτη lmao

Απιστευτος ο Λουκακος!!


lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao Ναι Σοφάκι μου έχει πλάκα ο Λουκάς,παρολίγο η Νόρα να καταπιεί το κραγιόν!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:43 pm

Τι φως alex μου,απ το κακο στο χειροτερο παμε!!Και αυριο θα της πει οτι

δεν αισθανεται τιποτα γι αυτην.Ψυχρολουσια ε;;

Που ξερεις ομως μπορει να εχει σχεδιο ο Στεφ και να χρησιμοποιει την Ερη

για να προστατεψει την Μελ χαχαχχαχαχαχχαχαχα το θεμα ομως ειναι απο ποιον

αραγε να θελει να την προστατεψει;;.Η Μελ μονο απ τον ιδιο της τον εαυτο

πια θελει προστασια!


Εdit by Clarabelle
Σας παρακαλώ να αποφεύγουμε τα spoiler στο σχολιασμό
Ευχαριστώ

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:47 pm

alex1 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:Λεει ο Στεφ στην Εριεττα:Κουκλα εισαι!!! και στο καπακι μας δειχνουν τον Λουκακο α λεει

το ιδιο στη Νορα ,αλλα με διαφορετικα λογια:Ω ρε μανα μου,ω ρε μανα μου,ω ρε μανα μου,τι νονα ειναι αυτη lmao

Απιστευτος ο Λουκακος!!


lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao Ναι Σοφάκι μου έχει πλάκα ο Λουκάς,παρολίγο η Νόρα να καταπιεί το κραγιόν!!!!!!

χαχαχχαχαχαχχαχαχαχχαχαχ δεν παιζεται παιδι μου!!Εχει του κοσμου τα προβληματα κι αυτος δεν χανει

με τιποτα το χιουμορ του!!Αμ το αλλο αλεξακη μου;;Πεστο γρηγορα Στεφανε ,γιατι ερχεται ο αστυνομος και

θα μπαγλαρωσει ή εσενα ή την αδελφη μου lmao lmao lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:49 pm

ΣΨ1 έγραψε:Τι φως alex μου,απ το κακο στο χειροτερο παμε!!Και αυριο θα της πει οτι

δεν αισθανεται τιποτα γι αυτην.Ψυχρολουσια ε;;

Που ξερεις ομως μπορει να εχει σχεδιο ο Στεφ και να χρησιμοποιει την Ερη

για να προστατεψει την Μελ χαχαχχαχαχαχχαχαχα το θεμα ομως ειναι απο ποιον

αραγε να θελει να την προστατεψει;;.Η Μελ μονο απ τον ιδιο της τον εαυτο

πια θελει προστασια!


Έτσι είναι Σοφάκι μου,απο ποιον χρειαζεται προστασία η Μελ.Δυστηχώς το ζευγάρι χώρισε γιατί δεν υπάρχει αποδοχή.Η Μελ,δεν έχει αποδεχτεί τον Στεφ!!!!!!
Κανένα σχέδιο λοιπόν.Και στην τελική,αν ο Στεφ έχει κάποιο σχέδιο προς την Εριέττα,θα μιλούσαμε για πλήρη μετάλλαξη του ρόλου.Και φυσικά δεν θα διακινδύνευε την σχέση του με την Μελ.Τι θα της έλεγε;;;;;;αγαπη μου κοιμήθηκα με την Εριέττα για να την ξεμπροστάσιω;;;;;ο σκοπός αγιάζει τα μέσα;;;;;;;;;
lmao

Αυτά είναι αστεία!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:51 pm

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα ναι ο Λουκάς,ήθελε να το μάθει αμέσως,και είδε τον Παναγιώτη,και ο Στεφ με την Εριέττα γύρισαν να κοιτάξουν πίσω έντρωμοι!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Μάης 12, 2011 11:55 pm

alex1 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:Τι φως alex μου,απ το κακο στο χειροτερο παμε!!Και αυριο θα της πει οτι

δεν αισθανεται τιποτα γι αυτην.Ψυχρολουσια ε;;

Που ξερεις ομως μπορει να εχει σχεδιο ο Στεφ και να χρησιμοποιει την Ερη

για να προστατεψει την Μελ χαχαχχαχαχαχχαχαχα το θεμα ομως ειναι απο ποιον

αραγε να θελει να την προστατεψει;;.Η Μελ μονο απ τον ιδιο της τον εαυτο

πια θελει προστασια!


Έτσι είναι Σοφάκι μου,απο ποιον χρειαζεται προστασία η Μελ.Δυστηχώς το ζευγάρι χώρισε γιατί δεν υπάρχει αποδοχή.Η Μελ,δεν έχει αποδεχτεί τον Στεφ!!!!!!
Κανένα σχέδιο λοιπόν.Και στην τελική,αν ο Στεφ έχει κάποιο σχέδιο προς την Εριέττα,θα μιλούσαμε για πλήρη μετάλλαξη του ρόλου.Και φυσικά δεν θα διακινδύνευε την σχέση του με την Μελ.Τι θα της έλεγε;;;;;;αγαπη μου κοιμήθηκα με την Εριέττα για να την ξεμπροστάσιω;;;;;ο σκοπός αγιάζει τα μέσα;;;;;;;;;
lmao

Αυτά είναι αστεία!!!!!!!!


Παρα πολυ αστεια ομως!! lmao lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Μάης 13, 2011 12:01 am

Επισης να πω οτι δεν μου αρεσε το φορεμα της Εριεττας,θα μπορουσε να

βαλει κατι που να την κολακευει περισσοτερο,γιατι ταχει τα προσοντα.

Μου εκανε κατι απο χλαμυδα και αρχαια Ελλαδα χαχαχαχαχαχαχαχα

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από fay Παρ Μάης 13, 2011 12:32 am

Εύχομαι να είχα τόσο αδύνατη μνήμη όσο οι σεναριογράφοι. Αλλά δυστυχώς δε μπορώ να ξεχάσω την εποχή που ο Λουκάς ήθελε να παραιτηθεί από το γραφείο του Ρούσσου γιατί πίστευε ότι τον είχε προσλάβει χαριστικά κι εκείνος τον έπεισε τελικά ότι βρισκόταν εκεί με την αξία του κι ότι και ο ίδιος και η Νόρα δε θα ήταν εκεί αν δεν ήταν τόσο καλοί δικηγόροι. Σήμερα άκουσα τον ίδιο Ρούσσο να δηλώνει δημοσίως ότι ο Λουκάς ήταν ανεπαρκής σαν δικηγόρος κι ότι τον απέλυσε. Ο ίδιος άνθρωπος που μονολογούσε ''τα αγαπάω αυτά τα παιδιά'', που τους έστελνε τις ευχές του από την καρδιά του για το γάμο τους όπου δεν ήταν παρών, σήμερα έριξε λάσπη σ' αυτόν που αγαπούσε σαν γιο του. Είναι θλιβερό να βλέπουμε το Ρούσσο να γίνεται ο ''κακός'' της ιστορίας, ο αποδιοπομπαίος τράγος που θα πληρώσει για τα λάθη όλων, για να βγουν οι άλλοι λάδι. Εξίσου θλιβερό να βλέπουμε τη σχέση πατέρα-γιου που είχε με το Λουκά να καταστρέφεται και ενώ στην αρχή όταν ο Λουκάς ανακάλυψε την αλήθεια έδειξε πόνο γιατί έβλεπε το Ρούσσο σαν πατέρα του, τώρα πια δείχνει μόνο μίσος και οργή, αισθήματα ακραία για το Λουκά που ξέραμε. Από τη μια ο Λουκάς αφήνει στην άκρη όσα έκανε γι' αυτόν ο Ρούσσος και πόσο του στάθηκε και πίστεψε σ' αυτόν, και από την άλλη ο Ρούσσος εξαπολύει ψευδείς κατηγορίες για το Λουκά που όπως είδαμε τον πόνεσαν και τον ίδιο αλλά τώρα είναι μάλλον αργά να επανορθώσει. Και δυστυχώς ο χρόνος είναι λίγος, δεν ξέρω αν θα προλάβουν να σώσουν ό,τι σώζεται. Δεν θα ήθελα να τελειώσει αυτή η σειρά με αυτό τον πόλεμο μεταξύ Λουκά και Ρούσσου, είναι κρίμα και να γκρεμίζεται η σχέση που είχαν χτίσει τόσα χρόνια και να μεταλλάσσεται ο Ρούσσος στον απόλυτο κακό για να πάμε την ιστορία παρακάτω. Προσωπικά ποτέ δεν θα μπορέσω να τον δω χειρότερο από τη Νταίζη για παράδειγμα, γιατί αυτή η γυναίκα ποτέ δεν με έπεισε σαν θύμα ίσως επειδή τη γνωρίσαμε αμέσως σαν θύτη με πρώτο θύμα το Λουκά και στη συνέχεια το παιδί της.
Και μια που την ανέφερα, να πω ότι βαρέθηκα να την ακούω συνεχώς να αποκαλεί το Χρήστο μωρό μου. Άραγε μίλησε ποτέ με τόση τρυφερότητα για τον Άρη; Αλλά τι λέω, η γυναίκα μόνο το Χρήστο έχει, μόνο αυτόν αγαπάει, το δήλωσε και η ίδια. Το παιδί της το θυμάται μόνο για να χτυπήσει στο Λουκά την άκρως εκνευριστική ατάκα ''η μάνα του παιδιού σου''. Περιμένω να λυθεί κι αυτό το ζήτημα της ατυχούς πατρότητας από πέρυσι. Μάλλον αδίκως περιμένω. Τώρα έχουμε να σπρώξουμε άλλες ιστορίες, της νεκρής συμμορίας.
Θεώρησα κι εγώ περιττό το ρεσιτάλ του Ρούσσου εις διπλούν. Ας το βλέπαμε μόνο για να δούμε τις αντιδράσεις όλων. Με προβλημάτισε η αντίδραση του Λουκά και της Νόρας που φάνηκαν πιο πολύ να διασκεδάζουν παρά να θυμώνουν. Γέλασα με τη φράση του Λουκά ''Γέρασε ο δάσκαλος, πάνε τα αντανακλαστικά του''. Μάλλον αυτό περίμενε, να εκτεθεί ο Ρούσσος και να πει πράγματα που δεν ευσταθούν ενώ εκείνος κινείται με μόνο γνώμονα την αλήθεια και ξέρει ότι δεν έχει να φοβηθεί τίποτα. Ελπίζω στο σήριαλ τουλάχιστον να επικρατήσει αυτό που στη ζωή μας καθημερινά καταπατείται, η αλήθεια.
Πλέον είναι φανερό ότι εκείνος που επισκέπτεται τον Ηλία δεν είναι πλάσμα της φαντασίας του και έχει άμεση σχέση με τις απειλές προς την Αντιγόνη. Αναρωτιέμαι πώς η παρέα δεν το σκέφτηκε ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Είναι τόσο βέβαιοι ότι ο Ηλίας τα έχει χάσει;
Η Στέλλα συνεχίζει να με εκνευρίζει με τις αναφορές στη μικρή της κόρη. Κάποιος να πει στη μεσήλικη μπεμπέκα ότι το μωρό που έρχεται θα είναι η εγγονή της κι ότι θα γίνει ΓΙΑΓΙΑ. Τόσο δύσκολο είναι να το εμπεδώσει; Και θα επαναλάβω μαζί με τη Νόρα, μήπως να μάζευε βαλίτσες και να κατηφόριζε; Κοντεύουν εκατό επεισόδια που την είδαμε.
Επτέλους είδαμε και τον Άγγελο μετά από τόσο καιρό. Είναι η δεύτερη βάφτιση που βλέπουμε στη σειρά και δε νομίζω ότι θα προλάβουμε να δούμε και της μπέμπας.
Οι εξελίξεις πάντως προχωρούν, η πλοκή γίνεται λίγο πιο γρήγορη, αν και όπως είπα ασχολούνται συνέχεια με παλιές ιστορίες και τα έργα και οι ημέρες των πεθαμένων επηρεάζουν τις ζωές των ηρώων κι αυτό κάπως μπλοκάρει την ιστορία.
Βαρέθηκα τη Νταίζη και το δαιμόνιο μυαλό της που κάνει τους άλλους να φαίνονται ηλίθιοι, με εκνευρίζει η Στέλλα, με κουράζει η Μελίτα και τελευταία μου δίνει στα νεύρα και η Μαρίλια, αλλά χαίρομαι να βλέπω και κάποιες ανέμελες και πιο χαλαρές στιγμές όπως τα βαφτίσια του Άγγελου.
Μάλλον καλό θα το έλεγα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Μάης 13, 2011 1:16 am

Πάλι καλά που μαζευτήκαμε πολλές με την ίδια απορία, γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι είμαι παράφρων....

Ναι, για την πανηλίθια και τη βάφτιση λέω. Κάτσε να δω αν κατάλαβα καλά: αυτό το κατσαρό πλάσμα, δεν πάει στη βάφτιση του παιδιού του οποίου τη μάνα έστειλε στο γκρεμό όταν το κυοφορούσε διότι πήγε και της περιέγραψε πώς ακριβώς επήδαγεν τον πατέρα του και σύζυγό της, τη μάνα της οποίας τον γάμο των ονείρων με τον έρωτα της ζωής της διέλυσε, καθώς όντας ο προαναφερθείς πρώην συζυγός της, εθυμήθν να τονε σαλτοπηδήσει κι αυτόν goodbye παραμονή του γάμου τούτου, τον δε πατέρα του βαφτιζομένου και ισχυριζόμενο έρωτα της ζωής της, μυριάκις έχει χυδαίως αποπέμψει και κατηγορήσει..... τους δε νονούς του παιδιού, και άπειρην υπομονήν έχοντες μαζί της, ο πατέρας της έχει μόλις κατασυκοφαντήσει δημοσίως και απειλεί ένθεν κακείθεν να διαλύσει εντελώς και πλήρως.

Δεν πάει λοιπόν σ' αυτή τη βάφτιση, για να μη δει τον Στέφανο με την ΕΡΙΕΤΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wall wall

ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΑΛΕΣΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΣΚΑΣΩ ΜΠΟΥΦΛΑ????????????


Αυτά, γιατί μου ανέβηκε η πίεσις και κάπως έπρεπε να το βγάλω από μέσα μου....

Κατά τα λοιπά η Εύα χαμογελάει ακόμα, η Αντιγόνη χαμογελάει υποβρυχίως στα μούτρα του Ρούσσου ο οποίος περικυκώνεται, ξεφεύγει και το φχαριστιέμαι. Ακόμα περισσότερο φχαριστήθηκα το βλέμμα του Λουκά, ότι διαπίστωνε γεράματα δασκάλου.... Η Εριέττα μια κούκλα ζωντανή, και ω του θαύματος! Ξαπλώστρες όξω και σαλόνι! Στο σαλόνι όρθιοι βέβαια, μην κόψει η μαγιονέζα και λερώσουμε τον άσπρο καναπέ....

Θα πάω γυμναστήριο και θα στείλω τη συνδρομή τα Μυστικά, η Νόρα μασουλάει συνέχεια, εγώ προσπαθώ να μην καπνίζω, και όλο αυτό έχει περίεργα αποτελέσματα....

Καλέ! Είδαμε και τα μωρά σήμερα! Θαύμα, θαύμα! Palamakia

Με τη Στέλλα και την Νταίζη δεν ασχολούμαι.

Το ότι την φοβερή συνέντεξη εις διπλούν, μου έπεσε βαρύ.

Από την Αμαλία δεν ανέμενα τι διάφορον, μόνο ατάκες αναμένω απ' το στοματάκι της, να γελάει το δικό μου.

Ο Ηλίας εξακολουθεί να μου σπαράζει την καρδιά, και ο Αρζόγλου να κεντάει ψιλοβελονιά.

Έχω μια αντιρρησούλα για τις βραδινές τουαλέτες μέρα μεσημέρι στη βάφτιση, αλλά σιγά μη μ'ακούσει κανείς.... Επίσης σοβαρή αντίρρηση έχω για το κομπινεζόν της Μαρίλιας.

...και πάω για ύπνο, γιατί είμαι με 2 cocktail, καταλαβαίνετε.... Ypnos

ΥΓ roria, jessie, Clarabelle, gxnel Thumbs up
nefelik, πραγματικά : respect :
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Μάης 13, 2011 1:31 am

kapetanissa έγραψε:Πάλι καλά που μαζευτήκαμε πολλές με την ίδια απορία, γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι είμαι παράφρων....

Ναι, για την πανηλίθια και τη βάφτιση λέω. Κάτσε να δω αν κατάλαβα καλά: αυτό το κατσαρό πλάσμα, δεν πάει στη βάφτιση του παιδιού του οποίου τη μάνα έστειλε στο γκρεμό όταν το κυοφορούσε διότι πήγε και της περιέγραψε πώς ακριβώς επήδαγεν τον πατέρα του και σύζυγό της, τη μάνα της οποίας τον γάμο των ονείρων με τον έρωτα της ζωής της διέλυσε, καθώς όντας ο προαναφερθείς πρώην συζυγός της, εθυμήθν να τονε σαλτοπηδήσει κι αυτόν goodbye παραμονή του γάμου τούτου, τον δε πατέρα του βαφτιζομένου και ισχυριζόμενο έρωτα της ζωής της, μυριάκις έχει χυδαίως αποπέμψει και κατηγορήσει..... τους δε νονούς του παιδιού, και άπειρην υπομονήν έχοντες μαζί της, ο πατέρας της έχει μόλις κατασυκοφαντήσει δημοσίως και απειλεί ένθεν κακείθεν να διαλύσει εντελώς και πλήρως.

Δεν πάει λοιπόν σ' αυτή τη βάφτιση, για να μη δει τον Στέφανο με την ΕΡΙΕΤΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wall wall

ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΑΛΕΣΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΣΚΑΣΩ ΜΠΟΥΦΛΑ????????????


Αυτά, γιατί μου ανέβηκε η πίεσις και κάπως έπρεπε να το βγάλω από μέσα μου....

Κατά τα λοιπά η Εύα χαμογελάει ακόμα, η Αντιγόνη χαμογελάει υποβρυχίως στα μούτρα του Ρούσσου ο οποίος περικυκώνεται, ξεφεύγει και το φχαριστιέμαι. Ακόμα περισσότερο φχαριστήθηκα το βλέμμα του Λουκά, ότι διαπίστωνε γεράματα δασκάλου.... Η Εριέττα μια κούκλα ζωντανή, και ω του θαύματος! Ξαπλώστρες όξω και σαλόνι! Στο σαλόνι όρθιοι βέβαια, μην κόψει η μαγιονέζα και λερώσουμε τον άσπρο καναπέ....

Θα πάω γυμναστήριο και θα στείλω τη συνδρομή τα Μυστικά, η Νόρα μασουλάει συνέχεια, εγώ προσπαθώ να μην καπνίζω, και όλο αυτό έχει περίεργα αποτελέσματα....

Καλέ! Είδαμε και τα μωρά σήμερα! Θαύμα, θαύμα! Palamakia

Με τη Στέλλα και την Νταίζη δεν ασχολούμαι.

Το ότι την φοβερή συνέντεξη εις διπλούν, μου έπεσε βαρύ.

Από την Αμαλία δεν ανέμενα τι διάφορον, μόνο ατάκες αναμένω απ' το στοματάκι της, να γελάει το δικό μου.

Ο Ηλίας εξακολουθεί να μου σπαράζει την καρδιά, και ο Αρζόγλου να κεντάει ψιλοβελονιά.

Έχω μια αντιρρησούλα για τις βραδινές τουαλέτες μέρα μεσημέρι στη βάφτιση, αλλά σιγά μη μ'ακούσει κανείς.... Επίσης σοβαρή αντίρρηση έχω για το κομπινεζόν της Μαρίλιας.

...και πάω για ύπνο, γιατί είμαι με 2 cocktail, καταλαβαίνετε.... Ypnos

ΥΓ roria, jessie, Clarabelle, gxnel Thumbs up
nefelik, πραγματικά : respect :

Δεν υπάρχεις, λέμε, δεν υπάρχεις! Flkia
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Μάης 13, 2011 1:45 am

kapetanissa έγραψε:Πάλι καλά που μαζευτήκαμε πολλές με την ίδια απορία, γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι είμαι παράφρων....

Ναι, για την πανηλίθια και τη βάφτιση λέω. Κάτσε να δω αν κατάλαβα καλά: αυτό το κατσαρό πλάσμα, δεν πάει στη βάφτιση του παιδιού του οποίου τη μάνα έστειλε στο γκρεμό όταν το κυοφορούσε διότι πήγε και της περιέγραψε πώς ακριβώς επήδαγεν τον πατέρα του και σύζυγό της, τη μάνα της οποίας τον γάμο των ονείρων με τον έρωτα της ζωής της διέλυσε, καθώς όντας ο προαναφερθείς πρώην συζυγός της, εθυμήθν να τονε σαλτοπηδήσει κι αυτόν goodbye παραμονή του γάμου τούτου, τον δε πατέρα του βαφτιζομένου και ισχυριζόμενο έρωτα της ζωής της, μυριάκις έχει χυδαίως αποπέμψει και κατηγορήσει..... τους δε νονούς του παιδιού, και άπειρην υπομονήν έχοντες μαζί της, ο πατέρας της έχει μόλις κατασυκοφαντήσει δημοσίως και απειλεί ένθεν κακείθεν να διαλύσει εντελώς και πλήρως.

Δεν πάει λοιπόν σ' αυτή τη βάφτιση, για να μη δει τον Στέφανο με την ΕΡΙΕΤΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 905116 Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 905116

ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΑΛΕΣΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΣΚΑΣΩ ΜΠΟΥΦΛΑ????????????


Αυτά, γιατί μου ανέβηκε η πίεσις και κάπως έπρεπε να το βγάλω από μέσα μου....

Κατά τα λοιπά η Εύα χαμογελάει ακόμα, η Αντιγόνη χαμογελάει υποβρυχίως στα μούτρα του Ρούσσου ο οποίος περικυκώνεται, ξεφεύγει και το φχαριστιέμαι. Ακόμα περισσότερο φχαριστήθηκα το βλέμμα του Λουκά, ότι διαπίστωνε γεράματα δασκάλου.... Η Εριέττα μια κούκλα ζωντανή, και ω του θαύματος! Ξαπλώστρες όξω και σαλόνι! Στο σαλόνι όρθιοι βέβαια, μην κόψει η μαγιονέζα και λερώσουμε τον άσπρο καναπέ....

Θα πάω γυμναστήριο και θα στείλω τη συνδρομή τα Μυστικά, η Νόρα μασουλάει συνέχεια, εγώ προσπαθώ να μην καπνίζω, και όλο αυτό έχει περίεργα αποτελέσματα....

Καλέ! Είδαμε και τα μωρά σήμερα! Θαύμα, θαύμα! Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 943463

Με τη Στέλλα και την Νταίζη δεν ασχολούμαι.

Το ότι την φοβερή συνέντεξη εις διπλούν, μου έπεσε βαρύ.

Από την Αμαλία δεν ανέμενα τι διάφορον, μόνο ατάκες αναμένω απ' το στοματάκι της, να γελάει το δικό μου.

Ο Ηλίας εξακολουθεί να μου σπαράζει την καρδιά, και ο Αρζόγλου να κεντάει ψιλοβελονιά.

Έχω μια αντιρρησούλα για τις βραδινές τουαλέτες μέρα μεσημέρι στη βάφτιση, αλλά σιγά μη μ'ακούσει κανείς.... Επίσης σοβαρή αντίρρηση έχω για το κομπινεζόν της Μαρίλιας.

...και πάω για ύπνο, γιατί είμαι με 2 cocktail, καταλαβαίνετε.... Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 477675

ΥΓ roria, jessie, Clarabelle, gxnel Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 145879
nefelik, πραγματικά Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 195890


η συνηθεια που εγινε λατρεια!!!! Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 195890



Jessie,roria,kapetanissa Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 37145
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μάης 13, 2011 1:51 am

Roria, κι αν δεν υπήρχε, έπρεπε να την εφεύρουμε, γιατί χωρις τη Κapetanissa σχολιασμός δεν νοείται!!!!!

Κapetanissa, aν μετά από δύο cocktail είσαι σε θέση να γράφεις έτσι, τότε να σε καλούν καθημερινά, να εμπνέεσαι και να μας εμπνέεις!

Να δώσω κι εγώ τα δικά μου Congrats στις:
Kapetanissa, Nefelik, Roria και Gxnel γι'ακόμη μιά φορά !
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από ginak Παρ Μάης 13, 2011 9:43 am

Πολύ καλό. Ο Λουκάς (ο ανεπαρκής) τελικά οδηγεί τον Πέτρο( τον τέλειο) εκεί που θέλει. Στα δικαστήρια. Μάλλον στο τέλος δεν θα βγεί κανένας κερδισμένος απο την όλη ιστορία. Αλλά πιστεύω ότι δεν θα χάσει ο Λουκάς
Ωραία η σκηνή που συγκεντρώνονται για την βάπτιση και περιμένω σήμερα την συνέχεια.....

ginak

Θηλυκό Τόπος : Σπάρτη
Ασχολίες : Εργαζόμενη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Μάης 13, 2011 11:00 am

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ, με συγκινείτε... Matakia ;D
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 13, 2011 11:08 am

Ο Στέφανος δεν είναι καθόλου καλά. Ο άνθρωπος έχει πάθει εμμονή με την Μελίτα. Την αναφέρει παντού και πάντοτε, μιλάει γι' αυτήν σε όλο τον κόσμο κατηγορώντας την για άσχετα πράγματα (ότι τον μισεί, ότι θέλει να τον καταστρέψει κλπ κλπ, σε λίγο θα την κατηγορήσει και για την εξαφάνιση των δεινοσαύρων από τον πλανήτη), θυμώνει μαζί της από μόνος του και παθαίνει αμόκ!! Όσες φορές αναφέρει το όνομα "Μελίτα", δεν έχει αναφέρει άλλο όνομα!!
Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις έναν άντρα σαν τον Στέφανο Καρτάλη, τον υπομονετικό, τον μεθοδικό, τον σκοτεινό, τον οργανωτικό τύπο που είχε μάθει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα και να αυτοπεριορίζεται σε υποτονικές σχέσεις, να έχει πάθει τέτοιο κάζο με την Μελίτα: να μην μπορεί να την ξεχάσει ενώ αυτό θέλει να κάνει, να μην μπορεί να ηρεμήσει, να την κατηγορεί άδικα και ασύστολα, και να κοπανιέται πάνω κάτω από οργή και μόνο στην αναφορά του ονόματός της!
Είναι σαφές ότι ο Στέφανος έχει τέτοιο μένος με την Μελίτα γιατί δεν μπορεί να την βγάλει από μέσα του. Φυσικά γι' αυτό πρέπει να γυρίσει στην Μελίτα και όχι να συνεχίσει να ξεσκίζει τα σωθικά του προσπαθώντας να την ξεπεράσει.
Το Στέφανος Εριέττα είναι ό,τι πιο ξενέρωτο μπορεί να δει κανείς. Ένα ζευγάρι που περνάει την ώρα του κάνοντας σχέδια για νεκρούς, για εκδικήσεις, για λαθρεμπόριο διαμαντιών! Σε αυτό το ζευγάρι δεν υπάρχει ομορφιά, δεν υπάρχει έρωτας, δεν υπάρχουν όνειρα, δεν υπάρχουν τρυφερές χειρονομίες, αγκαλιές, ζουζουνιές, φιλιά. Ακόμα και τα κοπλιμέντα έρχονται με καθυστέρηση!! Ακόμα και όταν η Ερέττα έλεγε ότι τρέμει κλπ ο άλλος δεν κουνήθηκε! Ο άνθρωπος δεν την θέλει, πώς να το κάνουμε. Πότε ο Στέφανος θα βγει απο αυτήν την κατάσταση και θα γυρίσει στην Μελίτα του;
Τέλος η Εριέττα με αυτό το λουκ έμοιαζε μάλλον με σωματοφύλακας του Στέφανου παρά με συνοδός του.
Ο Λουκάς προτρέχει πολύ και ειδικά που έχει να κάνει με έναν τόσο έμπειρο άνθρωπο που έχει χειριστεί τόσες και τόσες υποθέσεις, όπως ο Ρούσσος. Μέχρι στιγμής αυτός που έχει φέρει τα πράγματα εκεί που τα θέλει είναι ο Ρούσσος: η υπόθεσή του τέθηκε στο αρχείο, αυτός μπορεί ανενόχλητος να βγάζει τον Λουκά ανεπαρκή στα κανάλια και να τους εκφοβίζει κιόλας με την επικείμενη μήνυση. Η ζημιά για τον Λουκά έχει γίνει ήδη και το αν ο Ρούσσος αποσύρει κι αυτός στο τσακ την μήνυσή του είναι κι αυτό επιλογή του, έτσι δεν είναι;
Ο Στέφανος πήρε μεγάλο ρίσκο με την απόφαση να αποκαλύψει στον Λουκά και την Εριέττα πού είναι θαμμένος ο πατέρας τους. Να δούμε τι θα βγει από αυτό.

Ακόμα και μια εταιρεία-κολοσσός όπως η Nestle αναγνωρίζει ότι ο καλύτερος τρόπος για να διαφημίσει τα προιόντα της είναι να τα βάλει δίπλα στην Χρύσα Παπά. Η κοπέλα είναι κούκλα και δροσερή! Μπράβο της!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Μάης 13, 2011 11:28 am

Cancoon έγραψε:Ο Στέφανος δεν είναι καθόλου καλά. Ο άνθρωπος έχει πάθει εμμονή με την Μελίτα. Την αναφέρει παντού και πάντοτε, μιλάει γι' αυτήν σε όλο τον κόσμο κατηγορώντας την για άσχετα πράγματα (ότι τον μισεί, ότι θέλει να τον καταστρέψει κλπ κλπ, σε λίγο θα την κατηγορήσει και για την εξαφάνιση των δεινοσαύρων από τον πλανήτη), θυμώνει μαζί της από μόνος του και παθαίνει αμόκ!! Όσες φορές αναφέρει το όνομα "Μελίτα", δεν έχει αναφέρει άλλο όνομα!!
Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις έναν άντρα σαν τον Στέφανο Καρτάλη, τον υπομονετικό, τον μεθοδικό, τον σκοτεινό, τον οργανωτικό τύπο που είχε μάθει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα και να αυτοπεριορίζεται σε υποτονικές σχέσεις, να έχει πάθει τέτοιο κάζο με την Μελίτα: να μην μπορεί να την ξεχάσει ενώ αυτό θέλει να κάνει, να μην μπορεί να ηρεμήσει, να την κατηγορεί άδικα και ασύστολα, και να κοπανιέται πάνω κάτω από οργή και μόνο στην αναφορά του ονόματός της!
Είναι σαφές ότι ο Στέφανος έχει τέτοιο μένος με την Μελίτα γιατί δεν μπορεί να την βγάλει από μέσα του. Φυσικά γι' αυτό πρέπει να γυρίσει στην Μελίτα και όχι να συνεχίσει να ξεσκίζει τα σωθικά του προσπαθώντας να την ξεπεράσει.
Το Στέφανος Εριέττα είναι ό,τι πιο ξενέρωτο μπορεί να δει κανείς. Ένα ζευγάρι που περνάει την ώρα του κάνοντας σχέδια για νεκρούς, για εκδικήσεις, για λαθρεμπόριο διαμαντιών! Σε αυτό το ζευγάρι δεν υπάρχει ομορφιά, δεν υπάρχει έρωτας, δεν υπάρχουν όνειρα, δεν υπάρχουν τρυφερές χειρονομίες, αγκαλιές, ζουζουνιές, φιλιά. Ακόμα και τα κοπλιμέντα έρχονται με καθυστέρηση!! Πότε ο Στέφανος θα βγει απο αυτήν την κατάσταση και θα γυρίσει στην Μελίτα του;
Τέλος η Εριέττα με αυτό το λουκ έμοιαζε μάλλον με σωματοφύλακας του Στέφανου παρά με συνοδός του.
Ο Λουκάς προτρέχει πολύ και ειδικά που έχει να κάνει με έναν τόσο έμπειρο άνθρωπο που έχει χειριστεί τόσες και τόσες υποθέσεις, όπως ο Ρούσσος. Μέχρι στιγμής αυτός που έχει φέρει τα πράγματα εκεί που τα θέλει είναι ο Ρούσσος: η υπόθεσή του τέθηκε στο αρχείο, αυτός μπορεί ανενόχλητος να βγάζει τον Λουκά ανεπαρκή στα κανάλια και να τους εκφοβίζει κιόλας με την επικείμενη μήνυση. Η ζημιά για τον Λουκά έχει γίνει ήδη και το αν ο Ρούσσος αποσύρει κι αυτός στο τσακ την μήνυσή του είναι κι αυτό επιλογή του, έτσι δεν είναι;
Ο Στέφανος πήρε μεγάλο ρίσκο με την απόφαση να αποκαλύψει στον Λουκά και την Εριέττα πού είναι θαμμένος ο πατέρας τους. Να δούμε τι θα βγει από αυτό.

Ακόμα και μια εταιρεία-κολοσσός όπως η Nestle αναγνωρίζει ότι ο καλύτερος τρόπος για να διαφημίσει τα προιόντα της είναι να τα βάλει δίπλα στην Χρύσα Παπά. Η κοπέλα είναι κούκλα και δροσερή! Μπράβο της!

Και ναι λοιπόν, για άλλη μια φορά ένας πλήρης σχολιασμός ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ πάνω από όλα ... Nyxia Nyxia

"Ο άνθρωπος έχει πάθει εμμονή με την Μελίτα."
Η εμμονή με τη Μελίτα ΠΟΥ ακριβώς είναι αναρωτιέμαι κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι ... Nyxia Nyxia

Μιλάει ΣΕ ΟΛΟΥΣ παντού και πάντοτε για τη Μελίτα? Νόμιζω ότι ο Στέφανος έχει σκηνές με την Εριέττα που μιλάνε για το θέμα διαμαντιών, Ρούσσου κλπ (άντε να αναφέρεται κάπου εκεί η Μελίτα μιας και κόρη του), σκηνές με Νταίζη Χρήστο που λένε για αυτόν που απειλεί τη μανούλα, σκηνές με Αντιγόνη που μιλάνε για τον Αραβαντινό ... Που είναι η ΣΥΝΕΧΗΣ αναφορά του στη Μελίτα ?Nyxia

"Όσες φορές αναφέρει το όνομα "Μελίτα", δεν έχει αναφέρει άλλο όνομα!!"
TutTut Λάθος! Το "μάνα" το έχει αναφέρει πολύ περισσότερες φορές... Nyxia

"Ακόμα και μια εταιρεία-κολοσσός όπως η Nestle αναγνωρίζει ότι ο καλύτερος τρόπος για να διαφημίσει τα προιόντα της είναι να τα βάλει δίπλα στην Χρύσα Παπά. Η κοπέλα είναι κούκλα και δροσερή! Μπράβο της!"

Εγώ συνήθως τρώω τα Fitness της Nestle αλλά λέω να τα κόβω σιγά σιγά γιατί με την ξυνισμένη φάτσα της Μελίτας κάθε φορά που βάζει να φάει μου κόβεται η όρεξη .... Nyxia
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μάης 13, 2011 11:33 am

H Mελίτα μου θυμίζει τα ζουλιχτά εκείνα κουκλάκια, που τα τσιμπάς, τα χτυπάς, τα πετάς, ακόμη και τα πατάς, ό,τι και να τους κάνεις, στη στιγμή ξαναπαίρνουν την αιώνια χαμογελαστή γκριμάτσα τους, με τα μάτια τους να κοιτούν μόνιμα μ'ένα χαμένο βλέμμα το άπειρο ..... Χωρίς έκφραση, χωρίς αισθήματα, χωρις προεξοχές, για να μην κινδυνεύουν τα παιδιά που παίζουν μαζί τους...
Το προβλημα του Στέφανου αυτή τη στιγμή, πέρα απ'τα ρεαλιστικά και πραγματικά προβλήματα που αντιμετωπίζει, είναι πώς θα μπορέσει να περάσει στο κεφάλι της κούκλας χωρις ψυχή που λέγεται Μελίτα, ένα απλό γεγονός, οτι πλέον την έχει ξεπεράσει, δεν νιώθει τίποτε γι'αυτήν.... Γιατί της το έχει πεί σε όλους τους τόνους, της το έχει δείξει με τις πράξεις του οτι πλέον έχει προχωρήσει τη ζωή του και οτι εκείνη δεν έχει καμμία θέση σ'αυτήν, και κάθε φορά, η Μελίτα κάνει σαν να μην άκουσε, να μην κατάλαβε, να μην πληγώθηκε κάν! Απλά περιμένει λίγο, για να κάνει άλλη μια προσπάθεια, για να λάβει την ίδια απάντηση, και ξανά απ'την αρχή! Φαίνεται οτι η ο εγωισμός της δεν την αφήνει να δεχτεί οτι είναι δυνατόν κάποιος να την έχει ξεπεράσει, ότι οι άνθρωποι έχουν και νεύρα και μπορεί να βαρεθούν κάποια στιγμή να παίζουν το ρόλο του σπόνσορα της υπέρμετρης εγωπάθειάς της.....
Ελπίζω στο τελευταίο επεισόδιο να μας τη δείξουν να αντιλαμβάνεται επιτέλους το κακό που έχει κάνει, γενικά και ειδικά, να κάνει την αυτοκριτική της και να παίρνει κάποια μαθήματα, ώστε να μην επαναλάβει τα λάθη της με τον επόμενο "τυχερό" που θα πέσει στα δίχτυα της!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Μάης 13, 2011 11:35 am

Cancoon έγραψε:Ο Στέφανος δεν είναι καθόλου καλά. Ο άνθρωπος έχει πάθει εμμονή με την Μελίτα. Την αναφέρει παντού και πάντοτε, μιλάει γι' αυτήν σε όλο τον κόσμο κατηγορώντας την για άσχετα πράγματα (ότι τον μισεί, ότι θέλει να τον καταστρέψει κλπ κλπ, σε λίγο θα την κατηγορήσει και για την εξαφάνιση των δεινοσαύρων από τον πλανήτη), θυμώνει μαζί της από μόνος του και παθαίνει αμόκ!! Όσες φορές αναφέρει το όνομα "Μελίτα", δεν έχει αναφέρει άλλο όνομα!!
Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις έναν άντρα σαν τον Στέφανο Καρτάλη, τον υπομονετικό, τον μεθοδικό, τον σκοτεινό, τον οργανωτικό τύπο που είχε μάθει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα και να αυτοπεριορίζεται σε υποτονικές σχέσεις, να έχει πάθει τέτοιο κάζο με την Μελίτα: να μην μπορεί να την ξεχάσει ενώ αυτό θέλει να κάνει, να μην μπορεί να ηρεμήσει, να την κατηγορεί άδικα και ασύστολα, και να κοπανιέται πάνω κάτω από οργή και μόνο στην αναφορά του ονόματός της!
Το ότι απειλεί ότι θα τον κλείσει στη φυλακή είναι μια μικρή και ασήμαντη λεπτομέρεια φαντάζομαι... sfyr Μα γιατί ο Στέφανος κατηγορεί τόσο άδικα τη Μελιτούλα; Γιατί το αδικούν όλοι αυτό το κορίτσι; lmao

Cancoon έγραψε: Το Στέφανος Εριέττα είναι ό,τι πιο ξενέρωτο μπορεί να δει κανείς. Ένα ζευγάρι που περνάει την ώρα του κάνοντας σχέδια για νεκρούς, για εκδικήσεις, για λαθρεμπόριο διαμαντιών! Σε αυτό το ζευγάρι δεν υπάρχει ομορφιά, δεν υπάρχει έρωτας, δεν υπάρχουν όνειρα, δεν υπάρχουν τρυφερές χειρονομίες, αγκαλιές, ζουζουνιές, φιλιά. Ακόμα και τα κοπλιμέντα έρχονται με καθυστέρηση!! Πότε ο Στέφανος θα βγει απο αυτήν την κατάσταση και θα γυρίσει στην Μελίτα του;
Εγώ πάλι γιατί όταν τους βλέπω μαζί έχω την αίσθηση ότι φωτίζεται η οθόνη και γεμίζει χημεία και ταλέντο; Το ότι η Μελίτα είχε όλα τα προβληματά της λυμένα, σκεφτόταν μόνο τον εαυτούλη της και είχε χρόνο για «ζουζουνιές», τις οποίες συνήθως η ίδια προκαλούσε, ενώ κάποιοι άλλοι έχουν σοβαρά προβλήματα και απειλείται η ζωή και η ελευθερία τους (μεταξύ άλλων και από την καλή και δίκαιη Μελιτούλα), είναι κάτι που μας βολεύει να το ξεχνάμε... Επίσης, όσες λεπτομέρειες δεν θέλουμε να τις δούμε, είναι πολύ βολικό να μην τις βλέπουμε... sfyr

Cancoon έγραψε: Ο Λουκάς προτρέχει πολύ και ειδικά που έχει να κάνει με έναν τόσο έμπειρο άνθρωπο που έχει χειριστεί τόσες και τόσες υποθέσεις, όπως ο Ρούσσος. Μέχρι στιγμής αυτός που έχει φέρει τα πράγματα εκεί που τα θέλει είναι ο Ρούσσος: η υπόθεσή του τέθηκε στο αρχείο, αυτός μπορεί ανενόχλητος να βγάζει τον Λουκά ανεπαρκή στα κανάλια και να τους εκφοβίζει κιόλας με την επικείμενη μήνυση. Η ζημιά για τον Λουκά έχει γίνει ήδη και το αν ο Ρούσσος αποσύρει κι αυτός στο τσακ την μήνυσή του είναι κι αυτό επιλογή του, έτσι δεν είναι;
Μόνο που ο έμπειρος άνθρωπος το έκανε το λάθος και το παραδέχτηκε και μόνος του... Αφού βγήκε στην τηλεόραση και δήλωσε αυτά που δήλωσε, πόσο πιθανό είναι να αποσύρει τη μήνυσή του; Μήπως αν το κάνει θα είναι σαν να παραδέχεται ότι είπε ψέματα και γι’ αυτόν η ζημιά θα είναι ακόμα μεγαλύτερη;

Cancoon έγραψε: Ακόμα και μια εταιρεία-κολοσσός όπως η Nestle αναγνωρίζει ότι ο καλύτερος τρόπος για να διαφημίσει τα προιόντα της είναι να τα βάλει δίπλα στην Χρύσα Παπά. Η κοπέλα είναι κούκλα και δροσερή! Μπράβο της!
lmao lmao lmao lmao lmao Να ‘σαι καλά, μ’ έκανες και γέλασα! Ολόκληρη Nestle αναγνώρισε το ταλέντο της! Επομένως, δεν είναι ανάγκη να το αναγνωρίσουν και οι τηλεθεατές... Πάντως σε μένα, και φαντάζομαι και σε πολλούς άλλους, αυτή η διαφήμιση είχε τα ακριβώς αντίθετα από τα επιθυμητά αποτελέσματα...

Υ.Γ. Κατά κανόνα, και μπορεί κάποιος να το διαπιστώσει ανατρέχοντας και σε παλιότερες σειρές, οι ηθοποιοί που αναλαμβάνουν να διαφημίζουν προϊόντα είναι αυτοί που οι σεναριογράφοι δεν ξέρουν από ένα σημείο και μετά τι να τους κάνουν και δεν έχουν καμία ενεργή συμμετοχή στην εξέλιξη της υπόθεσης, οπότε με αυτό τον τρόπο φαίνονται χρήσιμοι σε κάτι... Nyxia

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Μάης 13, 2011 11:40 am

Cancoon έγραψε: Ακόμα και μια εταιρεία-κολοσσός όπως η Nestle αναγνωρίζει ότι ο καλύτερος τρόπος για να διαφημίσει τα προιόντα της είναι να τα βάλει δίπλα στην Χρύσα Παπά. Η κοπέλα είναι κούκλα και δροσερή! Μπράβο της!

nefelik έγραψε: lmao lmao lmao lmao lmao Να ‘σαι καλά, μ’ έκανες και γέλασα! Ολόκληρη Nestle αναγνώρισε το ταλέντο της! Επομένως, δεν είναι ανάγκη να το αναγνωρίσουν και οι τηλεθεατές... Πάντως σε μένα, και φαντάζομαι και σε πολλούς άλλους, αυτή η διαφήμιση είχε τα ακριβώς αντίθετα από τα επιθυμητά αποτελέσματα...

Υ.Γ. Κατά κανόνα, και μπορεί κάποιος να το διαπιστώσει ανατρέχοντας και σε παλιότερες σειρές, οι ηθοποιοί που αναλαμβάνουν να διαφημίζουν προϊόντα είναι αυτοί που οι σεναριογράφοι δεν ξέρουν από ένα σημείο και μετά τι να τους κάνουν και δεν έχουν καμία ενεργή συμμετοχή στην εξέλιξη της υπόθεσης, οπότε με αυτό τον τρόπο φαίνονται χρήσιμοι σε κάτι... Nyxia

ΘΕΑ !!! : respect : : respect : Συμφωνώ πολύ και το έχω δει κι εγώ αυτό που λες .
Άσε που ποιόν άλλον θα βάλουν να το κάνει ? Κάποιον αργόσχολο που συνήθως δεν έχει ρόλο πια ... Nyxia Nyxia
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από zwi Παρ Μάης 13, 2011 11:53 am

Λάτρεψα την σκηνή Ρούσσου-Αντιγόνης και Ρούσσου-Στέφανου...
Ο Μάριος μια γλύκα...το ίδιο και ο Άγγελος
inlove inlove inlove
Λατρεύω την κοιλίτσα της Νόρας και όταν τηχ χάϊδεψε και η Έρη...
Ο Ρούσσος μου θυμίζει τον Άγγελο ώρες-ώρες και μ'αρέσει όλο αυτό..

Όλο το άλλο επεισόδιο βαρετό...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από fay Παρ Μάης 13, 2011 12:11 pm

Θα επαναλάβω αυτό που έγραψα στο χθεσινό σχολιασμό με κίνδυνο να γίνω κουραστική. Ούτε ο Στέφανος ούτε η Μελίτα είναι οι κεντρικοί ήρωες της σειράς και δεν καταλαβαίνω την επιμονή κάποιων μελών του φόρουμ να ασχολούνται αποκλειστικά μαζί τους όταν σχολιάζουν επεισόδιο. Υπάρχει ειδικό τόπικ γι΄αυτό το ζευγάρι, αν και τελευταία κι αυτό έχει σιωπήσει για ευνόητους λόγους. Δεν ξέρω τι έχουν κατά νου οι σεναριογράφοι γι΄αυτούς τους δυο και ούτε είμαι φαν Στέφανου- Εριέττας, αλλά βλέπω πόσο άκυρο έχει καταλήξει το ζευγάρι Στέφανος-Μελίτα και μετά από όσα έχουν συμβεί πόσο απίθανο είναι να καταλήξουν πάλι μαζί. Από το τρέιλερ του σημερινού βλέπω τη Μελίτα να κατρακυλάει ακόμη πιο χαμηλά και κυριολεκτικά να ζητιανεύει τον έρωτα του Στέφανου και να απορρίπτεται άλλη μια φορά. Πόσο πρέπει να εξευτελιστεί ακόμη αυτή η γυναίκα για να καταλάβει ότι τελείωσε μαζί του; Το θεωρώ θλιβερό για οποιαδήποτε γυναίκα να σέρνεται έτσι για έναν άντρα που της λέει κατάμουτρα ότι δε νιώθει τίποτα γι΄αυτήν. Η εμμονή λοιπόν μάλλον δεν είναι του Στέφανου αλλά της Μελίτας που αρνείται να δεχτεί τα γεγονότα και να προχωρήσει τη ζωή της και κυρίως να ασχοληθεί με το παιδί της που το έχει ξεχάσει για χατήρι του Στέφανου. Θα ήταν καλύτερο να αφήσει το ρόλο της πληγωμένης ερωμένης και να ξαναθυμηθεί το ρόλο της μητέρας που είναι και ο πιο σημαντικός για μια γυναίκα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Μάης 13, 2011 12:31 pm

Καθόμουν αμέριμνη, αμέριμνη και παρακολουθούσα επεισόδιο με την μεγαλύτερη απάθεια που έχω παρακολουθήσει ποτέ... Περίμενα να δω την βάφτιση και τα υπόλοιπα περνούσαν από το μυαλό μου όπως οι ειδήσεις στο star, από κάτω...

Κάααποια στιγμη ρωτάω τον πατέρα μου τι γίνεται και έχει μαζευτεί η αγία οικογένεια και πίνει το νεράκι της... Ψαχνουν τον έβδομο της φωτογραφίας μου λέει... "Quoi?" του λέω έγω, "Τι;" μου λέει αυτός... Για να μην σας τα πολυλογώ, κατέληξα ότι η φωτογραφική μηχανή της παρέας είχε χρονοδιακόπτη (?) ξέρετε αυτή τη μπούρδα που κάνει τουτ-τουτ-τουουουτ και μετά βγάζει φωτογραφία! Αυτό!

Θυμάμαι επίσης και μια, όχι δύο ήταν, ή μια δύο φορές...; Ο Ρούσσος έδωσε συνέντευξη μάτια μου, και είπε διάφορα τα όποια υπό άλλες συνθήκες θα με σύγχιζαν αλλά τα αντιμετώπισα σαν την Γιουροβίζιον! Αν έχει καταλάβει κανείς τι παιχνίδι παίζει ο Ρούσσος με το Λουκά να μου το πει κι εμένα, εγώ παρακαλάω τόσο καιρό, αλλά αυτοί δεν με παίζουν!

Το παραδέχομαι βγήκα από το λήθαργο με ατάκα της Αμαλίας! "Αυτός ο πόλεμος θα τελειώσει μόνο με την εξόντωση του ενός από τον άλλο." Τι γέλιο έκανα δεν μπορείτε να φανταστείτε! lmao lmao lmao Γέλασα τόσο πολύ που το βράδυ έβαλα να ξαναδώ το HP OotP, γιατί "κανείς δεν μπορεί να ζήσει όσο είναι ζωντανός ο άλλος" Τώρα αν γέλασα με αυτό που άκουσα ή με τον συνειρμό που έκανα, θα σας γελάσω...

Κάποια στιγμή παρατήρησα ότι παρακολουθώ εκπομπή με τοποθέτηση προϊόντος... Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω, δεν περίμενα την "Μελίτα"-την κάθε Μελίτα- να μου πει τι δημητριάκα θα φάω!!!

Με τα πολλά έφτασε και η βάφτιση και για να πω την αλήθεια μου δημιουργήθηκαν ποικίλες απορίες!
~ Σταυρό πήραν στο παιδί ή θα του κρεμάσου μόνο την ταμπέλα;
~ Η Νόρα με την κοιλιά στο στόμα πως ισσοροπεί στο δωδεκάποντα;
~ Τα βαφτίσια ήταν ανοιχτά, πως λέμε ανοιχτό πάρτυ; Αν όχι ποιος κάλεσε την Μελίτα την τύχη μου μέσα;
Βέβαια αυτές ωχριούν μπρόστα στην απορία-ατάκα της Μαρίας!
Clarabelle έγραψε:
Έχω την υποψία οτι η Εύα δεν κάλεσε στη βάφτιση τη γιαγιά και τη θεία του παιδιού. Υπερβολική τη βρίσκω. Τι φοβήθηκε πια; Μη το πνίξουν στην κολυμπήθρα;
lmao lmao lmao ΘΕΑ!!!! : respect :
Τελικά είχαμε πολύ καιρό να δούμε τον Άγγελο, το πιτσιρίκι θα πρέπει να περπατάει!!!! inlove
Απίστευτη η σκήνη με τη Δάφνη να ντύνει τον Μάριο πάνω στον πάγκο της κουζίνας!!! inlove
Όταν βαφτίσουν την μπέμπα του Λουκά και της Νόρας παρακαλείται κάποιος να φυμώσει τον πατέρα!

Αυτάααα!!! Επιστρέφω στον πλανήτη μου!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης