Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

+26
edem4ever
zwi
giouli_edem
Cancoon
ginak
kapetanissa
fay
alex1
ΣΨ1
ειρηνη7
Antigoni!
roria
nefelik
dm10811
lizzie
loukanorofan
verile_mistika
JESSIE
marakii
gxnel
Καρ-Mik
evaki16
trelli petrakitsa
loukitsa
fantina
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap35%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 35% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap41%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Μάης 13, 2011 1:14 pm

Καταρχην διαβασα σημερα όλα τα σχολια!
Ναι αξιωθηκα να το κανω κι αυτο και το απολαυσα! lmao
Καπετάνισσα και γιουλη και nefelik δεν υπαρχετε oscar : respect :
Να προσθεσω πως και ενας ηθοποιος το ονομα του οποιου μου διαφευγει...
Διαφημιζε το Dorna το νερο εξαφανιστηκε μαζι με το νερό...
Η nestle ελπίζω να ορθοποδησει!
Το παιδι που παίρνει συνεντευξη απο το Ρούσσο το βρηκαμε???
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 13, 2011 1:27 pm

giouli_edem στον σχολιασμό του επεισοδίου ο καθένας σχολιάζει αυτά που του τράβηξαν την προσοχή. Απορώ γιατί επιμένεις να κριτικάρεις με αρνητικό τρόπο τους δικούς μου σχολιασμούς που αφορούν ορισμένα στοιχεία του επεισοδίου όταν υπάρχουν άλλα μέλη που σχολιάζουν μόνο μια ατάκα, μόνο μια ερμηνεία, μόνο ένα γεγονός από ολόκληρο επεισόδιο. Εκείνοι οι σχολιασμοί είναι επιτρεπτοί για σένα αλλά όχι ειδικά οι δικοί μου;; Αυτό για μένα τα λέει όλα και δεν έχω σκοπό να ξανασχοληθώ μαζί σου.

Επίσης υπενθυμίζω ότι η τακτική της τοποθέτησης προιόντων ξεκίνησε από την Αμερική, δοξαστηκε με τις σειρές του Άαρον Σπέλλινγκ και φυσικά οι εταιρείες επέλεγαν και επιλέγουν δημοφιλείς ηθοποιούς για να χρησιμοποιούν τα προιόντα τους. Για μια ακόμα φορά απορώ γιατί κάποιος να θέλει να μειώσει με το ζόρι, αλλοιώνοντας τους κανόνες του μάρκετινγκ παγκοσμίως, την όποια επιτυχία ενός καλλιτέχνη. Αυτό κι αν λέει πολλά!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Μάης 13, 2011 1:41 pm

Αγαπητή fay, προσυπογράφω το σχολιασμό σου, αλλά επίτρεψέ μου μια μικρή διόρθωση: η Μελίτα δεν πρέπει να "ξαναθυμηθεί" το παιδί της, πρέπει απλώς να το θυμηθεί.
Όσο για τα υπόλοιπα: νομίζω ότι ουδείς σε αυτό το φόρουμ έχει αμφισβητήσει την ικανότητα της Μελίτας να διαφημίζει δημητριακά (ενδεχομένως και άλλα προϊόντα).
Από την άλλη, σε διαχρονικό επίπεδο οι απόψεις των ανθρώπων διίστανται σχετικά με το τί είναι νερωμένο και τι ξενέρωτο.
Μπορεί κάποιος να πλήττει αφόρητα με τον Ταρκόφσκι, ας πούμε, και κάποιος άλλος να τον θεωρεί έναν από τους κορυφαίους σκηνοθέτες.Τίποτα δεν απαγορεύεται. Γούστα είναι αυτά.
Κάλλιστα επίσης μπορεί κάποιοι να θεωρούν πιο "καυτό" ένα τηλεοπτικό ζευγάρι που εμφανιζόταν μονίμως τ' ανάσκελα, κι άλλοι να εστιάζουν στο γεγονός ότι το όρθιο και το καθιστό αποκάλυπτε όλη τη γύμνια της σχέσης ανάμεσα σε δύο ανθρώπους που δεν είχαν να πουν απολύτως τίποτα.
Προσωπικά στο Στέφανο και στην Εριέττα βλέπω δύο γοητευτικότατους και έξοχους ηθοποιούς και δυο χαρακτήρες με κοινή πορεία, κοινό κώδικα επικοινωνίας, κοινά τραύματα από το παρελθόν και με ψυχικό βάθος που τους επιτρέπει να αισθάνονται και να μην καμώνονται πως αισθάνονται, να πονούν, να αγαπούν και να δίνονται, χωρίς να σέρνονται, χωρίς να γίνονται βδέλλες και κολλητσίδες, κρατώντας πάντα ένα επίπεδο το οποίο ουδόλως μπορεί να κρύψει ή να μειώσει την εμφανή και ακτινοβολούσα χημεία τους. Αλλά είπαμε. Γούστα είναι αυτά.
jessie και nefelik, κλασικά : respect : . Γιούλη, ομοίως.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Μάης 13, 2011 1:52 pm

Cancoon έγραψε:giouli_edem στον σχολιασμό του επεισοδίου ο καθένας σχολιάζει αυτά που του τράβηξαν την προσοχή. Απορώ γιατί επιμένεις να κριτικάρεις με αρνητικό τρόπο τους δικούς μου σχολιασμούς που αφορούν ορισμένα στοιχεία του επεισοδίου όταν υπάρχουν άλλα μέλη που σχολιάζουν μόνο μια ατάκα, μόνο μια ερμηνεία, μόνο ένα γεγονός από ολόκληρο επεισόδιο. Εκείνοι οι σχολιασμοί είναι επιτρεπτοί για σένα αλλά όχι ειδικά οι δικοί μου;; Αυτό για μένα τα λέει όλα και δεν έχω σκοπό να ξανασχοληθώ μαζί σου.

Επίσης υπενθυμίζω ότι η τακτική της τοποθέτησης προιόντων ξεκίνησε από την Αμερική, δοξαστηκε με τις σειρές του Άαρον Σπέλλινγκ και φυσικά οι εταιρείες επέλεγαν και επιλέγουν δημοφιλείς ηθοποιούς για να χρησιμοποιούν τα προιόντα τους. Για μια ακόμα φορά απορώ γιατί κάποιος να θέλει να μειώσει με το ζόρι, αλλοιώνοντας τους κανόνες του μάρκετινγκ παγκοσμίως, την όποια επιτυχία ενός καλλιτέχνη. Αυτό κι αν λέει πολλά!
Μόνο που εδώ είναι Ελλάδα, και όλοι έχουμε δει πώς και από ποιους έχουν χρησιμοποιηθεί στο πρόσφατο παρελθόν τέτοιου είδους τακτικές σε άλλες ελληνικές τηλεοπτικές σειρές... Και οι ηθοποιοί που έχουν χρησιμοποιηθεί μέχρι στιγμής μόνο δημοφιλείς δεν ήταν... Τα αποτελέσματα της εν λόγω διαφήμισης θα φανούν στις πωλήσεις της εταιρείας... Όσο για τους καλλιτέχνες, στη συγκεκριμένη σειρά, η οποία καλώς ή κακώς είναι μια από τις ελάχιστες που κάνει τόσο υψηλή τηλεθέαση αυτή τη σεζόν, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος άλλος τόσο αργόσχολος χαρακτήρας που θα μπορούσε να διαφημίσει ένα τέτοιο προϊόν... Άρα μάλλον δεν τίθεται θέμα επιλογής, αλλά αναγκαστικής επιλογής, της σειράς με τη μεγαλύτερη τηλεθέαση (το «Νησί» και η «Ζωή της άλλης» εξαιρούνται για προφανείς λόγους) και της μοναδικής ηθοποιού της σειράς που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για έναν τέτοιο ρόλο.

Δεν χρειαζόμαστε εμείς για να μειώσουμε την «επιτυχία» ορισμένων καλλιτεχνών. Η επιτυχία ενός καλλιτέχνη φαίνεται από το πόσο καλά υπηρετεί την τέχνη που έχει επιλέξει, η οποία αν δεν κάνω λάθος στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η υποκριτική, όχι η διαφήμιση. Και σε αυτό τον τομέα η επιτυχία της εν λόγω ηθοποιού γίνεται αντιληπτή από όλους μας... Αμέσως μόλις εμφανίζεται στις οθόνες μας και αυτομάτως αλλάζουμε κανάλι...

Απορώ γιατί κάποιοι επιμένουν να σχολιάζουν μόνο συγκεκριμένους ηθοποιούς και χαρακτήρες, αγνοώντας επιδεικτικά ή μειώνοντας με εντελώς άδικα και κακοπροαίρετα σχόλια όλους τους υπόλοιπους. Αυτό κι αν λέει ακόμα περισσότερα!

Υ.Γ.1 Εγώ πάντως με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα κανέναν άλλο σχολιασμό στον οποίο να σχολιάζεται μόνο μια ατάκα, μια ερμηνεία ή ένα ζευγάρι και κυρίως δεν έχω δει κανένα μέλος να το κάνει αυτό συνεχώς στους σχολιασμούς του επεισοδίου...

Υ.Γ.2 Kapetanissa, roria, JESSIE και giouli, εννοείται ότι συμφωνώ απόλυτα! : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από fay Παρ Μάης 13, 2011 2:03 pm

nefelik έγραψε:
Απορώ γιατί κάποιοι επιμένουν να σχολιάζουν μόνο συγκεκριμένους ηθοποιούς και χαρακτήρες, αγνοώντας επιδεικτικά ή μειώνοντας με εντελώς άδικα και κακοπροαίρετα σχόλια όλους τους υπόλοιπους. Αυτό κι αν λέει ακόμα περισσότερα!

Υ.Γ. Εγώ πάντως με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα κανέναν άλλο σχολιασμό στον οποίο να σχολιάζεται μόνο μια ατάκα, μια ερμηνεία ή ένα ζευγάρι και κυρίως δεν έχω δει κανένα μέλος να το κάνει αυτό συνεχώς στους σχολιασμούς του επεισοδίου...

Αυτή ακριβώς είναι κι η δική μου απορία. Και αυτό σχολίασα και ελπίζω να μην είμαι και οφ τόπικ.
Συμφωνώ και με το υστερόγραφο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 13, 2011 2:07 pm

Νεφελικ διαφωνώ με αυτά που γράφεις περί της τοποθέτησης προιόντων σε ελληνικές σωστές. Τα πράγματα δεν είναι έτσι. Και στην Ελλάδα τα προιόντα τα δίνουν σε δημοφιλείς ηθοποιούς και χαρακτηριστικά αναφέρω την Κατερίνα Λέχου με τα προιόντα ΝΟΥΝΟΥ στο χέρι στην σειρά Ευτυχισμένοι Μαζί.
Επίσης το να γράφει κανείς ότι οι συντελεστές της Εδέμ κάνουν
αναγκαστική επιλογή
το θεωρώ προσβλητικό για τους συντελεστές αυτούς. Σιγά μην αναγκάζονται αυτοί οι εαγγελματίες, εμπειροι και επιτυχημένοι, να κάνουν το οτιδηποτε!!
γίνεται αντιληπτή από όλους μας... Αμέσως μόλις εμφανίζεται στις οθόνες μας και αυτομάτως αλλάζουμε κανάλι..
: μα έναν έναν μας έχεις μετρήσει και μιλάς εκ μέρους όλων μας βρε Νεφελίκ; Έχω γράψει πολλές φορές και θα ξαναγράψω τώρα ότι αυτές οι απόλυτες εκφράσεις φυσικά δεν αντιπροσωπεύουν την αλήθεια παρά μόνο αποδεικνύουν φτώχεια επιχειρημάτων.
Η απάντηση στη απόρία σου Νεφελικ είναι πολύ απλά γιατί γούστα είναι αυτά.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Μάης 13, 2011 2:10 pm

nefelik έγραψε:
Cancoon έγραψε:giouli_edem στον σχολιασμό του επεισοδίου ο καθένας σχολιάζει αυτά που του τράβηξαν την προσοχή. Απορώ γιατί επιμένεις να κριτικάρεις με αρνητικό τρόπο τους δικούς μου σχολιασμούς που αφορούν ορισμένα στοιχεία του επεισοδίου όταν υπάρχουν άλλα μέλη που σχολιάζουν μόνο μια ατάκα, μόνο μια ερμηνεία, μόνο ένα γεγονός από ολόκληρο επεισόδιο. Εκείνοι οι σχολιασμοί είναι επιτρεπτοί για σένα αλλά όχι ειδικά οι δικοί μου;; Αυτό για μένα τα λέει όλα και δεν έχω σκοπό να ξανασχοληθώ μαζί σου.

Επίσης υπενθυμίζω ότι η τακτική της τοποθέτησης προιόντων ξεκίνησε από την Αμερική, δοξαστηκε με τις σειρές του Άαρον Σπέλλινγκ και φυσικά οι εταιρείες επέλεγαν και επιλέγουν δημοφιλείς ηθοποιούς για να χρησιμοποιούν τα προιόντα τους. Για μια ακόμα φορά απορώ γιατί κάποιος να θέλει να μειώσει με το ζόρι, αλλοιώνοντας τους κανόνες του μάρκετινγκ παγκοσμίως, την όποια επιτυχία ενός καλλιτέχνη. Αυτό κι αν λέει πολλά!
Μόνο που εδώ είναι Ελλάδα, και όλοι έχουμε δει πώς και από ποιους έχουν χρησιμοποιηθεί στο πρόσφατο παρελθόν τέτοιου είδους τακτικές σε άλλες ελληνικές τηλεοπτικές σειρές... Και οι ηθοποιοί που έχουν χρησιμοποιηθεί μέχρι στιγμής μόνο δημοφιλείς δεν ήταν... Τα αποτελέσματα της εν λόγω διαφήμισης θα φανούν στις πωλήσεις της εταιρείας... Όσο για τους καλλιτέχνες, στη συγκεκριμένη σειρά, η οποία καλώς ή κακώς είναι μια από τις ελάχιστες που κάνει τόσο υψηλή τηλεθέαση αυτή τη σεζόν, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος άλλος τόσο αργόσχολος χαρακτήρας που θα μπορούσε να διαφημίσει ένα τέτοιο προϊόν... Άρα μάλλον δεν τίθεται θέμα επιλογής, αλλά αναγκαστικής επιλογής, της σειράς με τη μεγαλύτερη τηλεθέαση (το «Νησί» και η «Ζωή της άλλης» εξαιρούνται για προφανείς λόγους) και της μοναδικής ηθοποιού της σειράς που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για έναν τέτοιο ρόλο.

Δεν χρειαζόμαστε εμείς για να μειώσουμε την «επιτυχία» ορισμένων καλλιτεχνών. Η επιτυχία ενός καλλιτέχνη φαίνεται από το πόσο καλά υπηρετεί την τέχνη που έχει επιλέξει, η οποία αν δεν κάνω λάθος στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η υποκριτική, όχι η διαφήμιση. Και σε αυτό τον τομέα η επιτυχία της εν λόγω ηθοποιού γίνεται αντιληπτή από όλους μας... Αμέσως μόλις εμφανίζεται στις οθόνες μας και αυτομάτως αλλάζουμε κανάλι...

Απορώ γιατί κάποιοι επιμένουν να σχολιάζουν μόνο συγκεκριμένους ηθοποιούς και χαρακτήρες, αγνοώντας επιδεικτικά ή μειώνοντας με εντελώς άδικα και κακοπροαίρετα σχόλια όλους τους υπόλοιπους. Αυτό κι αν λέει ακόμα περισσότερα!

Υ.Γ. Εγώ πάντως με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα κανέναν άλλο σχολιασμό στον οποίο να σχολιάζεται μόνο μια ατάκα, μια ερμηνεία ή ένα ζευγάρι και κυρίως δεν έχω δει κανένα μέλος να το κάνει αυτό συνεχώς στους σχολιασμούς του επεισοδίου...

Αρχικά, ευχαριστώ πολύ nefelik για την υποστήριξη.

@ Cancoon : Θεωρώ ότι λέω κι εγώ τη γνώμη μου, όπως και εσύ τι δική σου. Όλα τα μέλη αυτού του forum απ' ότι θα έχεις διαπιστώσει κάνουν παραθέσεις στους σχολιασμούς και είτε συμφωνούν με τον Χ συμφορουμίτη, είτε διαφωνούν. Το θέμα είναι ότι σχολιάζουν κι άλλοι επανειλλημένως και τα δικά σου post, αλλά εσύ δε συμμετέχεις ποτέ σε μια συζήτηση παρά επέλεξες να απαντήσεις μόνο σε εμένα και τώρα ξαφνικά και στη nefelik. Τυχαίο ?

Στο σχολιασμό συνήθως περιγράφουμε τι είδαμε στο επεισόδιο, αν θέλουμε να αναλύσουμε το αγαπημένο μας ζευγάρι υπάρχει το αντίστοιχο topic για αυτό. Κανείς όμως δεν απαγορεύει στον άλλον να γράψει κάτι,ούτε εγώ φυσικά το έκανα σε εσένα, απλά υπάρχει διάλογος και ο καθένας εκφράζει την άποψή του.

Μαζί μου δε σου ζήτησε κανείς να ασχοληθείς και σε παρακαλώ να έχεις καλύτερο ύφος όταν μιλάς επί προσωπικού.
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 13, 2011 2:19 pm

Το πρόβλημα giouli_edem είναι ότι εσύ δεν κάνεις σχόλια επί της ουσίας των κειμένων μου αλλά κάθε φορά μου ασκείς κριτική γιατί επέλεξα να σχολιάσω μόνο τον Στέφανο και την Μελίτα.
Είναι δικαίωμά μου να σχολιάζω όποιο δευτερόλεπτο του επεισοδίου μου αρέσει και ούτε βεβαια θα εξαναγκαστώ να σχολιάζω 45 λεπτά επεισόδιο, επειδή μου το λες εσύ!!
Επιπλέον δεν θεωρώ σκόπιμο να κάνω περιγραφικούς σχολιασμούς αλλά προσπαθώ να βγάζω συμπεράσματα από αυτά που βλέπω. Από πότε αυτό είναι κατακριτέο; Στην τελική αν δεν σου αρέσουν οι σχολιασμοί μου μην τους διαβάζεις.
Επισημαίνω δε ότι σε κανέναν άλλον που κάνει μεμονωμένες παρατηρήσεις για τα επεισόδια ή που προτιμα να γράφει συμπεράσματα για τα ζευγάρια και τους ήρωες που του αρέσουν, δεν έχεις φερθεί με τον τρόπο που φέρεσαι σε μένα.

Τέλος να ξέρεις ότι για να συμμετασχω εγώ σε κάποια συζήτηση θα πρέπει να την βρω ενδιαφέρουσα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Μάης 13, 2011 2:22 pm

Cancoon έγραψε:giouli_edem στον σχολιασμό του επεισοδίου ο καθένας σχολιάζει αυτά που του τράβηξαν την προσοχή. Απορώ γιατί επιμένεις να κριτικάρεις με αρνητικό τρόπο τους δικούς μου σχολιασμούς που αφορούν ορισμένα στοιχεία του επεισοδίου όταν υπάρχουν άλλα μέλη που σχολιάζουν μόνο μια ατάκα, μόνο μια ερμηνεία, μόνο ένα γεγονός από ολόκληρο επεισόδιο. Εκείνοι οι σχολιασμοί είναι επιτρεπτοί για σένα αλλά όχι ειδικά οι δικοί μου;; Αυτό για μένα τα λέει όλα και δεν έχω σκοπό να ξανασχοληθώ μαζί σου.
Απευθύνεσαι προσωπικά στη giouli_edem τη στιγμή που δεν είναι η μόνη που έκανε αναφορά ή παράθεση το σχολιασμό σου. Δεν νομίζω να σου απαγόρεψε κανείς να γράφεις την άποψη σου ούτε βέβαια και σε έμας να την αντικρούουμε ή και να συμφωνούμε μαζί σου... Δεν μπορω να καταλάβω σε τι συμπέρασμα κατέληξες...

Cancoon έγραψε:Επίσης υπενθυμίζω ότι η τακτική της τοποθέτησης προιόντων ξεκίνησε από την Αμερική, δοξαστηκε με τις σειρές του Άαρον Σπέλλινγκ και φυσικά οι εταιρείες επέλεγαν και επιλέγουν δημοφιλείς ηθοποιούς για να χρησιμοποιούν τα προιόντα τους. Για μια ακόμα φορά απορώ γιατί κάποιος να θέλει να μειώσει με το ζόρι, αλλοιώνοντας τους κανόνες του μάρκετινγκ παγκοσμίως, την όποια επιτυχία ενός καλλιτέχνη. Αυτό κι αν λέει πολλά!
Προσωπικά η συγκεκριμένη επιλογή προώθησης προϊόντων με ενοχλεί, είτε γίνεται από την κυρία Παππά είτε από την κυρία Λέχου, τη στιγμή που το εκάστοτε σήριαλ μπορεί να παρακαλουθεί ένα ανήλικο παιδί που μπορεί να μην έχει λάβει υπόψιν του το μήνυμα στο κάτω μέρος της οθόνης...
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 13, 2011 2:23 pm


Παρακαλώ να επανέλθουμε στο σχολιασμό του επεισοδίου και να λήξουν εδώ τα σχόλια επι προσωπικού
Ευχαριστώ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 13, 2011 2:29 pm

edem4ever νομίζω ότι δεν έχεις αντιληφθεί το παράπονό μου. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να σχολιάζει κάποιος τα κείμενα μου, να διαφωνεί ή να συμφωνεί με τις απόψεις μου. Αν είχα τέτοιο πρόβλημα, δεν θα έγραφα σε φόρουμ. Θα ανοιγα ένα δικό μου μπλογκ να κάνω αυτή τη δουλειά.
Το θέμα είναι ότι η giouli_edem εδώ και πάρα πολύ καιρό μου κάνει, ας το πω, παρατήρηση γιατί σχολιάζω μόνο τον Στέφανο και την Μελίτα κι όχι το υπόλοιπο επεισόδιο.
Βρε αδερφέ αυτοί μου αρέσουν, αυτούς σχολιαζω. Τόσο κακό είναι πια; Ή μηπώς πρέπει όλοι να σχολιάζουμε όλα όσα βλέπουμε; Και σημειωτέον ότι σε κάνέναν άλλον που κάνει μεμονωμένα σχόλια δεν έχει κάνει τέτοιες παρατηρήσεις.

Προσωπικά με την τοποθέτηση προιόντων δεν είμαι αρνητική γενικότερα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Μάης 13, 2011 2:39 pm

Cancoon έγραψε:Το πρόβλημα giouli_edem είναι ότι εσύ δεν κάνεις σχόλια επί της ουσίας των κειμένων μου αλλά κάθε φορά μου ασκείς κριτική γιατί επέλεξα να σχολιάσω μόνο τον Στέφανο και την Μελίτα.
Είναι δικαίωμά μου να σχολιάζω όποιο δευτερόλεπτο του επεισοδίου μου αρέσει και ούτε βεβαια θα εξαναγκαστώ να σχολιάζω 45 λεπτά επεισόδιο, επειδή μου το λες εσύ!!
Επιπλέον δεν θεωρώ σκόπιμο να κάνω περιγραφικούς σχολιασμούς αλλά προσπαθώ να βγάζω συμπεράσματα από αυτά που βλέπω. Από πότε αυτό είναι κατακριτέο; Στην τελική αν δεν σου αρέσουν οι σχολιασμοί μου μην τους διαβάζεις.
Επισημαίνω δε ότι σε κανέναν άλλον που κάνει μεμονωμένες παρατηρήσεις για τα επεισόδια ή που προτιμα να γράφει συμπεράσματα για τα ζευγάρια και τους ήρωες που του αρέσουν, δεν έχεις φερθεί με τον τρόπο που φέρεσαι σε μένα.

Τέλος να ξέρεις ότι για να συμμετασχω εγώ σε κάποια συζήτηση θα πρέπει να την βρω ενδιαφέρουσα.

Συγνώμη Clarabelle αλλά θα απαντήσω τελευταία φορά.


Δεν άσκισα κριτική, τα σχόλια μου ήταν ακριβώς σε κάποιες προτάσεις από το κείμενο σου τις οποίες σχολίασα όπως κάνουν και άλλα μέλη σε διάφορους σχολιασμούς. Δε σου επέβαλα τίποτα αν αυτό νομίζεις ούτε κατέκρινα κάτι, απλά λέω την άποψή μου όπως και όλοι. Και με ποιόν τρόπο σου φέρομαι δηλαδή ακριβώς ? imarton imarton
Και εδώ και πάρα πολύ καιρό σου κάνω παρατήρηση ?? Εγώ που γράφω σπανιότατα κάτι στους σχολιασμούς ?? imarton imarton
Μάλλον με μπερδεύεις με άλλη.

Εγώ το λήγω εδώ γιατί έτσι μας ζητήθηκε.
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Μάης 13, 2011 2:40 pm

Cancoon έγραψε:Νεφελικ διαφωνώ με αυτά που γράφεις περί της τοποθέτησης προιόντων σε ελληνικές σωστές. Τα πράγματα δεν είναι έτσι. Και στην Ελλάδα τα προιόντα τα δίνουν σε δημοφιλείς ηθοποιούς και χαρακτηριστικά αναφέρω την Κατερίνα Λέχου με τα προιόντα ΝΟΥΝΟΥ στο χέρι στην σειρά Ευτυχισμένοι Μαζί.
Επίσης το να γράφει κανείς ότι οι συντελεστές της Εδέμ κάνουν
αναγκαστική επιλογή
το θεωρώ προσβλητικό για τους συντελεστές αυτούς. Σιγά μην αναγκάζονται αυτοί οι εαγγελματίες, εμπειροι και επιτυχημένοι, να κάνουν το οτιδηποτε!!
γίνεται αντιληπτή από όλους μας... Αμέσως μόλις εμφανίζεται στις οθόνες μας και αυτομάτως αλλάζουμε κανάλι..
: μα έναν έναν μας έχεις μετρήσει και μιλάς εκ μέρους όλων μας βρε Νεφελίκ; Έχω γράψει πολλές φορές και θα ξαναγράψω τώρα ότι αυτές οι απόλυτες εκφράσεις φυσικά δεν αντιπροσωπεύουν την αλήθεια παρά μόνο αποδεικνύουν φτώχεια επιχειρημάτων.
Η απάντηση στη απόρία σου Νεφελικ είναι πολύ απλά γιατί γούστα είναι αυτά.
Αυτό που εννοούσα είναι ότι από τη στιγμή που επέλεξαν αυτή την τακτική προώθησης του προϊόντος τους, δεν υπήρχε κανένας άλλος σε σειρά υψηλής τηλεθέασης που θα μπορούσε να το διαφημίσει. Και για να σου απαντήσω στο ίδιο ύφος, μπορείς να θεωρείς ό,τι θέλεις. Τη γνώμη μου είπα και εξακολουθώ να την υποστηρίζω. Θα μπορούσα να αναφέρω κι άλλες σειρές στις οποίες ηθοποιοί που είχαν ένα δεύτερο ρόλο, ξαφνικά, και όχι φυσικά στο πλαίσιο π.χ. μιας οικογενειακής σειράς, όπως αυτή που αναφέρεις, περιορίστηκαν στο να διαφημίζουν προϊόντα και μάλιστα με εντελώς ερασιτεχνικό και κακόγουστο τρόπο, αλλά θα είμαστε εντελώς off topic. Άλλωστε νομίζω ότι οι περισσότεροι τις έχουμε δει.

Απ’ ότι βλέπω από τα σχόλια, μαζί μου συμφωνεί και η συντριπτική πλειοψηφία. Φυσικά και δεν μιλάω εκ μέρους σου. Οπότε ας διορθώσω το «όλοι» και ας πω ότι μιλάω για όλους εκτός από σένα. Αλλά οι εξαιρέσεις υπάρχουν απλά για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα... Τα επιχειρήματά μου τα έχω αναλύσει αρκετές φορές. Τα κακοπροαίρετα και προσβλητικά σχόλια για συγκεκριμένους ηθοποιούς και ρόλους είναι αυτά που δείχνουν φτώχεια επιχειρημάτων, όχι η αλήθεια...

Τα γούστα του ο καθένας μπορεί να τα εκφράζει και με διαφορετικούς τρόπους, χωρίς κακοπροαίρετα σχόλια και χωρίς να προσβάλλει και να υποτιμά συνεχώς όλους τους άλλους εκτός από την αγαπημένη του ηθοποιό... Αλλά αυτό προϋποθέτει ότι διαθέτει και αγωγή... Πάντως συμφωνώ, γούστα είναι αυτά... Άλλωστε, όπως έγραψε και κάποιο άλλο μέλος, όλοι αυτοί που δεν έχουν ταλέντο, τί θα γίνονταν χωρίς όλους αυτούς που δεν έχουν γούστο;

Υ.Γ.1 Το ότι μέχρι τώρα δεν έμπαινες στον κόπο να απαντήσεις και ξαφνικά το αποφάσισες, για μένα λέει πολύ περισσότερα από όλα τα παραπάνω!

Υ.Γ.2 Εγώ που ξαναδιάβασα τα σχόλια του επεισοδίου, γιατί δε βρήκα κανένα άλλο που να περιέχει μόνο μεμονωμένες παρατηρήσεις για μια συγκεκριμένη σκηνή ή για ένα συγκεκριμένο ζευγάρι και γιατί δεν θυμάμαι κανένα άλλο μέλος που να το κάνει αυτό συνέχεια;

Υ.Γ.3 Clarabelle, συγγνώμη για το off topic, το σταματάω εδώ, αλλά έπρεπε να απαντήσω...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Μάης 13, 2011 2:44 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και στην μαμά της στο γραφείο τους, ο Λουκάς και η Νόρα συζητούσαν για το πώς πέρασαν και η μαμά της ήρθε να τους πει ότι δεν χρειάζεται να ανησυχούν και πώς η υπόθεση δεν θα προχωρήσει κάτι που δεν άρεσε και στους δύο και της είπαν να μην ανακατεύεται με αυτό. Η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη στο σπίτι τους ήταν πολύ ωραία, ο Νικόλας προτιμάει να είναι πιο προσγειωμένος για την πώληση και προσπαθεί να προσγειώσει και την Δάφνη γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη στο σπίτι του ήταν πολύ καλή, η Εύα χαίρεται για την πώληση της κατασκήνωσης και ο Λευτέρης δίπλα της χαίρεται και αυτός. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι τους ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς φάνηκε ότι χάρηκε με την συνέντευξη γιατί αυτό ήθελε και η Νόρα δίπλα του πρότεινε να μην ασχοληθούν μ' αυτό. Η σκηνή με την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Στέφανο, την Εριέττα, τον αστυνόμο και την μαμά της Νόρας που τα κορίτσια συζητάνε, ο Λουκάς με τον Νικόλα μαλώνουν για το ποιός σκέφτηκε το δώρο του μικρού, και ο Στέφανος του λέει ότι αποφάσισε να του πει για το που είναι ο πατέρας του και έρχεται και ο αστυνομικός και ο Λουκάς τον παροτρύνει να το πει γρήγορα αυτό, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Lyn Παρ Μάης 13, 2011 3:01 pm

Μετά από παααααρα πολύ καιρό είδα επεισόδιο (5min με ffw). Δεν έχω να σχολιάσω και τίποτα συγκεκριμένο, ίσως μόνο ότι χάρηκα που είδα τα παιδάκια της σειράς.

Α, και μια απορία: ποιον θα μπαγλαρώσουν (λολ)?? Τελικά να μου το θυμηθείτε, ο αστυνόμος δεν πήγε με σκοπό να συλλάβει κάποιον (πάλι!!), αλλά πολύ απλά επειδή είναι καλεσμένος στη βάφτιση?!! sisi sisi


Υ.Γ. Πάω να φάω δημητριακά....... lmao lmao
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μάης 13, 2011 4:57 pm

Εγώ πάντως δεν χαλιέμαι με τον Στέφανος-Μελίτα σχολιασμο. Απολαμβάνω για την ακρίβεια, και ενίοτε τον σχολιάζω, αν και στεναχωριέμαι γιατί μόνο εγώ δεν έχω παρει - ποτέ - απάντηση.Και ας κάνω σχολιασμό των λεγόμενων της Cancoon (και όχι το ποιους σχολιάζει και γιατί) . (Δεν πειράζει, καλή καρδιά Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 116799 ).
Βέβαια τέτοια ''ανάλυση'' συναισθημάτων, νομίζω ταιριάζει περισσότερο στο Στέφανος-Μελίτα , ειδικό τόπικ για το ζευγάρι, αλλα καλύτερα εδώ, το διαβάζουνε περισσότεροι, μην πάει χαμένο. Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 767325


Για το θέμα της διαφήμισης τώρα, προσωπικά νομίζω οτι ήταν μια ευκαιρία για τζάμπα διαφήμιση. Πολύ πιθανόν άλλοι χαρακτήρες/ηθοποιοί να ζητούσαν χρήματα, και εαν η Νεστλέ ήθελε τόσο απεγνωσμένα την εν λόγω ηθοποιό, θα της έκανε συμβόλαιο για διαφήμηση.... φαντάζομαι...
Αλλωστε , δεν έχω δει ποτέ -φέτος- την Γεωργόνη, ή την Ξυλά ,την Πολυχρονίδη, ή καμια Δρακουλάκη να βρίσκονται στην κουζίνα τους και να βάζουν καφεδάκια κλαψουρίζοντας (με ή άνευ δακρύου) ή τρωγοντας....
Τέλος πάντων, δεν θέλω να μειώσω την εν λόγω ηθοποιό για την ''τεράστια'' αυτή επιτυχία της τζάμπα διαφήμισης μέσω της σαπουνόπερας, ίσα ίσα και εις ανώτερα της εύχομαι. Να διαφημίσει και καναν καναπέ (SATO ή NEOSET ενάντια στο γούβωμα Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 621900 Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 621900 ). Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 13379

Πάντως, δεν θεωρώ οτι μειώνεται περισσοτερο η Παπά, και η κάθε Παπά, σχολιάζοντας γιατί και πως θα διαφημίσει την Νεστλέ... Τουλάχιστον δεν την είπαμε και... ''σούμο'' ή ''σωματοφύλακα'' , ούτε σχολιάσαμε ποτέ αρνητικά την επιδερμίδας της για να γίνεται και τόσο θέμα.. Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 751732
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από Eya-8ea Παρ Μάης 13, 2011 5:15 pm

τελειο ,τελειο τελειο Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 317424 μονο που εβλεπα την Ευα μου χαρουμενη και ευτυχισμενη !Ελαμψε η ο8ονη Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 226538
Eya-8ea
Eya-8ea
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από soso Παρ Μάης 13, 2011 5:24 pm

Καρ-Mik έγραψε:Εγώ πάντως δεν χαλιέμαι με τον Στέφανος-Μελίτα σχολιασμο. Απολαμβάνω για την ακρίβεια, και ενίοτε τον σχολιάζω, αν και στεναχωριέμαι γιατί μόνο εγώ δεν έχω παρει - ποτέ - απάντηση.Και ας κάνω σχολιασμό των λεγόμενων της Cancoon (και όχι το ποιους σχολιάζει και γιατί) . (Δεν πειράζει, καλή καρδιά Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 116799 ).
Βέβαια τέτοια ''ανάλυση'' συναισθημάτων, νομίζω ταιριάζει περισσότερο στο Στέφανος-Μελίτα , ειδικό τόπικ για το ζευγάρι, αλλα καλύτερα εδώ, το διαβάζουνε περισσότεροι, μην πάει χαμένο. Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 767325


Για το θέμα της διαφήμισης τώρα, προσωπικά νομίζω οτι ήταν μια ευκαιρία για τζάμπα διαφήμιση. Πολύ πιθανόν άλλοι χαρακτήρες/ηθοποιοί να ζητούσαν χρήματα, και εαν η Νεστλέ ήθελε τόσο απεγνωσμένα την εν λόγω ηθοποιό, θα της έκανε συμβόλαιο για διαφήμηση.... φαντάζομαι...
Αλλωστε , δεν έχω δει ποτέ -φέτος- την Γεωργόνη, ή την Ξυλά ,την Πολυχρονίδη, ή καμια Δρακουλάκη να βρίσκονται στην κουζίνα τους και να βάζουν καφεδάκια κλαψουρίζοντας (με ή άνευ δακρύου) ή τρωγοντας....
Τέλος πάντων, δεν θέλω να μειώσω την εν λόγω ηθοποιό για την ''τεράστια'' αυτή επιτυχία της τζάμπα διαφήμισης μέσω της σαπουνόπερας, ίσα ίσα και εις ανώτερα της εύχομαι. Να διαφημίσει και καναν καναπέ (SATO ή NEOSET ενάντια στο γούβωμα Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 621900 Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 621900 ). Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 13379

Πάντως, δεν θεωρώ οτι μειώνεται περισσοτερο η Παπά, και η κάθε Παπά, σχολιάζοντας γιατί και πως θα διαφημίσει την Νεστλέ... Τουλάχιστον δεν την είπαμε και... ''ΣΟΥΜΟ'' ή ''ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ'' , ούτε σχολιάσαμε ποτέ αρνητικά την ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ της για να γίνεται και τόσο θέμα.. Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 751732

lmao lmao lmao lmao lmao
Υγ.Μα για ποιες μας πέρασες;;; Matakia
Τέτοιες εσχατιές,ειδικά σε ό,τι αφορά ΦΥΣΙΚΑ χαρακτηριστικά ΦΥΣΙΚΩΝ προσώπων , ειναι εξαιρετικά μικροπρεπείς..
-,αν τις φαντάζεσαι κιόλας είναι μικροπρεπώς ευφάνταστες..
(Τς..τς..-δις)
Υγ. soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Μάης 13, 2011 5:30 pm

Καρ-Mik έγραψε:Εγώ πάντως δεν χαλιέμαι με τον Στέφανος-Μελίτα σχολιασμο. Απολαμβάνω για την ακρίβεια, και ενίοτε τον σχολιάζω, αν και στεναχωριέμαι γιατί μόνο εγώ δεν έχω παρει - ποτέ - απάντηση.Και ας κάνω σχολιασμό των λεγόμενων της Cancoon (και όχι το ποιους σχολιάζει και γιατί) . (Δεν πειράζει, καλή καρδιά Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 116799 ).
Βέβαια τέτοια ''ανάλυση'' συναισθημάτων, νομίζω ταιριάζει περισσότερο στο Στέφανος-Μελίτα , ειδικό τόπικ για το ζευγάρι, αλλα καλύτερα εδώ, το διαβάζουνε περισσότεροι, μην πάει χαμένο. Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 767325


Για το θέμα της διαφήμισης τώρα, προσωπικά νομίζω οτι ήταν μια ευκαιρία για τζάμπα διαφήμιση. Πολύ πιθανόν άλλοι χαρακτήρες/ηθοποιοί να ζητούσαν χρήματα, και εαν η Νεστλέ ήθελε τόσο απεγνωσμένα την εν λόγω ηθοποιό, θα της έκανε συμβόλαιο για διαφήμηση.... φαντάζομαι...
Αλλωστε , δεν έχω δει ποτέ -φέτος- την Γεωργόνη, ή την Ξυλά ,την Πολυχρονίδη, ή καμια Δρακουλάκη να βρίσκονται στην κουζίνα τους και να βάζουν καφεδάκια κλαψουρίζοντας (με ή άνευ δακρύου) ή τρωγοντας....
Τέλος πάντων, δεν θέλω να μειώσω την εν λόγω ηθοποιό για την ''τεράστια'' αυτή επιτυχία της τζάμπα διαφήμισης μέσω της σαπουνόπερας, ίσα ίσα και εις ανώτερα της εύχομαι. Να διαφημίσει και καναν καναπέ (SATO ή NEOSET ενάντια στο γούβωμα Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 621900 Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 621900 ). Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 13379

Πάντως, δεν θεωρώ οτι μειώνεται περισσοτερο η Παπά, και η κάθε Παπά, σχολιάζοντας γιατί και πως θα διαφημίσει την Νεστλέ... Τουλάχιστον δεν την είπαμε και... ''σούμο'' ή ''σωματοφύλακα'' , ούτε σχολιάσαμε ποτέ αρνητικά την επιδερμίδας της για να γίνεται και τόσο θέμα.. Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 751732


Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 191984 Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 191984

Y.Γ....μηπως ξερουμε απο που διαλεγει σωματοφυλακες ο Στεφ??γιατι απο οτι βλεπω βγηκαν νεα "μοντελα"....ομορφα!!!! Επεισόδιο 565 - Ημερομηνία 12-05-2011 - Σελίδα 3 191984
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης