Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 21 ]

Σύνολο Ψήφων : 68

Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 9:37 pm

Οσο για την φωνη που τρομοκρατησε την Αντιγονη,η αληθεια ειναι οτι κατι

μου θυμισε οταν την ακουσα.Αλλα το μυαλο μου πηγε στον Ευκλειδη,γιατι

τζαμπα μας εδωσαν εκεινη την σκηνη με τον Ηλια;;που του ελεγε οτι ξερει

πολλα για τη παλιοπαρεα;;

Μπορει να ναι και ο Κυριτσης βεβαια.Το θεμα ειναι οτι ηταν γνωστηη φωνη!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 9:53 pm

Ψηφισα πολυ καλό!!!

Το επεισόδιο ήταν γρήγορο,ειχε ροή και φυσικά δεν έβλεπα σκηνές,που να χασμουριέμαι!!!!!
Και ας σχολιάσω τα όσα είδα!!!!απο που να ξεκινήσω;;;;;;;;;

Απο την αρχή lmao η βάφτιση,ευχάριστη νότα ο Λουκάς με τον αστυνόμο!!!!!!ήρθε ακάλεστος ο Παναότης,λογω του Σταυρίδη livani αλλά η ατάκα του,αναφερόμενος στον Λουκά,για την ομορφιά,είχε γέλιο,τουλάχιστον εγω γέλασα.
Το μείζον θέμα,ήταν το πως θα ονομαστεί η κόρη του Λουκά και της Νόρας.Πειράζει που εμένα δεν με νοιάζει;;;;;;;;;;;;αλλά είχε μια ελαφρότητα βέβαια,αλλά και πολύ ευχάριστη!!!!!!!!!Η Εριέττα με το που άκουσε Κλεοπάτρα παρολίγο να πνιγει.χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα εδώ ο κόσμος χάνεται............

Και πάμε στην αποκάλυψη του Στεφ,για το που είναι θαμμένος ο Αραβαντινός!!!!!!μεγάλος πρόλογος για το τίποτα,αλλά η ουσία είναι οτι ο Λουκάς και η Εριέττα το έμαθαν,και ο Στεφ,παρόλο που το παίζει ψύχραιμος γιατί ποντάρει,στο ενδεχόμενο να διστάσει ο Ρούσσος,λογω των καλόπαιδων που θα πάρει στο λαιμό του,αυτό που έκανε,δλδ που αποκάλυψε το μυστικό,σίγουρα είναι μια κλωτσιά για να πέσει στον πάτο.Κατέστρεψε το μοναδικό του όπλο,για να προστατευθεί,και φυσικά αυτο είναι υπέρ του.

Τι να πω για την σκηνή Μελ,Ρουσσου και Αμαλίας;;;;;;;;πραγματικά έμεινα άφωνος.Η Αμαλία η φωνή της λογικής.Και καλά απέναντι στην Μελ,αλλά και στον Ρούσσο;;;;;;;;;;απίστευτο.Αλλά επειδη για μένα ο Ρούσσος,με τα οσα κάνει και με τα όσα θα κάνει,δεν αξίζει μία(γιατί τώρα βλέπουμε τον χαρακτήρα του σε όλο του το μεγαλέιο)θα μιλήσω για την Μελ.ΛΑΘΟΙ ΛΑΘΟΙ ΛΑΘΟΙ!!!!!!

Η σκέψη της είναι λάθος,οι κινήσεις της λάθος,ακόμη και η σιωπή της λαθος.Δλδ δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω.Δεν μπορεί να σκεφτεί τα αυτονόητα;;;;;;όταν είναι μόνη της,δεν μπορεί να σκεφτει,το προφανές;;;;;;;;όχι για το αν ο Στεφ αξίζει,αλλά για το αν η ίδια,ξέρει τι νοιώθει,και πάνω απο όλα τι αποφάσεις θα πάρει.Αυτό που πιανεται απο μια κουβέντα της Αμαλίας,και αντιδρά σπασμοδικά,και τα κάνει χειρότερα,ειναι απελπιστικό!!!!!!!!

Η Αμαλία της είπε να ξυπνήσει,να συνέλθει,να προχωρήσει παρακάτω.Και τι έκανε;;;;;;;;;;;πήγε και βρήκε τον Στεφ,έξω απο το σπίτι της Εριέττας,περίμενε να βγει για να του πει τι;;;;;;;;;;;;αυτό πια;;;;;;;;και αν ο Στεφ έβγαινε την επόμενη μέρα θα ήταν ακόμη εκεί και θα περιμενε;;;;;;;;;

Και τελικά μείναν οι δυο τους,σπίτι της,και του λέει η Εριέττα θα σε οδηγήσει στην καταστροφή.Τπτ ακόμη δεν έχει καταλάβει.Πως να την ακούσει ο Στεφ,ακόμη και να είχε την διάθεση,αν εκείνη στην αρχή της συζήτησης,του λέει πάλι το ίδιο.Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.
Και συνεχίζω,με τα πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ δυσάρεστα.Για μένα τουλάχιστον.Η απόλυτη ξεφτιλα.Με τα όσα του είπε,και φυσικά δεν την ξεφτίλισε ο Στεφ,αλλά εκείνη ξεφτιλίζει τον εαυτό της,με τα όσα κάνει.Όσο προετοιμασμένος και να ήμουν,δεν περιμενα να την δω έτσι,και δεν μου άρεσε που την είδα έτσι.

Και πάμε στην Αντιγόνη,και τον άγνωστο που την απειλεί!!!!!!!!
Σίγουρα δεν είναι ο Ηλίας,κατα 99% δλδ,γιατί απο την Ακρίτα τα περιμένω όλα.Είδαμε όλη την εικόνα,δλδ τι την ανάγκασε να πουλήσει την Εδέμ,και φυσικά βγήκαν τα συμπεράσματα.Το μόνο σίγουρο,είναι οτι ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ ευεργετεί την παρέα,αλλά κατα κάποιον τρόπο βοηθα και τον Ρούσσο!!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 10:01 pm

ΣΨ1 έγραψε:Και συνεχιζω ,γιατι αλλιως θα σκασω!!

Και του λεει η Μελιτα,να ξαναδωσει μια ευκαρια στη σχεση τους!!Γιατι τωρα ;;;Γιατι ζητησε αυτην την 2η ευκαιρια τωρα;;;

Γιατι δεν την ζητησε πριν 2 βδομαδες ας πουμε!

Και την πρωτη φορα η επανασυνδεση εγινε αφου ο Στεφ ηταν με την Εριεττα .Η Μελ κινηθηκε αφου εμαθε για τη σχεση τους.

Φουντωσε παλι μολις εμαθε οτι ειναι με αλλη.Και τωρα παλι κινηθηκε ενω ηξερε οτι ειναι με αλλη!

Και τωρα θα κανω την αναποφευκτη σιγκριση!Αντιθετα λοιπον η Εριεττα δεν μπηκε αναμεσα τους καμμια φορα.Την πρωτη

φορα ο Στεφ ηταν χωρισμενος,αρα η Εριεττα πηγε με καποιον χωρισμενο και οταν θελησε να φυγει,αυτη τον αφησε,δηλ εδωσε

το περιθωριο στη Μελ να κανει το παιχνιδι της.Σε εισαγωγικα η λεξη παιχνιδι!Και οταν χωρισαν Μελ και Στεφ και παλι η

Εριεττα τον αφησε ελευθερο να αποφασισει .

Και ερχομαι και ερωτω ,ποια ειναι η κυρια τελικα;;Ποια εισβαλλει μεσα σε μια σχεση;;;Ρητορικο το ερωτημα κι αμα θελουμε

απανταμε.Εγω μεσα απ το κειμενο μου απαντησα!

Συμφωνώ απόλυτα Σοφάκι μου,όπως και στα προηγούμενα post σου!!!!!!! Flkia

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 10:03 pm

alex1 έγραψε:Ψηφισα πολυ καλό!!!

Το επεισόδιο ήταν γρήγορο,ειχε ροή και φυσικά δεν έβλεπα σκηνές,που να χασμουριέμαι!!!!!
Και ας σχολιάσω τα όσα είδα!!!!απο που να ξεκινήσω;;;;;;;;;

Απο την αρχή lmao η βάφτιση,ευχάριστη νότα ο Λουκάς με τον αστυνόμο!!!!!!ήρθε ακάλεστος ο Παναότης,λογω του Σταυρίδη livani αλλά η ατάκα του,αναφερόμενος στον Λουκά,για την ομορφιά,είχε γέλιο,τουλάχιστον εγω γέλασα.
Το μείζον θέμα,ήταν το πως θα ονομαστεί η κόρη του Λουκά και της Νόρας.Πειράζει που εμένα δεν με νοιάζει;;;;;;;;;;;;αλλά είχε μια ελαφρότητα βέβαια,αλλά και πολύ ευχάριστη!!!!!!!!!Η Εριέττα με το που άκουσε Κλεοπάτρα παρολίγο να πνιγει.χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα εδώ ο κόσμος χάνεται............

Και πάμε στην αποκάλυψη του Στεφ,για το που είναι θαμμένος ο Αραβαντινός!!!!!!μεγάλος πρόλογος για το τίποτα,αλλά η ουσία είναι οτι ο Λουκάς και η Εριέττα το έμαθαν,και ο Στεφ,παρόλο που το παίζει ψύχραιμος γιατί ποντάρει,στο ενδεχόμενο να διστάσει ο Ρούσσος,λογω των καλόπαιδων που θα πάρει στο λαιμό του,αυτό που έκανε,δλδ που αποκάλυψε το μυστικό,σίγουρα είναι μια κλωτσιά για να πέσει στον πάτο.Κατέστρεψε το μοναδικό του όπλο,για να προστατευθεί,και φυσικά αυτο είναι υπέρ του.

Τι να πω για την σκηνή Μελ,Ρουσσου και Αμαλίας;;;;;;;;πραγματικά έμεινα άφωνος.Η Αμαλία η φωνή της λογικής.Και καλά απέναντι στην Μελ,αλλά και στον Ρούσσο;;;;;;;;;;απίστευτο.Αλλά επειδη για μένα ο Ρούσσος,με τα οσα κάνει και με τα όσα θα κάνει,δεν αξίζει μία(γιατί τώρα βλέπουμε τον χαρακτήρα του σε όλο του το μεγαλέιο)θα μιλήσω για την Μελ.ΛΑΘΟΙ ΛΑΘΟΙ ΛΑΘΟΙ!!!!!!

να συνέλθει,να προχωρήσει παρακάτω.Και τι έκανε;;;;;;;;;;;πήγε και βρήκε τον Στεφ,έξω απο το σπίτι της Εριέττας,περίμενε ναΗ σκέψη της είναι λάθος,οι κινήσεις της λάθος,ακόμη και η σιωπή της λαθος.Δλδ δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω.Δεν μπορεί να σκεφτεί τα αυτονόητα;;;;;;όταν είναι μόνη της,δεν μπορεί να σκεφτει,το προφανές;;;;;;;;όχι για το αν ο Στεφ αξίζει,αλλά για το αν η ίδια,ξέρει τι νοιώθει,και πάνω απο όλα τι αποφάσεις θα πάρει.Αυτό που πιανεται απο μια κουβέντα της Αμαλίας,και αντιδρά σπασμοδικά,και τα κάνει χειρότερα,ειναι απελπιστικό!!!!!!!!

Η Αμαλία της είπε να ξυπνήσει,
βγει για να του πει τι;;;;;;;;;;;;αυτό πια;;;;;;;;και αν ο Στεφ έβγαινε την επόμενη μέρα θα ήταν ακόμη εκεί και θα περιμενε;;;;;;;;;Και τελικά μείναν οι δυο τους,σπίτι της,και του λέει η Εριέττα θα σε οδηγήσει στην καταστροφή.Τπτ ακόμη δεν έχει καταλάβει.Πως να την ακούσει ο Στεφ,ακόμη και να είχε την διάθεση,αν εκείνη στην αρχή της συζήτησης,του λέει πάλι το ίδιο.Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.
Και συνεχίζω,με τα πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ δυσάρεστα.Για μένα τουλάχιστον.Η απόλυτη ξεφτιλα.Με τα όσα του είπε,και φυσικά δεν την ξεφτίλισε ο Στεφ,αλλά εκείνη ξεφτιλίζει τον εαυτό της,με τα όσα κάνει.Όσο προετοιμασμένος και να ήμουν,δεν περιμενα να την δω έτσι,και δεν μου άρεσε που την είδα έτσι.Και πάμε στην Αντιγόνη,και τον άγνωστο που την απειλεί!!!!!!!!
Σίγουρα δεν είναι ο Ηλίας,κατα 99% δλδ,γιατί απο την Ακρίτα τα περιμένω όλα.Είδαμε όλη την εικόνα,δλδ τι την ανάγκασε να πουλήσει την Εδέμ,και φυσικά βγήκαν τα συμπεράσματα.Το μόνο σίγουρο,είναι οτι ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ ευεργετεί την παρέα,αλλά κατα κάποιον τρόπο βοηθα και τον Ρούσσο!!!!!!!!!

Συμφωνω με το κειμενο σου alex μου !!Κανεις δεν μπορει να μας ξεφτιλισει,μονο αν τον αφησουμε εμεις!

Να πω οτι θα μπορουσαν να ειναι και οι δυο μαζι .Δηλ ο Ευκλειδης και ο Ηλιας !!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 10:12 pm

θα το πω .......
μου αρεσε ,γουσταρα,γελασα,το ευχαριστηθηκα !
και αμαρτιαν εξομολογουμενην ,αμαρτιαν ,ουκ εστιν ????(τριτη δεσμη ,του φιλολογικου για τις νεοτερες ,τι το θελα ?ουτε και γω ξερω ..... )
βαπτιση εξπρεσ ,και το ονομα αυτου .....Αγγελος !
σταυρο δεν πηραν οι αντιχρηστοι ,το απουσιολογιο του περασανε στο λαιμο του παιδιου !!!!!!!!
που παρατριχα με την εμφανιση του αστυνομου ,κοντεψανε να κρεμασουνε πετρα στο δικο τους λαιμο !!!
τρελα ο διαλογος Λουκα -Αστυνομου ,και οι συλληψεις επονται ........
και εκει που τα ελεγαν ολοι μαζι και τσακωνονταν για το ονομα της μικρης αγενητης Βενετη (ακομη δεν ειδαμε ,Γιαννα την ειπαμε και στην συγκεκριμενη Κλεοπατρα),
μεταφερθηκαμε στα σπιτια των ψωριαρηδων
α )γιαγια και θεια ,ολοι ανταμα και ο ψωριαρης χωρια ,γιατι αραγε ?
και αφου πλεον ολοι ασπαζονται το μυαλο της Νταιζης ,ελπιζει οτι σιγα -σιγα θα αρχισουν να ανταλασσουν και επισκεψεις με φοντανακι γλυκο ......
ασε δε που θα τους ξεμπλεξει και απο την ιστορια με το Ρουσσο ....
(την μιση αυτοεκτιμηση της να ειχα ,θα ημουν τωρα πρωθυπουργος και θα κουβεντιαζα για το μνημονιο με τον Στρος Καν )
μπουουουου !της κανανε της Αντιγονης και αυτη τρομαξε.
δεν ηταν τελικα μυγα ,φωνη ηταν ,βγαλμενη απο το υπερπεραν ,με κοκκινο φωτακι μαλιστα (που ηταν ο μπαγασας ?διπλα )
Κυριτσης ,δαγκωτο (μνημονιο ,οικονομια ακομη και στις φωνες .....)
και σπιτι βου (β)η οικογενεια Ρουσσου ....
που τι εκανε στην τελευταια ο Ρουσσος ?
δολοφονηθηκε ενας ανθρωπος ,και δεν ειπε τιποτα ,σιγα .......
μεινανε δυο παιδια ορφανα ,και στην προκειμενη πενταρφανα ,σιγα .....
χωρισε δυο αδελφια ,σιγα ......
πραγματικα δεν καταλαβαινω ,που το κακο !
οπως και η Μελιτα ,δεν καταλαβαινει τι κακο εχει κανει ο πατερας της ,αυτη ενα πραγμα καταλαβαινει ,οτι φταει η Εριεττα ,που της πηρε τον αντρα και αυτη του κανει κουμαντο του ανηλικου .....
και εκει τα πηρε στο κρανιο η Αμαλια και ειπε ,αυτα που δεν ειχε πει σε ολη τη σειρα ....
κοιτα να δεις που φτασαμε η φωνη της λογικης στο Ρουσσεϊκο να ειναι η Αμαλια ........προσκεινω και αγαπω!!!!
αφου η Μελιτα ακουσε την φωνη της λογικης (βλ.Αμαλια )αποφασισε να αναλαβει δραση ,και εκει ερχεται η αντιδραση ,που φυσικα δεν περιμενε ...
δεν σχολιαζω την σκηνη γιατι θα γινω πολυ ....πως θα μπορουσα να πω κομψα ...βωμολοχα (το βρηκα )
αλλο θελω να σχολιασω ...
την σιγουρια καποιον οτι μπορουν να φερουν πραγματα και καταστασεις ,εκει που θελουν ,χωρις να υπολογιζουν συναισθηματα ,ανθρωπινες αξιες ,ανθρωπους .
θεωρουν οτι μπορουν να βαρουν οτι σκοπο θελουν και αλλοι να χορευουν.
(και στην προκειμενη ,ο σκοπος ειναι κατι μεταξυ τσιφτετελιου ή χωρου της κοιλιας )
βεβαια ακουσαμε και το ακυρο απο τον Στεφανο .
οτι ξεκαθαριζει τις καταστασεις ....
και οταν ειναι με μια γυναικα ,δεν ειναι με αλλη (εγω περισυ ,αλλιως τα θυμαμαι )
ειπε και το μυστικο στο Λουκα και την Εριεττα ,που κειτεται ο πατηρ Αραβαντινος ,
και αυτοι ετοιμαζονται να πραξουν αναλογα ,
αυτο ομως δεν μπορει να γινει πριν ακουσουν το trio belle canto ,τους ελειπε μια φωνη (τα μπασα )και πηρανε την Αγγελα (εχουν σκεφτει να το κανουν θιασο ,τρελη κονομα ),
γελασα στο σπιτι της Νορα και του Λουκα ,το καταφχαριστηθηκα !

η ιστορια μπορει να μην πηγε παρακατω,αν και την φωνη την ακουσαμε ,
σπρωξιμο μπορει να ειδαμε ,μην πω τιποτα αλλο και χασω την κομψοτητα μου
αλλα εμενα το επεισοδιο μου αρεσε και μετα απο πολυ καιρο, ψηφιζω πολυ καλο (θα μου περασει ,παροδικο ειναι .)

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 10:51 pm

Πολύ ωραία η βάπτιση, σε ωραίο μέρος, τα παιδάκια γλύκες, πολύ όμορφη η εικόνα της οικογένειας Χαρίτου όταν κατέφθανε και πολύ μ'άρεσε όπως ακούστηκε το όνομα του Άγγελου απ'όλους μαζί!!!Αλλά βέβαια κράτησε πολύ πολύ λίγο!!! pff
Α, και η κίνηση του Παναγιώτη να πάει επειδή θα το ήθελε ο Σταυρίδης στα συν!!
Η Εύα τα 'χει πάρει με τη Μαρίλια αλλά κρατιέται λόγω της ημέρας αλλά και με τα τόσα που έχει στο κεφάλι της..Τι να πρωτοδιευθετήσει κι αυτή;;
Την Αμαλία τρελή την ανεβάζανε τρελή την κατεβάζανε τόσα επεισόδια (κι εμείς μαζί) αλλά μια χαρά τα λέει τώρα τελευταία και στο Ρούσσο και στη Μελίτα ειδικά σήμερα που νευρίασε!!Βέβαια αν αντιμετώπιζε μια ζωή τέτοιες συμπεριφορές από την οικογένειά της πώς να μην τρελαθεί μετά;;
Της Νταίζης δεν της το 'χα να τη νοιάζει τόσο η γνώμη (και η αγάπη!!!) της παρέας!
Ο Στέφανος καλά έκανε πιστεύω και αποκάλυψε που είναι θαμμένος ο Αραβαντινός! Υποτίθεται είναι μια σοβαρή υπόθεση που όλοι κινδυνεύουν από τις ενέργειες του Ρούσσου και προσπαθούν να βοηθήσουν..Το να κρύβει ο ένας από τον άλλο μια τόσο σοβαρή πληροφορία δεν το θεωρώ σωστό (ούτε και λογικό).Τώρα το αν θα αποφασίσουν να το αποκαλύψουν και παραπέρα είναι άλλο..
Η Εριέττα θα προτιμούσα να ήταν περισσότερο υπέρ του Λουκά και της υπόθεσης και να μη δίσταζε τόσο εξαιτίας του Στέφανου!!
Ο Ηλίας στεναχωριέται που πιστεύει ότι τον θεωρούν τρελό και δεν τον κάλεσαν στη βάπτιση Snif Κι εγώ ήθελα να 'ναι καλά και να πήγαινε!!Όχι ότι θα προλαβαίναμε να τον δούμε τόσο που δείξανε αλλά λέμε τώρα..
Αλλά έχω μια απορία: Δεν μπορούν να ρωτήσουν στο νοσοκομείο αν επισκέπτεται κάποιος τον Ηλία κι αν δεν έχουν δει κάποιον, να μείνει κάποιος εκεί τη νύχτα να προσέχει ή να πουν σε κάποιον υπεύθυνο να ΄χει το νου του;; Το αν έχει παραισθήσεις αφορά άμεσα την ψυχική του υγεία, δε θα 'πρεπε να το ψάξουν περισσότερο;;
Ωραία η σκηνή της παρέας στης Νόρας που ο Νικόλας στηρίζει το Λουκά με τον τρόπο του πάντα και η Νόρα πετάγεται να χτυπήσει ξύλο!! (μετά το τζάμι)
Το πρώην φαν κλαμπ Ρούσσου πήρε και την καημένη την Αγγέλα για βοήθεια!!Πολύ πλάκα οι εκφράσεις της!!Αλλά Αγγέλα ξέφυγέ τους όσο προλαβαίνεις!!Άμα μπλέξεις μαζί τους την έβαψες!!
Ο άγνωστος που απειλεί την Αντιγόνη είδε μάλλον ότι τα μηνύματα και τα μπου ( xixixi ) δεν έκαναν τίποτα και προχώρησε σε ποιο δραστικά μέτρα!!Αυτά πάντως έπιασαν-πολύ τρομοκρατήθηκε η Αντιγόνη!!
Η σκηνή Στέφανου-Μελίτας μου άφησε την αίσθηση ότι μάλλον δεν τους τελειώνουν οριστικά αυτούς τους δυο και πολύ φαβάμαι ότι θα ξαναπροκύψει κάτι μεταξύ τους!! Η Μελίτα καταλαβαίνει ότι χάνει το Στέφανο (άργησε είναι η αλήθεια καμιά 50αριά επεισόδια!) και παλεύει μ'όποιο τρόπο μπορεί -με εκβιασμούς,με απειλές,με παρακάλια,στο τέλος μπορεί να κάνει και καμιά αυτοκτονία δεν έμεινε και τίποτα άλλο- αλλά έτσι πέφτει ακόμα περισσότερο στα μάτια του!! Ο Στέφανος αν και πιστεύω ότι γενικά δεν έχει φερθεί σωστά στις γυναίκες με τις οποίες ήταν μαζί σήμερα σεβάστηκε την Εριέττα και μίλησε όπως θα έπρεπε στη Μελίτα!!

zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 11:23 pm

Δεν μπορω να το πιστεψω!!!!!!!!Απο ποτε η τρελη ξεμουρλαθηκε?????Αναφερομαι στην Αμαλια(της οποιας λατρευω τις ατακες και τωρα τελευταια συμφωνω επικυνδυνα μαζι της.....Ειδικα ως προς το ανεπαναληπτο 'Θεα' για τη θεαρα τη Νορα!!!!!!)Εβαλε τον Ρουσσο και τη Μελιτα στον τοιχο και τα μαλωσε τα μαθητουδια..... sisi Παντως καλα τα ειπε......
Οσο για τη Μελιτα δε μπορω να καταλαβω!!!!!0 αξιοπρεπεια 0 αυτοσεβασμος......Νομιζω οτι η σταση της με θιγει ως γυναικα.......

gxnel πανε τα γλυκα της Νορας!!!!!!!Αν σου πω οτι στεναχωρηθηκα λιγακι(στερητικο συνδρομο βλεπεις) θα μου στειλεις ενα αεροπλανικο???Καπως ετσι cake ......Οντως η μπλουζα με τον Μικυ πανω στη φουσκωμενη κοιλιτσα ηταν
inlove
Δε ξερω αν προσεξες εκει που μιλαγαν για τον Ηλια και καποια στιμγη χτυπαει η Νορα το τζαμι απο το τραπεζακι....Εκεινη τη στιγμμη λεω στη τηλεοραση(ναι μερικες φορες μιλαω με τη τηλεοραση αλλα μη με κρινεις απο αυτο) καλε ξυλο χτυπα οχι το τζαμι και εκεινη τη στιγμη χτυπαει το ξυλινο ποδαρακι του τραπεζιου.....lmao

Χαχαχα!!!!Τι της ειπανε της Αντιγονης????ΜΠΟΥΥΥΥ.....Καλα οι ατακες της(και ειδικα στη Νταιζη) ειναι απαιχτες!!!!!!!!!

Το τριδυμο της συμφορας ηταν μια ευχαριστη νοτα.....Ευθυνησαμε παλι.....Ειδικα με τις φατσες Νορας και Λουκα που κοιταζαν λιγο με μια εκφραση τυπου τωρα αυτο το ζω ή το φανταζομαι????
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 11:34 pm

dm10811 έγραψε:gxnel πανε τα γλυκα της Νορας!!!!!!!Αν σου πω οτι στεναχωρηθηκα λιγακι(στερητικο συνδρομο βλεπεις) θα μου στειλεις ενα αεροπλανικο???Καπως ετσι Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 89794 ......Οντως η μπλουζα με τον Μικυ πανω στη φουσκωμενη κοιλιτσα ηταν
Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 681539
Δε ξερω αν προσεξες εκει που μιλαγαν για τον Ηλια και καποια στιμγη χτυπαει η Νορα το τζαμι απο το τραπεζακι....Εκεινη τη στιγμμη λεω στη τηλεοραση(ναι μερικες φορες μιλαω με τη τηλεοραση αλλα μη με κρινεις απο αυτο) καλε ξυλο χτυπα οχι το τζαμι και εκεινη τη στιγμη χτυπαει το ξυλινο ποδαρακι του τραπεζιου.....Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984

Χαχαχα!!!!Τι της ειπανε της Αντιγονης????ΜΠΟΥΥΥΥ.....Καλα οι ατακες της(και ειδικα στη Νταιζη) ειναι απαιχτες!!!!!!!!!

ωραια μερα βρηκε να κοψει τα γλυκα η Νορα....σημερα που ειχα κατι παστουλες σπιτι μου....για συμπαρασταση στην εγκυο Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984

ναι και γω ειπα καλε τζαμι βαρας οχι το ξυλο....με πεθανει και η εκφραση της οταν τελικα χτυπησε το ξυλο Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984

το ΜΠΟΥ στην Μελιτα επρεπε να το κανει ο αγνωστος....να φοβηθει και να φυγει!!!!!οσο πατο ειχε να φτασει εφτασε!!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 11:43 pm

Fantina, πολύ ωραίος ο χιουμοριστικός σχολιασμός!
Και παίρνω το έναυσμα για να γράψω κι εγώ κάποια σχόλια, γιατί κάποιες φορές δεν μπορείς να εκφράσεις με λόγια αυτό που σου έδωσε ένα επεισόδιο.... Θα πώ απλά οτι το σημερινό με αποζημίωσε για όλη τη στεναχώρια που μου είχαν δώσει όλα τα επεισόδια προς το τέλος του δεύτερου κύκλου και στις αρχές του τρίτου, όταν έβλεπα το Στέφανο να κατηγορείται άδικα, να χτυπάει πόρτες και να του τις κλείνουν κατάμουτρα, να θεωρείται δολοφόνος και σκευωρός, να θέλουν να καλέσουν την αστυνομία όταν πλησίαζε, να γονατίζει και να κλαίει εξηγώντας οτι είναι αθώος και να τον σπρώχνουν μακρυά , να του ξεκαθαρίζουν οτι δεν πρόκειται να τον αφήσουν να γνωρίσει το παιδί του που πρόκειται να γεννηθει, όταν τον έβλεπα μόνο του, χωρις έναν άνθρωπο να τον καταλάβει και να τον στηρίξει..... Και ποιός ήταν πίσω απ'όλα αυτά ? Ενας εχθρός, ένας ξένος, που δεν τον ήξερε, που απλά άκουσε και πίστεψε όσα έλεγε ο κόσμος? Οχι, βέβαια, ήταν η γυναίκα που τον "αγαπούσε", για την οποία έβαλε στην άκρη και σχέδια εκδίκησης και το καθήκον του σαν πατέρας, για να διωχτεί σαν ανεπιθύμητος στις πρώτες φήμες που έφεραν οι κακές γλώσσες...
Από τότε μέχρι σήμερα, έγιναν πολλά, αποφάσισε να γυρίσει σελίδα, αλλά δεν μπορούσε να το κάνει έτσι εύκολα, έδωσε μιά ευκαιρία ακόμη σ'αυτήν την σχέση, για να διαψευστεί αμέσως σχεδόν, αφού κατάλαβε οτι ποτέ δεν θα μπορούσε να βρεί ένα πραγματικό συνοδοιπορο ζωής στο πλάσμα που είχε δίπλα του, γιατί πάντα ανάμεσά τους θα υπήρχε η καχυποψία, η έλλειψη εμπιστοσύνης, η αίσθηση οτι δεν έκανε ποτέ αρκετά για να καλύψει τις υπέρμετρα εγωιστικές ανάγκες της συντρόφου του, που φυσικά είχαν πάντα την προτεραιότητα έναντι κάθε άλλου προβλήματος, ακόμα και του πιό σοβαρού....
Πώς να μην αισθάνομαι δικαιωμένη σήμερα, που φάνηκε καθαρά, απ'τη στάση του Στέφανου, οτι όλα αυτά τα δυσάρεστα τα έχει βάλει οριστικά στο παρελθόν, οτι ο κύκλος έκλεισε γι'αυτόν? Μεγάλη ικανοποίηση να τον βλέπω να είναι τόσο αδιάφορος στα παρακάλια της πανικόβλητης Μελίτας, να την βλέπει όπως πραγματικά είναι, χωρις τσίπα, χωρίς αξιοπρέπεια, χωρίς αναστολές, μιά κακιασμένη που πρώτα τον διώχνει και μετά τον καλεί πίσω, και βάζει μπροστά τα φτηνά κόλπα με τα αγγίγματα και τους αναστεναγμούς, για να τον φέρει και πάλι στα νερά της! Η περιφρόνηση που του γεννάει όλη η στάση της είναι εμφανής, τα λόγια του δίκαια και αληθινά, χωρις θυμό, χωρίς ένταση, γι'αυτο και δεν αμφισβητούνται.... Και παρ'όλο το κακό που του έκανε, δεν τη θέλει δυστυχισμένη, την προτρέπει να συνεχίσει τη ζωή της.... Γι'αυτόν η ιστορία έχει τελειώσει πιά, γι'αυτήν, που δεν ξέρει ούτε να χάνει, ούτε να αξιολογεί σωστά αυτόν που είχε δίπλα της, δεν είμαι σίγουρη οτι έχει τελειώσει.... Θα τον κυνηγήσει, είναι βέβαιο, κι όσο την αποφεύγει, τόσο πιό λυσσασμένη θα γίνεται, ώσπου κάποιο τέλος θα δοθεί, δεν ξέρω με ποιό τρόπο, και δεν θέλω να το σκεφτώ, αλλά μήπως έχουν κάποιο ιστορικό τρέλλας στην οικογένεια, ας το ψάξουν λιγάκι!!!!
Αυτά όσον αφορά τη σκηνή Στέφανου Μελίτας. Το υπόλοιπο επεισοδιο ήταν επίσης όλο πολύ καλό, η βάπτιση δεν νομίζω οτι χρειαζόταν να είναι μεγαλύτερης διάρκειας, τις διάφορες φάσεις τις έδειξε, και εκτός της παρουσίας του Παναγιώτη, και του χιουμοριστικού διαλόγου του με το Λουκά,
δεν έγινε κάτι που θα χάλαγε το όλο κλίμα, και αυτό είναι στα υπέρ....
Να πώ και για την Εύα, που ήταν πραγματικά πολύ όμορφη και σέξυ με το ωραίο της φόρεμα, το Λευτέρη που --με το δίκιο του-- φοβήθηκε για νέα σεάνς τουρτοπόλεμου, τον κουκλάκο Αγγελούκο που μπορεί να μην είδαμε να έκλαψε στην κολυμπήθρα αλλά γενικά το ακούσαμε το κλαματάκι του, και την αγκαλιά του μπαμπά, που τον "προστάτεψε" απ'την μεταφύτευση της εξυπνάδας του Λουκά! Ολα πολύ ωραία και ειδυλλιακά!
Αλλη πολύ καλή σκηνή αυτή της Αντιγόνης με τη Νταίζη, αυτές γνωρίζονται πολύ καλά, και η ειρωνία της Αντιγόνης μοναδική, αλλά πιά μόνο με τη Νταίζη μπορεί να την εξασκήσει η Αντιγόνη την ειρωνία της, γιατί η καρδιά της τρέμει, για το τι τους επιφυλάσσει το μέλλον.... Η εξιστόρησή της στο Στέφανο της τρομοκρατικής παρέμβασης του άγνωστου πολύ παραστατική, και η Φωνή, η πραγματικά πολύ αισθαντική και δυναμική φωνή του Κυρίτση, μας έβαλε αμέσως στο κλίμα μιάς πολύ έντονης παρουσίας, που κινεί τα νήματα χωρις να φαίνεται.... Ολες οι εικασίες μας για νεκραναστάσεις ακυρώνονται, και δεν έχουμε ιδέα για το ποιός μπορεί να είναι! Δεν βιάζομαι να το μάθω, θα γίνει στην ώρα του....
Γενικά όλες οι σκηνές είχαν ένα λόγο ύπαρξης. Αυτή με το Λουκά, τη Νόρα, την Εριέττα και το Στέφανο, μετά τη βάπτιση, δείχνει πώς μπορεί να τα φέρει η ζωή, επιτέλους κατάλαβαν οι δυό τους, κι η Εριέττα έπαιξε ένα ρόλο σ'αυτό, οτι ο Στέφανος έχει το δικό του κώδικα ηθικής, και δεν διστάζει να κάνει το σωστό, ακόμη κι αν αυτό μπορεί να αποβεί είς βάρος του.... Κι αυτή με το Ρούσσο και την Αμαλία -- όπου ο Ρούσσος προσπαθεί να τσιγκλίσει το μίσος της κορούλας του για την Εριέττα, και να πάρει το μέρος του, (έχει ξεμείνει από συμμάχους ο άνθρωπος)... Κι αυτή της Αμαλίας με την κόρη της --- ένα ξέσπασμα λογικής της Αμαλίας, που όμως κόπτεται βασικά για την τύχη του άντρα της και όχι της κόρης της, ακόμα κι αυτή με τις τρείς μανάδες που παρεμβαίνουν -- χωρις επιτυχία -- για να σταματήσει η διαμάχη, όλες ήταν καλοπαιγμένες και καλοστημένες......
Εχουμε μπεί πιά σε τροχιά εξελίξεων, ο ενδιάμεσος τερματικός σταθμός πλησιάζει, και τα επεισόδια νομίζω οτι έχουν γενικά πάρει άλλο ρυθμο!
Το ψήφισα τέλειο, κι εύχομαι από δώ και στο εξής πάντα τέλεια να τα ψηφίζω!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Παρ Μάης 13, 2011 11:46 pm

gxnel έγραψε:
dm10811 έγραψε:gxnel πανε τα γλυκα της Νορας!!!!!!!Αν σου πω οτι στεναχωρηθηκα λιγακι(στερητικο συνδρομο βλεπεις) θα μου στειλεις ενα αεροπλανικο???Καπως ετσι Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 89794 ......Οντως η μπλουζα με τον Μικυ πανω στη φουσκωμενη κοιλιτσα ηταν
Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 681539
Δε ξερω αν προσεξες εκει που μιλαγαν για τον Ηλια και καποια στιμγη χτυπαει η Νορα το τζαμι απο το τραπεζακι....Εκεινη τη στιγμμη λεω στη τηλεοραση(ναι μερικες φορες μιλαω με τη τηλεοραση αλλα μη με κρινεις απο αυτο) καλε ξυλο χτυπα οχι το τζαμι και εκεινη τη στιγμη χτυπαει το ξυλινο ποδαρακι του τραπεζιου.....Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984

ωραια μερα βρηκε να κοψει τα γλυκα η Νορα....σημερα που ειχα κατι παστουλες σπιτι μου....για συμπαρασταση στην εγκυο Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984

ναι και γω ειπα καλε τζαμι βαρας οχι το ξυλο....με πεθανει και η εκφραση της οταν τελικα χτυπησε το ξυλο Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984

το ΜΠΟΥ στην Μελιτα επρεπε να το κανει ο αγνωστος....να φοβηθει και να φυγει!!!!!οσο πατο ειχε να φτασει εφτασε!!!!
lmao lmao Ειχες παρει παστες;;;Αυτο θα πει οργανωση!!!!!Πρεπει να παρω μαθηματα!!!!!

Καλα ολα τα λεφτα η εκφραση της διοτι προφανως καταλαβε οτι τοση ωρα βαραγε το τζαμι!!!!Α,ρε Αντιγονη!!!!!!!Παντως δεν εχει παραπονο μας ακουει!!!! gelio
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 12:17 am

Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Επειδή δεν είδα το επεισόδιο , μπαίνω από τι; 9 στο σάιτ του μέγκα και δεν το παίζει. Μήπως ξέρει καποιος γιατί και αν μπορώ να το δω από αλλού;
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και συγνώμη που είμαι εκτός θέματος αλλά δεν ήξερα από πού αλλού να ζητήσω βοήθεια.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 12:20 am

JESSIE έγραψε:
Πώς να μην αισθάνομαι δικαιωμένη σήμερα, που φάνηκε καθαρά, απ'τη στάση του Στέφανου, οτι όλα αυτά τα δυσάρεστα τα έχει βάλει οριστικά στο παρελθόν, οτι ο κύκλος έκλεισε γι'αυτόν? Μεγάλη ικανοποίηση να τον βλέπω να είναι τόσο αδιάφορος στα παρακάλια της πανικόβλητης Μελίτας, να την βλέπει όπως πραγματικά είναι, χωρις τσίπα, χωρίς αξιοπρέπεια, χωρίς αναστολές, μιά κακιασμένη που πρώτα τον διώχνει και μετά τον καλεί πίσω, και βάζει μπροστά τα φτηνά κόλπα με τα αγγίγματα και τους αναστεναγμούς, για να τον φέρει και πάλι στα νερά της! Η περιφρόνηση που του γεννάει όλη η στάση της είναι εμφανής, τα λόγια του δίκαια και αληθινά, χωρις θυμό, χωρίς ένταση, γι'αυτο και δεν αμφισβητούνται.... Και παρ'όλο το κακό που του έκανε, δεν τη θέλει δυστυχισμένη, την προτρέπει να συνεχίσει τη ζωή της.... Γι'αυτόν η ιστορία έχει τελειώσει πιά, γι'αυτήν, που δεν ξέρει ούτε να χάνει, ούτε να αξιολογεί σωστά αυτόν που είχε δίπλα της, δεν είμαι σίγουρη οτι έχει τελειώσει.... Θα τον κυνηγήσει, είναι βέβαιο, κι όσο την αποφεύγει, τόσο πιό λυσσασμένη θα γίνεται, ώσπου κάποιο τέλος θα δοθεί, δεν ξέρω με ποιό τρόπο, και δεν θέλω να το σκεφτώ, αλλά μήπως έχουν κάποιο ιστορικό τρέλλας στην οικογένεια, ας το ψάξουν λιγάκι!!!!

Το πόσο συμφωνώ και σε καταλαβαίνω, δεν περιγράφεται.... yey
Προσθέτω και τις φωνές της Αμαλίας και : juhu : Klap

Αναλυτικά θα επανέλθω μέσα στο διήμερο, αφού ξαναδώ και ματαξαναδώ το επεισόδιο..... να το χορτάσω.... αν και, αυτό το ΜΠΟΥ δεν χορταίνεται...... ;D
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 12:36 am

fay66 έγραψε:Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Επειδή δεν είδα το επεισόδιο , μπαίνω από τι; 9 στο σάιτ του μέγκα και δεν το παίζει. Μήπως ξέρει καποιος γιατί και αν μπορώ να το δω από αλλού;
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και συγνώμη που είμαι εκτός θέματος αλλά δεν ήξερα από πού αλλού να ζητήσω βοήθεια.
Κάποιο πρόβλημα έχει το site του Mega. Σε κανέναν δεν παίζει. Μπορείς να δεις τα highlights από το Mega ή τα βιντεάκια που έχουν ανεβάσει τα κορίτσια στο youtube. Τώρα για όλο το επεισόδιο, φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή θα το δουν στο Mega και θα το φτιάξουν και ότι κάποια στιγμή θα το ανεβάσουν και τα κορίτσια εδώ...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 12:49 am

nefelik έγραψε:
fay66 έγραψε:Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Επειδή δεν είδα το επεισόδιο , μπαίνω από τι; 9 στο σάιτ του μέγκα και δεν το παίζει. Μήπως ξέρει καποιος γιατί και αν μπορώ να το δω από αλλού;
Κάποιο πρόβλημα έχει το site του Mega. Σε κανέναν δεν παίζει. Μπορείς να δεις τα highlights από το Mega ή τα βιντεάκια που έχουν ανεβάσει τα κορίτσια στο youtube. Τώρα για όλο το επεισόδιο, φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή θα το δουν στο Mega και θα το φτιάξουν και ότι κάποια στιγμή θα το ανεβάσουν και τα κορίτσια εδώ...

Ευχαριστώ πολύ!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 1:00 am

Στο σημερινό επεισόδιο το σημαντικό θέμα υποτίθεται ότι ήταν η βάφτιση του Άγγελου. Ένα επίσης σημαντικό θέμα ήταν η αποκάλυψη από το Στέφανο του τόπου που είναι θαμμένος ο Αραβαντινός. Μήπως μπορεί ένας λογικός άνθρωπος να μου εξηγήσει γιατί στο μισό επεισόδιο βλέπαμε τις κατινιές και την ξεφτίλα της Μελίτας; Να τις δούμε, δεν έχω αντίρρηση, άλλωστε οι συγκεκριμένες σκηνές μου άρεσαν για πολλούς λόγους, αλλά ήταν ανάγκη να τις δούμε στο ίδιο επεισόδιο και να φάνε περισσότερο χρόνο από τη βάφτιση; Τόσο σπρώξιμο στην α – παπά – ξια πια; Απαγορεύεται να δουμε και κανέναν άλλον όσο και όπως του αξίζει;

Τη βάφτιση δεν την είδαμε... Από το γλέντι το μόνο που είδαμε ήταν το Λουκά να τσακώνεται με όλους για το όνομα της κόρης του... Είδαμε και την Αντιγόνη με τη Νταίζη ενδιάμεσα, για να μη δούμε πολύ Αγγελούκο μαζεμένο και πάθουμε τίποτα. Πάντως η σκηνή ήταν καλή και με αυτό το «Μπου» της Αντιγόνης γέλασα πολύ. Μετά ξαναείδαμε για λίγο τον Άγγελο inlove σε μια σκηνή που η Μαρίλια τσακωνόνταν ως συνήθως με την Εύα και τα είχε βάλει με όλους και με όλα.

Αλλά την κατσαρή ωθούμενη κατίνα δεν έχουμε παράπονο, βαρεθήκαμε να τη βλέπουμε! wall Την είδαμε σε μια ατέλειωτη σκηνή με τη μαμά της και το μπαμπά της, στη μισή σκηνή να χαζεύει με το στόμα ανοιχτό και στην άλλη μισή να κατηγορεί την Εριέττα που παρασύρει το Στέφανο, και ο μπαμπάς της να την υποστηρίζει. Γέρασε ο δάσκαλος και το χάνει σιγά σιγά, κι εγώ δεν το κατάλαβα χθες όπως ο Λουκάς, το κατάλαβα σήμερα που διαπίστωσα ότι έχει τα ίδια μυαλά με την κόρη του.

Ο μπαμπάς δε, πήγε μετά και από την Αντιγόνη μέσα στον πανικό του για τις αποκαλύψεις που επίκεινται, για να της πει να μαζέψει το γιο της που τον επηρεάζει η μέλλουσα νυφούλα της, λέει (μακάρι! Efxi). Το πόσο χαίρομαι να βλέπω το Ρούσσο σε πανικό πάντως, δεν περιγράφεται. Μπορεί ο Στέφανος να χάσει την ελευθερία του, αλλά αυτός θα χάσει και τη φήμη του, που γι΄αυτόν είναι πιο σημαντική από οτιδήποτε άλλο, και πιθανότατα και τη ζωή του. Αυτό το ξέρει πάρα πολύ καλά και όσο κι αν προσπαθεί να το παίξει ψύχραιμος, δεν πείθει... sfyr

Δεν περίμενα ότι θα το γράψω ποτέ αυτό, αλλά μοναδική όαση στην οικογένεια Ρούσσου ήταν η Αμαλία. Είχε απόλυτο δίκιο σε όλα όσα είπε στο Ρούσσο και στην κορούλα της, αλλά που να καταλάβει η κολλημένη κατίνα... Μετά από όσα άκουσε, πήγε και στήθηκε πάλι έξω από το σπίτι της Έρης και περίμενε το Στέφανο για να τον κουβαλήσει σπίτι της. Αν του έλεγε να του ζήσει το παιδάκι δεν θα πάθαινε τίποτα, αλλά είναι γνωστό ότι πέρα από τον εαυτούλη της δεν μπορεί να σκεφτεί τίποτα άλλο. Εδώ δεν θυμάται ότι έχει αυτή παιδί... Ούτε να είναι έστω και τυπικά ευγενική μπορεί... Fskl

Τι να πω για την πιο αστεία σκηνή του επεισοδίου; Με αυτό το «ξεφυτλίζομαι κι ανάβω ταυτόχρονα», όπως γράφει και η soso, γέλασα πάρα πολύ! Το Μελιτόνι μου θύμισε κάτι 5χρονα παιδάκια που όταν κάνουν μια ζημιά και τους πάρεις το παιχνίδι τους, αρχίζουν να κλαίνε και να σου λένε «σε παρακαλώ, δως το μου πίσω, δε θα το ξανακάνω», ενώ δεν έχουν καταλάβει το λάθος τους και σκοπεύουν να το ξανακάνουν το επόμενο λεπτό. Και όλα αυτά, όπως γράφτηκε και πιο πάνω, αφού έμαθε ότι ο Στέφανος είναι με την Εριέττα. Γιατί όχι πριν; Τυχαίο; Δε νομίζω! Fskl Ο Στέφανος πάλι, αρχικά είχε το αδιάφορο ύφος του βιαστικού που έχει κι άλλες δουλειές να κάνει, και έδειχνε να θέλει να την ξεφορτωθεί. Ιδέα μου ήταν ή τα πήρε μόνο όταν η πανηλίθια άρχισε να κατηγορεί πάλι την Έρη; Τι να σημαίνει αυτό άραγε; Μήπως ότι κατάλαβε ότι το Μελιτόνι δεν έχει αλλάξει ΚΑΘΟΛΟΥ; Μήπως σημαίνει και κάτι άλλο; Λέω εγώ τώρα... sfyr Μακάρι μόνο ο Στέφανος να εννοούσε αυτά που της είπε... Αν και δεν το βλέπω να ξεμπερδεύουμε εύκολα με την κατινούλα...

Πάντως έχω μια απορία. Αν υποθέσουμε ότι ο Στέφανος της έλεγε ότι θέλει να είναι μαζί, αυτή που ακόμα σε κάθε ευκαιρία κατηγορεί την Εριέττα, θα μπορούσε να είναι μαζί του, ενώ θα ήξερε ότι δύο φορές, όχι μία, όταν είχαν χωρίσει, ο Στέφανος ήταν με την Εριέττα; Ή μήπως θα μπορούσε να τον πιστέψει και να τον εμπιστευτεί, ενώ δεν το έκανε ποτέ στο παρελθόν και ούτε τώρα το κάνει; Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους να κάνουν τελικά οι σεναριογράφοι, στο πλαίσιο του γνωστού σπρωξίματος πάντα, αλλά ας το πάρουν απόφαση πια ότι μετά από όσα έχουμε δει, ακόμα κι αν την Εριέττα την ψεκάσουν με Azax και την εξαφανίσουν, Ο «ΑΠΟΛΥΤΟΣ» ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! Ας κοιτάξουν λοιπόν να σώσουν τουλάχιστον το Στέφανο, αφήνοντάς τον με την Εριέττα, και τη Μελίτα, αν μπορούν πια, ας τη δείξουν να γίνεται τουλάχιστον καλή μάνα, γιατί αυτή θα έπρεπε να είναι η προτεραιότητά της. Ας αφήσει τους έρωτες για αργότερα και ας βρει κάποιον που θα μπορεί να τον κάνει ό,τι θέλει, γιατί κάποιος σαν το Στέφανο δεν πρόκειται να την ανεχτεί ποτέ. Ή τουλάχιστον αυτό θα ίσχυε στην πραγματική ζωή και σε ένα ρεαλιστικό σενάριο. Η επιλογή είναι δική τους. Nyxia

Κατά τα άλλα, ο Στέφανος παρά τις αντιρρήσεις της Εριέττας, αποκάλυψε στο Λουκά, την Εριέττα και τη Νόρα πού είναι θαμμένος ο Αραβαντινός, και περιμένουμε εξελίξεις τώρα που η υπόθεση θα πάει στον εισαγγελέα. Πάντως αυτούς τους τέσσερις θα ήθελα να τους βλέπω πιο συχνά μαζί. Μου άρεσε πολύ και η αντίδραση της Εριέττας, που αν και ξέρει ότι αυτό είναι το δυνατό τους όπλο και αποφάσισε να πάει στον εισαγγελέα μαζί με το Λουκά, ταυτόχρονα ανησυχεί για το Στέφανο. Αυτή είναι αγάπη, όχι τα παρακάλια και οι αναστεναγμοί... Ο Λουκάς που νόμιζε ότι κάποιος τους παρακολουθούσε το φαντάστηκε ή μήπως τους παρακολουθεί ο άγνωστος που απειλεί και την Αντιγόνη; ;/

Ο Ηλίας λογικό ήταν να αντιδράσει που δεν ήταν στη βάφτιση, η Δάφνη λογικό είναι να ανησυχεί, αλλά, αν εξαιρέσουμε την ερμηνεία του κ. Αρζόγλου, η ιστορία κουράζει και δεν καταλαβαίνω πού το πάνε...

Τις τρεις χάριτες δεν τις σχολιάζω, βαριέμαι... Πάντως ωραία τους τα είπαν ο Λουκάς και η Νόρα...

Η Αντιγόνη αποκάλυψε στο Στέφανο ποιος την απείλησε και εμείς είδαμε άλλη μια ωραία σκηνή. Δεν είμαι σίγουρη ποια ήταν η φωνή που την απείλησε... Για να λέτε ότι ήταν ο Κυρίτσης κάτι παραπάνω ξέρετε αλλά, αν δεν ήταν κανένας από τους γνωστούς, κάποιος από την παλιά παρέα, πιθανότατα ο Αραβαντινός ή ο Λαζαρίδης, πρέπει να είναι ζωντανός...

Υ.Γ.1 Πειράζει που εμένα, απ’ όσα είδα σήμερα, αυτό που μου άρεσε περισσότερο (αν και το έχω ξαναδεί) – εκτός από τον Αγγελούκο που ήταν μια γλύκα – ήταν η πρώτη σκηνή από τα προσεχώς; Love! Love!

Υ.Γ.2 Soso, εγώ πάλι έχω μια εξήγηση γιατί δίνουν αυτές τις σκηνές. Για τον ίδιο λόγο που δίνουν άπειρο τηλεοπτικό χρόνο σε άλλες ανούσιες σκηνές. Και είναι αυτός ακριβώς που έγραψε και η Βάσω πιο πάνω. Πάντως εξακολουθώ να ελπίζω ότι μια τέτοια γυναικούλα όπως η Μελίτα δεν μπορεί να δικαιωθεί, αν και είμαι σίγουρη ότι ακόμα και του χρόνου με αυτό θα ασχολούμαστε... Στην τελική, αφού στους σεναριογράφους αρέσουν οι ανατροπές και αφού τώρα μας δείχνουν τέτοιες σκηνές για να υποψιαστούμε (? ) ότι θα επικρατήσει ο «απόλυτος» (εγώ πάντως δεν έχω πειστεί), ας κάνουν την ανατροπή και ας τον στείλουν αδιάβαστο. Γιατί ή τον «απόλυτο» θα στείλουν ή τους ταλαντούχους της σειράς και μαζί και τους περισσότερους τηλεθεατές τους...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 2:14 am

Ένα βράδυ είπα κι εγώ να πάω ανθρώπινη ώρα στο κρεβάτι μου και δε με αφήνετε, άσπλαχνες γυναίκες! Τώρα σας ήρθε η έμπνευση και κεντάτε με τους σχολιασμούς κι εγώ δεν μπορώ να περιμένω ως αύριο.
Στέφανε, μωρό μου, γιατί αποσβολώθηκες; Δεν σε κοιτάω έτσι επειδή έχω βγάλει κριθαράκι στο μάτι, επειδή σε αγαπώ περιπαθώς σε κοιτάω. Τι, δε λύγισες, δεν εκάμφθης ακόμα από το δράμα μου; Α, μα τότε, θα κατεβάσω τη φωνή μου μισή οκτάβα και θα αρχίσω να τραβάω τα φωνήεντα του μάκρους, καθότι ως γνωστόν ειμαι και μια irresistible. Να ξαπλώσω τώρα στο γυαλισμένο πάτωμα της μεζονέτας μου; Όχιιιιι; Να ψάξεις τις βουκαμβίλιες στο σπίτι της μέγαιρας. Εκεί πρέπει να τα έχει χώσει τα μαγιολίκια της. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτό το φτύσιμο! Ένα σου λέω, θα το μετανιώσεις!

Ως προς το σοβαρό σκέλος, με κάλυψε πλήρως ο εξαιρετικός σχολιασμός της jessie για τη σκηνή του Στέφανου με τη Μελίτα και για όλη την προϊστορία της.
Νομίζω πως στο τέλος ο Στέφανος ένιωσε λύπηση για την κατάντια που έβλεπε μπροστά του, μιας γυναίκας που αλλιώς την είχε φανταστεί (δεν φταίει αυτός, η φαντασία του τα φταίει).
Και η Αμαλία είχε πολύ δίκιο σε όσα έλεγε σήμερα (τη βαρέθηκε ακόμα και η μάνα της, δεν έχει ξαναγίνει!), αλλά φέρει ευθύνη για το παιδί που (δεν) μεγάλωσε. Τόσον καιρό δε βλέπει ότι το σπλάχνο της έχει επικινδύνως καθηλωθεί σε στάδιο ανάπτυξης κατά μία εικοσαετία προγενέστερο της πραγματικής του ηλικίας; Δεν έπρεπε να ανησυχήσει νωρίτερα, αντί να της κάνει πλάτες; Ο δε τρόπος με τον οποίο ο πατέρας της συδαυλίζει την παράνοιά της για να εξυπηρετήσει τα σχέδιά του είναι άθλιος, εκτός αν πάσχει και ο ίδιος από αυτή την παράνοια.
Απόλυτα συνεπής λοιπόν η εξέλιξη της Μελίτας με βάση τα όσα έχουμε δει ως τώρα. Τέτοια πικρή γεύση σαν αυτή που πήρε σήμερα ο Στέφανος αφήνουν οι "απόλυτοι" όταν περιορίζονται σε δέκα πατώματα, δυο σκάλες, τρεις πάγκους και ενάμιση κρεβάτι (αυτό δεν ήταν έρωτας, έκθεση σπιτιού ήταν).
Κατά τα λοιπά, η βάφτιση μου άρεσε πολύ. Καθόλου δεν θα με χαλούσε να διαρκούσε περισσότερο, αλλά και ό,τι είδα μου άρεσε. Η Εύα ήταν στις ομορφιές της (δεν ξέρω πολλές γυναίκες που θα τους πήγαινε ένα φόρεμα κόκκινο της φωτιάς), η ατμόσφαιρα χαλαρή παρά τις εκπλήξεις του Παναγιώτη, ο Στέφανος-Αλέξανδρος ξετρελλαμένος με τον μπόμπιρα, η Μαρίλια (πώς την είχαν ντύσει έτσιWink με ένα κινητό στο χέρι μου θύμισε τον εαυτό μου στην εφηβεία όταν με κουβαλούσαν σε οικογενειακές συγκεντρώσεις κι έτρωγα όλη την ώρα στο τηλέφωνο (δεν υπήρχαν κινητά τότε, μη μου ξύνετε πληγές), όλοι μίλησαν γέλασαν έφαγαν, ήπιαν, αστειεύτηκαν και γενικώς συνοπτικά δόθηκε αλλά ήταν ωραίο.
Η απόφαση του Στέφανου είναι μεγάλο ρίσκο, αλλά οι αιτίες που επικαλέστηκε μου φάνηκαν βάσιμες κι επιπλέον συσφίγγονται και οι σχέσεις του με Νόρα και Λουκά, πράγμα που το θεωρώ θετικό, γιατί οι σκηνές των τεσσάρων μεταξύ τους έχουν μια ιδιαίτερη φυσικότητα.
Και μια μικρή σκηνή όπου η Εριέττα εκφράζει και πάλι την αγωνία της στο Στέφανο κι εκείνος την καθησυχάζει και φεύγει με ένα πεταχτό φιλί, όπως γίνεται με όλα τα ζευγάρια.
Επιδεινώνεται η κατάσταση του Ηλία, απολαμβάνω τόσο τον κύριο Αρζόγλου που δεν με έχει κουράσει το θέμα (όχι ακόμα τουλάχιστον). Αλλά και ο Νικόλας με τη Δάφνη μου φαίνονται πιο ζεστοί και ανθρώπινοι με αφορμή αυτή την ιστορία.
Το αποψινό επεισόδιο είχε και πολλή Αντιγόνη. Άλλο ένα συν. Με Στέφανο, με Ρούσσο και με Νταίζη. Αυτό το Μπου απλά δεν υπάρχει. Σχεδόν όλοι το έχουμε επισημάνει: μια μονοσύλλαβη λέξη, ούτε καν λέξη. Ηθοποιός αυτό είναι. Με μια συλλαβή μπορεί να κάνει τη διαφορά. Από τον τρόπο που μίλησε για τον άγνωστο ο Ρούσσος φάνηκε σαν να τον ξέρει. Πιθανόν και να μπλοφάρει όμως. A propos τη φωνή του Γιώργου Κυρίτση, αν την ακούσεις λίγες φορές, δεν τη μπερδεύεις μετά με καμιά άλλη.
Και οι τρεις χάριτες, σε ρόλο κλασικών μανάδων με διασκέδασαν. Ο Λουκάς και η Νόρα επίσης σε ρόλο κλασικών παιδιών. Άστοχο όμως το ότι ενημέρωσαν την Αμαλία. Τους συνέφερε να μάθει ο Ρούσσος για την ενέργεια του Στέφανου όσο το δυνατόν πιο αργά.
Εν κατακλείδι το ψήφισα τέλειο και είναι η πρώτη φορά. Ούτε καν το 556ο όπου ο Στέφανος αποφάσισε να είναι με την Έρη δεν είχα ψηφίσει τέλειο, παρότι φλέρταρα με την ιδέα, γιατί άρχισε τα γνωστά με τα κομμάτια του που τα σκόρπιζε δεξιά και αριστερά και λίγο μου το χάλασε. Σήμερα όμως είδα και άκουσα έναν Στέφανο κατασταλαγμένο και με επίγνωση, πράγμα που πολύ το ήθελα. Σήμερα ειπώθηκαν πράγματα που τα περίμενα καιρό, επομένως δεν θα μπορούσα να ψηφίσω κάτι άλλο.
Ε, το επόμενο τέλειο ελπίζω να συμπέσει με ένα "σ' αγαπώ" στην Έρη!
Which brings us στην πρώτη σκηνή από τα προσεχώς που ανέφερε και η nefelik. Ας μην προτρέξω, αλλά μάλλον τέτοιες σκηνές εννοούσα προχθές που γκρίνιαζα ότι ασχολούνται όλο με άσχετα.
Κι επειδή αυτή η κατακλείδα έχει τον ατέλειωτο, κλείνω με μια σύσταση:
Προς Στέφανο και Εριέττα: επειδή τη βλέπω την ιστορία με την κατατρεγμένη να βαίνει προς Ολέθρια σχέση μεριά, για κανένα λόγο μην αγοράσετε κουνέλι!

jessie, fantina, nefelik oscar kapetanissa, αναμένουμε!...

roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 10:24 am

Το ποσο ευχαρηστηθηκα τις σκηνες που ο Στεφανος και η Αμαλια τα εχωναν στη Μελιτα... δεν λεγεται....!!! Δεν θελω με τιποτα να δω Στεφανο-Μελιτα μαζι... Αν γινει αυτο ειναι κοροϊδια προς ολους μας... ετσι οπως εχουν κανει την Μελιτα τν εχουν καταστρεψει ακομα και η νταιζη πιο συμπαθης μου ειναι... Αν γινει αυτο ο Στεφανος τι εξηγησεις θα δωσει στην Εριεττα που του εχει σταθει λαμπαδα αναμενη η κοπελα ολο αυτο τον καιρο?? Εκτος βεβαια μπορουν να μας δειξουν ενα αλλο προσωπο μια "κακια" Εριεττα η οποια επαιζε θεατρο και μια μετανιωμενη Μελιτα στον 4ο κυκλο της σειρας... καλα αυτο ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω....

Εριεττα&Στεφανος για παντα μαζι......!!!! Heart2 Heart2
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από marakii Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 10:46 am

Η βάφτιση πολύ ώρα κράτησε καλέ....Τουλάχιστον περίμενα το κάτι παρα πάνω...Ένα μπλουμ στο νερό (να το δούμε Razz) κάτι....Μου άρεσε ο διάλογος Λουκά-Παναγιώτη-Νόρας έξω από την εκκλησία , ο Μαριούκος και ο Αγγελάκος ήταν υπέργλυκούλια Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 226538 ...Πολύ ωραίο ήταν που ακούστηκε από όλους πως θα ονομάσουν το μικρό και μετά στο (ας το πούμε τραπέζι που διήρκησε ούτε 5 λεπτά) λάτρεψα Νικόλα να λέει <<Το παιδί πρέπει να πάρει το όνομα της γιαγιάς του>> και λέει η Στέλλα <<της ποιας του >> Νι:<<Έστω της μεγάλης του μάνας>> Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984έλεος πια ο Λουκάς με το Κλεοπάτρα , πές τα Έρη...τα νοήματα της Νόρας υπέροχα...Η Εύα με το Στέφανο που κρατούσαν εναλλάξ το μικρό πολύ γλύκες όως και η Μαρίλια όταν αγκάλιασε τον αδελφό της.....

Νόρα-Λουκάς-Έρη-Στέφανος:Στον οικογενειακό τάφο Χατζηβασιλείου affraid ....Τι καλή που είναι η Έρη όμως , ακόμη και την τελευταία στιγμή έλεγε στο Στέφανο να μη μιλήσει....

Νόρα-Λουκάς:Εκτός από ο μασαζάκι , δε μπορούμε να έχουμε και κανά φιλάκι Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 44808 ...Τα παιδιά σηζυτούν και προσπαθούν να βρουν μια λύση....

Παρέα:.....Λουκάς-Νικόλας κλασσικά Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 621900 ....Και η Νόρα που χτύπησε πρώτα το τζάμι και μετά το συνηδητοποιήσε και χτύπησε το ξύλινο πόδι του τραπεζιού...(είναι υπέροχη) η Δαφνούλα ανησυχεί για τον μπαμπά της και η Εύα προσπαθεί να βρει γιατί ο Ηλίας της μίλησε έτσι.....Λάτρεψα Νόρα να χαιδεύει κοιλίτσα <3

Τρεις χάριτες και ΛουκαΝορικό ζεύγος:.... Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 621900 Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Δεν υπήρχαν....Μιλούσε η Αγγέλα , πεταγόταν η Αμαλία και η Στέλλα έβγαζε κάτι σαν το συμπέρασμα της κάθε φράσης...Υπέροχες και οι τρεις τους....Λουκάς και Νόρα δεν αλλάζουν γνώμη και αλληλοστηρίζουν τις απόψεις τους....

Δάφνη-Εύα:Υπέροχες όταν μιλούσαν για τις 3 ντάμες Razz....

Ηλίας-Δάφνη:Τον καημενούλη Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 593737 και η Δάφνη ομως τι να κάνει

Μαρίλια-Εύα-Αγγέλα:Έλεος πια η Μαρίλια Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 763297 ...Χώσε Εύα....

Αμαλία Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 13379 πες τα....Αγαπάει την κόρη της και της λέει την αλήθεια για να μην καταστραφεί....Δώσε λέμε Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 13379

Πολύ Καλό....

Η κα Παπαδημητρίου υπέροχη :)...Το φλασμπακ της Αντιγόνης πολύ μου άρεσε !!!....Ποιος είναι άραγε αυτός που της τηλεφώνησε , τι ρόλο θα παίξει στην ιστορία και γιατί θέλει να ευνοήσει την παρέα ?

ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ Επεισόδιο 566 - Ημερομηνία 13-05-2011 - Σελίδα 2 13379
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από amcy Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 10:52 am

δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ για να συζητηθει το ζητημα,αλλα επειδη αναφερθηκε πολλες φορες πως υπαρχει σπρωξιμο της ηθοποιου που υποδυεται την μελιτα ,προσωπικα πιστευω πως αυτο δεν ισχυει.Ισως να ισχυε στον β κυκλο και στις αρχες του γ κυκλου.ο χαρακτηρας της μελιτας εχει κατακρεουργηθει στον γ κυκλο,οταν αντιστοιχα οι υπολοιποι χαρακτηρες η βελτιωθηκαν η στην χειροτερη περιπτωση παρεμειναν στασιμοι. Η μελιτα απο τον α κυκλο εδειξε στοιχεια εγωκεντρισμου και κατινιας,παρολα αυτα της ειχαν αποδωσει καποια ωριμοτητα,τωρα την παρουσιαζουν σαν 10χρονο με διανοητικη καθυστερηση,εσεις αυτο το θεωρειται σπρωξιμο?ειναι σπρωξιμο που σαν αντιζηλο της εβαλαν την αδελφη του λουκα, η οποια εχει τετοια σεναριακη αβαντα που μαλλον μετα το τελος της σειρας θα ανακηρηχθει αγια απο την εκλησια? Cool.Τελος δεν πιστευω πως εχει ιδιαταιρα μεγαλο χρονο συμμετοχης,υπαρχουν επεισοδια που δεν εμφανιστηκε καθολου,η εμφανιστηκε για 1 λεπτο.

amcy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 11:11 am

evaki16 έγραψε:Το ποσο ευχαρηστηθηκα τις σκηνες που ο Στεφανος και η Αμαλια τα εχωναν στη Μελιτα... δεν λεγεται....!!! Δεν θελω με τιποτα να δω Στεφανο-Μελιτα μαζι... Αν γινει αυτο ειναι κοροϊδια προς ολους μας... ετσι οπως εχουν κανει την Μελιτα τν εχουν καταστρεψει ακομα και η νταιζη πιο συμπαθης μου ειναι... Αν γινει αυτο ο Στεφανος τι εξηγησεις θα δωσει στην Εριεττα που του εχει σταθει λαμπαδα αναμενη η κοπελα ολο αυτο τον καιρο?? Εκτος βεβαια μπορουν να μας δειξουν ενα αλλο προσωπο μια "κακια" Εριεττα η οποια επαιζε θεατρο και μια μετανιωμενη Μελιτα στον 4ο κυκλο της σειρας... καλα αυτο ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω....

Εριεττα&Στεφανος για παντα μαζι......!!!! Heart2 Heart2

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ! : respect :

Ακόμα όμως κι αν έδειχναν την Εριέττα «κακιά» στον τέταρτο κύκλο, που κι αυτό εντελώς άκυρο θα ήταν, μετά από όσα μας έχουν δείξει, το ότι αγαπάει πραγματικά το Στέφανο (αλλά και το Λουκά και τη Νόρα και όλους τους δικούς της ανθρώπους) δεν μπορούν να το αμφισβητήσουν με τίποτα. Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να υποκρίνεται συνεχώς για ένα τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Αλλά κι έτσι να ήταν σε μια ακραία περίπτωση, ειδικά για το Στέφανο την έχουμε δει να υποφέρει όταν την άφησε για το Μελιτόνι σε άπειρες σκηνές που ήταν μόνη της και άρα δεν υπήρχε λόγος να υποκρίνεται.

Η Μελίτα από την άλλη, όσο και να μας τη δείξουν μετανιωμένη, πάντα ήταν ανώριμη, κακομαθημένη, εγωκεντρική και μικρόψυχη. Δε γίνεται ούτε να ωριμάσει σε τόσα λίγα επεισόδια, ούτε να αλλάξουν όλα τα άλλα στοιχεία του χαρακτήρα της. Έτσι γεννήθηκε, έτσι μεγάλωσε και έτσι θα παραμείνει. Κάποια βασικά στοιχεία του χαρακτήρα ενός ανθρώπου δεν αλλάζουν στα 30 κάτι του, επειδή δήθεν ερωτεύτηκε. Η Μελίτα ούτε καν ερωτευμένη δεν είναι, απλά είναι τόσο εγωίστρια που δεν αντέχει την απόρριψη. Θέλει το Στέφανο μόνο επειδή της τον πήρε κάποια άλλη και αυτό φάνηκε και χθες. Ακόμα κι αν μας την παρουσιάσουν αλλαγμένη, μια τέτοια αλλαγή δεν θα είναι καθόλου ρεαλιστική. Και όπως κι αν μας παρουσιάσουν την Εριέττα (αν και πιστεύω ότι μια μετάλλαξη θα ήταν τεράστιο λάθος των σεναριογράφων), και ακόμα κι αν ο Στέφανος χώριζε κάποια στιγμή με την Εριέττα, δεν θα έπρεπε ποτέ και με τίποτα να είναι ξανά μαζί με τη Μελίτα. Εκτός κι αν θέλουν να καταστρέψουν εντελώς τον συγκεκριμένο χαρακτήρα...

Υ.Γ. Εριέττα και Στέφανος για πάντα μαζί!!! Love! Love!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 12:33 pm

Roria & Nefelik, υπέροχοι σχολιασμοί, κάθε μιά πρόσθεσε και κάτι που ξέχασε ν'αναφέρει η άλλη. Εγώ να συμπληρώσω , κατ'αρχήν πόσο κούκλα ήταν και στο χθεσινό επεισοδιο η Εριέττα, είτε ήταν μακιγιαρισμένη, όπως στη βάπτιση, είτε αμακιγιάριστη, όπως όταν πήγαιναν με το Λουκά στον εισαγγελέα. Είναι συνδυασμός της σέξυ , εκρηκτικής γυναίκας, στύλ Σοφίας Λώρεν, (και πώς της ταιριάζει όταν μιλάει ιταλικά, όσοι την είδαν στο Πρωϊνό μου θα το κατάλαβαν) με μιά απλότητα τρόπων και έλλειψη στόμφου, που μαζί με την εκφραστικότητά της την κάνουν ιδιαιτερα γοητευτική.....
Και πόσο καλή εντύπωση μου έκανε η παρατήρησή της στο τέλος, πριν μπεί στο γραφείο του Εισαγγελέα, πού είπε αντε να βρούμε τον πατέρα μας, να του κάνουμε μιά σωστή κηδεία, γιατί μάλλον αδιάβαστο τον έριξαν εκεί πέρα!
Οταν η κυρίαρχη σκέψη της μιά τέτοια στιγμή είναι αυτή, κι όχι η τιμωρία του Ρούσσου, είναι φώς φανάρι οτι πρόκειται για σπάνιο πλάσμα....
Γι'αυτό μην ανησυχείς, Nefelik, δεν πρόκειται να τίς μεταλλάξουν, ούτε την Εριέττα ούτε τη Μελίτα, οι χαρακτήρες τους είναι διαμορφωμένοι και δεν μεταβάλλονται, όχι σε δυόμιση μήνες, που μας απέμειναν, ούτε σε δυόμιση χρόνια.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 12:59 pm

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να δω το χθεσινό επεισόδιο (566) στο site του mega? Βλέπω στην αρχή την διαφήμιση και μετά δεν παίζει το επεισόδιο.... Aww
Υ.Γ. Sorry για το of topic...
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από ginak Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 1:58 pm

Απο τα πολύ ωραία επισόδεια. Μία μία η σκηνες καταπληκτικές. Εχουν σχολιαστεί πολύ ωραία απο τη soso & Jessie. Εχω μια αμφιβολία για τη Μελίτα, για το άνα τον αγαπάει ή τα κάνει μόνο απο εγωϊσμό. Δεν μπορεί καμμία γυναίκα να πέσει τοσο χαμηλά για έναν άνδρα. Δηλαδή τι περιμένει, να τη συγχωρήσει να την αγαπήσει ξανά και όλα καλά.
Οταν λέτε ό η φωνή είναι ο Κυρίτσης τι ενοείτε; Θα παρουσιαστεί σαν απο μηχανής θεός και θα δώσει λύση ή θα πέξει συγκεκριμένο ρόλο;
Τέλος πάντων πάλι θα αγωνιούμε μέχρι την Δευτέρα

ginak

Θηλυκό Τόπος : Σπάρτη
Ασχολίες : Εργαζόμενη

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 3:02 pm

Αγαααααααπες >μου...η πιο γλυκεια μου συνηθεια...γινατε και η πιο ομορφη μου συντροφια...Οταν ,μαλιστα ,σας διαβαζω ..<ευφραινομαι >οπως .λεμε οινος ευφραινει καρδιαν ανθρωπου....Πολυ με <βολεψαν >τα σχολια σαςnefelik jessie, roria..εσυ πια εδωσες< ρεσιταλ>γραπτου λογου ,(υπαρχει ,η ο,τι μου καπνισει γραφω...).βλεποντας την σκηνη Στεφ Μελ.ειπα .δεν υπαρχει θα τα μπλεξουν τα< .σκελη >τους..μετα το σουσπασιον της κιουριας, και τους <βαρυγδουους >ανααστεναγμους της σκεφθηκα καλως το , το ..εγκεφαλικο..Ο Στεφανος ομως ,το καμαρι μου,στο υψος του....θελω να πιστευω πως τα εννοουσε αυτα που ελεγε,.και βλεποντας σκηνες του επομενου και τον Καρταλη στην κουζινα να μαγειρευει για την καλη του..αισθανθηκα πως μαλλον < αβιαστα >ηθελημενα, του βγηκαν και τον απελευθερωσαν απο οσα τον καταπιεζαν.....Κοριτσια ,μισο το <τηλεγραφημα> μου,λογω ανωτερας βιας....να εισθε καλα και συγνωμη για το <σκορποχωρι> των σκεψεων μου... ειμαι απο θεραπεια...αλλα ειμαι ευγνωμωνπου μπορω και <ειμαι >..μαζι σας....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 3:22 pm

Dorina <3 Πέτρος έγραψε:Παιδιά μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να δω το χθεσινό επεισόδιο (566) στο site του mega? Βλέπω στην αρχή την διαφήμιση και μετά δεν παίζει το επεισόδιο.... Aww
Υ.Γ. Sorry για το of topic...

Oυτε εμενα μου το εμφανιζει Aww Aww
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα