Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 30% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 40

Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011

Δημοσίευση από doctor Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 10:37 pm

JESSIE έγραψε:Nefelik, η απάντηση μπορεί να είναι μόνο μία : Ο Αραβαντινός! Επειδή όμως αυτος πέθανε, κι άλλη νεκρανάσταση δεν μπορεί να έχουμε, μήπως αυτός ο Αραβαντινός είχε κάποιο αδελφό, που μετά το θάνατό του βρήκε, ανάμεσα στα πράγματά του το περίφημο χαρτί, κι έρχεται τώρα να πάρει εκδίκηση και να αποδώσει δικαιοσύνη?????

Αν ειχε αδερφο, γιατι δεν αναζητησε ποτε τα ορφανα του ανιψια; Εκτος κι αν αγνοουσε την υπαρξη τους, οποτε παμε σε αλλα σεναριακα μονοπατια.

doctor

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 10:38 pm

JESSIE έγραψε:Nefelik, η απάντηση μπορεί να είναι μόνο μία : Ο Αραβαντινός! Επειδή όμως αυτος πέθανε, κι άλλη νεκρανάσταση δεν μπορεί να έχουμε, μήπως αυτός ο Αραβαντινός είχε κάποιο αδελφό, που μετά το θάνατό του βρήκε, ανάμεσα στα πράγματά του το περίφημο χαρτί, κι έρχεται τώρα να πάρει εκδίκηση και να αποδώσει δικαιοσύνη?????
Τίποτα δεν αποκλείεται, αλλά πολύ δεν το μπλέκουμε; Κι αν είχε κάποιον συγγενή, γιατί δεν πήρε αυτός τα παιδιά; Γιατί δεν μπορεί να έχουμε άλλη νεκρανάσταση; Εγώ πια το θεωρώ πολύ πιθανό...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 10:45 pm

doctor έγραψε:

Αν ειχε αδερφο, γιατι δεν αναζητησε ποτε τα ορφανα του ανιψια; Εκτος κι αν αγνοουσε την υπαρξη τους, οποτε παμε σε αλλα σεναριακα μονοπατια.

Και αν η Νόρα είναι ανηψιά του;

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 10:46 pm

Αν δεν υπήρχε η γνωστή νεκρανάσταση του Αγγελου στη Βέρα, κι εγώ θα το θεωρούσα πιθανό.... Αλλά έτσι, είναι πολύ επανάληψη, δεν λέει....
Μπορεί αυτός ο αδελφός να ζούσε στο εξωτερικό, ξαφνικά γύρισε και δεν βρήκε ούτε τον αδελφό του ούτε τα ανήψια του, και τους ψάχνει από τότε. Αλλωστε ο θάνατος του Αραβαντινού δεν δηλώθηκε, όλοι είπαν οτι εξαφανίστηκε σε άγνωστη κατεύθυνση.... Αυτός ο αδελφός λοιπον γύρισε κάποια στιγμή, βρήκε το χαρτί στα πράγματα του Αραβαντινού, και τους παρακολουθούσε όλους περιμένοντας ευκαιρία να τους ξεμπροστιάσει......
Λέω εγω τώρα!
ΥΓ: Καλά, μόνο που σκέπτομαι οτι ο Κυρίτσης μπορεί να βγεί οτι είναι ο θείος του Λουκά και της Εριέττας, κι έτσι θα έχουν έναν δικό τους συγγενή, μου αρέσει πολύ σαν ιδέα!
ΥΓ1: Ετσι κι αλλιώς, αν ο Αραβαντινός ζεί, δεν θα φτουρίσει σαν μπαμπάς των παιδιών, αφού τον κυνηγάει η Interpol, ενώ ένας θείος που είναι καθαρος, είναι μεγάλη υπόθεση.....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τετ Μάης 18, 2011 10:55 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 10:55 pm

JESSIE έγραψε:Αν δεν υπήρχε η γνωστή νεκρανάσταση του Αγγελου στη Βέρα, κι εγώ θα το θεωρούσα πιθανό.... Αλλά έτσι, είναι πολύ επανάληψη, δεν λέει....
Μπορεί αυτός ο αδελφός να ζούσε στο εξωτερικό, ξαφνικά γύρισε και δεν βρήκε ούτε τον αδελφό του ούτε τα ανήψια του, και τους ψάχνει από τότε. Αλλωστε ο θάνατος του Αραβαντινού δεν δηλώθηκε, όλοι είπαν οτι εξαφανίστηκε σε άγνωστη κατεύθυνση.... Αυτός ο αδελφός λοιπον γύρισε κάποια στιγμή, βρήκε το χαρτί στα πράγματα του Αραβαντινού, και τους παρακολουθούσε όλους περιμένοντας ευκαιρία να τους ξεμπροστιάσει......
Λέω εγω τώρα!
ΥΓ: Καλά, μόνο που σκέπτομαι οτι ο Κυρίτσης μπορεί να βγεί οτι είναι ο θείος του Λουκά και της Εριέττας, κι έτσι θα έχουν έναν δικό τους συγγενή, μου αρέσει πολύ σαν ιδέα!
Εγώ Βέρα δεν έβλεπα, ελάχιστες σκηνές έχω δει, αλλά απ’ ότι έχω καταλάβει, δεν θα ήταν η μοναδική επανάληψη... Άλλωστε το ότι κάποια στιγμή θα εμφανιστεί ο πατέρας του Λουκά είναι κάτι που είχε ακουστεί και παλιότερα και μάλλον είναι στο μυαλό των σεναριογράφων εδώ και καιρό...

Αν ζούσε στο εξωτερικό και συνειδητοποίησε ότι είχε εξαφανιστεί ο αδελφός του και τα ανίψια του, δεν το έψαξε τότε; Τώρα γύρισε να το ψάξει; Ή μήπως το έψαξε και του πήρε 30 χρόνια να τους εντοπίσει; Δεν ξέρω, δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα, αλλά μου φαίνεται πιο τραβηγμένο κι από τη νεκρανάσταση.

Υ.Γ. Εγώ για πατέρα τους τον βλέπω...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 10:56 pm

JESSIE έγραψε:Αν δεν υπήρχε η γνωστή νεκρανάσταση του Αγγελου στη Βέρα, κι εγώ θα το θεωρούσα πιθανό.... Αλλά έτσι, είναι πολύ επανάληψη, δεν λέει....
Λέω εγω τώρα!

Όσο για το αν θα είναι επανάληψη με όσα έχουμε δει δεν αποκλείω και τίποτα...
Τώρα αν ο Κυρίτσης μας βγει θείος καλή ιδέα!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 10:59 pm

JESSIE έγραψε:Fay, εμείς θα μείνουμε εδώ, να δηλώσουμε συμπαράσταση στους ηθοποιούς που θα συνεχίσουν τα γυρίσματα μέχρι τέλος Αυγούστου!
Και πιστευω οτι ο αγαπητός μας ρεπόρτερ στο Zapping θα φροντίζει να μας τσιγκλάει κάθε τόσο με τις αποκλειστικότές του για να μην ηρεμήσουμε ούτε λεπτό!

Nefelik, η απάντηση μπορεί να είναι μόνο μία : Ο Αραβαντινός! Επειδή όμως αυτος πέθανε, κι άλλη νεκρανάσταση δεν μπορεί να έχουμε, μήπως αυτός ο Αραβαντινός είχε κάποιο αδελφό, που μετά το θάνατό του βρήκε, ανάμεσα στα πράγματά του το περίφημο χαρτί, κι έρχεται τώρα να πάρει εκδίκηση και να αποδώσει δικαιοσύνη?????

κορες σε χωριο μενω ,και μαλιστα στο πηλιο .....
ετσι οποτε θελετε ,καλως να ωρισετε ......(τελος οφ τοπικ )
μερσι για το συγχαριτηριο και θαυμαζω παντα την αισιοδοξια και την καλη σου ματια JESSIE!!!!!!!

Nefelik ο μονος που μπορει να ειναι εν ζωη και αυτο κατα λαθος ειναι ο Αραβαντινος (δεν τον πηρε καλα η σφαιρα)
το ανελυα πριν με την taradoula και μαλλον κατι τετοιο θα δουμε εκτος και αν ο Ευκλειδης βρεθηκε με κανενα χαρτι (απο το πρωτοκολλο σιωπης )που δεν ηταν δικο του .
ευχαριστω για το οσκαρακι !

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:06 pm

Συγγνώμη, αν ο Αραβαντινός είναι αυτός στο τηλέφωνο (Κυρίτσης) δε θ'αναγνωριζε τη φωνή του η Αντιγόνη???
Δε μιλούσαν παλιά οι δυο τους, αφού ηταν μια παρέα κι η Αντιγόνη το sex symbol της ???
Κοτζαμάν ΜΠΟΥ της έκανε!!!
Υγ.Δεν είδα επεισόδιο! *άρα,έριξα προληπτική ψήφο*
Υγ.Πηλιο Love!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τετ Μάης 18, 2011 11:10 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:07 pm

Μιάν ιδέα πέταξα, που μάλιστα μου την έδωσες εσύ, Nefelik, με την απορία σου.... Μπορεί να είναι ο πατέρας τους, μπορεί κάποιος άλλος, ο φωτογράφος ας πούμε, ή κάποιος που ούτε φανταζόμαστε! Θα δείξει!
Πάντως, το να μην σκοτώθηκε ο Αραβαντινός, είναι λίγο απίθανο, αφού ο παπούς Χατζηβασιλείου τον έθαψε κιόλας!
Εκτός αν ο παπούς είχε έρθει σε συνεννόηση μαζί του και είπε ψέμματα στους άλλους.... Πάντως ο Ρούσσος δεν το ξέρει αυτό, γιατί ήταν έντρομος στην ιδέα οτι θα βρεθεί εκεί το πτώμα του....
Fantina, το Πήλιο είναι η πιό αγαπημένη μου περιοχή, το βουνό των Κενταύρων! Είσαι πολύ τυχερή που μένεις εκεί!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:14 pm

Αν τελικά είναι ο Αραβαντινός τότε καλός πατέρας ήταν που παράτησε δυό παιδιά στην τύχη τους και μάλλον τότε ο Ρούσσος αγαθοεργία έκανε
Εγώ αν μιλάμε για κάποιον απ τα παλιά έχω άλλη μια σκέψη
Αν υποτεθεί οτι υπήρχε και κάποιος έβδομος που τράβηξε τη φωτογραφία και αν θυμηθώ οτι κάποτε ο Λευτέρης είπε οτι κάτι του θύμιζε η φωτο αποκλείουμε να είναι κάποιος δικός του;
Σήμερα με παραξένεψε που είπε στην Εύα φοβάμαι οτι θα ανακινηθεί η ιστορία του βουνού και θα σε χάσω.
Μήπως κι αυτός κρύβει κάτι ακόμη; Η μιλούσε απλά για την πιθανότητα να πάει φυλακή;

Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:19 pm

Εγω έχω καταλήξει σε δυο άλλους.

Ο ένας είναι ο Λαζαρίδης. Αν σκεφτείς ο άγνωστος τα βάζει με την Αντιγόνη, και φρόντισε τα λεφτά να πάνε όλα στον Αγγελο.Γιατί ουσιαστικά , ούτε τα λύτρα, αλλα ούτε και η εδέμ είναι ''της παρέας'' αλλα του Αγγελου, και αυτός που επωφελείται είναι αυτός.

Η άλλη περίπτωση, είναι κανας μπαμπάς του Χρήστου. Υποτίθεται τους ήξερε όλους αυτούς μιας και ήταν μαρτυρας της διαθήκης του λαζαρίδη, μαζί με τον Χατζητέτοιο.

Νομίζω οτι αυτός με τα διαμάντια βεβαια είναι διαφορετικό πρόσωπο.

Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 569 - Ημερομηνία 18-05-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:22 pm

Αν μιλάμε για δύο πρόσωπα τότε ο ένας κάνει παιχνίδι για να αποδοθεί δικαιοσύνη κι ο άλλος για να μη βγει η ιστορία πιο έξω αλλά να βρει και τα διαμάντια
Έχουν αφήσει τα πάντα ανοιχτά κι έτσι ελάχιστα συμπεράσματα μπορεί να βγάλει κανείς

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:23 pm

Μαλλον σαν πιθανοτητα το ελεγε γιατι ξερει οτι η αστυνομία ειναι πολυ κοντα.Οσο για τον αδερφο του Αρραβαντινου το τραβηξκτε πολύ μακρια το σεναριο :)
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:26 pm

Μόνο και για το Λαζαρίδη ισχύει αυτό που είπε η Soso για τον Αραβαντινό....
Δεν θα αναγνώριζε η Αντιγόνη τη φωνή του άντρα της στο τηλέφωνο?????
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:31 pm

Clarabelle έγραψε:
Αν τελικά είναι ο Αραβαντινός τότε καλός πατέρας ήταν που παράτησε δυό παιδιά στην τύχη τους και μάλλον τότε ο Ρούσσος αγαθοεργία έκανε
Εγώ αν μιλάμε για κάποιον απ τα παλιά έχω άλλη μια σκέψη
Αν υποτεθεί οτι υπήρχε και κάποιος έβδομος που τράβηξε τη φωτογραφία και αν θυμηθώ οτι κάποτε ο Λευτέρης είπε οτι κάτι του θύμιζε η φωτο αποκλείουμε να είναι κάποιος δικός του;
Σήμερα με παραξένεψε που είπε στην Εύα φοβάμαι οτι θα ανακινηθεί η ιστορία του βουνού και θα σε χάσω.
Μήπως κι αυτός κρύβει κάτι ακόμη; Η μιλούσε απλά για την πιθανότητα να πάει φυλακή;

οπα
το εχεις αυτο ,να μας βαζεις σε σκεψεις ....
κατσε το εχω ,
πως μπλεχτηκε ο Αποστολης με τα διαμαντια...απλα εκανε τον μεταφορεα ?
,και ο Μπελλος πως γνωριζε τον Στεφανο και μαλιστα εκανας δουλειες μαζι (βλ Μανο )
μηπως ειχαν οικογενειακες σχεσεις και καπου εκει ειδε φωτογραφια παρομοια ο Λευτερης σαν φιλος τους που ηταν .....
και καπου υπαρχει και ενας τριτος αδελφος ή πατερας ....(παναγια μου ,τι λεω ?)

οσο για τον Αραβαντινο αν ηξερε οτι κινδυνευε ,που κινδυνευε ,αφησε τα παιδια σε καλα χερια (χατζημπουκλα και Βενετη )
αυτοι το ηξεραν και απλως αφησαν τον Ρουσσο να νομιζει οτι αυτος το κανονισε (μου αρεσε αυτο ),
εκει θα δικαιολογησουν τον Ρουσσο και θα τα βρουν με τον Λουκα .

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:31 pm

Clarabelle έγραψε:
Αν μιλάμε για δύο πρόσωπα τότε ο ένας κάνει παιχνίδι για να αποδοθεί δικαιοσύνη κι ο άλλος για να μη βγει η ιστορία πιο έξω αλλά να βρει και τα διαμάντια
Έχουν αφήσει τα πάντα ανοιχτά κι έτσι ελάχιστα συμπεράσματα μπορεί να βγάλει κανείς
Τι σε κανει να πιστευεις οτι αυτος που απειλει την Αντιγονη θελει τα διαμαντια?αρα να τα παρει απο αυτον που τα εκλεψε της Νταίζης.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:33 pm

Ναι,βεβαια!
Αρα???????
Είναι ηλικιακά κάποιος κοντά στην παλιά παρέα (φωνη Κυρίτση),αλλά μη κεντρικό και γνωστό της μέλος!Πλην των έξι!
Αρα,αν θυμαμαι τις διαλέξεις της καπατσωμένης διανοιας-περπατημενης γυναικας-Αϊνστάιν του πεζοδρομίου- ο φωτογράφος????!!!!!
Υγ.Αν δεν θυμαμαι καλά,συγχωρέστε με,ο λόγος της βρίθει υψηλών και ακαταληπτων νοηματων ! Fskl

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τετ Μάης 18, 2011 11:35 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:34 pm

Μετά από τόσα χρόνια, και με δεδομένο ότι η Αντιγόνη πιστεύει ότι όλοι αυτοί έχουν πεθάνει, είναι πολύ πιθανό να μην τον αναγνώρισε, ειδικά αν ήταν ο Αραβαντινός, με τον οποίο φαντάζομαι ότι δεν είχαν τόσο στενές σχέσεις. Αλλά όποιος από τους δύο και να ήταν, θα μπορούσε και να αλλάξει τη φωνή του...

Όλα είναι πιθανά, αλλά
Σπόιλερ:
κρίνοντας και από τις περιλήψεις
μου φαίνεται πιο πιθανό να είναι ο Αραβαντινός. Clarabelle, αυτό για το Λευτέρη θα ήταν ενδιαφέρον, αλλά το ότι είχε πει ότι του θύμιζε κάτι η φωτογραφία, υποψιάζομαι ότι δεν θα το θυμούνται ούτε οι σεναριογράφοι. Εκτός κι αν διαβάζουν το forum και το ξαναθυμηθούν... sisi

Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένουν όλοι στο έβδομο άτομο. Η πιο απλή εξήγηση δεν είναι ότι θα μπορούσε να είναι ο Περικλής; Δεν θα ήταν λίγο περίεργο να φωνάξουν έναν ξένο φωτογράφο να τους φωτογραφήσει ενώ υπέγραφαν μια συμφωνία σιωπής; Ο πατέρας του Χρήστου θα μπορούσε να είναι, αλλά σίγουρα δεν θα είχε τόσο ενδιαφέρον να είναι αυτός ο πεθαμένος που δεν πέθανε τελικά, όσο θα είχε αν ήταν κάποιος από τους υπόλοιπους.

Πάντως απ’ ότι έχω καταλάβει αυτός που έχει τα διαμάντια είχε και τα λύτρα και τα επέστρεψε, και είναι διαφορετικό πρόσωπο από αυτόν που απειλεί την Αντιγόνη...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:37 pm

ετσι nefelik αλλος τρομαζει και αλλος εχει τα διαμαντια ....
παντως και οι δυο εχουν μια συμπαθεια με εναν περιεργο τροπο στην παρεα !!

παρεπιπτωντος εγινα Μυστικοφανακι Yess Yess

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:39 pm

Ο Ρούσσος σίγουρα έχει κάνει τις βρωμοδουλίτσες του
Όμως αυτό που μας έδειχναν ήταν αγάπη για το Λουκά κι αυτό δεν μπορεί κανένας να το αμφισβητήσει άσχετα αν υπήρχε και κάποιο είδος τύψεων στις ενέργειές του
Ίσως έγινε κάτι για να προστατευτεί ο Αραβαντινός που τον κυνηγούσε η ιντερπόλ
Απ την άλλη η συζήτηση ανάμεσα στο Στέφανο και το Λευτέρη που είδαμε προ ημερών ήταν τουλάχιστον περίεργη
Ο Αποστόλης ήταν παιδικός φίλος του Λευτέρη κι απ το ίδιο χωριό αν θυμάμαι καλά
Αυτό σημαίνει οτι θα πρέπει να γνώριζε και την οικογένειά του όπως και ο Λευτέρης την οικογένεια του Αποστόλη
Όμως ο Μπέλλος που ήταν αδελφός του Αποστόλη δεν αναγνώρισε κανέναν απ τη φωτογραφία ενώ του Λευτέρη κάτι του θύμισε
Νομίζω κάπου εκεί υπάρχει ένα μπέρδεμα
Και κάτι ακόμη. Όταν η Εύα τον είχε ρωτήσει στο νοσοκομείο αν υπάρχει κάποιος συγγενής για να ειδοποιηθεί είχε πει η μάνα μου πέθανε. Ο πατέρας του;

Η άλλη πιθανή εκδοχή είναι ο κλέφτης να είναι ο ίδιος ο Χρήστος. Αυτή θα μπορούσε να είναι μια ιδεώδης τιμωρία για τη Νταίζη. Ο μοναδικός άνθρωπος που αγαπάει κι εμπιστεύεται της την έκανε.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:44 pm

Αυτό για το Χρήστο,μ'αρεσει πάρα πολύ queen !
Και κολλάει τέλεια,νομίζω!
Εξηγούνται ΟΛΑ,ετσι!
Υγ.Αλλά να μην το 'χε καταλάβει η Ν Τ Α Ι Ζ Η Idea ??????
lmao lmao lmao
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:46 pm

Η λογικη λεει ο Περικλης τους φωτογραφησε αλλα ετσι χανονονται τα σεναρια για το 7ο ατομο που ηξερε τι εκανε η παλιοπαρεα .
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:46 pm

Έχω διαβάσει όλα τα σχόλια σας και τις σκέψεις σας. Είναι πράγματα τα οποία έχω σκεφτεί κι εγώ, οπόταν δεν θα τα επαναλάβω. Θα πω μόνο το εξής.
Στην περίληψη του τελευταίου επεισοδίου λέει ότι η Νταίζη καταλαβαίνει ποιός έχει τα διαμάντια και πηγαίνει και τον βρίσκει στο κρυσφήγετο του με ένα όπλο και τον σημαδεύει. Οπόταν, λογικά πάντα, αυτός που έχει τα διαμάντια είναι κάποιος που τον γνωρίζει η Νταίζη, οπόταν λίγο δύσκολο να τα έχει κάποιος "νεκρός". Εκτός πια κι αν εκτός από όλα τα άλλα τα ωραία που είπατε, είναι και μάντισσα! Αυτάα

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:51 pm

Και εγω ο Χρήστος θελω να ειναι που εκλεψε την Νταίζη.Θα είναι ομως?
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 18, 2011 11:55 pm

Rafoni, αυτός που απειλεί την Αντιγόνη είναι άλλος απ'αυτόν που έκλεψε τα διαμάντια. Είναι δυό διαφορετικά πρόσωπα.... Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η Νταίζη να κατάλαβε οτι ο Χρήστος της έκλεψε τα διαμάντια, και επέστρεψε τα λύτρα στην Εύα. Είναι γνωστό οτι ο Χρήστος αγαπούσε την παρέα, την Εύα ιδιαίτερα, και φυσικά το γιό του Στέφανου..... Και ο λόγος που θα έκανε κάτι τέτοιο, δεν είναι για να της τη φέρει, αλλά για να την προστατέψει, υποτίθεται, απ'την ίδια της την πλεονεξία, και για να μην βλάψει κι άλλους με τους εκβιασμούς της.... Τώρα αν η Νταίζη τον κατάλαβε, θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς θα αντιδράσει! Το ότι τον σημαδεύει με πιστόλι, δείχνει ήδη τις διαθέσεις της! Πιστεύω ομως οτι θα της εξηγήσει, και θα τα βρούνε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης