Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

+22
Cancoon
Ioanna T
alex1
ΣΨ1
zeta88
roria
gxnel
dm10811
kapetanissa
Eya-8ea
marakii
fantina
alkisti
trelli petrakitsa
Καρ-Mik
evaki16
polykarpos
JESSIE
soso
evanna
loukitsa
Clarabelle
26 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 42
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Πεμ Μάης 19, 2011 11:43 pm

μωρε εχει ιδρυσει σχολη η Νταιζαρα και εχει και υψηλη βαση....βγηκε και ο Ρουσσος περιοδεια να μας δειγματισει τουσ εκβιασμους και τις απειλες του...να καταστρεψει τους παντες γιατι ο Λουκας τολμησε να τα βαλει μαζι του....αι σιχτιρ Ρουσσο...αι σιχτιρ....


ειχαμε και την παρακολουθηση του γοη/..μια της γειτονιας..... Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 960514 ποσο γλειωδης και τραγικος!!!!!δεν συμφωνω με την παρακολουθηση και ετσι και τους προλαβαινε η Μαριλου θα γινοταν ο χαμος του Κυριου....αλλα και η Μαριλου ντυθηκε στολιστηκε πηγε στο λιγο αμφιβολου επιπεδου μπαρ για να βρει τον πεφτουλα γκομενο της....α ρε Μαριλια ΞΥΠΝΑΑΑ!!!!!και Ευα μου η συμπεριφορα του Θανου ειναι κλασικη συμπεριφορα τετοιου αντρα... Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 785784


σοκαρισμενη η Μελιτα σημερα....πωπω δεν την σκεφτεται ο μπαμπας της και την βρηκε μεγαλο κακο....την εκθετει στην κοινωνια...τι θα πει στον κυκλο της???ρε κοπελια εσυ δεν ησουν που μονο αφισα δεν ειχες κανει την λιστα που καιει τον Στεφ και βροντοφωναζες οτι κρατας την τυχη του στα χερια σου????κατα τα αλλα οι αλλοι ΑΔΙΚΑ θα σε κατηγορησουν ε?και αυτο που της ειπε η Αμαλια ηταν ανεκδοτο ε?να πεσει για υπνο για να σταματησει να σκεφτεται???ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΤΙ ΣΑΙΝΙ ΕΙΝΑΙ...... Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 852852

πολυ ωραια η σκηνη Ρουσσου-Στεφ απο τις καλυτερες σημερα!
ωραια η σκηνη Ερι-Λουκας-Στεφ...εδειξε η Ερι την αγαπη και την αγωνια της για τον Στεφ..τρυφερη σκηνη Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 226538 και η μαζωξη στο σπιτι της Ερις μ αρεσε....

πολυ μου αρεσαν οι σκηνες Νορας-Λουκα...ηταν μες στην γλυκα το Νορακι σημερα
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 226538


Σκεφτεται και η Νταιζη σημερα...οκ θα αλλαξεις επαγγελμα το καταλαβαμε...συμφωνω οτι αλλος τους επλασε και αλλους τους .....!!η Νταιζη γεννηθηκε για να συναντησει ενα σκυλακι?εγω νομιζα οτι γεννηθηκε για την καταστροφη!!!!!!!και την πιανει και παραπονο...δεν μπορει να την αντεξει την αδικια της ζωης η Νταιζη...που οι της υψηλης κοινωνιας εχουν τα λεφτα τις διασυνδεσεις και την ωραια εικονα....οπως ειπες Νταιζη αλλος τους επλασε και αλλους τους .....!


μετριο απο μενα!!!!!

kapetanissa
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 195890
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Μάης 19, 2011 11:51 pm

gxnel έγραψε:μωρε εχει ιδρυσει σχολη η Νταιζαρα και εχει και υψηλη βαση....βγηκε και ο Ρουσσος περιοδεια να μας δειγματισει τουσ εκβιασμους και τις απειλες του...να καταστρεψει τους παντες γιατι ο Λουκας τολμησε να τα βαλει μαζι του....αι σιχτιρ Ρουσσο...αι σιχτιρ....


ειχαμε και την παρακολουθηση του γοη/..μια της γειτονιας..... Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 960514 ποσο γλειωδης και τραγικος!!!!!δεν συμφωνω με την παρακολουθηση και ετσι και τους προλαβαινε η Μαριλου θα γινοταν ο χαμος του Κυριου....αλλα και η Μαριλου ντυθηκε στολιστηκε πηγε στο λιγο αμφιβολου επιπεδου μπαρ για να βρει τον πεφτουλα γκομενο της....α ρε Μαριλια ΞΥΠΝΑΑΑ!!!!!και Ευα μου η συμπεριφορα του Θανου ειναι κλασικη συμπεριφορα τετοιου αντρα... Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 785784


σοκαρισμενη η Μελιτα σημερα....πωπω δεν την σκεφτεται ο μπαμπας της και την βρηκε μεγαλο κακο....την εκθετει στην κοινωνια...τι θα πει στον κυκλο της???ρε κοπελια εσυ δεν ησουν που μονο αφισα δεν ειχες κανει την λιστα που καιει τον Στεφ και βροντοφωναζες οτι κρατας την τυχη του στα χερια σου????κατα τα αλλα οι αλλοι ΑΔΙΚΑ θα σε κατηγορησουν ε?και αυτο που της ειπε η Αμαλια ηταν ανεκδοτο ε?να πεσει για υπνο για να σταματησει να σκεφτεται???ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΤΙ ΣΑΙΝΙ ΕΙΝΑΙ...... Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 852852

πολυ ωραια η σκηνη Ρουσσου-Στεφ απο τις καλυτερες σημερα!
ωραια η σκηνη Ερι-Λουκας-Στεφ...εδειξε η Ερι την αγαπη και την αγωνια της για τον Στεφ..τρυφερη σκηνη Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 226538 και η μαζωξη στο σπιτι της Ερις μ αρεσε....

πολυ μου αρεσαν οι σκηνες Νορας-Λουκα...ηταν μες στην γλυκα το Νορακι σημερα
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 226538


Σκεφτεται και η Νταιζη σημερα...οκ θα αλλαξεις επαγγελμα το καταλαβαμε...συμφωνω οτι αλλος τους επλασε και αλλους τους .....!!η Νταιζη γεννηθηκε για να συναντησει ενα σκυλακι?εγω νομιζα οτι γεννηθηκε για την καταστροφη!!!!!!!και την πιανει και παραπονο...δεν μπορει να την αντεξει την αδικια της ζωης η Νταιζη...που οι της υψηλης κοινωνιας εχουν τα λεφτα τις διασυνδεσεις και την ωραια εικονα....οπως ειπες Νταιζη αλλος τους επλασε και αλλους τους .....!


μετριο απο μενα!!!!!

kapetanissa
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 195890
Επιτελους και περιμενα πως και πως!!!!!!!! oscar Παρε ενα οσκαρ απο μενα να σου βρισκεται!!!!

ηταν μες στην γλυκα το Νορακι σημερα

Συμφωνω!!!!!!!Εκει που μιλουσε στο ψιχουλακι ηταν inlove Θα βγει λεει απο το κοιλακι της με αθλητικο παππουτσι η ετοιμοπολεμη!!!!!! Love

Οσο για τη Νταιζη εγραψες!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Μάης 20, 2011 12:03 am

kapetanissa, δεν είναι μόνο που γελάω όταν διαβάζω τους σχολιασμούς σου, είναι που μαζί με αυτό σκέφτομαι, αναλύω και ονειρεύομαι. Μέχρι τώρα μόνο βιβλία είχαν τέτοια επίδραση πάνω μου!
Προσγειώνομαι στο επεισόδιο. Για μένα υπάρχουν δύο ειδών πολύ καλά επεισόδια. Εκείνα που σχεδόν όλες οι σκηνές τους είναι ενός επιπέδου και πάνω από πλευράς ενδιαφέροντος και αρτιότητας και εκείνα που είναι μεν άνισα, αλλά οι καλές σκηνές τους μου αρέσουν τόσο, ώστε να αντισταθμίζουν τις αδιάφορες. Το σημερινό το κατατάσσω στη δεύτερη κατηγορία, οπότε το ψήφισα πολύ καλό.
Είχε σκηνές- κέντημα με κορυφαία τη σκηνή Στέφανου-Ρούσσου. Γεύση από τα παλιά και εξαιρετικό διδακτικό υλικό για σχολή υποκριτικής.
Απόλαυση και οι σκηνές Ρούσσου-Λευτέρη και Ρούσσου- Εύας- Αγγέλας.
Η πιο αγαπημένη μου ανήκει επίσης στις πολύ καλοπαιγμένες. Χάρμα ιδέσθαι. Η αγωνία της Εριέττας να μην πάθει κάτι ο Στέφανος, ό,τι χειρότερο μπορεί να της συμβεί δηλαδή, φαινόταν στα μάτια της, στο τρέμουλο της φωνής της, στην αδιαφορία της για την εικόνα που θα έδειχνε στο Λουκά και φυσικά για το δημόσιο ρεζιλίκι αν ανακαλούσαν. Ο τρόπος που κι εκείνος την κοιτούσε, που αστειεύτηκε λέγοντάς της παράλληλα ό,τι λαχταρούσε να ακούσει, που την αγκάλιασε, αλλά και που προσπαθούσε να την καθησυχάσει μαζί με το Λουκά φανερώνουν την απόσταση που έχει ήδη διανυθεί μέσα του, ακόμα κι από τη στιγμή που έγιναν ζευγάρι.
Τα όσα είπε αργότερα ο Λουκάς στη Νόρα για το θέμα με ξένισαν, αλλά πολλοί άντρες κλειδώνουν βλέποντας μια γυναίκα να εκδηλώνει τα συναισθήματά της χωρίς φίλτρα και κορδέλες, ειδικά αν αυτή είναι η αδερφή τους. Η Νόρα που ως γυναίκα σκαμπάζει πιο πολύ από λεπτεπίλεπτες συναισθηματικές αποχρώσεις δεν "μάσησε". Εξάλλου, προσωπικά δεν είμαι της τρανσυλβάνιας σχολής στον έρωτα και δεν τον συνδέω ούτε με ξυράφια, ούτε με κατσαβίδια, ούτε με τιρμπουσόν. Μόνο με την ακατανίκητη επιθυμία να μοιραστείς τα πάντα με έναν άνθρωπο, επειδή ο,τιδήποτε άλλο σου είναι απλώς αδιανόητο.
Και οι λουκονορικές σκηνές απόψε ήταν γλυκύτατες και πολύ-πολύ φυσικές.
Όσο για το εφάμιλλο με την απόβαση στη Νορμανδία σχέδιο της Εύας με έχετε καλύψει. Πάντως μετά από καιρό την είδα να αντιδρά σαν ερωτευμένη γυναίκα στη σύνοδο κορυφής, μαζί με την Εριέττα. Όπου οι άντρες, κλασικά, κατεβάζουν το κεφάλι κι ορμάνε με τα πανιά φουσκωμένα από τον κοπανιστό αέρα των μεγάλων ιδεών. Οι γυναίκες, επίσης κλασικά, πιο ευαίσθητες στα επερχόμενα και ταυτόχρονα πιο γήινες προσπαθούν να τους συγκρατήσουν. Συνήθως επαληθεύονται. Ας ελπίσουμε να μη συμβεί κι εδώ.
Να εξάρω τέλος τη συγκινητική σκηνή όπου η Μελίτα ούτε για μια στιγμή δεν σκέφτηκε τον εαυτό της !!! και διαρκώς ανησυχούσε για το τι θα μπορούσε να συμβεί στο Στέφανο. Ο οποίος με επαγγελματική αταραξία ανέφερε στο Ρούσσο το ενδεχόμενο οι θιγόμενοι από τις αποκαλύψεις του να μακελλέψουν την οικογένειά του. Καμιά έκπληξη. Κάθε απόλυτος επιδαπέδιος όταν ξεφουσκώνει πάει στην ανακύκλωση.
jessie, fantina : respect :
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από zeta88 Παρ Μάης 20, 2011 12:47 am

Σήμερα είχαμε ωραίες σκηνές Νόρας-Λουκά Love! Love! Η Νόρα έχει ανασφάλειες αλλά πάλι πολύ γρήγορα το προσπεράσαμε..Ας θυμηθεί έστω ο Λουκάς από μόνος του την επόμενη φορά την κοράκλα του, να μη του την θυμίζει συνέχεια η Νόρα..
Με την άποψή του πάντως για τη σχέση Εριέττας-Στέφανου συμφωνώ - κι εγώ κάπως έτσι τη βλέπω..
Ωραίος και στο γραφείο που προσπαθεί να κρατηθεί ψύχραιμος όταν έμαθε ότι δε θα γίνει η εκταφή..
Τώρα μέχρι να γίνει η εκταφή θα αρχίσουν πάλι τις περιπολίες στο νεκροταφείο;;
Με το σχέδιο της Εύας δε συμφωνώ-ακόμα και να καταφέρει η Εύα να αποδείξει στη Μαρίλια τι είναι ο Θάνος και πώς φέρεται δε νομίζω ότι θα έχει κάποιο αποτέλεσμα. Τόσο που επιμένει η Μαρίλια τώρα τελευταία να μην ανακατεύονται στη ζωή της, άμα μάθει κι αυτό...
Ο Θάνος δεν είδε την Εύα έξω από το σπίτι του με το Λευτέρη;; Δεν την αναγνώρισε;;
Η Νταίζη δεν μπορεί να το χωνέψει που κάποιοι έχουν βρει καλύτερο τρόπο να βγάζουν τόσο χρήμα.. xixixi
Η Αμαλία συνειδητοποιεί κάθε μέρα όλο και περισσότερο ότι τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο και φοβάται για το πού θα φτάσουν..Και σ' αυτό το στρατόπεδο είναι μόνη της..Απ'τη μεριά του Λουκά έχουν το δίκιο με το μέρος τους και παλεύουν όλοι μαζί ενωμένοι στηρίζοντας ο ένας τον άλλο, ενώ η Αμαλία προσπαθεί μόνη της να σώσει ό,τι μπορεί (αφού ο Ρούσσος δεν κάνει πίσω κι αν περιμένει απ'τη Μελίτα σώθηκε..) και ξέρει ότι είναι με το μέρος του άδικου κάτι που κάνει πιο δύσκολη τη θέση της, αφού δεν μπορεί να κατηγορήσει τον αντίπαλο, ούτε να παλέψει και να διεκδικήσει κάτι..
Ο Ρούσσος συνεχίζει τις επισκέψεις και τις απειλές και στους υπόλοιπους της παρέας..
Μ'αρέσει που Λευτέρης και Στέφανος δεν κάνουν πίσω!!
Φοβερός ο Παναγιώτης στο τέλος με τον καφέ!! Ο πρώτος αθώος, όμως,που την πλήρωσε..


Eya-8ea έγραψε:
Υ.Σ : Πως και η Μελιτα σημερα δε κατηγορησε για ολα παλι την Εριεττα????Μου κανει εντυπωση...
Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 752185
.[/b][/color]

Ναι κι εμένα μου έκανε εντύπωση..Κάτι μου 'λειπε απ' το επεισόδιο..Αλλά την ανέφερε στα προσεχώς και ησύχασα, πήραμε τη δόση μας και σήμερα, έστω και για λίγα δευτερόλεπτα..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Μάης 20, 2011 12:52 am

Θα κανω κι εγω τον σχολιασμο μου,αν και τα ειπατε μια χαρα ολες.Με τις
περισσοτερες συμφωνω και πανω κατω τα ιδια θα πω,αλλα πριν αρχισω,
να πω μια ενσταση μου!!
Τι σας φταιει αυτη η εξοχη τζαμαρια;;;;;;;;;;;;;εεεεεεεε τι σας φταιει;;;;;;
Μα ειναι δυνατον να εχουν στη διαθεση τους τετοιο σπιτι με τετοια τζαμαρια
και να κανουν γυριματα στον καναπε καπετανισα μου;;;;;;;;;;;;;;;;
Κι αλλες σκηνες λοιπον μπροστα στην τζαμαρια με θεα πισινα και Σαρωνικο μαζι!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Παρ Μάης 20, 2011 1:21 am

Ας πω και εγω λίγα πραγματάκια για το σημερινό!!!!!

Αρχικά θα πω οτι ψήφισα ΜΕΤΡΙΟ.
Και συνεχίζω!!!!!ο εκφοβισμός του Ρούσσου στον Στεφ,δεν έπιασε.Και μετά πήρε αμπάριζα τους υπόλοιπους.Παιζει το τελευταίο του χαρτι,πριν γίνει η εκταφή.
Αλλά η απόφαση πάρθηκε!!!!!ο Ρούσσος μπλοφάρει.Ελπίζω να είναι έτσι.Όχι μόνο για την επερχόμενη φυλακιση Στεφ και Λευτέρη,αλλά φυσικά ο κίνδυνος που υπάρχει να την πληρώσει κάποιο μέλος απο την οικ.του Ρούσσου.Είναι κρίμα να πληρώσουν οι αθώοι!!!!!!!!!

Και συνεχίζω με την Ευα!!είναι ρίσκο αυτό που έκανε σήμερα και αυτό που θα κάνει στα επόμενα επεισόδια,και αρχίζουμε με το αυριανό!!!!!!!
Αλλά την καταλαβαίνω απόλυτα.Έχει καταλάβει τι αλήτης ειναι ο Θανασάκης,και θέλει να προστατεύσει την κόρη της.Βλέπει και πολλές ομοιότητες με το δικό της βίο.Και όταν είσαι παθών,κατανοείς,και αντιλαμβάνεσαι αλλιώς κάποιες καταστάσεις.Εύχομαι ο Θανασάκης να φάει τα μούτρα του.Πάνω απο όλα για την Μαρίλια!!!!!!

Σήμερα ο Λουκάς μίλησε στην Νόρα για τα συναισθήματα που νοιώθει η αδερφή του για τον Στεφ και πόσο δυνατά είναι.
Αλλά ο Στεφ,δεν δείχνει κάτι τέτοιο,δεν κόβει φλέβα για εκείνη.Ξέρουμε τι ένοιωθε για την Μελ,αλλά στα πατώματα,με την εννοια πως εκδήλωνε τα συναισθηματα του,δεν την είδαμε.Είναι ενας συγκρατημένος άνθρωπος,στην χαρά,στην λύπη,σε κάθε συναίσθημα,βαθύ,και δυνατό,δεν τον έχουμε δει να εκδηλώνεται,όπως η πλειοψηφία κάποιων!!!!!!Κάθε άνθρωπος δεν εκδηλώνεται με τον ίδιο τρόπο,αυτό δεν σημαίνει οτι δεν αγαπάει δυνατα!!!!

Για τον επαγγελματικό προσανατολισμό της Νταίζης δεν θα σχολιάσω.

Και έχουμε και την έλευση της Λουκανορικής μπέμπας.Άντε με το καλό παιδιά!!!!Ωραίο όνομα θα της δώσουν,απο ότι άκουσα.

Σοφάκι μου,υπέροχα τα σχολια σου,και οι στίχοι!!!!!!!!
Flkia

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Μάης 20, 2011 1:31 am

alex1 έγραψε:Ας πω και εγω λίγα πραγματάκια για το σημερινό!!!!!

Αρχικά θα πω οτι ψήφισα ΜΕΤΡΙΟ.
Και συνεχίζω!!!!!ο εκφοβισμός του Ρούσσου στον Στεφ,δεν έπιασε.Και μετά πήρε αμπάριζα τους υπόλοιπους.Παιζει το τελευταίο του χαρτι,πριν γίνει η εκταφή.
Αλλά η απόφαση πάρθηκε!!!!!ο Ρούσσος μπλοφάρει.Ελπίζω να είναι έτσι.Όχι μόνο για την επερχόμενη φυλακιση Στεφ και Λευτέρη,αλλά φυσικά ο κίνδυνος που υπάρχει να την πληρώσει κάποιο μέλος απο την οικ.του Ρούσσου.Είναι κρίμα να πληρώσουν οι αθώοι!!!!!!!!!

Και συνεχίζω με την Ευα!!είναι ρίσκο αυτό που έκανε σήμερα και αυτό που θα κάνει στα επόμενα επεισόδια,και αρχίζουμε με το αυριανό!!!!!!!
Αλλά την καταλαβαίνω απόλυτα.Έχει καταλάβει τι αλήτης ειναι ο Θανασάκης,και θέλει να προστατεύσει την κόρη της.Βλέπει και πολλές ομοιότητες με το δικό της βίο.Και όταν είσαι παθών,κατανοείς,και αντιλαμβάνεσαι αλλιώς κάποιες καταστάσεις.Εύχομαι ο Θανασάκης να φάει τα μούτρα του.Πάνω απο όλα για την Μαρίλια!!!!!!

Σήμερα ο Λουκάς μίλησε στην Νόρα για τα συναισθήματα που νοιώθει η αδερφή του για τον Στεφ και πόσο δυνατά είναι.
Αλλά ο Στεφ,δεν δείχνει κάτι τέτοιο,δεν κόβει φλέβα για εκείνη.Ξέρουμε τι ένοιωθε για την Μελ,αλλά στα πατώματα,με την εννοια πως εκδήλωνε τα συναισθηματα του,δεν την είδαμε.Είναι ενας συγκρατημένος άνθρωπος,στην χαρά,στην λύπη,σε κάθε συναίσθημα,βαθύ,και δυνατό,δεν τον έχουμε δει να εκδηλώνεται,όπως η πλειοψηφία κάποιων!!!!!!Κάθε άνθρωπος δεν εκδηλώνεται με τον ίδιο τρόπο,αυτό δεν σημαίνει οτι δεν αγαπάει δυνατα!!!!Για τον επαγγελματικό προσανατολισμό της Νταίζης δεν θα σχολιάσω.

Και έχουμε και την έλευση της Λουκανορικής μπέμπας.Άντε με το καλό παιδιά!!!!Ωραίο όνομα θα της δώσουν,απο ότι άκουσα.

Σοφάκι μου,υπέροχα τα σχολια σου,και οι στίχοι!!!!!!!!
Flkia

Eυχαριστω alex μου Flkia
Μα τι κακος ανθρωπος εισαι κι εσυ πια και αναφερομαι στα υπογραμισμενα.Απο κατι τετοια πιανονται
οι fan κι εσυ δεν τους αφηνεις καμμια ελπιδα,η οποια πεθαινει η ατιμη τελευταια μην το ξεχναμε!
Εβαλε και το χερι του σημερα ο Στεφ γυρω απ την μεση της Εριεττας,δηλ τοβγαλε απ την τσεπη του χαχαχαχα
και παει κι αυτο.Οχι πες μου τωρα απο που θα πιαστουνε!
Ααααααααααααααα το 566 ηταν το επ που τελικα η Μελ εγινε ρομπα ξεκουμπωτη!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Μάης 20, 2011 1:33 am

Καλε τι να σχολιασω τωρα που μου ηρθε η κατραπακια συννεφο με το που ειδα
τρειλερ και την σκηνη Εριεττας και Μελ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ωχ παναγια μου τι πηγαδι ειναι τουτο πουχει πεσει η μελ;;;;Μα να μην εχει
πατο;;;;;;;;;;;;;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 20, 2011 9:55 am


Ας πω κι εγώ δυό λόγια

Είναι κρίμα που σε ένα σχολιασμό έχουν ψηφίσει ίσα ίσα 31 άτομα όταν πέρσι φτάναμε τους 120-130 ψήφους. Αυτό δείχνει οτι το ενδιαφέρον έχει εξανεμιστεί. Δεν χρειαζόταν να δω τα νούμερα να κατρακυλούν για να το καταλάβω.

Το επεισόδιο ήταν απλά αδιάφορο και σε ορισμένα σημεία εκνευριστικό

Κρατάω τέσσερις σκηνές που ήταν ερμηνευτικά καλές και μου έδωσαν αντιφατικά συναισθήματα

Την σκηνή Ρούσσου Λευτέρη

Ο Ρούσσος κάνει κατά μέτωπον επίθεση και παίρνει η μπάλα το Λευτέρη που στην προκειμένη περίπτωση είναι παράπλευρη απώλεια. Αποτελεί απλά μοχλό πίεσης για να σταματήσει ο Λουκάς τις ενέργειές του. Ας πούμε οτι ο Λευτέρης πράγματι δεν είναι σε κάτι άλλο ανακατεμένος. Τότε πληρώνει πολύ ακριβά το γεγονός οτι ερωτεύτηκε την Εύα και δεν τους πήρε παραμάζωμα όταν ήρθε να εκδικηθεί. Πληρώνει την εντιμότητά του να μη χτυπήσει αδιακρίτως αλλά να ζητάει μόνο τον ένοχο. Αν τελικά δεν κρύβει τίποτα τότε είναι ο μόνος που έχει όλα τα δίκια με το μέρος του. Του χρωστάει ο Ρούσσος έστω και έμμεσα, δεν χρωστάει αυτός. Ο Λευτέρης σε αντίθεση με όλους τους άλλους δεν είχε ούτε συνεργασία μαζί του ούτε είχε ευεργετηθεί κάποτε απ αυτόν

Τη σκηνή Ρούσσου Στέφανου

Εδώ το είδα εντελώς διαφορετικά απ όσες σχολίασαν. Ας πούμε και πάλι οτι ο Στέφανος δεν κρύβεται πίσω απο τίποτα και απλά θέλει να ξεμπερδεύει με τα μπλεξίματά του και να πάει τη ζωή του παρακάτω. Καλώς πιέζει το Ρούσσο. Πόσο μικρόψυχο είναι όμως να τον εκβιάζει λέγοντάς του οτι το κύκλωμα τιμωρεί όσους μιλούν και οτι τους ειδοποίησε για να τον σταματήσει; Εκβιάζει μια κατάσταση λέγοντάς του οτι βάζει σε κίνδυνο μαζί μ αυτόν τη γυναίκα το παιδί και το εγγόνι του; Ποιός; Αυτός που μέχρι χθες έλεγε οτι είναι ερωτευμένος μ αυτή την κόρη; Όσο κι αν τον έχει απογοητεύσει δεν του έκανε κακό για να υποθέσω οτι η αγάπη έγινε μίσος. Διαγράφοντας το παρελθόν του διαγράφει τον εαυτό του. Τόσο απλά. Λίγος για άλλη μια φορά.

Τη σκηνή Ρούσσου Εύας Αγγέλας

Οσμή πρώτου κύκλου τότε που υπήρχαν μεταξύ τους δυνατές σκηνές. Θλιβερό το γεγονός οτι στο βωμό κάποιου ρεβανσισμού ίσως, σταματήσαμε να βλέπουμε σκηνές με τους δύο ηθοποιούς. Ακόμη και χθες παρίστατο η Αγγέλα όπως σε όλες της σκηνές της Εύας τελευταία είτε είναι με το Λευτέρη είτε με όποιον άλλο προσπαθούν να μην της δώσουν διαλόγους τη στιγμή που παρακολουθούμε ολόκληρα πεντάλεπτα με ανούσιες ή επαναλαμβανόμενες σκηνές άλλων ηρώων. Στην Εδεμούλα οι αυτόφωτοι δεν ειναι αποδεκτοί.

Την παρακολούθηση του Θάνου.

Στο ρόλο του ο κύριος Αλαφούζος μου μοιάζει ταιριαστός. Βγάζει το απωθητικό του άντρα που νοιάζεται μόνο για την καλοπέρασή του δεν είναι τυχαίο που τον χαρακτηρίσατε πέφτουλα αλλά επιφυλάσσομαι να εκφέρω γνώμη αργότερα. Νομίζω οτι κι αυτός απλά μπαίνει στα μυστικά με τη μεσολάβηση της Εύας για να εμπλακεί με κάποιες άλλες ιστορίες κατά την προσφιλή τους συνήθεια.

Νομίζω οτι η Εύα σ αυτή τη φάση απλά ήθελε να μαζέψει πληροφορίες και κανένα σχέδιο δεν είχε όταν τον ακολούθησε στο μπαρ. Η αντίδρασή του στην εμφάνισή της βέβαια θα πυροδοτήσει τις εξελίξεις υποθέτω. Στο σύνολό του το σχέδιο έχει μια γελοιότητα που συναγωνίζεται επάξια το σχέδιο της Δάφνης. Είναι τραγικό που στάθηκα τρία χρόνια να δω αυτή την ηρωίδα να ζει κάτι ολόκληρο και να βρίσκει τις ισορροπίες της για να μου τη δείξουν τελικά γιαγιά με χίλια προβλήματα. Δεν την είδα ποτέ να συμβιώνει με ένα σύντροφο ισότιμα και ευτυχισμένα όπως όλους ανεξαιρέτως τους άλλους ήρωες. Δεν την είδα να ζει καμιά ολόκληρη χαρά (αν εξαιρέσω την αγορά της γης που κι αυτήν την γιόρτασε μόνη) και για άλλη μια φορά τη βλέπω σε μια ακραία κατάσταση. Άλλος ένας ανάποδος καθρέφτης που τελικά είναι παραμορφωτικός γιατί στην δική της περίπτωση η εγκυμοσύνη δεν προέκυψε απ τη σχέση της με παντρεμένο αλλά με ένα νεαρό παιδί Τη γελοιότητα να μου δείχνουν την ίδια ώρα που η συνομίληκη γίνεται μητέρα την Εύα να γίνεται γιαγιά ας μη την σχολιάσω καλύτερα. Τι κι αν μου πουν στο τέλος οτι θα ζήσει με το Λευτέρη. Αυτό που παρακολούθησα εγώ τρία χρόνια ήταν μια ατελείωτη μοναξιά. Πως το λέει το τραγούδι; Ζωή που δεν μοιράζεται είναι ζωή χαμένη. Αυτό μου έδειξαν εμένα. Το στοίχημα της Εύας χάθηκε και πια δεν υπάρχει χρόνος να το κερδίσουν.

Διαβάζοντας για άλλη μια φορά αυτά που έγραψα διαπιστώνω έναν κουβά αν και υποθέσεις. Τελικά αυτό είναι το πρόβλημα των μυστικών. Μια ανάσα πριν το τέλος τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο. Πως να ταυτιστεί κανείς με ήρωες που φτάνουν στο φινάλε της διαδρομής τους κι ακόμη δεν ξέρει τα κίνητρά τους; Διαπιστώνω ακόμη οτι όλα μου τα σχόλια αφορούν ήρωες έξω απ την παρέα της φεγγαρόπετρας η οποία έχει αρκεστεί σε ρόλο κομπάρσου ή έστω μοχλού στην περίπτωση του Λουκά (μήπως να τον λέω βασιλικό σύζυγο μιας και η βασιλομήτωρ οσονούπω γεννά τη Ρεγγίνα) και εσχάτως της Εύας που σπρώχνουν τις εκτός παρέας εξελίξεις.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Παρ Μάης 20, 2011 1:01 pm

Βλέποντας στο ff το επεισόδιο(και περνώντας φυσικά τη Μελίτα,που αν κρίνω από τους σχολιασμούς πάλι πέταξε μαργαριτάρια,και τη Γυναίκα-Είδωλο,την Το-καλύτερο-πανεπιστήμιο-είναι-το-πεζοδρόμιο,που αν κατάλαβα καλά πάλι κάτι έλεγε για να αποσπάσει το θαυμασμό μας)μου έμειναν τα εξής...

-Αν τελικά ο Λευτέρης είναι τόσο καθαρός όσο δείχνει,είναι πραγματικά μεγάλο θύμα.Δίνεται ολόψυχα στη σχέση του για να επιδίδεται τα βράδια σε παρακολουθήσεις,να περιμένει έξω από κ@@@μπαρα(kapetanissa
: respect : )την αγαπημένη του ξέροντας ότι πιθανότατα την μπανίζουν εκεί μέσα,ουχί μόνο ο γεροντολάγνος αλλά πάσης φύσεως ύποπτοι ανώμαλοι.Τον απασχολεί η απειλή της φυλακής και οι ανοιχτοί λογαριασμοί με το παρελθόν του,έγνοιες που δε φορτώνει σε κανένα,και αντί να ηρεμήσει δέχεται απειλές για χάρη μιας παρέας που,όσο κι αν την αγαπώ,θεωρώ πως τον έχει στο περιθώριο.Μόνο η Εριέττα τον σκέφτηκε,ενώ ο Λουκάς,που στον πρώτο κύκλο έκλαιγε όταν έβλεπε την Εύα δυστυχισμένη,τον αντιμετωπίζει ως αναλώσιμο υλικό ελέω Σταυροφορίας.

-Στα πλαίσια του επικού σχεδίου,να πω ότι όσο και αν καίνε σεναριακά την Εύα ακόμα και αυτή την ιστορία την είδα με ενδιαφέρον(πολύ περισσότερο από τις-μακροσκελέστερες-εξόδους Στέλλας-Ρούσσου)χάρη στο ταλέντο των εμπλεκόμενων(πειστικότατος και ο κ.Αλαφούζος ως pervert),η γιαγιά δε στο μπαρ πανέμορφη! Love!

-Γλυκύτατη η Έρι στην ανησυχία της και αγαπώ το νεοσυσταθέν ζευγάρι και ελπίζω τα λόγια του Λουκά περί μονόπαντου να μην είναι ''απόλυτα''παραθυράκια,πράγμα βεβαίως που δε συνάδει με το ότι ο πρώην απόλυτος δίνει στεγνά τον παρολίγο πεθερό αλλά μιλώντας για συνέπεια.... pillow.Παρότι γλυκιά ωστόσο,και μένα η στάση του Στέφανου απέναντι στην Εριέττα μου φάνηκε ελαφρά συγκαταβατική,λίγο''Πόσο με αγαπάς και ανησυχείς,το εκτιμώ αλλά ηρέμησε και άκου τον έμπειρο''.Ούτε εγώ συντάσσομαι με τα τρανσυλβανικά(Roria gelio )αλλά λίγη περισσότερη επιμέλεια γι'αυτό το ζευγάρι δε βλάπτει.

-Γλυκές και αληθοφανείς επιτέλους οι Λουκανορικές σκηνές,η ιδέα του μαξιλαριού που θα έρθει στον κόσμο δεν έχει υποχωρήσει ακόμα όμως,κάτι η αδιαφορία του πατέρα,κάτι το εμφανώς τετράγωνο της κοιλιάς ώρες ώρες...Πολύ όμορφο πάντως και κάτι από παλιά το καληνύχτισμά τους. Love!

Κατά τα άλλα προσυπογράφω τις ακούραστες αγαπημένες,ειδικά για το ''καλές ερμηνείες,άνισες σκηνές''.
kapetanissa,soso,Clarabelle oscar συνεχώς και αδιαλείπτως!

Υ.Γ.Υπάρχει περίπτωση να ξέρει η Νταίζη τι θα πέσει στην εξεταστική?
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 20, 2011 1:06 pm

Από το επεισόδιο αξίζουν τα εξής σημεία που σχετίζονται με όσα θα δούμε στο μέλλον σχετικά με την σύγκρουση Λουκά Ρούσσου.
Όταν ο Ρούσσος ρώτησε τον Στέφανο, αν ό,τι κάνει το κάνει για την Εριέττα, ο Στέφανος δεν απάντησε.
Επίσης ο Στέφανος κατάλαβε, κάπως αργά είναι η αλήθεια, ότι ένας άνθρωπος που έρχεται σε απόγνωση (όπως ο Ρούσσος εν προκειμένω μετά που έμαθε για την διαρροή της πληροφορίας του τόπου ταφής του Αραβαντινού) δεν αντιδρά με βάση την κοινή λογική. Αν η κοινή λογική λέει ότι ο Ρούσσος θα φοβηθεί το κύκλωμα και δεν θα κάνει τίποτα, οι απέναντι έπρεπε να το θεωρήσουν πιθανότατο αν όχι δεδομένο ότι ο Ρούσσος θα τα παίξει όλα για όλα. Με την σημερινή του μπλόφα ότι το κύκλωμα ήδη απειλεί την οικογένεια του Ρούσσου, ο Στέφανος προσπάθησε να τον σταματήσει αλλά πιστεύω ότι δεν θα πετύχει και πολλά.
Ο Λουκάς (ο αδερφός της Εριέττας που παρακολουθεί από πάρα πολύ κοντά την σχέση του Στέφανου μαζί της) χαρακτήρισε αυτήν την σχέση μονόπαντη. Επιτέλους βρέθηκε κάποιος να πει τα πράγματα με το όνομά τους ως προς τον Στέφανο και την Εριέττα. Χλιαρές μισές αγκαλιές (όπως η σημερινή), απουσία ερωτικού συναισθήματος από την μεριά του Στέφανου, ο Στέφανος να μην αρθρώνει καν τις λέξεις "είμαι ερωτευμένος" η "σ'αγαπώ" και το ζευγάρι να αναλώνεται σε συζητήσεις για νεκρούς και διαμάντια: όλα αυτά δείχνουν ότι ο Στέφανος μπορεί σώματι να είναι με την Εριέττα αλλά ψυχή τε και πνεύματι είναι κολλημένος με την Μελίτα, τον έρωτα της ζωής του. Και αυτός ο έρωτας αξίζει να αναστηθεί.
Υπάρχει έλλειμμα μητρικής σχέσης μετάξυ Εύας - Μαρίλιας το οποίο οφείλεται βέβαια στο ότι η Εύα επί χρόνια προτιμούσε να είναι η ερωμένη του Μάνου από το να είναι η μητέρα της Μαρίλιας. Η Εύα, λοιπόν, στην προσπάθειά της να το καλύψει γρήγορα για να βοηθήσει το παιδί της, τώρα κάνει εξεζητημένες και βιαστικές κινήσεις .Με το σχέδιό της παίρνει πολύ μεγάλο ρίσκο, γιατί οι αντιδράσεις της Μαρίλιας μπορεί να είναι οι αντίθετες από αυτές που φαντάζεται.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Μάης 20, 2011 1:38 pm

Cancoon έγραψε:Από το επεισόδιο αξίζουν τα εξής σημεία που σχετίζονται με όσα θα δούμε στο μέλλον σχετικά με την σύγκρουση Λουκά Ρούσσου.
Το ότι δεν απάντησε, δε σημαίνει ότι δεν είναι αυτός ο λόγος. Αν δεν ήταν η Εριέττα στη μέση, ο Στέφανος τι λόγο θα είχε να ανακατευτεί από την αρχή σε αυτή την ιστορία; Ήταν κολλητοί με το Λουκά από το στρατό; Εγώ πάλι γιατί είδα το Στέφανο να απειλεί το Ρούσσο ότι μπορεί να καταστραφεί η οικογένειά του, γενικά και αόριστα, χωρίς καμία αναφορά στον δήθεν «έρωτα της ζωής του»; Να δεις, ποιος ήταν που έγραφε πριν λίγες μέρες ότι δεν μπορεί να μην αναφέρει τη Μελίτα και ότι αναφέρει το όνομά της σε κάθε συζήτηση... sfyr


Cancoon έγραψε: Ο Λουκάς (ο αδερφός της Εριέττας που παρακολουθεί από πάρα πολύ κοντά την σχέση του Στέφανου μαζί της) χαρακτήρισε αυτήν την σχέση μονόπαντη. Επιτέλους βρέθηκε κάποιος να πει τα πράγματα με το όνομά τους ως προς τον Στέφανο και την Εριέττα. Χλιαρές μισές αγκαλιές (όπως η σημερινή), απουσία ερωτικού συναισθήματος από την μεριά του Στέφανου, ο Στέφανος να μην αρθρώνει καν τις λέξεις "είμαι ερωτευμένος" η "σ'αγαπώ" και το ζευγάρι να αναλώνεται σε συζητήσεις για νεκρούς και διαμάντια: όλα αυτά δείχνουν ότι ο Στέφανος μπορεί σώματι να είναι με την Εριέττα αλλά ψυχή τε και πνεύματι είναι κολλημένος με την Μελίτα, τον έρωτα της ζωής του.
Εγώ γιατί θυμάμαι ότι ο Στέφανος δεν ήταν ποτέ ιδιαίτερα εκδηλωτικός ούτε όταν ήταν με τον «έρωτα της ζωής του»; Δεν θα με πείραζε να ήταν περισσότερο με την Εριέττα, το αντίθετο, αλλά υπάρχουν στιγμές που μου δίνει την εντύπωση ότι είναι πιο εκδηλωτικός τώρα παρά όταν ήταν με τη Μελίτα...

Cancoon έγραψε:Και αυτός ο έρωτας αξίζει να αναστηθεί.
Ελπίζω να μη δεχθούν τέτοιο πλήγμα τα νεύρα μας και η αισθητική μας. Nyxia

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μάης 20, 2011 2:21 pm

Nefelik, συμφωνώ εφ'όλης της ύλης!!! Ο Ρούσσος αλλωστε δεν τον ρώτησε αν το έκανε για την Εριέττα, το ανέφερε σαν δεδομένο και σίγουρο, οπότε δεν περίμενε και απάντηση, κι ο Στέφανος φυσικά δεν έχει λόγο να εξηγεί τα κίνητρα και τα αισθήματά του στο Ρούσσο. Βασικά ο Στέφανος πήγε εκεί κι έκανε αυτή τη μπλόφα οτι ειδοποίησε κάποιους του κυκλώματος, (ενώ φυσικά δεν έχει πεί τίποτε σε κανέναν) για να βάλει το Ρούσσο στην ίδια θέση που έβαλε ο Ρούσσος το Λουκά, δηλαδή να τον θέσει προ των ευθυνών του απέναντι σε αγαπημένα του πρόσωπα, γιατί μπορεί , στην απόγνωσή του που χάνει τη μάχη, να είναι έτοιμος να πάρει στο λαιμό του άσχετους με την υπόθεση για την οποία κατηγορείται, αλλά δεν υπολόγισε και τη ζημιά που μπορεί να πάθει η ίδια του η οικογένεια εξ αιτίας του παραλογισμού του.
Εβαλε δηλαδή ο Στέφανος το Ρούσσο στο παιχνίδι των τύψεων, όπως είχε κάνει προηγουμένως κι ο Ρούσσος στο Λουκά. Οφειλε να το κάνει αυτό, προσπαθώντας να αμυνθεί ο ίδιος μπρός στην επίθεση του Ρούσσου, αλλά και να καθησυχάσει την Εριέττα, αφού της το είχε υποσχεθεί οτι θα το κάνει....

Η αξιολόγηση της σχέσης Εριέττας Στέφανου απ'το Λουκά, είναι σωστή, γιατί δεν αμφισβήτησε ο Λουκάς οτι την αγαπάει την αδελφή του ο Στέφανος, βλέπει όμως εκείνη να "εκδηλώνει" την αγάπη της πολύ πιό έντονα. Ετσι είναι, γιατί ο Στέφανος δεν ήταν ποτέ εκδηλωτικός τύπος, αλλά τα αισθήματά του μετρούνται από τις πράξεις του, διάλεξε να σταθεί δίπλα της, να τη στηρίξει και να είναι εκεί γι'αυτήν, κόντρα στο προσωπικό του συμφέρον, κι αυτό είναι η καλύτερη απόδειξη αγάπης.... Ο Στέφανος με την Εριέττα έχει απελευθερωθεί απ'την κατάθλιψη που είχε πέσει όταν ήταν με τη Μελίτα, έχει πάρει τα ηνία της ζωής του στα χέρια του, δεν χρειάζεται να είναι συνέχεια υπό εξέταση και σε απολογία, όπως τον είχε καταντήσει η Μελίτα, έχει συμφιλιωθεί με τον εαυτό του, και η σχέση τους είναι μια σχέση αλληλοσεβασμού, που κάνει και τους δύο ευτυχισμένους. Και θα έλεγα με σιγουριά οτι πρώτη η ψυχή του ήταν αυτή που ήρθε κοντά με την Εριέττα, και κατόπιν το σώμα του, που ήταν για κάμποσο καιρό προσκολημένο στη Μελίτα.... Αρα τώρα είναι με την Εριέττα ψυχή τε και σώματι , και αυτή είναι ο έρωτας της ζωής του.... Γιατί ο έρωτάς του για τη Μελίτα έχει πράγματι πεθάνει, και δεν υπάρχει περιθώριο "ανάστασής" του!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Μάης 20, 2011 2:41 pm

Ioanna T έγραψε:Βλέποντας στο ff το επεισόδιο(και περνώντας φυσικά τη Μελίτα,που αν κρίνω από τους σχολιασμούς πάλι πέταξε μαργαριτάρια,και τη Γυναίκα-Είδωλο,την Το-καλύτερο-πανεπιστήμιο-είναι-το-πεζοδρόμιο,που αν κατάλαβα καλά πάλι κάτι έλεγε για να αποσπάσει το θαυμασμό μας)μου έμειναν τα εξής...

-Αν τελικά ο Λευτέρης είναι τόσο καθαρός όσο δείχνει,είναι πραγματικά μεγάλο θύμα.Δίνεται ολόψυχα στη σχέση του για να επιδίδεται τα βράδια σε παρακολουθήσεις,να περιμένει έξω από κ@@@μπαρα(kapetanissa
: respect : )την αγαπημένη του ξέροντας ότι πιθανότατα την μπανίζουν εκεί μέσα,ουχί μόνο ο γεροντολάγνος αλλά πάσης φύσεως ύποπτοι ανώμαλοι.Τον απασχολεί η απειλή της φυλακής και οι ανοιχτοί λογαριασμοί με το παρελθόν του,έγνοιες που δε φορτώνει σε κανένα,και αντί να ηρεμήσει δέχεται απειλές για χάρη μιας παρέας που,όσο κι αν την αγαπώ,θεωρώ πως τον έχει στο περιθώριο.Μόνο η Εριέττα τον σκέφτηκε,ενώ ο Λουκάς,που στον πρώτο κύκλο έκλαιγε όταν έβλεπε την Εύα δυστυχισμένη,τον αντιμετωπίζει ως αναλώσιμο υλικό ελέω Σταυροφορίας.

-Στα πλαίσια του επικού σχεδίου,να πω ότι όσο και αν καίνε σεναριακά την Εύα ακόμα και αυτή την ιστορία την είδα με ενδιαφέρον(πολύ περισσότερο από τις-μακροσκελέστερες-εξόδους Στέλλας-Ρούσσου)χάρη στο ταλέντο των εμπλεκόμενων(πειστικότατος και ο κ.Αλαφούζος ως pervert),η γιαγιά δε στο μπαρ πανέμορφη! Love!

-Γλυκύτατη η Έρι στην ανησυχία της και αγαπώ το νεοσυσταθέν ζευγάρι και ελπίζω τα λόγια του Λουκά περί μονόπαντου να μην είναι ''απόλυτα''παραθυράκια,πράγμα βεβαίως που δε συνάδει με το ότι ο πρώην απόλυτος δίνει στεγνά τον παρολίγο πεθερό αλλά μιλώντας για συνέπεια.... pillow.Παρότι γλυκιά ωστόσο,και μένα η στάση του Στέφανου απέναντι στην Εριέττα μου φάνηκε ελαφρά συγκαταβατική,λίγο''Πόσο με αγαπάς και ανησυχείς,το εκτιμώ αλλά ηρέμησε και άκου τον έμπειρο''.Ούτε εγώ συντάσσομαι με τα τρανσυλβανικά(Roria gelio )αλλά λίγη περισσότερη επιμέλεια γι'αυτό το ζευγάρι δε βλάπτει.

-Γλυκές και αληθοφανείς επιτέλους οι Λουκανορικές σκηνές,η ιδέα του μαξιλαριού που θα έρθει στον κόσμο δεν έχει υποχωρήσει ακόμα όμως,κάτι η αδιαφορία του πατέρα,κάτι το εμφανώς τετράγωνο της κοιλιάς ώρες ώρες...Πολύ όμορφο πάντως και κάτι από παλιά το καληνύχτισμά τους. Love!

Κατά τα άλλα προσυπογράφω τις ακούραστες αγαπημένες,ειδικά για το ''καλές ερμηνείες,άνισες σκηνές''.
kapetanissa,soso,Clarabelle oscar συνεχώς και αδιαλείπτως!

Υ.Γ.Υπάρχει περίπτωση να ξέρει η Νταίζη τι θα πέσει στην εξεταστική?




Απίστευτος σχολιασμός. Θεικος. Φυσικά συμφωνώ μέχρι τελείας. oscar

alkisti, μαζί σου για το πανό. Χίλιες φορές να βλέπω Εύα κ το γελοίο σχεδιο της παρά αυτά που βλέπω τόσο καιρό. Έκαψα άπειρα εγκεφαλικά κύτταρα μ αυτόν το πόλεμο η γυναίκα.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Μάης 20, 2011 3:03 pm

Nefelik και jessie, πέραν του ότι συμφωνώ μαζί σας οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως, εγώ θυμάμαι ότι μετά τα δύο-τρία πρώτα σφουγγαρίσματα όπου όντως ο Στέφανος είχε παρασυρθεί από τη σωματική έλξη (φαίνεται ότι το έπαθε μεγάλος και δεν μπορούσε αρχικά να το χειριστεί!) στη συνέχεια ξαναβρήκε πολύ εύκολα την αυτοκυριαρχία του και συνεχώς προσπαθούσε να κατευνάζει τις βεντουζοειδείς παραφορές της Μελίτας.
Επίσης θυμάμαι ότι από τη στιγμή που μπήκε στη ζωή του η Εριέττα και βρήκε πράγματι τον άνθρωπό του μοιραζόταν τα πάντα με αυτήν, εκτος από το κρεββάτι του (και το πάτωμά του), αν και για ένα διάστημα και αυτό το μοιράστηκε με την Εριέττα. Η καρδιά μας και ο έρωτάς μας συνήθως είναι εκεί όπου θέλουμε να ζούμε, όχι εκεί όπου περνάμε, ρίχνουμε το γράμμα και ξαναφεύγουμε τρέχοντας.
Είναι βέβαιο ότι ο Στέφανος συγκινείται πολύ βαθιά από την αγάπη της Εριέττας. Κι ο έρωτας που μπορεί να γεννήσει σ' έναν άντρα η άνευ όρων αγάπη μιας γυναίκας, δεν ξέρω αν βάζει σε νέες βάσεις τις σχέσεις του με τα ξυράφια, ξέρω όμως ότι είναι ολοκληρωτικός και ακλόνητος, ιδιαιτέρως αν δεν είχε ποτέ άλλοτε γευτεί μια τέτοια αγάπη. Αυτό καρατσεκαρισμένο, όπως έλεγε και μια ψυχούλα που πια έχει συγχωρεθεί...
Ioanna T, δεν φαντάζεσαι πόσο απολαμβάνω τους σχολιασμούς σου!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Μάης 20, 2011 3:22 pm

Μου αρεσε το επ και το ψηφισα πολυ καλο!!
Ο Ρουσος συνεχιζει να ειναι για μενα να ειναι απαραδεκτος.Δεν μ αρεσει ο
τροπος του.Δεν μ αρεσει το σκεπτικο του.Δεν μπορω να δεχτω οτι ενας
ανθρωπος εξυπνος-εμπειρος και καποιας ηλικιας κανει κινησεις,που δεν
τις εκανε ουτε ο Λουκας.Που αν τις εκανε ο Λουκα ςθα ηταν δικαιολογημενος.
Ξαναπηρε τις ρουγες και τα στενα και απειλουσε και εκβιαζε και γυναικοπαι-
δα.Μ αρεσει που ειρωνευοταν την Νταιζη.
Και το χειροτερο απ ολα ,ειναι οτι δεν σκεφτηκε την οικογενεια του,την κορη
του ,την εγγονη του.
Και λεμε τωρα εμεις ,τι γαιδουρι ειναι ο Στεφ που δεν σκεφτηκε την Μελιτα
και διερευσε την πληροφορια στο κυκλωμα.Και που ξερουμε οτι τοκανε;;Μπο-
ρει απλα να ριχνει αδεια για να πιασει γεματα ή ακομα μπορει να προσπαθει
να ξυπνησει τον ρουσο,ο οποιος μπορει να κολλησε οξεια βλακιτιδα απ την
Μελ.
Αλλα ας πουμε οτι ο Στεφ ειναι γαιδουρι τελικα και εδωσε στην ψυχρα την Μελ για να σωσει το τομαρι του.Βεβαια η Μελ τοχει κανει καμποσες φορες
τελευταια,οταν τους ετριβε στην μουρη την λιστα και απειλουσε με φυλακιση
του Στεφ και οταν σαν Ποντια Πιλατα,αφηνε εν λευκω τον πατερα της να
κανει οτι θελει.Οπως και στο χθεσινο επ ,το μονο που σκεφτοταν ηταν οτι ολοι θε πεσουν πανω της αν ο Στεφ παει φυλακη και θα την κατηγορισουν
οτι αυτη ευθυνεται.Αλλα ολα αυτα μωρε δεν χρειαζεται να τα κανουμε θεμα,
γιατι ειπαμε το καημενο το μικρο το κοριτσακι,νευριαζει και ζηλευει και ειναι
λογικοτατο να κανει τερατακια!!
Αλλα για μενα το θεμα δεν ειναι ο Στεφ εδω,αλλα ο Ρουσος.Πως ειναι δυνατον να ζηταμε απο καποιον πρωην να ειναι τυπος και υπογραμμος σε
καποια σχεση του ,εστω κι αν αυτη ηταν σημαντικη,ενω εδω ο ιδιος της ο πα-
τερας δεν την σκεφτηκε.Δηλ αλλη βαρυτητα εχει η πραξη του πατερα και
αλλη του πρωην γκομενου!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Μάης 20, 2011 3:37 pm

Βλεπουμε τους χαρακτηρες εδω και τρια χρονια και μπορουμε πια να εχουμε
μια αποψη γι αυτους!
Ο Στεφ ποτε ηταν εκδηλωτικος κι εγω δεν το ειδα;;;;;;;;;;;;;;;Παντα συγκρα-
τημενςο ηταν ,παραπανω μαλιστα απ οτι επρεπε,τοσο πολυ που μου εδινε
στα νευρα πια η τοση αυτοκυριαρχια.
Αν εξαιρεσουμε την αρχη της σχεσης του με την Μελ που εκανε διαφορα,πρω-
τογνωρα ισως γι αυτον,μετα επανηλθε.Παντα ετσι ηταν λοιπον.Ενας κλειστος
ανθρωπος που δεν δειχνει ευκολα τα συναισθηματα και τελειως διαφορετι-
κος απ τον Μανο.Ο οποιος Μανος θυμαμαι χρησιμοποιουσε και εκμεταλευο-
ταν τα συμαισθηματα των γυναικων που ειχε πλαι του κατα πως ηθελε εκει-
νος.
Το οτι ο Στεφ αρχισε να ερωτευεται την Εριεττα,γιατι εγω πιστευω οτι ειναι
ερωτευμενος με την Εριεττα,οχι κεραυνοβολα ,αλλα σιγα σιγα,δεν ειναι αμελητεο.Ισως ειναι και πολυ καλυτερο αυτο.Γιατι οταν ενας κεραυνοβολος
ερωτας,που δεν εχιε στηριχτει πουθενα αλλου,παρα μονο στην χημεια,ξε-
φουσκωσει,δεν αφηνει τιποτα δυστυχως,μην πω το βαρυ,οτι ειναι σαν να μην εχει υπαρξει.
Ας μην υποτιμαμε τα αλλα στοιχεια που πρεπει να εχει ενας ερωτας ,οπως η
εκτιμηση και ο θαυμασμος,γιατι αυτα τα δυο πολυ ευκολα να φερουν και την
χημεια.Ενω η χημεια αντιθετα δεν ειναι ικανη τα φεριε ουτε τον θαυμασμο,
αλλα ουτε και την εκτιμηση.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Μάης 20, 2011 3:38 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι τους, συζήτησαν για την αγάπη που έχει η Εριέττα στον Στέφανο και ο Λουκάς είπε στην Νόρα ότι βλέπει η αγάπη να είναι κυρίως από την μεριά της και όχι τόσο από εκείνον και ανησυχεί γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα, τον φίλο της Μαρίλιας και την Μαρίλια ήταν πολύ ωραία, η Εύα τον κοιτούσε για να δει πώς είναι ενώ εκείνος την κοιτούσε γιατί του άρεσε και η Μαρίλια πήγε να τον συναντήσει και ευτυχώς δεν συναντήθηκαν όλοι μεταξύ τους. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι τους ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς σκέφτεται για την υπόθεση και η Νόρα του υπενθυμίζει για την εγκυμοσύνη και πώς τον θέλει δίπλα της. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα στο σπίτι τους ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη πήρε φαγητό να πάει στον Ηλία και για να δει τι κάνει και ο Νικόλας της λέει να μην κουράζεται τόσο και είναι δίπλα της. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, τον Λουκά, τον Στέφανο, τον Λευτέρη και την Εριέττα στο σπίτι της που η Εύα και η Εριέττα εκφράζουν την ανησυχία του για τις απειλές του Ρούσσου, ο Λουκάς και ο Στέφανος προσπαθούν να τις καθησυχάσουν, ο Λευτέρης και αυτός αν και έχει επιφυλάξεις θέλει να συνεχίσουν και η Νόρα να πιστεύει πώς ο Ρούσσος απλά απειλεί και δεν θα πραγματοποιήσει τις απειλές αυτές, ήταν πολύ καλό.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 570 - Ημερομηνία 19-05-2011

Δημοσίευση από ginak Παρ Μάης 20, 2011 3:58 pm

Ψήφισα καλά και λυπάμαι. Πάντα πίστευα ότι θα ψήψιζα απο πολύ καλό έως τέλειο. Αλλά δεν μπορούμε πλέον.
Η σειρά σέρνεται κυριολεκτικά , τα ίδια και τα ίδια, οι ίδιοι διάλογοι με το ίδιο ύφος. Πολλές φορές νομίζω ότι είναι επανάληψη.
Κάτι διαφορέτικό στο χθεσεινό η είσοδος του Θάνου (επιτυχημένη επιλογή πιστεύω). Τό σχέδιο της Εύας παρατραβιγμένο... αλλά όταν είσαι μάνα τα πάντα κάνεις για το παιδί σου...
Το να ανηψώνουν σε αυτό το βαθμό τη Νταίζη μας δίνει πιά στα νεύρα. Επιτέλους δεν την πάθει και αυτή;
Μου άρεσε η σκηνή με την Δάφνη και τον Νίκόλα.(Πολύ αγαπησιάρικη και πραγματική...)
Αγωνία με την Εύα και την Μαρίλια. (Θα την προλάβει δεν θα την προλάβειWink
Jessie, Kapetanissa, clarabelle όπως πάντα υπέροχα τα σχόλια σας.
Ευχαριστώ

ginak

Θηλυκό Τόπος : Σπάρτη
Ασχολίες : Εργαζόμενη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης