Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_lcap29%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_rcap 29% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_lcap42%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_rcap 42% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_lcap17%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 52

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Empty Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 5:35 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011

Δημοσίευση από abba Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:08 pm

Είχα πολυ καιρο να ψηφισω επεισοδιο αλλα το σημερινό το ευχαριστήθηκα

1ον Γιατι φάνηκε ότι ο Χρηστος παιζει τη Νταιζαρα
2ον Για το φτυσιμο του Στεφανου στη Μελιτα ( Ελπίζω να αποδειχθει οτι την δούλευε εξ'απ' ανέκαθεν, ενα χρόνο το περιμένω lmao)

abba
Τουρίστας
Τουρίστας

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:10 pm

Καλό από μένα αν και δε με ενθουσίασε..
Αρχίζω να υποψιάζομαι όλο και περισσότερο πως ο Αραβαντινός τελικά ζει και γι'αυτό και δε βρέθηκε τίποτα...
Κατά τα άλλα δε θα μπω στη διαδικασία να σχολιάσω αναλυτικά, λίγα πράγματα μου άρεσαν -ωραία η τρυφερή σκηνή (προς το τέλος) Χρήστου-Νταίζης, με έκαναν να γελάσω (με την καλή έννοια) οι πλάκες των κοριτσιών σε Λουκά & Νικόλα αντίστοιχα και σίγουρα με προβληματίζει η κατάσταση του κ. Ηλία...
Πανέμορφη η Λουκανορική σκηνή (στη βόλτα) Heart1
Μελίτα δεν μπορώ άλλο να σε βλέπω να τον παρακαλάς.. Άσ'τον.. Είμαι φαν του ζευγαριού, προσωπικά, αλλά έτσι όπως τα'χουν κάνει δεν μπορώ να πω πολλά.. Δεν είναι ωραίο να τον παρακαλάς.. Χαμογέλα και ζήσε τη ζωή σου.. Αν κάποια στιγμή αλλάξει κάτι με Έρη-Στέφανο τότε ας δούμε σκηνές με νόημα.. Όχι αντίστοιχες του σημερινού!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:14 pm

Ασπάστηκα:

1.Η κούκλα και ο μπήχτης και όμορφη και γατα!
Εμεινε ο Θάνος απο τα καλουδια τη Ευας και αυτη να θελει να του βγαλει τα ματια!

2.Η Νόρα δουλεψε για τα καλα το Λουκακο που το έπαιξε πτωμα
του δωσε και παυσιπονο με γάλα....οιμεε

3.Νικόλας και Λουκας το παίξανε κουρασμενοι! Το ψηστηρι εγινε και απο τη Δαφνη!
Στα ψεμματα μανουλες τα αγορια!

4.Με εκνευριζει ο Ρουσσος και η αλαζονεία του! Πολυ
ωραία η σταση της Αμαλί.

5.Εκνευρισμενη η Ευα τσιτωσε το Λευτερη όταν του ειπε πως
ο Θανος της την πεφτει ανελέητα! Και γω διαφωνω με το σχεδιο ειδικα
τωρα που θα μπουν στο πλανο καμερες και μαγνητοφωνα...

6.Ο Λουκας στο πατωμε υπο το αγρυπνο βλέμμα της Νόρας
και ο Νικόλας εξαλλος που ειχανε γαλα και εχασε τον υπνο του!
Καλα να παθετε παιδια χοχοχο

7.Νόρα και Δαφνη συννενοηθηκαν και το επομενο
πρωινο η Δαφνη ειπε στο Νικόλα πως αρχιζουν πακεταρισμα και τον
ξεμπροστιασε για τα ψεμματα με το δηθεν βαψιμο που εκαναν.

8.Η γιαγια Φωκα πηγε στης Νόρας και ενημερωσαν το Λουκα
ότι ξερουν! Ας ερθει κ σε μενα κι ας μυριζει τζατζικια και σκορδα
δεν με νοιαζει! Λουκα σ αγαπω! Και να σου και η αποκαλυψη την ιατροδικαστικης
ερευνας

9.Ερη και Στεφανος ενα κεντημα η σκηναρα τους και ενα φιλακι μπονους!

10.Ο Ηλίας με βλέμμα γεματο αμφιβολίες αναρωτιεται τι ειναι αληθεια
και τι ψέμμα....Ακομη κι αν η Δαφνη τον διαβεβαιωνει...

11.Δεν νοιαζει τιποτα την Ευα τωρα εχει εστιασει
στη Μαρίλια και η Αγγελα την επαινεί. Η συζητηση για το Λευτερη
πολυ αληθινη γιατι όντως εχει κανει πολλα κ αυτός

12.Λουκας και Νόρα βολταρουν με μία πικρία.
Ελπιζω να μην περασει απο πειθαρχικο ο Λουκάς
γιατι ακομη περιμενουμε το πειθαρχικο του Πέτρου
για την υποθεση με τους πλαστους πινακες

13.Ο Ρούσσος πηγε να ξαναπειλησει τη Θεαρα μου
η ίδια σκληρη και ατρομητη εδειξε πως δεν τη νοιαζει τιποτα!

14.Ο Γεροντοέρωτας στο γραφειο του Πέτρου
με την Αμαλι σε μια συμπεριφορα Μπεκρους έμεινε εκπληκτη
με τα λόγια της γιαγιας Φωκας που ειπε πως αν αγριεψει γινεται
πιο τρελλη και απο την Αμαλί!

15.Συνεντευξη τυπου Ρούσσου και αμπαζούρ Καθριν!

16.Ο Λουκας λιγο πριν μπει στο γραφειο
του αντιμετόπισε στακατα τους δημοσιογραφους

17.Η Νόρα μαθαίνει πως Αραβαντινός γιοκ η μανα της,
της δινει νερό και ο Λουκάς ειναι καθοδόν....Εχε χαρη που δεν λεμε σπόιλερ
όποτε δεν θα το ανοιξω το ρημαδι μου!

18.Εξαιτιας της στασης του Στεφανου και μονο
Η ώρα του παιδιου και συναμα η απολυτη ξεφτυλα!
Η Μπεκρου πήρε στο κατοπι
το Στεφανο να το ξαναματαπαρακαλεσει και να ξαναματακατηγορησει
την Ερη! Δοκιμασε όλα τα μεσα, ψευτοαισθησιακό χαμογελακι
ασθμαίνουσα φωνη και έχω και εξοχικο παμε μια βόλτα (μα κ κει που τον βρηκε ησυχα ήταν και μονοι τους)
εκει με πρωτοφιλησες ελα να σφουγγαρισουμε...
Ο στέφανος βαριόταν αλλα της ξαναείπε τα ίδια...
Υπερασπιστηκε την Ερη που την αγαπά
και απερριψε ξανα τη Μπεκρου..Πανε αυτα που ηξερες
θα βρεις άλλον εχει τοσα ονοματα το καρνε της μανα σου
χωνεψε το! Πόσο αταίριαστο ζευγαρι Θεε μου!

Σπάστηκα:

1.Αλλη μια ανουσια σκηνη Αμαλι και Μπεκρους!
Καναπες και βρακα της ιδιο χρωμα απο το πολυ καθισιο να υποθεσω!

2.όπως τη Συμφερει μιλά η Οχιά! Τωρα κατηγορει τα παιδια
για την εκβαση της υπόθεσης!Θέλω να τη μπατσισω είναι ελεινη!
Η Θεαρα μου υπέροχη! Αντε παλι με το γαμο ε οχι και νυφουλα
200στη φορα η Οχια έλεος!

3.Η Οχια πάλι λεει τα παιδια ηλιθιους και ονειρευεται γαμους
και χαρες με το Χρηστο! Τον Αρη του θυμαται μονο οταν εχει οικονομικο
όφελος και ο Χρησταρας ειπε το κορυφαιο, ότι
θελει να ζησει μια νορμαλ ζωη μαζι της και αναρωτιεμαι
εγω ρε αγορι μου τι σε ψεκαζουν? Επίσης θελω και γω κατι πατροπαραδοτο
τον θανατο της Οχιας αργο και βασανιστικο!!!!!!!!!

Ευα δυναμικη, Θεαρα αγέρωχη και Στεφανος να βαζει στη θεση της
την ασθμαίνουσα ξεφτυλισμενη!
Απο μενα Καλό!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Το τελος του γ κυκλου σιμώνει, ανυπομονω!
Ελπίζω ο τεταρτος κυκλος να ειναι καλυτερος και με περισσότερη φαντασία!
Αντιστροφη μετρηση!
5 και σήμερα!

Φιλικά
loukitsa
livani

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:21 pm

-Moυ 'θελε και φιλι ο Θανος,μη χε...! vomit Η Ευα παντως οταν τα παιρνει ειναι θεα!

-Ομολογω οτι αυτη η πλακα με το βαψιμο και την κουραση του Λουκα και του Νικολα με κουρασε.Δε χρειαζοταν να της αφιερωθει τοσος χρονος. Rolling Eyes
Παντως ο Μαριος πρεπει να πασχει απο βαρηκοϊα,δεν εξηγειται αλλιως!

-Και βλεποντας πλανο Στεφανου-Εριεττας σε αλλο χωρο του σπιτιου εξεπλαγην ευχαριστα αλλα τελικα παλι στη τζαμαρια κατεληξαν! Razz Αν και προχωραμε με βηματα χελωνας,ωραια η αγκαλιτσα! Matakia

-Αληθεια ειμαι μονη που την ενοχλει τοσο πολυ αυτο το ''οοοολοι μαζι''που ακουγεται συχνα-πυκνα και ειδικα απο τη Δαφνη!? imarton
Η κατασταση του Ηλια παντως δεν νομιζω οτι εχει επιστροφη.

-Η σκηνη Λουκα-Νορας στο παρκο και η συζητηση τους ηταν απο τις λιγες που μου αρεσαν μεταξυ τους τελευταια! Love!

-Η Νταιζη μας βγηκε και παραδοσιακη,τρομαρα της....! cake Ασχετως περιεχομενου ομως Νταιζη-Χρηστος ως εικονα μου αρεσαν και μου αρεσουν.

-Η ΞεφτιλοΜελιτα για αλλη μια φορα εκανε περιοδεια την καψουρα της.Καλα της λεει ο Στεφανος,δεν κουραστηκε πια την ιδια κασετα καθε λιγο και λιγακι! livani Μεχρι και το εξοχικο του θυμισε για να τον ''ριξει'' αλλα το αγορι βραχος,ευτυχως.
Και φυσικα του πεταξε και το κλασσικο πλεον ''η Εριεττα φταιει'',αντι να κοιταξει τα λαθη της και το ποσο ανεπαρκης εχει σταθει συνεχιζει τις κατηγοριες! Fskl
Ελπιζω αυτη η κατασταση να σταματησει συντομα,γιατι εχω και ευαισθητα νευρα!

-Αγαπω καυστικες ατακες Αμαλιας! : respect :

-Ηρθαν και τα νεα απο τον ιατροδικαστη και για να δουμε τι εξελιξεις θα φερει...!

Μετριο και παλι απο εμενα το επεισοδιο....Πολυ κριμα παντως που τρια επεισοδια πριν το τελος,δεν υπαρχει τιποτα που να σου κρατα πραγματικα το ενδιαφερον! ;/
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από afroditi_norakii Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:22 pm

πολυ καλο το σημερινο για μενα!
Νορα-Λουκας-Νικολας-Δαφνη φοβεροιιι!!! sisi τα κοριτσια απαιχτα...τους πεθαναν lmao
Αμαλια θεα για πολλοστή φορα! Το Αστερι μας απο εκει που με εκνευριζε αρχιζει να μου αρεσει πολυ! Δωσε Στελλα μας! soutien
Νταιζη-Χρηστος μου αρεσαν!
Παμε και στα κακα:
Η Μελιτα ποσο θα πεσει ακομη; Συγνωμη κιολας αλλα εχει πιασει πατο! gibbs
Ο Θανος ειναι πολλες φαπες!Λατρεψα Ευα!
Οσο για τον Ρουσσο δεν μ αρεσει που συνεχιζει να απειλη τους παντες! Νικησε τι αλλο θελει;
αυτα απο εμενα!Πολυ καλο!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:24 pm

Λοιπον εμενα το επεισοδιο μου αρεσε αρκετα μπορω να πω.....

Στις σκηνες Λουκα-Νορας και Νικολα-Δαφνης προσκυνω τις γυναικες.... : respect : : respect : Απλα Θεες!!! Μωρε καλα τους εκαναν!!! Το χρειαζοντουσαν sisi sisi sisi Η ατακα του Νικολα στη σκηνη του με την Δαφνη οτι ο Λευτερης δεν εχει γουστο δεν αληθευει..... και το σπιτι μια χαρα το εβαψε και μας εχει παρει το ωραιοτερο κοριτσι το Ευακι!!!

Και μιας και ανεφερα την Ευα μου αρεσε για αλλη μια φορα σε οποια σκηνη και αν συμμετειχε!!! Με τον Θανο μεχρι ωρα καλα το πηγαινει αλλα η ιδεα του Λευτερη με τη μικροκαμερα και ολα αυτα δεν μου πολυ αρεσει!!! Τεσπα θα δειξει!!!

Τελικα ο Ρουσσος παλι νικητης ε?? Το ποσο μου εσπασε τα νευρα οταν το παιζε θιγμενος και το οτι δικαιωθηκε δεν λεγεται!!! Ελεος!!! Η Στελλα εχει απολυτο δικιο!!! (οτι θα το λεγα κ'αυτο αλλα τωρα τελευταια εχει αρχισει και μου αρεσει....)

Μελιτα-Αμαλια - - - - > Ειδα την Μελιτα στο γραφειο του σπιτιου της με τα χαρτια και ταραχτηκα.... λεω οπα βρηκε δουλεια και ειναι συνεπης???(δεν ηξερα οτι ειναι σπιτι της) Αλλα μετα απο δευτερολεπτα που την ειδα να πηγαινει στο σαλονι της καθησυχαστηκα... γιατι οσο να πεις να βλεπεις την Μελιτα να εργαζεται δεν ειναι και οτι πιο φυσικο!!!

Μελιτα-Στεφανος - - - - > Οπα και σε μουσειο!!! Αυτα ειναι!!! Καλα αυτη η γυναικα δεν ντρεπεται λιγακι??? Και αρχισε παλι να λεει πως η Εριεττα θελει το κακο του Στεφανου!!! Και ελεγα δεν θα το πει σημερα??? Ελπιζω οτι της ειπε ο Στεφανος να ισχυει.... και να μην χωρισει ποτε με την Ερη!!!!

Η Νταιζη αλλαξε και θελει να κανει και οικογενεια!!! Οκ δεν την εμποδιζει κανεις.... αντε παντρεψου και αδειασε μας την γωνια!!!

Υ.Γ Ο Λουκακος ή μαλλον ο Πετρακης ειναι μια σκετη γλυκα οταν κοιμαται!!! Ελιωσα με την φατσουλα του οταν ηταν στο πατωμα!!! Efxi Efxi

evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:25 pm

οχι Εββανα μου δεν ενοχλει μονο εσενα και εμενα το ιδιο. καμια σχεση τα περσινα με τα φετινα επεισοδια τα φετινα ειναι για πεταμα κατα την γνωμη μου.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:26 pm

Καλά το άλλο το βλαμμένο, πάει να ξεκινήσει ερωτική εξομολόγηση θάβοντας την Έριέττα, που τυχάνει να είναι και η νυν του Στέφανου?
Τόσο μα τόσο χαζη είναι????????? Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 735655
Απο ποιόν πήρε? (Σίγουρα όχι απο Ρούσσο και Αμαλία)

( Το πλιτς πλίτς του στόματος, ήταν τρομερά γελοίο Razz Νεράκι???)

Το οτι η Νταίζη - η γυναίκα που πήγε 3-4 φορές να σκοτώσει έμβρυο- θέλει να κάνει οικογένεια (αφού το πρώτο της παιδί το παράτησε 2-3 φορές, και το αντάλλαξε με ένα σπίτι) καλύτερα να το αφήσω ασχολίαστο.

Το να κρύβει ο Λουκάς κακία για κάτι που του κάνανε, δεν το δικαιολογώ αλλα το καταλαβαίνω, το να κρύβει ο Ρούσσος κακία για κάτι που στο κάτω κάτω έκανε, ούτε το καταλαβαίνω ούτε το δικαιολογώ. Μου φαίνεται θα έχει κακό τέλος.

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:26 pm

Η Μελίτα ήταν κλασικά ανεπίκαιρη!Πήρε ύφος μοιραίας και ακαταμάχητης γυναίκας ( λέμε τώρα ),φόρεσε ένα απλό καθημερινό φόρεμα ( από αυτά που φοράνε συνήθως στα σκυλάδικα ) και πήρε τον Στέφανο από πίσω για να τον ξελογιάσει μέσα στο μουσείο ( άκουσον άκουσον!μα στο μουσείο;κανένας σεβασμός πια στην τέχνη; imarton )!

Εννοείται πως απόλαυσα το φτύσιμο που έφαγε από τον Στέφανο και για αυτό τον λόγο και μόνο θα αγνοήσω την πατάτα που πέταξε ο Στέφανος ότι δεν κάνει στους άλλους ότι δεν θέλει να του κάνουν γιατί εγώ άλλα θυμάμαι από πέρσι ( βλέπε Εύα )!

Η Νόρα και η Δάφνη δούλευαν ψιλό γαζί τους άντρες τους και μέχρι ενός σημείου είχε πλάκα αν και ομολογώ ότι μου άρεσε περισσότερο το παιχνιδάκι της Δάφνης στον Νικόλα από ότι της Νόρας στον Λουκά!

Η Εύα κλασικά ΘΕΑ!Και στην σκηνή με τον Θάνο που του την είπε κανονικά,στην σκηνή με τον Λευτέρη και στην σκηνή με την Αγγέλα!Δεν θα σχολιάσω την Αγγέλα όμως!

Ο Ρούσσος σήμερα με εκνεύρισε περισσότερο από κάθε άλλη φορά!Απαλλάχθηκε από τις κατηγορίες για την συγκάλυψη φόνου,άρα η φήμη του θεωρητικά αποκαταστάθηκε!Και τώρα θα σύρει τον Λουκά στα δικαστήρια επειδή τόλμησε να τα βάλει μαζί του και να πει την αλήθεια άσχετα που δεν μπόρεσε να αποδειχτεί!

Στην σκηνή με Ρούσσο-Στέλλα και Αμαλία συμφώνησα απόλυτα με την Στέλλα!Είναι σοβαρό λέτε;Επίσης λάτρεψα την μπλούζα της Στέλλας και ειδικά το χρώμα της!

Αντιγόνη επίσης κλασικά Θεα!Στις σκηνές της με την Νταίζη και τον Ρούσσο ήταν σκέτη απόλαυση!

Και μια απορία πριν κλείσω τον σχολιασμό!Γιατί όλοι από αύριο θα πιστεύουν ότι το πτώμα του Αραβαντινού δεν υπάρχει επειδή το ξεφορτώθηκε ο Ρούσσος και όχι γιατί δεν έγινε ποτέ φόνος;Η Εριέττα ήταν πολύ μικρή τότε και ο Λουκάς δεν έχει καμία εικόνα από εκείνη την νύχτα ούτε από την ζωή του μέχρι τότε αφού ήταν ακόμα μωρό!

Υ.γ.Καλό το σημερινό επεισόδιο!
Υ.γ.2.Κάποιος να σταματήσει τον Ρούσσο να λέει ότι με τις παράνομες υιοθεσίες βοήθησε τον Λουκά και την Έρι!Γιατί ακόμα και αν τους βοήθησε δεν αναιρεί ότι τους χώρισε όπως επίσης δεν αναιρεί ότι έβαλε τον Λουκά απέναντι από την αδερφή του στο δικαστήριο για τον φόνο του Χατζηβασιλείου!Και ότι και να λέει το δεύτερο ειδικά ΔΕΝ το έκανε για να προστατέψει τον Λουκά αλλά τον εαυτό του από τις απειλές της Αντιγόνης!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Τετ Μάης 25, 2011 7:29 pm, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:28 pm

[quote="loukasnora"]
Υ.γ.2.Κάποιος να σταματήσει τον Ρούσσο να λέει ότι με τις παράνομες υιοθεσίες βοήθησε τον Λουκά και την Έρι!Γιατί ακόμα και αν τους βοήθησε δεν αναιρεί ότι τους χώρισε όπως επίσης δεν αναιρεί ότι έβαλε τον Λουκά απέναντι από την αδερφή του στο δικαστήριο για τον φόνο του Χατζηβασιλείου!Και ότι και να λέει το δεύτερο ειδικά ΔΕΝ το έκανε για να προστατέψει τον Λουκά αλλά τον εαυτό του από τις απειλές της Αντιγόνης![/quote]

Αυτό ακριβώς Νίκη. Είναι κάτι που επιμελώς ξεχνάει ο Αγιος Ρούσσος.

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:32 pm

Ευχαριστήθηκα Νόρα και Δάφνη να δουλεύουν τα τους άντρες τους...Λάτρεψα βλέμματα Νόρας και παράπονα Λουκά Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 191984 Ο Νικόλας με τον ύπνο και η Δάφνη με το γάλα Razz....Eπίσης λάτρεψα συννενόηση Νόρας - Δάφνης Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 191984 και Νοράκι που ξάπλωσε με χαμόγελο....Πάντως ο Λουκάκος όπου και να του πει η Νόρα κοιμάται μωρέ πάτωμα του είπε στο πάτωμα κοιμήθηκε.....Η Δάφνη φόρτσαρε το πρωί και είπε την αλήθεια οτί ξέρει και το ίδιο η Νόρα και η Στέλλα Razz

ΛουκαΝορική βόλτα μου άρεσε πολύ ήταν σκέτη γλύκα και τα χαδάκια στην κοιλίτσα και η συμπαράσταση της Νόρας Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 226538

Εύα-Λευτέρης πολύ όμορφη σκηνούλα και Εύα-Αγγέλα μου άεσε πολύ και η αναφορά στον Τέρη γιατί ήταν αληθινή....

Η κατάσταση τιυ κυρ'Ηλία από τη μια με στεναχωρεί αλλά έχει αρχίσει και κουράζει κάπως.....

Πέτρος-Αντιγόνη και Πέτρο-Αμαλία υπέροχοι και σήμερα.....

Η Αμαλία συνεχίζει να δίνει ρέστα Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 397896 και μου άρεσε και η Στέλλα στη σκηνή με το Ρούσσο και την Αμαλία στο γραφείο....

Το λάπτοπ της Νόρας είχε για φόντο ένα μωράκι !? αν ναι ήταν πολύ γλυκούλι....
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 624907 Ο Αραβαντινός που είναι ???? affraid ......

Η Έρη με τον Στέφανο είχαν ένα πολύ γλυκό φιλάκι.....

Σήμερα λυπήθηκα τη Μελίτα μωρέ....

Δεν μου άρεσε που ο Ρούσσος έβγαλε τα παιδιά συκοφάντες.....

Από εμένα Πολύ Καλό.....
Αναμένω εξελίξεις.....
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:39 pm

H Mελιτα φορεσε οτι πιο σεμνο βρηκε και πηγε στο μουσειο για να παρακαλεσει για 1000στη φορα τον Στεφ να δωσει μια 1000στη ευκαιρια στη "σχεση" τους??? Ενταξει τα λογια ειναι περιττα!!! Μεγας εισαι Κυριε και θαυμαστα τα εργα Σου imarton imarton imarton Κατα τα αλλα ειχε πολυ καλες σκηνες το επισοδιο και εμενα μετα απο καιρο μου αρεσε παααααααααρα πολυ!!! Πολυ καλο απο εμενα!!
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:41 pm

Αι σιχτιρ Νταιζη..εσυ και η εξυπναδα σου...μας εχεις ζαλισει πλεον...και δεν με ακουσαν οι ηλιθιοι και καλα να παθουν!!!!και στον Χρηστο βγαζει ναζι και του λεει οτι εχει αλλαξει...ναι κουρτινες στο σπιτι αλλαξε!!!!!μωρε ποσο θα το ευχαριστηθω να το βρει απο το Χρηστο το μαθημα της.....να βγαλει το σκασμο να ησυχασουμε!!!

μου τα εσπασε τα νευρα και ο Ρουσσος!!!μην ξεχασω να παραγγειλω ενα επιπλεον φωτοστεφανο γι αυτον!!!δεν γινεται και αυτη η τυχη θα εχει καποιο οριο!!!δεν γινεται να βγει λαδι για ολα αυτος ο ανθρωπος!!!και τωρα βγαινει θριαμβευτης και αρχισε παλι την περιοδεια του στην Αντιγονη με απειλες και ιστοριες!!!μωρε η Αντιγοναρα δεν καταλαβαινει απο απειλες...

ειχαμε και τη Μελιτα σημερα....που ντυθηκε στολιστηκε και πηγε να ζητησει για 178846η φορα μια ευκαιρια απο τον Στεφανο....τι ειναι αυτη ρε παιδια???δηλαδη ΕΛΕΟΣ πλεον!!!!!ξεκολλα κοριτσι μου και προχωρα παρακατω....τι αλλο πρεπει να σου πει ο Στεφ για να μην ξανασχοληθεις???τον καλεσε και στο εξοχικο να θυμηθουν το σφουγγαρισμα που εκαναν
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 103275 ο Στεφ βαριοταν να της λεει παλι τα ιδια...και που τα ελεγε δεν ακουγε η αλλη!!!ειπε ποσο αγαπα την Ερι και οτι οσο παει την ερωτευεται και πιο πολυ και η αλλη πετουσε αετο!!!!!νταξει ας την κλεισουμε εκει που ηταν ο Ηλιας επιτελους!!!!θα ειναι καλυτερο για ολους μας!!!!!!

Νορα-Δαφνη...καλα τους κανατε
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 191984 εχει δικιο Λουκακο η μεση θελει σκληρη επιφανεια να ισιωσεις..ξαπλωσε στο πατωμα τωρα διπλα στα φωτακια και μην μιλας γιατι δεν σε παιρνει....και η Δαφνη να στειλει τον Νικολα για γαλα και να του χαλασει τον υπνο...πολυ καλη ιδεα Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 191984

μου αρεσε η βολτα Λουκα-Νορας Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 226538

μου αρεσε που η Στελλα "απειλησε" τον Ρουσσο...μου αρεσε η σκηνη Ευας-Αγγελας...και η Αντιγονη Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 195890

α..ξαναχτυπησε και ο ...μικουλας....εβαλε την κασετα με τις μακακιες που λεει σε ολες για να τις ριξει...πως κρατιεται αυτη η Ευα απορω.....

Y.Γ1..OXI ΑΛΛΗ ΜΕΛΙΤΑ
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 482288

Υ.Γ2...ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΝΤΑΙΖΗ...Στειλτε την σε καμια ΝΑΣΑ να πιασει τοπο η εξυπναδα της....δεν την αντεχω αλλο.....

Υ.Γ3....δεν θα γλιτωσεις Ρουσσοοοο...απο τη Στελλα θα το βρεις και συ
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 191984
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:48 pm

~Eύα-Θάνος:Γάτα το Ευάκι ε Θανούλη??? Έτσι Εύα...παίξε, παίξε!!! Έλεος ο Θάνος νομίζει πως έιναι ο μεγάλος έρωτας της ζωής της vomit

~Νόρα-Λουκάς: sisi "βαψιματάκι" ήθελες Λουκάκο? Πάρε καναπέ... ή μάάάλλον πάτωμα! sisi Δώσε ειρωνία + δούλεμα Νοράκι! soutien

~Δάφνη-Νικόλας:Νικόλα πήγαινε να πάρεις γάλα στο Μάριο, άντε! Impatient ( sisi ) Δώσε κι εσύ Δαφνούλα! soutien

~Αμαλία-Ρούσσος:Δικαιώθηκες ε?! Mmm Αμαλιά "άξιος, άξιος!" sisi θεά!!!

~Εύα-Λευτέρης:Σπας του τα πόδια Λευτέρη, σπας τα!!!

~Νόρα-Λουκάς:Ε ρε δούλεμα και "αγαπούλες"! sisi

~Δάφνη-Νικόλας:Μπερδεύτηκε η Δαφνούλα βρε Νικόλα! Angel ...Έχασε 2 ώρες ύπνου!!! Να δω το Νικόλα να ρωχαλίζει, ενώ μπαίνουν γονείς με τα παιδιά τους στο γραφείο και τι στο κόσμο!!! lmao

~Νόρα-Δάφνη:Δαιμόνιες Matakia

~Δάφνη-Νικόλας:Νικόλα ασ'τα σάπια τα ξέρουν όλα οι γυναίκες σας!!!

~Νόρα-Λουκάς:Ο Λουκάς έμεινε στύλος lmao .......
Βγήκε η Ιατροδικαστική εξέταση.........ωωωωχχχχ!!!!

~Αμαλία-Μελίτα:Και μας είχε λέιψει πάάάρα πολύ χθες! Αυτηνής το λεξιλόγιο είναι "Στέφανος, τι να κάνω & για όλα φταίει η Εριέττα!" ΈΛΕΟΣΣΣΣ!!!!!

~Εριέττα-Στέφανος:Πες τα Έρη μου! (δνε άκουσα καθαρά τι είαν γιατί χτύπησε το τηλ.! )

~Αντιγόνη-Νταίζη: (πάλι δεν μπόρεσα να το ακούσω) Αλλά δεν με νοιάζει κιόλας!

~Ηλίας-Δάφνη:Βρε Ηλία μου, ηρέμησε κανένας δεν θα πειράξει την Εδέμ! Δικιά σας είναι!!! ( Aww )

~Εύα-Αγγέλα:Και εμένα μ'αρέσει η τωρινή Εύα!

~Νόρα-Λουκάς:Δίκιο έχει η Νόρα βρε Λουκά μου! Αλλά έχει κι εσύ δίκιο..αυτός που κάνει ΤΑ τέρατα δεν πληρώνει ποτέ..!!!
Πάει η άδια του Λουκά! Aww Νια Λουκά, τώρα προηγείται η Ρεγγίνα σας!!!

~Αντιγόνη-Ρούσσος:Αντιγόνη ΘΕΑ!!!

~Νταίζη-Χρήστος:Βαριέμαι να σχολιάσω! Razz

~Στέφανος-μύγα:Πάλι τον κυνηγάει από πίσω! Δεν σχολιάζω....

Αυτά είδα γτ δεν είχα χρόνο....
Ψηφίζω καλό.....
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από ntinafer Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 7:48 pm

το επισοδιο μετριο....

οι σκηνες των κοριτσιων που εκαναν πλακα στους αντρες χαριτωμενες και νομιζω πως η νορα του εκανα πιο γερα βασανιστηρια!!! sisi δωσ'του κι εσυ ρε νορα ενα φιλακι να δεις πως θα σιαχνε ο ανθρωπας! Love! sisi

η σκηνη που μου αρεσε μονο απο το υπολοιπο ηταν φυσικα η λουκανορικη!!! Love! η νορα συμπαρστεκεται στο λουκα, τον στηριζει και προσπαθει να του δειξει τη θετικη πλευρα της ζωης! αυτο λεγεται αγαπη!!! Heart2 ποσο ομορφη η εικονα τους!!!!! οταν υπαρχει χημεια φαινεται απο μακρια ακομα και με βολτα στο παρκο!!! Love! (οχι σαν κατι αλλους που δεν πειθουν οτι και να κανουν Innocent )

και φυσικα η σκηνη που αξιζει να σχολιασω ειναι αυτη στεφανου-μελιτας! καλα οι σεναριογραφοι πρεπει να αντιπαθουν παρα πολυ το ρολο της!!!! για ποσο ακομα θα τον παρακαλαει? αν ειχε λιγο αξιοπρεπεια θα τον ειχε αφησει απο καιρο.... καθε γυναικα που σεβεται τον εαυτο της στη θεση της αυτο θα εκανε!!! πραγματικα υπαρχουν πολλοι στεφανομελιτικοι που μετα απο τετοια ξεφτιλα του ρολου της μελιτας και του ζευγαριου συνεχιζουν να υποστηριζουνα υτο το ζευγαρι?????

livani
ntinafer
ntinafer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 8:04 pm

loukasnora έγραψε:Και μια απορία πριν κλείσω τον σχολιασμό!Γιατί όλοι από αύριο θα πιστεύουν ότι το πτώμα του Αραβαντινού δεν υπάρχει επειδή το ξεφορτώθηκε ο Ρούσσος και όχι γιατί δεν έγινε ποτέ φόνος;

Στηρίζονται στην ομολογία του Ρούσσου και στον εφιάλτη της Εριεττας , αν αρχίσουν να κάνουν σενάρια και υποθέσεις όπως εμάς πάει την έχασαν την μπάλα. Razz

Ψηφισα καλό και διαβάζοντας του σχολιασμούς κατάλαβα ότι έπρεπε να ψηφίσω πολύ καλό.

1) Για το φτύσιμο του Στέφανου στην " you know who " .
2)Για την αλλαγή στην συμπερίφορα της Στέλλας
3)Για την συμπαράσταση της Νόρας στον Λουκά
4) Στην ατάκα του Λευτέρη "Αμα του σπάσω τα πόδια θα σου πω εγώ..." lmao
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 8:11 pm

Ο Θάνος βιάζεται κιόλας να προχωρήσει με την Εύα!!Αλλά όλο του την έλεγε η Εύα!! Thumbs up
Ωραία τη φέρανε οι γυναίκες στους άντρες τους και τους είπανε το πρωί ότι γνώριζαν, αν και κράτησε αρκετή ώρα..Το γάλα είχε πέραση, όπως είπε και η Δάφνη, κι αν είδα καλά είχανε και οι δύο και το ίδιο γάλα..
Ωραία η βολτούλα Νόρας-Λουκά που προσπαθεί να τον παρηγορήσει μετά τις εξελίξεις..
Ο Ρούσσος πολύ το τραβάει νομίζω..Άσχετα με τα αποτελέσματα, αυτός ξέρει πολύ καλά πώς έχει η ιστορία, θα 'πρεπε έστω να το σταματήσει εκεί..
Πολύ με χαροποίησε που η Στέλλα προσπαθεί να προστατέψει έτσι δυναμικά το παιδί της!!
"Κανονικά και με το νόμο" -Μια φράση που δεν περίμενα να την ακούσω ποτέ από την Νταίζη!!
Τη Μελίτα έχω αρχίσει να τη λυπάμαι πραγματικά..Κάθε κίνηση που κάνει είναι πιο λάθος από την προηγούμενη..Ας την κρατήσει η Αμαλία κλεισμένη στο σπίτι ή ας την πάρει να πάνε ένα ταξιδάκι..Για το καλό της..Αν ήμουν ο Στέφανος, όσο και να την αγαπούσα, δε νομίζω ότι θα μπορούσα να γυρίσω σε έναν τέτοιο άνθρωπο..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 8:12 pm

Ηταν πολύ καλύτερο απ'το χθεσινό, πάντως! Κι όχι μόνο για την τάπα στη Μελίτα απ'το Στέφανο (αν κι αυτό μονο θα ήταν αρκετό) αλλά και γιατί γενικά μου φάνηκε να έχει περισσότερο ρυθμό, και προχώρησε κι η ιστορία κάπως!

Εύα Θάνος, ωραία σκηνή (από μιά άποψη, για την Εύα, από άλλη πάλι σιχαμερή, για το Θάνο).... Τι ωραία που θα ήταν αν όλες οι γυναίκες αυτού του πλανήτη μπορούσαν να "παίζουν" έτσι μ'έναν άνδρα, γνωρίζοντας τα πάντα γύρω απ'αυτόν, ώστε να μην πέφτουν στην παγίδα του, όσο γκλάμορους κι αν είναι το περιτύλιγμα..... Η Εύα η ίδια παραδέχτηκε οτι το παραμυθάκι του το σέρβιρε πολύ επιτήδεια ο κύριος , που πάει χαμένο στην συγκεκριμένη κυρία -- χάρηκα και με την έκρηξη του Λευτέρη "θα του κόψω τα πόδια" !!! Τελικά μ'αρέσει πολύ το παιχνίδι της Εύας, άσχετα αν η Μαρίλια γίνει έξαλλη.... Θα ήθελα να μας δείξουν τα μούτρα του Θάνου οταν καταλάβει τι του έστησαν, που νομίζει τώρα οτι είναι και ακατανίκητα γοητευτικός, το μουλάρι!

Η τιμωρία των "παιδιών" μου φάνηκε πολύ λίγη, συγκριτικά, και θα ήθελα να τους βάλουν οι συμβίες τους να κάνουν κάποια αντίστοιχη εκδουλευση στο Λευτέρη, δεν ξέρω τι, κάτι θα εύρισκαν, για να υπάρξει ισορροπία..... Πάντως απ'το τίποτε, κάτι ήταν κι αυτο που είδαμε....

Καί μετά κι απ'αυτο, τα κεφάλια μέσα, γιατί ο Ρούσσος βγήκε και πάλι στον αφρό (πώς τα καταφέρνει!!!) και άρχισε πάλι τις press conferences και τις δηλώσεις αφ'υψηλού.... Ομως έχω μιά απορία: Τότε που φοβόταν, απειλούσε τους πάντες! Τώρα που δεν φοβάται πιά, γιατί συνεχίζει απτόητος τις απειλές? Το ποιον του ανθρώπου φαίνεται όταν έχει το πάνω χέρι, κι ο Ρούσσος δυστυχώς, είτε κερδίσει είτε χάσει, είναι μικροψυχος και μικροπρεπής, αποδεδειγμένα!!!

Χάρηκα σήμερα την αντίδραση της Στέλλας, η οποια και πάλι, καβάλα στο ρόζ συνεφάκι της, νόμιζε οτι μ'έναν καλό λογο, μιά παρότρυνση προς τη σωστή κατεύθυνση, ο Ρούσσος θα φερθεί έντιμα και θα κλείσει το θέμα. Με το σωστό "τσίγκλισμα" της Αμαλίας όμως, ο Ρούσσος έδειξε πάλι το αληθινό του πρόσωπο, και προκάλεσε την αυθόρμητη και πάνσωστη αντίδραση της Στέλλας! Αλλη μιά που πιά "ξέρει" τι εστί Ρούσσος....

Η άλλη που "ξέρει" τι εστί Ρούσσος, και μάλιστα το ήξερε εδώ και πολύ καιρό, η Αντιγόνη δηλαδή, στάθηκε στο ύψος της μπροστά στις απειλές του οτι θα την σύρει βαθειά στη φυλακή, λές και θεωρεί τον εαυτο του θεό που θα αποδώσει δικαιοσύνη στους κοινούς θνητούς... Ας μην ήταν κάποιος εκεί έξω που παίζει παιχνίδια, και θα βλέπαμε κάπως αλλιώς τις εξελίξεις.....

Και φτάνουμε στον Ηλία, που βγάζει πάλι τους χρησμούς του, μέσα απ'το ζαλισμένο (?) μυαλό του. Κανείς δεν θα πειράξει αυτον τον τόπο! Γιατί Ηλία μου, τι κρύβεται εκεί πέρα?

Είναι περίεργο που και τα τρία πτώματα δεν εχουν σημάδια δολοφονίας, αφού το ένα τουλάχιστον, του Περικλή, σίγουρα πρέπει να είχε. Και αφού το τρίτο πτώμα δεν είναι του Αραβαντινού, τοτε ποιός είχε θαφτεί εκεί πέρα? Τα πράγματα είναι πολύ μπλεγμένα, και δεν ρισκάρω να κάνω προβλέψεις....

Και μέσα σ'όλα, η Μελίτα το χαβά της, παρακολουθεί το Στέφανο, τον εντόπισε μόνο του, ντύθηκε, στολίστηκε και πήγε γι'αλλη μιά φορά να του κουνήσει την ουρά και να παρακαλέσει. Ο Στέφανος την αντιμετώπισε σαν μύγα που ήρθε να του χαλάσει την ησυχία του. Τα λόγια του, ψυχρά, μετρημένα αλλά στοχευμένα ακριβώς στο κέντρο, θα έκαναν οποιαδήποτε γυναίκα με λίγη τσίπα να κάνει μεταβολή και να φύγει τρέχοντας. Οχι όμως και τη Μελίτα... Συνεχίζει, χαμογελαστή, ξερογλύφεται και ρίχνει τη .....δελεαστική πρόταση για εξοχικά και αταξίες! Οπότε φυσική και η αντίδραση του Στέφανου, "μιλάω σε τοίχο, έτσι?" , όπως και η δική του μεταβολή και φυγή....
Λυπάμαι για την κατάντια της Μελίτας, και επ'ουδενί δεν την βλέπω σαν την απελπισμένα ερωτευμένη γυναίκα, που έχασε τον εγωισμό της από αγάπη, αφού ακριβώς λόγω του εγωισμού της επιμένει, γιατί δεν θέλει να παραδεχτεί οτι έχασε....

Αντίθετα ακριβώς συναισθήματα μου προκάλεσε η σκηνή Εριέττας Στέφανου, συζήτηση σοβαρή αλλά και συναισθήματα, ο Στέφανος ανυπομονεί να κλείσουν όλα και να ζήσουν όμορφα τη ζωή τους, και το φιλί τους σφράγισε αυτήν την ευχή, που είναι και δική μου ....
΄
Πολύ καλό το ψήφισα, ελπίζω να είναι όλο και πιό ενδιαφέροντα τα τελευταία επεισόδια ως τη Δευτέρα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:01 pm

JESSIE έγραψε:Ηταν πολύ καλύτερο απ'το χθεσινό, πάντως! Κι όχι μόνο για την τάπα στη Μελίτα απ'το Στέφανο (αν κι αυτό μονο θα ήταν αρκετό) αλλά και γιατί γενικά μου φάνηκε να έχει περισσότερο ρυθμό, και προχώρησε κι η ιστορία κάπως!

Εύα Θάνος, ωραία σκηνή (από μιά άποψη, για την Εύα, από άλλη πάλι σιχαμερή, για το Θάνο).... Τι ωραία που θα ήταν αν όλες οι γυναίκες αυτού του πλανήτη μπορούσαν να "παίζουν" έτσι μ'έναν άνδρα, γνωρίζοντας τα πάντα γύρω απ'αυτόν, ώστε να μην πέφτουν στην παγίδα του, όσο γκλάμορους κι αν είναι το περιτύλιγμα..... Η Εύα η ίδια παραδέχτηκε οτι το παραμυθάκι του το σέρβιρε πολύ επιτήδεια ο κύριος , που πάει χαμένο στην συγκεκριμένη κυρία -- χάρηκα και με την έκρηξη του Λευτέρη "θα του κόψω τα πόδια" !!! Τελικά μ'αρέσει πολύ το παιχνίδι της Εύας, άσχετα αν η Μαρίλια γίνει έξαλλη.... Θα ήθελα να μας δείξουν τα μούτρα του Θάνου οταν καταλάβει τι του έστησαν, που νομίζει τώρα οτι είναι και ακατανίκητα γοητευτικός, το μουλάρι!

Η τιμωρία των "παιδιών" μου φάνηκε πολύ λίγη, συγκριτικά, και θα ήθελα να τους βάλουν οι συμβίες τους να κάνουν κάποια αντίστοιχη εκδουλευση στο Λευτέρη, δεν ξέρω τι, κάτι θα εύρισκαν, για να υπάρξει ισορροπία..... Πάντως απ'το τίποτε, κάτι ήταν κι αυτο που είδαμε....

Καί μετά κι απ'αυτο, τα κεφάλια μέσα, γιατί ο Ρούσσος βγήκε και πάλι στον αφρό (πώς τα καταφέρνει!!!) και άρχισε πάλι τις press conferences και τις δηλώσεις αφ'υψηλού.... Ομως έχω μιά απορία: Τότε που φοβόταν, απειλούσε τους πάντες! Τώρα που δεν φοβάται πιά, γιατί συνεχίζει απτόητος τις απειλές? Το ποιον του ανθρώπου φαίνεται όταν έχει το πάνω χέρι, κι ο Ρούσσος δυστυχώς, είτε κερδίσει είτε χάσει, είναι μικροψυχος και μικροπρεπής, αποδεδειγμένα!!!

Χάρηκα σήμερα την αντίδραση της Στέλλας, η οποια και πάλι, καβάλα στο ρόζ συνεφάκι της, νόμιζε οτι μ'έναν καλό λογο, μιά παρότρυνση προς τη σωστή κατεύθυνση, ο Ρούσσος θα φερθεί έντιμα και θα κλείσει το θέμα. Με το σωστό "τσίγκλισμα" της Αμαλίας όμως, ο Ρούσσος έδειξε πάλι το αληθινό του πρόσωπο, και προκάλεσε την αυθόρμητη και πάνσωστη αντίδραση της Στέλλας! Αλλη μιά που πιά "ξέρει" τι εστί Ρούσσος....

Η άλλη που "ξέρει" τι εστί Ρούσσος, και μάλιστα το ήξερε εδώ και πολύ καιρό, η Αντιγόνη δηλαδή, στάθηκε στο ύψος της μπροστά στις απειλές του οτι θα την σύρει βαθειά στη φυλακή, λές και θεωρεί τον εαυτο του θεό που θα αποδώσει δικαιοσύνη στους κοινούς θνητούς... Ας μην ήταν κάποιος εκεί έξω που παίζει παιχνίδια, και θα βλέπαμε κάπως αλλιώς τις εξελίξεις.....

Και φτάνουμε στον Ηλία, που βγάζει πάλι τους χρησμούς του, μέσα απ'το ζαλισμένο (?) μυαλό του. Κανείς δεν θα πειράξει αυτον τον τόπο! Γιατί Ηλία μου, τι κρύβεται εκεί πέρα?

Είναι περίεργο που και τα τρία πτώματα δεν εχουν σημάδια δολοφονίας, αφού το ένα τουλάχιστον, του Περικλή, σίγουρα πρέπει να είχε. Και αφού το τρίτο πτώμα δεν είναι του Αραβαντινού, τοτε ποιός είχε θαφτεί εκεί πέρα? Τα πράγματα είναι πολύ μπλεγμένα, και δεν ρισκάρω να κάνω προβλέψεις....

Και μέσα σ'όλα, η Μελίτα το χαβά της, παρακολουθεί το Στέφανο, τον εντόπισε μόνο του, ντύθηκε, στολίστηκε και πήγε γι'αλλη μιά φορά να του κουνήσει την ουρά και να παρακαλέσει. Ο Στέφανος την αντιμετώπισε σαν μύγα που ήρθε να του χαλάσει την ησυχία του. Τα λόγια του, ψυχρά, μετρημένα αλλά στοχευμένα ακριβώς στο κέντρο, θα έκαναν οποιαδήποτε γυναίκα με λίγη τσίπα να κάνει μεταβολή και να φύγει τρέχοντας. Οχι όμως και τη Μελίτα... Συνεχίζει, χαμογελαστή, ξερογλύφεται και ρίχνει τη .....δελεαστική πρόταση για εξοχικά και αταξίες! Οπότε φυσική και η αντίδραση του Στέφανου, "μιλάω σε τοίχο, έτσι?" , όπως και η δική του μεταβολή και φυγή....
Λυπάμαι για την κατάντια της Μελίτας, και επ'ουδενί δεν την βλέπω σαν την απελπισμένα ερωτευμένη γυναίκα, που έχασε τον εγωισμό της από αγάπη, αφού ακριβώς λόγω του εγωισμού της επιμένει, γιατί δεν θέλει να παραδεχτεί οτι έχασε....

Αντίθετα ακριβώς συναισθήματα μου προκάλεσε η σκηνή Εριέττας Στέφανου, συζήτηση σοβαρή αλλά και συναισθήματα, ο Στέφανος ανυπομονεί να κλείσουν όλα και να ζήσουν όμορφα τη ζωή τους, και το φιλί τους σφράγισε αυτήν την ευχή, που είναι και δική μου ....
΄
Πολύ καλό το ψήφισα, ελπίζω να είναι όλο και πιό ενδιαφέροντα τα τελευταία επεισόδια ως τη Δευτέρα....

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα. Πραγματικά , λες και ήσουν στο μυαλό μου.
Στο μόνο που θα το πάω λίγο πιο πέρα είναι στο θέμα του τρίο μπελκάνο που βρέθηκαν στον τάφο.
Είναι όντως ανεξήγητο το ότι το σώμα του Χατζηβασιλείου του νεότερου δεν βρέθηκε ούτε και σε αυτόν ένδειξη δολοφονίας. Ο παππούς είναι εκεί-μάλλον- η Χ΄λίγδας ο νεώτερος (Wink αλλά ο τρίτος ποιος είναι οεοοοοοο;;Ο φωτογράφος της φωτογραφίας; Πάντως κάποιος έχει μετακινηθεί από την τελευταία κατοικία του και πήγε εκεί για παίζουν πρέφα; Πια προσωπικά βεβαιώνομαι ότι ο Αραβαντινός είναι ζωντανότατος και αυτός είναι που στέλνει τα ραβασάκια στην Αντιγόνη. Μιας και ο άντρας της ήταν αυτός που σήκωσε το όπλο και η ίδια ήταν η αιτία του μακελιού την εκδικείται.Προστατεύει τον Πέτρο γιατί κάτω από τις δύσκολες εκείνες συνθήκες αντέδρασε σωστά και φρόντισε τα παιδιά του, το Λουκά και την Εριέττα. Από την άλλη προειδοποιεί με τα ραβασάκια το Λουκά ότι σε λάθος δρόμο βρίσκεται με την εκταφή .
Σπόιλερ:
Στην περίληψη της τηλεταινίας πιστεύω ότι ο Αραβαντινός είναι ο άγνωστος που πηγαίνει στο μαιευτήριο. Η Εριέττα που τον συναντά , μήπως ταράζεται και καταλαβαίνει κάτι; Ας μην ξεχνάμε ότι δεν ήταν και τελείως μωρό και τον πατέρα της πρέπει λογικά να τον θυμάται. Τα χρόνια βέβαια έχουν περάσει , αλλά μήπως νιώσει το ίδιο που ένιωσε όταν πρωτοείδε το Λουκά και προβληματιστεί; Και το γεγονός ότι αυτή η συνάντηση θα έχει δραματικές εξελίξεις στο Ρούσσο ποιος άλλος να είναι;

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:12 pm

Θα σχολιάσω λίγα πράγματα από το επεισόδιο!

Γέλασα με την πλάκα των κοριτσιών στους άντρες τους αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση που ο Λουκάς κάνει ό,τι του λέει η Νόρα!! Δε σκέφτηκε να πάει έστω στον καναπέ και μόλις ξημερώσει να πάει στο πάτωμα?? sisi

Με το σχέδιο της Εύας δε συμφωνώ, αλλά ομολογώ πως έχει ενδιαφέρον να δουμε την αντίδραση της Μαρίλιας σε όλο αυτό! Επίσης δείχνει και τη στήριξη του Λευτέρη στην Εύα, παρόλο ότι δε συμφωνεί! Η Εύα όταν αγριεύει είναι θεά!! Όλες οι σκηνές της Εύας ήταν υπέροχες! Το Θάνο θα τον αφήσω ασχολίαστο καλύτερα!!

Ο Ρούσσος έχει ξεφύγει τελείως!! Όσο περνάει ο καιρός, όλο και πιο πολύ πέφτει στα μάτια μου!! Πολύ μικρόψυχος!! Ισχυρίζεται ότι αγαπάει τα παιδιά, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτό λέγεται αγάπη!!

Η Αμαλία θεά!! Λατρεύω Πεφάνη!!! : respect :
Η Στέλλα επιτέλους συμπεριφέρεται σαν μάνα!! Κατάλαβε πια τι εστί Ρούσσος!!
Ο Ηλίας πραγματικά με μπερδεύει! Αρζόγλου ΘΕΟΣ!! : respect :
Πάρα πολύ ωραία η σκηνή που η Νόρα στηρίζει το Λουκά!!! Hugg
Η κυρία Παπαδημητρίου θεά!! Η Αντιγόνη στο ύψος της, αξιοπρεπέστατη!!

Και μιας και μιλάμε για αξιοπρέπεια αυτόματα πάμε στη Μελίτα η οποία δεν έχει ίχνος αξιοπρέπειας πάνω της!! Τώρα πραγματικά αυτή πιστεύει ότι αγαπάει το Στέφανο?? Πόσο χαζός μπορεί να είναι ένας άνθρωπος? Από ποιόν έχει πάρει αυτό το παιδί αναρωτιέμαι ακόμα!! Ρε παιδιά, μήπως είναι υιοθετημένο?? imarton scratch
Στέφανος - Εριέττα! Πολύ ωραία σκηνή! Ουσιαστική!! Και είχαμε και αγκαλίτσες και φιλάκι!! Love!

Αφήνω για το τέλος Νταίζη-Χρήστος. Μετά και από αυτή τη σκηνή, το πόσο θα ήθελα να έχει ο Χρήστος τα διαμάντια δε λέγεται!! Θα γελάω όλο το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο 4ος κύκλος!! Πεθαίνω για αυτή τη στιγμή!! lmao

Όλο και κάποια σκηνή θα ξέχασα αλλά δεν πειράζει!! :)
Πολύ καλό απο μένα! :) καλό βράδυ!

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:15 pm

Λογω μιας δυσκολης ημερας ειπα να δω εδεμ να γελασω λιγο.... lmao

Ας σχολιασω λοιπον κι εγω μετα απο πολυ καιρο...

Θανος-Ευα

Συγγνωμη...τωρα αυτο το πραγμα αρεσει στη Μαριλια????? livani Τι να σου πω βρε κουκλα μου...τοσα φινα γκομενακια στην ηλικια σου υπαρχουν εσυ πηγες και τα φτιαξες με τον χλιμιτζουρα...ο οποιος τη πεφτει στη γιαγια του παιδιου σου....τς τς τς .. livani

Νορα-Λουκας

Καημενε Λουκακο...ποσο σε συμπονω..οχι που κοιμηθηκες στο πατωμα...αυτο ισως και να το αξιζες λιγο...απλως την ιδια ξινισμενη φατσα παιρνω κι εγω οταν η μανα μου μου λεει να πιω γαλα.. lmao Γαλα-μπλιαχ... lmao Η Νορα μια χαρα απλωθηκε στο διπλο...ο Λουκακος ισιωσε στο πατωμα αλλα ειδε κ επαθε να σηκωθει μετα...Κι ελεγα γιατι δε θελει να τον φιλησει η Νορα...δεν εφταιγε που του ειχε θυμωσει...ευκαιρια εψαχνε να τον αποφυγει που ειχε φαει τζατζικι....lmao

Δαφνη-Νικολας

Η πλακα της Δαφνης ηταν καλυτερη ομολογουμενως...κι αυτο το αθωωο υφακι της...Νικολα μου...ειχε γαλα τελικα... Matakia Νικολα μπουρλωτοοο sisi

Ρουσσος-Αμαλια

Μ'αρεσει που τους βλεπω παλι μαζι....ΔΕΝ μ αρεσει καθολου η σταση του Πετρου....Αυτη η δαιμονοποιηση του μου τη δινει...δεν εχουμε κακο προχειρο βρηκαμε το Ρουσσο...Εγω κραταω στο μυαλο μου τον Ρουσσο που παντα προστατευε τη παρεα και ειδικα τη Νορα και το Λουκα...που τους εδινε συμβουλες...που δηλωνε μπροστα τους αλλα και μονος του ποσο πολυ τους αγαπαει....κι οχι αυτον που τωρα θελει εκδικηση και προσπαθει να τους καταστρεψει...

Ευα-Λευτερης

Σε αυτη τη σχεση μονο ο Λευτερης δινει...Η Ευα τον εχει μονο για παρηγορια και για να του λεει τον πονο της....Σχεση ειναι αυτη τωρα??? Πως ηταν η Ευα στο πρωτο κυκλο??? Καμια μα καμμια σχεση τωρα...Απο το ενα ακρο στο αλλο...

Στεφανος-Ερριετα

Ειχαμε και φιλακι μια χαρα ^^

Νταιζη-Αντιγονη

Μα τι φωτεινος παντογνωστης που ειναι το Νταιζακι...Μα τι βοδια που ειναι οι αλλοι...Αντι να συμβουλευτουν το τερας ηθικης και εξυπναδας...εκαναν του κεφαλιου τους????? Καλα να παθουν.. Εγω λοιπον που δεν ειμαι βοδι...θελω να ζητησω το τηλεφωνο του Νταιζουλινιου για να μου δωσει τα φωτα της στο πως να περασω και τα 6 μαθηματα της εξεταστικης ευκολα, γρηγορα και χωρις διαβασμα....Απο τωρα βαζω λεφτα στην ακρη...Ε να μη της δωσω και μια αμοιβη για τις γνωσεις που θα μου μεταλαμπαδευσει???? Nyxia

Ηλιας-Δαφνη

Παει ο Ηλιας...στο Δαφνι τον βλεπω να καταληγει...Δε ξερω πως μπορει να επανελθει στη πραγματικοτητα...τα χαπια δε κανουν κ πολυ καλη δουλεια...

Νορα-Λουκας-περιπατος

Με στεναχωρησε το παραπονο του Λουκα...Ειναι το εμμεσο παραπονο των τηλεθεατων για το πως καταντησε ο ρολος του Πετρου...
Μ'αρεσε η Νορα που τον στηριζει και του υπενθυμιζει τον ερχομο της μπεμπας...Αντε ρε μπεμπα βγες να σε δει ο μπαμπας σου να σκασει λιγο το χειλακι του...τι λιγο....πολυυυυυυ αλλα δε το κανουμε θεμα... sisi

Πετρος-Αντιγονη

Κατι εκανα τοτε...και δεν ακουσα τι ειπανε..Υποθετω απειλες και τα λοιπα...

Χρηστος-Νταιζη

Συγκινθηκα...ενα δακρυ κυλησε που δε μπορεσα να το συγκρατησω..Η Νταιζη θελει πατροπαραδοτο γαμο..Χρηστο..παρε ενα καλο δαχτυλιδι και πηγαινε στην Αντιγονη να ζητησεις το χερι της καλης σου...
Σπόιλερ:
Αληθεια το δαχτυλιδι θα εχει διαμαντι πανω? sfyr

Mελιτα-Στεφανος

Κι ελεγα..πολλη σοβαροτητα ειχε πεσει...τι δι@ολο τσαμπα ανοιξα τη tv? Και πεφτω πανω στη Μελιτα να περιφερεται στο μουσειο..Στην αρχη λεω...δε μπορει θα θελει να κανει ενδοσκοπηση κοιταζοντας τα γλυπτα του Μπιρμπιτζουλακη (ναι ειναι διασημος γλυπτης αμφιβαλλει κανεις? Mmm ) οταν στην αλλη ακρη της αιθουσας....ωωω μα τι θωρουν τα ματια μου??Τι συμπτωσις!!! Confused? Ο Στεφανος!!! Τελικα μονο συμπτωση δεν ηταν αφου αποδειχτηκε οτι η κυρια (καλα λεμε και κανα ανεκδοτο να περασει η ωρα) μονο τυχαια δε βρεθηκε εκει...αφου σκεφτηκε να κανει ερωτικη εξομολογηση για 2354635η φορα κι αυτη τη φορα σε μουσειο...Και να πεις οτι ηταν και πρωτοτυπη?????? Στεφανε μπλα μπλα μπλα η Ερριετα φταιει για ολα και μπλα μπλα μπλα ελα να αγα...............πηθουμε νταρλινγκ....και μπλα μπλα μπλα ελα να παμε στο εξοχικο να θυμηθουμε τα παλια......και μπλα μπλα μπλα σε αγαπαω Στεφανεε, εισαι η ζωη μου....λες ψεμματα ΕΜΕΝΑΑΑ ΘΕΕΕΕΣΣΣ (αλα Σακης) Νομιζω οτι η ειρωνια στο ματι του αλλα και στα λογια του τα ειπε ολα...Ποσο πιο κατω πρεπει να πεσει πια για να καταλαβει πως ΔΕΝ τη θελει?????? Δηλαδη με υποτιμα ως γυναικα αυτο που βλεπω...Μετα απο τα ποσα φτυσιματα το παιρνεις αποφαση και σταματας να σερνεσαι??? Μια φυσιολογικη γυναικα παντως μετα το 1ο θα του χε ριξει μια μουτζα και θα πηγαινε για αλλα...Αλλα ξεχασα...φυσιολογικη και Μελιτα...δεν......

Στελλα-Ρουσσος-Αμαλια

Απο το ενα αυτι του μπηκαν αυτα που του ειπε η Στελλα απο το αλλο του βγηκαν...Παντως μπορω να πω οτι το ευχαριστηθηκα λιγο το χωσιμο της προς το τελος...

Που πηγε ο Αραβαντινος ΟΕΟ???????? affraid

Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Τετ Μάης 25, 2011 9:19 pm, 1 φορά
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:16 pm

Ίντα λες ωρέ κουμπάρε;Scandal

Εγίνηκε τέτοιο πράμα;
Επήρε η Μελίτα το Στέφανο ξωπίσω γιατί ήθελε να τον επάρει πίσω;

Μα ο Στέφανος βαρέθηκε να λέει όλο τα ίδια και τση 'πε πήγαινε από 'δω,μου τά 'πρηξες τα....φρύδια Razz
Μα σαν ο άνθρωπος είναι λολός και παλιοκατινίτσα συνέχεια το στόμα ανοιγόκλεινε κάμωντας πλάτσα-πλίτσαGum
Κί ύστεαρα εμίλησε καθώς πήρε το βλέμμα λάμιας και αναφώνησε"Στέφανε ας θυμηθούμε τα κεριά μας"
Τι κι άν ο Στέφανος της είπε πως τσάμπα κλαίει εκείνη το χαβά της πως "η Εριέττα φταίει" ainta

Τση το πε κι η Αμαλί η τρελαμένη μάνα,πως εδώ ο κόσμος καίγεται κι εκεί ευτούνη κλαίγεται.

Η Στέλλα τώρα θυμήθηκε οτι είναι και μητέρα και έτσι πήγε στον Πετράν για να μην πάει το θέμα πέρα

Η Νταίζι η καλιακούδα μας την Αντιγόνη πρήζει γιατί κι αυτή η έξυπνη θέλει να διαφωτίζει.Αλλά επειδή η Θεάρα έχει κόρη Αηνστάιν που θέλει στο είδος της να βοηθήσει μια ώρα αρχήτερα θέλει ο Μπούλης να τηνε καθαρίσει.

Ποίος είν'ευτούνος πού 'βαψε το άμοιρο το σπίτι;Θέλουν παιχνίδια τα παιδιά-ωωωωωω μου σπασε η μύτη! sisi

Τώρα τι σχέδιο είν'αυτό εγώ θα σας γελάσω-η Εύα είναι οΣέρλοκ Χόλμς και ο Τετέρης Γουάτσον Ee?

Εμένανε δε μ'επεισε οτ' ήταν επεισόδιο κι όπως καθόμουν έλεγα,άνοιξε το τριώδιο xoxo
Καλό και πολύ ήτανε γιατί είχε πολύ μελό(όσο μελό μπορεί να κάνει η Μελίτα)
Για αυτό κι εγώ όσκαρ ηθέλησα να δώσω σε Αριάδνη Βάσω fay Jessie και Τζιμπιρδώ που αντέχουν ακόμα τόσο!
oscar

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ανυπέρ-Βλήτο στις Τετ Μάης 25, 2011 9:25 pm, 2 φορές συνολικά
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:21 pm

fay66 έγραψε:
JESSIE έγραψε:Ηταν πολύ καλύτερο απ'το χθεσινό, πάντως! Κι όχι μόνο για την τάπα στη Μελίτα απ'το Στέφανο (αν κι αυτό μονο θα ήταν αρκετό) αλλά και γιατί γενικά μου φάνηκε να έχει περισσότερο ρυθμό, και προχώρησε κι η ιστορία κάπως!

΄

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα. Πραγματικά , λες και ήσουν στο μυαλό μου.
Στο μόνο που θα το πάω λίγο πιο πέρα είναι στο θέμα του τρίο μπελκάνο που βρέθηκαν στον τάφο.
Είναι όντως ανεξήγητο το ότι το σώμα του Χατζηβασιλείου του νεότερου δεν βρέθηκε ούτε και σε αυτόν ένδειξη δολοφονίας. Ο παππούς είναι εκεί-μάλλον- η Χ΄λίγδας ο νεώτερος (Wink αλλά ο τρίτος ποιος είναι οεοοοοοο;;Ο φωτογράφος της φωτογραφίας; Πάντως κάποιος έχει μετακινηθεί από την τελευταία κατοικία του και πήγε εκεί για παίζουν πρέφα; Πια προσωπικά βεβαιώνομαι ότι ο Αραβαντινός είναι ζωντανότατος και αυτός είναι που στέλνει τα ραβασάκια στην Αντιγόνη. Μιας και ο άντρας της ήταν αυτός που σήκωσε το όπλο και η ίδια ήταν η αιτία του μακελιού την εκδικείται.Προστατεύει τον Πέτρο γιατί κάτω από τις δύσκολες εκείνες συνθήκες αντέδρασε σωστά και φρόντισε τα παιδιά του, το Λουκά και την Εριέττα. Από την άλλη προειδοποιεί με τα ραβασάκια το Λουκά ότι σε λάθος δρόμο βρίσκεται με την εκταφή .
Σπόιλερ:
Στην περίληψη της τηλεταινίας πιστεύω ότι ο Αραβαντινός είναι ο άγνωστος που πηγαίνει στο μαιευτήριο. Η Εριέττα που τον συναντά , μήπως ταράζεται και καταλαβαίνει κάτι; Ας μην ξεχνάμε ότι δεν ήταν και τελείως μωρό και τον πατέρα της πρέπει λογικά να τον θυμάται. Τα χρόνια βέβαια έχουν περάσει , αλλά μήπως νιώσει το ίδιο που ένιωσε όταν πρωτοείδε το Λουκά και προβληματιστεί; Και το γεγονός ότι αυτή η συνάντηση θα έχει δραματικές εξελίξεις στο Ρούσσο ποιος άλλος να είναι;

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σας κορίτσια, θέλω μόνο να προσθέσω ότι μου φάνηκε πάρα πολύ ύποπτη η στάση του Ηλία στο σημερινό επεισόδιο και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι ξέρει πολύ περισσότερα από όσα νομίζουμε. Επίσης, αν ο τύπος που απειλεί την Αντιγόνη με τις κινήσεις που κάνει βοηθάει το Ρούσσο, τότε γιατί στην περίληψη της τηλεταινίας αναφέρεται ότι η εμφάνιση ενός αγνώστου στο νοσοκομείο θα έχει δραματικές εξελίξεις για το Ρούσσο;

Υ.Γ. Πολύ καλό και από εμένα. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:31 pm

Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα για ποιο λόγο, μετά το χθεσινό επεισόδιο που το φάγαμε σχεδόν όλο με το βάψιμο, έπρεπε να φάμε και το μισό σημερινό με το πού θα κοιμηθεί ο Λουκάς και με το πού θα βρει γάλα ο Νικόλας. Υποτίθεται ότι ο Λουκάς και η Νόρα είχαν αγωνία για την ιατροδικαστική έκθεση και η Δάφνη και ο Νικόλας για τον Ηλία, αλλά την όρεξη για πλάκες δεν τη χάνουν ποτέ... Το μόνο που μου άρεσε από όλο αυτό ήταν η συνομιλία Νόρας – Δάφνης...

Γέλασα πολύ με τις ατάκες της Εύας στο Θάνο! Θεά! Αν και διαφωνώ με το σχέδιό της, φαίνεται ότι η Εύα ωρίμασε και βάζει πάνω απ’ όλα το παιδί της. Μου αρέσει που ο Λευτέρης της συμπαραστέκεται και, αν και διαφωνεί, ψάχνει τρόπο για να τη βοηθήσει.

Πάνω που έλεγα ότι ο Αραβαντινός είναι ζωντανός, είδα τον Ηλία να επιμένει να μην πειράξει κανείς την Εδέμ. Μήπως τελικά όντως δολοφονήθηκε και το πτώμα βρίσκεται εκεί, και ο Ηλίας το ξέρει; ;/

Η Νταίζη ονειρεύεται να φύγει από την Ελλάδα και να κάνει οικογένεια με το Χρήστο. Υπάρχει και ο Άρης που τον έχει εγκαταλείψει βέβαια, αλλά αυτά για τη Νταίζη είναι ψιλά γράμματα...

Πολύ γλυκιά η σκηνή Εριέττας – Στέφανου! Η Εριέττα λυπάται που ο Ρούσσος βγήκε νικητής, αλλά ταυτόχρονα χαίρεται επειδή τώρα πια δεν κινδυνεύει ο Στέφανος. Αυτή είναι αληθινή αγάπη! Ο Στέφανος πάλι, θέλει να τα αφήσουν όλα πίσω και να προχωρήσουν τη ζωή τους μαζί... Love! Love!

Πολύ καλή ήταν και η σκηνή Νόρας – Λουκά. Επιτέλους σοβαρεύτηκαν και είδαμε τη Νόρα να συμπαραστέκεται στο Λουκά και να του υπενθυμίζει ότι πιο σημαντική από τον πόλεμο με το Ρούσσο και από ό,τι θα αντιμετωπίσουν εξαιτίας του στο μέλλον, είναι η μπέμπα τους...

Ο Ρούσσος θριαμβολογεί τόσο στην Αμαλία όσο και στην Αντιγόνη. Ό,τι και να λέει δεν με πείθει πως ό,τι έκανε το έκανε για να προστατεύσει το Λουκά. Δεν τον χώρισε από την αδελφή του για να τον προστατεύσει ούτε τον έστρεψε εναντίον της στη δίκη της Αντιγόνης – όπως αναφέρατε και παραπάνω – για να τον προστατεύσει. Μόνο τον εαυτό του ήθελε να προστατεύσει και τώρα απ’ ότι φαίνεται δεν του φτάνει που κέρδισε, αλλά θέλει και να τον εκδικηθεί. Αλλιώς θα τα σταματούσε όλα εδώ...

Πιο χαμηλά... πιο χαμηλά... πιο χαμηλά... Μη μου πείτε ότι δεν καταλάβατε σε ποια αναφέρομαι... Στο Μελιτόνι φυσικά! Fskl Εξελίχθηκε ως ντετέκτιβ και δεν της αρκεί να στήνεται έξω από το σπίτι της Εριέττας. Με εγωισμό στα ύψη και αξιοπρέπεια υπό του μηδενός, ντύθηκε λες και πήγαινε στα μπουζούκια, παρακολούθησε το Στέφανο και άρχισε να επαναλαμβάνει τα ίδια για εκατομμυριοστή φορά. Μάλιστα πριν του πει ότι τον αγαπάει, φρόντισε να του επαναλάβει ότι για όλα φταίει η κακιά Εριέττα. Προφανώς για να μας υπενθυμίσει τις προτεραιότητες και τις προθέσεις της, σε περίπτωση που τις είχαμε ξεχάσει... sfyr Επειδή είδε ότι τα γνωστά κόλπα δεν έπιαναν, πέταξε και τη δελεαστική πρόταση για το εξοχικό, το οποίο απ΄ ότι φαίνεται έχει καιρό να το σφουγγαρίσει. Ευτυχώς ο Στέφανος όχι μόνο δεν τσίμπησε, αλλά την αντιμετώπιζε σαν παράσιτο που έχει βαρεθεί να το βλέπει και να το ακούει. Και μια στις χίλιες να την αγαπούσε ακόμα, μετά από όλα αυτά δεν ξέρω πώς θα ήταν δυνατόν να ξαναγυρίσει σ’ αυτήν, ακόμα κι αν ήταν η τελευταία γυναίκα στον πλανήτη. Μέσα σε όλα τα άλλα της είπε και ότι όσο περνάει ο καιρός ερωτεύεται όλο και πιο πολύ την Εριέττα. Δεν ξέρω αν το εννοεί – σίγουρα το εύχομαι – αλλά η συμπεριφορά του αυτό μου δείχνει. Θα ήθελα όμως κάποια στιγμή εκτός από την κατσαρή κατίνα να το πει και στην άμεσα ενδιαφερόμενη... Efxi

Τελικά κανείς δεν δολοφονήθηκε και κανείς από τους τρεις δεν ήταν ο Αραβαντινός... Άντε να δούμε πού είναι, αν και μάλλον αυτό θα το μάθουμε την επόμενη σεζόν...

Υ.Γ.1 Loukitsa, Καρ – Mik, JESSIE, gxnel, Ανυπέρ – Βλήτο, tizibirdika : respect :

Υ.Γ.2 Σήμερα βεβαιώθηκα... Ο εντεταλμένος έχει πρόσβαση στα κείμενα... sfyr

Υ.Γ.3 Fay 66, απ’ ότι είπε ο Ρούσσος, ο Περικλής δεν είχε ταφεί στον οικογενειακό τάφο. Άρα το ερώτημα είναι ποιοι ήταν οι άλλοι δύο εκτός από τον παππού Χατζηβασιλείου. Νόμιζω όμως ότι δεν θα υπάρξει κάποια έκπληξη και θα μας πουν ότι ήταν απλά άλλα μέλη της οικογένειας. Επίσης,
Σπόιλερ:
απ’ ότι δήλωσε ο Κυρίτσης, αυτός που στέλνει τα μηνύματα είναι ένα γνωστό πρόσωπο που το έχουμε δει χιλιάδες φορές στην Εδέμ, άρα, αν δεν μπλοφάρει, είναι λίγο δύσκολο να είναι ο Αραβαντινός. Όσο γι΄αυτόν που θα δει η Εριέττα, γράφτηκε ότι θα της θυμίζει κάτι και τελικά θα θυμηθεί ότι τον είχε δει παλιά να μιλάει με τον παππού της. Δεν αποκλείεται πάντως να είναι και ο Αραβαντινός...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης