Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap42%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 42% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 52

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:36 pm

Ευχαριστω και ανταποδιδω!

Φιλικα μια
απο τις τελευταίες
των Μοικανών!

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:40 pm

Ευχαριστω και ανταποδιδω nefelik!

καλε εδω η Μελιτα δεν θυμαται την Νεφελη που ειναι στο ιδιο σπιτι θα θυμαται η Νταιζη τον Αρη που ειναι σε αλλη πολη??και η Νταιζη ειχε και να ετοιμαστει και για παραδοσιακο γαμο
Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 960514
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 9:55 pm

Κι εγώ κορίτσια ευχαριστώ ! Πάντως μου φαίνεται αδύνατο να βγάλουμε άκρη για τους άγνωστους Χ, και μάλλον θα πέσουμε έξω, ό,τι και να πούμε.

Εγώ πάντως δεν θέλω να ξαναδούμε ....νεκροζώντανους, αρκετά έχουμε ακούσει γι'αυτούς, θέλω να δώ τον Κυρίτση, όπως άκουσα τη φωνή του , να παίζει ένα ρόλο κλειδί, που θα τους βάλει όλους στη θέση τους και να κλείσουν όλα τα θέματα με την μεσολάβησή του. Ο ίδιος με τις δηλώσεις του μας μπερδεύει, βέβαια, γι'αυτό .....παραιτούμαι, που λέει κι η Γαλάνη, και ο,τι είναι να δούμε, θα το δούμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:02 pm

Στέφανος: Tι έγινε με παρακολουθείς ?

Μελίτα : Ναι lmao lmao lmao sisi sisi sisi
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:02 pm

Να ρωτήσω κάτι?? Αυτός ο φίλος του Ηλία που είχε πάει να το δει και του είπε για την παλιά παρέα-συμμορία, έχει πεθάνει? Γιατί αυτός ήξερε κάτι παραπάνω και τώρα με την "αρρώστια " του Ηλία δεν ξέρω! Μου μπήκαν ιδέες! Αλλά αν θυμάμαι καλά μας είπαν πως πέθανε!! ε???

jessie, gnxel, nefelik, tzibirdika, Ανυπερ-Βλητο : respect : : respect : ελπίζω να μη ξέχασα κάποιον!

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:07 pm

Καλο το σημερινο επεισοδιο,αν και ειχε μια τραγικη σκηνη και τραγικη φιγουρα
την λεω!!!!
Αλλα ας ξεκινησω απ το πραγματικα αστειο του σημερινου επεισοδιου και μετα τα τραγικα.Εδω κολλαει αυτο που λεει ο Λουκακος:Σουχω ενα καλο κι
ενα κακο νεο ή σουχω ενα αστειο κι ενα τραγικο!!
Μα συγνωμη δηλ το οτι ο Χρηστος δεν ονειρευτηκε μια οικογενειακη ζωη πο-
τε του ομως,αλλα μονο οταν γνωρισε την Νταιζη,πως να το χαρακτηρισω,αν
οχι αστειο;;Τι λες βρε ανθρωπα;;πας καθολου καλα;;Σου ενεπνευσε η Νται-
ζη 3-4 παιδια,κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο την Κυριακη,Αη Βασιλιδες
και Χριστουγεννιατικα δεντρα,σπιτι με σκυλο στην αυλη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Τι να κανω τωρα εγω ;;να κλαψω ή να γελασω;;;Μαλλον θα πω ο καθενας
με την τρελα του τελικα.Η νονα Κορλεονε άλλα εμπνεει και ουτε ενα απ τα
παραπανω.Αλλα και τι να σου κανω Χρηστο,τα θελεις αγαπη μου και θα τα
υποστεις βεβαιως βεβαιως!!
Νορα και Δαφνη μια χαρα τις για λοχαγινες!!!Τους αλλαξαν τα φωτα και του
Νικλα και του Λουκα.Μ αρεσει που χθες ο Νικολας παραλιγο να στείλει συ-
γχαρητηριο τηλεγραφημα στην μαμα του,για το μυαλο που του κληροδοτησε lmao
Αμαλια και Ρουσος μου αρεσαν πολυ,πιο πολυ βεβαια η Αμαλια που του λεει ,
γιατι χαιρεσαι Πετρο μου;;;;;αφου δολοφονηθηκε ο Αραβαντινος και το ξερεις.
Ο Ρουσος θα περιμενα παντως να ειναι πιο σοβαρος και να μην τρεχει απο δω κι απο κει και να διαφημιζει την νικη του.Πυρειος νικη λεγεται αυτη ,αλλα
τελος παντων!!!!
Παντως η Αντιγονη αυτο που του ειπε στο τελος για το χαρτι που υπεγραψαν
παλια ,μου φανηκε σαν απειλη,καλυμενη ,αλλα απειλη!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:08 pm

Θέλω ν'αγιάσω..θέλω,σας το ορκίζομαι!! Angel
Αλλά ΔΕ μ αφηνουν!! soutien
Δε σχολιάζω επι της ουσιας τη σκηνή ως εκ τουτου,αλλά πραγματικά..
η Μελίτα,όταν ντυνόταν για την παρακολουθηση ΕΤΣΙ,πιστευε ότι τον Στεφανο θα τον εβρισκε τελικά να τα πίνει στον Πανο τον Κιάμο ??
Της έχει δώσει τέτοια δείγματα ο μελετητής του Γκόγια??
Ο άνθρωπος που όσα κι αν του προσάψεις,έχει μια αλφα +++++++++ αριστοκρατικότητα,ακόμη και στο φυζίκ??? (το φυσικό πρόσωπο,δηλαδή,αλλά συμπιπτουν τί να κάνουμε..)
Δηλαδή απορώ imarton imarton imarton !!!!
Εκτός, κι αν είναι δάκτυλος της Στεφανοερριετικής ενδυματολόγου, (η οποία παρεμπιπτόντως μόλις καρφώθηκε,να της πω χαιρετίσματα)!!
*Ο Στεφανος λίγη ώρα πριν,πρότεινε στην Ερι να συνεχίσουν μαζί τη ζωή τους εν τω μεταξύ,γιατί και το τάιμινκγ είναι καταπως φαίνεται ΚΑΙ αυτό φαν του απόλυτου!
*Αλλά η Ερι έχει εξοχικό??????Ε???? (μόλις βρηκα ΕΝΑ συγκριτικό πλεονέκτημα/είναι αληθεια,αγιοποιούμαι)
*Οτι η Αντιγόνη,αυτό το ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ήθους και εντιμότητας είναι η καλή και ο Ρούσσος είναι ο κάκος επιδέχεται σοβαρού σχολιασμού?????????!!!
*Η Ευα ΘΕΑ inlove παιζοντας τον μπιχλα Θ-άνο (τί διαφορά μπορεί να κάνει ΕΝΑ σύμφωνο???)!!
Ο ανθρωπος δεν παιζεται κι ο Αλαφούζος τον αποδίδει πειστικά,νομίζω!!!Οτι είναι γάτα δεν το σχολιάζω,γιατί την αγαπώ βαθιά και η ευφυία ανηκει στις υπερτιμημένες,κι ως εκ τουτου δευτερευουσες ανθρώπινες αρετές Mmm
*Το Ειδωλο έχει μια διεστραμμένη αίσθηση του "στεκομαι στον άνθρωπό μου" καθότι τον σκυλοβρίζει νυχθημερον,αλλά αν είχε την παραδοσιακή δε θα 'ταν Είδωλο!!!
*Η Νταιζη εκτός απ'ολα τα αλλά τα καλά που έχει (θέλω πολλή ωρα να τ' απαριθμησω,μη με πιεζετε) είναι ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΙΑ -κατα το "δημοτικιά" !!!!
Θέλει μονόπετρο το κορίτσι,λέμε!
Μόνο ενα,βρε αγαπουλα??? Matakia
Ουυυυυυυ,να δεις πόσα σου έχει μαζέψει ο Χρηστος για την περίσταση Matakia *λυπαμαι βαθιά για το κακό που θα τη βρει και φαίνεται*

Καλό απο μενα,γιατί έχω κέφια!!!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:09 pm

rafoni έγραψε:Να ρωτήσω κάτι?? Αυτός ο φίλος του Ηλία που είχε πάει να το δει και του είπε για την παλιά παρέα-συμμορία, έχει πεθάνει? Γιατί αυτός ήξερε κάτι παραπάνω και τώρα με την "αρρώστια " του Ηλία δεν ξέρω! Μου μπήκαν ιδέες! Αλλά αν θυμάμαι καλά μας είπαν πως πέθανε!! ε???

jessie, gnxel, nefelik, tzibirdika, Ανυπερ-Βλητο : respect : : respect : ελπίζω να μη ξέχασα κάποιον!

Ο Ηλίας όταν γύρισε είπε ότι πέθανε και ύστερα μας τον δείχνουν που πάει στον Ρούσσο και του λέει ότι τα έμαθε όλα (υιοθεσιες ,φόνος Αρραβαντινού κτλ) . Τώρα το ότι τα έμαθε όλα μας το είπε ο Ηλίας μήπως έμαθε και κάτι περισσότερο που δεν το αποκάλυψε μέχρι στιγμής. Μια υπόθεση είναι κι αυτή.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:11 pm

τσιτι το υφασμα .....αλλα αμα του κανεις ψιλο γαζι ........φτιαχνεις φορεματακι κουκλα .....
δοκτορά στο δουλεμα τα κοριτσια της φεγγαροπετρας .
εχω την εντυπωση οτι θα βαδησουμε μαζι σε τουτη εδω την γη .......
τι λε ,ρε θειο ,που εχεις ξεπερασει την πυθεια ,τον καλχα ,μην σου πω και τον τειρεσια (οχι αυτον στο τραπεζικο συστημα ,τον αρχαιο τον μαντη )
σλουρπ ,σλουρπ και να τα σαλια και οι μυξες ....αλλα η κουκλα δεν μασα και μαλλον μασα τα σιδερα .........
ελα ομως που μασησε ο Λευτερακης και ποδια θα σπασει ............και γω μαζι σου λεβεντη μου με το μπεμπε το μπουφανακι .........
πλακωτο το κεντημα της Νορας στο Λουκα .....και γαλατακι να κατεβασει το παυσινο πηρε και πατωματακι αγκαλιασε ....
το σκορδακι τι το θελες ....σκετο και λεμονι απο πανω για να κοψεις τις μυρωδιες (αξεπεραστο το κολπο ,αμα δεν εχεις τσιχλα )
σταυροβελονια η Δαφνουλα στο γιατρο μας ......
τρεχα για γαλα ,γιατι δεν εχει το παιδι .
το καλυτερο μακραν ,την επομενη μερα που τους σκασανε το μυστικο ,οτι ολα τα ξερανε και ολα τα μαχαιρωνανε ,η φατσα τους ολα τα λεφτα .....

κεντησαν οι κορες αλλα οι μαμαδες πιο χρυσοχερες ........
τι βελονια ,τι σχεδιο αριστουργημα το κεντημα της Αμαλιας στο Ρουσσο .....
τωρα που ηρεμισαμε και ηρθαμε στα γραδα μας ,να σου πω τι εκανες και πως το εκανες ,να σου πω και για το διαζυγιο ,μην ξεχνιομαστε .....
αμ εκεινο ,το κοφτο της Στελλιτσας ............
μην θελεις να δεις την τρελλα μου ,του ειπε .....εγω παλι θελω πολυ την δω ,γιατι την προτιμω απο το χαζοχαρουμενο που εβλεπα μεχρι τωρα .........
μην πω για εκεινη την Αντιγονη ........
κομποβελονια τον πηγαινε τον Ρουσσο .....
θα σε κλεισω μεσα,της ειπε .............θα μου κ@#@εις μια μαντρα ..........του ειπε .
(δεν το γραφω ,ειπαμε κομψοτητα ).
τωρα που τα γραφω συνηδητοποιω οτι ολες οι μαμαδες ειχαν να κανουν με το Ρουσσο ........κοιτα να δεις !!!!
και ραψανε και κεντησανε ....
ηρθε και η ωρα για το πλεξιμο .......
μαλιοκουβαρα μου φαινεται τα εχει κανει ο Ρουσσος στο κεφαλι του ......
για το καλο τους το εκανα ή δεν εκανα τιποτα κακο ......
σιγα ρε μπαρμπα ....ωπα .......ισα μην βρεις και παρουμε φτερο ........
τα εκανες και εκει ησουνα ,δεν μπλεκεσαι γιατι εχεις βυσμα στα θεία ....
κανε τουμπεκι ψιλοκομμενο και αναψε και κανα κερι στον αγιο που πιστευεις
και μην παιρνεις σβαρνα και εκθειαζεις το αδαμαντινου του χαρακτηρα σου ζητωντας δικαιωση ..........και θα σου πλεξω ζυπουνακι με κοτσιδες .........
παντως αυτην την συνεντευξη δεν την ακουσαμε .
ζυπουνακια θελει να αρχισει να πλεκει η Νταιζη η παραδοσιακια .....
τους τα ειχε πει οτι θα μπλεκανε,και οτι δεν το ειχαν πιασει σωστα το βελονακι ............απο την αναποδη παιρνεις την κλωστη για να σου βγει το σχεδιο .....αναποδη γυναικα που θελει να ισιωσει με τον γαμο ......τι ακουω και τι βλεπω η γυναικα ....
παντως ,το παροδοσιακο δεν της βγαινει.......να το εκανε καλυτερα μεταμοντερνο ,μπας και της κατσει αυτη τη φορα !!!!!

δεν πειραζει που δεν μας βγηκε το σχεδιο αγαπη μου ,ειπε η Νορα στο ,γιατι γ@#@#ο ,βλεμμα του Λουκα .......
θα κανουμε αλλα σχεδια που θα γινουν .........(αγαπησα σκηνη και λιγουριασα απο την γλυκα .......)

καλυτερα που αλλαξαμε νημα ειπε η Ερη στο Στεφανο μπας και ησυχασουμε και φτιαξουμε το σχεδιο που θελουμε .....
το χαρηκε ο Στεφανος ,το χαρηκε και η Ερη που το χαρηκε ο Στεφανος ........
και εγω δεν χαρηκα καθολου την τζαμαρια μου ,παλι .....τετοια σπιταρονα να πηγαινει χαμενη !!!!!!!!!!!

απο την αλλη η Μελιτα ουτε για κεντημα ενδιαφερεται ουτε για πλεξιμο ......
εχει πιο σπουδαια ενδιαφεροντα ,π.χ. την αφηρημενη γλυπτικη και πως εμπλεκεται στην ζωη μας ......
που πολυ θα ηθελε να εχει μπλεξιματα με τον Στεφανο ......
τι σε αγαπαω ακομη ,ειπε ......
οτι φταιει η Ερη ,του ματαειπε .......
που δεν ξερεις που εμπλεξες ,του ξαναματαειπε........
τι εχω και εξοχικο, του υπενθημισε .......
τι βογκηξε ,τι αναστεναξε .....τζιφος η δουλεια ......κακο δειγμα γυναικιας ιδιοσυγκρασιας !!!!!

και το κλου του επεισοδιου ,μετα απο τοσο κεντημα ,πλεξιμο και αναφορες στην τεχνη του ριξηματος ...........
ο Αραβαντινος αλλου βολοδερνε και παρεα μαζι με τους αλλους στον ταφο δεν εκανε .....
την ζαλισαν τα νεα την εγγυο ,εγκεφαλικο θα παθει ο πατερας ..........
και τα υπολοιπα επονται ......να επεται και κατι γιατι βαλτος η δουλεια και ειμαστε.......κατσε να μετρησω ..........
3 επεισοδια πριν το τελος αυτου του κυκλου ..............
το κεντημα το απεχθανομαι ,το πλεξιμο το ανεχομαι ,κοφτο δεν ξερω να κανω ....
το επεισοδιο μου αρεσε μονο και μονο για το ψιλοκομμενο γαζι και την υποσχεση συνεχειας ..........καλο το κεντηματακι ......

υγ.να πω οτι συμφωνω μαζι σου JESSIE ?θα το πω ..................ελα ντε δεν πειραξε η σφαιρα κοκκαλο, μονο ψαχνο .....
και............ SOSO ...........ελα ντε ,εχει η Ερη ,εξοχικο ?ειχα και εγω την ιδια απορια .......

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Τετ Μάης 25, 2011 10:25 pm, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:14 pm

stephanos13 έγραψε:
rafoni έγραψε:Να ρωτήσω κάτι?? Αυτός ο φίλος του Ηλία που είχε πάει να το δει και του είπε για την παλιά παρέα-συμμορία, έχει πεθάνει? Γιατί αυτός ήξερε κάτι παραπάνω και τώρα με την "αρρώστια " του Ηλία δεν ξέρω! Μου μπήκαν ιδέες! Αλλά αν θυμάμαι καλά μας είπαν πως πέθανε!! ε???

Ο Ηλίας όταν γύρισε είπε ότι πέθανε και ύστερα μας τον δείχνουν που πάει στον Ρούσσο και του λέει ότι τα έμαθε όλα (υιοθεσιες ,φόνος Αρραβαντινού κτλ) . Τώρα το ότι τα έμαθε όλα μας το είπε ο Ηλίας μήπως έμαθε και κάτι περισσότερο που δεν το αποκάλυψε μέχρι στιγμής. Μια υπόθεση είναι κι αυτή.

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ! Ίσως ο Ηλίας να ξέρει κάτι παραπάνω τελικά!! Αρά αφού είναι νεκρός, δεν μπορεί να είναι ούτε αυτός που κρύβεται πίσω από τις απειλές!! χμμμ εκτός κι αν ο Ηλίας μας είπε ψέματα ότι πέθανε τελικά!! Τι να πω!! Τρέλα!! Από φαντασία άλλο τίποτα!! sisi

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:17 pm

rafoni έγραψε:
stephanos13 έγραψε:

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ! Ίσως ο Ηλίας να ξέρει κάτι παραπάνω τελικά!! Αρά αφού είναι νεκρός, δεν μπορεί να είναι ούτε αυτός που κρύβεται πίσω από τις απειλές!! χμμμ εκτός κι αν ο Ηλίας μας είπε ψέματα ότι πέθανε τελικά!! Τι να πω!! Τρέλα!! Από φαντασία άλλο τίποτα!! sisi

Υπάρχει και άλλη εκδοχή, ο Ηλίας να μην είναι τελικά τρελλός και σε συνεργασία με αυτόν που στέλνει τα απειλητικά μηνύματα στην Αντιγόνη να κάνουνε το δικό τους παιχνίδι.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:21 pm

Kai τωρα το τραγικο!!!!!!!!!
Πως αλιως να το χαρακτηρισω;;;;;;;;;;;Ντυθηκε ,φτιαχτηκε,στα μαυρα και ηταν
ομορφη,αυτο ειναι αληθεια.Αλλα που πας καλη μου;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Που χρυ-
σο μου κοριτσι;;;;;;;;;;;Δηλ θ αρχισω να βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο!!!
Θα σου πω εγω που πας!!!Απατη και ακλαφτη πας Μελιτα!
Και δεν υπαρχει καμια δικαιολογια,οτι εισαι ερωτευμενη δηλ,οτι τον αγαπας
και αλλα παιδαριωδη.Μα κοπελα μου εσυ δεν αγαπας τον εαυτο σου,πως να
αγαπησεις αλλον.Δεν γινεται αυτο.Και μεχρι εδω ειναι η λυπη και η στεναχω-
ρια που αισθανθηκα,γιατι παρακατω με επιασαν τα διαολια μου.
Μα πως το ξεστομισε αυτο;;Παμε στο εξοχικο μου,εκει που πρωτοφιλιθηκαμε!
Σε ποιον το λες αυτο;;;Παντως δεν ειναι αυτος ο Στεφανος που ηξερες.Αυτος ειναι ενας ανθρωπος με μια σχεση κι εσυ του εκανες κανονικο
πεσιμο,γιατι αυτο εγω το λεω κανονικο πεσιμο και μαλιστα εχω την εντυπωση
οτι ηταν σχεδιασμενο ολο απ την αρχη μεχρι το τελος και γι αυτο και το ανα-
λογο ντυσιμο!!
Δυστυχως δεν μπορω να πω αλλα,μονο ενα τελευταιο.Εγω ντραπηκα και κατεβασα το κεφαλι μ αυτη την σκηνη.Τελος!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:24 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ

Ο Θάνος ο πέφτουλας είδε τη Θεάρα και του έπεσε το σαγόνι. Miam Και είσαι η γυναίκα που περίμενα τόσα χρόνια μέχρι που σίτεψα της είπε, και φιλάκια ήθελε, και άδειασμα έφαγε και θαύμασε και το άδειασμα το όρθιο ζωντανό και βρήκε την Εύα γάτα εκτός απο όμορφη όταν δεν έφαγε το παραμυθάκι για τη γυναίκα του που δεν τον καταλαβαίνει. Μάγκα έχασες. Αυτά τα χωρίζω τα έχει ακούσει χρόνια και χρόνια κι απο άλλον πιο πειστικό απ την πάρτη σου.

Ο Λευτέρης απ την άλλη άκουσε για το πέσιμο του γελοίου και ξύπνησε μέσα του ο άντρας ο ζόρικος και θέλει να κόψει κ@λους συγνώμη πόδια ήθελα να πω και πολύ με άρεσε. inlove

Η Αγγέλα είπε καλή κουβέντα στην Εύα παρακαλώ να σημειωθεί στα πρακτικά. Επίσης να κρατήσω σημείωση. Όπως μου ανακοινώθηκε οτι ο Στέφανος είναι χαζομπαμπάς έτσι σήμερα έβγαλαν τη βρώμα οτι ο Λευτέρης λατρεύει τον Άγγελο. Κοίτα να δεις που νόμιζα οτι τον έχει δει μια δυό φορές όλες κι όλες.

Λατρεύω Εύα μπλαζέ που ''παίζει'' το Θάνο και Εύα τρυφερή να λέει στο Λευτέρη μόνο εσένα έχω δίπλα μου. inlove Τουλάχιστον κατάλαβε οτι όταν μάθουν οι λοιποί τι πάει να κάνει θα τη στήσουν απέναντι.

Νόρα και Δάφνη πήραν το αίμα του Λευτέρη πίσω για το ρίξιμο που του έκαναν τα αγόρια και για το δούλεμα που τους έκαναν.

Το επεισόδιο ασχολήθηκε και με επίκαιρα θέματα. Άνοιξη βλέπετε σε λίγο θα αρχίσουν τα μπανάκια και τα εξοχικά θα έχουν την τιμητική τους οπότε οι νοικοκυρές τα καθαρίζουν. Πιστή στις παραδόσεις η Μελιτούλα πρότεινε στο Στέφανο να τη βοηθήσει να ρίξει ένα σφουγγάρισμα στο εξοχικό της. Ο άθλιος τύπος όμως δεν ήθελε να πάει μαζί της Τον δικαιολογώ. Έχει να καθαρίσει τζαμαρίες με την Εριέττα δεν γίνεται αλλού να τρώει αλλού να πίνει κι αλλού να σφουγγαρίζει. lol!

Εκτός απ τη Μελίτα παραδοσιακή είναι κι η Νταιζούλα.Θέλει επίσημη πρόταση γάμου. Μονόπετρο με διαμάντι (δεν θέλω τσιγκουνιές βαλίτσες κυκλοφορούν στην Εδεμούλα) λουλουδικό και το Χρήστο πεσμένο στα γόνατα. Φοβάμαι βεβαίως οτι θα τσακωθούν Στέφανος και Νικόλας ποιός θα έχει την τιμή να συνοδέψει τη νύφη Αλλά θα έχει να περιμένει το κοινό το γάμο του τσόκαρου. Άριστος οιωνός για την τέταρτη σεζόν των μυστικών sfyr

Ο Ρούσσος που μέχρι χτες έτρεμε το φυλοκάρδι του σήμερα σήκωσε μπαιράκι και άρχισε περιοδεία απειλών. Αυτό τον πόλεμο που πότε τον κάνει ο Λουκάς και πότε ο Ρούσσος δεν τον έχω καταλάβει. Όταν υποχωρεί ο ένας τσιγκλάει ο άλλος. Αμ το άλλο; Την Αντιγόνη πότε την παρακαλάει ο Ρούσσος και την απειλεί ο Λουκάς και πότε το ανάποδο. Δεν βγάζω άκρη. Το Αντιγονάκι πάντως ή λάθος πληροφορία είχε ή λάθος πληροφορία έδωσε για να κάνει παιχνίδι.

Η Αμαλία τώρα που ησύχασε οτι δεν θα διασυρθεί το όνομα της οικογένειας άρχισε πάλι με τα διαδικαστικά του διαζυγίου της. Τελικά το κουτάβι της κάτι πήρε κι απ τη μαμά. Τις εμμονές. Μόνο που η μάνα σε αντίθεση με την κόρη έχει στυλ.

Ο κυρ Ηλίας ξέρει κάτι που δεν ξέρουμε και δεν θέλει οικοδομές στην Εδέμ ή τα χάνει σιγά σιγά;

Τελικά πως κατέληξαν στο συμπέρασμα οτι ο Αραβαντινός δεν ήταν θαμένος στον οικογενειακό ξέρουμε; Τεστ dna σε δυό μέρες δεν βγαίνει. Έχω χάσει κάτι;

Αύριο πάλι θα συγκλονιστώ. Βλέπω πάλι Θάνο Μαρίλια στο κρεβάτι θα έχουμε. Γιατί δεν στέλνουν το κορίτσι να κάνει καθιστική διαμαρτυρία στο Σύνταγμα; Δεν μας λυπούνται καθόλου;

Επεισόδιο 574 - Ημερομηνία 25-05-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:24 pm

taradoula έγραψε:
rafoni έγραψε:
stephanos13 έγραψε:

Υπάρχει και άλλη εκδοχή, ο Ηλίας να μην είναι τελικά τρελλός και σε συνεργασία με αυτόν που στέλνει τα απειλητικά μηνύματα στην Αντιγόνη να κάνουνε το δικό τους παιχνίδι.

Nαι το'χω σκεφτεί κι εγώ! Για αυτό το ρώτησα! Για να βρω ποιός στο καλό είναι ο τυχόν συνεργάτης του Ηλία! Τί να πω ρε παιδιά! Τα χουμε σκεφτεί όλα μιλάμε! Θα δούμε τι θα δούμε τη Δευτέρα!! Κουράστηκα πια να παριστάνω τον Ηρακλή Πουαρό! sisi

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:29 pm

Eυχαριστω κοριτσια!Ανταποδιδω!
Ραφόνι:Ειναι παιδί του Χαντζηλίγδα έτσι εξηγείται η μπούκλα
Νεφελίκ:Πιο χαμηλά πιο χαμηλά Nyxia
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:38 pm

Τα ειπατε σχεδόν όλα αλλά θέλω να παρατηρήσω κάτι.

Η Μελίτα σήμερα κάλεσε το Στέφανο να πάνε στο εξοχικό της.
Ξέρει οτι είναι σε μια σχέση με την Εριέττα, αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να θέλει να τον ξεμοναχιάσει και να του θυμίσει πως σφουγγαρίζουν.
Το ξέρει όπως ήξερε και τότε που τον κάλεσε την πρώτη φορά οτι έχει σχέση και συζεί με την Εύα.
Αυτό για μένα δείχνει το χαρακτήρα της αλλά πάνω απ όλα δείχνει οτι δεν σκέφτεται ποτέ τι κακό κάνει και δεν το παραδέχεται και ποτέ.

Νομίζω κι εγώ οτι η συμπεριφορά του Ηλία είναι περίεργη. Πότε σκέφτομαι οτι τα έχει χάσει και αυτός θα είναι ο τρόπος που θα πληρώσει για τον καυγά που στοίχησε τη ζωή της Μαίρης και πότε οτι ξέρει πράγματα και κάνει τις δικές του κινήσεις κι όλο αυτό είναι κάλυψη.

Ο Θάνος πόσο ξελιγωμένα κοιτούσε την Εύα; Εμοιαζε σαν να είχε φάει τούβλο στο κεφάλι. Κι η Εύα τον κόλλησε στον τοίχο. Θεά η γυναίκα. Εμπαινε Ευάρα. Τέτοια να βλέπω κι ας είναι το σχέδιο χαμένο απο χέρι.
Τέλος ο Λευτέρης που ήθελε να κόψει τα πόδια του χλιμίτσουρα με ξετρέλανε. Έμπαινε Λευτεράκη Ξύπνα αγόρι μου και κάνε τον αλογάκι να τρέχει και να μη φτάνει ο γύφτουλας που θέλει να περπατήσει μαζί της μη χέ.....
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:39 pm

Ψήφισα καλό!!!!

Ας ξεκινήσω με την <τιμωρία>του Λουκά και του Νικόλα απο τις γυναίκες τους.Να πω ότι δεν τους έκαναν καλά;;;;;;;;;θα είμαι άδικος.Τέτοιες πλάκες,είναι για παιδάκια 10 χρονών!!!!!!το ευχαριστήθηκα το έμπλαστρο της Νόρας!!!!!!

Συνεχίζω,με το χαμόγελο του Ρούσσου!!!!!Ξαφνικά κανείς δεν μπορεί να τον στριμώξει στην γωνία,και οι απειλές,οι κατηγορίες περι συκοφαντίας,είναι πρόκληση!!!!!Όλο το ύφος του,και η εριστικότητα που έβγαζε ήταν απαράδεκτη!!!!!!!Πραγματικά τέτοιοι άνθρωποι με κάνουν έξαλλο και τους λυπάμαι!!!!!!αν ήμουν μια φορα με τον Λουκά και την Εριέττα τώρα είμαι μαζί τους 10000 φορές!!!!!!μακάρι να πληρώσει!!!!!!!

Η εκταφή έδειξε αυτό που όλοι ξέραμε!!!!ότι δεν θα βρεθεί κάτι που θα ενοχοποιήσει τον Ρούσσο!!!!!Χάθηκε μια μάχη,αλλά σήμερα το τηλεφώνημα προς την Νόρα,την έκανε να γεννήσει πρόωρα!!!!!!Αραβαντινός πουθενά.
Και εγω ρωτώ:3 πτώματα εκτός του Περικλή,ποια είναι;;;;;;;;;;
Ο παππούς της Εριέττας είναι σίγουρα ο ένας!!!!!
Η γυναίκα του γεροΧατζηβασιλείου η δεύτερη;;;;;;;;;ίσως,πάντως κάποιος απο την οικ.Χατζηβασιλείου!!!!
Και το τρίτο;;;;;;;;;;;;;;;εδω είναι το θέμα!!!!!
Ο Περικλής ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ πριν ένα χρόνο.Ιατροδικαστική έκθεση υπάρχει.Η δίκη της Αντιγόνης ακόμη δεν έχει τελειώσει.Άρα;;;;;;;;πιστεύω οτι και η Εριέττα θα αναρωτηθεί!!!!!!!

Η Νταίζη παντρολογιέται;;;;;;;;;;;άχου και δεν με νοιάζει.
Βέβαια τα σχέδια γάμου θα μπουν σε δεύτερη μοιρα,μετα την συνειδητοποίση της,για το ποιος/α της πήρε τα διαμάντια!!!!!

Και τώρα η σκηνή Στεφ και Μελ!!!ωχχχχχχχχχχ!!!!
Ντύθηκε στολόστηκε,και ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ τον Στεφ και τον συνάντησε,ή μάλλον τον αιφνιδίασε στο μουσείο.
Πόση κατρακύλα πια;;;;;;;;;;;πόσο κάτω έχει ακόμη για την Μελ;;;;;;;;;;;;
Καλά η αξιοπρέπεια της,δεν υπήρχε απο την αρχή,και αναφέρομαι στον γάμο της με το <διαμάντι>!!!για ποια αξιοπρέπεια μιλάμε;;;;;;;;;;;;;όταν διεκδικείς έναν άντρα,που σε απατούσε πριν ακόμη το γάμο σας!!!!!!!!
Απλά με τον Στεφ φαίνεται έντονα,γιατί εκείνος πια δεν της δίνει σημασία!!!!!!
Ενώ ο άλλος,ήθελε να την βλέπει να τρέχει πίσω του!!!!!αυτό έκανε.
Για μένα ήταν κατάντια σήμερα όλη της η στάση.Δεν πίστευα σε όσα άκουσα και σε όσα έβλεπα!!!!!!!
Αναρωτιέμαι τι άλλο πρέπει να της πει;;;;;;;;;;;;πόσο πιο ξεκαθαρος να γίνει;;;;;;;;;;;;;
Και αύριο έχουμε και δεύτερο γύρο.

Και τώρα στον Ηλία!!!!!!κάτω απο τα δέντρα είναι ο <θησαυρός>.Και αναφέρομαι στον Αραβαντινό!!!!!Εγώ είμαι βέβαιος οτι ο Ηλίας ξέρει πολλά!!!!πάρα πολλά!!!!!!!!

Ελπίζω και αύριο να έχουμε ένα καλό επεισόδιο.Και τέλειο να είναι δεν θα με χάλαγε!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:47 pm

ΣΨ1 έγραψε:Kai τωρα το τραγικο!!!!!!!!!
Πως αλιως να το χαρακτηρισω;;;;;;;;;;;Ντυθηκε ,φτιαχτηκε,στα μαυρα και ηταν
ομορφη,αυτο ειναι αληθεια.Αλλα που πας καλη μου;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Που χρυ-
σο μου κοριτσι;;;;;;;;;;;Δηλ θ αρχισω να βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο!!!
Θα σου πω εγω που πας!!!Απατη και ακλαφτη πας Μελιτα!
Και δεν υπαρχει καμια δικαιολογια,οτι εισαι ερωτευμενη δηλ,οτι τον αγαπας
και αλλα παιδαριωδη.Μα κοπελα μου εσυ δεν αγαπας τον εαυτο σου,πως να
αγαπησεις αλλον.Δεν γινεται αυτο.Και μεχρι εδω ειναι η λυπη και η στεναχω-
ρια που αισθανθηκα,γιατι παρακατω με επιασαν τα διαολια μου.
Μα πως το ξεστομισε αυτο;;Παμε στο εξοχικο μου,εκει που πρωτοφιλιθηκαμε!
Σε ποιον το λες αυτο;;;Παντως δεν ειναι αυτος ο Στεφανος που ηξερες.Αυτος ειναι ενας ανθρωπος με μια σχεση κι εσυ του εκανες κανονικο
πεσιμο,γιατι αυτο εγω το λεω κανονικο πεσιμο και μαλιστα εχω την εντυπωση
οτι ηταν σχεδιασμενο ολο απ την αρχη μεχρι το τελος και γι αυτο και το ανα-
λογο ντυσιμο!!
Δυστυχως δεν μπορω να πω αλλα,μονο ενα τελευταιο.Εγω ντραπηκα και κατεβασα το κεφαλι μ αυτη την σκηνη.Τελος!!!

Έτσι ακριβώς!!!!δεν θα μπορούσα να εκφράσω καλυτερα την συγκεκριμενη σκηνή!!!!

Σοφία μου,δικά σου
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 10:49 pm

Ενταξει πραγματικα γελασα σημερα με ολη μου την ψυχη με αυτα που ειδα και θα αναλυσω το σκεπτικο μου.

Ο θανος-Λεγε με σαλιαρη-εντυπωσιαστηκε απο την ευα,φιλια ηθελε αλλα καποιος δεν τον ειδοποιησε οτι η ευα δεν ειναι 18 χρονο να πεφτει με τα λογια τα μεγαλα.Και χυλοπιτα εφαγε και το ευχαριστηθηκε.Απορω που θα φτασει αυτο το σχεδιο.

Αγαπησα λευτερη ετσι οπως αγριεψε για τον θανο.Εμπαινε αγορι μου κοψτου τα ποδια να ησυχασουμε και εμεις απο αυτο που βλεπουμε.

Οι πλακες καλα κρατουν και για να ειμαι ειλικρινης κουραστηκα.Θα μπορουσαμε να δειξουμε καλυτερες σκηνες αλλα το εμπεδωσα πλεον.Οταν δεν υπαρχει εμπνευση η γελοιοτητα παιρνει θεση.

Ο ρουσσος εγινε χειροτερος απο την νταιζη με την τουρνε του.

Τουλαχιστον η νταιζη ξεραμε απο την αρχη οτι ηταν κακια.

Για τον ρουσσο ομως το εμπεδωνουμε τωρα.Μαλλον τους τελειωσαν οι κακοι.Η νταιζη επαναλαμβανεται, η αντιγονη το ιδιο οποτε ειπαν να αναλωσουν αλλο εναν χαρακτηρα.

Μου αρεσε η σκηνη τριο αμαλιας-ρουσσου-στελλας.

Αλλα ανησυχησα με τον εαυτο μου αγαπησα στελλα -ναι ναι το επαθα κι αυτο-.Αντε να παρεις μπρος να τα σαρωσεις.Οσο για την αμαλια ασχολιαστο θα το αφησω.Αυτο το μια φορα παιρνουμε διαζυγιο μου ακουστηκε ανεκδοτο.Μια?Τοσες φορες που το εχουν βαλει μπροστα τυφλα να εχουν οι επαναληψεις των "Δυο ξενων" στο MEGA.

Καλα τι γελιο εκανα η γυναικα με τη μελιτα.Ποσο πραγματικα ακυρο ηταν η ενδυμασια της αναμεσα στα γλυπτα.

Λιγο ακομα και θα εσκαγε τον μπουστο της.

Μια εκφραση που μου αρεσε πολυ και τη θυμηθηκα εκεινη τη στιγμη ειναι "Οταν εχεις προσωπικοτητα δεν χρειαζεται προκλητικο ντυσιμο να ριξεις εναν αντρα".Εκτος βεβαια αν εισαι 15-25 που εισαι πανω στην εφηβεια.

Η μελιτα αγαπει τον στεφανο μονο οταν εκεινος φευγει.Τι αγαπη του εθιξε τι το εξοχικο του θυμισε που εκει την πρωτοφιλησε ενω ηταν με την ευα.Πραγματικα δεν υπαρχει χειροτερη καταντια απο το να εισαι παντα δευτερη επιλογη σε εναν αντρα και μετα απο δικο σου κυνηγητο.Αυτη η κοπελα δυστυχως δεν θα μαθει ποτε το συναισθημα του να σε θελει εναν αντρας και να σε κυνηγαει.

Ευχαριστηθηκα στεφανο και για το καλο του να το κρατησει γιατι αλλιως θα ιδρυσω εγω δικο μου κινημα "Αγανακτισμενοι εξω απο το στουντιο του Mega".

Θελω να την σπασω αυτη την τζαμαρια 1000 κομματια να την κανω.Θα με βοηθησει κανεις ρε παιδια?Αγαπω εριεττα στεφανο.Γιατι οταν η χημεια υπαρχει τα σφουγγαρισματα περισσευουν.

Η νταιζη θελει παραδοσιακο γαμο?Ε αυτο να δω πια και τι στον κοσμο.Νομιζω οτι δεν θα εχω γελασει πιο πολυ στη ζωη μου βλεποντας αυτη τη σκηνη.

Τελος σχολιασμου οβερ

Φιλια και oscar στις αγαπημενες λατρεμενες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 11:02 pm

Χωρίς να έχω διαβάσει τους σχολιασμούς σας θέλω να πω τα εξής:

Αυτή η ενδυματολόγος της σειράς πώς ντύνει έτσι τη Μελίτα; 'Ελεος!
Τι φόρεμα ήταν αυτό;
Το ότι πάλι παρακαλέι το Στέφανο αυτή η κοπέλα ασχολίαστο...Τόσο φτύσιμο και εκείνη ...

Ο Θάνος πόσο γλειώδης είναι; Ώπα ρε μεγάλε, είδες μια ωραία, της μίλησες δυο φορές και πας να την φιλήσεις;
Και το γάμο τον κρατάς για τα παιδιά σου, τα οποία δε βλέπεις ποτέ αφού προτιμάς να τα παρατάς και να πηγαίνεις στα μπαρ κάθε βράδυ; Κατά τα άλλα για τα παιδιά δε χωρίζεις...
Άρε πόσοι τέτοιοι υπάρχουν;

Τον Λευτέρη πολύ προχωρημένο τον βρίσκω...
Άραγε γιατί δεν πάει κι αυτός στο μπαρ ως άσχετος που πίνει το ποτό του, να προσέχει και την Εύα ταυτόχρονα;

Η σκηνή Ρούσου Αμαλίας Στέλλας μου άρεσε πολύ...
Το ότι ο Ρούσσος φαίρεται εντελώς ηλιθια, ανώριμα και με κακία για τα παιδιά που υποτίθεται ότι αγαπάει, τι να λέμε;
Ως μεγαλύτερος και με δεδομένο ότι έτσι κι αλλιώς θα παραιτούνταν, γιατί να στείλει τον Λουκά στο πειθαρχικό, αντί να δείξει ανωτερότητα και να συγχωρήσει τον "καλύτερο κι από γιο του";

Η σκηνή Νόρας Λουκά Πατώματος απαράδεκτη και για να γεμίσει το επεισόδιο με το λατρεμένο ζεύγος...
ότι δηλαδή της ήρθε της Νόρας να κοιμηθεί ο Λουκάς στο πάτωμα κι ο άλλος χωρίς προσωπικότητα να κάνει ό,τι του λέει η αγάπη του...
Αλήθεια το πάπλωμα που έβαλε στο πάτωμα ο Λουκάς θα το σκεπαστούνε κιολας αργότερα ή θα πλυθεί ; livani

Η μόνη σκηνή τους που άξιζε ήταν ο περίπατος και το τρυφερό χάδι της Νόρας στο πρόσωπο του Λουκά...
Αλήθεια τι ωραίος λοφίσκος...Πού είναι να πάμε κι εμείς;

Το επεισόδιο άσχημο και δυστυχώς έγινε συνήθεια
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 11:12 pm

Η σκηνή Νόρας Λουκά Πατώματος απαράδεκτη και για να γεμίσει το επεισόδιο με το λατρεμένο ζεύγος...
ότι δηλαδή της ήρθε της Νόρας να κοιμηθεί ο Λουκάς στο πάτωμα κι ο άλλος χωρίς προσωπικότητα να κάνει ό,τι του λέει η αγάπη του...

Εδώ συμφωνώ απόλυτα!Όχι τόσο για το περιεχόμενο της σκηνής αφού οφείλω να παραδεχτώ ότι γέλασα με τις γκριμάτσες του Λουκάκου όσο για το ότι πραγματικά η Νόρα ακόμα και τώρα συμπεριφέρεται τραγικά στον Λουκά!Τον έχει καβαλήσει κανονικά και τον κάνει ότι θέλει!Και ο δόλιος δεν βγάζει τσιμουδιά!Έλεος όμως!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 11:22 pm

loukasnora έγραψε:

Εδώ συμφωνώ απόλυτα!Όχι τόσο για το περιεχόμενο της σκηνής αφού οφείλω να παραδεχτώ ότι γέλασα με τις γκριμάτσες του Λουκάκου όσο για το ότι πραγματικά η Νόρα ακόμα και τώρα συμπεριφέρεται τραγικά στον Λουκά!Τον έχει καβαλήσει κανονικά και τον κάνει ότι θέλει!Και ο δόλιος δεν βγάζει τσιμουδιά!Έλεος όμως!

Kορίτσια, κι εγώ πίστευα οτι η Νόρα είναι πολύ αυταρχική με το Λουκά, αλλά στην περίπτωση αυτή είχε δίκιο, πώς να το κάνουμε! Ανέλαβε μιά δουλειά, δεν την έκανε, την φόρτωσε σε άλλον που δεν του έφταιγε σε τίποτε, και το κυριώτερο, είπε ένα σωρό ψέμματα στη γυναίκα του, ενώ πήγε για μπύρες με τον συνέταιρο στη φάρσα.... Ηταν μιά πολύ ευφάνταστη τιμωρία, και δεν μπορούσε να έχει αντίρρηση, αφού η Νόρα "φρόντιζε" για τη μέση του, που είχε ταλαιπωρηθεί από την πολλή δουλειά!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 11:30 pm

JESSIE έγραψε:
loukasnora έγραψε:

Kορίτσια, κι εγώ πίστευα οτι η Νόρα είναι πολύ αυταρχική με το Λουκά, αλλά στην περίπτωση αυτή είχε δίκιο, πώς να το κάνουμε! Ανέλαβε μιά δουλειά, δεν την έκανε, την φόρτωσε σε άλλον που δεν του έφταιγε σε τίποτε, και το κυριώτερο, είπε ένα σωρό ψέμματα στη γυναίκα του, ενώ πήγε για μπύρες με τον συνέταιρο στη φάρσα.... Ηταν μιά πολύ ευφάνταστη τιμωρία, και δεν μπορούσε να έχει αντίρρηση, αφού η Νόρα "φρόντιζε" για τη μέση του, που είχε ταλαιπωρηθεί από την πολλή δουλειά!

Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Λουκάς και ο Νικόλας τέτοιες πλάκες!Άλλωστε υποτίθεται πως και η Νόρα αλλά και η Δάφνη αγαπούν αυτή την παιδικότητα που διακρίνει τους άντρες της ζωής τους!Άλλωστε δεν την φόρτωσε μόνο ο Λουκάς την δουλειά στον Λευτέρη αλλά και ο Νικόλας που στην τελική είναι δικό του το σπίτι!Εκείνος είχε μεγαλύτερη ευθύνη από τον Λουκά να είναι εκεί και να βάψει!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 11:47 pm

Συγνώμη τι συζητάμε τώρα; Ότι βάζει τον έρωτά της- βλέπε Λουκά!!!- να κοιμάται στο πάτωμα για πλάκα; livani
Τέτοιες βλακείες δε σκέφτομαι ακόμα και αν με έχει εκνευρίσει πολύ κάποιος...
Και αντί να πάει μετά από λίγο να τον πάρει μέσα, τον άφησε όλη τη νύχτα...

Καλά αυτό το λένε αγάπη ή εγώ αγαπάω αλλιώς;
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μάης 25, 2011 11:55 pm

Ο καθένας το βλέπει αλλιώς! Εαν ο "έρωτάς" μου με περνούσε για βλάκα, και νόμιζε οτι έχαψα τα ψέμματα που μου αράδιασε, θα του κρατούσα μούτρα για μέρες. Πόση ανευθυνότητα θα δείξουν πιά αυτοί οι δύο, και μάλιστα είς βάρος ενός τρίτου? Κανονικά τους άξιζε μεγαλύτερη τιμωρία, αλλά ας έχουν χάρη που οι γυναίκες τους τους βλέπουν σαν μεγάλα παιδιά! Μιά τιμωρία, όμως, πάντα κάνει καλό στα παιδιά που παρεκτρέπονται!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης