Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_lcap33%Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_lcap38%Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_rcap 38% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_lcap16%Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_rcap 16% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_lcap4%Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_lcap7%Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 45

Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 12:44 pm

Νομίζω το παρατραβήξατε το θέμα με τον Στέφανο

Ο Στέφανος μέγαλωσε απο μικρός με μίσος και με μόνο σκοπό την εκδίκηση γι αυτά που έκαναν στην μάνα του .Οταν όμως έμαθε όλα τα ψέματα που του έλεγε σταμάτησε .Τωρα θα ασχολούμαστε τι έκανε κατα την διάρκεια της εκδίκησης πριν 1 μιση χρόνο ?
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 575 - Ημερομηνία 26-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 12:57 pm

Ntina fan, έχεις την άποψή σου για το Μάνο, και δεν προτίθεμαι να στην αλλάξω (ούτε και θα μπορούσα, άλλωστε!).... Ομως κι εγώ έχω τη δική μου....
Δεν ήταν επειδή ήταν τσακισμένος ψυχολογικά και συναισθηματικά, που έφυγε.... Κανείς δεν τον κυνηγούσε, κανείς δεν τον υποχρέωσε να φύγει, η υπόθεση με την κατάσχεση είχε διευθετηθεί με τη μεσολάβηση της Μαρίλιας, η οποία με την πράξη αυτή του έδειξε οτι τα λεφτά δεν μετράνε γι'αυτήν τόσο, όσο η παρουσία του πατέρα της... Η Εύα επίσης ήταν πιά ελεύθερη απ'το γάμο της και μπορούσαν να ξαναρχίσουν την σχέση τους από κεί που την άφησαν, και του το έδειξε έμπρακτα αυτό.... Οι φίλοι του δεν τον λυπούνταν για τα τελευταία του κατορθώματα, είχε κάνει πολύ χειρότερα στο παρελθόν και τον είχαν συγχωρήσει... Αν ήθελε, είχε την τέλεια ευκαιρία να αρχίσει μιά νέα ζωή με την Εύα, μένοντας κοντά στις δύο κόρες του, που τον είχαν και οι δύο πολύ ανάγκη, να βρεί μιά "κανονική" δουλειά, όπως κάνουν όλοι οι άνθρωποι που δεν έχουν τα μέσα για να χτίσουν ομίλους και επιχειρήσεις, και να ζήσει ευτυχισμένος, όπως ζούν εκατομμύρια άλλοι .... Οι συνθήκες ήταν ευνοϊκές γι'αυτό. Ομως αυτά τα "κανονικά" και τα "μικροαστικά" δεν ταίριαζαν με την ιδιοσυγκρασία του Μάνου. Γι'αυτόν μετρούσε πάνω απ'όλα η δύναμη, η εξουσία, το μεγάλο χρήμα, ο έρωτας ήταν το συμπλήρωμα, το κερασάκι, όχι ο αυτοσκοπός του.... Γι'αυτό έφυγε, και γι'αυτό ακριβώς δεν ξαναγύρισε.
Εφυγε, γιατί ήξερε οτι αν ανελάμβανε τις ευθύνες του απέναντι στην Εύα και στα παιδιά του, δεν θα μπορούσε να πετάξει ελεύθερος προς αυτά που πραγματικά γύρευε, θα ήταν τροχοπέδη στα μεγαλειώδη όνειρά του.....
Να ξέρεις, εκεί που βρίσκεται είναι στο στοιχείο του, κι ήταν αυτό ακριβώς που ήθελε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 1:10 pm

Cancoon έγραψε:Ο Στέφανος δεν μπορεί να ξεπεράσει την Μελίτα.
Είναι χωρισμένοι εδώ και πόσο καιρό, εν τω μεταξύ τα έχει φτιάξει με την Εριέττα για την οποία λέει στην Μελίτα (όχι πάντως στην ίδια την Εριέττα) τα πιο βαρύγδουπα λόγια, λέει στην Μελίτα ότι δεν θέλει να την βλέπει, δεν νιώθει τίποτα γι' αυτήν κλπ και μετά από όλα αυτά σηκώθηκε χθες και πήγε στην Μελίτα επειδή θεωρεί ότι ο Ρούσσος τον κορόιδεψε;; Μετά από όλα αυτά το πρώτο πράγμα που είχε να πει στην Μελίτα είναι το παράπονό του ότι τον πατέρα της τον αποδέχτηκε ενώ αυτόν όχι;; Μετά από όλα αυτά ήθελε για χιλιοστή φορά να εξηγήσει στη Μελίτα γιατί χώρισαν;; Μετά από όλα αυτά καίγεται να έχει τον τελευταίο λόγο στους καβγάδες τους και γι' αυτό, ενώ η Μελίτα του λέει "αρκετά φύγε από το σπίτι μου", αυτός απαντάει "φεύγω γιατί δεν αντέχω άλλο";;!!
Δηλαδή εμείς τώρα πρέπει να πειστούμε ότι είχε κάποια - οποιαδήποτε – λογική το γεγονός ότι ο Στέφανος τώρα θυμήθηκε να πάει στη Μελίτα και να της πει ότι δεν τον αποδέχτηκε ποτέ (που είναι και αλήθεια, εδώ που τα λέμε). Δεν είχε άλλες ευκαιρίες να της το πει τόσες φορές που έχει στηθεί έξω από το σπίτι της Εριέττας και τον παρακολουθεί παντού... Επίσης, πρέπει να δεχτούμε ότι αν δεν την είχε ξεπεράσει δεν θα μπορούσε άνετα να είναι μαζί της, με δεδομένο ότι η Μελίτα τον παρακαλάει, χωρίς ίχνος αξιοπρέπειας, και μόλις χθες του πρότεινε να πάνε να σφουγγαρίσουν το εξοχικό της, ενώ ξέρει ότι τώρα πια είναι με μια άλλη γυναίκα... Ή μήπως γι’ αυτό ακριβώς του το πρότεινε;

Απολαύστε το τυράκι σας και καλή σας όρεξη! Οι σεναριογράφοι δεν ήθελαν να σας αφήσουν νηστικούς όλο το καλοκαίρι! sisi

Cancoon έγραψε:Στέφανε, αγόρι μου, η Μελίτα καλά κάνει και υποστηρίζει τον πατέρα της και από την στιγμή που την ξαπόστειλες, την αντικατέστησες και της έκλεισες όλες τις πόρτες ουδένα δικαίωμα έχεις να της λες ποιον θα αποδεχτεί και ποιον όχι, να την επιπλήττεις για το αν θα τρέξει στην αγκαλιά του μπαμπά της ή όχι, να την αποκαλείς "κορίτσι μου" και "κοριτσάκι μου".
Μα η Μελιτούλα λέει ότι υποστηρίζει τους «φίλους» της! lmao Ψέματα λέει βέβαια, αλλά λέμε και κανένα ανέκδοτο για να περνάει η ώρα!

Ο Στέφανος την ξαπόστειλε και την αντικατέστησε (ευτυχώς για τους τηλεθεατές!)... Το ότι η Μελίτα, που δεν τον εμπιστεύτηκε ποτέ, δεν του συμπαραστάθηκε ποτέ, τον αμφισβητούσε συνεχώς και τον θεωρούσε μέχρι και δολοφόνο του παιδιού του ήταν αυτή που τον οδήγησε να την αφήσει, είναι κάτι που μας βολεύει να το ξεχνάμε... sfyr

Cancoon έγραψε:Εκτός φυσικά αν πολυ απλά την θέλεις ακόμα οπότε αυτή η παράλογη συμπεριφορά ονομάζεται σύνδρομο στέρησης.
Επίσης, πρέπει να δεχτούμε ότι όλο αυτό λέγεται σύνδρομο στέρησης; Ποια στέρηση; Αφού συνέχεια μπροστά του τη βρίσκει. Και για να μην ξεχνιόμαστε, ο Στέφανος ήταν αυτός που την άφησε. Αν ήθελε να είναι μαζί, της θα ήταν... Εγώ πάντως μια χαρά τον βλέπω να περνάει με την Εριέττα και να έρχονται κάθε μέρα και πιο κοντά!

Cancoon έγραψε:Αυτό το κόλλημα του Στέφανου για τη θέση που παίρνει η Μελίτα ανάμεσα σε αυτόν και τον πατέρα της είναι πολύ ιντριγκαδόρικο και πολύ ενδιαφέρον! Χάρηκα που επανήλθε!
Και οι λέξεις «ιντριγκαδόρικο» και «ενδιαφέρον» αποκτούν νέο νόημα... Nyxia

Cancoon έγραψε:Η σκηνή συνολικά πάρα πολύ ωραία! Καταπιεσμένο πάθος ο Στέφανος, θυμωμένη αλλά ήρεμη η Μελίτα! Σταύρου-Παπά τέλειοι όπως πάντα, δένουν υπέροχα και περιμένω πώς και πώς τις σκηνές τους!
Η Μελίτα ήταν πολύ ήρεμη όταν κατηγορούσε πάλι την Εριέττα και το Λουκά που υποτίθεται ότι είναι φίλος της, επειδή θα τον ξελασπώσει, λέει, η πλούσια αδελφή του... sfyr Αυτό είναι το θέμα, η Εριέττα την καίει, ούτε ο Στέφανος ούτε τίποτα άλλο...

Η σκηνή κατά το ήμισυ, σε ό,τι αφορά το Στέφανο που της τα έχωσε για μια ακόμα φορά, ήταν μια χαρά. Συνολικά, ήταν ένα ακόμα πλήγμα στην αισθητική μας. Ο Σταύρου με την Παπά δεν δένουν ούτε αν τους δέσουν τον ένα δίπλα στον άλλον στην κυριολεξία, και εύχομαι από εδώ και πέρα να βλέπουμε όσο γίνεται λιγότερες σκηνές τους. Κι αν δε βλέπουμε και καμία, ακόμα καλύτερα!

Cancoon έγραψε:Προκαλεί τουλάχιστον έκλπηξη αν όχι γέλια να ακούμε από την Εριέττα ότι η Αντιγόνη δεν θα έλεγε ψέμματα. Όχι βρε, μόνο για το ότι σκότωσε τον Χατζηβασιλείου, για το λόγο που αυτοκτόνησε ο σύζυγός της, για το εκτός γάμου τέκνο της, για το αν ήταν σε αφασία όλα αυτά τα χρόνια έχει πει ψέμματα, πράγμα που αποδεικνύει την αδιαμφισβήτητη φιλαλήθειά της!!

Η Αντιγόνη στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είχε λόγο να πει ψέματα, γιατί το μόνο που ήθελε ήταν να προστατεύσει το γιο της. Αυτό η Εριέττα, παρά τα όσα έχουν προηγηθεί, έχει το μυαλό και την ωριμότητα να το καταλάβει.

Cancoon έγραψε:Η Εριέττα είναι πεντακάθαρη. Το ότι κυνηγάει με νύχια και με δόντια τα διαμάντια - προιόν μια παρανομης δραστηριότητας που κατέληξε σε αιματοκύλισμα δεν της έχει λερώσει δα και το μέτωπο!

Τα διαμάντια τα κυνηγάει και ο Στέφανος, ο οποίος είναι πολύ πιο μπλεγμένος σε αυτή την ιστορία από την Εριέττα, αλλά κι αυτό μας βολεύει να το ξεχνάμε... Όταν δε ο Στέφανος ήταν με τη Μελίτα, τον δικαιολογούσαμε και θέλαμε η παρέα να τον βοηθήσει... Nyxia

Cancoon έγραψε:Η εικόνα του Στέφανου και της Εριέττας είναι η εικόνα του πιο ξενέρωτου ζευγαριού στα χρονικά. Αν από τώρα η Εριέττα διαβάζει περιοδικά στο κρεβάτι ζήτω που καήκανε!!

Τι να κάνουμε, υπάρχουν και ζευγάρια που μπορούν να έχουν γλυκιές και τρυφερές σκηνές, χωρίς να σφουγγαρίζουν συνεχώς... Ανάμεσα στους ανθρώπους και τα κουνέλια υπάρχουν κάποιες βασικές διαφορές. sfyr Το ότι ο Στέφανος της είπε ότι τον εκπλήσσει συνεχώς (θετικά, σε αντίθεση με κάποιες άλλες), και το ότι την αγκάλιασε και τη φίλησε με τον τρόπο που το έκανε, μας βολεύει να μην το βλέπουμε... Άλλα είναι τα ξενέρωτα ή μάλλον τα αντιαισθητικά ζευγάρια... Η σκηνή της Εριέττας και του Στέφανου ήταν τόσο φυσική, γλυκιά, τρυφερή και τόσο καλοπαιγμένη που θύμιζε ένα πραγματικό ζευγάρι. Και με δεδομένο ότι την είδαμε μετά την ξεκάρφωτη και εντελώς περιττή σκηνή Στέφανου – Μελίτας, ήταν και η καλύτερη απάντηση στο τυράκι...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 1:24 pm

ΟΜανος τα εχασε ολα ολα ομως το ξανα ειπα THN EYA TON OMIΛΟ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΗΚΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕ ΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ. μονο που οι συνθηκες δεν ητσν ευνοικες για να ξαναφτιαξει την ζωη του με την Ευα του, εποιασε ΠΑΤΟ. και ξερεις οταν ο ανθρωπος ποιασει πατο εξευτελιζετε πρωτα στον ευαυτο του και μετα στους αλλους.ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΧΡΗΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ. Ο ΜΑΝΟΣ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΤΟ ΧΑΛΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΤΙΣ ΕΙΠΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ. ΣΤΟΝ ΗΛΙΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙ. ΣΤΗΝ ΜΑΡΙΛΙΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΜΑΡΙΛΙΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ. και η Μαριλια ειπε την Μανα της στεναχωριεμaι που φευγει και εκει θα ειναι μονος αλλα Ευα καποια στιγμη θα ξαναγυρισει. Ο Μανος εφυγε γιατι δεν ηθελε να πληγωνει αλλο οτι αγαπουσε.Δεν εμεινε να φαει τα λεφτα της Ευας εφυγε για μια καλυτερη δουλεια στο εξωτερικο.εφυγε για να δουλεψει στον τομεα του. Στην Ελλαδα δεν υπηρχε μελλον για καμια δουλεια οταν τον θεωρουσαν κλεφτη και του εκλεισαν ολοι τις πορτες.ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΣΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΕΝΟ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ.Αλλα ειπαμε πληρωνουμε εμπαθειες σεναριογραφων προς τον χαρακτηρα που εκτισαν σταματω την συζητηση γιατι ειμαστε off topic
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 2:20 pm

Μερικά πολύ γρήγορα σχόλια από μένα!

Η Μελίτα είναι για πολύ ξύλο!Άκου ο Λουκάς έχει την πλούσια αδερφή του να τον φροντίσει και να τον προστατέψει xastouki

Ο Ρούσσος όλο και χειροτερεύει! xastouki

Η Αμαλία είναι Θεά! : respect :

Συγγνώμη αλλά η Δρακουλάκη σε αυτόν τον κύκλο με έχει απογοητεύσει πολύ ερμηνευτικά!Έχει τα φόντα και τα προσόντα να είναι εξαιρετική αλλά τελικά βγαίνει μέτρια,απογοητευτική και κυρίως ψεύτικη!Άλλο ένα δείγμα αυτού του ψεύτικου που βγάζει είδαμε και στο χθεσινό επεισόδιο!

Λουκάς και Νικόλας κλασσικά υπέροχοι Love!

Ο Ρούσσος γιατί πήγε στον Λουκά και την Νόρα το κερατό μου;Μια στιγμή ηρεμίας δεν μπορούν να έχουν αυτοί οι δύο;

Ο Νικόλας ήταν τόσο γλυκός χθες όταν έλεγε ότι ας του χαλάει τον ύπνο ο Λουκάς αρκεί να είναι καλά ο φίλος του Love!

Η Εύα είναι Θεά! : respect : Αλλά βρε κορίτσι μου τι σε πείραζε μια δοκιμούλα της μικροκάμερας με τον Λευτέρη;Για το καλό της κόρης σου το πρότεινε κι ο Λευτέρης!Για να βεβαιωθείτε ότι έχει καλή εικόνα και ήχο! ^^

Τον Θάνο με την Μαρίλια δεν θα τους σχολιάσω! vomit

Υ.γ.Μέτριο το χθεσινό επεισόδιο!
Υ.γ.2.Συμφωνώ ότι ο Πετράκης ήταν απελπιστικά κούκλος στην τελευταία σκηνή! Love!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 2:28 pm

Η εικονα του Στεφ και της Εριεττας στην χθεσινη σκηνη,ηταν πολυ γλυκεια
και ακρως τρυφερη.Οσο γι αυτο που της ειπε ,οτι τον εκπλησσει συνεχεια,
θα συμφωνησω με την roria ,οτι ειναι ισως το απαν σε μια σχεση.Και συνεχι-
ζω.
Το κρεβατι λοιπον δεν ειναι μονο για να κοιμομαστε και να κανουμε ερωτα,
για μενα εχει και αλλες χρησεις.Μπορεις να κανεις ζουζουνιες με τον συντρο-
φο σου,οπως η Εριεττα,να συζητησεις με τον συντροφο σου ,οπως η Εριεττα,
να κατσεις οκλαδον και να διαβασεις το madame figaro ,oπως η Εριεττα!!!
Ποσπαθω να θυμηθω αναλογες σκηνες με Στεφ Μελ,σπαω το κεφαλι μου
και δυσυχως δεν μπορω.Και αυτο για μενα ειναι πολυ κακο,γιατι δειχνει οτι
δεν ειχε φαντασια η Μελιτα χαχαχαχχαχαχχαχχαχα χρησιμοποιουσε το κρε-
βατι για 2 μονον λογους!Αρα στο θεμα φαντασιας κερδιζει η Εριεττα !!!!!
Αστειο ειναι το παραπανω βεβαια,το σοβαρο ειναι τωρα.Μηπως λοιπον εστια-
ζαν αλλου στη μια σχεση και αλλου εστιαζουν τωρα στη σχεση Στεφ Εριεττας;;
Και για να το πω καλυτερα,μηπως η μια σχεση ηταν ανολοκληρωτη και οταν
ηταν μακρια απ το κρεβατι οι δυο ενδιαφερομενοι ετρωγαν τις σαρκες τους ,
γιατι τιποτα ουσιαστικο δεν τους ενωνε;;;;;
Ενω τωρα ,στη νεα σχεση εγω βλεπω οτι το ερωτικο,συνυπαρχει με το συ-
ντροφικο και το φιλικο.
Ενω παντα κατι με χαλαγε στη σχεση Στεφ Μελ,εδω εχω να πω οτι δεν με
χαλαει τιποτα και την βρισκω αυτη τη σχεση πιο ολοκληρωμενη.
Αυτο με το στερητικο που ταχα εχει παθει ο Στεφ,εχει τον ασχολιαστο κατα
την γνωμη μου.Στη σκηνη της Τεταρτης ,του δοθηκε στην κυριολεξια στο πιατο η Μελ.Αν λοιπον τελουσε στερητικου ο Στεφ,θα ειχε παρει σβαρνα
τα εξοχικα και θα τους εδινε να καταλαβουν!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 2:35 pm

JESSIE έγραψε: Οπως ο Λουκάς θέλει να τιμωρήσει το Ρούσσο, για ό,τι του έκανε, έτσι κι ο Στέφανος ήθελε να τιμωρήσει το Μάνο.... Περισσότερη ζημιά είχαν κάνει στη δική του οικογένεια ο Ρούσσος κι ο Μάνος, απ'ό,τι έκανε ο Ρούσσος στο Λουκά.... Κι ωστόσο, σταμάτησε τα πάντα. Δεν πρέπει να του το αναγνωρίσουμε αυτό, το περνάμε στο ντούκου?

Δε νομίζω ότι έχει σχέση το ένα με το άλλο..Ο Λουκάς απ΄την αρχή ξεκαθάρισε τη θέση του σε όλους, ακόμα και στον ίδιο το Ρούσσο και όλες οι κινήσεις του είναι φανερές και όχι μυστικές και ύπουλες..Και προσπαθεί για να μην την πληρώσει κανένας αθώος, ενώ ο Στέφανος θα 'παιρνε στο λαιμό του και την παρέα, που είναι οικογένεια της ίδιας της Εύας, ούτε καν άσχετοι..
Εγώ βασικά αυτό του καταλογίζω..Την επιθυμία του να εκδικηθεί, μέχρι ένα βαθμό, την καταννοώ, αν σκεφτούμε μέσα σε τι κλίμα μεγάλωσε..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 2:35 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την μαμά της στο γραφείο, ο Λουκάς έμαθε από την Νόρα για την υπόθεση και έφυγε να δει τι θα γίνει μ' αυτή και η μαμά της Νόρας προσπάθησε να κάνει την Νόρα να μην ανησυχεί γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Νικόλα και την μαμά της ήταν πολύ ωραία, η Εύα, η Δάφνη και ο Νικόλας είπαν στην Νόρα ότι θα επιμείνουν σε αυτά που είχαν πει και η μαμά της σχολίασε πώς όλοι στην παρέα τους σκέφτονται το ίδιο μεταξύ τους. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα στο γραφείο του ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς πήγε να κάνει παράπονα με χιούμορ στον Νικόλα ότι δεν κάναν καλή επιφυλακή και έτσι έχασαν ένα σημαντικό στοιχείο για την υπόθεση και επίσης ότι μπορεί να χάσει την άδειά του και ο Νικόλας του ανέφερε ότι θα πρέπει να κάνουν και την μετακόμιση και να πάει να βοηθήσει και αυτός. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη στο σπίτι του ήταν πολύ ωραία, η Εύα είπε στον Λευτέρη για το ότι ο φίλος της Μαρίλιας την φλέρταρε πολύ και έδειξε ότι είναι νευριασμένη μαζί του και έβαλαν με το Λευτέρη να δουν τι της έλεγε αυτός. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και τον Ρούσσο στο σπίτι τους που ο Λουκάς και η Νόρα συζητούσαν για την μπέμπα και ήρθε ο Ρούσσος για να συζητήσουν για την υπόθεση, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 2:57 pm

"Εδω papa, εκεί papa, ou est le papa?"

Πτώμα γιοκ σου λέει και άντε βγάλε άκρη εσύ τώρα! Το μόνο σίγουρο από την όλη διαδικάσια είναι ότιν ο Λουκάς και η Εριέττα είναι αδέρφια και δεν έχουν καμία σχέση με τους Χατζηβασιλείου!!! Εξαιρετικά!!! Ψάχνουμε να βρούμε ποιος μας την έστησε... Ο Στέφανος αποκλειεαι λόγω πρότερου έντιμου βίου! Η Αντιγόνη ορκίζεται ότι είπε την αλήθεια και ο λόγος της είναι συμβόλαιο! Ο Λύτρας δεν ύπάρχει περίπτωση να είπε ψέματα στην Αντιγόνη μιας και ήταν ο έρωτας του ο αγιάτρευτος! Ο Χατζηπαππούς δεν είπε ψέματα στο Λύτρα γιατί... Γιατί; Δεν είχε λόγο να πει ψέματα; και η Αντιγόνη παίρνει όρκο γι'αυτό;Τελικά το συμπέρασμε ποιο είναι; Ο Ρούσσος πήρε το πτώμα! Το λέει και ο Παναγιώτης!
Ο Ρούσσος θριαμβολογεί και θέλει να βγουν να του ζητήσουν συγγνώμη γιατί λέει κι αυτοί το ίδιο του ζήτησαν, ξεχνάει βέβαια την μικρούτσικη λεπτομέρια ότι εκείνος θα παραδεχόταν την αλήθεια ενώ οι άλλοι ένα ψέμα!

"Ο Δούκας και η Δούκισσα του Καίει-μπριτζ"

1. Όταν έχει απεργία η ΔΕΗ μια χαρά ρεύεμ έχουμε, εκτος αν ΄χει διακοπή ή ξεχάσεις να πληρώσεις το λογοριασμό!
2. Τόσα κέρια που στο καλό τα βρήκε και πόση ώρα του πήρε να τα ανάψει;
3. Αρχικά απορούσα πως στο καλό θα δώσει ο Χρήστος στο δαχτυλίδι στην Μαργαρίτα imarton χωρίς να καεί; Δεν υπολόγισα 'οτι θα γονατίσει κιόλας!
4. Να ρωτήσω γιατί η Μαργαρίτα imarton είχε την πιο ρομαντική πρόταση γάμου; Άστο δεν θέλω να ξέρω!
5. Γιατί η Μαργαρίτα imarton ρώτησε πολλάκις τον Χρήστο αν σοβαρολογεί; Και γιατί έδειξε τέτοια εκπληξη; Αυτή δεν ήταν που έκανε σχέδια για το γάμο λίγο πριν;

"Το μπλε δόντι"

Όχι δεν ήταν κάμερα με την καμία αυτό το πράγμα που φόρεσε στο φανελάκι η Εύα! Έχω δει ταινίες εγώ και η κάμερα είναι πιο διακριτική... Ναι μαρή η αληθοφάνεια σε πείραξε, στην κάμερα κολλήσαμε! Τέλος πάντων ο μπαμπάς μου απεφάνθει ο Θάνος είναι λίγδας! Επίσης θα ήθελα να επισημάνω ότι στο σπίτι παιζαμε στοίχημα αν τελικά η Εύα άνοιξε την κάμερα ή την άφησε κλειστή και τελικά θα βλέπαμε την Εύα με το Λευτέρη!!! ναι έχουμε υψηλές προσδοκίες από μια καθημερινή κοινωνική σειρά!!!

"Η μαύρη -ζωντο-χήρα"

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ δεν αντέχεται ε! Κάνω φιλότιμες προσπάθειες αλλά ματαιπονώ! Πηγε χαμογελαστη, χαμογελαστή στο γραφείο λες και πήγαινε για καφέ, δεν ξέρω τι είναι χειρότερο να μην κλαις όταν πρέπει ή να χαμογελάς όταν δεν πρέπει; Γιατί ο άλλος, ο χοίρος! Που πας πάλι καλό μου; Τι σκ@τ@ θες πάλι στο κουταβάκι; Τι αποκομίσαμε απο τη συζήτηση πέρα απο τη υπνηλία που με ταλαιπωρεί τον τελευταίο καιρό 7-8;

*Νόμιζω έγιναν κι άλλα ε; Ο Λουκας μιλούσε στη μπέμπα και απαντούσε η Νόρα... Ο Νικόλας με το Λουκά αποφάσισαν να κόψουν την πλάκα... Η Εριέττα κρύβει ένα παιδί μέσα της -προτιμότερο από το να ψάχνεις να βρειςτον ενήλικα στο έξω σου!- και άλλα τέτοια χαριτωμένα!!! Καπου άκουσα ότι αν γίνει πυρινική καταστροφή θα επιβιώσουν μόνο οι κατσαρίδες και οι Έλληνες -τηλεθεατές προσθέτω εγώ! Δεν εξηγείται αλλιώς ότι κάθομαι ακόμα στον καναπέ μου, τον τελευταίο καιρό ξαπλώνω κιόλας, βοηθάει στον ύπνο, και παρακολουθώ μυστικά! Σήμερα θα δούμε υτο προτελευταίο επεισόδιο και μάλλον θα πάω έξω!!!*
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 2:59 pm

Ο Στεφανος λεει δεν μπορει να ξεπερασει την Μελ Confused? Τι κουβεντα κι
αυτη!!!!Γιατι αραγε δεν μπορει να την ξεπερασει;;;;;;;;;;;;Εχει τον αξεπεραστο
η Μελιτα;;;;ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ εχω να πω εγω,αυτο ισχυει
παντου και φυσικα και στον ερωτα.
Η Μελιτα μεγαλωσε σε ενα πλουσιο περιβαλλον,υπερπροστατευμενη.Πα-
ντρευτηκε και εφυγε απ την προστασια της οικογενειας για να μπει αμεσως
στην συζυγικη προστασια,λεμε τωρα,γιατι ποσο προστατης πια να ειναι ο Μα-
νος.
Και καπου στα 30 μαθαινει ,οτι τα χρηματα με τα οποια μεγαλωσε,ετρωγε,σπουδασε και τωρα ζει και το παιδι της,ηταν χρηματα που
δεν μαζευτηκαν με τιμιο ιδρωτα,καθε αλλο μαλιστα!Αλλα παρ ολα αυτα εξακο-
λουθει να ζει απ αυτα και μαλιστα διεκδικησε τον συζυγο της,μην το χασει
τρομαρα της τετοιο κελεπουρι,μεχρι θανατου,που λεει ο λογος,αν και ηξερε
οτι κι αυτος δεν δουλευε στο γιαπι!!
Και ξαφνικα της φταιει λεει ο Στεφανος που κανει λαθρεμποριο πινακων και
κανει μια επανασταση ,αλλα προφανως ειναι βαρια η καλογερικη και την σταματαει την επανασταση και γυρναει πισω και εξακολουθει να ζει μεχρι τωρα με τα βρωμικα χρηματα.
Και αναρωτιεμαι τωρα,ποσο υποκριτικο ειναι αραγε,οταν εσυ ζεις ολη σου τη ζωη μ αυατ τα χρηματα,να λες για καποιους αλλους οτι ειναι παλιανθρωποι
και λαμογια.Σε παιρνει;;δεν σε παιρνει!
Και φυσικα με το δικιο του ο Στεφ της ειπε οτι τον πατερα της τον αποδεχτηκε και αυτον οχι.Και επισης μια χαρα θα ξαναηταν με τον Μανο αν
ο Μανος της ελεγε τοτε να ειναι μαζι,δεν θα ειχε κανενα προβλημα με τις
δουλειες του.Τα λεω ολα αυτα για να αναρωτηθουμε λιγο!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από lizzie Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 3:02 pm

anastasia20 έγραψε:
καλα η εριεττα μπορει να σταματησει να γλυφει...η αντιγονη που σκοτωσε τον πατερα της τον χατζημπουκλα δεν μπορει να λεει ψεμματα...μονο ο ρουσσος που τυχαινει να ειναι πατερας της μελιτας... cake

Μηπως δεν γλειφει (για ποιο λογο αλλωστε να δικαιολογει την Αντιγόνη) αλλα απλα ειναι εξυπνη κ ψαχνει πισω απ' το προφανες? Αλλωστε φαινεται ποια εχει τη μύγα κ καθε μερα πιπιλαει την καραμελα "η Εριεττα φταιει για ολα"!
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 3:04 pm

Ρε παιδια ,δεν υπαρχει περιπτωση να ζει ο Περ Χατζηβασιλειου.Εγινε δικη
και θα ξαναγινει,πραγμα που σημαινει οτι υπηρχε πτωμα και εγινε και ιατρο-
δικαστικη εξεταση.Στη δικη θυμαμαι γινοταν λογος για τα τραυματα και απο
ποσο κοντα πυροβοληθηκε και οτι η Αντιγονη ειχε λεει αγκυλωση στα δαχτυ-
λα χαχααχχαχαχχαχα και γι αυτο την σκαπουλαρε!!
Μαλλον θα το πειραξαν αυτο το πτωμα και θα ασχοληθηκαν με τα παλιοτερα
πτωματα.Αλλωστε δεν εγινε κανενας λογος για κατι τετοιο.Δεν θα αναρωτιοταν ο Ρουσος;;η Εριεττα;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από doctor Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 3:36 pm

Το χω ξαναπει και θα το λεω μεχρι... να διαψευστω! Δεν υπαρχει πτωμα γιατι ποτε δεν υπηρξε. Ο Αραβαντινος ζει και κατι αλλο εχει συμβει την ημερα του υποτιθεμενου φονου του. Οποιος εχει παρακολουθησει "Βερα" θα θυμαται πως για ενα ολοκληρο χρονο θεωρουσαμε τον Αγγελο νεκρο (και μεις κι αυτοι) και ξαφνικα, με ενα συγγραφικο τερτιπι, νεκραναστηθηκε!

doctor

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Παρ Μάης 27, 2011 4:21 pm

roria έγραψε:Clarabelle, fay, loukasnora χίλια ευχαριστώ για τη διευκρίνιση. Όπως επίσης και τον κίνδυνο να έχουν διαρρεύσει τα πάντα έχω σκεφτεί.
.

Γιατί αγαπημένη roria, έχεις εσύ καμιά ανησυχία ή απορία για την έκβαση της σειράς. Όταν κάθε εβδομάδα, σύσσωμος ο τηλεοπτικός τύπος, με πρώτο και καλύτερο τον εντεταλμένο, δίνουν αναλυτική περιγραφή των όσων θα γίνουν, δεν υπάρχει αγωνία ούτε και ενδιαφέρον μη σου πω από το τηλεοπτικό κοινό.
Επί Βέρας, δεν γινόταν αυτό, οι πληροφορίες ήταν περιορισμένες και επί της ουσίας αποκλειστικές, όχι αποκλειστικά αγιογράφησης με ό,τι φανεί του καθενός για να γεμίσει τα ένθετά του.

Αν και δεν του βγαίνει, τέταρτο και με διαφορά μάλιστα έρχεται το Εντεταλμένο Περιοδικό!!! Κο-πή-κα-τε; sisi
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης