Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap34%Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 34% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap39%Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 39% 
[ 30 ]
Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap13%Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap5%Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap4%Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap4%Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 76

Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011

Δημοσίευση από nadiap Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 8:45 am

stephanos13 έγραψε:
Aν είναι 2 οι άγνωστοι Χ (όπως σωστά αναπτύσσεις και είναι ένα σενάριο ) καλά κρασιά ! ...
Αντε να τους βρεις μέτα ... Razz [/color]

Εξίσωση με δύο αγνώστους; Ευκλείδη βοήθεια!!!
nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 10:43 am

nadiap έγραψε:
stephanos13 έγραψε:
Aν είναι 2 οι άγνωστοι Χ (όπως σωστά αναπτύσσεις και είναι ένα σενάριο ) καλά κρασιά ! ...
Αντε να τους βρεις μέτα ... Razz [/color]

Εξίσωση με δύο αγνώστους; Ευκλείδη βοήθεια!!!
χαχαχα πεθανα στα γελια οταν ο Ευκλείδης οταν εμαθε ολη την ιστορία με τον Ρουσο ειπε αυτη είναι εξίσωση πρώτου βαθμού! lmao lmao lmao
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 11:43 am

Είπαμε ξεφύγαμε θεματικά αλλά όχι ποσταρισμα τρειλερ στο σχολιασμό
Παρακαλώ να επανέλθουμε στο σχολιασμο του επεισοδιου
Ευχαριστώ

Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από roria Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 2:44 pm

Clarabelle έγραψε:
Είπαμε ξεφύγαμε θεματικά αλλά όχι ποσταρισμα τρειλερ στο σχολιασμό
Παρακαλώ να επανέλθουμε στο σχολιασμο του επεισοδιου
Ευχαριστώ

Για το οποίο επεισόδιο, by the way, έχω και μια απορία που ξέχασα να τη θέσω: δεν έγραφε η περίληψη σε όλα τα περιοδικά και νομίζω και στην ιστοσελίδα ότι η Αντιγόνη καλεί το Στεφανο να τον προειδοποιήσει να φυλάγονται αυτός και η Εριέττα; Εγώ την Παρασκευή είδα μια σκηνή δευτερολέπτων όπου η Αντιγόνη είπε γενικά και αόριστα στο Στέφανο να μην εφησυχάζει. Ούτε για Εριέττα μίλησε, ούτε για τίποτα. Εκτός αν πάλι αγγελοκρούστηκα...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 3:29 pm

Ας πω και εγώ λίγα πράγματα για το προτελευταίο επεισόδιο... άλλωστε δυο χαρές είχαμε:τον γαμο της Νταιζης imarton και οτι "γεννάμε λέμε"!!!! : juhu :

Ας ξεκινήσω με την πρώτη "χαρά"
Παντρεύεται το Νταιζουλίνι και τα θέλει ολα παραδοσιακά το χρυσό μου..τα αδέρφια για συνοδούς,την Στελλίτσα για κουμπάρα, το τρελό παπά που την βάφτησε για γκεστ..πείτε μου οτι θα βγάλει και σεντόνι;;;απο ποιο παράθυρο να πηδηχτώ Παναγία μου;;;Πάντως μου άρεσε πολύ η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα οπως και αυτη με την Θεά Αντιγόνη η οποία για άλλη μια φορά κέντησε...δεν θα σταματήσω ποτέ να προσκυνώ Στ.Παπαδημητρίου.. πραγματικά παίρνει τις σκηνές και φεύγει...: respect : ΜΠΟΥ και τα μυαλά στα κάγκελα!!!! lmao

Πάμε και στην δεύτερη χαρά τώρα...Ε-ε-έρχεται η μπουμπού και ελπίζω να μην μας απογοητεύσουν...πολλά έχουν δει τα μάτια μας οπότε..κρατάω μικρό καλάθι...τα "γεννάω"της Νόρας ομολογώ οτι με εκνεύρισαν λιγάκι...αλλά τέλος πάντων...αυτό που μου άρεσε ήταν η ατάκα της Στέλλας(καλοκαιριάζει και επιρεάζομαι μου φαίνεται...)όταν ρωτάει ο Λουκάς τι έχει το κορίτσι του και λέει οτι την έπιασε πονόδοντος..χαχα!!!
Ευτυχώς ήρθε ο μπαμπάς..λατρεύω Ευκλείδη και τις σκηνές του με την κορούλα του....γίνεται να φύγει η Στέλλα και να κρατήσουμε αυτόν;;;δεν είχε κάρτα αλλαγής;;;την απόδειξη την κρατήσατε;;κάντε κάτι να σωθούμε...Kotsides

Η Μελίτα για άλλη μια φορά έκανε την ερώτηση κόλαφος "τι εννοεις;;"...Φέρτε της έναν μεταφραστή..και αν ρωτάει πάλι...Αμαλία φέρε τον καμβά...θα τις τα ζωγραφίζουμε να ησυχάσουμε...!!!"τι εννοείς;","για όλα φταίει η Εριέττα","α" δύο φράσεις και ένα φωνήεν...η Κατερίνα που λέει ολόκληρο "Καλημέρα κύριε Ρούσσο"γιατι έχει λιγοτερες σκηνές;;; και γιατί δεν τρώει fitness;;ψυχή δεν έχει αυτή;;σε ποιό πηγάδι ούρησε;;;ντροπή!!! lmao

Ο Θάνος τρομερά γελοίος...αλλά μόνο εγώ έλιωσα στο γέλιο όταν της είπε "έλα Βαγγέλη;;"μα Βαγγέλη;;Θάνο αφιερωμένο...

Αυτά από μένα,με έχετε καλύψει άλλωστε...πάρτε απο ένα oscar!!Οι σχολιασμοί σας όπως πάντα απολαυστικοί αλλά και μόνο που γράφετε αξίζετε πολλά όσκαρ...Αύριο είναι το τελευταίο και ελπίζω να μας αφήσει ικανοποιημένους και οι απαντήσεις που θα πάρουμε να μας καλύψουν...γιατί αλλιώς μας βλέπω να ξεκινάμε σχολιασμό με το γνωστό σε όλους "Ηλί Ηλί Λαμά Σαβαχθανί"ή στην καλύτερη να τραγουδάμε Βίσση..."δεν έχω τάσεις αυτοκτονίας..."και τα σχετικά... xoxo

Υσ.Το μοβ είναι επειδή πενθώ για την συμφορά που βρήκε το Νταιζάκι...καλά που έχει "λαμπρό μυαλό" και κατάλαβε ποιος έχει τα χαϊδεμένα...εμ,τα διαμάντια ήθελα να πω..!!
Καλή συνέχεια!!Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 5:59 pm

Το επεισόδιο ήταν κακόγουστο.
Η Νόρα τσίριζε και σφιγγόταν υστερικά, ο Λουκάς έκανε όλα τα κλισέ κωμικά ανδραγαθήματα με τον πλέον επιτηδευμένο τρόπο, ο Ευκλείδης και η Στέλλα τα ίδια. Κουραστηκα να βλέπω Νόρα, Λουκά, Στέλλα, Ευκλείδη σε επαναλαμβανόμενες άσκοπες σκηνές επί 45 λεπτά.
Για μια ακόμα φορά το μένος του Λουκά απέναντι στον Ρούσσο, δυσανάλογο σε σχέση με όσα ο Ρούσσος έχει κάνει, δεν πείθει, δεν με κερδίζει ως τηλεθεάτρια.
Το λάθος της Εύας είναι ότι ανάμεσα στον Θάνο και την Μαρίλια (έστω και στα ψεύτικα) θα βάλει τον εαυτό της. Απόρώ πώς δεν καταλαβαίνει το πλήγμα στην ψυχολογία της Μαρίλιας όταν θα αναγκαστεί να συγκριθεί ως ερωτικό υποκείμενο με την ίδια της την μάνα. Τραγικό.
Το μόνο ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι που η Νταίζη με έναν εύστοχο και απρόσμενο συλλογισμό κατάλαβε ποιος έχει τα διαμάντια. Είναι κάτι που προσδίδει αγωνία στο σενάριο.
Θα προτιμούσα τον Λευτέρη σε μια σοβαρή δραματική ιστορία που πάει και πιο στο στιλ του ηθοποιού (το 'χει εξάλλου) παρά σε φάρσες.
Ο Στέφανος και η Μελίτα εμφανίστηκαν απειροελάχιστα και δυστυχώς παραμένουν χωρισμένοι. Για μένα αυτό είναι το πιο αρνητικό σημείο του επεισοδίου.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 6:24 pm

Συμβαινει αυτο!Δηλ οταν μια γυναικα γινεται για πρωτη φορα μανα,φερεται
λιγο περιεργα και υστερικα ισως,αλλα ειναι το πλεον φυσιολογικο.Αν μας
εδειχναν μια Νορα με την κοιλια τουρλα και με την ψυχολογια του Δαλαι Λα-
μα,για μενα αυτο θα ηταν το αξιοπεριεργο.Ηθελαν να μας το περασουν και
με κωμικο τροπο και τελικα μια χαρα βγηκε.
Υπαρχει μια ταινια κομεντι με τον Χιου Γκραντ και την Τζουλιαν Μουρ,που
ειναι εγκυος αυτη και προσπαθει να την παει στην κλινικη και γινονται διαφο-
ρα κωμικα -τρελα στο δρομο και το αποκορυφωμα ειναι ,οταν φτανουν λειπει
ο γιατρος της και την αναλαμβανει ο Ρομπιν Γουιλιαμς που παιζει εναν μετα-
ναστη γιατρο απ την Πολωνια χαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχα τρελο γελιο
εχει αυτη η ταινια!!Μου την θυμισαν αυτη την ταινια οι χθεσινες σκηνες και
οι αυριανες του τρειλερ!!!Α και εχει μια καταπληκτικη προφορα ο Γουιλιαμς!!!

Οσο για την Ευα,ενταξει δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο που σκεφτηκε να κανει,
αλλα ας μην το τραγικοποιουμε κιολας.Θα το παρει στραβα η Μαριλια,αλλα
σιγα ρε παιδια,πως θα συγκριθει ερωτικα με την μανα της;;;Επειδη ο γυφτου-
λας την επεσε και στην μανα της;;Και η Αγγελα να το εκανε αυτο και σ αυτην
θα την επεφτε και η Μαριλια θα καταλαβει στο τελος ,οτι ο μεσηλιξ που δια-
λεξε ,εχει για χομπυ να την πεφτει σε οτι θηλυκο κινειται.Απλα μεχρι να το
καταλαβει θα κραταει μουτρα στην Ευα!!

Και το οτι ο Στεφ και η Μελ ειναι χωρισμενοι δεν ειναι τωρινο,κραταει
χρονια αυτη η κολονια,σχεδον σε ολοκληρο τον τριτο κυκλο,με ενα διαλειμα
2-3 εβδομαδων!Οποτε εγινε η συνηθεια πια και απ το να εχουμε σκηνες
οπως εκεινη στον τεχνοχωρο livani livani livani imarton imarton
καλυτερα να μην εχουμε καθολου!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 6:29 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο ήταν κακόγουστο.
Η Νόρα τσίριζε και σφιγγόταν υστερικά, ο Λουκάς έκανε όλα τα κλισέ κωμικά ανδραγαθήματα με τον πλέον επιτηδευμένο τρόπο, ο Ευκλείδης και η Στέλλα τα ίδια. Κουραστηκα να βλέπω Νόρα, Λουκά, Στέλλα, Ευκλείδη σε επαναλαμβανόμενες άσκοπες σκηνές επί 45 λεπτά.

εγω δεν κουραστηκα να βλεπω το Λουκα,Νορα,Στελλα,Ευκλειδη τοσο πολυ ενα επεισοδιο πριν γεννησει η Νορα...τοσο καιρο αν δεν ειχε η Νορα την κοιλια θα ξεχναγαμε οτι κοντευει να γεννησει....ασχολιομασταν με Ρουσσο.απειλες,εκταφες και ολες τις αλλες ιστοριες....και ο Ευκλειδης τι ιδια εκανε ειχαμε να τον δουμε απο το γαμο....αντιθετα εχω κουραστει να βλεπω τη Μελιτα να παρακαλαει τον Στεφανο οπου βρεθει και οπου σταθει και να κατηγορει την Ερι που της πηρε το παιχνιδακι....

gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 6:32 pm

gxnel έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο ήταν κακόγουστο.

εγω δεν κουραστηκα να βλεπω το Λουκα,Νορα,Στελλα,Ευκλειδη τοσο πολυ ενα επεισοδιο πριν γεννησει η Νορα...τοσο καιρο αν δεν ειχε η Νορα την κοιλια θα ξεχναγαμε οτι κοντευει να γεννησει....ασχολιομασταν με Ρουσσο.απειλες,εκταφες και ολες τις αλλες ιστοριες....και ο Ευκλειδης τι ιδια εκανε ειχαμε να τον δουμε απο το γαμο....αντιθετα εχω κουραστει να βλεπω τη Μελιτα να παρακαλαει τον Στεφανο οπου βρεθει και οπου σταθει και να κατηγορει την Ερι που της πηρε το παιχνιδακι....

Δωσε μου μια ευκαιρια ακομα
ελα στο εξοχικο μου μια βολτα
κανε μου ενα σφουγγαρισμα παραπανω
στον πατοοοο να φτανωωωω!!!
Αυτό αρκούσε να γράψεις αγαπητή gnxel lmao lmao lmao : respect : : respect : : respect :

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Κυρ Μάης 29, 2011 6:36 pm

οντως εχεις δικιο rafoni μου....να διαφημιζω και το σουξεδακι!!! Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 191984 Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 191984 Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 191984

ααααα...τον ευστοχο και απροσμενο συλλογισμο με τον οποιο καταλαβε η Νταιζη ποιος εχει τα διαμαντια δεν ειναι να τον διαφημιζει...τοσο εξυπνη και σαινι επρεπε να το εχει καταλαβει απο την αρχη...περιμενε το δαχτυλιδι-μαγικη σφαιρα να της πει ποιος ειναι?

κριμα χαλασε και η Νταιζη....
Επεισόδιο 576 - Ημερομηνία 27-05-2011 - Σελίδα 5 621900
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KaTeRiNaM Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 2:28 pm

JESSIE έγραψε:
Nefelik, άμα λέω οτι η λογική σου σπάει κόκκαλα, έχω δίκιο! Μπορεί άκρη να μην βγάζουμε, όμως κανείς δεν έχει προχωρήσει τόσο πολύ στο ζήτημα αυτό, και περιμένω η εξήγηση που θα μας δώσουν να είναι εξ ίσου λεπτομερής με τη δική σου άποψη....

Βρίσκω πολύ πιθανή την περίπτωση ο Κυρίτσης, όποιον ρόλο κι αν υποδύεται, να συνεργάζεται με τον Ηλία, κι ανέλαβαν ο καθένας κάποιο τμήμα των αρμοδιοτήτων. Κι επειδή ακριβώς η Αντιγόνη θα γνώριζε τη φωνή του Ηλία, κι ο Ηλίας δεν είναι ο τύπος του "ελεύθερου σκοπευτή", ανέλαβε ο Κυρίτσης να απειλήσει την Αντιγόνη για την Εδέμ κι ο Ηλίας τα υπόλοιπα .....

Για την ταυτότητα του Κυρίτση σαν Αραβαντινός, ανέλυσες το ζήτημα από κάθε πλευρά, και στέκουν οι αναλύσεις σου, αλλά --τι κακό είναι αυτό -- δεν θέλω να δεχτώ οτι πάλι θα έχουμε εμφάνιση ενός που θεωρείτο πεθαμένος και δεν ήταν, όπως ακριβώς έγινε στη Βέρα με τον Αγγελο. Το θεωρώ λίγο εκ μέρους των σεναριογράφων και περιμένω κάτι άλλο.... Επίσης μου φαίνεται λίγο παράξενη όλη αυτή η ιστορία με τον Ηλία που πήγε και βρήκε τον έμπιστο λογιστή του Λύτρα κι έμαθε την ιστορία αυτή λίγο πριν πεθάνει. Αν κρύβεται κάτι άλλο εδώ, κι ο λογιστής δεν ήταν πράγματι ο λογιστής, αλλά κάποιος άλλος, όχι απαραίτητα ο Αραβαντινός βέβαια, γιατί αλλιώς δεν θα είχε ειδοποιήσει ο Ηλίας τον Λουκά οτι ο πατέρας του δεν είχε πεθάνει? Αν από τότε άρχισε η συνεργασία τους με τον άγνωστο αυτόν, και ο Ηλίας για να μην γεννήσει υποψίες είπε οτι πέθανε?

Οπωσδήποτε σίγουροι δεν μπορούμε να είμαστε, οπότε κάνουμε αυτές τις σκέψεις έτσι σαν άσκηση του μυαλού, που λέει κι η Roria, και περιμένουμε τις αποκαλύψεις, στο επεισόδιο της Δευτέρας και στα επόμενα επεισόδια.....

Για πρώτη φορά διάβασα εδώ ότι ο Κυρίτσης έχει πει ότι αυτός που στέλνει τα μηνύματα στην Αντιγόνη μας είναι γνωστός...Να τολμήσω να αναφερθώ στην Εριέττα? Γιατί λοιπόν η Εριέττα να μην γνωρίζει την αλήθεια από πριν και για λόγους εκδίκησης να το "παίζει" ανήξερη και καλή σε όλους? Να θυμηθούμε λίγο και τα λόγια του Μάνου? Θεωρώ ότι η Εριέττα δεν είναι τόσο απληροφόρητη (να μην πω τίποτα άλλο και την θίξω...). Ας μην ξεχνάμε, επίσης, ότι στην αρχή του Γ' κύκλου "έπαιζε" στους υπόλοιπους ότι δεν γνώριζε τον Ρούσσο, ενώ τον ήξερε για τα καλά, και του απευθυνόταν και στον ενικό!

KaTeRiNaM

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 2:44 pm

Τα λόγια αυτά του Κυρίτση έχουν δημοσιευθεί στον ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ 21-27/5...
Δεν λέει απλά οτι αυτός που στέλνει τα μηνύματα μας είναι γνωστός, αλλά οτι τον έχουμε δεί χιλιάδες φορές στην Εδέμ.... Δεδομένου οτι την Εριέττα φέτος την πρωτοείδαμε, και δεν μπορεί να πεί κανείς οτι συχνάζει και στην Εδέμ, προφανώς δεν εννοούσε αυτήν... Ο Μάνος κατα πάσα πιθανότητα προειδοποιούσε για την Αννα και το Λευτέρη, που όντως είχαν κρύψει τους αληθινούς τους σκοπούς, στην αρχή τουλάχιστον, γιατί μετά όλα φανερώθηκαν. Με τίποτε δεν παίζει να είναι η Εριέττα, αφού την είδαμε να πετάγεται απ'τον εφιάλτη της, χωρις θεατές μάλιστα.... Φυσικά και ήξερε το Ρούσσο απ'τις συναλλαγές με τον Χατζηβασιλείου. Κι αν δεν έδειξε στην Αμαλία οτι τον γνώριζε , το έκανε από διακριτικότητα, γιατί δεν ήξερε αν η Αμαλία ήταν εν γνώσει αυτών των συναλλαγών του άντρα της , και μάλιστα με αντίτιμο διαμάντια!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 2:52 pm

Όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά
Η Εριέττα έχει λόγους να θέλει να εκδικηθεί το Ρούσσο και το Λαζαρίδη. Σκότωσαν τον βιολογικό και το θετό της πατέρα οπότε έχει λόγους
Ο Λευτέρης το ίδιο σκότωσαν το φίλο του αλλά κυρίως τη γυναίκα που αγαπουσε
Ο Χρήστος επίσης αν σκεφτούμε οτι κάποτε έλεγε πως ότι κι αν του ζητήσει η Αντιγόνη εκείνος θα το κάνει
Όλα είναι ανοιχτά κι ίσως γι αυτό έχει κουράσει τόσο πολύ
Ας ελπίσουμε οτι θα ξεμπλέξουν λίγο το κουβάρι γιατί η αναζήτηση είναι μάταιη πόσο μάλλον που υπάρχουν τεράστιες τρύπες στο σενάριο
Εκείνο που θέλω να δω είναι ποιός είναι ο συνεργάτης του Κυρίτση
Σίγουρα είναι κάποιος απ αυτούς που βλέπουμε
Ίσως τα μυνήματα να τα στέλνει κάποιος κατ εντολήν του

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 2:57 pm

Βέβαια, για να μας μπερδέψουν, δεν είπαν οτι είναι δύο τα πρόσωπα, εμείς το συμπεράναμε αφού τον Κυρίτση, που ξέρουμε σίγουρα οτι έκανε το τρομοκρατικό τηλεφώνημα στην Αντιγόνη για την πώληση της Εδέμ, είμαστε βέβαιοι οτι δεν τον έχουμε ξαναδεί, οπότε αβίαστα βγαίνει οτι υπάρχει και δεύτερος, αυτός που έχουμε δεί ....χιλιάδες φορές.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 3:10 pm

Κάτσε να δεις που στο τέλος θα μας βγει κανένας Λευτέρης!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 3:11 pm

fay66 έγραψε:Κάτσε να δεις που στο τέλος θα μας βγει κανένας Λευτέρης!!

Για μένα ο Στέφανος ο Λευτέρης και η Εριέττα είναι οι κύριοι ύποπτοι και μ αυτή τη σειρά

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 3:12 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Μου άρεσαν οι περισσότερες σκηνές αλλά θα σχολιάσω αυτές που μου άρεσαν λίγο περισσότερο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα, την μαμά και τον μπαμπά της Νόρας στο σπίτι τους, ο Λουκάς και η Νόρα χάρηκαν πολύ που ήρθε ο μπαμπά της και πήρε και το μέρος τους ενώ η μαμά της χάρηκε που ήρθε αλλά δεν της άρεσε που και αυτός είχε την άποψη που είχαν τα παιδιά στο θέμα αυτό. Η σκηνή με την Εύα και την Αγγέλα στο σπίτι τους ήταν πολύ ωραία, η Εύα στην συζήτηση που είχε με την Αγγέλα της άφησε να καταλάβει ότι κάτι κάνει για να βοηθήσει την Μαρίλια και η Αγγέλα της είπε την γνώμη της γι' αυτό. Η σκηνή με την Νόρα και τον μπαμπά της ήταν πολύ καλή, η Νόρα χάρηκε που ήρθε ο μπαμπάς της και αναπόλησε τότε που αυτός έκρυβε γλυκά για να τα βρει και αναρωτήθηκε αν θα κάνει και τα ίδια για την μπέμπα και ψάχνοντας βρήκε πάλι ένα γλυκό στην τσέπη του. Η σκηνή με την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα στην κατασκήνωση ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς έλαβε ένα τηλεφώνημα που τον ενημέρωσε ότι μπορεί να χάσει την άδεια της δουλειάς του και στεναχωρέθηκε και η Δάφνη με τον Νικόλα του είπαν να μην σκέφτεται αυτό αλλά την μπέμπα και αυτός συμφώνησε μ' αυτό. Η σκηνή με την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη και την μαμά της Νόρας που η Νόρα με την μαμά της ήταν στο σπίτι τους και η Δάφνη με τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη στην κατασκήνωση και έσπασαν τα νερά της Νόρας και η μαμά της πήρε τηλ. τον Λουκά για να του το πει και αυτός το είπε και στους άλλους και χάρηκε γι' αυτό το θέμα, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 5:40 pm

Ναι θα μπορουσε να ειναι η Εριεττα!Αλλα μην ξεχναμε οτι μας την εδειξαν
απο την πρωτη στιγμη να εχει εφιαλτες και να προσπαθει να βρει μια ακρη
σε ολο αυτο.Αν τα ηξερε ολα,νομιζω οτι δεν θα μας την εδειχναν ετσι!!
Και στην τελικη να εκδικηθει ποιον;;;Αφου ο Αραβαντινος ηταν ζωντανος και
το ηξερε.Αυτοματα αυτο σημαινιε οτι την δολοφονια τηνν εστησαν Αραβαντι-
νος και Χατζηβασιλειου και μπορει και καποιος αλλος.Παντως ο Ρουσος
φαινεται καθαρα οτι χρησιμοποιηθηκε και οτι ο Αραβαντινος αποφασισε σε
ποιους θα πανε τα παιδια του.
Υστερα ο ερωτας της για τον Στεφανο μοιαζει να ειναι αληθινος.Τον εσωσε
ουκ ολιγες φορες.Κι εγω σκεφτηκα κατα καιρους οτι μπορει να παιζει καποιο
παιχνιδι ,αλλα τελικα πειστηκα οτι ειναι αθωα οπως και ο Λουκας.
Επισης πιστευω οτι κανενας απ τηννεα γενια δεν θα ειναι ανακετεμενος,οποτε ουτε και ο Στεφανος.Οι παλιοτεροι θα εχουν τη ευθυνη
για ολα οσα εχουν συμβει.Εκει νομιζω το πανε!
Α και το αλλο.Η Εριεττα βλεποντας τον Κυριτση εχει ενα τοσο εκπληκτο βλεμμα ,πουαμεσως αυτο την βγαζει απ την λιστα.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Δευ Μάης 30, 2011 7:28 pm

Πάντα ήθελα να γράψω σχολιασμό μετά τις 7!!!! ;D
Κατα βάση τα έχετε γράψει όλα γιάυτο απλά θα υπερθεματίσω αυτά που θυμάμαι τρεις μέρες μετά!!!
Η Νταίζη προκαλέι κύματα γέλιου με τις δηλώσεις της για παραδοσιακό γάμο και τις θεϊκές απαντήσεις της πολυαγαπημένης της μητέρας! Επίσης θα παρακαλούσα την Νταίζη και το περίγυρό της να αποφασίσουν επιτέλους, η κοπέλα είναι Αϊστάιν ή Γκούφυ; Είναι λίγο αντιφατικό να λέει ότι είναι ηλίθια την στιγμή που ανακαλύπτει τον τροχό!!! Με μπερδεύετε και δεν έχω πολλά περιθώρια!!!
Από την άλλη γεννάει η Νόρα, τι φταίει που ενώ πέρσι ανατρίχιαζα με την Εύα στην αντίστοιχη δήλωση τώρα νόμιζα ότι παρακολουθω φάρσα; Ίσως επειδη δώθηκε σαν φάρσα... Ίσως πάλι γιατί εγώ ήθελα να δω κατι άλλο...
Η Θάνος έχει καταντήσει αήδια και δεν του έχω δώσει και πολλή σημασία, ενώ η Μαρίλια έχει ξεφύγει τελείως!
Πόλλες γλάστρες μαζεύτηκαν στην Εδέμ! Όοοοχι, τα φυτά εννοώ!!! Razz
Σέλω κι εγώ γλυφιτζούρι, τι γλυκός μπαμπάς και τι "ήσυχη" σκηνή!
Τελικά και τον Ρούσσο τον βαρέθηκα... Προσωπικά βλέπω ένα κύκλο χωρίς αρχή και τέλος και ψάχνω γωνία να κρυφτώ!
Αυτά τα λίγα, λίγο πριν το τέλος!!! Flkia
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης