Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

+74
ειρηνη7
st@cy
annoula!
Δ.Μπέλλος
Ανυπέρ-Βλήτο
almaresi
zeta88
ntinafer
meroula
Ioanna T
nadiap
abba
evaki16
anastasia20
elenp
amcy
koukoumfkos
trelli petrakitsa
xristinaki_noraloukofan
taradoula
Black rose
Cancoon
verile_mistika
scorpion_black
evanna
AmaliaPetros_fan1
loukasnora
noraki1987
Eya-8ea
nefelik
loukanorofan
stefanos
pasxalitsa
rafoni
dadela
aprild20
soso
aggeliki
roria
fantina
tzibirdika
julia
fay
doctor
KaTeRiNaM
dm10811
masoul
nik.paok!!!
DESPOINA
alex1
pruedens
gxnel
Caroline
ΣΨ1
panpetrakatsi
kapetanissa
brunakos
Nora&Loukas
stephanos13
fay66
Lisa Nova
Καρ-Mik
edem4ever
ntina fan
JESSIE
kallialoukanorikhmpoumpou
Dimitraaa
MARINAKI_AGAPI_97
sarita
marakii
spartiana
moonstone1
loukitsa
Clarabelle
78 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_lcap40%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_rcap 40% 
[ 55 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_lcap14%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_lcap6%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_lcap12%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_rcap 12% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_lcap5%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_rcap 5% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_lcap23%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Vote_rcap 23% 
[ 33 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 139
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 04, 2011 8:26 am


Κι εγώ το ίδιο ακριβώς με τη DESPOINA θέλω.... Να δώ τα δύο ζευγάρια που ακόμη μας τα δείχνουν με το σταγονόμετρο, δηλαδή το Στέφανο με την Εριέττα και το Λευτέρη με την Εύα, στην καθημερινότητά τους, να νιώσω τον έρωτα που τους συνδέει, να τους χαρώ σε μεγαλύτερης διάρκειας σκηνές.... Είναι τόσο όμορφοι και οι τέσσερις, και τόσο καλοί ηθοποιοί επίσης, που είναι τουλάχιστον χαζομάρα να μην τους εκμεταλλευτούν στο έπακρο, με την παρουσία τους πλουτίζουν τη σειρά, γιατί δεν τους δίνουν την ευκαιρία που τους αξίζει , πραγματικά δεν το καταλαβαίνω....

Το άλλο ζήτημα, της τιμωρίας των ενόχων, πραγματικά με έχει προβληματίσει. Υπάρχουν "σχετικά" κακοί, όχι όμως κάποιος που ν'αξίζει να κλειστεί φυλακή και να πετάξουν το κλειδί..... Ο Μπέλλος , παρ'όλο που κι αυτός είχε τις δικαιολογίες του, του σκότωσαν τον αδελφό, όμως απήγαγε ένα μωρό, έκανε τις σκευωρίες του για να κλειστεί στη φυλακή ένας αθώος, και κυρίως, σκότωσε εν ψυχρώ και ήταν έτοιμος να ξανασκοτώσει.... Οπότε, sorry Ιωάννα, αλλά δικαίως τιμωρήθηκε.... Ο Ρούσσος, μπορεί να έκανε ό,τι έκανε για να καλύψει τους παλιούς συνεργούς του, αλλά αυτό για το οποίο περιμένω να τιμωρηθεί, είναι η εν ψυχρώ δολοφονία αθώων παιδιών, που πέρασε στο ντούκου στον πρώτο και δεύτερο κύκλο. Ο Μάνος γλύτωσε , φεύγοντας στην Αμερική, οπότε δεν υπάρχει θέμα γι'αυτόν... Η Νταίζη πάλι, είναι πρόκληση για το κοινό αίσθημα να μας τη δείχνουν να κάνει όνειρα για γάμο και ευτυχία.... Ναί, τη συμπονώ γιατί πέρασε τον απόλυτο εφιάλτη στα παιδικά της χρόνια..... Και δεν την κατηγορώ τόσο για ό,τι έκανε σχετικά με Νόρα Λουκά, γιατί σαν μεγάλοι δικηγόροι που ήταν, ήταν στο χέρι τους να μην της επιτρέψουν να εξασκήσει πάνω τους τους εκβιασμούς της. Υπήρχαν τρόποι..... Ομως την κατηγορώ για τις απόπειρες κατά της Εύας, και του αγέννητου μωρού της, την κατηγορώ γιατί επεχείρησε να σκοτώσει εν ψυχρώ το Μπέλλο και τη μάνα της..... Οσο κι αν οι απόπειρες δεν πέτυχαν, ο σκοπός μετράει και κανονικά ο Χρήστος θα'πρεπε να νοιώθει απέχθεια γι'αυτήν, να μην μπορεί ούτε να την πλησιάσει, ξέροντας τι έχει κάνει, ή τι έχει επιχειρήσει να κάνει στο παρελθόν.... Δεν είναι δυνατόν να περνάμε το σφουγγάρι και να τα σβήνουμε όλα.... Η θέση που της ανήκει μπορεί να μην είναι στη φυλακή, αλλά η φιλοξενία σ'ενα ευαγές ίδρυμα για ψυχικά άρρωστους , έστω για κάποιο διάστημα, της αξίζει....
Για την Αντιγόνη, πάλι, σηκώνω τα χέρια ψηλά, δεν ξέρω τι τύχη της επιφυλάσσουν.... Το φόνο του Χατζηβασιλείου δεν έχω πειστεί ακόμη οτι τον έκανε αυτή, αλλά την κατηγορώ κυρίως γιατί δηλητηρίασε τη ζωή του γιού της, για τα δικά της σχέδια εκδίκησης, κι αυτό είναι ανεπίτρεπτο.... Νομίζω οτι αρκετή τιμωρία γι'αυτήν θα είναι να ζήσει από δώ και πέρα απομονωμένη απ'όλους, και στερημένη απ'την αγάπη των παιδιών της....
Για τη Μελίτα, επίσης δεν ξέρω πως θα το προχωρήσουν.... Θα συνεχίσει να μπαίνει ανάμεσα σε ζευγάρια, για να μην στερηθεί η ίδια το παιχνίδι της, κάτι που οδηγεί με σιγουριά σε άσχημη κατάληξη, ή θα την συνετίσουν στο τέλος, να βρεί ένα δρόμο αυτογνωσίας, να κοιτάξει το παιδί της και να βάλει νέες βάσεις για τη ζωή της? Ελπίζω να γίνει το δεύτερο....
Εχουμε μόνο 45 επεισόδια για να καλύψουν όλα τα παραπάνω, για να δούμε τι θα προλάβουν να κάνουν .....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Ιουν 04, 2011 11:41 am

Despoina και jessie, συμφωνώ απόλυτα και με τις δυο σας. Μπορεί άλλοι να ενδιαφέρονται περισσότερο να δουν μαζί την Εύα και το Λευτέρη κι άλλοι (όπως η υποφαινόμενη!) το Στέφανο και την Εριέττα, αλλά το βέβαιο είναι ότι δεν έχουμε χορτάσει ούτε το ένα ζευγάρι ούτε το άλλο. Καλές κι ευπρόσδεκτες είναι οι ανατροπές, καλή η πλοκή, δεν το αμφισβητώ, αλλά ανέκαθεν θεωρούσα ότι η ραχοκοκκαλιά μιας σειράς (εκτός αν πρόκειται για τυπική περιπέτεια, δηλαδή για ξένη σειρά) είναι η εξέλιξη των χαρακτήρων και οι μεταξύ τους σχέσεις, με επίκεντρο τις ερωτικές ιστορίες. Είναι κάπως σαν να ντρεπόμαστε να πούμε ότι ναι, πάνω από όλα μια σειρά τύπου Μυστικών οφείλει να επικεντρώνεται σε αυτές. Και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Υπάρχουν αναρίθμητες αμερικανιές που μπορούμε να δούμε αν μας αρέσουν οι περιπέτειες.
Όταν παρακολουθείς για τόσα χρόνια σε καθημερινή βάση κάποιους ήρωες και συμπάσχεις μαζί τους εκείνο που προπάντων σε ενδιαφέρει είναι να τους δεις να ωριμάζουν, να κατασταλάζουν, να συμφιλιώνονται με το παρελθόν τους, να αναγνωρίζουν τα λάθη τους, να επουλώνουν τις πληγές τους δίπλα στον έρωτά τους, να βρίσκουν τον άνθρωπό τους, το λιμάνι τους, την Εδέμ τους. Αυτό μετράει και αυτό μένει ως γεύση όταν ολοκληρώνεται μια τέτοια σειρά στους θεατές της κι όχι το ποιος έκλεψε τα διαμάντια και το ποιος έστελνε τα μηνύματα. Αυτά προκαλούν ένα ξάφνιασμα του δευτερολέπτου και μετά ξεφουσκώνουν.
Και είναι πολύ κρίμα όταν έχεις την πένα και τη γνώση κι όταν επιπλέον διαθέτεις ηθοποιούς σαν το Σταύρου, την Ξυλά, τη Λάμπου και τον Μπισμπίκη που μπορούν να απογειώσουν τέτοιες σκηνές, σοβαρές, ερωτικές, συγκινητικές ή ζουζουνίστικες να τις δίνεις με το σταγονόμετρο.
Όσο για την "τιμωρία" των αρνητικών ηρώων, και εκείνοι νομίζω ότι μέσα από μια διαδικασία κάθαρσης την Εδέμ τους θα έβρισκαν. Μια Αντιγόνη στη φυλακή, που θα έχει όμως συνειδητοποιιήσει τα εγκλήματά της και το πόσο ρήμαξε τη ζωή των παιδιών της, θα αισθάνεται καλύτερα από ό,τι τώρα που είναι υποτίθεται ελεύθερη. Ακόμα και η ελευθερία είναι πρώτιστα εσωτερικό μέγεθος και δευτερευόντως εξωτερικό. Ανάλογα ισχύουν και για τη Νταίζη η οποία εμένα μου φαίνεται ακόμα πιο αμετανόητη από την Αντιγόνη, γι' αυτό και οι ευτυχίες της και οι "ατυχίες" της δεν με αγγίζουν στο ελάχιστο.
Αμετανόητος μέχρι στιγμής και ο Ρούσσος, δεν ξέρουμε τι θα συμβεί μετά το έμφραγμα, συμφωνώ πάντως ότι τα όσα έκανε στο Λουκά και στην Εριέττα είναι πταίσματα μπροστά στο θάνατο των παιδιών εξαιτίας της λειτουργίας του εργοστασίου (μια από τις πιο αληθοφανείς ιστορίες της σειράς), για τον οποίο δεν ακούμε λέξη πλέον.
Αμετανόητη τέλος και η ρουσσοκόρη που ξανά προς τη δόξα τραβά αν ισχύουν τα όσα διαβάσαμε. Όπως έχει εξελιχθεί η διαδρομή της το να συναισθανθεί τα λάθη της, την ολέθρια επίδρασή της στη ζωή αρκετών ανθρώπων και την so far παντελή ανικανότητά της να αγαπήσει, το να μείνει μόνη και να γίνει επιτέλους πραγματική μάνα για το ταλαίπωρο κοριτσάκι της φαντάζει στα μάτια μου μονόδρομος, αν πρόκειται να υπάρξει κάποια "λύτρωση", κάποια "κάθαρση" για το συγκεκριμένο χαρακτήρα.
Προσωπικά τέτοια πράγματα θα ήθελα πάνω-κάτω να δω στα επεισόδια που απομένουν, με ολίγα καρυκεύματα πλοκής και όχι το αντίστροφο. Θα ήθελα με άλλα λόγια μια "δικαίωση" και για εμάς, τους θεατές. Θα ήθελα όταν θα τελειώνει η σειρά να μου αφήνει μια αίσθηση ότι χάνω μια συνήθεια αγαπημένη και ήρωες που αποτελούσαν ένα, μικρό έστω, κομμάτι της καθημερινότητάς μου, όπως συνέβη και με τη Βέρα. Δεν θέλω επ' ουδενί να τελειώσουν τα Μυστικά και να αναρωτιέμαι γιατί αφιέρωσα τόσο χρόνο και φαιά ουσία σε κάτι που δεν άξιζε.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από amcy Σαβ Ιουν 04, 2011 12:18 pm

JESSIE που το στηριζεις πως η Αντιγονη μπορει να μην διεπραξε τον φονο του Χατζηβασιλειου?

amcy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιουν 04, 2011 12:44 pm

amcy έγραψε: JESSIE που το στηριζεις πως η Αντιγονη μπορει να μην διεπραξε τον φονο του Χατζηβασιλειου?


Παρακαλώ η απάντηση να δοθεί στο τοπικ απορίες για τη σειρά
Ευχαριστώ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 04, 2011 1:05 pm

Roria, ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις που δεν σου δίνω από ένα οσκαράκι μετά από κάθε σχολιασμό σου! Θα υπήρχε τόση επανάληψη, ώστε δεν θα ήξερες που να τα στολίσεις , τόσα βραβεία! Αυτό που λένε, τα ευκόλως εννοούμενα, παραλείπονται, δεν είχε ποτέ τόσο πρακτική εφαρμογή !!!!

Amcy, σου απαντώ στο τόπικ Απορίες για τη σειρά, σύμφωνα με την υπόδειξη της Clarabelle.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από alkisti Σαβ Ιουν 04, 2011 8:44 pm

Τι βλέπουν τα ματάκια μου; Γράφουμε τι θέλει ο καθένας να γίνει στη σειρά;
Θέλω κι εγώ να γράψω κι αν δεν είναι η κατάλληλη ενότητα παρακαλώ μετακινήστε με!!
Λοιπόν, οποιαδήποτε κοιλίτσα φουσκώσει στα εναπομείναντα επεισόδια θα κάνει τη δόση τοξική πλέον, εκτός πια κι αν μας μεταφέρουν κάμποσα χρόνια αργότερα.
Εύα Λευτέρης....βαριέμαι, πλήτω αφόρητα. Μα τώρα είναι δυνατόν να ακούς μια γυναίκα με την ιδιοσυγκρασία τηςΕύας να λέει ότι ο Λευτέρης με ηρεμεί και να πιστέψεις ότι αυτός είναι και ο άντρας της ζωής της;; Θα το ξαναπώ κι ας επαναλαμβάνομαι..ο Λευτέρης αποδείχτηκε πολύ λίγος. Δεν εννοώ να μην είναι τίμιος, αλλά αυτόν βρε παιδί μου τον έχει βάλει στα φουστάνια της.
Και για να μεταχειριστώ και την ατάκα της Τιτίκας Στασινοπούλου στη φοβερή εμφάνισή της στους δυο ξένους, είπε στην κόρη της Μαρίνα Κουντουράτου "εσύ κορίτσι μου είσαι κλασική γυναίκα..είναι δυνατόν να ερωτευτείς έναν άντρα που σου ζητάει και την άδεια για να ανασάνει;"
Έτσι είναι κορίτσια (και πιστεύω απόλυτα στη χειραφέτηση για να μην παρεξηγηθώ)
Στέφανος ΄Ερη-Μελίτα ....αφού δε θα τον αφήσουν με την ξανθιά, όποια καστανή και να πάρει,,,κακό του κεφαλιού του.
Ο Αραβαντινός είναι εδώ, ζωντανός και δυνατός, ο Πέτρος αντίθετα είναι εκεί...βουρ για την εντατική ( θα φάει καμιά δεκαριά μέρες η νοσηλεία του)
θα μου άρεσε η ιδέα του προικοθήρα και χειριστικού Χρήστου, αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα ακούσουμε τίποτα κουλά του τύπου ήθελα να σε προστατεύσω και να ζήσουμε μια ήρεμη ζωή.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Ιουν 04, 2011 10:43 pm

Εγω πιστευω οτι ολα εχουν παρει τον δρομο τους και θα τα δουμε τα περι-
σοτεραα που ζητατε.
Νορα και Λουκας ειναι μαζι και πιο ευτυχισμενοι απο ποτε με την βασιλισα
τους ,εστω και αν εκκρεμει ακομα η υποθεση-σχεση τους με τον Ρουσο!!!!!
Και μονο απ αυτο το ζευγαρι εγω ενοιωσα πραγματικα οτι μας το εδωσαν
ολοσωστα και αν ψηφιζαμε για το ιδανικο ζευγαρι της Εδεμ,εγω θα εδινα
ολες τις ψηφους μου σ αυτο!!Δεν μπορω να τους βρω ψεγαδι!!!!
Για την Ευα,επισης και αυτην εδω και καιρο την βλεπουμε να ταχει βρει με
τον εαυτο της,μετα απο παρα πολλες δυσκολιες και μ αρεσει πολυ μαζι με
τον Λευτερη και σιγουρα δεν τον εχει βαλει στα φουστανια της.Ειναι μια
ισοτιμη σχεση,οπως του Λουκα και της Νορας.Ηταν καλυτερα δηλ με τον
Μανο που την λατρευε;;;;Φανταζομαι τι θα εκανε αν την λατρευε λιγο λιγο-
τερο!!!ή μηπως ηταν καλυτερα με τον Στεφ,ο οποιος οταν την παντρευτηκε'
δεν την αγαπουσε,ειχε ερωτευτει αλλη !!!!
Οποτε μια χαρα ειναι η Ευα με τον Λευτερη που και ωραιος ειναι και πιστος
και πολυκαλο παιδι και κυριως τον αγαπαει η Ευα και εχει ηρεμησει!
Και δεν ειναι κακο η ηρεμια βρε παιδια,με κακο ματι την εχετε παρει την
ηρεμια παντως!!
Καλα Δαφνη Νικολας,ειναι ευτυχισμενοι και τελος,δεν εχω να πω κατι!!

Για την Νταιζη τι να πρωτοπω!!Δεν ξερω και τι να αισθανθω.Παντως δεν
μου βγαζει καμια λυπη.Το μονο αυναισθημα που θυμαμαι να μου εβγαλε
αυτος ο ρολος ποτε ειναι αυτο της αηδιας,οταν προσπαθουσε να σκοτωσει
τον Μπελλο πανω στο τραπεζι.Παναγια μου ακομα το θυμαμαι και παγωνω.
Δεν φτανει που εκανε αποπειρα δολοφονιας,επαιζε και προζα συγχρονως για να μη χασουμε δευτερολεπτο.Ημαρτον!!Και μετα ειχε σειρα η κακη μα-
νουλα,αλλα ποιος της ειπε οτι ειναι κακο το σκοτωνουμε;;;;;;;;Ξανα ημαρτον!
Και τωρα πρεπει να λυπηθω που ο Χρηστος της πηρε τα διαμαντια.Μια χαρα
της εκανε της προρωμενης!!Κι αυτη πιστευω θαχει μια καταληξη που θα
μας ικανοποιησει,δεν νομιζω να την αφησουν ετσι.Εαν την αφησουν τι ναπω!

Καλα για την Αντιγονη,σηκωνω τα χερια ψηλα!!!!!!Ειλικρινα δεν εχω λογια!1
Μια μανα που πεταει το ενα της παιδι,βλεπε Νταιζη και το αλλο το μεγαλω-
νει μεσα στο ψεμα και το μισος.Καμια φορα σκεφτομαι παλι καλα που ο Στε-
φανος ειναι αυτος που ειναι.Αν ηταν αλλος στη θεση του θα το ειχε κανει το
απονενοημενο!!Τι καημενος ειναι κι αυτος Χριστε μου!!Εχει μανα την Αντι-
γομη και αδελφη την Νταιζη που πηγε να σκοτωσει και την εγκυο γυναικα
του.Αυτο το ωραιο το ειχα ξεχασει.Καλα αυτη η Νταιζη με τι μουτρα πηγε
να του ζητησει να την παραδωσει στον Χρηστο;;;;;;;;;;;;Πολυ γαιδουρα ειναι
ομως!!
Κι εχουμε και την Μελιτα μεσα σε ολα!!!!!!!!!!!!!!!!Οιμεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!
Που θ αρχισει ξανα μανα το ιδιο τροπαρι!!!Φταιει η Εριεττα και φταιει η Ερι-
εττα και ξανα φταιεει η Εριεττα,εχω αρχισει να βαριεμαι απο τωρα.
Γι αυτην λοιπον εγω θελω το εξης,ν αφησει Στεφ και Εριεττα στην ησυχια
τους,αρκετα προβληματα εχουν,να βρει μια δουλεια σοβαρη,για να αρχισει
να απασχολει το μυαλουδακι της και με αλλα πραγματα ,να σταθει στα ποδια
της σαν ενα υπευθυνο,ωριμο ,αυτονομο ατομο και να ξανακανει σχεση μετα
απο δυο χρονια.Αν δεν τα κανει ολα αυτα σαν ενα ειδος θεραπειας ,δυστυ-
χως δεν θα υπαρξει γιατρια και δικαιωση!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Κυρ Ιουν 05, 2011 1:18 am

Τελικά.... για τους κρυφούς διαλόγους Λευτέρη με Λουκά δεν είδαμε κάτι....
Δεν τολμώ να περιμένω μια εξήγηση στη συνέχεια....


Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 2:09 am

Δ.Μπέλλος έγραψε:Τελικά.... για τους κρυφούς διαλόγους Λευτέρη με Λουκά δεν είδαμε κάτι....
Δεν τολμώ να περιμένω μια εξήγηση στη συνέχεια....



Πολλά ζητάς Ιωάννα μου!! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 191984 Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 191984 Πιο πιθανό είναι να δούμε τον αγαπημένο σου σε μορφή φαντάσματος στα όνειρα της Νταίζης, παρά να μάθουμε τι λέγανε τα αγόρια μας..
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Κυρ Ιουν 05, 2011 10:43 am

Καρ-Mik έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:Τελικά.... για τους κρυφούς διαλόγους Λευτέρη με Λουκά δεν είδαμε κάτι....
Δεν τολμώ να περιμένω μια εξήγηση στη συνέχεια....



Πολλά ζητάς Ιωάννα μου!! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 191984 Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 191984 Πιο πιθανό είναι να δούμε τον αγαπημένο σου σε μορφή φαντάσματος στα όνειρα της Νταίζης, παρά να μάθουμε τι λέγανε τα αγόρια μας..

Ε όχι...! sisi Εγώ, στη θέση τουEfxi, δεν θα έριχνα τα μούτρα μου να γυρίσω τέτοια σκηνή!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από alkisti Κυρ Ιουν 05, 2011 11:36 am

ΣΨ 1, η ηρεμία που λες υπήρχε ανάμεσα στην Εύα και το Στέφανο, η χημεία όμως ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά. Και η διαφορετική κλάση του Σταύρου (προσωπική άποψη πάντα).
Τώρα αν το έκαψαν από την αρχή οι σεναριογράφοι είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. Τότε η Μελίτα είχε πιο ανεβασμένες τις μετοχές της και πολλούς περισσότερους υποστηρικτές (μην κρίνεις από την πλειοψηφία των μελών του συγκεκριμένου φόρουμ, πιο έξω τα πράγματα ήταν σε διαφορετική ισορροπία). Φοβήιθηκαν λοιπόν ότι θα κάψουν το δυνατό τους χαρτί το Σταύρου μετά την αποχώρηση Μπουγιούρη αν τον ζευγαρώσουν με μια λιγότερο αισθησιακή κατά την άποψή τους παρτενέρ. Διαψεύστηκαν όμως, δεν έκαναν Στέφανος Μελίτα τον πάταγο που περίμεναν (έχουν βέβαια το κοινό τους) καίγοντας με αυτό τον τρόπο και τον πρωταγωνιστή τους διότι έχει καταντήσει ένας αναποφάσιστος ερωτύλος και ρίχνοντας και τη Μελίτα στα τάρταρα από (μια μετριότητα που ήταν).
Μιλώ βέβαια πάντα για τους τηλεοπτικούς χαρακτήρες.
Κλάραμπελ, συγγνώμη για το άσχετο ποστ, τοποθέτησέ το σε όποια ενότητα νομίζεις.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιουν 05, 2011 11:51 am


alkisti, δεν είναι γιατί η Εύα είναι λιγώτερο "αισθησιακή" απ'τη Μελίτα που το Εύα Στέφανος δεν συνεχίστηκε. Δεν μπορούσε να γίνει διαφορετικά, η Εύα, όσο ο Μάνος ήταν εκεί τριγύρω, δεν θα μπορούσε ποτέ να δοθεί ολοκληρωτικά σ'έναν άνδρα, έστω και του διαμετρήματος του Στέφανου (για τον Σταύρου συμφωνώ πλήρως μαζί σου!!!).... Οπότε η σχέση Στέφανου Εύας θα ήταν πάντα μισά πράγματα, κι ΑΥΤΟ είναι που δεν ήθελαν για το δυνατό τους χαρτί... Η Μελίτα ήταν πράγματι μιά μετριότητα, και τώρα έγινε η σπαστική της σειράς, αλλά τουλάχιστον ο Στέφανος είναι τώρα ζευγάρι με μιά ηθοποιό που μπορεί να σταθεί άνετα δίπλα του, και υπάρχουν οι προυποθέσεις για έναν μεγάλο έρωτα ανάμεσά τους, χωρις συμβιβασμούς και ημίμετρα....
Επίσης ζητώ συγγνώμη αν είμαι off topic....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουν 05, 2011 1:32 pm

Εγω πιστευω οτι αυτη η σειρα δεν εστιασε σε ζευγαρια,αλλα πρωταγω-
νιστικο ρολο επαιζε παντα η παρεα της Φεγγαροπετρας.Μπορει να ειμαι λα-
θος,αλλα αυτην την εντυπωση ειχα παντα.
Τωρα για Στεφανο Ευα,μπορει να ταιριαζαν σαν εμφανιση οι δυο πρωταγω-
νιστες,αλλα πως μπορει να λεμε για χημεια ερωτικη οταν οι σεναριογραφοι
βαζουν την Ευα να λεει στον Στεφανο οτι τον αγαπαει μεν ,αλλα δεν ειναι
ερωτευμενη μαζι του και ο Στεφανος πανω κατω επισης της ειπε το ιδιο.
Θα μου πεις μπορει να το αλαζαν στην πορεια,αμα ηθελαν,εγω δεν το πιστευω
αυτο.Απ τη στιγμη που μας τους εδωσαν ετσι,οχι ερωτευμενους δηλ γιαμενα
ηταν θεμα χρονου ,να τους χωρισουν κιολας.
Τωρα Στεφανος Μελιτα,ξεκινησαν τελειως αλλιως!!Ηταν για τον Στεφ γρο-
θια στο στομαχι η Μελιτα και για την Μελιτα ηταν ακομα πιο πανω κι απ τον
Μανο,αλλα η σχεση αυτη παρεμεινε εκει,δεν προχωρησε,στο παθος δηλ.
Δηλ Στεφ Ευα,μια χλιαρη σχεση και Στεφ Μελ μια καυτη σχεση!!
Και οι δυο για μενα απ την αρχη ηταν καταδικασμενες ,γιατι καμμια απ τις
δυο δεν ειχε το πακετο!!
Αυτη που εχει το πακετο λοιπον και ξεκινησε με τις καλυτερε ςπροιποθεσεις
ειναι ,για μενα παντα Στεφανος Εριεττα!!
Μπορει για πολλους ο Στεφ να μην εχει πει το Σ αγαπω,εγω βεβαια το
ακουσα πολλες φορες,αλλα λογικο ειναι ο Στεφ ειναι ενας αντρας που περα-
σε πολλα ,προδωθηκε απ την μανα του και απ την Μελιτα η οποια δεν του
σταθηκε οταν επρεπε,δηλ στα δυσκολα ηταν μονος του και γι αυτο περιμε-
νει να δει που θα οδηγηθει αυτη η σχεση!
Παντως αυτο το ζευγαρι βγαζει τετοια γλυκα και τετοιο δεσιμο,μας το δι-
νουν τοσο υποδειγματικα αυτο,που πραγματικα εγω δεν θυμαμαι καμια Με-
λιτα και καμια Ευα!!
Αλλα ενταξει σεβαστες ολες οι αποψεις.Απλα ηθελα να καταθεσω την δικη
μου και να ξεκαθαρθσω τι πιστευω!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιουν 05, 2011 1:38 pm


Ανοίγω ένα τοπικ εντελώς αόριστο Γενικες συζητήσεις και παρακαλώ ας αναλύουμε τα θέματα εκεί
Ας προσπαθήσουμε να κρατήσουμε το σχολιασμό του επεισοδίου καθαρό
Ευχαριστώ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ginak Τετ Ιουν 08, 2011 3:30 pm

Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα και μάλλον εδώ δεν είναι το κατάλληλο σημείο για να ρωτήσω. Αλλά κορίτσια δεν πολυξέρω που πρέπει να ρωτήσω. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω γράψει απο τις πρώτες μέρες ένα σχόλιο για το τελευταίο επεισόδιο και δεν μπορώ να το βρώ. Μπαίνω στο προφίλ μου αλλά δεν μου λέει το περιεχόμενο των δημοσιεύσεών μου. Συγνώμη που τρώω τον χρόνο σας, σας παρακαλώ έαν μπορεί καποιος ας μου απαντήσει.
Ευχαριστώ

ginak

Θηλυκό Τόπος : Σπάρτη
Ασχολίες : Εργαζόμενη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από LaurelRose Κυρ Ιουν 26, 2011 5:06 pm

Άργησα αλλά τώρα έφτασα στο τελευταίο επεισόδιο!
Λοιπόν έχω να πω ότι και εγώ βαρέθηκα αρκετά με την καθυστέρηση Λουκά-Λευτέρη,αλλά κατά τ'άλλα μ'άρεσε πολύ το επεισόδιο!!!
Οι καλύτερες σκηνές ήταν
1.Η φωτογραφία της παρέας με το λουκανορικό φεγγαροχαλικάκι
2.Η σκηνή Νόρας-Ρεγγίνας-Λουκά--->ήταν τόοοοσο τρυφερή Love!
3.Το τέλειο βλέμμα Εριέττας-Αραβαντινού(?)
4.Η ξαφνική εμφάνιση του Αραβαντινού(?) και η αντίδραση του Ρούσσου
Υ.Γ1Μου άρεσε και η σκηνή Εύας-Θάνου-Μαρίλιας
Υ.Γ2Πόσο λατρεύω να βλέπω την Εύα χαρούμενη με το υπέροχο χαμόγελό της!
Υ.Γ3Α!Ξέχασα!Μου άρεσε πολύ και η αγκαλιά Δάφνης-Νικόλα στην Εδέμ όταν έμαθαν ότι γεννάει η Νόρα
Υ.Γ4Άκου να μην αρέσει το όνομα Ρεγγίνα στο Στράτο(γράψτε λάθος-->Στέφανο)
Υ.Γ5Μπορεί να μην κόλλαγαν και πολύ η Ρεγγίνα με την Έλσα,αλλά χάρηκα πολύ που τις είδα,μου είχαν λείψει(μάθαμε και το φύλο του τρίτου παιδιού της Έλσας)

Πολύ καλό το επεισόδιο από μένα!Κρίμα που μας στέρησαν το τέλειο με τις σαχλαμάρες του χωματόδρομου και της κατσίκας! slap
LaurelRose
LaurelRose
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : λογοτεχνικά βιβλία-μουσική-σινεμά-θέατρο-forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Δευ Ιουν 27, 2011 5:05 pm

Συμφωνώ με τη Δάφνη!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την trelli petrakitsa στις Δευ Ιουν 27, 2011 5:06 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : άλλαξα χρώμα)
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης