Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 20 από 40 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από theva Πεμ Ιουλ 21, 2011 12:02 pm

για αυτο ειπα οτι χρειαζεται ιατρικη βοηθεια...γιατι δεν διαβαζεις αυτο που λεω ... να το κανω ακομα πιο απλο γιατι δεν γινομαι κατανοητη μου φαινεται ... πρεπει να κλειστει σε καποιο υδριμα πως αλλιως να το πω πια.. κοιτα ηξερα οτι λεγοντας τα αυτα θα υπηρχαν αντιδρασεις μονο κ μονο επειδη φερθηκε ασχημα στον λουκα και τη νορα ... αλλα οτι κ αν εχει κανει ειναι ανθρωπος και ξαναλεω ο οποιος πρεπει να μπει σε καποια κλινικη και οχι στην φυλακη γτ νομιζω οτι στην φυλακη δεν θα μαθει τιποτα.......... και λεω για αλλη μια φορα αυτη ειναι η γνωμη μου η γνωμη ενος μη αναμαρτητου ανθρωπου προς ενα συνανθρωπο (και συγκεκριμενα προς ενα τηλεοπτικο χαρακτηρα που αποικονιζει οτι η ζωη δεν ειναι μονο κυλιακοι και δεν ειναι σπαρμενη με ροδα για πολλους )ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΠΩ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΝΑ ΓΑΛΟΥΧΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΑΦΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ! ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ!!!

theva

Ασχολίες : ΤΕΝΝΙΣ, ΣΧΕΔΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΙΚΟ,ΜΟΥΣΙΚΗ, ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουλ 21, 2011 12:09 pm


Σ αυτό το φόρουμ κάθε ένας απο μας έχει το δικαίωμα να υποστηρίζει την άποψή του
Άλλωστε ο αντίλογος κάνει τη συζήτηση ενδιαφέρουσα οπότε καμία αναστάτωση δεν προκάλεσες
Βλέπουμε ο καθένας τα πράγματα απ τη δική του οπτική γωνία και υποστηρίζουμε τις απόψεις μας με επιχειρήματα χωρίς να θέλουμε να υιοθετήσουν και οι άλλοι τη γνώμη μας
Καλό σου καλοκαίρι κι απο μένα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουλ 21, 2011 3:08 pm


Απευθύνομαι στη theva γιατι κι εγώ προσπάθησα να δικαιολογήσω τη Νταίζη κατά καιρούς, αλλά ξαναβλέποντας όλη της την πορεία στο σήριαλ, είδα οτι είμουν λάθος.... Κατά τη γνώμη μου η Νταίζη δεν είναι ψυχικά άρρωστη, για να κλειστεί σε ίδρυμα.... (άλλωστε νομίζω οτι εξ ίσου σκληρή τιμωρία θα ήταν να κλειστεί σε ίδρυμα απ'το να πάει φυλακή, για παράδειγμα, τα ιδρύματα τέτοιου είδους δεν είναι και τόσο ευχάριστα για όσους "ζούν" μέσα σ'αυτά!...)
Απ'ό,τι μας έδειξαν, η Νταίζη βιάστηκε απ'τον θετό της πατέρα και από φίλους του, αλλά μας είπαν επίσης οτι στά 14της έκανε καταγγελία στην αστυνομία, και άρα μπορούσε άνετα, αφού εξεταζόταν από γιατρούς, να κλείσει τον "πατέρα" της φυλακή εφ όρου ζωής.... Την καταγγελία αυτή την απέσυρε μόνη της, γιατί άραγε? Μα γιατί από ένα σημείο κι έπειτα από θύμα έγινε η ίδια θύτης, εκβίαζε τον πατριό της για να του αποσπάσει χρήματα, απόδειξη οτι πέτυχε να γράψει στον Αρη όλη του την περιουσία... Και η συνέχεια είναι ακριβώς η ίδια.... Εκβίαζε και εκβιάζει τους πάντες, για να πάρει απ'όποιον μπορεί ό,τι έχει και δεν έχει, θεωρεί οτι έχει μερίδιο στις περιουσίες όλων τους, και κάτι μικροπράγματα σαν το να κάνει φόνο για ν'αποκτήσει όσο το δυνατον περισσότερα είναι τελείως ασήμαντες λεπτομέρειες γι'αυτήν. Δέχτηκε αγάπη από το Λουκά, απ'τον Οδυσσέα, απ'το Χρήστο, αλλά ο δικός της θεος είναι το χρήμα, κι αυτό το θεό υπηρετεί, και μάλιστα με πλήρη διαύγεια πνεύματος και με υψηλό επίπεδο εφευρετικότητας και καπατσοσύνης.... Ετσι τα έχει καταφέρει να μην μπορεί κανείς, ούτε η αστυνομία, να βρούν αποδείξεις της ενοχής της και να την κλείσουν φυλακή.... Είναι λοιπον ολοφάνερο οτι τα έχει τετρακόσια, και μόνο τρελλή δεν είναι.... Είναι ένα μυστήριο για μένα με ποιό τρόπο θα την τιμωρήσουν οι σεναριογράφοι, και σαν τιμωρία εννοώ να την αφοπλίσουν, να την "ξεδοντιάσουν", ώστε να μην μπορεί πλέον να βλάψει άλλο τους γύρω της.... Το να κλειστεί σε ίδρυμα, πάντως, είναι μιά πολύ πιό σκληρή τιμωρία απ'ό,τι μπορεί κανείς να φανταστεί....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Πεμ Ιουλ 21, 2011 6:01 pm

JESSIE έγραψε:
Συνήθως προσπαθώ να είμαι μετριοπαθής και να βλέπω και τις δύο πλευρές του νομίσματος , ώστε να μην είμαι αυστηρή στην κρίση μου για τους διάφορους ήρωες.... Ομως βλέπω αυτον τον καιρό τα DVD που έχω γεμίσει με επιλογές σκηνών από δεύτερο κύκλο και μετά, και πραγματικά έχω αγανακτήσει με όσα συνέβαιναν με τον ήρωα που προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο, δηλαδή το Στέφανο.... Ηταν το απόλυτο θύμα της μάνας του, του κατέστρεψε πραγματικά τη ζωή, τον άφηνε να γκρεμίζεται ο κόσμος γύρω του κι αυτή εκεί, το τροπάρι της, επίμονη, αλαζονική, σκληρή, να τον γεμίζει ψέμματα με αναίδεια και αναλγησία , να τον βλέπει να καταρρέει κι αυτή να του δίνει ψεύτικες δικαιολογίες και να επιτίθεται, αντί να ζητάει έλεος.... Πρέπει να πληρώσει για όσα έκανε στο γιό της, δεν ξέρω με ποιόν τρόπο, αλλά περιμένω τη θεία δίκη γι'αυτήν, όσο κι αν προσπαθούσα να την κατανοήσω...
Το ίδιο ισχύει και για τη Νταίζη, προσπάθησα να την δικαιολογήσω αλλά πλέον δεν μπορώ.... Ναί, έπαθε ό,τι έπαθε μικρή, όμως ήταν από πάντα της σάπια, γιατί φάνηκε οτι είχε τον τρόπο να αντιδράσει κατά των θετών γονιών της, και προτίμησε να μην το κάνει, για να έχει οικονομικά οφέλη.... Και από κεί κι έπειτα έσπειρε την καταστροφή, σαν την πανώλη, απ'όπου κι αν πέρασε, διέλυσε τους πάντες, δεν υπολόγισε τίποτε, παρά μόνο την απληστία και τον εαυτούλη της, και άρα πρέπει και αυτή να πληρώσει, και μάλιστα πολύ ακριβά....
Η Μελίτα τώρα.... Ηταν από πάντα ένα τρομερά κακομαθημένο πλάσμα, τα ήθελε όλα δικά της, απαιτούσε, ζητούσε επίμονα , κατηγορούσε, κοιτούσε την δική της καλοπέραση και τη δική της βολή, ο,τι αφορούσε τους άλλους μόνο ξώφαλτσα την απασχολούσε, και έκανε πολύ κακό σε όλους γύρω της, αλλά κυρίως στο Στέφανο, που τον διέλυσε με τις κατηγορίες της, την πλήρη αδιαφορία της για τα προβλήματά του, και τον εγωισμό της... Και τώρα που τον βλέπει να προσπαθεί να μαζέψει τα κομμάτια του, πάλι κάνει το πάν για να τον εμποδίσει.... Περιμένω τη δίκαιη τιμωρία της!
Και τέλος το Ρούσσο! Εκτός των εγκλημάτων του με τους θανάτους των αθώων παιδιών, που είναι αρκετός λόγος για να υπάρξει θεία δίκη, αφού στην ανθρώπινη πάντα θα βγαίνει λάδι, πρέπει να τιμωρηθεί για όσα έκανε κατά του Λουκά και της Εριέττας, που χειραγώγησε τις ζωές τους, και όταν επεδίωξαν να βρούν την αλήθεια τους κυνήγησε ανελέητα, αλλά και γιατί φέρθηκε με τόση σκληρότητα και θρασύτητα στο Στέφανο, απειλώντας να τον καταστρέψει και διώχνοντάς τον επανειλημμένα απ'το σπίτι του, παρουσιάζοντάς τον σαν κοινό κακοποιό, ενώ ήξερε οτι τίποτε απ'όσα έλεγε δεν ίσχυε, παρά μόνο το εμπόριο πινάκων που και ο ίδιος έκανε.... Πρέπει να περάσει πάρα πολλά, για να σβηστεί η αλαζονία απ'το προσωπό του....
Για το Μάνο θα ζητούσα επίσης τιμωρία, αλλά με τη φυγή του την απέφυγε, κι έτσι ο καθένας μας μόνο να φανταστεί μπορεί τι του έχει συμβεί, κι εγώ φαντάζομαι τα χειρότερα!
Οταν δείς συγκεντρωμένες τις σκηνές αυτές, χωρις τα χιουμοριστικά διαλείμματα, ή τα διαδικαστικά που παρεμβάλλονται, τότε μπορείς να καταλάβεις καλύτερα το ρόλο που έπαιξε ο καθένας τους, και γιατί πρέπει να τιμωρηθούν, για να υπάρξει η τελική κάθαρση....


ΕΕΕΕΕΕΕΕ......ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡ........JESSIEEEE.....HELLOOO.....
Εχεις παρει φορα και δεν σταματας πουθενα, πουθενα ομως!!
Στις 2 πρωτες παραγραφους που αφορουν Στεφανο-Νταιζη, Φασκεις και αντιφασκεις. Δυο μετρα και δυο σταθμα!!
Ο ενας ο καημενος που η μανουλα του τον κοροιδεψε, (αλλα παρολα αυτα, ολο μεσα στα φουστανια της ειναι)
Και το αλλο, που μπορει να μεγαλωσε οπως μεγαλωσε, αλλα ειχε το περιθωριο να αντιδρασει στους θετους της γονεις αλλα δεν τον εκανε.
Ο Στεφανος αληθεια το εκανε ποτε αυτο??? Αντεδρασε??
Εχεις εναν "θαυμασιο"τροπο να "δκαιολογεις" ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα εγκληματα του Στεφανου, και να βρισκεις δικαιολογιες για ο,τι κατα καιρους εχει κανει, που και ενα δικιο να εχεις το χανεις.
Στα ελεγε της προαλλες η Clarabelle, να μην τα ξαναπω. Βεβαια στο κομματι της Ευας που την αφορα.

Η κακια Μελιτα, που χαλασε τον γαμο του Μανου και της Ευας, αλλα ο Στεφανος, εδω δεν εχει καμια ευθυνη ετσιι?
Δεν ηρθε με αυτο το σκοπο, να παρει την Ευα απ'το Μανο. Οκ!
Ενα λαμογιο ειναι ο Στεφανος. Τουλαχιστον μεχρι τωρα.
Γι'αυτο ενα κακομαθημενο πρεπει να καταληξει με ενα αλλο κακομαθημενο-λαμογιο.
Σε ενα πραγμα μονο σε δικαιολογω. Οτι βλεπεις σκηνες της επιλογεις σου...οποτε, βλεπεις ο,τι θελεις.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουλ 21, 2011 6:58 pm

"KAKE LYKE" κατ'αρχήν σε παρακαλώ πολύ να προσέχεις τον τρόπο που εκφράζεσαι, βρισκόμαστε σε μιά δημόσια συζήτηση και δεν αρέσει σε κανένα να τον υποβιβάζουν με φρασεολογία που δεν προτίθεμαι να σχολιάσω γιατί θα μου κάνουν παρατήρηση....
Δεν σε αφορά ως πού θα πάω και πού θα σταματήσω! Δεν αφορούσαν εσένα αυτά που έγραψα για να μου κάνεις έλεγχο! Εχω νομίζω το δικαίωμα να γράψω ποιοί πιστεύω οτι πρέπει να πληρώσουν για όσα έκαναν, όπως έχεις και συ το αντίστοιχο να γράψεις ποιοί νομίζεις ΕΣΥ οτι πρέπει να πληρώσουν..... Είμαι δε σίγουρη οτι η Clarabelle δεν χρησιμοποίησε ποτέ τον τρόπο που έχεις εσύ για να "μου τα λές", οπότε κάθε σύγκριση τέτοιου είδους είναι εξωπραγματική....
Για το αν "φάσκω" και "αντιφάσκω" θα πώ μόνο το εξής: Είναι ενα πράγμα να σου παίζουν θέατρο για χρόνια ολόκληρα, λέγοντάς σου ένα σωρό ψέμματα, να σε κάνουν εκτελεστικό όργανο μιάς εκδίκησης, και να συνεχίζουν να σε κρατούν στο σκοτάδι για εγκλήματα που έγιναν πίσω απ'την πλάτη σου, και για τα οποία κατηγορείσαι εσύ άδικα.... Είναι ένα άλλο πράγμα να σου φερθούν απάνθρωπα και σκληρά (βιασμός), δείχνοντας έτσι το αληθινό τους πρόσωπο και επιτρέποντάς σου έτσι να αμυνθείς και να αντεπιτεθείς. Και ενώ είσαι σε θέση να αντεπιτεθείς (καταγγελία), το παίρνεις πίσω, γιατι είδες οτι σε συμφέρει περισσότερο να εκβιάσεις μονη σου και να έχεις έτσι μεγαλύτερο κέρδος.... Αυτό δεν σ'εμποδίζει όμως να χρησιμοποιήσεις αυτό που σου έκαναν σαν δικαιολογία για τα τέρατα που θα κάνεις με τη σειρά σου επί δικαίων και αδίκων .... Βλέπεις καμμία σχέση στις δύο περιπτώσεις? Στην Νταίζη έκαναν ό,τι έκαναν, κι από κεί κι έπειτα άρχισε εκείνη τη δική της δράση, εναντίον του σύμπαντος, ή τουλάχιστον εναντίον όποιου είχε χρήματα να του πάρει, στο Στέφανο έπαιζε η μάνα του παιχνίδι μιά ολόκληρη ζωή, και τον άφηνε να δέχεται εκείνος την κατακραυγή για όσα έκανε εκείνη ....
Είναι ένα γεγονός οτι το τετράγωνο που δημιουργήθηκε ήταν νοσηρό, και δεν οφείλεται μονο στην "κακιά" Μελίτα αλλά σε όλους τους εμπλεκώμενους σ'αυτό, και αυτός είναι ο λόγος που έπρεπε να διαλυθεί.... Εαν εσένα δεν σε ενοχλεί όλο αυτο το μπάχαλο, αρκεί να είναι η Μελίτα μαζί με αυτον που θέλει τώρα, αυτο αφορά εσένα. Οι σεναριογράφοι όμως φαίνεται οτι το βλέπουν αλλιώς, τι να κάνουμε? Πώς θεωρείς όμως ευχής έργον να είναι η Μελίτα μαζί με έναν ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ , όπως θεωρείς το Στέφανο, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω....
Φυσικά και γράφω και ξαναβλέπω τις σκηνές της επιλογής μου, αυτές που αφορούν τους ήρωες που μ'ενδιαφέρουν, το ίδιο κάνουν και όλοι οι άλλοι με τους ήρωες που ενδιαφέρουν εκείνους... Ομως τη σειρά την παρακουλουθώ στο σύνολό της, και δεν γράφω πράγματα της φαντασίας μου....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Παρ Ιουλ 22, 2011 12:49 am

Σε ό,τι αφορά τη Νταίζη, νομίζω πως η πορεία και τα κίνητρά της έχουν διεξοδικά αναλυθεί. Και η Καρ-μικ συνόψισε πολύ σωστά αυτές τις αναλύσεις: Υπάρχουν συμπεριφορές που δικαιολογούνται με βάση τα παιδικά της τραύματα και άλλες που δεν δικαιολογούνται με τίποτα. Οι επανειλημμένες απόπειρες δολοφονίας μιας εγκύου και ο αηδιαστικός τρόπος με τον οποίο προσπάθησε να δηλητηριάσει τον άντρα της (την εποχή μάλιστα που δεν ήξερε τίποτα για το ποιόν του) δεν δικαιολογούνται με τίποτα. Είναι πράξεις ενός ανθρώπου βαθιά πορωμένου και διεστραμμένου. Ο Στέφανος από την άλλη έχει κάνει τα λάθη του, τα οποία κατά τη γνώμη μου σε μεγάλο βαθμό δικαιολογούνται από τα βιώματά του. Κάποια από αυτά τα λάθη υπήρξαν οπωσδήποτε σοβαρά γιατί, έστω και χωρίς να είναι πάντα στις προθέσεις του κάτι τέτοιο, έβλαψε ανθρώπους, οι ενέργειές του όμως δεν έχουν απολύτως καμιά σχέση με εκείνες της Νταίζης. Αρκεί και μόνο το γεγονός ότι δεν προσπάθησε να σκοτώσει κανέναν, ούτε εκείνους που πίστευε ότι του είχαν καταστρέψει την οικογένεια, ούτε καν τον απαγωγέα του Άγγελου.
Εξάλλου μεταξύ τους υφίστανται και άλλες, βασικότερες διαφορές : πρώτον ότι έχουμε δει το Στέφανο να παλεύει με τον εαυτό του σε αρκετές περιπτώσεις πριν από ένα εγχείρημα και να ματαιώνει σχέδια, καθώς και να προσπαθεί να επανορθώσει για τα λάθη του, κάτι που για τη Νταίζη η οποία μέχρι τώρα δρα με απόλυτη αδιαφορία σε κάθε κακούργημά της, είναι εντελώς αδιανόητο.
Δεύτερον ο Στέφανος έχει πληρώσει βαρύ τίμημα για τις πράξεις του. Έχει προδοθεί σκαιά από μια μάνα που λάτρευε και για την οποία χαράμισε τα καλύτερα χρόνια της ζωής του, έχει μπει φυλακή, αντιμετωπίζει ακόμα και τώρα μεγάλες δυσκολίες στην προσπάθεια να περάσει σε μια πιο φυσιολογική ζωή και, αν εξαιρέσει κανείς την Εριέττα, δεν βρέθηκε ποτέ ένας άνθρωπος να τον νοιαστεί και να τον αγαπήσει πραγματικά.
Αντίθετα τη Νταίζη την "κανακεύουν" ένα σωρό άνθρωποι. Ο Λουκάς παλιά, το παιδάκι της κι ας το είχε εγκαταλείψει, ο Χρήστος, ακόμα και η Στέλλα. Επιπλέον δεν έχει πληρώσει ποτέ και για τίποτα από τα τέρατα που έχει κάνει και μένει πάντα στο απυρόβλητο, πράγμα για το οποίο άλλωστε κομπάζει συνεχώς. Για όλους αυτούς τους λόγους προσωπικά δεν βλέπω καμία σχέση ανάμεσα στα δύο αυτά πρόσωπα.
Γενικά από τους ήρωες της σειράς η Αντιγόνη και η Νταίζη θεωρώ ότι έχουν περάσει στην αντίπερα όχθη και, παρόλη τη σχετική ελαφρότητα με την οποία αντιμετωπίστηκε το θέμα του θανάτου των παιδιών από τη λειτουργία του εργοστασίου, είναι έγκλημα απεχθές (και δυστυχώς καθόλου σπάνιο), οπότε σε αυτούς που έχουν διαβεί τη γραμμή συγκαταλέγω και το Ρούσσο,ακόμα κι αν δεν συνυπολογιστούν και όλα τα άλλα που τον βαραίνουν. Για μένα μάλιστα η πόρωσή του αποδεικνύεται και από την αδυναμία του να καταλάβει ότι έφταιξε, όπως και από τη βεβαιότητά του ότι η Εριέττα για παράδειγμα μεγάλωσε μια χαρά γιατί αυτός που την υιοθέτησε ειχε λεφτά ή ότι δεν έγινε και τίποτα τρομερό που χώρισαν τα δύο αδέρφια. Η πιο κομψή διατύπωση που μπορώ να σκεφτώ γι' αυτόν είναι ότι έχει μαι έξτρα ελαστική συνείδηση.
Για τη Μελίτα όλα είναι τόσο προφανή και έχουν με τέτοια ακρίβεια σχολιαστεί κατά καιρούς, ώστε πραγματικά δεν χρειάζεται να προσθέσω τίποτα.
Επομένως, jessie, συμπίπτουμε στις εκτιμήσεις μας για τους "κακούς" της σειράς κι αφήνουμε ένα ερωτηματικό για το Χρήστο...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Ιουλ 22, 2011 12:04 pm

theva έγραψε:για αυτο ειπα οτι χρειαζεται ιατρικη βοηθεια...γιατι δεν διαβαζεις αυτο που λεω ... να το κανω ακομα πιο απλο γιατι δεν γινομαι κατανοητη μου φαινεται ... πρεπει να κλειστει σε καποιο υδριμα πως αλλιως να το πω πια.. κοιτα ηξερα οτι λεγοντας τα αυτα θα υπηρχαν αντιδρασεις μονο κ μονο επειδη φερθηκε ασχημα στον λουκα και τη νορα ... αλλα οτι κ αν εχει κανει ειναι ανθρωπος και ξαναλεω ο οποιος πρεπει να μπει σε καποια κλινικη και οχι στην φυλακη γτ νομιζω οτι στην φυλακη δεν θα μαθει τιποτα.......... και λεω για αλλη μια φορα αυτη ειναι η γνωμη μου η γνωμη ενος μη αναμαρτητου ανθρωπου προς ενα συνανθρωπο (και συγκεκριμενα προς ενα τηλεοπτικο χαρακτηρα που αποικονιζει οτι η ζωη δεν ειναι μονο κυλιακοι και δεν ειναι σπαρμενη με ροδα για πολλους )ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΠΩ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΝΑ ΓΑΛΟΥΧΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΑΦΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ! ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ!!!
Νομιζω οτι ειναι προφανες οτι βρισκομαστε σε ενα φορουμ κυριως Λουκανορικο ή για να ειμαι πιο σωστη οπου τα μελη ειναι κυριως φαν της Νορας και του Λουκα...Και ειναι απολυτα λογικο να περιμενεις αντιδρασεις επειδη η Νταιζη φερθηκε ασχημα στη Νορα και στον Λουκα αλλα τουλαχιστον προς το παρον δε νομιζω οτι συνεβη κατι τετοιο...Ολοι οσοι εγραψαν τις αποψεις τους το εκαναν τεκμηριωμενα ακομα κι αν δεν συμφωνεις με αυτες...
Προσωπικα επειδη σου απαντησα κι εγω...Νομιζω οτι ειναι εμφανες οτι κι εγω προτιμω τη Νορα και τον Λουκα αλλα οσο μπορω προσπαθω να μην το αφηνω να με επηρεαζει...Κι αν προσεξεις στο μηνυμα μου δεν μιλησα μονο για ο,τι εχει κανει σε αυτους...Τα χοντρα τα εχει κανει στον Οδυσσεα και στην Ευα...Η αληθεια ειναι οτι πριν μαθουμε για τις αποπειρες της Ευας μπορουσα να φανταστω τη Νταιζη να αλλαζει οχι εντελως αλλα να κανει μια προσπαθεια να κατανοησει τα λαθη της με τη βοηθεια καποιου ειδικου ισως και να μπορεσει να συνυπαρξει με τους ανθρωπους που δεν συμπαθει και δεν τη συμπαθουν αλλα οι ζωες τους ειναι μπλεγμενες...Απο τη στιγμη ομως που εμαθα τι σκοπευε να κανει στην Ευα ηθελα απλα να τιμωρηθει...Οκ θα μπορουσε να ειναι φυλακη θα μπορουσε να ειναι ιδρυμα...
Πριν εγραψες σε ενα μηνυμα οτι τα παιδια ειναι αγραφος πινακας και ο,τι ο χαρακτηρας της Νταιζης εχει διαμορφωθει...Συμφωνω αλλα καποια στιγμη αρχιζει η προσωπικη ευθυνη...Αν το παμε ετσι το ιδιο ισχυει και για τον πατριο που βιαζε τη Νταιζη...Μπορει να τον βιαζε ο πατερας του αυτο τι σημαινει;;;Οτι δεν κατεστρεψε ενα παιδι;;;;Οτι δεν αξιζε τιμωρια;;;;Φυσικα αξιζε τωρα αν αυτη η τιμωρια ερχοταν με ενα κελι φυλακης ή με ενα δωματιο ιδρυματος δεν εχει σημασια...
Πολυ καλα κανεις και λες τη γνωμη σου ΟΠΟΙΑ κι αν ειναι αυτη...Απο τη στιγμη που την ειπες κοσμια δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα!!!!Ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις ο,τι θες και δεν θα σου πει κανεις τι να γραφεις...Αν αυτη ειναι η γνωμη σου ειναι αποδεκτη...Ειναι οπως ειπες ενα σιριαλ...Περναει καποια μηνυματα και ο καθενας τα εκλαμβανει αλλιως...Τωρα αν το μηνυμα που προσπαθει να περασει ειναι οτι η ζωη δεν ειναι μονο κοιλιακοι δεν μπορω να το πω...Αυτο που μπορω να πω ομως ειναι οτι κανεις μας δε ξερει τι μπορει να εχει στο μυαλο του ο αλλος...Εσυ μπορει να πιστευεις οτι οσοι ειναι φαν της Νορας και του Λουκα ειναι επειδη ειναι και φαν των κοιλιακων του Πετρακη...Εγω πιστευω οτι με καποιους συμβαινει αυτο και με καποιους οχι...Καταλαβα απο τον τροπο που εγραψες οτι δεν ειχες προθεση να προσβαλλεις κανεναν αλλα ισως να μην επρεπε να γενικευσεις τοσο...Και νομιζω οτι ολοι(ή τουλαχιστον οι περισσοτεροι) με τον εναν ή τον αλλο τροπο γνωριζουμε οτι η ζωη δεν ειναι σπαρμενη με ροδα...
Καλο καλοκαιρι και σε σενα και καλα μπανια και οταν με το καλο επιστρεψεις και αρχισει η σειρα ελπιζω να κανουμε πολλες ενδιαφερουσες συζητησεις...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Παρ Ιουλ 22, 2011 3:24 pm

Συμφωνώ με όλες όσες θέλετε να τιμωρηθεί η Νταίζη!!!
Έχει κάνει τα τέρατα και πρέπει να πληρώσει.... εδώ ήθελε να σκοτώσει τη μάνα της!!! Εγώ θέλω να τιμωρηθεί.... όχι να πεθάνει όμως.... αυτό που θέλω είναι να την εγκαταλήψει ο Χρήστος....!!!! Βέβαια λατρεύω να τους βλέπω μαζί γιατί υπάρχει χημεία ανάμεσα σε Πολυχρονίδη και Κασσανδρινό αλλά κάπως πρέπει να πληρώσει!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από marakii Παρ Ιουλ 22, 2011 3:26 pm

Eπειδή είδα οτί η συζητήσεις είναι γύρω από τη Νταίζη είπα και εγώ να γράψω την άποψη μου ......
Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να δω τη Νταίζη να μετανοιώνει για τις πράξεις της και να αρχίσει να σκέφτεται πιο λογικά έχοντας στο νου της πως δεν πρέπει να υπολογίζει μόνο τη λέξη χρήμα...Θα μου άρεσε να καταλάβει τα λάθη της αλλά και να τιμωρηθεί για όλα όσα έχει κάνει...Σίγουρα το παρελθόν της δικαιολογεί κάποιες πράξεις αλλά και κάποιες άλλες όχι όπως τις απόπειρες αυτοκτονίας , τη συμπεριφορά προς τον Οδυσσέα , τα ΄συνεχή χρήματα που ζητούσε από το Λουκά και τις ''απειλές'' πως ο Λουκάς μαζί με τη Νόρα μια άσπρη μέρα δε θα δουν κ.τ.λ. οπότε και σε περίτωση που αρχίσει να σκέφτεται πιο λογικά για το τι έκανε δε θα ήθελα να τη δω να βγαίνει η άγια και οτί αφού κατάλαβε τα λάθη της έγιναν όλα καλά.....θα ήθελα να τη δω να τιμωρείται για αυτά που έκανε , πιστεύω πως αυτό θα τη βοηθήσει να ταρακουνηθεί και να βλέπει με μια άλη όψη τα πράγματα....Δε θεωρώ το οτί με το να μπει φυλακή θα γίνει κάτι η μεγαλύτερη τιμωρία νομίζω είναι να χάσει το Χρήστο και νομίζω πως αυτό θα γίνει μιας και τώρα ένοιωσε πληγωμένη από τον άνθρωπο που αγαπούσε περισσότερο από ότιδήποτε.....Θα ήθελα να τη δω μετά από αυτό να αρχίσει να αναλογίζεται τα όσα έγιναν.....

Και τέλος να δώσω ένα τεράστιο συγχαρητήρια στη γλυκήτατη Μαριάννα Πολυχρονίδη που δεν έχει καμία σχέση με τη Νταίζη και παρ'όλα αυτά με το ταλέντο της έχει κάνει πολύ κόσμο να ''μισήσει'' τη Νταίζη
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Παρ Ιουλ 22, 2011 4:18 pm

Καρ-Mik έγραψε:
theva έγραψε:Γνωμη μου η Νταιζη θα επρεπε να εχει καποια ιατρικη βοηθεια, αυτη ειναι η γνωμη μου , δεν βαζω στο καυηγορητηριο οποιον συμπεριφερετε ασχημα πιθανον σε ατομα που συμπαθω, γιατι ο καθε ανθρωπος εχει την δικη του ιστορια και αναζητα οπως ολοι μας αγαπη και κατανοηση... καλη σας μερα .
Το είπα και θα το ξαναπώ . Δεν μιλάμε για άσχημη συμπεριφορά, εγώ τουλάχιστον όχι. Χοντροκομμένα, ακόμα και αυτή μπορώ να κατανοήσω. Μιλάω για τρεις απόπειρες δολοφονίας προς μια γυναίκα έγκυο, με ένα μωρό στην κοιλιά.
Μιλάω για μια Νταίζη που δηλητηρίαζε τον άντρα της, και τρώγοντας περιμένε να πεθάνει.
Υπάρχουν πράγματα που τα δικαιολογεί η άσχημη παιδική ηληκία και άλλα όχι.
Αν ήταν έτσι, οι μισοί πάνω σε αυτή τη γη, θα ήταν δολοφόνοι. Τηλεοπτικά και μη.


Συμφωνώ απόλυτα Καρ-Mik

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Ιουλ 22, 2011 4:52 pm

marakii έγραψε:Eπειδή είδα οτί η συζητήσεις είναι γύρω από τη Νταίζη είπα και εγώ να γράψω την άποψη μου ......
Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να δω τη Νταίζη να μετανοιώνει για τις πράξεις της και να αρχίσει να σκέφτεται πιο λογικά έχοντας στο νου της πως δεν πρέπει να υπολογίζει μόνο τη λέξη χρήμα...Θα μου άρεσε να καταλάβει τα λάθη της αλλά και να τιμωρηθεί για όλα όσα έχει κάνει...Σίγουρα το παρελθόν της δικαιολογεί κάποιες πράξεις αλλά και κάποιες άλλες όχι όπως τις απόπειρες αυτοκτονίας , τη συμπεριφορά προς τον Οδυσσέα , τα ΄συνεχή χρήματα που ζητούσε από το Λουκά και τις ''απειλές'' πως ο Λουκάς μαζί με τη Νόρα μια άσπρη μέρα δε θα δουν κ.τ.λ. οπότε και σε περίτωση που αρχίσει να σκέφτεται πιο λογικά για το τι έκανε δε θα ήθελα να τη δω να βγαίνει η άγια και οτί αφού κατάλαβε τα λάθη της έγιναν όλα καλά.....θα ήθελα να τη δω να τιμωρείται για αυτά που έκανε , πιστεύω πως αυτό θα τη βοηθήσει να ταρακουνηθεί και να βλέπει με μια άλη όψη τα πράγματα....Δε θεωρώ το οτί με το να μπει φυλακή θα γίνει κάτι η μεγαλύτερη τιμωρία νομίζω είναι να χάσει το Χρήστο και νομίζω πως αυτό θα γίνει μιας και τώρα ένοιωσε πληγωμένη από τον άνθρωπο που αγαπούσε περισσότερο από ότιδήποτε.....Θα ήθελα να τη δω μετά από αυτό να αρχίσει να αναλογίζεται τα όσα έγιναν.....

Και τέλος να δώσω ένα τεράστιο συγχαρητήρια στη γλυκήτατη Μαριάννα Πολυχρονίδη που δεν έχει καμία σχέση με τη Νταίζη και παρ'όλα αυτά με το ταλέντο της έχει κάνει πολύ κόσμο να ''μισήσει'' τη Νταίζη
Ουτε εμενα θα με χαλαγε να καταλαβει τα λαθη της...Αλλα αν ειλικρινα καταλαβει τα λαθη της και ο,τι κακο εχει κανει τοτε θα πρεπει να παραδοθει...Οποτε η καταληξη θα ειναι η ιδια...Αν παραδοθει μονη της βεβαια μαλλον θα την ετκιμησουμε λιγο περισσοτερο...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Ιουλ 23, 2011 1:30 pm

Παιδια δεν υπαρχει αυτο,οτι δηλ ειναι Λουκονουρικο το φορουμ ,αρα δεν υποστηριζουμε την Νταιζη.Ως ενα σημειο την καταλαβαινουμε ,αλλα δεν
δικαιολογειται για τους παραπαναω λογους που ανελυσαν η ΚαρΜικ,η Roria
και οι υπολοιπες.
Και για να μπουμε και στο κλιμα του ΕΖΕL ,ειναι σαν να δικαιολογουμαι τον
Αλι που ειναι λεει δολοφονος γιατι του το επιβαλλουν οι αλλοι!
Οσο για Λουκα και Νορα τι να πουμε,απλα οτι ειναι οι πιο προσεγμενοι χαρα-
κτηρες της σειρας και οτι οταν τους εφτιαχνε η Ακριτα ειχε τρελα κεφια!
Φιλια πολλα απο μενα!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιουλ 23, 2011 1:50 pm


Αυτό εδώ είναι ένα φόρουμ για τα μυστικά της Εδέμ
Οποιος επιθυμεί Λουκανορικό φόρουμ φαντάζομαι θα πρέπει να ψάξει στο διαδύκτιο

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Antigoni! Σαβ Ιουλ 23, 2011 2:38 pm

Clarabelle έγραψε:
Αυτό εδώ είναι ένα φόρουμ για τα μυστικά της Εδέμ
Οποιος επιθυμεί Λουκανορικό φόρουμ φαντάζομαι θα πρέπει να ψάξει στο διαδύκτιο


Φόρουμ υπάρχουν πολλά , το καλύτερο όμως είναι ΕΝΑ!!! Angel
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Σαβ Ιουλ 23, 2011 9:59 pm

Clarabelle έγραψε:
Αυτό εδώ είναι ένα φόρουμ για τα μυστικά της Εδέμ
Οποιος επιθυμεί Λουκανορικό φόρουμ φαντάζομαι θα πρέπει να ψάξει στο διαδύκτιο

Επειδη εγραψα κατι σχετικο θα ηθελα να διευκρινισω απλα οτι δεν εννοουσα οτι το φορουμ ειναι Λουκανορικο...Απλα απο τις ψηφοφοριες κυριως εχω αποκομισει την εντυπωση οτι η πλειοψηφια του φορουμ ειναι φαν των συγκεκριμενων χαρακτηρων...Συγγνωμη αν εδωσα αλλη εντυπωση...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουλ 24, 2011 10:13 pm

Και πως ειναι δυνατον να μην λατρευει καποιος χαρακτηρες - ρολους
σαν του Λουκα και της Νορας;;;;;;;Και ειναι κακο αυτο;;Ειναι αξιαγα-
πητοι και οι δυο και ειναι αυτο που λεμε οτι τους αγαπαει ο κοσμος και
αυτο φαινεται απο το ποσο τους βαζουν να παιζουν.Τυχαιο;;δεν νομιζω!!
Παρ ολα αυτα το φορουμ αυτο θα συμφωνησω με την clarabelle ειναι
για την σειρα .Γραφονται τα παντα εδω μεσα χωρις φοβο και παθος!!
Αααααααααααααααχ και ειναι απιστευτα σημαντικο να γραφουμε χωρις φοβο
και παθος .Γι αυτο μην γκρινιαζουμε και κυριως μην κανουμε θεμα για
την Νταιζη.Γιατι ποσο φαν να ειναι κανεις σε μια γυναικα αραχνη.Οσο ασχημα
παιδικα χρονια να ειχε,ειναι μια γυναικα αραχνη.Αν ψαξουμε και ο Πασσαρης
αθλια παιδικα χρονια θα ειχε,αρα τον συγχωρουμε κι αυτον!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουλ 24, 2011 10:23 pm

Καρ-Mik έγραψε:Theva καλως ήρθες! Υπάρχουν κάποια πράγματα τα οποία μπορεί να τα δικαιολογήσει μια άσχημη παιδική ηληκία και άλλα όχι.
Π.χ. μπορεί να δικαιολογήσει το μίσος προς την μητέρα της, μπορεί να δικαιολογίσει ακόμα και τον φθόνο απέναντι στα αδέρφια της. Ακόμα και τον τρόπο που ''χρησιμοποιεί'' τους εραστές της.
Το να προσπαθεί να σκοτώσει όχι μία , αλλα τρείς φορές μια έγγυο και το αγέννητο παιδί της, δεν το δικαιολογεί καμία παιδική ηληκία. Και για κανένα λόγω. Το να βάζει δηλητήριο στο φαί του Μπέλλου, και να τρώει ανενόχλητη περιμένοντας να πεθάνει, πάλι δεν το δικαιολογεί καμία παιδική ηλικία.
Κατανόηση, υπάρχει σε συμπεριφορές, όχι σε εγκλήματα.
Αλοίμονο αν το κάθε κακοποιημένο παιδί, έπαιρνε σβάρνα κόσμο και κοσμάκι να τον σκοτώσει.....


Οσο για τον Ρουσσο και τον Λουκά, ο Λουκάς δεν είναι ο Σούπερμαν, ο Τσάκ Νόρις, ή ο Μπάτμαν ή οποισδήποτε άλλος ύπερήρωας, για να ασχολείται με το καλό ή το κακό της πόλης, και σίγουρα όχι ο Θεός για να κρίνει. Προφανώς θα ασχολείται με τα θέματα που τον αφορούν προσωπικά όπως η δολοφονία του πατέρα του, ο χωρισμός του απο την αδερφή του, κτλ τκλ τκλ...


Συμφωνω απολυτα μαζι σου εδω ΚΑΡΜΙΚ !!!!!!
Ετσι ακριβως ειναι,κατανοηση υπαρχει σε συμπεριφορες και οχι
σε εγκληματα.Γιατι αν το τουβλο πετυχαινε την Ευα,τι θα λεγαμε
τωρα;;;οτι εφταιγε η παιδικη ηλικια;;;;Απαραδεκτη η Νταιζη απ οπου
και να το πιασουμε!!
Επισης συμφωνω και για τον Λουκακο μου!Δεν ειναι υπερηρωας το
καμαρι μου,το αστερι μου,για να τα βαλει με ολα τα κακα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Κυρ Ιουλ 31, 2011 11:46 pm

Πάντως ένας καλός τρόπος να βγάζει κανείς συμπεράσματα επί δειγματος ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΩΝ χιλιάδων τηλεθεατών για το τί αρέσει στον κόσμο είναι τα νουμερα τηλεθεασης..
Οπότε,ότι "τους βαζουν να παίζουν τόσο" γίατί τους αγαπαει ο κόσμος ,αφ'ένός θα ίσχυε ως προς την καλή τους πρόθεση- ΑΝ αυτό το έκαναν ΠΡΟΤΟΥ διαλυθούν όλοι οι υπόλοιποι και προτού φυγει ο τεως πρωταγωνιστής -και όλοι όσοι σεναριακά συμπαρασύρθηκαν μαζί του -αντιθέτως αυτο το έκαναν ΑΦΟΥ καηκαν αλλες επιλογές,
και αφ'έτέρου -το κυριότερο- θα σημαινε ότι ΚΑΙ τα νουμερα τηλεθεασης φέτος θα ήταν και τα καλυτερα των τριών κύκλων - αφού "ακολουθούμε τον κόσμο".-κι έχουμε απεναντι ως τηλεοπτικό αντίπαλο το σχεδόν συνομίληκό μου" Εκείνες κι Εγώ".
Το τελευταιο ΔΕΝ εγινε,και μαλιστα καποιους μηνες μετά την έναρξη η Εδέμ έκανε νούμερα,το ΜΗ ύψος των οποίων είχε να δει απο την αρχή του πρώτου κύκλου (1,1..1,2 κτλ) -μέχρι για πρώρη φορά στη δεκαετία αλλαξαν μερα προβολής της τηλεταινίας,ακριβώς αναγνωρίζοντας την "δυστοκία τους"..(και τους βγήκε btw)
Αρα,είναι λίγο πιο κομπλικέ η κατάσταση,τουλάχιστον αν το δεις δια-ηλικιακά και μαθηματικά!
Και ευτυχώς πολύ πιο διαφωτιστική!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Αυγ 01, 2011 12:01 am

soso έγραψε:Πάντως ένας καλός τρόπος να βγάζει κανείς συμπεράσματα επί δειγματος ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΩΝ χιλιάδων τηλεθεατών για το τί αρέσει στον κόσμο είναι τα νουμερα τηλεθεασης..
Οπότε,ότι "τους βαζουν να παίζουν τόσο" γίατί τους αγαπαει ο κόσμος ,αφ'ένός θα ίσχυε ως προς την καλή τους πρόθεση- ΑΝ αυτό το έκαναν ΠΡΟΤΟΥ διαλυθούν όλοι οι υπόλοιποι και προτού φυγει ο τεως πρωταγωνιστής -και όλοι όσοι σεναριακά συμπαρασύρθηκαν μαζί του -αντιθέτως αυτο το έκαναν ΑΦΟΥ καηκαν αλλες επιλογές,
και αφ'έτέρου -το κυριότερο- θα σημαινε ότι ΚΑΙ τα νουμερα τηλεθεασης φέτος θα ήταν και τα καλυτερα των τριών κύκλων - αφού "ακολουθούμε τον κόσμο".-κι έχουμε απεναντι ως τηλεοπτικό αντίπαλο το σχεδόν συνομίληκό μου" Εκείνες κι Εγώ".
Το τελευταιο ΔΕΝ εγινε,και μαλιστα καποιους μηνες μετά την έναρξη η Εδέμ έκανε νούμερα,το ΜΗ ύψος των οποίων είχε να δει απο την αρχή του πρώτου κύκλου (1,1..1,2 κτλ) -μέχρι για πρώρη φορά στη δεκαετία αλλαξαν μερα προβολής της τηλεταινίας,ακριβώς αναγνωρίζοντας την "δυστοκία τους"..(και τους βγήκε btw)
Αρα,είναι λίγο πιο κομπλικέ η κατάσταση,τουλάχιστον αν το δεις δια-ηλικιακά και μαθηματικά!
Και ευτυχώς πολύ πιο διαφωτιστική!
Κοιτα σχετικα με τα νουμερα τηλεθεασης δε ξερω αν επεσαν ή αν ανεβηκαν ή αν εμειναν στασιμα(αν και ειχα την εντυπωση οτι τα πηγαιναν αρκετα καλα...τουλαχιστον απο οσα ετυχε να ακουσω αλλα φαινεται οτι μαλλον εκανα λαθος...)...Ομως η ιστορια τους εγινε βασικη απο την αρχη του δευτερου κυκλου οπου ο βασικος πρωταγωνιστης(αν υπαρχει βασικος) ηταν ακομη εκει...Βασικα οταν αποφασισαν να επενδυσουν στην ιστορια της Νταιζης η οποια ουσιαστικα ηταν της Νορας και του Λουκα προφανως το εκαναν διοτι διεκριναν κατι...Τωρα αν αυτο ηταν η αγαπη του κοσμου ή απλα η χημεια των ηθοποιων δεν μπορω να το γνωριζω...Βεβαια στον τριτο κυκλο και παλι το συγκεκριμενο ζευγαρι ηταν απο τα πιο βασικα αλλα νομιζω αυτο εγινε για πολλους λογους...Η αγαπη του κοσμου επαιξε ρολο,το οτι ειναι οι δικηγοροι του σιριαλ επαιξε ρολο ισως και κατι αλλο...
Σχετικα με τον πρωτο κυκλο μπορει να μην ηταν ζευγαρι και να ειχαν λιγοτερες σκηνες αλλα η ολη ιστορια με τον Στελιο ηταν παρα μα παρα πολυ δυνατη...Προσωπικα θεωρω τι ηταν ο,τι καλυτερο εχουμε δει στο σιριαλ...Ολα αυτα επαιξαν ρολο στο να μεγαλωσουν καποιοι ρολοι και να συρρικνωθουν καποιοι αλλοι...Αλλα για να ειμαστε ειλικρινεις μαλλον ο κυριατερος λογος ηταν το οτι οι συγκεκριμενοι ρολοι ειναι πολυ αγαπητοι στο κοινο...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Δευ Αυγ 01, 2011 12:37 am

Eννοείς,φαντάζομαι το διάστημα που ΗΔΗ ηξεραν μεσω emails ότι -ο αν υπαρχει βασικός πρωταγωνιστής- φευγει!
Κι ενώ το είχαν ΗΔΗ συμφωνήσει!Γιατί αυτό είχε συμφωνηθεί απο Χριστούγεννα,κι απο τότε σταδιακά άρχισε ν άλλαζει κι ο σεναριακός κορμός!-αν και αυτό το σκέλος εξ όσων έγραψα το θεωρώ εντελώς δευτερευον!
"Για να είμαστε ειλικρινείς";;
Προσωπικά, -είναι προτιμότερο γενικώς,νομίζω ο καθένας να μιλάει για τον εαυτό του αποκλειστικά-
πάντα λέω ειλικρινώς τη γνώμη μου (αν αυτό εννοείς,γιατί η διατύπωσή σου είναι κάπως -έως εντελώς- παρακινδυνευμένη..)
Ναι,θεωρώ ότι η αγάπη του κοινού φαίνεται απο πλήθος παραγόντων, (θεατρική επιτυχία, προσέλευση κοινού που πληρώνει για να σε δει,συνεντεύξεις στα μέσα-εκτός Σταύρου κτλ κτλ) ..
Η δε προωθηση ενός ρόλου επίσης μπορεί να γίνει για πολλούς λόγους ..
Σαφεστατα και αναντίρρητα σε ενα κοινό με ειδικά χαρακτηριστικά ο Λουκάς κι η Νόρα είναι μακράν,αλλά μακράν οι πιο
αγαπητοί -και κυρίως ΦΑΝΑΤΙΚΑ,και λόγω της "διαχείρισης" που σοφότατα γίνεται -υπάρχει σχεδόν ολόκληρο team εξάλλου ,και επισης είναι και αντικειμενικά οι πιο "δικαιοι και άμεμπτοι" ρόλοι !
(Πότε η Νόρα ή ο Λουκάς ήρθαν σε ρήξη με καποιον άλλον ;;πάντοτε προστατευμένοι ήταν,και μόνο τώρα με έναν άκομψο τρόπο ο Λουκάς βγηκε μπρστα στη κοντρα με το Ρουσσο,που και παλι το "καλό" υπηρετεί-ασχετο,αν στέκει σεναριακά!)
Ο Πετράκης δε είναι αγαπητός και εκτός Εδέμ ,λόγω και της προβολής του ταλέντου του στο τραγούδι!
Επομένως,δεν αμφισβητώ την αγάπη του κοινού,ούτε τη χημεία τους (αυτήν κυριως γιατί δε σηκώνει κι αντεπιχειρημα,ή σου αρέσουν ή δε σου αρέσουν κάποιοι μαζί).. Σε καμία περίπτωση.
Ωστόσο,η προσωπική μου γνώμη είναι η άνωθι κι αυτή ακριβώς παραμενει.
"Οταν ακούς το κοινό",το κοινό δε σου φεύγει.
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Αυγ 01, 2011 12:58 am

soso έγραψε:Eννοείς,φαντάζομαι το διάστημα που ΗΔΗ ηξεραν μεσω emails ότι -ο αν υπαρχει βασικός πρωταγωνιστής- φευγει!
Κι ενώ το είχαν ΗΔΗ συμφωνήσει!Γιατί αυτό είχε συμφωνηθεί απο Χριστούγεννα,κι απο τότε σταδιακά άρχισε ν άλλαζει κι ο σεναριακός κορμός!-αν και αυτό το σκέλος εξ όσων έγραψα το θεωρώ εντελώς δευτερευον!
Οχι εννοω απο την αρχη του κυκλου...Στη πρωτη τηλεταινια ενα πολυ βασικο κομματι ηταν να γνωρισουμε τη Νταιζη και να αναλυουμε τα ψυχολογικα του Λουκα που εντελως παρεπιτποντως στην συνεχεια ηρθαν και κολλησαν με την επιστροφη της Νταιζης...Σχετικα με τη φραση μου για τον Μπουγιουρη- αν υπαρχει βασικος πρωταγωνιστης- την ειπα διοτι απο το θεμα του το σιριαλ εχει 6 πρωταγωνιστες...Τωρα επειδη εγω συμπαθω τη Νορα και τον Λουκα δε σημαινει οτι ειναι πρωταγωνιστες...Το ιδιο πιστευω οτι ισχυει και με τους αλλους ηρωες...Το διευκρινιζω διοτι διεκρινα μια μικρη ειρωνεια απο μερους σου...

"Για να είμαστε ειλικρινείς";;
Προσωπικά, -είναι προτιμότερο γενικώς,νομίζω ο καθένας να μιλάει για τον εαυτό του αποκλειστικά-
πάντα λέω ειλικρινώς τη γνώμη μου (αν αυτό εννοείς,γιατί η διατύπωσή σου είναι κάπως -έως εντελώς- παρακινδυνευμένη..)
Συφμωνω οτι ο καθενας μιλαει για τον εαυτο του και αυτο εκανα...Οσο για τη διατυπωση δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος κινδυνος...Ειναι μια απλη φραση...Θα μπορουσαν να πω ''για να πουμε και του στραβου το δικιο'' δε ξερω αν θα σου αρεσε περισσοτερο...Παντως θα το εχω υποψη για μελλοντικη χρηση...
Ναι,θεωρώ ότι η αγάπη του κοινού φαίνεται απο πλήθος παραγόντων, (θεατρική επιτυχία, προσέλευση κοινού που πληρώνει για να σε δει,συνεντεύξεις στα μέσα-εκτός Σταύρου κτλ κτλ) ..
Η δε προωθηση ενός ρόλου επίσης μπορεί να γίνει για πολλούς λόγους ..
Σαφεστατα και αναντίρρητα σε ενα κοινό με ειδικά χαρακτηριστικά ο Λουκάς κι η Νόρα είναι μακράν,αλλά μακράν οι πιο
αγαπητοί -και κυρίως ΦΑΝΑΤΙΚΑ,και λόγω της "διαχείρισης" που σοφότατα γίνεται -υπάρχει σχεδόν ολόκληρο team εξάλλου !
Ο Πετράκης δε και εκτός Εδέμ ,λόγω και της προβολής του ταλέντου του στο τραγούδι!
Επομένως,δεν αμφισβητώ την αγάπη του κοινού,ούτε τη χημεία τους (αυτήν κυριως γιατί δε σηκώνει κι αντεπιχειρημα,ή σου αρέσουν ή δε σου αρέσουν κάποιοι μαζί).. Σε καμία περίπτωση.
Ωστόσο,η προσωπική μου γνώμη είναι η άνωθι κι αυτή ακριβώς παραμενει.
"Οταν ακούς το κοινό",το κοινό δε σου φεύγει.
Το οτι οι ηθοποιοι ειναι αγαπητοι το ξερουμε...Ομως ειχα την εντυπωση οτι μιλαμε για τους ρολους...Βεβαια οκ πολλες φορες αυτα ταυτιζονται και το καταλαβαινω...Αλλα τα εκτος Εδεμ προεκυψαν ακριβως επειδη υπηρξε η Εδεμ...
Οταν μιλας για κοινο με ειδικα χαρακτηριστικα δεν νομιζω οτι κατανοω απολυτα τι εννοεις οποτε επιφυλασσομαι για να το σχολιασω...Και φυσικα το team υπαρχει για ολους τους χαρακτηρες...Ισως να δοθηκε ιδιαιτερη σημασια σε ορισμενους...
Η αποψη σου ειναι δικη σου και δεν εχω καμια διαθεση να την αλλαξω...Απλα με αφορμη την δικη σου αποψη λεω τη δικη μου...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από marakii Δευ Αυγ 01, 2011 7:41 am

dm10811 έγραψε:
soso έγραψε:Eννοείς,φαντάζομαι το διάστημα που ΗΔΗ ηξεραν μεσω emails ότι -ο αν υπαρχει βασικός πρωταγωνιστής- φευγει!
Κι ενώ το είχαν ΗΔΗ συμφωνήσει!Γιατί αυτό είχε συμφωνηθεί απο Χριστούγεννα,κι απο τότε σταδιακά άρχισε ν άλλαζει κι ο σεναριακός κορμός!-αν και αυτό το σκέλος εξ όσων έγραψα το θεωρώ εντελώς δευτερευον!
Οχι εννοω απο την αρχη του κυκλου...Στη πρωτη τηλεταινια ενα πολυ βασικο κομματι ηταν να γνωρισουμε τη Νταιζη και να αναλυουμε τα ψυχολογικα του Λουκα που εντελως παρεπιτποντως στην συνεχεια ηρθαν και κολλησαν με την επιστροφη της Νταιζης...Σχετικα με τη φραση μου για τον Μπουγιουρη- αν υπαρχει βασικος πρωταγωνιστης- την ειπα διοτι απο το θεμα του το σιριαλ εχει 6 πρωταγωνιστες...Τωρα επειδη εγω συμπαθω τη Νορα και τον Λουκα δε σημαινει οτι ειναι πρωταγωνιστες...Το ιδιο πιστευω οτι ισχυει και με τους αλλους ηρωες...Το διευκρινιζω διοτι διεκρινα μια μικρη ειρωνεια απο μερους σου...

Μιας και είδα τη συζήτηση σας είπα να σχολιάσω και συγκεκριμένα σε αυτά τα δύο σχόλια....Κατ'αρχήν συμφωνώ μαζί σας οτί ο καθένας μιλάει για τον εαυτό του και μάλιστα ο καθένας υποστηρίζει το ρόλο που αγαπάει περισσότερο...Επίσης να προσθέσω κάτι στο οποίο μπορεί να μη συμφωνούν πολλοί αλλά ποτέ δεν είδα το ρόλο του Μάνου ως αυτό του βασικού πρωταγωνιστή και σε αυτό συμφωνώ με τη απόλυτα με τη Δήμητρα με έχουν καλύψει οι απαντήσεις της αλλά να προσθέσω πως θεωρώ οτί οι κύριοι και βασικοί πρωταγωνιστές της σειράς ήταν και είναι η παρέα της φεγγαρόπετρας όπως και θεωρωώ οτί κύριος πρωταγωνιστικός ρόλος είναι αυτός του κύριου Κατρανίδη....ρόλος κλειδί σε όλες τις σεζόν των μυστικών.....Από κει και πέρα τα νούμερα τα παρακολούθησα λίγο και δε νομίζω οτί έπεσαν σε μεγάλη διαφορά....πάνω κάτω ίδια με τα περσινά ήταν από αυτά που είδα εγώ(μπορεί να κάνω και λάθος).....

Τώρα αυτή είναι η άποψη μου , δε σημαίνει οτί είναι και σωστή αλλά έτσι τα βλέπω εγώ τα πράγματα Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 99687

Υ.γ.:Soso είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ μαζί σου τα σχόλια σου είναι πάντα απολαυστικά με τον τρόπο που τα γράφεις.....!!!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Αυγ 01, 2011 9:56 am


Η σειρά ξεκίνησε με βασικό άξονα την "ολέθρια σχέση" Μάνου Εύας.... Ολοι μέλη της παρέας ήταν, αλλά ο Μάνος ήταν αυτό που λέμε "ο αρχηγός, το κριάρι" κι οι υπόλοιποι ακολουθούσαν. Οπως είπε κι ο ίδιος ο Πετράκης σε μία συνέντευξη, χρωστάει τα πάντα στους σεναριογράφους που από συμπρωταγωνιστή τον έκαναν πρωταγωνιστή. Κατά τον ίδιο τρόπο ο Μπουγιούρης χρωστάει τα πάντα στους σεναριογράφους γιατί από συμπρωταγωνιστή (στη Βέρα στο Δεξί), τον έκαναν πρωταγωνιστή στα Μυστικά.... Μόνο που τα Μυστικά υπέστησαν το πρωτοφανές πλήγμα να θέλει να φύγει ο πρωταγωνιστής τους από το τέλος του πρώτου κύκλου και με τα πολλά να δεχτεί να παίξει και στον δεύτερο. Είναι φυσικό κάτι τέτοιο να φέρει τούμπα όλες τις σεναριακές εξελίξεις που είχαν υπολογίσει οι σεναριογράφοι, και να είναι υποχρεωμένοι να σκεφτούν διαφορετικές λύσεις, που δεν θα συμπεριελάμβαναν τον αρχικό βασικό τους πρωταγωνιστή. Από την άλλη, η σχέση του εμβόλιμου πρωταγωνιστή (Σταύρου) με τη Μελίτα, προσέκρουσε στην αντίδραση του μεγαλύτερου μέρους του κοινού, που δεν δέχτηκε να ευτυχίσει ένα κομμάτι του τετράγωνου που είχε δημιουργηθεί, όταν το άλλο του κομμάτι (Μάνος-Εύα) είχε καταστραφεί.... Χώρια που η Μελίτα δεν έπεισε μεγάλο μέρος του κοινού σαν μιά απόλυτα ερωτευμένη γυναίκα , έστω κι αν είχε κι αυτή τους θαυμαστές της από τον πρώτο κιόλας κύκλο.... Είδαν λοιπον οι σεναριογράφοι το αδιέξοδο, ήξεραν οτι η σειρά κινδύνευε, και πήραν τις αποφάσεις τους. Ποιοί ήταν αυτοί που είχαν παραμείνει έξω από μηχανορραφίες, εκδικήσεις, κόντρες κλπ. και φάνταζαν "ασπιλοι" στα μάτια του κοινού? Ο Λουκάς και η Νόρα. Γιατί ναί μεν η Νόρα είχε το μπλέξιμο με τον Στέλιο στον πρώτο κύκλο, αλλά την εξιλέωσαν με όσα πέρασε εξ αιτίας του, οπότε βγήκε αλώβητη απ'την ιστορία αυτή. Η Νόρα και ο Λουκάς λοιπον έγιναν ζευγάρι, ένα ζευγάρι που συνδύαζε την έλλειψη κάθε σκοτεινου κινήτρου ή ύποπτης συναλλαγής, μαζί με την απήχηση στο νεαρότερο κοινό, λόγω του χιουμοριστικού προφίλ και των δύο, που τονίστηκε ακόμη περισσότερο, όσο προχωρούσε η σειρά, σε βαθμό φάρσας πολλές φορές, χωρις φυσικά να λείψει ποτέ το στοιχείο του ειλικρινούς έρωτα μεταξύ τους.... Ετσι σώθηκε η σειρά απ'το "πλήγμα" της αποχώρησης του Μπουγιούρη, και από την μη πειστική ερωτική σχέση Στέφανου Μελίτας, που στον τρίτο κύκλο διαλύθηκε για να γεννηθεί ένας νέος έρωτας, αυτός του Στέφανου με την Εριέττα, δηλαδή άλλη μία "άσπιλη" παρουσία, και μάλιστα αδελφή του "άσπιλου" Λουκά.... Πρέπει να παραδεχτούμε οτι οι σεναριογράφοι έκαναν ό,τι καλύτερο μπορούσαν, εν όψει των περιστάσεων, απόδειξη είναι οτι η σειρά συνέχισε την επιτυχημένη της πορεία, έστω κι αν υπήρχαν οι αναμενόμενες "απώλειες", από τους φάνς του Μάνου Εύας και του Στέφανου Μελίτας. Το θέμα είναι οτι είδαν το δάσος, κι όχι το δέντρο, και αυτό δείχνει πόσο οξυδερκείς είναι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από marakii Δευ Αυγ 01, 2011 10:20 am

Jessie τα εξηγείς πολύ ωραία αλλά συνεχίζω να πιστεύω πως μπορεί στον πρώτο κυκλο να περιστρέφονταν πολλά γύρω από το Μάνο και την Εύα (οι οποίοι δε με κέρδισαν και δε μπόρεσα ποτέ να γίνω φαν τους) αλλά θεωρώ οτί ο καθένας είχε ένα δικό του κομμάτι να δώσει και γενικά δεν είδα κάποιον από την παρέα πωτέ ως συμπρωταγωνιστή αλλά όλους ως πρωταγωνιστές που ο καθένας ανα περιόδους είχε το δικό του θέμα που έπρεπε να ασχοληθούν οι υπόλοιποι....κάπως έτσι...

επίσης αυτό για το Μπουγιούρη δεν το γνώριζα (οτί δηλαδή ήθελε να φύγει από τν πρώτο κύκλο)



Και κάτι άλλο άσχετο από το σχόλιο σου η Νόρα και ο Λουκάς αγαπήθηκαν τόσο πολύ σα χαρακτήρες γιατί πέρα από τις προσωπικότητες των ρόλων είναι η πιο αληθινή και βαθυά αγάπη της εδέμ η οποία πέρασε από το φιλικό στο ερωτικό στάδιο και δικαιώθηκε



Και να θύξω και ένα άλλο θέμα....Ο Ηλίας όταν ήταν στην κλινική έλεγε οτί τον επισκεφτόταν ένας άντρας και του έλεγε πράγματα που σχετίζοταν με την Εδέμ...Αυτός ο άντρας ήταν ο ρόλος που υποδύεται ο Αρζόγλου δηλαδή ο Αραβαντινός ? (αν τελικά υποδυθεί αυτό το ρόλο)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 20 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Αυγ 01, 2011 12:42 pm

Marakii αυτό λέω κι εγώ, η σειρά είναι πολυπρόσωπη και όλοι έχουν τη "σειρά" τους για να προβληθεί η ιστορία τους, αλλά παρ'όλ'αυτά ο Μάνος και η Εύα ήταν τα κυρίαρχα πρόσωπα τού πρώτου κύκλου και οι άλλοι ακολουθούσαν --δες και το σχετικό σχόλιο του ίδιου του Πετράκη. Βέβαια το κοινό ζητάει ένα μεγάλο έρωτα, τον οποίο ούτε ο Μάνος και η Εύα τον έζησαν, με τον τρόπο που θέλει ο κόσμος (ήταν πολύ πιο περίπλοκη η σχέση τους), ούτε ο Στέφανος και η Μελίτα, γιατί με τον έρωτα που έζησαν πλήγωσαν άλλους, οπότε στη συνείδηση του μεγαλύτερου μέρους του κοινού αναιρείται και αυτός ο έρωτας..... Οι σεναριογράφοι έδωσαν στο κοινό αυτο που ζητούσε με το Λουκά και τη Νόρα , έναν έρωτα αληθινό και αμοιβαίο, που δεν έβλαψε κανέναν απ'τους γύρω τους, και είναι σίγουρο οτι δεν πρόκειται να κλονιστεί από τίποτε. Οι "έντιμες" ερωτικές ιστορίες πήραν τη ρεβάνς απ'τον τρίτο κύκλο και μετά, η Εύα βρήκε το Λευτέρη, ο Στέφανος την Εριέττα, και περιμένουμε οι ιστορίες τους να ευοδωθούν στον τέταρτο κύκλο....
Γι'αυτό που λές για τον Αραβαντινό, είναι μάλλον σίγουρο οτι αυτό το ρόλο θα παίξει ο Κυρίτσης (οχι ο Αρζόγλου) απ'όσα τουλάχιστον διαβάζουμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 20 από 40 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης