Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 30 από 40 Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Σεπ 05, 2011 10:20 pm

ΣΨ1 έγραψε:Εγω πιστευω οτι βλεπουμε μια σειρα με κυριο πρωταγωνιστη μια παρεα
και διαφορους ερωτες αναμεσα στα μελη της παρεας και οχι μονο!!
Δεν πιστευω καθολου οτι δυο καταξιωμενοι σεναριογραφοι αποφασισαν
να στεναχωρησουν ποτε τους φανς του ενος ζευγαριου και μετα του αλλου.
Η οποια απογοητευση ηρθε με την εξελιξη της σειρας.Ουτε εχουν κατι με
καποιον ηθοποιο,αυτο ειναι τουλαχιστον γελοιο να το λεμε.
Εξαλλου μια τοσο επιτυχημενη σειρα και ειναι και αυτο φαινεται απ αυτο το
φορουμ .Αν δεν ειχε αυτην την επιτυχια η σειρα δεν θα υπηρχε το φορουμ.
Το οτι περιμενουμε εδω και 4 μηνες ν αρχισει,αυτο σημαινει οτι η σειρα
εχει τεραστια επιτυχια,οτι θα κανει τις ιδιες τηλεθεασεις και επισης δεν
κινδυνευει απο κανενα τουρκικο που θα βαλουν απεναντι.Και αν δεν τη δουν
και καμια εικοσαρια απογοητευμενοι ,ε δεν τρεχει και κατι!!
Δε μπορεις ουτε καν να φανταστεις ποσο πολυ συμφωνω μαζι σου!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Δευ Σεπ 05, 2011 10:21 pm

ΣΨ1 έγραψε:Εγω πιστευω οτι βλεπουμε μια σειρα με κυριο πρωταγωνιστη μια παρεα
και διαφορους ερωτες αναμεσα στα μελη της παρεας και οχι μονο!!
Δεν πιστευω καθολου οτι δυο καταξιωμενοι σεναριογραφοι αποφασισαν
να στεναχωρησουν ποτε τους φανς του ενος ζευγαριου και μετα του αλλου.
Η οποια απογοητευση ηρθε με την εξελιξη της σειρας.Ουτε εχουν κατι με
καποιον ηθοποιο,αυτο ειναι τουλαχιστον γελοιο να το λεμε.
Εξαλλου μια τοσο επιτυχημενη σειρα και ειναι και αυτο φαινεται απ αυτο το
φορουμ .Αν δεν ειχε αυτην την επιτυχια η σειρα δεν θα υπηρχε το φορουμ.
Το οτι περιμενουμε εδω και 4 μηνες ν αρχισει,αυτο σημαινει οτι η σειρα
εχει τεραστια επιτυχια,οτι θα κανει τις ιδιες τηλεθεασεις και επισης δεν
κινδυνευει απο κανενα τουρκικο που θα βαλουν απεναντι.Και αν δεν τη δουν
και καμια εικοσαρια απογοητευμενοι ,ε δεν τρεχει και κατι!!


Συμφωνώ απόλυτα Σοφία μου!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 05, 2011 10:29 pm

ΣΨ1 έγραψε:Δηλ αν ο Στεφανος ηθελε την Μελιτα ολα θα ηταν καλα φανταζομαι.Και
αυτοματα θα ξαναγινοταν αρσενικο να υποθεσω!!!Το αρσενικο δηλ μονο εκει
φαινεται.
Αν ο Στεφανος εξακολουθουσε να την παρακαλαει και να την θελει και αυτη
συνεχιζε να του λεει ολα αυτα τα ωραια,οτι ειναι κουμασι και αυτος και η Ερι-
εττα,οτι ειναι δολοφονος και αυτος ,αλλα και αυτη και οτι αυτος οχι μωρε δεν
ειναι δολοφονος αλλα υποθαλπτει δολοφονο,να υποθεσω οτι και τοτε θα ηταν
μια χαρα.Αλλα γιατι ενας ανθρωπος να ειναι με καποιον αλλο,οταν ο αλλος
πιστευει γι αυτον τα χειροτερα;;Αν ο Στεφ πιστευε ολα αυτα για την Μελιτα,
αυτη θα συνεχιζε να κοβει φλεβα γι αυτον;;;;;
Και πως μπορεις να εισαι με καποιον που δεν βλεπει περα απ την μυτη του,
περα απ τα στενα δικα του ορια;;;Τι εχει να προσφερει αυτος ο ανθρωπος
σε καποιον αλλο;;;Γιατι και ερωτας αυτο ειναι,προσφορα και ζητηση.
Ας κατσουμε να σκεφτουμε λοιπον τι ακριβως ειχε να προσφερει η Μελιτα
σε καποιον,οχι ειδικα στον Στεφανο,αλλα στον οποιοδηποτε Στεφανο!!
Γιατι μια χαρα βρισκουμε τα λαθη ολων,του Στεφανου,του Λουκα,της Νορας,
της Ευας ,του Νικολα ,της Δαφνης!!Ας προσπαθησουν λοιπον καποιοι που τοσο ευκολα ριχνουν το αναθεμα στους παντες,στην παρεα,ας σκεφτουν
λοιπον τα λαθη της Μελιτας και να ερθουν εδω και να τα πουνε.
Τον χαρακτηρα της Μελιτα μας τον εχουνε δωσει με εναν πολυ διφορουμενο
τροπο και μπορει καποιος να ερμηνευσει οπως θελει τις πραξεις της.
Ας πουμε οταν πηγε να πει στην Ευα ,οτι ο Στεφ αγαπουσε αυτην και οχι
εκεινη.Καποιος θα το ερμηνευε ως εξης,οτι δηλ το εκανε εκ του πονηρου,οτι
επαιρνε το αιμα της πισω,οπως και τοτε με τον Μανο.
Και πολλα αλλα.Αμα θελω κανω ολοκληρο καταλογο με τα φαουλ της Μελιτας,
αλλα ειμαι καλη και λεω να σταματησω.

ΣΨ, έχεις δίκιο, αυτό είναι το προβλημα, οτι αφ'ενός οι θαυμαστές της Μελίτας έδιναν πάντα τις δικές τους ερμηνείες για τις πράξεις της, που ήταν πράγματι διφορούμενες, απ'την αρχή κιόλας και των τριών κύκλων, και αφ'ετέρου, από ένα σημείο και μετά, οταν πιά οι πράξεις της είναι ανοιχτά κατακριτέες, και δεν χωράνε πιά οι δικαιολογίες, τότε αρχίζει ο μεγάλος θυμός κατά πάντων, των σεναριογράφων, του Στέφανου, της Εριέττας, των υπόλοιπων ρόλων κ.ο.κ.... Νομίζω οτι με την επίθεση αυτή κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό στην ηρωίδα που συμπαθούν, και κυρίως στην ηθοποιό που την υποδύεται. Γιατί όπου υπάρχει δράση, υπάρχει και αντίδραση, και οι θαυμαστές των υπόλοιπων χαρακτήρων της σειράς δεν μπορούν παρά να προσβληθούν από μιά τέτοια γενικευμένη επίθεση. Και το αστείο είναι οτι σίγουρα η ίδια η ηθοποιός δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ αν ο ρόλος της θα καταλήξει με το Στέφανο ή όχι, γιατί αυτό που την νοιάζει είναι να έχει ένα ενδιαφέροντα ρόλο, που θα την αναδείξει, ώστε να ελπίζει για καλύτερα πράγματα στο μέλλον. Και αυτήν την ευκαιρία της της έδωσαν οι σεναριογράφοι, και συνεχίζουν να της την δίνουν και στα υπόλοιπα επεισόδια, αφού είναι πολύ πιό ενδιαφέρον για ένα ηθοποιό να παίξει ένα ακραίο ρόλο, παρά έναν μονοδιάστατο χαρακτήρα μιάς ερωτικής ιστορίας του τύπου "έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα"... Οι σεναριογράφοι δίνουν την ευκαιρία, το αν ο κάθε ηθοποιός θα σταθεί στο ύψος αυτής της ευκαιρίας εξαρτάται από τον ίδιο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ειρηνη7 Δευ Σεπ 05, 2011 10:40 pm

Antigoni! έγραψε:
Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω...Αν απαντησεις με τον ιδιο τροπο πεφτεις στο επιπεδο του αλλου...Και απο την αλλη τι φταιει ο καθε ηθοποιος;;;Τι φταιει η Παπα συγκεκριμενα αν οι φαν της βριζουν τους αλλους ηθοποιους;;;Δηλαδη για να γλιτωσει το κραξιμο πρεπει να παρει τηλεφωνο εναν-εναν τους φαν και να λεει ''παρακαλω μη βριζετε'';;;;Και απο την αλλη αυτο ΔΕΝ γινεται μονο με την Παπα...Ισως να γινεται με πολυ λιγοτερη συχνοτητα με αλλους ηθοποιους αλλα γινεται...

Κατα τη γνώμη μου, Δημητρά μου, μερικές φορές πρέπει να κατεβαίνεις και επίπεδο... Τώρα εννοείται πως δεν φταίει η Παπά. Απλά εγώ θεωρώ εκνευριστικό αυτό που γίνεται. Για να βγει η καλύτερη, να μειώνονται συνέχεια όλοι οι άλλοι που είναι ολοφάνερο ότι έχουν περισσότερο ρεύμα...
Γιατί είναι διαφορετικό να πω δεν μ' αρέσει η Παπά και διαφορετικό η Παπά είναι ανώτερη από όλους και όλοι οι άλλοι δεν είναι τίποτα. (Για να μην παρεξηγηθώ το τελευταίο το αναφέρω ως παράδειγμα, όχι ότι το είπε κάποιος)
Και εννοείται πως όλα αυτά είναι προσωπική μου άποψη έτσι..δεν θέλω να σου επιβάλω κάτι....


Συμφωνω σε ολα μαζι σου.... )) ))
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Σεπ 05, 2011 11:01 pm

JESSIE έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:Δηλ αν ο Στεφανος ηθελε την Μελιτα ολα θα ηταν καλα φανταζομαι.Και
αυτοματα θα ξαναγινοταν αρσενικο να υποθεσω!!!Το αρσενικο δηλ μονο εκει
φαινεται.
Αν ο Στεφανος εξακολουθουσε να την παρακαλαει και να την θελει και αυτη
συνεχιζε να του λεει ολα αυτα τα ωραια,οτι ειναι κουμασι και αυτος και η Ερι-
εττα,οτι ειναι δολοφονος και αυτος ,αλλα και αυτη και οτι αυτος οχι μωρε δεν
ειναι δολοφονος αλλα υποθαλπτει δολοφονο,να υποθεσω οτι και τοτε θα ηταν
μια χαρα.Αλλα γιατι ενας ανθρωπος να ειναι με καποιον αλλο,οταν ο αλλος
πιστευει γι αυτον τα χειροτερα;;Αν ο Στεφ πιστευε ολα αυτα για την Μελιτα,
αυτη θα συνεχιζε να κοβει φλεβα γι αυτον;;;;;
Και πως μπορεις να εισαι με καποιον που δεν βλεπει περα απ την μυτη του,
περα απ τα στενα δικα του ορια;;;Τι εχει να προσφερει αυτος ο ανθρωπος
σε καποιον αλλο;;;Γιατι και ερωτας αυτο ειναι,προσφορα και ζητηση.
Ας κατσουμε να σκεφτουμε λοιπον τι ακριβως ειχε να προσφερει η Μελιτα
σε καποιον,οχι ειδικα στον Στεφανο,αλλα στον οποιοδηποτε Στεφανο!!
Γιατι μια χαρα βρισκουμε τα λαθη ολων,του Στεφανου,του Λουκα,της Νορας,
της Ευας ,του Νικολα ,της Δαφνης!!Ας προσπαθησουν λοιπον καποιοι που τοσο ευκολα ριχνουν το αναθεμα στους παντες,στην παρεα,ας σκεφτουν
λοιπον τα λαθη της Μελιτας και να ερθουν εδω και να τα πουνε.
Τον χαρακτηρα της Μελιτα μας τον εχουνε δωσει με εναν πολυ διφορουμενο
τροπο και μπορει καποιος να ερμηνευσει οπως θελει τις πραξεις της.
Ας πουμε οταν πηγε να πει στην Ευα ,οτι ο Στεφ αγαπουσε αυτην και οχι
εκεινη.Καποιος θα το ερμηνευε ως εξης,οτι δηλ το εκανε εκ του πονηρου,οτι
επαιρνε το αιμα της πισω,οπως και τοτε με τον Μανο.
Και πολλα αλλα.Αμα θελω κανω ολοκληρο καταλογο με τα φαουλ της Μελιτας,
αλλα ειμαι καλη και λεω να σταματησω.

ΣΨ, έχεις δίκιο, αυτό είναι το προβλημα, οτι αφ'ενός οι θαυμαστές της Μελίτας έδιναν πάντα τις δικές τους ερμηνείες για τις πράξεις της, που ήταν πράγματι διφορούμενες, απ'την αρχή κιόλας και των τριών κύκλων, και αφ'ετέρου, από ένα σημείο και μετά, οταν πιά οι πράξεις της είναι ανοιχτά κατακριτέες, και δεν χωράνε πιά οι δικαιολογίες, τότε αρχίζει ο μεγάλος θυμός κατά πάντων, των σεναριογράφων, του Στέφανου, της Εριέττας, των υπόλοιπων ρόλων κ.ο.κ.... Νομίζω οτι με την επίθεση αυτή κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό στην ηρωίδα που συμπαθούν, και κυρίως στην ηθοποιό που την υποδύεται. Γιατί όπου υπάρχει δράση, υπάρχει και αντίδραση, και οι θαυμαστές των υπόλοιπων χαρακτήρων της σειράς δεν μπορούν παρά να προσβληθούν από μιά τέτοια γενικευμένη επίθεση. Και το αστείο είναι οτι σίγουρα η ίδια η ηθοποιός δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ αν ο ρόλος της θα καταλήξει με το Στέφανο ή όχι, γιατί αυτό που την νοιάζει είναι να έχει ένα ενδιαφέροντα ρόλο, που θα την αναδείξει, ώστε να ελπίζει για καλύτερα πράγματα στο μέλλον. Και αυτήν την ευκαιρία της της έδωσαν οι σεναριογράφοι, και συνεχίζουν να της την δίνουν και στα υπόλοιπα επεισόδια, αφού είναι πολύ πιό ενδιαφέρον για ένα ηθοποιό να παίξει ένα ακραίο ρόλο, παρά έναν μονοδιάστατο χαρακτήρα μιάς ερωτικής ιστορίας του τύπου "έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα"... Οι σεναριογράφοι δίνουν την ευκαιρία, το αν ο κάθε ηθοποιός θα σταθεί στο ύψος αυτής της ευκαιρίας εξαρτάται από τον ίδιο....

Ακριβως jessie συμφωνω σε ολα και ειδικα στο οτι ηΠαπα ειναι μια ηθοποιος που πριν την Εδεμ δεν την ηξερε
κανεις και ξαφνικα εγινε πασιγνωστη,δεν ειναι δυνατον να λεμε λοιπον οτι την μισουν οι σεναριογραφοι,οτι εχουν
εμπαθεια,οτι ηθελαν να κρατησουν ψηλα το ζευγαρι της βερας και γι αυτο τους χωρισαν και αλλα τετοια κουλα!!
Οσο για την επιθεση στους αλλους χαρακτηρες της σειρας ,τι να πω ,αυτο κι αν ειναι αχαρακτηριστο.Και αντε πες
ενταξει χαρακτηρες μιας σειρας ειναι,δεν τρεχει και κατι,εδω ομως κανουν επιθεση στους ιδιους ηθοποιους και
η πλακα ειναι οτι η Παπα θα κανει παρεα με ολους αυτους και πολυ καλα κανει συναδελφοι της ειναι αλλωστε!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Δευ Σεπ 05, 2011 11:38 pm

JESSIE έγραψε:
αυτό είναι το προβλημα, οτι αφ'ενός οι θαυμαστές της Μελίτας έδιναν πάντα τις δικές τους ερμηνείες για τις πράξεις της, που ήταν πράγματι διφορούμενες, απ'την αρχή κιόλας και των τριών κύκλων, και αφ'ετέρου, από ένα σημείο και μετά, οταν πιά οι πράξεις της είναι ανοιχτά κατακριτέες, και δεν χωράνε πιά οι δικαιολογίες, τότε αρχίζει ο μεγάλος θυμός κατά πάντων, των σεναριογράφων, του Στέφανου, της Εριέττας, των υπόλοιπων ρόλων κ.ο.κ.... Νομίζω οτι με την επίθεση αυτή κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό στην ηρωίδα που συμπαθούν, και κυρίως στην ηθοποιό που την υποδύεται. Γιατί όπου υπάρχει δράση, υπάρχει και αντίδραση, και οι θαυμαστές των υπόλοιπων χαρακτήρων της σειράς δεν μπορούν παρά να προσβληθούν από μιά τέτοια γενικευμένη επίθεση. Και το αστείο είναι οτι σίγουρα η ίδια η ηθοποιός δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ αν ο ρόλος της θα καταλήξει με το Στέφανο ή όχι, γιατί αυτό που την νοιάζει είναι να έχει ένα ενδιαφέροντα ρόλο, που θα την αναδείξει, ώστε να ελπίζει για καλύτερα πράγματα στο μέλλον. Και αυτήν την ευκαιρία της της έδωσαν οι σεναριογράφοι, και συνεχίζουν να της την δίνουν και στα υπόλοιπα επεισόδια, αφού είναι πολύ πιό ενδιαφέρον για ένα ηθοποιό να παίξει ένα ακραίο ρόλο, παρά έναν μονοδιάστατο χαρακτήρα μιάς ερωτικής ιστορίας του τύπου "έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα"... Οι σεναριογράφοι δίνουν την ευκαιρία, το αν ο κάθε ηθοποιός θα σταθεί στο ύψος αυτής της ευκαιρίας εξαρτάται από τον ίδιο....



Όσα γράφεις νομίζω ότι συνοψίζουν το πρόβλημα, το ότι δηλαδή οι θαυμαστές της Μελίτας εκτοξεύουν κατηγορίες σε όλους. Για τους σεναριογράφους είναι δικαιολογημένο γιατί στο κάτω κάτω αυτοί γράφουν το σενάριο και φέρουν την απόλυτη ευθύνη. Άλλωστε και πέρυσι ακόμα όσοι ήταν δυσαρεστημένοι από τη σειρά κυρίως τους σεναριογράφους κατέκριναν και είναι απόλυτα λογικό. Με τις τελευταίες εξελίξεις όμως ακόμη και οι φαν Στέφανου-Μελίτας ή για να ακριβολογώ ειδικά της Μελίτας (μια που ο Στέφανος έγινε πια αντιπαθής ) έχουν αγανακτήσει και θα μπορούσα να το καταλάβω αν περιορίζονταν στο θυμό προς τη συγγραφική ομάδα. Οι επιθέσεις όμως στρέφονται και κατά των άλλων χαρακτήρων της σειράς και αυτό μου προκαλεί κατάπληξη. Δεν πρόκειται για ένα ή δυο χαρακτήρες που είναι σε αντιπαράθεση με τη Μελίτα αλλά για όλους σχεδόν τους κεντρικούς ρόλους. Όχι μόνο ο Στέφανος και η Εριέττα που είναι και λογικό αφού πρόκειται για τρίγωνο αλλά και όσοι έχουν κάποια σχέση μαζί της κατηγορούνται για κάτι. Οι γονείς της που της στάθηκαν όλη της τη ζωή και η παρέα που δεν της έκανε ποτέ κακό δέχονται επιθέσεις που δεν έχουν καμιά βάση. Για παράδειγμα η παρέα χαρακτηρίστηκε συμμορία που έχει διαπράξει εγκλήματα και ειπώθηκε ακόμα και ότι δεν είναι πια παρέα αλλά ζευγάρια επειδή ''πάρθηκαν όλοι με όλους'' όπως γράφτηκε. Τέτοιου είδους δηλώσεις δεν ανταποκρίνονται σε όλα αυτά που βλέπουμε τρία χρόνια και φυσικά δε στηρίζονται πουθενά. Επιπλέον και οι δηλώσεις ότι τα φόρα κατευθύνουν το σενάριο και αποφασίζουν για τις εξελίξεις είναι εντελώς ανυπόστατες. Και τέλος το πλέον πρόσφατο, κατηγορίες για τους ίδιους τους ηθοποιούς και υποτιμητικά σχόλια για τη δουλειά τους ακόμη και εκτός σειράς. Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι το χειρότερο απ' όλα και λυπάμαι πραγματικά που οι φαν της Παπά δε βρίσκουν άλλο τρόπο να την υποστηρίξουν. Είναι άδικο για την ηθοποιό που όσοι τη θαυμάζουν προσπαθούν να μειώσουν τους συναδέλφους της αντί να μιλήσουν για τα δικά της προσόντα και τις δικές της ικανότητες. Αυτό με ενοχλεί γενικά σε όλους τους τομείς, να προσπαθείς να αναδείξεις κάποιον ρίχνοντας λάσπη στους άλλους και μάλιστα χωρίς επιχειρήματα.

Συμφωνώ ότι το τόπικ έχει πάρει φωτιά όπως γράφτηκε παραπάνω αλλά ειλικρινά θα προτιμούσα να είχε σιωπήσει για καιρό και να μην έχει κανείς να πει τίποτα παρά να γίνονται τέτοιου είδους σχόλια που να προκαλούν αυτές τις αντιδράσεις. Γιατί όπως πολύ σωστά είπες η δράση φέρνει αντίδραση.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από anna90 Δευ Σεπ 05, 2011 11:58 pm

Και ναι, πρώτο επεισόδιο 3ου κύκλου...!!!
Η αρχή του κακού??? Μπορεί και η συνέχεια της καταστροφής... ainta Γκουχ γκουχ... Θα δείξει...!

Επιστροφή στις χαμένες πατρίδες? Η επιστροφή στην ιστορία της παρέας?
Μπα δεν νομίζω, πιο πιθανό είναι το πρώτο..
Πάντως ξεκινάμε με γλύκες Νόρας &Λουκάκου και πολύ το χαίρομαι..

Μα τι κακούλης που είναι αυτός ο Νικόλας?? Κοροιδεύει τα παιδιά μας..
Μάλλον ξέχασε πως είναι να είσαι στις γλύκες με τον άνθρωπο σου...
Και ναι λοιπόν, και στην Βουλιαγμένη για σουβλάκια να πήγαιναν αυτοί θα περνούσαν το ίδιο καλά σαν να ήταν κάτω από τον Πύργο του Άιφελ τη στιγμή που μπαίνει ο καινούργιος χρόνος...!Ο Heart2 και ο βήχας δεν κρύβονται Νικολάκη..
Λιώνω για σκηνή Χανούμ Μπουρέκ & Αλί βλέπε Νοράκι να χορεύει στον Λουκάκο... ΠΕΘΑΙΝΩ.. Όπως και με όλες τις σκηνές Λουκάκου & Νόρας με αγκαλίτσες, φιλάκια, μαθήματα φωνητικής...

Εύα: Πω πω καλά ε.. Βαρέθηκα να ΜΗΝ την βλέπω.. Που ΄ντο που΄ντο το Ευάκι ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις..

Μελίτα: Αχαχαχαχα, μια φορά να ακούσω τη Μελίτα ΜΙΑ να μην γκρινιάξει.. Μια φορά να ανοίξει η σκηνή με αυτήν και να μην είναι στραβομούτσουνη...
Μια φορά να ΜΗΝ έχει ένα πρόβλημα..Ωχουυυυ, βαρέθηκα..
Είναι οριστικό? Πόσο κράτησε? 10 επεισόδια?

Δεν την θέλω & θα την πάρεις....
Αχαχα, μπαλάκι την κάνανε την Εδέμ.. Παιδιά να την πάρω εγώ που την θέλω?
Και αυτή η Νταίζη τόσο ανιδιοτέλεια, τόσο ερωτευμένη.. Πεθαίνω στο γέλιο.
Και μετά από "εγώ θέλω 2 κούπες με τα ονόματα μας" αρχίζαμε και τις @#$^!@# στον Μπέλλο για το τι τράβηξε το μικρό και αθώο Νταιζάκι από τον άπονο και κακό τούτο κόσμο..
Απορία: Τα λόγια της Νταίζης ποιος τα γράφει μωρέ?? Δεν ΑΝΤΕΧΩ.

Στέφανος-Μανούλα:
Και αυτόν τον έχω βαρεθεί.. Αντιπροσωπεύει ακριβώς την φράση : Σκυλί που γαβγίζει δεν δαγκώνει... Και η Αντιγόνη δείχνει ότι μάνα του.. Έχει την έκφραση του καημένου μικρού κουταβιού που κάποιος το κλώτσησε καταλάθως..

Μελίτα &γονείς:
"Για να μεγαλώσω...."??? Θυμήστε λίγο πόσο χρόνων είναι η κυρία??
"Το μόνο που θέλει είναι η αγκαλιά μου και η παρουσία μου?? "
Και συ κοπελάρα μου τι τα έχεις δώσει απλόχερα και τα 2...
Αι πάνε κάψε κανένα κεράκι μωρέ.. Δεν την μπορώ, δεν την μπορώ...
Θυμήστε και κάτι ακόμα... Την φωλίτσα της η Μελίτα με ποιανού λεφτά την νοίκιασε?

Κρίμα για τον Τέρη είναι δύσκολο να ζεις με αναμνήσεις και ειδικά όταν οι αναμνήσεις είναι τέτοιες όπως οι δικές του.
Πως θα γίνει καλά μωρέ αμα κάθεσαι και την χαιδεύεις όταν αργοπεθαίνει?

Ευάκι & Δάφνη & Νικόλας & Ηλίας:
Που να ξέρες ρε Ευάκι τι φουρτούνες θα φέρει αυτή η πρόταση στο γάμο Νικόλα &Δάφνης... Ο Ηλίας γιατί χώνεται στη συζήτηση του ζευγαριού? Οεο?
Ο Νικόλας πάντως είτε τον ξυπνάει ο Λουκάς είτε όχι τα ξημερώματα πάντα στον κανάπε βρίσκεται... Από προαίσθημα πάντως σκίζει.
Πάντως έλιωσα: Πάω στο Ποκοπίκο μουυυυ.. Heart2

Για την Νταιζάρα και την "μαμά" ουδέν σχόλιο...
Τα μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει...

Αμαλία & Πέτρος:
Μ αρέσει η πίστη της μάνας για τη Μελίτας...
Πόσο θα αντέξει μόνη της ? Θα γυρίσει??

Αμαλία & Στέφανος:
Είναι η μοναδική γυναίκα που έχω αγαπήσει τόσο πολύ στη ζωή μου?
Άκουσα καλά ?? Impatient KKarta

Μελίτα & Στέφανος:
vomit

Νταίζη & Χρήστος:
Τι λέει στον άνθρωπο μωρέ? ότι θα τον διώξει 100 φορές και 100 φορές θα τον ξαναζητήσει πίσω? Τι είναι κοπελιά το μανάρι της Τζίνας μας? Παιχνιδάκι σου?

Αντιγόνη & Μητσάρας:
Πεθαίνω για την Αντιγόνη, την ειρωνεία της και το γέλιο της...
ΘΕΑ η γυναίκα στον ρόλο της..

ΔΩΣΤΕ καλέ λίγο ακόμα ΠΑΡΕΑ...!
94 λεπτά επεισόδιο ούτε 3 λεπτά τους είδαμε όλους μαζί.
Μόνο σε μας λείπει τόσο πολύ ο Μάνος? το σίριαλ άδειασε καλέεέέέέέ..
Καημένο Ευάκι, μόνο του με 2 ζευγάρια..
Λιώνω για ευχή Νόρας...!!! Heart2

Τι μας έδειξε τον Στέφανο με την μανούλα για το τέλος? Δεν μπορούσε τουλάχιστον να κάνει φινάλε η παρέα?



anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 06, 2011 12:05 am

KAKOS LYKOS έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
Ελπίζω το ''μπάζο'' να αναφέρεται στην ''εξυπνάδα'' της Εριέττας, διότι αν αναφέρεται στην εξωτερική εμφάνιση, έχεις ξεπεράσει κατα πολύ τα όρια....

OXI και φυσικα δεν αναφερομαι στην εξυπναδα της. Αν αναφερομουν εκει θα χρησιμοποιουσα το νυφιτσα.
Αναφερομουν στο γενικο τυπο της...απ' το τι λεει και πως, μεχρι και το στυλ της ολο...πειραζει που δεν μου αρεσει τιποτα?
Ε...φανταζομαι οτι ειναι λιγοτερο επιληψιμο απο τις στραβες γαμπες και τα στραβα δοντια, που ειδα να κανει αναφορα αλλο μελος του φορουμ, (και παραπεμπουν ευθεως στην Παπα) αλλα δεν "ανησυχησε" κανεις να επιβαλει την ταξη.
Αλλωστε, εσυ η ιδια δεν μου τονισες, οτι ΟΛΑ τα μελη εδω αντιμετωπιζονται ισοτιμα?
(μετα το "δωρεαν" μαθημα συντακτικου, για το οποιο λιγες μερες μετα διαπιστωσα "ολισθηση" του μαθηματος που μου εγινε, απο αλλο μελος, αλλα θα στο αντιπαραθεσω αλλη φορα, γιατι... αντεχω.)

Δικαίωμα σου να μην σου αρέσει, η Λάμπου, αλλα το μπάζο είναι πολύ προσβλητικό και να μην επαναληφθεί.

Οσο για το θέμα με τις γάμπες, ναι, έχω δει το αντίστοιχο ποστ.
Να σε ενημερώσω ΟΜΩΣ οτι σε άλλα ποστ λένε την Δρακουλάκη τάπα, λένε οτι η Ξυλά έχει ρουθουνάρες και ένα δέρμα χάλια που θέλει ένα κιλό μεικ άπ,λιγδωμένο μαλλί, (σε διαφορετικά ποστ όλα αυτά) και λένε τον Πετράκη την χαρά του Veet.
Και ..... guess what!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν έγινε καμία αναφορά επίσης απο τους διαχειριστές. Αυτό όμως προφανώς ΔΕΝ το είδες, και ''αρπάχτηκες'' μόνο απο το τις μπουκάλες-γάμπες για την Παπά.
Αν ναι, τι είπαμε... κάτι για ισοτιμία Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 17902

Γιαυτό την επόμενη φορά που θα ''απαγγείλεις'' κατηγορίες για την σωστή ή μη, και ισότιμη διαχείρηση ενός φόρουμ, τουλάχιστον ας είσαι ενημερωμενη και ας έχει διαβάσει και δυο-τρία πόστα παραπάνω.

Το οτι κάποιος συντονιστής δεν ήταν online την στιγμή εκείνη ωστε να το δεί, οχι μόνο αυτό για την Παπά, αλλα και για τους υπόλοιπους που σου ανέφερα, δεν σημαίνει οτι ο καθένας έχει δικαίωμα να μιλά προσβλητικά για τον κάθε ηθοποιό.

Πίστεψε με , αν ήθελα μπορώ να γράψω πααααααααααααααααααααααρα πολλά ''αρνητικά'' για την εμφάνιση ΟΛΩΝ όχι μόνο της Παπά, αλλα εδώ είμαστε για να κρίνουμε το πως παίζουν, και όχι εαν είναι μπάζα, έχουν μεγάλα ρουθούνια, τάπες ή χοντρομπούτες.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Τρι Σεπ 06, 2011 12:23 am

Καλέ τι γίνεται εδώ με τη Μελίτα? Τόσα ποστ διάβασα και όλα για αυτή!!! (ποιός την χάρη της Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 621900 ) Συμφωνώ βέβαια με τις περισσότερες!!! Όσο αφορά τώρα τα χαρακτηριστικά του κάθε ηθοποιού πιστεύω πως είναι καθαρά και μόνο υποκειμενικό το θέμα!!! Φυσικά και δεν είναι όλοι τέλοιοι! Δεν γίνεται εξ'άλλου να είναι όλοι τέλοιοι!!! Και οπως είπε και η Kαρ-Μik στο συγκεκριμένο φόρουμ σχολιάζουμε τους ρόλους και μόνο.... αν δεν μπορείτε να βρείτε πλεονεκτήματα για την Μελίτα ή την Παπά γενικότερα αφού είδα πως κάποιοι το πάνε με θέμα την ομορφιά να μην μειώνεται τους άλλους... και κυρίως την Εριέττα ή σωστότερα τη Λάμπου... τις προηγούμενες σεζόν οι φαν της Μελίτας είχαν χιλιοκράξει την Ξυλά... τώρα την Λάμπου... Ε που θα πάει αυτή η βαλίτσα επιτέλους?
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τρι Σεπ 06, 2011 12:32 am

ΣΨ1 έγραψε:
Αν δεν ειχε αυτην την επιτυχια η σειρα δεν θα υπηρχε το φορουμ.
Και αν δεν τη δουν
και καμια εικοσαρια απογοητευμενοι ,ε δεν τρεχει και κατι!!

Καρπωνομαι το σκεπτικο σου και με την σειρα μου λεω οτι η υπαρξη καθαρου ΣτεφανοΜελιτικου φορουμ αποδεικνυει την επιτυχια του ζευγαριου. Γιατι επιλεγουν να αφησουν για το τελος ενα ζευγαρι, που δεν εχει κανεναν δικο του καθαρο φαν παραμονο αντιφανς-δυσαρεστημενους?
Αρχιζω να πιστευω ολο και πιο πολυ της φημες που κυκλοφορουν στο διαδυκτιο.

Καμια 20αρια δεν μας λες...γιατι αλλιως θα ειχαν ξεκαθαρισει το τριγωνακι πολυ πιο γρηγορα. Αλλα μαλλον μας υπολογιζουν περισσοτερο απ'οσο επιθυμεις να αφησεις να φανει.
Ακομη και με αυτους που φυγαν, και τωρα πηγαν με αυτους που πρωτα "φτυναν" παραπανω απο 20αρια ειμαστε, τ'ορκιζομαι. imarton

KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 06, 2011 12:38 am

Evaki, ο καθένας μπορεί να ''κράξει'' ηθοποιούς , αλλα για την ιδιοτητα που μας προσφέρουν , δηλαδή να τους κρίνει ως ηθοποιους, ή σε μια πιο γενική κουβέντα, ως επαγγελματίες.

Το αν η Δρακουλάκη είναι ''τάπα'', ή η Ξυλά έχει μεγάλα ρουθούνια, ή ο οποιοσδήποτε έχει το οτιδήποτε, δεν είναι κάτι που θα συζητηθεί εδώ.
Ούτε κριτική επιτροπή σε καλλιστεία είμαστε, και ούτε ηθοποιός ίσον μοντέλο.
Επίσης, όπως δεν είναι ευγενικό πχ. να σου πω εσένα οτι είσαι κοντή ή χοντρή ή άσχημη, έτσι δεν είναι ευγενικό και για τον οποιοδήποτε ηθοποιό.
Εαν κάποιος θέλει να το κάνει αυτό, ας το κάνει έξω απο αυτό το φόρουμ. Τέτοιες συμπεριφορές δεν ενθαρρύνονται εδώ.

KAKOS LYKOS έγραψε:
Καρπωνομαι το σκεπτικο σου και με την σειρα μου
λεω οτι η υπαρξη καθαρου ΣτεφανοΜελιτικου φορουμ αποδεικνυει την
επιτυχια του ζευγαριου. Γιατι επιλεγουν να αφησουν για το τελος ενα
ζευγαρι, που δεν εχει κανεναν δικο του καθαρο φαν παραμονο
αντιφανς-δυσαρεστημενους?
Αρχιζω να πιστευω ολο και πιο πολυ της φημες που κυκλοφορουν στο διαδυκτιο.

Και που (ηλεκτρινικό περιοδικό? Σάιτ ? ) είναι αυτές οι φήμες και δεν τις έχουμε δει πουθενά??? Γιατί οι ρεπόρτερ του φόρουμ, καθώς και διάφορα άλλα μέλη που ''σκάβουν'' το διαδίκτυο για να βρούν κάποια είδηση ,με πηγή πάντα, για την εδέμ ή κάποιον συντελεστή της, δεν βρήκαν κάποια ''φήμη'' να ποστάρουν.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τρι Σεπ 06, 2011 12:56 am

fay έγραψε:
Όσα γράφεις νομίζω ότι συνοψίζουν το πρόβλημα, το ότι δηλαδή οι θαυμαστές της Μελίτας εκτοξεύουν κατηγορίες σε όλους. Οι επιθέσεις όμως στρέφονται και κατά των άλλων χαρακτήρων της σειράς και αυτό μου προκαλεί κατάπληξη.

An δεν κανω λαθος...λιγες σελιδες πιο πισω, εγραψες ενα σεντονι με οσα εχει κανει (κατα την γνωμη σου) η Μελιτα σε ολους τους ηρωες της σειρας. Στη Νορα...στην Ευα... στο Λουκα...στην παρεα γενικα.
Δηλ. ΟΛΟΙ προς την Μελιτα, γινεται, και αυτο δεν ειναι εκπληξη, αλλα η Μελιτα προς ολους, ΔΕΝ γινεται, και αυτο αποτελει καταπληξη!!
Καταλαβα το σκεπτικο..τα δικα μας αγκαθια, τα δικα της παλουκια.
A...kai αυτο βεβαια ονομαζεται και συγκριση. (για εμας μονο)
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τρι Σεπ 06, 2011 1:13 am

[quote="dm10811"][quote="Antigoni!"]Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω...Αν απαντησεις με τον ιδιο τροπο πεφτεις στο επιπεδο του αλλου...[quote]

Κατα τη γνώμη μου, Δημητρά μου, μερικές φορές πρέπει να κατεβαίνεις και επίπεδο...

Φανταζομαι κοριτσια...οτι οταν λετε "κατεβαινεις επιπεδο" δεν αναφερεστε σε μενα και στο δικο μου "επιπεδο"...
Μπα δεν νομιζω...θα ειχε παρεμβει η διαχειριστικη ομοδα γιατι ΟΛΑ τα μελη ειναι ισοτιμα και οι προσβολες σε προσωπικο επιπεδο εντος του φορουμ απαγορευονται...
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τρι Σεπ 06, 2011 1:17 am

Καρ-Mik έγραψε:
Γιαυτό την επόμενη φορά που θα ''απαγγείλεις'' κατηγορίες για την σωστή ή μη, και ισότιμη διαχείρηση ενός φόρουμ, τουλάχιστον ας είσαι ενημερωμενη και ας έχει διαβάσει και δυο-τρία πόστα παραπάνω.

Εγω τα διαβαζω, εσυ?
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 06, 2011 1:33 am

KAKOS LYKOS έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
Γιαυτό την επόμενη φορά που θα
''απαγγείλεις'' κατηγορίες για την σωστή ή μη, και ισότιμη διαχείρηση
ενός φόρουμ, τουλάχιστον ας είσαι ενημερωμενη και ας έχει διαβάσει και
δυο-τρία πόστα παραπάνω.
Εγω τα διαβαζω, εσυ?

Εγω ναι, εσύ προφανώς όχι.
Διότι αν τα διάβαζες, θα έβλεπες ΣτεφανοΜελιτικές φαν να λένε την Λάμπου θωρηκτό ποτέμκιν και σούμο, ΣτεφανοΜελιτικές φαν να λένε την Δρακουλάκη τάπα, ΣτεφανοΜελιτικές φαν να λένε την Ξυλά ρουθουνιάρα,κτλ, και εμείς οι κακοί και άδικοι συντονιστές να φερόμαστε τοσο ''αδικα'' σε αυτές, και να μην... λέμε τίποτα!!! Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 103275

Αχ ναι, ξέχασα θα πρέπει να επεμβαίνουμε μόνο σε οτι αφορά την Μελίτα/Παπά, και αν επέμβουμε ή δεν επέμβουμε, κάτι που έχει γίνει αντίστοιχα και για όλους τους άλλους χαρακτήρες/ηθοποιούς, τότε είμαστε και άδικοι... Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 17902 Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 17902
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Τρι Σεπ 06, 2011 9:24 am

KAKOS LYKOS έγραψε:
fay έγραψε:
Όσα γράφεις νομίζω ότι συνοψίζουν το πρόβλημα, το ότι δηλαδή οι θαυμαστές της Μελίτας εκτοξεύουν κατηγορίες σε όλους. Οι επιθέσεις όμως στρέφονται και κατά των άλλων χαρακτήρων της σειράς και αυτό μου προκαλεί κατάπληξη.

An δεν κανω λαθος...λιγες σελιδες πιο πισω, εγραψες ενα σεντονι με οσα εχει κανει (κατα την γνωμη σου) η Μελιτα σε ολους τους ηρωες της σειρας. Στη Νορα...στην Ευα... στο Λουκα...στην παρεα γενικα.
Δηλ. ΟΛΟΙ προς την Μελιτα, γινεται, και αυτο δεν ειναι εκπληξη, αλλα η Μελιτα προς ολους, ΔΕΝ γινεται, και αυτο αποτελει καταπληξη!!
Καταλαβα το σκεπτικο..τα δικα μας αγκαθια, τα δικα της παλουκια.
A...kai αυτο βεβαια ονομαζεται και συγκριση. (για εμας μονο)



Το σεντόνι που έγραψα ανέφερε όσα έχει κάνει η παρέα γι' αυτήν που η Μελίτα δεν τα αναγνώρισε. Είναι ψέμα ότι η Νόρα πήγαινε να της συμπαρασταθεί ενώ μόλις είχε βιαστεί η ίδια από το Στέλιο και της έλεγε όλα θα πάνε καλά παρόλο που εκείνη ήταν χάλια; Η Μελίτα ήταν πληγωμένη επειδή ο πρώην της παντρευόταν άλλη. Ποιο κατά τη γνώμη σου ήταν το χειρότερο;

Επίσης όταν η Νόρα ήταν χάλια επειδή ο Λουκάς παντρευόταν άλλη οι φίλες της ήταν κοντά της αλλά η Μελίτα με το που άκουσε ότι ο Στέφανος τη βγάζει στα παράθυρα την έκανε μ' ελαφρά αφήνοντάς την σ' αυτή την κατάσταση.

Και να προσθέσω. δεν έγραψα ότι η Μελίτα έχει κάνει κακό στην παρέα όπως λανθασμένα νόμισες, αλλά αναφέρθηκα σε όσα έχει κάνει η παρέα γι' αυτήν και παρόλα αυτά εκείνη πάντα έβαζε τον εαυτό της πάνω από τη φιλία που της πρόσφεραν και δεν τους ανταπέδωσε όταν χρειαζόταν.

Τουλάχιστον είναι καλύτερα να μιλάμε για τους χαρακτήρες της σειράς έστω κι αν διαφωνούμε, παρά να ακούγονται προσβλητικά σχόλια ΚΑΙ για τους ηθοποιούς όπως διάβασα παραπάνω σε δικό σου ποστ. Ο ήρωες μιας σειράς είναι πρόσωπα μυθοπλασίας και αντιμετωπίζονται υποκειμενικά αλλά οι ηθοποιοί που τους υποδύονται είναι διαφορετικό θέμα και πρέπει να δείχνουμε όλοι σεβασμό για τη δουλειά τους ακόμη κι αν δεν τους συμπαθούμε.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Σεπ 06, 2011 9:42 am


Όλο αυτό το παραμύθι με τη διαχειριστική ομάδα που μεροληπτεί τράβηξε μακριά
Όταν κάποιος γίνεται προσβλητικός σαφώς και δέχεται παρατήρηση όποιον κι αν υποστηρίζει
Σ ετούτο το φόρουμ έχουμε κρατήσει το επίπεδό μας και εκφραζόμαστε χωρίς βωμολοχίες και προσβλητικά σχόλια οπότε όταν που και που δημιουργείται κάποιο θεματάκι προσπαθούμε να είμαστε πια λίγο ελαστικοί όχι για να αβαντάρουμε κάποιους αλλά επειδή τα μέλη μας έχουν μάθει με το πέρασμα του χρόνου να διατυπώνουν με κόσμιο τρόπο τις αντιρρήσεις τους για τις πράξεις των ηρώων και τις απόψεις τους για τη σειρά, τόσο που έχει πολύ καιρό να δοθεί παρατήρηση στον οποιονδήποτε.
Μπορούμε αν θέλετε να αρχίσουμε να δίνουμε παρατηρήσεις μόνο που στο ένα σχόλιο για τις γάμπες βρήκα ψάχνοντας δέκα σχόλια για τα ρουθούνια το ύψος το βάρος τα μαλλιά και τα μουσια των υπολοίπων και θα πρέπει ανάλογα να δοθούν παρατηρήσεις σε όλους.
Ας κρατήσουμε λοιπόν όλοι χαμηλούς τόνους κι ας σταματήσουμε να σχολιάζουμε τα φυσικά χαρακτηριστικά των ηθοποιών και τα σχόλια των συμφορουμιτών.
Όπως πολύ σωστά επεσήμανε η fay οι ήρωες είναι φανταστικοί και μπορούμε να σχολιάζουμε τις πράξεις τους ενώ οι ηθοποιοί και οι συμφορουμίτες είναι πρόσωπα υπαρκτά και καλό είναι να τα σεβόμαστε.
Χαίρομαι που ο κύριος όγκος των μελών μας το καταλαβαίνει και συμμορφώνεται όπως χαίρομαι που προσπαθούν τα μέλη μόνα τους να κατεβάζουν τους τόνους όποτε χρειάζεται
Θα παρακαλούσα να τελειώσει εδώ αυτό το θέμα


Αλλαγή θέματος και να καλοσωρίσω την anna90 που επανακάμπτει δυναμικά σχολιάζοντας την τηλεταινία του γ κύκλου που μόλις ξεκίνησε να παρακολουθεί. Είχα καιρό να δω την υπογραφούλα σου που τα σπάει Άννα. Το μόνο που έχω να σου πω είναι να προσπαθήσεις να συνηθίσεις οτι η παρέα της φεγγαρόπετρας σ ετούτο τον κύκλο είναι απλά για γέμισμα των επεισοδίων για να μη σου έρθει βαρύ στη συνέχεια






Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Τρι Σεπ 06, 2011 1:14 pm

Το να υποστηρίζεις κάποιο ζευγάρι είναι απολυτα λογικό,το να επισημαίνεις κάτι που δεν σου αρέσει πάνω σε αυτό το ζευγάρι είναι απόλυτα λογικό!!!!!!!!
με την προυπόθεση να μην είσαι φανατισμένος!!!!και μιλάω για τον εαυτό μου καθαρά!!!!!

Υποστήριζα Στεφ και Μελ για τους λόγους μου εννοείται,αλλά εδω και καιρό ζευγάρι δεν υφίσταται,και φυσικά τα πασαλείμματα δεν μου αρεσαν ποτέ ουτε και μου αρέσουν!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Σεπ 06, 2011 1:19 pm

Δεν κανω παραθεση ποτε σε σxολια κακοπροαιρετα,τοχω σεκακο!!
Ξερω πααααααρα πολυ καλα ομως ποσοι φανς του ζευγαριου ,του ζευγαριου
λεμε ετσι;;;εχουν απομεινει!!20 και πολλους ειπα.
Εσυ μιλας για κατι που εγω δεν καταλαβα ποτε .Σεκαποιο φορουμ που δεν
αναφερεται στη σειρα,αλλα σε ενα μονο χαρακτηρα της σειρας την Μελιτα.
Και επειδη εξ ιδιων κρινουμε τα αλλοτρια,εχω να σου πω,πως αν ημουν η
Παπα και ηξερα οτι με υποστηριζουν σαν Μελιτα καποιοι με αυτον τον
τροπο ,θα ειχα παρει των ομματιων μου,θα ντρεπομουν πραγματικα.
Επισης θελω να δωσω τα θερμα μου στα παιδια που διαχειριζονται τοσο καλα
αυτο το φορουμ!!!και εννοειται οτι συμφωνω 100% με το παραπανω κειμενο
της clarabelle!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Σεπ 06, 2011 1:31 pm

Eπισης να πω οτι οταν μιλαμε για προσωπα μυθοπλασιας,φανταστικα δηλ,
ειναι για μενα τουλαχιστον ,τελειως αρρωστημενο να φανατιζομαι!
Με αυτη την λογικη λοιπον και το σκεπτικο και φυσικα με την εξελιξη της
σειρας,μπορει στην αρχη να υποστηριζα ενα ζευγαρι,το οποιο στην πορεια
με απογοητευσε.Αλλα συνεχισα να βλεπω την σειρα,δεν την σταματησα,γιατι
κατ αρχην λατρευω την πενα της Ακριτα και συνεχεια με συνεπηρε,ο ρολος
της Εριεττας,την θαυμασα για τον τροπο που σκεφτεται και αυτο νομιζω ει-
ναι και το υγειες.Αλλα δεν ειναι νορμαλ να τα βαζεις με τους σεναριογραφους
με τους ηθοποιους και με τον θεο τον ιδιο και να βλεπεις την σειρα ,λες και
βλεπεις ποδοσφαιρικο αγωνα.Ετσι τα χανεις ολα και πρωτιστως τη χαρα να
βλεπεις μια σειρα που αγαπας!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τρι Σεπ 06, 2011 1:31 pm

Καρ-Mik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
Γιαυτό την επόμενη φορά που θα
''απαγγείλεις'' κατηγορίες για την σωστή ή μη, και ισότιμη διαχείρηση
ενός φόρουμ, τουλάχιστον ας είσαι ενημερωμενη και ας έχει διαβάσει και
δυο-τρία πόστα παραπάνω.
Εγω τα διαβαζω, εσυ?

Εγω ναι, εσύ προφανώς όχι.
Διότι αν τα διάβαζες, θα έβλεπες ΣτεφανοΜελιτικές φαν να λένε την Λάμπου θωρηκτό ποτέμκιν και σούμο, ΣτεφανοΜελιτικές φαν να λένε την Δρακουλάκη τάπα, ΣτεφανοΜελιτικές φαν να λένε την Ξυλά ρουθουνιάρα,κτλ, και εμείς οι κακοί και άδικοι συντονιστές να φερόμαστε τοσο ''αδικα'' σε αυτές, και να μην... λέμε τίποτα!!! Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 103275

Αχ ναι, ξέχασα θα πρέπει να επεμβαίνουμε μόνο σε οτι αφορά την Μελίτα/Παπά, και αν επέμβουμε ή δεν επέμβουμε, κάτι που έχει γίνει αντίστοιχα και για όλους τους άλλους χαρακτήρες/ηθοποιούς, τότε είμαστε και άδικοι... Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 17902 Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 17902

Λοιπον...εγω δεν ειμαι εδω για να ενοχλουμαι, ουτε για να απολογουμαι για σχολια ΑΛΛΩΝ που εγιναν 7.567 μηνες πριν.
Ενοχλουμαι ομως, οταν 2 μελη "συζητουν" για "επιπεδα" και φωτογραφιζουν εμενα...το κανω παραθεση...και με αλλη παραθεση σε ρωταω αν διαβαζεις εσυ ολα τα ποστ γιατι εγω το κανω και εσυ το "προσπερνας".
ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΝΟΧΛΟΥΜΑΙ....
Για το ταπα παλι... ΟΧΙ δεν ενοχλουμαι, ΟΥΤΕ για την χαρα του veet ενοχλουμαι...και ξερεις γιατι?
Οχι γιατι δεν αναφερονται σε χαρακτηρα που μου αρεσει, αλλα γιατι ειναι σχολια ΑΛΛΩΝ...και εγω δεν εμπλεκομαι στην συζητηση. (οχι απο διακριτικοτητα, αλλα δεν ειμαι στη μεση)
Οταν εγω λεω την Εριεττα μπαζο και μου κουνας το χερι, και ενα αλλο μελος αμεσα ή εμμεσα απευθηνεται στο δικο μου ποστ και κανει ενα αναλογο-αντιστοιχο σχολιο, εκει θελω -απαιτω να κανεις το ιδιο που εκανες και σε μενα, γιατι ΕΜΠΛΕΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ, αφορα και εμενα. ή ολοι ή κανεις.
Ενοχλουμαι με επισημανσεις που γινονται για σχολια δικα μου, αλλα δεν γινεται καμια επισημανση σε αναλογα σχολια που γινονται στα δικα μου ποστ.
Τοσο απλα...που λεει και ο Καρταλης.

Δεν μπορει να μου κανεις "παρατηρηση" γιατι αναφερθηκα σε αποψη αλλου και την αποκαλεσα "αστεια απλουστευση..."
και να μην κανεις καμια επισημανση σε σχολιο που αναφερεται σε δικη μου αποψη και την αποκαλει "αστεια θεωρια..."
Τοτε μου δινεις το δικαιωμα να μιλαω για ανισοτιμια μελων και να εχω και αποδειξη για οσα λεω.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Σεπ 06, 2011 1:55 pm


Ζήτησα το θέμα να σταματήσει εδώ
Παρακαλώ να μη δοθεί συνέχεια
Ο επόμενος που θα το ανακινήσει θα δεχτεί παρατήρηση
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Τρι Σεπ 06, 2011 2:28 pm

Να αλλάξω λίγο το θέμα? Θα το αλλάξω.... η σειρά στο εξωτερικό πως τα πηγαίνει? Μήπως ξέρετε?
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από anna90 Τρι Σεπ 06, 2011 4:58 pm

Ώρα και για το 2ο επεισόδιο του 3ου κύκλου...!
Επεισόδιο 400:
Στέφανος & Νταίζη & Αντιγόνη:
Στιγμή αποκάλυψης και ο Στεφανάκος ξύπνησε έστω και για λίγο.. Αλλά όπως πάντα άφησε τη δουλειά στη μέση.. Δείρτην βρε αγόρι μου και εσύ να πιάσει κατοστάρι τηλεθέασης το mega. Στάνταρ θα περνούσε και το τελικό του euro 2004 αν το συνέχιζες... Φτου και πάλι φτου..

Νικόλας & Δάφνη:
Άσε μας και εσύ βρε Νικόλα με τον ύπνο σου...!
Αφού δεν μπορείς χωρίς τον Λουκάκο..
Δυνατή η παρέα δεν λέω αλλά και ΑΦΑΝΤΗ Νικολάκη...

Ευάκι & Αγγέλα:
Ο Μάνος...! Heart2 Και μας, μας λείπει ρε Ευάκι...

Λουκάς & Νόρα:
Ζηλίτσες.. Με το Νοράκι να τρέχει πίσω του και να ζητάει εξηγήσεις και ο Λουκάς να κάνεις πως δεν καταλαβαίνει... Ψήστην Λουκάκο... Πρόσεχε μόνο μην αρπάξει γιατί... BlackEye
Η σαβούρντα για φινάλε σκηνής όλα τα λεφτά...

Αναμνήσεις Τέρη:
Αυτός ο Αποστολής ρε παιδιά ποιος είναι?

ΩΩΩ, είδαμε και παρέα να τραγουδάει και να κοιτάει και να ταυτίζεται με τα δελφίνια 3 λεπτά με το ζόρι...
Και η επόμενη σκηνή με Νταίζη στο βατήρα με βρίσκει να λέω: ΠΗΔΑ ΜΑΡΙ, ΠΗΔΑ...

Χρηστάρας:
Α ρε Χρηστάρα με τη Νταίζη προσπαθείς να κάνεις σοβαρές συζητήσεις...
Αγόρι μου δεν θα ταιριάξετε ποτέ εσύ κάπου μέσα σου κρύβεις έναν άνθρωπο.
Αυτούς που δεν σε πειράζουν δεν τους ενοχλείς..
Κασσανδρινός όλα τα λεφτά...
Μακάρι ρε παληκάρι να το κρατούσες αυτό το τελειώσαμε.. Με την οχιά δεν θα ησυχάσεις ποτέ...

Μελίτα η επαναστάτρια:
Ο θηλυκός Τσε υπερασπίζεται την Εύα και τις απόπειρες εναντίον της...?
Tigania Tigania
Τελειώσαμε Στέφανε?? Γκουχ, θυμήστε βρε ποια φορά είναι αυτή που τελείωσαν οριστικά τα πιτσουνάκια γιατί λόγω αποχής 1 χρόνου έχασα το μέτρημα..

Αμαλία& Εριέττα:
Ο Ρούσσος να δείτε πως θα το χάρει το τραπέζωμα της Εριέττας..

Η βαρέμαρα χτύπησε κόκκινο και σήμερα...
Το μισό και παραπάνω επεισόδιο με την αδερφή την Νταίζη πέρασε... Έλεος δηλαδή...
Είδαμε τις βόλτες του Στέφανου, τις βόλτες της Εριέττας και το Νικόλα να γκρινιάζει ως γνωστόν και να σκάει κεραυνοβολημένος.. Πωωω, ενθουσιάστηκα..
Φτιάξτε ένα ουσιαστικό στόρι για την παρέα καλέ...!!
Μέχρι πότε θα πηγαίνουν εκδρομούλες...
Για να μην γίνουν κακιά και γκρινιάζω μόνο να τονίσω ότι μ άρεσε που ανέφεραν το Μάνο αρκετές φορές γιατί ΝΑΙ λείπει σε όλους...! Άντε γιατί πολλά κουλά έχω δει βλέπε αδερφός Μελίτας, η μάνα Αμαλία θα έπρεπε ακόμα να οδύρεται, παιδί Νταίζης-Λουκάκου ένα τηλέφωνο που και που με τον Οδυσσέα για να μάθουν νέα για το παιδί τους δεν θα έβλαπτε...
Αλλά το Μάνο ΔΕΝ δέχομαι να τον ξεχάσουν...ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 30 Empty .

Δημοσίευση από marakii Τρι Σεπ 06, 2011 5:14 pm

Anna90 ξανακαλωσήρθες και απο μένα! :)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 30 από 40 Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης