Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Κυρ Οκτ 16, 2011 9:39 pm

Μια σκηνη που ειχα ξεχάσει να αναφέρω και κατα τη γνωμη μου ήταν η καλύτερη κωμική σκηνη του 1ου κύκλου!!! Αναφέρομαι στις σκηνες (γιατί ηταν πολλές) που βλέπαμε την Αμαλία πίσω απ΄της φυλακής τα σίδερα... Θεέ μου τι γέλιο που είχα ρίξει... Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984 Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984 Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από noraki_love_97 Την / Το Κυρ Οκτ 16, 2011 9:43 pm

evaki16 έγραψε:Μια σκηνη που ειχα ξεχάσει να αναφέρω και κατα τη γνωμη μου ήταν η καλύτερη κωμική σκηνη του 1ου κύκλου!!! Αναφέρομαι στις σκηνες (γιατί ηταν πολλές) που βλέπαμε την Αμαλία πίσω απ΄της φυλακής τα σίδερα... Θεέ μου τι γέλιο που είχα ρίξει... Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984 Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984 Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984
ναι οντως πολυ γελιο!!!!!!!!!!!!! Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984 Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984 Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 5 191984
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Δημοσίευση από evaggelia* Την / Το Κυρ Οκτ 16, 2011 9:52 pm

αυτο το κομματι απο το επεισοδιο το εχω μαθει απεξω...το εχω δει απειρες φορες!!!!το λατρευω....!!!! inlove inlove inlove
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Δημοσίευση από noraki_love_97 Την / Το Κυρ Οκτ 16, 2011 9:56 pm

noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Δευ Οκτ 17, 2011 11:58 am

καταρχην απλα ενα μεγαλο μπραβο για αυτο το τοπικ, απλα μοναδικο.. )) ;D .ας πω μια δικη μου αγαπημενη σκηνη περα απο νορα λουκα που απλα τις ξεχωριζω...ειναι η σκηνη απο τοτε που η ευα ηταν εγκυος στον αγγελο, και ειχαν μαζευτει στης δαφνης και κοιμηθηκαν ολοι μαζι, αγορια κοριτσια...ναι ειναι η περιφημη σκηνη με τα ραντζα, απλα δεν υπαρχει...λουκας μανος νικολας στα καλυτερα τους, τι να ξεχωρισω το κυνηγητο του μανου στον λουκα, το τραγουδι του λουκα, τα μαξιλαρια που πηγαιναν και ερχονταν?και οταν ηρθαν τα κοριτσια η νορα που καθισε διπλα του, και η ευα που τραγουδησε με τον λουκα, καθως και η φαλτσα φωνη του μανου, θεωρω οτι ειναι απο τις δικες μου ομορφες σκηνες της παρεας της φεγγαροπετρας...εννοειται, οτι υπαρχουν και αλλες, ισως αλλη στιγμη τις αναφερω... :
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Δευ Οκτ 17, 2011 2:52 pm

γενικες εντονες σκηνες που μου ερχονται στο μυαλο και μου αρεσαν υποκριτικα αλλα και σεναριακα ειναι...

* η σκηνη που ο μανος εσπρωχνε την μελιτα στην σκαλα και την εκλεισε εξω απο το σπιτι
* η σκηνη που ο μανος μαθαινει πως ο ηλιας ειναι πατερας του
* η σκηνη του βιασμου της νορας
* η ερωτικη σκηνη με με την μελιτα και τον μανο την παραμονη του γαμου του μανου με την ευα
* η σκηνη με την ευα που βγαζει την κραυγη και μετα μπαινει στην θαλασσα την νυχτα που ειδε τον μανο με την μελιτα
* η σκηνη με την ευα και την μαριλια με το αρκουδακι οσο η ευα φοραγε το νυφικο για να παει στην εκκλησια να παντρευτει τον μανο
* το πρωτο φιλι νορας-λουκα
* η ερωτικη σκηνη της νορας και του λουκα στον επεισοδιο 351
* οι σκηνες της νορας και του λουκα στην ορεινη αρκαδια (ρεσιταλ ομως!!)
* η εισαγωγη του αλεξανδρου σταυρου _ στεφανου στην σειρα.
* η σκηνες του μανου οταν "αποχαιρετουσε" τους αγαπημενους του οταν ειχε αποφασισει να αυτοκτονησει.
* η σκηνη που ο μανος λεει στην μελιτα πως η νεφελη εγινε καλα.
* μια σκηνη που η ευα εκλάιγε οταν της ειχαν απαγαγει τον αγγελο (γενικοτερα εκεινες τις σκηνες τις πηρε και εφυγε η κοπελα!!!)
* οι σκηνες του μανου και της μελιτας στην απαγωγη της νεφελης ¨
* η σκηνη της νορας στο μπανιο οταν εμαθε πως ο στελιος της ειχε βαλει καμερες...¨
* κλασσικη η σκηνη με νορα και λουκα οταν βρηκαν την βομβα στο γραφειο του ρουσσου
* η σκηνη που η δαφνη μαθαινει πως ο ηλιας σκοτωσε την μητερα της και παει στην γεφυρα το βραδυ
* η σκηνη της δαφνης με τον λουκα το βραδυ που την εγκατελειψε ο νικολας που περιμενε να πεσουν τα αστερια ξανα για να αλλαξει/ να παρει πισω την ευχη της
* η σκηνη που ο λουκας καταλαβαινει πως ο στελιος βιασε τη νορα.
* η σκηνη που η δαφνη βλεπει τον νικολα να κουβαλαει στα χερια του νυφη της ευα.
* η σκηνη που ο στεφανος βρισκει την αντιγονη αναισθητη οταν ειχε παρει χαπια..
* η αγκαλια της δαφνης και του μανου οταν εμαθαν πως ειναι αδερφια

~~

* η μονη σκηνη στεφανου - μελιτας που μου αρεσε ηταν οταν προσπαθησαν να χωρεσουν σε μια νυχτα ολη τη ζωη τους με το κερι ( μου αρεσαν και σαν εικονα αν και εμοιαζαν διαφημιση της σκιπ με τα ασπρα και οι δυο.....)

~~

και αλλες υποθετω αλλα αυτες μου ρχονται προχειρες..

και μια σκηνη που ιδιαιτερη δεν την λες αλλα εγω ακομα γελαω...!

* η σκηνη του στεφανου οταν ειδε την αμαλια με την χαρτοσακουλα στο κεφαλι (εκανα ζαπινγκ και επεσα κατα τυχη και το τι γελιο ειχα ριξει...και εκει που νομιζεις πως τα εχεις δει ολα σε αυτη τη ζωηηηη...χα χα χα χα...!!!)

και φυσικα πολλες ατακες της αμαλιας που δεν υπαρχουν!!
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Οκτ 17, 2011 3:41 pm

Φέλια μας θύμισες υπέροχες σκηνές...
Μπορω να σταθώ εδώ???

η σκηνη της δαφνης με τον λουκα το βραδυ που την εγκατελειψε ο νικολας που περιμενε να πεσουν τα αστερια ξανα για να αλλαξει/ να παρει πισω την ευχη της

Θεωρώ τη συγκεκριμένη σκηνή απιστευτα αληθινή και γλυκιά.. συν το οτι η γεωργόνη ερμηνευτικά ήταν συγκλονιστική... συν το οτι ακόμα ασχολούμασταν με μια παρέα εφήβων που φώναξε ευχές στον άνεμο.. και όχι με διαμάντια και ρουμπίνια..
Αυτή και η σκηνή της με το Μάνο όταν έμαθαν πως είναι αδερφια είναι απο τις πιο λατρεμένες μου δικές της..
Εκτός κωμικιού φυσικά..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Δευ Οκτ 17, 2011 4:02 pm

Foulitsa έγραψε:Θεωρώ τη συγκεκριμένη σκηνή απιστευτα αληθινή και γλυκιά.. συν το οτι η γεωργόνη ερμηνευτικά ήταν συγκλονιστική... συν το οτι ακόμα ασχολούμασταν με μια παρέα εφήβων που φώναξε ευχές στον άνεμο.. και όχι με διαμάντια και ρουμπίνια..
Αυτή και η σκηνή της με το Μάνο όταν έμαθαν πως είναι αδερφια είναι απο τις πιο λατρεμένες μου δικές της..
συμφωνω απολυτα...!!!

και ειναι κριμα που παρολο που η γεωργονη εχει θεωρω αρκετα μεγαλη γκαμα για να παιξει αρκετες ουσιαστικες σκηνες αυτη και τον γιαννακοπουλο τους κατεβασαν στο να παιζουν το "νυσταγμενο" ζευγαρι κατα κυριο ρολο, και της εδιναν σκηνες σαν αυτες που υποβιβαζαν τον χαρακτηρα της δαφνης με το δηθεν φλερτ με τον λευτερη για να ζηλεψει ο νικολας και αλλα τετοια "ωραια".... κριμα...
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης