Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 24 από 32 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 22, 2011 5:53 pm


Αγαπητή roria επι της ουσίας δεν διαφωνούμε

Έκανα απλά ένα διαχωρισμό στο θέμα της Εύας ως προς την έκφραση εγκατάλειψη. Η Εύα όταν πάρθηκαν οι αποφάσεις δεν ήταν σε θέση οπότε τις πήραν η Αγγέλα με την θεία. Το παιδί δεν το εγκατέλειψε με τη θέλησή της όμως το παραμέλησε χρόνια ολόκληρα κι αυτό ειναι ασυγχώρητο Άλλωστε γι αυτό το λόγο το ανέφερα στον παραλληλισμό μου Έκανε ότι κι η Νταίζη με τον Άρη δεν το αρνήθηκα ποτέ Αν όμως μετράει έστω και λίγο ο λόγος τότε υπάρχει τεράστια διαφορά η μια το έκανε για να χτίσει καριέρα και η άλλη ήταν εγκλωβισμένη στα ίδια της τα όνειρα.

Θα προσπαθήσω να το εξηγήσω.

Η Εύα έζησε μια παιδική ηλικία στερημένη απο αγάπη και χαρά και οι μέρες που ζούσε στην κατασκήνωση με τους φίλους της με γέλιο και ανεμελιά ήταν ονειρικές γι αυτήν. Πρόσθεσε σε αυτό τον πρώτο έρωτα της εφηβείας και έχεις την εικόνα. Γι αυτήν ο Μάνος αντιπροσώπευε την ευτυχία που δεν είχε ζήσει ποτέ. Αν δεν είχε μεσολαβήσει ο βιασμός και η εγκυμοσύνη νομίζω οτι θα τον είχε ξεπεράσει θα είχε ερωτευτεί ξανά και θα ήταν άλλος άνθρωπος. Αυτό το παιδί όμως παρ όλο που δεν είχε θέση στη ζωή της κρατούσε μέσα στα όνειρά της το Μάνο. Είχε δημιουργήσει μια εικόνα της τέλειας οικογένειας και ζούσε μακριά απ την πραγματικότητα για χρόνια. Δεν την δικαιολογώ απλά προσπαθώ να εξηγήσω το γιατί όπως το βλέπω εγώ.

Πιστεύω οτι στο πίσω μέρος του μυαλού υπήρχε πάντα η Μαρίλια στην εικόνα της τέλειας οικογένειας που ονειρευόταν και με κάνει να το πιστεύω ακόμη περισσότερο το γεγονός οτι όταν ετοιμαζόταν να παντρευτεί το Στέφανο του μίλησε για το παιδί και ετοιμαζόταν να το πάρει μαζί της.

Θα μπορούσα να πω περισσότερα αλλα δεν έχει τώρα πια νόημα

Πιθανόν δεν έγινα κατανοητή αλλά στην Εριέττα δεν χρεώνω πράγματα. Λέω απλά οτι όπως άλλωστε και κανένας άλλος στη σειρά δεν είναι κι αυτή τέλεια. Δεν υπάρχουν τέλειοι άνθρωποι κι επειδή είναι απ τους πιο καθαρούς χαρακτήρες θα ήθελα να τη δω να φτάνει το όνειρο έστω και με το Στέφανο κι ας μην τον εκτιμώ σαν άντρα.

Με ξένισε και με εκνεύρισε το γεγονός οτι είδα το Στέφανο να λέει μπροστά στην Εριέττα οτι λυπάται τη Μελίτα. Για όνομα η κατσαρή την έστειλε αρχικά φυλακή και στη συνέχεια στο κατώφλι του Αγίου Πέτρου. Ας κρατήσει τη συμπάθειά του να την εκφράσει σε κανέναν άλλον. Το βρήκα τόσο χοντροκομένο όσο και το σχόλιό του για την ομορφιά της οικοδέσποινας στο αλησμόνητο περσινό ρεβεγιόν και παραξενεύτηκα που καμιά απ τις φανς του ζευγαριού δεν το ανέφερε

Νομίζω οτι ο Στέφανος γι αυτή την κατσαρή κυρία (λέμε τώρα) φέρθηκε άσχημα σε δύο γυναίκες κι όταν πια κατάλαβε το ποιόν της έπρεπε να ζητήσει κι απ τις δύο μια συγνώμη. Τόση δυστυχία για ένα πουκάμισο αδειανό τελικά.

Ίσως τελικά να είναι όπως το λες και στο θέμα της Εύας απλά να την ξεπετούν επειδή η σχέση δεν έχει τίποτα παράνομο ή άρρωστο. Όμως εκτός απ τη σχέση της με το Λευτέρη εκκρεμεί η σχέση με τη Μαρίλια που ήταν μια απ τις πρώτες ιστορίες της σειράς που έμειναν ημιτελείς. Δεν μπορώ να δεχτώ οτι σε ολόκληρο τον γ κύκλο δεν βρέθηκε χρόνος για είκοσι τριάντα μισόλεπτες ή μονόλεπτες σκηνούλες να προχωρήσουν την ιστορία μάνας και κόρης και φτάσαμε στο παρά πέντε για να δούμε κάτι τόσο άρρωστο και ακραίο που ελάχιστη αληθοφάνεια έχει Δεν δέχομαι όταν μου έχουν δείξει τη μικρή μέσα στο κλάμα να αποκαλεί μπαμπά το Μάνο που ποτέ δεν έκανε γι αυτήν το παραμικρό να υπάρχει αυτή η αποστασιοποίηση απο τη μάνα της μια ανάσα πριν το τέλος

Νομίζω όλους τους ήρωες τους ισοπεδώνουν και τους πολτοποιούν. Δεκα επεισόδια πριν το τέλος εμφανίζουν ένα Νικόλα που μέχρι πριν δυο μέρες έλεγε οτι η ανθρώπινη ζωή είναι ανεκτίμητη να κάνει παζάρια για τη ζωή ενός παιδιού και φοβάμαι οτι θα δούμε και το Λουκά να παίρνει το γραφείο του Ρούσσου πέρα απο κάθε λογική και κόντρα σε όσα μας δείχνουν ένα χρόνο τώρα.


Αγαπητή ΣΨ1 αν συμφωνούσαμε όλοι μεταξύ μας θα ήταν ανιαρό άλλωστε απ τις διαφωνίες ξεκινούν οι ανταλλαγές απόψεων.
Η Αντιγόνη ήταν άθλια μάνα γιατί έδωσε ένα παιδί για υιοθεσία. Δεκτό μέχρι εκεί. Εγώ τουλάχιστον παρόλο που της καταλογίζω πολλά στο θέμα της Νταίζης σταματώ εκεί να της ρίχνω ευθύνες. Δεν γνώριζε το ποιόν των θετών γονιών και σαφώς δεν το έκανε επίτηδες. Άλλωστε ότι κι αν είναι είδαμε οτι στην πρώτη της διαθήκη άφηνε γενική κληρονόμο τη Νταίζη πράγμα που σημαίνει οτι για την πράξη της κουβαλούσε ενοχές.
Η Αγγέλα ήταν μια στοργική μάνα για τη Μαρίλια παρόλο που τώρα πια πιστεύω οτι για να αντισταθμίσει την αδιαφορία της προς την Εύα ήταν πολύ ανεκτική αλλά για την Εύα υπήρξε μια μάνα άθλια. Οταν έμαθε την εγκυμοσύνη της την έκρυβε σαν την Ελένη απ το Κωσταλέξη και όταν βγήκε το παιδί της απ το ίδρυμα το άφησε σε ξένο τόπο έρμαιο κάθε Μάνου και κάθε Στέφανου που την έβαλλαν στη μέση της διαμάχης του και την ισοπέδωσαν.
Το χειρότερο όμως είναι οτι ενώ η Αντιγόνη δεν ζητάει τον τίτλο της μαμάς της χρονιάς η Αγγέλα εκθειάζεται σ αυτή την σειρά ως η τέλεια μάνα.

Βλέποντας απ τη μια την Αγγέλα κι απ την άλλη τη Στέλλα αναρωτιέμαι τι εικόνα έχουν οι γράφοντες για την Ελληνίδα μάνα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 22, 2011 6:02 pm

Κοριτσια περασα απ τους σχολιασμους ,ειδα οτι μου πεσατε λιγακι και ηρθα να σας αναπτερωσω το ηθικον!Ηθικον ακμαιωτατον λεμε!
Λοιπον,το οτι αυτη τη στιγμη ολοι βρισκονται σε μια πλανη ειναι φανερο!Απ τον Παναγιωτη,μεχρι αυριο ,μεθαυριο απ οτι ακουσα στον Λουκα ,στη Νορα και παει λεγοντας.Ευτυχως ο Στεφανος θα αποφυγει την πλανη,γιατι δεν θα το αντεχα!
Και ερωτω τωρα εγω.Ειναι ποτε δυνατον να τελειωσει μια σειρα και οι βασικοι πρωταγωνιστες να βρισκονται σε πλανη;;δηλνα μην μαθουν ποτε οτι η Μελιτα εκανε την αποπειρα εναντιον της Εριεττας;;Αυτο συγγνωμη παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να γινει .Στα χρονικα της μυθοπλασιας αυτο δεν εχει γινει,εγω δηλ δεν μπορω να θυμηθω κατι αναλογο.
Οποτε θα μαθουν ολοι καποια στιγμη οτι η μελιτα το εκανε.Το πως ειναι το θεμα.Αυτο που ειπα για την φωτο ,ειναι ενα ενδεχομενο.Παντως αν κατσουμε και σκεφτουμε υπαρχουν πολλοι τροποι να μαθευτει η αληθεια.
Επισης το οτι ολοι τελουν υπο πλανη,αυτο νομιζω ειναι υπερ της Εριεττας,γιατι θα δικαιωθει πανηγυρικα καποια στιγμη.
Στο σημερινο επ ,οταν παει η Εριεττα να βρει την μουρλοπριγκιπισσα,πραγματικα εγω τρομαξα με το μισος που εβγαζε η Μελιτα,μονο που δεν της ορμηξε της Εριεττας.Αυτο το μισος για εναν ανθρωπο μπορει να εξαφανιστει με θεραπεια;;;;
Επισης μας την δειχνουν να μην εχει μετανοιωσει στιγμη,δηλ πως ειναι δυνατον να την σκαπουλαρει ενας τετοιος ανθρωπος.
Εχω σκεφτει διαφορα ενδεχομενα για το τελος της Μελιτας και κανενα απ αυτα δεν ειναι καλο!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Νοε 22, 2011 6:09 pm

ΣΨ1 έγραψε:Κοριτσια περασα απ τους σχολιασμους ,ειδα οτι μου πεσατε λιγακι και ηρθα να σας αναπτερωσω το ηθικον!Ηθικον ακμαιωτατον λεμε!
Λοιπον,το οτι αυτη τη στιγμη ολοι βρισκονται σε μια πλανη ειναι φανερο!Απ τον Παναγιωτη,μεχρι αυριο ,μεθαυριο απ οτι ακουσα στον Λουκα ,στη Νορα και παει λεγοντας.Ευτυχως ο Στεφανος θα αποφυγει την πλανη,γιατι δεν θα το αντεχα!
Και ερωτω τωρα εγω.Ειναι ποτε δυνατον να τελειωσει μια σειρα και οι βασικοι πρωταγωνιστες να βρισκονται σε πλανη;;δηλνα μην μαθουν ποτε οτι η Μελιτα εκανε την αποπειρα εναντιον της Εριεττας;;Αυτο συγγνωμη παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να γινει .Στα χρονικα της μυθοπλασιας αυτο δεν εχει γινει,εγω δηλ δεν μπορω να θυμηθω κατι αναλογο.
Οποτε θα μαθουν ολοι καποια στιγμη οτι η μελιτα το εκανε.Το πως ειναι το θεμα.Αυτο που ειπα για την φωτο ,ειναι ενα ενδεχομενο.Παντως αν κατσουμε και σκεφτουμε υπαρχουν πολλοι τροποι να μαθευτει η αληθεια.
Επισης το οτι ολοι τελουν υπο πλανη,αυτο νομιζω ειναι υπερ της Εριεττας,γιατι θα δικαιωθει πανηγυρικα καποια στιγμη.
Στο σημερινο επ ,οταν παει η Εριεττα να βρει την μουρλοπριγκιπισσα,πραγματικα εγω τρομαξα με το μισος που εβγαζε η Μελιτα,μονο που δεν της ορμηξε της Εριεττας.Αυτο το μισος για εναν ανθρωπο μπορει να εξαφανιστει με θεραπεια;;;;
Επισης μας την δειχνουν να μην εχει μετανοιωσει στιγμη,δηλ πως ειναι δυνατον να την σκαπουλαρει ενας τετοιος ανθρωπος.
Εχω σκεφτει διαφορα ενδεχομενα για το τελος της Μελιτας και κανενα απ αυτα δεν ειναι καλο!


Το θέμα δεν είναι να το μάθουν οι ήρωες. Λίγο ως πολύ όλοι μέσα τους το ξέρουν απλά δεν έχουν αποδείξεις. Το θέμα είναι να τιμωρηθεί η Μελίτα.
Όπως βλέπω όλους να τη λυπούνται δεν το πιστεύω πια οτι θα τιμωρηθεί.
Εδώ φτάσαμε στο σημείο να μας λέει ο Ρούσσος, που μόλις χτες τον είδαμε να πυροβολεί οτι αμάρτησε για το παιδί του και με δακρύβρεχτες σκηνές να προσπαθούν να εκμαιεύσουν τη συμπάθειά μας στο φονιά-πατέρα.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τρι Νοε 22, 2011 6:19 pm

Clarabelle έγραψε: Με ξένισε και με εκνεύρισε το γεγονός οτι είδα το Στέφανο να λέει μπροστά στην Εριέττα οτι λυπάται τη Μελίτα. Για όνομα η κατσαρή την έστειλε αρχικά φυλακή και στη συνέχεια στο κατώφλι του Αγίου Πέτρου. Ας κρατήσει τη συμπάθειά του να την εκφράσει σε κανέναν άλλον. Το βρήκα τόσο χοντροκομένο όσο και το σχόλιό του για την ομορφιά της οικοδέσποινας στο αλησμόνητο περσινό ρεβεγιόν και παραξενεύτηκα που καμιά απ τις φανς του ζευγαριού δεν το ανέφερε
Clarabelle, στα περισσότερα από αυτά που γράφεις συμφωνώ, σε κάποιες λεπτομέρειες έχω μερικές ενστάσεις, αλλά θα μείνω μόνο σε αυτό το σημείο. Κι εμένα δεν μου άρεσε καθόλου που άκουσα το Στέφανο να λέει ότι λυπάται τη Μελίτα. Το μόνο του «ελαφρυντικό» ήταν ότι αυτή που το ανέφερε πρώτη και μάλιστα είπε κι εκείνη ότι τη λυπάται, ήταν η Εριέττα. Αν το είχε αναφέρει πρώτος ο Στέφανος θα είχα γράψει αρκετά σεντονάκια, αλλά μετά την αναφορά της Εριέττας και τη δήλωσή της ότι θέλει να τα ξεχάσει όλα, δεν ξέρω πώς αλλιώς θα μπορούσε να απαντήσει. Βέβαια πολλά θα μπορούσε να πει, όπως πολλά θα μπορούσε να πει και ο Λουκάς που να μην έχουν καμία σχέση με αυτά που θα ακούσουμε σήμερα, αλλά πια είναι δεδομένο ότι όλοι οι ήρωες λυπούνται την καημένη τη Μελιτούλα και ότι αυτό πρέπει να το ακούμε σχεδόν σε κάθε σκηνή. Και η συγκεκριμένη σκηνή με το Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ όμορφη κατά τα άλλα και έφτασε και το δίλεπτο, κάτι που δε συμβαίνει συχνά, οπότε είπα να κρατήσω τα θετικά στοιχεία και να μην επικεντρωθώ στις ενοχλητικές λεπτομέρειες...

ΣΨ1 έγραψε:Λοιπον,το οτι αυτη τη στιγμη ολοι βρισκονται σε μια πλανη ειναι φανερο!Απ τον Παναγιωτη,μεχρι αυριο ,μεθαυριο απ οτι ακουσα στον Λουκα ,στη Νορα και παει λεγοντας.Ευτυχως ο Στεφανος θα αποφυγει την πλανη,γιατι δεν θα το αντεχα!
Και ερωτω τωρα εγω.Ειναι ποτε δυνατον να τελειωσει μια σειρα και οι βασικοι πρωταγωνιστες να βρισκονται σε πλανη;;δηλνα μην μαθουν ποτε οτι η Μελιτα εκανε την αποπειρα εναντιον της Εριεττας;;Αυτο συγγνωμη παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να γινει .Στα χρονικα της μυθοπλασιας αυτο δεν εχει γινει,εγω δηλ δεν μπορω να θυμηθω κατι αναλογο.
Οποτε θα μαθουν ολοι καποια στιγμη οτι η μελιτα το εκανε.Το πως ειναι το θεμα.Αυτο που ειπα για την φωτο ,ειναι ενα ενδεχομενο.Παντως αν κατσουμε και σκεφτουμε υπαρχουν πολλοι τροποι να μαθευτει η αληθεια.
Επισης το οτι ολοι τελουν υπο πλανη,αυτο νομιζω ειναι υπερ της Εριεττας,γιατι θα δικαιωθει πανηγυρικα καποια στιγμη.
Στο σημερινο επ ,οταν παει η Εριεττα να βρει την μουρλοπριγκιπισσα,πραγματικα εγω τρομαξα με το μισος που εβγαζε η Μελιτα,μονο που δεν της ορμηξε της Εριεττας.Αυτο το μισος για εναν ανθρωπο μπορει να εξαφανιστει με θεραπεια;;;;
Επισης μας την δειχνουν να μην εχει μετανοιωσει στιγμη,δηλ πως ειναι δυνατον να την σκαπουλαρει ενας τετοιος ανθρωπος.
Εχω σκεφτει διαφορα ενδεχομενα για το τελος της Μελιτας και κανενα απ αυτα δεν ειναι καλο!
ΣΨ, ούτε αύριο ούτε μεθαύριο, από σήμερα θα δούμε αυτό που γράφεις... Μπορεί κάποια στιγμή να βρεθεί ένας τρόπος να μάθουν οι βασικοί πρωταγωνιστές τι ακριβώς συνέβη. Γιατί εμένα δεν μου φτάνει να τους δω απλά να πιστεύουν την Εριέττα, αφού θα την έχουν αμφισβητήσει πρώτα. Θα ήθελα να βρεθεί ένας τρόπος να αποδειχθεί ότι λέει αλήθεια, για να μην έχει κανείς καμία αμφιβολία, ούτε στο πίσω μέρος του μυαλού του. Αλλά αν το μάθουν κάποτε, επειδή π.χ. ίσως να αποφασίσει να τους μιλήσει η Αμαλία (γιατί εγώ αυτή τη στιγμή άλλο τρόπο δεν μπορώ να σκεφτώ, εκτός κι αν κάνει πάλι το θαύμα του ο Αραβαντινός) ή αν τους το πει η ίδια η Μελίτα μετά από χρόνια που υποτίθεται ότι θα έχει γίνει καλά, αυτό δεν σημαίνει και ότι η Μελίτα θα τιμωρηθεί...



nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 22, 2011 6:49 pm

nefelik,δεν υπαρχει αυτο που λες να το μαθουν μετα απο χρονια.Δεν υπαρχει περιπτωση να ζησουν ολα αυτα τα χρονια και απλα να πιστευουν κατι τοσο ασχημο για τηνΕριεττα,που αυτο το κατι θα επηρρεασει και τις σχεσεις τους κακα τα ψεμματα.Δηλ δεν μπορει ο Λουκας να πιστευει οτι η Εριεττα ειπε ενα τετοιο ψεμα και να μην αισθανεται καπως απεναντι στην Εριεττα,δηλ θα εχει πεσει στην εκτιμηση του.Δηλ η Εριεττα εχει υποστει μια τοσο αδικη επιθεση ,που παραλιγο θα την εστελνε στο χωμα και επισης θα υποστει και ολο αυτο το αδικο που περιεγραψα πιο πανω.
Δηλ μονο εγω βλεπω οτι δεν ειναι δυνατον να μας αφησουν ετσι μια ηρωιδα,εξαιτιας μιας αλλης. Για να σωσουν την Μελιτα;;;Και απο που να την σωσουν δηλ,αφου μεχρι τωρα την εχουν ριξει στα Ταρταρα.Και το χειροτερο δεν ειναι για μενα ,η πραξη που την εβαλαν να κανει,αλλα το πως αντιμετωπιζει ολον αυτον τον καιρο την πραξη της.
Μπορει στα επομενα 2-3 να μην φανει κατι.Αλλα εγω ειμαι απολυτως σιγουρη οτι στα επομενα 12,μπορει και στο τελευταιο ,πριν την τηλεταινια,οτι θα δικαιωθει πανηγυρικα η Εριεττα.Ολα οσα συμβαινουν,εμενα εκει με οδηγουν!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 22, 2011 6:51 pm

nefelik,δεν υπαρχει αυτο που λες να το μαθουν μετα απο χρονια.Δεν υπαρχει περιπτωση να ζησουν ολα αυτα τα χρονια και απλα να πιστευουν κατι τοσο ασχημο για τηνΕριεττα,που αυτο το κατι θα επηρρεασει και τις σχεσεις τους κακα τα ψεμματα.Δηλ δεν μπορει ο Λουκας να πιστευει οτι η Εριεττα ειπε ενα τετοιο ψεμα και να μην αισθανεται καπως απεναντι στην Εριεττα,δηλ θα εχει πεσει στην εκτιμηση του.Δηλ η Εριεττα εχει υποστει μια τοσο αδικη επιθεση ,που παραλιγο θα την εστελνε στο χωμα και επισης θα υποστει και ολο αυτο το αδικο που περιεγραψα πιο πανω.
Δηλ μονο εγω βλεπω οτι δεν ειναι δυνατον να μας αφησουν ετσι μια ηρωιδα,εξαιτιας μιας αλλης. Για να σωσουν την Μελιτα;;;Και απο που να την σωσουν δηλ,αφου μεχρι τωρα την εχουν ριξει στα Ταρταρα.Και το χειροτερο δεν ειναι για μενα ,η πραξη που την εβαλαν να κανει,αλλα το πως αντιμετωπιζει ολον αυτον τον καιρο την πραξη της.
Μπορει στα επομενα 2-3 να μην φανει κατι.Αλλα εγω ειμαι απολυτως σιγουρη οτι στα επομενα 12,μπορει και στο τελευταιο ,πριν την τηλεταινια,οτι θα δικαιωθει πανηγυρικα η Εριεττα.Ολα οσα συμβαινουν,εμενα εκει με οδηγουν!

Ωχ συγγνωμη,αλλα το εστειλα 2 φορες αυτο το κειμενακι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΣΨ1 στις Τρι Νοε 22, 2011 6:54 pm, 1 φορά

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Τρι Νοε 22, 2011 6:52 pm

Clarabelle κι εγώ νομίζω ότι σε γενικές γραμμές συμπίπτουν σε πολλά οι απόψεις μας. Εξ ορισμού και εκ των προτέρων διαφωνούμε μόνο σε ..ένα! lmao
Θεωρώ πολύ ολοκληρωμένη και βαθιά την ανάλυσή σου για την Εύα. Δεν έχω τιποτα να προσθέσω επ' αυτου. Για τα ζευγάρια η αίσθηση που έχω αποκομίσει -και όχι μόνο από τα Μυστικά- είναι ότι υπάρχει ένα κλίσέ που τηρείται και υπηρετείται στις περισσότερες σειρές. Όποιος έρωτας δεν είναι του τύπου:αγάπη μου,έλα να ξυραφιαστούμε και να κοιτάμε το αίμα μας να ρέει μαζί, θεωρείται περίπου ξενέρωτος και του δίνεται ελάχιστος χρόνος και χώρος. Εξαιρέσεις υπάρχουν, όχι πολλές πάντως. Νομίζω ότι κάτω από αυτό το πρίσμα αντιμετωπίστηκαν για μεγάλο διάστημα τουλάχιστον οι σχέσεις Εύας-Λευτέρη και Στέφανου-Εριέττας.
Το πόσο άτοπη ακούστηκε η φράση του Στέφανου ότι λυπάται τη Μελίτα το σχολιάσαμε γιατί εξάλλου ήταν μια κραυγαλέα παραφωνία σε μια σκηνή κατά τα άλλα πολύ όμορφη και ουσιαστική για τους φαν του ζευγαριού. Συμφωνώ και επαυξάνω μάλιστα: ακόμα κι αν η Εριέττα λέει ότι λυπάται τη Μελίτα, ΕΙΔΙΚΑ ο Στέφανος δεν επιτρεπεται να το πει και δεν το βρίσκω και νορμάλ να το νιώθει κιόλας. Επίσης συμφωνώ απόλυτα ότι για το αδειανό πουκάμισο θα έπρεπε να έχει μιλήσει και στην Εύα και στην Εριέττα. Αλλά νομίζω ότι κι αυτό μάλλον δεν αξιολογήθηκε ως σημαντικό και ως ανατροπη. Ομολογώ πάντως ότι όσο δεν έχει τελειώσει η σειρά, εξακολουθώ να διατηρώ ελπίδες ότι θα δούμε και άλλες ωραίες σκηνές σχέσεων και όχι μόνο πίνακες, διαμάντια, Νταίζες και Αραβαντινούς.
ΣΨ μου αρέσει πολύ η αισιόδοξη ματιά σου και μολονότι είναι ίσως λίγο κακία, θα ευχηθώ να επαληθευτεί κάποια από τις πιθανές λύσεις που έχεις σκεφτεί για τη Μελίτα. Με τόση τερατώδη ατιμωρησία που υπάρχει γύρω μας, η ανάγκη να δεις έναν ένοχο να τιμωρείται έστω στο παραμύθι, γίνεται πιο επιτακτική!
Και κάτι από το σχολιασμό για τη nefelik. Καλή μου, τους αστερίσκους μόνη σου τους έγραψες και εξαιρετικά πειστικά μάλιστα. Τι να προσθέσω εγώ; sisi
Η παρατήρησή σου για το υπηρετικό προσωπικό πολύ σωστή.
Ο Στέφανος ήταν υποτίθεται ταύρος εν υαλοπωλείω μόλις έμαθε ότι δράστης ήταν η Μελίτα. Γρήγορα όμως φάνηκε να τα γυρίζει. Λίγο ακόμα και τον βλέπω ...βουλευτή! Εκτός αν...
Υ.Γ.1: Πάντως εκτός από Γενικές συζητήσεις θα μπορουσαμε να ονομάσουμε το τόπικ ...και είδη προικός.
Υ.Γ. 2: nefelik και aggeliki συμφωνώ. Κι εμένα δεν μου φτάνει καθόλου να μαθευτεί entre nous ότι η Μελίτα είναι δολοφόνος. Θα ήθελα πολύ απλά να της επιβληθεί η ποινή που ορίζει ο νόμος για απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση με ενδεχόμενο δόλο.
Όπως και στο Ρούσσο θα ήθελα να επιβληθεί η αρμόζουσα ποινή για ανθρωποκτονία από πρόθεση. Στο κάτω-κάτω, γιατί πήρε το όπλο που είχε κρύψει το γκριφόν του κάτω από το δέντρο; Για να το πάει νυχτερινή αυτοκινητάδα;
Μάλλον ζητάμε πολλά όμως. Στην Ελλάδα ζεις, δεν υπάρχει ελπίς που λέει και ο αοιδός.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από aglaitsa Τρι Νοε 22, 2011 6:57 pm

μηπως ...λεω εγω τωρα ....αυτος που μιλαγε στο τηλεφωνο με τον" ατυχο πωλητη οπλων" εχει στα χερια του και αλλες φωτογραφιες απο την "πριγκιπισσα" οταν αγοραζε το οπλο και με καποιον τροπο φτασουν στα χερια της αστυνομιας ?
θα ηταν ενας καλος τροπος να μαθευτει γιατι η Αμαλια οσο ακριβοδικαια και να θελει να ειναι δεν προκειται ποτε να δωσει το παιδι της.....
και συμφωνω και εγω πως δεν γινεται να την αφησουν ατιμωρητη για κατι τοσο σοβαρο......
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τρι Νοε 22, 2011 7:03 pm

roria έγραψε:Ο Στέφανος ήταν υποτίθεται ταύρος εν υαλοπωλείω μόλις έμαθε ότι δράστης ήταν η Μελίτα. Γρήγορα όμως φάνηκε να τα γυρίζει. Λίγο ακόμα και τον βλέπω ...βουλευτή! Εκτός αν...
Εκτός αν τι; Δεν έχω καταλάβει τι πιστεύεις ότι θα μπορούσε να γίνει και με τι νομίζεις ότι έχει σχέση η ανατροπή...

Κατά τα άλλα συμφωνώ σε όλα και ειδικά στην τελευταία φράση σου...

Υ.Γ. ΣΨ, μακάρι να έχεις δίκιο!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 22, 2011 8:16 pm


roria το γκριφόν με τρέλανε lmao lmao lmao lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 22, 2011 8:27 pm


Εγώ συντάσσομαι σε όλα με την ΣΨ..... Είμαι εκ φύσεως αισιόδοξη, και όπως πίστευα οτι ο Στέφανος θα είναι με την Εριέττα, όταν οι περισσότεροι δεν το πίστευαν, έτσι και τώρα πιστεύω οτι θα υπάρξει τιμωρία για τη Μελίτα, διότι, παρά την δήθεν θλίψη των γονιών της για την κατάσταση της υγείας της, η Μελίτα δεν είναι καθόλου τρελλή, είναι ένα κακό και εμμονικό πλάσμα, που νομίζει οτι η ζωή της χρωστάει τα πάντα.... Μας το δείχνουν τόσο καθαρά αυτό, που δεν μπορεί να το αφήσουν να περάσει έτσι. Και δεν ανησυχώ επειδή τη "λυπούνται" και οι υπόλοιποι. Αλλο η λύπηση κι άλλο αν πιστεύουν οτι είναι ένοχη. Μέχρι σήμερα το πιστεύουν όλοι. Και τη λυπούνται γιατι νομίζουν οτι είναι άρρωστη. Αλλά περιμένω ν'αποδειχτεί οτι υπήρχε πρόθεση, προετοιμασία, κάλυψη, και όλα τα συναφή, που δείχνουν εγκληματική φύση, όχι αρρώστεια... Κι επειδή μου φαίνεται πολύ χοντρό εκ μέρους του Παναγιώτη να βγάζει έτσι στο πόδι τέτοια συμπεράσματα, νομίζω οτι μπλοφάρει ακόμη μιά φορά και κάτι ετοιμάζει, ίσως και μαζί με τον Αραβαντινό, θα δούμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Νοε 22, 2011 8:37 pm

Βλέποντας απ τη μια την Αγγέλα κι απ την άλλη τη Στέλλα αναρωτιέμαι τι εικόνα έχουν οι γράφοντες για την Ελληνίδα μάνα.


Έχω την ίδια απορία και μια πιο γενική..
Τι γνώμη έχουν για την γυναίκα γενικώς...?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από estrella Τρι Νοε 22, 2011 10:05 pm

Διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό με ενδιαφέρον τους σχολιασμούς και τις συζητήσεις που κάνετε, και σκέφτηκα να πω και εγώ τη γνώμη μου για κάποιους από τους ήρωες της σειράς:

Ρούσος: Ως μεγαλύτερα σφάλματα του ήρωα αυτού, του χρεώνω τα ακόλουθα: α) το γεγονός ότι γνώριζε για το εργοστάσιο του Μάνου, και δεν το σταμάτησε, και β) ότι ωόθησε τη Μελίτα να ψευδομαρτυρήσει. Όμως, δεν πλήρωσε γι' αυτά? Κόντεψε να χάσει την εγγονή του (που δεν υπάρχει αμφιβολία πως τη λατρεύει). Και τώρα, δεν νομίζω να υπάρχει ήρωας στη σειρά που να έχει τιμωρηθεί όσο ο Ρούσος, ο οποίος θα βασανίζεται για μια ζωή από τύψεις, για ένα φόνο που έκανε (και λογίζω ως τιμωρία για το Ρούσο το γεγονός ότι έκανε αυτό το φόνο). Έχασε το Λουκά, τον οποίο πραγματικά αγάπησε και ευεργέτησε. Έχασε τον Ηλία, επειδή τον απογοήτευσε (και είναι τιμωρία να απογοητεύουμε άτομα τα οποία αγαπάμε). Είδε την κόρη του να καταντά στο σημείο που είναι σήμερα. Θα μπορούσα να πω πολλά, τόσο για τα σφάλματα του Ρούσου, όσο και για τις τιμωρίες που ήδη υπέστη. Λαμβάνοντας τα όλα υπόψη, τολμώ να πω, πως θέλω μια καλή κατάληξη για τον ήρωα αυτό.

Αντιγόνη - Νταίζη - Εύα : Και οι τρεις αυτές μάνες εγκατέλειψαν τα παιδιά τους. Όλες έχουν τη δικαιολογία τους. Εγώ προσωπικά, καμία από τις τρεις δικαιολογίες δεν τη βρίσκω ικανοποιητική. Σίγουρα, κανένα από τα τρία παιδιά δεν μεγλαλωσε σε ιδανικές συνθήκες. Όμως είδαμε, ότι ο Άρης μεγαλώνει καλά (δεδομένου ότι μας απέδειξαν την αγάπη του Οδυσσέα, και δεδομένου ότι μας έχουν πει πως ο Άρης λατρεύει τη μάνα του). Η Αγγέλα μεγάλωσε τη Μαρίλια επίσης καλά, δίδοντας της αξίες και ιδανικά. Η Αντιγόνη όμως? Ούτε καν έψαξε το θέμα, δεν προσπάθησε να μάθει πραγματικά πώς μεγάλωνε η κόρη της. Κατά τη γνώμη μου είναι μακράν η χειρότερη, και δεν χωρούν συγκρίσεις.

Λουκάς: Του καταλογίζω ως λάθος τον τρόπο με τον οποίο αντιμετώπισε το Ρούσο όταν έμαθε την αλήθεια για την καταγωγή του. Δεδομένου ότι και εκείνος έχει ένα παιδί το οποίο δεν γνωρίζει την πραγματική καταγωγή του (όχι βεβαίως πως εξομοιώνω τις δύο καταστάσεις), και δεδομένου ότι, πέραν των δικαιολογιών (ότι το παιδί περνά καλά με τον Οδυσσέα, μη διατάραξη της ψυχικής υγείας του παιδιού κ.τ.λ.) θεωρώ ότι βολεύτηκε ο Λουκάς με την κατάσταση και έφτιαξε τη ζωή που ήθελε.

Νόρα: Το γεγονός ότι δεν μπορούμε να αποδείξουμε τα εγκλήματα που κάποιος έκανε, δεν αποτελεί, βεβαίως, δικαιολογία για να κατασκευάσουμε κατηγορίες και να τον καταδικάσουμε στη βάση αυτών. Δεν μπορεί όμως να παραβλεφθεί το γεγονός ότι ο Στέλιος ήταν κατά συρροήν εγκληματίας: είχε ήδη διαπράξει εγκλήματα και σκοπός του ήταν να διαπράξει και άλλα. Αν και η συνείδηση μου δεν μου επιτρέπει να επικροτήσω αυτό που έκανε, δεν μπορώ να την κατηγορήσω για αυτό.

Θέμα Θάνου: Ο Στελιος είχε κάνει εγκλήματα, τα οποία δεν μπορούσαν να αποδειχτούν. Από την άλλη, το μόνο "έγκλημα" του Θάνου είναι το διαταραγμένο του μυαλό, το οποίο, σίγουρα δεν επιφέρει ποινή φυλάκισης. Διαφωνώ κάθετα με την ενέργεια παγίδευσης του Θάνου. Και την καταλογίζω ως μεγάλο λάθος σε όλους τους εμπλεκόμενους (με πρώτο και -χειρότερο- τον Παναγιώτη).

Μελίτα: Δεδομένου ότι δεν με έχουν πείσει ότι είναι τρελλή (που θεωρείται απόλυτη υπεράσπιση στο δίκαιο), δεν έχει καμία δικαιολογία, και πρέπει, να τιμωρηθεί.

Δάφνη : Ένας ήρωας από τους λιγότερο ενδιαφέροντες, κατά τη γνώμη μου, στη σειρά. Αν και τα λάθη της δεν συγκρίνονται με αυτά άλλων ηρώων, δεν μπορώ να της συγχωρήσω ότι πέρσυ, στα πλαίσια της ιστορίας που σκηνοθέτησε για να κερδίσει τη συγνώμη του Νικόλα, "χτύπησε" στην Εύα ότι την πρόδωσε, θέμα για το οποίο υποτίθεται την είχε συγχωρήσει. Ο σκοπός δεν αγιάζει πάντα τα μέσα.

Νικόλας: Δεν έχω να πω πολλά. Μόνο ότι κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να πέφτει στα μάτια μας επειδή παζάρεψε την αποζημίωση για το παιδί που από δικό του λάθος κινδύνεψε. Λέγεται "αποζημίωση" επειδή δίδεται για να μειώσει τη ζημιά που κάποιος υπέστη από την αμέλεια άλλου. Δεν λέγεται "εύκολο κέρδος" ή "λυνω το οικονομικό πρόβλημα της ζωής μου" και καθένας θα παζάρευε μια υπερβολική απαίτηση η οποία δεν αντικατοπτρίζει τη ζημιά του θύματος.

Εύα: Η Εύα του πρώτου και δεύτερου κύκλου, δεν έχει καμία σχέση με την Εύα που βλέπουμε σήμερα. Προτιμώ όμως να το αποδώσω σε μια συνειδητοποίηση της ηρωίδας, και μια ωρίμανση που επέρχεται όσο κανείς μεγαλώνει, παρά σε κατακρεούργηση του ρόλου.

Νταίζη : Συμφωνώ με αυτές/ούς που έχουν γράψει ότι γίνεται μια προσπάθεια αγιοποίησης της Νταίζης, η οποία ούτε εμένα έχει πείσει. Τούτο, κατά τη γνώμη μου, επειδή έκανε πολλά, και παραμένει ατιμώρητη, κάτι που δεν συνάδει με το περί δικαίου αίσθημα. Πρέπει εντούτοις να παραδεχτώ ότι της δίνω πλέον αρκετά ελαφρυντικά. Είναι μια γυναίκα, που δεν κατάφερε να αγαπήσει στη ζωή της ο,τιδήποτε πέρα από το Χρήστο και τα χρήματα. Πέρασε καταστάσεις στη ζωή της, που είμαι σίγουρη ότι δεν τις ευχόμαστε ούτε για το χειρότερο μας εχθρό. Τα εγκλήματα που έκανε δεν παραγράφονται, όμως, μπορώ πλέον να κατανοήσω τα αίτια που την οδήγησαν στο να γίνει το άτομο που έγινε.

Αντιγόνη: Θεωρώ ότι δεν υπάρχει πιο κακός χαρακτήρας στη σειρά από αυτήν. Σε αντίθεση με το Ρούσο, το μόνο άνθρωπο που (μας είπαν ότι) ευεργέτησε ποτέ η Αντιγόνη είναι ο Χρήστος. Κατά τ' αλλα, κατέστρεψε (είτε ηθελημμένα είτε άθελα, αλλά μάλλον ηθελημμένα ακόμα και αν η καταστροφή δεν ήταν ο σκοπός της) τη ζωή και των δυο της παιδιών, σκότωσε, απάτησε και εξαπάτησε. Αν είναι να τιμωρηθεί μόνο ένα άτομο σε αυτή τη σειρά, θεωρώ πως θα πρέπει να είναι η Αντιγόνη.

Αυτά :)

estrella


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 23, 2011 3:05 pm


Άσχετο με την προηγούμενη κουβέντα μας έχω ερωτησούλα
Εκείνο το βαλιτσάκι με το διαμαντικό ποιός λέτε να το χαιδεύει τώρα;
Έχουμε περιλήψεις σχεδόν μέχρι το τέλος και για τα διαμάντια δεν ξέρουμε τίποτα
Λέτε να το φυλάνε για φινάλε;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 23, 2011 3:42 pm

Clarabelle έγραψε:
Άσχετο με την προηγούμενη κουβέντα μας έχω ερωτησούλα
Εκείνο το βαλιτσάκι με το διαμαντικό ποιός λέτε να το χαιδεύει τώρα;
Έχουμε περιλήψεις σχεδόν μέχρι το τέλος και για τα διαμάντια δεν ξέρουμε τίποτα
Λέτε να το φυλάνε για φινάλε;
Νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει (δεν θυμάμαι πού όμως) ότι θα τα έχει ο Αραβαντινός. Μπορεί όταν εξαφανιστεί να στείλει από μερικά σε όλη την παρέα ή να τα πουλήσει και να δώσει τα χρήματα σε καμιά οργάνωση που βοηθάει εγκαταλελειμένα παιδιά ή άπορους ζωγράφους... sisi

Άσχετο με όλα τα παραπάνω και μάλλον θα είναι off topic και στις «Γενικές Συζητήσεις», απλά το παρατήρησα και δεν ήξερα πού να το γράψω... Απ’ ότι έχω καταλάβει στη σειρά που θα αντικαταστήσει τα «Μυστικά», στα «Κλεμμένα Όνειρα», το σπίτι του Δημήτρη και της Αλεξάνδρας (Αλέξανδρος Σταύρου και Ελισάβετ Μουτάφη) θα είναι το ίδιο με το σπίτι της Μελίτας. Ελπίζω αυτό να μην είναι κακός οιωνός... sfyr Πλάκα κάνω, απλά μου έκανε εντύπωση που δεν έψαξαν να βρουν κάποιο άλλο. Κι αν ήθελαν να διαλέξουν κάποιο από τα σπίτια που βλέπουμε στα «Μυστικά», αυτό βρήκαν;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 23, 2011 4:05 pm


Νefelik, που ακριβώς το διάβασες αυτό για τα Κλεμμένα Ονειρα? Εδώ στο φόρουμ ή αλλού?
Εχω κι εγώ μιά άσχετη ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί φόρουμ και για τα Κλεμμένα Ονειρα? Γιατί θα αρχίσει μάλλον γρήγορα μετά το τέλος των Μυστικών, και αν γίνει κάτι τέτοιο, θα ήθελα να συμμετέχω απ'την αρχή τους!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 23, 2011 4:20 pm

JESSIE έγραψε:
Νefelik, που ακριβώς το διάβασες αυτό για τα Κλεμμένα Ονειρα? Εδώ στο φόρουμ ή αλλού?
Εχω κι εγώ μιά άσχετη ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί φόρουμ και για τα Κλεμμένα Ονειρα? Γιατί θα αρχίσει μάλλον γρήγορα μετά το τέλος των Μυστικών, και αν γίνει κάτι τέτοιο, θα ήθελα να συμμετέχω απ'την αρχή τους!!!
Δεν το διάβασα, το είδα στην παρουσίαση του προγράμματος του Mega που έδειξε κάποια πλάνα από τα γυρίσματα. Για το forum μάλλον αρμόδιοι να σου απαντήσουν είναι οι διαχειριστές... Απ' ότι ξέρω πάντως η σειρά αρχίζει 12/12...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 23, 2011 4:50 pm


Nefelik σ'ευχαριστώ πολύ! Ελεγα να τη δω την παρουσίαση του προγράμματος και μετά το ξέχασα! Α, αυτή η αφηρημάδα μου!
Δηλαδή αρχίζει την επόμενη Δευτέρα μετά το τέλος των Μυστικών, ούτε ανάσα δεν θα προλάβουμε να πάρουμε!
Και πάλι σ'ευχαριστώ!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Τετ Νοε 23, 2011 5:20 pm

nefelik καλή μου αν όντως προκειται για το σπίτι της Μελίτας, ό,τι κακό ήταν να τον έχει βρει το χριστιανό, τον έχει βρει ήδη. Εξαλλου αν του αφαιρέσεις τη Μελίτα, το σπίτι μια χαρά είναι!
Clarabelle κι εγώ νομίζω ότι τα έχει ο Αραβαντινός. Αυτός που θα αθωώσει το Ρούσσο, καλέ, γιατί όλοι εκεί μέσα είναι και μαχητές της αλήθειας! Προβλέπω να τα δωρίζει σε μαραθώνιο αγάπης και αγκαλιασμένοι με το Ρούσσο κι όλο του το σόι (και το Λουκά από κοντά δυστυχώς, όχι που θα τη γλίτωνε!) να κλαίνε από συγκίνηση.
Αν ισχύουν όσα διαβάζουμε και μόνο αυτά, μας περιμένουν μεγάλες στιγμές...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 23, 2011 6:36 pm

roria έγραψε:nefelik καλή μου αν όντως προκειται για το σπίτι της Μελίτας, ό,τι κακό ήταν να τον έχει βρει το χριστιανό, τον έχει βρει ήδη. Εξαλλου αν του αφαιρέσεις τη Μελίτα, το σπίτι μια χαρά είναι!


lmao lmao Εξαιρετικα πετυχημενο roria μου,ελπιζω μονο να σκεφτουν να παρουν απο κει τον
μπλου καναπε,γιατι αυτος θα ηταν ενας πολυ σοβαρος λογος για να μην το δω!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 23, 2011 7:08 pm

ΣΨ1 έγραψε:
roria έγραψε:nefelik καλή μου αν όντως προκειται για το σπίτι της Μελίτας, ό,τι κακό ήταν να τον έχει βρει το χριστιανό, τον έχει βρει ήδη. Εξαλλου αν του αφαιρέσεις τη Μελίτα, το σπίτι μια χαρά είναι!


lmao lmao Εξαιρετικα πετυχημενο roria μου,ελπιζω μονο να σκεφτουν να παρουν απο κει τον
μπλου καναπε,γιατι αυτος θα ηταν ενας πολυ σοβαρος λογος για να μην το δω!
Δυστυχώς ο καναπές νομίζω ότι είναι ακόμα στη θέση του... sisi

Για όσες φανς δεν το είδατε, το εξώφυλλο του TV Zapping γράφει «Happy End για Στέφανο – Εριέττα»! Ελπίζω να μη μας τα αλλάξουν μετά... : juhu :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Τετ Νοε 23, 2011 7:35 pm

Nefelik, την ευχή μου για τα καλά νέα! Μόνο που (όχι που δεν θα έβρισκα!) για να μιλάει για happy end σημαίνει ίσως ότι κάτι unhappy θα προκύψει μέχρι το τέλος για το ζευγάρι... Τέλος πάντων, ελπίζω κατ' αρχάς να γράφει κάτι σχετικά το περιοδικό και δεύτερον να το γράφει έτσι που να μπορεί κανείς να βγάλει συμπέρασμα. Και να μην υπάρξει χωρισμός ελπίζω, έστω και μίνι, γιατί θα κουρευτούμε με την ψιλή ομοθυμαδόν...
ΣΨ, αν ο καναπές είναι του σπιτιού δεν μπορούν να τον δώσουν στον παλιατζή, καλή μου! sisi
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Νοε 23, 2011 8:07 pm

Clarabelle έγραψε:
Άσχετο με την προηγούμενη κουβέντα μας έχω ερωτησούλα
Εκείνο το βαλιτσάκι με το διαμαντικό ποιός λέτε να το χαιδεύει τώρα;
Έχουμε περιλήψεις σχεδόν μέχρι το τέλος και για τα διαμάντια δεν ξέρουμε τίποτα
Λέτε να το φυλάνε για φινάλε;

Μήπως το ξεχάσανε?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 23, 2011 8:19 pm

roria έγραψε:Nefelik, την ευχή μου για τα καλά νέα! Μόνο που (όχι που δεν θα έβρισκα!) για να μιλάει για happy end σημαίνει ίσως ότι κάτι unhappy θα προκύψει μέχρι το τέλος για το ζευγάρι... Τέλος πάντων, ελπίζω κατ' αρχάς να γράφει κάτι σχετικά το περιοδικό και δεύτερον να το γράφει έτσι που να μπορεί κανείς να βγάλει συμπέρασμα. Και να μην υπάρξει χωρισμός ελπίζω, έστω και μίνι, γιατί θα κουρευτούμε με την ψιλή ομοθυμαδόν...
ΣΨ, αν ο καναπές είναι του σπιτιού δεν μπορούν να τον δώσουν στον παλιατζή, καλή μου! sisi
Δεν νομίζω ότι έχει τόσο σύνθετη σκέψη ο εντεταλμένος δημοσιογράφος... Και δεν νομίζω ότι στην τηλεταινία θα υπάρχει χρόνος (και λόγος) έστω και για μίνι χωρισμό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας έχει κολλήσει αυτό, από μια λάθος διατυπωμένη ερώτηση... Υποθέτω ότι το γράφει έτσι γιατί τόσο καιρό τώρα αναρωτιόμαστε αν θα μείνει ο Στέφανος με την Εριέττα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 24 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 23, 2011 9:56 pm

roria έγραψε:Nefelik, την ευχή μου για τα καλά νέα! Μόνο που (όχι που δεν θα έβρισκα!) για να μιλάει για happy end σημαίνει ίσως ότι κάτι unhappy θα προκύψει μέχρι το τέλος για το ζευγάρι... Τέλος πάντων, ελπίζω κατ' αρχάς να γράφει κάτι σχετικά το περιοδικό και δεύτερον να το γράφει έτσι που να μπορεί κανείς να βγάλει συμπέρασμα. Και να μην υπάρξει χωρισμός ελπίζω, έστω και μίνι, γιατί θα κουρευτούμε με την ψιλή ομοθυμαδόν...
ΣΨ, αν ο καναπές είναι του σπιτιού δεν μπορούν να τον δώσουν στον παλιατζή, καλή μου! sisi

E ας του ριξουν ενα ριχταρι βρε roria μου lmao να τον αλλαξουν λιγουλακι!

To ειδα κι εγω το εξωφυλλο nefelik,δεν ενοιωσα καμια εκπληξη,αυτο περιμενα!
Τι στην Μελιτα θα γυρναγε;;να κανει τι;;να σκαβουν παρεουλα τον κηπο της;; lmao
Σημερα μαλιστα του ειπε μολις τον ειδε:τι δεν μου μιλας πια;;;;;;; ainta

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 24 από 32 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης