Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap40%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 40% 
[ 35 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 87

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 8:37 pm

Τώρα αυτό θεωρείτε πρεμιέρα? Εμένα μου φάνηκε και επεισόδιο-ξεπέτα-αντέ-να-περάσει-και-αυτό-το-40-λεπτό imarton

7 παρα πέντε, κάθησα στο κρεβάτι μου, έπιασα τα πατατακιά μου και άνοιξα την τηλεοραση. Μία ώρα μετά ήθελα να ουρλιάξω από την αθλιότητα. Μια Νταίζει που κατηγορεί επειδή της έκλεψαν τα κλεμμένα (Πολυχρονίδη ΘΕΑ), μια Μελίτα και μια Αμαλία να χτυπιούντε ότι ο Στέφανος και η Εριεττά φταίνε για όλα ενω εκεινοι φώναξαν τον ασθενοφόρο και ειδοποίησαν τους πάντες, μια Αγγέλα και μια παρέα να στήνουν την Ευα στον τοίχο ενώ μόνο εκείνο ενδιαφέρθηκε για την Μαρίλια, μια Μελίτα που να λεει ψέματα στην αστυνομία μόνο και μόνο επειδή ζηλεύει, έναν Λούκα και έναν Νικόλα σε μια άθλια σκηνή που μόνο αστεία δεν ήταν, μαλλόν κουραστική και βαρετή (ευτυχως το έσωσαν κάπως Νόρα-Δάφνη).... Και πολλά ακόμα ΠΑΤΑΤΕΣ. Rolling Eyes

Τα θετικά του επεισόδιου? Η Ευα και ο Λευτερής, η Νόρα και ο Λουκας και οι ερμηνείες Πολυχρονίδη, Πεφάνη. Τίποτα άλλο δεν μου αρέσε πραγματικά...

Τα Μυστικά δεν μου έλειψαν, μου λείψατε όμως εσείς και οι θεικοι σχολιασμοί σας...
: respect : : respect : Δικά σας!!!

Υ.Γ. Τι ψηφιζω? Μετριο, γιατί είμαι καλός άνθρωπος!
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011

Δημοσίευση από pruedens Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 8:55 pm

Θα ειμαι συνοπτικη.

1. Καποιος να μαζεψει την Μελιτα. ΗΜΑΡΤΟΝ κοριτσι μου!!!
2. Το ολο θεμα με την Μαριλου και την Ευα ειναι τραβηγμενο απο τα μαλλια . Μεχρι την στιγμη που η Αγγελα ειπε μην ξαναπατησεις το ποδι σου αν δεν φερεις την Μαριλου πισω ημουνα Οκ. καποιος να μοιρασει ρολους. Η Αγγελα ειναι μανα της Ευας και Ευα εχει μια κορη την Μαριλλια .
3. Βρηκα και τον Νικολα λιγο υπερβολικο επισης . Λες και η Ευα ηξερε οτι η κορη της ειναι εγκυος. Αντι να πετροβολησουν τον παντρεμενο που την απατησε και την αφησε εγκυο χτυπανε την Ευα.

Μονο πρεμιερα δεν εμοιαζε το ολο ζητημα. Αν καποιος εξαφανισει την Μελιτα χαρη θα μ κανει γιατι στην τελευταια σκηνη ηθελα να την βρισω. Η Μελιτα μετατρεπεται σε Γκλεν Γκλοουζ και σε λιγο θα τους παρακολουθει στενα...για να τους εξοντωσει...καποιος να μου πει γιατι οι σεναριογραφοι αφου δεν την πανε σαν χαρακτηρα συνεχιζουν να γραφουν τον χαρακτηρα της ετσι?

τι να ψηφισω??? - Αυτοι το εκαναν ! Θα τους παρει και θα τους σηκωσει επιλογη δεν εχει?

Περα απο αυτο . Το μπερδεμα το τηλεφωνικο ελαφρυνε την κατασταση αν εβαζαν παραπανω παρεα θα ημουνα ΟΚ.

pruedens

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:04 pm

Καλή σεζόν και καλή αρχή κι από μένα!!
Το επεισόδιο μου άρεσε (ήμουνα κι απ'αυτούς που περίμεναν ν'αρχίσει πώς και πώς και για τα επεισόδια και για τους σχολιασμούς σας). Είχανε αρκετά θέματα να μας συνεχίσουν και να τα κολλήσουν με το τελευταίο και γενικά πιστεύω ότι το κατάφεραν!
Και λίγο πιο αναλυτικά κι από μένα..
Η Εύα τ'άκουσε κανονικότητα σήμερα απ'όλους!! Δικαιολογημένα μεν για το λάθος τρόπο που το χειρίστηκε, αλλά λίγο άκαιρα δε γιατί τέτοια ώρα τέτοια λόγια! Η Εύα τώρα χρειάζεται συμπαράσταση και βοήθεια και πιστεύω ότι θα την έχει και από όλους.. Η Αγγέλα δικαιολογείται κάπως γιατί εκτός ότι ανησύχησε, τα έμαθε κι όλα μαζί και για την εγκυμοσύνη της Μαρίλιας και για το σχέδιο της Εύας και ότι έφυγε η Μαρίλια..Βέβαια βαρύ αυτό που είπε στο τέλος και μια τέτοια στιγμή κιόλας που και η Εύα ανησυχεί για το παιδί της..Αλλά η Αγγέλα γενικότερα μου αφήνει μια αίσθηση ότι νιώθει ευθύνη και για τη συμπεριφορά της Εύας προς τη Μαρίλια γι αυτό και αντιδράει έτσι κάτι τέτοιες στιγμές..
Η Νταίζη δεν μπόρεσε να σκοτώσει τελικά το Χρήστο γιατί τον αγαπάει..Το πιστεύω.
Πόσο σκληροί είστε και δε συμπονάτε το καημένο το κορίτσι;;Μέχρι και η Αντιγόνη λύγισε..Και δεν ενόχλησε και κανέναν σήμερα, πήγε και κλείστηκε ήσυχα ήσυχα στο δωμάτιό της..Πέρα απ΄την πλάκα, εντάξει δε θα κλάψω και για την Νταίζη, αλλά με αυτό πιστεύω πόνεσε, της ήρθε από κει που δεν το περίμενε..Και είχε κι ωραίες σκηνές σήμερα..
Για την οικογένεια Ρούσσου δέχομαι ότι όταν σου φέρνουν τον άνθρωπό σου σε τέτοια κατάσταση και σου λένε και ιστορίες για αγρίους για παράξενους άνδρες κλπ και μάλιστα άνθρωποι οι οποίοι τον πολεμούσαν, λογικό είναι και καχύποπτος να είσαι και να νιώθεις ότι θέλεις να εκδικηθείς και γενικότερα να μην μπορείς να φερθείς ψύχραιμα..Άλλο αυτό βέβαια και άλλο να είναι τελείως κολλημένο το μυαλό σου και να ξεφεύγεις τελείως στις πράξεις σου!! Αυτή είναι η διαφορά στην Αμαλία και τη Μελίτα!! Και αν και δεν είμαι υπέρ των πολλών νοσοκομείων και των πολλών εντατικών η κ.Πεφάνη έχει κάτι σκηνές στα νοσοκομεία : respect : : respect :
Νόρα και Λουκάς ωραίες σκηνές!!Θα μπορούσαμε να δούμε λίγο παραπάνω Νικόλα και Δάφνη!!
Στα συν και το ότι ο Παναγιώτης έχει αποκτήσει πιο στενή σχέση με το Λουκά ώστε να πάει να ευχηθεί και το ότι γύρισε στην παλιά του θέση! Αν και μου κόψανε τη Νόρα εκείνη τη στιγμή που ΄χε συγκινηθεί για τον μπαμπά της και απογοητευθεί με τα υπόλοιπα..
Μελίτα δεν αρχίζουμε καθόλου καλά.. pff

zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:05 pm

Αποριες....

Ηταν αυτο πρεμιερα 4ου κυκλου? Πιο συνηθισμενο κι απ'τα συνηθισμενα μου φανηκε.... pff

Ολοι εχουν δει τη μπεμπα..ολοι...ως και ο αστυνομος (btw πολυ ευγενικη η κινηση του να επισκεφτει τη Νορα) ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ???? maaaad

Η Νταιζη για ποιο πραγμα κλαιγεται? Για την αγαπη της τη μονακριβη που την προδωσε ή για τα διαμαντια της που της τα πηρε ο Χρηστος μεσα απο τα χερακια της και μαραζωσε μακρια τους?

Η Αντιγονη επαθε μεταλλαξη??? Τουλαχιστον αυτη καπως νοιαζεται για το παιδι της εστω και αργα...σε σχεση με το Νταιζουλινι που το δικο της το παιδι το εχει χ..........

Η Νταιζη θα κανει απεργια πεινας? Εχω κι εγω της αγωνιες μου.. Razz

Η Αγγελα ληγμενα πηρε? Ενταξει ειχε δικιο σε καποια πραγματα αλλα αυτο το τελευταιο "να μη πατησεις το ποδι σου στο σπιτι αν δεν φερεις και τη Μαριλια" τελειως ακυρο...Εχει κι αλλο ενα παιδι...HELLOOOOO ainta
Kι αυτη η Ευα πλουσια κληρονομος πλεον ας φυγει απο αυτο το σπιτι επιτελους..Κοντευει να γερασει διπλα στη μανα της.. livani

Γιατι καθε φορα που μιλαει ο Λουκας με το Νικολα στο τηλεφωνο πρεπει σωνει και ντε να εχουν συννενοηση μπουζουκι ? Μπορειτε να γεμισετε και με αλλους τροπους το επεισοδιο...Εχει καταντησει βαρετο και εκνευριστικο ολο αυτο...

Η Μελιτα δε θα πρεπε να υποστει τις κυρωσεις που ειπε ψεματα? Με ενα συγγνωμη θα καθαρισει?

Γενικα σχολια

Ξεχωρισα την εκπληκτικη Πεφανη : respect : : respect : : respect : Η γυναικα ειναι ΘΕΑ!

Ειχαμε κι ενα Λουκανορικο φιλακι... imarton

Μ'αρεσε και η ανησυχια του Λουκα για την κορη του...

Καλα ο Χρηστος οταν τα παιρνει ειναι.... Faint

Μετριο απο μενα με πολυ επιεικια... Αντε και καλη μας σεζον lmao
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:15 pm

Αρχικα καλη μας αρχη!!!!!Επιτελους αρχισε η Εδεμ!!!!! Gioupi Gioupi

Θα αρχισω απο την αγαπημενη μου!!!!!Ποια αλλη τη Νταιζαρα μου!!!!!Κι αλλα δακρυα για αυτο το κοριτσι;;;;;Μα ειναι δυνατον;;;Κι αλλη προδοσια;;;;;Αλλα δε φταιει αυτη!!!Αλλωστε τα διαμαντια της εχασε!!!Ο Χρηστος φταιει!!!!Hello για τη Νταιζη μιλαμε!!!Τι περιμενες να πει κι ευχαριστω;;;;; imarton Αϊντε μη σου φυλαξω δωματιο διπλανο με το Μελιτακι!!!!!!

Και τωρα που ειπα Μελιτακι!!!!!Δε ξερω για εσας αλλα εγω καθε φορα που την εβλεπα χαιρομουν!!!!!Τοσο αφθονο γελιο καιρο ειχα να κανω...Και οταν χτυπησε η πορτα η Τρελιτα ή Μουρλιτα(κραταω οποιο σας αρεσει περισσοτερο) εδωσε την εντολη στο υπηρετικο προσωπικο(γιατι οκ επανασταση επανασταση αλλα δεν ειμαστε ολοι ισα κι ομοια Mmm ) και μετα ειπε ''την αληθεια''...Καλα το ρεσιταλ μουρλας δεν το σχολιαζω...Δεν εχω λογια αλλωστε...Ενα εχω να πω...Εμπαινε Ερη!!!!!!!!!! Opados Αυτη τη σκηνη που παει η Ερη αυριο να τη βρει θελω πολυυυυ να τη δω!!!!!

Στα δικα μας τα παιδια τωρα...Η Ευουλα την ανοησια της την εκανε γεγονος!!!!!Η Αγγελα αυτη τη στιγμη ειναι φορτισμενη οποτε δεν μπορει να σκεφτει καθαρα...Γι'αυτο τη δικαιολογω...Και στο κατω κατω καμια σημασια δεν εχει αν η Μαριλια θα χωριζε τον Θανο βλεποντας το dvd...Αν εβλεπε οτι ακομα ενας αντρας που αγαπησε προτιμησε τη μανα της θα κλονιζοταν το κοριτσι...Αυτο επρεπε να σκεφτει η Ευα!!!Αλλα της αναγνωριζω την αυτογνωσια...Οχι μπραβο της...Παραδεχεται τα λαθη της!!!!

Η Δαφνη και ο Νικολας εμφανιστηκαν καποια στιγμη μετα τις τελευταιες διαφημισεις...Και ελεγα τι λειπει...τι λειπει...Αλλα αποζημιωθηκαμε με την (α)συνεννοηση του τετραγωνου της συμφορας!!! lmao Καλα εκει που η Νορα εφτιαχνε μαλλι και ξαφνικα ακουσε οτι η Μαριλια ειναι εγκυος ολα τα λεφτα!!!! lmao lmao Ο Νικολας θα μπορουσε να αντιδρασει και πιο ηπια...Οκ ειναι πολυ κοντα στη Μαριλια αλλα επρεπε να δωσει τοπο...Εστω μεχρι να βρεθει...Η Δαφνη μια χαρα...Αφησε τα απωθημενα που οχι αδικως ειχε μια και καλη...

Η Νορα και ο Λουκας απιστευτοι!!!!!!Χαρηκα που ειδα παραπανω απο μια στιγμες τους!!!!!Δεν το περιμενα!!!!Και για την ακριβεια ειχαν αρκετες σκηνες(παντα βεβαια μπορουν και παραπανω)...Υπεροχο και το φιλι για καληνυχτα... Love!

Η Δρακουλακη και παλι εξαιρετικη με κορυφαια σκηνη αυτη με τη Στελλα!!!!!Μιλαμε ηταν τοσο καλη οσο μιλαγε για τον πατερα της!!Και ειχε τοσο δικιο!!!!!Μακαρι να εμενε!!!!!Απο την αλλη ιδεα μου ή η Στελλιτσα τωρα που ξεμεινε απο φλερτ εβαλε στο ματι τον αστυνομο...Τον πηρε και αλα μπρατσετα για να του δειξει ''την εγγονη μας''...Που τα πουλας αυτα μανδαμ;;;;

Και το trivia του επεισοδιου με το που επαθε το εμφραγμα ο Ρουσσος ο Παναγιωτης επανηλθε στην υπηρεσια...Τυχαιο;;;Δε νομιζω!!!!! lol!

Υ.Σ. 1.Εξαιρετικες οι ερμηνεις απο Δρακουλακη και Πεφανη!!!!!!!! : respect : : respect :

2.Νελη κοριτσι μου για αλλη μια φορα με ελιωσες στο γελιο!!!!!Μου ειχαν λειψει τοσοοοοοοοοοοοο οι σχολιασμοι σου!!!!!! : respect : Γραφεις και αυτο oscar το κερδισες με την αξια σου!!!!Και τωρα που καλομαθαμε θελουμε κι αλλη Νελη!!!!! Opados

3.Θα ψηφισω τελειο...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:22 pm

Καλή ημι- σεζόν παιδιά!!! Angel

Εγώ έβλεπα και έλυνα ασκήσεις μαθηματικών ταυτόχρονα. Πάλι καλά δηλαδή που έλυσα καμιά δεκαριά διακρίνουσες και όρια γιατί τέτοια βαρεμάρα......

Αυτό ήταν υποτίθεται επεισόδιο που θα τραβήξει τον τηλεθεατή να δει και τον υπόλοιπο κύκλο?

Για να μην γίνω πιο κακιά το ψηφίζω μέτριο με επιείκεια...

ΕΠίσης με πολύ αγάπη χαρίζω τα παρακατω!!

Μελίτα Fskl Fskl Fskl Fskl
Νταίζη Οϊμέ τι άλλο θα δούμε... Fskl
Αγγέλα Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Και τέλος....
Πεφάνη oscar
Ελπίζω να δούμε σύντομα στις οθόνες μας την λατρεμένη .......Μίρκα! Razz
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από fay Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:25 pm

Καλή αρχή της σεζόν κι από μένα. Είναι η πρώτη φορά που σχολιάζω εναρκτήριο επεισόδιο εδεμικής σεζόν αλλά εδώ που τα λέμε κι εμένα μου φάνηκε σα να έβλεπα τη συνέχεια από το χτεσινό επεισόδιο. Ακόμα και οι τίτλοι της αρχής παραμένουν ίδιοι και απαράλλαχτοι. Όλοι με την ίδια σειρά που τους βλέπαμε πέρυσι και με τις ίδιες φωτογραφίες. Αλλά έχουμε και κρίση τώρα, πού καιρός για τέτοιες πολυτέλειες.

Στα του επεισοδίου τώρα. Τουλάχιστον δεν είχε τη γελοιότητα και τις ακρότητες που είχε το φινάλε του τρίτου κύκλου. Δε με συγκίνησε καθόλου το δράμα της Νταίζης που ένιωσε στο πετσί της την προδοσία και μετά ρωτούσε την Αντιγόνη πώς είναι να νιώθεις ότι προδίδουν τα αισθήματά σου. Να πάει να ρωτήσει το Λουκά πώς ένιωσε όταν την έπιασε με τον πατριό της και θα καταλάβει. Και αντί να τα χώνει στο Χρήστο για τη δήθεν προδοσία του να θυμηθεί πόσες φορές τον πούλησε η ίδια πότε για το Λουκά και πότε για τα λεφτά του Μπέλλου κι ακόμη κι όταν ήταν στη φυλακή πώς παζάρευε για λεφτά και ακίνητα πριν τον βγάλει από εκεί μέσα. Αγανακτώ να βλέπω να σπαταλιέται το επεισόδιο για να εκτυλιχθεί η τραγωδία της τραγουδιάρας που έγινε πρωταγωνίστρια και καθόλου δε με ενδιαφέρει η κατάληξη αυτής της ιστορίας.

Επίσης με κούρασε η υστερία και η μικροψυχία της Μελίτας αλλά από την άλλη υποκλίθηκα στην Αμαλία και τη δική της στάση σε ολόκληρο το επεισόδιο. Μόνο στη σκηνή της με το Λουκά τη βρήκα λίγο υπερβολική και δύσπιστη αλλά κατανοητό κάτω από τέτοιες συνθήκες. Στη σκηνή με το Ρούσσο στην εντατική με συγκίνησε. Θυμήθηκα και το επεισόδιο 327 (σαν Λουκανορική αλησμόνητο επεισόδιο για μένα) όπου σε μια σκηνή με τον Πέτρο του περιγράφει την κηδεία του Χατζηβασιλείου και μετά του δηλώνει ότι στη δική του κηδεία θα τα κάνει όλα τέλεια. Τότε είχα πεθάνει στο γέλιο, τώρα που την είδα δίπλα στον άντρα της να κλαίει αλλά ταυτόχρονα να κρατά την ψυχραιμία της και τη λογική της τη θαύμασα. Σταθερή αξία η Αμαλία όπως και η Πεφάνη.

Μπορεί να με εκνευρίζει η Στέλλα, αλλά τουλάχιστον είναι κοντά στην κόρη της τώρα. Ακόμη και η Αντιγόνη έτρεξε κοντά στη Νταίζη όταν την είδε χάλια και τη ρώτησε τι έχει. Καθυστερημένο μητρικό ενδιαφέρον έστω. Αλλά τίποτα δε μου προκάλεσε τόση αγανάκτηση όσο η συμπεριφορά της Αγγέλας. Στο σημερινό ήταν η πιο άθλια μάνα απ' όλες. Αποποιήθηκε όποια ευθύνη για τη Μαρίλια και όπως συνήθως τα έριξε όλα στην Εύα. Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη ότι ήταν πολύ καλή μάνα για τη Μαρίλια αλλά άθλια μάνα για την Εύα. Και αν σκεφτούμε ότι η Μαρίλια κατέληξε να έχει σχέση με παντρεμένο αρκετά μεγαλύτερο και με δυο παιδιά και με απόλυτη απάθεια για τις όποιες συνέπειες μπορούμε να συμπεράνουμε ότι και στην ανατροφή της μικρής η Αγγέλα έκανε τραγικά λάθη. Αλλά μάθαμε πια ότι η Εύα φταίει για όλα και πρέπει να πληρώσει. Αυτό γινόταν τρία χρόνια τώρα και τίποτα δεν έχει αλλάξει. Τελικά είναι αλήθεια, τα Μυστικά βλέπουμε και όχι άλλη σειρά. Εφόσον έχουμε την Εύα να κατηγορείται και να απολογείται μην πιστέψετε ότι πρόκειται για άλλο έργο.

Η Εύα είχε αρκετές σκηνές σήμερα αλλά έπρεπε να έχει γιατί αλλιώς πώς θα της τα έχωναν όλοι κατάμουτρα. Ευτυχώς ο Λευτέρης είναι δίπλα της και τη στηρίζει και επίσης η Δάφνη δεν της είπε ούτε μια λέξη κατηγορίας και της στάθηκε και μπράβο και στους δύο. Επίσης είδαμε και λίγη παρέα έστω σε μικροσκηνές και δε χάσαμε και το γνωστό εργάκι συνεννόηση μπουζούκι αλλά πια πάλιωσε και δε γελάω καθόλου. Τέλος και τα Λουκανοράκια μου άρεσαν σήμερα γιατί είχαν τρυφερές σκηνές και χωρίς υπερβολές και σαχλαμάρες. Λουκάς και Νόρα στη σωστή δόση επιτέλους. Αν και λίγο παραπάνω δε θα με χάλαγε.

Χάρηκα που ξαναείδα τον συμπαθέστατο Παναγιώτη και που επέστρεψε στο παλιό του πόστο. Αναμένεται ενδιαφέρον από αυτή την πλευρά. Η υπόθεση του φόνου της Άννας έχει ψωμί και προβλέπεται τρέξιμο.

Και για το τέλος μια απορία που έχω. Τι είδους περιγραφή έκαναν για τον Αραβαντινό ώστε αμέσως όλοι καταλάβαιναν ότι ήταν ο ίδιος άνθρωπος που είχαν δει; Έχουν όλοι τους φωτογραφική μνήμη;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:46 pm

συγνωμη που επεμβαινω....και δεν ξερω και αν μπορει να θεωρηθει off-topic....

αλλα απο καποιους σχολιασμους που διαβασα ειδα οτι το επεισοδειο σας φανηκε λιγο για πρεμιερα 4ου κυκλου...δηλαδη τι παραπανω περιμενατε?δεν το λεω με καμια απολυτως διαθεση ειρωνειας να μην παρεξηγηθω....

αλλα εφοσον ξεραμε οτι τηλεταινια δεν θα υπαρξει και μες τις ακρες ειχαμε καταλαβει τι θα γινει απο τρεηλερ και περιληψεις....τι ελειπε?εμενα μου φανηκε ως προσπαθεια να θεωρηθει σαν φυσικη συνεχεια των προηγουμενων επεισοδιων...εξαλλου και ο 4ος κυκλος δεν θα εχει και νεες εξελιξεις τοσο παρα συνεχεια και ολοκληρωση των παλαιοτερων....
Neutral
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:49 pm

gxnel έγραψε:συγνωμη που επεμβαινω....και δεν ξερω και αν μπορει να θεωρηθει off-topic....

αλλα απο καποιους σχολιασμους που διαβασα ειδα οτι το επεισοδειο σας φανηκε λιγο για πρεμιερα 4ου κυκλου...δηλαδη τι παραπανω περιμενατε?δεν το λεω με καμια απολυτως διαθεση ειρωνειας να μην παρεξηγηθω....

αλλα εφοσον ξεραμε οτι τηλεταινια δεν θα υπαρξει και μες τις ακρες ειχαμε καταλαβει τι θα γινει απο τρεηλερ και περιληψεις....τι ελειπε?εμενα μου φανηκε ως προσπαθεια να θεωρηθει σαν φυσικη συνεχεια των προηγουμενων επεισοδιων...εξαλλου και ο 4ος κυκλος δεν θα εχει και νεες εξελιξεις τοσο παρα συνεχεια και ολοκληρωση των παλαιοτερων....
Neutral

Μιλώ μόνο για την δική μου άποψη
Τίποτα δεν προχώρησε
Ξέραμε οτι ο Ρούσσος έμεινε ξερός
Ξέραμε οτι η Μαρίλια έπιασε την Εύα
Ξέραμε οτι η Νταίζη έπιασε το Χρήστο
Τι παραπάνω μάθαμε;
Οτι τον Ρούσσο τον πήγαν στο νοσοκομείο
Οτι η Εύα έψαχνε τη Μαρίλια
Οτι η Νταίζη τα πήρε με το Χρήστο
Υπήρχε περίπτωση
Να αφήσουν το Ρούσσο στα πατώματα;
Να μη ψάξει η Εύα τη μικρή;
Να μη συγχιστεί η πονεμένη Νταίζη;
Σε τι προχωρήσαμε;
Δεν υπήρχε απλά γρήγορη πλοκή
Ολα σέρνονταν

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 9:50 pm

Καλησπέρα σε όλους!!!

Μου έλειψαν οι σχολιασμοί σας και μου είχαν λείψει και τα «Μυστικά», αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με αυτό που είδα... Ίσως επειδή αυτές που βλέπαμε στο μεγαλύτερο μέρος του επεισοδίου, δεν μου είχαν λείψει καθόλου...

Το επεισόδιο θα μπορούσε να έχει τίτλο «Το δράμα μιας προδομένης», «Οι εμμονές της Μουρλίτας» ή «Αμάρτησα για το παιδί μου»...

Η Αγγέλα ήταν υπερβολική σε όσα είπε στην Εύα, όπως και η Εύα είναι υπερβολική που κατηγορεί για όλα τον εαυτό της. Όμως κατά τη γνώμη μου αυτές οι αντιδράσεις δικαιολογούνται, γιατί η αγωνία τους δεν τις άφηνε να σκεφτούν ψύχραιμα... Σίγουρα και οι δύο θέλουν το καλό της Μαρίλιας. Επίσης είναι γεγονός ότι η Εύα μπορεί να μη φταίει για όλα, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση έκανε λάθος. Αυτό άλλωστε το ήξερε και η ίδια και γι’ αυτό δεν είχε πει τίποτα σε κανέναν εκτός από το Λευτέρη. Αυτό που μου έκανε μάλλον αρνητική εντύπωση ήταν η αντίδραση του Νικόλα, σε αντίθεση με τη Δάφνη που ήταν πιο ψύχραιμη. Πάντως μου αρέσει πολύ που βλέπω το Λευτέρη να στηρίζει την Εύα...

Αν και η Πολυχρονίδη ήταν πολύ καλή, τη Νταίζη δεν τη λυπήθηκα... Τη βαρέθηκα... Η Αντιγόνη προσπαθεί να το παίξει καλή μάνα ή είναι ιδέα μου;

Εξαιρετική η σκηνή Πέτρου – Αμαλίας... oscar

Πολύ καλές και οι σκηνές Λουκά – Εριέττας – Στέφανου και Εριέττας – Στέφανου... Η Έρη έχει δίκιο, κινδυνεύουν, αλλά όχι από τον άγνωστο...

Μου άρεσαν πολύ και οι σκηνές Νόρας – Λουκά, όπως και η ανησυχία του Λουκά για τη Νόρα και την μπέμπα, όταν συνειδητοποίησε ότι μπορεί να κινδυνεύουν από τον άγνωστο. Βέβαια δεν πρόλαβαν να ασχοληθούν και πολύ με τα δικά τους, γιατί τους έπεσαν πάλι όλα μαζεμένα. Τη μπέμπα φυσικά δεν την είδαμε, αλλά δεν περίμενα και να τη δω...

Αυτό με τις παρεξηγήσεις Λουκά – Νικόλα και τις χαζές ερωτήσεις της Δάφνης, μετά τη δέκατη φορά που το βλέπεις αρχίζει να γίνεται λίγο βαρετό...

Ο Ευκλείδης γιατί έφυγε; Δε γίνεται να ξαναγυρίσει και να φύγει η Στέλλα;

Η Αντιγόνη κατάλαβε ή δεν κατάλαβε ποιος είναι ο άγνωστος; Μάλλον το πρώτο, αλλά για άνθρωπος που μόλις συνειδητοποίησε ότι ζει κάποιος που τον θεωρούσε πεθαμένο, ήταν πολύ ψύχραιμη...

Προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω, αλλά δεν... Αν η Εριέττα και ο Στέφανος ήθελαν να πεθάνει ο Ρούσσος, γιατί να καλέσουν ασθενοφόρο για ξεκάρφωμα; Θα μπορούσαν απλά να φύγουν, δεν θα τους έβλεπε κανείς και θα τον έβρισκαν το πρωί...

Η Μελίτα όσο πάει και χειροτερεύει... Πάνω που είχε πει γύρω στις 10 φορές «αυτή το έκανε», κι έλεγα δε θα το πει... θυμήθηκε και την αγαπημένη της ατάκα: «η Εριέττα φταίει για όλα»! Προσπαθούσε η Αμαλία να της εξηγήσει ότι αυτό που προέχει είναι να γίνει καλά ο πατέρας της και ότι με τα υπόλοιπα θα ασχοληθούν μετά, αλλά προφανώς αυτό που την ενδιαφέρει πάνω απ’ όλα δεν είναι ο πατέρας της... Είναι να βρει τρόπο να αποδείξει τη θεωρία της, ότι δηλαδή για όλα φταίει η Εριέττα...

Στα προσεχώς και στο sneak preview, η Μελίτα αλλάζει την κατάθεση της... Fskl Και απ’ ότι είδα συναντιέται και με την Εριέττα... Άντε να δούμε...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:00 pm

Clarabelle έγραψε:

Τίποτα δεν προχώρησε
Τι παραπάνω μάθαμε;
Υπήρχε περίπτωση
Σε τι προχωρήσαμε;
Ολα σέρνονταν
Κατανοητο αλλα...
Εστω οτι δεν ηταν πρεμιερα...
Στο ενα επεισοδιο ο Ρουσσος παθαινει εμφραγμα...Στο αλλο δεν τον βρισκουν πεσμενο στο πατωμα αλλα ειναι υγιης στο σπιτι του;;;
Στο ενα επεισοδιο η Μαριλια πιανει την Ευα και τον Θανο να φιλιουνται...Στο αλλο δεν βλεπουμε την Ευα να ψαχνει τη Μαριλια αλλα τη Μαριλια σπιτι να ζηταει συγγνωμη που τη παρεξηγησε;;;
Στο ενα επεισοδιο η Νταιζη πιανει τον Χρηστο...Στο αλλο δεν θα τα παρει μαζι του αλλα θα τους δουμε αγκαλια να λενε περασμενα ξεχασμενα;;;;
Ειναι η φυσικη συνεχεια...Αυτα επρεπε να γινουν...Ειδαμε τα γεγονοτα και τις αντιδρασεις των ηρωων...
Βεβαια δεν ειμαι απολυτη...Ισως κατι μου διαφευγει...Τι θα μπορουσαμε να δουμε;;;;;Πως δεν θα σερνοταν το επεισοδιο;;;;

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dm10811 στις Δευ Οκτ 03, 2011 10:01 pm, 1 φορά
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:01 pm

Clarabelle έγραψε:
gxnel έγραψε:συγνωμη που επεμβαινω....και δεν ξερω και αν μπορει να θεωρηθει off-topic....

Neutral

Τίποτα δεν προχώρησε
Τι παραπάνω μάθαμε;
Υπήρχε περίπτωση
Σε τι προχωρήσαμε;
Ολα σέρνονταν

για αυτο και λεω οτι το θεωρω σαν φυσικη συνεχεια των προηγουμενων επεισοδιων....ισως αν υπηρχε τηλεταινια αυτα που λες να ειχαν λυθει εκει και να προχωρουσε η πλοκη παραπανω....αλλα δεν νομιζω με τα τωρινα δεδομενα να μας εδειχναν π.χ το Ρουσσο υγιη και ντουρο και απλα να μας εδειχναν σε flashback...οτι να μωρε περασε και ενα εμφραγμα και η Μελιτα εσκουζε(που οσο αφορα τη Μελιτα το flashback θα ηταν σωτηριο Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 2 621900)
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:06 pm

Καλη αρχη λοιπον!!!!!!! και καλη ( αν και χλωμο το βλεπω) συνεχεια να εχουμε κοριτσαρες! Δεν ξερετε ποσο μου ελειψαν οι σχολιασμοι σας!!! Το επεισοδιο οπως το περιμενα, δεν ειχε κατι που να μου κερδισει το ενδιαφερον βαρετες σκηνες, τα ιδια και τα ιδια! Ευτυχως ειχαμε και δυο σκηνες που ηταν η εξαιρεση σε ολο αυτο το αθλιο επεισοδιο! Η σκηνη της Ευας με τον Λευτερη και η σκηνη της Θεας Αμαλιας στην εντατικη! Απλα ΡΕΣΙΤΑΛ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ!!!! Επειδη ομως ειμαι στις καλες μου θα το ψηφισω μετριο και οχι ασχημο, αλλωστε ηταν μονο η πρεμιερα εχουμε ακομα να δουμε................................ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!!!!!!!!!! sm sm sm
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:09 pm

Το θέμα είναι οτι ολόκληρο το καλοκαίρι μας βομβάρδιζαν με δημοσιεύματα που μιλούσαν για καταιγιστικές εξελίξεις και γρήγορα ρυθμό κι εγώ είδα μια απ τα ίδια. Τόσο απλά.
Υποθέτω οτι θα φάμε καμιά βδομάδα αναχαράζοντας τα ίδια και τα ίδια πριν πάμε παρακάτω
Ίσως πάλι να φταίει οτι έχουν κάψει τα πάντα
Όλα τα ξέρουμε κι όλα τα πρόδωσαν
Προς το παρόν λοιπόν ανιαρό το αποτέλεσμα

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:13 pm

Clarabelle έγραψε:
Το θέμα είναι οτι ολόκληρο το καλοκαίρι μας βομβάρδιζαν με δημοσιεύματα που μιλούσαν για καταιγιστικές εξελίξεις και γρήγορα ρυθμό κι εγώ είδα μια απ τα ίδια. Τόσο απλά.
Υποθέτω οτι θα φάμε καμιά βδομάδα αναχαράζοντας τα ίδια και τα ίδια πριν πάμε παρακάτω
Η αληθεια ειναι οτι ηδη εχουμε μαθει παρα πολλα για τις εξελιξεις...Αλλα αυτο ηταν στο χερι μας...Δε μπορει να παμε να διαβαζουμε τι θα γινει παρακατω και μετα να λεμε τα προδωσαν ολα και το αποτελεσμα ειναι ανιαρο!!!!!
Οσο για τον ρυθμο προσωπικα εχω αλλη αποψη αλλα αυτο μαλλον δεν ειναι και πολυ ενδιαφερον...Παντως οπως ηταν απο τον πρωτο κυκλο ο ρυθμος ειναι ακομα...Γινονται καποια πραγματα και μετα τα μαθαινουν ολοι και βλεπουμε αντιδρασεις...Αυτο ειχα καταλαβει εγω τελος παντων...Αλλα παντα υπαρχει η πιθανοτητα να κανω λαθος...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:27 pm

Σίγουρα φταίει το ότι ξέρουμε ήδη, από τα δημοσιεύματα και από τις περιλήψεις, τι ακριβώς θα δούμε σε κάθε επεισόδιο. Οπότε το στοιχείο της έκπληξης παύει να υφίσταται. Θα προτιμούσα να μην ήξερα τίποτε, αλλά η περιέργεια δεν μ'αφήνει να μην διαβάζω όσα μας αποκαλύπτουν....
Από την άλλη, ένα επεισόδιο , και ιδίως το πρώτο επεισόδιο μετά από τόσους μήνες αποχής, δεν μπορεί παρά να έχει σκοπό να μας ξαναεισάγει στην πλοκή,
συνδέοντας τα προηγούμενα με την φυσική τους συνέχεια. Προσωπικά δεν μου αρέσει να τρέχουν σαν δαιμονισμένοι, όπως γίνεται με τις περισσότερες ταινίες που γυρίζονται σήμερα. Μου αρέσουν περισσότερο οι λογικοί ρυθμοί των κλασσικών ταινιών, που σου δίνουν το περιθώριο ν'αναπνεύσεις χωρις να σε πνίγουν. Από αυτή τη σκοπιά και μόνο, βρήκα οτι το σημερινό είχε σωστούς ρυθμούς, και δεν σε έκανε να βαρεθείς, παρ'όλο που περιωρίστηκε στο να μας ξαναβάλει στο κλίμα, από κεί που μας είχε αφήσει.... Και το πέτυχε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:44 pm

"Wellcome back, που πήγατε διακοπές;"

"Καλάβρυτα"

Θεωρείται χειμερινός προορισμός, αλλά και το καλοκαίρι έχουν τη χάρη τους, Μπορείς να χαρείς τη δροσιά του βουνού. Ιδανική τοποθεσία για τους λάτρεις της ορειβασίας καθώς έχουν την ευκαιρία να να περιηγηθούν στο Χελμό και να δουν τη Στύγα. Ξέρετε, τη γνωστή με τα κατακόρυφα νερα, την πύλη για τον κάτω κόσμο.... Ο Πέτρος πάντως μια χαρά τη βρήκε, τώρα αν κολύμπησε τελικά δεν ξέρω πάντως τον πήραν σηκωτό! Η Αμαλία κλαίει στο προσκεφάλι του ή για την ακρίβεια εκφράζει σκέψει του τύπου "αν παιθάνεις θα σε σκοτώσω", όπως και να'χει μοναδική! : respect : Η Μελίτα παριστάνει το Ντόμπι το ξωτικό- sfyr - και η "Εριέττα φταεί για όλα"... Απορία, πως μπορείς να προκαλέσεις εσκεμένα έμφραγμα σε κάποιον;

"Νότια Αφρική"

Στην δική μας περίπτωση, ο συγκεκριμένος προορισμός έχει να κάνει κυρίως με την δουλειά... Αδαμαντορυχεία.. Και το ρίξανε το κορίτσι... Θα το παραδεχτό παιδιά, δεν παρακολούθησα τους διαλόγους... Αντελήφθειν όμως τόσο το Χρήστο όσο και την Νταίζη να προσπερνούν μια απορημένη Αντιγόνη, που ανάθεμα κι αν κατάλαβε τι έγινε...( Είδες τη γλύκα, να ρωτάς και να μην σου λένε!!) Χωρίς λόγια η ιστορία θα μπορούσε να είναι για ένα ζευγάρι εφήβων που χώρισε και η δόλια μάνα προσπαθεί να βγάλει άκρη... Πραγματικά η σκηνή με την Νταίζη να διώχνει την Αντιγόνη, μου θύμησε σκηνές από εφηβεία!!! Με τράβηξε η Πολυχρονίση, αλλά για τα διαμάντια ρε γμτ, δεν μου βγαίνεις το δάκρυ...!

"Σαν Φρανσίσκο"

Για εκεί ξεκίνησαν να πάνε τα παιδιά, στην πορεία όμως η Μελίτα άλλαξε γνώμη και τους κατέβασε στο Αλκατράζ! Την Εριέττα, που ως γνωστόν φταίει για όλα, δεν την βλέπω πολύ καλά.. Η Μελίτα αποφάσισε να εκδικηθεί το έμφραγμα του πατέρα της και στέλνει κόσμο στη φυλακή! imarton Μας έπεισε! Η Εριέττα με το Στέφανο βγήκαν στη γύρα να ενημερώσουν και να ανακαλύψουν την ταυτότητα του άγνωστου άντρα! Να ρωτήσω, ξέρουμε όλοι την απάντηση της Αντιγόνης έτσι;

"Λιβύη"

Πριν φύγει ο Καντάφι, πριν περικυκλώσουν οι αντικαθεστωτικοί την τρίπολη, πριν καν υποψιαστεί ο Λίβυος ηγέτης πως τρίζει η χρύση του καρέκλα, κάποιος άλλος πήγε για διακοπές στο Αφρικανικό κράτος. Όχι, όχι ο γνωστός γκαντέμης, αλλά η Εύα! Ναι ΚΑΙ για τον πόλεμο στην Λιβύη φταίει η Εύα! Δεν λέω μάπα το σχέδιο, από την αρχή το έκραξα αλλά η τελευταία κουβέντα της Αγγέλας ήταν πολύ βαριά, τι θα πει να μην γυρίσεις να δεν φέρεις τη Μαρίλια πίσω; Αμ ο άλλος ο δόλιος ο Λευτέρης, αυτός τι φταίει καλέ, μόνο το εισητήριο της έβγαλε... Και ο Νικόλας φωνή, ένας ένας βρε παιδιά, δεν βαρεθήκατε... Να τη βρούνε πρώτα και της τα ψέλνεται μετά...

"Μονεμβασιά"

Οικογενειακά, με την γιαγιά και τον παππού... Να κάνεις τα μπάνια σου, άντε και καμιά εκδρομή... Η Νόρα να δει τον μπαμπά της που της έλειψε ακόμα δεν έφυγε -γιατί τον διώξατεεεε;- και ο Λουκάς να προπονηθεί για τα ραπανάκια, γιατί όπως την βλέπω τη δουλειά πάλι κτήμα θα ονειρεύεται! Τρέχουμε γιατί έπαθε έμφραγμα ο Ρούσσος, γιατί η Μαρίλια είναι έγκυος και που είσαι ακόμα... Πολύ γλυκιά η σκηνούλα τους, όμως! Ο αστυνόμος πήγε να ευχηθεί απλώς ή σκοπός της επίσκεψης ήταν να ενημερώσει για την επιστροφή του;

"Eden beach"

Αφραγκιές και το κύμα σκάει στα πόδια τους... Που να πάνε; Άντε να πάρουνς κανένα τηλέφωνο -πάντα χαλασμένο!- και να πεταχτούν μέχρι του Λευτέρη να τα ψάλουν στην Εύα! Κατα τ'άλλα ησυχία!

"Λίγο από δω, λίγο από κει και λίγο παραπέρα!"

Πολύ flashback έπεσε σήμερα βρε παιδιά, τι κακό είναι αυτό με τις πρεμιέρες; Και να πεις ότι είδαμε κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί, να πω εντάξει, αλλά αυτά τα ξέραμε...
Για πρεμιέρα δεν είπε και πολλά, θα μπορούσε να είχε τελειώσει ο τρίτος κύκλος την Παρασκευή... Περισσότερο ενθουσιάστηκα όταν είδα το τόπικ παρά όταν άρχισε το επεισόδιο, το γεγονός επίσης πως είχα σκεφτεί τι θα γράψω πολύ πριν πεχτεί το επεισόδιο, δείχνει πως μάλλον κάποια πράγματα έχουν γίνει προβλέψημα πια, ή ίσως να φταίνε τα δημοσιέυματα και οι περιλήψεις, όπως και να'χει χαίρομαι που επιστρέψαμε, καλή ημι-σεζόν μας εύχομαι!!!
Θα το ψηφίζω "Μέτριο". λόγω της ημέρας!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:50 pm

JESSIE έγραψε:
Σίγουρα φταίει το ότι ξέρουμε ήδη, από τα δημοσιεύματα και από τις περιλήψεις, τι ακριβώς θα δούμε σε κάθε επεισόδιο. Οπότε το στοιχείο της έκπληξης παύει να υφίσταται. Θα προτιμούσα να μην ήξερα τίποτε, αλλά η περιέργεια δεν μ'αφήνει να μην διαβάζω όσα μας αποκαλύπτουν....
Από την άλλη, ένα επεισόδιο , και ιδίως το πρώτο επεισόδιο μετά από τόσους μήνες αποχής, δεν μπορεί παρά να έχει σκοπό να μας ξαναεισάγει στην πλοκή,
συνδέοντας τα προηγούμενα με την φυσική τους συνέχεια. Προσωπικά δεν μου αρέσει να τρέχουν σαν δαιμονισμένοι, όπως γίνεται με τις περισσότερες ταινίες που γυρίζονται σήμερα. Μου αρέσουν περισσότερο οι λογικοί ρυθμοί των κλασσικών ταινιών, που σου δίνουν το περιθώριο ν'αναπνεύσεις χωρις να σε πνίγουν. Από αυτή τη σκοπιά και μόνο, βρήκα οτι το σημερινό είχε σωστούς ρυθμούς, και δεν σε έκανε να βαρεθείς, παρ'όλο που περιωρίστηκε στο να μας ξαναβάλει στο κλίμα, από κεί που μας είχε αφήσει.... Και το πέτυχε!
Για ακομα μια φορα : respect : : respect :
Δεν εχω τι αλλο να πω!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 10:59 pm

Να 'μαι κι εγώ!!!! faint

Μόλις κατάφερα να συνέλθω από το δράμα της Νταίζης μας! Έλιωσα!! Χρόνια είχα να κλάψω έτσι! Τη λυπήθηκε η ψυχή μου!! Πώς είναι να σκοτώνει κάποιος τα αισθήματα σου μάνα; Πώς θες να είναι κυρά μου; Άντε ρώτα μια έγκυο να σου πει πώς είναι όταν κινδυνεύει το παιδί της! Έτσι, για να πάρεις μια ιδέα.. Βιολογικό αγγούρι Βιολογική μάνα είσαι κι εσύ κάτι μπορεί να πιάσεις...

Συνέρχομαι από το δράμα λοιπόν και πλέον είμαι σίγουρη! Αυτή! Αυτή έκανε κάτι! Αυτή! Αυτή έκανε κάτι και δεν βρέχει στο Άργος!!! lol!

Και συνεχίζω: ειλικρινά αηδίασα με τη συμπεριφορά της Αγγέλας προς την Εύα!! Δεν με νοιάζει αν είχε δίκιο και πόσο. Τη βρίσκω επιεικώς απαράδεκτη!

Το σκηνικό με Νικόλα και Λουκά σε σύγχυση και παρεξήγηση... καλύτερα να μην το σχολιάσω καν... είμαι και στις καλές μου!!!

Η Αμαλία πήρε το επεισόδιο στις πλάτες της και του έδωσε μια νότα πρεμιέρας... : respect :

Η Αντιγονάρα κλασσική και σε φόρμα τη βρήκα... Thumbs up

Το Αστέρι σχεδόν το είχα ξεχάσει αλλά δυστυχώς επανήλθε στη μνήμη μου...

Από Λουκά και Νόρα περιμένω περισσότερα στη συνέχεια...

Κατά τα άλλα τα ίδια... σαν να μην πέρασε μια μέρα όπως είπατε και πιο πάνω...

Α! Και φυσικά ο Χρηστάρας φοβερός. Είδα και πρόσφατα το χορό που είχε ρίξει στον β κύκλο σε μια ταβέρνα που είχε πάει με την Αμαλία.... όλα τα λεφτά!!! : respect : : respect : : respect :

Αυτά εν ολίγοις... Εύχομαι καλή σεζόν, καλή υπομονή και καλά κρασιά!!!! lmao lmao lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 11:14 pm

Clarabelle έγραψε:
συμφωνω απολυτα , θεωρω μετριο το επεισοδιο, δεν με εντυπωσιασε, αλλα ουτως η αλλως πλεον το εχω συνηθιοσει, επομενως αρκουμαι σε μεμονωμενες σκηνες, η αγγελα πολυ σκληρα φερθηκε στην ευα οσο και αν αγωνια για τη μαριλια, οσο θυμα υπηρξε η ιδια με τον κυριακο, τοσο υπηρξε η ευα απο εφηβη...και ξεροντας το τι εχει περασει η ευα, ηταν εντελως λαθος το να της φερθει ετσι... Mmm Mmm λουκας και νορα απλα γλυκουληδες, τα <<αστειακια>>λουκα νικολα τετριμμενα, η νταιζη απλα αηδια, η αμαλια υπεροχη η κυρια πεφανη, ξεχωρισε απο ολο το επεισοδιο νομιζω, αυτα τιποτα αλλο...
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 11:17 pm

Θα εναι ομμορφες κι <αναλαφρες> οι νυχτες μου, τωρα πια..(οσο αυτο κρατησει)..Σας ευχαριστω.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 11:26 pm

Καλά ε.... συγκλουνιήsh'κα!!! (με προφορά Αμαλίας- παρά πέντε παρακαλώ!) sisi

Καλώς σας βρίσκω, καλή σαιζόν, καλό χειμώνα, καλή χρεωκοπία και κυρίως, καλά κρασά και κόκκινα...

Όντως, σαν μην πέρασε μια μέρα.
Όντως, υπέβοσκε ένας ελαφρύς εκνευρισμός, σαν χινοπωριάτικο αεράκι....
Όντως, έριξα γέλιο με τα καντάρια!

Τι να κάνω χρυσή μου, εδώ πια γελάω (υστερικά) όταν κάθε βδομάδα ανακοινώνουν χρεωκοπία ελεγχόμενη, ανεξέλεγκτη, συντεταταγμένη, ασύντακτη, επιστροφή στη δραχμή, εισαγωγή του ρουβλίου και μίξη με γιουάν συν υποτίμηση 120% και ψωμί με το δελτίο.....
Με τη μπαρούφα δεν θα γελάσω?!!?!?!?

Από την κατσαρή ηλίθια τι να σχολιάσω? Πόσες φορές πια να πω ότι θέλει ΚΑΙ χάπια ΚΑΙ ηλεκτροσόκ, και πάλι ελπίδες δεν έχω? imarton
Την τραγουδιάρα από πού να τη λυπηθώ? Δεν έχω και καμιά διάθεση να ταυτιστώ με την ψυχοσύνθεσή της για να τη νιώσω... (πάλι βλακεία είπα. Συγγνώμη. Η ψυχο-σύνθεση, απαιτεί Ψυχή...) Angel
Ο Λουκάς με τον Νικόλα ούτε φέτος θα συνεννοηθούν. Τ' είχες Γιάννη μ', τ' είχα πάντα.... pff
Η περίπτωση Στέφανου και Εριέττας είναι το κλασσικό και κερατάς και δαρμένος. Δεν φτάνει που έφεξε και τονε μαζέψανε (είχαν αφήσει και τη μακαρονάδα στη μέση από την πρεμούρα, θυμάμαι εγώ...) θα τους χαντακώσουνε κι από πάνω. wall
Παραδέχομαι την Αντιγόνη (κλασικό επίσης) και πάντα δυνατές οι σκηνές μάνας-γιού, εύγε.
Παραδέχομαι και Αμαλία σαφέστατα, που και μες στον πόνο της και με το μυαλό της -λογικό κι επόμενο- να πηγαίνει στο κακό και να υποψιάζεται, μένει όμως εκεί. Υποψιάζεται. Κρατάει πισινή. Και πάνω απ' όλα βάζει τον άνθρωπο της, να γίνει καλά. Αλί απ' το σπλάχνο της....
Η Αγγέλα αντιθέτως απαράδεκτη. Το 'χασε. Ναι κυρά μου, δίκιο έχεις, το σχέδιο ήταν και αφελές και ηλίθιο, αλλά μέτρα και λίγο την υστερία και τα λόγια σου... στο παιδί σου μιλάς, που πήγε να σώσει το δικό του παιδί. Βλακωδώς ναι, αλλά όχι και μη ξαναγυρίσεις στο σπίτι.... και το μωρό της? Θα το βυζάξεις εσύ???
Για το χαρακτήρα και τη συμπεριφορά της Μαριλούς δεν έχω και την καλύτερη γνώμη καιρό τώρα, και με την καταπληκτική της "απόφαση" να κρατήσει το παιδί αποκτώ αμφιβολίες και για τις νοητικές της δυνατότητες.... Οκ, δεν ήταν και λίγο αυτό που είδε, αλλά το μυαλό το 'χουμε να το χρησιμοποιούμε.... λέμε τώρα....
Όσο για την Εύα... περαστικά και καλό κουράγιο.

Αυτά....

Και από ένα oscar στις γνωστές και αγαπημένες, που πολύ χαίρομαι που "ξαναβλέπω" Cool

ΥΓ Καλά κουράγια συντρόφισσες....
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από lizzie Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 11:35 pm

Η Αγγελα ωραια της φωναζε της Ευας και την απειλουσε να μην ξαναπατησει το ποδι της στο σπιτι αν δεν βρει τη Μαριλια.
Αφηνοντας ασχολιαστο το γεγονος οτι η Ευα εχει κι αλλο ενα παιδι σ' αυτο το σπιτι, να θυμηθω ποια γιαγια δεν εφερε ενα αλλο παιδι στη μανα του γιατι της το αρπαξανε μεσα απ' τα χερια της?(βλ απαγωγη Αγγελου). Φυσικα δεν ειχε καμια προθεση να το χασει αλλα το αποτελεσμα ήταν οτι το εχασε ωστοσο δεν θυμαμαι την Ευα να της λεει το παραμικρο.
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 11:43 pm

Συγγνωμη ρε παιδια...αλλα ειπε η Αγγελα στην Ευα μη τυχον και παρεις τον Αγγελο φευγοντας;;;;;Αν ηθελε η Ευα ας τον επαιρνε...Βεβαια δεν εκρινε σκοπιμο να ταραξει το παιδακι και να το σερνει νυχτιατικο για να βρει τη Μαριλια αλλα ελεος!!!!Δεν τον κραταει και ομηρο η Αγγελα τον Αγγελο!!!!Οποτε γουσταρει η Ευα παει και τον παιρνει!!!!Οχι τιποτα αλλο για να μην καυχιεται η Αγγελα και για αλλο παιδι...Κριμα θα ειναι...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 03, 2011 11:46 pm

lizzie έγραψε:Η Αγγελα ωραια της φωναζε της Ευας και την απειλουσε να μην ξαναπατησει το ποδι της στο σπιτι αν δεν βρει τη Μαριλια.
Αφηνοντας ασχολιαστο το γεγονος οτι η Ευα εχει κι αλλο ενα παιδι σ' αυτο το σπιτι, να θυμηθω ποια γιαγια δεν εφερε ενα αλλο παιδι στη μανα του γιατι της το αρπαξανε μεσα απ' τα χερια της?(βλ απαγωγη Αγγελου). Φυσικα δεν ειχε καμια προθεση να το χασει αλλα το αποτελεσμα ήταν οτι το εχασε ωστοσο δεν θυμαμαι την Ευα να της λεει το παραμικρο.

Η Εύα δεν μαστιγώνει μόνο μαστιγώνεται
Αυτό πια έγινε ξεκάθαρο
Εκείνη όταν η Αγγέλα έχασε το παιδί της την παρηγορούσε δεν της ζητούσε καν ευθύνες και ας σημειώσουμε οτι ο Άγγελος ήταν ένα βρέφος στη φύλαξή της
Η Αγγέλα αντίθετα μαστίγωνε για τη Μαρίλια που είναι ενήλικη να επισημάνω
Σήμερα ομολογώ οτι τη σιχάθηκα εντελώς
Ποτέ δεν την θεωρούσα καλή μάνα κάθε άλλο αλλά το σημερινό ήταν το κερασάκι στην τούρτα

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης