Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap32%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 32% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap40%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 40% 
[ 35 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 87

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 12:02 am

Γενικό προσκλητήριο εδώ (λείπουν ακόμα κάποιοι, για να δούμε...)κι αυτό μάλλον είναι και το κορυφαίο συμβάν της βραδιάς (συν το ότι, όπως πληροφορήθηκα στο θρίλερ των 8, οι μισθοί στην καλύτερη θα εξομοιωθούν με αυτούς του Πακιστάν).
Χάρηκα όμως πολύ που διάβασα πάλι τους σχολιασμούς σας.
Το επεισόδιο το ψήφισα καλό. Είχε ρυθμό και συνέχεια. Εξάλλου τα γυρίσματα δεν σταμάτησαν ποτέ. Όσο για τό ότι διανύουμε περίοδο ισχνών αγελάδων το ξέραμε ήδη. Την κατάσταση σώζουν όμως οι ηθοποιοί (οι περισσότεροι τουλάχιστον).
Στέφανος μια ομορφιά όπως πάντα, Στέφανος-Έρη επίσης, μου είχαν λείψει. Γλύκα-ζεστασιά-φυσικότητα-χημεία. Το ίδιο ισχύει και για Νόρα-Λουκά.
Άλλη ομορφιά η Εύα. Μου άρεσε πολύ. Δεν την αδικώ που κατηγόρησε πάλι τον εαυτό της. Από τη στιγμή που ένιωσε πραγματικά μάνα της Μαρίλιας δεν μπορεί να ξεχάσει το πώς της φέρθηκε στο παρελθόν. Μου αρέσει που ΕΚΕΙΝΗ δεν δίνει ελαφρυντικά στον εαυτό της. Η Αγγέλα όμως ήταν απαράδεκτη. Ειδικά το "μην γυρίσεις σπίτι χωρίς το παιδί" ήταν για μπούφλες, δεν μπορώ να καλλωπίσω τη φράση περισσότερο.
Νομίζω πως στην κριτική που κάνουμε στο ανορθόδοξο οπωσδήποτε σχέδιο της Εύας ξεχνάμε κάτι: η Αγγέλα είναι μια συμβατική μητέρα, η Εύα είναι αντίθετα αντισυμβατική.Έτσι είναι ο χαρακτήρας της. Αντισυμβατική ήταν και στις ερωτικές της σχέσεις. Όταν η Μαρίλια το καταλάβει αυτό, τότε θα εκτιμήσει και τη μητέρα της και θα πάψει να τη συγκρίνει με την Αγγέλα. Δεν είναι μικροαστή μάνα η Εύα κι ως εκ τούτου οι αντιδράσεις της ξεφεύγουν από το συνηθισμένο.
Το δράμα της Νταίζης μια φρικίαση μου την προκάλεσε. Τέτοιος κόπος, τόσος ιδρώτας, τόσοι εκβιασμοί και πάνω που σούφρωσε ένα ποσό ανάλογο με το κατοχικό δάνειο στους Γερμανούς να έρθει ο άντρας της ζωής της που, ειρήσθω εν παρόδω, την περίμενε στην ουρά να ξεμπερδέψει με μισή ντουζίνα άλλους άντρες που δεν ηταν της ζωής της, και να τολμήσει να κάνει μια έξυπνη κίνηση;;; Πόσα να αντέξει το δόλιο το ημιορφανό; Σπάραξα. Το ότι και να τη δω φλαμπέ μάλλον θα χασμουρηθώ σημαίνει ότι είμαι αναίσθητη, γιατρέ μου;
Άκυρο νούμερο 1: Γιατί μεταλλάχθηκε η Αντιγόνη;;; affraid Αν συνεχίσει έτσι αύριο θα ταϊζει τη Νταίζη στο κρεββάτι φαρίν-λακτέ! Πειράζει που εγώ την προτιμούσα χίλιες φορες να ατακάρει βιτριολικά;
Άκυρο νούμερο 2: από πού κι ως πού πήγε ο αστυνόμος να εκφράσει τη λύπη του στη Μελίτα για το έμφραγμα του Ρούσσου, με τον οποίο δεν είχε καμιά απολύτως σχέση;
Φυσιολογικό ήταν που επισκέφθηκε τη Νόρα στο μαιευτήριο, αυτό μάλιστα! Ευχάριστο επίσης που επέστρεψε στη θέση του και που ο ρόλος του θα είναι και στα επόμενα επεισόδια καίριος.
Δύο τα άκυρα, δύο και τα κωμικά: η συνεννόηση κουνουπίδι μεταξύ Νικόλα και Λουκά, αν και δεν ήταν κάτι καινούργιο ήταν καλογραμμένη και καλοπαιγμένη. Μου άρεσε και γέλασα.
Το κλου όμως της βραδιάς το είπε η Αμαλία στη Μελίτα: "πήγαινε στο σπίτι, στη μικρή"!!! lmao lmao Ποια μικρή, καλέ; Εδώ ούτε την εξώπορτα δε σηκώθηκε να ανοίξει. Κατανοητόν. Την έχει φάει η κούραση τη βιοπαλαίστρια.
Ρούσσος: συμφωνώ απόλυτα με το σχετικό σχόλιο της jessie.
Αμαλία: μεστή, με τέλεια εξισορρόπηση του δραματικού στοιχείου με το κωμικό, εξαιρετική με μια κουβέντα.
Καλή μας (ημι)σεζόν!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 12:09 am

roria έγραψε:Γενικό προσκλητήριο εδώ (λείπουν ακόμα κάποιοι, για να δούμε...)κι αυτό μάλλον είναι και το κορυφαίο συμβάν της βραδιάς (συν το ότι, όπως πληροφορήθηκα στο θρίλερ των 8, οι μισθοί στην καλύτερη θα εξομοιωθούν με αυτούς του Πακιστάν).
Χάρηκα όμως πολύ που διάβασα πάλι τους σχολιασμούς σας.
Το επεισόδιο το ψήφισα καλό. Είχε ρυθμό και συνέχεια. Εξάλλου τα γυρίσματα δεν σταμάτησαν ποτέ. Όσο για τό ότι διανύουμε περίοδο ισχνών αγελάδων το ξέραμε ήδη. Την κατάσταση σώζουν όμως οι ηθοποιοί (οι περισσότεροι τουλάχιστον).
Στέφανος μια ομορφιά όπως πάντα, Στέφανος-Έρη επίσης, μου είχαν λείψει. Γλύκα-ζεστασιά-φυσικότητα-χημεία. Το ίδιο ισχύει και για Νόρα-Λουκά.
Άλλη ομορφιά η Εύα. Μου άρεσε πολύ. Δεν την αδικώ που κατηγόρησε πάλι τον εαυτό της. Από τη στιγμή που ένιωσε πραγματικά μάνα της Μαρίλιας δεν μπορεί να ξεχάσει το πώς της φέρθηκε στο παρελθόν. Μου αρέσει που ΕΚΕΙΝΗ δεν δίνει ελαφρυντικά στον εαυτό της. Η Αγγέλα όμως ήταν απαράδεκτη. Ειδικά το "μην γυρίσεις σπίτι χωρίς το παιδί" ήταν για μπούφλες, δεν μπορώ να καλλωπίσω τη φράση περισσότερο.
Νομίζω πως στην κριτική που κάνουμε στο ανορθόδοξο οπωσδήποτε σχέδιο της Εύας ξεχνάμε κάτι: η Αγγέλα είναι μια συμβατική μητέρα, η Εύα είναι αντίθετα αντισυμβατική.Έτσι είναι ο χαρακτήρας της. Αντισυμβατική ήταν και στις ερωτικές της σχέσεις. Όταν η Μαρίλια το καταλάβει αυτό, τότε θα εκτιμήσει και τη μητέρα της και θα πάψει να τη συγκρίνει με την Αγγέλα. Δεν είναι μικροαστή μάνα η Εύα κι ως εκ τούτου οι αντιδράσεις της ξεφεύγουν από το συνηθισμένο.
Το δράμα της Νταίζης μια φρικίαση μου την προκάλεσε. Τέτοιος κόπος, τόσος ιδρώτας, τόσοι εκβιασμοί και πάνω που σούφρωσε ένα ποσό ανάλογο με το κατοχικό δάνειο στους Γερμανούς να έρθει ο άντρας της ζωής της που, ειρήσθω εν παρόδω, την περίμενε στην ουρά να ξεμπερδέψει με μισή ντουζίνα άλλους άντρες που δεν ηταν της ζωής της, και να τολμήσει να κάνει μια έξυπνη κίνηση;;; Πόσα να αντέξει το δόλιο το ημιορφανό; Σπάραξα. Το ότι και να τη δω φλαμπέ μάλλον θα χασμουρηθώ σημαίνει ότι είμαι αναίσθητη, γιατρέ μου;
Άκυρο νούμερο 1: Γιατί μεταλλάχθηκε η Αντιγόνη;;; affraid Αν συνεχίσει έτσι αύριο θα ταϊζει τη Νταίζη στο κρεββάτι φαρίν-λακτέ! Πειράζει που εγώ την προτιμούσα χίλιες φορες να ατακάρει βιτριολικά;
Άκυρο νούμερο 2: από πού κι ως πού πήγε ο αστυνόμος να εκφράσει τη λύπη του στη Μελίτα για το έμφραγμα του Ρούσσου, με τον οποίο δεν είχε καμιά απολύτως σχέση;
Φυσιολογικό ήταν που επισκέφθηκε τη Νόρα στο μαιευτήριο, αυτό μάλιστα! Ευχάριστο επίσης που επέστρεψε στη θέση του και που ο ρόλος του θα είναι και στα επόμενα επεισόδια καίριος.
Δύο τα άκυρα, δύο και τα κωμικά: η συνεννόηση κουνουπίδι μεταξύ Νικόλα και Λουκά, αν και δεν ήταν κάτι καινούργιο ήταν καλογραμμένη και καλοπαιγμένη. Μου άρεσε και γέλασα.
Το κλου όμως της βραδιάς το είπε η Αμαλία στη Μελίτα: "πήγαινε στο σπίτι, στη μικρή"!!! lmao lmao Ποια μικρή, καλέ; Εδώ ούτε την εξώπορτα δε σηκώθηκε να ανοίξει. Κατανοητόν. Την έχει φάει η κούραση τη βιοπαλαίστρια.
Ρούσσος: συμφωνώ απόλυτα με το σχετικό σχόλιο της jessie.
Αμαλία: μεστή, με τέλεια εξισορρόπηση του δραματικού στοιχείου με το κωμικό, εξαιρετική με μια κουβέντα.
Καλή μας (ημι)σεζόν!

roria μου πολυ ωραιος σχολιασμος!!!!Συμφωνω με ολα!!!!Μονο δινω ενα ελαφρυντικο στην Αγγελα διοτι ειναι πανω στη συγχιση...Ελπιζω εν καιρω να μαλακωσει απεναντι στην Ευα...Βεβαια ουτε εμενα μου αρεσε που εδιωξε την Ευα αλλα ηταν ενα ισχυρο χαστουκι...Μ'αρεσε η αντιδραση της Ευας σε αυτη τη φραση...Ενα ανεπαισθητο καταφατικο νευμα...Για αυτον τον σχολιασμο ομως σου δινω oscar
Καλη μας σεζον με υπεροχους σχολιασμους!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 1:11 am

Επειδή το επεισόδιο μου θύμισε γλυκά απογεύματα του παρελθόντος που καθόμουν με αγωνία και χαρά να το δω, θα ψηφίσω μέτριο...
Πραγματικά το έμφραγμα του Ρούσσου το είδαμε τρεις ! φορές, και όλα καθόλου ανατρεπτικά και αγωνιώδη...

Οι ερμηνείες των Πεφάνη, Κασσανδρινού και Ξυλά πολύ καλές!
Μου είχε λείψει το Λουκανορικό ζεύγος αλλά κι αυτό μετριο ήταν στην εξέλιξη...

Πάνω από όλα όμως χάρηκα γιατί θυμήθηκα την αιτία που σας γνώρισα και τη χαρά να σας διαβάζω από δω
Πολλά φιλιά ))

Υ.Γ. Εσάς όταν σας περιγράψουν έναν άνθρωπο, μπορείτε να καταλάβετε ποιος είναι, αν δεν τον έχετε ξαναδεί (βλέπε Λουκάς) ή αν έχετε να τον δείτε χρόνια (βλέπε Αμαλία);;; ainta
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 9:11 am

λοιπον ας σχολιασω και εγω ...
κατ¨αρχην χαρηκα πολυ που ξαναρισαν οι σχολιασμοι τους περισοτερους απο τους αοποιους ασπαζομαι
εγω που λετε μετρουσα αναποδα τις ωρες μεχρι να ξεκινησει ο τεταρτος κυκλος...
μεχρι και βαρδυα αλλαξα απο τη δουλεια για να το δω live...
αποτελεσμα?
μετριο μετα απο ωριμη σκεψη
Να δεχτω πως δεν ειδαμε τη μικρη Ρεγγινα γιατι κανενα απο τα παιδια της παρεας δεν βλεπουμε πολυ...
και για να μην ειμαι αχαριστη ουτε τον Μαριο ουτε τον Αγγελο ειχαμε δει ως νεογεννητα ....
Να δεχτω πως επρεπε να δουμε το δραμα της Νταιζης γιατι στο τελευταιο επεισοδιο την ειχαμε αφησει με το οπλο στο χερι....
Να δεχτω και τον παραλογισμο της Μελιτας γιατι στεναχωρηθηκε με αυτο πυ επαθε ο πατερας της...
Να δεχτω ακομα και την υστερια της Αγγελας πανω στην απελπισια της....
Ποσα ακομα να δεχτω?
Λοιπον το δραμα της Νταιζης με αφηνει με ενα χαμογελο στα χειλη .... ετσι Νταιζακι να πονεσει λιγο....Η Αντιγονη παντως δεν με επεισε για στοργικη μανα που ανησυχει για το παιδι της.. μαλλον για ανθρωπο που ανησυχει μηπως βρεθει μπλεγμενος μου εκανε....οσο για την απορια της Νταιζης γιατι δεν τη σκοτωσε στη γεννα .... εχω την απαντηση....ποιος αλλος θα εκανε τις βρωμοδουλειες της?
για να μην ειμαι αδικη ομως οι ερμηνειες τους ηταν εξαιρετικες....
Η Ευα τωρα αυτομαστιγωθηκε και παραλληλα ειχε μια Αγγελα σε υστερια να της ριχνει αλατι στις πληγες...
Ηαντιδραση της Αγγελας υπερβολικη αλλα νομιζω πως καπως ετσι θα αντιδρουσε η καθε μανα που βλεπει το παιδι της να καταστρεφει τη ζωη του....γιατι για την Αγγελα η Μαριλια ειναι παιδι της και οχι εγγονη και νιωθει πως απετυχε σαν γονιος για δευτερη φορα....δεν ειναι σε θεση να ξεχωρισει αυτη τη στιγμη τις διαφορες αναμεσα στην ιστορια της Ευας και της Μαριλιας οπως και το να αναγνωρισει στην Ευα πως εστω και με λαθος τροπο προσπαθησε να βοηθησει....
Η αντιδραση του Νικολα υπερβολικη.....
Για τη Μελιτα τι να πω? παλια της εδινα ελαφρυντικα του τυπου ετσι τη μεγαλωσαν και τετοια .... τωρα απλα λεω πως ισως αν ειχε φαει λιγο ξυλο μικρη να εστρωνε αλλα οπως ελεγε η γιαγια μου αν δεν δειρεις μικρο κ@λο το εχασες το παιχνιδι..... για λυπηση ειναι....
Λουκας και Νορα κλασικα τα ιδια ....
Την παρασταση εκλεψε νομιζω η ΑΜΑΛΙΑ.....ΚΥΡΙΑ μεσα στον πονο της.....
αυτα απο μενα
Ελαφρυντικο σε αυτα που ειδαμε :
το επεισοδιο αυτο υπο φυσιολογικες συνθηκες θα ηταν απλα μια συνεχεια και οχι η αρχη ενος κυκλου,,,,,
Η αγαπημενη μου ατακα:
Αντιγονη:"κατι σοβαρο εχει συμβει".....

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ

υγ οι ερμηνειες ομως τον ηθοποιων πολυ καλες αν σκεφτει ακνεις τι τους εχει δωθει να κανουν
υγ2 ειδε κανεις την παρεα?
ΥΓ3 Α ΡΕ ΜΑΝΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.....(για ευα και μαριλια)
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 9:37 am

Καλημερα και απο δω!Το επεισοδιο ηταν καλο αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας οπως εκανα με τις παλιοτερες πρεμιερες...Ηταν ενα συνιθησμενο επεισοδιο...Χωρις ουσιαστικες και πολλες Λουκανορικες σκηνες...Ας ελπισουμε πως το σημερινο θα ειναι καλυτερο...
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 10:32 am

ΣΕΜΠΡΑΜΠΑΤ (καλημερα στα ινδικα )
με απολυτη αυτογνωσια και πληρη συναισθηση σας δηλωνω οτι ειμαι μια μαζοχα σε σημειο αυτοσαδισμου και αυτομαστιγωματος !!!!!!!!!
βλεποντας τρια δελτια ειδησεων την ημερα ,και καποιες ενημερωτικες πρωινες εκπομπες με ολα τα <<υπεροχα>>νεα που μας λενε καθημερινα και με ενα εισοδημα να ειναι σε ελευθερη πτωση σαν τραπεζικη μετοχη στο ελληνικο χρηματιστηριο .....συμμετεχοντας στην ελληνικη καταθλιψη ,καθισα να δω την εναρξη του αγαπημενου μου για δυο συνεχη χρονια ,(τον πρωτο κυκλο δεν τον ειδα )σηριαλ ,μπας και χαθω στις ζωες των φανταστικων ηρωων και ξεχαστω εστω για μια παρακατι ωρα ......
αλλα μπα ...................
δεν θα γινουμε Ινδια δηλωσε ο πρωθυπουργος (χθες το ειπε ,μετα απο την απαιτηση της τροϊκα να χαμηλωσουν και αλλο οι μισθοι στον ιδιωτικο τομεα)
ειναι σιγουρο? ρωταω εγω ,οτι δεν θα γινουμε Ινδια .
το χθεσινο επεισοδιο ,αντε εναρξη ,αντε εισαγωγη στον τεταρτο μινι κυκλο που κοντευει να φτασει το μινι στον αφαλο (ειπαμε για μια αξιοπρεπεια ζουμε ,δεν ειναι αναγκη να βγαλουμε ολα στην φορα απο την πρωτη φορα ),μου θυμισε ταινια Μπολιγουντ που της λειπανε τα χορευτικα ....
οχι οτι δεν θα μπορουσανε να βαλουνε βεβαια .
εκει που η Νταιζη βγαινει κλαιγοντας απο το χαϊδευτηρι διαμαντιων ,γεματη πονο απο την προδοσια του Χρηστου δεν θα μπορουσε να μπει ενα χορευτικουλη με καμμια δεκαρια χορευτες να δειχνουν τον πονο της Νταιζης ?
και εκει που ορμαει ο Χρηστος στο σπιτι και τον εμποδιζει η Αντιγονη ....
δεν εμπαινε μια ζεμπεκια που να δηλωνει την αγανακτηση του Χρηστου που δεν τον πιστεψε η αγαπημενη του .....
ομως τι ανοιδιοτελεια αυτο το ζευγαρι ,
ο ενας τα πηρε για να κανει κατασταση με την αγαπη της και αλλος τα πηρε για να προστατεψει την καλη του που ειχε χασει την μπαλα ......
ποτε θα τα παρω εγω δεν ξερω ,και αμα τα παρω θα βγω με το παλουκι και αλλοιμονο μας .
τα πηρε και η Μελιτα και αλλοιμονο στην Ερη και στον Στεφανο !
τι του κανατε ?
τον γαργαλησαμε και επαθε ανακοπη απο το γελιο ......
αυτη φταει .......
ναι ειχε το φτερο .......
θα σας δειξω εγω ......θα τα πω ολα στο δασκαλο (βλ.αστυνομο )
το τραγουδακι εμπαινε ,οταν καθοταν στην αγαπημενη της γουβα στο καναπε και σκεφτοταν την εκδησηση της ,με ατελειωτο κλαμα (ουπς συγνωμη ,δεν κλαιμε ,πρωτον δεν μπορουμε και δευτερον ,ειμαστε αξιοπρεπεις )
απο την αλλη η Αμαλια ,μια ομορφια στο νοσοκομεια !!!!
μονο και μονο ο αυτοσαρκασμος της στην συγκεκριμενη στιγμη ολα τα λεφτα ......
και τωρα στα της παρεας ....
ποιας παρεας ,θα μου πειτε .....
ειδαμε Ευα ,να λεει για μια ακομη φορα οτι φταει ......
φταις και μαλιστα πολυ ,εισαι υπευθυνη για το χρεος ,και τα τοκοχρεωλυσια που πληρωνουμε ,εισαι υπευθυνη για την τρυπα του οζοντος που μεγαλωνει ,α και παρεπιπτωντος φταις και για την εγκυμωσυνη της κορη σου ,επειδη δεν την μεγαλωσες σωστα και δεν της εδωσες σωστα παραδειγματα ....
βεβαια μολις θυμηθηκα οτι δεν την μεγαλωσε η Ευα αλλα η μητερα της Ευας ...
κοιτα να δεις ομως που η Αγγελα δεν εχει καμμια ευθυνη ......
και εκεινο το φυγε και μην ξαναερθεις αμα δεν φερεις και το παιδι μαζι ,
θα ηταν καταπληκτικο ως ντουετο στο Μπολιγουντ με το δραμα της γιαγιας και της φταις για ολα μητερας ......
να πουμε λιγο για Νορα και Λουκα ...τι να πουμε ,δεν εχουμε και τιποτα να πουμε ,το μονο η ανησυχια του νεου πατερα ,ηταν γοητευτικη !
να πουμε και τον αλλο τελματωμενο ζευγος ,Δαφνη και Νικολας ....
ας συνενοηθουν πρωτα με τους αλλους και βλεπουμε ...
το μονο ,η ατακα της Δαφνης ..........
μαθαινει κανενας απο τα λαθη του αλλου ,
ελα ντε ,εδω δεν μαθαινεις απο τα δικα σου .
τι αλλο να πω δεν ξερω ..............
παω να φορεσω το σαρι μου ,να βαλω και χενα στα χερια μου ,και να βγω στο πεζοδρομιο δηλωντας ινδη ,μπας και συμπληρωσω εισοδημα με την τροϊκα μου μεσα .....

η μινι εναρξη εποιηκως για μενα Μπολιγουντ

σας ειπα οτι χαιρομαι που ειμαστε παλι εδω ?
σας ειπα οτι αγαπαω παρα πολυ Love! που ειδα και παλι να γραφουν οι ....
καπετανισσα ,η εδεμ ,η roria ,jessie,η clarabelle,και ολοι και ολες .........
δεν σας το ειπα .
Ε ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ και ειμαι πολυ χαρουμενη που σας ξαναβρισκω shy

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 10:41 am

fantina το καλύτερο σ αυτή τη σειρά είναι οι σχολιασμοί
Θα μου επιτρέψεις να συμπληρώσω;
Δεν κόλαγε ένα τραγουδάκι απ αυτά που έπεφταν στα μελό όταν η Μάρθα Βούρτση έλεγε αμάρτησα για το παιδί μου;
Γιατί δηλαδή γι αυτήν ήταν δικαιολογία και για την Εύα όχι; Εεεεεεεεεε;
Με την ευκαιρία χαίρομαι πολύ που σας ''βλέπω'' στους σχολιασμούς
Τηλεθεατές έτοιμoι για όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από nicole93 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 10:54 am

Αχ μου έλειψαν τα μυστικά!!!!! Όσο να πείς τόσα χρόνια έχουν γίνει λατρεμένη συνήθεια! Love
Θα ξεκινήσω απο το πόσο πολύ μου έσπασε τα νεύρα η Μελίτα και όπως καταλαβαίνω για ακόμη μια φορα θα τα ρίχνει όλα στην Έρη αυτή η κοπέλα ακόμη και την οικονομική κρίση στην Εριέττα θα τη ρίξει!! lol! Δρακουλάκη θεά για άλλη μια φορά, μου άρεσε πολύ ειδικά όταν μιλούσε για τον μπαμπά της που νομίζω πως δάκρυσε και λίγο!! oscar Φοβερές επίσης ήταν η Πολυχρονίδου όπως και η κα. Παπαδημητρίου αυτή η γυναίκα κάθε φορά μου βγάζει μία δυναμικότητα.... Πολυ καλή! oscar
Όσων αφορά την Έυα τι να πω το σχέδιό της για να καταλάβει η Μαρίλια το βρίσκω επιπόλαιο δηλαδή οκ η μικρή δεν έπαιρνε απο λόγια αλλά κατι άλλο δεν μπορούσε να βρει;; Τέλος πάντων τα βρίσκουν στο τέλος (αν δεν κάνω λάθος) οπότε οκ!!
Το επεισόδιο το ψήφισα πολύ καλό επειδή βασικά ήταν το πρώτο, αλλά θέλω να ελπίζω οτι θα έρθει και "το βαρύ πυροβολικό" Rolling Eyes Rolling Eyes
nicole93
nicole93

Θηλυκό

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 11:57 am

roria μου,χρησιμοποιησες στο σχολιασμο σου τις λεξεις συμβατικη και αντισυμβατικη μανα για την Αγγελα και την Ευα αντιστοιχα.Εγω εδω θα διαφωνησω.Συμβατικη μανα ειναι η Αγγελα,αλλα επισης και η Ευα συμβατικη μανα ειναι.Το ιδιο θελουν και οι δυο για την Μαριλια.Δηλ ν αφησει τον Θανο ο οποιος ειναι 20 χρονια μεγαλυτερος,παντρεμενος και με παιδια,αρα δεν μπορει να της προσφερει αυτο που καθε μανα θελει για το παιδι της.Υπαρχει πιο συμβατικο απ αυτο;;;;;Αντισυμβατικη μανα ειναι αυτη που θα αφηνε το παιδι της να το ζησει,γιατι το παιδι δεν ειναι παιδι πια,αλλα ενας ενηλικας και να μην επεμβει πουθενα.Α και σαν συμβουλη,λεω σαν ,γιατι η αντισυμβατικη συμπεριφορα μισει τις συμβουλες,θα τις αγοραζε πολλα αντισυλιπτικα.Αλλα ποσες Ελληνιδες μανες ειναι ετσι;;;;Πολυ λιγες..Ενω στην Φινλανδια ας πουμε,οι περισσοτερες!
Η συμβατικη και αντισυμβατικη συμπεριφορα ειναι σταση ζωης,που σε αλλους αρεσει και την υιοθετει και σε αλλους δεν αρεσει .
Αλλα δεν νομιζω οτι μπορουμε να πουμε οτι ο ενας τροπος ειναι σωστος και ο αλλος λαθος.
Η Ευα εκανε μια ανοησια,εσυ το λες ανορθοδοξη πραξη.Με την πραξη της αυτη εβαλε τον εαυτο της απεναντι απ την Μαριλια και το μονο που καταφερε ηταν η Μαριλια να την δει σαν αντιζηλο.Λαθος της,αλλα το δικαιολογω ,γιατι πιστευε οτι με αυτον τον τροπο θα γυρισει το παιδι της πισω.
Πολυλογικα λοιπον ηΜαριλια τα πηρε στο κρανιο και τωρα θελει να φυγει απ το σπιτι.
Επισης αυτο που ειπε η Αγγελα στην Ευα,δηλ να φυγει και να μην γυρισει πισω χωρις το παιδι,εγω το εξελαβα ως εξης:τακανες μανταρα,τακανες σαν τα μουτρα σου,δεν ρωτησες κανεναν,τωρα λοιπον ανελαβε να κανεις το σωστο.
Δεν ειναι ρομποτ η Αγγελα.Θυμωσε ,νευριασε με την πραξη της και καλα εκανε και της φωναξε.
Επισης η σταση της Ευας για μενα ηταν ολα τα λεφτα.Κατεβασε το κεφαλι και δεν εβγαλε μιλια,γιατι καταβε τι εκανε.
Και αυτο συγκαταλεγεται στα συν της Ευας.Γι αυτο και μας την εχουν δειξει να κανει στροφη 180 μοιρων.
Αν η ζωη της ας πουμε η ερωτικη ,ηταν αντισυμβατικη,δεν θα μας το εδειχναν αυτο.Αντιθετα θα μας εξειραν την μεχρι τωρα ζωη της και δεν θα την εβαζαν να αλλαξει!
Και δηλ τι ειναι αυτο τωρα;;Θασκεφτονται τι περασε στα παιδικα της χρονια και θα προσεχουν ολοι τι θα της λενε;;;Δηλ η Ευα εινα ενα αξιολυπητο πλασμα ,που χρηζει ειδικης μεταχειρισης;;;Εγω παντως δεν μπορω νατην δω ετσι,δηλ σαν ενα αξιολυπητο πλασμακαι η ιδια δεν το βγαζει αυτο πια!
Εκτος απο καλη αρχη λοιπον, αντε και σε καλες αντιπαραθεσεις!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 12:06 pm

Σοφία μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!!!
Η Αγγέλα τρόμαξε,θύμωσε,φοβήθηκε,και είναι άνθρωπος όπως και η Εύα.
Συμφωνώ απόλυτα και σε αυτό που λες με την Εύα,οτι μου άρεσε πολύ την αντιδραση της.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 12:50 pm

Η Αγγέλα σίγουρα δεν είναι ρομπότ αλλά επίσης σίγουρα είναι μια ευθυνόφοβη γυναικούλα που αρνείται να δει τις δικές της ευθύνες σε όλο αυτό το μπάχαλο και τις μεταθέτει σε άλλες πλάτες
Το ότι η Μαρίλια έμπλεξε με ένα παντρεμένο και δήλωνε οτι δεν τρέχει τίποτα το πολύ πολύ τον χωρίζω είναι αποτέλεσμα της ανατροφής που της έδωσε η Αγγέλα
Η μικρή την έβλεπε μια ζωή να διώχνει την Εύα και μετά να τη θέλει πίσω και την άκουγε μια ζωή να την κατηγορεί. Δεν είδα ποτέ να βάλει τη Μαρίλια κάτω και να της εξηγήσει τις ιδιαιτερότητες της σχέσης της με το Μάνο. Το αποτέλεσμα είναι η Μαρίλια να πιστεύει οτι μπορεί να κάνει ότι θέλει και να παίρνει συγχωροχάρτι γιατί θεωρεί οτι η Εύα έκανε τα ίδια. Είναι όμως ίδιες οι καταστάσεις; Είναι ίδιο μια κοπέλα που υπέκυψε στα παρακάλια του παιδικού έρωτα με τον οποίο είχε κι ένα παιδί και ίδια η πράξη της Μαρίλιας; Πότε τα εξήγησε αυτά η καθ ύλην αρμόδια στη μικρή; Πότε την έσπρωξε στη μάνα της; Με διαφορετικό κύρος μιλάει κάποια σαν μάνα και με διαφορετικό σαν απλή συγγενής. Η Αγγέλα ζητάει απ την Εύα να φερθεί σαν μάνα στα δύσκολα χωρίς ποτέ να της δώσει την ευκαιρία να είναι μάνα
Το ότι είναι το δεύτερο παιδί που μεγαλώνει που δεν πατάει στα πόδια του είναι επίσης ευθύνη της Αγγέλας
Η ίδια Αγγέλα που τα έκανε σαλάτα ψαχουλεύοντας και χαστουκίζοντας τη μικρή και έστελνε την Εύα να βγάλει τα κάστανα απ τη φωτιά χωρίς όμως ποτέ να της έχει δώσει την ευκαιρία να είναι εκείνη μάνα για τη μικρή
Το να χρεώνει η Εύα τα πάντα στον εαυτό της δείχνει αίσθημα ευθύνης απο πλευράς της και το περίμενα
Το να χρεώνει η Αγγέλα τα πάντα αλλού δείχνει για άλλη μια φορά πόσο ανεπαρκής είναι

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 1:30 pm

Γεια σας κι από εμένα !!
Καλή ημί-σεζόν όπως έγραψαν και παραπάνω . ;D
Το παρεάκι μας είναι το καλύτερο ασχέτως επεισοδίων ! ))

Μπορώ να ομολογήσω ότι είδα ένα Σ-Υ-Γ-Κ-Λ-Ο-Ν-Ι-Σ--Τ-Ι-Κ-Ο επεισόδιο !! xoxo xoxo

Πόσο φτωχό ήταν για πρεμιέρα ? Απλά νόμισα ότι στήθηκα στην τηλεόραση ακριβώς την επόμενη ημέρα του Μαϊου που τελείωσε η σειρά. Έτσι κι αλλιώς τα ήξερα όλα, δε με τράβηξε και τίποτα ....

Και πειράζει να πω επίσης ότι μου φάνηκαν όλοι ψεύτικοι ? .... shy

Να φταίει ότι έχω να δω τόσους μήνες και ξεσυνήθισα ? Δεν ξέρω τι να πώ, ειδικά κάποιοι (κάποιες για την ακρίβεια, ονόματα δε λέμε ... Innocent ) ήταν άθλιοι !!

Δεν περιμένω τίποτα έτσι κι αλλιώς, αλλά δεν περίμενα να μη μου αρέσει και ερμηνευτικά το επεισόδιο ...

Επεισόδιο 579 - Ημερομηνία 03-10-2011 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 1:32 pm

Καλη σεζον και απο μενα!!! ;D

Ειχα συγκρατημενες προσδοκιες απο την πρεμιερα και τελικα δεν εκανα λαθος....

Το μονο που ηλπιζα ηταν να βλεπαμε τουλαχιστον μια σκηνη με την μικρη και τους Νορα-Λουκα αλλα προτεραιοτητα εχουν τα δραματα της πονεμενης και της σαλεμενης.... Nyxia

Εχω το τραυματικο προνομιο να βλεπω την σειρα απο το ξεκινημα της, οποτε θεωρω την σκηνη καπιταλε αναμεσα σε Χρηστο-πονεμενη...... μια σκετη γελοιοτητα!!! Φυσικα και δεν αναφερομαι στις ερμηνειες αλλα στο περιεχομενο των διαλογων που αυτοαναιρειται απο τα ουκ ολιγα ξεπουληματα που εχει κανει η προδομενη-αδικημενη στον «υποτιθεμενο» ερωτα της.... vomit
Τον μονο που λυπαμαι ειναι τον Χρηστο, ο οποιος νομιζει οτι με τετοιες κινησεις θα βαλει φρενο στην εγκληματικη απληστια της αγαπημενης του..... Μαλλον αυτος ειναι οντως ερωτευμενος αφου πιστευει ΑΚΟΜΑ οτι μπορει να την αλλαξει....... αλλα δυστυχως η αρρωστια της ειναι ανιατη.... Matakia
Οσο για τα κατεβατα αλα Βασιλακης Καιλας στην βιλαρα παρουσια της Αντιγοναρας........ τα αντισταθμιζω με μπολικες δολοφονικες αποπειρες, με το ξεπουλημα του ιδιου της του παιδιου, με εκβιασμους, με κλεψιες, με την καταστροφη της ζωης πολλων ανθρωπων..... και τελικα οχι μονο δεν συγκινουμαι αλλα ευχομαι και εις ανωτερα.....
Η Αντιγοναρα δε ως στοργικη μανουλα...... δεν..... δεν..... δεν....... Confused?

Σχετικα με την κατακρεουργημενη ηρωιδα Μελιτα, το θεαμα ειναι θλιβερο!!! Ποτε δεν την συμπαθησα αλλα δεν μπορω να μην σχολιασω την κατρακυλα του συγκεκριμενου ρολου.... wall
Εχω παρακολουθησει ξανα στην ιδια σειρα την Ευα να χανει την αξιοπρεπεια της αλλα και την λογικη της για εναν αντρα, αλλα τουλαχιστον αυτη ειχε και ενα τραυματικο παρελθον που δικαιολογουσε ολες αυτες τις ακροτητες.... Το να ξαναβλεπω μια καινουργια Αστερω στα Μυστικα, μονο ενδιαφερον δεν θα το χαρακτηριζα....

Το τριγωνακι Ευα-Μαριλια-Θανος το βλεπω σαν γεμισμα επεισοδιων και μονο.... Mmm Εχω παρακολουθησει (προ Νταιζης οταν ηταν ακομα η Ευα πρωταγωνιστρια), να εχουν γινει ουσιαστικα αλματα στην σχεση Ευας-Μαριλιας, σκηνες οπου φανηκε να γεφυρωνει το χασμα μανας –κορης.... Καταλαβαινω το γεγονος οτι η Μαριλια ερωτευτηκε και εχει υιοθετησει μια αντιδραστικη συμπεριφορα αλλα και παλι δεν θα πιστευε ποτε οτι η Ευα της εκλεψε τον εραστη.... Στο Χαριτεικο απαραδεκτη η συμπεριφορα της Αγγελας αλλα εξισου απαραδεκτη και η Ευα που πρεπει επιτελους να βαλει ορια στην μητερα της και να διεκδικησει την κηδεμονια των ιδιων της των παιδιων.... Γενικα ολη η υποθεση εχει αντιμετωπιστει σεναριακα πολυ ατσαλα και δεν ειναι αληθοφανης.... Μαλλον προσπαθουν να δημιουργησουν εναν (αποτυχημενο) παραλληλισμο μανας-κορης οπου η Μαριλια ακολουθει τα λαθη της Ευας, αλλα οι ιστοριες τους δεν συγκρινονται..... cake

Τα Λουκανορακια ειναι μια σκετη γλυκα........ Love! οταν δεν μιλουν για τριτους..... Impatient
Βεβαια η Νορα μοιαζει λιγο σαν απο αλλο πλανητη..... Απο την μια συνειδητοποιει οτι ο μυστηριωδης αντρας που περιγραφει ο Λουκας οντως επισκεφτηκε και πλησιασε το νεογεννητο μωρο της, αλλα αυτη δηλωνει απαθεστατα οτι δεν ανησυχει.... και απο την αλλη αφηνει την αστερατη μανα της να εχει αναλαβει καθηκοντα απελασης ημεδαπων με μονιμο θυμα τον «γλυκο της» τον Ευκλειδη, χωρις παλι καμια αντιδραση.... Την δικαιολογω ομως γιατι ειναι χαζομανουλα.... ))

Η σκηνη που με σοκαρε ελαφρως ηταν η εικονα του παντα δυναμικου και ακαμπτου Ρουσσου, να λυγιζει απο την καρδια του και να παλευει για την ζωη του.... ((
Εξαιρετικη οπως παντα η κα Πεφανη στο πλευρο του, αλλα ακομα και αυτη η καλη ερμηνεια χανει την δυναμικοτητα της στο βωμο της επαναληψης, με ολους τους ηρωες να εχουν βρεθει αντιστοιχα στο κρεβατι του πονου....

Μετριο απο μενα και με μεγαλη επιεικεια.......

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 3:47 pm

Καλησπέρα παιδιά, πρεμιέρα για την νέα σεζόν χθες με ένα επεισόδιο αρκετά καλό. Γρήγορες σκηνές, μας έδειξαν σχεδόν όλους τους πρωταγωνιστές και ήταν ωραίο αυτό. Μου άρεσαν οι περισσότερες σκηνές και οι ερμηνείες. Η Εύα μου άρεσε που ήταν μαζί με τον Λευτέρη και που αυτός ήταν μαζί της. Ο Λουκάς και η Νόρα είχαν πολύ ωραίες σκηνές και μου άρεσαν και αυτοί που συζήτησαν και λίγο για το μωρό. Ο Νικόλας και η Δάφνη επίσης ήταν ωραίοι και μου άρεσαν στις σκηνές τους και με την Εύα και τον Λευτέρη και με τον Λουκά και την Νόρα. Η Αμαλία, ο Χρήστος, ο Στέφανος, η Νταίζη, η Καρτάλαινα και η Εριέττα ήταν επίσης πολύ καλοί στις σκηνές τους όπως και ο αστυνόμος και προχώρησαν την πλοκή ωραία. Βέβαια θα ήθελα λίγο περισσσότερες σκηνές με την Εύα, την Νόρα, τον Λουκά, τον Νικόλα, την Δάφνη και τον Λευτέρη αλλά εντάξει, γενικά είχαν αρκετή συμμετοχή στο επεισόδιο.
Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και θα το ψηφίσω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης