Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_lcap7%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_lcap34%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_rcap 34% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_lcap21%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_rcap 21% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_rcap 30% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_lcap8%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 61

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Empty Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 5:14 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:16 pm

Ποσο βαρετο το σημερινο επεισοδιο!?Ειλικρινα,με εχει πιασει ασταματητο χασμουρητο! Sleep Sleep Sleep Ολο τα ιδια και τα ιδια....

Η Νταιζη με τα κουλα της,τυπου ''δεν προλαβα να παω να ευχηθω στη Νορα''! Ee?

Η Μελιτα πρωτη στο ξεκατινιασμα,συνεχιζει να δικαιωνει το γνωστο ''πιο χαμηλα,πιο χαμηλα''! Fskl

Η Μαριλια παρεκτρεπεται και η Ευα κλασσικα αυτομαστιγωνεται! cake
Παρεπιπτοτντως η σκηνη της δευτερης με το Λουκα,ωραια ηταν!

Και ολοι οι υπολοιποι στα γυρω-γυρω χωρις καμια πρωτοτυπια στα θεματα συζητησης τους!

Το μωρουλινι πολυ ομορφο ηταν! Love! Βεβαια φαινεται αρκετα μεγαλο για νεογεννητο αλλα τελοσπαντων!

Περασε η πρεμιερα,περασε και η επιεικια....Δεν μου τραβηξε απολυτως τιποτα την προσοχη οποτε ψηφιζω ασχημο! -_-
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:20 pm

Tι θα γινει με τη παρτη σου ρε Μελιτονι?πως την εχεις δει?σε καθε σκηνη θα μας ανεβαζεις τη πιεση?κολλησαμε στο "η Ερι και αντε λιγο ο Στεφ φταινει για το εμφραγμα","θα παρω εκδικηση"....Ντ'αρτανιαν την ειδες κοπελα μου???καλα εκει με την Ερι φαινοταν οτι η γυναικα ειναι ΑΛΛΟΥ....ανοιξε το κουτακι με τις σαχλαμαρες και μας βομβαρδιζει.....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ....και ενταξει το καταλαβαμε θα δωσεις και εγγραφως την καταθεση....τοση κ@λοπιλαλα πια?....φτασαμε σε σημειο να μας βγει η Αμαλια η λογικη απο το ρουσσεικο...βεβαια και αυτη....βλεπει τα συμπτωματα της κορης της...κλειστην ρε Αμαλια καπου να ηρεμησει το κεφαλι μας.... Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 785784

βεβαια την επισκεψη της Ερριετας στην τρελη πολυ την ευχαριστηθηκα....τι γυναικουλα την ειπε,τι οτι ο Στεφ την παρατησε για αυτο που ειναι,τι οτι ειναι στο κοσμο της...τι περαστικα της ευχηθηκε....ΔΩΣΕ ΕΡΙ!!!!! Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 409391

ειχαμε και το δραμα της αγιας Νταιζης...καλε μια πισινα δακρυα γεμισε η γυναικα...σπαραξε η καρδια μ παλι σημερα....και η Αντιγοναρα μεταλαξη...αμεσως να ενδιαφερθει για το πονο της μονακριβης....και συ Χρηστακη μην την κανεις δολοφονο την Νταιζη...αφου ξερεις δεν το θελει....της ειναι δυσκολο.... Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 751732

ειχαμε την Ευα να τρεχει και να μην φτανει με τη Μαριλου...εκεινη δεν ακουει κουβεντα,ριχνει μπιχτες και αγιος ο Θεος...

ενωθηκε το φαν κλαμπ του Ρουσσου....εσκασε η Στελλα με κρουασαν και καφε να δωσει συμπαρασταση....που ηθελε να τον δει κιολας?
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 103275χριστιανη μου εμφραγμα επαθε ο ανθρωπος δεν γεννησε να παμε να δουμε το μωρο....βεβαια η ιδια του η κορη ουτε καν ρωτησε αν μπορει να τον δει....αλλα αυτη δεν... Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 735655

και φτανω στα καλα....στη σκηνη Λουκα-Νορα στο νοσοκομειοοοοο....ποσο γλυκουλια ηταν και οι 2 τους!!!!! Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 και η μαζωξη συγγενων και φιλων για την αφιξη της μπεμπας.... Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538

Υ.Γ1....θα παει η Νταιζη να ευχηθει στη Νορα???
Υ.Γ2....Ερι σημερα κεντησες...και με τις ατακες στη Μπεκρου και με το "γιαγια" στη Στελλα....
Υ.Γ3....ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΛΑΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΕΛΙΤΟΝΙΙΙΙΙΙΙ....κραταμε την αφιξη της μικρης στο σπιτι και τις γλυκες...και ΣΥ ΑΣ ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙΣ.....
Υ.Γ4....Νταιζακι...ωραιο το κοκκινο....συμφωνουμε...
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 621900

αυτα απο μενα...
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:30 pm

- > Η σκηνή που η Νόρα επέστρεψε στο σπίτι της με την μικρούλα και τον Λουκά ήταν πολύ γλυκιά!!!Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 Μας έδειξαν και την Ρεγγίνα μας και έλιωσα..Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 681539 Ειλικρινά ήταν μια πολύ όμορφη σκηνή ανάμεσα στην παρέα (μετά από πολύ καιρό)!!! Και η Έρη υπέροχη!!!
-> Η Νταίζη θέλει να πάει να ευχηθεί και στη Νόρα???Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 315438 ΕΛΕΟΣ!!! Όσο για τον πόνο της... οκ την κατανοώ...τον Χρήστο και εγώ πιστέυω πως τον αγαπησε... και τον αγαπάει ακόμα αλλά δεν θα την λυπηθώ κιόλας με αυτά που έχει κάνει... είπαμε... όλα έχουν και ένα όριο...
Υ.Γ Πολύ όμορφη η σκηνή της με τον Χρήστο... (δένουν όμορφα αυτοί οι δύο ηθοποιοί...)
-> Η Λουκανορική σκηνή απλά τέλεια!!! Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 811901 Καθώς επίσης και η σκηνή ανάμεσα σε Δάφνη-Νικόλα...!!!
-> Η Εύα έχει τύψεις για την όλη κατάσταση με την Μαρίλια και πάλι καλά που έχει και την Δάφνη και της δίνει κουράγιο... γιατί η Δάφνη ήταν η μόνη που απ'την αρχή φέρθηκε ψύχραιμα και δεν τα ριξε όλα στην Εύα... Όσο τώρα για τη σκηνή Μαρίλιας-Εύα δεν είμαι υπέρ της βίας αλλά το χαστούκι το άξιζε η Μαρίλια... την έφτασε στα όρια της... επίσης και βία δεν είναι μόνο η σωματική αλλά και η ψυχική... Ακόμα η αγκαλιά της Αγγέλας στην Εύα ήταν πολύ γλυκιά...!!
-> Στέφανος-Αντιγόνη -> Ωραία σκηνή και πολύ φυσική...!!
-> Ερη vs Μελίτα -> 100000000 - 0... σκόνη την έκανε η ΘΕΑ!!! Την συμπεριφορα της Μελίτας ειλικρινλα δεν μπορώ να τη σχολιάσω... είναι ο χειρότερος χαρακτήρας που έχει υπάρξει ποτέ στην ελληνική τηλεόραση... για φτύσιμο είναι... ΑΠΛΑ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ... Μόνο εγκλιπαρώ να μην υπάρχουν πολλές σκηνες με αυτην ακόμα γιατί δεν με βλέπω καλα... Δεν υπάρχει ίχνος λογικής πλέον πάνω της.... Μα καλά πως είναι δυνατόν να ήθελαν να τον σκοτώσουν και να τον πήγαν στο νοσοκομείο..????Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 905116 Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 905116 Αν ο σκοπός τους ήταν αυτός θα είχαν φυγει σαν "ΚΥΡΙΟΙ" χωρίς να τους δει κανένας και να τους υποψιαστεί κανένας... αλλά τι να πει κανείς για την παράνοια της αλληνής?
-> Και ας τελει'ωσω το σχολιασμό μου με τη σκηνή Λουκά-ΕύαςΕπεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 Τι τέλεια σκηνή!!! Όταν είπε ο Λουκάς στην αρχη την Εύα αγάπη του έλιωσα και μετά ήρθαν τα φιλάκια στο μέτωπο και οι αγκαλιτσες για να με ξεκάνουν!!!!!

Για μένα η Ξυλά πάλι εντυπωσίασε με την ερμηνία της όπως επίσης και η Πολυχρονιδη με τον Πετράκη!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:32 pm

Το σημερινό επεισόδιο παρόλο που σε γενικές γραμμές δεν είχε κάτι το εντυπωσιακό, είχε κάποιες πολύ ωραίες σκηνές που το έσωσαν.

Καταρχάς, η σκηνή με την Εύα, την Αγγέλα και τη Μαρίλια ήταν εξαιρετική, η Φαίη Ξυλά πραγματικά κεντάει σε τέτοιου είδους σκηνές. oscar
Και η σκηνή με το Λουκά ήταν πάρα πολύ καλή...

Η Βάνα Πεφάνη επίσης ήταν άψογη και οι ερμηνείες της συγκλονιστικές... : respect : : respect : : respect :

Επίσης, με ιντριγκάρισε πάρα πολύ και η σκηνή του Χρήστου και της Νταίζης, που ειλικρινά έχω αρχίσει να τη λυπάμαι.

Η σκηνή του Λουκά και της Νόρας στο μαιευτήριο ήταν πάρα πολύ γλυκιά και ζεστή... ))

Και τέλος η επιστροφή της Νόρας με τη μπομπού στο σπίτι ήταν πραγματικά εορταστική. Μου άρεσε πάρα πολύ σαν σκηνή, ήταν αστεία και διασκεδαστική. Ο Λουκάς και ο Νικόλας έδωσαν πραγματικά ρέστα και μου θύμισαν παλιές καλές εποχές...

Υ.Γ. Ψήφισα "πολύ καλό" για τις σκηνές που ανέφερα. valen

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:39 pm

Νόρα-Λουκάς:Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 681539ΠΟΣΟ υπέροχη σκηνή?!!Αχ αυτές οι άτιμες ανάσες-κάθε φορά το λιώσιμο-μου άρεσε πολύ το χιούμορ που κάναν για το μωράκι τους οι αγκαλίτσες και τα φιλάκια!...

Δάφνη-Νικόλας:Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 226538 πόσο ήθελα να τους δω σε δείπνο στην Εδέμ με κεράκια!-την άλλη φορά παρακαλώ να μιλήσουν για αυτούς και όχι για τους άλλους-(θέλω να δω το ΜαριούκοΕπεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 0667)

Αγγέλα-Εύα-Μαρίλια:περίεργη η Αγγέλα ,χθες κατηγορούσε την Εύα(και σε αρκετά είχε δίκαιο)και σήμερα τη φώναξε για βοήθεια...η μικρή ίσως έχει δίκαιο που δε θέλει να ακούσει κανέναν και τίποτα αλλά κάποια στιγμή πρέπει να ακούσει-να μην κάνει βιαστικές αποφάσεις και να αποκαταστήσει τη διαλυμένη σχέση που έχει με την Εύα...η αγκαλιά Εύας-Αγγέλας πολύ όμορφη και η σκηνή με το Λουκά αρκετά καλή!...(πολύ καλή η Ξυλά στη σκηνή)

Η Μελίτα ίμαρτον πια!...Γιατί δεν ακούει κανένα....(το Νεφελάκι πάλι στο δωματιό του?)

Εξαιρετική Βάνα Πεφάνη και σήμερα Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 195890 και οι σκηνούλες με τον Πέτρο πολύ γλυκές <3 και αυτή με τη Μελίτα ,έδειξε για ακόμη μια φορά ποια είναι η Αμαλία(χάρηκα που συνήλθε ο Ρούσσος!)

Σκηνή με Νόρα-Δάφνη-Νικόλα στο μαιευτήριο πολύ ωραία!...Νόρα-ΔάφνηΕπεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 116799 και το έυστοχο σχολιάκι του Νικόλα για την Εύα που έχει μια συνήθεια στις ακραίες τάσεις Razz

Ωστε ο Αραβαντινός επισκεφτόταν τον Ηλία...για να δούμε

Ρεγγινάκι(δε μαρέσει το όνομα Razz) welcome home!Για μένα ίσως η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου με τα απαραίτητα πειράγματα Λουκά-Νικόλα που τόσο αγαπώ ,με ένα κοριτσάκι σκέτο τσουρεκάκι τη Δάφνη να λέει οτί λιώνει ,την Εύα να εύχεται και τη Νόρα να θέλει το μωρό της κοντά της!...Η κίνηση της Έρης υπέροχη και το ξκαλύτερο ήταν το γιαγιά Στέλλα (τόσο έυστοχο-εκπληκτικό το βλέμμα της ΘεωδοροπούλουΕπεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 397896 )

Η Αντιγόνη φαίνεται να νοιάζεται για τη Νταίζη κάπως!...

Το βλέμμα της Πολυχρονίδη πολύ καλό στη σκηνή με τον Κασσαδρινό έδειχνε το κενό που έχει....

Για την ευχή της Νταίζης στη Νόρα --->Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 191984

Πολύ Καλό από εμένα

Έχει επεξεργασθεί από τον/την marakii στις Τρι Οκτ 04, 2011 7:40 pm, 1 φορά
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Lisa Nova Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:39 pm

Μια ερώτηση: Αυτο το μωρό υποτίθεται ότι είναι νεογέννητο??? imarton livani Το μωρό της θείας μου δύο μηνών και δεν είναι τόσο μεγάλο!! Neutral ...... Τόσο δύσκολο ήταν να βρουν ένα μικρότερο μπεμπέ?? ainta

Κατα τα άλλα βαρεμάρα Sleep .....

Με εκνευρίζουν αφάνταστα οι παραλογισμοί της Μελιτ(σ)ουλας : curse :

Και η Νταίζη γιατί τόσο δράμα?? Επειδή της έκλεψε τα κλεμμένα διαμάντια?? slap gelio

Ψηφίζω μέτριο με πολύ επιείκια!! Siga...

Υ.Γ Το σχόλιο για τη γιαγιά Στέλλα ξεκαρδιστικό lmao

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lisa Nova στις Τρι Οκτ 04, 2011 7:45 pm, 1 φορά
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Δημοσίευση από giwta007 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:42 pm

Ελεγα και εγω ποια λειπει ποιά λείπει απ΄το σπίτι της Νόρας για να την υποδεχτεί? Η Νταίζη φυσικά.... αλλά πάλι καλά που είπε ότι θα περάσει κάποια στιγμή να ευχηθεί στη φίλη της Νόρα για τον έρχομο της μικρής... Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 951465 (μου έφυγε ένα βάρος) Ελεος!!! Αυτή την ατάκα την σκέφτηκαν πολύ? Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 103275

Λατρεψα τη σκηνή Χρήστου-Νταίζης!!!!Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 681539 Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 681539 Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 681539 (ή να το θέσω πιο σωστά Μαριάννας-Περικλη!!!)

Ωραίες ήταν και οι σκηνές του Λουκά με την Νόρα και την Εύα!!! Έχει απίστευτη χημεία και με τις 2!!!

Βαρέθηκα να βλέπω την Μελίτα... κουράζει... ειλικρινά κουράζει πάρα πολύ! Δεν υποφέρεται η κατασταση! Είναι τρελή η γυναίκα...

Υ.Γ Μου λείπουν τα επεισόδια του 1ου κ' 2ου κύκλου....... Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 811901
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:44 pm

[quote="Lisa Nova"]Μια ερώτηση: Αυτο το μωρό υποτίθεται ότι είναι νεογέννητο??? imarton livani Το μωρό της θείας μου δύο μηνών και δεν είναι τόσο μεγάλο!! Neutral ...... Τόσο δύσκολο ήταν να βρουν ένα μικρότερο μπεμπέ?? ainta

Έχεις δίκιο, πολύ σωστή η παρατήρησή σου, αλλά νομίζω ότι διάβασα σε μία συνέντευξη του Παναγιώτη Πετράκη, πως το μωράκι που θα έχουνε στο σπίτι θα είναι λίγο μεγαλύτερο, γιατί τα νεογέννητα δεν είναι τόσο εύκολο να τα χρησιμοποιήσεις... Wink

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Lisa Nova Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:52 pm

taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:Μια ερώτηση: Αυτο το μωρό υποτίθεται ότι είναι νεογέννητο??? imarton livani Το μωρό της θείας μου δύο μηνών και δεν είναι τόσο μεγάλο!! Neutral ...... Τόσο δύσκολο ήταν να βρουν ένα μικρότερο μπεμπέ?? ainta

Έχεις δίκιο, πολύ σωστή η παρατήρησή σου, αλλά νομίζω ότι διάβασα σε μία συνέντευξη του Παναγιώτη Πετράκη, πως το μωράκι που θα έχουνε στο σπίτι θα είναι λίγο μεγαλύτερο, γιατί τα νεογέννητα δεν είναι τόσο εύκολο να τα χρησιμοποιήσεις... Wink

Σιγουρα δε θα μπορούσαν να πάρουν ένα νεογέννητο έτσι απλά στα στούντιο για γυρίσματα...αλλά βρε παιδί μου, ένα μικρότερο μωρό δεν μπορούσαν να βρούν? Όπως είπα, το μωρό της θείας μου είναι τώρα δύο μηνών-σχεδόν τριών- και είναι πολύ μικρότερο απο αυτό εδώ. Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να βρουν ένα πιο μικροκαμωμένο μωράκι shy ... Φυσικά δε ξέρουμε και τι παίχτηκε πίσω απ'τις κάμερες. Ξέρω ότι στο εξωτερικό όσο πιο μικρό είναι το παιδί τόσο λιγότερη ώρα επιτρέπεται να "δουλεύει" σε μια ταινία ή σειρά. Γι'αυτο και στις ταινίες βλέπεις ένα μωρό να το παίζουν δίδυμα μωρά έτσι ώστε όταν τελιώνει η ώρα του ενός μωρού να χρησιμοποιούν το άλλο. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό και στην Ελλάδα όμως ... Rolling Eyes

Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 7:58 pm

Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:Μια ερώτηση: Αυτο το μωρό υποτίθεται ότι είναι νεογέννητο??? imarton livani Το μωρό της θείας μου δύο μηνών και δεν είναι τόσο μεγάλο!! Neutral ...... Τόσο δύσκολο ήταν να βρουν ένα μικρότερο μπεμπέ?? ainta

Σιγουρα δε θα μπορούσαν να πάρουν ένα νεογέννητο έτσι απλά στα στούντιο για γυρίσματα...αλλά βρε παιδί μου, ένα μικρότερο μωρό δεν μπορούσαν να βρούν? Όπως είπα, το μωρό της θείας μου είναι τώρα δύο μηνών-σχεδόν τριών- και είναι πολύ μικρότερο απο αυτό εδώ. Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να βρουν ένα πιο μικροκαμωμένο μωράκι shy ... Φυσικά δε ξέρουμε και τι παίχτηκε πίσω απ'τις κάμερες. Ξέρω ότι στο εξωτερικό όσο πιο μικρό είναι το παιδί τόσο λιγότερη ώρα επιτρέπεται να "δουλεύει" σε μια ταινία ή σειρά. Γι'αυτο και στις ταινίες βλέπεις ένα μωρό να το παίζουν δίδυμα μωρά έτσι ώστε όταν τελιώνει η ώρα του ενός μωρού να χρησιμοποιούν το άλλο. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό και στην Ελλάδα όμως ... Rolling Eyes

Ναι, συμφωνώ, όσο να πεις χτυπάει λίγο άσχημα στο μάτι..., παρόλα αυτά το μωράκι είναι πραγματικά πανέμορφο και πιστεύω πως είναι γύρω στους 3 μήνες, απλά λίγο πιο ζουμπουρλούδικο από ότι θα έπρεπε... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από roulitaki Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:08 pm

για μένα η εδέμ έπρεπε να τελειώσει απόταν έφυγε ο Μάνος...
όχι γτ είμαι φαν του κτλ,απλά επειδή γενικά καθημερινά σήριαλ πρέπει ναχουν 2 σεζόν,το πολύ 3 αν έχουν όντως ζουμί κ δε τραβιόνται απτα μαλλιά!!!
στην εδέμ έχουν γίνει πολλά βαρετά,εξωπραγματικά,που τη μια μας παρουσιάζονται ''α'' κ την άλλη γίνονται ''β'' σα να μη θυμούνται οι δημιουργοί τί γράφουν πριν κ μετά!!
η Μελίτα έχει μεταλλαχθεί πλήρως!!!!ολοκληρωτική αλλοίωση του χαρακτήρα...
η Ευα ξαφνικά που ήταν ''τρελή'' κ έκανε ότι μπορούσε για να έχει ότι θέλει,έχει γίνει ηθική,που προσπαθεί τόσο και που όλους τους συμβουλεύει...
η Νταίζη θα μεταλλαχθεί κ αυτή σιγά σιγά και ήδη είναι ημίτρελη εφόσον την έχουν κάνει να επιμένει ότι την πρόδωσε οΧρήστος που αν την είχε όντως προδώσει,θα έπαιρνε το διαμαντικό κ λούης!!!!!!
γενικά,μια ανακύκλωση θεματων με μεταλλάξεις χάρην τραβήγματος της σειράς 4η σεζόν που δεν αποσκοπεί σε τπτ
roulitaki
roulitaki

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:11 pm

Το σημερινό είχε αρκετή παρέα, δεν μπορεί κανείς να το αρνηθεί αυτό...

Είτε με την άφιξη της Ρεγγίνας στο σπίτι --πιό ήσυχο μωρό απ'αυτό δεν έχω δεί , η δικιά μου έκλαιγε για ώρες στην αντίστοιχη περίπτωση ! Και η υποδοχή της βασιλική, σαμπάνιες ανοίχτηκαν, κοσμήματα χαρίστηκαν, και οι προοπτικές της για δωρεές απ'την καλή θεία και τη γιαγιά πραγματικά ονειρεμένες.....

Είτε με την Εύα και τη Μαρίλια σε κορύφωση της μεταξύ τους έντασης, με την Εύα να αγκαλιάζει απελπισμένη τη μητέρα της, όταν τίποτε απ'όσα είπε δεν άγγιξε την μαινόμενη Μαρίλια .... Δεν ξέρω τι λέτε για τα λάθη της Αγγέλας, αυτό που ξέρω είναι οτι είναι μιά βασανισμένη γυναίκα, με ένα βάναυσο άντρα, χωρις εφόδια και χωρις μόρφωση, που προσπάθησε να ζήσει με τη δουλειά της αξιοπρεπώς και να δώσει στη "μεγάλη" και στη "μικρή" της κόρη ό,τι καλύτερο μπορούσε.... Και μπορεί να λέει πικρά λόγια πάνω στην σύγχυσή της, αλλά η αγκαλιά της είναι ανοιχτή γι'αυτές, και το κλισέ "Μάνα είναι μόνο μία" έχει την εφαρμογή του και στην Αγγέλα, κι ας μην εχει κάνει διατριβή στην ψυχολογία, κι ας μην είναι και τόσο διπλωμάτισσα στην συμπεριφορά της....

Της Μελίτας το ανάγνωσμα τώρα, που απλά καταφέρνει να μας εκνευρίσει με τα νιαουρίσματά της, όπως είπε πετυχημένα η Gxnel παραπάνω, ενώ θα μπορούσε , αν είχε τα εκφραστικά μέσα που απαιτούνται, να μας καθηλώσει με το μένος της προδωμένης γυναίκας που κατεβαίνει ένα ένα τα σκαλιά του παραλογισμού, προκειμένου να εκδικηθεί έναν έρωτα που έχει πιά γίνει εμμονή.... Στήν μεταξύ τους αντιπαράθεση, η Εριέττα της τα είπε έξω απ'τα δόντια, με δίκαιη αγανάκτηση για την παραμορφωτική εικόνα πού έχει πλάσει με την φαντασία της η Μελίτα γιά κείνη. Σήμερα δεν είχαμε την ευκαιρία να δούμε μιά ενδιαφέρουσα σκηνή Εριέττας Στέφανου, ελπίζω οτι θά έχουμε αρκετές στο μέλλον, γιατί η κατάσταση είναι γι'αυτούς πραγματικά ιδιαίτερη, πήγαν να κάνουν καλό και βρέθηκαν ένα βήμα πριν το κελί, δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσε οποιοσδήποτε άνθρωπος στη δική τους θέση....

Η Αντιγόνη δεν νομίζω οτι "πονάει" για τη Νταίζη, απλά με το ένστικτό της καταλαβαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά και θέλει να προλάβει τα χειρότερα, αφού φοβάται πιθανές επιπτώσεις που θα αφορούσαν κι εκείνη.... Οσο για τη Νταίζη, εγώ τουλάχιστον έχω πειστεί οτι δεν τον αγαπάει το Χρήστο, όταν δεν τον ακούει κάν, απλά θέλει να έχει το επάνω χέρι στη σχέση τους, ενώ αυτός έχει δεχτεί ούκ ολίγα απ'αυτήν στο παρελθόν.

Και η πλοκή προχώρησε αφ'ενός με το νεύμα του Ρούσσου οτι η Εριέττα κι ο Στέφανος δεν ευθύνονται για το έμφραγμα που έπαθε, και αφ'ετέρου με την βιασύνη της Μελίτας να κάνει πράξη τις απειλές της.
Η συνέχεια αύριο.....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τρι Οκτ 04, 2011 8:25 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Lisa Nova Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:15 pm

taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:

Ναι, συμφωνώ, όσο να πεις χτυπάει λίγο άσχημα στο μάτι..., παρόλα αυτά το μωράκι είναι πραγματικά πανέμορφο και πιστεύω πως είναι γύρω στους 3 μήνες, απλά λίγο πιο ζουμπουρλούδικο από ότι θα έπρεπε... ))

Δε ξέρω πόσο μεγάλο είναι το μπεμπέ, είναι όμως ομορφούλικο. Χτυπάει πολύ στο μάτι αλλά τί να κάνουμε??

Επίσης θα ήθελα να πω και κάτι ακόμα.... Είμαι πάρα πολυ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ με τους σεναριογράφους της σειράς. Μα πάρα πολύ όμως. -_- (( ;/
Μα είναι δυνατόν?? Μια σειρά που τη παρακολουθεί τόσος κόσμος, να αφήνουν τέτοια μηνύματα στο κοινό?? Ότι είναι σωστό τώρα ένα κορίτσι στην ηλικία της Μαρίλιας επειδή έμεινε έγκυος καταλάθος(?) να ανησυχούν αν θα το κρατήσει ή όχι?? xastouki Μεγάλο Φαουλ!!! Με το τρόπο που το παρουσιάζουν είναι λες και θεωρούν την εκτρωση ως κάτι καλό!! Περίμενα περισσότερα απο τους σεναριογράφους.... όχι να εκθέτουν με τέτοιο τρόπο ένα τόσο λεπτό ζήτημα!! Τη σειρά την παρακολουθούν και άτομα στην ηλικία της Μαρίλιας και πιο μικρά.... Ωραία παραδείγματα βγάζουν.... η μάνα της εγκύου και οι φίλοι της να ανησυχουν αν θα το κρατήσει!! Αντί τουλάχιστον να της πουν ότι πρέπει να το κρατήσει και ότι θα τη βοηθήσουν...... Να την κάνουν δολοφόνο είναι καλύτερα δηλαδή??

Κύριοι σεναριογράφοι, αν μας παρακολουθήτε καθόλου.... Ντροπή σας! ;/

Υ.Γ Για όσους πιστεύουν ότι έχω άδικο, θα ήθελα να ακούσω την αποψή σας επι του θέματος.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lisa Nova στις Τρι Οκτ 04, 2011 8:19 pm, 1 φορά
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από panpetrakatsi Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:17 pm

Είπα σήμερα να ανοίξω την TV και να δω την πολυλατρεμένη σειρά μας μπας και γελάσει λίγο το χειλάκι μου
βλέποντας τη μπέμπα.Γέλασα 1-2 λεπτά (και πολύ λέω)...Μετά ξεκαρδίστηκα στα γέλια και όχι λόγω μπέμπας.
Το ανέκδοτο της ημέρας : Η Νταίζη δε πρόλαβε να πάει να ευχηθεί στη Νόρα για τη μπέμπα!
Ναι,η γνωστή Νταίζη που έχει κάνει τα άπαντα!
Η Μελίτα-μαμουχαλίτα γι'άλλη μια φορά μας αποδεικνύει ότι πρόκειται για κλινική περίπτωση.Μα δε γινόταν να την κλείσουν από πέρυσι σε ψυχιατρείο;Αφού φαινόταν η κατάληξή της από την αρχή: ή ψυχιατρείο ή θυμαράκια !
Έχω την εντύπωση ή σήμερα φάγαμε στη μάπα πάλι τη Μαμουχαλίτα περισσότερο από Λουκά και Νόρα και μπέμπα;
Πίστευα ως τώρα ότι η μπέμπα θα μας "τρελάνει" (με τον γλυκό τρόπο το εννοώ) ,αλλά μάλλον η Μπεκρουλίτα θα μας
τρελάνει...!
Μου άρεσε η σκηνή Νταίζης-Χρήστου,παρ'όλο που δεν μου αρέσει η Νταίζη (το ξεκαθαρίζω).Με έλιωσε η σκηνή
Λουκά-Νόρας (all time classic) και μου άρεσε πολύ επίσης η σκηνή Λουκάς-Εύα...!
Τίποτε ενδιαφέρον ΟΥΤΕ σε αυτό το επεισόδιο.Τι αποκομίσαμε από αυτό το επεισόδιο;Ότι είμαστε τηλεθεατές γερών νεύρων που ανεχόμαστε ακόμα τις μεγάλης διαρκείας μουρλοκατινιές της Μελίτας!
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Δημοσίευση από zouz0unii Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:22 pm

Χάρηκα απολύτως την Άφιξη του ΛουκαΝορικού μας Ζεύγους στο σπίτι τους μαζί με την Κορούλα τους...! inlove
Χώσε Εριέττα κι άλλα σχόλια στην Μπεκρουλίτα...! (Το καταευχαριστήθηκα) έπεσα κάτω από τα γέλια...!! ( lmao lmao lmao )
Κι εγώ γέλασα με το σχόλιο της Έρης του τύπου: ''Γιαγιά Αστέρι"
Κατά τ`άλλα το έργο ήταν Καλό...!!

Υ.γ: Έχω μια Απορία...!
Στο Πανό τι έγραφε...?
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:23 pm

Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:

Δε ξέρω πόσο μεγάλο είναι το μπεμπέ, είναι όμως ομορφούλικο. Χτυπάει πολύ στο μάτι αλλά τί να κάνουμε??

Επίσης θα ήθελα να πω και κάτι ακόμα.... Είμαι πάρα πολυ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ με τους σεναριογράφους της σειράς. Μα πάρα πολύ όμως. -_- (( ;/
Μα είναι δυνατόν?? Μια σειρά που τη παρακολουθεί τόσος κόσμος, να αφήνουν τέτοια μηνύματα στο κοινό?? Ότι είναι σωστό τώρα ένα κορίτσι στην ηλικία της Μαρίλιας επειδή έμεινε έγκυος καταλάθος(?) να ανησυχούν αν θα το κρατήσει ή όχι?? xastouki Μεγάλο Φαουλ!!! Με το τρόπο που το παρουσιάζουν είναι λες και θεωρούν την εκτρωση ως κάτι καλό!! Περίμενα περισσότερα απο τους σεναριογράφους.... όχι να εκθέτουν με τέτοιο τρόπο ένα τόσο λεπτό ζήτημα!! Τη σειρά την παρακολουθούν και άτομα στην ηλικία της Μαρίλιας και πιο μικρά.... Ωραία παραδείγματα βγάζουν.... η μάνα της εγκύου και οι φίλοι της να ανησυχουν αν θα το κρατήσει!! Αντί τουλάχιστον να της πουν ότι πρέπει να το κρατήσει και ότι θα τη βοηθήσουν...... Να την κάνουν δολοφόνο είναι καλύτερα δηλαδή??

Υ.Γ Για όσους πιστεύουν ότι έχω άδικο, θα ήθελα να ακούσω την αποψή σας επι του θέματος.

Δεν θεωρώ ότι έχεις άδικο και εννοείται πως δεν είναι σωστό να θίγονται τόσο λεπτά θέματα, αλλά νομίζω πως η ανησυχία τους οφείλεται όπως είπε και η Εύα στο γεγονός ότι αυτό το παιδάκι δεν είναι καρπός μεγάλου και πραγματικού έρωτα όπως στην περίπτωση Μάνου-Εύας. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:25 pm

Σήμερα είχαμε εξέλιξη την ίδια με τη χτεσινή. Η Μελίτα ξεκατινιάζεται κατα την προσφιλή της συνήθεια. Καταιγιστικά τα νέα επεισόδια. Έχω μείνει άναυδη affraid

Η μις τέλεια έδωσε μια ψεύτικη κατάθεση. Μάθαμε οτι κυρώσεις δεν έχει και γιατί να έχει άλλωστε; Εδώ τη Νταίζη με καταγεγραμμένες συνομιλίες την άφησαν ελεύθερη για τις απόπειρες κατά της Εύας λόγω της γνωριμίας του Σταυρίδη με τον πατέρα του παιδιού της. Τη Μελίτα θα πιάσει η τσιμπίδα του νόμου; Σιγά τα λάχανα ένα ψεματάκι πάνω ένα κάτω εκεί θα σταθούμε; sfyr

Η Αγγέλα γιατί φώναξε την Εύα; Εκείνη είναι η μάνα, εκείνη λέει εγώ σου μιλάω που σε μεγάλωσα. Εκείνη παριστάνει την τέλεια. Γιατί δεν έβρισκε μια λύση;
Η Εύα πάλι γιατί είναι φυτό; Αντί να πάρει το μωρό της και να φύγει απο εκεί μέσα κάθεται και ακούει την Αγγέλα και της ζητάει και συγνώμη απο πάνω. Γιατί ακριβώς της ζητάει συγνώμη; Επειδή κουτσά στραβά ηλίθια προσπάθησε να βοηθήσει όσο η Αγγέλα καθόταν στην κουζίνα της και έλεγε τι θα κάνω τώρα η τέλεια μάνα που μου ξεσήκωσες το παιδί;
Και τα χαστούκια όταν ακούει το σιχαμένο (που μέχρι χτες έλεγε τι πειράζει που έχει παιδιά εγώ θα τον χωρίσω αμα θέλω) να βρίζει την Εύα γιατί δεν τα άστραψε; Μήπως γιατί την πραγματική της κόρη την είχε και την έχει γραμμένη στα παλιά της τα παπούτσια;
Με κάτι τέτοια το έκανε έτσι αυτό το παιδί έτσι. Γιατί όταν την άκουγε να βρίζει μάνα πατέρα φίλους χαζογελούσε και συμφωνούσε με το γαιδουρομαθημένο της.

Ευτυχώς που η Ξυλά έχει τις δραματικές σκηνές μέλι στο ψωμάκι της και κέντησε για άλλη μια φορά. : respect :

Παρακαλώ μαζί με τη Μελίτα φορέστε μια λευκή μπλουζίτσα απ αυτές που δένουν τα χεράκια πίσω στην Αγγέλα. Αφού πρώτα της έριξε τις ευθύνες αφού τσίριζε σαν υστερική και έκανε την Εύα να χάσει τα αυγά και τα καλάθια μετά παρέδιδε μαθήματα ψυχραιμίας. Πόσα θέλουν να μας τρελάνουν με την παλαβή; Ο Λουκάς κι η Εύα είναι απ τα δίδυμα που μου αρέσουν. Είχαν πάλι μια ζεστή σκηνή κι ας στη μέση μαιντανός η Αγγέλα

Εριέττα κορίτσι μου να αγιάσει το στόμα σου. Cheer Καιρός ήταν να αποκαλέσει κάποιος την κατινίτσα με το ταιριαστό της κοσμητικό επίθετο. Λυπάμαι γιατί δύο χρόνια περίμενα απ την Εύα που της διέλυσε δις τη ζωή να της τα χώσει αλλά απο ολότελα καλή είσαι κι εσύ. Σιγά μην έδιναν τέτοια σκηνή στην Εύα. Κατά τα άλλα δίκιο είχες κορίτσι μου αλλά μ αυτή που έμπλεξες δεν σε βλέπω να ξεμπλέκεις εύκολα.

Διαλύθηκα με το δράμα της πληγωμένης παρθένας. Τ ακούς Χρήστο; Εσύ δεν ξέρεις η μπουζουκτσού όμως ξέρει τι θα πει αγάπη. Μη θέλεις να την κάνεις δολοφόνο την άσπιλη. Άντε μη τα πάρω. Τα χέρια της τα έχει καθαρά δεν θα την κάνεις εσύ φόνισσα. Μόνο τρεις απόπειρες να σκοτώσει ένα παιδί τρείς να σκοτώσει τον άντρα της και μια να σκοτώσει τη μάνα της έχει κάνει η κοπέλα εσύ γιατί θέλεις να την κάνεις φόνισσα; Άσε το κορίτσι στον πόνο του. Ξέρεις τι τρεχάματα έχει κάνει για να πονάει δίπλα στην πισίνα κι όχι σε κανένα δυάρι; Όσο ήσουν στη φυλακή για να καταφέρει να πετύχει ο εκβιασμός στην Αντιγόνη προκειμένου να μη σε βγάλει στο τσάμπα φλεβίτη έβγαλε η έρμη. Όσο κι αν προσπαθεί η Πολυχρονίδη η ηρωίδα που υποδύεται έχει χάρτινα πόδια κι αντί για λύπη μου προκαλεί γέλια. sisi

Κατά τα άλλα ξέρω οτι κάποιοι απ την ομάδα σεναρίου αντικαταστάθηκαν αλλά ας καθήσουν να δουν πρώτο κύκλο βρε παιδιά. Τι έβαζαν τη Νόρα το Νικόλα και την Δάφνη να λένε; Πότε έκανε τα ίδια η Εύα; Πότε έμπλεξε με έναν παντρεμένο και έκανε παιδί; Ας τους πει κάποιος οτι η Εύα βιάστηκε στα 15 απ το 17χρονο Μάνο και έκανε ένα μωρό και οτι ο Μάνος είχε μεν πρόωρη ανάπτυξη αλλά παντρεμένος δεν ήταν. Είπαμε προχειρογραμμένο προχειρογυρισμένο αλλά μην ξεχάσουμε όσα βλέπαμε. Έλεος. /S

Ο Ηλίας σήμερα δικαιώθηκε. Επιτέλους κατάλαβαν οτι τον άγνωστο δεν τον έβλεπε στον ύπνο του. Κατάθλιψη είχε ο άνθρωπος όχι παράκρουση

Επιστροφή στο σπίτι για τα Λουκανοράκια και το μωρό. Γλυκούλι το άτιμο Love! κι αν δεν άκουγα κάθε τόσο αυτό το Ρεγγίνα που μου κάθεται στο λαιμό θα ήταν ακόμη καλύτερα. Εντάξει το μωρό είναι μεγάλο αλλά ένα πιο μικρό δεν θα ήταν υποθέτω εύκολο να το κουβαλάνε στα γυρίσματα. Γέλασα με το Νικόλα και σπαρτάρησα στο γέλιο με τα μούτρα που έκανε η Στέλλα όταν την είπαν γιαγιά.

Είπα Στέλλα και το θυμήθηκα. Παραδόξως σήμερα μου άρεσε με την Αμαλία. Για την οποία Αμαλία βέβαια δεν το συζητώ είναι σταθερή αξία. Klap Η σκηνή τους και η σκηνή της Αμαλίας με τον Πέτρο ήταν η καλύτερη μετά απ τις δύο σκηνές της Εύας

Η δόλια η Αμαλία προσπαθεί να συγκρατήσει το μαλλιαρό της κουτάβι αλλά εις μάτην. Έχει πάρει φόρα το Μελιτόνι και δεν μαζεύεται. Βρήκε ευκαιρία να ξεδιπλώσει την κατινιά της και νομίζει οτι τους έχει πιάσει αντε μη πω και τους σέρνει. Έτρεξε κουνάμενη σινάμενη να βάλει και την υπογραφή της για να τους δείξει αυτή. Όχι λόγια πράξεις. Να κόψουν το λαιμό τους θέλει το κορίτσι οπότε ακόνισε το μαχαίρι. Άντε να κάνει οτι είναι να κάνει μπας και γλυτώσουμε απο δαύτην γιατί κάτι η βιασμένη και προδομένη κάτι η τρελή κι αλλοπαρμένη μας τρώνε όλο το επεισόδιο και βαριέμαι.

Μέτριο απο μένα

Υγ1. Ανυπομονώ για τη σκηνή που η Νταίζη θα πάει να ευχηθεί για το μωρό. Άντε να γελάσει το χειλάκι μας.

Υγ2. Πόσο άστοχη σκηνή ήταν αυτή όπου η Εύα πήγε στην υποδοχή του μωρού. Στη μια σκηνή χτυπιόταν για τη Μαρίλια και στην άλλη έπινε σαμπάνια. Να μου πεις ξέρουν οτι η παρέα αρέσει ιστορία δεν της έχουν και ψάχνουν αφορμές να τους μαζέψουν όλους μαζί για να μη γρινιάζει το κοινό αλλά όχι κι έτσι.

Υγ3. Άραγε αν πάω κι εγώ να υποστηρίξω τίποτα υπόπτους θα με συναντάει ο υπεύθυνος αστυνομικός στις ερημιές να μου δίνει ραπόρτο; Μάλλον ναι. Αθάνατη Ελληνική αστυνομία

Υγ4. Αγαπητή Lisa Nova εγώ μαζί σου. Σε τούτη τη σειρά όλα τα παιδιά τα εμφάνισαν σαν εμπόδιο.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:30 pm

Ψήφισα καλό!!!!!!

Τα επεισόδια προχωρούν πιο γρήγορα,και φυσικά,οι σκηνές εναλλάσσονται,και δεν κουράζουν,τουλάχιστον εμένα.
Και ας πάμε στα του επεισοδίου!!!!!!!

Εριέττα-Μελ:Τι να πω μετά την συζήτηση των 2 γυναικών;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; lmao μπορώ να πω οτι η Εριέττα στα όσα της είπε δεν είχε δίκαιο;;;;;;;;;;;;δεν μπορώ να το πω!!!!!!!η Μελ δεν ακούει τπτ!!!!!!!είτε μιλάει σε τοίχο η Εριέττα είτε στην Μελ,το ίδιο και το αυτό.
Ο πατέρας σου είναι η αφορμή,αυτό που της είπε τα λέει όλα.Η ζήλεια της θα οδηγήσει μια αθώα στην φυλακή,και μετέπειτα στην εντατική!!!!!!!!
Η Μελ είναι πια επικίνδυνη,όχι για τον εαυτό της μόνο,αλλά και για άλλους!!!!!!!ΔΥΣΤΗΧΩΣ.Η βλακεία συχνά,γλιτώνει τον άνθρωπο απο την τρέλα.Δυστηχώς η Μελ,έχει φτασει στο απέναντι άκρο.

Αμαλία-Μελ:Η Αμαλία σήμερα είδε τα πρώτα σύννεφα,και αυτό φάνηκε.
Και που είσαι ακόμη Αμαλία!!!!!!!!!!!
Μου άρεσε η σκηνή με τον Ρούσσο όταν τον ρώτησε αν ευθύνονται Στεφ και Εριέττα.Το πρόσωπο της τα έλεγε όλα,αλλά η Μελ δεν έχασε καιρό,πήγε στην ασφάλεια την ίδια μέρα. livani Τούβλο έπεσε στο κεφάλι του Παναγιώτη!!!!!!!!!! lmao

Λουκάς-Νόρα:Μου άρεσε η σκηνή με την κοράκλα τους στο σπίτι!!!!!!!!
Εμένα μου αρέσει πολύ το όνομα της μικρής,και δεν μπορουσαν να βρουν καλύτερο.

Εύα-Μαρίλια:Πολυ δυνατή σκηνή,και μου άρεσαν και οι δυο υποκριτικά!!!!!!
Τη γνωμη μου πάνω σε αυτό το θέμα την έχω πει.Χρόνος χρειάζεται και πιστεύω οτι όλα γίνονται για καλό!!!!!!!!αυτό θα τις δέσει περισσότερο.

Νταίζη:Επαναλαμβάνω οτι δεν την λυπάμαι,και δυστηχώς ειναι για γέλια να την κατανοήσω για αυτό που της έκανε ο Χρήστος!!!!!!!!
Θα με κάνεις δολοφόνο,είπε στον Χρήστο lmao ποια την Νταίζη,που προσπαθούσε να σκοτώσει την Εύα,μετα απο αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;πάει θα μας στρίψει!!!!!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Lisa Nova Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:31 pm

taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:

Δεν θεωρώ ότι έχεις άδικο και εννοείται πως δεν είναι σωστό να θίγονται τόσο λεπτά θέματα, αλλά νομίζω πως η ανησυχία τους οφείλεται όπως είπε και η Εύα στο γεγονός ότι αυτό το παιδάκι δεν είναι καρπός μεγάλου και πραγματικού έρωτα όπως στην περίπτωση Μάνου-Εύας. ))

Μα τι λες τώρα....Δηλαδή όταν μια γυναίκα τη βιάσουν (που και την Εύα δεν είναι απο έρωτα που την άφησε έγκυο ο Μάνος, άσχετα αν ήταν όντως ερωτευμένη μ'εκείνον) πρέπει να ρίξει το παιδί επειδή δεν είναι καρπός έρωτα??? Να γίνει δηλαδή δολοφόνος αυτής της ψυχούλας επειδή δεν ήταν ερωτευμένη με τον αντρα που την άφησε έγκυο? Το βρίσκω τρομερά λάθος αυτό που προσπαθούν να βγάλουν προς τα έξω.... Και στο κάτω κάτω, δεν ήταν ούτα καν παιδί από βιασμό... η Μαρίλια ήταν "ερωτευμένη" (έτσι τουλάχιστον πίστευε)... Ποιά είναι η Εύα και η κάθε Εύα να της πουν αν θα πρέπει να το κρατήσει ή όχι ή αν ήταν απο έρωτα (απο τη δική της μεριά τουλάχιστον) ή όχι?? Εγώ τουλάχιστον δεν τη δέχομαι αυτή τη δικαιολογία!
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:32 pm

Πολύ ωραίες οι σκηνές με Νόρα-Λουκά, Λουκά-Εύα, Νικόλα-Δάφνη και ο ερχομός της μπέμπας στο σπίτι της!! Love! Γενικά όπου υπάρχει παρέα και ασχολείται με τα δικά της θέματα είναι καλύτερα!!
Στέλλα σε πείραξε το "γιαγιά";; Η Εύα τότε τι να πει;;
Εύα-Μαρίλια δυνατή σκηνή!!
Δε μ'αρέσει που είναι όλοι τόσο αντίθετοι με το να κρατήσει η Μαρίλια το παιδί. Ακόμα κι αν πιστεύουν ότι είναι λάθος θα προτιμούσα να τείνουν πιο πολύ στο να τη στηρίξουν αν θέλει να το κρατήσει.
Πολύ καλά τα είπε η Εριέττα στη Μελίτα! Όχι ότι πήρε χαμπάρι η Μελίτα αλλά για να το χαρούμε εμείς λίγο τουλάχιστον!
Οι πράξεις και τα λόγια της Μελίτας ασχολίαστα!!Μόνο που δυο χρόνια τώρα δεν έκανε τίποτα..Κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια..τώρα πήρε μπρος και βιάζεται κιόλας!Βέβαια αν συνέχιζε με τον παλιό ρυθμό, τόσα που θέλει να κάνει φέτος δε θα της έφταναν τα 45 επεισόδια!!
Η Αντιγόνη καταλαβαίνει ότι κάτι σοβαρό έχει συμβεί και φοβάται τα χειρότερα μου φαίνεται παρά νοιάζεται για τη Νταίζη..
Να διευκρινήσω για τη Νταίζη που είπα στο χθεσινό σχολιασμό πως πιστεύω ότι πονάει δε σημαίνει ότι δε το αξίζει κιόλας!Και μάλιστα μ'αυτό τον τρόπο! Έκανε τα πάντα για λεφτά και διαμάντια, προκάλεσε τόσο κακό και ήθελε να προκαλέσει κι άλλο τόσο γι αυτά και τώρα κατά κάποιο τρόπο συνέβαλαν και τα ίδια τα διαμάντια στον πόνο που ένιωσε!
Θα τα πει και στη Στέλλα τώρα που τη νιώθει..Ναι, εντάξει το ξέρουμε μόνο η Στέλλα την καταλαβαίνει και τη συμπονάει αλλά ελπίζω να μη συναντιούνται κάθε μέρα να της λέει τον πόνο της..
Α, και Νταίζη μη φοβάσαι δε θα σε παρεξηγήσουν που δεν πήγες να ευχηθείς.. imarton

zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roulitaki Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:38 pm

lisa nova αν δεις τί γράφω περί γενικής μετάλλαξης θα δεις ότι είμαι ουσιαστικά υπέρ σου!!!
roulitaki
roulitaki

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:41 pm

Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:
Lisa Nova έγραψε:
taradoula έγραψε:

Μα τι λες τώρα....Δηλαδή όταν μια γυναίκα τη βιάσουν (που και την Εύα δεν είναι απο έρωτα που την άφησε έγκυο ο Μάνος, άσχετα αν ήταν όντως ερωτευμένη μ'εκείνον) πρέπει να ρίξει το παιδί επειδή δεν είναι καρπός έρωτα??? Να γίνει δηλαδή δολοφόνος αυτής της ψυχούλας επειδή δεν ήταν ερωτευμένη με τον αντρα που την άφησε έγκυο? Το βρίσκω τρομερά λάθος αυτό που προσπαθούν να βγάλουν προς τα έξω.... Και στο κάτω κάτω, δεν ήταν ούτα καν παιδί από βιασμό... η Μαρίλια ήταν "ερωτευμένη" (έτσι τουλάχιστον πίστευε)... Ποιά είναι η Εύα και η κάθε Εύα να της πουν αν θα πρέπει να το κρατήσει ή όχι ή αν ήταν απο έρωτα (απο τη δική της μεριά τουλάχιστον) ή όχι?? Εγώ τουλάχιστον δεν τη δέχομαι αυτή τη δικαιολογία!

Εννοείται πως σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ αυτή την κίνηση και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, απλά ανέφερα πως το δικαιολόγησαν οι ίδιοι οι σεναριογράφοι μέσω της Εύας... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Lisa Nova Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:41 pm

Clarabelle έγραψε:
Υγ4. Αγαπητή Lisa Nova εγώ μαζί σου. Σε τούτη τη σειρά όλα τα παιδιά τα εμφάνισαν σαν εμπόδιο.

Clarabelle μου, εμένα δεν με ενδοιαφέρει αν εμφανίζουν σαν εμπόδιο τα παιδιά στη σειρά (και ας είναι αλήθεια)... Εμένα αυτό που με χάλασε (να στο πω κι ετσι) είναι το μήνυμα που βγήκε απ'τη σειρά στο επεισόδιο σήμερα. Καθόμουνα με το μπαμπά μου και βλέπαμε και κάθε φορά που έβγαινε στο πλάνο η Εύα μου έλεγε ο μπαμπάς μου "Δηλαδή τι προσπαθούν να μας πουν, ότι τώρα πρέπει να πάει να το ρίξει? Και τα κορίτσια που βλέπουν τώρα τη σειρά αυτά θα κάνουν αύριο μεθαύριο??" Εγώ, που είμαι στην ηλικία της Μαρίλιας αυτό κατάλαβα πάντως.. ότι αν μείνω καταλάθος εγκυος τότε να πάω να το ρίξω γιατί θα μου καταστρέψει τη ζωή! ..... Όχι φίλε μου, δεν είναι έτσι τα πραγματα.....έπρεπε να σκευτούν λιγάκι πριν γραψουν αυτους τους διαλόγους....για μένα ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΦΑΟΥΛ!!!
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Οκτ 04, 2011 8:46 pm

Lisa Nova έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Clarabelle μου, εμένα δεν με ενδοιαφέρει αν εμφανίζουν σαν εμπόδιο τα παιδιά στη σειρά (και ας είναι αλήθεια)... Εμένα αυτό που με χάλασε (να στο πω κι ετσι) είναι το μήνυμα που βγήκε απ'τη σειρά στο επεισόδιο σήμερα. Καθόμουνα με το μπαμπά μου και βλέπαμε και κάθε φορά που έβγαινε στο πλάνο η Εύα μου έλεγε ο μπαμπάς μου "Δηλαδή τι προσπαθούν να μας πουν, ότι τώρα πρέπει να πάει να το ρίξει? Και τα κορίτσια που βλέπουν τώρα τη σειρά αυτά θα κάνουν αύριο μεθαύριο??" Εγώ, που είμαι στην ηλικία της Μαρίλιας αυτό κατάλαβα πάντως.. ότι αν μείνω καταλάθος εγκυος τότε να πάω να το ρίξω γιατί θα μου καταστρέψει τη ζωή! ..... Όχι φίλε μου, δεν είναι έτσι τα πραγματα.....έπρεπε να σκευτούν λιγάκι πριν γραψουν αυτους τους διαλόγους....για μένα ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΦΑΟΥΛ!!!

Oι διάλογοι έχουν πάψει εδώ και καιρό να είναι προσεγμένοι αυτό δεν είναι φρέσκο νέο
Εδώ μας λένε οτι η Νταίζη είναι απλά ένα πληγωμένο κορίτσι παραβλέποντας εγκλήματα
Οτι η αστυνομία αφήνει τους πάντες ατιμώρητους επειδή γνωρίζει τους συγγενείς τους.
Άλλωστε ακριβώς το ίδιο μας είπαν και την πρώτη σεζόν. Η Νόρα να σου θυμίσω έριξε το μωρό επειδή ήταν του Στέλιου.
Θίγουν θέματα όπως οι αμβλώσεις και οι βιασμοί με τόση προχειρότητα που είναι αξιοκατάκριτη

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης