Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 61

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:25 am

"Φρέσκα" Νέα

Κοσμικά: Επέστρεψε η Νόρα

Στο σπίτι της επέστρεψε η οικογένεια Φωκά-Βενέτη
με το νέο μέλος της. Την υποδέχθηκαν σε κλίμα γιορτής
φίλοι και συγγενείς. Την "έβρεξαν", την "ασήμωσαν"και
την προίκησαν όπως αξίζει σε μία Βασίλισσα!! Τα δώρα από
τις νεράιδες τα πήρε, μόνο η Μαγκούφισσα (λέγε με Νταίζη)
δεν πρόλαβε να πάει imarton
Κούκλα η μπέμπα, ξεκαρδιστική η πρόποση της θείας! lmao
Αξιολάτρευτοι οι γονείς! Love!
Μάρτυρας αλλάζει την κατάθεσή του!

Πληροφορίες εκ των έσω της αστυνομίας, λένε πως
η γνωστήμάρτυρας, γνωστή για την φιλαλήθειά της, αναίρεσε
την κατάθεσή της. Κινούμενη από αισθήματα εκδίκησης απέναντι
στην υπαριθμόένα ύποπτη, η Μελίτα Ρούσσου απέσυρε το άλλοθι
που παρείχε με την κατάθεσή της (είναι ή δεν είναι για πολλές
κλωτσιές?) Οι απόψεις για τα κίνητρα της μάρτυρα διίστανται,
άλλοι ισχυρίζονται ότι φταίει το έμφραγμα του πατέρα της και
άλλοι το γεγονός ότι χώρισε με το Στέφανο. Αξιοσημείωτη είναι
η επίσκεψη της Εριέττας στο σπίτι της Μελίτας.
: respect : : respect : (ΠΕΣ ΤΑ!)
Η Μαρίλια είναι έγκυος!

Η καθ'όλα ενήλικη Μαρίλια έμεινε έγκυος από τον άντρα
(μη χε...)με τον οποίο διατηρούσε σχέση. Όλοι έσπευσαν να συγκρήνουν
την ιστορία της με αυτή της μητέρας της. Παιδιά συγγνώμη, μοιάζει
λίγο στα απέξω απέξω αλλά στην ουσία καμία σχέση!! Οι πλεινότητα
των ενδιαφερομένων, είτε τους πέφτει λόγος είτε όχι, εξέφρασαν τον
τρόμο τους στο άκουσμα πως η Μαρίλια μπορεί να κρατήσει το παιδί.
Θα συμφωνήσω και σε μένα φάνηκε περίεργος ο τρόπος που διατύπωσαν
τον προβληματισμό τους, σαν να μην υπάρχει άλλη λύση.

Η μητέρα στο δράμα της με συγκίνησε Aww αν και η Αγγέλα σήμερα
ήταν σε μια πιο φυσιολογική κατάσταση. θα ήθελα έδω να επισημάνω
πως η Αγγέλα, που τόσο πέρασε με αυτό το παιδί και το μεγάλωσε,
παρέληψε να την επισημάνει τη σημασία της αντισύλληψης!!! Σώζει ζωές,
όπως κι αν το ερμηνεύει κανείς!
Μεγαλοδικηγόρος με έμφραγμα

Οι γιατροί μας ενημέρωσαν πως κούνησε μάτια και φρύδια,
πληροφορώντας την σύζυγό του για τις συνθήκες που των οδήγησαν
στο έμφραγμα! Άκρως ενδιαφέρουσα ήταν η σκηνή της Αμαλίας με τη
Στέλλα, θα μπορούσε κανείς να πει ότι η συζήτηση ήταν φιλική! Η σύζυγός
κρατάει τα μπόσικα σε σχέση με την κόρη τους γνωστού δικηγόρου η οποία
τα χάνει όλο και περισσότερο...
Σοκ!!! Χώρισε η Νταίζη

Ναι, θρήνος έχει ξεσπάσει στο Καρταλέικο! Ο Χρήστος θα την
κάνει δολοφόνο, (τι ακούω η γυναίκα imarton ) Ο Χρήστος που το έδωσε
όλα κι έμεινε στον άσσο, αλλά της πήρε τα διαμάντια, συγγνώμη την καρδιά
και την πέταξε... Για να καταλάβαετε την σιβαρότητα της κατάστασης η
Νταίζη δεν ενδιαφέρεται για τις εξελίξεις, μέχρι τώρα δηλαδή... Για γέλια
το δράμα της μικρής κακορίζικης αλλά... Ναι έχει αλλά, ήταν ήσυχο, δεν είχε
υστερίες, δεν ύψωσε φωνή κι όμως έβγαλε ένταση, μπορεί ο διάλογος να ήταν
σουρεάλ αλλά οι ερμηνείες ήταν εξαιρετικές και από τους δύο (Πολυχρονίδη-
Κασσανδρινό), ήταν μια ευχάριστη πάυση στις υστερίες που φαίνεται να
ακολουθήσουν ή έχουμε συνηθήσει σε άλλους ερωτικούς καβγάδες,
όνομα και μη χωριό...
Του Εκδότη

Δεν έχω λόγια να περιγράψω τις εντυπώσεις μου από το
χθεσινό επεισόδιο.Δεν είμαι πολύ σίγουρη αλλά ίσως ήταν καλύτερο
από την πρεμιέρα...Χάρηκα πολλές σκηνές!!! soutien Όπως και να'χει,
δεν έχουμε δει και καμία συγκλονιστική εξέλιξη μέχρι τώρα, αν εξαιρέσουμε
τη βλακεία που δέρνει τη Μελίτα την νοητική υστέρηση
που παρουσιάζει η Μελίτα!
Αυτά από μένα, αν θυμηθώ μπορεί να το ψηφίσω, κατα τ'αλλά γεια σας!

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 580 - Ημερομηνία 04-10-2011

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 12:18 pm

Γιαννα ΘΕΑ με την ''εφημεριδα''σου.....υποκλινομαι! : respect : : respect : : respect :
Το επεισοδιο μπορει να ηταν ανιαρο αλλα ο σχολιασμος ηταν απολαυστικοτατος!
Δικο σου... oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 12:31 pm

evanna έγραψε:Γιαννα ΘΕΑ με την ''εφημεριδα''σου.....υποκλινομαι! : respect : : respect : : respect :
Το επεισοδιο μπορει να ηταν ανιαρο αλλα ο σχολιασμος ηταν απολαυστικοτατος!
Δικο σου... oscar

Οφείλω να συμφωνήσω απόλυτα!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 12:32 pm

Για να καταλάβετε πόσο έχω παραιτηθεί δεν είχα πάρει είδηση ότι ξεκίνησαν τα Μυστικά,πάρα μόνο σήμερα το πρωί που μου τα έθαψε μια φίλη.Μπήκα λοιπόν κατευθείαν να διαβάσω τα σχόλιά σας και έχω να πω ότι μου λείψατε πάρα πολύ!!!

Κατά τα άλλα back to basics...

Μα καλά,ο αστυνόμος δεν έχει ψυλλιαστεί τίποτα με τις αλλαξο@@@ιές των καταθέσεων της Μουρλίτας?Το ότι υπονομεύει τα νεύρα μας είναι τοις πάσι πλέον γνωστό και περιττό να επαναληφθεί,το ότι υπονομεύει και την ποινική δικαιοσύνη όμως...(πάντως δεν είναι τυχαίο που στο πρώτο επεισόδιο φορούσε άσπρο συνολάκι,ξέρουν αυτοί...)
Μιλώντας για ποινική δικαιοσύνη,αυτό το παιδί ο Χρήστος σώνει και καλά να σπρώξει την άσπιλη στο έγκλημα...μα τι agent provocateur....ευτυχώς η Νταιζάρα βράχος!Κατά τα άλλα το teenage drama στη βιλάρα καλά κρατεί,θα πρότεινα δε προς επίτασή του να μείνει ΚΑΙ η Νταίζη έγκυος και να πάει με τη μανούλα να το ρίξει,γιατί ως γνωστόν τα παιδιά είναι ανεπιθύμητα και μπορούμε να κάνουμε εκτρώσεις άφοβα και με την ίδια συχνότητα που κάνουμε καθαρισμό δοντιών.
(Συγχωρήστε μου την παρέκβαση,αλλά είμαι η μόνη που όταν στο προηγούμενο επεισόδιο είπε η Νταίζη στην Αντιγόνη''Δεν υπάρχει Χρήστος''περίμενα να τη ρωτήσει όχι τι σου έκανε,αλλά''Τι ΤΟΥ έκανες; '')

Η Αγγγέλα είναι απλά εξοργιστική.Άρνηση,άρνηση,άρνηση.Κλινική περίπτωση.Είναι εκεί για να καρπωθεί το χαρακτηρισμό της καλής μάνας και όποτε αυτός απειλείται εξαπολύει έναν οχετό στην Εύα.Το ένα της παιδί το έκανε ανασφαλές και υπερευαίσθητο και το άλλο(γιατί δεν μπορώ να μη θεωρήσω τη Μαρίλια κόρη της)σκληρό και κακομαθημένο.Είναι εμφανής η παθογένεια της Μαρίλιας και φυσικά πηγάζει από τη συνολική ανατροφή της.Και δε με εξοργίζει τόσο η Αγγέλα,που στενόμυαλα θα βρίσκεται σε μόνιμη άρνηση,όσο οι φίλοι της Εύας.Θέλουν να μας πουν ότι μορφωμένοι και πολύπαθοι 30κάτι άνθρωποι που έχουν μεγαλώσει σαν οικογένεια δεν είναι σε θέση να μιλήσουν σοβαρά με την Εύα και να της πούνε εσύ φταις εδώ,η μάνα σου εκεί;Και αντ'αυτού να βάζουν το Νικόλα να της τα χώνει;Μα δεν μπορούν να του βρουν του ανθρώπου μια σοβαρή ιστορία να ασχοληθεί;
Μέσα σε όλα αυτά,εκτιμώ Λευτέρη όλο και περισσότερο.Τον θεωρώ το ωριμότερο αρσενικό της σειράς.Επικριτικός όπου πρέπει,αλλά και πάντα εκεί.Κι αν συναίνεσε στο παράλογο σχέδιο,ήταν επειδή την αγαπάει και έχει καταλάβει το χαρακτήρα της.
Αλήθεια,όταν όλοι χτυπιούνται ότι η Μαρίλια δεν έχει μάθει από τα λάθη της μητέρας της και θέλει να κρατήσει το παιδί εννοούν ότι η ίδια η Μαρίλια ήταν λάθος;;;;;
Λάτρεψα Αμαλία δίπλα σε Ρούσσο.Μου φάνηκε μόνο λίγο υπερβολικό που το πρώτο που σκέφτηκαν όλοι είναι ότι κάποιος είναι πίσω από αυτό.Ένας άνθρωπος σε αυτή την ηλικία,πιεσμένος και αποξενωμένος από όλους,δεν μπορεί να έπαθε έμφραγμα χωρίς να συνέβη απαραίτητα κάτι εκείνη τη στιγμή;(Και μόνο το να έχεις παιδί τη Μελίτα είναι ένα βήμα προς τα εκεί!)
Λουκάς-Νόρα προς το παρόν σε σωστές και τρυφερές δόσεις.Μα τι μπεμπάκι!!!! Love!
Στέφανος και Αντιγόνη : respect : .Πες τα θεά,τι είναι ο Στέφανος για να μοιράζει εμφράγματα;

Τέλος θα ήθελα να πω ότι το budget δεν είναι η Εύα της ελληνικής τηλεόρασης,δεν μπορεί να φταίει για όλα και δεν δικαιολογεί την πτώση της ποιότητας όλων γενικά των προγραμμάτων σε τέτοιο βαθμό.Ακριβώς λόγω μειωμένου budget θα μπορούσαν να προσέξουν περισσότερο το σενάριο.

Τα oscar μου σε όλους!Χαίρομαι πάρα πολύ που σας ξαναδιαβάζω!!!

Υ.Γ.Ο Chuck Norris ξέρει ποια είναι η περιγραφή του Αραβαντινού. sss
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 12:44 pm

Ioanna T έγραψε:

ΘΕΑ!!! lmao lmao

Ξέχασα να ρωτήσω κάτι!!! Μόνο εγώ κρυφογέλασα όταν η Νόρα ρώτησε την Εριέττα μήπως δεν της αρέσει το όνομα της μικρής;

Υ.Γ. Ευχαριστώ! hihi
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 1:04 pm

edem4ever έγραψε:
Ioanna T έγραψε:

ΘΕΑ!!! lmao lmao

Ξέχασα να ρωτήσω κάτι!!! Μόνο εγώ κρυφογέλασα όταν η Νόρα ρώτησε την Εριέττα μήπως δεν της αρέσει το όνομα της μικρής;

Υ.Γ. Ευχαριστώ! hihi

Κι εγώ γέλασα.... sisi sisi
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 1:08 pm

Κι εγώ!!!Και για μια στιγμή μάλιστα νόμισα ότι η Εριέττα θα έλεγε ότι δεν της αρέσει,αλλά....

Ευχαριστώ χρονικογράφε μας!!!( : respect : !!!)
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από LaurelRose Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 3:42 pm

Εμένα το χθεσινό επεισόδιο μου φάνηκε καλύτερο απ'το πρώτο...
Συγκινήθηκα με την πρώτη σκηνή Αμαλίας-Πέτρου!...
Ήταν που η Αμαλία θα τον χώριζε sisi ...Αφού ότι και να γίνεται δεν μπορεί χωρίς αυτόν Love! ...Τους λατρεύω αυτούς τους δύο... Love!
Η επιστροφή της Νόρας και της Ρεγγίνας ήταν απ'τις καλύτερες στιγμές του επεισοδίου! ))
Χάρηκα πολύ στη σκηνή που η Αμαλία κατάλαβε ότι δε φταίνε η Εριέττα και ο Στέφανος...Τώρα μόνο η παλαβή η Μελίτα θα συνεχίζει να πιστεύει κάτι τέτοιο...
Βαρέθηκα τη Μελίτα και την Νταίζη!...είμαι στα όρια να βαρεθώ και την Αγγέλα! yeap
Πολύ λίγες στιγμές με την παρέα! :(
Ο Θάνος πουθενά ε?...δε μού'λειψε καθόλου... Angel
Η Μελίτα αλλάξει δεν αλλάξει την κατάθεση,τρελή θα παραμείνει...Εμένα μου φτάνει που δεν την πιστεύει ο αστυνόμος...
------------------------------
Βρε παιδιά αλλάξανε μωρό ή είναι η ιδέα μου? Rolling Eyes
Η Μαρίλια πως γίνεται να έδωσε πέρσι Πανελλήνιες και να λένε ότι είναι τώρα 18 χρονών?(όχι οτι τότε έστεκε,που έδωσε στα 16..κουβέντα να γίνεται sisi )

Ένα oscar για την κα Πεφάνη!

LaurelRose
LaurelRose
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : λογοτεχνικά βιβλία-μουσική-σινεμά-θέατρο-forum

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 4:37 pm

Αυτό το επεισόδιο μου άρεσε περισσότερο από την πρεμιέρα. Όλες οι σκηνές σχεδόν μου άρεσαν αλλά κάποιες ήτνα πιο ωραίες. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που ήταν πολύ γλυκιά. Η σκηνή με την Εριέττα και την Μελίτα ήταν δυνατή και πολύ καλή. Η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη να τρώνε μαζί παρόλο που δεν συζητούσαν γι' αυτούς ήταν πολύ ωραία. Η σκηνή με την Εύα, την Αγγέλα και την Μαρίλια ήταν πολύ καλή ερμηνευτικά αλλά και αυτά που έλεγαν ήταν πολύ όμορφα. Επίσης η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, τον Λουκά, την Δάφνη, τον Νικόλα, την Εριέττα και την Στέλλα και φυσικά το μωρό ήταν από τις καλύτερες γιατί είχαν καλή διάθεση, έκαναν και χιούμορ και γενικά ήταν πολύ ωραία.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε πολύ και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης