Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 59

Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:14 pm

5-8 είχα μαθημα
Και ειπα θα γλιτωσω
Δε θα τα δω τα μυστικα
Και δε θα ξενερωσω yey
Μα σα το πρωτο μαθημα
Ητανε μες το χρονο
Μας αφησε να κατσουμε
2 ωριτσες μονο... Confused?
Ετσι εδεμ δε γλιτωσα
Την ειδα τι να κανω?
Ειπα at least θα δω μωρο
Μα τιποτα στο πλανο pff
Και ξεκιναν τα μυστικα
Με φοντο Νταιζη-Στελλα
Η μια να παρηγορει
Και η αλλη μες τη τρελα
Με πουλησε με προδωσε
και θελω να πεθανω
μα εχω και μικρο παιδι
και πως να το πικρανω? slap
Μονο αυτο με συγκρατει
Να μην αυτοκτονησω
Στελλα μου απελπιζομαι
Μακρια του πως θα ζησωωω? Snif
Μελιτα εδω ειναι ενα κουτι
Παρτο και ανοιξε το
Βγαλε το περιεχομενο
Γυρω σου τυλιξε το Innocent
Δεν την παλευεις καστανο
Η ζηλια σ’εχει φαει
Να δω αυτη η παρανοια
Στο τελος που θα παει...
Η Αμαλια προσπαθει
Για να την συνεφερει
Μ’αυτη στον κοσμο της καλε
Λεει οτι τη συμφερει
Μια καραμελα πιπιλα
Και ολη την ωρα λεει
Η Ερριετα η υπουλη
Για ολα εκεινη φταιει... valen
Μεσα σε ενα λιακοστρωτο
Και ομορφο σοκακι
Τσουπ να σου πεταγεται
Ενα μικρο αγορακι
Γραμμα σας εχω απο μακρια
Και μου ειπαν να το δωσω
Και τωρα που σας το δωσα
50ευρο θα τσεπωσω woohoo
Κι η Νταιζη ανοιγει φακελο
Και διαβασε το γραμμα
Και το χαρτι εμουσκεψε
Απ’το δικο της κλαμα
Οχι για το μπαμπα καλε
Σιγα να μη τη νοιαξει
εχει και μια κληρονομια
τωρα για να κοιταξει. Nyxia
Θυμωσε και πικραθηκε
Και πηγε στη μαμακα
να της κλαφτει παλι επειδη
δε γνωρισε μπαμπακα...
Τα πηρε και ο Στεφανος
Κι ετρεξε στη Μελιτα
Και εκεινη πορτα ανοιξε
Κι εφαγε νααααααααααα μια ηττα.
Αγαπη μου σε αγαπω
Για σενα ολα τα κανω
Ελα να σφουγγαρισουμε
Το πατωμα το επανω Menio
Μα ο Στεφανος ξηγηθηκε
Ισια και μετρημενα
Καλλια να παω φυλακη
Παρα ξανα με σενα
Κι εφυγε και την αφησε
Μα εκεινη ησυχιαααα
Δεν μιλησε δεν εβρισε
Ειπαμε ειναι ΚΥΡΙΑ xoxo
Ο Ηλιας στη κοσμαρα του
Με τα κηπευτικα του
Σε φαρμακα λιπασματα
ξοδευει τα λεφτα του
Κι εσυ βρε Δαφνη μη βαρας
Καλο κανει στη φυση
Ενα δεντρακι φυτεψε
Δε φυτεψε χ....ι Razz
Νταιζη παλια is back again
Αντε και ειχε αργησει
Με τοσο πονο δακρυ καημο
Ειχα ανησυχησει.
Να τους και τους χαζογονεις
Που θελουν πατουσακια
Και τρεξανε στην κορη τους
Να ριξουνε χαδακια
Η καρμποναρα τι εγινε?
Σου πετυχε Νικολα?
Αν ναι ελα στο σπιτι μου
Και φερ την κατσαρολα... Miam
Η Νταιζη παει για επισκεψη
Μαυρη οσαν τον χαρο
Πετρο θα σε εκδικηθω
Ολα θα σου τα παρω...
Και επειδη φοβηθηκα
Που σηκωσε το φρυδι
Μετριο αντι γι ασχημο θα πω
Μη φαω κανα μπουνιδι... ruuun

Και μια μαντιναδα που αμα δε την ελεγα θα εσκαγα

Nταιζη προς ολους οσους γνωριζει....

Οταν μια μερα ξαφνικα
Σας φυγω και πεθανω
Βαλετε τα διαμαντια μου
Στο φερετρο επανω
xoxo
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:29 pm

tzibirdika η μαντιναδα ηταν απιστευτα αστεια!!!!!!!! lmao lmao lmao
Βεβαια για ανθρωπος ξενερωμενος παραεχεις εμπνευση και ορεξη για να ασχοληθεις...Το αποτελεσμα βεβαια ειναι εξαιρετικο!!!!!!!!!!!!!!!!!! gelio
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:30 pm

ωω να 'σαι καλα!! Εχω πει ομως...οσο πιο ξενερουα το επεισοδιο τοσο περισσοτερο εμπνεομαι... Razz
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:39 pm

tzibirdika έγραψε:ωω να 'σαι καλα!! Εχω πει ομως...οσο πιο ξενερουα το επεισοδιο τοσο περισσοτερο εμπνεομαι... Razz
Βασικα δε μου κανει εντυπωση...Αλλωστε δεν ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω αυτο...Χαρα στο κουραγιο σου ομως να ασχολεισαι με κατι που σε ξενερωνει...Εγω δε νομιζω να μπορουσα να το κανω...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:45 pm

Από τη μία η καρμπονάρα, από την άλλη οι εξαιρέσεις και για φινάλε η μαντινάδα, η φιλενάδα μου απορεί μαζί μου που γελάω μόνη μου, ένα θα σας τα πω σας έχω απαγγείλει!!!! Τα σέβη μου κυρίες μου!!!! : respect : : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:48 pm

Καλα ειναι που δεν εχω μπει σε προγραμμα ακομα....Απο βδομαδα τα κεφαλια μεσα... Razz

σορρυ για το οff

α και να δωσω απο ενα oscar στην Clarabelle και στην fantina που μου ανοιξε την ορεξη με τη καρμποναρα της!
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από nicole93 Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:49 pm

Ευτυχως το σημερινό επεισόδιο ήταν καλύτερο απο το χθεσινό! Κατι είναι κι αυτό!!
Τέλειος ο Στεφανος με το άσπρο πουκάμισο πολύ μου άρεσε θα πρεπε να το φοράει πιο συχνα!! Love! Επίσης μου άρεσαν πολύ ο Λουκάς με τη Νόρα και φυσικά η Ρεγγίνα μια γλύκα!!
Κατα τα άλλα, έχω βαρεθεί τη Νταίζη όλο τα ίδια και τα ίδια! Ελεος πια!!! Penguin Οκ περασε δυσκολα παιδικα χρονια, και οκ να το φάμε στη μάπα μια χρονιά αλλα όχι και δεύτερη!! nteni Ομως η Πολυχρονιδου μου άρεσε για άλλη μια φορά!! : respect :
Στην Μελίτα πλέον δεν αναφέρομαι το έχει χάσει το κορίτσι!! myalo
Και ρε παιδιά την Εύα θα ήθελα να τη δω κάπως αλλιώς σε αυτές τις σκηνές... Ισως πιο δραστήρια.... Πολύ κλάμα βρε παιδί μου....
Ψήφισα καλό γιατι τουλάχιστον μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον απο το χθεσινό.... Άντε να δούμε!!!! GN1
nicole93
nicole93

Θηλυκό

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:49 pm

Πάντα ζηλεύω την ευρηματικότητα της γραφής σας στους σχολιασμούς!
Συμφωνώ και γελάω απίστευτα με όσα γράφετε...

Απλά θέλω να θέσω ένα ερώτημα ως Λουκανορική θαυμάστρια
"Πού είναι οι κοινές ώρες του ζεύγους που μας καθήλωνε με τη χημεία τους και τα βλέμματά τους;
Πού είναι αυτό το μωρό που γεννήθηκε, αλλά ούτε μια σκηνή αγκαλιά με τους γονείς του;"

Και συνεχίζω αγαπώντας πολύ το χαρακτήρα της Εύας:
"Πού είναι οι εμπνευσμένοι διάλογοι της πρωταγωνίστριας Εύας; "

Βαρέθηκα με τη Νταίζη και την ψυχασθενή Μελίτα...

Έστω στο τέλος μπορώ να έχω μια γλυκιά ανάμνηση αυτών που αγάπησα;

Η παράπανω ήταν ρητορική ερώτηση ;/
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 11:54 pm

Εγνεψε ο Ρουσος !!!!!!Τι κι αν εγνεψε ,τι κι αν δεν εγνεψε.Καλυτερα να μη συνερχοταν.Απ τη μια η κορουλα του,που οσο ηταν μικρη μια χαρα ηταν,μια χαρα;;;;;λεμε τωρα! αλλα τωρα που μεγαλωσε παει στοδιαλο χαλασε!Οπως ειπε ο Λουκας για την Νορα.Και απ την αλλη η Νταιζη!!!!!!!!Μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρ κριμα στον ανθρωπο!!!!Τιποτα δεν τον σωζει,χαμενος απο χερι!
Αλλα Νταιζουλα μας θα σε μαλωσω.Γιατι εξυπνοπουλι μου εσυ δεν περιμενες να γινει καλα πρωτα ο πετραν;;;;;;Μ ετο μπουουουου που του εκανες ετσι στα
ξαφνικα,θα την εκανε για τον συνονοματο τον Αγ Πετρο και αντε μετα εσυ να βρεις τα διαμαντακια!Προειδοποια την αλλη φορα αγαπη μου,γιατι μπορει να μην σταθεις το ιδιο τυχερη.
Αν μεγαλωνα μαζι σας Νικολα;;αν σπουδαζα και γινομουν γιατρος;;χαχαχαχαχχ αν ,αν ,αν ..........
Και της λεει ο Νικολας,μπα μη νομιζεις και ο Λυτρας το ιδιο σκληρος ηταν,πανω κατω το ιδιο θα γινοσουν.Ναι αλλα δεν θα με βιαζαν!!Και εδω τωρα τι να πεις.Το αφηνω ασχολιαστο ,νομιζω οτι απο μονη της αυτη η προταση ειναι πολυ δυνατη!
Την Αντιγονη ομως δεν μπορω να την αφησω ασχολιαστη.Το μονο που σκεφτηκε να πει ,ηταν απο που ξεφυτρωσε αυτο το γραμμα τωρα και μου χαλασε την νιρβανα στην οποια εχω πεσει.Καλη μου γυναικα δειξε λιγη μεταμελεια πια,ελεος δηλ,απο μαρμαρο εισαι φταγμενη;;;;
Οχι μονο ηξερε η Αντιγονη οτι ο Λυτρας αφησε περιουσια στην Νταιζη,αλλα μαζι με τον Ρουσο επενδυσαν μ αυτα τα λεφτα.Να δεις που θα της πει για το καλο σου το εκανα,για να αυγατησουν αυτα που σου αφησε ο παγκαλος μπαμπουλης σου.
Μ αρεσει που η Αντιγονη θελει τωρα να γινουν κολλητες φιλες με την Νταιζη,να της λεει δηλ η Νταιζη για τα γκομενικα της και τετοια! χαχαχαχχαχαχ
Η Αγγελα μας συνηλθε.Μετα το σοκ που επαθε με το που ακουσε το κολπο της Ευας,συνηλθε και ειπε στην κορη της να μην λαμβανει υπ οψιν αυτα που λεει πανω στα νευρα της.Το ιδιο δεν λεμε ολες;;;
Παιδια ειλικρινα σημερα δεν μπορω να πιασω την απο μονη της κατηγορια Μελιτα.Τι να πω ,τα ειπε ολα σημερα η Αμαλια και οΣτεφανος!!
Εγω την Εριεττα σκεφτομα που πραγματικα εμπλεξε με την τρελη του Σαγιω
και δεν ξερει τι θα της ξημερωσει!!
Αγαπη;;;;;;;;;;;;;;Παμε να χαιδεψουμε ροζ πατουσακια;;;;;;;;;μμμμμμμμμμμμ ελιωσα !!!!Και θ κλεισω με τα Λουκονορακια μου τα αγαπημενα και τις ρζ πατουσιτσες!!!
Ενα oscar παει στον alex,γιατι ετσι!Αλλο ενα παει στην φαντινα γιατι ναι αυτη ειναι η γνησια καρμποναρα χωρις κρεμα γαλακτος και αλλο ενα στην roria που με
τσακισε αυτο το Μελιτα Ρουσου-Λυτρα-Ξαναρουσου-ΑμδεΚαρταλη lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 9:47 am

Εμενα το χθεσινο μου αρεσε!

Αφενος γιατι ειχαμε τα ανεκδοτα της Νταιζης και αφετερου γιατι ο Στεφαν και η Αμελι εστησαν στον τοιχο το Μελιτονι!

Για τους αλλους δεν εχω λογια!Οπως παντα καταπληκτικοι!
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 11:10 am

Τις παλιές καλές εποχές, θυμάστε;

Τότε που η Μελίτα ήταν ακόμα κυρία, πριν την Εριέττα... Γιατί ήρθε η Εριέττα και η κυρία με το κ κεφαλαίο (άσχετο αλλά δεν είχε παίξει κορυφαίος σχολιασμος Γιούλης τότε?) δεν είναι πια κυρία, τα χαστούκια και οι ερωτήσεις τύπου "πως την κάνεις ευτυχισμένη;" είναι ο ορισμός της Κιουρίας ή μάλλον της κυράτσας... Κυράτσα ήταν όχι κυρία... Κατέθεσε ψέματα, θα στείλει αθώο στη φυλακή για το καπρίτσιο της και χαμογελάει λες και την βγάζουν φωτογραφία gibbs Μέχρι τώρα σήκωνε απλά το χεράκι, μέχρι εκεί την έχει και η Εριέττα, ξέρετε τι έχουμε να δούμε από δω και πέρα; imarton

Τότε που η Νταίζη ήταν η Νταίζη... Συγγνώμη βρε παιδιά πότε η Νταίζη δεν ήταν η Νταίζη κι εγώ το έχασα; Πότε σταμάτησε να εκβιάζει, να διεκδικεί τα κεκτημένα, να απειλεί ζωές; Πότε κι εγώ το'χασα; Α, θα ήταν όταν κρατηθηκε από το παιδί και δεν φούνταρε... livani Η Στέλλα όμως βράχος, ούτε φωνή, ούτε λυποθυμία, βράχος το Αστέρι κι εκεί επιμένει στην παρεξήγηση... imarton

Τότε που για να διαβάσεις το γραπτό του Θανασάκη σου έβγαιναν τα μάτια... Συγγνώμη, μπορεί να είμαι προκατηλειμένη αλλά αυτά τα γράμματα ήταν άντρα; Πολύ καλλιγραφικά, πολύ στρογγυλά, πολύ...τέλος πάντων για να ανήκουν σε άντρα... Αν ανήκουν μπράβο του τι να πω! Ο Νικόλας μας το επιβεβαίωσε πάντως, ο Λύτρας ήταν καλλιγράφος και είχε και τύψεις. Ο Νικόλας τελικά ήταν ο μόνος ριγμένος της υπόθεσης... Αλλά είπαμε, ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη, τελεία! imarton

Τότε που η Αμαλία ήταν περίφανη για την κόρη της... Βαριά κουβέντα της είπε η Αμαλία αλλά με κάποιον τρόπο πήρε κι εκείνη ευθύνες για την συμπεριφορά της κόρης της... Επαναλαμβάνω όμως, όταν η Μελίτα πήγαινε με κάθε γκόμενο της Εύας, η Αμαλία ήταν περίφανη για τον τρόπο που τη μεγάλωσε; Η Αμαλία απαγόρευσε στη Μελίτα να πάει να ταράξει τον Πέτρο (μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι) αλλά ξέχασε να ενημέρωσει την Νταίζη! Παιδιά όταν αρχίζει να χτυπάει αυτή η μπούρδα καλούμε γιατρό δεν ανοίγουμε το πουκάμισο!! ainta

Τότε που ο Στέφανος ήταν ερωτευμένος με τη Μελίτα... (Λέμε καμιά σαχλαμάρα να περνάει η ώρα!) Τώρα ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με την Εριέττα και καλύτερα σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή παρά με τη Μελίτα να μείνει μια ζωή!! Ωραία τα πε το παιδί, την άλλη δεν την βλέπω καλά, θα της την φορέσουμε την άσπρη τη μπλουζίτσα με τα χεράκια πίσω!

Τότε που έβλεπα ακόμα την Εύα...Ειλικρινά, ξαναείδα το επεισόδιο δεν θυμόμουν να την είδα πουθενά... Η Αγγέλα να τα ελέγξει τα νεύρα της γιατί θα την ψάχνουμε την ξανθούλα σε κανα γκρεμό... Impatient

Τότε που ο Ηλίας έπαιρνε στροφές... να ρωτήσω εγώ κάτι, τον πιστεύουμε τον Ηλία, όχι για το αν τον επισκέφτηκε ο βοηθός του κηπουρού (Νικόλας Θεός lmao ) αλλά για τα λιπάσματα, κτλ κτλ, μήπως, λέω μήπως ξέρει κάτι παραπάνω;

Τότε που δεν είχαμε νερό... Προ γεώτρησης, τότε που πήγαινες στην βρύση με το παγούρι για να γεμίσεις τη δεξαμενή... Ε το ίδιο γίνεται και τώρα, χάλασε η αντλία σου λέει, τα έχουν παίξει κάτω... Χάλασε και το τηλέφωνοα άστα να πάνε... Τι έλεγα -α, ναι- δεν το είδα ακριβώς βρε παιδιά το επεισόδιο μια γενικότερη εικόνα πήρα.. Είχα παράλληλα θέματα που έτρεχαν, πως βάζουμε ταχεία κλήση στο κινήτο -προσπαθείστε να δώσετε οδηγίες μέσω τηλεφώνου και τα λέμε-, από που πηραν τα ρούχα οι πρωταγωνίστριες, -άμα έχεις θεία πωλήτρια!- και γιατί μπουζουριάσανε τον Στράτο στον τρίτο κύκλο της Βέρας -μα είναι δυνατόν να το παρακολουθείς καθέ πρωί και να μην θυμάσαι; Με την απορία έχω μείνει βρε παιδιά, θυμάται κανείς;- όποτε όπως καταλαβαίνετε για άλλη μία φορά το επεισόδιο δεν το ξεψάχνησα και δεν θα το ψηφίσω!!!
Φιλιάααα!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 11:49 am

Κυρία-κυρία αυτό με το Στράτο το θυμάμαι, ένεκα η άνοια που σε κάνει να θυμάσαι τι είδες πριν εφτά plus χρόνια και να ξεχνάς τι είδες χθες το απόγευμα. Λοιπόν το Στράτο τον είχαν μπουζουριάσει γιατί θεωρήθηκε ύποπτος για το φόνο κάποιου Ανέστη (τσ,τσ,τσ) πρώην επιστάτη, αν δεν απατώμαι, στο αλήστου μνήμης ίδρυμα. Αν δεν απατώμαι επίσης δεν μάθαμε ποτέ ποιος τον έφαγε το μακαρίτη, αν και από τη στιγμή που ξεμπουζουριάσανε το Στράτο, δεν μας ένοιαζε!
Υ.Γ. dm, ΣΨ Flkia
Περαστικά στη sarita.
Μήπως είμαι λίγο off-topic;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 11:53 am

roria έγραψε:Κυρία-κυρία αυτό με το Στράτο το θυμάμαι, ένεκα η άνοια που σε κάνει να θυμάσαι τι είδες πριν εφτά plus χρόνια και να ξεχνάς τι είδες χθες το απόγευμα. Λοιπόν το Στράτο τον είχαν μπουζουριάσει γιατί θεωρήθηκε ύποπτος για το φόνο κάποιου Ανέστη (τσ,τσ,τσ) πρώην επιστάτη, αν δεν απατώμαι, στο αλήστου μνήμης ίδρυμα. Αν δεν απατώμαι επίσης δεν μάθαμε ποτέ ποιος τον έφαγε το μακαρίτη, αν και από τη στιγμή που ξεμπουζουριάσανε το Στράτο, δεν μας ένοιαζε!
Υ.Γ. dm, ΣΨ Flkia
Περαστικά στη sarita.

Αποδεικτικό στοιχείο ένα παπούτσι νούμερο 45
Φοβάμαι οτι μια γνωστή μας απο την τρέχουσα σειρά θα μείνει ασύληπτη
Όλο ξυπόλυτη κυκλοφορεί lmao

Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 11:56 am

Clarabelle έγραψε:
roria έγραψε:Κυρία-κυρία αυτό με το Στράτο το θυμάμαι, ένεκα η άνοια που σε κάνει να θυμάσαι τι είδες πριν εφτά plus χρόνια και να ξεχνάς τι είδες χθες το απόγευμα. Λοιπόν το Στράτο τον είχαν μπουζουριάσει γιατί θεωρήθηκε ύποπτος για το φόνο κάποιου Ανέστη (τσ,τσ,τσ) πρώην επιστάτη, αν δεν απατώμαι, στο αλήστου μνήμης ίδρυμα. Αν δεν απατώμαι επίσης δεν μάθαμε ποτέ ποιος τον έφαγε το μακαρίτη, αν και από τη στιγμή που ξεμπουζουριάσανε το Στράτο, δεν μας ένοιαζε!
Υ.Γ. dm, ΣΨ Flkia
Περαστικά στη sarita.

Διόρθωση αυτό το αποδεικτικό ήταν για τον πυροβολισμό στον Άγγελο όχι για το θάνατο του Ανέστη
Τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει Angel

Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 12:19 pm

Ω ευχαριστώ πολύ!!! Όχι τίποτα άλλο θυμόμουν πως ήταν κάποιος από το ίδρυμα αλλά ο θείος μου έλεγε πως ήταν ο άλλος που τον αυτοκτονήσανε από το ρολόι!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 1:02 pm

fantina έγραψε:Καρμπονάρα... η γνήσια..

½ κιλό μακαρόνια νο 6
30 γραμ βούτυρο
2 κουτ σούπας ελαιόλαδο
125 γραμ μπέικον κομμένο σε μικρά κομμάτια
6 κουτ σούπας λευκό κρασί
4 κρόκοι αβγών
5 κουτ σούπας λεπτοτριμμένη παρμεζάνα
2 κουτ σούπας λεπτοτριμμένο κεφαλοτύρι
1 κουτ σούπας πολύ ψιλοκομμένο μαϊντανό
αλάτι, φρεσκοτριμμένο πιπέρι

καρμποναρα ανεφερε ο Νικολας και τα δικα μου σαλια τρεχανε (ειχα φασολαδα για μεσημεριανο ,και δεν μπορω να πω οτι ειναι και το αγαπημενο μου οσπριο )

βρηκα ενα καρο παραλαγες στο ιντερνετ και εκει αναρωτηθηκα ποια παραλαγη για τα διαμαντια ειπε η Νταιζη στην Αστερω ......
μαλλον την λαιτ ,οχι σαν το μπεϊκον που βαζουμε στην καρμποναρα ,που ειναι τιγκα στο λιπος ,γιατι η Αστερω το βιολι της ,την παρεξηγησατε την κοπελα ,ειπε στον Λουκα και την Νορα οταν ρωτησανε για την ακυρωση του γαμου .
και λεω την λαϊτ,γιατι αμα της ελεγε τι εκανε πραγματικα για αυτα τα διαμαντια ,μαλλον η Αστερω θα εκανε χαρακιρι .
απο την αλλη ,αυτο το, εχεις και ενα παιδι που πρεπει να σκεφτεις .......
και η απαντηση της προδομενης κορης ,οτι αυτο με κραταει.......
δεν κρατησε εμενα απο το να αρχισω να ψαχνω για μακαρονια .......τα αυγα τα ειχα ηδη πεταξει στην οθονη της τηλεορασης και ετρεχα στην γειτονισσα στο διαλλειμα να βρω αλλα .
που δυστηχως ειχαν την ιδια τυχη (ετσι που το πηγαινανε σημερα ,εγω καρμποναρα το εβλεπα ,δεν θα ετρωγα )γιατι ακουω ξαφνικα την Μελιτα να λεει οτι εγω ειμαι κιουρια και δεν σηκωνω μυγα στο σπαθι μου .....
και πανω που ειχα βαλει το κρασι που ζηταει η συνταγη ,το κατεβασα μονορουφι ,μην σας πω και το μπουκαλι (αλκολικη θα με κανουν )μπας και αποδωσω ,αυτα που ακουω σε παρακρουση απο το μεθυσι ,ασε που θα ειμαι και ασορτι με την Μελιτα που οταν πινει ,πεζους και καντινες τα βλεπει ολα ισωμα .
της τα εχωσε η Αμαλια ,της εχωσε ο Στεφανος ,τιποτα δεν επιασε ,οπως δεν επιασε και το αλατι τα μακαρονια (μαλλον ,εβαλα λιγο ,ηθελε περισσοτερο αλλα φοβηθηκα οτι θα ηταν αλμυρη η καρμποναρα αμα εμπαιναν και τυρια ),
απο την αλλη η Μελιτα .........Χρηστό(τον γιο του θεου ) δεν καταλαβε και φοβο δεν ενιωσε ,το χαβα της αυτη ,για σενα το εκανα ,αγαπη μου ,για να σε γλυτωσω απο την ..................γιολα ,γιατι σε αγαπω ,
και εγω αγαπαω τα μακαρονια αλλα τα μισα υλικα τα ειχα πεταξει στην οθονη της ερμης της τηλεορασης (και δεν μαζευται το αυγο με τιποτα )και τα αλλα μισα μαυρο μαγειρεμα .
δεν πειραζει θα ακολουθησω την λογικη του Ηλια ......
κατι θα βγει ,μπορει να ρθει και κανενας αγνωστος να μου δωσει καμμια συμβουλη ,κανενα πακο μακαρονια Νο 6 ,κανενα αυγο ,και εγω οπως και ο Ηλιας απο ευγενεια δεν θα τον ρωτησω πως τον λενε (εδω ο κοσμος καιγεται και το ......υπολοιπο δικο σας ).
που μου καηκε το λαδι μαζι με το βουτυρο και βρομοκοπησε η κουζινα ,
ασε που κοντεψε να λαμπαδιασει η κατσαρολα ,οπως φουντωσε και λαμπαδιασε η Ερι με την εγγραφη ψευδη καταθεση της Μελιτας και μαζι με την Ερι και ο νεοσυστατος πατερας που εμαθε τα νεα απο την Ελληνικη αστυνομια που σημερα στο Συνταγμα ,εκανε το συνστριγγλο .
αυτο βεβαια οτι καθε τι νεο που μαθαινει ο Παναγιωτης πρεπει να το λεει πρωτα στο Λουκα ,δεν το καταλαβα .....
αλλα εδω δεν καταλαβα μαλλον καλα την συνταγη ,και εψαχνα να βρω κρεμα γαλακτος .....δεν την γραφει μεσα .....
μαλλον γιατι σαν κρεμα βανιλια ηταν το ζευγος Λουκα -Νορας και κεινα τα πατουσακια τα ροζ ,παντεσπανι (σας ειπα δεν ευχαριστηκα καθολου τα φασολια ,το μεσημερι )
καταλαβα ,καποια στιγμη οτι η συνταγη δεν λεει κρεμα γαλακτος αλλα 4κροκους αυγου που τους χτυπας μαζι με το κρασι (δεν ειχα ,το ειχα πιει )και το ποτηρι με το μακαρονοζουμο (δεν ειχα ,το ειχα πεταξει γιατι ηταν αναλατο )και τους ριχνεις μεσα .......
ετσι θα ανακατεψει τους παντες το γραμμα του αγνωστου (που απο ευγενεια ο Ηλια ,δεν ρωτησε το ονομα του )στην Νταιζη που ο φιλεσπαχνος πατερας της, Λυτρας της εστειλε ......μαζι με μια ας την πουμε διαθηκη (φετα εβαλα ,ας την πουμε παρμεζανα )και μολις ακουσε η πονεμενη μανα ,χρημα .........γιαλισε το ματι ,ειπε και το τραγουδι <<περνω και μονη μου καλα ,τα καταφερνω μια χαρα >>
φορεσε την βατα και την εκανε για το νοσοκομειο να ζητησει το χρημα απο τον Ρουσσο.
ολα τα κακα της μοιρας του αυτος ο ανθρωπος ,σαν μαϊδανος ενα πραγμα ,ολα τα κακα αυτο τα εκανε ,ολες τις ανομιες ,αυτος ,ολα τα ατοπηματα αυτος .........
μου αρεσει το πολυπλευρο του χαρακτηρα των ηρωων της σειρας που πανε να μου περασουν !
αφου εριξα τους κροκους (οτι μπορεσα και μαζεψα απο την οθονη )και το μπεϊκον και τα ανακατεψα ολα μαζι ,εφτασε και η ωρα να ριξω τα τυρια (ειπαμε παρμεζανα δεν ειχα και κατι απο υπολοιματα απο κεφαλοτυρι ,βρηκα )....
εκει ακουσα και την Ευα να λεει ,να λυθει το θεμα με την Μαριλια και να παρω τον Αγγελουκο και να φυγω ......
ανασταση λεω ,καταλαβε η Ευα οτι πρεπει να φυγει ......και γω μαζι σου κοπελια
ανασταση απο την αλλη γιατι θα φαω επιτελους ,την -ας την πουμε- καρμποναρα ........
δεν θα πατε πουθενα λεει η Αγγελα ,εδω θα μεινετε ,μην κολλας σε αυτα που λεω πανω στα νευρα μου .......
τι λες ,καλε θεια ,που οταν ανοιγεις το στομα σου δεν ξερεις τι λες και που το λες,τον μαϊδανο μου μεσα,μην τυχον και χασεις το θυμα να ξεθυμαινεις τα νευρα σου .
μαϊδανο ,δεν ειχα ειπα να βαλω σελινο ,ευτυχως με συγκρατησε μια φιλη που ηρθε εκεινη την ωρα .
βαλαμε να δοκιμασουμε .........χαλια το μακαρονι ,καρμποναρα δεν το ελεγες ,ενα πραγμα το λεγες ,χαλια και το επεισοδιο ....
ψηφιζω Μαμαλακη ................για γνησια καρμποναρα
και αυριο θα παω να παρω τα υλικα ,μπας και φαω καρμποναρα ,την γνησια !!!!!!!!!!!!

Είσαι θεά, άπαιχτη η καρμπονάρα σου πραγματικά!!! flower

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 1:47 pm

ευχαριστω παρα πολυ ρορια μου να σαι καλα : thanks :
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από marakii Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 2:31 pm

Έλιωσα με Νόρα να λέει να πάνε να χαιδέψουν ροζ πατουσάκια Επεισόδιο 581 - Ημερομηνία 05-10-2011 - Σελίδα 2 226538
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 3:16 pm

Clarabelle έγραψε:
Υ.Γ. dm, ΣΨ Flkia
Περαστικά στη sarita.

Και όταν βάζει παπούτσια δε φοράει καν νούμερο 45, που όσο να πεις κάνει πιο εντυπωσιακό! lmao
Κρίμα πάντως που τα μαλλιά δεν αφήνουν συνήθως ίχνη, γιατί τότε θα έβρισκε το περιπολικό να την περιμένει έξω από το σπίτι...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από elenp Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 3:53 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Είχε κάποιες καλές σκηνές. Μου άρεσε αυτή η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά, την Δάφνη, τον Νικόλα, την Εριέττα και την Στέλλα να συζητάνε αφότου έφυγε η Εύα για το θέμα της Μαρίλιας. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά που αναφέρθηκαν στο μωρό, ήταν πολύ καλή. Επίσης, μου άρεσε η σκηνή με την Εύα με την Αγγέλα που τα βρήκανε επιτέλους. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα να συζητάνε και ο Νικόλας να επιμένει να πάει στο σπίτι του Λουκά και της Νόρας ενώ η Δάφνη να του λέει πώς καλύτερα να μείνουν μόνοι τους με το μωρό, ήταν επίσης καλή. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και την Εριέττα που ο Λουκάς τους είπε τα νέα για την υπόθεση, ήταν πολύ όμορφη.
Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης