Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap38%Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 38% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 39

Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Σαβ Οκτ 08, 2011 8:36 pm

Γεια σας!!!
Λίγα κι από μένα, αν και δεν έχω να σχολιάσω τίποτα σημαντικό..
Επιτέλους είδαμε την Εύα πιο δυναμική και προχώρησε το θέμα λίγο πιο ουσιαστικά!!Παρεμπιπτόντως, όλοι στις καφετέριες πήγανε χθες να λύσουν τα προβλήματά τους!! Razz
Ο Στέφανος μάλλον είναι πάρα πολύ απογοητευμένος από τη μητέρα του, τα ψέματά της κι όλες τις παλιές ιστορίες και ίσως από αντίδραση παίρνει το μέρος της Νταίζης μιας κι έχει αυτή τη σχέση με την Αντιγόνη ή ίσως έχει ανάγκη να νιώθει ότι έχει έναν σύμμαχο σ'όλα αυτά τα μυστικά του περελθόντος.
Ο Λουκάς σωστά σέβεται την υγεία του Ρούσσου και κρατάει την ψυχραιμία του σ'αυτά που ακούει. Ο Ρούσσος πάλι συνήλθε πιο σκληρός από ποτέ! Ο φόβος από όσα μπορεί να σημαίνει η εμφάνιση του Αραβαντινού φαίνεται ότι μετά το πρώτο σοκ τον έκανε πιο σκληρό και πιο αδίστακτο.
Η Νταίζη είπε ότι θα διεκδικήσει την περιουσία που της ανήκει και δεν κάθεται λεπτό. Ούτε το Ρούσσο περιμένει, ούτε τίποτα! Ανέλαβε δράση!Μ'αρέσουν πάντως με την Αμαλία! Και επιθετικές, όπως στο νοσοκομείο, και ειρωνικές, όπως χθες!
Νόρα-Εύα-Δάφνη ωραία σκηνή!! Μ'αρέσει όταν συζητούν μαζί και δυστυχώς δε βλέπουμε πολλές τέτοιες σκηνές!! Αν και νομίζω παρουσίασαν λίγο υπερβολικά την κατάσταση!
Οι κοπέλες στο σπίτι της Μελίτας πού πήγαν;;Για δεύτερη συνεχόμενη φορά άνοιξε μόνη της την πόρτα! Σήκωσε κι ο Λουκάς τα χέρια ψηλά μ'αυτά που άκουσε από τη Μελίτα!! Πάντως καταλαβαίνουν όλοι ότι η Μελίτα τα 'χει χάσει τελείως πια!! Άργησαν βέβαια καμιά 100ά επεισόδια αλλά ποτέ δεν είναι αργά!
Τα 'χασε κι η Στέλλα μ'αυτά που άκουσε απ'τον Πέτρο! Τόσο που ξεφούρνισε και το μυστικό που κράταγε!! Όλο για την Νταίζη μιλάει αλλά τουλάχιστον βλέπουμε και τη Νόρα για να 'χει και κάπου να τα πει!!
Λουκάκο είναι πολύ νωρίς για αβγό αλλά αν είναι να δούμε και λίγο το Νικόλα πάρε να τον ρωτήσεις!!
Και δυστυχώς τα σκούρα για την Εριέττα άρχισαν...

zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 583 - Ημερομηνία 07-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Σαβ Οκτ 08, 2011 11:22 pm

Να 'μαι κι εγω...Αργησα λιγο αλλα το παρον θα το δωσω και μαλιστα σε κοντρα καιρους με χαρα...

Λοιπον εχω μια καταπληκτικη ιδεα!!!! Idea Θα στειλουμε τη Νταιζη στη Eurovision!!!!!!!Πρωτον θα μας ερθει οικονομικα διοτι για πρωτη φορα στα χρονικα η διαγωνιζομενη(βλεπε Σοπρανο των Σκυλαδικων lmao ) θα εκβιασει την διοργανωση για να γινει ''χορηγος''...Θα διαλεξουμε λοιπον μεσα απο μια μεγαλη γκαμα τραγουδιων...

Ξεκιναμε με το Ποια διαμαντια αγορι μου ποιον πας να δουλεψεις εμενα;;;; και συνεχιζουμε με το Με ποιον εισαι μαζι στο παιχνιδι;;;Μεχρι που φτανει η προδοσια σου;;;Εχω και πιο δραματικο τυπου Ψευτικα ειναι δε τα βλεπεις;;;Φο,οπως και η ζωη μου ειναι φο...Αλλα η δυνατη υποψηφιοτητα ειναι μια!!!!!Ολοι κατι θελαν απο μενα...Αλλοι τα λεφτα μου αλλοι το κορμι μου,δηλαδη τι να τη κανω αυτη τη ζωη;;;;;Μιλαμε για ΣΙΓΟΥΡΗ πρωτια!!!! lmao

Η Νταιζουλα ζει ενα μεγαλοοοο δραμα γιατι τη προδωσε ο παλαι ποτε πιστος σκυλος που ακουει στο ονομα Χρηστος...Αλλα παραλληλα δεν τον εχει ικανο να στησει τετοια κομπινα μονος...Ωραια εκτιμηση εχετε στο ετερον σας ημιση κυρια μου... Mmm Για να ξεχασει λοιπον το δραμα που ζει ειπε να αρχισει κανα χομπι...Ειπε λοιπον να εξασκησει το ''Εκβιασμος για ενα σπιτι''...Κι οποιος τολμηαει να της ζητησει φορο ας κοπιασει... Threat

Τι να λεμε παιδια;;;Εδω ολοκληρος Καρταλης τη προσκυνησε!!!!Λιγο νωριτερα να ειχε ανακαλυψει το ταλεντο της και θα εκαναν μαζι τις αποπειρες κατα της Ευας και του Αγγελου...60-40 η πληρωμη...60 η Νταιζη ofcourse και 40 ο Στεφανος...

Και παμε σε μια αλλη πονεμενη ιστορια...Προσοχη κυκλοφορει αναμεσα μας μια σατανικη και ραδιουργα γυναικα...Ειναι δημοσια απειλη και κινδυνευουμε ολοι!!!!!Και βεβαια αλλαξα θεμα...Αυτη τη φορα μιλαω για την Εριεττα... lol! Εκανε κατι σατανικο που σχεδον δε τολμαω να προφερω...Αγαπησε τον Στεφανο affraid Αλλα η σουπερ-Μελιτα θα μας σωσει!!!!! sm
Ο Λουκας και οι υπολοιποι βεβαια δεν εχουν καταλαβει ΑΚΟΜΑ ποσο δικο εχει αλλα που θα τους παει!!!Θα το μαθουν το μαθημα τους!!!!

Και προχωραμε στη τριτη τραγικη φιγουρα...Αχ,αυτη η Στελλιτσα τι περναει;;;;;Τη τρωει την ερμη ο αβασταχτος πονος της ''αχ,τι κουκλιτσα'' και τη βαραινει το ενοχο μυστικο...Οτι δηλαδη η μικρη αδικημενη εκλεψε τα διαμαντια απο τον Λευτερη,τα λυτρα απο τον Μπελλο(οχι γιατι να της περασει απο το μυαλο οτι εχει αναμιξη στην απαγωγη;;;;εσεις ποσες φορες βρηκατε κατι εκατομμυρια;;;; ),και το dvd με το οποιο εντελως αθωα και ανυστεροβουλα απειλουσε τον Λευτερακη...Α...Παρεπιπτοντως αυτο θα εχει επιπτωσεις στη ζωη της Νορας και του Λουκα...Αλλα οκ ποιος ασχολειται;;;Και πολυ ευλογα απανταει στη λεχωνα κορη της:να σκασεις τωρα που γεννησες δε φοβαμαι...Και καλα της ειπε της αχαριστης!!!!Δεν εχει καμια σχεση που απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειναι μεσα στη μαυρη δυστυχια με αποκορυφωμα να θεσει σε κινδυνο τη ζωη της και τη ζωη του παιδιου της για να τη σωσει απο τον κακο Μπελλο...Αλλα βεβαια η Νταιζουλα εφαγε τη σφαιρα(με αλεξισφαιρο γιλεκο παντα) χωρις να εχει κανενα απολυτως οφελος!!!!

Και της ερχεται και δευτερη κατραπακια!!!!!Δεν ψυχολογησε σωστα τον Πετρο!!!!! affraid Μα τι λεμε αυτη που θα εκανε και τον Φροϋντ να ντρεπεται εκανε λαθος;;;;Και ολοι οι βλακες που της τα ελεγαν ειχαν δικιο;;;Λετε να εχουν δικιο και για τη Νταιζουλα;;;Μπα...Σε λιγο θα μας πει οτι προτιμαει και τη Νταιζη για κορη απο τη Νορα!!! imarton Ας τη μαζεψει καποιος λεμε!!Και ας της ριξει και η Νορα κανα βρισιμο μπας και ισιωσει!!!!!

Απο ερμηνειες ξεχωριζω και παλι τη Πεφανη!!!!!Εξαιρετικη!!!!Στεναχωρηθηκα για την Αμαλια...Οντως ο Πετρος της φερεται με αχαριστια...

Η σκηνη με την Εριεττα που πηγε η αστυνομια να τη παρει απαιχτη!!!!!Πραμγατικα με συγκινησε και τη λυπηθηκα!!!!!

Και η Δρακουλακη μου αρεσε πολυ...Δυστυχως προς το παρον για να τη βλεπουμε πρεπει να τρωμε και στη μαπα τη Στελλα...Η σκηνη με τα κοριτσια ομως πολυ καλη!!!Και απο ο,τι καταλαβα κανεις δεν ειπε οτι η Μαριλια πρεπει να ριξει το παιδι αλλα οτι δεν μπορει να το μεγαλωσει...Τουλαχιστον οχι μονη...Αυτο μπορει να σημαινει να το δωσει για υιοθεσια...Βεβαια αυτο ειναι κατι που θα το αποφασισει η Μαριλια και μονο...

Οσο για τον Ρουσσο απλα αδυνατω να καταλαβω γιατι φταινε ο Λουκας με την Ερη για το εμφραγμα...Μηπως πριν θελησουν το δικιο τους να πηγαιναν τον Ρουσσο για check-up;;;;;;;;

Υ.Γ. 1.Νελη υπαρχουν πολλοι λογοι για να παρεις oscar Αλλα θα στο δωσω για να ΜΗ ΜΕ ΣΚΑΣ!!! lol!

2.Εχω μια απορια...Ο Λυτρας γραφει οτι εψαξε τη Νταιζη...Εμεις γιατι τον πιστευουμε;;;;;

dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 11:27 am

"Sequels"

"Είμαι μια δυστυχισμένη Νο. 583: Η προδοσία"

Γυαλάκια, φω μπιζού ήταν τα διαμάντια... Η προδομένη κόρη με δάκρυα στα μάτια, ρωτούσε με αγωνία με ποιον την πρόδωσε ο Χρήστος, για το "γιατί" ποιος χε***κε! Γιατί, ρωτάω εγώ, γιατί μας το έκανες αυτό Χρήστο μουουουουου;;; Γιατί δεν της έσκασες μια μπούφλα πριν φύγεις; (Είχε ολίγον ερωτισμό στην ατμόσφαιρα ή μου φάνηκε?) Στα πατώματα έπεσε η αδικημένη και σπάραζε ξυπόλυτη!!! Η μάνα κάτι ψιλιάστηκε, αν δεν ψιλιαζόταν και τώρα δηλαδή!!! Τα είπε στον αδερφό, γιατί ως γνωστόν η κοπέλα έχει και αδερφό -ο οποίος γιο δεν έχει!- που τη θαυμάζει και θα δούλευε και μαζί της και αφού τη θαύμασε πήγε στο Χρήστο να ζητήσει τα ρέστα για το κακό που έκανε στην αδερφή του και να μάθει την αλήθεια!!!
Η ιστορία δεν τελείωσε ακόμα, αναμένονται κι άλλες συνέχειες, πολλές πάρα πολλές, γέρα νεύρα να έχουμε!!!

"Δίχως μητέρα Νο. 2: Δεν γνώρισα πατέρα"

Ο πατέρας την αναζητούσε αλλά δεν την βρήκε ποτέ, γιατί η άσπλαχνη μάνα την έκρυψε... Και τώρα, τώρα μαθαίνει εκείνη για τον πόνο του πατέρα που δεν γνώρισε ποτέ... Για τα διαμαντικά που της άφησε... θα σηκώσει τον κόσμο ανάποδα, θα φέρει τη Γη τούμπα αλλά θα πάρει όσα της ανήκουν -και κάτι παραπάνω μη σου πω! Σπίτια, εξοχικα, έλα ξηλωθείτε λέμε!!!

"Η εκδίκηση του Καβαλάρη Νο. 2: Η εκδίκηση της καβαλημένης"

Ο μπαμπάς της τής είπε πως εκείνη θα σώσει τον κόσμο! Ο μπαμπάς της συμφωνεί μαζί της! Ο μπαμπάς της τής είπε να μην αλλάξει την κατάθεσή της!!! Να πληρώσουν οι ένοχοι έτσι είπε ο μπαμπάς της! Όλοι είμαστε θύματα της Εριέττας, όλοι είμαστε άβουλα ζώα με βοσκό την ψηλή και σε λίγο θα μας πάει για σφαγή κι εμείς θα περιμένουμε στη σειρά μας, εκτός... Εκτός αν έρθει η Μελίτα να μας σώσει, έτσι είπε ο μπαμπάς της! gibbs

"Ο άνθρωπος που γύρισε από τον πόνο Νο. 2: Ο άνθρωπος που γύρισε από το έμφραγμα"

Ναι, ο Ρούσσος έχει σχέδιο και ναι χρησιμοποιεί το ζαβό την κόρη του! Η Αμαλία όσο να πεις ένα σοκ το έπαθε κι από ότι φαίνεται δεν θα είναι δίπλα στην οικογένεια της, είναι και κόρη αρεοπαγίτη -άσχετο! Ο Λουκάς πήγε να μάθει για τον άγνωστο χ,ψ,ω και βρέθηκε να κατηγορείται πως αυτός οδήγησε τον Πέτρο στο έμφραγμα, ενώ όοοολοι ξέρουμε πως αυτό δεν ισχύει! Το μεγαλύτερο σοκ το έπαθε η ψυχολόγος-με-μια-ματιά-Στέλλα, μα πως το έπαθε αυτή κι έπεσε έξω...;

"Περιφρόνα με γλυκιά μου... Νο. 583 και μισό: Η Εύα φταίει για όλα"

Βρήκαμε τη Μαρίλια και αφού έβρισε κόσμο έτσι για να της βρίσκεται αποφάσισε να πάει για καφέ με την Ευά κι έτσι οι δυο τους άφησαν τον Λευτέρη στα κρύα του λουτρού... Ενδιαφέρουσα η συζήτηση μάνας και κόρης με την Εύα να προσπαθεί να σταθεί δίπλα στην Μαρίλια και την μικρή να αντιστέκεται όσο μπορεί ακόμα... Η Εύα αποφάσισε να πληρώσει τα λάθη που έκανε, ναι χρωστάει ακόμα, κοτζάμ μήλο έφαγε! Θα βάλει στον πάγο λοιπόν τη ζωή της για να μεγαλώσει το απιδί της Μαρίλιας, να του πει ότι είναι η γιαγιά του όμως ε!!! Ο Λευτέρης ακόμα περιμένει και τραγουδάει... "Περιφρόνα με γλυκιά μου, γέλα με τον έρωτά μου..."

"Έχω δικαίωμα να σ' αγαπώ Νο. 2"

Τι λάθος, τι ολέθριο σφάλμα... Πως τόλμησε η Εριέττα να αγαπήσει το Στέφανο; Στη φυλακή... Γιατί σε αυτή τη χώρα τα δικαιώματα των ερωτευμένων παραβλέπονται, κάνεις δεν σέβεται την αγάπη του άλλου και η Εριέττα θα πληρώσει το σφάλμα της... Δεν ήταν όμως πολύ ωραία η σκηνή που ήρθαν να την παρουν στην ασφάλεια... Hug

"Άδικη κατάρα Νο. έχω χάει το μέτρημα"

Αυτά θυμάμαι από το επεισόδιο, α και ότι η Στέλλα αποφάσισε να σπάσει τη σιωπή της! Κατα τ'άλλα οι πληροφορίες διαγράφονται πολύ σύντομα από τη μνήμη μου! Έκλεισε η πρώτη βδομάδα επεισοδίων ε; Μοναδικά!!!!
Το επεισοδιο δεν ξέρω τι να το ψηφίσω βρε παιδιά το μίσο το είδα την Παρασκευή, το άλλο μισό το Σάββατο.... Δε, δεν ψηφίζω!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 4:05 pm

Το επεισόδιο είχε κάποιες ενδιαφέρουσες σκηνές. Η σκηνή με την Εύα, την Μαρίλια και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, η Εύα είπε αυτά που ήθελε στην Μαρίλια και την έπεισε να συζητήσουν αν και πρώτα η Μαρίλια τα έβαλε με τον Λευτέρη τελικά κατάφερε να πειστεί να πάνε να τα πουνε μόνο με την Εύα, όπως ήταν και καλύτερα. Η σκηνή με την Νόρα και την Στέλλα μου άρεσε, η Νόρα έχει κάθε δίκαιο να μάθει γιατί εξάλλου η Στέλλα ήταν αυτή που δεν ήθελε να κρατάει κρυφά κάποια πράγματα η Νόρα αλλά κάνει και αυτή το ίδιο και δεν τους λέει τι της είπε η Νταίζη για τα διαμάντια που είχε ο Χρήστος. Η σκηνή με τον Στέφανο και τον Χρήστο ήταν επίσης πολύ καλή, συζήτησαν και για την υπόθεση με τα διαμάντια και ο Χρήστος εξήγησε στον Στέφανο γιατί τα πήρε. Η σκηνή με τον Λουκά και τον αστυνόμο ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς εξήγησε στον αστυνόμο ότι η Εριέττα του τα έχει πει όλα και ότι δεν του έκρυψε κάτι και ο αστυνόμος από την μεριά του, του εξήγησε πώς θα την καλέσει και πάλι αν και πιστεύει πώς δεν το έκανε αυτή.
Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης