Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_lcap8%Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_rcap 8% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_lcap43%Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_rcap 43% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_rcap 22% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_lcap27%Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_rcap 27% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 37

Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Empty Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 5:34 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:08 pm

Πάλι καλά που έμαθαν όλοι ως τα διαμάντια τα είχε ο Χρήστος γιατι είχα βαρεθεί να ακούω τα ίδια και το ίδια!!!

Η σκηνή Εύας-Αγγέλας ήταν πολύ όμορφη και πολύ συγκινητική!!!Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 811901

Πολύ μου άρεσε επίσης και η σκηνή Εύας-Μαρίλιας-Αγγέλας!!!

Έρη-ΣτέφανοςΕπεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 681539 Πόσο μου αρέσει που την προσέχει...!!

Λάτρεψα τον Νικόλα και τον Στέφανο να δουλεύουν την Νταίζη!!! Όταν ο Στέφανος είπε "Τι θες να παμε να τον πλακώσουμε?" έριξα το γέλιο!!

Η Αμαλία από εκεί που δεν την είχα και σε ιδιαίτερη εκτίμηση έχει γίνει απ΄τις αγαπημένες μου!!! ΘΕΑ!!! Όσο για τον μικρό και μεγαλο Πέτρο ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω!!! Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!

Οι Λουκανορικές σκηνές τα κλασικά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ!!!!

Ο Λουκάκος πονάει... πονάει πάρα πολύ!!! Τρία χρόνια τώρα τον έχουμε μάθει... δεν μπορεί να μας κρυφτεί!!!

Αυτά από μένα... είχε ωραίες σκηνές το επεισόδιο αλλά ήταν στάσιμο... τα ίδια... τα ίδια... και τα ίδια...
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:14 pm

Η εξέλιξη είναι πραγματικά αργή και βαρετή πλέον, με πολλές επαναλαμβανόμενες & χιλιοειπωμένες σκηνές και νομίζω συμφωνούμε οι περισσότεροι! Π.χ οι συζητήσεις Νταίζης-Στέλλας...
Σε αυτό που δε ξέρω αν συμφωνείτε όλοι, αλλά σαν σταθερή άποψή μου θα την υποστηρίξω, είναι ότι πραγματικά αν αξίζει κάποιος να βλέπει ακόμα την σειρά φανατικά είναι για το ζευγάρι μας Νόρα-Λουκάς και
για την υπόθεση Λουκά-Ερριέτας-Αραβαντινού! Επίσης, για την παρέα της φεγγαρόπετρας η οποία είναι εντελώς παραμελημένη εδώ και καιρό, ενώ θεωρώ απαράδεκτο που ακόμα δεν έχει τηλεφωνήσει ο "Μάνος" έστω
για 1 φορά από την προηγούμενη σεζόν. Οι σκηνές που λάτρεψα από το σημερινό επεισόδιο ήταν η πρώτη με αγκαλιά από τα Λουκανοράκια και η τελευταία τους με τα φιλιά, η σκηνή με Ερριέτα-Νόρα-Στέλλα και το
περιδέραιο το οποίο αναμένεται να μας απασχολήσει πολύ κεντρίζοντας μας έντονα το ενδιαφέρον, Αγγέλα-Εύα-Μαρίλια με την τελευταία να δείχνει επιτέλους πιο ψύχραιμη και Νταίζη-Λουκά που παρ'όλο που σα ζευγάρι
δε μ'αρέσουν καθόλου (σαν φανατική ΛουκαΝορική που είμαι...) αλλά στις ατάκες και στις συζητήσεις τους γενικότερα έχουν πολύ πλάκα και περνάει ευχάριστα η ώρα! Επίσης έλιωσα με το.... "Τη μια μέρα ασχολείται
με το μέλλον μας και την άλλη...με το αβγό!" Χαχαχα... Απλώς καλό από μένα και για έναν περίεργο λόγο πιστεύω πως θα δούμε κάτι καλύτερο αύριο Wink

Πετράκης-Δρακουλάκη-Πολυχρονίδη-Σταύρου-Παπαδημητρίου-Πεφάνη-Ξυλά ΣΤΑΘΕΡΑ (άψογοι) όσον αφορά τις ερμηνείες τους και κάποιοι που παρέλειψα...
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:24 pm

Να'μαστε παλι στην αρχη της εβδομαδας.....

-Τι κουλα ελεγε παλι η Νταιζη στο Χρηστο....οτι πριν τον γνωρισει ηταν θηριο ανημερο αλλα μετα την ημερεψε....εγω γιατι δεν ειδα ποτε καμια αλλαγη??? scratch

-Ε,οχι και Ζηνα η Μελιτα....Εγω που ημουν μεγαλη φαν της πρωτης(γιατι τη δευτερη ουτε να τη φτυσω),ξερω οτι πολεμουσε τους ενοχους σε αντιθεση με τη δικια μας εδω που ανοιγει το στομα της και οποιον παρει ο Χαρος! Fskl

-Στη σκηνη Ευας-Αγγελας μπορει να μην ακουσαμε κατι ιδιαιτερα καινουριο αλλα η Ξυλα ηταν υπεροχη ερμηνευτικα...πολυ εκφραστικη! : respect :

-Η Αμαλια και κατ'επεκταση η Πεφανη συνεχιζει σταθερα να δινει ρεστα....Μια χαρα τα εχωσε σε κορη και πατερα! soutien

-Η συζητηση Στεφανου-Νταιζης-Νικολα ηταν το απολυτο θεατρο του παραλογου! Ee? Ο Σταυρου παντως ηταν παρα πολυ καλος και γελασα με τις ειρωνιες του απεναντι στο Νταιζουλινι! : respect :

-Κατα τ'αλλα οι υπολοιποι ασχολουνται με αηδιες οπως κοτετσια,χωραφια κτλ. livani

-Ηρθε και το περιδεραιο και θα ανοιξουμε νεο κυκλο αναζητησεων...τι καλα! slap

Βαρετο το σημερινο και το ψηφιζω μετριο....

Υ.Γ1 Ιωαννα μου,Ιωαννα μου δεν πιστευω να εχεις παραπονο σημερα.....δυο φορες ακουσαμε το ονομα του Μπελλου,ποιος τη χαρη σου! Razz Οχι,σαν μια αλλη ψυχη στην Αμερικη που αν,λεω ΑΝ αναφερθει ποτε,αναφερεται αοριστα τυπου ''ο πατερας σου,αδελφος μου'' κλπ. cake
Υ.Γ2 Ποσο τελειο το φορεμα της ''Νταιζης''! Love!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanna στις Δευ Οκτ 10, 2011 7:31 pm, 1 φορά
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:28 pm

evanna έγραψε:

Υ.Γ1 Ιωαννα μου,Ιωαννα μου δεν πιστευω να εχεις παραπονο σημερα.....δυο φορες ακουσαμε το ονομα του Μπελλου,ποιος τη χαρη σου! Razz Οχι,σαν μια αλλη ψυχη στην Αμερικη που αν,λεω ΑΝ αναφερθει ποτε,αναφερεται αοριστα τυπου ''ο πατερας σου,αδελφος μου'' κλπ. Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 89794
Τι παραπονο να χει!!! Όλα μια χαρά!!! Σε αντιθεση με εμας!!! Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 593737
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:34 pm

evaki16 έγραψε:
evanna έγραψε:

Υ.Γ1 Ιωαννα μου,Ιωαννα μου δεν πιστευω να εχεις παραπονο σημερα.....δυο φορες ακουσαμε το ονομα του Μπελλου,ποιος τη χαρη σου! Razz Οχι,σαν μια αλλη ψυχη στην Αμερικη που αν,λεω ΑΝ αναφερθει ποτε,αναφερεται αοριστα τυπου ''ο πατερας σου,αδελφος μου'' κλπ. Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 89794
Τι παραπονο να χει!!! Όλα μια χαρά!!! Σε αντιθεση με εμας!!! Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 593737
Ασ'το Ευακι γιατι ''ποναει'' αυτο το θεμα.....Εξ'αρχης οι ελπιδες που ειχαμε ηταν μηδαμινες,για να μην πω ανυπαρκτες! -_-
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:37 pm

τι Μελιτιστικες ατακες εβαλαν στην Νταιζη????να φοβαται ολοκληρη Νταιζαρα μηπως την κερατωσε ο Χρηστος??? Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 274331 και το πρωτο που ρωταει αν υπαρχει γκομενα και καλυτερα να εχει συνεργο ο Χρηστος παρα γκομενα?? Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 103275τι αλλο θα ακουσουμε!α και Νταιζη-Στελλα Sleepνισαφι πια!!

Λατρευω Αμαλια....ΑΠΛΑ λατρευω!!!μια χαρα τα "εψαλε" σε Ρουσσο και Μελιτονι...βεβαια και οι 2 δεν την ακουγαν και οτι ειναι να κανουν θα το κανουν....ακουσαμε και το κορυφαιο απο τη Μελιτα....να παρει αυτη στο σπιτι τον Ρουσσο να τον προσεχει
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 191984 Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 191984 Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 191984μωρε ψυχουλα μην σε βαλουμε σε εξοδα...εχεις ηδη μια γυναικα για το παιδι να παρεις και αλλη για τον μπαμπα?κριση εχουμε.....

Λουκας-Νορα
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 226538και για αυγα και για κοτετσια να μιλανε μου αρεσαν...βεβαια Λουκακο η Νορα σε πηρε πρεφα...και τωρα αντε να κρυφτεις κιαλλο....

μου αρεσε και Ευα-Μαριλια-Αγγελα....οχι οτι βγηκε και τιποτα αλλα μου αρεσε σαν σκηνη...

Νικολας και Στεφ στο δουλεμα της αδερφης τους Νταιζαρας..
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 195890

Υ.Γ1...καλε τον Ρουσσο τον εχουμε ξαναδει με τετοιο ντυσιμο?πολυ εντυπωση μου εκανε...
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 621900
Υ.Γ2...."μικρη Χαιντι","κοτετσοδανειο","να βαλω ναυλον στα μπουχαρα"...ηταν καποιες ατακες που με εκαναν και γελασα...και το ειχα αναγκη....βασικα ολο το επεισοδιο ειχε ωραιες σκηνες απλα το βρηκα λιγο στασιμο...

gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:38 pm

Καλή βδομάδα σε όλους και σε όλες!!
Απόψε είδαμε τα πάντα.
Το Λουκά να έχει μετατραπεί σε ορνιθοτρόφο και σε γεωργό με ζαρζαβατικά.Πάει στην Εδέμ για να αποτρελάνει τον κακομοίρη τον Ηλία.(Που εδώ κρατώ και μια επιφύλαξη μήπως και αυτός είναι ανακατεμμένος με τον Αραβαντινό).
Έχει σαλτάρει με όλα που γίνονται γύρω του.Η σίστερ , η δίμετρη κουκλάρα κινδυνεύει να μπει φυλακή ,ο γνωστός για μας , ο άγνωστος για αυτούς , να σουλατσάρει ελεύθερα .Έχει και έναν Ρούσσο να απειλεί ότι θα φτάσει στα άκρα.Πώς να μη θέλει να πάει κοντά στη φύση.Εδώ κοντεύουμε εμείς με αυτά που ζούμε να σαλτάρουμε.
Η Νόρα κλεισμένη μέσα και οι εξελίξεις να τρέχουν .Τι να κάνει, ποιον να πρωτομαζέψει;Την κουνιάδα της που πάει σούμπιτο για της φυλακής τα σίδερα; Το Λουκά που όλο και ξεφεύγει, το γραφείο της που βλέπει ότι πάει για κλείσιμο,τα διαμάντια που όλο και αλλάζουν χέρια και μπορεί σε κάποια χέρια να σκάσουν .Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά , τσουπ , να και ένα περιδέραιο αξίας πολλών εκατομμυρίων , λες και είναι μια ανθοδέσμη που μας έστειλε κάποιος στο σπίτι.
Ο Ρούσσος. Καλά αυτός και η κόρη του θέλουν ένα ωραιότατο βρωμόξυλο , όλο δικό τους. Πολύ το ευχαριστήθηκα που αύριο η καναπεδοκαταλήπρια βρίσκει έναν μεσίτη για να εκτιμήσει την αξία της βιλάρας της. τα έπαιξε η δικιά σου και θα φωνάξει τη μαμά. Αυτή τη σκηνή δεν την χάνω με τίποτα αύριο.
Η Αμαλία απολαυστικότατη. Η γνωστή , αγαπητή ,παλιά Αμαλίτσα. Ειρωνικότατη απέναντι στο Ρούσσο και μεταξύ ειρωνίας και χαμομηλιού προσπαθεί να μάθει τίποτα από το Βούδα. Αλλά , μάλλον προς το σίγουρο δηλαδή, άδικα προσπαθεί.Σιγά μην τα καταφέρει.Αλλά αυτή όλο και κάτι θα καταλάβει.
Όμως απόψε πιστεύω ότι αυτή που πήρε όσκαρ ερμηνείας ήταν η Αγγέλα. Η πείρα της ζωής βγήκε μπροστά της.
Η Μαρίλια κατάπιε τη γλώσσα της. Ως εδώ η επανάστασή της και ο τσαμπουκάς. Μπροστά σε μια Αγγέλα απόλυτη και με τετράγωνη λογική άχνα δεν έβγαλε . Τώρα το τι θα κάνει μετά , θα δείξει....
Το τρίο μπελκάντο, τα τρία αδερφάκια. Πάντως πρώτη φορά πρέπει να είχαν κοινή σκηνή οι τρεις τους. Η Νταιζάρα εκμεταλλευόμενη το μίσος που έχει ο καθένας τους για το Ρούσσο προσπαθεί και τα καταφέρνει να τους έχει κοντά της. Ο κακομοίρης ο Νικόλας έβγαλε το παράπονό του ότι αυτός είναι εντελώς ριγμένος από τον πατέρα.
Σπόιλερ:
Έλα μη μου στενοχωριέσαι , κάτι σου αφήνει και σε σένα

Η σκηνή γιου και μάνας , ωραία ερμηνευτικά , αλλά ως συνήθως μια τρύπα στο νερό κατάφερε ο Στεφανάκος από εκμαίευση πληροφοριών. Όμως το μήνυμα το έστειλε στην Αντιγονίτσα ότι κάτι συνδέει Αντιγόνη-Νταίζη-Χρήστος-φόνος Άννας και ότι ο Χρήστος το έκανε το έγκλημα.Και η μαμά-τίγρης το μετέφερε στην κοράκλα-αράχνη.
Και μιας και λέμε για αράχνη πρέπει να βλέπουμε συνέχεια την αραχνούλα με το ξεφτέρι-Αστέρι.Πόσο να αντέξω η γυναίκα.
Κάτι τέτοιες σκηνές , κάτι κουρέματα και ξυρίσματα που ακούγονται από παντού , θέλει πολύ να γίνουμε Ηλίες;
Ηλία , μακάρι να ήμουν και εγώ στη θέση σου.Να κάνω παρέα με τα δέντρα , τα λαχανικά και τα λουλούδια , παρά με κάτι άλλα μπουμπούκια που κυκλοφορούν και δεν τα μαζεύει κανείς!!
[i]

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 7:47 pm

Ψήφισα καλό!!!

Στεφ-Νικόλας-Νταίζη:Ανάλαφρη σκηνή,κύλησε σαν το νερό,και αυτό οφείλεται στον Στεφ με τον ειρωνικό τρόπο που μιλουσε στην Νταίζη!!!!!!
Νταίζη:Σας ζήτησα να με συνοδεύσετε σε ένα γάμο,αλλά αυτός ο γάμος δεν θα γίνει.
Στεφ:Αν θέλεις σε πάμε σε άλλο γάμο lmao μέχρι και της Πολυχρονίδη της ξέφυγε ένα χαμόγελο!!!!!!θεική σκηνή!!!!!!!!

Αμαλία-Μελ-Ρούσσος:Η Μελ όταν έχει αυτό το ύφος με εκνευρίζει απίστευτα.Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που δεν αντεξα να την βλέπω!!!
Υπερασπιστής του Ρούσσου,και ψυχοπονιάρα για την υγεία του μπαμπά της.Όταν είπε ο Ρούσσος οτι το θέμα του Λουκά θα το προχωρήσει μέχρι τέλους,και εκείνη δεν μίλησε και απλά τον χάιδεψε στο μπράτσο,μου έβγαλε μια λύπη,και τελικά καλύτερα να τελειώνει ο ρόλος της,γιατί η κατρακύλα συνεχίζεται,και ακόμη δεν έχουμε δει τπτ.Και το θέμα είναι οτι πια όσα λέει φροντίζει να τα επαναλαμβάνει σε κάθε μέλος της παρέας.Πρώτος ο Λουκάς,και αυριο ο Νικόλας.Ωχχχχχχχχχχχχχ έχουμε ακόμη 3!!!!!!
Όσο για την Αμαλία,χάρηκα τα όσα είπε,και οι μπηχτές μέσα στο χιούμορ που πέταγε,αλλά αυτό δεν εχει αποτέλεσμα!!!!!!!!!!
Έπρεπε να αφήσει τον Ρούσσο να μείνει με την Μελ!!!!!!!!!!!!κακώς που τον έβαλε σπιτι!!!!!!!

Στεφ-Αντιγόνη:Καλά τα σκέφτεσαι Στεφ,αλλά άντε να τα αποδείξεις!!!!!!!
Η Αντιγόνη για μια ακόμη φορά,έχει πιει το αμίλητο νερό,και φυσικά δεν ευθύνεται για τπτ!!!!!!!
Άντε να μπουν τα πράγματα στην θέση τους,και εκείνη με τον Ρούσσο να μην σηκώνουν το ανάστημα τους,με θράσσος,χωρις να τους νοιάζει κανείς άλλος!!!!!!!!!

Εύα-Αγγέλα-Μαρίλια:Πολύ ωραία συζήτηση,και μου άρεσε στην σκηνή συγκεκριμένα περισσότερο,η Αγγέλα!!!!!!!!
Πολύ σωστά τα όσα της είπε,και με τον τόνο που της τα είπε.Όταν χρειάστηκε άλλαξε και την χροιά της φωνής της.Η Μαρίλια σε σύγκριση με την Εύα μόνο στην Αγγέλα σκύβει το κεφάλι.γιατί απλά εκείνη την μεγάλωσε!!!!!!!!!!!!και έτσι μόνο θα κάτσει και θα σκεφτεί!!!!!!!!

Νόρα-Εριέττα:Καλά ο γεροΧατζηβασιλείου είχε την μάνα της Εριέττας "κρεμασμένη"πάνω απο το γραφείο του;;;;;;;;;;;;εντύπωση μου κάνει!!!!!!!!!
Τα πράγματα αρχίζουν σιγά-σιγά,δυστηχώς sisi να μπαίνουν σε μια σειρά!!!!!

Λουκάς:Σκέφτομαι να πάρω ένα κοτετσοδάνειο lmao lmao την ρίχνει στην πλάκα ο Λουκάς,αλλά η Νόρα γάτα,και τι γάτα με πέταλα!!!!!!!κάποιες φορές είναι πραγματικά "τρομακτικό"το πόσο καλά τον ξέρει!!!!!!
Την μυριστηκε την δουλειά,και σύντομα θα μάθει εκείνη για το πειθαρχικό και θα έχουμε δράματα.Και θα έχει όλα τα δίκαια.Γιατί φοβάμαι οτι δεν θα το μάθει απο τον Λουκά!!!!!!!!!!!

Νταίζη-Στελλα: Synelthe wall

Ενδιαφέρον το αυριανό επεισόδιο,μόνο και μόνο γιατί η Νταίζη θα έρθει εγκαζέ με κτηματομεσίτη,στο σπίτι της Μελ!!!!! lmao αυτό θέλω να το δω.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 8:30 pm

Εχω καταντήσει να σκέφτομαι τι να γράψω για κάθε επεισόδιο, και γελάω μόνη μου! Δεν είναι οτι είναι στάσιμο το επεισόδιο, προχωράει με φυσιολογικούς ρυθμούς αυτό, απλά εμείς θέλουμε όλα να τελειώνουν στο τσάκ μπάμ, αφού έχουμε πήξει τόσο πολύ απ'το να ακούμε τα ίδια και τα ίδια ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για τη ΔΙΚΗ ΜΑΣ ζωή, για το μέλλον μας, για το τι θα φέρει το αύριο, χωρις να έχουμε εικόνα, χωρις προοπτική, μόνο ψεύτικα λόγια και υποσχέσεις, ή το αντίθετο, καταστροφολογία κι όποιος αντέξει! Τη δράση που δεν μπορούμε να έχουμε εμείς, αφού μας έχουν δέσει χειροπόδαρα, την περιμένουμε απ'το σήριαλ που παρακολουθούμε!
Μετά την παρένθεση, να πώ οτι μου φάνηκε και σήμερα καλό, έστω για τις ερμηνείες, έστω για κάποιες ατάκες, που ήταν έξυπνες και διασκεδαστικές!
Το σχέδιο του Λουκά για το κοτέτσι και τα ζαρζαβατικά απ'τον κήπο, μου φάνηκε ό,τι καλύτερο! Μπορει να σκέφτεται για όλους ο Λουκάς, αλλά το αβγουλάκι της κορούλας του δεν παύει να το βλέπει σαν πολύ σημαντικό θέμα, όπως άλλωστε και είναι!
Η Εριέττα έχει παραδοθεί (σαν εμάς) στη μοίρα της, το θεωρεί σίγουρο οτι θα περάσει την υπόλοιπη ζωή της στη φυλακή, και θέλει να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες, όπως άλλοι κάνουν τη διαθήκη τους όταν πλησιάζει ο θάνατος!
Κι όμως, λόγω και πάλι της Νταίζης, που με την "προδοσία" της απ'το Χρήστο, έγινε γνωστό σ'όλους οτι ο Χρήστος είχε τα διαμάντια, έβαλαν ο Στέφανος και ο Λευτέρης το μυαλό τους να δουλέψει, και κατέληξαν οτι ο Χρήστος μάλλον σκότωσε την Αννα, και αυτός , από τύψεις, κανόνισε να πάνε στους συγγενείς της τα δυό διαμάντια, που τά'βγαλε ο ίδιος απ'την κρυψώνα που τα είχε....
Και το κίνητρο? Πολύ απλό, η Αντιγόνη τον έβαλε, που απειλούνταν απ'όσα ήξερε η Αννα για την εμπλοκή της με τα διαμάντια και τη συμπλοκή στο βουνό!
Ολα αυτά που κανείς δεν είχε σκεφτεί μέχρι τώρα, τα προκάλεσε η "προδοσία" του Χρήστου. Ετσι ο Χρήστος μπαίνει τώρα πάνω πάνω στη λίστα των υπόπτων, και στο στόχαστρο, άσχετο αν δεν έχουν χειροπιαστές αποδείξεις εναντίον του.
Η Μαρίλια τώρα, έκανε ένα πρώτο βήμα, αφού δέχτηκε να καθίσει κάτω και να τους ακούσει, κι επειδή όσα άκουσε είχαν και λογική και βάση, δεν έφυγε σαν σίφουνας, όπως το συνηθίζει, κι αυτό είναι μιά πρόοδος. Απορίας άξιο πώς κανείς δεν ανέφερε τη λύση που εχει επανειλημμένα γραφτεί εδώ μέσα, δηλαδή να γεννήσει το παιδί και να το δώσει για υιοθεσία. Δεν μπορώ να σκεφτώ πώς θα είναι να νοιώθεις το παιδί σου να μεγαλώνει μέσα σου, να το αγαπήσεις, κι όταν γεννηθει να χωριστείς απ'αυτό, να το δώσεις σε ξένους, μου φαίνεται σαν ν'ανοίγει μιά πληγή μέσα σου που ποτέ δεν θα μπορέσει να κλείσει.... Τέλος πάντων, και η Μαρίλια, όπως και η Εύα και η Αγγέλα, θέλουν το καλύτερο, κι είναι όλοι έτοιμοι για θυσίες.... Ομως η ζωή έχει καμμιά φορά τον τρόπο να λύνει μονη της τα προβλήματα που δημιουργεί....
Χάρηκα για πολλά σήμερα, για τη στάση της Αμαλίας, για τη στάση του Στέφανου με τη μητέρα του, άσχετα αν δεν την κατάφερε να μιλήσει, για το οτι Νικόλας και Στέφανος θα πάνε κόντρα στο Ρούσσο, έστω και για να υποστηρίξουν την αδελφή τους, που για μιά φορά απαιτεί κάτι ΝΟΜΙΜΑ!
Μ'άρεσε και το ότι μαζεύτηκαν τ'αγόρια μόνα τους στο γραφείο να συζητήσουν, ήταν μιιά αλλαγή απ'τα συνηθισμένα mixed parties, που συνήθως κατέληγαν σε αλλαλούμ!
Και η πλοκή προχώρησε με το περιδέραιο που έστειλε ο άγνωστος "στην πιό όμορφη", και που θα ανοίξει το δρόμο για ν'αποκαλυφτεί αυτός που μέχρι τώρα κρύβεται με τόση επιτυχία....
Πάντως όταν άρχισαν να λένε "λόγω του αυριανού αγώνα....." λέω ωχ, το χάσαμε το αυριανό, αλλά όταν άκουσα οτι θα το δούμε, και μάλιστα νωρίτερα, ησύχασα! Παρ'όλες τις γκρίνιες, τα Μυστικά έχουν γίνει η καλύτερη καθημερινή μου συνήθεια, και να δώ τι θα βλέπω όταν σταματήσουν!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:12 pm

Το επεισοδιο σημερα το βαρεθηκα και ειναι η πρωτη φορα που εγινε αυτο απ οταν αρχισε η σειρα.Μου φανηκε λιγο αργο,αν και ειχε μια εξελιξη και δεν εννοω που ολοι εμαθαν οτι τα διαμαντια τα ειχε ο Χρηστος!
Λεω για τον πινακα με την μητερα του Λουκα και της Εριεττας!Γιατι ειχε αυτον τον πινακα ο γεροΧατζηβασιλειου στο γραφειο του;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Μεχρι που σκεφτηκα μηπως ηταν κορη του Χατζηβασιλειου.Παντως το σιγουρο ειναι οτι μπορει να εχουμε πολυ πληροφορηση για τα επεισοδια,αλλα το ζουμι οπως παντα το κρατανε σαν εφτασφραγιστο μυστικο.Σιγουρα θα εκπλαγουμε με τις εξελιξεις.Παντα μεντευαμε πραγματα,αλλα το κυριως θεμα μας ηταν αγνωστο!

Μου αρεσε πολυ Αγγελα και Ευα σε μια ανοιχτη συζητηση που ειχαν μεταξυ τους ,ηταν πολυ συγκινητικες και οι δυο και μ αρεσει που η Ευα εγινε μια πολυ καλη κορη για την Αγγελα.Επισης και η συζητηση με την Μαριλια μου αρεσε και πιο πολυ η αγωνια της Ευας ,οταν εβλεπε οτι η Αγγελα ξεφευγε και φοβοταν μηπως τα παρει η κορης της και σηκωθει και φυγει!
Δεν καταλαβαινω γιατι θα πει στον Λευτερη να χωρισουν.Ειχα την εντυπωση οτι θα του το πει ,επειδη θα αποφασισει να μεγαλωσει το παιδι της Μαριλιας,αλλα γρηγορα θα μαθουν οτι δεν μπορει να το κρατησει το παιδι.Οποτε τζιφος,για αλλο λογο θα του πει να χωρισουν!

Αυτες οι συναντησεις Νταιζης καιΣτελλας εεεεεεεεεεεεεε δεν τις αντεχω ,τις βαριεμαι αφανταστα,μονο το φλυτζανι που δεν γυριζουν.Πωωωωωωωωωωωωωωωωω και λενε ολο τα ιδια και τα ιδια.Αμαν κυρα Στελλα μας το εμπεδωσαμε οτι η Νταιζη πιανει πουλια στον αερα και αμεσως θα καταλαβαινε ,οχι οτι θα την απατουσε ο Χρηστος,τι λεμε τωρα ,αυτο δεν γινεται,απλα οτι θα γυριζε να κοιταξει αλλη ο ερμος ο Χρηστος!

Η Αμαλια απολαυστικοτατη,με το καυστικο χιουμορ της και με τις αληθειες της.Δεν μπορω να πω το ιδιο βεβαια για το σπλαχνο της,αλλα ουτε και για την κολωνα του σπιτιου της.Λεμε τωρα κολωνα!!
Ποσο τη σκεφτομαι ομως δεν λεγεται,γιατι οσονουπω της ερχεται ο ουρανος στο κεφαλι!

Ο Στεφανος πλησιασε την αληθεια,οχι απλα την πλησιασε,την ανασα της ακουσε!Και ειναι ετοιμος για ολα,αρκει να μην παει στην φυλακη η Εριεττα.Αυτο σημαινει οτι την λατρευει και λιαν συντομως θα το πει και δυνατα να το ακουσουμε και μεις!!!Και ειμαι σιγουρη οτι τα λογια που θα της πει δεν θα τα εχουμε ξανακουσει,δηλ δεν θα τα εχει πει ουτε στην Ευα ,ουτε στην μελιτα.Γιατι οπως ξερουμε πολυ καλα,ερωτας απο ερωτα διαφερει!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:24 pm

μακαρι καθε μερα να εβλεπα κ ενα τετοιο επεισοδιο..... : respect : respect κ μονο για τσ διαλογουσ....σποντα κ ειρωνια στα παντα κ η μια ατακα πισω απο την αλλη...ειδικα οι σκηνεσ νταιζη-νικολασ-στεφανοσ κ αμαλια-πετροσ.....γραψαν...!!!
περα απο το λιωσιμο τησ μπεμπασ μασ...... Love!
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:28 pm

ΣΨ1 έγραψε:
Λεω για τον πινακα με την μητερα του Λουκα και της Εριεττας!Γιατι ειχε αυτον τον πινακα ο γεροΧατζηβασιλειου στο γραφειο του;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Μεχρι που σκεφτηκα μηπως ηταν κορη του Χατζηβασιλειου.

Πολύ ωραία σκέψη Σοφία μου,είναι πάρα πολύ πιθανό αυτό.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:33 pm

alex1 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
Λεω για τον πινακα με την μητερα του Λουκα και της Εριεττας!Γιατι ειχε αυτον τον πινακα ο γεροΧατζηβασιλειου στο γραφειο του;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Μεχρι που σκεφτηκα μηπως ηταν κορη του Χατζηβασιλειου.

Το βρισκεις πιθανο ε alex μου;;Να σου πω,μου περασε μια φλασια,αλλα δυστυχως
δεν μπορω να το συνδεσω.Σκεφτηκα επισης οτι η κληρονομος του Χατζηβασιλειου,
ηταν η Εριεττα ,αν και ειχε οικογενεια ,λεω για το τελος του δευτερου κυκλου.
Θαδουμε συντομα ευτυχως!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:46 pm

Σημερα η ειλικρινεια της Ερης ηταν αφοπλιστικη...Ειναι απιστευτο να βλεπεις εναν ανθρωπο να λεει συνειδητοποιημενα ''θα παω φυλακη για ολη μου τη ζωη για κατι που δεν εκανα''...Ειλικρινα με αφησε αφωνη!!!!!Αν η Ερη ειχε περισσοτερο καιρο στα μυστικα θα ηταν στανταρ ο δευτερος αγαπημενος μου χαρακτηρας μετα τη Νορα...Και οι σημερινη σκηνη με τον Στεφανο εκει που της μαγειρευε πολυ ομορφη!!!Μου αρεσε η αγκαλια!!!! Love!

Για τη Μελιτα τι να πω;;;;Ουτε εμενα μου αρεσε που οταν ο Ρουσσος ελεγε οτι θα κυνηγησει τον Λουκα καθοταν απραγη...Σκετη απογοητευση...

Η Μαριλια επιτελους σταματησε να μιλαει!!!!!!Πολυ λογικα της τα ειπε η Αγγελα!!!!!Ετσι ειναι τα πραγματα ειτε μας αρεσει ειτε οχι!!!!!Και στην Ευα τα ειπε ωραια!!!!!Εδειξε οτι εχει κατανοησει τα λαθη της και απο ο,τι καταλαβα η Ευα ειναι ευγνομων στην Αγγελα...Δε νομιζω οτι απλα ειναι ενοχικη ή της αρεσει να αυτομαστιγωνεται!!!Νομιζω οτι η Αγγελα οντως της σταθηκε ακομα κι αν δεν το εχουν δωσει ξεκαθαρα...Τελος παντων η Μαριλια επιτελους εκατσε και ακουσε και καταλαβε οτι πρεπει να ακουσει τους ανθρωπους που την αγαπανε!!!!!

Η Αμαλια για ακομα μια φορα ΘΕΑ!!!!Τι αλλο να πω;;;;Για τη Πεφανη που γραφει καθε μερα;;;;Για την Αμαλια και τις ατακες της;;;;Αυτο : respect : νομιζω αρκει!!!!

Αχ,Στελλα μου...Για τον Ηλια λεμε αλλα εσυ εισαι το κατι αλλο!!!!Καλα καθεται με τη χαρα του μικροφωνου και αναλυουν αν την απατησε ο Χρηστος και γιατι πηρε τα διαμαντια και δεν την απασχολει το εξης απλο...Η Νταιζη γιατι πηρε τα διαμαντια;;;Επειδη ειναι η κακομοιρα πονεμενη ή επειδη ειναι πιο απληστη και απο τραπεζα;;;;;Δε βλεπει πια οτι ολοι εχουν δικιο για αυτη;;;;;;;

Τα Λουκανορακια υπεροχα!!!!! inlove Η σκηνη με το Ρεγγιακι!!!! inlove Και επιτελους ειδαμε και κανα φιλακι στη μανουλα!!!Μπραβο Λουκακο μου αντε και εις ανωτερα!!!! ^^ Η Νορα βεβαια ειναι θεα που τον επιασε τον Λουκακο οτι κατι εχει!!!!Ετσι ειναι η πραγματικη αγαπη!!!!!!!!Και η Δρακουλακη παντα υπεροχη!!!!!!Το κοτετσοδανειο ποσο αστειο;;;;Και η Δαφνη που συμφωνει lmao Ετσι αγορι μου συνεχισε να εισαι παιδι!!!!Μονο τη Νορα να ακους οταν προσπαθει να σε συνετισει... sisi

Καλα η σκηνη με τα αδελφια της αφελφης ηταν ολα τα λεφτα σε επιπεδο ειρωνειας!!!!Ο Στεφανος εγραψε!!!!!!Νταιζακιιιιιι...Νομιμαααααααα affraid
Καλα εκει ο Νικολας εδωσε ρεστα!!!!Βεβαια δεν με ενθουσιαζει η προοπτικη συνεργασιας με τη Νταιζη αλλα μπορω να το καταλαβω μονο λιγο επειδη ειναι υπερ τους να τρεχει ο Ρουσσος...Ας χρησιμοποιησει και καποιος τη Νταιζη...Μια ζωη αυτη χρησιμοποιει!!!!!

Αλλα ξεπερασε καθε προηγουμενο η τυπισσα σημερα!!!!!Ειχε το θρασος να κατηγορησει τον Λουκα που δεν τη παντρευτηκε και οτι την αναγκασε να τον εκβιασει για το σπιτι!!!!!! imarton Φυσικα ολα αυτα τα εκανε για το καλο του Αρη...Ωχ,συγγνωμη ξεχαστηκα...Δε μπορει η μανταμ να ακουει αυτη την εκφραση!!!!!!! livani

Απο ενα oscar στη Νελη,στον alex1 και στη ΣΨ1...Παιδια οι σχολιασμοι σας ηταν εξαιρετικοι!!!!!Μπραβο σας παντα απολαμβανω να σας διαβαζω!!!!!!ΣΨ1 εξαιρετικη η υποθεση σου για τον παππου Χατζηβασιλειου και τη μητερα της Ερης και του Λουκα!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:46 pm

ΣΨ1 έγραψε:
alex1 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:

Το βρισκεις πιθανο ε alex μου;;Να σου πω,μου περασε μια φλασια,αλλα δυστυχως
δεν μπορω να το συνδεσω.Σκεφτηκα επισης οτι η κληρονομος του Χατζηβασιλειου,
ηταν η Εριεττα ,αν και ειχε οικογενεια ,λεω για το τελος του δευτερου κυκλου.
Θαδουμε συντομα ευτυχως!
Σοφία δεν είσαι η μόνη, κι εγώ το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα!

Το ότι ο Χατζηβασιλείου είχε οικογένεια (αν θυμάμαι καλά η Αμαλία είχε αφήσει να εννοηθεί ότι ήταν παντρεμένος) μάλλον το έχουν ξεχάσει οι σεναριογράφοι, γιατί δεν τους βόλευε για τη συνέχεια...

Edit: Βέβαια, αν ισχύει κάτι τέτοιο, το ερώτημα είναι γιατί ο Χατζηβασιλείου δεν υιοθέτησε και το Λουκά...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Δευ Οκτ 10, 2011 9:54 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:48 pm

dm10811 έγραψε:
Για τη Μελιτα τι να πω;;;;Ουτε εμενα μου αρεσε που οταν ο Ρουσσος ελεγε οτι θα κυνηγησει τον Λουκα καθοταν απραγη...Σκετη απογοητευση...
Aν και δεν παρακολουθώ πλέον, τι ακριβώς σας κάνει εντύπωση.? Η Μελίτα - όταν είχε γκομενικά προβλήματα- δεν νοιάζεται για τίποτα άλλο εκτός απο τον εαυτό της. Δεν είναι κάτι νέο!

Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:52 pm

Καρ-Mik έγραψε:
dm10811 έγραψε:
Aν και δεν παρακολουθώ πλέον, τι ακριβώς σας κάνει εντύπωση.? Η Μελίτα - όταν είχε γκομενικά προβλήματα- δεν νοιάζεται για τίποτα άλλο εκτός απο τον εαυτό της. Δεν είναι κάτι νέο!
Δεν ειπα οτι μου εκανε εντυπωση...Το εχω καταλαβει πολυ καλα οτι οταν προκειται για τη προσωπικη της ζωη ολα μπαινουν σε δευτερη μοιρα...Αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν με απογοητευει...Γιατι καποτε τη Μελιτα τη συμπαθουσα...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 9:55 pm

Flkia dm!!!!!!
Koριτσια οσο το σκεφτομαι,μαλλον δεν ισχυει κατι τετοιο.Ας πουμε ο Ρουσος δεν ηξερε οτι ο Αραβαντινος ηταν γαμπρος του Χατζηβασιλειου;;;Ειναι λιγο σκοτεινο,παντως πρεπει να εχει καποια σχεση η μητερα του Λουκα και της Εριεττας!Εχει πολλα κενα αυτη η υποθεση,εκτος και να μας τα καλυψουν με καποιο τροπο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 10:00 pm

ΣΨ1 έγραψε: Flkia dm!!!!!!
Koριτσια οσο το σκεφτομαι,μαλλον δεν ισχυει κατι τετοιο.Ας πουμε ο Ρουσος δεν ηξερε οτι ο Αραβαντινος ηταν γαμπρος του Χατζηβασιλειου;;;Ειναι λιγο σκοτεινο,παντως πρεπει να εχει καποια σχεση η μητερα του Λουκα και της Εριεττας!Εχει πολλα κενα αυτη η υποθεση,εκτος και να μας τα καλυψουν με καποιο τροπο!!
Σωστα!!!!Ο Ρουσσος θα το ηξερε!!!!Βεβαια και να το ηξερε σημαινει κατι;;;;Δηλαδη οταν δολοφονηθηκε ο Αραβαντινος(υποτιθεται) η γυναικα του ειχε πεθανει...Και αν θυμαμαι καλα ο Λαζαριδης πυροβολησε...
Ισως βεβαια απλα να ειχε εκει τον πινακα για να εχει δει η Εριεττα εστω και ετσι τη μητερα της...Απο τυψεις για παραδειγμα!!!!!

Υ.Γ. Μπορεις αν θες να με λες Δημητρα!!!! ))
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 10:12 pm

dm10811 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε: Flkia dm!!!!!!
Σωστα!!!!Ο Ρουσσος θα το ηξερε!!!!Βεβαια και να το ηξερε σημαινει κατι;;;;Δηλαδη οταν δολοφονηθηκε ο Αραβαντινος(υποτιθεται) η γυναικα του ειχε πεθανει...Και αν θυμαμαι καλα ο Λαζαριδης πυροβολησε...
Ισως βεβαια απλα να ειχε εκει τον πινακα για να εχει δει η Εριεττα εστω και ετσι τη μητερα της...Απο τυψεις για παραδειγμα!!!!!

Υ.Γ. Μπορεις αν θες να με λες Δημητρα!!!! ))

Λοιπον Δημητρα,φυσικα και δεν σημαινει κατι.Η μητερα των παιδιων πεθανε στη γεννα,οταν γεννησε τον Λουκα και δεν ξερουμε ποτε ο Ρουσος αρχισε να εχει σχεσεις με την παλια παρεα.Ειναι και ο πιο μικρος απ ολους!
Παντως δεν νομιζω να ειχε στο γραφειο του το καδρο ,απλα και μονο για να εχει μια εικονα της μαμας της η Εριεττα.
Επισης και αυτο το σας εχω στο χερι αγαπητε μου,του Ρουσου ,προς τον Λουκα,ειναι πολυ υποπτο.Κατι ξερει ο Ρουσος και τον κανει να μην φοβαται ουτε καν την εμφανιση του Αραβαντινου.
Ειναι σκορπιες σκεψεις αυτα οπως τα λεω,αλλα μπορει εσυ ή καποια απ τα παιδια του φορουμ ,να τα συνδεσουν με δικες τους σκεψεις και βγαλουμε μια ακρη!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 10:18 pm

ΣΨ1 έγραψε:[Λοιπον Δημητρα,φυσικα και δεν σημαινει κατι.Η μητερα των παιδιων πεθανε στη γεννα,οταν γεννησε τον Λουκα και δεν ξερουμε ποτε ο Ρουσος αρχισε να εχει σχεσεις με την παλια παρεα.Ειναι και ο πιο μικρος απ ολους!
Παντως δεν νομιζω να ειχε στο γραφειο του το καδρο ,απλα και μονο για να εχει μια εικονα της μαμας της η Εριεττα.
Επισης και αυτο το σας εχω στο χερι αγαπητε μου,του Ρουσου ,προς τον Λουκα,ειναι πολυ υποπτο.Κατι ξερει ο Ρουσος και τον κανει να μην φοβαται ουτε καν την εμφανιση του Αραβαντινου.
Ειναι σκορπιες σκεψεις αυτα οπως τα λεω,αλλα μπορει εσυ ή καποια απ τα παιδια του φορουμ ,να τα συνδεσουν με δικες τους σκεψεις και βγαλουμε μια ακρη!
Σωστα παραειναι απλοϊκη η εξηγηση απλα να ηθελε να εχει μια εικονα της μητερας της...Μπορει με καποιο τροπο να σχετιζονταν...
Συμφωνω απολυτα ως προς τον Ρουσσο...Οκ απαλλασσεται απο τη κατηγορια της συγκαληψης φονου μιας και φονος δεν υπαρχει αλλα δε μπορει να μην φοβαται οτι αυτος ο αγνωστος εχει κατι εναντιον του...
Σπόιλερ:
Και τελικα οντως εχει κατι...Το συμφωνητικο που υπεγραψε με τον Λυτρα...
Παραειναι ανετος ο Ρουσσος και με ψιλιαζει...Και ισως τελικα να μην τα εχουμε μαθει ολα...Λες να υπαρχουν πραγματα που αγνοει ο Ρουσσος;;;Ή απλα πιστευει οτι δεν μπορει να αποδειχθει τιποτα;;;;
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 10:49 pm

evanna έγραψε:
evaki16 έγραψε:
evanna έγραψε:

Ασ'το Ευακι γιατι ''ποναει'' αυτο το θεμα.....Εξ'αρχης οι ελπιδες που ειχαμε ηταν μηδαμινες,για να μην πω ανυπαρκτες! Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 217138

Eμένα μου λες? Αλλά ασ΄το αφήσουμε γιατί όντως αυτό το θέμα πονάει πολύ...
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 10:58 pm

evaki16 έγραψε:
evanna έγραψε:

Τώρα είδα το επεισόδιο και ναι!! Σήμερα δεν έχω παράπονο!!! lmao Ένα oscar για την αναφορά στον Μπέλλο κι αν προλάβω θα επανέλθω αναλυτικά!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 10, 2011 11:22 pm

Το σενάριο σέρνεται και οι σκηνές επαναλαμβανόμενες και κουραστικές Έχουν μια απίστευτη ασυνέπεια τα όσα μας μπουκώνουν. Ανάξια σχολιασμού είναι πια αλλά ας όψεται το φόρουμ.

Η Μαρίλια ξέρει κανείς πόσων Μαίων είναι;
Η Εύα μας είπαν γύρισε μετά απο δεκαπέντε χρόνια απουσίας. Ένα η εγκυμοσύνη της άρα η Μαρίλια όταν γύρισε η μάνα της ήταν δεκατεσάρων. Σε δύο χρόνια έδωσε Πανελλήνιες άρα ήταν δεκαοκτώ. Πέρασε και ενάμισι χρονάκι απο τις εξετάσεις άρα είναι δεκαεννιά και κάτι ψιλά. Πως τα έφτασε μη ρωτήσετε δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι οτι τα παιδιά δίνουν εξετάσεις εκεί γύρω στα δεκαεπτάμισυ με δεκαοκτώ.
Γιατί άλλοτε μας λένε είναι ενήλικη αρα δεν μπορούμε να της επιβάλουμε τίποτε και άλλοτε την αποκαλούν παιδί στην εφηβεία;
Και για να έχουμε καλό ρώτημα μέχρι πια ηλικία νομίζουν οι σεναριογράφοι οτι διαρκεί η εφηβεία;
Εγώ ας πούμε μπορώ όταν κάνω βλακείες να λέω είμαι μικρή ακόμη και να δικαιολογούμαι; lmao

Η Εύα τελικά γιατί μπήκε για νοσηλεία;
Μας είπαν οτι έπαθε βαριάς μορφής κατάθλιψη
Μπορεί ένας άνθρωπος σε αυτήν την κατάσταση να πάρει αποφάσεις;
Αν όχι τότε η απόφαση να δηλωθεί η Μαρίλια σαν παιδί της Αγγέλας πάρθηκε απ την ίδια χωρίς τη συγκατάθεση της Εύας. Άλλωστε αυτό μας έχουν πει
Αν πάλι την απόφαση την πήραν μαζί όπως έλεγε σήμερα η Αγγέλα τότε γιατί την άφησε στο ίδρυμα; Ενας άνθρωπος που κρίνεται ικανός να πάρει τέτοιου είδους αποφάσεις δεν χρειάζεται νοσηλεία
Πάντως η Αγγέλα μανούλα στη χειραγώγηση κι έλεγα για την Αντιγόνη. Της πέταξε ένα δακρύβρεχτο φοβόμουν μη μου πεις οτι δεν την μεγάλωσα σωστά και το χάπατο η άλλη τσίμπησε κι άρχισε να απολογείται. Αντί να της πει εσύ την έκανες έτσι αλλά κάτσε τώρα να δούμε πως θα τα μαζέψουμε άρχισε πάλι να της ζητάει συγνώμη.
Μάλλον το επεισόδιο της λοβοτομής το έχασα τι να πω
Ακόμη αναρωτιέμαι γιατί μένει και υφίσταται την Αγγέλα Αν θέλει να προχωρήσει στη ζωή της ένας δρόμος υπάρχει Να φύγει δίπλα απ την Αγγέλα που αφού τα έκανε όλα σκ@τα τώρα το παίζει φωτεινός παντογνώστης και τέλεια μάνα που δίνει και συμβουλές μη τρελαθούμε Grrr

Ο Στέφανος μεταξύ σοβαρού και αστείου βρήκε ευκαιρία να συνεργαστεί με την αδελφούλα ή εμένα μου φάνηκε; Χτες δεν έλεγε ο πατέρας της χρονιάς οτι θα ήθελε να συνεργαστεί μαζί της; livani

Ο Νικόλας θα βοηθήσει την Νταίζη να πάρει την κληρονομιά του Λύτρα; Μεγαλόψυχος μαζί τηςΚαλά του έκανε ο Λύτρας τέτοιο φυτό που είναι. Σκέψου να ήταν αυτός το εξώγαμο κι η Νταίζη η νόμιμη. Θα της έδινε και τα σώβρακά του soutien

Η Νταίζη πότε άλλαξε για το Χρήστο και δεν το πήρα είδηση; Θα ήταν το καλοκαίρι που είχα πάει διακοπές. Όλα τα άφησε για πάρτη του λέει. Κινητά κι ακίνητα. Συγκινούμαι. Ee?

Στέλλα και Νταίζη δεν σχολιάζω γιατί την έκανα με ελαφρά στη σκηνή τους. Μια μια αντέχονται κι οι δύο μαζί ειναι ανυπόφορες οπότε βρήκα χρόνο να σερβιριστώ αναψυκτικούλι.

Η κατσαρή κατίνα ζητούσε απ την Αμαλία να προσφέρει ηρεμία στο μπαμπά της. Ευτυχώς που πήρε ο Ρούσσος τα κομάτια της διαφορετικά θα τον έστελνε η μουχρίτσα. Θυμάστε με τι τακτ πήγε στη γκαστρωμένη να της περιγράφει σκάλες και τραπέζια; Με το ίδιο που άκουγε το Ρούσσο να λέει οτι θα φτάσει στα άκρα με το Λουκά και έκανε την πάπια
Βρήκα κι άλλο επεισόδιο που δεν έχω δει. Αυτό που η Μελίτα ήταν γλυκό και τρυφερό παιδί. Πολλά κενά βρε παιδί μου έχω γιατί εγώ με μια ξυνίλα στη μούρη τη θυμάμαι όποτε δεν γινόταν το δικό της. lol!

Ο Λευτέρης τι γίνεται βρε παιδιά; Τι κάνει τις ελεύθερες ώρες του όταν δεν δουλεύει σαν σωφέρ και ντετέκτιβ της ξανθιάς; Πήγαινε αγόρι μου σε κανένα μπαράκι να γνωρίσεις καμιά κοπέλα γιατί με αυτή που έμπλεξες όλο σόλο καριέρα κάνεις. Τον Μπισμπίκη είχα την εντύπωση οτι τον έφεραν για παρτεναίρ της Ξυλά. Λάθος παρτεναίρ της Γεωργόνη παίζει ο άνθρωπΑς.
Πιο ξεπέτα ιστορία απ τη δική του και της Εύας δεν έχει ξαναγίνει
Οι άλλοι βράζουν που και που και κανένα μακαρόνι γιατί για σχέση επίσης ξεπετούλα δίνουν. Για το Στέφανο και την Εριέττα λέω για όποιον δεν κατάλαβε. Χίλια προβλήματα κι ούτε μια αγκαλιά συμπαράστασης. Να μου πεις αν έδειχνε ζευγάρια θα αδικούσε τη Νταίζη Τη δική της ερωτική ιστορία τρώμε στη μάπα φέτος.

Ευτυχώς που ο Λουκάς χρειάζεται την άδεια της ηλίθιας για να στήσει το κοτέτσι στο οικοπεδάκι της οπότε θα περάσει να τη δεί. Μπορεί όταν τελειώσουν με τα σοβαρά τις κότες ντε να ρωτήσει και για το μαύρο δράμα που επαναλαμβάνεται.

Και κάτι τελευταίο. Η Εύα άντρα γυναικολόγο δεν είχε; Ζητάει απ τη Μαρίλια να πάνε στη γυναικολόγο της λέει. Μάλλον θα έκανε αλλαγή φύλου ο κυριούλης δεν εξηγείται αλλιώς. Εκτός κι αν μπερδεύτηκε με τη γυναικολόγο της Νόρας. Ή μήπως μπέρδεψαν αυτοί που γράφουν; Angel

Υγ1. Δεν φτάνει που παρατήσαμε τις ζωές όλων για να ζήσουμε το μαύρο δράμα της τραγουδιάρας ακόμη και τα sneak priview των επεισοδίων όλο Νταιζάρα έχουν. Έγκωσα η γυναίκα

Υγ2. Α ρε κακομοίρη Αρζόγλου. Κόκκορα στο κοτέτσι σε κατήντησαν

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Τρι Οκτ 11, 2011 8:43 am, 1 φορά

Επεισόδιο 584 - Ημερομηνία 10-10-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης