Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap23%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap40%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 40% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 48

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Οκτ 22, 2011 8:39 pm

Είμαι σίγουρη οτι ο Στέφανος και η Εριέττα θα ευτυχήσουν, όπως τους αξίζει, μετά όσα πέρασαν και οι δύο.....
Εύχομαι επίσης να ευτυχήσουν και η Εύα με τον Λευτέρη, γιατί και σ'αυτούς αξίζει κάτι τέτοιο.
Γενικά μου αρέσει να βλέπω τις θετικές όψεις κάθε κατάστασης, κι όχι τις αρνητικές, γιατί αυτό οφελεί και την υγεία μας....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Σαβ Οκτ 22, 2011 8:39 pm

JESSIE έγραψε: Ηθελα να ήξερα , όμως , γιατί πρέπει να επανερχόμαστε στα ίδια και τα ίδια, τα οποία έχουμε συζητήσει άπειρες φορές.... Η ιστορία έχει προχωρήσει, και νομίζω οτι τα γεγονότα έχουν τόσο αλλάξει από την αρχή της σειράς, που δεν έχει νοημα να κολλάμε στην αρχική τους μορφή. Εχει κυλήσει πολύ νερό στ'αυλάκι από τότε....

Να πεταχτώ κι εγώ στη μέση εδώ, για να πω ότι συμφωνώ με το ανωτέρω...
Ναι, διαπιστώνω ότι ότι αυτό που βλέπουμε ξεκίνησε ως κάτι και εξελίχθηκε σε κάτι άλλο.
Ούτε η πρώτη σειρά που το παθαίνει, ούτε η τελευταία νομίζω...
Πρωταγωνιστές και ιστορίες αλλάζουν στις καθημερινές σειρές, και το γαϊτανάκι συνεχίζεται...
Ως προς τα Μυστικά, ναι το σενάριο έχει κάνει κάτι εντυπωσιακά λουπ, τόλουπ και τριπλά άξελ... (ακόμα θυμάμαι τον Ρούσο να αναρωτιέται ποιός είναι ο Καρτάλης, και προχτές μας είπαν ότι η μπίζνα με τη μανούλα του συνεχιζόταν απρόσκοπτα χρόνια τώρα, άρα, τι σκ@τ@ αναρωτιόταν ο Ρούσσος, εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει, όπως και πολλά άλλα...)

Από την συζήτηση, μ' αρέσει που διαπιστώνω ότι η σειρά παρακολουθείται από σκεπτόμενα άτομα, με μνήμη και άποψη, και όχι (μόνο) από προβατορομποτάκια.
Και απλώς εύχομαι αυτές οι καλές ποιότητες και η παρρησία και η μαχητικότητα, να βρίσκουν γενικότερη εφαρμογή, κατά το μέτρο του δυνατού, αλλιώς.... όχι τη σειρά.... αλλά τη χώρα χάσαμε πατριώτες... Aww
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Οκτ 22, 2011 8:46 pm

Kapetanissa, συμφωνώ με την παρέμβασή σου, είναι αναπόφευκτο να υπάρχει εξέλιξη στα γεγονότα, όπως και στους χαρακτήρες μιάς σειράς που κρατάει 4 χρόνια.
(Για να λύσω την απορία σου για το Ρούσσο και τον Καρτάλη, ο Ρούσσος μπορεί να συνεργάστηκε με τον Καρτάλη, αλλά χωρις να ξέρει οτι ήταν γιός της Αντιγόνης, και οτι τον μεταχειρίστηκε σαν όργανο εκδίκησης....)

Εχεις δίκιο, βλέπω να εξαντλούμε την μαχητικότητά μας σ'ενα φόρουμ, αφού είναι αδύνατον να κάνουμε πολλά σε άλλους τομείς. Ολα είναι θέμα κλίμακας....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από roria Την / Το Κυρ Οκτ 23, 2011 11:10 am

Πρώτα από όλα περνάω πολύ ωραία που σας διαβάζω πρωί Κυριακής, πίνοντας τον καφέ μου και πότε λέω "εδώ συμφωνώ" πότε λέω "εδώ διαφωνώ" αλλά η συζήτηση έχει πολύ ενδιαφέρον. Το πρώτο που σκέφτομαι λοιπόν είναι ότι σε ενάμιση μήνα αυτή την απολαυση θα τη χάσουμε κι αυτό είναι από μόνο του αιτία κάποιας μελαγχολίας...
Ως προς τα πιο γενικά: δεν συμφωνώ απόλυτα με την άποψη ότι κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει. Άλλοτε ναι, κι άλλοτε όχι. Υπάρχουν λαοί που ταλανίζονται επί δεκαετίες από δικτατορικά, κατοχικά και αποικιοκρατικά καθεστώτα που δεν τους αξίζουν καθόλου και που τους έχουν επιβληθεί για να καρπώνονται άλλοι τον πλούτο τους.
Επίσης είμαι λίγο πιο αισιόδοξη ως προς το αν μπορούμε ή δεν μπορούμε να αντιδράσουμε στα όσα φρικώδη μας συμβαίνουν. Κατά τη γνώμη μου ό,τι γίνεται από ανθρώπους, μπορεί και να ανατραπεί από ανθρώπους. Δεν μιλάμε για φυσική καταστροφή εδώ, αλλά για τεχνητή. Αλλά ό,τι συμβαίνει τώρα σε αυτόν τον τόπο προετοιμαζόταν και εξυφαινόταν επί δεκαετίες. Απλώς εμείς ήμασταν τυφλοί και δεν το βλέπαμε (και ίσως υπερβολικά καλοζωισμένοι, εδώ θα συμφωνήσω). Τώρα που καταλάβαμε τι γίνεται δεν είναι δυνατόν να το αλλάξουμε μέσα σε δυο μήνες. Θέλει και μαχητικότητα, και μυαλό αλλά και υπομονή.
Στα των Μυστικών τώρα: την άποψή μου για το Στέφανο την έχω γράψει πολλές φορές,αλλά και σε αυτό το τόπικ με έχουν καλύψει τα επιχειρήματα της jessie και της ΣΨ. Θέλω μόνο να προσθέσω ότι η θέση του Στέφανου είναι πολύ δύσκολη και τα συναισθήματά του θεωρώ ότι πρέπει να είναι και αντιφατικά και ακραία, δεδομένου ότι την κύρια ευθύνη για τις απόπειρες εναντίον του παιδιού του δεν την έχει η Νταίζη που ήταν το εκτελεστικό όργανο, αλλά η Αντιγόνη που ήταν ο ιθύνων νους. Και η σχέση του Στέφανου με τη μητέρα του είναι γι' αυτόν άκρως τραυματική, καθότι η Αντιγόνη έχι εκδηλώσει συμπεριφορές που αρκούν για να τη χαρακτηρίσει κανείς τέρας, αλλά με τον δικό της τρόπο τον αγαπάει το Στέφανο (νομίζω πως η Clarabelle το έχει επισημάνει αυτό και συμφωνώ). Επομένως όταν στο κάδρο μπαίνουν οι πράξεις της Νταίζης, μπαίνουν μαζί και οι πράξεις της μητέρας του κι αυτό είναι κάτι που προφανώς ο Στέφανος δεν αντέχει να το διαχειριστεί τόσο ριζοσπαστικά.
Όσο για την κολεγιά, σε ό,τι αφορά το Νικόλα μάλλον πιο σημαντικό είναι το κίνητρο της αποκατάστασης της αδικίας που είχε υποστεί από τον πατέρα του , χωρίς αυτό να σημαίνει φυσικά ότι τον αφήνουν και εντελώς αδιάφορο οι ευκολίες που τα χρήματα θα μπορούσαν να του εξασφαλίσουν. Είναι καλός και έντιμος γενικά ο Νικόλας, δεν είναι όμως άγιος, όπως και κανένας ήρωας της σειράς εξάλλου.
Όσο για το Στέφανο, η βασική αιτία της "συνεργασίας" με τη Νταίζη είναι περισσότερο να πληγεί ο Ρούσσος ο οποίος εκτός από όλα όσα τους χώριζαν ως τώρα, έβαλε και την Εριέττα φυλακή. Πάλι λοιπόν νομίζω ότι η εκδίκηση υπερτερεί ως ελατήριο έναντι της φιλοχρηματίας.
Και τέλος, για να διευρύνω λίγο το σχόλιο συνδέοντάς το με τα όσα γράφει η kapetanissa, όπως εξελίχθηκε η σειρά δεν ηταν δυνατόν ήρωες βασικοί που συνδέονται και με συγγενικούς δεσμούς να μην αλληλεπιδρούν καθόλου μεταξύ τους, να μην έχουν καμιά σχέση. Οπότε για δραματουργικούς λόγους δεν γινόταν ο Στέφανος να κόψει κάθε επαφή με τη Νταίζη και την Αντιγόνη.
Από τις αλληλεπιδράσεις των ηρώων βγαίνουν και οι εξελίξεις.
Συμφωνώ όμως κι εγώ ότι κάποιες εκφράσεις περί θαυμασμού και καπέλου που βγαίνει προς αναγνώριση εξαιρετικής καπατσοσύνης, δεν ήταν και οι ευτυχέστερες εμπνεύσεις...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Οκτ 23, 2011 12:19 pm

Roria, με κίνδυνο να βγώ off topic, θα πώ δυό λόγια.. Μιλάμε πάντα για δημοκρατικά εκλεγμένες κυβερνήσεις, κι όχι για δικτατορίες. Οταν διαλέγουμε πού θα ρίξουμε την ψήφο μας από το ποιός βουλευτής θα βολέψει το παιδί μας, είμαστε άξιοι της τύχης μας. Και νομίζω οτι όλοι μπορούμε να αντιδράσουμε, αλλά το ερώτημα είναι τι μπορούμε να πετύχουμε, εδώ που έφτασαν τα πράγματα? Προσωπικά προσπαθώ να επιβιώσω αυτή τη δύσκολη περίοδο, περιορίζοντας τα έξοδά μου, και τις προσδοκίες μου, και δεν βλέπω τι άλλο μπορώ να κάνω. Τέλος off topic.
Για όσα αφορούν τα Μυστικά, με κάλυψες απόλυτα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Κυρ Οκτ 23, 2011 2:45 pm

Εγω τωρα θα το παρω αλλιως!Πως;;;; Λοιπον ολοι ξεκιναμε και λεμε οτι ο Στεφανος εκανε αυτο στην Ευα και εκεινο στην Μελιτα και αγαπησε 2 και τωρα αγαπησε και τριτη και αλοιμονο ,αν η σειρα κρατουσε ακομα εναν χρονο,η Εριεττα θα βρισκοταν κι αυτη στο τρελαδικο ή ενα βημα πριν απ αυτο!
Και επισης λεμε οτι 2 ο Μανος,3 ο Στεφανος και αφηνουμε απεξω ταις γυναικες!!Κι εγω παντα υπερ των γυναικων ειμαι,αλλα εδω νομιζω γινεται μια αδικια.Η Ευα;;;δεν αφησε τον Στεφανο για να ξαναγυρισει στον "ερωτα" της ζωης της,που της εταζε λαγους με πετραχιλια!Που της εταζε ασφαλεια;;;;;;;;εδω δεν μπορω θα γελασω,γιατι ασφαλεια και Μανος ποτε δεν πηγαιναν μαζι!Ενω ανασφαλεια και Μανος,πανε πακετακι!
Μετα για να εκδικηθει τον Μανο δεν παντρευτηκε τον Νικολα;;;Και επισης μετα για να τιμωρησει τον Μανο παλι imarton πηγε ξανα με τον Στεφανο.Αυτα κανουν οι εμμονες τελικα!Και μην πουμε παλι αυτο το αν δεν εβαζε το χερακι του ο Στεφανος ,δεν θαχε χαλασει αυτος ο υπεροχος γαμος.Ναι δεν θα ειχε χαλασει τοτε,θαχε χαλασει μετα απο 2 βδομαδες και πολυ λεω!Γιατι ο Μανος θα εμενε Μανος και μετα,δεν θα αλλαζε σε κατι!
Ας παρουμε τωρα και την εκπαγλου καλλονης Μελιτα,που ως γνωστον εχει και τον αξεπεραστο ή ετσι θελει να πιστευει αυτη!
Παντρευεται το μαναρι μας ,τον Μανο μας και απ την πρωτη μερα αυτος αρχισε τα πηγαινε ελα στις Λοντρες και τα Παρισια και αυτη τι κανει οταν το μαθαινει;;;Τον διεκδικει με ολα τα μεσα που διαθετει,σωματικα στην αρχη και μετα περασε στα μεγαλα μεσα,οπως ειναι το παιδι.Βεβαια για να κερδισεις εναν αντρα,ακομα και εναν Μανο,θελει μυαλο,αλλα απ αυτο γιοκ η Μελιτα δεν ειχε και αυτο το λιγο που διεθετε παει τοχασε εντελως.Κι εκει λοιπον που δειχνει οτι τον κερδισε τον Μανο και τον χωρισε απ την Ευα,τα παραταει η καλη μας και στρεφεται στον Στεφανο.Γιατι αραγε;;μηπως γιατι επαψε να την ενδιαφερει;;;μηπως γιατι αφου η Ευα δεν ηταν στην μεση ,εφυγε και ο μεγαλος της ερωτας γι αυτον;;Η λογικη λεει πως αν ηταν αλλη στη θεση της,παρτι θακανε!Αλλα οοοοοοοχι αυτη δεν εκανε παρτι,ειπε ετσι για να εχει αλατοπιπερο η ζωη της ,να παει να κανει κατασταση με τον νυν της Ευαααας!!
Και μας λεει οτι ο νυν της Ευας,ειναι ο μεγαλος της ερωτας και μας πειθει κιολας,οχι μονο εμας,μια μεριδα δηλ απο εμας,πειθει και τους Νορα Λουκα και ολους αυτους που ηξεραν για την σχεση αυτη!
Αλλα κι εδω στην πρωτη δυσκολια τα παρατησε.Μην τα γραφω ,γιατι εχω βαρεθει.Γιατι στα δυσκολα φαινεται ενας μεγαλος ερωτας,εκει κρινεται και οχι στα ευκολα.Και στα δυσκολα η Μελιτα απο μενα παιρνει κατω απ την βαση και μενα στην ταξη της!
Κι ερχομαστε στην Εριεττα μας,το αστερι μας,ο πιο υγιης γυναικειος χαρακτηρας στην σειρα.Πραγματικα μπηκε στην σειρα και ειπαμε ,ναι ρε παιδι μου,υπαρχουν γυναικες που αγαπανε και δεν κανουν σαν τρελαμενες,που ξερουν τα περιμενουν,που δεν διεκδικουν με κατινιες ,που εχουν μυαλο,που εμπιστευονται απολυτα αυτον που εχουν διπλα τους και αυτο δεν δειχνει χαζομαρα,αλλα πληρη επιγνωση του εαυτου τους,γιατι δεν ειναι δυνατον να ειμαστε με καποιον και να πιστευουμε τα χειροτερα γι αυτον,γιατι αν συμβαινει κατι τετοιο αυτοαναιρουμαστε!!Αλλα μαλλον παω να πλεξω το εγκωμιο στην Εριεττα και λεω να το κανω στο αναλογο τοπικ,γιατι παιδια εγω μαζι με τον Λουκα και την Νορα ,λατρευω και την Εριεττα και ειναι ντροπη να μην εχω γραψει μεχρι τωρα στο τοπικ που της ανηκει!
Συγνωμη αν ειμαι off !
Παντως κυρια,κυρια,η jessie κι η roria ξεφυγαν πιο πολυ lmao lol!
Flkia Flkia πολλα πολλα κοριτσια!

ΥΓ:συγνωμη ξεχασα να γραψω για τον Οδυσσεα!!Πωωωωωωω πως το ξεχασα,θα ελεγα οτι για να μπει στο ματι του Μανου,εμπλεξε και τον καημενο τον Οδυσσεα η εκπαγλου!
ΥΓ:Επειδη καποιος ειναι εκπαγλου,σημαινει κατι;;τον συγχωρουμε δηλ για ολα;;Γιατι αυτο το συμπερασμα βγαζω απ τα διαφορα που διαβαζω!κι οχι μονο εδω!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Δευ Οκτ 24, 2011 1:01 am

Γεια σας κι από μένα!!
Ωραίο το επεισόδιο!!
Για την παλιά παρέα μάθαμε τι ωραία συμμορία ήταν!! Ωραία επιχείρηση είχαν στήσει, όλα άψογα οργανωμένα, όλα πίνακες, διαμάντια, περιουσίες, μέχρι και τα ίδια τους τα παιδιά(!) τα μεταχειρίζονταν μια χαρά, τα αξιοποιούσαν όλα, μην πάει τίποτα χαμένο! Διάλεγαν το "καλό" παιδί, το καταλληλότερο για τη διαδοχή τους, το "'φτιαχναν" όπως ήθελαν και το 'βαζαν στις δουλειές τους!! Και μη χειρότερα, δηλαδή, για γονείς!! Εντάξει, φαινόταν ότι κάπως έτσι μεγάλωνε ο Λύτρας το Μάνο ή και ότι η Αντιγόνη σε ένα αντίστοιχο περιβάλλον μεγάλωνε το Στέφανο, αλλά άλλο να το κάνουνε και οργανωμένα, να το ΄χουνε και σύστημα!! Αλλά τόσο έξυπνοι ήταν;; Άφησαν απ'έξω το παιδί του Λύτρα και της Αντιγόνης;; Με τέτοια γονίδια η Νταίζη όχι μόνο αργηχός τους θα ήτανε, θα 'χαν πήξει στο διαμάντι!! xixixi
Αλλά τελικά, η Νταίζη δεν ξέρω αν θα γινόταν καλύτερη αν μεγάλωνε με την Αντιγόνη. Αν θα μπορούσε να έχει έναν καλό χαρακτήρα (είπαμε είναι και τα γόνίδια Razz ) και ισχυρό ώστε να καταφέρει να κυριαρχήσει στη "στρατολόγηση" της μητέρας της, ή αν η Αντιγόνη θα την έκανε ίδια μ'εκείνη! Μπορεί να γινόταν και χειρότερη, μια αδίστακτη γυναίκα να πατάει επί πτωμάτων μεταφορικά και κυριολεκτικά για να κερδίζει όσο γίνεται περισσότερα. Αλλά τώρα πιστεύω η συμπεριφορά της και οι πράξεις της είναι κυρίως αποτέλεσμα των όσων πέρασε. Μπορεί να μας το δείχνουν σε μερικά επεισόδια με λάθος ή με υπερβολικό τρόπο αλλά πιστεύω ότι η Νταίζη έχει καλά στοιχεία κι ότι ό,τι κάνει είναι από τη μανία της να εκδικηθεί και να κερδίσει όσο περισσότερα από όποιον μπορεί να ευθύνεται έστω και λίγο για ότι έχει πάει στραβά στη ζωή της. Αυτό βέβαια δεν τη δικαιολογεί ούτε την απαλλάσσει από τις ευθύνες των πράξεών της!
Τώρα με τα τρία αδερφάκια είναι λίγο περίεργο, ωραίες είναι βέβαια οι σκηνές τους και βγάζουν γέλιο και φαίνεται ότι ούτε οι ίδιοι οι ήρωες πίστευαν ποτέ ότι θα συζητούσαν έτσι πολιτισμένα ή ότι θα συμμαχούσαν! Αλλά δε νομίζω ότι ξεχνάει κανείς τους τι έχει κάνει η Νταίζη, ούτε ότι τη δέχονται για χάρη του χρήματος! Μόνο λόγω της συγγένειας κρατάνε μία πιο ανεκτική και μία πιο επιφυλακτική μάλλον στάση απέναντί της γιατί βλέπουν ότι πολλά κρύβονται από το παρελθόν και μπορεί να μην φταίει μόνο αυτή γι αυτό που είναι τώρα και σε μερικά πράγματα ίσως κάπου να 'χει κι ένα δίκιο. Τώρα στο θέμα με τα διαμάντια παίζουν πολλά ρόλο: Και ότι ο Νικόλας κι ο Στέφανος αισθάνονται απογοητευμένοι από τους γονείς τους και ότι γνωρίζουν ότι με μια τέτοια λογική είχε και η Νταίζη την τύχη που είχε και ότι είναι ο Ρούσσος αυτός από τον οποίο θα τα διεκδικήσουν και ότι έχουν μεσολαβήσει διάφορα "καλά" από τη μεριά της Νταίζης!! Οπότε δε μου φαίνεται τόσο παράλογο που συμμαχούν εναντίον του Ρούσσου! Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον! Neutral
Κατά τα άλλα
Μ'αρέσει κι εμένα πολύ η δικηγόρος Νόρα Φωκά και χαίρομαι που τη βλέπουμε εν δράσει στα τελευταία επεισόδια! Πολύ καλή η σκηνή της με την Εριέττα!! Μ'αρέσανε πολύ και οι δύο!! Φαινόταν και η κατάσταση της Εριέττας, και η ανησυχία της Νόρας και ότι τη νοιάζεται και προσπαθεί να την κάνει να νιώσει καλύτερα και να την ενθαρρύνει. Και πάντα λίγο χιούμορ που τις χαρακτηρίζει και τις δύο!
Στα τελευταία επεισόδια φαίνεται όλο και περισσότερο πόσο δύσκολη είναι η θέση της Αμαλίας να βλέπει την οικογένειά της και πολύ περισσότερο το παιδί της σ'αυτή την κατάσταση και πόση δύναμη θέλει να πράττει φαινομενικά εναντίον της κόρης της αλλά ουσιαστικά για το καλό της. Και πολύ σωστή η κίνησή της πιστεύω που μπλόκαρε τους λογαριασμούς γιατί μπορεί τώρα να φαίνεται ότι απλά δυσκολεύει το Ρούσσο, αλλά αύριο μεθαύριο μ'αυτό τον τρόπο μπορεί να εξασφαλίζει ένα σπίτι για την ίδια, για το γιο της ή για την εγγονή της! Τόσο παράνομα που φαίνεται να αποκτήθηκε η περιουσία τους ποτέ δεν ξέρεις πού θα καταλήξουν!
Και μ'αρέσει που ο Λουκάς της συμπαραστέκεται, παρ'όλο που έχει να τρέξει γι άλλους δέκα, και μ'αρέσουν πολύ μαζί οι δυο τους!
Τη Μελίτα δε νομίζω ότι χρειάζεται να τη δούμε κι άλλη φορά να λέει τα ίδια και τα ίδια! Κι εμείς και οι ήρωες της σειράς έχουμε καταλάβει πια πόσο χαμένα τα 'χει! Αν και ο πατέρας της μάλλον τώρα συνειδητοποιεί πόσο άσχημα είναι τα πράγματα! Αυτό κατάλαβα από την αγκαλιά που την πήρε!
Ωραία σκηνή Νόρας-Λουκά στην αρχή και η βόλτα με την μπέμπα!! Η Στέλλα τα βλέπει λίγο απ'έξω τα πράγματα και από την πλευρά της μάνας και ίσως καλά κάνει και τους υπενθυμίζει ότι πρέπει να δουν λίγο πιο σοβαρά και τη δουλειά τους και το μέλλον τους, αλλά και η κατάσταση στην οποία βρίσκονται και με το Ρούσσο και γενικότερα είναι λίγο πιο ιδιαίτερη για να επιμένει τόσο πολύ!
Νόρα-Λευτέρης ωραία σκηνή! Ο Λευτέρης νομίζω ότι έχει τη διάθεση να ακούσει τις συμβουλές της Δάφνης και της Νόρας και να προσπαθήσει για την Εύα, αλλά στην πρώτη αντίδραση της Εύας χάνει την υπομονή του! Και δεν έχει και πολύ άδικο!! Για την Εύα πιστεύω (κάποιος το ΄χει ξαναγράψει εδώ και συμφωνώ) ότι συμπεριφέρεται κάπως υπερβολικά όταν αποφασίσει να δώσει κάπου την προσοχή της, ή όταν αποφασίσει κάτι γενικότερα. Και αυτή της η αδυναμία μάλλον ευθύνεται για κάποια λάθη που έχει κάνει, όπως και τώρα!
Τέλεια η φωτογράφιση!! Και ο σκύλος!!
Τέλος, Στέφανος-Εριέττα ωραία σκηνή και πολυπόθητη για τους φανς του ζευγαριού!! Κι εμένα μου άρεσε κι ας μην είμαι κι από τους πολύ φαν! Αλλά αυτή τη σχέση την έχει σημαδέψει ένα τζάμι! Ή θα 'ναι τζάμι φυλακής, ή θα 'ναι η τζαμαρία του σπιτιού, χωρίς τζάμι δεν μπορούν πάντως!! Τους εμπνέει φαίνεται!! Razz
Ο Στέφανος γενικά δεν πιστεύω ότι έχει φερθεί σωστά στις γυναίκες με τις οποίες ήταν μαζί! Άσχετα αν ένιωσε κάτι γι αυτές κι άσχετα αν του φέρθηκαν κι εκείνες καλά, η δική του συμπεριφορά δεν ήταν σωστή κατά τη γνώμη μου!! Και εννοώ και προς την Εριέττα στις αρχές! Τώρα τελευταία έχει αρχίσει να με πείθει ότι πραγματικά την αγαπάει και τη νοιάζεται κι ότι θα μπορούσαν να ζήσουν μαζί σαν ζευγάρι ευτυχισμένοι! Ελπίζω να μην κάνει τίποτα πάλι και μου ακυρώσει ότι βλέπω στα τελευταία επεισόδια!!

zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Οκτ 24, 2011 3:58 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ ωραία, άφησαν για λίγο την υπόθεση και είχαν ωραίες στιγμές σαν ζευγάρι και έγινε και στο μωρό τους. Η σκηνή με την Νόρα και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, η Νόρα είπε στην Εριέττα ότι θα προσπαθήσει να την αθωώσει και γενικά της είπε ότι την νοιάζεται και η Εριέττα χάρηκε μ' αυτό. Η σκηνή με τον Λουκά, τον Πέτρο και την Αμαλία ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς πήγε να πάρει την Αμαλία για να πάνε να καταθέσει και αν και ο Πέτρος πήγε για να της πει να μην πάει εκείνη πήγε και κατέθεσε για την υπόθεση αυτά που γνώριζε η ίδια. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα βρήκε τον Λευτέρη να την περιμένει για να μιλήσουν και τελικά ο Λευτέρης την έπεισε ότι πρέπει να συζητήσουν αν και η ίδια φάνηκε αρχικά πώς δεν το ήθελε, δέχτηκε να τα πουν. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ ωραία, ο Στέφανος πήγε να δει την Εριέττα και όπως εκείνη του είχε πει ότι τον αγαπάει έτσι έκανε και αυτός και της είπε πώς την αγαπάει και εκείνος.

Γενικά το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Δευ Οκτ 24, 2011 5:02 pm

Δεν προλαβαίνω να πω και πολλά λόγω της ώρας αλλά θα κάνω μια τηλεγραφική αναφορά σε ότι θυμάμαι τόσες μέρες μετά!

Αμαλία θεά ΣΤΟΠ Πεφάνη πιο ΘΕΑ ΣΤΟΠ
Τα αδερφάκια πολύ γέλιο ΣΤΟΠ
Το ζευγάρι Στέφανος Εριέττας χρήζει μετονομασίας ΣΤΟΠ Ζευγάρι-τζαμαρία στο εξής! ΣΤΟΠ σ.σ. περισσότερο ήταν το flash back από την εξομολόγηση ΣΤΟΠ Ωραία σκήνή όμως ΣΤΟΠ
Τα παραπονα του Λευτέρη σα ν' ακούω κάποιες γνωστές μου είναι ΣΤΟΠ
Αν αρχίσει και η Στέλλα τα "χαστούκια" μεταναστεύω ΣΤΟΠ
Ωραία ιδέα τα αυτοτελή επεισόδια ΣΤΟΠ

Καλούλι ήταν ΣΤΟΠ
Ελπίζω να πρόλαβα ΣΤΟΠ
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης