Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap56%Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 56% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 39

Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011

Δημοσίευση από fantina Την / Το Δευ Οκτ 31, 2011 11:45 pm

μερικες σκορπιες σκεψεις .............

er με επειγον χειρουργειο ..............με την φωνη του Παναγιωτη ......δεν ξερω αλλα οταν μιλουσε ο γιατρος τον Παναγιωτη μου θυμισε ......

οτι η Νταιζη λυπηθηκε παρα πολυ για τον ατυχο αδελφο της αλλα οταν επαιζε ,τα angrie birdes με τον αγεννητο γιο του ,δεν λυποταν καθολου ........
και το σκηνικο που ειναι καθε τρεις και λιγο στο σπιτι του Λουκα και της Νορας ..........
και που ολοι αρχιζουν και προσκυνανε τον απυθμενο ερωτα Νταιζης -Χρηστου ........

το CSI Μαϊμι στην ελληνικη εκδοση .......που ανακαλυψανε πως μπηκε ο δραστης στο σπιτι ...............ηλιου φαεινοτερο .......και η σφαιρα που εβγαζε ματι αλλα τα σαϊνια ,δεν την ειδανε ..............

και ο Dexter αλλα ελληνικα με την μορφη της Μελιτας ..............

αυτα τα ολιγα .....το σημερινον μαλλον για δημοψηφισμα ειναι ........(να ειμαστε και στις κινησεις του Γ.Α.Π.

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011

Δημοσίευση από filizza Την / Το Δευ Οκτ 31, 2011 11:57 pm

Πολύ καλό το επεισόδιο από εμένα σήμερα!
Εξαιρετική η ερμηνεία του κ. Σταύρου στο σπίτι όπου φαινόταν η απόγνωσή του, στο βλέμμα , στη χροιά της φωνής του, στις κινήσεις του, (να πως πρέπει να τρέμει το χέρι από την αγωνία….). Ήθελα όμως κάτι παραπάνω στο νοσοκομείο. Δε ξέρω τι ακριβώς αλλά έπιασα τον εαυτό μου να περιμένει αυτό το κάτι (από τον συγκεκριμένο ηθοποιό βέβαια ο οποίος το χει και μπορεί).

Βρήκα πολύ λάθος το γεγονός ότι η Νόρα παρέμεινε στο γραφείο και άφησε τον Λουκά να πάει μόνος του στο νοσοκομείο. Μου άρεσε όμως πολύ η τελευταία αγκαλιά τους .

Η Μελίτα μας συγκλόνισε και σήμερα . Εύγε βρε. Είμαι πολύ περίεργη να δω την εξέλιξη αυτού του χαρακτήρα μετά από 15 έτη. Δε νομίζω ότι σώζεται. Όπως περίεργη είμαι να δω πως θα εμφανίσουν αυτό το δόλιο το παιδάκι της (αν δε το στείλουν βέβαια στον μπαμπάκα στην Αμερική).
Η κα Πεφάνη υπέροχη όπως πάντα. Υπέροχες οι εναλλαγές των συναισθημάτων της. Διαφωνώ όμως fay μου. Πιστεύω ότι έβγαλε ανησυχία σήμερα η Αμαλία. Ίσως και να το υποψιάζεται το σπλάχνο της.

Για την Νταίζη τι να γράψω. Έχει και το προσωπικό της δράμα έχει τώρα και τη στεναχώρια της για τον αδερφό της . Πλάκα θα έχει να πάει και από το νοσοκομείο να του «σταθεί» του αδερφού (αχ παλικάρι μου τι σου έλαχε και σένα!!πρώην γκόμενα η Μελίτα, αδερφή η Νταίζη και μάνα η Αντιγόνη. Εσύ έπρεπε να μουρλαθείς όχι η μουρλή).
Σημειώνω όμως σε αυτό το σημείο την παρατήρηση της Jessie για τη μοναξιά ουσιαστικά του Στέφανου καθώς και την αναφορά της ΣΨ1 στα προσεχώς σχετικά με τη δήλωση του «δεν έχω που να πάω..». Πραγματικά αν και μου άρεσε πολύ η εικόνα των τεσσάρων αγοριών στο νοσοκομείο , ουσιαστικά ο Στέφανος χωρίς την Εριέττα είναι μόνος.

Σήμερα - να σχολιάσω και αυτό και μετά να κλείσω γιατί μου φαίνεται πολλά γράφω – είχαμε και όμορφες σκηνούλες Εύα - Λευτέρη. Πολύ γλυκός ο Λευτέρης και μου κάνει για ερωτευμένος. Κρίμα που δε δώσανε χρόνο σε αυτό το ζευγάρι.

Να είστε πάντα καλά!.
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 12:56 am

Καλησπερα!!!!!

Το σημερινο επεισοδιο ειχε εναν βασικο αξονα ο οποιος ηταν ο πυροβολισμος της Εριεττας και δυο αλλα θεματα μικροτερου βεληνεκους τον Θανο και τη κατασταση του κυριου Ηλια...

Οι αντιδρασεις ολων ηταν συγκινητικες(και βεβαια εξαιρω τη Νταιζη)...

Μου αρεσε πολυ που ο Στεφανος μεσα στην αγνοια του εκανε πλακα στο τηλεφωνο...Αυτο θα πει τραγικη ειρωνια!!!!!!!Το κοινο γνωριζει τη τραγικη αληθεια ενω ο πρωταγωνιστης κανει σχεδια μεσα στη αγνοια του...

Η σκηνη με τον Λουκα και τον Στεφανο στο νοσοκομειο μπερδεμενη!!!! lmao Νομιζω οτι η πρωτη σκηνη που ο Λουκας πηγαινει επρεπε να κοπει και να παρεμβληθει η σκηνη με το τηλεφωνημα του Παναγιωτη...Μαλλον ηταν λαθος του μονταζ...

Καλα αυτη η Νταιζη σε λιγο δε θα ξεκολλαει απο το σπιτι της Νορας!!!Της αρεσε φαινεται η συμβιωση στο σπιτι του Λουκα και ειπε να το ξανακανει... imarton

Καλα την επαθα κι εγω οπως ο alex!!!!Οταν ειδε την Αντιγονη λεω καλε ανησυχησε;;;;Αλλα μετα οκ καταλαβα!!!!!!Και απο ποτε η Νταιζη συμφωνει με τη Νορα;;;;; Mmm Α,ναι απο τοτε που τη συμφερει... Mmm Και εδω θα επαναλαβω κατι που ειχα πει σε προηγουμενο σχολιασμο...Ανωτεροτητα ειναι να φερεσαι τιμια σε οσους σε εβλαψαν...Γιατι θα μπορουσε να τους ''γδαρει'' ο Λουκας και μετα να επιστρεψει τα χρηματα στον Νικολα...

Παντως σημερα δε μπορω να πω με συγκινησε το αποπαιδι της ζωης...Τι καημος βαρυς ηταν αυτος για το αδερφι της??Οχι,εχει δικιο!!!!Και καλα να χασει το παιδι του who cares!!!!Αλλα να χασει τη γκομενα??????Ε,οχι αυτο δεν το δεχομαι!!!!!Θα μου πειτε ολοι οι φυσιολογικοι ανθρωποι θεωρουν μεγαλυτερο πληγμα να χασουν το παιδι τους...Αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι η Νταιζη κατατασσεται στους ανθρωπους!!!! lol!

Και για να κλεισω με την προσωποποιηση του πονου πειραζει που δεν εντυπωσιαστηκα με τη συλλογιστικη της Νταιζης...Οκ ας δεχτω οτι καταλαβε οτι δεν ηταν ατυχημα...Αλλα αν το καλοσκεφτουμε βγαινει...Ποιος εχει τρελαθει με την Εριεττα και κατεθεσε ψεμματα για να τη βαλει φυλακη;;;Οι αλλοι λογικα δεν το σκεφτηκαν διοτι ξερουν τη Μελιτα και δεν μπορουν να σκεφτουν κατι τετοιο για εκεινη...

Οσο για τη Μελιτα τα εχετε πει ολα!!!!Ειδικα η Σοφια με τα στριγκακια με καλυψε απολυτα!!! lmao Και μιας και σημερα μιλαμε με βιντεακια...Οταν η Μελιτα ρωτησε την Αμαλια αν πεθανε η Ερη αυτο μου ηρθε στο μυαλο!!

lmao

Μου αρεσε η σκηνη με την Ευα και τα Λουκανορακια και η πλακα τους στην Ευα!!!!!!

Η σκηνη με τη Νορα και τον Λουκα υπεροχη!!!!!!!!! inlove Μου αρεσαν και οι δυο και ο Λουκας που λογικα λυγισε και η Νορα που ενω ηταν στεναχωρημενη τον στηριζε!!!!!Η αγκαλια απο τις πιο δυνατες στιγμες τους!!!Και η σκηνη με Νορα και Αμαλια πολυ καλη!!!!!!!!

JESSIE,alex,Σοφια,marakii και zeta88 εξαιρετικοι οι σχολιασμοι σας!!!!!!! : respect :
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 2:27 am

Ήταν ένα δυνατό επεισόδιο και θα συμφωνήσω απόλυτα με την aglaitsa ότι Σταύρου και Πετράκης το πήραν και έφυγαν. Ωραία τα δύο μηνύματα του Στέφανου στον τηλεφωνητή, ενώ εμείς ξέραμε τι γινόταν, εξαιρετική η σκηνή στο σπίτι που βρίσκει την Εριέττα, το τρελλαμένο βλέμμα, η απελπισία και, όπως πολύ σωστά επισημαίνει λίγο πιο πάνω η filizza, να πώς πρέπει να τρέμει το χερι από την αγωνία... Κι η δεύτερη σκηνή στο σπίτι που την κρατούσε μέχρι που τη σήκωσαν με το φορείο επίσης συγκινητική.
Είδα σε αρκετούς σχολιασμούς ότι στο νοσοκομείο θα ήθελαν κάτι παραπάνω από το Στέφανο. Ζητώ συγγνώμη για το εξομολογητικό του πράγματος, αλλά επειδή μου έχει συμβεί να πάθει ξαφνικά κάτι ο πιο σημαντικός άνθρωπος στη ζωή μου, η αντίδρασή μου έμοιαζε πολύ με αυτή του Στέφανου. Το τρέμουλο δεν μπορείς να το συγκρατήσεις, αλλά κινείσαι σαν υπνωτισμένος και κάνεις όλα τα πρακτικά που επείγει να γίνουν. Με το μυαλό σου ξέρεις τι έχει συμβεί, αλλά με το υπόλοιπο είναι σου δεν το πιστεύεις. Και κάτι αλλο χαρακτηριστικό: στο νοσοκομείο σου είναι αδύνατον να καθίσεις. Όσες ώρες κι αν διαρκεί η αναμονή, εσύ κόβεις βόλτες. Ακριβώς όπως έκανε κι ο Στέφανος. Το ξέσπασμα έρχεται αργότερα. Φυσικά κάθε άνθρωπος αντιδρά με διαφορετικό τρόπο σε τέτοιες ακραίες περιστάσεις, αλλά κι ο ίδιος άνθρωπος μπορεί σε μια περίπτωση να εκδηλωθεί περισσότερο και σε άλλη να είναι περισσότερο σαν χαμένος.
Και για να τελειώνω για απόψε με τον Στέφανο, η ερημιά του, που την επεσήμανε και η jessie είναι από μόνη της σπαρακτική, καθώς ο μοναδικός άνθρωπος στον οποίο μπορεί να ακουμπήσει, χαροπαλεύει. Κι αυτό στο αυριανό μάλλον θα γίνει εμφανέστερο.
Ο Λουκάς αντέδρασε πιο εκδηλωτικά. Συμφωνώ ανεπιφύλακτα με όσους γράψατε ότι η σκηνή που έκλαιγε στην αγκαλιά της Νορας ήταν από τις καλύτερές του στη σειρά κι είχε ένα δραματικό βάρος που με αιφνιδίασε πολύ ευχάριστα. Γενικά και ο Λουκάς και η Νόρα ήταν εξαιρετικοί σε όλες τις σκηνές τους, απλώς η φόρτιση για το Λουκά ήταν σαφώς μεγαλύτερη.
Η σκοταδόψυχη ελπίζω να έβγαλε τα σκώτια της επειδή αντίκρυσε τον εαυτό της στον καθρέφτη.
Από τα υπόλοιπα συγκράτησα κυρίως τη σκηνή της Νταίζης με την Αντιγόνη, όπου οι χαμηλοί τόνοι έκαναν πιο έντονη τη δραματικότητα.
Και δυο απορίες. Η πρώτη: η Νταίζη είπε στη Στέλλα ότι αναρωτιέται μήπως κάποιοι άνθρωποι ήθελαν την Εριέττα στη φυλακή και αυτοί οι άνθρωποι την πυροβόλησαν ή κατάλαβα λάθος; Γιατί όλοι ξέρουν ποιος άνθρωπος έβαλε την Έρη φυλακή. Γιατί λοιπόν μίλησε σαν να ήταν άγνωστη η ταυτότητά του;
Η δεύτερη απορία μου: η Αμαλία από την αντίδραση της σκοταδόψυχης όταν "έμαθε" για την δολοφονική απόπειρα εναντίον της Εριέττας συνήγαγε ότι η κόρη της έχει βελτιωθεί; imarton
Θα το ψηφίσω πολύ καλό, για Σταύρου και Πετρακη.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 2:38 am

ας σχολιασω και γω λιγο το σημερινο...

ειχαμε το Χαρο τον Μπαμπη τον σουγια αφου πυροβολησε και θερισε ζωες να κανει shopping therapy για να μην κινησει υποψιες...και ειναι τοσο κακοχαμπαρο που τα πηρε ολα μαυρα να προετοιμαστει κιολας για κηδειες..!!!επιστρεφει λοιπον απο τα ψωνια παιζει το θεατρο(λεμε τωρα) οτι ειναι καλυτερα απο τη τρελα της και η Αμαλια φευγει καπως ικανοποιημενη....και μετα ο φονισσα κρυβει το οπλο αναμεσα σε εσωρουχα και σεντονια και στο ενδιαμεσο κανει και ενα flash back....ενταξει το επεισοδιο της Παρασκευης δεν το ειδα αλλα ειδα αποσπασμα απο το φονικο...με το αλησμονητο παρκινσον και το γελακι του "τρελου" στο τελος..αφου ρε κοπελα μου δεν το εχεις να κανεις εγκλημα τι μας ταλαιπωρεις και συ?πετας και την ατακα "πεθανε?"...καλα μην νοιαζεσαι και τοσο θα κλαψουμε....

μεσα σε ολα πηραμε και τη δοση μας απο το δραμα της πονεμενης....που μονο για τον Χρηστο της νοιαζεται...που το παιζει θεος και κοστολογει τις ζωες των αλλων...αλλα μεσα σε ολα...στεναχωριεται για την Ερι και για το κακο που μας βρηκε....και καλο θα ηταν να αραιωνει απο το σπιτι της Νορας....αντε γιατι το ξεφτιλισαμε....βεβαια τωρα συμφωνει κιολας και με τη Νορα και της λεει και μπραβο..τελος...το 2012 και η καταστροφη του κοσμου ειναι διπλα μας
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 103275

εξαιρετικες ερμηνειες απο Σταυρου,Πεφανη και Πετρακη
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 195890

αγαπημενη σκηνη η αγκαλια του Λουκα με τη Νορα....που προσπαθουσε να του δωσει κουραγιο!!

Υ.Γ1....ασε τον ρε Ευα τον Λευτερη να κανει μια "πολιτισμενη" συζητηση με τον Θανο....
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 270448
Υ.Γ2....το sneak preview αυριο...μμμμ ο χαρος βγηκε παγανια και δινει μαθηματα κηπουρικης!!! Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 103275
Υ.Γ3...ο Λουκας στο γραφειο με το ατημελητο το λουκ.... Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 221877

Υ.Γ4...σημερα ειχαμε grey's anatomy/ER και CSI miami στο σπιτι της Εριεττας.που ηταν πολυ δυσκολο να καταλαβουν απο που μπηκε ο φονιας..ελπιζω αν πανε στο σπιτι της Μελιτας να δουνε το γκαζον..
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 2:39 am

roria έγραψε:
Η σκοταδόψυχη ελπίζω να έβγαλε τα σκώτια της επειδή αντίκρυσε τον εαυτό της στον καθρέφτη.
xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo
Με πέθανες, μόνο αυτό έχω να πώ xoxo xoxo xoxo xoxo

Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 6:44 am

Καλημέρα και Καλό μας Μήνα!
Καλέ πότε προλάβατε και μέσα σε μια νύχτα και γεμίσατε 4 σελίδες??? Confused?

Η Εριέττα χαροπαλεύει στο χειρουργίο Aww Και η άλλη η τρελλή να ψωνίζει και μετά να ρωτάει "πέθανε;" imarton (όντως ωραίες γόβες, συμφωνώ Razz )
Μου άρεσαν πολύ οι σκηνές του αστυνόμου! Ειδικά αυτή στο σπίτι της Έρης!
Η Νταίζη τώρα τι θέλει να μας (ξανα)δείξει? Ότι νοιάζεται για την ευτυχία του αδερφού της? ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!
Έτσι Λουκά, σκότωσε αυτή που πυροβόλισε την Έρι σου! Αλλά πρόσεχε, να μην τρέμεις κι εσύ, να στοχίσεις! valen (μην με ακούς Λουκάκο, αυτή δεν θέλει σκότωμα-αν και ήταν καλή ιδέα-ΨΥΧΙΑΤΡΟ θέλει!!!)
Τι σκηνή αυτή με Νόρα - Λουκά και ο Λουκάς να κλαίει???!!! Snif Love!

Χμμ δεν θυμάμαι άλλα.....(λογικά δεν υπήρχε τίποτα άλλο να κρατήσω valen )
Ψηφίζω καλό...

Υ.γ. Απλά μας έμεινε περίου ένας μήναε και ανυπομονώ για το κυριολεκτικά "Μυστικά....ΤΕΛΟΣ!" yey
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 8:53 am

tzibirdika έγραψε:
Η δευτερη σκηνη ειναι εκει που λεει η Αγγελα στην Ευα "Τον καημενο το Λουκα σκεφτομαι που τωρα που βρηκε την αδερφη του παει να τη χασει" και πετα τη θεικη ατακα η Ευα "Γιατι ο Στεφανος? Ρακος θα ειναι" Ζητω η Σουδιαααα ΟΛΕΕΕ soutien

Γιατί σου φαίνεται τόσο παράξενο αυτό? Θα ακουγόταν πιό λογικό να πεί η Εύα: " Βέβαια υπάρχει και αυτό το απόβρασμα, ο Στέφανος, που χάνει τη γκόμενα, αλλά ποιός νοιάζεται για τα δικά του αισθήματα? "

Εχουμε παρεξηγήσει την σχέση που δένει Εύα και Στέφανο εδώ και πάρα πολύ καιρό, αφού έχουν αφήσει πίσω τους τις παλιές παρεξηγήσεις και έχουν πιά μιά πολύ στενή και ζεστή σχέση....

Χάρηκα τα ωραία σας σχόλια, γενικά, ιδιαίτερα όμως της Aglaitsas, της DM, της ΣΨ , του Αlex, της Roria και της Fillitsas.
Ευχαριστώ μέσ'απ'την καρδιά μου όσους έγραψαν καλά λόγια για τον δικό μου σχολιασμό !
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 9:47 am

Λίγο πολύ το κεντρικό στόρυ ήταν ακριβής επανάληψη της περσινής αποβολής της Μελίτας. Μέχρι και στο mega μπερδεύτηκαν και υποτίτλισαν τη σκηνή ''Ο Στέφανος βρίσκει τη Μελίτα αιμόφυρτη''. Μας λείπει ακόμη σκουφάκι κι εντατική αλλά δεν ανησυχώ οσονούπω θα τα δούμε κι αυτά τα δακρύβρεχτα. Αν δω κάτι φρέσκο επανέρχομαι γιατί προς το παρόν το μόνο διαφορετικό που παρακολούθησα ήταν χειρουργείο και δεν είναι το καλύτερό μου φοβάμαι τα αίματα.

Η Νταίζη έχει κάνει το σπίτι της Νόρας δεύτερο σπίτι της. Δεν κατάφερε να το πάρει με εκβιασμό το άλωσε διαφορετικά. Ο νταλκάς για το Χρήστο μεγάλος αλλά το κορίτσι έχει μεγάλη καρδιά σκάει και για τον αδελφό.Ξέρετε αυτόν που προσπάθησε να αφήσει άκληρο. Πάντως αξιοθαύμαστη με όλες τις σκοτούρες της τα αρπακτικά της ένστικτα δεν έπαψαν να λειτουργούν. Το ποσόν καλό είναι αλλά προτιμούσε να το πάρει σε διαμαντικό. Τώρα εγώ πρέπει να πειστώ οτι αυτή η γυναίκα δεν θέλει τη ζωή της; Μια χαρά τη θέλει και κοιτάζει να την κάνει κι όσο πιο πλούσια μπορεί.

Η Εριέττα καλά θα κάνει να αναθεωρήσει και να μην αφήσει το σπίτι στο Ρεγγινάκι. Γκαντεμόσπιτο είναι. Το Χατζηβασιλείου τον πήραν τέσσερις απο εκεί την Άννα την έφαγαν τα ψάρια και την Εριέττα την πήραν με φορείο. Όποιος ζει εκεί μέσα δεν βλέπει Θεού πρόσωπο.

Όλοι έχουν το μυαλό τους στην Εριέττα η Εύα έπρεπε να ανησυχεί πως θα το πάρει το γαιδουρομαθημένο της Αγγέλας. Πήγαινε κυρά μου να σταθείς στο Λουκά και να δώσεις αίμα για την κοπέλα που το χρειάζεται (τώρα πως θα δώσει αίμα μια γυναίκα με ένα νεφρό δεν ξέρω) κι αν η Μαρίλια κλωτσήσει ξύδι Έτσι όπως διαχειρίστηκαν αυτό το θέμα χαμένη υπόθεση είναι και το παιδί και η σχέση με τη μάνα του

Συμπαρίστανται όλοι στο Λουκά και λυπούνται με τη λύπη του γιατί κι εκείνος αυτό έκανε για όλους. Αντίθετα ο Στέφανος είναι μόνος γιατί εκείνος το επέλεξε. Πήρε απ τον περίγυρό του την ευκαιρία να γίνει φίλος τους και την πέταξε στα σκουπίδια οπότε να λέει πάλι καλά που είναι εκεί όλοι αυτοί οι άνθρωποι και να αισθάνεται ευγνωμοσύνη. Για τη μοναξιά που είδα να περιγράφουν σε κάποιους σχολιασμούς είναι ο ίδιος υπεύθυνος.

Το κατσαρό υποτίθεται πως ξέρασε απο καθυστερημένο σοκ; Θέλουν να μας πουν οτι αυτό το καλό και αξιόλογο κορίτσι (τον τελευταίο καιρό μας βομβαρδίζουν μ αυτούς τους χαρακτηρισμούς) τώρα συνειδητοποίησε τι έκανε; Και αντε να πειστώ. Το σοκ το είδαμε. Τις τύψεις;

Με την υπόθεση της Μαρίλιας καμένη και χαμένη (ανεπιστρεπτί νομίζω) και με την Εύα στην ξεπέτα το μόνο πια που θα με ενδιέφερε να δω είναι η κατάληξη του Ηλία. Ενας ήρωας που έκανε αξιόποινη πράξη αυτοτιμωρήθηκε και ομολόγησε σε μια προσπάθεια να εξιλεωθεί. Ενας ηθοποιός που θα μπορούσε να στηρίξει υπέροχες σκηνές αλλά νομίζω οτι τελικά δεν τολμούν να κάνουν την τομή να δώσουν ποινή ή εξιλέωση οπότε τον κατευθύνουν στα λιβάδια της λήθης και κλείνουν πρόχειρα άλλη μια ενδιαφέρουσα ιστορία. Άλλη μια απογοήτευση

Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 11:09 am

Clarabelle έγραψε:
Συμπαρίστανται όλοι στο Λουκά και λυπούνται με τη λύπη του γιατί κι εκείνος αυτό έκανε για όλους. Αντίθετα ο Στέφανος είναι μόνος γιατί εκείνος το επέλεξε. Πήρε απ τον περίγυρό του την ευκαιρία να γίνει φίλος τους και την πέταξε στα σκουπίδια οπότε να λέει πάλι καλά που είναι εκεί όλοι αυτοί οι άνθρωποι και να αισθάνεται ευγνωμοσύνη. Για τη μοναξιά που είδα να περιγράφουν σε κάποιους σχολιασμούς είναι ο ίδιος υπεύθυνος.

Επειδή εγώ έγραψα για τη μοναξιά του Στέφανου, να διευκρινήσω οτι σε καμμία περίπτωση δεν εννοούσα να έχει φίλους την παρέα. Στα 40 του σπάνια κάνει κανείς νέους φίλους, έτσι κι αλλιώς, και ο Στέφανος δεν επεδίωξε να τους κάνει φίλους, οπότε προς τι η ευγνωμοσύνη? Η μοναξιά που εννοούσα εγώ είναι αυτή του να μην έχει ένα ΔΙΚΟ του άνθρωπο να του συμπαρασταθεί, δηλαδή μιά μητέρα , έναν πατέρα , έναν αδελφό ή αδελφή... Δυστυχώς όλοι αυτοί οι ρόλοι, που έχουν τόση ιδιαίτερη σημασία για όλους μας, έχουν , για το Στέφανο, την μορφή δολοφόνων, εκβιαστών, ή τρόφιμων των φυλακών.... Είναι η χειρότερη μορφή μοναξιάς....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 11:26 am

παντως σημερα που ξαναειδα καποιες σκηνες κατεληξα πως η Αμαλια δεν πιστεψε την κορη της απλα εθελοτυφλει θελοντας να πιστεψει πως το παιδι της αποκλειεται να ειναι ικανο για μια τετοια αποτροπαια πραξη
οσο για τη μοναξια του Στεφανου αυτο που εχω να πω ειναι πως ο συγκεκριμενος ανθρωπος ηταν παντα μονος του...απο παιδι
ειχε μια ευκαιρια να αλλαξει αυτο οταν "μπηκε" στην παρεα της Ευας αλλα μη γελιωμαστε ...ενας μοναχικος ανθρωπος ειναι παντα μονος του....
οσο για την πειστικοτητα του Λουκα για μενα επαιξε ρολο και η εμφανιση του
για πρωτη φορα τον εδειξαν να ποναει και να μην ειναι "ατσαλακωτος"
ακομα και στην απαγωγη των κοριτσιων η στη δολοφονια του Στελιου ο πονος που προσπαθουσε να βγαλει δεν συνδιαζοταν με την εικονα του
χθες το ανακατεμενο μαλι και το ελαφρως αξυριστο προσωπο εκαναν πολυ καλη δουλεια
υ γ roria ευχαριστω για τακαλα σου λογια
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 11:43 am

JESSIE έγραψε:
tzibirdika έγραψε:
Η δευτερη σκηνη ειναι εκει που λεει η Αγγελα στην Ευα "Τον καημενο το Λουκα σκεφτομαι που τωρα που βρηκε την αδερφη του παει να τη χασει" και πετα τη θεικη ατακα η Ευα "Γιατι ο Στεφανος? Ρακος θα ειναι" Ζητω η Σουδιαααα ΟΛΕΕΕ soutien

Γιατί σου φαίνεται τόσο παράξενο αυτό? Θα ακουγόταν πιό λογικό να πεί η Εύα: " Βέβαια υπάρχει και αυτό το απόβρασμα, ο Στέφανος, που χάνει τη γκόμενα, αλλά ποιός νοιάζεται για τα δικά του αισθήματα? "

Εχουμε παρεξηγήσει την σχέση που δένει Εύα και Στέφανο εδώ και πάρα πολύ καιρό, αφού έχουν αφήσει πίσω τους τις παλιές παρεξηγήσεις και έχουν πιά μιά πολύ στενή και ζεστή σχέση....

Θα προτιμουσα να μη πει τιποτα βασικα....δεν ηταν αναγκη να αναφερει τον Στεφανο στη συγκεκριμενη φαση μου χτυπησε καπως....ας εμεναν μονο στον Λουκα...
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 12:19 pm

Χαιρομαι που η πλειοψηφια των οσων σχολιασαν γελασαν με το βιντεακι(γι'αυτο και το ανεβασα αλλωστε)αλλα τα ευσημα ανηκουν στον/στην δημιουργο! Angel
Κατα τ'αλλα κατανοω οτι δεν υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι τροποι για να περιγραψεις δυο παρομοια περιστατικα αλλα εδω δεν υπηρχε ουτε η παραμικρη διαφοροποιηση στο ''υφος'' ή στη σειρα των λεξεων!
(Βεβαια αυτο ειναι πταισμα,μπροστα στσ τρελα που εχουμε δει 3μιση χρονια τωρα αλλα κουβεντα να γινεται)

Αντε να δουμε τι θα δουμε και σημερα....! woohoo
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 1:07 pm

Για το θέμα της μοναξιάς του Στέφανου με κάλυψε πλήρως η διευκρίνιση της jessie. Είναι κατά τη γνώμη μου πολύ φυσικό οι σχέσεις του με την παρέα να έχουν εξομαλυνθεί, αλλά δεν περιμένει κανείς να αποτελέσει ποτέ μέλος αυτής της παρέας, ούτε φαντάζομαι και ο ίδιος. Ίσως και να μην το μπορούσε έτσι κι αλλιώς, αφού, σωστά παρατηρεί η aglaitsa, είναι ένας μοναχικός άνθρωπος, και από ιδιοσυγκρασία, αλλά οπωσδήποτε και λόγω βιωμάτων. Αυτό όμως δεν αλλάζει σε τίποτα την τραγικότητά του στη συγκεκριμένη στιγμή, αντίθετα την επιτείνει. Οι μοναχικοί άνθρωποι, ιδιαίτερα εκείνοι που δεν έχουν ένα στήριγμα στην οικογένειά τους όπως ο υπόλοιπος κοσμος, δένονται ακόμα περισσότερο με το σύντροφό τους κι αν τον χάσουν είναι σαν να χάνουν την ίδια τους τη ζωή.
Προσωπικά, όπως έγραψα και χθες, το βιντεάκι το βρήκα ξεκαρδιστικό. Όσες φορές και να το δω, γελάω. Μεγάλες διαφορές εκ των πραγμάτων σε τέτοιες σκηνές δεν είναι δυνατόν να υπάρξουν, υπάρχουν πάντοτε όμως περιθώρια για κάποιες επιμέρους διαφοροποιήσεις, έστω στη σκηνοθεσία.
Βέβαια, έτσι για την ιστορία, από ό,τι ξέρω το κυνήγι της πρωτοτυπίας αποτελεί βασικό συστατικό της τέχνης μόνο από τον ρομαντισμό και μετά. Για πολλούς αιώνες (της αρχαιότητας συμπεριλαμβανομένης) πρωταρχική αισθητική αξία ήταν η επανάληψη.
Τα τελευταία χρόνια αυτή η τάση επανήλθε, οπότε μπορούμε να δούμε το όλο πράγμα και ως μια μεταμοντέρνα οπτική! lol!
Καρ-μικ Flkia
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 1:15 pm

Clarabelle έγραψε:(τώρα πως θα δώσει αίμα μια γυναίκα με ένα νεφρό δεν ξέρω)
Αν έχει κάνει η Ευα μετάγγιση τότε με το χειρουργείο , ή αν έχει δεχτεί μεταμόσχευση, ΔΕΝ μπορεί να δώσει.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Καρ-Mik στις Τρι Νοε 01, 2011 5:22 pm, 1 φορά

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 599 - Ημερομηνία 31-10-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 1:31 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:(τώρα πως θα δώσει αίμα μια γυναίκα με ένα νεφρό δεν ξέρω)
[/color][/size][/font][/b]
Αν έχει κάνει η Ευα μετάγγιση τότε με το χειρουργείο , ή αν έχει δεχτεί μεταμόσχευση, ΔΕΝ μπορεί να δώσει.

Το ξέρω Βασούλα μου απλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε
Ούτε ο Λευτέρης μπορεί να δώσει γιατί μεταγγίστηκε πρόσφατα ούτε η Δάφνη
Προφανώς όμως παρά τα μεγάλα λόγια που ακούγονται στη σειρά κανένας απ τους γράφοντες δεν είναι αιμοδότης οπότε δεν γνωρίζουν τα στοιχειώδη

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 1:47 pm

Clarabelle έγραψε:

Προφανώς όμως παρά τα μεγάλα λόγια που ακούγονται στη σειρά κανένας απ τους γράφοντες δεν είναι αιμοδότης οπότε δεν γνωρίζουν τα στοιχειώδη

Ρε Μαράκι, αφού όλοι έχουν πρόβλημα, δεν πας να δωσεις εσυ? Γαυρίνα είσαι, τώρα που γράφεις, κόκκινη σε βλέπω ( Wink ), ότι πρέπει.
Μην μας πεθάνει το κορίτσι sm

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 1:49 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Ρε Μαράκι, αφού όλοι έχουν πρόβλημα, δεν πας να δωσεις εσυ? Γαυρίνα είσαι, τώρα που γράφεις, κόκκινη σε βλέπω ( Wink ), ότι πρέπει.
Μην μας πεθάνει το κορίτσι sm

Δυστυχώς τώρα πια δεν μπορώ να δώσω Βασού μου
Κόκκινη είμαι πάντως. Μάλλον με έχουν άχτι
Καλημέρα λέω και με κοκκινίζουν lmao
Απαρατήρητη πάντως δεν περνάω

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 2:39 pm

Αν και η γενικη μου αισθηση για το σημερινο ακουστηκε δια στοματος Ευας « Αχ! Πως θα το πω στην Μαριλια, θ΄ακουσει παλι για πυροβολισμους και θα μας κραξει....», «Το νοσοκομειο εχει καταντησει δευτερο σπιτι μας....» κτλ. Εντουτοις δεν μπορω να παραλειψω οτι μες στην γενικη επαναληψη, μας χαρισαν μια υπεροχη σκηνη με τα Λουκανορακια..... Love!

Αλλα επειδη ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη, συνεχιζω να βλεπω την υποθεση του πυροβολισμου της Εριεττας σαν απλο filler επεισοδιων εμπλουτισμενο με μπολικη δοση προχειροτητας....Με αποκορυφωμα βεβαια οτι κανεις δεν υποψιαζεται ποιος κρυβεται πισω απο τον πυροβολισμο..... κατι σαν «Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια???!!!» wall

Η ανατροπη τελικα ηρθε απο το μετωπο πονεμενης-αστεριου.... Ενω μας εχουν συνηθισει για την (καθιερωμενη πλεον) καθημερινη σκηνη «αγκαλιας χωρις αγκαθια» γυρω στις 19.20 με 19.25, οπου την εχω αφιερωσει στην παρασκευη του απογευματινου μου καφε, σημερα μας την μπουμπουνισαν κατα τις 19.45 με αποτελεσμα να μεταβαλλω το προγραμμα μου.... Βεβαια διαβασα απο τα σχολια σας οτι η γλυκια αδελφουλα ανησυχησε για την ατυχια του παρισιανου.... Τι γλυκο!!! Ανυπομονω να την δω αυριο να δινει και αιμα για την κουνιαδιτσα, ο γιατρος το ειπε ξεκαθαρα νομιζω.... ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ και φιλοι να βοηθησουν.... vomit

Επειδη λοιπον αναφερθηκα σε «εδεμικες» σχεσεις αιματος που δινουν αλλοθι σε αποπειρες δολοφονιας, απατες, εκβιασμους, ενοχοποιησεις αθωων κτλ., θυμηθηκα και την σκηνη στο γραφειο με τα Λυτρακια και τον νομικο εκπροσωπο τους και θελω να κανω μια γενικη τοποθετηση.... Νομιζω οτι ολη αυτη η συμμαχια «ΟΛΟΙ μαζι εναντιον του Ρουσσου» εχει καταστροφικες συνεπειες στο σεναριο της σειρας.... Ισως επειδη ο καθε ενας απο τους συμμαχους εχει διαφορετικο χαρακτηρα, διαφορετικες διαμαχες αλλα και διαφορετικη σχεση με τον «κατηγορουμενο» Ρουσσο....
Οσο «κακος» και αν ειναι ο Ρουσσος, τα κομματια του παζλ που αντιπροσωπευουν την εκδικηση του, δεν κολλανε μεταξυ τους.... Οταν βαζεις μαζι εναν ιδεαλιστη γιατρο, εναν απατεωνα εμπορο,εναν τιμιο δικηγορο και μια εν δυμαμει φονισσα... το αποτελεσμα δεν ειναι οι 4 σωματοφυλακες αλλα ενα γελοιο τουρλουμπουκι... cake
Λυπαμαι αλλα δε μπορω να χαρω οταν βλεπω τον Λουκα με υφος 100 καρδιναλιων να κορδωνεται οτι καπελωσε τον Ρουσσο, υπερασπιζομενος τα συμφεροντα της Νταιζης ως εκπροσωπος της.... Οσο δικιο κι αν εχει η Νταιζη στην συγκεκριμενη αντιδικια, οσο δικιο κι αν εχει ο Λουκας που χαιρεται την ηττα του αντιπαλου του..... τοσο αδικο ειναι για τον τηλεθεατη να παραβλεψει το γεγονος οτι η Νταιζη ειναι παραπανω εγκληματικη απο τον Ρουσσο και οτι επι δυο σεζον μπαχαλιαζε τις ζωες ολων των «συμμαχων» αλλα κυριως του Λουκα....
Η σημερινη εικονα του Λουκα να διαπραγματευεται την αμοιβη του σαν ζητουλας επικαλωντας την φιλια του με τον Νικολα ή την ιδιοτητα του ως πατερας του παιδιου της Νταιζης, με εξοργισε πραγματικα.... Ποση ταπεινωση θα υποστει αραγε ακομη ο Λουκας απο την Νταιζη??? Τον ξεσπιτωσε, του ρουφουσε το μεδουλι μεχρι προσφατα με προσχημα τον Αρη και λιγο πριν το τελος να τον ξαναβλεπω να ζητιανευει την αμοιβη του απο την τριτοδευτερη??? Ενω η κατατρεγμενη συνεχιζει και πλουτιζει πλεον και με νομιμα μεσα????!!! ΕΛΕΟΣ!!!! rules
Επισης τοσο μεγαλο ειναι το οικονομικο προβλημα του Λουκα, ωστε να φτανει στο σημειο να υπερασπιζεται το διδυμο που ενοχοποιησε την αδελφη του για φονο??? Αντε για την Νταιζη να το δεχτω λογω της καραμελας «η μητερα του παιδιου μου», αλλα τον Χρηστο γιατι??? Επειδη ειναι ο νταλκας «της μητερας του παιδιου του»??? Οταν σκεφτομαι οτι περυσι φαγαμε κανενα 6μηνο για τις περιοβοητες αρχες του Λουκα, ντρεπομαι πραγματικα για το καταντημα του αγαπημενου αυτου χαρακτηρα..... Impatient

Μελιτα δεν σχολιαζω, γιατι και η κατρακυλα εχει ορια....

Και κατι τελευταιο..... Ωραια η βροχη κομπλιμεντων για την εξωτερικη ομορφια της Ευας, αρα και της Φαιης...... Με το υποκριτικο της ταλεντο της θα κανουμε κατι ή μπα??? Nyxia

Υ.Γ. Συγχαρητηρια στην δημιουργο του βιντεο αλλα και στην Ευαννα που μας το ανεβασε, αν και το θεωρω πταισμα σε σχεση με την γενικη παρωδια του 4ου κυκλου.....

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 2:50 pm

Εμενα παλι αυτη η σχεση που εχουν τωρα Στεφανος και Ευα μ αρεσει τρελα!!Συμβαινει πολυ συχνα δυο ανθρωποι που αγαπηθηκαν καποια στιγμη και εκαναν και ενα παιδι,να μην παιζουν μπουνιες καθε φορα που συναντιουνται,αλλα να εχουν τις καλυτερες σχεσεις.Δεν υπαρχει παθος ,δεν υπαρχει φοβος πια και ολα ειναι μαι χαρα.Δειχνει μεγαλη ωριμοτητα αυτο και μ αρεσει να το βλεπω κυριως στην Ευα.Η Ευα φυσικα και εχει συγχωρησει τον Στεφανο ,γιατι καταλαβε τον λογο πουεγιναν ολα αυτα με τα αγκαθινα στεφανια και τα ρεστα.Την εζησε την κατασταση και καταλαβε ποσο δικιο ειχε ο Στεφανος και ποσο λαθος και ποσο ο Μανος!Βεβαια πιστευω οτι ο Στεφανος κερδισε την συγχωρσεη της Ευας και με την σταση του ολο αυτον τον καιρο.Αποδειξη οτι στην καθε δυσκολια ,τον θελει διπλα της,τον θεωρει δικο της ανθρωπο.Και δεν ειναι καθολου Σουιδια,ειδικα απ την Ευα,η οποια δεν ερωτευτηκε ποτε τον Στεφανο.Αλλωστε πιστευω οτι αυτο θελουν να περασουν οι δημιουργοι της σειρας,οτι οι ανθρωπινεςσχεσεις ειναι πανω απ ολα!Τωρα βεβαια μπορει να φαινομαι εγω πολυ Σκανδιναβη και πολυ πολιτισμενη,σιγουρα ομως προτιμω αυτο ,παρα τα αλλα τα ωραια ,που βλεπεις παιδια να μην γνωριζουν τον ενα γονιο τους ποτε ή στα 18 τους,επειδη δυο ενηλικες αποφασισαν να μεινουν στην νηπιακη ηλικια.
Οσο για την μοναξια του Στεφανου,θα πω οτι δεν το διαλεξε ,του το επεβαλαν απο παιδι και αυτο εγινε μετα δευτερη φυση.Ναι ειναι μοναχικος ο Στεφανος,αλλα δεν σημαινει οτι δεν μας αγγιζει.Ισαι ισα αυτο αγγιζει και οχι καποιος που εχει διπλα του ολο του το σοι ,φιλους ,κουμπαρους και μπατζανακια!
Οσο για την ιδια περιβοητη σκηνη με περσι.Οταν εμαθα για τον θανατο της γιαγιας μου και της θειας μου,σε διαφορετικο χρονο ο ενα ςμε τον αλλο,η πρωτη μουερωτηση ηταν :πως εγινε;; και μετα καπακι:γιατι;;;;
Λογικο λοιπον να λενε πανω κατω τα ιδια λογια.Ειναι οπως οταν παμε σε γαμο ή κηδεια.Τα ιδια δεν λεμε;;Το μονο κοινο ειναι οτι και τις δυο γυναικες τις βρηκε αιμοφυρτες ο ιδιος ανθρωπος.
Σαν περιστατικο βεβαια ειναι τελειως διαφορετικο!!Η Εριεττα ηταν μεσα στο σπιτι της και περιμενε τον αγαπημενο τους,οταν μεσα σ αυτο μπουκαρε η τρελη .Περσι η Μελιτα πηγε να βρισει ,τον υποτιθεμενο αγαπημενο της ή την Αντιγονη,δεν θυμαμαι καλα και δεν θελω να σα ς γελασω,παντως για φασαρια πηγε και βγαινοντας σαν την τρελη ,δεν κοιταξε και την χτυπησε αυτοκινητο.Το ενα ηταν ατυχημα ,το αλλο εγκληματικη ενεργεια!
Επισης τις υπολοιπες διαφορες θα τις δουμε και σημερα και αυριο και μεθαυριο,που ο Στεφ δεν θα ξεκολλησει απ το νοσοκομειο.Μη ξεχναμε επισης οτι περσι κανεις δεν τον αφηνε ναπλησιασει την μελιτα,ολοι τον εδιωχναν,ακομα και η ιδια η Μελιτα,οταν συνηλθε.Πολυ διωξιμο εφαγε τελικα αυτος ο ανθρωπος !Ηταν ενα διαστημα που ολοι τον εδιωχναν!!
Τωρα για αν μπορουν αν δωσουν αιμα ή οχι οι πρωταγωνιστες ,τι να σας πω με βρισκεται τελειως απληροφορητη,αλλα μεχρι το βραδυ θα ξερω.Αλλα και ετσι ναναι τι σημασια εχει;;Σειρα βλεπουμε,μυθοπλασια ειναι!Ο γιατρος τους ζητησε να αντικαταστησουν το αιμα που δοθηκε στην Εριεττα,δηλ το μηνυμα που ηθελαν να δωσουν ηταν ποσο αναγκη εχουν απο αιμα στα νοσοκομεια και οχι να κανουν μαθημα για το ποιοι μπορουν να δωσουν αιμα!Αυτο δηλ που ηθελαν να περασουν,το περασαν!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 3:55 pm

roria έγραψε:Η δεύτερη απορία μου: η Αμαλία από την αντίδραση της σκοταδόψυχης όταν "έμαθε" για την δολοφονική απόπειρα εναντίον της Εριέττας συνήγαγε ότι η κόρη της έχει βελτιωθεί; imarton
Κι εμένα η συμπεριφορά της Μελίτας δε μου φάνηκε καθόλου καθησυχαστική ούτε όταν γύρισε με τα ψώνια, ούτε την επόμενη μέρα που την ξαναεπισκέφτηκε η Αμαλία και ίσως η Αμαλία θα 'πρεπε να τα συνδυάσει κάπως και με τον πυροβολισμό της Εριέττας, αλλά μάλλον πολλές φορές τέτοιες αλήθειες βρίσκονται μπροστά στα μάτια μας και αρνούμαστε να τις δούμε..

Αυτό με το αίμα που θα δώσουν είναι ένα θέμα γιατί οι περισσότεροι στη σειρά όλο και κάποιο λόγο έχουν ώστε πιθανόν να μην μπορούν να δώσουν. Δε γνωρίζω και πολλές λεπτομέρειες για το πότε μπορεί κάποιος να δώσει αίμα ή όχι, αλλά πιστεύω κάποια εξήγηση θα δώσουν..

dm ευχαριστώ για το θετικό σου σχόλιο! :)
Καλό μήνα σε όλους!!! Flkia
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 3:59 pm

Καλό μήνα κι από μένα! Zeta, να είσαι καλά που το θυμήθηκες. Με τόσα που γίνονται βλέπεις, πού μυαλό...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 4:52 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ καλή, η Εύα πήγε να ζητήσει συμβουλές από την Νόρα και τον Λουκά για την υπόθεση που την ενδιαφέρει και εκείνοι της εξήγησαν ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι μιας και δεν την παρενόχλησε έτσι ώστε να κάνει μήνυση ή κάτι τέτοιο. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά, τον Νικόλα και την Νταίζη ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς ενημέρωσε τον Νικόλα και την Νταίζη για το ότι θα πάρουν χρήματα και αυτοί συμφώνησαν και η Νόρα συμμετείχε και αυτή σε κάποια σημεία της κουβέντας που έκαναν. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα συζήτησε με τον Λευτέρη και του είπε να κάνει μια κουβέντα σ' αυτον που την ενοχλεί χωρίς όμως να του κάνει φασαρία και εκείνος συμφώνησε μ' αυτά που είπαν. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, ο Νικόλας είπε στην Δάφνη για τα χρήματα και ήδη κανόνισαν πώς θέλουν να ξοδέψουν μέρος αυτου του ποσού που είναι κανονισμένο να πάρουν. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς ήταν πολύ στεναχωρημένος από την κατάσταση με τον πυροβολισμό και η Νόρα προσπάθησε να τον πείσει ότι θα πάνε τα πράγματα καλύτερα και τον στήριξε όσο μπορούσε και εκείνη.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 5:16 pm

ΣΨ, ακριβώς τα ίδια πιστεύουμε, για όλα τα θέματα που ανέφερες, μέχρι τελείας!

Ισως αν καθόμουν να τ'αναλύσω ένα ένα σαν εσένα, θα κατέληγα να χρησιμοποιήσω τα ίδια λόγια! Προκειμένου λοιπόν να μη φάω κόκκινο πιό γρήγορα απ'ότι τρώω συνήθως, για έλλειψη πρωτοτυπίας αυτή τη φορά, ας μη γράψω τίποτε, κι ας αφήσω σ'εσένα τα εύσημα -- και το κόκκινο !

Να σαι καλά!
Και καλό μήνα σ'όλους!

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Νοε 01, 2011 5:23 pm

ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

Μπορείτε να ανακαλέσετε με λεπτομέριες και την παραμικρή γωνία του σώματος της Εριέττας;
Προσωπικά θα μπορούσα να βάλω και ταινία στο δάπεδο, κάτι που ξέχασε να κάνει η Ελ.Ας!

Είστε έτοιμοι να μπείτε στο χειρουργείο και να αφαιρέσετε σφαίρα;
Προσωπικά θα το αποφύγω, πολύ αίμα βρε παιδί μου!

Όταν σας ανακοινώνουν ατύχημα ή δολοφονική απόπειρα ρωτάτε αν πέθανε το θύμα;
Προσωπικά, ρωτάω το αντίθετο, στην Αμαλία καμία εντύπωση δεν έκανε η ερώτηση της κόρης της;

Σας άρεσε η Λουκανορική σκηνή στο γραφείο;
Τη Λάτρεψα!!! Love! Love! Love! Love! Love!

Η Νταίζη χάρηκε που βγήκε η μάνα της;
Θα προτιμούσε να έβγαινε ο Χρήστος, για τη μάνα της δεν είχε και μεγάλη καούρα είναι η αλήθεια!

Η Νταίζη στεναχωρήθηκε για την Εριέττα;
Καλέ ναι, νομίζω και η ίδια εξεπλάγειν με τη στεναχώρια της!

Η Εύα συμπόνεσε το Στέφανο, άκουσα καλά;
Είπαμε είμαι περίφανη (στα αυτιά) αλλά όχι και τόσο! imarton

Κατάλαβε κανείς γιατί θα τους αρχίσει στα μπινελίκια η Μαρίλια;
Αυτός που θα απαντήσει θετικά, ας μου εξηγήσει κι εμένα!

Σας άρεσε το επεισόδιο;
Ε... Για να πω την αλήθεια καλό ήταν... Όσο να πεις συγκινήθηκα με την όλη κατάσταση του νοσοκομείου....

Δεν κάνω για μονολεκτικές απαντήσεις εγώ...! hihi
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης