Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 54

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:09 pm

Kitty έγραψε:
Μια χαρά έκρυψαν το θάνατο του Στέλιου από την αστυνομία...για να μην πάει ο Λουκάς φυλακή όπως ο Χρήστος.

Εδώ κάνεις λάθος. Ξαναδές το επεισόδιο 177. Καθόλου δεν απέκρυψαν το θάνατο του Στέλιου, αντίθετα κάλεσαν αμέσως την αστυνομία και ο Λουκάς ΠΗΓΕ φυλακή και απαλλάχτηκε μόνο όταν έδωσαν το DVD όπου είχε καταγραφεί όλη η σκηνή. Ο Χρήστος δεν είχε αποδείξεις ότι ήταν ατύχημα αλλά αυτός απέκρυψε το φόνο κι εξαφάνισε και το πτώμα ενώ αργότερα άφησε την Εριέττα να συλληφθεί για κάτι που είχε κάνει ο ίδιος.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:12 pm

Δεν καταλαβαίνω σε τι θα ωφελούσε τον Λουκά και την Εριέττα να ξέρουν ότι ο πατέρας τους σκοτώθηκε μπροστά στα μάτια τους σε ένα καβγά. Μόνο τραύματα θα τους προξενούσε.
Όσο για τη Μαρίλια, ο Λουκάς το ήξερε αρκετό καιρό για τον Μάνο και δεν της είπε τίποτα για χάρη της Εύας. Δεν με ενδιαφέρει πόσος καιρός ήταν ακριβώς,με ενδιαφέρει ότι το ήξερε και δεν είπε τίποτα. Και ούτε και θα της το έλεγε ποτέ ούτε και θα το μάθαινε ποτέ η Μάριλια αν δεν της ξέφευγε της Εύας εκείνη τη μέρα που έφαγε τη σφαίρα του Μάνου.
Μεγάλωσαν ευτυχισμένα εξαιτίας του Πέτρου. Τους δόθηκαν ευκαιρίες που δεν θα δίνονταν σε κανένα άλλο παιδί, εξαιτίας του Πέτρου. Όσο και να προσπαθούν να το μειώσουν αυτό δεν γίνεται. Είναι κάτι τεράστιο, και επαναλαμβάνω, από έναν άνθρωπο που δεν τους είχε υποχρέωση ουσιαστικά αφού δεν ήταν συγγενής τους.
Συγνώμη, αλλά η τόση κακία και η τόση μανία για εκδίκηση από τον Λουκά και την Εριέττα στο πρόσωπο του Πέτρου θα μου φαινόταν κωμική...αν δεν ήταν τραγική. Να θέλουν να κρατήσουν μια απόσταση από αυτόν όταν έμαθαν ότι τους κράτησαν χώρια ως αδέρφια να το καταλάβω...αλλά η αντίδραση του ''είσαι ο διάβολος και εμείς δυο άγγελοι'' συγνώμη, αλλα μου φαίνεται γελοία.
Όσο για το ότι ο Πέτρος προσπαθεί να διαβάλλει τους μεν στους δεν....δεν βλέπω κάτι τέτοιο....αν μη τι άλλο, βλέπω τον Λουκά και τη Νόρα και την υπόλοιπη άγια παρέα να προσπαθεί να διαβάλλει συνεχώς τον Πέτρο όπου σταθεί και όπου βρεθεί...με κάθε αφορμή. Ο Πέτρος προσπάθησε για πολύ καιρό να καταλήξει σε ένα συμβιβασμό και τον απέρριπταν διαρκώς επιδεικτικά.

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από marakii Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:20 pm

To επεισόδιο πολύ καλό από εμένα!...

η Μαριάννα Πολυχρονίδη να πω την αλήθεια στη σκηνή της κραυγής δε μου άρεσε πολύ ,αργοτερα που κοίταζε το κενό και είχε αυτή τη γαλήνη που έκρυβε στεναχ'ωρια εξαιρετική....η αγκαλιά με τη μητέρα της μου άρεσε επείσης πάρα πολύ!...
Πάρα πολύ καλές η σκηνές σε Πέτρο-Λουκά
Η σκηνή με Αμαλία-Νταίζη (υπέροχες) και Στέφανο-Νταίζη πολύ καλές!...
η Στελλίτσα ασχολίαστη αμάν πια...
Πολύ καλή η σκηνή με Νόρα-Λουκά-Στέφανο
Πολύ ωραία και τα αδελφάκια Λουκάς-ΈρηΤο αστέρι και το φεγγάρι Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 191984
Πολύ ωραίες οι σκηνούλες σε Νόρα-Λουκά (αναμένω να δω το ξέσπασμα της Νόρας)
ο Θάνος ήταν που ήταν παράγινε Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 558573 εμείς γιατί δεν είδαμε τη βόλτα του Τέρη και της Εύας?...
Μου έλειψαν η Δάφνη και ο Νικόλας από το επεισόδιο!
Υ.γ.:Κούκλα η Αντιγόνη(Δρακουλάκη) και σήμερα!(επίσης στο επεισόδιο της Δευτέρας θεάαααα η Νόρα που μίλαγε με τη Στέλλα!)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:23 pm

Ψήφισα καλό!!!!!!

Νταίζη:Εμένα η ερμηνεία της κ. Πολυχρονίδου δεν μου άρεσε,ιδιαίτερα.Αλλά ας πάω στα του επεισοδίου!!!!
Είναι όντως τραγικό για την Νταίζη ο "θάνατος"του Χρήστου.Αλλά είναι αφόρητο να νομίζει οτι τον σκότωσε εκείνη.Πραγματικά,σε αυτή την περίπτωση,ή χάνεις το μυαλό σου ή αυτοκτονείς.Το δεύτερο θα το προλάβει η Στέλλα,όσο για το πρώτο,δεν θα αργήσει ο Χρήστος να εμφανιστεί μπροστά της.Για πρώτη φορά η Αντιγόνη φέρθηκε σαν μάνα.Ο τροπος που την αγκάλιασε,ακόμη και δάκρυα είδα,και φυσικά την έκφραση της!!!!!!Μια έκφραση,όχι βέβαια σπαρακτική αφού δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα της,αλλά συμπόνοιας.

Εριέττα-Λουκάς:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί της τα είπε μονοκοπανιάς,και συγκεκριμένα την δεδομένη στιγμή!!!!
Θα μπορούσε να περιμένει 2 με 3 μέρες,για να είναι καλύτερα εκείνη.
Παλι καλά που δεν έπαθε καρδιά η γυναίκα.Λίγο απότομος ήταν!!!!!!

Λουκάς-Ρούσσος:Πόσο πολύ με εκνευρίζει ο Ρούσσος δεν λέγεται.Έμφραγμα έπαθε οταν είδε τον Αραβαντινό ζωντανό.Και εκείνος πίστευε οτι εκείνη την βραδυά όντως τον είχαν σκοτώσει,και τώρα τι;;;;;;;;;;το παίζει ανήξερος;;;;;;;;;;;
Και εκείνος το έμαθε 1 μήνα πριν το μάθει ο Λουκάς,σιγά τα ωα.
Να δείτε που θα βγει και απο πάνω κιόλας.Πραγματικά είναι απίστευτος.Εκμεταλλέυεται την παραμικρή κατάσταση και την γυρίζει υπέρ του.Σε λίγο θα μας πει,ή μάλλον στα παιδιά,ότι ήξερε οτι δεν πέθανε,και δεν το έλεγε!ποιος ο ο Ρούσσος!!!
Όσο για τον Λουκά,εύλογα δεν θέλει ή δεν μπορεί να το παραδεχτεί στον ίδιο του τον εαυτό.
Όχι μόνο για ότι συνέβει με τον Ρούσσο,αλλά και οτι ο πατέρας τους,τους εγκατέλειψε.
Φυσικά και ο Αραβαντινός,κρύβει πολλά,μπορεί και να είναι λαμόγιο περιοπής,το ερώτημα όμως είναι το εξής:Γιατί μισεί τόσο πολύ τον Ρούσσο;;;;;;;;;;Μηδέν οι πληροφορίες,για το παρελθόν,ακόμη στάσιμοι είμαστε.

Αραβαντινός-Στεφ:Εμφανίστηκε για να τον προειδοποιήσει.
Και φυσικά για χάρη της Εριέττας.Αλλά εγω θα σταθώ σε αυτό που είπε στον Στεφ:Όλα στην ώρα τους!!!!!δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένει,και δεν αποκαλύπτεται.
Και η αποκάλυψη έγινε μόνο στον Ρούσσο!Και φυσικά δεν ξέρουμε όταν πήγε στο γραφείο του Ρούσσου ο Αραβαντινός τι άλλο του είπε.
Μαύρα σκοτάδια.Τουλάχιστον τώρα είναι σίγουροι(σχεδόν lmao )για το ποιος είναι ο άγνωστος!!!!!!

Λουκάς-Στεφ:Αστέρι μου ο ένας,φεγγάρι μου ο άλλος lmao πολύ γέλιο στην συγκεκριμένη σκηνή!!!!!!!!

Νόρα:Η φωνή της λογικής,είναι πράγματι το άλλο μισό του Λουκά!!!!!τον κρατάει στην γη,σκέφτεται και λίγο παραπέρα.
Όσο για την σκηνή του Λουκά με τον Ρούσσο,όταν εκείνος πήγε στο γραφείο του,τον έπαιξε μονότερμα ο μεγαλοδικηγόρος,γιατί είπαμε,Ρούσσος είναι αυτός.Η αλεπού της Ευελπίδων!!!!!!!

Μελ-Αμαλία:Ο διάλογος,της τρέλας.Ασχολίαστος!!!!!περιμένω την σκηνή που θα δουν με τα μάτια τους και θα πειστούν οτι η κορούλα τους,γύρισε γουέστερν!!!!!

Τουλάχιστον η υποτιθέμενη σκευωρία ενάντια στην Μελ,για να χτυπηθεί ο Ρούσσος,τον έκανε να μιλήσει για τον γνωστό άγνωστο.Κάτι είναι και αυτό!!!!!!

Γρήγορο το σημερινό,χωρίς να με κουράσει η Νταίζη.Όσο για την σκηνή με τον Στεφ,η συγκεκριμένη δείχνει τι άνθρωπος είναι ο Στεφ!!!!!!
Μια αγκαλιά εκείνη την στιγμή,σίγουρα ήταν βάλσαμο για εκείνη.

Αυτά,και συνεχίζουμε.........

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από roria Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:36 pm

Κατ' αρχάς δεν έχουμε υπόψη μας ακόμα όλα τα δεδομένα, για να ξέρουμε τους λόγους που ανάγκασαν τον Αραβαντινό να μείνει τόσα χρόνια μακριά απο τα παιδιά του. Μπορεί αυτοί οι λόγοι να είναι πειστικοί, μπορεί όχι. Αν δεν τους μάθουμε πάντως, γνώμη δεν μπορούμε να εκφέρουμε.
Το να μην γνωρίζουν τόσα χρόνια τα δύο αδέρφια την ύπαρξη ο ένας του άλλου είναι από μόνο του επαρκής αιτία για να στραφούν εναντίον του Ρούσσου ο οποίος μάλιστα δεν σκόπευε να τους το αποκαλύψει και ποτέ. Κι αν ο Λουκάς είχε την τύχη να γίνει μέλος μιας παρέας που τα μέλη της είναι δεμένα περισσότερο κι από αδέρφια, αυτό είναι σπάνιο. Η Εριέττα, για παράδειγμα, δεν είχε την ίδια τύχη και από ό,τι έχουμε μάθει για το παρελθόν της μεγάλωσε μάλλον μοναχικά. Όσο για τις ευκαιρίες που δίνουν τα λεφτά (ένα μεγάλο θέμα ούτως ή αλλως), τις εκτιμά κανείς όταν είναι ενήλικος πια. Τα παιδιά έχουν περισσότερη ανάγκη από άλλα πράγματα. Κι από ό,τι έχουμε μάθει για τον Χατζημπούκλα τζούνιορ, μάλλον δεν ήταν και το καταλληλότερο πρόσωπο για να του εμπιστευθεί κανείς ένα παιδί.
Το διαίρει και βασίλευε είναι μια προσφιλής τακτική του Ρούσσου.Ακόμα και τώρα με το Λουκά, αυτό κάνει. Υποδαυλίζει τις ευαισθησίες και τα ερωτηματικά του για να τον στρέψει εναντίον του πατέρα του. Από την άλλη, προσωπικά συμπαθώ τα παιδιά της παρέας, αλλά δεν θα έλεγα ότι είμαι και φαν τους, ούτε βέβαια ότι δεν έχουν κι αυτά τα ελαττώματά τους, όπως όλοι οι άνθρωποι. Ποτέ όμως όσο βλέπω τη σειρά δεν έχει υποπέσει στην αντίληψή μου κάποια ύπουλη συμπεριφορά κάποιου από αυτά τα παιδιά, ούτε τα έχω δει ποτέ να διαβάλουν κανένα. Τον Ρούσσο τον κατηγόρησαν στα ίσια και υπέστησαν και τις συνέπειες. Δεν έκαναν τίποτα πίσω από την πλάτη του. Επομένως δεν θεωρώ δίκαιη τη σύγκριση.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:42 pm

roria έγραψε:Κατ' αρχάς δεν έχουμε υπόψη μας ακόμα όλα τα δεδομένα, για να ξέρουμε τους λόγους που ανάγκασαν τον Αραβαντινό να μείνει τόσα χρόνια μακριά απο τα παιδιά του. Μπορεί αυτοί οι λόγοι να είναι πειστικοί, μπορεί όχι. Αν δεν τους μάθουμε πάντως, γνώμη δεν μπορούμε να εκφέρουμε.
Το να μην γνωρίζουν τόσα χρόνια τα δύο αδέρφια την ύπαρξη ο ένας του άλλου είναι από μόνο του επαρκής αιτία για να στραφούν εναντίον του Ρούσσου ο οποίος μάλιστα δεν σκόπευε να τους το αποκαλύψει και ποτέ. Κι αν ο Λουκάς είχε την τύχη να γίνει μέλος μιας παρέας που τα μέλη της είναι δεμένα περισσότερο κι από αδέρφια, αυτό είναι σπάνιο. Η Εριέττα, για παράδειγμα, δεν είχε την ίδια τύχη και από ό,τι έχουμε μάθει για το παρελθόν της μεγάλωσε μάλλον μοναχικά. Όσο για τις ευκαιρίες που δίνουν τα λεφτά (ένα μεγάλο θέμα ούτως ή αλλως), τις εκτιμά κανείς όταν είναι ενήλικος πια. Τα παιδιά έχουν περισσότερη ανάγκη από άλλα πράγματα. Κι από ό,τι έχουμε μάθει για τον Χατζημπούκλα τζούνιορ, μάλλον δεν ήταν και το καταλληλότερο πρόσωπο για να του εμπιστευθεί κανείς ένα παιδί.
Το διαίρει και βασίλευε είναι μια προσφιλής τακτική του Ρούσσου.Ακόμα και τώρα με το Λουκά, αυτό κάνει. Υποδαυλίζει τις ευαισθησίες και τα ερωτηματικά του για να τον στρέψει εναντίον του πατέρα του. Από την άλλη, προσωπικά συμπαθώ τα παιδιά της παρέας, αλλά δεν θα έλεγα ότι είμαι και φαν τους, ούτε βέβαια ότι δεν έχουν κι αυτά τα ελαττώματά τους, όπως όλοι οι άνθρωποι. Ποτέ όμως όσο βλέπω τη σειρά δεν έχει υποπέσει στην αντίληψή μου κάποια ύπουλη συμπεριφορά κάποιου από αυτά τα παιδιά, ούτε τα έχω δει ποτέ να διαβάλουν κανένα. Τον Ρούσσο τον κατηγόρησαν στα ίσια και υπέστησαν και τις συνέπειες. Δεν έκαναν τίποτα πίσω από την πλάτη του. Επομένως δεν θεωρώ δίκαιη τη σύγκριση.

roria συμφωνώ μέχρι τελείας!!!!!
: respect :

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:46 pm

Kitty έγραψε:Έλεος πια με αυτή την καραμέλα ότι η Νταίζη ήθελε να σκοτώσει την Εύα! Αν πραγματικα το ήθελε θα το είχε κάνει! άμεσα και γρήγορα και χωρίς εφε! Δεν θα της πέταγε τούβλα από 500 μέτρα ούτε θα έστελνε αυτοκίνητο κατά πάνω της τη στιγμή που ήξερε ότι ο Μάνος ήταν κοντά για να τη σώσει! Να την τρομάξει ήθελε για να γυρίσει στον Στέφανο και να μείνουν τα λεφτά στην οικογένεια και να μην τα φάει ο Μάνος!
Δεν έχω δεί το επεισόδιο (και γενικά τελευταία δεν ξέρω τι γίνεται στην σειρά) αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ στο σχόλιο σου Kitty... valen
Να πώ καταρχάς ότι σέβομαι την άποψη σου αλλά επέτρεψε μου να διαφωνήσω....
Αυτό το τούβλο απο 500 μέτρα μπορούσε άνετα να πέσει πάνω στο κεφάλι της Εύας αλλά ας την αφήσουμε αυτήν... μπορούσε άνετα εκείνη την στιγμή να περάσει απο κεί ένα παιδάκι (ας πούμε) και να πέσει στο κεφάλι του το τούβλο και να του κάνει κακό.... αυτό το "παιδάκι" πρέπει να πληρώσει την άσχημη παιδική ηληκία της Νταίζης??
Ήθελε λές απλά να την τρομάξει την Εύα, να το δεχτώ αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός οτι μια έγκυος γυναίκα θα μπορούσε να αποβάλλει μετά απο επανηλειμμένα σοκ και για μένα ο θάνατος ενός εμβρύου θεωρείται δολοφονία...
Που θέλω να καταλείξω... ακόμα και αν ο στόχος της ήταν μονάχα να τρομάξει την Εύα αυτό δεν αλλάζει την εικόνα που έχω εγώ σαν τηλεθεάτρια για την Νταίζη... έκανε ή δεν έκανε τις απόπειρες, αυτό έχει σημασία... η πρόθεση και όχι το αποτέλεσμα... Και να πείς οτι έμεινε μόνο σαυτά, μιλάμε για μια γυναίκα που εγκατέλειψε το παιδί της, το πούλησε (και δεν χρησιμοποιώ εισαγωγικά), παντρεύτηκε έναν "ηλίθιο" για την κληρονομιά του και μετά προσπάθησε να τον σκοτώσει (άσχετα αν και αυτός μας βγήκε freddy krueger απο το πουθενά lmao δε το ήξερε η Νταίζη αυτό) παραγγέλνοντας δηλητήριο απο το ίντερνετ (με τέτοια κρίση οικονομία και στην δολοφονία valen ) και το καλύτερο??? μαζί με τις αναμνήσεις της έκαψε και τον άνθρωπο στο μπάρ ή μήπως εγώ να κρατήσω τις αναμνήσεις να συγκινηθώ κιόλας?? gelio
Γενικότερα η Νταίζη για μένα είναι απο τους πιο κακογραμμένους, ασταθείς χαρακτήρες.... κάνει κακό και την επόμενη στιγμή δικαιολογείται με ανόητες προφάσεις..... και πολύ κρίμα γιατί αν ήταν απλώς κακιά ίσως να μπορούσα να την δεχτώ (όπως και την Αντιγόνη).... τώρα δεν μπορώ γιατί νιώθω οτι με κοροϊδεύουν....!!!!

Η Νταίζη μεγάλωσε μέσα στον υπόνομο κυριολεκτικά...πολύ χειρότερα από όλα τα μέλη της παρέας μαζί. Πολυ θα ήθελα να δω πως θα είχαν καταλήξει τα υποτιθέμενα αθώα αγγελούδια που δεν μπορούν να πειράξουν ούτε μύγα αν είχαν μεγαλώσει όπως η Νταίζη. Πολύ όμως.
Δε την καταλαβαίνω την σύγκριση... και δεν αναφέρομαι αναγκαστικά στην παρέα αλλά στην σύγκριση.... κάποιος που μεγαλώνει με αγάπη και στοργή δε γίνεται αναγκαστικά καλός και κάποιος που μεγαλώνει με άσχημο τρόπο δε γίνεται αναγκαστικά κακός αντίστροφα....!!!! Δέχομαι οτι η παιδική ηλικία της Νταίζης ήταν τραγική αλλά αυτό δεν μπορεί να με κάνει να επικροτήσω τις εγκληματικές της ενέργειες... τι δηλαδή?? επειδή ο πατριός της έκανε οτι έκανε της χρωστάνε όλοι?? όποιος της πάει κόντρα θα τον βάζει στο στόχαστρο και όποιον πάρει ο χάρος??
Επίσης βαρέθηκα να ακούω απο το στόμα της Νταίζης "μεγάλωσα και σπόυδασα στο πεζοδρόμιο γιαυτό είμαι έξυπνη δαιμόνια και κανείς δε με φτάνει στην ευφυία (πές μας κοπέλα μου επιτέλους σε ποιό πεζοδρόμιο σπούδασες να πάμε και εμείς οι αγράμματοι μπάς και αποκτήσουμε το δικό σου μυαλό....)", "με πούλησαν και με πέταξαν στα σκουπίδια (απο τα σκουπίδια τσάκα τσούκα έφτασε στο πεζοδρόμιο και απο το πεζοδρόμιο τσάκα τσούκα έφτασε να είναι ο Αινστάιν της χώρας μας...αυτό θα πεί πρόοδος valen )", "αν είχατε ζήσει αυτά που έχω ζήσει εγώ θα με καταλαβαίνατε γιατί έκανα όλα αυτά που έκανα (και αν δεν υπήρχε το φεγγάρι οι νύχτες μας θα ήταν σκοτεινές και κρύες και μπλαμπλαμπλα)" και γενικά όλα αυτά τα "είμαι πονεμένη, βασανισμένη, δυστυχισμένη" τα ακούω βερεσέ.... σαν τηλεθεάτρια μπορώ να κρίνω τι είναι η Νταίζη και η κάθε Νταίζη, δεν χρειάζεται να το ακούω κάθε λίγο και λιγάκι, δεν έχει και ουσία, είναι σαν να προσπαθεί να στο επιβάλλει....!!! Αντικειμενικά όλα αυτά που έχει ζήσει η Νταίζη είναι ακραία, τραγικά και αυτό που λέμε ούτε στον χειρότερο σου εχθρό αλλά απο την στιγμή που δεν με πείθει δεν μπορώ και να την πάρω στα σοβαρά....!!!

*Τα'πα και ξελάφρωσα lmao και το τονίζω αυτή είναι καθαρά δική μου άποψη...!!!

Υ.Γ.--> Συγνώμη για το off topik....
Υ.Γ.2--> Όπως είπα δεν έχω δεί επεισόδιο αλλά ο σχολιασμός της Σμα (tzibirdika) με εκφράζει απόλυτα...!!! oscar

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ezantakou στις Παρ Νοε 11, 2011 11:53 pm, 1 φορά
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:51 pm

Kitty έγραψε:Δεν καταλαβαίνω σε τι θα ωφελούσε τον Λουκά και την Εριέττα να ξέρουν ότι ο πατέρας τους σκοτώθηκε μπροστά στα μάτια τους σε ένα καβγά. Μόνο τραύματα θα τους προξενούσε.
Όσο για τη Μαρίλια, ο Λουκάς το ήξερε αρκετό καιρό για τον Μάνο και δεν της είπε τίποτα για χάρη της Εύας. Δεν με ενδιαφέρει πόσος καιρός ήταν ακριβώς,με ενδιαφέρει ότι το ήξερε και δεν είπε τίποτα. Και ούτε και θα της το έλεγε ποτέ ούτε και θα το μάθαινε ποτέ η Μάριλια αν δεν της ξέφευγε της Εύας εκείνη τη μέρα που έφαγε τη σφαίρα του Μάνου.
Μεγάλωσαν ευτυχισμένα εξαιτίας του Πέτρου. Τους δόθηκαν ευκαιρίες που δεν θα δίνονταν σε κανένα άλλο παιδί, εξαιτίας του Πέτρου. Όσο και να προσπαθούν να το μειώσουν αυτό δεν γίνεται. Είναι κάτι τεράστιο, και επαναλαμβάνω, από έναν άνθρωπο που δεν τους είχε υποχρέωση ουσιαστικά αφού δεν ήταν συγγενής τους.
Συγνώμη, αλλά η τόση κακία και η τόση μανία για εκδίκηση από τον Λουκά και την Εριέττα στο πρόσωπο του Πέτρου θα μου φαινόταν κωμική...αν δεν ήταν τραγική. Να θέλουν να κρατήσουν μια απόσταση από αυτόν όταν έμαθαν ότι τους κράτησαν χώρια ως αδέρφια να το καταλάβω...αλλά η αντίδραση του ''είσαι ο διάβολος και εμείς δυο άγγελοι'' συγνώμη, αλλα μου φαίνεται γελοία.
Όσο για το ότι ο Πέτρος προσπαθεί να διαβάλλει τους μεν στους δεν....δεν βλέπω κάτι τέτοιο....αν μη τι άλλο, βλέπω τον Λουκά και τη Νόρα και την υπόλοιπη άγια παρέα να προσπαθεί να διαβάλλει συνεχώς τον Πέτρο όπου σταθεί και όπου βρεθεί...με κάθε αφορμή. Ο Πέτρος προσπάθησε για πολύ καιρό να καταλήξει σε ένα συμβιβασμό και τον απέρριπταν διαρκώς επιδεικτικά.

Κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι η παρέα αυτή των παιδιών δεν έκανε λάθη. Βεβαίως και έκανε λάθη .
Οσο για το Στέλιο , το Μάνο απάντησαν οι κοπελιές προηγούμενα και συμφωνώ μαζί τους.
Κοίταξε , είναι όπως το βλέπει κανείς.
Υποστηρίζεις το Ρούσσο. Και καλά κάνεις. Ο καθείς όπως το βλέπει.
Εδώ μέσα κανείς δεν υποστήριξε ότι ο Λουκάς είναι αλάνθαστος. Και τα λάθη του έχει κάνει , και θα τα κάνει.
Όμως εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι είναι ηθικό στοιχείο. Δεν έχει πάντα δυο μέτρα και δυο σταθμά. Έχει συμπαρασταθεί έμπρακτα σε όσους του έχουν ζητήσει βοήθεια.
Στην Εύα. Αν δεν κάνω λάθος έμαθε για τη Μαρίλια αρκετά αργότερα. Και αν δεν κάνω λάθος έλεγε της Εύας ότι πρέπει να αποκαλυφτεί η αλήθεια.
Ομως εδώ συγκρίνεις δυο εντελώς ανόμοια πράγματα. Η Μαρίλια μπορεί να ήταν η κόρη μιας αγαπημένης του φίλης αλλά δικαίωμα δεν είχε να το αποκαλύψει ο ίδιος. Πρώτον η μάνα της -η Εύα- υπήρχε , δεν είχε πεθάνει , άρα ήταν δική της η απόφαση πότε και αν θα πει την αλήθεια. Δεύτερον η Μαρίλια ήταν γύρω στα 17 όταν έμαθε την αλήθεια , και όχι με τον καλύτερο τρόπο.Ο Λουκάς το έμαθε αργότερα και ήταν απόφαση της Εύας , συμφωνούσε ή όχι με την απόφασή της.
Όσο για το αν έπρεπε να μάθει ο Λουκάς την τωρινή αλήθεια. Εσύ τι λες; Δεν θα έπρεπε κάποια στιγμή να του πει ο Ρούσσος; Βλέπεις στη ζωή και στην πραγματικότητα κάποια στιγμή γρήγορα ή αργά η οποιαδήποτε αλήθεια αποκαλύπτεται. Αν ο Λουκάς ήξερε τι είχε γίνει , ήξερε οτι είχε μια αδερφή και τα μάθαινε αυτά από τον ίδιο το Ρούσσο , τα πράγματα θα ήταν τελείως διαφορετικά. Φοβόταν μήπως πληγωθεί ο Λουκάς; Ναι , μπορεί. Αλλά όταν έβλεπε ότι τα πράγματα άρχισαν να σκουραίνουν δεν μπορούσε να μιλήσει; Όταν βρέθηκε η περιβόητη φωτογραφία καλά δε φοβόταν ότι κάποια στιγμή θα την έβλεπε και ο Λουκάς. Την είχε δει ο Νικόλας , η Νταιζάρα , ο Στέφανος , η Αμαλία. Από χέρι σε χέρι πήγαινε δε θα την έβλεπε με κάποιο τρόπο και αυτός; Έβλεπε ότι η αλήθεια πλησίαζε , γιατί δεν μιλούσε; Επειδή αγαπούσε το Λουκά. Δεν αμφιβάλλω για την αγάπη του προς αυτόν , αλλά προσωπικά για μένα δεν ήταν και το μοναδικό του κίνητρο. Φάνηκε ξεκάθαρα ότι και ο Ρούσσος είχε λερωμένη τη φωλιά του. Κάτι ο πληρεξούσιο , κάτι η ανάμειξή του με τη διακίνηση των πινάκων. Και σύμφωνα με τη δική μου λογική δε θα πάθαινε το έμφραγμα αν κάτι άσχημο δεν είχε συμβεί, αν κάτι άλλο δεν είχε γίνει(μπορεί να τον είχαν ρίξει στα χρήματα τον Αραβαντινό).Απεναντίας αν είναι καθαρός θα έπρεπε να χαρεί που είναι ζωντανός. Δηλαδή αν ο Ηλίας πάθαινε κάτι και μετά από αρκετά χρόνια εμφανιζόταν μπροστά του θα πήγαινε σούμπιτο στην εντατική ή θα πεταγόταν πάνω από τη χαρά του που ο παλιόφιλός του ζει;
Τέλος πάντων βλέπουμε με διαφορετική ματιά τα πράγματα. Μπορεί να είναι έτσι , μπορεί και όχι. Κοντός ψαλμός αλληλούια.Σε λίγο καιρό θα αποκαλυφτεί η αλήθεια και το τι άλλο κρύβεται από πίσω.Μπορεί να μην κρύβεται τίποτα ,μπορεί όμως να κρύβονται πολλά. Θα δείξει!!
Τελικά για αυτό μου αρέσει αυτό το φόρουμ. Ανταλλάσουμε πολλές απόψεις σε ωραίο κλίμα!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Παρ Νοε 11, 2011 11:57 pm

"Η κραυγη των λυκων "θα μπορουσε να λεγεται το σημερινο ή "η πυρομανης Νταιζη με την γαλαζια 12ποντη γοβα"!!Σημερα εμαθα οτι την βοτκα δεν την πινουμε μονο,αλλα κανουμε και ενα παραναλωμα του πυρος αμα λαχει.Συγνωμη με την αναισθησια μου,αλλα δεν με πειθει με τιποτα.Μαλλον εγω δεν μπορω να ταυτιστω με αυτον το ερωτα.Μου θυμιζει αυτος ο ερωτας,αυτο που λενε,να φτιαχτουμε πρωτα και μετα παντρευομαστε!!Αυτη απο μονη της ηταν ενα δραμα στην κυριολεξια,αλλα ομως οι σκηνες της με τον Στεφανο και την Αμαλια μου αρεσαν παααααρα πολυ!Με συγκινησε ο Στεφανος με την αγκαλια που της εδωσε και ας προσπαθησε αυτη να του κανει το χειροτερο κακο.Εμενα μου αρεσει που ο Στεφανος δεν ειναι μνησικακος.Και η Αμαλια παρ ολες τις διαφορες που ειχε μαζι της ,πηγε να της πει δυο λογια και να της δωσει καποια πραγματα που αφησε ο Χρηστος!Ελεγα να μην γραψω τιποτα,αλλα ας οψεται ο Στεφ και η Αμαλια!

Ρουσος και Λουκας!!Ο Λουκας ποτε δεν εχει υφος χιλιων καρδιναλιων .Ειχε τα χιλια δικια που τα εβαλε με τον Ρουσο,ηξερε οτι ηταν υπευθυνος που δεν γνωρισε την αδελφη του και επισης αναμεμειγμενος στην "δολοφονια "του πατερα του.Ολοι μας τα ιδια θα καναμε με αυτα τα δεδομενα.Τωρα δηλ τι θελει να μας πει ο Ρουσος,οτι ζει ο πατερας του;;Ε και τι εγινε,που να το ηξερε αυτο ο Λουκας.Ειχε ενα υφος λες και το ευχαριστιοταν και αυτο αμεσως ειναι ενα μειον απο μενα.Καταπληκτικο το υφος του Πετρακη,ηταν ετοιμος να του ορμηξει,γιαλιζε το ματι του!
Επισης να πω οτι ειμαι απολυτως σιγουρη ,πως οτι και να αποκαλυφθει για τον πατερα του,ο Λουκας εχει τοσο ανεπτυγμενη την αισθηση του δικαιου,που θα κανει το καλυτερο.

Αντε βρε Αμαλια μου, μ εκανες και γελασα lmao της εδωσε λεει ενα ελαφρυ ηρεμιστικο!Τι λες γλυκια μου αυτη θελει την ιδια ποσοτητα που θα διναμε σε ενα αλογο για να ηρεμησει!!Και την ειδατε την μουλαρα τι ειπε,οταν η Αμαλια της ανακοινωσε τον θανατο του Χρηστου;;Ειπε: ολοι την ιδια τυχη θα εχουν livani ελα Χριστε μου,αρχισε να ριχνει και καταρες!!
Αλλα πιο πολυ γελασα οταν της ειπε η Αμαλια αν ειναι καλα,γιατι θελει να φυγει χαχαχαχχαχαχαχα και η Μελιτα της λεει να μην ανησυχει μια χαρα ειναι,μονο που θα πεταχτει απεναντι,στο διπλα σπιτι ,γιατι δεν της αρεσει τελευταια η φατσα του κηπουρου και λεει να τον καθαρισει xoxo
Πωωωωωωωωωω τοσο κακιασμενο προσωπο ,μπρρρρρρρρρρρρρρ σκιαζομαι πια οταν την βλεπω.
χαχχαχαχαχαααχχ και στο snaik παει σττο αστυνομικο τμημα με τον κηδεμονα της! imarton αλλα οχι ,μαλλον με τον δικηγορο της!

Λουκας και Νορα σημερα ειπαν τα απιστευτα!και με τον Στεφανο ηταν χαρμα οφθαλων και αυτιων: ηρθες αστεριμου;;;ηρθα φεγγαρι μου! lmao Τι ωραια που ταιριαζουν ομως και μ αρεσει πολυ ο Σταυρου στα κωμικα του και επισης αυτη η σκηνη μου θυμισε τελευταια επεισοδια της Βερας,τα λογοπαιγνια που εκαναν τοτε,οι πλακες που εκαναν!
Δηλ αυτος ο ανθρωπος με ξερει και δεν ηρθε να μου μιλησει;;Δικαιη η απορια του Λουκακου μου και θελω να πιστευω οτι ο Αραβαντινος θα εχει γερο χαρτι,γερη δικαιολογια,γιατι δεν θελω να στεναχωρεθει το αγορι μου!!
Και ο Νικολας γλυκας!!Μονο αυτος εμεινε χωρις πατερα και ο Λουκας τον ειπε καημενο ορφανο lmao
Πολυ χαιρομαι που αυριο ο Στεφανος θα βγαλει οπλο και θα απειλησει τον Θανο.Αντε γιατι πολλα λεμε για την βια,αλλα και τι να κανουμε δηλ οταν καποιος απειλειται;;Επειδη ειμαστε κατα της βιας να μην σηκωνουμε το χερι,για να μη μας πουνε τραμπουκους;;;Να μην φτανουμε και στο αλλο ακρο!

Αντε και απο αυριο θα εχουμε περισσοτερη Εριεττα,σημερα μιλησε λιγο ,αλλα αυριο θα καταδωσει lmao ακου ρημα,την Μελιτα.Την κατεδωσε χθες ο Στεφανος xoxo τωρα ειναι η σειρα της.Ημαρτον παναγια μου!!
Το ρημα αυτο με παρεπεμψε στους καταδοτες της καταχης χαχχααχχααχα ελεος δηλ!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:02 am

ΣΨ1 έγραψε:

Αντε βρε Αμαλια μου, μ εκανες και γελασα lmao της εδωσε λεει ενα ελαφρυ ηρεμιστικο!Τι λες γλυκια μου αυτη θελει την ιδια ποσοτητα που θα διναμε σε ενα αλογο για να ηρεμησει!!Και την ειδατε την μουλαρα τι ειπε,οταν η Αμαλια της ανακοινωσε τον θανατο του Χρηστου;;Ειπε: ολοι την ιδια τυχη θα εχουν livani ελα Χριστε μου,αρχισε να ριχνει και καταρες!!
Αλλα πιο πολυ γελασα οταν της ειπε η Αμαλια αν ειναι καλα,γιατι θελει να φυγει χαχαχαχχαχαχαχα και η Μελιτα της λεει να μην ανησυχει μια χαρα ειναι,μονο που θα πεταχτει απεναντι,στο διπλα σπιτι ,γιατι δεν της αρεσει τελευταια η φατσα του κηπουρου και λεει να τον καθαρισει xoxo

lmao lmao lmao lmao δεν μπορώ λιποθυμάω!!!!!!θεικό!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:03 am

χαχαχαχχχχχχχαχαχαχαχχα επαιξε γουεστερν η Μελ αλεξακη μου;;;Εγραψε! Thumbs up

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:04 am

alex1 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:

lmao lmao lmao lmao δεν μπορώ λιποθυμάω!!!!!!θεικό!!!!!!

lmao lmao με το που ειδα αυτην την σκηνη αυτο σκεφτηκα χαχαχαχαχχαχαχα

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:05 am

[quote]
Ezantakou έγραψε:
Kitty έγραψε:Έλεος πια με αυτή την καραμέλα ότι η Νταίζη ήθελε να σκοτώσει την Εύα! Αν πραγματικα το ήθελε θα το είχε κάνει! άμεσα και γρήγορα και χωρίς εφε! Δεν θα της πέταγε τούβλα από 500 μέτρα ούτε θα έστελνε αυτοκίνητο κατά πάνω της τη στιγμή που ήξερε ότι ο Μάνος ήταν κοντά για να τη σώσει! Να την τρομάξει ήθελε για να γυρίσει στον Στέφανο και να μείνουν τα λεφτά στην οικογένεια και να μην τα φάει ο Μάνος!
Δεν έχω δεί το επεισόδιο (και γενικά τελευταία δεν ξέρω τι γίνεται στην σειρά) αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ στο σχόλιο σου Kitty... valen
Να πώ καταρχάς ότι σέβομαι την άποψη σου αλλά επέτρεψε μου να διαφωνήσω....
Αυτό το τούβλο απο 500 μέτρα μπορούσε άνετα να πέσει πάνω στο κεφάλι της Εύας αλλά ας την αφήσουμε αυτήν... μπορούσε άνετα εκείνη την στιγμή να περάσει απο κεί ένα παιδάκι (ας πούμε) και να πέσει στο κεφάλι του το τούβλο και να του κάνει κακό.... αυτό το "παιδάκι" πρέπει να πληρώσει την άσχημη παιδική ηληκία της Νταίζης??
Ήθελε λές απλά να την τρομάξει την Εύα, να το δεχτώ αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός οτι μια έγκυος γυναίκα θα μπορούσε να αποβάλλει μετά απο επανηλειμμένα σοκ και για μένα ο θάνατος ενός εμβρύου θεωρείται δολοφονία...
Που θέλω να καταλείξω... ακόμα και αν ο στόχος της ήταν μονάχα να τρομάξει την Εύα αυτό δεν αλλάζει την εικόνα που έχω εγώ σαν τηλεθεάτρια για την Νταίζη... έκανε ή δεν έκανε τις απόπειρες, αυτό έχει σημασία... η πρόθεση και όχι το αποτέλεσμα... Και να πείς οτι έμεινε μόνο σαυτά, μιλάμε για μια γυναίκα που εγκατέλειψε το παιδί της, το πούλησε (και δεν χρησιμοποιώ εισαγωγικά), παντρεύτηκε έναν "ηλίθιο" για την κληρονομιά του και μετά προσπάθησε να τον σκοτώσει (άσχετα αν και αυτός μας βγήκε freddy krueger απο το πουθενά lmao δε το ήξερε η Νταίζη αυτό) παραγγέλνοντας δηλητήριο απο το ίντερνετ (με τέτοια κρίση οικονομία και στην δολοφονία valen ) και το καλύτερο??? μαζί με τις αναμνήσεις της έκαψε και τον άνθρωπο στο μπάρ ή μήπως εγώ να κρατήσω τις αναμνήσεις να συγκινηθώ κιόλας?? gelio
Γενικότερα η Νταίζη για μένα είναι απο τους πιο κακογραμμένους, ασταθείς χαρακτήρες.... κάνει κακό και την επόμενη στιγμή δικαιολογείται με ανόητες προφάσεις..... και πολύ κρίμα γιατί αν ήταν απλώς κακιά ίσως να μπορούσα να την δεχτώ (όπως και την Αντιγόνη).... τώρα δεν μπορώ γιατί νιώθω οτι με κοροϊδεύουν....!!!!

Ειχα σκοπο να γραψω για αυτο αλλα με προλαβες!!!!Συμφωνω απολυτα!!!!!Τι παει να πει ''αν ηθελε να τη σκοτωσει θα το εκανε με αμεσο τροπο'';;;;Μα δεν την ενοιαζε αν θα τη σκοτωσει γιατι απλα γραμμενη την ειχε την Ευα και τη καθε Ευα...Σκοπος της ηταν αν βαλει χερι στα λεφτα και δεν διστασε σε τιποτα!!!!!!Τι κι αν η Ευα βρισκοταν στον 8ο μηνα που ειναι και ο πιο επικυνδυνος και αν χασει το παιδι το πιθανοτερο ειναι να πεθανει και η ιδια;;;;;;Και στον Χρηστο στην αρχη του τριτου κυκλου ειχε δικαιολογηθει με την εξης φραση:''Δεν ηθελα να τη σκοτωσω να αποβαλλει ηθελα''...Ειμαι σχεδον σιγουρη οτι το ειπε ετσι...Δεν σεβεται τιποτα αυτη η γυναικα!!!!Οποτε συμφωνω απολυτα με την Εzantakou!!!!!!!

Η Νταίζη μεγάλωσε μέσα στον υπόνομο κυριολεκτικά...πολύ χειρότερα από όλα τα μέλη της παρέας μαζί. Πολυ θα ήθελα να δω πως θα είχαν καταλήξει τα υποτιθέμενα αθώα αγγελούδια που δεν μπορούν να πειράξουν ούτε μύγα αν είχαν μεγαλώσει όπως η Νταίζη. Πολύ όμως.
Δε την καταλαβαίνω την σύγκριση... και δεν αναφέρομαι αναγκαστικά στην παρέα αλλά στην σύγκριση.... κάποιος που μεγαλώνει με αγάπη και στοργή δε γίνεται αναγκαστικά καλός και κάποιος που μεγαλώνει με άσχημο τρόπο δε γίνεται αναγκαστικά κακός αντίστροφα....!!!! Δέχομαι οτι η παιδική ηλικία της Νταίζης ήταν τραγική αλλά αυτό δεν μπορεί να με κάνει να επικροτήσω τις εγκληματικές της ενέργειες... τι δηλαδή?? επειδή ο πατριός της έκανε οτι έκανε της χρωστάνε όλοι?? όποιος της πάει κόντρα θα τον βάζει στο στόχαστρο και όποιον πάρει ο χάρος??

Επισης θα συμφωνησω απολυτα!!!!!Αυτη τη καραμελα ''εσυ η μεγαλωμενη στα πουπουλα θα μου μιλησεις'' απλα με εβγαζε εκτος εαυτου!!!!!

Επίσης βαρέθηκα να ακούω απο το στόμα της Νταίζης "μεγάλωσα και σπόυδασα στο πεζοδρόμιο γιαυτό είμαι έξυπνη δαιμόνια και κανείς δε με φτάνει στην ευφυία (πές μας κοπέλα μου επιτέλους σε ποιό πεζοδρόμιο σπούδασες να πάμε και εμείς οι αγράμματοι μπάς και αποκτήσουμε το δικό σου μυαλό....)", "με πούλησαν και με πέταξαν στα σκουπίδια (απο τα σκουπίδια τσάκα τσούκα έφτασε στο πεζοδρόμιο και απο το πεζοδρόμιο τσάκα τσούκα έφτασε να είναι ο Αινστάιν της χώρας μας...αυτό θα πεί πρόοδος valen )", "αν είχατε ζήσει αυτά που έχω ζήσει εγώ θα με καταλαβαίνατε γιατί έκανα όλα αυτά που έκανα (και αν δεν υπήρχε το φεγγάρι οι νύχτες μας θα ήταν σκοτεινές και κρύες και μπλαμπλαμπλα)"

lmao lmao lmao Πες τα!!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:09 am

Σοφάκι μου,υπέροχος σχολιασμός!!!!

Να σαι καλά κορίτσι μου!!!!!

Δικό σου!!!!!!
oscar

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:13 am

alex1 έγραψε:Σοφάκι μου,υπέροχος σχολιασμός!!!!

Να σαι καλά κορίτσι μου!!!!!

Δικό σου!!!!!!
oscar

Ευχαριστω alex μου! Flkia

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από fay Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:16 am

roria έγραψε:Κατ' αρχάς δεν έχουμε υπόψη μας ακόμα όλα τα δεδομένα, για να ξέρουμε τους λόγους που ανάγκασαν τον Αραβαντινό να μείνει τόσα χρόνια μακριά απο τα παιδιά του. Μπορεί αυτοί οι λόγοι να είναι πειστικοί, μπορεί όχι. Αν δεν τους μάθουμε πάντως, γνώμη δεν μπορούμε να εκφέρουμε.
[u]Συμφωνώ με όλα και προσυπογράφω, αλλά θα σταθώ κυρίως στα υπογραμμισμένα. Εφόσον δεν είσαι φαν της παρέας η γνώμη σου είναι αντικειμενική και συνεπώς έχει μεγαλύτερη αξία. Μερικές φορές οι υπερβολικές συμπάθειες ή αντιπάθειες δεν διαμορφώνουν και τις πιο ξεκάθαρες απόψεις. Να σημειώσω εδώ ότι εγώ είμαι φαν της παρέας που έχει κατηγορηθεί και άλλοτε ότι είναι συμμορία, εγκληματίες, ακόμη και έκφυλοι ενίοτε.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:28 am

Ααααααααααααααααα τωρα τα ειδα αυτα τα ωραια!!
Τι λες ωρε Kitty;;;;;;;;να με συμπαθας κιολας ,αλλα ειναι κουβεντες αυτες;;;Μπας και νομιζεις οτι τα τουβλα ειναι τηλεκατευθυνομενα;;τι θα πει αμα ηθελε θα την σκοτωνε χωρις εφε;;Για πηγαινε στην ταρατσα του σπιτιου σου και ριξε ενα τουβλο κατω ,για να καταλαβεις την δυναμη που πεφτει .Αποπειρα δολοφονιας το λεμε αυτο γλυκεια μου και ειναι ιδιαιτερα ειδεχθης σαν πραξη!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:28 am

Kitty έγραψε:
Ωραία , ο Πέτρος είχε τύψεις. Δείχνει συνείδηση, δεν είναι κατακριτέο. Κακώς βασικά, γιατί δεν πυροβόλησε αυτός τον Αραβαντινό, αλλά ο Λύτρας. Ο Λύτρας είναι αυτός που θα έπρεπε να έχει τις τύψεις. Και άλλοι άνθρωποι έχουν τύψεις ., συνήθως όμως δεν φροντίζουν όμως να εξασφαλίσουν με τέτοιο τρόπο παιδιά με τα οποία δεν έχουν κάποια συγγένεια. Ο Πέτρος φέρθηκε άριστα σε παιδιά στα οποία δεν είχε καμιά υποχρέωση. Και ναι,την είδα την αφοσίωση του Λουκά στο πρόσωπο του Πέτρου....φάνηκε όταν του φέρθηκε με το χειρότερο τρόπο πέρσι. Αυτό ήταν το ευχαριστώ του για ό,τι έκανε για αυτόν...
Μπορείς να το δεις και απο την άλλη πλευρά. Εαν ο Πέτρος δεν βοηθούσε στην υιοθεσία του Λουκά της Εριέττας όταν ήταν μικρά, η αλήθεια το οτι δολοφονήθηκε (ή έστω έτσι νόμιζαν) θα έβγαινε στο φως.

Δεν νομίζω οτι είχε άλλη επιλογή για να καλύψει το τομάρι του(ς).

Μια χαρά έκρυψαν το θάνατο του Στέλιου από την αστυνομία...για να μην πάει ο Λουκάς φυλακή όπως ο Χρήστος.
Κάνεις ένα τεράααστιο λάθος εδω πέρα. Ο θάνατος του Στέλιου δεν έμεινε κρυφός απο την αστυνομία. Η αστυνομία ήρθε αμέσως, και ο Λουκάς συνελήφθη. Ο Λουκάς αφέθηκε ελευθερος μόνο όταν ο Ρούσσος παρέδωσε βίντεο απο την κάμερα ασφαλείας που αποδύκνυε οτι ο Λουκάς πυροβολησε απο ατύχημα και πάνω σε αυτοάμυνα.

roria έγραψε:
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Επίσης, να μην ξεχνάμε οτι ο Ρούσσος, ενώ γνώριζε οτι η Εριέττα αδερφή του Λουκά, εν γνώση του τους έκανε αντίδικους στο δικαστήριο.
Δηλαδή όχι μόνο φρόντισε να μην γνωριστούν ποτέ , και να χάσουν τόσα πολύτιμα χρόνια, αλλα να είναι ''αντίπαλοι''..

Ναι, πράγματι, θα έπαιρνε το μπαζούκας και θα την έκανε κιμα...Ουπς, μόνο που τότε δεν θα μπορούσε να θεωρηθεί ''ατύχημα'', ώστε να μην ψάξει κανείς πως έχασε τον Αγγελο ή την ζωή της, αλλα απόπειρα δολοφονίας ή/και φόνος, και καμία περιουσία δεν θα πήγαινε στην τσέπη της αφού θα ήταν στην φυλακή...
Kitty έγραψε:
Και την είδαμε την κακόμοιρη την Εύα την υπεράνω χρημάτων πως μοίραζε τα λεφτά του γιού της σαν να τανε στραγάλια δικά της με το που τα πήρε. Δεν μπορούσε η καημένη η Εύα να δώσει από τα χρήματα που κέρδιζε από την επίπονη και σκληρή δουλειά του μοντέλου...έπρεπε να το παίξει καλή Σαμαρείτισσα με τα λεφτά του γιου της!

Που ακριβώς μοίρασε λεφτά η Ευα? Σε ποιόν και πόσα?

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:34 am

Η Νταίζη kitty απλά,έδωσε την εντολή για να σκοτωθεί η Εύα δεν πέταξε εκείνη το τούβλο lmao αν ήταν εκείνη το εκτελεστικό όργανο να είσαι σίγουρη οτι θα την ειχε πετύχει.

Συγνώμη για το
off topic

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από fay Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:36 am

Καρ-Miκ[quote="Kitty έγραψε:
Και την είδαμε την κακόμοιρη την Εύα την υπεράνω χρημάτων πως μοίραζε τα λεφτά του γιού της σαν να τανε στραγάλια δικά της με το που τα πήρε. Δεν μπορούσε η καημένη η Εύα να δώσει από τα χρήματα που κέρδιζε από την επίπονη και σκληρή δουλειά του μοντέλου...έπρεπε να το παίξει καλή Σαμαρείτισσα με τα λεφτά του γιου της!

[/quote]

Αν θυμάμαι καλά τα μοίρασε στους απαγωγείς που κρατούσαν το παιδί της και ζητούσαν ακριβώς το ποσό της κληρονομιάς, 50 εκατομμύρια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:36 am

Eμενα απ΄το επεισόδιο μου την έδωσε πάρα πολύ η κραυγή της Νταίζης... κάποτε είχε φωνάξει η Εύα έτσι για τον Μάνο και τώρα η Νταιζάρα για τον Χρήστο... Ε μην τα ισοπεδώνουμε ΟΛΑ!!! Είπαμε!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:36 am

Καρ-Mik έγραψε:
Kitty έγραψε:
Ωραία , ο Πέτρος είχε τύψεις. Δείχνει συνείδηση, δεν είναι κατακριτέο. Κακώς βασικά, γιατί δεν πυροβόλησε αυτός τον Αραβαντινό, αλλά ο Λύτρας. Ο Λύτρας είναι αυτός που θα έπρεπε να έχει τις τύψεις. Και άλλοι άνθρωποι έχουν τύψεις ., συνήθως όμως δεν φροντίζουν όμως να εξασφαλίσουν με τέτοιο τρόπο παιδιά με τα οποία δεν έχουν κάποια συγγένεια. Ο Πέτρος φέρθηκε άριστα σε παιδιά στα οποία δεν είχε καμιά υποχρέωση. Και ναι,την είδα την αφοσίωση του Λουκά στο πρόσωπο του Πέτρου....φάνηκε όταν του φέρθηκε με το χειρότερο τρόπο πέρσι. Αυτό ήταν το ευχαριστώ του για ό,τι έκανε για αυτόν...
Μπορείς να το δεις και απο την άλλη πλευρά. Εαν ο Πέτρος δεν βοηθούσε στην υιοθεσία του Λουκά της Εριέττας όταν ήταν μικρά, η αλήθεια το οτι δολοφονήθηκε (ή έστω έτσι νόμιζαν) θα έβγαινε στο φως.

Δεν νομίζω οτι είχε άλλη επιλογή για να καλύψει το τομάρι του(ς).

Κάνεις ένα τεράααστιο λάθος εδω πέρα. Ο θάνατος του Στέλιου δεν έμεινε κρυφός απο την αστυνομία. Η αστυνομία ήρθε αμέσως, και ο Λουκάς συνελήφθη. Ο Λουκάς αφέθηκε ελευθερος μόνο όταν ο Ρούσσος παρέδωσε βίντεο απο την κάμερα ασφαλείας που αποδύκνυε οτι ο Λουκάς πυροβολησε απο ατύχημα και πάνω σε αυτοάμυνα.

roria έγραψε:
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Επίσης, να μην ξεχνάμε οτι ο Ρούσσος, ενώ γνώριζε οτι η Εριέττα αδερφή του Λουκά, εν γνώση του τους έκανε αντίδικους στο δικαστήριο.
Δηλαδή όχι μόνο φρόντισε να μην γνωριστούν ποτέ , και να χάσουν τόσα πολύτιμα χρόνια, αλλα να είναι ''αντίπαλοι''..

Ναι, πράγματι, θα έπαιρνε το μπαζούκας και θα την έκανε κιμα...Ουπς, μόνο που τότε δεν θα μπορούσε να θεωρηθεί ''ατύχημα'', ώστε να μην ψάξει κανείς πως έχασε τον Αγγελο ή την ζωή της, αλλα απόπειρα δολοφονίας ή/και φόνος, και καμία περιουσία δεν θα πήγαινε στην τσέπη της αφού θα ήταν στην φυλακή...
Kitty έγραψε:

Ααααααααααααααααααααααχ τελεια!!Πολυ χαιρομαι που σε ξαναβλεπω ΚαρΜικ και ιδιαιτερα χαιρομαι
που συμφωνω απολυτα μαζι σου!!Να πω επισης οτι συμφωνω και με την παραθεση που εκανες στο κειμενακι της roria!!
Ta σεβη μου κοριτσια!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:41 am

Ρε παιδια δεν αντεχω θα το πω απο την αρχη!!!!!Τι σχολιασμοι φωτια ειναι αυτοι;;;;;;JESSIE,marakii και roria πολυ μου αρεσαν οι σχολιασμοι σας αλλα θα ξεχωρισω λιγο παραπανω του alex και λιγο περισσοτερο και απο του alex της Σοφιας λογω του φοβερου τους χιουμορ!!!!!Τι να πω παιδια παντα με κανετε να χαμογελαω!!!Ευχαριστω!!!!! flower

Στα του επεισοδιου...Ηταν αρκετα καλο επεισοδιο!!!!!

Στην αρχη η Πολυχρονιδη δεν μου αρεσε...Μεχρι και εκει που ετρεχε με την ρομπα να ιπταται πισω της...Αλλα απο εκει και μετα ηταν παρα πολυ καλη!!!!Απο τη στιγμη που επεσε στο πατωμα οι ερμηνειες ηταν αψογες και απο τις δυο κυριες!!!! : respect :

Απο εκει και περα δεν μπορω να πω οτι συγκινηθηκα και πολυ...Μαλλον προς το καθολου το βλεπω...Ειδικα αυτα που ελεγε στον Στεφανο δε ξερω για εσας αλλα εμενα μου φανηκαν ολιγον μπουρδες...Ακου εκει γιατι χτυπαει η καρδια μου και δεν σταματαει...Και ερχομαι να ρωτησω ποια καρδια κοπελια;;;Μαζεψου μας ακουνε λεμε!!!!!!

Που λετε ποτε δεν πιστευα στα ζωδια...Ακουω λοιπον τελευταια που λενε οτι ειναι αναδρομος ο Αρης και λεω ειχα μια σκασιλα...Αλλα εκανα λαθος!!!!Ειναι αναδρομος ο Αρης και οι μαναδες σεληνιαστηκαν!!!!!!!!Αρχικα η Αντι συμπαρασταθηκε στη Νταιζη σε μεγαλο βαθμο!!!Και αυτο δεν το βλεπουμε και καθε μερα...Μετα ηρθε η Στελλα(καλα εκει δεν εμεινα και με το στομα ανοιχτο) και ειπε αμεσα και σαφεστατα μεσα στη μουρη της Νορας οτι ποσως την ενδιαφερει εκεινη και η οικογενεια της και η κατα μετωπο επιθεση που θα κανει ο Ρουσσος με σκοπο να τους καταστρεψει αρκει να μην παθει κατι το κοριτσακι τους η Νταιζη!!!!!Και εμεινε η γυναικα με το στομα ανοιχτο...Ε,τι αλλο να κανει...Κατηγορησε και την Αντι(οχι αδικως) αλλα κι αυτη παρατημενη την ειχε τη κορουλα και απο ο,τι θυμαμαι δεν περασε και λιγα απο τον ανωμαλο τρελαρα που της εκανε ο,τι ηθελε!!!!!!!!!Και το τριτο χτυπημα ηταν η Αμαλια!!!Αφησε η Αμαλι το παιδι για να παει στη Νταιζη;;;;;; imarton
Μ'αρεσει που η Νταιζη ζηταγε και αποδειξεις οτι ο Χρηστος ηταν στης Αμαλιας λες και ειχε λογο η αλλη να της πει ψεμματα!!!Ελα Θεε!!!!! livani

Η αγκαλια του Στεφανου εμενα παιδια δεν μου αρεσε...Θα προτιμουσα ενα χτυπημα στον ωμο...Δε ξερω ως ενα σημειο καταλαβαινω να προσπαθει να ειναι διαλλακτικος μαζι της αλλα οχι τοσο πολυ...Ενω η μη αποφασιστικοτητα της Νορας μου ειχε φανει απιστευτη και μου αρεσε τρελα ηθελα το ιδιο και απο τον Στεφανο...Γιατι μπορει να εχει δεσμους αιματος μαζι της αλλα του εχει κανει χειροτερα απο ο,τι στη Νορα...

Δεν ελειπαν βεβαια και τα κωμικα στοιχεια...
Ηρθες αστερι μου;;;;; Matakia
Ηρθα φεγγαρι μου!!!! Matakia
xoxo xoxo
Και ο Νικολας μου αρεσε το εχει το κωμικο...

Ο Λουκας αναμενομενο να ειναι σε αρνηση!!!Μα ποιος ανθρωπος μπορει να δεχτει οτι ο πατερας του τον εγκατελειψε τοσα χρονια;;;;;Στην αρχη δεν ηθελε να το πιστεψει παρολο που η Νορα προσπαθησε να του δωσει και αυτη την εκδοχη(οντως alex ειναι το αλλο του μισο αυτη η γυναικα!!!τον ξερει και τον αγαπει τοσο που μπορει να τον καταλαβαινει και να τον στηριζει οπως πρεπει)...Μετα καταλαβε οτι ειναι πιθανη εκδοχη...

Και σε αυτο το σημειο να ρωτησω κατι;;;;Το οτι ο φονος δεν εγινε σημαινει οτι ο Ρουσσος δεν τον συγκαλυψε;;;;Μα ο Ρουσσος νομιζε οτι εγινε!!!!!Νομικα ισως αλλαξει κατι αλλα ηθικα απολυτως τιποτα!!!!Ο Πετρακης και ο Κατρανιδης εξαιρετικοι!!!!Και ο Λουκας με το υφος που επρεπε του ανθρωπου που δεν ξερει ποιος τον πρωτοπροδωσε...

Πολυ ομορφη η σκηνη με Λουκα και Εριεττα!!!Και θα συμφωνησω οτι Στεφανος και Λουκανορακια κανουν απιστευτο συνδυασμο!!!!Απλα δεν τους χορταινω!!!!Επισης η Πολυχρονιδη πανεμορφη με αυτο το φυσικο μακιγιαζ(προφανως κατι υπηρχε γιατι δεν θα εγραφε καλα στη καμερα αλλα ηταν πολυ φυσικο και της πηγαινε)...

Το Μελιτονιο να το σχολιασω;;;;;;Εδω που τα λεμε η Σοφια τα ειπε ολα... xoxo

Πολυ καλο το επεισοδιο απο εμενα!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από roria Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:49 am

Fay μου τις εχω κι εγώ διαβάσει κατά καιρούς αυτές τις κατηγορίες για την παρέα. Και για μαφία και για μασονία τους έχουν κατηγορήσει, μόνο με τη λέσχη Μπίλντεμπεργκ δεν τους έχουν παρομοιάσει!!!
lmao Κι όμως, κατά βάθος οι περισσότεροι θα θέλαμε να είμαστε μέλη μιας τέτοιας παρέας κι οι περισσότεροι αναπολούμε βλέποντάς την δικές μας παρέες εφηβικές, που όμως δεν άντεξαν στο χρόνο κι έγιναν dust in the wind...
Προσωπικά είμαι μάλλον του λίγο πιο μοναχικού, (ίσως να είναι κι αυτός ένας λόγος που μου αρέσει τόσο η σχέση του Στέφανου και της Εριέττας), αλλά εκτιμώ πολύ τον τρόπο με τον οποίο τα παιδιά της παρέας πορεύονται μαζί στη ζωή και στηρίζουν ο ένας τον άλλο, χωρίς όμως να χαϊδεύουν τα αυτιά ο ένας του άλλου. Το ότι η σχέση τους έχει δοκιμαστεί μέσα στο χρόνο νομίζω ότι έχει πλέον κάνει τους δεσμούς τους ακατάλυτους. Και παρά τα επιμέρους ελαττώματά τους όλους τους διακρίνει μια ακεραιότητα (τους πέντε που έχουν μείνει τουλάχιστον).
Υ.Γ. alex, ωραίο σχόλιο, ΣΨ μου, είσαι σε μεγάλη φόρμα απόψε, το τι γέλιο έχω ρίξει με το σχολιασμό σου δε λέγεται!
Υ.Γ. dm, καλά έκανες και έθιξες το θέμα της -απαράδεκτης για ακόμα μια φορά- Στέλλας. Ξέχασα να την αναφέρω όταν έγραφα το σχολιασμό. Αν το είχα κάνει, θα την κατέτασσα στα ανέκδοτα του επεισοδίου.
Υ.Γ. Καρ-μικ πολύ σωστά συμπληρώνεις ότι ο Ρούσσος συνειδητά έφερε αντιμέτωπα τα δύο αδέρφια στο δικαστήριο για να κουκουλώσει τα λερωμένα τα άπλυτα, τα παραπεταμένα. Του Λουκά γκρεμίστηκε ο κόσμος του όταν έμαθε την αλήθεια, η Εριέττα βασανιζόταν χρόνια από τις μνήμες εκείνης της νύχτας και κανείς δεν της έλεγε τίποτα, οι ψυχές των ανθρώπων δεν είναι παιχνίδι, κι οι παιδικές ψυχές ακόμα λιγότερο.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την roria στις Σαβ Νοε 12, 2011 12:59 am, 1 φορά
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Σαβ Νοε 12, 2011 12:52 am

alex1 έγραψε:Η Νταίζη kitty απλά,έδωσε την εντολή για να σκοτωθεί η Εύα δεν πέταξε εκείνη το τούβλο lmao αν ήταν εκείνη το εκτελεστικό όργανο να είσαι σίγουρη οτι θα την ειχε πετύχει.

Συγνώμη για το
off topic

Καλα αν ηταν εκεινη το εκτελεστικο οργανο δεν θα ειχε χρησιμοποιησει τουβλο,
θαπαιρνε κατευθειαν τηλεκατευθυνομενο πυραυλακι lmao η Νταιζουλα δεν
κανει μισα πραγματα!!Καλα οσο θυμαμαι που το δηλητηριο για τον Μπελλο το ειχε
μαζι με ζαχαρη και καφε στην κουζινα.....προχω καταστασεις λεμε!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης