Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 29

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 1:55 pm

To ψηφίζω μέτριο!!!!!!

Το είδα ολόκληρο το επεισόδιο,και αρκετές σκηνές είχαν ενδιαφέρον.

Νταίζη-και όλοι οι άλλοι:Καλά αυτό με τα λικεράκια με έστειλε!!!!!!! lmao το κέρασμα στο σπίτι της Αντιγόνης,τι λέω;;;;;;;;;;της Νταιζούλας,όλα τα λεφτά.Αλλά εγω θα σταθώ στο βλέμμα της Νόρας lmao : respect : το σήκωμα του φρυδιού,τι να λέμε,τα μάτια της μιλούσαν και τα έλεγαν όλα.ΘΕΑ η γυναίκα,ΤΕΛΟΣ.
Η Στέλλα aπέτρεψε μια αυτοκτονία!!!!!!ναι όντως το ένστικτό της είναι πολύ ισχυρό.
Πάντως η Νταίζη έστω και τώρα βρήκε μια γυναίκα που την νοιάζεται,μια μάνα όπως και να το δούμε!!!!!!αυτό ειναι κάτι.Σίγουρα αν δεν υπήρχε η Στέλλα,όχι απλά η Νταίζη δεν θα υπήρχε,αλλά δεν θα είχε αναθεωρήσει για πολλά πράγματα!!!!!!
Δήμητρα εγω την είδα την ανυσηχία το ενδιαφέρον της Στέλλας,και την βρήκα πολύ τρυφερή σκηνή,όταν κάθισε στο κρεββάτι και την χάιδεψε.Γιατί φυσικά και δεν ξεχνιούνται τα όσα έχει κάνει η Νταίζη,αλλά ο οποιοσδήποτε αν περνούσε το συγκεκριμένο,δλδ να θεωρεί τον εαυτό του υπεύθυνο,για το θάνατο του ανθρώπου που λάτρευε όσο τπτ,πιστεύω οτι ένα χάδι είναι το λιγότερο που μπορεί να προσφέρει κάποιος.Παρόλο που η κ.Πολυχρονίδη δεν μου το περνάει όλο αυτό στην ένταση που το περίμενα,εγω την δεδομένη στιγμή την λυπάμαι την Νταίζη.

Αστυνόμος-Ρούσσος:Για τον Ρούσσο τι άλλο να πώ;;;;;;;;πάντα με επιβεβαιώνει με το χειρότερο τρόπο."Δεν θα το επιτρέψω" "Δεν θα πάει πουθενά" "Εγώ είμαι ο Ρούσσος".Τα εύσημα μου στον Παναγιώτη.
Παρόλο τις απειλές του μεγαλοκαρχαρία"Όχι σε μένα αυτά,με τον Ρούσσο μιλάς",απτόητος,και αμετακίνητος ο Παναγιώτης.
Τώρα;;;;στους καιρούς που ζούμε,μια χαρά είναι η επαρχία.
Αν όλοι οι αστυνομικοί,ή γενικά οι δημόσιοι υπάλληλοι,ήταν σαν τον Παναγιώτη,πρότυπο χώρας θα είμασταν!!!!!!και οι μισοι να ήταν και πάλι θα είμασταν καλύτερα.

Ευα-Στεφ:Με όποιον δάσκαλο καθίσεις lmao άρχισε και ο Στεφ να μιλάει σαν τον Λουκά!!!!και αν μείνει με την Εριέττα,και βλέπονται συνέχεια,παει!!!!χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχα ωραία σκηνή!!!!!!!
Πάντως μου αρέσει να τους βλέπω και τους δυο,γιατί πάνω απο όλα είναι γονείς.Και έτσι πρέπει να μιλάνε,εξάλλου πια δεν τους χωρίζει τπτ.

Νόρα-Λουκάς:"Η Ρεγγίνα μου τι κάνει;;;;;"σε περιμένει Λουκάκο!!!! lmao
Η Νόρα πάτησε πόδι,αλλά και ο Λουκάς δεν πήγαινε στο καφενείο για πρέφα.Αλλά και την Νόρα την καταλαβαίνω!!!!!!
χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχα "ο πατερούλης είναι εδώ,πάει σε εγκατέλειψε η άσπλαχνη μάνα"έβγε Λουκά!!!!!!!

Στεφ-Εριέττα:Τρυφερή σκηνή,αλλά μικρή!!!!!!
Και εμείς αυτό περιμένουμε να τα πείτε επιτέλους!!!!!!
Μετά απο όσα έχει περάσει η Εριέττα,λογικό είναι να φοβάται,και να τρέχει να προλάβει.Που καταντησε;;;;;και γδαρμένη και ψεύτρα θα την βγάλουν!!!!αλλά ας όψεται,πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.Όλα εδω πληρώνονται!!!!

Μελ-Μπαμπάς-Μαμα:"Δεν πάω"και συνεχίζεται,"δεν πάω πουθενά,δεν θα αφήσω να με σύρουν στην ασφάλεια σαν δολοφόνο,μπαμπά κάνε κάτι"
Φοβάται αν έχουν λαδώσει κόσμο και την στείλουν φυλακή!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τι βλέπουμε και τι ακούμε,και πόσα ακόμη.Μια κακομαθημένη είναι που στηρίζεται στον μπαμπά της,γιατί πάντα την στήριζε σε ότι βλακεία και να έκανε.Δεν έπαθε και για αυτό δεν έμαθε!!!!!!!
Εκνευρίζομαι απίστευτα πια και μόνο που την βλέπω.Πραγματικα!!!!!δεν το φανταζόμουν ποτέ,αλλα όποτε εμφανίζεται στην οθόνη μου,αποζητώ την Νταίζη.Και όμως έτσι είναι.

Λουκάς-Νικόλας:Ήρωας ο Νικόλας,και με υπομονή γαιδουρινή!!!!!
Και πυρινική καταστροφή να γίνει,αυτός θα συνεχίζει τα δικά του!!!!!!!
Συμφωνώ με όσες γράψατε για την παρουσία του Γιαννακόπουλου.

Μελ-Αστυνόμος:Πάλι καλά που δεν τον βάρεσε κιόλας,που τόλμησε να την καλέσει για κατάθεση.
Αυτό το ύφος των πολλών καρδηναλίων.....η αθώα Μελ.
Εδω γελάνε!!!αλλά όχι δεν έπρεπε να την αφήσουν.Αλλά μαρτυρες που;;;;;;;;;;;;Και τι είπε μόλις πήγε σπίτι της;;;;;;;"με μπέρδεψε με το χρώμα του αυτοκινήτου,και που πάρκαρα,και με έκανε να φανώ ένοχη".Πως μπερδεύτηκε;;;;;;;;;;; lmao με τις δικαιολογίες που ψάχνει για να καλύψει τα ψέμματα της λογικό.Μπορεί και να του είπε οτι το αμάξι της ήταν ροζ με μαυρες βούλες.

Στεφ-Θάνος:Καλά αυτός δεν χαμπαριάζει τπτ.
Κόλλησε η βελόνα και δεν ξεκολλάει!!!!!!!!ούτε απο εκφοβισμό,ούτε απο απειλές.Να όμως που ο Στεφ δεν θα μπορούσε να πατήσει την σκανδάλη.
Αυτός θέλει εξυπμάδα για να βγεί απο την μέση.
Λογική η αντίδραση του,έχει προηγηθεί μια απαγωγή,και είναι φυσικό να παίρνει τα μέτρα του,με τον τρελό που έχουν μπλέξει.

Αραβαντινός-Πέτρος:Θα πω περισσότερα σήμερα που θα την δω ολοκληρωμένη.
Αλλά θα σταθώ στην φράση που του είπε ο Αραβαντινός:"Την νύχτα της δολοφονίας μου,ήξερες πως θα εξελιχθεί η συζήτηση και δεν την σταμάτησες,άφησες τον Λαζαρίδη να με πυροβολήσει".Δεν το έχω δει όλο,αλλά εμένα αυτή η φράση ανολοκλήρωτη βέβαια,με οδηγεί σε μόνο ένα συμπέρασμα.Ότι όλο αυτό ήταν στημένο!!!!!!!απλά για να βγει ο Αραβαντινός απο την μέση και μετέπειτα ο Λαζαρίδης.Σήμερα τα υπόλοιπα.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 2:17 pm

Καλά κάτι μου λέει ότι και σήμερα δεν θα το δούμε όλο, αλλά με δόσεις, μήπως και καθόλου.
Χτες από τη Μελία πήγαμε στον Παπαδήμο , και σήμερα στις 7 μιλάει ο πρώην -βρε δεν έχει καταλάβει φαίνεται ότι είναι πρώην.
Οπότε μάλλον θα πεταχτούμε προς Κύπρο μεριά!!
Βρε όλα 7 με 8 πια πρέπει να γίνονται; 24 ώρες έχει μια μέρα , το 7 με 8 θέλουν; Οι υπόλοιπες 23 ώρες δεν τους φτάνουν;

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 2:46 pm

Αν μας το κόψουν και σήμερα, θα είναι για τα πανηγύρια!!!
Εστω να πούμε οτι όοοολα γίνονται 7-8, όταν όμως το προγραμματισμένο δελτίον ειδήσεων είναι στις 8, τι νόημα έχει να κόβουν όποια εκπομπή στις 8 παρά τέταρτο, αν δηλαδή περίμεναν να τα πούν στις 8 θα άλλαζε κάτι? Δεν έχουν ακόμη καταλάβει οτι ο κόσμος έχει γυρίσει εντελώς την πλάτη στους πολιτικούς και δεν δίνει μία για τις δηλώσεις τους???? Οπότε μάλλον ξέρω γιατί το κάνουν: Αν μας δείξουν ένα τέταρτο πριν τις ειδήσεις τον εκάστοτε πρωθυπουργό, νύν, πρώην, και μελλοντικό, να λέει τις συνήθεις αρλούμπες του, θα έχουν, η κα Τρέμη και Σία, μεγαλύτερο χρόνο στη διάθεσή τους για να αναγγείλουν, να σχολιάσουν, να γνωματεύσουν, να κόψουν και να ράψουν, και να μας αφήσουν με το στόμα ανοιχτό με την εμβρίθειά τους.... Εχω αηδιάσει πραγματικά με την όλη υπόθεση!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 3:37 pm

fantina έγραψε:αχ αγορι μου ...........αχ αντρα της ζωης μου ............ηλιε μου και φως μου .....σε εχασα αγορι μου ,τι εκανααααααααα η κακουργααααααααααα .......κλαψ ,κλαψ .......
πηγα η τρελη ,τρελαμενη απο τον καηηηημο μου ,και εκαψα το μαγαζι μααααααααας..............

αχ παιδαρε μου ,θελω να ερθω να σε βρω ,να ειμαι μαζι σου ,εκει που πας
που με αφηνεις μονηηηηηηηηηηη με την τρελη την Στελλα ,που δεν με αφησε αγοοοοοοοριιιιιιι μου ,καημεεεεεε μου να ερθω κονταααα σουυυυυ !!!!!!

πως θα ερθω να σε αντικρυσω στο νεκροτομειο ,ηλιε μου ,λαμπρεεεεε μου
ευτυχως θα ερθει εκεινο το καλο κοριτσι ,μαζι με την φιλη της που μας νοιαζονταν θησαυρε μου ,και εγω η κακουργα ,δεν το ειχα καταλαβει .......
μοναδικε μου αντρα ,αγαααααααααπηηηηηηηηη μουυυυυυυυυυ!και της ειχα κανει την ζωη κολαση ,φεγγαρι μου !!!!!!

με πηρανε τηλεφωνο καλε μου για να με συλληπηθουνε για τον πονο μου ,που με αφησες μονη σε τουτον τον αδικο ντουνια ,χρυσε μου ...........
εκεινο το ερμο ,το φτωχο το κοριτσι ,που το κυνηγανε ολοι οι τρελοι ....και εγω το κυνηγησα ,αγαπη μου ,αλλα δεν το πετυχαααααα,ευτυχως μωροοοοο μουυυυυυυυυ!
και πηρε τηλεφωνο γιατι με νοιαζεται, μας νοιαζεται,περιστεριιιιιιι μου !!!!!!

ησουν καλλλλλοοοοοος ,ησουν χρυσοοοοοος ,ειχες τις χαρες ολες .....
ενα παιδι δεν μου εκανεεεεες αχρηστε ,για να εχω λογο να ζησωωωωωω
το αλλο ,που μου εκανε ο Λουκας ,που το ξερω και που το θυμαμαι ?........το εχω και ζει με τον αλλο τον αχρηστο ,το εχω εξασφαλισει και οικονομικα αλλα εσενα που ηθελα να σε κανω βασιλεια .....μου πεθανες .....ασημενιε μου !!!!!!!

αχ αγαπη μου τι θα κανω χωρις εσενααααααααα......θα τραβηξω της κοτσιδες μουυυυυυυυυυυυυυ, cake θα σπασω τα δωδεκαποντα .............ακριβε μου ..........και εκεινο ο αδελφος μου τηλεφωνο πηρε ο τρελογιατρος μονο ,που να μην του καθεται το στηθοσκοποιο στο λαιμο ..........τι θα κανω αντρακλα μου χωρις τα μπρατσα σου τα στιβαρα ,γυρωωωωωω μου ...........θα τραβηξω τα στηθεια μου ..........αγαπη μουυυυυυυυ!

ευτυχως που εχω και κεινον τον αλλο το αδελφο μου ....που η κοπελια του χτυπημενη και στο νοσοκομειο για μενα μιλαει και νοιαζεται αλλα δεν εισαι εσυ αγορινα μουυυυυυυυυ............τι να κανει και αυτος ,εχει και θεμα με τον τρελλο που κυνηγαει την Ευα ,αχ δεν εισαι εδω να βοηθησεις οπως μονο εσυ ηξερες ματια μου και βλεφαριδες μου ...............
μονο η Μελιτα δεν πηρε πασααααα μου να με συλληπηθει αλλα εχει προβληματα η δολια ....ουτε μια δολοφονια της προκοπης δεν μπορει να κανει ,και δεν μας ρωτησε ποτε αγορι μου πως γινονται σωστα αυτα τα πραγματα φεγγαροφωτο μουυυυυυυυυ!!!!!!!!!καημε μου ......σε ειχα ματια και εβλεπα .......σε ειχα πνευμονια και ανεπνευα .........σε ειχα δοντια και δαγκωνα ..........ποδια και περπαταγα ...........τι θα κανω η ερμη ,μονη μου σε αυτον τον αδικο τον κοσμο που δεν αφησε ποτε να χαρωωωωωωωωωωωω

και πανω που χαρηκαμε ,γιατι ειδαμε ενα καλο επεισοδιο ......
και πανω που ειπαμε τον βγαλαμε τον τεχνοκρατη,αντε να δουμε τι θα τεχνοφτιαξει .......
μισο και ανεσωτο το επεισοδιο ,επιηκως ....ημαρτον, οσο δεν για τον τεχνοκρατη .....νομιζω οτι τα εχω ξανακουσει αυτα που ειπε στις προγραμματικες
..........
παντως ελπιζω .............

: respect : : respect : : respect : lmao lmao
Δεν εχω λογια fantina,απ τους πιο ωραιους σχολιασμους!!Ελιωσα στο γελιο
και δεν ηξερα τι να πρωτουπογραμμισω,ε και στο τελος τα υπογραμμισα σχεδον
ολα.Ειπες τα παντα μεσα απο το αστειο!!Ολα τα oscar δικα σου!! oscar
Περιττο να σου πω ,οτι αυτο στο τελος με τον τεχνοκρατη και το τι θα τεχνοφτια-
ξει με αποτελειωσε!!! Flkia

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 3:40 pm

Συγγνώμη για το off-topic, αλλά, jessie, δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου.
Το "γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον" των Κατσιμιχαίων θα ταίριαζε γάντι εδώ.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 3:52 pm

roria έγραψε:Συγγνώμη για το off-topic, αλλά, jessie, δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου.

Συγνώμη και από μένα για το off topic αλλά συμφωνώ μέχρι κεραίας!!!
Αλλά με αυτά που ζούμε τα τελευταία 2 χρόνια , ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες που ο μισθός μου έπεσε από μηνιάτικο σε 15θμερο και ειδικά το απίστευτο αλαλούμ της τελευταίας βδομάδας είναι φυσικό να ξεφύγουμε εδώ.
Ζητώ συγνώμη από τη διαχειρίστρια του φόρουμ , αλλά είμαι και κάποιας ηλικίας .........και τα όρια της υπομονής έχουν εξαντληθεί. Κάτι αυτά που γίνονται κάτι οι ορμόνες , έδεσε το σιρόπι!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 4:10 pm

fay66 έγραψε:
roria έγραψε:Συγγνώμη για το off-topic, αλλά, jessie, δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά με αυτά που ζούμε τα τελευταία 2 χρόνια , ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες που ο μισθός μου έπεσε από μηνιάτικο σε 15θμερο και ειδικά το απίστευτο αλαλούμ της τελευταίας βδομάδας είναι φυσικό να ξεφύγουμε εδώ.
Ζητώ συγνώμη από τη διαχειρίστρια του φόρουμ , αλλά είμαι και κάποιας ηλικίας .........και τα όρια της υπομονής έχουν εξαντληθεί. Κάτι αυτά που γίνονται κάτι οι ορμόνες , έδεσε το σιρόπι!!!

και συνεχιζω το off(με το συμπαθιο δηλαδη και συγνωμη προκαταβολικα ζηταω )αλλα οταν εγω αγωνιω πρωτα για το μελλον μου και το δικο μου αλλα και των παιδιων μου ,οταν εγω πασχιζω και δουλευω για το καλο της οικογενειας μου και κατ΄επεκτσαση το καλο της χωρας μου και οι αρχοντες και οι αρχουσες αρχες εχουν .........μην πως τινος χαβα (δεν ειναι πρεπον )............
δεν μου φταινε fay μου οι ορμονες μου ή η ηλικια ,γιατι εχουμε σχεδον την ιδια ,αλλα το χαλι που κανανε και που δεν μπορουν πλεον ουτε να φτιαξουνε ,ουτε να διορθωσουνε ,και δε μπα να φερουνε τον Αβραμ παπα και τον ταδε τεχνοκρατη απο τα σουρμενα ,το μπαχαλο θα συνεχισει να υπαρχει ,αν δεν κανουμε πλεον κατι εμεις να το αλλαξουμε .

υγ ΣΨ1(Σοφια ?νομιζω ?)ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια !!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 4:22 pm

Το τι μπορούμε να κάνουμε εμείς σηκώνει μεγάλη συζήτηση.... (για μένα τίποτε, εκτός από υπομονή και τρίξιμο δοντιών!.....) Αλλά η δική μου αγανάκτηση περιωρίστηκε στο ότι μας κόβουν την ΜΙΑ σειρά που ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ να δούμε, για να μας δείξουν δήθεν σημαντικά κομμάτια επικαιρότητας, που μυρίζουν έντονα χαλασμένη κονσέρβα, θεωρώντας οτι ΑΥΤΑ ακριβώς περιμένουμε απ'αυτούς και ότι θα μας χάλαγε πάρα πολύ αν δεν μας ενημέρωναν την ίδια στιγμή που συμβαίνουν, α λά CNN ένα πράγμα!
Αν συνήθως διαλέγω να ενημερώνομαι απ'τις ειδήσεις στη νοηματική, τώρα είναι που δεν αντέχω ούτε λεπτό ούτε να τους ακούω, ούτε να τους βλέπω!
Δεν διαφέρουν και πολύ τα νέα τους απ'τις ανακοινώσεις της Ούμπριτζ στο Χόγκουαρντς, μόνο που τις διανθίζουν με πολλές πολλές σάλτσες και μπαχαρικά (ίσως για να φύγει η μπόχα) ....
Συγγνώμη κι από μένα για το off....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 4:39 pm

fantina έγραψε:
fay66 έγραψε:

και συνεχιζω το off(με το συμπαθιο δηλαδη και συγνωμη προκαταβολικα ζηταω )αλλα οταν εγω αγωνιω πρωτα για το μελλον μου και το δικο μου αλλα και των παιδιων μου ,οταν εγω πασχιζω και δουλευω για το καλο της οικογενειας μου και κατ΄επεκτσαση το καλο της χωρας μου και οι αρχοντες και οι αρχουσες αρχες εχουν .........μην πως τινος χαβα (δεν ειναι πρεπον )............
δεν μου φταινε fay μου οι ορμονες μου ή η ηλικια ,γιατι εχουμε σχεδον την ιδια ,αλλα το χαλι που κανανε και που δεν μπορουν πλεον ουτε να φτιαξουνε ,ουτε να διορθωσουνε ,και δε μπα να φερουνε τον Αβραμ παπα και τον ταδε τεχνοκρατη απο τα σουρμενα ,το μπαχαλο θα συνεχισει να υπαρχει ,αν δεν κανουμε πλεον κατι εμεις να το αλλαξουμε .

υγ ΣΨ1(Σοφια ?νομιζω ?)ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια !!!!!!!!!!!

Επειδή τυχαίνει να είμαι εκπ/κός-δασκάλα- είμαι και εγώ σύμφωνα με όλους τους έξω ,ως δημόσιος υπάλληλος , η αιτία της οικονομικής καταστροφής της χώρας μου. Βλέπετε έπαιρνα τον τεράστιο μισθό των 1350 ευρώ και για το ευχαριστώ με ρίξανε στο 1000. Το μεγάλο μου το παιδί σκοτώνεται από το πρωί μέχρι το βράδυ από δικαστήριο σε άλλο δικαστήριο για να παίρνει 600 ευρώ το μήνα.Η ασφάλιση φυσικά δική της. Το άλλο μου παιδί σπουδάζει σε άλλη πόλη. Οπότε καταλαβαίνετε τι γίνεται από οικονομικής άποψης στο σπίτι μου.
Και καλά εμείς κουτσά στραβά παντρευτήκαμε , κάναμε οικογένεια , πήραμε ένα μικρό διαμέρισμα με δάνειο. Λίγα πράγματα αλλά αυτές ήταν οι δυνατότητές μας.
Για εσάς , τα σημερινά παιδιά , τι προοπτικές υπάρχουν; Γιατί να πληρώνει η σημερινή γενιά το κάθε τις λαμόγιο και ανίκανο; Γιατί να έχει υποθηκευτεί το μέλλον και η ζωή των νέων; Και να θέλετε κάποια στιγμή να κάνετε οικογένεια , με τι; Με τρεις και εξήντα;
Και εμείς παίρναμε λίγα , αλλά η ζωή χρόνο με το χρόνο βελτιωνόταν. Τώρα;
Ξέρετε ζει η γιαγιά μου , είναι ζωή να΄χει 90 ετών και τα έχει 400. Μας λέει συνέχεια ότι στην κατοχή ήξερε τον εχθρό , ήξερες από πού θα της έρθει.Είχε πόλεμο και αντιστεκόταν.Εδώ αυτό που ζούμε είναι σύμφωνα με τα λεγόμενά της χειρότερα. Γιατί είναι αόρατος και ύπουλος ο εχθρός. Μια εξίσωση με αρκετούς αγνώστους , για να θυμηθούμε και τον Ευκλείδη.
Διέξοδο δεν βλέπω. Όλο κατεβαίνουμε στο πηγάδι και εκεί που λες ότι έπιασες πάτο ανακαλύπτεις ότι είναι απύθμενο.
Δεν ξέρω πού θα φτάσουμε. Δεν ξέρω πού είναι το τέρμα. Το γεγονός είναι ότι έχει εξαντληθεί η υπομονή μας και η δύναμή μας.
Και ένας λόγος που πραγματικά παρακολουθώ τα Μυστικά είναι για να μπορώ έστω και μια ώρα την ημέρα να ξεφεύγω.Να μπορώ να σχολιάζω τα τεκτενόμενα του έργου , με τα καλά του , με τα ανάποδά του.
Ε , μην μου το κόβουν και αυτό!! Αφήστε μας να μπορούμε έστω και μια ώρα να ξεφεύγουμε σε έναν κόσμο φανταστικό με τα δικά του προβλήματα και τις δικές του έγνοιες. Για να μπορώ και εγώ με τη σειρά μου να ξεφύγω από τα δικά μου!!!!
Μένω στην ωραιότερη χώρα του κόσμου. Δεν έχουν το δικαίωμα να μου την καταστρέφουν. Έλεος πια!!!!!Έλεος!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 4:52 pm

Βλέπω το club των απηυδισμένων 40 something διευρύνεται... sisi
Το τρίξιμο δοντιών, καλή μου jessie, είναι πολύ σημαντική υπόθεση, δεν είναι καθόλου λίγο, αρκεί να γίνεται ανυποχώρητα μεν, αλλά με νηφαλιότητα. Εκεί είναι η δυσκολία.
Εξάλλου τα χειρότερα έρχονται. Είμαστε στο πρελούδιο ακόμα. Οσονούπω καταφθάνει και η φούγκα. Κι όταν θα φθάσουμε στο σημείο (πολύ γρήγορα δηλαδή) οι εργαζόμενοι από τους άνεργους να έχουν ελάχιστη διαφορά στο επίπεδο ζωής εκεί θα αρχίσουν να παράγονται οι πραγματικές ειδήσεις κι όχι οι ειδήσεις-κονσέρβα που λες κι εσύ.
Μια πολύ παραστατική εικόνα μας έδωσε η fay 66 στην οποία οι πιο πολλοί από μας θα είχαμε να προσθέσουμε διάφορα...
Όσο για το ότι κάθε απόγευμα σχεδόν κόβουν τα Μυστικά (χθες μάλιστα με εξαιρετικά χονδροειδή τρόπο), μου αποδεικνύει αυτό που πάντα πίστευα.Ότι δημοσιογράφοι και πολιτικοί στην πλειονότητά τους ζουν σε έναν εντελώς δικό τους κόσμο, ασύμβατο με τον πραγματικό. Τελικά αυτοί ζουν στην εικονική πραγματικότητα.
Να γράψω και κάτι για το επεισόδιο, μπας και το σώσω (που δεν σώζεται, αλλά λέμε... sisi ): το είδα στο σάιτ του Μέγκα. Όλα τα λεφτά η σκηνή του Στέφανου με το Θάνο, αλλά νομίζω πως ο alex έχει δίκιο. Δεν θα μπορούσε να πατήσει τη σκανδάλη, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.
Η οικογένεια Ρούσσου (εξαιρώ την Αμαλία) πόσο πιο απωθητική θα γίνει ακόμα;
Αυτή η ψυχραιμία όλων, μετά το αρχικό σοκ υποτίθεται, τώρα που έμαθαν ότι η Μελίτα πυροβόλησε την Εριέττα, με τρελλαίνει. Όύτε το συζητάνε μεταξύ τους, ούτε ανησυχούν μήπως η Μελίτα το ξαναεπιχειρήσει, παρά ασχολούνται συνέχεια με το σπαραξικάρδιο δράμα της τραγουδιάρας, όπως έξοχα μας το ζωντάνεψε η fantina. Όταν ένας δολοφόνος κυκλοφορεί ελεύθερος, δεν σε καθησυχάζει το γεγονός ότι έγινε καταγγελία στην Αστυνομία η οποία μάλιστα στην παρούσα φάση δεν μπορεί να κάνει σχεδόν τίποτα!
Κι εχω την αίσθηση ότι σε αυτό το μέτωπο τα κουλά θα συνεχιστούν. Ενώ στα άλλα, θα μου πείτε...
Συγγνώμη κai πάλι για το μισό off-topic!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 4:54 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα, την Αγγέλα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα συζήτησε με την Αγγέλα και τον Λευτέρη ότι δεν είναι δικό της μόνο το μωρό και πώς και ο πατέρας του θα έπρεπε να μάθει για τα μηνύματα που λαμβάνει και που αφορού το μωρό και αυτοί συμφώνησαν μαζί της. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ ωραία, η Νόρα μόλις ήρθε ο Λουκάς και αφού συζήτησαν για τα νεότερα του είπε να μείνει με το μωρό τους γιατί και εκείνος πρέπει να συμμετέχει ως πατέρας στο μεγάλωμά του μωρό τους. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς κάλεσε τον Νικόλα για να τον βοηθήσει με το μωρό και εκείνος μόλις κατάλαβε ότι του είπε ψέμματα γι' αυτό δυσανασχέτησε κάνοντας και χιούμορ και συζήτησε μαζί του για το θέμα που τον απασχολεί με τον πατέρα του. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ ωραία, ο Στέφανος μίλησε με την Εριέττα για τα νεότερα αλλά και για την σχέση τους. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ καλή, η Νόρα αστειεύτηκε με τον Λουκά για το μωρό και του είπε ότι ξέρει πώς δεν το φρόντισε μόνο τους αλλά μίλησε μαζί του και για τον πατέρα του και για το αν όντως είναι η υπόθεση έτσι όπως τους είπαν.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Νοε 15, 2011 5:40 pm

λοιπον βλεποντας τα μυστικα της εδεμ και ποσο καλος παιδι ειναι και τι αξιο παλληκαρι χασαμε και διαβαζοντας και τον απιστευτο σχολιασμο της fantina θυμηθηκα αυτο το βιντεακι.

Αντε παιδια να ζησουμε να τον θυμομαστε.

Δεν θα μπω στον κοπο να σχολιασω την παρηγορι απου προσεφερε η παρεα στην νταιζη και που ολοι τη λυπουνται.
Αηδια και εμετο μου προκαλεσε.Τουλαχιστον ας γελασουμε με τα υπολοιπα.

sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης