Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_lcap13%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_rcap 13% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_lcap31%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_rcap 31% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_lcap38%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_rcap 38% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_lcap10%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_lcap5%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 39

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Empty Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 6:34 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 8:39 pm

Καλό από μένα!
Αν και είμαι συντονισμένη με τις σκηνές που προβάλλονται και στην Κύπρο (είναι 2 επεισόδια μπροστά) η σημερινή με Νόρα-Λουκά *hot* στο κρεβάτι αλλά και η άλλη με το Λουκάκο που δεν την άφηνε με τίποτα στο γραφείο ήταν αρκετές για να με οδηγήσουν σε μια θετική ψήφο του επεισοδίου..
Από την άλλη ο Χρήστος επιτέλους εμφανίστηκε και η Νταίζη....είναι όντως καλά! Τη βλέπω τη δουλειά, μια η Αντιγόνη, μια η Στέλλα θα το μάθουν όλοι λίαν συντόμως για την...ανάσταση!! Wink
Αυτά... Α ναι. Σκοτώστε το Θάνοοοο εκ μέρους μου! Ευχαριστώ
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 8:53 pm

Λιγα για σημερα.....

Μου αρεσε η πρωτη(κυριως)σκηνη Νταιζης-Χρηστου!Παντα εχουν πολυ καλη χημεια οι δυο τους! Thumbs up

Η κατασταση με τον Κυρ-Ηλια πολυ στεναχωρη! Aww Και δυστυχως δεν βλεπω βελτιωση!Ωραια η σκηνη του με την Αμαλια.
Και φυσικα ο κυριος Αρζογλου παντα εξαιρετικος! : respect :

Ο Λευτερης επιτελους αντεδρασε σωστα βλεποντας το Θανο.Καιρος ηταν να ξυπνησει και να παρει αναποδες!

Η Λουκονορικη σκηνη στο γραφειο συμπαθητικουλα! xixixi Προς Θεου δεν ενθουσιαστηκα αλλα ηταν καλυτερη απο αυτο που περιμενα εχοντας διαβασει τις περιληψεις!

Η Στελλα μου παρεξηγηθηκε κιολας,που η Νταιζη δεν της ειπε εξαρχης την αληθεια!Σιγα... Mmm

Για τη μουρλεγκω τη Μελιτα,οτι και να πω λιγο θα'ναι! Fskl Και αυτη η Αμαλια βρε παιδι μου δε σκεφτηκε να κοιταξει στα σκουπιδια οταν εφυγε η κορη της.....θα την εβλεπε τη φωτογραφια!

Μετριο απο μενα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 9:12 pm

λιγα πραγματα σημερα....

ωραια η πρωτη σκηνη Νταιζης-Χρηστου....ωραια ζει το παληκαρι..καψαμε και καποιον ενδιαμεσα...δεν βαριεσαι..παραπλευρη απωλεια...τωρα που η Νταιζη θα το παιζει ψευτο-χηρα νομιζω θα με εκνευρισει ιδιαιτερα....αλλα τελοσπαντων....

η κατασταση με τον Ηλια ειναι ιδιαιτερη στεναχωρη....να καταληγει ο ανθρωπος να μην θυμαται τα εγγονια του και πιθανον και την Δαφνη ετσι οπως παει..ειναι πολυ δυσκολη κατασταση για ολους....

η Μελιτα πρεπει να κοιταξει λιγο αυτο το παρκινσον που την ταλαιπωρει.
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 103275 ...πηγε να καψει το ραβασακι νο1..δεν τα καταφερε την επιασε η Αμαλια και το πεταξε στα σκουπιδια...πεταξε μια χαζη δικαιολογια και καλα εκεινη η Αμαλια..που πηγε η περιεργεια της?..τεσπα ηρθε και το ραβασακι νο2...και η Μελιτα σηκωσε την τραπεζα....ωχ παναγια μ!

τις παλιες επισκεψεις του Λουκα στον Νικολα πληρωνουμε...αν και ελπιζω να διορθωθει η κατασταση με Νορα-Λουκα
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 221877 αν και μενα μου αρεσε η σκηνη στο γραφειο που κυνηγιοντουσαν.....

Ξυλοοο Ξυλοοοοο
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 409391Λευτερη επρεπε να τον βουτηξεις το Θανο και να βγειτε εξω απο το γυμναστηριο....

αμαν πια και αυτος ο Θανος...δωστε του καλε τη διευθυνση της Μελιτας...εκει ειναι το τυχερο σου καλε μου!!!!

η Στελλα τσαντιστηκε γιατι η κορη της της ειπε ψεματα?της εχει πει καποιος τι αλλα τερατα εχει κανει το παπαδοπαιδο ή ακομα?...και επιτελους κοψε Στελλα την ειρωνεια και τη τσαντιλα καθε φορα που μιλας στη Νορα....ελεος πια!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 9:50 pm

Σήμερα ένιωσα οτι μπήκαμε στην τελική ευθεία για το τέλος, μαζεύουμε, ταξινομούμε, κατανέμουμε, ξεσκαρτάρουμε, αλλά σίγουρα έχουμε ακόμη λίγο δρόμο μπροστά μας, κι ίσως και καμμιά έκπληξη....
Από μιά άποψη , χάρηκα για τη Νταίζη και το Χρήστο, και μάλιστα θα ευχόμουν να πάει καλά το σχέδιο, να καταφέρουν να το σκάσουν, όχι τίποτ'άλλο, αλλά να ησυχάσουμε πιά απ'αυτούς, και την .....τραγωδία του έρωτά τους...
Αλλά , κι αυτό το σχέδιο θ'αποτύχει, γιατί το έκανε το λάθος η Νταίζη, έκανε στραβή εκτίμηση, και είπε περισσότερα απ'όσα έπρεπε στη Στέλλα. Δεν θυμάμαι τι γράφτηκε στις περιλήψεις, δεν τις διαβάζω και προσεκτικά, αλλά η Στέλλα δεν θ'αργήσει να τα βγάλει όλα στη φόρα, και η Νταίζη θα την πατήσει, τη μιά φορά που θέλησε να φανεί σωστή και ειλικρινής στη ζωή της.....

Η σκηνή Στέφανου Εριέττας πολύ γλυκειά, ο Στέφανος με υγρά τα μάτια να λέει "με πονούσε όλο μου το κορμί όταν σκεφτόμουν οτι μπορεί να μη είσαι εδώ" με συγκίνησε άμεσα και αστραπιαία -- μόνο αυτός το χει αυτό το χάρισμα , με τον τρόπο που λέει δυό λόγια να με συγκινεί....
Μετά, όταν διαχώρισε τη θέση του στον "συνεργάτη", μου φάνηκε πολύ εύκολη υπόθεση, κι ο άλλος έφυγε χωρις μιά απειλή, χωρις τίποτε, ίσως σ'αυτούς τους κύκλους όλα γίνονται "πολιτισμένα", "ατσαλάκωτα" , κρατάνε ένα επίπεδο, αλλά βέβαια, το αποτέλεσμα είναι εξ ίσου φονικό όσο και όταν έχεις να κάνεις με τον "απλό" υπόκοσμο .... Ελπίζω να τους βουτήξουν όλους πριν προλάβουν να κάνουν τίποτε....
Η σκηνή Λευτέρη, Εύας και Θάνου πολύ καλή, όπως και αυτή με Λευτέρη και Λουκά. Η Εύα και οι ιδέες της.....
Ο Ηλίας γλυστράει σιγά σιγά, τι να κάνουμε, δυστυχώς αυτά συμβαίνουν, μόνη παρηγοριά είναι οτι θα μπορούν να τον φροντίσουν και ίσως τελικά να είναι αρκετά ευτυχισμένος, εκεί στον δικό του κόσμο.... Ο κ.Αρζόγλου έχει θαυμάσια όψη, πάντως!!
Μου αρέσει πάρα πολύ η Αμαλία όπως πλησιάζει τη Μελίτα, υποψιασμένη μεν, αλλά χωρις να θέλει να το παραδεχτεί ούτε καν στον εαυτό της, είναι σκέτο κέντημα η δουλειά της κας Πεφάνη..... Και η Μελίτα , τρέμοντας πάντα μόνο απ'το ένα χέρι, προσπαθεί να καλύψει τα ίχνη της , να πεί τα ψέμματά της, να αποκοιμίσει τις υποψίες, να αυθαδιάσει κιόλας, αν χρειάζεται, προκειμένου να γίνει πιστευτή.... Οποιος είπε οτι είναι τρελλή, δεν ξέρει τι του γίνεται!

Τώρα η σκηνή στο γραφείο με το Λουκά και τη Νόρα μου άρεσε, μέσα στο πλαίσιο της συζυγικής ζωής τους που έχει γίνει μπάχαλο τελευταία, με το μωρό να κλαίει, την πεθερά μέσ'στα πόδια τους ή ακόμη χειρότερα, να λείπει για να νανουρίσει τη Νταίζη, που να βρούν καλύτερο χώρο για σέξ απ'το ....... γραφείο? Σωστή η σκέψη του Λουκά, αλλά η Νόρα, αν και κολακεύτηκε, θα προτιμούσε, σαν τις περισσότερες γυναίκες, μιά άλλη ατμόσφαιρα για τέτοιου είδους δραστηριότητες....
Το ψήφισα καλό....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 10:05 pm

Ψήφισα μέτριο(μόνο και μόνο για τις Λουκανορικές σκηνές)!!!!!

Νταίζη-Χρήστος:"Που είμαστε;;;;;;;"χαχαχαχχααχα νόμιζε οτι πήγε να τον βρει!!!!!και ξανα μανά η Νταίζη κάνει σχέδια και ορμά,σαν ταυρίνα,να τα σαρώσει όλα!!!!!!δεύτερη ευκαιρία;;;;;;;;;;;;;;;μπα,μάλλον η εικοστή ειναι αυτή.Κάηκε.

Εριέττα-Στεφ:"Είδα τα πράγματα που έχουν πραγματική σημασία"μεγάλη κουβέντα είπε η Εριέττα.Πολλοί άνθρωποι,σε όλη τους την ζωή δεν την έχουν ξεστομίσει αυτή την κουβέντα,και άλλοι τόσοι δεν είδαν τι έχει σημασία,αξία.Μετά απο αυτή την φράση,αναθεωρείς ξαναγεννιέσαι!!!!!!
Η σύγκριση ήταν αναμενόμενη για εμένα.Η Εριέττα έφτασε λίγο πριν τον θάνατο όπως και ο Ρούσσος.Και εκείνος συνέχισε,να σπέρνει πίσω του πόνο!!!!!!!
Αλλά ας μείνω καλύτερα στην συγκεκριμένη σκηνή!!!!Υπέροχοι,τελικά η Εριέττα είναι το άλλο μισό του Στεφ,και αντίστροφα.Γιατί πάνω απο όλα υπάρχει κατανόηση,ενδιαφέρον,αγαπη φυσικά,και πάνω απο όλα ξέρει ο καθένας τους τι άνθρωπο έχει δίπλα του.Δεν θα ξυπνήσει ένα ωραίο πρωί και θα αναρωτιέται αν τελικά τον ξέρει τον άνθρωπο του!!!!!!Εμένα αυτό μου βγάζει το συγκεκριμένο ζευγάρι.Και ας μην τους βλέπουμε να είναι όλο αγκαλιά και να φιλιούνται,ή να λένε μεγάλα λόγια,απλά για να έχουν κάτι να πουν!!!!!!!
Κάνουν όνειρα,και βιάζονται.Να γνωρίσει ο ένας την γειτονιά του άλλου,να μάθει ο καθένας τους,πως έζησε απο παιδί.Να μάθουν την αρχή!!!!!!Πολύ σημαντικό!!!!

Λουκάς-Νόρα:Απο αυτό το ζευγάρι ναι,μου αρέσει το κηνυγητο!!!!!οι όποιες "υπερβολές".
Αλληλοσυμπληρώνονται σε όλα και ας γκρινιάζουν!!!!χαχαχαχχαχαχαχαχαχα είναι για δέσιμό ο Λουκάς,πάλι καλά που δεν την ξάπλωσε την Νόρα,στο καναπέ,παρέα με την Δάφνη και τον Νικόλα.Όσο για την σκηνή του γραφείου,9 1/2 εβδομάδες θα βλέπαμε.χαχαχχαχαχαχα.Την κηνυγούσε για να κάνουν παιδί.χαχαχαχαχαχα δεν μπορώ!!!!!!!για δεσιμο τελείως όμως.
Αλλά η ατάκα ανήκει στην Νόρα"Όλα τα παιδιά του κόσμου σήμερα θα τα κάνουμε;;;;;;;" : respect :

Αντιγόνη-Νταίζη:Καλά το βλέμμα της Αντιγόνης όταν της είπε η Νταίζη οτι ζει ο Χρήστος όλα τα λεφτά."Μήπως να πάμε σε ένα γιατρό;;;;;;;;"χαχαχαχαχαχα ασε προηγείται άλλη.
Όσο για την "λογομαχία" lmao μάνας και κόρης ασχολίαστη!!!!!!!!
Τα ίδια και τα ίδια.

Μελ:Και τα χειρότερα έρχονται!!!!!!!καίει φωτο,και η Αμαλία κάθεται και την ακούει.Αλλα τι να πει;;;;;;πάντως εγω θα την έβλεπα.Σιγά μην την άφηνα,γιατί μόνο και μόνο η δικαιολογία που είπε,οτι ήταν διπλά-δίπλα με την Εριέττα ήταν για γέλια.

Θάνος-Λευτέρης-Εύα:Έτσι Λευτέρη αγόρι μου!!πιάστον και τουλούμιασε τον!!!αλλά της Εύας της κατέβηκαν ιδέες!!!!!!ο άλλος βέβαια πήρε θάρρος,νομίζει οτι τον θέλει,είναι δύσκολο να αντισταθει σε έναν τέτοιον άντρα, lmao και γέλασαν και τα μουστάκια του.Αλλα μου άρεσε που πήγε να της ζητήσει τον λόγο για το όπλο που έβγαλε ο Στεφ.Ποιος ο μπαρμπα-Θάνος,αλλά την απάντηση την έδωσε ο Λευτέρης.

Ηλίας-Δάφνη:Το χάνει ο Ηλίας,λογικό που στεναχωριέται η Δάφνη,αλλά όπως σωστά της είπε και η Στέλλα θέλει υπομονή,και να μην θυμώνει!!!δεν γίνεται αλλιώς!!!!!!

Αυτά τα ωραία σήμερα,λέμε τώρα!!!!!! lmao

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 10:16 pm

To σημερινο αν δεν ειχε τις σκηνες Στεφανου-Εριεττας θα το ψηφιζα μετριο,αλλα τωρα θα ψηφισω καλο!!
"Οσο δεν ηξερα αν θα ζησεις,πονουσε ολο μου το σωμα" : respect : inlove για μενα δεν χρειαζεται να ξαναπει απολυτως τιποτα ο Στεφανος,να μην την ξαναφιλησει μεχρι το τελος,δεν με νοιαζει.Σημερα με αυτα του τα λογια ,εγω πειστηκα.Με επεισε οτι χωρις την Εριεττα ο Στεφανος θα ηταν μισος.Και ξερουμε καλα οτι δεν μιλαει,δεν λεει τετοια,Με επεισε οτι αυτη η γυναικα ,ειναι η γυναικα της ζωης του!
Σημερα μαλιστα εβλεπα κατι παλια βιντεακια,πως γνωριστηκαν,πως στην αρχη υπηρχε μια καχυποψια και απ τους δυο και πως σιγα σιγα αρχισαν να δενονται.Μαλιστα επειδη γραφτηκε οτι η Εριεττα του λεει παντα ναι ,ενω η Μελιτα του ελεγε οχι(απορω βεβαια που το ειδατε αυτο να το λεει οχι η Μελιτα χαχχααχχα)και γι αυτο βολευτηκε ο Στεφ με αυτη την σχεση,υπαρχει μια σκηνη που προσπαθουσε ο Στεφανος να της πει οτι η μανα του ειναι αθωα και οτι ο πατερας της δεν ηταν και κανενας αγιος!!Και παιδια τον εδιωξε!!!!και το ενοουσε βεβαια,το ειχα ξεχασει αυτο!Και αλλα πολλα τετοια!
Επισης του ειπε να κανουν ενα μεγαλο ταξιδι,να πανε Παρισι για να της δειξει αυτος που μεγαλωσε και μετα Αμερικη για να του δειξει αυτη τις γειτονιες που μεγαλωσε!Αυτο ειναι σχεση,αυτη ειναι χημεια και φυσικη επισης!
Επισης μου αρεσε που η Εριεττα εκανε εναν απολογισμο.Οταν παθαινεις κατι τετοιο ,ειναι πολυ δυσκολο να συνελθεις μετα.Οταν νοιωσεις αυτο το θανασιμο μισος ,αισθανεσαι σαν κατι πολυ μικρο,οταν φτανεις κοντα στον θανατο μ αυτον το τροπο,θελεις ανθρωπους που να σ αγαπανε πολυ για να μπορεσεις να επανελθεις.Εδω το πορτοφολι σου κλεβουν και αισθανεσαι καπως!Μ αρεσει που εχει τον Στεφανο κοντα της,που την ακουει την Εριεττα!Ειναι μια ισοτιμη σχεση αυτη!Ετσι ειναι η σχεση του Λουκα και της Νορας,μονο που αυτη 3 χρονια την ζησαμε,την απολαυσαμε.Την σχεση Στεφανου Εριεττας δυστυχως δεν την ζησαμε οσο θα θελαμε,αλλα δεν πειραζει,αρκει να μας δινουν τον Στεφανο να λεει ατακες σαν την σημερινη,μεχρι να τελειωσει κι εγω τουλαχιστον θα ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.

Σ εμενα δεν φαινεται γελοια η σταση του Λουκα και της Νορας.Παντα ετσι ηταν,το παθος εναλλασονταν με το αστειο και τουμπαλιν!Το περιεργο θα ηταν να βλεπαμε Λευτερη και Ευα ή Στεφανο και Εριεττα να λειτουργουν ετσι!!Να θυμηθουμε τοτε με τις περουκες ή την ορεινη Αρκαδια inlove ή την Χαλκιδα και τοσα αλλα που δεν παραπεμπουν σε ενα συμβατικο ζευγαρι!!
Καπως ετσι βλεπω και αυτο με τον Νικολα!Το εκλαμβανω σαν πλακα και δεν πιστευω με την καμμια οτι ο Λουκας χρειαζοταν κατι τετοιο για να αναζοπυρωθει το παθος του για την Νορα!!Εξαλλου αυτοι οι δυο ειναι γεννημενοι ο ενας για τον αλλο,απλα εχουν το παιδι και τα μυυυυυρια προβληματα!

Η Μελιτα οσο παει και βουλιαζει,αντε να δουμε ποτε θα πιασει πατο.Τελειο εγκλημα δεν λες οτι εκανε παντως.Αν δεν ηταν ο Ρουσος σουμπιτη θα την ειχαν βαλει μεσα.Καλε λετε να το ξαναεπιχειρησει;;;;;;;;;;;;Λετε γι αυτο δεν μας λενε πως θα καταληξουν αυτοι οι τρεις;;Λετε να παει να ξαναπυροβολησει την Εριεττα και να μπει μπροστα ο Στεφανος;;;Να τραυματιστει και αυτη να κανει το απονενοημενο;;;;;;;;;;;;;Πωωωωωωωω δεν ειμαι καλα και μετα απ αυτο παω να βαλω θερμομετρο ,γιατι σιγουρα εχω πυρετο και δεν ξερω τι λεω!

Κι εδω τελειωνω και δεν λεω απολυτως τιποτα για Νταιζη ,Χρηστο .κηδειες και αναστασεις!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 10:24 pm

Alex και Σοφία, : respect :
παρ'όλο που τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται, θέλω να το πώ, υπέροχοι οι σχολιασμοί σας, και συμφωνώ σε όλα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 10:29 pm

JESSIE έγραψε:
Alex και Σοφία, : respect :
παρ'όλο που τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται, θέλω να το πώ, υπέροχοι οι σχολιασμοί σας, και συμφωνώ σε όλα!

Ανταποδιδω jessie μου και για Λουκα και Νορα,γραψαμε τοδιο.Λεω για
το σχολιο σου στις γενικες!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 10:36 pm

Τα επεισόδια είναι τόσο βαρετά πια που συνήθως δεν σχολιάζω εκτενώς σήμερα όμως υπήρξαν πράγματα που με εκνεύρισαν αφάνταστα

Αηδίασα με τη Νταίζη Γέλαγαν και τα μουστάκια της κι αν κάποια στιγμή είπε οτι φταίει εκείνη που σκοτώθηκε ένας άνθρωπος έσπευσε να βρει στον εαυτούλη της δικαιολογία. Και σκυλί να πέθαινε θα ένοιωθε τύψεις αν είχε έστω κι ελάχιστη ανθρωπιά. Τα πρεζόνια όπως κομψά βάφτισαν το νεκρό κι οι δύο είναι άνθρωποι και μάλιστα άρρωστοι άνθρωποι. Ο Χρήστος της να είναι καλά κι ο ταλαίπωρος που έκαψε να πάει να κάνει παρέα στην Εύα και το Μπέλλο. Κι αυτή η ηρωίδα προσπαθούν να με πείσουν οτι έχει έστω κι ενα κομάτι μέσα της που δεν είναι σάπιο; Αρνούμαι να το δεχτώ Σάπια μέχρι το μεδούλι

Αγανάκτησα με τον τρόπο που παρουσιάζουν την Εύα απούσα και απο τις χαρές της παρέας γιατί τελικά την εγκυμοσύνη της Δάφνης τη γιόρτασαν τέσσερις κι όχι πέντε και απ τις σκηνές των ζευγαριών που έλαμψε δια της απουσίας της. Μπράβο όχι μπράβο

Ο Στέφανος ανακοίνωσε στους συνεταίρους στην κομπίνα οτι αποχωρεί και δεν είδα κανέναν ούτε να τον απειλήσει ούτε να τον εκβιάσει. Αρα όλα αυτά τα βαρύγδουπα που έλεγε σε Μελίτα και Εριέττα ήταν λόγια του αέρα. Έβγαλε την ουρά του απέξω αλλά να ειδοποιήσει τους συνενόχους του οτι κινδυνεύουν ούτε που το σκέφτηκε. Το τομάρι του κι αυτός σαν την Νταιζούλα. Εγώ να φυλάξω τα οπίσθιά μου κι ασε τους άλλους να κουρεύονται. Θα μου πείτε απατεώνες είναι αυτοί οι άλλοι ναι αλλά κι εκείνος τι είναι;

Σιχάθηκα το διάλογο Νταίζης Στέλλας. Δεν πίστευα στ αφτιά μου με αυτά που άκουγα. Τι έλεγε η γεροντομπεμπέκα; Να πηγαίνει η Νταίζη στον Άρη να τον προετοιμάσει και να τον πάρει απ τον Οδυσσέα; Αυτός ο άντρας που έδωσε χρόνια απ τη ζωή του για να αναθρέψει ένα παιδί που του φόρτωσε το τσόκαρο με ψέματα οτι είναι δικό του που θυσίασε ενδεχομένως την καριέρα που θα μπορούσε να έχει που αγάπησε και ξενύχτησε αυτό το παιδί δεν έχει θέση στη ζωή του; Πρέπει να πεταχτεί στη γωνία για να παρηγορηθεί η Νταίζη; Αναρωτιέμαι που πήγε η ευαισθησία προς τους γονείς με υιοθετημένα παιδιά αυτών που γράφουν ή έστω υπογράφουν αυτούς τους διαλόγους

Αγανάκτησα με τον τρόπο που έχουν ισοπεδώσει το Λουκά. Αυτός ο ήρωας έγινε αγαπητός απ το κοινό για την εντιμότητα και την ανιδιοτελή φιλία του και τον είδα σήμερα να εξαπατά τον Παναγιώτη που τον έχει τιμήσει με την εμπιστοσύνη του για να προστατέψει μια γυναίκα που κάποτε έλεγε οτι αν είχε αποδείξεις για την ενοχή της θα την έβαζε φυλακή. Αυτή την ίδια γυναίκα που δήθεν στηρίζει γιατί είναι η μάνα του παιδιού του. Ενός παιδιού που δεν το μετράει στο λογαριασμό γιατί κατά τα λεγόμενά του τώρα θα προσπαθήσει να κάνει το δεύτερο παιδί του.

Κρατάω απ όλο το επεισόδιο

Τη σκηνή του καυγά Λευτέρη Θάνου που τη βρήκα καλοπαιγμένη και για μια φορά επιτέλους ρεαλιστική γιατί ήταν παράλογο τόσο καιρό να στέκεται ο Λευτέρης στη γωνία και να κοιτάζει με το βλέμα του Βούδα τον παλαβό που έβαλε να τον δείρουν να πολιορκεί τη γυναίκα του

Και την σκηνή Ηλία Αμαλίας που ήταν κατά την γνώμη μου η καλύτερη του επεισοδίου. Ο Ηλίας φεύγει σιγά σιγά κι ο Αρζόγλου δείχνει για άλλη μια φορά τι σκηνές θα μπορούσαμε να δούμε αν έκαναν τον κόπο να τον συμπεριλάβουν στο σενάριό τους. Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ βέβαια οτι ο Ηλίας ξέχασε το Μάνο δικαιολογημένα λόγω της νόσου που τον ταλανίζει ενώ όλοι οι άλλοι που υποτίθεται έχουν σώας τας φρένας τον θυμούνται μόνο όταν πρόκειται να του προσάψουν κάτι.

Θλιβερό λίγα επεισόδια πριν το τέλος να βλέπουμε τόσο χαμηλού επιπέδου επεισόδια.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 10:39 pm

Νόρα-Λουκάς:εμένα μου άρεσε πάντως η ''ερωτική'' νυχτερινή σκηνή μόνο να μην είχε αυτό περί ποιος θα κάνεις παιδί πρώτος πρόσχημα ο Λουκάς αλλιώς η σκηνή μια χαρά ήταν και πολύ μου άρεσε!Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 681539 όσο για την ατάκα της Νόρας <<όλα τα παιδιά του κόσμου σήμερα θα τα κάνουμε?>>Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 195890 θεά η γυναίκα!...και το κηνυγητό στο γραφείο μου άρεσε πολύ!

Εύα-Λευτέρης:γλυκούλα η σκηνή μέχρι που μπήκε ο Θάνος μέσα...πολύ καλή η στάση του Λευτέρη...για να δούμε τι σκέφτηκε η Εύα..

Νόρα-Λουκάς-Δάφνη-Νικόλας:μου είχαν λείψει οι μεταμεσονύχτιες σκηνούλες ανάμεσα σε αυτούς τους 4!Έλιωσα με τα δυο ζευγάρια να χαζεύουν το ένα το άλλο και να ανταλάσουν φιλάκιαΕπεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 226538 !Ωραία τα σχόλια της Νόρας για το νέο φασολάκι και εγώ περίμενα όμως μια αγκαλιά και ένα συγχαρητήρια να το πει ο Λουκάς στη Δάφνη

Πολύ καλή η σκηνή της Αμαλίας και του Ηλία ,πολύ στενάχωρη όντως η κατάσταση του κυρ'ΗλίαΕπεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 593737 -πολύ καλός ο κυρ'Αρζόγλου!-

Επίσης πολύ καλή και η σκηνή της Δάφνης και του κυρ'Ηλία

Νταίζη-Χρήστος:η σκηνή που μου άρεσε ήταν η νυχτερινή πολύ γλυκιά και με συναίσθημα!

Στέφανος-Έρη:πολύ γλυκές και ήρεμες σκηνές και όσα έλεγε ο Στέφανος έδειχνε οτί έβγαζαν αγάπη και η σκηνή που της ανακοίνωσε οτί άφησε τη δουλειά επίσης πολύ ωραία!

Νταίζη-Στέλλα:ίμαρτον καλέ που θίχτηκε η Στέλλα που της έκρυψε η Νταίζη την αλήθεια στην αρχήΕπεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 103275

Νόρα-Δάφνη-Στέλλα:Η Στέλλα να σταματήσει να λέει χαζομάρες γιατί η κόρη της μια χαράα είναι!Νόρα-ΔάφνηΕπεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 116799 μου έλειψαν κοινές σκηνούλες του!υπέροχες και οι δυο και η αγκαλίτσα και η συμπαράσταση!

Παναγιώτης-Αραβαντινός:Θέλω πολύ να δω τι ενώνει αυτούς τους δυο και γιατί ο Παναγιώτης τον βοηθάει τόσο πολύ

ή Καλό ή Πολύ Καλό από εμένα!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:01 pm

Clarabelle έγραψε:
Αγανάκτησα με τον τρόπο που έχουν ισοπεδώσει το Λουκά. Αυτός ο ήρωας έγινε αγαπητός απ το κοινό για την εντιμότητα και την ανιδιοτελή φιλία του και τον είδα σήμερα να εξαπατά τον Παναγιώτη που τον έχει τιμήσει με την εμπιστοσύνη του για να προστατέψει μια γυναίκα που κάποτε έλεγε οτι αν είχε αποδείξεις για την ενοχή της θα την έβαζε φυλακή. Αυτή την ίδια γυναίκα που δήθεν στηρίζει γιατί είναι η μάνα του παιδιού του. Ενός παιδιού που δεν το μετράει στο λογαριασμό γιατί κατά τα λεγόμενά του τώρα θα προσπαθήσει να κάνει το δεύτερο παιδί του.

Συμφωνώ και επαυξάνω. Και να προσθέσω ότι μου χτύπησε πολύ άσχημα που ο Λουκάς με το που έμαθε για την εγκυμοσύνη της Δάφνης το πρώτο που σκέφτηκε ήταν να βιαστεί να κάνει ΔΕΥΤΕΡΟ παιδί και μάλιστα ΓΙΟ που δεν έχει για να μην τον ξεπεράσει ο Νικόλας στην τεκνοποίηση. Ενώ από το Λουκά που ήξερα θα περίμενα να χαρεί για τους φίλους του, να αγκαλιάσει τη Δάφνη, εκείνος λίγο έλειψε να τους πετάξει έξω από το σπίτι για να τρέξει να κάνει παιδί. Θυμάμαι την αντίδραση του Νικόλα όταν έμαθε την εγκυμοσύνη της Νόρας και δε μπορώ να μην κάνω συγκρίσεις. Ο Νικόλας φέρθηκε σαν πραγματικός φίλος και ο Λουκάς στην προκειμένη περίπτωση ήταν αχαρακτήριστος. Μπορεί να είμαι Λουκανορική αλλά τα στραβά και τα άκυρα τα βλέπω και τα κατακρίνω.

fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:08 pm

Eνα καλο ειχε το σημερινο επεισοδιο και σε αυτο θα μεινω...

Ο κ.Αρζογλου ηταν απλα υπεροχος!!!! : respect : : respect : : respect : Καταφερε να με συγκινησει μονο με ενα του βλεμμα oscar Κριμα που δε τον βλεπουμε περισσοτερο....

tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:13 pm

JESSIE έγραψε:Η σκηνή Στέφανου Εριέττας πολύ γλυκειά, ο Στέφανος με υγρά τα μάτια να λέει "με πονούσε όλο μου το κορμί όταν σκεφτόμουν οτι μπορεί να μη είσαι εδώ" με συγκίνησε άμεσα και αστραπιαία -- μόνο αυτός το χει αυτό το χάρισμα , με τον τρόπο που λέει δυό λόγια να με συγκινεί....
Ε, να, αυτά είναι.Κάτι η ίδια η φράση, κάτι ο τρόπος που ειπωθηκε, κάτι τα υγρά μάτια, να μην πω ψέμματα, τη δική μου βαθμολογία του επεισοδίου την είχα ήδη βγάλει. Θα έπρεπε να είναι ολική καταστροφή το υπόλοιπο, για να μου χαλάσει αυτή τη στιγμή. Και δεν ήταν.
Ο τρόπος με τον οποίο παρουσιάζεται η επιθυμία τους να φύγουν, με συγκινεί. Μπορεί η προοπτική όταν την πρωτοδιάβασα στα περιοδικά να μην μου άρεσε (θυμάμαι και άλλων ενστάσεις σχετικά), τωρα όμως το καταλαβαίνω. Όπως καταλαβαίνω και την επιθυμία να ανοίξεις στον άνθρωπό σου την πόρτα που οδηγεί στον κόσμο σου και τη λαχτάρα να κάνει κι αυτός το ίδιο σε σένα. Άλλωστε κάθε ζευγάρι είναι διαφορετικό. Δεν μπορούν να ζουν όλοι με τον ίδιο τρόπο. Αρκεί να εξακολουθήσουμε να παρακολουθούμε τη διαδρομή τους μέχρι το τέλος, γιατί, συμφωνώ απόλυτα με τη ΣΨ, δεν τη χορτάσαμε την ιστορία τους.
Σήμερα όμως είχαμε κι άλλη σκηνούλα τρυφερή και στρογγυλή (με την έννοια ότι είχε από όλα), είχαμε την τιμητική μας εν ολίγοις.
Το γεγονός ότι μας έδειξαν έστω και αρκετά βιαστικά και πρόχειρα τον τρόπο με τον οποίο ο Στέφανος προσπάθησε να απεμπλακεί από τη δουλειά με τους πίνακες μου φάνηκε βέβαια κάπως δυσοίωνο, όπως και η επιμονή της Εριέττας να τον ρωτάει αν θα είναι καλά. Ελπίζω να μην αποτελεί προοικονομία για κάτι...
Όσοι θεωρείτε πεζό τον τρόπο και το λόγο του ερωτικού "οίστρου" του Λουκά, νομίζω ότι είστε λίγο άδικοι μαζί του. Ο Λουκάς και η Νόρα είναι σε άλλη φάση ως ζευγάρι σε σχέση με τους υπόλοιπους ήρωες. Στη φάση που δεν θεωρείς τον άλλο δεδομένο, αλλά ταυτόχρονα δεν έχεις καμιά αμφιβολία για τα αισθήματά του, ούτε εκείνος για τα δικά σου και ξέρεις πως θα του αρέσεις όσα χρόνια κι αν περάσουν, ακόμα κι αν μετά την κλιμακτήριο βγάλεις ...μούσια και θα σου αρέσει ακόμα και στην εποχή της χοληστερινης και των τριγλυκεριδίων lmao Τα ζευγάρια που είναι έτσι μερικές φορές κοροιδεύουν λίγο τα πολύ ρομαντικά λόγια και τις "ιδανικές" συνθήκες για έρωτα,και για να παίξουν και γιατί δεν τα χρειάζονται, όχι τουλάχιστον με τη μορφή που τα διαβάζουμε στα περιοδικά.
Γιατί μόλις πάει να πάρει λίγο μπροστά ο Λευτέρης βρίσκεται πάντα κάποιος να του ψαλιδίσει τον τσαμπουκά;Αφήστε τον βρε παιδιά να εκφραστεί και με τη γλώσσα του σώματος ο άνθρωπος και βάζετε μετά σε εφαρμογή τα καινούργια σχέδια.
Η ιστορία με τον Ηλία μάλλον δεν θα έχει ευχάριστο τέλος. Είναι μελαγχολική, αλλά απόλυτα ρεαλιστική και τόσο ανθρώπινη... Επιπλέον μας προσφέρεται με εξαιρετικές ερμηνείες και από τον κύριο Αρζόγλου και από την κυρία Γεωργόνη.
Πάντως στην, επίσης πολυ καλοπαιγμένη, σκηνή του Ηλία με την Αμαλία, θα περίμενα η τελευταία να πάρει μια βαθιά ανάσα από αέρα υγείας σε σύγκριση με τις δηλητηριώδεις αναθυμιάσεις που εκλύει ακαταπαύστως ο κατσαρός της Σογκούν.
Μάθαμε τελικά και γιατί συνεργάζεται ο Αραβαντινός με τον Παναγιώτη. Δεν ξέρουμε μόνο πώς έχει την άνεση να λεει σε έναν αστυνομικό ότι σκοπεύει να καταστρέψει όσους τον αδίκησαν, δηλαδή να αυτοδικήσει.
Το κουλό της ημέρας ήταν βεβαίως η "παράλειψη" της Αμαλίας να ανοίξει τον σκουπιδοτενεκέ.
Και το απαράδεκτο φυσικά το γεγονός ότι τον έβρισαν κι από πάνω τον καρβουνιασμένο μακαρίτη. Κλεφτρόνι ή πρεζόνι; Δε βαριέσαι μωρέ, ένα στόμα λιγότερο κι έχουμε και κρίση. Απαράδεκτο!
Κατά τα άλλα Νταίζες και Χρήστους τα σβήνω από τη μνήμη μου όπως η Μελίτα την απόπειρα εναντίον της Εριέττας...
Πολύ καλό από μένα, για το λόγο που έγραψα εξαρχής.
jessie και ΣΨ θα είχα κάνει ένα σωρό παραθέσεις από τα σχόλιά σας, αν δεν ήμουν ανεπίδεκτη μαθήσεως, παρόλο τον κόπο που είχε κάνει πριν καιρό η Καρ-μικ να με ξεστραβώσει επί του θέματος των πολλαπλών παραθέσεων...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:24 pm

Βρε fay μου ,θελεις να πεις οτι η αντιδραση του Λουκα,δεν ηταν πλακα;;θελεις να πεις οτι πραγματικα ζηλεψε τον Νικολα και την Δαφνη;Και αν ειναι ετσι,γιατι δεν του κρατησαν μουτρα;;επειδη ειναι πολυ καλοι ανθρωποι;;;Τον ξερουν τον Λουκα και γι αυτο δεν ειπαν κατι και απλα συμμετειχαν κι αυτοι στην πλακα!Ετσι πιστευω εγω!Και δεν ειναι κακο που θελει γιο και ο Νικολας θελει κορη!

clarabelle,το οτι η Νταιζη εβαλε την φωτια και εκαψε καποιον που ειχε βρει εκει καταφυγιο ,δεν το ξερει μονον ο Λουκας.Το ξερουν ολοι !και η Νορα,και ο Νικολας και η Δαφνη και η Ευα!Και γιατι παντα περιμενουμε απ τον Λουκα να κανει τον Ζορο;;Ας πουμε γιατι δεν παει ο Νικολας να το πει στον Παναγιωτη;;Γιατι ξεχναμε οτι η Νταιζη ειναι η μητερα του παιδιου του;;
Και επισης να πω οτι επειδη δεν ανεφερε οτι εχει ηδη δυο παιδια ,ενω του το τονισε η Νορα ,μου δειχνει οτι για πλακα τα κανει ολα αυτα!
Μηπως τον κρινουμε λιγο αυστηρα τον Λουκακο μας;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:32 pm

ΣΨ1 έγραψε:

clarabelle,το οτι η Νταιζη εβαλε την φωτια και εκαψε καποιον που ειχε βρει εκει καταφυγιο ,δεν το ξερει μονον ο Λουκας.Το ξερουν ολοι !και η Νορα,και ο Νικολας και η Δαφνη και η Ευα!Και γιατι παντα περιμενουμε απ τον Λουκα να κανει τον Ζορο;;Ας πουμε γιατι δεν παει ο Νικολας να το πει στον Παναγιωτη;;Γιατι ξεχναμε οτι η Νταιζη ειναι η μητερα του παιδιου του;;
Και επισης να πω οτι επειδη δεν ανεφερε οτι εχει ηδη δυο παιδια ,ενω του το τονισε η Νορα ,μου δειχνει οτι για πλακα τα κανει ολα αυτα!

Ο Λουκάς υπήρξε και δικός μου αγαπημένος ήρωας εξ αρχής. Μπορεί να έβρισκα πιο ενδιαφέροντα το Μάνο αλλά ο Λουκάς ήταν ο φίλος που θα ήθελα να έχω και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι

Εδώ όμως βλέπω ένα Λουκά που εκμεταλεύεται την εμπιστοσύνη που του έδειξε ο Παναγιώτης. Όχι δεν είναι αυτός ο Λουκάς που αγαπούσα Σίγουρα είναι όλοι γνώστες αλλά ο Λουκάς χρησιμοποιεί τον Παναγιώτη όπου χρειάζεται βοήθεια ζητάει την εμπιστοσύνη του και την παίρνει αλλά δεν την ανταποδίδει

Επιπλέον δεν μου άρεσε το μουλωχτό υφάκι. Ήταν υποτιμητικό προς τον Παναγιώτη. Μπορεί να του βγήκε έτσι απο λάθος αλλά κρίνω αυτό που είδα. Άλλωστε δεν μου άρεσε και ο τρόπος που είπε στο Λευτέρη έχω βρει τα κουμπιά του και θα μας βοηθήσει με την Εύα γιατί έχει υποσχεθεί στο Σταυρίδη. Εκμεταλεύεται τα συναισθήμτα του Παναγιώτη ποιός ο Λουκάς.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:38 pm

Ας πω και εγω την γνώμη μου για το θέμα που έχει προκύψει του Λουκά.

Το οτι είναι φίλος με τον Μάνο,και τον κάλυπτε και τον ξελάσπωνε,παρόλα όσα του έλεγε σε πολλές περιπτώσεις εμένα με είχε ενοχλήσει.Αλλα με την καμμία,δεν τον δικαιολογούσα γιατί απλά ήταν καλός φίλος.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση που η Νταίζη δεν έκανε κάτι εκ προμελέτης,και είναι η μάνα του παιδιού του,του αρέσει ή όχι,ναι πολύ καλά έκανε!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Mikaella Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:39 pm

Πολύ καλό το σημερινό επεισόδιο! Εξαιρετική η ερμηνεία του κ. Αρζόγλου! Με συγκίνησε ιδιαίτερα!
Χάρηκα για την εγκυμοσύνη της Δάφνης και μου άρεσαν πολύ οι σκηνές Στέφανου και Εριέττας!
Νομίζω η Μελίτα και ο Θάνος πρέπει να πάρουν χεράκια και να πάνε να χτυπήσουν την πόρτα του ψυχιατρίου!
Οι σκηνές Νόρας και Λουκά μου άρεσαν πολύ!
Στο επεισόδιο που θα δείτε ΑΥΡΙΟ ο Λουκάς λέει ξεκάθαρα στη Νόρα πως χάρηκε πάρα πολύ με την εγκυμοσύνη της Δάφνης και δεν την κυνηγάει για το δεύτερο παιδί αλλά με πρόσχημα αυτό το λόγο για να την πλησιάζει συνέχεια καθώς του είχει λείψει πολύ λόγω της εγκυμοσύνης!
Ο Λουκάς είναι εξαιρετικός σύζυγος, πατέρας, γαμπρός, φίλος και αδελφός!
Εννοείτε ότι έκανε πλάκα για το παιδί! Ήταν φανερό!

Σπόιλερ:
Στο γραφείο θα τους κόψει η Εύα και θα τους δουλεύει! Πολύ ωραία σκηνούλα!Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 621900

Σχολιάκι
Σπόιλερ:
Α ρε Λουκάκο δεν θα καταφέρεις να κάνεις το γιό όλο σε κόβουνε!χαχαχαχαΕπεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 191984
Mikaella
Mikaella
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : londino
Ασχολίες : xoros, ipnos...

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:41 pm

Νελη,JESSIE,Σοφια,alex, και roria : respect : : respect : για τους σχολιασμους σας!!!!!Ηταν υπεροχοι και τους απολαυσα πραγματικα!!!!!!!Απο ενα oscar στον καθενα με πολυ αγαπη!!!!!(και οτι κοκκινο παρω ολο δικο σας επισης lmao lmao )
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:43 pm

dm10811 έγραψε:Νελη,JESSIE,Σοφια,alex, και roria : respect : : respect : για τους σχολιασμους σας!!!!!Ηταν υπεροχοι και τους απολαυσα πραγματικα!!!!!!!Απο ενα oscar στον καθενα με πολυ αγαπη!!!!!(και οτι κοκκινο παρω ολο δικο σας επισης lmao lmao )

lmao lmao ένα πράσινο απο μένα για την προταση σου στην παρένθεση,αλλά αν δεν το θες δεν θα το ξανακάνω στο
ορκίζομαι. xoxo

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:45 pm

Clarabelle έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:

Ο Λουκάς υπήρξε και δικός μου αγαπημένος ήρωας εξ αρχής. Μπορεί να έβρισκα πιο ενδιαφέροντα το Μάνο αλλά ο Λουκάς ήταν ο φίλος που θα ήθελα να έχω και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι

Εδώ όμως βλέπω ένα Λουκά που εκμεταλεύεται την εμπιστοσύνη που του έδειξε ο Παναγιώτης. Όχι δεν είναι αυτός ο Λουκάς που αγαπούσα Σίγουρα είναι όλοι γνώστες αλλά ο Λουκάς χρησιμοποιεί τον Παναγιώτη όπου χρειάζεται βοήθεια ζητάει την εμπιστοσύνη του και την παίρνει αλλά δεν την ανταποδίδει

Επιπλέον δεν μου άρεσε το μουλωχτό υφάκι. Ήταν υποτιμητικό προς τον Παναγιώτη. Μπορεί να του βγήκε έτσι απο λάθος αλλά κρίνω αυτό που είδα. Άλλωστε δεν μου άρεσε και ο τρόπος που είπε στο Λευτέρη έχω βρει τα κουμπιά του και θα μας βοηθήσει με την Εύα γιατί έχει υποσχεθεί στο Σταυρίδη. Εκμεταλεύεται τα συναισθήμτα του Παναγιώτη ποιός ο Λουκάς.

Τελος παντων ,νομιζω οτι δυιλιζουμε τον κωνωπα!
Αυτο με τον Παναγιωτη και την Ευα ειναι η αληθεια.Υποσχεθηκε ο Παναγιωτης
στον Σταυριδη ,να βοηθαει την Ευα και το παιδι της.Δεν νομιζω οτι εκμεταλευτηκε
τα αισθηματα του Παναγιωτη.Ουτως ή αλλως θα βοηθαγε ο Παναγιωτης σε κατι
που θα αφορουσε στην Ευα.
Εμενα δεν μου φανηκε καπως και δεν ηταν κατι σημαντικο για να χαλασει η εικονα που
εχω γι αυτον τον ηρωα.Ενταξει ομως ,ο καθενας μας βλεπει με τα δικα του ματια!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΣΨ1 στις Πεμ Νοε 17, 2011 12:09 am, 1 φορά

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:51 pm

alex1 έγραψε:
dm10811 έγραψε:Νελη,JESSIE,Σοφια,alex, και roria : respect : : respect : για τους σχολιασμους σας!!!!!Ηταν υπεροχοι και τους απολαυσα πραγματικα!!!!!!!Απο ενα oscar στον καθενα με πολυ αγαπη!!!!!(και οτι κοκκινο παρω ολο δικο σας επισης lmao lmao )

lmao lmao ένα πράσινο απο μένα για την προταση σου στην παρένθεση,αλλά αν δεν το θες δεν θα το ξανακάνω στο
ορκίζομαι. xoxo

Καλα ασ'τα αυτα επειδη σε ανεφερα ψηφισες!!!! xaxa Καλε κανε δουλεια σου!!!Σε τετοιους χαλεπους καιρους ο,τι μαζευει κανεις καλο ειναι!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:54 pm

Αγαπητή ΣΨ, πολύ φοβάμαι ότι την πλάκα την κάνουν σε μας οι σεναριογράφοι αλλοτριώνοντας έτσι ένα χαρακτήρα που αγαπήσαμε και ξεχωρίσαμε σ' αυτή τη σειρά. Τα παιδιά είναι ευτυχία και όχι αντικείμενο ανταγωνισμού και όπως χάρηκε ο Νικόλας για το παιδί τους όταν το έμαθε περίμενα να χαρεί και ο Λουκάς. Το βρήκα εξαιρετικά αγενές να τους διώχνει από το σπίτι τη στιγμή που είχαν τέτοια σπουδαία νέα. Σίγουρα η ώρα ήταν μάλλον ακατάλληλη αλλά μην ξεχνάμε πόσες φορές τους ξύπνησε ο Λουκάς μέσα στη νύχτα για ασήμαντες αιτίες. Ένας καλός φίλος όπως ήταν κάποτε ο παλιός Λουκάς πρώτα πρώτα θα αγκάλιαζε τη Δάφνη και θα της ευχόταν και μετά ας έκανε πλάκα όσο ήθελε με το Νικόλα. Τότε ναι, θα το χαιρόμουν. Αλλά ο Λουκάς έδειξε πλήρη αδιαφορία για τα νέα τους, βιαζόταν να φύγουν (μόνο τη Νταίζη δεν ήξερε να την πετάξει έξω όταν έκανε νυχτερινές επιδρομές), και όντως η συμπεριφορά του υποδήλωνε ζήλια που ο Νικόλας θα είχε δυο παιδιά κι εκείνος μόνο ένα. Σημείωσέ το κι αυτό. Τον Άρη τον έχει διαγράψει τελείως. Και κάτι άλλο που πιστεύω είναι ότι αυτή η τόσο μεγάλη επιμονή του και η λαχτάρα του να κάνει δεύτερο παιδί ενώ η μπέμπα καλά καλά δεν έχει σαραντίσει είναι υπερβολικές αντιδράσεις από ένα νέο πατέρα που δεν πρόλαβε ακόμα να χαρεί την κορούλα του. Μου φαίνεται πολύ πρώιμο να ετοιμάζεται ένα ζευγάρι για δεύτερο παιδί όταν μόλις έχει αποκτήσει το πρώτο και ακόμα δεν το έχει ζήσει. Και να σκεφτείς ότι η Νόρα είχε και γυναικολογικό πρόβλημα πριν μείνει έγκυος. Για όλα αυτά νομίζω ότι οι σεναριογράφοι ασχολούνται για άλλη μια φορά με ένα λεπτό θέμα όπως αυτό του οικογενειακού προγραμματισμού και το ξεπετάνε με κωμικές υποτίθεται σκηνές.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:56 pm

παρολα τα παραλογα και τα ευτραπελα που ειδαμε σημερα .......

θα σταθω μονο σε ενα ,
σε αυτο που ειπε η Αστερω στην Δαφνη ......ακουσαμε και κατι καλο απο το στομα της !!!!
οτι οταν αρχισε η ανοια στην μητερα της ,σε καποια αναλαμπη ,εκεινη ,ειπε <<μην μου θυμωνεις >>

και πιστεψτε με .......εγω θυμωνα παρα πολυ .......λαθος μου !!!!!!!!

απο τα μεγαλα κεφαλαια ο Αρζογλου ,στην σειρα ,και απο τους παρα πολυ καλους ηθοποιους .....
και στις δυο σκηνες ,ηταν εξαιρετικος και πιστευω οτι μεχρι στιγμης ,αν και μου λειπει <<η σφιγγα>> Ηλιας με τις εξαιρετικες συμβουλες του ,μας εχει αποδοθει σωστα ,το ολον θεμα !!!!!!!

μονο και μονο για συτο ,σημερα ψηφιζω ,καλο !!!!!μετα απο καιρο !!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 16, 2011 11:59 pm

fantina έγραψε:παρολα τα παραλογα και τα ευτραπελα που ειδαμε σημερα .......

θα σταθω μονο σε ενα ,
σε αυτο που ειπε η Αστερω στην Δαφνη ......ακουσαμε και κατι καλο απο το στομα της !!!!
οτι οταν αρχισε η ανοια στην μητερα της ,σε καποια αναλαμπη ,εκεινη ,ειπε <<μην μου θυμωνεις >>

και πιστεψτε με .......εγω θυμωνα παρα πολυ .......λαθος μου !!!!!!!!

απο τα μεγαλα κεφαλαια ο Αρζογλου ,στην σειρα ,και απο τους παρα πολυ καλους ηθοποιους .....
και στις δυο σκηνες ,ηταν εξαιρετικος και πιστευω οτι μεχρι στιγμης ,αν και μου λειπει <<η σφιγγα>> Ηλιας με τις εξαιρετικες συμβουλες του ,μας εχει αποδοθει σωστα ,το ολον θεμα !!!!!!!

μονο και μονο για συτο ,σημερα ψηφιζω ,καλο !!!!!μετα απο καιρο !!!!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εξαιρετικός Αρζόγλου απ το πρώτο ως το τελευταίο επεισόδιο
Σκέπτομαι πόσα περίμενα να δω απ τη σχέση φιλίας που είχε αναπτύξει με το Ρούσσο που τελικά δεν θα τα δούμε ποτέ και πόσο όμορφες σκηνές έχουν δώσει οι δυό τους κατά καιρούς.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης