Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap38%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 38% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 39

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 12:01 am

alex1 έγραψε:Ας πω και εγω την γνώμη μου για το θέμα που έχει προκύψει του Λουκά.

Το οτι είναι φίλος με τον Μάνο,και τον κάλυπτε και τον ξελάσπωνε,παρόλα όσα του έλεγε σε πολλές περιπτώσεις εμένα με είχε ενοχλήσει.Αλλα με την καμμία,δεν τον δικαιολογούσα γιατί απλά ήταν καλός φίλος.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση που η Νταίζη δεν έκανε κάτι εκ προμελέτης,και είναι η μάνα του παιδιού του,του αρέσει ή όχι,ναι πολύ καλά έκανε!!!!!!!

Θα συμφωνησω alex μου!
Οκ fay,εχουμε αλλη οπτικη στο θεμα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 12:05 am

Εμένα πάντως, και να με συγχωρήσετε κιόλας, γιατί το λέω με κάθε ειλικρίνεια, μου φαίνεται οτι ο ρόλος του Λουκά έχει μπεί στο μικροσκόπιο από τους ίδιους τους θαυμαστές του, για να βρούν τί? Μικρόβια? Μύκητες? Ιούς? Τίποτε απ'αυτά δεν υπάρχει, ο Λουκάς είναι ένας και μοναδικός, και κανείς δεν του μοιάζει, ούτε του έμοιαζε ποτέ! Είναι αυτό που λένε "εκκεντρικός", δρα και αντιδρά με έναν εντελώς δικό του τρόπο, είναι πειραχτήρι, είναι πολλές φορές λίγο χοντρός στις εκφράσεις του και στο χιούμορ του, αλλά νομίζω οτι κανείς, απολύτως κανείς, δεν μπορεί να έχει αμφιβολίες γι'αυτόν, είτε σαν φίλο, είτε σαν ερωτικό σύντροφο, είτε σαν έντιμο άνθρωπο.... Γι'αυτό και τον αγαπούν όλοι τόσο πολύ, γι'αυτό τον έχει εκτιμήσει κι ο ίδιος ο Αστυνόμος, ο οποίος γνωρίζει πολύ περισσότερα απ'όσα λέει του Λουκά, αλλά αυτό δεν τον εμποδίζει να τον καταλαβαίνει και να τον υποστηρίζει..... Απλά δεν μπορούμε να κρίνουμε το Λουκά με τα ίδια κριτήρια που χρησιμοποιούμε για να κρίνουμε τους υπόλοιπους, ο άνθρωπος είναι μιά κατηγορία από μόνος του!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 12:14 am

JESSIE έγραψε:Εμένα πάντως, και να με συγχωρήσετε κιόλας, γιατί το λέω με κάθε ειλικρίνεια, μου φαίνεται οτι ο ρόλος του Λουκά έχει μπεί στο μικροσκόπιο από τους ίδιους τους θαυμαστές του, για να βρούν τί? Μικρόβια? Μύκητες? Ιούς? Τίποτε απ'αυτά δεν υπάρχει, ο Λουκάς είναι ένας και μοναδικός, και κανείς δεν του μοιάζει, ούτε του έμοιαζε ποτέ! Είναι αυτό που λένε "εκκεντρικός", δρα και αντιδρά με έναν εντελώς δικό του τρόπο, είναι πειραχτήρι, είναι πολλές φορές λίγο χοντρός στις εκφράσεις του και στο χιούμορ του, αλλά νομίζω οτι κανείς, απολύτως κανείς, δεν μπορεί να έχει αμφιβολίες γι'αυτόν, είτε σαν φίλο, είτε σαν ερωτικό σύντροφο, είτε σαν έντιμο άνθρωπο.... Γι'αυτό και τον αγαπούν όλοι τόσο πολύ, γι'αυτό τον έχει εκτιμήσει κι ο ίδιος ο Αστυνόμος, ο οποίος γνωρίζει πολύ περισσότερα απ'όσα λέει του Λουκά, αλλά αυτό δεν τον εμποδίζει να τον καταλαβαίνει και να τον υποστηρίζει..... Απλά δεν μπορούμε να κρίνουμε το Λουκά με τα ίδια κριτήρια που χρησιμοποιούμε για να κρίνουμε τους υπόλοιπους, ο άνθρωπος είναι μιά κατηγορία από μόνος του!

Αντε παλι!!!μηπως εισαι το alter ego μου;;;;;;;;;;;;;;;;
Aκριβως αυτο που περιγραφεις jessie μου ειναι ο Λουκακος μας!!!
Μια κατηγορια απο μονος του!! Flkia

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 12:32 am

Το οτι λεμε καποιες αληθειες δε σημαινει οτι παψαμε να αγαπαμε το ρολο του Λουκα....Προσωπικα παραμενει η μεγαλη μου αδυναμια..αλλα δεν μπορω να μην ειμαι αντικειμενικη...ετσι ημουν παντα με ολους τους ηρωες της σειρας αγαπημενους ή μη και ετσι θα παραμεινω...Οπου βλεπω πραγματα που δε μ'αρεσουν θα τα πω..δε θα τα κρυψω επειδη ειναι ο αγαπημενος μου ρολος...Φυσικα και τον θεωρω ιδανικο φιλο συζυγο πατερα...απλως ξεφευγει καποιες φορες και ισως επειδη τον εχουμε φτιαξει τοσο ιδανικο στο μυαλο μας η παραμικρη παρασπονδια του καποιους απο μας μας χαλαει...Στο κατω κατω δε φταιει εκεινος..αυτοι που γραφουν το ρολο του φταινε....οπως δε φταιει και η Μελιτα που εγινε ξαφνικα τρελη ουτε η Νταιζη που εγινε ξαφνικα αγια ουτε κανεις απο αυτους που μεταλλαχτηκαν...
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 12:51 am

Σχετικά με τις σκηνές Στέφανου – Εριέττας με κάλυψαν απόλυτα η Jessie, η roria, η ΣΨ και ο alex. Για μένα ήταν οι καλύτερες σκηνές του επεισοδίου. Love! Love!

Σπόιλερ:
Απ’ ότι είδα υπάρχει και άλλη μια πολύ καλή σκηνούλα στο 611.

Εξαιρετική ήταν και η σκηνή Ηλία – Αμαλίας. : respect :

Ο Λουκάς μου φαίνεται κι εμένα ότι κάνει πλάκα, αλλά δεν παύει να με εκνευρίζει το γεγονός ότι ξεχνάει συνεχώς τον Άρη (ενώ τον θυμάται όταν θέλει να υποστηρίξει τη Νταίζη με το πρόσχημα ότι είναι η μάνα του παιδιού του), όπως και το ότι δείχνει να αντιμετωπίζει τη Νόρα σαν μηχανή αναπαραγωγής. Αν και ξέρω ότι όλο αυτό προσπαθούν να μας το περάσουν για αστείο, μάλλον δεν έχω χιούμορ, γιατί δεν γελάω και πολύ... Επιπλέον, ο Λουκάς δεν ήταν αυτός που έκανε σαν... (να μη γράψω καλύτερα πώς) στο υπερηχογράφημα, και έλεγε ότι δεν του αρέσουν τα αγόρια και ότι τα κοριτσάκια είναι γλυκά, χαριτωμένα και διάφορα τέτοια; Τώρα πώς ξαφνικά αποφάσισε ότι θέλει γιο; Να θυμούνταν και τι έγραφαν πριν μερικούς μήνες, καλά θα ήταν... sfyr

Σπόιλερ:
Πάντως τελικά ούτε ο Λουκάς ούτε ο Νικόλας θα αποκτήσουν αυτό που θέλουν...

Μου άρεσε η σκηνή Εύας – Λευτέρη – Θάνου και η αντίδραση του Λευτέρη...

Η Στέλλα επιτέλους είπε και μια σωστή κουβέντα στη ζωή της. Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπε στη Δάφνη, και πιστέψτε με, το ξέρω πάρα πολύ καλά...

Τη Μελίτα αρνούμαι να τη σχολιάσω, αλλά δεν μπορώ να μη σχολιάσω την Αμαλία που, αν και υποτίθεται ότι είναι έξυπνη, δεν σκέφτηκε να ψάξει να βρει τη φωτογραφία...

Τη Νταίζη επίσης αρνούμαι να τη σχολιάσω, αλλά θα σχολιάσω το θέμα Λουκά – Παναγιώτη. Δεν ξέρω αν ο Λουκάς έκανε καλά που δεν είπε στον Παναγιώτη για τη Νταίζη. Έτσι κι αλλιώς έχω πάρει απόφαση ότι όλοι οι ήρωες ο ένας μετά τον άλλον αρχίζουν να δικαιολογούν και να βοηθάνε το κατατρεγμένο κοριτσάκι και δεν περιμένω να πληρώσει για τίποτα με κανέναν τρόπο, πέρα από αυτόν που διάλεξαν οι σεναριογράφοι, αν μπορούμε βέβαια να τον θεωρήσουμε τιμωρία. Ομολογώ επίσης ότι αν και είναι αλήθεια αυτό που είπε ο Λουκάς, ότι δηλαδή ο Παναγιώτης είχε υποσχεθεί στο Σταυρίδη να προσέχει την Εύα και τον Άγγελο, αυτό το «έχω βρει το κουμπί του» μου χτύπησε άσχημα...

Αυτό που ξέρω πάντως, και μάλλον θα φανεί πιο έντονα στα επόμενα επεισόδια, είναι ότι η συνεργασία του Λουκά με τον Παναγιώτη έχει αρχίσει να ξεφεύγει.
Σπόιλερ:
Προσωπικά με ενοχλεί πολύ να μην τιμωρείται ένας ένοχος, αλλά με ενοχλεί ακόμα περισσότερο να τιμωρείται ένας αθώος για κάτι που δεν έκανε και να χρησιμοποιούνται χοντροκομμένες δικαιολογίες, για να δικαιολογηθούν παράνομες πράξεις και του Παναγιώτη και της παρέας.
Ειλικρινά θα περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να διαβάσω τα σχόλια και στο forum για το συγκεκριμένο θέμα...

Καλό το επεισόδιο, κυρίως για τις σκηνές Εριέττας – Στέφανου και Ηλία – Αμαλίας.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 8:58 am

Ωστε έτσι, Nefelik, βλέπεις και τα δυό παρακάτω επεισόδια, δηλαδή θα μάθεις το τέλος δυό μέρες πριν από μάς!!! Δεν παίζω, είσαι ζαβολιάρα!!!!

Ο Λουκάς, έκανε καλά νομίζω που δεν είπε στον Παναγιώτη για τον εμπρησμό..... Αν το έλεγε, θα ήταν σαν το μαθητή καρφί που πετάγεται : "Κύριε, κύριε, εγώ θα σας πώ ποιός το έκανε!!" Η αστυνομία έχει τρόπους να ερευνήσει και να φτάσει στην αλήθεια από μόνη της, είναι δυνατόν να "έδινε" τη Νταίζη , τη "μάνα του παιδιού του" , έτσι στο χαλαρό ο Λουκάς, τη στιγμή που ήξερε σε τι κατάσταση ήταν σχετικά με το Χρήστο?
Κι αυτο το "έχω βρεί το κουμπί του", εγώ το εντάσσω στις αθώες περιαυτολογίες του Λουκά, του τύπου, "είμαι ο μεγαλύτερος δικηγόρος του κόσμου" και αναρίθμητα άλλα παρόμοια που πετάει, ενώ στην πραγματικότητα έχει τρομερή ανασφάλεια....
Θα περιμένω κι εγώ να δώ τι ακριβώς εννοείς με το τελευταίο σου σπόϊλερ, για να δούμε περί τινος πρόκειται....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από elenh Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 12:35 pm

θελω να πω κατι σχετικα με το γιο που θελει ο λουκας... ΜΗΠΩΣ εχει ξεχασει πως η νορα αδυνατει να κανει παιδι; πως εμεινε εγκυος απο θαυμα; κ πως πρεπει να κανει επεμβαση;; λεω εγω τωρα η χαζη...

elenh
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 1:10 pm

λοιπον εγω το επεισοδιο το ψηφισα καλο.....
θα ξεκινησω απο την Μελιτα (για να ξεμπερδευω με αυτην)....η κοπελα τρελλη δεν ειναι σιγουρα ...μια εμμονη εχει που την κανει να παραλογιζεται....οταν εισαι τρελλος δεν εισαι σε θεση να κανεις τοσο σχεδιασμενες κινησεις οποτε για μενα εχει χασει και το ελαφρυντικο του "εν βρασμω"....
Η Αμαλια φαινεται ξεκαθαρα πως κατα βαθος πιστευει στην ενοχη της κορης της αλλα η μητρικη αγαπη δεν την αφηνει να το παραδεχτει....
Ο Αραβαντινος δεν με πειθει και τοσο για τις καλες του προθεσεις ...ναι συμφωνω βοηθησε μεχρι τωρα την παρεα και τα παιδια του αλλα το γεγονος οτι τα αφησε να μεγαλωσουν χωρια εν γνωση του δεν το δικαιολογω με τιποτα...
Βεβαια ο Παναγιωτης για να εχει συμαχισει μαζι του θα ξερει κατι παραπανω γιατι παντα ξεραμε πως ηταν ακριβοδικαιος....
Το δραμα της Νταιζης με αφηνει αδιαφορη για δυο λογους ...
α) δεν μπορω να λυπηθω μια γυναικα που με αλλοθι τα παιδικα της χρονια (οσο ασχημα και αν ηταν) ξεχναει το παιδι της η μαλλον το παρκαρει βολικα σε εναν ανθρωπο που το αγαπαει μεν αλλα δεν ειναι δικο του και το θυμαται μονο οταν θελει να δικαιολογησει τους εκβιασμους που εχει κανει...
β) ειμαι της αποψης πως η μονη τιμωρια που θα αξιζε πραγματικα σε αυτην την ηρωιδα ειναι να χασει τον μοναδικο ανθρωπο που αγαπησε με αυτον τον τροπο.....γιατι πρεπει να μου την παρουσιασουν σαν αλλη ιουλιετα?
Ο Στεφανος και η Εριετα εχουν αρχισει και μου αρεσουν πολυ μαζι αν και δεν ξεκινησα ως fun του συγκεκριμενου ζευγαριου ...μου βγαζουν την ηρεμια και την αγαπη που εχουν τα ζευγαρια που ειναι πολλα χρονια μαζι ... και εμενα παντως δεν με επεισε ο τροπος που ξεμπερδεψε τοσο ευκολα ο Στεφανος απο τος "αδιστακτους" του κυκλωματος....
Ο Ηλιας .....δεν εχω λογια ....απλα τελειος ....
Η Ευα με τον Λευτερη πηγαν λιγο να κανουν το ζευγαρι και νασου και το .....ταιρι της Μελιτας .....πειραζει που εγω εκνευριζομαι οταν βλεπω τον Λευτερη να σερνεται σαν σκυλακι πισω απο την Ευα?
Για το τελος κρατησα το αγαπημενο μου ζευγαρι....
Με ενοχλει ο τροπος που συμπεριφερεται ο Λουκας και που θυμιζει ζωο σε οιστρο αλλα γελαω πολυ με αυτες τις σκηνες....
Θα ηθελα μια πιο ρομαντικη προσεγγιση ...μην ξεχναμε πως η Νορα τωρα γεννησε και θελει ενα γλυκολογο για να αισθανθει καλα...ομως αυτο το ζευγαρι παντα ετσι μας το παρουσιαζαν ....
Με ενοχλει ακομη πολυ και ο τροπος που ο Λουκας τοσο βολικα ξεχναει την υπαρξη του Αρη τον οποιο θυμαται μονο οταν αναφερεται στην "μανα του παιδιου του" vomit
Δεν αμφιβαλει κανεις πλεον πως ο Λουκας λατρευει την Νορα και πως δεν εχει παψει να τη βλεπει ερωτικα αλλα λιγο περισσοτερο τακτ δεν θα εβλαπτε...και ναι οι σεναριγραφοι αναμεσα στα αλλα που εχουν ξεχασει εχουν ξεχασει και το προβλημα της Νορας .....
συγγνωμη αν σας κουρασα με το σεντονακι μου.....
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 2:37 pm

Ο Λουκάς στο θέμα της Νταίζης έχει μείνει ακόμα στην "τραγωδία" . Εμείς ξέρουμε και τη φάρσα. Εκείνος όμως θα ήταν εντελώς αναλγητος αν μιλούσε στον Παναγιώτη για τον εμπρησμό, χώρια που θα τον έφερνε και σε δύσκολη θέση γιατί θα ήταν αναγκασμένος να τη συλλάβει.
Ο συγκαταβατικός τρόπος με τον οποίο μίλησε για τον Παναγιώτη, όταν είπε ότι έχει βρει το κουμπί του, κι εμένα με ξένισε, αλλά συμφωνώ με όσους έγραψαν ότι εντάσσεται στις γνωστές χοντράδες που κατά καιρούς ξεφουρνίζει ο Λουκάς, με μια αφοπλιστική παιδικότητα,οφείλω να πω.
Σπόιλερ:
Πολύ πιο χοντροκομμένος θα είναι για παράδειγμα ό τρόπος με τον οποίο θα ανακοινώσει στο Νικόλα ότι παραπέμπεται σε δίκη για τη λάθος διάγνωση.
Όμως ο Λουκάς έχει πολλές φορές αποδείξει τι φίλος είναι και δεν νομίζω ότι έχει συμβεί καμιά τόσο δραματική αλλαγή στο χαρακτήρα του, ώστε να πιστέψουμε ότι έχει αλλάξει το παραμικρό σε αυτό το θέμα.
Όσο για τον Άρη, πραγματικά το έχουν κάνει λάστιχο αυτό το ζήτημα. Συμφωνώ πλήρως με όσους θα προτιμούσαν να μην είχε υπάρξει καθόλου αυτή η ιστορία και ο Λουκάς να μην έχει άλλο παιδί. Θεωρώ ότι δημιούργησε περισσότερα προβλήματα από όσα έλυσε και ότι υπονόμευσε σε κάποιες περιπτώσεις τη συνέπεια πολύ αγαπημένων χαρακτήρων.
Εν πάση περιπτώσει, αν πρέπει να βρω μια αιτιολογία, θα έλεγα ότι ο Λουκάς μιλώντας για δεύτερο παιδί εννοούσε με τη γυναίκα του και επίσης ένα παιδί το οποίο να μεγαλώσει κοντά του φυσιολογικά σαν δικό του. Δεν αποκαθιστά τα πράγματα αυτό, αλλά είπαμε: το θέμα του Άρη μέχρι στιγμής χρησιμοποιείται μόνο για να βουλώνει τρύπες και να προσθέτει πινελιές στην αγιογραφία της Νταίζης.
Μιλώντας για αγιογραφίες θρηνώ και ολοφύρομαι και για το δράμα της Μελίτας που λύγισε από τα φοβερά χαστούκια της ζωής, έτσι όπως μας το ξεδίπλωσε χθες πάνω στο γκαζόν...
Πάντως το γεγονός ότι οι περισσότεροι ήρωες περιφέρουν τις θλίψεις και τα βάσανά τους από τη μια πισίνα στην άλλη έχει μια σημειολογία λίγο περίεργη, μερες που είναι...
Λίγο πριν το τέλος ωστόσο, προτιμώ να κρατήσω τα θετικά και τα όμορφα κι εύχομαι να εξακολουθήσουν να υπάρχουν τέτοια σε όλα τα επεισόδια που απομένουν...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 2:41 pm

elenh έγραψε:θελω να πω κατι σχετικα με το γιο που θελει ο λουκας... ΜΗΠΩΣ εχει ξεχασει πως η νορα αδυνατει να κανει παιδι; πως εμεινε εγκυος απο θαυμα; κ πως πρεπει να κανει επεμβαση;; λεω εγω τωρα η χαζη...

Η Νόρα δεν αδυνατεί να κάνει παιδί,ούτε έμεινε έγκυος από θαύμα!Το πρόβλημα που είχε ή έχει δεν θα την εμπόδιζε ποτέ να κάνει παιδί φυσιολογικά και χωρίς επέμβαση!Είναι ένα συνηθισμένο γυναικολογικό πρόβλημα!Η μητέρα μιας φίλης μου είχε το ίδιο πρόβλημα κι όμως τελικά γέννησε δύο παιδιά!Το ότι οι σεναριογράφοι παρουσίασαν το πρόβλημα της Νόρας τόσο τραγικό δεν σημαίνει και πως είναι!Μια χαρά φυσιολογικότατα μπορεί να κάνει παιδί η Νόρα!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 2:55 pm

roria έγραψε:Μιλώντας για αγιογραφίες θρηνώ και ολοφύρομαι και για το δράμα της Μελίτας που λύγισε από τα φοβερά χαστούκια της ζωής, έτσι όπως μας το ξεδίπλωσε χθες πάνω στο γκαζόν...
Roria, νομίζω ότι μπερδεύτηκες λίγο, αυτό είναι από άλλο επεισόδιο. sisi Πάντως το είδα κι εγώ και έχει πολύ γέλιο. lmao

Σε όσα γράφεις για το Λουκά σε γενικές γραμμές συμφωνώ, απλά θα προτιμούσα κάποια πράγματα να ήταν αλλιώς. Όπως να μην έκανε κάποιες φορές τα αστεία που κάνει και το θέμα του Άρη να μην είχε υπάρξει ποτέ ή, έστω, να μην είχε χρησιμοποιηθεί με τον τρόπο που χρησιμοποιείται από τους σεναριογράφους...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 2:58 pm

Μου άρεσαν πολύ οι σκηνές Έρης Στεφ. Στρογγυλές, όπως πολύ εύστοχα το έθεσε η roria.
Με ξένισε η "ευκολία" απεμπλοκής του Στεφ από τις υπόγειες "δουλειές" με τους "αυστηρούς συνεργάτες"...
Υπέροχος ο Ηλίας. Και μια φορά που δεν ήθελα να δείρω το Αστέρι, χτες με τη Δάφνη. Εκείνο το "μη μου θυμώνεις", τι βάρος έχει...
Για τον Λουκά τα είπατε, κι εμένα (το λιγότερο) με κούρασε...
Ως προς τις 2 "αγαπημένες μου" (μπααα!) ηρωίδες, μια χαρά τα ξεδίπλωσε η aglaitsa.

Καλό, και πάω ξεκουραστώ....
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 3:17 pm

nefelik έγραψε:
roria έγραψε:Μιλώντας για αγιογραφίες θρηνώ και ολοφύρομαι και για το δράμα της Μελίτας που λύγισε από τα φοβερά χαστούκια της ζωής, έτσι όπως μας το ξεδίπλωσε χθες πάνω στο γκαζόν...
Roria, νομίζω ότι μπερδεύτηκες λίγο, αυτό είναι από άλλο επεισόδιο. sisi Πάντως το είδα κι εγώ και έχει πολύ γέλιο. lmao

Σε όσα γράφεις για το Λουκά σε γενικές γραμμές συμφωνώ, απλά θα προτιμούσα κάποια πράγματα να ήταν αλλιώς. Όπως να μην έκανε κάποιες φορές τα αστεία που κάνει και το θέμα του Άρη να μην είχε υπάρξει ποτέ ή, έστω, να μην είχε χρησιμοποιηθεί με τον τρόπο που χρησιμοποιείται από τους σεναριογράφους...

Ήμουνα σίγουρη ότι θα το πάθω αυτό κάποια στιγμή. Ότι θα μπερδέψω τα επεισόδια! lmao lmao Στην ηλικία μου δεν πρέπει μάλλον να τα ανακατεύω!...
Στα άλλα, comme toujours συμφωνώ.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από elenh Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 4:03 pm

loukasnora έγραψε:
elenh έγραψε:θελω να πω κατι σχετικα με το γιο που θελει ο λουκας... ΜΗΠΩΣ εχει ξεχασει πως η νορα αδυνατει να κανει παιδι; πως εμεινε εγκυος απο θαυμα; κ πως πρεπει να κανει επεμβαση;; λεω εγω τωρα η χαζη...

Η Νόρα δεν αδυνατεί να κάνει παιδί,ούτε έμεινε έγκυος από θαύμα!Το πρόβλημα που είχε ή έχει δεν θα την εμπόδιζε ποτέ να κάνει παιδί φυσιολογικά και χωρίς επέμβαση!Είναι ένα συνηθισμένο γυναικολογικό πρόβλημα!Η μητέρα μιας φίλης μου είχε το ίδιο πρόβλημα κι όμως τελικά γέννησε δύο παιδιά!Το ότι οι σεναριογράφοι παρουσίασαν το πρόβλημα της Νόρας τόσο τραγικό δεν σημαίνει και πως είναι!Μια χαρά φυσιολογικότατα μπορεί να κάνει παιδί η Νόρα!

συμφωνω αλλα με βαση τα επεισοδια το προβλημα αυτο ηταν σοβαρο κ δεν ηταν ευκολο να κανει παιδι... τωρα ολοι το ξεχασαν κ νομιζουν οτι θα μεινει εγγυος χωρις επεμβαση, ενω η γιατρος ειχε πει οτι επρεπε οπωσδηποτε να γινει

elenh
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 4:23 pm

Εμένα δεν μου άρεσε το επεισοδιο. Καθόλου μπορώ να πω.
Είναι τραγικό ένας άντρας να θέλει να κάνει έρωτα με την γυναίκα του μόνο και μόνο για να μην 'μείνει πίσω στην κούρσα' του 'ποιος θα κάνει πιο πολλά παιδιά'. Σιγά-σιγά καταστρέφουν και τον Λουκά. Επίσης είναι τραγικό το ότι οι σεναριογραφοί προσπαθούν να μας δείξουν ότι σε αυτή τη σειρά, η παρέα κάνει παιδιά όχι επειδή τα θέλει αλλά νικήσει στον διαγωνισμό των πιο πολλών παιδιών. Με εκνευρίζει όταν 'παίζουν' και γελοιοποιούν ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως τα παιδιά και η μητρότητα.
Ένα ακόμα τραγικότατο γεγονός. Ο Λουκάς ή οι σεναριογράφοι έχουν αμνησία. Δεν εξηγήτε αλλιώς. Από ότι θυμάμαι, ο Λουκάς έχει και ένα δεύτερο παιδί, τον Άρη, για τον όποιο κόντεψε να παντρευτεί μια γυναίκα που δεν ήθελα και δεν αγαπούσε.. Σήμερα έρχονται οι σεναριογραφοί να μας πουν ότι ο Νικόλας, η Δάφνη και η Εύα έχουν δύο παιδιά και ο Λουκάς μόνο 1. Ειλικρινά, τώρα μας δουλευούν? imarton

Αντίθετα μου άρεσε πολύ η σκηνή Λευτέρης-Θάνος-Εύα.
Οι σκηνές Μελίτα, Νταίζη, Στέλλα δεν άξιζουν ότι να της σχολιάσω....

Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από elenp Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 5:01 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, ο Στέφανος περιποιείται την Εριέττα και εκείνη του είπε για τα σχέδια της και συμφώνησαν πώς μόλις μπορούν θα πάνε εκεί που θέλει. Η σκηνή με την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, η Νόρα με τον Λουκά ήταν σε τρυφερές στιγμές αλλά τους διέκοψαν η Δάφνη με τον Νικόλα που πήγαν εκεί και έκαναν χιούμορ και γιόρτασαν για την εγκυμοσύνη. Η σκηνή με την Εύα, τον Λευτέρη και τον Θάνο ήταν πολύ καλή, η Εύα συζητούσε με τον Λευτέρη και ο Θάνος πήγε για να τους ζητήσει εξηγήσεις επειδή τον απείλησαν και ο Λευτέρης ήθελε να τον χτυπήσει αλλά η Εύα τον συγκράτησε και του είπε όταν έφυγε ο Θάνος ότι έχει σχέδιο για να μην τους ενοχλεί άλλο και του είπε ποιο ήταν. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς είπε στον Λευτέρη ότι καλύτερα είναι να μιλήσουν όλοι για τον άντρα που τους ενοχλεί και να αποφασίσουν τι να κάνουν και ότι δεν χρειάζεται να κάνουν βιαστικές κινήσεις και ότι χρειάζεται να συμφωνήσει και η αστυνομία για το σχέδιο που λένε. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ καλή, η Νόρα πήγε στο γραφείο και ο Λουκάς είχε όρεξη μιας και θέλει να κάνουν και άλλο μωρό.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από rachel Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 5:25 pm

Ολες αυτες τις μερες προσπαθουν να μας κανουν μεσω αμετρητων σκηνων να συγκινηθουμε για τον πονο της Νταιζης, κυριως βλεποντας την ιδια ή δια στοματος ολου του καστ να μας λιβανιζει το δραμα της!
Μια επιτηδευμενη συγκινηση που προσωπικα μ΄αφησε αδιαφορη.... Στον αντιποδα χρειαστηκαν μονο δυο σκηνες με ουσια και με μετρο, για να δακρυσω με την αφοπλιστικη εικονα του Ηλια να ψαχνει διεξοδο στα μπερδεμενα μονοπατια του μυαλου του.... Ενας βασανισμενος ανθρωπος που δεν θα βρει ποτε γαληνη αφου βρισκεται σε μονιμη αντιπαλοτητα με την μνημη του, παλιοτερα πασχιζε να για να μην θυμαται ενω τωρα πασχιζει για να θυμηθει! Στους τιμωρημενους λοιπον ο Ηλιας του εξαιρετικου κου Αρζογλου και μαλιστα μ΄ενα πολυ σκληρο τροπο και για τον ιδιο αλλα και για τους οικειους του.... ((

Αν γνωριζει καποιος τον ψηλο, μελαχρινο, εντιμο δικηγορο και ερωτευμενο συζυγο που εχει χασει καθε εννοια σεναριακης ισορροπιας, ας τον συστησει και σ΄εμας!!! Ρεσιταλ φαιδροτητας και σημερα!!! wall
Απο την κουτοπονηρη συμπεριφορα του απεναντι στον Παναγιωτη.......... μεχρι τον πρωτογονο τροπο που προσεγγιζει την Νορα «Εγω Ταρζαν, εσυ Τζειν»!!
Εξαιρω την σκηνη στο γραφειο, ειχε δοσεις χιουμορ.....

Νομικα δεν ξερω, αλλα για να καταλαβω.... Αν ενας ψυχακιας γινει σκια μου, η μονη περιπτωση να τον εμποδισω ειναι να εχω κολληταρι αστυνομικο και σκηνοθετικο οιστρο στην δημιουργια ψευτικων κατηγοριων??? Θελω να πιστευω οτι ειναι αλλο ενα σεναριακο σχεδιο πατατα και οτι θα μπορουσαν με καποιο νομιμο τροπο να εκδωσουν περιοριστικα μετρα!! Μαλλον θα συμφωνησω με τον Τετερη..... « Ακουω την λεξη σχεδιο απο την Ευα..... και τρομαζω!!!» cake

Ο Στεφανος μου αρεσε πολυ στην σκηνη με την Εριεττα, καθε μερα με κερδιζουν περισσοτερο..... Love!

Ο Star νεκραναστημενος μας τα εχει μπερδεψει λιγο! Φιλος με τους μισους πρωην παρανομοσυνεργατες (δες grandfather Χατζηβασιλειου και μαλλον και Βενετης) και στο πυρ το εξωτερον οι υπολοιποι (δες Αντιγοναρα και ο Πετρος ο Λυκος), ενω συγχρονως εξαιρει και τα νεα μελη των κομπιναδορων (δες Στεφανος, Μανος ) απο τα εκδικητικα σχεδια του.....Τελικα καταλαβαμε απο που πηρε την επιλεκτικη δικαιοσυνη ο Λουκακος, βλασταρι Αραβαντινου γαρ!

Ο ιμιτασιον νεκραναστημενος με αηδιαζει περισσοτερο και απο την πονεμενη του.... «Οτι πει η Νταιζη!» «Θα τα κανονισει ολα η Νταιζη!» « Θα περιμενω να γυρισει η Νταιζη!» Βρε ουστ σωγαμπρε της συμφορας!!! Κλαρινο στην Νταιζαρα και υφακι στην Αντιγονη! Δειλος και αγνωμων, ο χειροτερος συνδιασμος..... vomit

Τωρα λοιπον του τελειωσε το δραμα της πονεμενης, σκυταλη στο next δραμα της εκβιασμενης.... Σαν να λεμε απο το κακο, στο χειροτερο....

Δεν σχολιαζω την κυνικη σεναριακη αντιμετωπιση σχετικα με την αφαιρεση μιας ανθρωπινης ζωης εστω και εξ αμελειας, γιατι δεν περιμενα ιχνη ευαισθησιας απο τους μαυροψυχους Χρηστο, Νταιζη, Αντιγονη αλλα εκπληκτη ειδα οτι μπηκε και η γλυκια Στελλιτσα στο club…. Περιμενω με αγωνια να δω πως θ΄αντιμετωπισουν και οι αλλοι ηρωες την αληθεια, γιατι αρκετα πια με το Νταιζοακαταλογιστο «η μανα του παιδιου του Λουκα»..... Εχουν γινει ανεκδοτο πια μ΄αυτην την καραμελα οι συγγραφεις!!! rules

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 5:28 pm

rachel έγραψε:
Ολες αυτες τις μερες προσπαθουν να μας κανουν μεσω αμετρητων σκηνων να συγκινηθουμε για τον πονο της Νταιζης, κυριως βλεποντας την ιδια ή δια στοματος ολου του καστ να μας λιβανιζει το δραμα της!
Μια επιτηδευμενη συγκινηση που προσωπικα μ΄αφησε αδιαφορη.... Στον αντιποδα χρειαστηκαν μονο δυο σκηνες με ουσια και με μετρο, για να δακρυσω με την αφοπλιστικη εικονα του Ηλια να ψαχνει διεξοδο στα μπερδεμενα μονοπατια του μυαλου του.... Ενας βασανισμενος ανθρωπος που δεν θα βρει ποτε γαληνη αφου βρισκεται σε μονιμη αντιπαλοτητα με την μνημη του, παλιοτερα πασχιζε να για να μην θυμαται ενω τωρα πασχιζει για να θυμηθει! Στους τιμωρημενους λοιπον ο Ηλιας του εξαιρετικου κου Αρζογλου και μαλιστα μ΄ενα πολυ σκληρο τροπο και για τον ιδιο αλλα και για τους οικειους του.... ((

Αν γνωριζει καποιος τον ψηλο, μελαχρινο, εντιμο δικηγορο και ερωτευμενο συζυγο που εχει χασει καθε εννοια σεναριακης ισορροπιας, ας τον συστησει και σ΄εμας!!! Ρεσιταλ φαιδροτητας και σημερα!!! wall
Απο την κουτοπονηρη συμπεριφορα του απεναντι στον Παναγιωτη.......... μεχρι τον πρωτογονο τροπο που προσεγγιζει την Νορα «Εγω Ταρζαν, εσυ Τζειν»!!

Νομικα δεν ξερω, αλλα για να καταλαβω.... Αν ενας ψυχακιας γινει σκια μου, η μονη περιπτωση να τον εμποδισω ειναι να εχω κολληταρι αστυνομικο και σκηνοθετικο οιστρο στην δημιουργια ψευτικων κατηγοριων??? Θελω να πιστευω οτι ειναι αλλο ενα σεναριακο σχεδιο πατατα και οτι θα μπορουσαν με καποιο νομιμο τροπο να εκδωσουν περιοριστικα μετρα!! Μαλλον θα συμφωνησω με τον Τετερη..... « Ακουω την λεξη σχεδιο απο την Ευα..... και τρομαζω!!!» cake

Ο Στεφανος μου αρεσε πολυ στην σκηνη με την Εριεττα, καθε μερα με κερδιζουν περισσοτερο..... Love!

Ο Star νεκραναστημενος μας τα εχει μπερδεψει λιγο! Φιλος με τους μισους πρωην παρανομοσυνεργατες (δες grandfather Χατζηβασιλειου και μαλλον και Βενετης) και στο πυρ το εξωτερον οι υπολοιποι (δες Αντιγοναρα και ο Πετρος ο Λυκος), ενω συγχρονως εξαιρει και τα νεα μελη των κομπιναδορων (δες Στεφανος, Μανος ) απο τα εκδικητικα σχεδια του.....Τελικα καταλαβαμε απο που πηρε την επιλεκτικη δικαιοσυνη ο Λουκακος, βλασταρι Αραβαντινου γαρ!

Ο ιμιτασιον νεκραναστημενος με αηδιαζει περισσοτερο και απο την πονεμενη του.... «Οτι πει η Νταιζη!» «Θα τα κανονισει ολα η Νταιζη!» « Θα περιμενω να γυρισει η Νταιζη!» Βρε ουστ σωγαμπρε της συμφορας!!! Κλαρινο στην Νταιζαρα και υφακι στην Αντιγονη! Δειλος και αγνωμων, ο χειροτερος συνδιασμος..... vomit

Τωρα λοιπον του τελειωσε το δραμα της πονεμενης, σκυταλη στο next δραμα της εκβιασμενης.... Σαν να λεμε απο το κακο, στο χειροτερο....

Δεν σχολιαζω την κυνικη σεναριακη αντιμετωπιση σχετικα με την αφαιρεση μιας ανθρωπινης ζωης εστω και εξ αμελειας, γιατι δεν περιμενα ιχνη ευαισθησιας απο τους μαυροψυχους Χρηστο, Νταιζη, Αντιγονη αλλα εκπληκτη ειδα οτι μπηκε και η γλυκια Στελλιτσα στο club…. Περιμενω με αγωνια να δω πως θ΄αντιμετωπισουν και οι αλλοι ηρωες την αληθεια, γιατι αρκετα πια με το Νταιζοακαταλογιστο «η μανα του παιδιου του Λουκα»..... Εχουν γινει ανεκδοτο πια μ΄αυτην την καραμελα οι συγγραφεις!!! rules

Πες τα βρε κορίτσι μου : respect :
Δυστυχώς έχω μόνο μια θετική ψήφο να σου δώσω αλλά όλη δική σου

Επεισόδιο 609 - Ημερομηνία 16-11-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 6:06 pm

Agree κι άλλη μια από μένα.
Τα σέβη μου rachel! Wink
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από fay Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 6:14 pm

rachel έγραψε:

: respect : : respect : : respect : Ο καλύτερος και πιο εύστοχος σχολιασμός ήρθε λίγο πριν κλειδώσει το τόπικ. Τα είπες όλα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από rachel Την / Το Πεμ Νοε 17, 2011 6:26 pm

Κοριτσια κοκκινιζω..... hihi

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και ανταποδιδω για τους παντα ευρηματικους και ευστοχους σχολιασμους σας..... Flkia

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης