Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_rcap 30% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_lcap33%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_rcap 33% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_lcap19%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_rcap 19% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_rcap 11% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_lcap7%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 27

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Empty Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 6:36 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 8:18 pm

Λοιπον,λοιπον....

-Σκηνη Πετρου-Αμαλιας & μουρλης....Κατανοω απολυτα το ποσο δυσκολες ειναι τετοιες καταστασεις σε μια οικογενεια και το ποσο λεπτη ειναι η θεση ενος γονιου ομως η αντιμετωπιση που ειδα απεναντι στη Μελιτα μου φανηκε εντελως λανθασμενη.Δεν ειπα να τη πεταξουν εξω προς Θεου αλλα δεν ειναι δυνατον να ακουγονται πραγματα τυπου ''Δεν εκανες τιποτα κακο κοριτσακι μου,δεν πειραξες κανεναν'' imarton Παρακολουθουν και μικροτερα παιδια και καλο θα ηταν να μην αφηνουν οι διαλογοι να εννοηθει οτι το να πυροβολησεις καποιον επειδη εχετε διαφορες ειναι πταισμα!

-Ειδαμε παραπανω απο ενα λεπτο την Ευα και το Λευτερη; Wow Ουαου...συγκλονιζομαι.
Επισης μολις σημερα ανακαλυψα τι ειναι αυτο που χρειαζεται στο Λευτερη μπας και κουρευτει και κυριως μπας και δε ξαναβαλει το περιβοητο τζιν μπουφαν....Οι Fab 5....η καλυτερη λυση! lol!

-Δεν τις αντεχω τη Νταιζη με τη Στελλα,δεν τις αντεχω! wall Επισης τι θεοκουλο ηταν αυτο που ειπε η πρωτη στη σκηνη της με το Χρηστο....οτι αν φυγουν λεει δεν θα βλεπει πια τον Αρη,λες και τωρα ειναι καθε μερα μαζι! sisi Δεν μπορω να τη παρω σοβαρα τη συγκεκριμενη.

-Η Μελιτα ελεγε οτι δεν θελει να παει φυλακη....αμα δεν ηθελες μαρη να μη πυροβολουσες εναν ανθρωπο στη ψυχρα!Αϊ σιχτιρ δηλαδη! Fskl
Καλα για τη σκηνη με την Εριεττα τι να πω.....Αποπατος ολε! soutien Η Εριεττα παλι μου θελε και ηρεμη κουβεντα με τη κορη του Εξορκιστη....πολυ θαρραλεα τη βρισκω!

-Πολυ καλοι ερμηνευτικα και σημερα Πεφανη-Κατρανιδης στη κοινη σκηνη τους! Klap

Αυταααα.........Προς το παρον δε το ψηφιζω το επεισοδιο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 8:34 pm

Λουκας-Ερη-Στεφανος - > Αρχικά θέλω να πω ότι η Μάντυ ήταν σκέτη κούκλα σε αυτη τη σκηνή!!! Μου αρεσε πάρα πολύ!!! Ειλικρινα!!! Στα της σκηνής τώρα... Ο τρόπος που αντιμετώπισε η Ερη τον Λουκα ήταν ο σωστότερος πιστεύω... ούτε παρακάλια ούτε τίποτα... του είπε τα γεγονότα κοιταζοντας τον κατάματα....!!! Όπως έπρεπε!!! Και αυτό θεωρώ πως συνέβαλε στο να την πιστέψει αμέσως με το που την είδε και την άκουσε...!!!

Μελίτα - Έρη - > Η Εριέττα είναι ΚΥΡΙΑ!!! Με όλη τη σημασία της λέξης!!! Το ΄χει αποδείξει πολλάκης το απέδειξε και σημερα!!! Επίσης στη συγκεκριμένη σκηνή η Έρη μας θύμισε πως η ισχύ του λόγου είναι μεγαλύτερη από οτιδηποτε... Μόνο με αυτα που είπε έκανε την Μελίτα κουρέλι.. δεν πα να την έσπρωχνε.... η Έρη της φέρθηκε όπως έπρεπε για να την πληγώσει... και το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ!!!!

Έρη-Στέφανος - > Πολύ όμορφη σκηνή!!!! Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 226538

Λουκανοράκια (στο γραφείο) επιτέλους στρόφαραν και κατάλαβαν πως ο Ρούσσος κρύβεται από πίσω!!! (αφού το ΄χε καταλάβε πρώτα η μισή Αθήνα..) Πολύ όμορφες όλες οι σκηνές τους... (ως συνήθως)

Εύα - Λευτέρης - > Από δω το πάει από εκεί το πάει όλο στο θέμα "γαμος" το γυρνάει ο Λευτεράκης... Πάντως αν και εμένα ο γαμος Ευας-Λευτέρη δεν με ξετρελαίνει... καιρος ηταν να δουμε το ζευγαρι σε πιο προσωπικές στιγμές...

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι η Μελίτα δεν είναι καλά και δεν πρέπει να πληρώσει για αυτό που έκανε... αξίζει να πάει φυλακη λέμε!!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 8:44 pm

Για τον απαράδεκτο τρόπο που αντιμετωπίζει η οικογένεια Ρούσσου την πριγκίπισσα τα γράψατε και χθες, οπότε δεν έχω να προσθέσω τίποτα...

Η Εύα, η Δάφνη και ο Νικόλας πίστεψαν αμέσως την Εριέττα, ενώ ο Λουκάς και η Νόρα έδειχναν να έχουν αμφιβολίες... imarton

Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Λουκάς αμφισβητεί την Εριέττα. Την προηγούμενη θα μπορούσα να δεχτώ ότι ακόμα δεν την ήξερε καλά. Τώρα που έχει περάσει τόσος καιρός, δεν την έχει μάθει καθόλου; Σιγά τα στοιχεία... Λες και δεν δούλευαν τόσα χρόνια στο γραφείο του Ρούσσου και δεν ξέρουν τις μεθόδους που χρησιμοποιεί, και μέχρι πού είναι ικανός να φτάσει για να προστατεύσει την... πριγκίπισσά του... Δεν μπορώ να καταλάβω πώς είναι δυνατόν η Νταίζη και ο Στέφανος να κατάλαβαν αμέσως ότι είναι δουλειά του Ρούσσου, αλλά ο Λουκάς αντί να σκεφτεί ότι ότι όλο αυτό το έχει στήσει ο Ρούσσος, έστω και να του πέρασε από το μυαλό ότι η αδελφή του μπορεί να λέει ψέματα... wall Γιατί η Εριέττα, πριν καν συνέλθει από την καταστολή στην εντατική, το μόνο που είχε στο μυαλό της ήταν πώς θα εκδικηθεί τη Μελίτα... wall Γι΄αυτόν που πήγε να τη σκοτώσει πάλι, δεν την νοιάζει και να μείνει ελεύθερος, αρκεί να εκδικηθεί τη Μελίτα... wall Επίσης, με το να της φωνάζει όταν του έλεγε ότι την ενδιαφέρει να την πιστέψουν οι άνθρωποι που αγαπάει, λες και φταίει εκείνη που δεν υπάρχουν στοιχεία για αυτό που έκανε η Μελίτα (ή που υπάρχουν στοιχεία που τη διαψεύδουν), δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθούσε να πετύχει... Το ότι μόλις βγήκε από το νοσοκομείο και ακόμα δεν έχει συνέλθει εντελώς, μάλλον το ξεχάσαμε... Τώρα λυπόμαστε τη Μελίτα... sfyr

Η Εριέττα, λέει (ο Λουκάς το λέει, το διευκρινίζω για να μην νομίζετε ότι το είπε π.χ. ο Ρούσσος ή η Αμαλία), βιάστηκε να καταγγείλει τη Μελίτα!!! wall wall wall Το ότι πριν λίγο καιρό ο ίδιος Λουκάς (ή μήπως ήταν άλλος; ) έλεγε ότι θα σκοτώσει αυτόν που πυροβόλησε την αδελφή του, το έχουμε ξεχάσει κι αυτό, γιατί τώρα έχουμε να λυπηθούμε την πονεμένη δήθεν τρελή, δεν έχουμε χρόνο να σκεφτούμε τίποτα άλλο... Όπως έγραφε και η roria χθες, έστειλαν το Θάνο μέσα για κάτι που ΘΑ έκανε, και τη Μελίτα για κάτι που ΕΚΑΝΕ, όχι απλά δεν ζητούν την τιμωρία της, αλλά τη λυπούνται και κατηγορούν το παρολίγον θύμα της που βιάστηκε να την... καταδώσει (όπως έγραψε και ο εντεταλμένος)! Kotsides Στον επόμενο τόνο, περιμένω να απαιτήσουν από την Εριέττα να τους ζητήσει συγγνώμη που είχε το θράσος να ζήσει... Αν είχε πεθάνει θα είχαν γλυτώσει και τα μπλεξίματα...

Το ωραίο είναι ότι ο Λουκάς και η Νόρα αποφάσισαν να υποστηρίξουν την Εριέττα, όχι τόσο επειδή πείστηκαν ότι έλεγε την αλήθεια, αλλά επειδή κάποιου το μέρος έπρεπε να πάρουν επίσημα, ή τουλάχιστον αυτή την εντύπωση μου έδωσαν εμένα. Τις αμφιβολίες τους τις διατηρούσαν και άρχισαν να πείθονται όταν είδαν την αντίδραση του Ρούσσου και συνειδητοποίησαν ότι για να μην έχει πάει η Αμαλία να κάνει έφοδο στο γραφείο τους, κάτι περίεργο συμβαίνει...

Για τη σκηνή Εριέττας – Μελίτας τι να σχολιάσω... Η Μελίτα που χθες μιλούσε ευγενικά και ήρεμα στον Ηλία (μόνο ο Θάνος έλειπε από αυτή τη σκηνή!) και την πιάνουν οι υστερίες της μόνο μπροστά στη μαμά και το μπαμπά της, σήμερα αρνιόταν ακόμα και μπροστά στην Εριέττα ότι την πυροβόλησε και έλεγε ότι η αλήθεια έλαμψε, λες και δεν ήξερε ότι εντελώς τυχαία... ήταν κι εκείνη μπροστά στο περιστατικό! sfyr Αναρωτιέμαι τι προσπαθούν να μας περάσουν με όλο αυτό... Ότι η Μελίτα δεν θυμάται τι έκανε ή ότι είναι τόσο τρελή, που δεν αντιλαμβάνεται πόσο παράλογο είναι να ισχυρίζεται μπροστά στην Εριέττα ότι δεν συνέβη αυτό που και οι δύο ξέρουν ότι συνέβη; Ό,τι από τα δύο και να είναι πάντως, δεν πείθουν! ainta

Ο Ρούσσος ετοιμάζεται για ταξιδάκι και η Μελίτα για κάποιο ίδρυμα, κατά Ελβετία μεριά φαντάζομαι... Και ο Ρούσσος εκεί που θα ατενίζει τους ωκεανούς και θα έχει πραγματοποιήσει το όνειρό του, θα έχει και τύψεις επειδή αμάρτησε για το παιδί του... Ωραία τιμωρία! Grrr Τελικά σε αυτή τη σειρά από όσους έχουν απομείνει μόνο η Αντιγόνη θα τιμωρηθεί... Κανείς από τους υπόλοιπους που θα έπρεπε να τιμωρηθούν, δεν θα τιμωρηθεί όπως του αξίζει...

Από όλο το επεισόδιο μου άρεσε μόνο η σκηνή Εύας – Λευτέρη (τουλάχιστον αυτοί δεν είχαν και παράσιτα, όπως κάποια άλλα ζευγάρια) και η ανησυχία του Στέφανου για την Εριέττα... Love! Love!

Υ.Γ.1 Clarabelle, η πρόταση γάμου έχει πολύ γέλιο! Και δεν ήταν και η Δάφνη μπροστά! Βέβαια ήταν μετά την πρόταση...

Υ.Γ.2 Η Μελίτα τρελή δεν είναι σε καμία περίπτωση! Σκέφτεται πολύ πιο λογικά από αρκετούς άλλους ήρωες! Έχω πειστεί πια ότι δεν χρειάζεται ψυχιατρείο... Φυλακή χρειάζεται, για να μην πω τίποτα χειρότερο...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 8:57 pm

evanna έγραψε:
-Σκηνη Πετρου-Αμαλιας & μουρλης....Κατανοω απολυτα το ποσο δυσκολες ειναι τετοιες καταστασεις σε μια οικογενεια και το ποσο λεπτη ειναι η θεση ενος γονιου ομως η αντιμετωπιση που ειδα απεναντι στη Μελιτα μου φανηκε εντελως λανθασμενη.Δεν ειπα να τη πεταξουν εξω προς Θεου αλλα δεν ειναι δυνατον να ακουγονται πραγματα τυπου ''Δεν εκανες τιποτα κακο κοριτσακι μου,δεν πειραξες κανεναν'' imarton Παρακολουθουν και μικροτερα παιδια και καλο θα ηταν να μην αφηνουν οι διαλογοι να εννοηθει οτι το να πυροβολησεις καποιον επειδη εχετε διαφορες ειναι πταισμα!
Για τεχνικούς λόγους, αυτό δεν το είδα, μόλις ενημερώθηκα από το ποστ σου αγαπημένη και έγω πάθει σοκ... affraid Είναι δυνατόν; Δεν είναι η Νεφέλη που έσπασε το βάζο της γιαγιάς, άνθρωπο πυροβόλησε!!! Τελικά αυτοί οι γονείς έχουν τιτανομεγιστοτεράστια ευθύνη για την κατάσταση της κόρης τους... Απαράδεκτοι!

evanna έγραψε:Καλα για τη σκηνη με την Εριεττα τι να πω.....Αποπατος ολε! soutien Η Εριεττα παλι μου θελε και ηρεμη κουβεντα με τη κορη του Εξορκιστη....πολυ θαρραλεα τη βρισκω!
Αποπληξία κόντεψα να πάθω με αυτή τη σκηνή... Μετά από πολύ καιρό ήθελα να πάρω το κεφάλι της Μελίτας και να το χτυπήσω κάπου... Όχι μόνο δεν συνειδητοποιεί το έγκλημά της αλλά επιμένει πως δεν έχει κάνει τίποτα και κατηγορεί την Εριέττα... Έχει σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα και απαιτώ να της πάρουν το παιδί, δεν μου φτάνει να φύγουν να πάνε κάπου να την βοηθήσουν αν και αυτό είναι μια αρχή... Το παιδί έστω και προσωρινά πρέπει να της το πάρουν. Που 'σαι Μάνοοοοο!!!

Η Εριέττα ξαφνικά βρέθηκε παλι κατηγορούμενη για τίποτα, δυστυχώς δεν είδα τη σκηνή με τους τρεις αλλά χάρηκα που ο Λουκάς επέλεξε να πιστέψει την αδερφή. Στη σκηνή με του Ρούσσο, ο τελευταίος μου φάνηκε απαράδεκτος
Σπόιλερ:
μετά από αυτό θα δεχτούν να αναλάβουν το γραφείο; ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ!!! Kotsides

Για την Νταίζη με τον Άρη ένα έχω να πω, έχω ακούσει και πιο πετυχημένα ανέκδοτα!!!

Με τον αδερφό του έρμου του ληστή δεν θα ασχοληθεί κανείς να υποθέσω γιατί ήταν λήσταρχος...

Με έπνιξε ο Λευτέρης στα προσεχώς... Πως τα πετάς έτσι παλικάρι μου;;; lmao

Αυτά, δεν μπορώ να ψηφίσω λυπάμαι...(όχι και τόσο!)
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 9:12 pm

Σήμερα έδωσα τόσες Fskl στη Μελίτα και τον μπαμπά της, που πιάστηκε το χέρι μου! Ηθελα να ήξερα κάποιες πολύ περιγραφικές βρισιές, για να τις πώ στην συγκεκριμένη, αλλά δυστυχώς είμαι λίγο καθυστερημένη στον τομέα αυτόν, κι έτσι έμεινα με το απωθημένο! Απόπατος πάντως είναι σίγουρα, όπως λέει η Εvanna παραπάνω! Με αηδίασε και η σκηνή στην αρχή, που πάει να το παίξει αδικημένη ότι και οι ίδιοι οι γονείς της δηλητηριάστηκαν απ'την "αυτήν" εναντίον της, αλλά όταν είδε οτι τα ξέρουν όλα άλλαξε τροπάριο και άρχισε τις κλάψες οτι δεν θέλει να πάει φυλακή!
Στη σκηνή της με την Εριέττα, ανακατεύτηκα πραγματικά, τι σίχαμα ήταν αυτό, τι φριχτή εικόνα "ανθρώπου" , μιά γυναίκα χωρίς τσίπα, χωρίς ντροπή, που ο βερζεβούλ έχει κάνει φωλιά μέσα της, ας την κλείσουν κάπου γρήγορα , είναι πληγή για τα μάτια μας!

Πάντως το επεισόδιο ήταν σφιχτό και δεμένο σήμερα, και δεν είχε πολλά για πέταμα! Ολοι μα όλοι πιστεύουν οτι η Μελίτα το έκανε, οτι η Εριέττα λέει αλήθεια και οτι όλα είναι σκευωρία του Ρούσσου. Ο δε Ρούσσος, όσο κι αν έβαλε τη γνωστή μάσκα του και το έπαιζε ο κύριος υπεράνω με το Λουκά, όπως το είχε κάνει τόσες χιλιάδες φορές ως τώρα, που του έχει γίνει πιά συνήθεια , ωστόσο δεν μπόρεσε να ξεγελάσει το Λουκά, που πείστηκε ακόμη περισσότερο για την ενοχή της Μελίτας.

Η "μη μου άπτου" μεταχείριση της Μελίτας απ'τον μπαμπά της με εξόργισε, δεν θα επεκταθώ όμως γιατι με φέρνουν στα όρια της αηδίας και δεν μπορώ ν'ασχοληθώ άλλο μαζί τους.... Στο βλέμμα της Αμαλίας διέκρινα μιά οργή απ΄το θράσος της κόρης της σε κάποιο σημείο, αλλά γρήγορα μας έδειξαν οτι κι αυτή προτιμά να πιστέψει οτι λόγω τρέλλας έκανε ο,τι έκανε η κόρη της, και οτι πρέπει να τη δεί γιατρός.....

Η σκηνή Στέφανου Εριέττας πολύ καλή, ο Στέφανος με το δίκιο του θύμωσε, γιατί την αγαπάει, και γιατί τρέμει τι μπορεί να της συμβεί.... Ομορφη η αγκαλιά τους, για μιάν ακόμη φορά!

Λευτέρης και Εύα τα βρίσκουν, επιτέλους, κι ετοιμάζονται για ρομαντική έξοδο, καιρός ήταν!

Για Νταίζη, Αντιγόνη και Στέλλα δεν νιάζομαι, και δεν ασχολούμαι.... Ωστόσο να που βρέθηκε το αδελφάκι του "καμμένου" κι ο Χρήστος θα ενταχθεί και πάλι στους ζωντανούς.... Τίποτε δεν μένει κρυφό υπό τον ήλιο!

Πάντως δείχνουν την υπόθεση της Μελίτας με τόσο μελανά χρώματα, που δεν υπάρχουν περιθώρια για να καλυφθεί όλο αυτό με ημίμετρα, οπότε θα τιμωρηθεί σίγουρα, και γι'αυτό θα ψηφίσω το σημερινό καλό, περιμένοντας το καλύτερο....

ΥΓ: Nefelik, διάβασα το πόστ σου, και νομίζω οτι δεν έχεις δίκιο σχετικά με το Λουκά και τη Νόρα. Πιστεύουν απόλυτα οτι η Εριέττα είπε την αλήθεια, και οτι όλα είναι σκευωρία του Ρούσσου, απλά ανησυχούν μήπως μπλέξει η ίδια σε μπελάδες, όταν δεν έχει ακόμη καλά καλά συνέλθει. Βλέπουν το θέμα σαν δικηγόροι πρώτα, αλλά η εμπιστοσύνη τους στην Εριέττα είναι ακλόνητη, τουλάχιστον έως τώρα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 9:24 pm

JESSIE έγραψε:ΥΓ: Nefelik, διάβασα το πόστ σου, και νομίζω οτι δεν έχεις δίκιο σχετικά με το Λουκά και τη Νόρα. Πιστεύουν απόλυτα οτι η Εριέττα είπε την αλήθεια, και οτι όλα είναι σκευωρία του Ρούσσου, απλά ανησυχούν μήπως μπλέξει η ίδια σε μπελάδες, όταν δεν έχει ακόμη καλά καλά συνέλθει. Βλέπουν το θέμα σαν δικηγόροι πρώτα, αλλά η εμπιστοσύνη τους στην Εριέττα είναι ακλόνητη, τουλάχιστον έως τώρα....
Εγώ δεν είπα ότι δεν κατέληξαν να την πιστέψουν τελικά, είπα ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να αμφιβάλλουν ούτε για μια στιγμή. Και ειδικά από την πρώτη σκηνή τους αφού έφυγε ο Παναγιώτης, άλλη εντύπωση αποκόμισα... Και φυσικά δεν περίμενα να ακούσω το Λουκά να λέει ότι βιάστηκε να καταγγείλει τη Μελίτα! Τέλος πάντων, σημασία δεν έχει μόνο να την πιστεύουν, αλλά και να αποδειχθεί με κάποιον τρόπο ότι το έκανε η Μελίτα... Και δυστυχώς εγώ εξακολουθώ να μην είμαι τόσο αισιόδοξη όσο εσύ...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 9:28 pm

Ένα επεισόδιο άκρως εμετικό όπως μας προετοίμασε και το preview και το trailer. Κυρίαρχη η πριγκίπισσα δολοφόνος και οι στοργικοί της γονείς που αγωνίζονται να μην πληγωθεί το ''παιδί'' και φτάνουν στο σημείο να αποκρύπτουν ένα φόνο. Μπορεί οι ερμηνείες των Κατρανίδη και Πεφάνη να είναι ό,τι αξίζει πλέον στα τρέχοντα επεισόδια, ο Ρούσσος και η Αμαλία όμως φέρουν βαρύτατες ευθύνες για το κατάντημα της κόρης τους και θα έπρεπε να πληρώσουν το τίμημα. Στην ίδια θέση έχουν βρεθεί γονείς αμέτρητων εγκληματιών που έζησαν να δουν τα παιδιά τους να οδηγούνται στη φυλακή, το ζεύγος Ρούσσου όμως δεν αντέχει να δει την πριγκίπισσά του να καταλήγει έτσι και επιλέγουν να αποσιωπήσουν τα πάντα. Δεν εθελοτυφλούν στην ψυχολογική εξαθλίωση του παιδιού τους αλλά εξαιτίας της αφήνουν να κατηγορηθεί το θύμα της για ψευδή κατάθεση και συκοφαντία. Πώς θα ζήσουμε μ΄αυτό, αναρωτήθηκε η Αμαλία που ομολογουμένως δείχνει να έχει και κάποιο ίχνος συνείδησης μέσα της. Πρώτα την πυροβολούμε και μετά την κατηγορούμε κι από πάνω; Όλα εδώ πληρώνονται και θέλω να πιστεύω ότι με κάποιο τρόπο θα πληρώσουν και οι δύο για τα λάθη τους.
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έστω και για μια στιγμή ο Λουκάς αμφισβήτησε την Εριέττα και την ειλικρίνειά της. Της είπε ότι βιάστηκε να την καταγγείλει μόλις συνήλθε και μου ερχόταν να αρχίσω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο. Θυμάμαι ένα Λουκά κι ένα Στέφανο να τη ρωτάνε μέσα στην εντατική ακόμα ποιος το έκανε, είναι δυνατόν τώρα ο ίδιος ο Λουκάς να της προσάπτει ότι βιάστηκε να καταγγείλει τη Μελίτα; Υποκλίνομαι στην Εριέττα και στον τρόπο που το αντιμετώπισε όλο αυτό.
Από την άλλη είχαμε το λαγωνικό τη Νταίζη που όλα τα μυρίζεται και αμέσως το έπιασε στον αέρα ότι κάτι μαγειρεύει ο Ρούσσος. Δεν πίστευα στα αυτιά μου όταν έλεγε ότι η Εριέττα δεν είναι τέτοιος άνθρωπος ενώ λίγο πριν ο Λουκάς ξεστόμιζε την απλή υπόθεση να έχει πει η αδελφή του ψέματα. Περάσαμε στη ζώνη του λυκόφωτος.
Ευτυχώς ο Λουκάς ξαναγύρισε και μαζί και το μυαλό του και μαζί με τη Νόρα αντιλήφθηκαν ότι κάτι σοβαρό συμβαίνει αφού ούτε η Αμαλία εμφανίστηκε ούτε ο Ρούσσος αντιδρά. Αυτοί είναι ο Λουκάς και η Νόρα του πρώτου κύκλου, οι έξυπνοι δικηγόροι που τα βάζουν όλα κάτω και αναλύουν την υπόθεση σε βάθος. Πέρα από τη συναισθηματική εμπλοκή τους βάζουν και την ψυχρή λογική να λειτουργήσει κι αυτό ακριβώς χρειάζεται για να βρουν την άκρη.
Δύο ήταν οι σκηνές που μου προκάλεσαν στομαχική παλινδρόμηση. Η πρώτη μόλις που αξίζει να αναφερθεί για να τονίσει πόσο χαμηλά έχει κατρακυλήσει το σενάριο. Η Στέλλα λέει στη Νταίζη ότι την αγαπάει και τη νοιάζεται σα να είναι παιδί της, ότι ξυπνάει κάθε μέρα με την έννοια της, ότι θέλει να τη δει ευτυχισμένη. Πόσο φυσιολογικό είναι να το λέει αυτό μια Ελληνίδα μάνα στην πρώην του άντρα της κόρης της που τυγχάνει να μην έχει και τις καλύτερες σχέσεις με την κόρη της; Πόσο Σουηδία γίναμε πια;
Η δεύτερη επιβλαβής για το στομάχι μου σκηνή έλαβε χώρα στο σπίτι της ημίτρελης δολοφόνου (δεν έχω πειστεί ακόμα ότι έχει το ακαταλόγιστο) όπου το θύμα της της ανταπέδωσε την επίσκεψη αλλά χωρίς πιστόλι. Το μόνο όπλο της Εριέττας ήταν η αξιοπρέπειά της και η ΑΛΗΘΕΙΑ της που κανείς δε μπορεί να της τη στερήσει. Το εμετικό παραλήρημα της κατσαρής κατίνας (Clarabelle το δανείζομαι) δεν πτόησε την Εριέττα, που συνειδητοποίησε ότι απέναντί της έχει ένα άτομο διαταραγμένο, αλλά ταυτόχρονα ένα άτομο χωρίς την παραμικρή μεταμέλεια, με απίστευτο θράσος και διεστραμμένη λογική, και συνεπώς επικίνδυνο. Αντίθετα με τους γονείς της ήταν ένα τρομοκρατημένο πλάσμα που ικέτευε να μην τη στείλουν φυλακή σ΄ένα παροξυσμό πανικού. Πόσο θλιβερό θέαμα για τους γονείς αυτούς να βλέπουν την κόρη τους να έχει καταντήσει έτσι, και να προσθέσω ότι το πιο αποκρουστικό ήταν ότι αυτό το εξαθλιωμένο πλάσμα είναι η μητέρα ενός μικρού παιδιού με πρόσφατα ψυχολογικά προβλήματα.
Η αισθητική των τηλεθεατών γενικά έχει πληγεί σε μεγάλο βαθμό με όσα βλέπουμε στην οθόνη μας κάθε μέρα. Επίσης σοβαρό πλήγμα έχει δεχτεί και η πεποίθησή μας ότι θα δούμε δικαίωση σ΄αυτή τη σειρά. Η δικαιοσύνη είναι ανύπαρκτη όπως έχουμε δει επανειλημμένα και το έγκλημα δεν πάει πακέτο με την τιμωρία. Ας το πάρουμε απόφαση ότι όπως και στη ζωή έτσι και στη συγκεκριμένη μυθοπλασία δεν θα υπάρξει δικαίωση και κάθαρση, οι εγκληματίες θα κυκλοφορούν ελεύθεροι και θα σαλπάρουν για ταξίδια μακρινά, τα εγκλήματα θα παραγραφούν σε χρόνο μηδέν και τελικά ο μόνος που θα μείνει στη φυλακή θα είναι... ο Κυριάκος.
Υ.Γ Να πω εδώ ότι με τόσα που έχω δει και ακούσει μου έλειψε ο Κυριάκος;
Υ.Γ. 2 Το μόνο που με έκανε και γέλασα ήταν η τελευταία ατάκα του Λευτέρη από τα προσεχώς. ''Μήπως να παντρευόμασταν;'' Ξεπέτα βέβαια, αλλά τουλάχιστον χαμογελάσαμε λίγο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από filizza Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 9:56 pm

Σε συνέχεια της χθεσινής συζήτησης μας , θέλω να σημειώσω και πάλι το εξής . Το γεγονός ότι με συνεπήρε το συναίσθημα και συγκινήθηκα δεν υποδηλώνει σε καμία περίπτωση ότι αποδέχομαι ή δικαιολογώ την πράξη του Πέτρου ή ότι δε θέλω να τιμωρηθεί .. Οπωσδήποτε όμως δεν τον συγκρίνω με την Μελίτα και οπωσδήποτε τον θεωρώ κ α ι θύμα.... Στο σημερινό μάλιστα επεισόδιο νομίζω πως φάνηκε η πρόθεση του σεναρίου για το εφεξής «βασάνισμα» από τύψεις του Πέτρου και της Αμαλίας.
Αυτό και τίποτε παραπάνω.. γιατί κατά τα άλλα σαφώς και ευθύνονται ως γονείς, σαφώς και συγκαλύπτουν..(άλλωστε τύψεις έχουν όχι μόνο γιατί αφαίρεσαν μια ζωή αλλά και γιατί βοήθησαν να οδηγηθεί μια άλλη σε αυτήν την κατρακύλα).. Θα μου πείτε οι τύψεις και μόνο αρκούν; είναι δικαίωση; Όχι βέβαια η τιμωρία πρέπει να ΄ρθει , γιατί και εμείς οι τηλεθεατές το θέλουμε ..έχουμε ανάγκη να πιστεύουμε ότι στο τέλος κερδίζει το καλό και όχι το κακό , κερδίζει το δίκιο και όχι το άδικο…

Σχετικά με τα λοιπά του επεισοδίου τώρα.. έχω έναν απίστευτο εκνευρισμό.. και είμαι σίγουρη ότι φταίει η Μελίτα..είχα ξαναγράψει σε κάποιο σχολιασμό μου, ότι δεν ξέρω αν φταίει ο ρόλος ή η ηθοποιός, ωστόσο πραγματικά δεν έχω καταλάβει πως θέλουν να μου περάσουν αυτό τον χαρακτήρα. Δε πείθει …και ενοχή… καμιά. Ίσως και γι αυτό δεν πείθομαι ..γιατί δε διαφαίνεται ίχνος ενοχής. Αν ήταν μια γυναίκα διαταραγμένη ψυχικά που ο έρωτας την οδήγησε στο φόνο , κάποια στιγμή θα συνειδητοποιούσε την πράξη της , θα σκεφτόταν ίσως ότι ήταν και μάνα ..αυτή τίποτα.. Δε μπορώ να αποδεχθώ την εξέλιξη αυτής γυναίκας…..

Ο Λουκάς δεν το πήγε καλά στην αρχή (συμφωνώ απόλυτα nefelik και fay). Έλεγε ότι το πίστευε το κορίτσι αλλά δεν με έπειθε,είχε την αμφιβολία στο βλέμμα. Στην πορεία ήταν πιο ξεκάθαρη η στάση του..αλλά και μ΄
αυτό εκνευρίστηκα ..

Η Εριέττα ήταν πολύ καλή στην αντίδρασή της. Γνήσια η αγανάκτησή της με το Λουκά και κυρίως με την τροπή που πήραν τα πράγματα. Μου αρέσει όλο και περισσότερο σαν χαρακτήρας (σε αντιδιαστολή με τον προαναφερόμενο)..έχει μια μαγκιά πάνω του αυτό το κορίτσι..Στη σκηνή με το τεριέ η υπεροχή της ήταν αδιαμφισβήτητη. Το τεριέ....έσκουζε, γλειφόταν, γούρλωνε τα μάτια, ορμούσε και στην πληγωμένη…… ένα «παίξιμο» χειμώνα καλοκαίρι..
Είχαμε και την ανησυχία του Στέφανου και μια αγκαλίτσα .. να μην παίρνουμε και πολύ θάρρος .. (στο σημερινό επεισόδιο τους έδειξε ανέλπιστα περισσότερο από τα προηγούμενα, εμένα όμως δε μου φτασε. Ίσως γιατί ήθελα περισσότεο ρομάντζο .... ).
Και τώρα που είπα για ρομάντζο, θυμήθηκα και την περιβόητη πρόταση γάμου του Λευτέρη. Μου κακοφάνηκε ο σχετικός πρόλογος στο γυμναστήριο ... Εύχομαι βέβαια να αποζημιωθούμε αύριο , αλλά χλωμό το βλέπω (άσε που χαλάστηκα που το δειξε στα προσεχώς και άσε που φοβάμαι ότι όλη κι όλη η σκηνή αυτή θα είναι.. )

Καλό από εμένα σήμερα. Καλή συνέχεια…να είστε καλά!

filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:10 pm

filizza έγραψε:
Η Εριέττα ήταν πολύ καλή στην αντίδρασή της. Γνήσια η αγανάκτησή της με το Λουκά και κυρίως με την τροπή που πήραν τα πράγματα. Μου αρέσει όλο και περισσότερο σαν χαρακτήρας (σε αντιδιαστολή με τον προαναφερόμενο)..έχει μια μαγκιά πάνω του αυτό το κορίτσι..Στη σκηνή με το τεριέ η υπεροχή της ήταν αδιαμφισβήτητη. Το τεριέ....έσκουζε, γλειφόταν, γούρλωνε τα μάτια, ορμούσε και στην πληγωμένη…… ένα «παίξιμο» χειμώνα καλοκαίρι..
Αυτό ξέχασα να το σχολιάσω και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Filizza (όπως και με όλα τα υπόλοιπα που γράφεις). Η στάση της τόσο απέναντι στο Λουκά όσο και απέναντι στη Μελίτα μου άρεσε πάρα πολύ. Όταν ένας άνθρωπος έχει αξιοπρέπεια την έχει πάντα, ό,τι και να συμβαίνει...

filizza έγραψε:Και τώρα που είπα για ρομάντζο, θυμήθηκα και την περιβόητη πρόταση γάμου του Λευτέρη. Μου κακοφάνηκε ο σχετικός πρόλογος στο γυμναστήριο ... Εύχομαι βέβαια να αποζημιωθούμε αύριο , αλλά χλωμό το βλέπω (άσε που χαλάστηκα που το δειξε στα προσεχώς και άσε που φοβάμαι ότι όλη κι όλη η σκηνή αυτή θα είναι.. )
Δεν θα είναι μόνο αυτή, αλλά το μεγαλύτερο μέρος της σκηνής θα είναι στο ίδιο ύφος. Πάντως προς το τέλος είναι αρκετά συγκινητική...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Britneakifan Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:17 pm

Ειναι λες και βρισκομε σε αλλο εργο!!!τι γινεται εδω ρε παιδια? το εχουν καταντησει μια βλακια και μιση!Τελειος πατατα σημερινο επισοδειο! μας τα εχουν πριξει με την Εριετα!Που ειναι η παρεα της φεγγαροπετρας με τα γλεντια, της χαρες της,τα τραπεζια που στο τελος ετρογαν το φαγητο στη μαπα? Εμενα αυτη η παρεα με τραβηξε περισσοτερο απο το εργο...Τωτα δεν υπαρχει τπτ απο ολα αυτα!Το μονο που μας δειχνουν ειναι η τρελη(Μελιτα) και τον φονο της!ΒΑΡΕΜΑΡΑ ΣΚΕΤΗ!!!! -_-

Britneakifan

Δημοσίευση από filizza Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:18 pm

nefelik έγραψε:
filizza έγραψε:
Αυτό ξέχασα να το σχολιάσω και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Filizza (όπως και με όλα τα υπόλοιπα που γράφεις). Η στάση της τόσο απέναντι στο Λουκά όσο και απέναντι στη Μελίτα μου άρεσε πάρα πολύ. Όταν ένας άνθρωπος έχει αξιοπρέπεια την έχει πάντα, ό,τι και να συμβαίνει...

filizza έγραψε:Και τώρα που είπα για ρομάντζο, θυμήθηκα και την περιβόητη πρόταση γάμου του Λευτέρη. Μου κακοφάνηκε ο σχετικός πρόλογος στο γυμναστήριο ... Εύχομαι βέβαια να αποζημιωθούμε αύριο , αλλά χλωμό το βλέπω (άσε που χαλάστηκα που το δειξε στα προσεχώς και άσε που φοβάμαι ότι όλη κι όλη η σκηνή αυτή θα είναι.. )
Δεν θα είναι μόνο αυτή, αλλά το μεγαλύτερο μέρος της σκηνής θα είναι στο ίδιο ύφος. Πάντως προς το τέλος είναι αρκετά συγκινητική...

Σε ευχαριστώ καλή μου και για τα καλά σου λόγια και για την ενημέρωση...άντε να δούμε και λίγο έρωτα.. Love
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:27 pm

filizza , έχω να σου κάνω μιά μικρή παρατήρηση:

Τι σου φταίνε τα καημένα τα τεριέ και τα βρίζεις? lol!

Αν θέλεις κάτι απ'το ζωϊκό βασίλειο, υπάρχει κάτι καλύτερο: Το "τέρας της Τανζανίας" νομίζω το λένε!!!!

Κατά τα άλλα, συμφωνώ κι εγώ με όλα όσα έγραψες!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:33 pm

δεν ξερω για σας αλλα εμενα το επεισοδιο πολυ με συγχισε...μπορει να φταινε και οι καφεδες που εχω πιει αλλα σημερα το τι Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 951465 εριξα δεν λεγεται!!!

δεν μπορω να ακουω αλλο τον Ρουσσο και την Μελιτα...εγκωσα ρε παιδι μου...δεν μπορω να ακουω τη Μελιτα να λεει οτι δεν εκανε τιποτα και ο μπαμπας της να συμφωνει μαζι της....δεν μπορω να ακουω οτι δεν της λενε οτι σκοτωσε ο μπαμπας τον κακο εκβιαστη για να μην την ταραξουν...ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΗΝ ΤΑΡΑΖΕ....δεν μπορω να ακουω τον Ρουσσο να λεει στον Λουκα οτι δεν βοηθησε αυτος και η παρεα την κορη του....ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΑΚΙΑ ΠΑΡΕΑ?...δεν μπορω επισης να ακουω οτι νταξει Μελιτα μου θα σε δει ενας γιατρος και ολα καλα....και οτι ο μπαμπας τακτοποιησε το θεμα!!!και δεν μπορω να βλεπω τον Ρουσσο ακομα και τωρα να ειναι τοσο χαλαρος μπροστα στον αστυνομο και στον Λουκα...οκ θες να το καλυψεις αλλα μην το παιζεις και τοοοοσο μαγκια πια....
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 102533

μετα το μονοπατο παρκινσον,το βογκητο οταν σκαβει...την πιανει και φαγουρα?????τι ηταν και αυτο σημερα....καλα η σκηνη με την Ερι...τι να πω....ενα βημα μπρος εκανε η Μελιτα 3 βηματα πισω η Ερι...νταξει την κοιταει καταματα η Μελιτα και τα αρνειται ολα...ας την κλεισουν καπου επιτελους!!!

και βεβαια απο τον ολο εκνευρισμο μου δεν θα μπορουσε να λειπει η Στελλα...που κοιμαται και ξυπναει με την εννοια της "χηρας"...ενω τοσα αλλα γινονται διπλα της....και γιατι πλεον δεν λεει τα πραγματα ως εχουν???δεν την εχεις ΣΑΝ κορη την Νταιζη..κορη σου την εχεις και ΣΑΝ κορη εχεις την Νορα....
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 102533

πολυ καλη η Ερι σημερα σε ολες τις σκηνες..και με τον Στεφ με τον Λουκα,και με τον Στεφ και με την τρελη...

Λουκας και Νορα πιστευω οτι αφου ξεπερασαν το σοκ δεν υπηρχε περιπτωση να μην υποψιαστουν οτι ολα αυτα ειναι σκευωριες του αγιου μπαμπα.....

ευτυχως το σκεφτηκε και αλλος και οχι μονο η Νταιζη οτι ο Ρουσσος τα εχει κουκουλωσει γιατι αν την βγαζαμε παλι φωστηρα σημερα θα ηταν το τελειωτικο χτυπημα για τα νευρα μου!

JESSIE ειναι πλεον παραδοση...
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 145879 Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 145879
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:43 pm

Jessie συμφωνώ κατά γράμμα σε όλα. Κατάφεραν απόψε να σιχαθούμε εντελώς το ρουσσέικο με εξαίρεση την Αμαλία που όταν χρειάζεται βάζει και τα πράγματα στη θέση τους. Με την κόρη της βέβαια έχει μπλέξει άσχημα .Η ατάκα της "Δε φτάνει που την πυροβολήσαμε , θα την συκοφαντήσουμε και από πάνω " για την Εριέττα , τα λέει όλα.
Μόλις άρχισε μετά τη μίρλα η εθνική σφουγγαρίστρα της ξέκοψε ότι πάει για ιατρική φροντίδα και είναι κάθετη σε αυτό , λούμωξε το Μελιτόνι και άχνα δεν έβγαλε. Μόνο στην Εριέττα πάει να το παίξει τσαμπουκά.
Πάντως η Νόρα και ο Λουκάς μια χαρά εκτιμούν τις καταστάσεις. Η Αμαλία δεν εμφανίζεται που κανονικά θα είχε σκάσει μύτη από τα ξημερώματα , ο Ρούσσος δεν απειλεί Θεούς και δαίμονες και δεν έχει σκάσει μύτη καμιά μήνυση . Όπερ που σημαίνει ότι κάτι πάρα πολύ σοβαρό κρύβεται από πίσω. Ο Λουκάς το κατάλαβε από το ύφος του ότι ο Ρούσσος έχει τη φωλιά του λερωμένη. Ο αστυνόμος γνωρίζει ότι κάτι έχει γίνει και το λέει ευθέως στο Ρούσσο πως πεπεισμένος δεν είναι για την αθώοτητα της Μελίτας.Και ο Παναγιώτης θεικός. «Έχω κάψει τις γέφυρες , και δεν με ενοχλεί και να φύγω» « Εσείς μόνο αθώους υπερασπίζεστε» "Έχω κάνει τα κουμάντα μου , και να φύγω" Μπράβο βρε μεγάλε!!!!!!!!!!!!.Άντε τώρα Ρούσσο να τον ξανααπειλήσεις για μεταθεσούλα. Κοινώς χ@#$####@ σε έχει. Η Νταιζάρα το καταλαβαίνει με τη μια.Βλέπεις τα λαμόγια αναγνωρίζονται μεταξύ τους. Ο Στέφανος το ίδιο , ότι ο Ρούσσος κρύβεται από πίσω. Δηλαδή όλοι το ξέρουν και θα μείνει στο απυρόβλητο η άλλη; Ε , όχι να δούμε τέτοια εξέλιξη πια. Φάγαμε 3μιση χρόνια για να δούμε να τη γλιτώνει από απόπειρα ο ένας , ο άλλος αντί να βρίσκεται πίσω από τα κάγκελα για στιγερή δολοφονία θα αρμενίζει σε θάλασσες και ωκεανούς. Είπαμε έκανε λάθος επιλογές παλιά. Εντάξει.Αλλά θα δείτε πως στο τέλος ο όφις τον εξαπάτησε από παλιά-όφις εστί πεθερούλης δικαστής- και θα μας βγει μέλι γάλα. Γιατί μετά και από τη συνέντευξη που διάβασα; Πλέον είμαι σίγουρη!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:56 pm

Fay66 , πραγματικά θεϊκός ο Παναγιώτης απέναντι στο Ρούσσο σήμερα!
Του πάγωσε το θριαμβευτικό χαμόγελο στα χείλια του κου Διαπλοκή!

Αλλά όχι, δεν μπορώ να δεχτώ οτι δεν θα πληρώσει , πρέπει να πληρώσει, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, και παρά τα όσα λέει στην συνέντευξη... Πού ξέρεις, μπορεί να τον ξεγέλασαν οι σεναριογράφοι και του την έφεραν πλαγίως, χωρις αυτός να το υποψιάζεται!

ΥΓ: Νέλη μου, σ'ευχαριστώ και ανταποδίδω, γέλασα πολύ με τον τρόπο που περιγράφεις όσα είδαμε, και όσα μας σύγχισαν αμφότερες !!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 10:58 pm

Από ό,τι βλέπω πάντως η υπ' αριθμόν ένα έριδα που σοβεί στο φόρουμ αφορά τη ...ράτσα. Εγώ κλίνω προς το γκριφόν, διάβασα μια βάσιμη τοποθέτηση για τεριέ και εχθές άλλη μία για κόλεϊ. Υπάρχουν και εκείνοι που δεν θέλουν να ρίξουν λάδι στη φωτιά και μιλούν γενικότερα για κουτάβι.
Ελπίζω τα επεισόδια που απομένουν να μας βοηθήσουν να ρίξουμε άπλετο φως στο αμείλικτο αυτό ερώτημα. Το βέβαιο πάντως είναι ότι σε όποια ράτσα και αν ανήκει, τα ρουθουνίσματά του είτε οφείλονται σε ακατάσχετο οίστρο είτε σε ακατάσχετη λύσσα είτε σε ακατάσχετη μίρλα δεν τα γλιτώνουμε με τίποτα.
Χαλάστηκα πολύ με το Λουκά. Όπως το προσέλαβα εγώ ήταν σαφές ότι στην αρχή τουλάχιστον αμφέβαλλε. Η nefelik και η fay με κάλυψαν απόλυτα, οπότε δεν θα επαναλάβω τα ίδια. Ακόμα και ο τρόπος με τον οποίο δήλωσε ότι τελικά πιστεύει την Εριέττα με ενόχλησε: Τι θα πει "επιλέγω να πιστέψω" την Εριέττα; Η στάση του κανονικά σήκωνε άγριο καβγά μεταξύ τους με την Εριέττα να έχει τα χίλια δίκια, όμως και εκείνος μαζεύτηκε όταν του είπε ότι θα φύγει από τη ζωή του και εκείνη δεν το τράβηξε και η αλήθεια είναι ότι θα λυπόμουν αν τσακώνονταν. Της οφείλει πάντως μια συγγνώμη. Μακάρι να την πει.
Η Νταίζη πάλι, ανακάλυψα γιατί έχει ταιριάξει τόσο με τη Στέλλα.Τις ενώνει η ψυχολογία. Ο Φρόιντ κι ο Γιουνγκ ένα πράγμα. Η Νταίζη στις τρεις φορές που συνάντησε την Εριέττα όταν την εκβίαζε για να αποφυλακιστεί ο Στέφανος, την ψυχολόγησε κιόλας και ξέρει τι άνθρωπος είναι. Για τη Στέλλα πάντως χάρηκα που βρήκε επιτέλους να αγαπήσει κάποιον σαν παιδί της γιατί το παιδί της το κανονικό το έχει συνδεδεμένο με Κάιρο, που είναι και της μόδας.
Μου αρεσε πολυ σήμερα η στάση του Στέφανου. Στη διένεξη των Αραβαντινακίων ανακατεύτηκε μόνο όταν είδε την Εριέττα να μην μπορεί να αναπνεύσει από την ταραχή. Κι όταν εκείνη γύρισε από το ...Λυσσιατρείο της φέρθηκε όπως κάθε ερωτευμένος άντρας που αγαπάει τη σύντροφό του. Ήταν πολύ φυσικό να της βάλει τις φωνές. Ήταν εκδηλη η ανησυχία του. Και βέβαια δεν αμφέβαλε στιγμή για εκείνη (αυτό του έλειπε). Να μην επέμενε και τόσο στην "τρελα" της Μελίτας και θα ήταν άψογος.
Αγαπητή filizza κι εγώ θα ήθελα μεγαλύτερης διάρκειας σκηνή,δεν το συζητώ, αλλά πάντως σήμερα το σήκωνε νομίζω η περισταση που το ρομάντζο εκδηλώθηκε στην λίγο πιο brutal εκδοχή του! sisi
Είχαμε και μονόλεπτο (ίσως και παραπάνω; ) Εύας-Λευτέρη σε τρυφερό ενσταντανέ και ,με κίνδυνο να κατηγορηθώ πάλι για ...παραπλάνηση, lmao lmao θα πω στους φαν του ζεύγουςνα μη χάσουν με τίποτα το αυριανό επεισόδιο.
Σπόιλερ:
Αυτά είναι γούστα, αλλά η σκηνή τους στο εστιατόριο για μένα είναι από τις καλύτερές τους που έχουμε δει (στο ανάλαφρό του πάντως, όχι στο πολύ ρομαντικό, μη με κυνηγάτε μετά!)
Δεν ξέρω ειλικρινά πώς να το χαρακτηρίσω το επεισόδιο. Θα το έλεγα μάλλον άνισο, αλλά με καλές στιγμές.
Ωστόσο αυτό που με κρατάει ακόμα κουμπωμένη είναι το μέχρι στιγμής διφορούμενο του ...μηνύματος: η ρουσσοοικογένεια δηλαδή θα ξεπαστρέψει ή θα επιχειρήσει να ξεπαστρέψει μισή μεραρχία και η τιμωρία της θα αφεθεί στις Ερινύες και στις Άρπυιες; Σωθήκαμε...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 11:03 pm

Πολυ εως παρα πολυ καλο το επεισοδιο σημερα!!
Ερμηνευτικα εκπληκτικα καλος και σημερα ο Κατρανιδης και τραγικα λαθος και σημερα ο Ρουσος!Ποοοοοοοοσο λαθος Χριστε μου κανει ο Ρουσος !Πως ειναι δυνατον να λεει στο παιδι του: το κοριτσι μου,η πριγκιπισσα μου δεν εχει κανει κανενα κακο,δεν εχει κανει τιποτα!Προσπαθει να αποφυγει την κατακραυγη ,το τι θα πει ο κοσμος,οτι αυτο πιθανον να ειναι η καταστροφη τους και σκεπαζει ενα εγκλημα.Ενω κανονικα θαπρεπε να ισχυριστει οτι η κορη του ειναι αρρωστη και σαν δικηγορος να παλεψει για να την βγαλει με οση λιγοτερη ποινη γινεται.Τα παρακαλια της Μελιτας θαπρεπε οντως να τον συγκινησουν,αλλα προς την αντιθετη κατευθυνση,γιατι ποτε δεν σωζουμε καποιον ,οταν δεν παραδεχομαστε οτι εκανε κατι κακο.
Και φυσικα μετα εχουμε και επιτελικο σχεδιο.Πως θα κινηθουν απο δω και περα.Φυσικα θα κανουν οτι προβλεπει ο νομος(εδω ειμαστε νομοταγεις,γιατι φυσικα δεν αφορα εμας,ουτε την πριγκιπισσα).Και θα συκοφαντησουν μια γυναικα ,που την πυροβολησαν πριν.Μπραβο Αμαλια μας,εισαι και η μονη που στεκεσαι στο υψος των περιστασεων!
Θα βαλουμε και το αρρωστο παιδι μας σε κλινικη ,αλλα οχι αμεσως,μη μας παρουν και χαμπαρι!Και εδω νομιζω ειναι το κομβικο σημειο.Δεν ξερω αλλα εχω την εντυπωση,οτι αφηνοντας την Μελιτα αυτο το διαστημα εξω,μηπως αφηνιασει αυτη,την ειδαμε δα πως εκανε με το που ειδε την Εριεττα και παρει κανα μαχαιρι αυτη την φορα και παει να γινει μακελαρισα!Υπερβολικο ε;;;;μπορει ,αλλα διολου απιθανο!
Το τραγικο ειναι οτι δεν εχουν καταλαβει ακομα,ουτε ο Ρουσος ,ουτε η Αμαλια,οτι η πριγκιπισσα του σκοτους,δεν εκανε αυτην την πραξη απο ερωτα για τον Στεφανο,αλλα απο μισος για την Εριεττα !
Ετοιμη να της ορμηξει ηταν !!Και η Εριεττα καθοταν και το συζητουσε μαζι της,αν παραδεχοσουν οτι το εκανες της ειπε,θα το ξεχναγα!!Ακουσον ,ακουσον,για τετοια γυναικα μιλαμε,για τετοιον ανθρωπο,που ψαχνει να βρει την αιτια,πως εφτασε σ αυτο το σημειο η Μελιτα.Φανηκε ομως στα ματια της οτι ενοιωσε αυτο το θανασιμο μισος που νοιωθει ακομα και τωρα η Μελιτα γι αυτην!
Ενοιωσα ντροπη για την συμπεριφορα της πριγκιπισας της σαπιλας.Τετοιο απιστευτο θρασος,να την κοιταζει στα ματια χωρις ιχνος ντροπης και να απλωνει τα χερια της για να την σμπρωξει.Και πριν απο λιγη ωρα επεφτε στα γονατα και παρακαλγε του μπαμπα να την απαλλαξει απ την τιμωρια της τελευταιας της σκανδαλιας!!!Αισθανθηκα απιστευτη οργη σ αυτην την σκηνη!
Φυσικα και πιστευω ,σημερα πιο πολυ απο ποτε ,οτι η Μελιτα θαχει πολυ ασχημη τυχη!!

Θα μεινω λιγο στην Εριεττα!Απιστευτη η κινηση της να σηκωθει και να παει να βρει ,αυτην που προσπαθησε να την αποτελειωσει.Δειχνει τα κοτσια και το τσαγανο που εχει αυτη η γυναικα.Ποση αξιοπρεπεια εχει,αμα θελει πουλαει κιολας.Υπαρχει αραγε καποιος που να πιστευει οτι μετα απο 15 χρονια,ο Στεφανος να εχει γυρισει στην Μελιτα;;γιατι να το κανει;;;;Γιατι ν αφησει αυτην την υπεροχη γυναικα ,που τον λατρευει,που δεν χρειαζεται να αποδειξει τιποτα και που κι αυτος λατρευει,για να παει που;;;στο απολειφαδι γυναικας;;;

Θα συμφωνησω με την jessie και θα πω κι εγω ,οτι ολοι πιστεψαν την Εριεττα και ολοι καταλαβαν οτι ηταν σχεδιο Ρουσου εδω.Ακομα κι ο Παναγιωτης την ειπε ασχημα στον Ρουσο.Ειναι πολυ πιθανον jessie μου,να μπλοφαρει ο Παναγιωτης και γι αυτο να εκλεισε ετσι γρηγορα την υποθεση.
Επισης να πω οτι η Δαφνη,ο Νικολας,η Ευα,ο Λευτερης ,εχουν απλη σκεψη και γι αυτο με την μια πιστεψαν οτι η Εριεττα φυσικα και ειπε την αληθεια.
Ο Λουκας ομως και η Νορα,ως δικηγοροι ,εχουν συνθετη σκεψη.Φυσικα και πιστεψαν την Εριεττα,εμενα δεν μου αφησε καποια δυσαρεστη αισθηση,απλα το μυαλο τους τρεχει παραπανω και προσπαθουσαν να σκεφτουν και αλλα συγχρονως.
Φοβερη η Εριεττα οταν ειπε στον Λουκα,οτι αν δεν την πιστευει,θα φυγει απ την ζωη του.Τι καμαρι ειναι αυτη η γυναικα!!!Καθε μερα γινομαι φανατικη μαζι της!!
Φυσικα να πω οτι ηταν γλυκας και ο Στεφανος.Μολις το ακουσε η πρωτη σκεψη του ηταν οτι ειναι πλεκτανη του Ρουσου και πολυ καλα εκανες Στεφανε μου και της φωναξες.Και που να εβλεπες την αλλη που σαν σκυλα και χαρυβδη μαζι ,ηταν ετοιμη να της επιτεθει!!

Μου εκανε καπως,οταν η Αντιγονη ακουγοντας για την ληστεια,φωναξε την Νταιζη και η Νταιζη εκανε τον ψοφιο κοριο!Δεν θα εχει βοηθεια απο κανενα απ τα παιδια της,αλλα τι να κανουμε ,ετσι ειναι,οπως εστρωσε καποιος ,ετσι και θα κοιμηθει!!
Ολο και κατι θα ξεχασα,αλλα δεν πειραζει και αυριο εδω θα ειμαστε!!
Τα φιλια μου σε ολες και σε ολους!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 11:14 pm

Ξέρω οτι αυτά τα επεισόδια γράφτηκαν και γυρίστηκαν σε γρήγορη ταχύτητα επειδή πίεζε ο χρόνος αλλά ειλικρινά ήθελα να ήξερα ποιός έγραψε τους διαλόγους

Ο Ρούσσος μιλούσε για το άρρωστο παιδί τους που δεν έχει κάνει τίποτα λες και κόλησε οστρακιά ένα πράγμα

Η Αμαλία έλεγε στη ζαβή να δώσει τόπο στην οργή λες κι η Εριέττα της έκανε κακό κι η Μελίτα θα έπρεπε να τη συγχωρήσει

Η Στελλίτσα που δεν έχασε τον ύπνο της όταν είχε απαχθεί το παιδί της και τόχαν μια βδομάδα στο μπουντρούμι με μια γουλιά νερό μένει ξύπνια τις νύχτες να σκέπτεται αν η Νταιζούλα θα ζήσει καλή ζωή

Και κερασάκι στην τούρτα η Νταίζη να δηλώνει οτι ζει το παραμύθι της πράγμα που δεν ξέρω για σας αλλά εμένα μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι

Τελικά να μη παραπονιέμαι οι σκηνές του Λευτέρη με την Εύα ήταν όαση μέσα στην παραδοξολογία. Ξεπέτα ναι. Μισόλεπτα ναι. Τουλάχιστον όμως δεν άκουσα παλαβά. Λίγο είναι αυτό;

Υγ. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όλες τις προλαλήσασες και το μόνο που έχω να πω είναι προσοχή μη μας πάρουν είδηση οι φιλοζωικές γιατί δεν μας βλέπω καθόλου καλά. Μεγάλη δυσφήμιση στα δόλια τα σκυλάκια. Κρίμα βρε κορίτσια είναι πιστοί σύντροφοι και γλυκούτσικα τι μας φταίνε να τα συγκρίνουμε με το μαλλιαρό;

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 11:25 pm

Ψηφίζω πολύ καλό!!!!!!!

Μελ-Ρούσσος-Αμαλία:Θίχτηκε μόνο και μόνο που σκέφτηκαν οι γονείς της,οτι αποπειράθηκε να δολοφονήσει στην ψύχρα έναν άνθρωπο Confused? ντροπή τους,και πάλι ντροπή τους!!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.
Και αφού κατάλαβε οτι τα ξέρουν όλα,αφού αναφέρθηκε και ο εκβιαστής,τότε έπεσε στα γόνατα και άρχισε τα κλάματα."Αυτή φταίει για όλα,μου πήρε οτι αγαπούσα(η άτιμη) lmao το μόνο που ήθελα ήταν να σώσω τον Στεφ απο τα νύχια της.Και τώρα θα πάω στην φυλακή εξαιτίας της.Μπαμπαααααααααααααααά βοηθησέ με δεν θέλω να πάω στην φυλακή "Snif imarton δεν μπορώ να πω,η Μελ συνεχίζει και με εκνευρίζει όλο και πιο πολύ!!!!!Σοφάκι μου,με τα όσα έχουν ειπωθεί φυσικά και θα υπαρξει τιμωρία.Ακόμα και οι σεναριογράφοι,την στιγμή που τα έγραφαν μόλις τελείωνε η σκηνή σίγουρα σκεφτόντουσαν"Καλά εσένα το τι σε περιμένει δεν περιγράφεται!!!!"και έχουμε και συνέχεια στον εκνευρισμό!!!!!
χαχαχχαχαχαχαχαχαχα γιατί το ψήφισα πολύ καλό;;;;;;γιατί οσο βλέπω και ακούω τέρατα,περιμένω με μεγαλύτερη ανυπομονησία,την ΤΙΜΩΡΙΑ.
Και έρχεται και η φράση του Ρούσσου,που με αποτελείωσε"Το δικό μου το κορίτσι δεν έχει πειράξει ποτέ κανέναν"ναι μόνο που πήγε να αποτελειώσει μια αθώα γυναίκα που δεν της έφταιξε απλά έτυχε να είναι η επόμενη!!!!!Τι ακούω Χριστέ μου;;;;;;;;

Λουκάς-Νόρα:Λογικό να τα χάσει ο άνθρωπος μετά την επίσκεψη του αστυνόμου,λογικό να αναρωτηθεί τι έχει γίνει.Κεραμίδα του ήρθε!!!!!αλλά η Νόρα για μια ακόμη φορά τον ηρέμησε,και μόλησε η λογική.Χειρότερα θα τα έκανε τα πράγματα αν πήγαινε βράδυ στο σπίτι της αδερφής του!!!!

Λευτέρης-Εύα:Ανάλαφρη σκηνή,και ισχύει ο νόμος της ζωής.Άλλοι χάνονται και άλλοι καλοπαιρνάνε.
Παρεπιμοτόντως,πορτοκαλί το πάλπωμα για δυο.Ακριβώς το ίδιο χρώμα έχω εγω αλλά σε θερμοφόρα. lmao

Λουκάς-Εριέττα-Στεφ:Φυσικά και την πιστεύει ο Λουκάς.Πιο ψύχραιμος,ξέρει για πόσα πράγματα είναι ικανός ο Ρούσσος,ή πιο σωστά δεξιοτέχνης,και τις ανυσηχίες του και τα όσα της είπε ήταν λογικά.Για μένα ο τόνος της φωνής του,ο τρόπος του ήταν απαράδεκτος!!!!!θέλει τρόπο.Και φυσικά είπε και την μεγαλύτερη πατάτα"Βιάστηκες και εσυ αμέσως με το που συνήλθες να πας να την καταγγείλεις" wall αλλά δικαιολογείται γιατί πιστεύω οτι του ξέφυγε απο τον φόβο του,και όσα ετοιμάζει ο Ρούσσος.
Η Εριέττα άψογη,αυτή είναι η αλήθεια μου και σε όποιον αρέσει.Και το μόνο που θέλει είναι να την πιστεψουν οι άνθρωποι που αγαπάει.Ο Στέφανος ήρεμος,πιστεύει οτι κρύβεται ο Ρούσσος χωρίς καμμία δεύτερη σκέψη.

Νταίζη-Στέλλα:Για μια ακόμη φορά η Νταίζη,ξέρει τι έχει συμβεί χωρίς να το διαπραγματεύεται!!!!κοφτα,και ορθά,είπε την σωστή λέξη ΑΗΔΙΕΣ!!!!!!
Για τα όσα της είπε το αστέρι,απαξιώ!!!!

Αμαλία:Νοιώθει ένοχη,και συνένοχη!!!!και δυστηχώς έτσι είναι.Δεν ξέρω καμμιά φορά όταν καλύπτεις την μουτζούρα η σελίδα ποτέ δεν θα ξαναείναι όπως πρώτα.Πιστεύουν οτι έτσι θα βοηθήσουν την Μελ,αλλά δεν ξέρω και στην περιπτωση τους τι θα έπραττε ο καθένας μας.Ανέφερε την Εριέττα,γιατί στην τελική δεν της αρέσει αυτό που γίνεται.Και δεν θα συνενούσε στο να την διαβάλλουν και να την πολεμήσουν περισσότερο.

Εριέττα-Μελ:Τι να πω για αυτή την σκηνή;;;;;;;;;;;;χαχαχαχχαχαχα που πας κατακαημένη μου Εριέττα στο στόμα του λύκου;;;;;;;;αυτή μπορεί να έχει στήσει ξώβεργες για να σε αποτελειώσει.χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα
Και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα,και σκιάζομαι απο το βλέμμα της Μελ.Αν ένα βλέμμα σκότωνε,θα την είχε κάνει 1000 κομμάτια.
Κάποια στιγμή η Εριέττα είπε στον Στεφ,οτι ήθελε να την κοιτάξει στα μάτια.Ποια την Μελ;;;;;;;;χαχαχαχχαχαχαχα το έχασε και η Εριέττα.Άνθρωπο που θέλει να πάρει στα σοβαρά.
Αφού δεν ντράπηκε,δεν ντρέπεται που την κοιτάζει στα μάτια,το παραλήρημα της δεν θα το σχολιάσω.
Κυρία η Εριέττα για μια ακόμη φορά"δεν ήθελα να τιμωρηθείς"ποιος θα το έλεγε αυτό;;;;;;;;;;;;
Παλι καλά που δεν την έριξε κάτω,την έσμπρωχνεχαχαχαχαχα τι άλλο θα δούμε.

Λουκάς-Ρούσσος:Ο Λουκάς μετά την συζήτηση με τον Ρούσσο,και την μη επίσκεψη της Αμαλίας,ολοένα και πιστεύει την αλήθεια.Αλλά πίσω έχει η αχλάδα την ουρά!!!!!!κύριε Ρούσσο.

Μελ-Αμαλία:"Ηρθε να με κατηγορήσει οτι λέω ψέμματα αντι να κάτσει στο σπίτι της, να αναρρώσει"τα έχω χάσει!!!!!!!
Το μόνο που την ένοιαζε ήταν οτι ο Στεφ θα φύγει μαζί της,και δεν θα γυρνούσε με τπτ κοντά της.
Κλείστε την μέσα βρε Αμαλία,μπας και σωθεί η Εριέττα,και ησυχάσουμε και εμείς!!!!!!!

Και το επεισόδιο τελειώνει με την σκηνή που θα βάλει σε μπελάδες την Νταίζη!!!!1ο Χρήστος ΖΕΙ!!!!!! Palamakia

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 11:44 pm

alex1 έγραψε:Παρεπιμπτόντως,πορτοκαλί το πάπλωμα για δυο.Ακριβώς το ίδιο χρώμα έχω εγω αλλά σε θερμοφόρα. lmao

lmao lmao Παντως εμενα το πορτοκαλι δεν μ αρεσει ουτε σε παπλωμα,αλλα ουτε και σε
θερμοφορα!!Μου θυμιζει τις σημαδουρες στην θαλασσα !!
Αλλα ο σχολιασμος σου μου αρεσε! Wink

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από filizza Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 11:47 pm

Και να σκεφτείτε πως τ αγαπώ τα έρμα τα ζωντανά..άλλωστε αυτά καλύτερα θα παίζανε από το δικό μας το τεριέ (μήπως είναι “μαϊμού” τεριέ; …Ουπς μου φαίνεται μόλις πρόσβαλα και τις καημένες τις μαϊμούδες).

Jessie, roria, Clarabelle Flkia
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 11:51 pm

Clarabelle έγραψε:

Υγ. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όλες τις προλαλήσασες και το μόνο που έχω να πω είναι προσοχή μη μας πάρουν είδηση οι φιλοζωικές γιατί δεν μας βλέπω καθόλου καλά. Μεγάλη δυσφήμιση στα δόλια τα σκυλάκια. Κρίμα βρε κορίτσια είναι πιστοί σύντροφοι και γλυκούτσικα τι μας φταίνε να τα συγκρίνουμε με το μαλλιαρό;

Μάλλον φταίει το πολύ σκάψιμο στον κήπο για την ατυχή παρομοίωση. Μήπως να την αποκαλούσαμε μαλλιαρό τέρας; Εμπεριέχει πολλές έννοιες και δεν προσβάλλει κανένα πλάσμα του ζωικού βασιλείου.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Τρι Νοε 22, 2011 11:57 pm

Κι εμενα μου αρεσε το επεισοδιο...

Δε λεω οτι δεν ειχε και τα πολυυυυυυ εκνευριστικα του...Αλλα επειδη προσπαθω να μην καταπιεζω την αισιοδοξη πλευρα μου και επειδη επεσε η σφαλεια και δεν ειδα τη σκηνη που η Μελιτα παρακαλαει να μην παει φυλακη απο την αρχη θα κανω μικρη αναφορα στα εκνευριστικα...

Ο Ρουσσος συνεχιζει το παιχνιδι του και με βαρυγδουπες δηλωσεις...Αλλα τιποτα δεν μενει κρυφο!!!!Αλλωστε αυτο δεν ηταν το μοτο του τεταρτου κυκλου;;;;Μυστικα τελος!!!!!Ερρεαν οι προοικονομιες σημερα!!!!Η Ερη δεν ηθελε την τιμωρια της Μελιτας(τι θεα!!!!!!!ειναι απιστευτη η γυναικα!!!) αλλα τωρα μετα τη σταση της δεν θα το αφησει ετσι...Ο Παναγιωτης δεν πιστευει οτι η Ερη ελεγε ψεματα και εμμεσως ειπε στον Ρουσσο οτι για αυτον η υποθεση παραμενει ανοιχτη...Επισης καμια αναφορα σε ποιον μιλουσε ο εκβιαστης και που φυλαγε το αρχειο του...Ο χρονος που ειναι υπερ της Ερης που και καλα θα περιμενει ο Ρουσσος να γινει καλα η Μελιτα(οπως πολυ σωστα επεσημενε η Σοφια ισως ειναι κομβικο το σημειο)...Απο την αλλη ο Λουκας ειπε κατηγορηματικα οτι ΔΕΝ θελει η Ερη να μεινει με τη ρετσινια της ψευτρας αρα η αληθεια δεν θα μεινει μονο μεταξυ τους!!!!Δεν νομιζω οτι γινεται η Μελιτα να μεινει ατιμωρητη!!!Ισως δεν μπει φυλακη και καποιοι μεινουν ανικανοποιητοι αλλα δεν μπορουν να ειναι ολοι παντα ικανοποιημενοι!!!

Η Αμαλια σημερα μου αρεσε που διαπιστωσε ποσο κανουν στην Ερη!!!!!Καιρος ηταν!!!!!!Ο Ρουσσος παλι ειχε το θρασσος να κατηγορει οτι δεν σταθηκαν και στη Μελιτα!!!! imarton που ηταν παντα βραχος ας πουμε και επρεπε να της το ανταποδωσουν!!!!Αϊντεςςςςςςςςςς!!!!!!!!!

Η Στελλα ασχολιαστη,απαραδεκτη,αναλγητη(απεναντι στο παιδι της που εχει περασει τα μυρια οσα γενικα αλλα και ειδικα απο την κακομοιρη πονεμενη) και τελος για να μην σας τρωω και χρονο ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΗ!!!!!!!!!!

Ο Στεφανος και η Ερη Love! Θεα η Ερη στην επισκεψη της στη Μελιτα(μονο να μπορουσαν αν την επιανα απο το μαλλι Ksilo ) μας τυφλωσε και το απλετο το φως lmao της εκανε και παρατηρηση το ερωτευμενακι ο Στεφανος!!!!!Μαζι ολα θα τα ξεπερασουν!!!

Εμενα μου αρεσε η αντιμετωπιση ολων!!!!Σωστα ειπε η Σοφια οτι η παρεα εκτος Νορας και Λουκα εχει λιγο πιο απλη σκεψη σε θεματα παντα που αφορουν τη δικαιοσυνη...Ο Λουκας επισης ηταν λογικο να παθει σοκ για μια στιγμη...Ακριβως επειδη ειναι αδελφη του!!!!ολη η κοροϊδια πανω του λοιπον...Ε,τον καταλαβαινω...Και δεν ειναι ιδεα μου εγω ακουσα καθαρα την ιδια νυχτα που πηγε ο Παναγιωτης να λενε και οι δυο οτι η Ερη δεν ειναι τετοιος ανθρωπος και οτι ποτε δεν θα εκανε κατι τετοιο!!!Εγω ειδα την απολυτη στηριξη απο ολους!!!!!!Ο Λουκας μονο ειχε ενα κρατημα οχι επειδη δεν τη πιστευει αλλα επειδη την εχει παθει ουκ ολιγες φορες!!!Αλλα παντα βραχος η Νορα διπλα του του εδειξε το σωστο!!!!Και ακομα περισσοτερο μετα τη σταση της Ερης η οποια ηταν αψογη!!!!!!

Επισης νομιζω οτι ο Λουκας ειπε στην Ερη οτι βιαστηκε να καταγγελει τη Μελιτα οχι για να την αμφισβητησει αλλα επειδη εκ των υστερων και βλεποντας τα γεγονοτα καταλαβε οτι ειναι εκτεθιμενη θεωρησε οτι επρεπε να το κανει εχοντας περισσοτερα στοιχεια δεδομενου οτι απεναντι εχουν εναν Ρουσσο...

Κι εμενα μου χτυπησε καπως που η Νταιζη εκανε γαργαρα τη συναντηση με τον Αραβαντινο και εκανε τον ψοφιο κοριο στην Αντιγονη...Απο τη στιγμη που ουτε εκεινη δειχνει καλη θελησει προς την Αντι τι περιμενει μετα;;;;Η αλλη να τη βοηθαει οποτε το χρειαζεται για τη ψυχη της μανας της;;;;;Αφου εχει αποδειξει η γυναικα οτι δεν ειναι mother material!!!!

Καλα η Νταιζη φοβηθηκε μην χασει τον Αρη!!!!!!Τον χαμενο καρδια μου;;;Εμενα αυτο μου φανηκε ως μια ακομη αγωνιωδης δικαιολογια για να μαζεψει κι αλλα λεφτα ''για να εξασφαλισει τον Αρη''...Και ο Οδυσσεας μπορει να ειναι καλλιτεχνης αντε να το δεχτω και χωρις προοπτικη(αν και αυτο δεν το ξερει η κυρια) αλλα δεν ειναι χυμα!!!!Ειναι σοβαρος πατερας ικανος να στηριξει το παιδι του!!!!!!

Ενταξει ειχαμε και σκηνη με τις κοπελες που παντα μου αρεσουν,ειχαμε και με Λουκανορακια,ειχαμε τη θεϊκη με Πετρο-Παναγιωτη(Παναγιωτης : respect : ) ,ειχαμε και Ευα-Λευτερη!!!!!!

Πολυ καλο επεισοδιο σημερα!!!!!!!

Νελη,Σοφια,alex,JESSIE και fay66 μου αρεσαν οι σχολιασμοι σας!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 12:15 am

Λοιπόν, το σημερινό δεν με εκνεύρισε όσο το χτεσινό... να'ναι το μοντάζ... να 'ναι που ακούστηκαν και δυο λογικά πράματα...

Καλά, βάρεσα κι εγώ μπιέλες με την πριγκιπέσα και το βασιλικόν ζεύγος γονιών της (ευτυχώς, η Αμαλί ένιωσε και λίγο κάποια δόση...), και κατέβασα ότι γ@μοκάντηλο βρέθηκε στο ύψος του χεριού μου με τις αντιδράσεις του Λουκά... Μόνο το ωραίο του μπλου πουκάμισο του συγχωρώ σήμερα, κατά τα άλλα τον είχα για κουτουλίδια. Να βράσω τα αδιάσειστα στοιχεία... τρίχες ίσιες! (=οι κατσαρές έχουν καταργηθεί για ευνόητους λόγους...)

Πολύ καλά έκανε η Έρη και του 'βανε τσι φωνές. Για όνομα δηλαδή. Και για επώνυμο, αληθινό και υιοθετημένο!!!

Διασκέδασα ομολογώ με την γοργή αντίληψη της "φαμίλια-μάφια" που έβγαλε απίκο το αυτό συμπέρασμα "στημένο απ' τον Ρούσσο!". Εύγε παιδιά μου, κόβει η γκλάβα σας... sisi

Χάρηκα που Εύα, Δάφνη, Λευτέρης, Νικόλας ψηφίζουν Έρη δαγκωτό. Και συνάμα σπάστηκα εις διπλούν που δεν έκανε το ίδιο κι ο αδερφός της, και ξεστόμισε τα ανήκουστα περί "βιασύνης"... imarton έλα στον τόπο σου...
Χάρηκα και τη σκηνούλα Δάφνης Νικόλα. Όαση μου φάνηκε. Με Εύα και Λευτέρη μου 'πεσε βαρύ το περτικαλί sisi (και πνίγηκα με το προσεχώς! lmao δε με χάλασε!)

Όσο για το απονενοημένον της Έρης, την θαύμασα μεν, το στομάχι μου σαλάτα με την ανεκδιήγητη, αλλά με συγχωρείτε, διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως καταρχήν. Τι πήγε να κάμει στη φωλιά της δολοφόνας μοναχιά τς, "να τηνε κοιτάξει στα μάτια"?! Τι λες κοπέλα μου? Και όπως πολύ σωστά εγράφη, θες να πας? Πήγαινε. Αλλά βρε κοπελιά μου αγαπημένη, φραγκάκια έχεις, πάρε και δυο καλόπαιδα μαζί, να μη σε σπρώχνει κι είσαι ανήμπορη ακόμα... πήγε να σε φάει βρε, και πας κει πέρα μόνη?! Πλάκα μας κάνεις?! livani Πολύ ορθώς εφρύαξεν το παλικάρι ύστερις!

θα ήτο εξαιρετική παράλειψις να μην εγκωμιάσω τον Παναγιώτη έναντι του Ρούσσου. Εξαιρετική η στάση του, κι ας έχω τις ενστάσεις μου για τα "αδιάσειστα" στοιχειά του... (ναι, επίτηδες παρατόνισα!)

Είχαμαν και το κερασάκι στο τέλος με το χαμένο αδερφάκι... Nyxia (Νταιζουλίνι... πες αλεύρι... Angel )

@roria: θα σε καταγγείλω! sisi η πρώτη σου παράγραφος με έστειλε αδιάβαστη, και δεν μπορώ ακόμα να γελάσω λέμε!!!!
@ΣΨ1: κι εσένα θα σε καταγγείλω! "απολειφάδι γυναίκας"?! με πέθανες! sisi

Τέλος ομού με τις άνωθεν κυρίες, jessiε, nefelik, fay, fay66, filizza, clarabelle, συμφωνώ εκθύμως και σας απολαμβάνω δεόντως Flkia

kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης