Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_lcap24%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_rcap 24% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_lcap43%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_rcap 43% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 46

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Empty Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 6:38 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 8:23 pm

Λοιποοοοον......

Εχοντας δει στα χθεσινα προσεχως τη σκηνη Ευας-Λευτερη στο εστιατοριο με την προταση γαμου ετοιμαζομουν να πω τα χειροτερα αλλα σημερα που την ειδα ολοκληρη αλλαξα γνωμη....Ηταν καλογραμμενη και μεχρι και χαριτωμενη μπορω να πω!Πολυ καλοι και οι δυο! Thumbs up Ο τροπος που εγινε(''Μηπως να παραγγελναμε;Μηπως να παντρευομασταν;'' slap )δεν ειναι και πολυ του γουστου μου βεβαια,οπως και να'χει ομως γελασα με την γλυκια αμηχανια του Λευτερη!

Ομορφη και η σκηνη που ειχε η Ευα με τη Δαφνη και τη Νορα! Hug Αν και νομιζω οτι θα ηταν σωστοτερο να μεινει με το Λευτερη το βραδυ και να ενημερωσει το πρωϊ τις φιλεναδες της αλλα οκ αν ετσι τους βολευει εμενα μου φτανει και μου περισσευει!
Btw ευτυχως που δεν θα τη πεισουν για θρησκευτικο γαμο....θα μου πεφταν ολιγον βαρια τα τουλια και οι μπομπονιερες! valen

Επισης γελασα και με το δουλεματακι Λουκα-Νικολα στο Λευτερη! sisi Το βρηκα πετυχημενο και ευτυχως δεν βγηκαν γελοιοι!

Η στιχομυθια Νταιζης-Νορας στο τηλεφωνο μου θυμισε κατι απο τις σκηνες απειρου καλλους του β' κυκλου! valen

Η Αντιγονη αγχωθηκε και τους πηρε σβαρνα....Αυτη η υποβοσκουσα ειρωνια στους διαλογους της με το Στεφανο μ'αρεσει πολυ! yeap

Η Μελιτα κατηγορει τη μανα της οτι δε της λεει ολη την αληθεια τη στιγμη που εκεινη εχει αραδιασει το ενα ψεμα πισω απο το αλλο! Fskl Κατα τ'αλλα μου 'σπασε το νευρικο μου συστημα και σημερα.Πραγματικα απορησα με την ψυχραιμια με την οποια την αντιμετωπισε ο Στεφανος....αντι να την αρπαξει και να τη θαψει στο τσιμεντο να ησυχασουμε! Razz
Ειρησθω εν παροδω,η σκηνη Στεφανου-Ρουσσου(παρ'ολο που παλι ελεγαν για τη μουρλη)μου εφερε στο νου τις σκηνες τους στο β'κυκλο που απολαμβανα υπερ του δεοντως! Efxi

Τα πραγματα με το Χρηστο σκουρα τα βλεπω αλλα δεν με πολυνοιαζει κιολας.....ο Αραβαντινος παλι θυμηθηκε να επικοινωνησει με τα παιδια του και αντε να δουμε τι θα δουμε!

Καλο απο μενα το σημερινο! ;D (Μου περασε απο το μυαλο και το Πολυ καλο αλλα ειπα να μην υπερβαλλω...χιχι geek )

Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanna στις Τετ Νοε 23, 2011 8:28 pm, 1 φορά
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 8:26 pm

Τι τέλεια πρόταση γάμου ήταν αυτή!!!!!!!!!!!!
Δεν ξέρω τι περίμενα, αλλά επειδή και στο προηγούμενο ξενέρωσα όταν είδα την Εύα να μπαίνει στο σπίτι με το πουκάμισο του Λευτέρη και μείς δεν είχαμε δει μια αγκαλιά όταν της το φορούσε για να κρύψει το σκισμένο ρούχο πίστευα ότι η πρόταση θα ήταν ξεπέτα.

Τελικά κατάφεραν να με συγκινήσουν. Το άγχος του Λευτέρη που έδειχνε να μην είναι σίγουρος για την απάντηση της Εύας πόσο γλυκό ήταν όταν μάλιστα σκεφτώ οτι όλοι οι προηγούμενοι την είχαν δεδομένη και ήταν σίγουροι οτι μπορούν να τη χειριστούν.

Νομίζω οτι θα ψηφίσω το επεισόδιο τέλειο μόνο για το ευτυχισμένο χαμόγελο της Εύας και την αγάπη που της έδειξε ο Λευτέρης
Δεν θέλω σήμερα να σχολιάσω κανέναν άλλον. Περίμενα τρία χρόνια για να δω την Εύα δίπλα σε κάποιον που της αξίζει και τη σέβεται και για σήμερα αυτό μου φτάνει.
Από αύριο αρχίζω τη γρίνια για τη Νταίζη τη Μελίτα τα διαμάντια και τα φονικά που αντικατέστησαν τα όνειρα των παιδιών που ξεκίνησα να παρακολουθώ
Τέλειο από μένα.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Britneakifan Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 8:46 pm

Απο το σημερινο επισοδιο μου αρεσε πολυ η σκηνη της Ευας και του Λευτερη!Ηταν αστεια και ρομαντικη ταυτοχρονα Heart2 Επισης και η σκηνη των κοριτσιων ητα ωραια οπως και του Λουκα-Νικολα-Λευτερη!!! Γενικα το σημερινο επισοδειο ηταν πολυ καλω valen

Britneakifan

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 8:47 pm

Επιστροφη στις παλιες καλες εποχες του Β Κυκλου με Νορα και Νταιζαρα στις παλιες τους θεσεις...Πολυ το χαρηκα!!!!!!!!!!!!

Ευα και Λευτρης=Γαμος με Λουκα και Νικολα να κανουν δωρο ποδια στον μελλοντα γαμπρο...

Τα αλλα ανουσια...
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 8:50 pm

Σήμερα και θα σχολιάσω,αλλά και θα ψηφίσω το επεισόδιο!

Θα ξεκινήσω από την πιο όμορφη σκηνή του επεισοδίου για μένα.Την πρόταση του Λευτέρη στην Εύα.

Καταρχάς πρέπει να πω ότι ήταν και οι δύο πανέμορφοι.Ο Μπισμπίκης πάρα πολύ γλυκός και η Ξυλά μια καλλονή! Love! Love!
Δεύτερον η αμηχανία του Λευτέρη και κυρίως η αγωνία του με κέρδισε αμέσως.Δεν ήξερε τι να πει,πως να το πει,τι να κάνει και πως να το κάνει αλλά ήταν αφοπλιστικός.
Τρίτον το χαμόγελο και η λάμψη της Εύας ήταν breathtaking ( σε άψογα ελληνικά sisi sisi ) και φυσικά δεν θα μπορούσαν να περάσουν απαρατήρητα!Περίμενα καιρό να δω την Εύα να λάμπει ολόκληρη από ευτυχία αλλά τελικά άξιζε η αναμονή.
Και τέλος αλλά πολύ σημαντικό,το χιούμορ και η συγκίνηση ήταν πολύ όμορφα μοιρασμένα στην σκηνή και αυτό ήταν ένα ακόμα συν για το επεισόδιο.
Κρίμα που δεν έδωσαν περισσότερες σκηνές και περισσότερο χρόνο σε αυτό το ζευγάρι.Είχε ( και έχει ) τα φόντα να κερδίσει την αγάπη του κοινού,αλλά δυστυχώς τους άφησαν ανεκμετάλευτους.

Μου άρεσε πολύ και η σκηνή των κοριτσιών,αλλά και η σκηνή των αγοριών.Των αγοριών περισσότερο γιατί η επιμονή της Δάφνης να επιβάλλει τις επιθυμίες της στους φίλους της μου σπάει τα νεύρα.

Η Μαρίλια ήταν λίγο κάπως στην σκηνή με την Εύα και την Αγγέλα που λένε για τον γάμο της Εύας με τον Λευτέρη ή είναι ιδέα μου; Rolling Eyes

Μου άρεσε η σκηνή Λουκά και Εριέττας που πήραν το μήνυμα του Αραβαντινού,που τους έλεγε ότι θα συναντηθούν σύντομα ( αυτή την συνάντηση την περιμένω πολύ καιρό το ομολογώ ).Άντε να δούμε τι θα δούμε κι από κει.

Ο Ρούσσος εξακολουθεί να μου σπάει τα νεύρα,η κορούλα του επίσης οπότε τους αφήνω ασχολίαστους.

Σπόιλερ:
Αλλά όσο σκέφτομαι ότι τα σπασμένα του Ρούσσου και της Μελίτας θα τα πληρώσει η Αμαλία γίνομαι έξαλλη! Grrr Πεφάνη πάντα και παντού : respect : : respect :

Η Νταίζη επίσης με εκνευρίζει αν και στην σκηνή με τον Λουκά ( πριν το τηλεφώνημα της Νόρας,εκεί εκνευρίστηκα ξανά και κυρίως με την Νόρα ) μου άρεσαν πολύ και οι δύο.

Το ότι μάνα ( Στέλλα ) και κόρη ( Νόρα ) θεωρούν τον Λουκά δεδομένο θέλετε να το σχολιάσω;Δεν θέλετε! xastouki

Το τηλεφώνημα και οι αντιδράσεις της Νόρας όταν άκουσε την Νταίζη δεν μου άρεσαν.Η Δρακουλάκη -να με συγχωρείτε- αλλά εξακολουθεί να με απογοητεύει ερμηνευτικά και ακόμα και οι μίνι υστερίες της διαλύουν το νευρικό μου σύστημα.

Η Αντιγόνη με τον Στέφανο και την Εριέττα μου άρεσαν επίσης.

Υπήρξαν πολλά που με εκνεύρισαν λοιπόν αλλά εγώ θα κρατήσω μόνο τα χαμόγελα της Εύας και του Λευτέρη,την σκηνή της γυναικοπαρέας ( χωρίς τα εκνευριστικά της Δάφνης ) και την πλάκα του Λουκά και του Νικόλα στον Λευτέρη και θα ψηφίσω.... Idea Idea Πολύ καλό.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Τετ Νοε 23, 2011 9:28 pm, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 9:14 pm

Χαίρομαι κι εγώ για την Εύα και το Λευτέρη! Ο Λευτέρης είναι η ευτυχία της Εύας, πακεταρισμένη σε ανθρώπινη μορφή, και σαφέστατα ειπώθηκε στην κοριτσοπαρέα οτι αυτό ακριβώς επιθυμούσε η Εύα πάνω απ'όλα στη ζωή της.... Η σκηνή της πρότασης γάμου δόθηκε πολύ ωραία, αυθόρμητα, ανάλαφρα, με την αμηχανία του Λευτέρη να είναι χίλιες φορές πιό γοητευτική απ'τη σιγουριά των "αλλων", και το κυριώτερο, δεν λέει λόγια του αέρα, όρκους που δεν σκοπεύει να κρατήσει, είναι ειλικρινής κι αυτό φαίνεται από χιλιόμετρα! Η Εύα είναι η θεά του, τα παιδιά της είναι τα παιδιά της καρδιάς του, και η Εύα στα μάτια του θα λάμπει για πάντα!
Ο Λευτέρης μου άρεσε και με το Λουκά και το Νικόλα, ξέρει πως να κρατήσει το μέτρο κι είναι ρεαλιστικός ακόμη και με τα πιό τρελλά αστεία τους....

Αυτά για τις χαρούμενες εξελίξεις της σειράς. Στην .....άλλη πλευρά του φεγγαριού, έχουμε τη Μελίτα, που πραγματικά μου ανακατεύει το στομάχι , αμα τη εμφανίσει της, δεν ξέρω αν θα καταφέρω να το ξεπεράσω και να δώ κάποια στιγμή την ηθοποιό χωρις να τη συσχετίζω με το ρόλο , προς το παρόν, όμως, αυθόρμητα με το που τη βλέπω, τη βρίζω! Δεν φτάνει που όλοι τη χαιδεύουν και την κανακεύουν, και δεν της είπαν ούτε μιά κουβέντα για τα αίσχη που έκανε, έχει το θράσος να τους ζητάει και τα ρέστα που ..... δεν της λένε την αλήθεια! Πρέπει να απολογηθούν και που την έσωσαν, και για όσα χρειάστηκε να κάνουν, αφού ο καλός θεούλης δεν φρόντισε από μόνος του για να μην πάει φυλακή.... Μήπως θα κατηγορήσει και πάλι την Εριέττα, οτι με τα κόλπα της έκανε τον πατέρα της φονιά? Κάποιος πρέπει να δώσει ένα τέλος γρήγορα, η Μελίτα κατάντησε σήριαλ μέσα στο σήριαλ , δεν έχουμε ούτε την υπομονή ούτε τη διάθεση να την αντέχουμε άλλο, ούτε βλέπουμε ντοκυμανταίρ για μανιακούς εγκληματίες σε καρρέ καρρέ, ένα σήριαλ βλέπουμε, γιατί να ψυχοπλακωνόμαστε καθε μέρα, δεν το καταλαβαίνω.

Η τύχη της Νταίζης μάλλον στέρεψε, κι ο Αστυνόμος θα τα βάλει κάτω και θα κάνει.... ανακάλυψη. Μήπως κατά τον ίδιο τρόπο, ανακαλύψει και την αλήθεια για το ποιός φύτεψε τις σφαίρες στην Εριέττα?

Σήμερα ακούσαμε, δια στόματος Ρούσσου, οτι η Αντιγόνη είχε βλάψει τον Αραβαντινό, οπότε έχει δίκιο να φοβάται την εκδίκησή του, και η Αντιγόνη δεν τον διέψευσε.... Για να δούμε πότε θα έρθει η ώρα να μάθουμε κι εμείς....

Το ψηφίζω καλό, περιμένοντας, όπως πάντα, το καλύτερο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 9:18 pm

Δεν ξέρω πως να ξεκινήσω σήμερα. Αυτή την πρόταση την περίμενα άσχημα προκατειλημμένη είδα και στο τρέιλερ του επεισοδίου το φόρεμα της Εύας που απ το μπούστο μου φάνηκε το ίδιο με αυτό που φορούσε σε σκηνές της όταν ετοιμαζόταν να παντρευτεί το Μάνο και ήμουν αρνητική.

Τελικά όμως βρήκα την πρόταση γάμου υπέροχη. Love! Love! Αυτή η αφοπλιστική αμηχανία του Λευτέρη σε μένα προκάλεσε συγκίνηση και όχι γέλιο. Χαμογελούσα όσο έβλεπα την Εύα να κάνει στην ουσία εκείνη τις ερωτήσεις και να εκμαιεύει τα λόγια που θα έπρεπε να πει ο Λευτέρης αλλά το σύνολο το βρήκα πολύ τρυφερό

Αν κάποιος μου έδειχνε τον διάλογο πριν γυριστεί η σκηνή και μου ζητούσε να αντιπροτείνω νομίζω δεν θα άλλαζα απολύτως τίποτα

Η Εύα έχει κάνει ήδη δύο γάμους και έχει δεχτεί προτάσεις περισσότερες απο δύο. Έχει ακούσει βαρείς όρκους και μεγάλα λόγια απο γοητευτικούς άντρες που τα λόγια τα είχαν εύκολα. Έχει πάρει βαρύτιμα δαχτυλίδια στολισμένα σαν επιτάφιους (γέλασα πολύ με την έκφραση) αλλά το ζητούμενο σ αυτές τις περιπτώσεις δεν είναι η τιμή του πολύτιμου λίθου που στολίζει το δαχτυλίδι αλλά να τιμηθούν τα λόγια που το συνοδεύουν και σ αυτό μέχρι τώρα δεν ευτύχησε.

Ο Λευτέρης διάλεξε ένα απλό δαχτυλίδι αλλά το στόλισε με μια ατάκα που το έκανε ακαταμάχητο. ''Τι είδους γυναίκα είσαι εσύ''
''Μια γυναίκα με δύο παιδιά και κάποια στιγμή πρέπει να το συζητήσουμε''
''Είσαι η γυναίκα μου και ειναι τα παιδιά μας και οτι είναι δικό σου το έχω στην καρδιά μου'' inlove inlove
Το κυριότερο όμως είναι οτι εγώ τουλάχιστον (μόνο για τον εαυτό μου μπορώ να μιλήσω) πιστεύω απ όσα έχω δει μέχρι τώρα οτι τα λόγια του θα τα τιμήσει

Απ την πλευρά της κι η Εύα βλέποντας την αμηχανία του κράτησε τη συζήτηση ανάλαφρη και κινήθηκε στους καθημερινούς τόνους για να τον κάνει να νοιώσει άνετα. Είδα πλήρη αποδοχή και επιτέλους είδα ευτυχία. Με έχει χαλάσει απίστευτα που της στέρησαν εντελώς το παραμύθι αλλά τουλάχιστον αυτό που της έδωσαν δείχνει απόλυτα στέρεο. Βλέπετε δεν μπορούσαν να της προσφέρουν και τα δύο θα καταξοδεύονταν αφήστε που το όνειρο πρέπει να το ζήσει η Νταιζούλα. Τι να το μοιράσουν; Δεν κάνει

Βρήκα τη σκηνή εξαιρετική και ερμηνευτικά. Χωρίς υπερβολή οι δύο ηθοποιοί κατάφεραν να γυρίσουν το χαμόγελό μου σε συγκίνηση κι αυτό λέει πολλά. : respect : : respect :

Θα ήθελα βέβαια να έχω προηγούμενα δει μερικές σκηνές του ζευγαριού και θα ήθελα η ανακοίνωση να γίνει κι απ τους δύο σε φίλους και οικογένεια κι όχι σε ξεχωριστές σκηνές. Θα υπήρχε χρόνος αν δεν ασχολούμασταν με το παλαβό γκεστ το θρήνο της τραγουδιάρας για το Χρήστο που δεν πέθανε και το σκάψιμο του αγνώστου ράτσας μαλλιαρού αλλά τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Μου άρεσε η χαρά και η προσμονή των φιλενάδων κι αν έλειπε κι η Στελλίτσα θα ήταν ακόμη καλύτερα. Ποιά απο μας δεν περίμενε κάποια στιγμή σε αναμένα κάρβουνα να μάθει νέα της φιλενάδας;

Περισσότερο όμως μου άρεσαν τα αγόρια. Δουλεματάκι στο γαμπρό που θύμιζε κάτι απ τα παλιά με χιούμορ χωρίς να φτάσει στη γελοιότητα. Κυρίως όμως ήταν μια σκηνή που έδειχνε οτι ο Λευτέρης κέρδισε μια θέση στην παρέα με το σπαθί του.

Το υφάκι της Μαρίλιας ήταν το μόνο που με ξύνησε λίγο αλλά κομmάτια να γίνει είπε τα σωστά λόγια

Δεν θέλω να σχολιάσω κλεμμένους πίνακες και το δράμα του κατσαρού όντος ούτε την προοπτική να αρχίσουμε πάλι να βλέπουμε τη Νταίζη να τρέχει για το μπράβο της που κινδυνεύει. Άλλωστε μ αυτά θα ασχολούμαστε συνεχώς απο εδώ κι εμπρός και σήμερα δεν θέλω να χαλάσω τη γεύση που μου άφησε το επεισόδιο που είχε λίγη απ την ευτυχία που περίμενα τόσο καιρό να δω, και αρκετή παρέα. Θα πω μόνο οτι κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουν να δίνουν χρόνο σε σκηνές Στέφανου Μελίτας (τις φάγαμε σαράντα λεπτά ανα επεισόδιο επι τρείς μήνες και δεν τσιμπήσαμε άλλωστε) και να δούμε που θέλουν να πάνε και το άλλο ζευγάρι. Τι βίτσιο κι αυτό με τους βαρεμένους μια ο Θάνος μια η Μελίτα.

Κλείνοντας να πω οτι επιτέλους ο φιλόστοργος πατήρ Αραβαντινός θυμήθηκε τα παιδιά του οπότε περιμένω τη συνάντηση μήπως και μου λυθούν κάποιες απορίες.

Σήμερα ψηφίζω κι επειδή νομίζω οτι Εύα δεν θα ξαναδώ λέω να ψηφίσω τέλειο.

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από xalkate Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 9:26 pm

[quote="JESSIE"
Σήμερα ακούσαμε, δια στόματος Ρούσσου, οτι η Αντιγόνη είχε βλάψει τον Αραβαντινό, οπότε έχει δίκιο να φοβάται την εκδίκησή του, και η Αντιγόνη δεν τον διέψευσε.... Για να δούμε πότε θα έρθει η ώρα να μάθουμε κι εμείς....
[/quote]
υπομονη μεχρι αυριο που θα ακουστουν πολλα...!

xalkate
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 9:31 pm

Το Ρουσσέικο πάει για ψυχιατρείο ομαδικώς. Μέρα με τη μέρα αποδεικνύεται ότι η Μελίτα κάθε άλλο παρά τρελή είναι. Η εμμονή της με την Εριέττα την έχει οδηγήσει εδώ και αυτή και τους δικούς της.Καμιά σχέση με το Στέφανο.Ναι μπορεί να τον αγαπά-αρρωστημένα-αλλά η κύρια αιτία είναι η Εριέττα.Οπότε κάθε άλλο περιττό. Και πολύ ασχολήθηκα με το πικινουά.

Λουκάς-Νταίζη-Νόρα Μας θύμισε τις παλιές εποχές των Μυστικών. Όμως θα συμφωνήσω ότι η Δρακουλάκη κάπου χάνει στο παίξιμό της. Η δε Πολυχρονίδη άπαιχτη!!!

Η Στέλλα , η γνωστή πια Στέλλα.Πέταξε την πατάτα της αλλά ευτυχώς η Νόρα μυρωδιά δεν πήρε ακόμα.Όταν θα πάρει, άντε Στελλίτσα μια βόλτα προς Ευκλέιδη μεριά .Δε σε βλέπω καλά με την κόρη σου.Και άδικο δεν θα έχει.

Η Αντιγόνη μόνη της βολοδέρνεται να αφυπνήσει τους υπόλοιπους αλλά καμιά απάντηση . Σκληρό και έξυπνο λαγωνικό , αλλά Αντιγονίτσα μου ο καθείς εκεί μέσα με τον πόνο του.

Το άλλο πικινουά ,ο Χρήστος, μόνο αλυσιδούλα δεν του έχουν βάλει.Κάτσε εδώ , πήγαινε εκεί , κάνε τώρα επίσκεψη στην τουαλέτα,φάε τώρα. Βρε πώς κατάντησε ο πολύ βαρύς για τα φουστάνια της Νταίζης.

Το όλο σκηνικό της πρότασης γάμου ήταν για μένα το ιδανικό.Άν και παρουσιάζαν τον κακομοίρη το Λευτέρη ψιλονεάρτενταλ ήταν εντός κλίματος. Τι να πει και η Εύα ;Καμιά ρομαντική ταινία δεν έχεις δει.Πού να τη δει και αυτός.Μια με την κοπελιά του που την έκαψε λες και είμαστε στην αρχαία Ελλάδα , κάτι διαμαντικά , κάτι Μπέλλους , κάτι Θανους,μάλλον προς θρίλερ και αστυνομικά έργα έχει ο άνθρωπος έφεση.Τι έφεση , διδακτορικό έχει πάρει ο άνθρωπος.

Ο Νικόλας και ο Λουκάς; Οι γνωστοί Νικόλας και Λουκάς.ίδιοι και απαράλλαχτοι.Μην πω ότι πάνε από το κακό στο χειρότερο-με την καλή έννοια. Έτσι και αλλιώς με το αρχηλαμόγιο ,το Μάνο, δεν μπορούσαν τον περισσότερο καιρό να κάνουν και τόσες πλάκες. Τούτος εδώ είναι φαινομενικά του χεριού τους. Γιατί ο Λευτέρης ακόμα δεν έχει απαντήσει..

Η Εύα μέσα στην χαρά και στην ευτυχία.Έτρεξε στις άλλες τις παλαβές να μοιραστεί τη χαρά της.Πάλι καλά γιατί τον τελευταίο καιρό μόνο προβλήματα είχε. Η Δάφνη με τις συμβουλές της η ίδια .Δεν αλλάζει.Και να πω και την αλήθεια δεν θα τις έλεγα και συμβουλές.Βασιλικές επιθυμίες , κοινώς διαταγές. Τέλος πάντων Δάφνη είναι αυτή.

Θα σταθώ στη Μαρίλια. Όντως μου φάνηκε μουδιασμένη . Όχι ότι δεν χάρηκε , αλλά κάτι είχε. Σκεφτόταν ότι θα ήθελε Μάνο και Εύα μαζί ; Κομματάκι χλωμό , αν και ποτέ δεν ξέρεις πώς σκέφτεται ένα 19΄χρονο.Μεγάλο μεγάλο αλλά καμιά φορά φέρονται σαν μικρά. Να σκεφτόταν το Θάνο; Ποιος ξέρει;

Σε γενικές γραμμές -πολύ γενικές-καλούτσικο. Θα μπορούσε καλύτερο , αλλά τι ζητάω τώρα; Τον ουρανό με τ΄άστρα.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Τετ Νοε 23, 2011 9:37 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : διορθωση)

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 9:37 pm

Την παράσταση την έκλεψε η πρόταση γάμου... Μου άρεσε πολύ η αμηχανία του Λευτέρη, η δήλωσή του ότι τα παιδιά της Εύας είναι τα παιδιά τους και το ευτυχισμένο χαμόγελο της Εύας. Love! Love! Η σκηνή ήταν πολύ γλυκιά, ισορρόπησε ανάμεσα στο χιούμορ και τη συγκίνηση και κράτησε πάνω από 1 λεπτό!

Πολύ καλές ήταν και οι σκηνές των κοριτσιών στο σπίτι της Νόρας, της Εύας με τη Μαρίλια και την Αγγέλα, και αν και δεν το περίμενα μου άρεσε και η σκηνή του Λευτέρη με το Νικόλα και το Λουκά.

Το Χρήστο, τη Νταίζη και τα πληρεξούσια πειράζει που βαριέμαι να τα σχολιάσω; Της Στελλίτσας πήγε να της ξεφύγει το μυστικό, αλλά τα μπάλωσε... sfyr

Η Αντιγόνη πήγε στο Ρούσσο, αλλά άκρη δεν έβγαλε, αφού ο Ρούσσος έχει άλλα στο μυαλό του, και μετά ξαναπήγε στο σπίτι της Εριέττας. Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου αρέσουν πολύ οι σκηνές Αντιγόνης – Στέφανου – Εριέττας... Η Αντιγόνη καταλαβαίνει ότι κάτι θα συμβεί και έχει αγχωθεί, αλλά δεν υποψιάζεται τι την περιμένει... sfyr

Η Μελίτα έμαθε ότι με το ίδιο όπλο που πυροβόλησε την Εριέττα σκοτώθηκε και κάποιος άλλος, κατάλαβε αμέσως ότι το έκανε ο μπαμπάς της και σκέφτηκε αμέσως να πάει να ψάξει τις εφημερίδες (το τηλέφωνο πώς και το είχε πρόχειρο; ), για να μάθει ποιος ήταν αυτός που δολοφονήθηκε... Τώρα αυτή είναι τρελή; Γιατί εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι με το αστυνομικό της δαιμόνιο συναγωνίζεται επάξια, αν όχι τη Νταίζη, τους ήρωες του «Παρά Πέντε» σίγουρα... ainta

Ο Αραβαντινός έστειλε μήνυμα στα παιδιά του και τους έγραψε ότι σύντομα θα συναντηθούν. Δεν νομίζω ότι έχει να τους πει κάτι που δεν ξέρουμε ήδη (ή που δεν θα ξέρουμε μετά το αυριανό επεισόδιο), αλλά θέλω πολύ να δω τη σκηνή, κυρίως για να δω τις αντιδράσεις του Λουκά και της Εριέττας...

Καλό το σημερινό και μάλλον το αυριανό θα το ψηφίσω πολύ καλό... Efxi

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 10:43 pm

Ψήφισα καλό!!

Νταίζη-Λουκάς-Νόρα:Θύμισε κάτι απο τα παλιά"αποθεωνεις το πεντάγραμμο πάνω στα δικά μου χειρόγραφα;;;;;" lmao αξέχαστη ατάκα.Οι μορφασμοί της Νόρας όλα τα λεφτά για μια ακόμη φορά.
Η Νταίζη θέλει να κλείσει τις εκρεμμότητες της,και ο Λουκάς αναρωτιέται!!!!όλοι περίμεναν οτι θα αυτοκτονήσει μετά τον υποτιθέμενο θάνατο του Χρήστου,και δεν ξεχνιέται οτι θεωρούσε υπεύθυνο τον εαυτό της,και έχει όρεξη για θανατηφόρες ατάκες.Πιστεύω πάντως οτι ο Παναγιώτης,δεν θα τον ενημερώσει τον Λουκά,πριν γίνει η ταυτοποίηση του γενετικού υλικού.

Ρούσσος-Αντιγόνη:Έρχεται η φυλακή και για τους δυο.Ο Ρούσσος αν δεν είχε το "θέμα"με την κορούλα του,και τα όσα έκανε,θα συμφωνούσε με την Αντιγόνη οτι κάτι παίζεται δλδ,και θα είχε πράξει τελείως διαφορετικά.Η Αντιγόνη φυσικά και ξέρει οτι θα πάρει εκδίκηση,γιατί έχει και εκείνη λερωμένη την φωλιά της.Συνένοχοι στα εγκλήματα αλλά και στην τιμωρία!!!!!!αυτά πάνε μαζί.

Εύα-Λευτέρης:Πολύ ωραία η σκηνή,και πρώτη φορά που μου άρεσε η ερμηνεία του Μπισμπίκη.Η κ.Ξυλά για μια ακόμη φορά εκπληκτική.Εδω και αρκετά επεισόδια μου αρέσει πάρα πολύ!!!!!
Παρολίγο να λιποθυμήσει ο Λευτέρης,αλλά τελικά τα κατάφερε!!!! lmao λάθος χέρι,αλλά σιγά τις λεπτομέρειες.
Συμφωνώ απόλυτα με την JESSIE,οτι ο Λευτέρης για την Εύα είναι το άλλο της μισό!!!!ο άνθρωπος που μπορεί να την κάνει ευτηχισμένη,και να της προσφέρει μια ηρεμη ζωή,αυτό που πάντα ήθελε.
"Ωραίο κουτί"
"Έχει και δαχτυλίδι μέσα" lmao έεεεεεεεεεεεελα δεν σε πιστεύω.Φαντάστείτε να το ξέχναγε.

Μελ-Αμαλία:χαχαχαχχαχαχαχαχα δεν μπορώ να την βλέπω άλλο.Φωνάζει κιόλας,και απαιτεί να της πουν την αλήθεια.Και πολύ σωστά.Γιατί δεν της την λένε;;;;;;;;να την βάλουν κάτω να της πουν τα πράγματα όπως είναι,να την στολίσουν στην κυριολεξία για όσα έκανε και κάνει,και την χαιδεύουν;;;;;;;;είπαμε γονείς είναι,ανυσηχούν για το καμάρι τους,αλλά σε λίγο θα φοβούνται να της πουν καλημέρα.
Αν είναι δυνατόν!!!!!!και συνεχίζει με την καραμέλα που πιπιλίζει συνέχεια,και αναρωτιέται,πως ο Στεφ παραμένει με την Εριέττα απο την στιγμή που η αστυνομία την έβγαλε ένοχη.Πόσο θα κρατήσει όλο αυτό οέο;;;;;;;

Εύα-Νόρα-Δάφνη:Ωραία σκηνή,και επιτέλους μιλούν και χαμογελούν!!!!!χωρίς να έχει καεί το συμπαν!!!!!!!!
Κάνουν σχέδια για το θρησκευτικό γάμο,αλλά η Εύα καλά θα κάνει πολιτικό.Έκανε μια φορά θρησκευτικό και σώθηκε.Της έφυγε και η κάψα για το νυφικό,όλα καλά.

Νικόλας-Λευτέρης-Λουκάς:χαχαχαχχαχα δεν είναι καλά,είναι τρελοκομείο.Ποδια του έφεραν! lmao και μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για την ΑΔΕΡΦΗ τους,αλλά ο γαμπρός,δεν μάσησε,αλλά πήρε μια γεύση για το τι έχει να τραβήξει απο εδω και πέρα,και καλύτερα να το συνειδητοποιήσει μια ώρα αρχύτερα,που έμπλεξε. lmao

Στεφ-Ρούσσος:"εσύ είσαι η αιτία του κακού,γιατί παίζεις με το μυαλό της"καλά θέλει και τα λέει;;;;;;;;κατηγορούσαν τον Στεφ για το ότι δεν την χάιδεψε ποτέ,και δεν συντηρούσε τπτ,και η άλλη έχει κολλήσει σαν βδέλλα πάνω του,και ακούμε τα ανέκδοτα απο την οικ.Ρούσσου.Και για να καλύψει τα όσα έκανε αυτός και η κόρη του,πετάει μπαρούφες,και το θέμα είναι οτι δεν είμαστε έτοιμοι!!!! lmao Μάλλον ξέχασε που πήγαινε ο Ρούσσος να τον παρακαλέσει να μιλήσει στην Μελ,γιατί το παιδί του δεν ήταν καλά.Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα.

Μελ-Στεφ:"Στεφ τι;;;;δεν μου μιλάς καν;;;;;;;"απορεί κιόλας.Αλλά έπαψε να σκέφτεται έρωτες,του στυλ αγάπη μου μην με αφήνεις θα φαρμακωθώ,γιατί της ήρθε κεραμίδα.Έμαθε ότι δολοφονήθηκε ο εκβιαστής,και άρχισε να αναρωτιέται λογικά!!!μέχρι και αρχείο εφημερίδων έψαξε!!!!!σαίνι η Μελιτούλα στα δύσκολα.Ούτε εγω δεν μπορώ ν την βλέπω πια,σαν τον Στεφ ένα πράγμα.

Αυτά και για σήμερα,και απο αύριο έχουμε μερική αμνησία.Κάποια στιγμή δεν θα επανέλθει η μνήμη της;;;;;;;αναρωτιέμαι.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την alex1 στις Τετ Νοε 23, 2011 10:59 pm, 1 φορά

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από filizza Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 10:51 pm

…Σήμερα συγκινήθηκα και χάρηκα αντίστοιχα με δύο πράγματα.
Το ένα είναι η φράση του Λευτέρη «..ότι είναι δικό σου είναι μες στην καρδιά μου..» και το άλλο είναι που ψήφισες τέλειο το επεισόδιο Clarabelle …. :Wink

Δε θέλω να σχολιάσω πολλά γιατί πραγματικά καλύφθηκα από τα δικά σας λόγια αγαπητές Clarabelle και Jessie .

Aν και σε κάποια σημεία υπήρχε υπερβολή νομίζω ότι ανταμειφθήκαμε σήμερα…. Το κακό είναι ότι μας έδειξαν τι χάσαμε τόσο καιρό..μας έδωσαν μια γεύση από αυτά που δε γευτήκαμε εξαιτίας των ανεξήγητων επιλογών τους….

Εvanna , δίκιο έχεις.. στο τσιμέντο έπρεπε να τη θάψει.. πολιτισμό να το πούμε ή μα@@@κία..

Νefelik και εσύ κορίτσι μου πολύ καλά τα λες .. μόνο μουρλή δεν είναι (βρήκε και το άρθρο στην εφημερίδα)..

Jessie και εγώ ταράζομαι πλέον όταν την βλέπω..και κουνιέται και πέρα δώθε με ανοιχτό το στόμα …εμετός μου ρχεται .. όντως έχει γίνει σήριαλ μέσα στο σήριαλ..

Τα φιλιά μου σε όλες..

filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 10:53 pm

"Μμμμμμμμμμμ ωραιο κουτι" το μμμμμμμ ειναι δικο μου!!
Κουτι ,κουτι,κουτι και τι κουτι κουτι.......μουρλια το κουτι τελικα! Yess
Τελεια η προταση γαμου,δεν εχω λογια!Κουκλα η Ευα,τελεια μαλια και φορεμα,αλλα και ο Μπισμπι κουκλι και μεσα στην αμηχανια!!Μου αρεσε η αμηχανια του,αν και τοχει ξανακανει,δεν εχει σημασια ομως,αυτο δειχνει οτι ειναι τρελα ερωτευμενος,γι αυτο και εχασε τα λογια του,ξεχασε και το δαχτυλιδι,ηταν ομως γλυκας!!Η Ευα πιο χαλαρη,ετσι πρεπει,αλλωστε η γυναικα παντα επιλεγει κι ας πιστευουν οι αντρες το αντιθετο.Η Ευα λοιπον ειχε κανει εδω και καιρο την επιλογη της και φανηκε!
Στο μονο που διαφωνω ειναι!Μα Ευα μου ελεος,σου λεει :τι γυναικα εισαι εσυ!!και αντι να του πεις ,ειμαι γυναικα του κεφιου lmao του λες ειμαι γυναικα με παιδια;;;;;
Απ τις καλυτερες προτασεις γαμου που εχω δει!!!!!
Και φυσικα εχουμε Νικολα και Λουκα να επισκεπτονται αυτον που εβαλε τα χερακια του κι εβγαλε τα ματακια του!!Τι να κανει Λουκα μου;;;Ζεεεεννννν;;χαχαχχαχα οχι ουμμμμμμμμμμμμ;; lmao Και τι δεν του ειπανε ,οτι ειναι γυναικα καταστροφη,δεν ξερει να μαγειρευει,οτι μην την βλεπεις τσιλιβιθρα,τρωει και τα γατοκεφαλα,οτι ειναι ο βελζεβουλης με εμφανιση χερουβειμ gelio Το θεο τους
δεν ειχαν,αλλα κι ο Λευτερης μας κυριος,τους διαολοστειλε μια χαρα στο τελος!!
Πολυ ολμορφη η κοριτσοπαρεα να συζηταει τα του γαμου,οχι της Δαφνης τον γαμο βρε xoxo της Ευας λεμε!Αλλα απ οτι καταλαβαμε η Δαφνη θα τον πιασει στο μπιρι μπιρι τον Λευτερη ,ειναι και σαν την υγρασια χαχαχαχχαχχαχα και τελικα θα το βαλει το νυφικο η Ευα μας.Παντως κι εγω υπερ του νυφικου ειμαι!!

Αντιγονη-Εριεττα-Στεφανος!!Περασεεεε....μητερα Τερεζα xoxo !!Εδωσε και την ψηφο εμπιστοσυνης,οπως ειπε η Εριεττα,αλλα σιγα μην πηγε γι αυτο.Τρεμει η Αντιγονιτσα,μη της την φερει ο Αραβαντινος,γιατι εχει λερωμενη την φωλια της,αυτο καταλαβα εγω απ την συζητηση με τον Ρουσο,γι αυτο καιγεται και οχι για το ποιος πυροβολησε την Εριεττα.Θαπρεπε βεβαια,αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα για το υποδειγμα μανας!!
Εχει γουστο στο αυριανο,ο Στεφανος να τον πει τον Ρουσο ,Φραγκισκο της Ασσιζης!

Τωρα συγγνωμη,υπαρχει καποιος ακομα,που πιστευει οτι ειναι τρελη η πριγκιπισα;;;Την στριμωξε κανονικα την Αμαλια,ανακριση της εκανε και συνδυαστικες συνθετες σκεψεις εκανε και ολα.....Την φοβηθηκε το ματι μου! livani Τρελη δεν ειναι,αλλα σιγουρα ειναι ηλιθια και ξερετε τι λενε,για οταν αρχιζει να κυλαει η ηλιθιοτητα,δεν γλυτωνει τιποτα στο διαβα της!!Τι φωνη ηταν αυτη που εβαλε στον Ρουσο;;Για στακα ρε πριγκιπισα,βγαλε την σκουφια σου....ουπς την κορωνα σου ηθελα να πω και βαρα τον! livani
Και φυσικα η τρελη,εκανε πολυ λογικες κινησεις και εμαθε τι εγινε και αφου ξαναειπε τα γνωστα,οτι για ολα φταιει η Εριεττα και οτι αν δεν υπηρχε αυτη ,τιποτα δεν θα ειχε γινει,ξανα ημαρτον,την επιασε πονοκεφαλος και επεσε κατω!Αυτη πιστευει ακομα,οτι για να ευτυχισει με τον Στεφανο,πρεπει να λειψει η Εριεττα.Να δειτε που κατι θα ξανακανει η μουχριτσα!Ειμαι 99%σιγουρη.Καλα αν δεν γινει τιποτα,μη μου το χτυπησετε κιολας ε;; sisi

Ρουσος στον Στεφανο: εσυ φταις για ολα!!!
Μελιτα: η Εριεττα φταιει για ολα!! lol! αποφασιστε βρε οικογενεια Adams,ποιος σας φταιει τελικα,αντε γιατι α.......εγω βεβαια πιστευω οτι φταιει η βλακεια της Μελιτας,αλλα τελος παντων!!
Ειπε και στον Στεφανο σαν να μην συμβαινει τιποτα:τιιιιιιιιιι δεν μου μιλας καν;;;;;;;;;;;; imarton
Επισης παιδια επεσε μια προικονομια δια στοματος Στεφ νααααααααααα:πεστης μη μας προκαλεσει ξανα,γιατι τωρα εχεις εσυ το πανω χερι,αλλα αυτα αλλαζουν!!
Και θα κλεισω με το Μελιτα=διαυγεια,διαυγεια=Μελιτα,το ενα και το αυτο!!
Οχι θα κλεισω με την clarabelle και την ψηφο της!!Τελειο;;;;;;;;;;;;;;τελειο;;;;;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 11:07 pm

Κάποιος πρέπει να έχει και τον ρόλο του γκρινιάρη και τον αναλαμβάνω μετά χαράς.
Θα σχολιάσω μόνο την πρόταση. Ασφαλώς ο Λευτέρης δε θα έκανε την πρόταση που ονειρεύεται κάθε κορίτσι, η αμηχανία του ήταν αληθοφανής, άλλωστε κάθε άντρας υποθέτω θα νιώθει αμηχανία τη συγκεκριμένη στιγμή.
Από το σημείο όμως αυτό μέχρι να αφήσει έτσι άγαρμπα το κουτάκι κάτω- παρεπιπτόντως ήταν ακατάλληλο κουτάκι για μονόπετρο, μέχρι να τη ρωτήσει (βλακεία αν έκανε χιούμορ) αν έπρεπε να της το φορέσει αυτός στο χέρι....το πράγμα με χάλασε.
Δεύτερο λάθος, το σχόλιό του για την Άρτα και τα Γιάννενα. Φάνηκε σα να απολογείται για την απλότητα του δαχτυλιδιού, για την τιμή του ίσως;
Μα τα μονόπετρα δεν είναι φανταχτερά αφενός και αν η Εύα τελικά προτιμούσε κάτι διαφορετικό θα την είχε ήδη χαρακτηρίσει με το σχόλιό του ως κακόγουστη.
Πολύ ερασιτέχνης για άντρα που είχε δεσμό στα πρόθυρα του γάμου στο παρελθόν.
Η Εύα χαμογελαστή δε λέω, τι να κάνει άλλωστε, αυτόν της έδωσε το σενάριο, θα κάνει τα πικρά γλυκά.
Αν το καλοσκεφτούμε δηλ. έχει κάτι κοινό με τη Νταίζη, άντρες που ευχαρίστως κρατούν το δεύτερο ρόλο.
Αν θελησουμε τώρα να πούμε για ηρεμία , σταθερότητα, ότι βρήκε τον εαυτό της με τον συγκεκριμένο, σιγουριά και άλλα τέτοια θα συμφωνήσω, ρεαλιστικά μεν, αλλά εγώ σαν θεατής νιώθω ότι έχασα το χρόνο μου βλέποντας μια μιζέρια.
Το ξαναλέω και πιστεύω εκφράζω και άλλους που έβλεπαν τη σειρά από την αρχή, άσχετα αν δεν υπάρχουν στη συγκεκριμένη φιλόξενη συντροφιά.
Θα ήθελα ένα ζευγάρι που να με συναρπάσει, να με κάνει να ονειρευτώ, να ζήσω το παραμύθι. Ζευγάρι με τον έρωτα να σε αγγίζει και όχι να αχνοφαίνεται σαν τους πίνακες του Νικηφόρου στο Κωνσταντίνου και Ελένης.
Η νύφη, χαμογελσστή μεν, συγκαταβατική δε.
Μοναδική συγκινητική στιγμή, η ατάκα του Λευτέρη για τα παιδιά της.
Αυτό άξιζε.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 11:12 pm

Σοφία μου, δεν έχω λόγια! Μ'εσένα παρέα πρέπει να βλέπουμε τα επεισόδια, για να γελάμε συνέχεια, ευτυχώς που δεν έχουμε πρόσφατα ράμματα σαν την Kapetanissa, για να σπάσουν απ'τα πολλά γέλια!!!
Είναι δύσκολο να δεί κανείς τη Μελίτα των τελευταίων ιδίως επεισοδίων, σαν ευκαιρία για να γελάσει, αλλά το κατάφερες κι αυτό!!

Τι άλλο να πώ παρά : Congrats

ΥΓ: Alkisti, διάβασα το κείμενό σου, κι έχω να πώ μόνο αυτό: Μακάρι κάθε γυναίκα να εύρισκε ένα τέτοιο ονειρεμμένο έρωτα, γιατί μόνο αυτός θα αντέξει στην καθημερινότητα, κι εκεί είναι που κρίνεται κάθε μεγάλος έρωτας, στην παρατεταμμένη οικειότητα, (κάποιος το έχει γράψει στην υπογραφή του, κι είναι απόλυτα σωστό!!!).... Τυχερή Εύα, μόνο αυτό!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τετ Νοε 23, 2011 11:18 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 11:17 pm

Nόρα-Νταίζη:θύμιζε πολύ δεύτερο κύκλο η σκηνή!Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 191984Υπέροχες και οι δύο (θεά η Δρακουλάκη να ''ανησυχεί'' στο τηλεφώνημα!!!)την καταευχαριστήθηκα μέχρι τελείας την σκηνή τους!

Εύα-Λευτέρης:τους χάρηκα πολύ! Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 226538 η αμηχανία του Λευτέρη βγήκε γλυκιά και (ίσως εκεί που της είπε <<μήπως να παντρευόμασταν>> θα ήθελα κάτι πιο ρομαντικό) αλλά βγήκε πολύ ωραίο αποτέλεσμα ,να λάμπουν και οι δύο από ευτυχία και να λένε αυτά που λένε!χαριτωμένη και η παρατήρηση της Εύας για το δαχτυλίδι που το έβαλε σε λάθος χέρι Razz

Κοριτσοπαρέα:Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 116799 λάτρεψα ομαδική αγκαλίτσα!Κούκλες και οι 3 με χαμόγελα μέχρι τα αυτιά ,υπέροχες τι να λέμε τώρα...η Δάφνη άρχισε τα γνωστά της σχόλια και η Νόρα ήταν με το μέρος της να λένε στην Εύα για εκκλησία ,εξαιρετική σκηνή με πολύ ωραίο κλείσιμο!

Λουκάς-Νικόλας-Λευτέρης:Υπέροχα και τα αγόρια να πειράζουν το γαμπρό Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 621900 πολύ καλή η σκηνή και ο Λευτέρης που τους έδιωξε στο τέλος...υπέροχοι και οι 3 τους!

Πολύ καλή η σκηνή που ανακοινώνει το γάμο της στη μαμά και την κόρη της - Πολύ καλή και η σκηνη Στέφανου-Πέτρου

Το οτί ο Αραβαντινός έστειλε μύνημα για να συναντήσει τα παιδιά του Rolling Eyes

Πολύ Καλό από εμένα!

Υ.γ.:Στο χθεσινό και προχθεσινό επεισόδιο εξαιρετικοί ερμηνευτικά Κατρανίδης-Πεφάνη(και πολύ γλυκιά η αγκαλιά Πέτρου-Αμαλίας).Επίσης πολύ ωραία και η μίνι ΛουκαΝορική της Δευτέρας!

Υ.γ.:Κούκλα η Δρακουλάκη και σήμερα (πολύ ωραία τα συνολάκια τηςΕπεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 145879 !)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 11:54 pm

alex1 έγραψε:Αυτά και για σήμερα,και απο αύριο έχουμε μερική αμνησία.Κάποια στιγμή δεν θα επανέλθει η μνήμη της;;;;;;;αναρωτιέμαι

Θα ξεχασει τη αποπειρα αλεξακη μου,αλλα δεν θα μας κανει την χαρη να ξεχασει και τον Στεφανο,αλλα και το μισος
για την Εριεττα,οποτε αστα να πανε,ολα παιζουν !!

jessie μου ,σ ευχαριστω νασαι καλα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Πεμ Νοε 24, 2011 12:26 am

Καλα δεν εχω να πω και πολλα ειδικα ο alex τα εχει πει ολα ηδη!!!!!!!!! : respect :

alex1 έγραψε:Νταίζη-Λουκάς-Νόρα:Θύμισε κάτι απο τα παλιά"αποθεωνεις το πεντάγραμμο πάνω στα δικά μου χειρόγραφα;;;;;" lmao αξέχαστη ατάκα.Οι μορφασμοί της Νόρας όλα τα λεφτά για μια ακόμη φορά.

alex τι μου θυμισες!!!!!!!!!Απιστευτες ατακες παντα δια στοματος Νορας βεβαιως βεβαιως!!! lmao Κι εγω λατρεψα τις εκφρασεις της Νορας και στο τηλεφωνημα αλλα και με τις κοπελες!!!!Τρελο γελιο καθε φορα που εχουμε παρομοιες σκηνες!!!!Απλα με το που τη βλεπω να κανει αυτους τους μορφασμους και να τσαλακωνει ετσι αβιαστα την εικονα της απλα πεθαινω στο γελιο!!!! xoxo : respect :

Αχ,αυτη η Νταιζη με σκαει!!!!!!!!!Δεν μου αρεσει καθολου ο τροπος που μιλαει!!!!Ξερω αυτη τη στιγμη ειμαι υπερ του δεοντος υπερβολικη στις απαιτησεις μου προς τον συγκεκριμενο χαρακτηρα που εχει αποδειξει ουκ ολιγες φορες οτι θεωρει οτι ειναι η καλυτερη απο ολους αλλα ολο αυτον τον αφορισμο οτι ολοι ειναι βλακες και ηλιθιοι δεν τον μπορω!!!!!Εστειλε και τον Λουκα στη θεση του σαν να ηταν η δασκαλα του!!!!! imarton Kι αυτος ο χριστιανος δε παιρνει ενα τηλεφωνο να πει θα αργησω!!!!Αλλα μου αρεσε η Νορα που ξερει τι αντρα εχει διπλα της!!! Love!

Παρολα αυτα μου αρεσε η σκηνη της με τη Νορα...Μου αρεσε που η Νορα εκανε εναν μορφασμο την ωρα που κατι ειπε για τον Λουκα αλλα και που μετα προσπαθησε να μαθει τις προθεσεις της...Τωρα εγινε μανα η Νορα και καταλαβαινει οτι ο Αρης εχει αναγκη εστω και αυτη τη παρωδια σχεσης που εχει με τη μητερα του...Το αυτακι της Νταιζαρας βεβαια δεν ιδρωσε και πεταει τα περιττα απο πανω της και λεει να τη κανει...Αμ,δεεεεεεεε!!!!!!!!!!Ετσι ειναι Νταιζακι καποτε η τυχη τελειωνει!!!! Gioupi

Η σκηνη της προτασης ηταν γλυκια!!!Εγω γελασα με την αμηχανια του Λευτερη και μου αρεσε η λαμψη στα ματια της Ευας!!!Η λαμψη με τη καλη εννοια παντα,ε!!!!Μη παει το μυαλο σας σε τιποτα Μελιτα μερια lmao

Καλα εκει που εριξα το γελιο ηταν στη σκηνη με τα αγορια!!!!!!!!!Και ο βαζω-τα-χερακια-μου-και-βγαζω-τα-ματιακια-μου καλα εκανε και τους εδιωξε!!!!! lmao Του πηγαν και ποδια που κανει για τη μηχανη!!!!Αφηστε εριξα το γελιο και Σοφακι καπου εκει θυμηθηκα και το καζανι(αν το ξεχασα ολη μερα που γελαγα στο ασχετο lmao ) και με αποτελειωσε!!!!!!

Και η σκηνη με τις κοπελες πολυ ωραια!!!!Εγω παντως και με τον πολιτικο συμφωνω!!!!

Οκ για τη Μελιτα τι να πω;;;;; pff Τη βαριεμαι λιγακι...Δε παει να κανει ο,τι θελει;;;;;Κι εγω την ακουσα τη προοικονομια του Στεφανου!!!!!!!!!!!!!

Ενταξει all-times-classic θα δωσω τα oscar μου στη Σοφια,τη JESSIE και ειδικα τον alex σημερα!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Πεμ Νοε 24, 2011 12:41 am

Παιδι μου δεν το ακουσα το τραγουδι και για αρκετη ωρα πιστευα οτι αυτη εχει 2 επιθετα λεμε χαχαχχαχχχχαχαχαα
Ωραιος σχολιασμος Δημητρα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Πεμ Νοε 24, 2011 12:46 am

ΣΨ1 έγραψε:Παιδι μου δεν το ακουσα το τραγουδι και για αρκετη ωρα πιστευα οτι αυτη εχει 2 επιθετα λεμε χαχαχχαχχχχαχαχαα
Ωραιος σχολιασμος Δημητρα!!

Και το λες ετσι απλα οτι προσπερασες τετοια επιτυχιαρα;;;;;;;;Ντροπηηηηηηηηη xoxo xoxo

Ευχαριστω πολυ Σοφια μου!!!!!!!!!!! ))
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από fay Την / Το Πεμ Νοε 24, 2011 12:56 am

Σίγουρα οι φαν Μάνου-Εύας θα απογοητεύτηκαν με τη σημερινή εξέλιξη και είναι απόλυτα κατανοητό, αλλά όπως είδαμε το σενάριο επηρεάζεται από άλλους παράγοντες πέρα από την έμπνευση των γραφόντων κι ένας παράγοντας που έπαιξε σημαντικό ρόλο ήταν οι σχέσεις των γραφόντων με τους πρωταγωνιστές. Η αποχώρηση ενός απ' αυτούς οδήγησε την πρωταγωνίστρια (την Εύα εννοώ) στην αγκαλιά ενός άλλου άντρα. Αν το καλοσκεφτούμε κανένας άλλος από τους άντρες που πέρασαν από τη ζωή της δεν την έκανε να χαμογελάσει όπως την είδαμε απόψε. Ο Μάνος ήταν σαφώς ο έρωτας της ζωής της και μαζί του μπορεί να έζησε το παραμύθι αλλά πάντα υπήρχε μια σκοτεινή πτυχή σε αυτή τη σχέση. Ο γάμος του με τη Μελίτα και η διπλή ζωή που ζούσε χρόνια, η άκρατη φιλοδοξία του που πάντα υπερέβαινε τον έρωτά του για την Εύα, η επιθυμία του να μη χαλάσει τίποτα από την τέλεια ζωή που είχε, ήταν τα μελανά σημεία στη σχέση του με την Εύα, καθώς και ο σχεδόν εμμονικός έρωτας της Εύας που την οδήγησε μέχρι και σε απόπειρα αυτοκτονίας. Τις στιγμές της ευτυχίας της με το Μάνο τις πλήρωσε πολύ ακριβά όπως είδαμε. Ο Νικόλας ήταν απλά το μέσον για να πληγώσει το Μάνο που την πλήγωσε και φυσικά ο γάμος της μαζί του ήταν ένα από τα τραγικά λάθη που έκανε στα πλαίσια του έρωτά της για το Μάνο. Στο βωμό συτού του έρωτα θυσιάστηκαν και η δική της ευτυχία, και του Νικόλα και της Δάφνης, με δυο λόγια πληγώθηκαν πολλοί. Η παραμονή του γάμου με το Μάνο και τα επακόλουθα την πλήγωσαν σε σημείο να αρχίσει να ωριμάζει και να σκέφτεται και τον εαυτό της και να αναζητά περισσότερο μια ήρεμη ζωή παρά μια θυελλώδη ερωτική σχέση. Αυτό προσπάθησε να κάνει με το Στέφανο όταν έμεινε έγκυος ελπίζοντας να φτιάξει μια οικογένεια μαζί του και ξέροντας ότι έρωτας δεν υπήρχε αλλά υπήρχε αγάπη, τρυφερότητα και εμπιστοσύνη καθώς και οικειότητα χρόνων, αλλά για άλλη μια φορά το όνειρό της κατέρρευσε (ας μη σχολιάσω το λόγο, άλλωστε δεν έχει πια σημασία). Τουλάχιστον από αυτό το γάμο κέρδισε ένα παιδί που την έκανε να βιώσει τη μητρότητα που με τη Μαρίλια τη στερήθηκε λόγω συνθηκών, νεαρής ηλικίας και ελλιπούς μητρικής παρουσίας στο πλευρό της. Με τον Άγγελο γνώρισε την ευτυχία σαν μητέρα. Εφόσον της χαρίστηκε αυτό είχε ανάγκη να νιώσει και πάλι γυναίκα με έναν άντρα δίπλα της να την αγαπάει, να τη σέβεται και να την τιμά, όχι με λόγια αλλά με πράξεις. Οι περισσότεροι από μας θεωρούσαν το Λευτέρη λίγο για μια γυναίκα σαν την Εύα, επηρεασμένοι από τη χημεία της και με το Μάνο και με το Στέφανο. Με το Λευτέρη δεν είδαμε τις εντυπωσιακές εκδηλώσεις αγάπης που δέχτηκε από τους άλλους, και ίσως και η εικόνα του , τόσο διαφορετική από τον τύπο του πλούσιου επιχειρηματία να μας ξένισε δίπλα στην Εύα. Για να λέμε την αλήθεια δεν είδαμε και πολλά πράγματα από τη σχέση τους αφού έπρεπε να προωθήσουμε άλλες ιστορίες. Ωστόσο ο Λευτέρης έδειξε από την αρχή ότι τα αισθήματά του είναι γνήσια και ότι είναι σε θέση να της προσφέρει αυτό που επιθυμεί περισσότερο, μια ήρεμη ζωή με αγάπη και χαμόγελο. Οι μεγάλοι έρωτες συνήθως πληγώνουν, προκαλούν ακραίες αντιδράσεις, τελειώνουν άδοξα ή και τραγικά. Συμφωνώ ότι η Εύα σε σχέση με τον παλιό εαυτό της συμβιβάστηκε αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένη. Έχει δίπλα της έναν άντρα που την κοιτάζει στα μάτια, που την έχει προτεραιότητα στη ζωή του, που έκλεισε όλες τις πόρτες του παρελθόντος του για χάρη της για να μην πληγωθεί. Και τώρα επιλέγει να αρχίσει μια καινούργια ζωή μαζί της. Ελπίζω ότι τουλάχιστον οι φαν της Εύας θα είναι ικονοποιημένοι που επιτέλους τη βλέπουν να χαμογελάει. Και για μένα η σκηνή της πρότασης ήταν η καλύτερη του επεισοδίου, είχε τρυφερότητα, χιούμορ, αμηχανία, συγκίνηση, και μια Εύα που όντως έλαμπε όπως σε καμιά της φωτογράφηση. Υποκριτικά άψογοι και οι δύο, και ναι, τελικά, έχουν και χημεία μεταξύ τους.
Δε θα σχολιάσω τα γνωστά παράσιτα, θα πω μόνο ότι χάρηκα που είδα αρκετή παρέα και μου θύμισαν σκηνές από άλλους κύκλους, άλλες εποχές, όταν το σενάριο ακόμη κεντούσε. Για κάτι τέτοιες σκηνές σαν τις σημερινές αξίζει να βλέπουμε ακόμη αυτή τη σειρά και να ελπίζουμε ότι μέχρι το φινάλε θα μας μείνει μια ευχάριστη γεύση.
Για την απαστράπτουσα Εύα και για μια παλιά αγαπημένη παρέα που σήμερα την είδα στα καλύτερά της θα ψηφίσω κι εγώ πολύ καλό.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Νοε 24, 2011 1:25 am

Από τα καλύτερα επεισόδια της σεζόν. Οι περισσότερες σκηνές εξαιρετικά καλογραμμένες, πραγματικό κέντημα. Μου άρεσε ακόμα και μια σκηνή της Νταίζης σήμερα: εκείνη με το Λουκά στο γραφείο του. Γρήγορες ατάκες, έξυπνες και ωραίο παιχνίδι ανάμεσα στα λεγόμενα και τα υπονοούμενα.
Ρούσσος και Αντιγόνη επίσης πολύ καλοί,μου άρεσε που είδα τον σαρκαστικό Ρούσσο πάλι, έστω και με ψαλιδισμένα τα φτερά, γιατί είχα γκώσει λίγο στη μελούρα που άμα είναι και κομμάτι αδικαιολόγητη πέφτει ακόμα πιο βαριά.
Απόλαυση (αν δεν ήταν πολυφορεμένο, θα έβαζα και παύλες ανάμεσα στις συλλαβές!) η σκηνή Στέφανου-Αντιγόνης-Έρης. Ο γιος της σφυροκοπούσε την Αντιγόνη με κάτι ατάκες που ήταν η μία καλύτερη από την άλλη. Και η καλύτερη από όλες, η διόρθωση: ο Αραβαντινός τον προστάτεψε επειδή αγαπάει την κόρη του, όχι επειδή είναι μαζί της. Όλα τα λεφτά. Τελικά μερικές φορές το άψογο βρίσκεται στο ανύποπτο, εκεί που δεν το περιμένεις.
Άψογος ο Στέφανος και με το Ρούσσο. Λεπίδες τα βλέμματά του.
Ολίγον ψεκτός όμως με το σγουρόμαλλο τέρας. Τι καλά που πήγε να την προσπεράσει χωρίς να της μιλήσει! Μου το χάλασε μετά. Ας μάθαινε κάπως αλλιώς για το φόνο. By the way, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς αναστάτωσε τόσο τη βραχνή θεραπαινίδα του Πλούτωνα; Διότι εγώ δεν το αντελήφθην. Διεκδικεί την αποκλειστικότητα στις εξολοθρεύσεις και φοβάται κορεσμό στο επάγγελμα;
Άφησα για το τέλος την καλύτερη σκηνή του επεισοδίου και ίσως την καλύτερη πρόταση γάμου που έχω δει ποτέ. Αστεία, τρυφερή, στυγκινητική, εξοχα γραμμένη και έξοχα παιγμένη. Η Εύα έλαμπε και χαμογελούσε σαν κοριτσάκι, ο Λευτέρης ήταν τόσο αφοπλιστικός με την αμηχανία, την αδεξιότητα και το λαμπερό του χαμόγελο! Και τόσο απλός και συγκινητικός σε αυτά που της είπε. Αυτά που θα ήθελε να ακούσει κάθε γυναίκα, τα λόγια ενός πραγματικά ερωτευμένου ανθρώπου και το τονίζω, γιατί θα επανέλθω αύριο σε αυτό. Από τους άλλους, τους μαθημένους στα κόλπα, τους άνετους κοσμικούς και γόητες χαϊρι δεν είδε η Εύα. Ο άνθρωπός της είναι αυτός. Έστω και μετά από τόσες ταλαιπωρίες τον βρήκε. Όπως έγραψαν νομίζω η Clarabelle και η filizza, τι κρίμα να φτάσουμε δυο βδομάδες πριν το τέλος για να δουμε μια τέτοια σκηνή! Εγώ είμαι φαν άλλου ζευγαριού, αλλά τους χαιρόμουνα τόσο σήμερα! Και μήπως χορτάσαμε και το άλλο ζευγάρι; Πίκρα, αλλά όχι σήμερα.
Αβίαστα γελαστική και η σκηνή με τα αγόρια στο γυμναστήριο, ή άλλως πως η τελετή μύησης του Λευτέρη!
Σκεφτόμουν πάντως πως ό,τι ισχύει για το δαχτυλίδι, ισχύει και γενικότερα. Η απλότητα όταν βγάζει αλήθεια κερδίζει πολύ πιο άμεσα τους θεατές. Δεν χρειάζονται οι πολλές περικοκλάδες.
Πολύ καλό λοιπόν το αποψινό και το γράφω εκ βάθους καρδίας, γιατί τα ωραία, ως γνωστόν κρατάνε λίγο και αύριο ...είναι μια άλλη μέρα...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Νοε 24, 2011 1:48 am

roria έγραψε:Πολύ καλό λοιπόν το αποψινό και το γράφω εκ βάθους καρδίας, γιατί τα ωραία, ως γνωστόν κρατάνε λίγο και αύριο ...είναι μια άλλη μέρα...
Roria, πολύ απαισιόδοξη σε βρίσκω... Εγώ πάντως προτιμώ να κρατάω τα θετικά.... Άλλωστε τα υπόλοιπα τα ξέραμε ήδη, δεν ήταν έκπληξη... Θα τα πούμε και αύριο...

Κατά τα άλλα, συμφωνώ απόλυτα με το σχολιασμό σου, όπως και με της fay, της JESSIE, της ΣΨ, της Clarabelle και του alex. : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Πεμ Νοε 24, 2011 10:05 am

το επεισοδιο μου αρεσε αρκετα...
η προταση γαμου αστεια και ρομαντικη παραλληλα με μια Ευα που "επαιζε" τον Λευτερη προσπαθωντας να εκμαιευσει αυτα που ηδη ηξερε.....
με χαλασε λιγο εκει που του ειπε οτι τον αγαπαει και αντι να τον κοιταει στα ματια κοιταγε το τραπεζι...θυμηθηκα λιγο αυτο που λενε πως οταν λες ψεματα κατεβαζεις το βλεμμα ,ομως το χαμογελο της μετα με αποζημειωσε....
χαρηκα πολυ με την κοριτσοπαρεα και την αντιδραση τους αλλα και με την καζουρα τον αγοριων στο Λευτερη....
δεν μου αρεσε καθολου η αντιδραση Αγγελας και Μαριλιας...μου εδωσαν την εντιπωση πως περισοτερο θα χαιροντουσαν αν η Ευα τους ανακοινωνε πως εκλεισε καινουρια δουλεια....και ενταξει απο την Αγγελα το καταλαβαινω εν μερει γιατι εχει δει το παιδι της να πληγωνεται πολλες φορες και ισως φοβαται,αλλα η Μαριλια?....μου εβγαλε ζηλεια....για την Ευα που βρηκε την ευτυχια σε αντιθεση με αυτην αλλα και για τον Αγγελο που θα εχει δυο μπαμπαδες να τον αγαπανε ενω αυτη δεν ειχε κανεναν....προσπαθησε να το σωσει παντως....
Η Νορα που ζηλευει τον Λουκα....και η Νταιζη που απαντα στο τηλεφωνο....θυμηθηκα τον δευτερο κυκλο (αααααααααχχχχχχχ!!!!!) εκνευριζομαι πολυ οταν ακουω την Νταιζη να μιλαει τοσο υποτιμητικα για τον"πατερα του παιδιου της " και τη Στελλα να την υποστηριζει σε ολα....
ποσα λαθη ακομα μπορουν να κανουν δυο γονεις με το προσχημα της προστασιας του παιδιου τους?
υπαρχει κανεις που πιστευει ακομα πως η Μελιτα ειναι τρελλη?
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης