Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

+18
roria
fay
dm10811
marakii
alkisti
ΣΨ1
filizza
alex1
nefelik
fay66
xalkate
JESSIE
loukasnora
ProudMaslowqueen
Britneakifan
aggeliki
evanna
Clarabelle
22 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap43%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 43% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από evanna Πεμ Νοε 24, 2011 10:55 am

loukasnora έγραψε:Η Μαρίλια ήταν λίγο κάπως στην σκηνή με την Εύα και την Αγγέλα που λένε για τον γάμο της Εύας με τον Λευτέρη ή είναι ιδέα μου; Rolling Eyes
Και ελεγα απο χτες κατι εχω ξεχασει να σχολιασω,κατι εχω ξεχασει να σχολιασω.....αυτο ηταν τελικα! Razz Και εμενα μου φανηκε καπως ξινη αλλα δεν ξερω γιατι.....παντως σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι ενοχληθηκε με το γαμο!
Αφηστε που οταν ειπε ''Απο 'δω και περα ο Αγγελακος θα εχει δυο μπαμπαδες'' εγω σκεφτηκα οτι η συνεχεια της φρασης της θα ηταν ...''σε αντιθεση με μενα που δεν εχω κανεναν''! ((


filizza έγραψε:Εvanna , δίκιο έχεις.. στο τσιμέντο έπρεπε να τη θάψει.. πολιτισμό να το πούμε ή μα@@@κία..
Το δευτερο,το δευτερο......! lol!


fay έγραψε:Σίγουρα οι φαν Μάνου-Εύας θα απογοητεύτηκαν με τη σημερινή εξέλιξη.....
Α,μπα δε βαριεσαι....εχουμε ζησει πολυ χειροτερα απο αυτο,ασε που εχουμε αποδεχτει ποσο γκαντεμηδες σταθηκαμε! Razz Τουλαχιστον η χτεσινη σκηνη Ευας-Λευτερη ηταν καλογραμμενη και καλοπαιγμενη...κατι ειναι και αυτο! Wink
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Νοε 24, 2011 1:37 pm

Λοιπόν, να το καταγράψω, κι εμένα μ' άρεσε πολύ το χθεσινό και το ψήφισα και πολύ καλό το είπα! Gioupi

Χαζογελούσα στη μεγαλύτερη διάρκεια του. flower
Αν εξαιρέσω την κατσαρή υπόθεση, όλα, μα όλα τα άλλα μου άρεσαν! Ακόμα και το μικρόφωνο στο γραφείο sisi
Ακόμα και τα "βλαμμένα" που πήγαν να δουλέψουν τον Λευτέρη! sisi
Μέχρι που ανέχτηκα το αστέρι στην κοριτσοπαρέα!

Καλά, πρόταση γάμου, αγάπησα!! Love!
Στεφ με Ρούσσο και "μητέρα Τερέζα" ομοίως! inlove

Γενικώς, ήμουν ένα βήμα πριν τον ενθουσιασμό -δεν τον έφτασα διότι με σταμάτησαν κάτι μπουκλωτές υστερίες, που μόνο τρελές δεν τις λες, που βρήκε και τις εφημερίδες.... ίσα ρε! Ksilo

Αντε, να δούμε τι μας μέλλει σήμερα...

ΥΓ1 roria, jessie, fay, clarabelle, nefelik, ΣΨ1 Thumbs up
ΥΓ2 Clarabelle... τελικά ενθουσιάστηκα! Που ψήφισες, και μάλιστα τέλειο!! Palamakia
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Νοε 24, 2011 2:26 pm

filizza έγραψε:
Το κακό είναι ότι μας έδειξαν τι χάσαμε τόσο καιρό..μας έδωσαν μια γεύση από αυτά που δε γευτήκαμε εξαιτίας των ανεξήγητων επιλογών τους….

Είσαι ακριβώς μέσα στις σκέψεις μου. Ειναι τραγελαφικό. Με μια σκηνή ή αν θέλεις ένα επεισόδιο έδωσαν την εικόνα του τι θα μπορούσαμε να είχαμε δει αν είχαν τολμήσει να εμπιστευτούν τους ηθοποιούς τους και αν τους είχαν πιστέψει και τους είχαν δώσει χρόνο. Δεν ζητάω μια σειρά που θα γυρίζει ολόκληρη γύρω απο τρία τέσσερα άτομα αλλά μια σειρά που ο καθένας θα είχε το κομμάτι που του αναλογεί. Τις τρείς φορές που έδωσαν σ αυτό το ζευγάρι σκηνές μεγαλύτερες του μονόλεπτου έβγαλαν καταπληκτικό αποτέλεσμα. Μιλάω για τη σκηνή που ο Λευτέρης αποκάλυψε στην Εύα την εμπλοκή του με τα διαμάντια, τη σκηνή του αποχαιρετισμού της Εδέμ που βγήκε δυνατή και υποκριτικά άψογη και θυμάμαι είχε και τότε σχολιαστεί θετικά και τη σκηνή της πρότασης. Νομίζω οτι και το άλλο ζευγάρι της δικής σου πρώτης προτίμησης αν είχε κάποια ιστορία και σκηνές κάτι παραπάνω απο λεπτάκια θα μπορούσε να είχε δώσει ανάλογες σκηνές. Όμως επέλεξαν να έχουν τους ήρωές τους να στριφογυρνούν και ξεπέταξαν τις όποιες τέλος πάντων ιστορίες είχαν με μισόλεπτα οπότε οι θεατές δεν προλάβαιναν ούτε καν να αφομοιώσουν πόσο μάλλον να γίνουν συμμέτοχοι των προβλημάτων και των συναισθημάτων των ηρώων.


alkisti έγραψε:.
Το ξαναλέω και πιστεύω εκφράζω και άλλους που έβλεπαν τη σειρά από την αρχή, άσχετα αν δεν υπάρχουν στη συγκεκριμένη φιλόξενη συντροφιά.
Θα ήθελα ένα ζευγάρι που να με συναρπάσει, να με κάνει να ονειρευτώ, να ζήσω το παραμύθι. Ζευγάρι με τον έρωτα να σε αγγίζει και όχι να αχνοφαίνεται σαν τους πίνακες του Νικηφόρου στο Κωνσταντίνου και Ελένης.
Αυτό άξιζε.

Παρόλο που εμένα η σκηνή της πρότασης γάμου με ενθουσίασε δεν μπρορώ να σου δώσω άδικο. Δυστυχώς το μεγάλο έρωτα του Μάνου και της Εύας τον έφαγαν οι επαγγελματικές κόντρες και την σχέση που είχε παρελθόν και θα μπορούσε να δώσει δυνατή ιστορία και μιλάω για Στέφανο και Εύα την έφαγε η προσπάθειά τους να δημιουργήσουν αντίπαλο δέος στον έρωτα του Μάνου και της Εύας με το Στέφανο και τη Μελίτα που κατέληξε σε παταγώδη αποτυχία. Μετά απο τόσο άδειασμα δεν υπήρχε επιστροφή και κατά την εκτίμησή μου δύο δρόμοι ήταν μόνο ανοιχτοί. Είτε να τελειώσουν την Εύα τραγικά είτε να την πάνε σε μια άλλη σχέση που όμως δεν την πίστεψαν και δεν την βοήθησαν να απογειωθεί. Επέλεξαν εσφαλμένα κατά τη δική μου εκτίμηση να δώσουν το παραμύθι στη Νταίζη αλλά νομίζω οτι ελάχιστη απήχηση είχε αυτή η ιστορία. Τελικά αυτό που κατάφεραν είναι να μην μπορεί καμιά ερωτική ιστορία πια να σε ταξιδέψει και για ένα καθημερινό αυτό είναι τραγική αποτυχία.

roria έγραψε:Μου άρεσε ακόμα και μια σκηνή της Νταίζης σήμερα: εκείνη με το Λουκά στο γραφείο του. Γρήγορες ατάκες, έξυπνες και ωραίο παιχνίδι ανάμεσα στα λεγόμενα και τα υπονοούμενα.


Άλλο ένα σημείο που θα συμφωνήσω. Η Νταίζη στη σκηνή της με το Λουκά δεν μου προκάλεσε όπως συνήθως την επιθυμία να σπάσω την τηλεόραση. Όχι γιατί συμμερίζομαι τον πόνο της μάνας που προσπαθούν να μου επιβάλλουν αλλά επειδή αυτός ο ρόλος της κουτοπόνηρης ανακατώστρας είναι στα μέτρα της και τον υπόστηρίζει πολύ καλά σε αντίθεση με το ρόλο της κακιάς που τη δυσκολεύει και την αναγκάζει να μορφάζει και να χειρονομεί σε σημείο να γίνεται κουραστική αλλά όχι πιστευτή.
evanna έγραψε:
loukasnora έγραψε:Η Μαρίλια ήταν λίγο κάπως στην σκηνή με την Εύα και την Αγγέλα που λένε για τον γάμο της Εύας με τον Λευτέρη ή είναι ιδέα μου; Rolling Eyes
Και ελεγα απο χτες κατι εχω ξεχασει να σχολιασω,κατι εχω ξεχασει να σχολιασω.....αυτο ηταν τελικα! Razz Και εμενα μου φανηκε καπως ξινη αλλα δεν ξερω γιατι.....παντως σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι ενοχληθηκε με το γαμο!
Αφηστε που οταν ειπε ''Απο 'δω και περα ο Αγγελακος θα εχει δυο μπαμπαδες'' εγω σκεφτηκα οτι η συνεχεια της φρασης της θα ηταν ...''σε αντιθεση με μενα που δεν εχω κανεναν''! ((

Με αφορμή το σχόλιό σας είδα και πάλι τη σκηνή και συμφωνώ. Η Μαρίλια έβγαλε ζήλεια. Συγκρίνει τον εαυτό της με τον Άγγελο και δεν είναι η πρώτη φορά. Ο Άγγελος έχει μαμά έχει μπαμπά που ενδιαφέρεται και γνωρίζει οτι λόγω της ηλικίας του ο Λευτέρης θα δεθεί μαζί του. Αυτό με κάνει να θυμώνω ακόμη περισσότερο για τον τρόπο που ξεπέταξαν τη σχέση της με τη μάνα της. Θα μπορούσαν να διαθέσουν λίγο χρόνο για ένα θέμα που απασχόλησε τόσο πολύ τη σειρά και να προσεγγίσουν με ευαισθησία τις πάντα δύσκολες σχέσεις των μανάδων με τις κόρες τους.

fay έγραψε:
Δε θα σχολιάσω τα γνωστά παράσιτα, θα πω μόνο ότι χάρηκα που είδα αρκετή παρέα και μου θύμισαν σκηνές από άλλους κύκλους, άλλες εποχές, όταν το σενάριο ακόμη κεντούσε. Για κάτι τέτοιες σκηνές σαν τις σημερινές αξίζει να βλέπουμε ακόμη αυτή τη σειρά και να ελπίζουμε ότι μέχρι το φινάλε θα μας μείνει μια ευχάριστη γεύση.
Για την απαστράπτουσα Εύα και για μια παλιά αγαπημένη παρέα που σήμερα την είδα στα καλύτερά της θα ψηφίσω κι εγώ πολύ καλό.

Ξέρω οτι ίσως προκαλέσω διαφωνίες αλλά δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλό μου. Όταν ξεκίνησε αυτή η σειρά κάθε ένας απ τους ηθοποιούς ήταν επιλεγμένος για κάποιο συγκεκριμένο ρόλο που ήταν ανάλογος με τις ιδιαίτερες ικανότητες του καθενός. Στην πορεία αυτό άλλαξε όχι πάντα με καλά αποτελέσματα. Το χθεσινό επεισόδιο σε γενικές γραμμές προκάλεσε θετικά σχόλια ίσως επειδή έστω για μια φορά στον δ κύκλο ο καθένας έκανε αυτό ακριβώς για το οποίο επελέγη. Η Ξυλά κράτησε το συναισθηματικό κομμάτι μαζί με το Μπισμπίκη που ας μην γελιόμαστε ήρθε να καλύψει το κενό του Μπουγιούρη ο Πετράκης ήταν πάλι ο τρυφερός φίλος με τις σπαρταριστές ατάκες κι όχι ο αφηγητής του τελευταίού καιρού ο Γιαννακόπουλος κράτησε το κωμικό κομμάτι που στην πορεία φάνηκε οτι είναι το δυνατό του σημείο η Γεωργόνη και η Δρακουλάκη είχαν για μια έστω φορά τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τους για τα οποία τις αγαπήσαμε και όλοι μαζί ήταν και πάλι η παρέα που εμένα τουλάχιστον με τράβηξε κι ας μην τους είδαμε όλους μαζί.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Πεμ Νοε 24, 2011 3:06 pm

Ξέρω οτι ίσως προκαλέσω διαφωνίες αλλά δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλό μου. Όταν ξεκίνησε αυτή η σειρά κάθε ένας απ τους ηθοποιούς ήταν επιλεγμένος για κάποιο συγκεκριμένο ρόλο που ήταν ανάλογος με τις ιδιαίτερες ικανότητες του καθενός. Στην πορεία αυτό άλλαξε όχι πάντα με καλά αποτελέσματα. Το χθεσινό επεισόδιο σε γενικές γραμμές προκάλεσε θετικά σχόλια ίσως επειδή έστω για μια φορά στον δ κύκλο ο καθένας έκανε αυτό ακριβώς για το οποίο επελέγη. Η Ξυλά κράτησε το συναισθηματικό κομμάτι μαζί με το Μπισμπίκη που ας μην γελιόμαστε ήρθε να καλύψει το κενό του Μπουγιούρη ο Πετράκης ήταν πάλι ο τρυφερός φίλος με τις σπαρταριστές ατάκες κι όχι ο αφηγητής του τελευταίού καιρού ο Γιαννακόπουλος κράτησε το κωμικό κομμάτι που στην πορεία φάνηκε οτι είναι το δυνατό του σημείο η Γεωργόνη και η Δρακουλάκη είχαν για μια έστω φορά τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τους για τα οποία τις αγαπήσαμε και όλοι μαζί ήταν και πάλι η παρέα που εμένα τουλάχιστον με τράβηξε κι ας μην τους είδαμε όλους μαζί.

Ίσως είναι χαζό αυτό που θα πω, αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι με συγκίνησε.
Δεν ξέρω γιατί αλλά ανατρίχιασα.
Και όντως, θα συμφωνήσω, βλέποντας τις σκηνές αυτές θυμήθηκα κάτι από τα παλιά. Κάτι από την παλιά παρέα, την παρέα που αγάπησα.
Ίσως ήταν- αν όχι η μόνη- από τις ελάχιστες φορές που δεν φαινόταν τόσο έντονα ότι έλειπε ένα κομμάτι από αυτήν την παρέα.

Δεν ξέρω αν θα καταφέρουν έστω και λίγα επεισόδια πριν το τέλος να θυμηθούμε την παρέα της φεγγαρόπετρας όπως την γνωρίσαμε, αλλά πάντα θα θυμάμαι πως υπήρχε μια τέτοια παρέα . Μια παρέα 6 παιδιών που φώναξαν δυνατά τα όνειρά τους , αλλά τα πήρε ο άνεμος. Έξι άνθρωποι που πολεμούσαν από πολύ μικροί με δράκους. Που ήταν πάντα μαζί, σε χαρές , σε λύπες...ακόμα κι αν ήταν τσακωμένοι.
Και όσο για τη μετάλλαξη που -όλοι- έπαθαν, ολοι οι άνθρωποι αλλάζουν με τον καιρό...Μπορεί να άλλαξαν κι αυτοί ....Wink)
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 614 - Ημερομηνία 23-11-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Νοε 24, 2011 4:56 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα περίμενε να της κάνει πρόταση γάμου ο Λευτέρης και εκείνος πράγματι της την έκανε και είχε και αμηχανία και εκείνη δέχτηκε με χαρά. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη είπε στον Νικόλα για την πρόταση γάμου που περίμενε να γίνει και ο Νικόλας χάρηκε και έκανε και χιούμορ. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά, την Νταίζη και την Στέλλα ήταν πολύ καλή, η Νόρα πήρε τηλ. τον Λουκά για να τον πει για την συνάντηση και της απάντησε η Νταίζη μιας και εκείνου του είχε αναθέσει να κάνει κάτι έγγραφα και η Στέλλα της έστειλε φιλάκια ενώ η ίδια ζήλεψε αρχικά αλλά μετά κατάλαβε ότι δεν συμβαίνει κάτι και έτσι δεν το έδειξε. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη και την Στέλλα ήταν πολύ ωραία, η Εύα είπε στην Νόρα, την Δάφνη και την Στέλλα για την πρόταση γάμου που δέχτηκε και χάρηκαν όλες και προσπάθησαν να την πείσουν να κάνει κανονικό γάμο αλλά εκείνη δεν το ήθελε. Η σκηνή με τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς και ο Νικόλας πήγαν στον Λευτέρη μια ποδιά για να τον πειράξουν και του έκαναν χιούμορ για το ότι αποφάσισε να παντρευτεί και εκείνος το δέχτηκε.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης