Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_lcap35%Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_rcap 35% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_rcap 30% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_lcap19%Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_rcap 19% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_lcap7%Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_lcap7%Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 43

Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Empty Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 6:34 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 8:45 pm

Αρχικά respect στον χορό Νικόλα-Δάφνης!!! Ήταν ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΙ Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 943463 Τους λάτρεψα....

Επίσης λάτρεψα και τη Νόρα στο γραφείο που τα έχωνε στον Λουκά...!!! Έτσι δώσε Νόρα δώσε Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 13379

Έχει έναν τρόπο ρε παιδί μου αυτός ο Πέτρος... Μέχρι τώρα τον ήθελα φυλακή αλλά μετά τη συζήτηση που είχε με τον Λουκά άλλαξα γνώμη... Πολυ όμορφη η σκηνή των δυο τους...

Αμαλία - Πέτρος - > Υπέροχη και αυτή η σκηνή αναμεσά τους!!! Με μια Αμαλία ΘΕΑ!!!

Η κοριτσοπαρέα στης Εύας - > Αγαπημένη σκηνή... Η αντίδραση της Εύας όταν είδε την Νόρα με το θεϊκό αυτό μαλλί ήταν όλα τα λεφτά.... καθώς επίσης και η αντίδραση της Νόρας αργότερα!!!

Επίσης και η σκηνή στην ταβέρνα ήταν πολύ όμορφη και όπως ανέφερα ο χορός Νικόλα-Δάφνης ήταν για πολλά Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 195890

Αν και τον γάμο της Εύας αλλιώς τον φανταζόμουν (Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 811901 ) το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά....
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 8:52 pm

Αν το καλύτερο φινάλε που μπορούσαν να γράψουν για την ηρωίδα που το κοινό παρακολουθούσε τριάμισι χρόνια ήταν αυτό τότε ορθώς αποφάσισαν να σταματήσουν αυτή τη δουλειά έχουν αυτογνωσία

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 9:41 pm

εμενα το επεισοδιο παρα τις παραφωνιες που υπηρχαν μου αρεσε αρκετα.....
φανταζομαι πως οι fun τηςΕυας θα εχουν αναμεικτα συναισθηματα με την εξελιξη της ηρωιδας ...το ιδιο και εγω αν και ποτε δεν ηταν ο αγαπημενος μου χαρα κτηρας ....οπως ειπε και η Νορα περασε πολλα για να καταληξει τελικα με τον Λευτερη ....δεν ξερω αν της αξιζε κατι καλυτερο αλλα αφου δεν γινοταν να ειναι με τον Μανο τουλαχιστον της βρηκαν εναν συντροφο που την κοιταει και γινεται αλοιφη.....τουλαχιστον σημερα εδειχνε απολυτα συνειδητοποιημενη και σιγουρη για αυτο που εκανε.....
τα παιχνιδια του Λουκα με τον Νικολα με εκαναν να γελασω αλλα με κουρασαν λιγο....
γιατι δεν μπορουμε σε αυτη τη σειρα να δουμε μια ευτυχισμενη σκηνη της παρεας χωρις παρασιτα?
χορευε ο ερμος ο Λευτερης και ειχαμε το βουβο πονο της παραλιγο χηρας και του παραλιγο νεκρου,αλλα και τους εφιαλτες της πριγκιπισσας....
τη στιγμη που η Νταιζη σχολιασε τον γαμο της Ευας γιατι εγω θυμηθηκα την πρωτη τους συναντηση στο σπιτι του Λουκα που οταν την ειδε η Νταιζη της ειπε" εσενα σε ξερω, διαβαζαμε τα κατορθωματα σου στις φυλαδες και γελαγαμε".....?
η σκηνη Ρουσου αμαλιας μου θυμησε κατι απο τα παλια και την λατρεψα....
το ιδιο δυνατη ηταν και η σκηνη Ρουσου Λουκα ...επιτελους μια ειλικρινης συζητηση αναμεσα τους με τον Ρουσο να παραδεχεται το δικιο του Λουκα και να ζηταει συγγνωμη....
πολυ καλο απο εμενα.....
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 9:52 pm

Πριν αρχισω τον σχολιασμο μου,να δiaφωνησω κλασικα πλεον με την clarabelle lmao Μα εισαι ανικανοποιητη!Εγω ξετρελαθηκα σημερα με το επεισοδιο,με τον γαμο,με το γλεντι,με ολα!!Μωρε λες να μην ειμαι καλα;;Τι να πω μπορει!
Παντως δεν θα μου λειψει μονον η Εδεμ ,αλλα και οι διαφωνιες μας εδω μεσα! Hug

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 9:52 pm

Δεν είναι ότι ξεπέταξαν το γάμο, το ζευγάρι, τη παρέα, δεν είναι που βλέπουμε άλλο σήριαλ, είναι η κοροϊδία κ το φτύσιμο στα μούτρα από ανθρώπους που εμπιστευόσουν κ έτρεφες ένα σεβασμό. Κρίμα.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:13 pm

Κορίτσια, θα έπρεπε να το περιμένετε ότι θα ήταν ξεπέτα. Αφού το γάμο Λουκά-Νόρας που ο κόσμος τους ήθελε ζευγάρι από την αρχή τον ξεπέταξαν έτσι ξενερώνοντας όλους τους φαν τι παραπάνω να κάνουν για την Εύα και το Λευτέρη που και καινούργιο ζευγάρι είναι και μια σκηνή τους της προκοπής δεν έχουμε δει;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:27 pm

Είναι φανερό οτι ο γάμος της Εύας και του Λευτέρη δεν ήταν "super lux", αλλά μήπως δεν μπορούσαν να κάνουν κι αλλιώς? Μήπως θα πρέπει να καταλάβουμε τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν, όταν σκεφτούμε οτι όλοι οι συντελεστές, απ'ότι διαβάσαμε εδώ, στις δημοσιευσεις, έχουν να πληρωθούν εδώ και οκτώ μήνες? Αφού λοιπόν δεν μπορούσαν να φτιάξουν το παραμύθι, να δημιουργήσουν "ονειρική" ατμόσφαιρα, με γκλάμορ και ρομαντικές σουϊτες, αντικατέστησαν όλ'αυτά με τα γνωστά παιχνίδια και τρέλλες του Λουκά και του Νικόλα, έκαναν την Εύα να γελάει με τα καμώματά τους, και να θεωρεί την γκαρσονιέρα του Λευτέρη το ιδανικό σκηνικό για την πρώτη νύχτα γάμου, και γενικά έβαλαν μπροστά το κωμικό , αφού δεν υπήρχαν τα φόντα για κάτι άλλο.... Τα πράγματα έχουν δυστυχώς αλλάξει άρδην από τότε που άρχισε η σειρά, οπότε σ'αυτό το σημείο δεν μπορούμε να διαμαρτυρώμαστε....
Εγώ πάντως, θα προτιμούσα, με δοδομένη την έλλειψη budget, να μας έδειχναν έναν τελείως ..... ιδιωτικό γάμο, οι δυό τους, να πηγαίνουν σε ένα παρεκκλήσι και να παντρεύονται χωρις να το ξέρει κανείς, με μάρτυρα μόνο την αγάπη τους.... τι να κάνουμε όμως, αυτό διάλεξαν, αυτό μας έδειξαν.
Δυστυχώς τα πράγματα έγιναν λίγο ακραία με Λουκά και Νικόλα, ώς συνήθως, αλλά δεν είναι η πρώτη φορα, έτσι είναι αυτοι οι δύο, οι γυναίκες τους τους συνήθισαν, παρά τις δήθεν διαμαρτυρίες της Νόρας και της Δάφνης, και αν δεν φερόντουσαν έτσι, θα άρχιζαν να τους ρωτάνε μήπως δεν αισθάνονται καλά!!!!!
Η σκηνή Αμαλίας και Ρούσσου όπως και αυτή Ρούσσου Λουκά δεν μου άρεσαν καθόλου, ήταν τραβηγμένες απ'τα μαλλιά, οι ευχαριστίες και οι συγγνώμες του Ρούσσου έπεσαν όταν από την περιγραφή της Αμαλίας ήταν φανερό οτι θα γινόντουσαν δεκτές μετ'επαίνων απ'το Λουκά, και η παράδοση των ηνίων του γραφείου στο Λουκά ΤΩΡΑ, είναι σίγουρο ότι στα μάτια όλων φαίνεται καραμπινάτη δωροδοκία, αλλά θα μου πείτε, λεπτομέρειες, εκεί θα κολλήσουμε???
Γενικά, τίποτε δεν μου άρεσε σήμερα, αλλά δεν βαριέσαι, μπορεί το αυριανό να είναι καλύτερο!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:34 pm

fay έγραψε:Κορίτσια, θα έπρεπε να το περιμένετε ότι θα ήταν ξεπέτα. Αφού το γάμο Λουκά-Νόρας που ο κόσμος τους ήθελε ζευγάρι από την αρχή τον ξεπέταξαν έτσι ξενερώνοντας όλους τους φαν τι παραπάνω να κάνουν για την Εύα και το Λευτέρη που και καινούργιο ζευγάρι είναι και μια σκηνή τους της προκοπής δεν έχουμε δει;

Την ξεπέτα την περίμενα μη σου πω την είχα και σίγουρη τη γελοιότητα δεν περίμενα
Τουλάχιστον στα Λουκανοράκια έδειξαν ιστορία και αφιέρωσαν χρόνο στο ζευγάρι στο επεισόδιο του γάμου
Εδώ η σκηνή του ζευγαριού ήταν 30 δεύτερα
Απίστευτη γελοιότητα. Να είσαι βέβαιη ότι όταν παντρευτεί το τσόκαρο το μπράβο του θα δούμε πράματα και θάματα και σκηνές ζευγαριού που υποτίθεται θα πρέπει να μας κάνουν να δακρύσουμε κι άλλα τέτοια που εμένα τουλάχιστον θα με κάνουν να τραβάω τις κοτσίδες μου ή μπορεί και να με διασκεδάσουν ποιός ξέρει. Σήμερα όταν τους έβλεπα στην τζαμαρία να κοιτάζουν το υπερπέραν πονεμένα γελούσα περισσότερο κι απ τις σκηνές της κλωτσοπατινάδας στο χορό

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:36 pm

Ψήφισα καλό!!!!

Γάμος:Σήμερα γάμος γίνεται,και λάμπει όλη η πλάση!!!η πιο όμορφη ήταν η Εριέττα,ναι το είπα.Δεν θέλω να γίνω κακός,αλλά οι άλλες κυριες,δεν μου άρεσαν,και ιδιαίτερα η νύφη!!!!είναι πολύ ανοιχτόχρωμη η Εύα,έβαλε και αυτό το έντονο κραγιόν,που κατά την γνώμη μου δεν την κολάκευε!!!και ναι το έκανα και σε αυτή την σειρά,κριτικάρω στιλιστικές επιλογές,και όχι μόνο lmao Η Νόρα δεν μου άρεσε με το συγκεκριμένο φόρεμα,και η Δάφνη μια απο τα ίδια!!!!!!!

Όσο για τους άντρες και το show που παρουσίασαν μπροστά στον αντιδήμαρχο,ούτε 5 χρονα!!!!!
Και πολύ σωστά έπραξαν οι γυναίκες και τους πήραν την κουμπαριά,γιατί και να συζητούσαν δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλουν άκρη!Η Νόρα πολύ καλά έκανε και του τα έψαλλε του Λουκά στο γραφείο,και εκείνος αντί να καθισει και να μην βγάλει άχνα φώναζε κιόλας!!!!!Αλλά θα συμφωνήσω με τον γαμπρό,οι φάτσες Λουκά και Νικόλα,όταν έμαθαν ότι είναι υπόθεση γυναικών,ήταν όλα τα λεφτά!
Καμμία ομοιότητα της Εριέττας με τον αδερφό της!σοβαρή γυναίκα,διακριτική,και ο άλλος είναι τρελοκομείο!! lmao αχ κατακαημένη Νόρα!πάλι καλά που θα κάνει και δεύτερο κορίτσι,για να υπάρχει μια ισορροπία,στην σοβαρότητα στο σπίτι.Πιστεύω δλδ,θα έπρεπε να κάνει κανονικά 10 κόρες,για να συμμορφωθεί!εκτός και αν κάποια απο τις δυο πάρει απο αυτόν!!!ωχ!αν υπάρξουν μυστικά με την καινούργια παρέα,θυληκός Λουκάς θα υπάρχει!!!! lmao
Χόρεψαν όλοι,αλλά το oscar χορευτή πηγαίνει στον Νικόλα!και δεν αναφέρομαι μόνο στο βαλς,αλλά και στον συρτό!!!Πολύ γέλιο με τις εκφράσεις του στην συγκεκριμένη σκηνή,η καημένη Δάφνη με το πολύ κούνημα ήταν έτοιμη να τα βγάλει όλα!!!!! lmao
Αφού είδαμε και τον Στεφ να χορεύει,τέλος τα είδα όλα σε αυτή την σειρά!!χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχα γιατί όμως τόσο λίγο;;;;;;;;κρίμα πολύ κρίμα!!!έπρεπε να ξεσαλώσει μόνο και μόνο που παντρεύτηκε η μάνα του παιδιού του.

Νταίζη:Το ευχαριστώ που είπε στην Εριέττα έστω και με αντιπρόσωπο,ήταν στα συν της!!!τουλάχιστον αυτό!!μια νύχτα έσπαγε το κεφάλι της η κοπέλα για να σκεφτεί την λύση πως θα "δραπετεύσει"με τον έρωτα της τον αγιάτρευτο!!!!!
Και η λύση είναι ο ΓΑΜΟΣ!!!!έλα δεν σε πιστεύω!!!αλλά ξινός θα της βγει.Έχει και παράπονο απο την ζωή,που όλοι παντρεύονται εκτός απο αυτήν!!!!ας μην ντυνόταν νύφη δίπλα στον μακαρίτη τον Μπέλλο,και ας μην κυνηγούσε τα χρήματα!!!!!αλλά ήταν αχόρταγη,και αν ο Χρήστος δεν είχε πρόβλημα με την δικαιοσύνη και μυριζε ξανά χρήμα πάλι τα ίδια θα έκανε!!!!

Ρούσσος-Λουκάς:Η σκηνή του επεισοδίου.
Ο Ρούσσος παραδέχτηκε την ήττα του,και δεν αναφέρομαι μόνο στο ότι δεν κατάφερε να τους συντρίψει,αλλά και στο ότι έφταιγε εκείνος και μόνο εκείνος!!!!Πολύ δυνατή η σκηνή,και φυσικά επιβεβαιώθηκε απο τον ίδιο οτι η Μελ πυροβόλησε την Εριέττα!!!Αναγνώρισε σαν βρεγμένος γάτος,ότι όχι μόνο έκανε λάθοι,αλλά μεθόδευσε και τα γεγονότα μετά τον πυροβολισμό!!!
Ο Λουκάς στην κυριολεξία έμεινε με το στόμα ανοιχτό!!γιατί δεν βλέπεις καθημερινά,ανθρώπους σαν το Ρούσσο να σηκώνουν λευκή σημαία!!!!!
Και ήρθε και έπεσε και το τελευταίο οχυρό.Η εταιρεία του,ανηκει πλέον σε εκείνους αν το θέλουν,όχι απο δορωδοκία,αλλά γιατί είναι αξιοι!!!!

Μελ:Αρχίζει σιγά-σιγά και τα θυμάται όλα,και η πλήρης κατάρρευση έρχεται!!!!Το τέλος για μια καινούργια αρχή.

Η Αντιγόνη πρέπει να το έπαθε το εγκεφαλικό,και μια βδομάδα ακόμη!!μετράμε αντιστροφα!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:41 pm

Σχετικά με το γάμο, ήταν αναμενόμενο ότι κάπως έτσι θα το έδειχναν.
Πώς γίνεται να το παρουσιάζουν έτσι για κάποια που έχει περάσει τα πάνδεινα. Η μόνη ατάκα που αναφέρθηκε για το παρελθόν ήταν ότι τελικά δεν έχει σημασία ο γυάλινος πύργος.

Μου έχει κάνει εντύπωση που δεν αναφέρθηκε ούτε μια φορά το όνομα του Μάνου. Λες και δεν έπαιξε εκεί μέσα για δυο χρόνια , λες και δεν ήταν ο βασικός πρωταγωνιστής. Μα ακόμα και ο Οδυσσέας αναφέρεται συχνά πυκνά από ποιον , από την Νταίζη . Και εδώ τίποτα.
Όποιες διαφορές και να είχαν μεταξύ τους η συγγραφική ομάδα με τον Μπουγιούρη για μένα ένας σωστός επαγγελματίας τα παραμερίζει , πρέπει να τα παραμερίζει για να κάνει σωστά και ολοκληρωμένα τη δουλειά του.
Τέτοια εξέλιξη των πραγμάτων δεν το περίμενα. Έλεγα και πίστευα ότι κάποια μικρή έστω αναφορά θα υπήρχε στο όνομα Μάνος. Αλλά τίποτα , άπνοια , το απόλυτο σκοτάδι. Και όμως με αυτόν τον τρόπο κάπως θα έδενε το πράγμα. Κάπως θα υπήρχε μια συνέχεια. Θα λέγαμε τουλάχιστον ότι τα πρώτα δυο χρόνια δεν πήγαν άκλαυτα.Αλλά μάταια. Να αναφερθούν στην τηλεταινία; Χλωμό το βλέπω.

Όσο για τα σημερινά θα σταθώ απλά και μόνο στη σκηνή Ρούσσου-Λουκά.
Είδαμε έναν Ρούσσο που μετά από τις προσωπικές τραγωδίες που ζει , όλα όσα έκανε στο παρελθόν βλέπει ότι ήταν μάταια , χωρίς κανέναν σκοπό και όφελος . Πιστεύω ότι όντως έχει μετανιώσει για την συμπεριφορά του απέναντι στο Λουκά. Βλέπει μπροστά του τον καλό , δίκαιο και τίμιο Λουκά που πάντα υπήρχε. Και αν είχε ο Λουκάς καταφύγει σε λάθος ενέργειες δεν έφταιγε ο ίδιος. Δίκαια ο Λουκάς λοιπόν του λέει ότι έπρεπε να είχαν συζητήσει όλα αυτά νωρίτερα . χρόνια πριν. Δεν θα είχαν φτάσει τα πράγματα εκεί που έφτασαν τελικά.
Ο Ρούσσος από την άλλη κατάλαβε. Δεν πιστεύω τώρα . Από πολύ καιρό πριν , ακόμα και όταν αντιδρούσε με σπασμωδικές κινήσεις ήξερε ότι έκανε λάθος. Τώρα συνειδητοποιεί το μέγεθος των λαθών του και το μεγαλείο της ψυχής του Λουκά. Και ας μην γελιόμαστε. Η Αμαλία μπορεί να είναι η γνωστή σε όλους μας Αμαλία , αλλά είναι η φωνή της λογικής-ναι της λογικής-που ο Ρούσσος καμιά φορά ξεχνά.
Για αυτό το ζευγάρι αυτό από την αρχή ως σήμερα ήταν πάντα δυνατό , καλό , ωραίο, μας άρεσε να τους βλέπουμε. Γιατί η Ακρίτα σε αυτούς τους δυο κράτησε τέτοια στάση σταθερή από την αρχή. Ο ένας σοβαρός , η άλλη υποτίθεται στον κόσμο της , αλλά στα δύσκολα ήταν κοντά στο Ρούσσο και πάντα με τις πράξεις της και τα λόγια της προσπαθούσε να τον επαναφέρει. Για αυτό για μένα προσωπικά πέτυχε μέχρι το τέλος του έργου αυτό το ζευγάρι. Υπήρξε σεβασμός στη σχέση τους. Κάτι που δυστυχώς δεν είδαμε να κρατά την ίδια στάση και με τα υπόλοιπα ζευγάρια , με τα γνωστά αποτελέσματα.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:46 pm

Σημερα ψηφισα τελειο!!!!!!!!!!!!!!!
Πιστευω οτι ηταν οτι καλυτερο ειδαμε,απ οταν αρχισε φετος η σειρα.Ειχε τα παντα αυτο το επ και εχω προβλημα!Οχι οτι δεν εχω παντα δηλ χαχαχαχαχχαχα αλλα μην το κανουμε και θεμα!Δεν ξερω λοιπον ,απο που να αρχισω!
Μ αφου δεν ει,μα φου δεν ειμαι κηπουρος
ας ημουν της αγαπης μας φρουρος!
Μ αφου δεν ειμαι κηπουρος
ας ημουν στην ποδια σου ναυαγος!!!
[youtube][/youtube]

Μ εστειλε ο Λουκακος με την κινεζικη παροιμια του και με παρεπεμψε στο παραπανω αγαπημενο τραγουδακι!!
"Προλαβαινεις αγορι μου ν αφησεις την Ευα και να πιασεις την τσαπα!" lmao
Οι εμπειροωραιοτεροι και παλαιοτεροι συμβουλευουν xoxo Και δεν κοιτανε τοις καμπουρες τους,που οι γυναικες τους ειναι τελειως φραου,μαλιστα ο Νικολας που εχει και αυτογνωσια το πουλακι μου,πως χαιρετησε την Δαφνη;;;Γιαβολ κομανταντε!!Εεεεεετσι εμπειροωραιοτεροι!!
Και τα κοριτσακια μας σκετες γλυκες ηταν!!Η Ευα κλασικα μια κουκλα,η Δαφνη που συντονιζε γενικως ως κομανταντε χαχαχαχα και η Νορα που δεν τα μπορει αυτα!Μου θυμισε την Ρεγγινα της Βερας.Ετσι κι εκεινη,δεν τα πηγαινε καλα με
μοδες,μαλια και μποτε!!!

Υπεροχος ο γαμος,μετα απο μια επισης υπεροχη προταση !!Υπεροχοι και οι παραλιγο κουμπαροι,που πραγματικα αν δεν ηταν τοσο ομορφοι Ευα και Λευτερης θα ειχαν κλεψει την παρατσαση.Αλλα τα βλεμματα,το δικο μου τουλαχιστον δεν ξεκολλησε απ την Ευα και τον λευτερη!
Στην τελετη διεπρεψε το καμαρι μου,το αστερι μου,το διαμαντι μου(το ειπε και η Αμαλια)!!"Κυριε αντιδημαρχε,αυτος δεν μπορει να γινει κουμπαρος ,γιατι εχει βεβαρημενο ποινικο μητρωο lmao Αλλα πολυ ωραια πανω σ αυτο,η φραου Δαφνη ειπε στον Νικολα οτι ειναι βεβαρεμενοι και οι δυο!χαχαχααχχα
Και εννοειται οτι λατρεψα το υφος Δαφνης-Ευας-Νορας,οταν καταλαβαν τα αγορια,οτι τους την εφεραν τα κοριτσια τους!Οχι ομως και εσχατη προδοσια βρε Λουκα χαχαχχααχαχα ελεος παλικαρι μου!!
Οσο διαδραματιζοταν ολο αυτο,πηρε το ματι μου Στεφανο και Εριεττα,να κανουν γλυκες inlove ,αχου τα πιτσουνακια μου!!

Και οι καυγαδες τους μετα μωρε,μεχρι κι αυτοι ηταν μια σκετη γλυκα!!Αλλα εκει που τα ειδα ολα,ηταν που ενω ορμουσε ο ενας πανω στον αλλο(ταχαμου μεσα στα νευρα) πεταει ο αθεοφοβος ο Λουκακος: ΤΙ ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΕΣ;;; Confused? Και μετα ηθελε,παλι ταχαμου ,να της το βγαλει ,γιατι ηταν σαν την Πεγκι Σου παντρευεταιχαχαχαχχαχαχχαα!!

Τα λεφτα μου ολα δινω για ενα ταγκο
και ενα αγγιγμα σου κατω απο το τραπεζι......
............................................................................
Θελει τρελα η ζωη μας και νοστιμια
αμα θες να βρεις τις πυλες του Παραδεισου(Εδεμ)!!

[youtube][/youtube]

Απ το ταγκο ,μου εμειναν τα λογια της Ερης στον Στεφανο: αστους αυτους αγαπη μου να παλευουν,εμεις εδω σταθερα αγκαλιασμενοι inlove Θαχουμε βεβαια μια μικρη ενδοσκοπηση του Στεφανου,αλλα κομματια να γινει,δεν πειραζει αν εχουμε κι αλλες τετοιες σκηνουλες!!
Και φυσικα τα αστερια μας εκαναν τσιρκουλο ,με την καλη εννοια το τσιρκουλο και το γλεντι!Γι αυτο δεν τους αγαπησαμε ομως;;;Και φευγω απ τον γαμο!!

Με συγκλονισε ο τροπος που μπηκε ο Ρουσος ,ο μεγαλος και ο τρανος,στο γραφειο του Λουκα,σαν την βρεγμενη γατα,με το κεφαλι χαμηλωμενο!Ζητησε συγγνωμη!!!!!!!για καποιες υπερβολες,παραληψεις,ψεμματα!Αυτες οι τρεις λεξεις κανουν την διαφορα.Γιατι ο Λουκακος μας οσο αδικο και να ειχε καποιες φορες(για μενα βεβαια δεν ειχε),ποτε δεν ειπε ψεμματα ,δεν εκανε υπερβολες ,ουτε παραληψεις!!Αυτα τα αφησε για τον Ρουσσο.Αψογος ηταν το καμαρι μας.Τον πολεμησε με εντιμα μεσα!
Και φυσικα παραδεχθηκε ,οτι την Εριεττα την πυροβολησε η Μελιτα!Δεν θα μπορουσε να γινει διαφορετικα.Νομιζω σε κανενα δραμα ,οι πρωταγωνιστες δεν εχουν μεινει στην πλανη.Ηταν θεμα χρονου να γινει κι αυτο!
Σημερα βεβαια ειχαμε κι αλλη συγγνωμη.Η μερα του γαμου και της συγγνωμης ενα πραμα!
Η Νταιζη βρε!ζητησε κι αυτη συγνωμη απ την Εριεττα.Τον μεταφορεα αυτης της βαριας συγγνωμης θα κανει ο Στεφανος!

Εγιναν και αλλα πολλα,αλλα πιστευω οτι αυτα καθορισαν το σημερινο!!

ΥΓ η Ευα εσκισε και με το ασπρο ,αλλα και με το μπλε φορεμα!!

Επισης ξεχασα το ζειμπεκικο του γαμπρου!Αθελα μου θυμηθηκα τα ζειμπεκικα του αλλου παλικαριου!Και κατεληξα !Ναι στο ζειμπεκικο ο Μανος ηταν καλυτερος,αλλα μονον σ αυτο!!Οχι βεβαια οτι ο λευτερης μας δεν ηταν καλος,καθε αλλο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:51 pm

Μια ευεξήγητη παγωμάρα πλανιέται απόψε στο φόρουμ...
Τελικά το μοναδικό ζευγάρι που δεν ξεπετάχτηκε σε αυτή τη σειρά, ηταν και το μοναδικό που δεν έπρεπε να έχει υπάρξει καθόλου. Ο απόλυτος...
Α, ξέχασα: και ο μπουζουκοσαιξπηρικός βεβαίως- βεβαίως...
Ως πιο ψύχραιμη, μιας και εγώ είμαι φαν άλλου ζεύγους (όπου να 'ναι έρχεται και μένα η σειρά μου για το υπογλώσσιο, σιγά μη γλίτωνα...) θα προσπαθήσω να σχολιάσω το επεισόδιο.
Η λεπτή γραμμή που χωρίζει το χιουμοριστικό από το γελοίο δυστυχώς δεν διατηρήθηκε σε όλες τις σκηνές, στη δε τελετή παραβιάστηκε κατάφωρα και κατ' εμέ πολύ ενοχλητικά. Σε κάποιες στιγμές νόμιζα ότι έβλεπα ασπρομαυρο με το Φραγκίσκο Μανέλη. Δηλαδή, έλεος!
Αλλά και στο γλέντι, έτσι όπως χόρευαν οι νιόπαντροι, όμορφοι, ζεστοί και λαμπεροί ήταν σαν να φώναζαν, δώστε μας καμιά ατάκα να πούμε οι ερημοι, ο γάμος μας είναι! Δεν έχω τίποτα με την πιο ανάλαφρη πινελιά, αλλά φαίνεται ότι όλο τον ρομαντισμό τον ρούφηξαν σαν το στυπόχαρτο ο Χρηστορωμαίος και η Νταιζοϊουλιέττα κι έτσι δεν έμεινε τίποτα για τους νεόνυμφους, ούτε και για τους εκ πεποιθήσεως ανύμφευτους που και αυτοί ήταν γλυκύτατοι και σαν να αποζητούσαν κάτι σε λίγο πιο τρυφερό (και καμιά ατάκα επίσης).
Συγγνώμη κιόλας, αλλά εσείς όταν θέλετε κομμάτι για να χορέψουν ζευγάρια, η Αλεξίου σας έρχεται στο μυαλό; (Κορυφαία, αλλά όχι για αυτή την περίσταση).
Οι βραδινές ζευγαρίστικες σκηνές ήταν όμορφες, αλλά αν δεν ξέραμε ότι είχε προηγηθεί ο γαμος της Εύας και του Λευτέρη, κατ' αρχάς θα νομίζαμε ότι δεν παντρεύτηκε κανένας και στη συνέχεια ότι οι νιόπαντροι ήταν η Νόρα και ο Λουκάς.
Η Εύα ευτύχησε. Τελεία. Μιλάμε για χοντρή ξεπέτα.
Μου άρεσε η προετοιμασία των κοριτσιών, όχι επειδή εισέφερε κάτι καινούργιο, αλλά επειδή με τον όγκο στο μαλλί της Νόρας θυμήθηκα τη μαμά μου που πάντα ήθελε στο κομμωτήριο να κάνω τα μαλλιά μου λιονταρέ και πάντα τσακωνόμαστε γι' αυτό το λόγο.
Πολύ δυνατή η σκηνή Ρούσσου-Λουκά. Τελικά την υπέρβαση δεν την έκανε η Αμαλία, την έκανε ο Ρούσσος, πράγμα ακόμα πιο σημαντικό. Ελπίζω να δούμε και τη σκηνή όπου ο Λουκάς θα ενημερώνει σχετικά την Εριέττα και να μην θυσιαστεί κι αυτή στο βωμό του ...ελισσαβετιανού (στο πιο ξεφτιλέ του)θεάτρου.
Άλλο τίποτα γιοκ. Κάπου πήρε το μάτι μου και το γκριφόν , αλλά δεν έδωσα σημασία.
Μάλλον δεν θα το ψηφίσω.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:52 pm

JESSIE έγραψε:Είναι φανερό οτι ο γάμος της Εύας και του Λευτέρη δεν ήταν "super lux", αλλά μήπως δεν μπορούσαν να κάνουν κι αλλιώς? Μήπως θα πρέπει να καταλάβουμε τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν, όταν σκεφτούμε οτι όλοι οι συντελεστές, απ'ότι διαβάσαμε εδώ, στις δημοσιευσεις, έχουν να πληρωθούν εδώ και οκτώ μήνες? Αφού λοιπόν δεν μπορούσαν να φτιάξουν το παραμύθι, να δημιουργήσουν "ονειρική" ατμόσφαιρα, με γκλάμορ και ρομαντικές σουϊτες, αντικατέστησαν όλ'αυτά με τα γνωστά παιχνίδια και τρέλλες του Λουκά και του Νικόλα, έκαναν την Εύα να γελάει με τα καμώματά τους, και να θεωρεί την γκαρσονιέρα του Λευτέρη το ιδανικό σκηνικό για την πρώτη νύχτα γάμου, και γενικά έβαλαν μπροστά το κωμικό , αφού δεν υπήρχαν τα φόντα για κάτι άλλο.... Τα πράγματα έχουν δυστυχώς αλλάξει άρδην από τότε που άρχισε η σειρά, οπότε σ'αυτό το σημείο δεν μπορούμε να διαμαρτυρώμαστε....
Εγώ πάντως, θα προτιμούσα, με δοδομένη την έλλειψη budget, να μας έδειχναν έναν τελείως ..... ιδιωτικό γάμο, οι δυό τους, να πηγαίνουν σε ένα παρεκκλήσι και να παντρεύονται χωρις να το ξέρει κανείς, με μάρτυρα μόνο την αγάπη τους.... τι να κάνουμε όμως, αυτό διάλεξαν, αυτό μας έδειξαν.
Δυστυχώς τα πράγματα έγιναν λίγο ακραία με Λουκά και Νικόλα, ώς συνήθως, αλλά δεν είναι η πρώτη φορα, έτσι είναι αυτοι οι δύο, οι γυναίκες τους τους συνήθισαν, παρά τις δήθεν διαμαρτυρίες της Νόρας και της Δάφνης, και αν δεν φερόντουσαν έτσι, θα άρχιζαν να τους ρωτάνε μήπως δεν αισθάνονται καλά!!!!!
Η σκηνή Αμαλίας και Ρούσσου όπως και αυτή Ρούσσου Λουκά δεν μου άρεσαν καθόλου, ήταν τραβηγμένες απ'τα μαλλιά, οι ευχαριστίες και οι συγγνώμες του Ρούσσου έπεσαν όταν από την περιγραφή της Αμαλίας ήταν φανερό οτι θα γινόντουσαν δεκτές μετ'επαίνων απ'το Λουκά, και η παράδοση των ηνίων του γραφείου στο Λουκά ΤΩΡΑ, είναι σίγουρο ότι στα μάτια όλων φαίνεται καραμπινάτη δωροδοκία, αλλά θα μου πείτε, λεπτομέρειες, εκεί θα κολλήσουμε???
Γενικά, τίποτε δεν μου άρεσε σήμερα, αλλά δεν βαριέσαι, μπορεί το αυριανό να είναι καλύτερο!!!

Συμφωνώ και σε μένα δεν άρεσε απολύτως τίποτα απ το επεισόδιο.
Προσωπικά δεν με χάλασε το σκηνικό και το σπίτι του Λευτέρη. Αν θέλεις εκεί γνωρίστηκαν κι εκεί άρχισαν την κοινή τους ζωή έχει μια λογική.
Αυτό που με χάλασε ήταν ο τρόπος που τα ισοπέδωσαν όλα. Οι φίλοι το γάμο τον έκαναν καρνάβαλο.
Ήταν αυτοί ένας γιατρός κι ένας δικηγόρος ή ήταν καργκιόζηδες;
Που ήταν μια σκηνούλα που το ζευγάρι θα μιλάει για την αγάπη του;
Χωρίς πολλά έξοδα και χωρίς να ξοδέψουν χρόνο και να τον στερήσουν απ τη Νταιζούλα τους την αγαπημένη θα μπορούσαν να έχουν γράψει μια σκηνή λίγο φορτισμένη συναισθηματικά.
Κάτι που θα μας έκανε να αισθανθούμε οτι παρακολουθούμε το φινάλε της πολύπαθης ηρωίδας που εκείνοι μας έκαναν να αγαπήσουμε
Το μόνο που διαφωνώ είναι το σχετικό με την πληρωμή. Δηλαδή τι μου λές οτι έκαναν αυτά τα σαράντα επεισόδια για ψυχικό;
Ή μήπως όταν κάποια στιγμή έρθει η ώρα να πληρωθούν θα ζητήσουν τα μισά επειδή το θέαμα που προσέφεραν ήταν χαμηλού επιπέδου;
Τι να πω ισοπέδωσαν τη σειρά και μαζί μ αυτήν την γνώμη που είχα γι αυτούς.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από marakii Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:53 pm

Προετιμασία κοριτσιών:Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 116799 εξαιρετικές όπως πάντα...με τις ανάλογες συγκινήσεις και πειράγματα η πρώτη τους σκηνή ,να λένε πόσο ευτυχισμένες αισθάνονται που έχουν τη φιλία τους!Όσο για τη δεύτερη σκηνή Δρακουλάκη θεάΕπεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 195890 ,θεική και αυτή τους η σκηνήΕπεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 191984 η έκφραση της Εύας όταν είδε το ''ανεβασμένο'' μαλλί της Νόρας το γελάκι της Δάφνης και η έκφραση της ίδιας της Νόρας(ματάρες!) όταν συνηδητοποίησε το χτένισμα και είπε στην κοπέλα <<κατέβαζε ,κατέβαζε>> θεές!...Επίσης πολύ γλυκιές οι κινήσεις ανάμεσα σε μαμά-κόρη Εύα-Μαρίλια όσο η Δάφνη μίλαγε με το Νικόλα στο τηλέφωνο

Αγόρια:Το σχολιάκι του Νικόλα του οτί παντρεύεται την Εύα ο Λευτέηρς δε θα το σχολιάσω γιατί θα πω για τότε που ο Νικολάκης είχε παντρευτεί την Εύα και δε συμφέρει Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 558573.Χορταστικά τα αγόρια στην προετοιμασία του γαμπρού!

Πέτρος-Αμαλία:εξαιρετική σκηνή!Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 621900 λατρεμένοι Τιτανομέγιστοι με την κλασσική Αμαλία να λέει με έμφαση αυτά που πιστεύει και ο Πέτρος να την πειράζει

Γάμος και τραπέζι:Κουμπάρες και Νύφη εν δράσει!Γιατί άλλαξε η Εύα φόρεμα μετά; Προτιμούσα πολύ καλύτερα το λευκό!...Ο Γιαννακόπουλος το έχει πολύ στο ''τρελουτσικο'' τάνγκο και στο ΛουκαΝορικό γάμο που χόρευε με τη Μαριλού είχε το γέλιο!...Υπέροχος με τη Δάφνη να χορεύουν ,όπως και λάτρεωα Λουκά-Νόρα που παρόλο το χιουμοράκι μου έβγαζαν και κάτι το παθιασμένο...Γλυκοί οι νεόνυμφοι να λάμπουν από ευτυχία ,πολύ ωραίοι και Έρη-Στέφανος ,γλυκούληδες και αυτοί και η Έρη που έλεγε <<άστους>> υπέροχο το κομμάτι της Αλεξίου!

Νόρα-Λουκάς:Δε κρατιέται ο Λουκάς...λιωτική η ΛουκαΝορική και σήμερα μου αρέσει πολύ όταν η Νόρα του κάνει τη δύσκολη και ο Λουκάς επιμένει!...Την έσκασε καλέ από το φιλίΕπεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 681539Υπέροχοι!..Λάτρεψα τη σκηνή!

Δάφνη-Νικόλας:Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 226538 γλυκούλα η βραδινή σκηνή αλλά και αυτή που τον ''μάλωνε'' ,την τούμπαρε τελικά τη Δαφνουλα ο Νικόλας και ανγκάστηκε να φάει και τα δύο κομμάτια τούρτα Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 621900

Εύα-Λευτέρης:γλυκύτατοιΕπεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 226538 ,η πρώτη σκηνή όταν μπήκαν στο σπίτι και έλεγαν όλα αυτά τα γλυκούλια και ήρεμα ήταν υπέροχοι!..Όμορφη και η σκηνούλα στο κρεββάτι!Όμορφο και το ζεμπέικικο που χόρεψε ο Λευτέρης για χάρη της Εύας

Νόρα στο γραφείο θεά!Επεισόδιο 620 - Ημερομηνία 01-12-2011 13379 Πολύ μου άρεσε!

Πέτρος-Λουκάς:Υπέροχοι και οι δύο!...(Εξαιρετικός Κατρανίδης)Μου άρεσε πάρα πολύ η κουβέντα του Πέτρου και του Λουκά ειλικροινής και μου θύμισε την πρόταση που τους είχε ξανακάνει ο Ρούσσος στην πρωτοχρονιά της 2ης σεζόν (δηλαδή να αναλάβουν το γραφείο)

Καλή η σκηνή Νταίζης-Στέφανου/Καλή και η σκηνή Αμαλίας-Μελίτας

Τη λυπήθηκα την Αντιγόνη(Λαζαρίδη) στο τέλος

Τέλειο από εμένα
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 10:57 pm

Η Ξεπετα
της ξεπετας
τη ξεπετα
ωωωωωωω ξεπετα!!!!!!!!

Η ηρωιδα που εχει φαει τοοοσα χαστουκια που πολλες φορες ειχε βρεθει κοντα στην εδεμ της και ΠΑΝΤΑ την εχανε. Η πιο βασανισμενη ηρωιδα λοιπον απο οτι φανηκε δεν αξιζε ουτε μια ρομαντικη σκηνη ( τν γαμο της) ουτε μια σκηνη με την παρεα να την αγκαλιαζουν να της ευχονται ουτε κατι τελος παντων που να δειχνει το δεσιμο αυτη της παρεας! Δεν θα ηταν ασχημο μετα απο οσα εχει περασει να βλεπαμε μια συγκινητικη σκηνη με την παρεα αντι για αυτα τα γελοια σκηνικα!!!!! Επισης συνηθιζεται ο πρωτος χορος να ειναι του ζευγαριου αλλα ουτε εναν χορο δεν τους αφιερωσαν!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 11:37 pm

Δεν θα σχολιαζα απλα το επεισοδιο ηταν υπερβολικα τελειο!!!!!!!Σοφακι ο σχολιασμος σου τα σπαει και μαλλον πασχουμε απο την ιδια ασθενεια Razz Μου αρεσαν ολα και το διασκεδασα πολυ το επεισοδιο!!!!alex και ο δικος σου σχολιασμος μου αρεσε και αν και θα συμφωνησω για την Ερη ηταν πανεμορφη και πολυ κομψη θα διαφωνησω για τις υπολοιπες...Εμενα το κοκκινο κραγιον μ'αρεσει πολυ στη Ξυλα!!Και το φορεμα της Δαφνης μου αρεσε...Οσο για τη Νορα...Οταν ειδα τα προσεχως απορησα που αποφασισαν να της κανουν μαλλι κρανος γιατι ειχα δει συνενετευξη της με τα ιδια ρουχα και φυσιολογικο μαλλι!!!!!!Αλλα ηταν απλα για πλακα οποτε οκ...Και εκει που εδειχνε τη Δρακουλακη να περιμενει να δει το αριστουργημα και τελικα ειδε τη ζουγκλα στο κεφαλι της ολα τα λεφτα!!!!!!! lmao

Για τους εμπειρωραιους τι να πω τα ειπε ολα η Σοφια!!!Μονο οτι τελικα δυο εχουν βρει το νοημα της ζωης!!!Ο Ηλιας και η Μελιτα που φυτευει οπλα!!!!Πανε γινε κηπουροςςςςςςς xoxo

Μου αρεσε τρελα το κατσιαδιασμα των κοριτσιων!!!!Ο και καλα τσακωμος Νορας και Λουκα που τελικα ειχε εναν και μοναδικο σκοπο...Να βγαλει η Νορα το φορεμα... ^^ Και βεβαια ολα τα λεφτα για το βλεμμα ικανοποιησης της Υγρασιας λεγε με και Δαφνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και το γλεντι το χαρηκα πολυ!!!!!!!Σιγουρα αυτα τα σουργελα που χορευαν σαν τρελα(με τη καλη τη πολυυυυυυ καλη εννοια τα σουργελα παντα!!!) θα μπορουσαν να ειναι φιλοι μου!!!!!!! lmao

Απο τις υπολοιπες σκηνες μου αρεσαν αυτες με Ρουσσο και Αμαλια και Ρουσσο και Λουκα αλλα και της Αντιγονης η ταλευταια σκηνη...

Οποτε τελειο απο μενα!!!!!!!!

Υ.Γ.marakii κι εμενα μ'αρεσουν οι σκηνες που η Νορα κανει και καλα τη δυσκολη...οπως χθες που και καλα δεν ηθελε αλλα αντι να παει απο την αλλη πλευρα επρεπε να περασει απο πανω του... sisi καλα σημερα οντως παραλιγο να τη σκασει!!!σε καποια φαση εκανε σαν τσαγιερα lmao
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από fay Την / Το Πεμ Δεκ 01, 2011 11:41 pm

Clarabelle έγραψε:
fay έγραψε:Κορίτσια, θα έπρεπε να το περιμένετε ότι θα ήταν ξεπέτα. Αφού το γάμο Λουκά-Νόρας που ο κόσμος τους ήθελε ζευγάρι από την αρχή τον ξεπέταξαν έτσι ξενερώνοντας όλους τους φαν τι παραπάνω να κάνουν για την Εύα και το Λευτέρη που και καινούργιο ζευγάρι είναι και μια σκηνή τους της προκοπής δεν έχουμε δει;

Την ξεπέτα την περίμενα μη σου πω την είχα και σίγουρη τη γελοιότητα δεν περίμενα
Τουλάχιστον στα Λουκανοράκια έδειξαν ιστορία και αφιέρωσαν χρόνο στο ζευγάρι στο επεισόδιο του γάμου
Εδώ η σκηνή του ζευγαριού ήταν 30 δεύτερα
Απίστευτη γελοιότητα. Να είσαι βέβαιη ότι όταν παντρευτεί το τσόκαρο το μπράβο του θα δούμε πράματα και θάματα και σκηνές ζευγαριού που υποτίθεται θα πρέπει να μας κάνουν να δακρύσουμε κι άλλα τέτοια που εμένα τουλάχιστον θα με κάνουν να τραβάω τις κοτσίδες μου ή μπορεί και να με διασκεδάσουν ποιός ξέρει. Σήμερα όταν τους έβλεπα στην τζαμαρία να κοιτάζουν το υπερπέραν πονεμένα γελούσα περισσότερο κι απ τις σκηνές της κλωτσοπατινάδας στο χορό

Αυτό φοβάμαι περισσότερο. Ότι ο γάμος που θα έχει συγκίνηση και λάμψη και θα θυμίζει παραμύθι θα είναι της Νταιζάρας με το σκυλάκι της. Δε νομίζω ότι θα έχω κουράγιο να γελάσω, το κυρίαρχο συναίσθημά μου γι΄αυτούς τους δυο είναι η αηδία και το όποιο χιούμορ διαθέτω ακόμη θα πάει περίπατο. Και σήμερα οι σκηνές τους ήταν πέρα από τις αντοχές μου. Και μετά έχουν το θράσος να μιλάνε για την παρέα που έφτυσαν σχεδόν δυο χρόνια τώρα πρώτα για χάρη του απόλυτου και τώρα για χάρη του ξεπουλημένου. Νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός σου είναι πολύ πετυχημένος. Πώς αλλιώς να τον χαρακτηρίσεις;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Δεκ 02, 2011 12:31 am

συνοπτικα ....(γιατι παλι εμπλεξα ....και χρονος πουθενα )

γαμο ειδαμε .......................το ζευγαρι δεν ειδαμε !!!!!
τζαμαρια ειδαμε ..........................το γνωστο ζευγαρι δεν ειδαμε !!!!!!!
ενα γιατρο και δικηγορο ειδαμε ..............................σοβαροτητα δεν ειδαμε !!!!!!
μεγαλοδικηγορο ειδαμε ....................καταλαθος ειδαμε και παραδοχη !!!!!!!!
και αυτο που ειδαμε ηταν την Νταιζη να ζηταει συγνωμη ..................μαλλον ειναι η πρωτη και η τελευταια που ειδαμε !!!!!!!!!
και ειδαμε και την Νορα σε ρολο Πεγκυ σου ............ωραια ταινια !
και Μελιτα να ξεχωνει ειδαμε ...........ξαναμανα τα τουμπανα.
να βλεπαμε και τιποτα σοβαρο ....στο πνευμα την παρεας .....στο πνευμα της σειρας που εκπνεει .........κατι κοντα σε αυτο που αγαπησαμε ...........
τι βλεπουμε τελικα ?ρωταει το ερμο το νειατο (λεμε τωρα )

το επεισοδιο το ειδα ........τι ειδα δεν ξερω ......

παρεπιπτωντως το ρασο της Νταιζης ............αψογο .........ρομπα .......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 02, 2011 12:52 am

Το επεισόδιο δεν το ψήφισα και δεν το έκανα γιατί δεν είχα προνοήσει να έχω μια επιλογή γελοίο.

H αλήθεια είναι οτι ξεκίνησα να παρακολουθώ αυτή τη σειρά επειδή έδειξα εμπιστοσύνη στο δίδυμο των σεναριογράφων και κατέληξα να παρακολουθώ μια σαπουνόπερα που το άσπρο γίνεται μαύρο και που δεν μπορούν να διαχειριστούν μια εξέλιξη με σοβαρότητα αλλά καταφεύγουν σε μεταλλάξεις που τις βαφτίζουν ανατροπές και σε σκηνές γελοιότητας που τις ονομάζουν παρείστικες.

Στο πρώτο επεισόδιο αυτής της σειράς η Εύα πήρε το αεροπλάνο και πάτησε στην Ελλάδα βγαίνοντας απ τη σκιά και ζητώντας την ευτυχία. Σήμερα αυτή η ίδια ηρωίδα που έχει περάσει δια πυρός και σιδήρου υποτίθεται άνοιγε την πόρτα για την δική της Εδέμ. Κι ενώ ήταν η πρώτη που την αναζήτησε με πάθος έφτασε να είναι η τελευταία της παρέας που την έφτασε

Αυτή η ηρωίδα με το μεγάλο της μυστικό ήταν αυτή που έκανε την πέτρα να κυλήσει και την ιστορία να αρχίσει να πλέκει τον ιστό της. Πίστευα οτι κάποτε θα δω να λύνει με καλό ή κακό τρόπο (δεν έχει σημασία αρκεί αυτό που θα έβλεπα να ήταν πειστικό) τα προβλήματά της με την κόρη της και εδώ που φτάσαμε αυτός ο γάμος ήταν πια η τελευταία ευκαιρία.

Περίμενα να δω μια τρυφερή σκηνή μεταξύ μάνας και κόρης λίγο πριν το γάμο αλλά μάταια. Τελικά η απόσταση ανάμεσά τους δεν καλύφτηκε ποτέ και το βρίσκω μάλλον άδικο όταν έχω ακούσει τη Μαρίλια να λέει μπαμπά μου σ αγαπώ σε εκείνον που την εγκατέλειψε και που παραδέχτηκε οτι ακόμη κι αν ήξερε τότε για την εγκυμοσύνη της Εύας θα έφευγε να μη το ακούσω γι αυτήν που έμεινε και το πάλεψε. Η δική μου λογική είναι λίγο διαφορετική απ αυτήν των γραφόντων. Προτιμώ αυτόν που το παλεύει και ας κάνει λάθη απο εκείνον που αδιαφορεί ή εκείνον που εγκαταλείπει. Διαφορά νοοτροπίας

Περίμενα έστω μια σκηνή μεταξύ φιλενάδων που να μην αφορά τις τρίχες της Νόρας και τα αιθέρια έλαια του μπάνιου των αγοριών

Περίμενα μια σκηνούλα δύο λεπτών του ζευγαριού που παντρεύτηκε κι όχι τα τριάντα δεύτερα που μου πέταξαν στη μούρη

Περίμενα ένα χορό των δύο που ένωσαν τη ζωή τους κι όχι ζευγάρια να σπρώχνονται και να κλωτσιούνται Τελικά μου έδωσαν ένα ζειμπέκικο μάλλον ξεκάρφωτο για γάμο και μάλλον χοντροκομένο γιατί έχουμε δει έναν άλλον άντρα να χορεύει για την Εύα και να έχει και λόγο εδώ που τα λέμε γιατί ο συγκεκριμένος χορός θέλει νταλκά.

Δεν είδα ποτέ αυτά τα μεξικάνικα υποπροιόντα με το υπερβολικό παίξιμο και τις χοντράδες δεν είναι του στύλ μου και κατέληξα να βλέπω ένα εγχώριο προιόν που τα ζήλεψε και τα αντιγράφει γιατί σήμερα το επεισόδιο τέτοια σειρά μου θύμισε

Τελικά αν άξιζε κάτι απ αυτό το γάμο ήταν τα λόγια του Λευτέρη στα αγόρια και το ύφος του όταν περιέγραφε τα συναισθήματα που βίωσε περιμένοντας να ξημερώσει η μέρα του γάμου. Οι τόσο αντισυμβατικοί σεναριογράφοι θα μπορούσαν να δώσουν μια παραμονή γάμου με τους δύο να συζητούν αυτά ακριβώς τα συναισθήματα στο σπίτι του Λευτέρη ας πούμε με ένα ποτήρι κρασί. Ανέξοδο αρκεί κάποιος να έμπαινε στον κόπο να σκεφτεί να γράψει μια σκηνή. Κι ας έλειπαν οι χοροί στις χασαποταβέρνες κι ας έλειπε ο καλωπισμός και οι παλιμπαιδισμοί. Δεν χρειαζόταν χρόνος ούτε χρήμα μόνο αγάπη γι αυτό που παρουσιάζουν στο κοινό τους.

Στα λοιπά του επεισοδίου

Είχαμε σε εξέλιξη το δράμα του κοριτσιού με τα σπίρτα. Η μαμά του δεν το αγάπησε ποτέ και κάνει παραπονάκια στον αδελφούλη.Η μανούλα λέει είναι ατομίστρια και κοιτάζει πάντα τον εαυτούλη της. Κι όλα αυτά τα λέει το χρυσό κορίτσι που δεν αγαπάει ούτε τα άντερά του.

Μαυροφορούσα και μελαγχολική γιατί έχει πάθει στερητικό που δεν βλέπει το Χρηστάκη της έδωσε και τις ευχές της για το γάμο. Καλό παιδί ο Λευτέρης λέει στο Στέφανο θα μεγαλώσει με καλό πρότυπο ο γιός σου. Κι ο Στέφανος αντί να την ακούσει να μιλάει για το παιδί του και να θυμηθεί τις απόπειρες να δείξει έστω ενοχλημένος την κοιτούσε με το βλέμμα του Βούδα και την ευχαρίστησε που είχε τη μεγαλοψυχία να στείλει τη συγνώμη της στην Εριέττα. Τι να πει κανείς αυτή η συνέπεια του σεναρίου σκοτώνει και ελέφαντα.

Θυμάστε την Πολυάννα; Αν έψαχνα να βρω κάτι καλό το εντόπισα. Σήμερα ένοιωσα ευγνώμων που το σπίτι του Λευτέρη δεν έχει τζαμαρία γιατί κάποιος ερωτευμένος θα είχε κατσικωθεί να κοιτάζει το κενό φοριέται στα μυστικά. Εμπρός στο δρόμο που χάραξαν οι απόλυτοι. Τις τελευταίες μέρες εξασκούν το σπορ κι ο Χρήστος με τη Νταίζη

Για να τελειώσω με τους ενοχλητικούς. Η Μελίτα όλο και θυμάται κι εγώ όλο κι εκνευρίζομαι. Υποτίθεται οτι εκτός απ την Αγγέλα τον Ηλία και την Εύα όλοι οι άλλοι ήρωες των μυστικών είναι άτομα με ανώτατη εκπαίδευση. Κι όμως όλοι αφήνουν τους δικούς τους ανθρώπους χωρίς ιατρική βοήθεια. Το κάνει η Δάφνη με τον Ηλία το κάνουν και οι Ρούσσοι με τη Μελίτα Διαφωνούσα εξ αρχής με τον τρόπο που έστριψαν τον χαρακτήρα της Μελίτας γιατί μου φάνηκε παράλογος Ο εγωισμός και η μικροψυχία συνήθως δεν οδηγούν σε ακραίες πράξεις . Αφού όμως έφεραν την ηρωίδα τους σε τέτοια κατάσταση είναι παράλογο δύο μορφωμένοι γονείς με οικονομική άνεση να αφήνουν το παιδί τους αβοήθητο. Τι να πω είναι μόδα στα μυστικά ή ίσως φοβούνται όλοι το γιατρό Ίσως πάλι το κάνουν γιατί έτσι εξυπηρετεί την ιστορία τους και δεν κάθονται να σκεφτούν πολλά πολλά οπότε ξεπετούλα κι εδω που τη βαφτίζουν ανατροπή.

Δεν ξέρω αν το έχω γράψει κι άλλη φορά αλλά όσο βλέπω όλους τους άλλους φονιάδες κλέφτες εκβιαστές να περνούν ζάχαρη και να τη βγάζουν καθαρή τόσο λυπάμαι την Αντιγόνη. Όχι οτι δεν έχει κάνει εγκλήματα αλλά γιατί δεν είναι δυνατόν να πληρώνει μόνο εκείνη. Συνεπικουρεί και το γεγονός οτι η κυρία Παπαδημητρίου το ρόλο της τον έχει κερδίσει απόλυτα και τον υποστηρίζει άριστα σήμερα όμως με συγκίνησε η κατάρευσή της. Στο κάτω κάτω πριν γίνει θύτης υπήρξε θύμα ενός έρωτα που την πούλησε κι αφού για τη Νταιζη που επίσης έχει σκοτώσει κι έχει παρανομήσει με χίλιους τρόπους ο έρωτας που όμως εκείνη ξεπούλησε πλειστάκις είναι αρκετή δικαιολογία γιατί όχι και για την Αντιγόνη;

Άφησα για το τέλος το Ρούσσο. Απ την αρχή έλεγα οτι ο Ρούσσος παρά τα λάθη του έδωσε στο Λουκά αγάπη και κυρίως τη συνεχή παρουσία και αρωγή του σε κάθε του πρόβλημα. Ναι κάποια στιγμή φέρθηκε σκάρτα και του έκρυψε γεγονότα που τον αφορούσαν. Δεν γίνεται όμως να ξεχνάμε και όλη την προσφορά του. Σήμερα έκανε και πάλι την υπέρβαση και ζήτησε συγνώμη και έκανε και την προσφορά του. Το θέμα είναι οτι εδώ που έφτασαν τα πράγματα αν ο Λουκάς δεχτεί σε μένα τουλάχιστον θα φανεί σαν αμοιβή για τη βοήθεια που θα προσφέρει και με χαλάει αφάνταστα. Άλλη μια σχέση που τη διαχειρίστηκαν άσχημα κατά τη γνώμη μου. Υπήρχε αγάπη υπήρχε ιστορία υπήρχε παρελθόν και μπαχάλιασαν το μέλλον για να σπρώξουν μια ιστορία με τον Αραβαντινό που δεν αποκάλυψε και τίποτα που δεν ξέραμε για να δικαιώσουν τον εκβιασμό της Νταίζης μιας και τα διαμάντια της ανήκαν και για να πάρει το κατιτίς του ο Νικόλας λες και το όνειρο του ήταν να γίνει ζάπλουτος.

Τελικά τα μυστικά τελείωσαν οριστικά όταν έφυγε ο Μάνος. Είναι σαν να τον δικαιώνουν οι ίδιοι οι σεναριογράφοι και να μας λένε χωρίς το Μάνο τα μυστικά δεν υπάρχουν βλέπετε κάτι άλλο

Συγχωρήστε μου το σεντόνι αλλά το άπλωσε η απογοήτευση.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από roria Την / Το Παρ Δεκ 02, 2011 2:01 am

Καλή μου fantina, και το συνοπτικό και το αναλυτικό τα έχεις εξίσου. Όλα τα είπες μέσα σε λιγες αράδες.
Αγαπητή Clarabelle, μέρες τώρα θέλω να γράψω πόσο συμφωνώ μαζί σου στα περί συμβατικότητας και αντισυμβατικότητας. Το αποψινό σου σχόλιο μου έδωσε άλλη μια πολύ καλή ευκαιρία επ΄αυτού κι έτσι το κάνω τώρα.
Πού το θυμήθηκες το παιχνίδι της χαράς; Παρότι φοβαμαι ότι με την αναφορά στην Πολυάννα καρφώνεις την ...κλάσση μας sisi νομίζω ότι και στα επεισόδια που έρχονται θα μου φανεί χρήσιμη η ιδέα σου. Αν και εγώ πρέπει οπωσδήποτε να σκεφτώ κάτι τελείως διαφορετικό γιατί από πισίνα είμαι ...καμμένη.
Άσχετο (περίπου): αυτό που δεν κολυμπάει κανείς ποτέ σε αυτές τις ολυμπιακών διαστάσεων πισίνες γίνεται για κάποιο λόγο; Επιβαρύνουν τα μαγιό το μπάτζετ μήπως;
Να συμπληρώσω και κάτι που ξέχασα στο σχόλιό μου: η σκηνή Νταίζης-Στέφανου, αν παραιτηθεί κανείς από κάθε προσδοκία συνέπειας με τους προηγούμενους κύκλους, για μένα ήταν καλή και περιείχε τη μοναδική ίσως συγγνώμη που εκστόμισε στη ζωή της η Νταίζη. Μάλλον όμως η μεταφορά της συγγνώμης στον παραλήπτη θα αφεθεί στα ευκόλως εννοούμενα, καθώς από αύριο τη σκυτάλη παίρνουν πάλι τα ιατρικά και οι διαμαντοκοτρώνες.
Και, ναι, συμφωνώ κι εγώ με όσους είπατε ότι η αποδοχή της πρότασης Ρούσσου από το Λουκά ψευτίζει και ξεφτίζει την εικόνα του ακέραιου και έντιμου Λουκά που ξέραμε. Εκτός εάν αυτό γίνεται για να ευθυγραμμιστεί όντως το δικηγορικό γραφείο με τη νέα εποχή της Ελλάδας και τις δομές που αλλάζουν (για να έρθω και στη μίνι χρηστομάθεια του επεισοδίου δια στόματος Ρούσσου), αν και σε αυτή την περίπτωση το γραφείο θα έπρεπε δικαιωματικά να περάσει στη Νταίζη.
Κι επίσης προσυπογράφω και την απορία που έχει διατυπωθεί ήδη από αρκετούς: Γιατί έπρεπε σώνει και καλά όλοι οι ήρωες της σειράς, ακόμα και εκείνοι που είχαν το βαλάντιο ενός κανονικού ανθρώπου όπως ο Λουκάς, η Νόρα, η Δάφνη κι ο Νικόλας να καταλήξουν Ρότσιλντ και Ροκφέλλερ;
Για χάρη του φιλοθεάμονος κοινού ίσως; Μα αλλού το θέλαμε το παραμύθι εμείς, όχι στα φράγκα. Τα φράγκα δεν είναι για να τα φαντάζεσαι. Ή τα έχεις ή δεν τα έχεις.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 02, 2011 3:20 pm

roria έγραψε:
Αγαπητή Clarabelle, μέρες τώρα θέλω να γράψω πόσο συμφωνώ μαζί σου στα περί συμβατικότητας και αντισυμβατικότητας. Το αποψινό σου σχόλιο μου έδωσε άλλη μια πολύ καλή ευκαιρία επ΄αυτού κι έτσι το κάνω τώρα.
Πού το θυμήθηκες το παιχνίδι της χαράς; Παρότι φοβαμαι ότι με την αναφορά στην Πολυάννα καρφώνεις την ...κλάσση μας sisi νομίζω ότι και στα επεισόδια που έρχονται θα μου φανεί χρήσιμη η ιδέα σου. Αν και εγώ πρέπει οπωσδήποτε να σκεφτώ κάτι τελείως διαφορετικό γιατί από πισίνα είμαι ...καμμένη.

Καρφώνομαι λες ε; sisi
Πάντως πλάκα πλάκα μόνο έτσι μπορώ να το δω πια το εργάκι χωρίς να εκνευρίζομαι Angel

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Δεκ 02, 2011 3:21 pm

Κριμα να μη σχολιασω τετοιο επεισοδιο οποτε ας πω και εγω δυο λογια.....

-Η προετοιμασια των κοριτσιων στο σπιτι της Ευας μ'εκανε να γελασω(και αν ελειπαν και μερικα κουλα που ακουσα και φουντωσα θα ηταν ακομα καλυτερα....)
Περιμενα βεβαια μεσα σε ολο το αναλαφρο κλιμα να δουμε και κατι πιο γλυκο και ουσιαστικο αναμεσα στις 3 φιλεναδες.Το ιδιο περιμενα να δω και με Ευα-Μαριλια....μια σκηνη με τις δυο τους που να φαινεται οτι πραγματικα εχουν καλυφθει καποια απο τα κενα της σχεσης τους αλλα δεν........!Θα μου πειτε,''ποτε εγινε κατι που να θελω εγω σ'αυτη τη σειρα για να γινει και τωρα;''Σωστο! Rolling Eyes

-Τα αγορια απο την αλλη μου αρεσαν περισσοτερο!Ο Γιαννακοπουλος και ο Πετρακης το 'χουν το κωμικο και οι ατακες τους ειχαν πλακα! sisi Βεβαια οσο μου αρεσε αυτη η σκηνη,τοσο με ξενισαν αυτα που εκαναν στο δημαρχειο.Ελεος πια,ποση γελοιοτητα να αντεξουμε! livani

-Ο γαμος παλι ψιλο(εως χοντρο)ξεπετα ηταν.Να πω τη μαυρη μου αληθεια δεν στεναχωρεθηκα αλλα στη συγκεκριμενη ηρωϊδα αξιζε κατι παραπανω.....ή μαλλον πολλα παραπανω αλλα ας μην το κανουμε θεμα!Το μονο που αξιζε ηταν ο Αγγελουκος! Love!
Η σκηνη με το Λευτερη στο σπιτι του ηταν αντικειμενικα μιλωντας ομορφουλα αλλα ακομα και τωρα ακριβως μετα το γαμο ηταν μονολεπτη.....κατι παραπανω δεν μπορουσαν να τους αφιερωσουν! imarton

-Για το γλεντι παλι το μονο που εχω να πω ειναι οτι ο Νικολας & η Δαφνη με εκαναν να γελασω πολυ! valen Παλι περιμενα να δω κατι πιο ρομαντικο μπας και πειστω βρε παιδακι μου αλλα δεν......!
Τα ζεϊμπεκικα και τα συναφη τα αφηνω στην ακρη γιατι μου ξυπνουνε μνημες και βουρλιζομαι! zip

-Κατα τ'αλλα τωρα...
Η Νταιζη και ο Χρηστος συνεχιζουν να ειναι οι πονεμενοι ερωτευμενοι που η απονη ζωη τους πεταξε στου δρομου την ακρη και τα λοιπα και τα λοιπα και τα λοιπα.....! Sleep
Η Μελιτα μες στην τρελα της κλασσικα.
Η Κα Παπαδημητριου καταπληκτικη στις σκηνες της στη φυλακη! : respect :
Η σκηνη Πετρου-Λουκα ηταν παρα πολυ ωραια.Θυμισε κατι απο την τρυφερη σχεση που ειχαν καποτε.....Πολυ καλοι και οι δυο! Thumbs up

Και μερικα στυλιστικα σχολια που δεν μπορουν να μεινουν απ'εξω:
1.Η Ευα ηταν μια κουκλα!Και το μπλε χρωμα της παει πολυ! : respect :
2.Λατρεψα το φορεμα που φορουσε η Δαφνη στο γαμο!!!
3.Ο γαμπρος γιατι δεν εβαλε μια γραβατα ουτε στο γαμο; sfyr Θα ηταν πιο σικ!

Αυταααα......τι να το ψηφισω τωρα αυτο το επεισοδιο δεν ξερω......Δεν το ψηφιζω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Δεκ 02, 2011 4:53 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη, την Αγγέλα και την Μαρίλια ήταν πολύ καλή, η Εύα αστειεύτηκε με το μαλλί της Νόρας και το ίδιο έκανε και η Δάφνη μετά μίλησαν με τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη για να δουν αν είναι έτοιμοι και όταν τους εξήγησε ο γαμπρός ότι δεν ήταν οι άλλοι τους έβαλαν τις φωνές για να ετοιμαστούν και η Αγγέλα και η Μαρίλια κοιτούσαν την κατάσταση κάνοντας χιούμορ. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη, τον Στέφανο, την Εριέττα, την Αγγέλα, την Μαρίλια και την Στέλλα ήταν πολύ ωραία, η Εύα παντρεύτηκε με τον Λευτέρη και ο Λουκάς με τον Νικόλα αν και τσακώθηκαν για το ποιός θα είναι κουμπάρος είδαν ότι οι κουμπάροι που δηλώθηκαν ήταν η Νόρα και η Δάφνη και έτσι ο γάμος έγινε κανονικά χωρίς να τσακωθούν για την κουμπαριά. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα πήγε με τον Λευτέρη στο σπίτι τους σαν γυναίκα του και της άρεσε πολύ και το ίδιο χάρηκε και εκείνος που επιτέλους παντρεύτηκε την γυναίκα που ήθελε. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Πέτρο ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς δέχτηκε την συγγνώμη του Πέτρου και εκείνος παραδέχτηκε τα λάθη που έκανε και τον ευχαρίστησε για την στάση που κράτησε και του ζήτησε να αναλάβουν αυτοί το γραφείο του όταν εκείνος θελήσει να πάει επιτέλους ταξίδι στην θάλασσα που από μικρός το ήθελε. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη, τον Στέφανο, την Εριέττα, την Αγγέλα, την Μαρίλια και την Στέλλα ήταν πολύ καλή, η Εύα χόρεψε μαζί με τον Λευτέρη και το ίδιο έκαναν η Νόρα με τον Λουκά, η Δάφνη με τον Νικόλα και ο Στέφανος με την Εριέττα και έκαναν χιούμορ και η Αγγέλα με την Μαρίλια και με την Στέλλα συζήτησαν για τον γάμο και κοιτούσαν τα ζευγάρια που χόρευαν χαρούμενα.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης