Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap50%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 50% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 38

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 10:30 am

Clarabelle έγραψε:
taradoula έγραψε: Με χαλάει και εμένα το γεγονός ότι η Εύα και ο Στέφανος, που πήγε να τους σκοτώσει το παιδί τους, θα βρεθούνε στο γάμο της, αλλά θεωρώ πως με την "αυτοκτονία" που θα κάνει θα πληρώσει για όλα της τα εγκλήματα. ))

Η ένστασή μου είναι οτι δεν αυτοκτονεί επειδή κατάλαβε τι έχει κάνει αλλά επειδή δεν μπορεί να κάνει το δικό της και να την κοπανήσει και δεν έχει το σθένος να υποστεί την τιμωρία που θα της επιβληθεί
Αυτό δεν είναι τιμωρία είναι δειλία

Ναι, σωστά δεν αυτοκτονεί επειδή κατάλαβε τα λάθη της, αλλά επειδή δεν μπορεί να ζήσει μακριά από το Χρήστο, αλλά παρόλα αυτά είναι και αυτό ένα είδος τιμωρίας.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 10:55 am

taradoula έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
taradoula έγραψε: Με χαλάει και εμένα το γεγονός ότι η Εύα και ο Στέφανος, που πήγε να τους σκοτώσει το παιδί τους, θα βρεθούνε στο γάμο της, αλλά θεωρώ πως με την "αυτοκτονία" που θα κάνει θα πληρώσει για όλα της τα εγκλήματα. ))

Η ένστασή μου είναι οτι δεν αυτοκτονεί επειδή κατάλαβε τι έχει κάνει αλλά επειδή δεν μπορεί να κάνει το δικό της και να την κοπανήσει και δεν έχει το σθένος να υποστεί την τιμωρία που θα της επιβληθεί

Ναι, σωστά δεν αυτοκτονεί επειδή κατάλαβε τα λάθη της, αλλά επειδή δεν μπορεί να ζήσει μακριά από το Χρήστο, αλλά παρόλα αυτά είναι και αυτό ένα είδος τιμωρίας.

Και μην ξεχνάμε ότι ουδέποτε έδειξε την παραμικρή μεταμέλεια για τίποτα. Μια συγγνώμη δεν όφειλε στην παρέα πριν τους ζητήσει να παραστούν στο γάμο της; Μια συγγνώμη από το Στέφανο και την Εύα για το παιδί τους που πήγε να ξεκάνει; Από το Λουκά και τη Νόρα που κόντεψε να τους διαλύσει τη ζωή; Γιατί να τη λυπηθούμε τώρα που αυτοκτονεί μόνο και μόνο για την καψούρα της; Ουδεμία δικαίωση και ουδεμία κάθαρση.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 12:57 pm

Αχ αχ αχ τόση ώρα έχω μπει και σας πρασινίζω και έχω πεθάνει στα γέλια,να'στε καλά που εξατμίσατε την όρεξή μου για χώσιμο.
Αρκετό καιρό τώρα ένιωθα κάτι το παράλογο σε όσα έβλεπα,αλλά στα τελευταία επεισόδια νιώθω και κάτι το μεταμοντέρνο,φουτουριστικό και εξωγήινο.Εξ'ου και σας ευγνωμονώ για την επιστράτευση της Πολυάννας,αλλά και του Μικρόυ σπιτιού στο λιβάδι απο την αγαπητή roria,θυμήθηκα τις τρυφερές τους καληνύχτες κάθε βράδυ και συγκινήθηκα...

Κατά τα άλλα,χαίρομαι πολύ που παρακολουθούμε ένα έργο έντονων σαιξπηρικών στοιχείων,με τα φαντάσματα του ΄Αμλετ(που μιλούν αλλά δεν μπορείς να τους μιλήσεις),το αίσθημα δικαιοσύνης της λαίδης Μάκμπεθ,την πανταχού εξαπλωνόμενη φυλαργυρία του Σάιλοκ,το βασιλιά Ληρ που αποχωρεί από το θρόνο του και μοιράζει το βασίλειό του όχι με χάρτη αλλά με μια πολυθρόνα βραχύβια λόγω δυσοσμίας,
Σπόιλερ:
θα θιχτώ δε αν σήμερα δε δω την τελευταία νύχτα του ζεύγους,με το Χρήστο να λέει ξημέρωσε αγάπη μου ακούω τον Κορυδαλλό ^^ και τη Νταίζη να απαντά όχι μωρό μου είναι το αηδόνι...
Περιττή δε η αναφορά σε-εξαιρετικά αφιερωμένους στους σεναριογράφους-τίτλους σαιξπηρικών κωμωδίων,όπως''Πολύ κακό για το τίποτα''ή''Όπως σας αρέσει''... DoksasteME

Όσον αφορά την αιτία του χωρισμού,τολμώ να πω ότι ο Στέφανος θα πάθει κατάθλιψη από την απουσία του Χρήστου(για λόγους και ορίζοντες που καλούνται να καλύψουν ευφάνταστες αξιότερες εμού συμφορουμίτισσες),δε θα βρει δε στήριγμα σε αυτό από την κουραστικότατη Εριέττα,η οποία ήδη έχει κουράσει μιλώντας συνέχεια για τον πατέρα της.Η τελευταία δε θα βρει καταφύγιο στα απογευματινά καφεδάκια με τη Μελίτα,όπου παράλληλα με τις όμορφες κοινές τους αναμνήσεις θα αναλύουν το θέμα των εξαφανισμένων πατέρων τους,που σε μια απρόσμενη τροπή του σεναρίου θα σαλπάρουν μαζί,αφού σκοπός τους ήταν τελικά η εξόντωση της δυνάστριας γαλεροαφέντρας.

Για να παίξω τέλος το παιχνίδι της χαράς χάριν της αγαπημένης Clarabelle,να πω ότι χαίρομαι που παρότι θα πάει στο γήπεδο δεν θα χάσει καμία απολύτως εξέλιξη που να αφορά το Λευτέρη και την Εύα,καθότι τα είδε ήδη στα προσεχώς. Opados !

Τι όαση μέσα σε αυτά το βλέμμα της Αντιγόνης! : respect :

Τα oscar μου ανυπερθέτως και ανεξαιρέτως!

Υ.Γ.Σας ευχαριστώ που μου λύσατε την απορία τι κρεμάται στο αυτί της Νταίζης,καθότι λόγω χαμηλής γιουτιουμπικής ανάλυσης εδώ και δυο επεισόδια αμφιταλαντευόμουν μεταξύ χρυσαφικού και handsfree...
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 1:25 pm

fay έγραψε:
taradoula έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Και μην ξεχνάμε ότι ουδέποτε έδειξε την παραμικρή μεταμέλεια για τίποτα. Μια συγγνώμη δεν όφειλε στην παρέα πριν τους ζητήσει να παραστούν στο γάμο της; Μια συγγνώμη από το Στέφανο και την Εύα για το παιδί τους που πήγε να ξεκάνει; Από το Λουκά και τη Νόρα που κόντεψε να τους διαλύσει τη ζωή; Γιατί να τη λυπηθούμε τώρα που αυτοκτονεί μόνο και μόνο για την καψούρα της; Ουδεμία δικαίωση και ουδεμία κάθαρση.

Προσθέτοντας το λιθαράκι μου, να σημειώσω κι εγώ, ότι εκτός από δειλία όπως ανέφερε η αγαπητή Clarabelle, είναι αυτό που "δεν μπορεί να κάνει το δικό της", δηλαδή ένας κ*λοεγωισμός του κερατά -μετά συγχωρήσεως- ακριβώς ένα αγύριστο κεφάλι που δεν μετανιώνει για τίποτα και μια σχεδόν ηρωική έξοδος από κάθε ευθύνη.
Τιμωρία και κάθαρση, όπως αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον την εννοείς κι εσύ fay, θα ήταν να έβαζε το κεφάλι κάτω, να αποδεχόταν τις συνέπειες των ειδεχθών πράξεών της και να επισκεπτόταν τον έρωτά της στη στενή για την επόμενη εικοσαετία, ασχολούμενη στο μεταξύ με το παιδί της...
Ότι ζητάει, και καλά, μια στιγμή ευτυχίας, εγώ το προσλαμβάνω ως κοροϊδία στα μούτρα, διότι είχε άπειρες ευκαιρίες να ευτυχίσει με τον έρωτά της, αλλά τις ανέβαλλε για ένα και μόνο συνεχή λόγο: την απληστία της.
Ουδεμία συμπάθεια λοιπόν.
Αυτά βλέπω, αυτά λέω κι εγώ...
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 1:58 pm

kapetanissa έγραψε:[Τιμωρία και κάθαρση, όπως αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον την εννοείς κι εσύ fay, θα ήταν να έβαζε το κεφάλι κάτω, να αποδεχόταν τις συνέπειες των ειδεχθών πράξεών της και να επισκεπτόταν τον έρωτά της στη στενή για την επόμενη εικοσαετία, ασχολούμενη στο μεταξύ με το παιδί της...
Ότι ζητάει, και καλά, μια στιγμή ευτυχίας, εγώ το προσλαμβάνω ως κοροϊδία στα μούτρα, διότι είχε άπειρες ευκαιρίες να ευτυχίσει με τον έρωτά της, αλλά τις ανέβαλλε για ένα και μόνο συνεχή λόγο: την απληστία της.
Ουδεμία συμπάθεια λοιπόν.
Αυτά βλέπω, αυτά λέω κι εγώ...

Ακριβώς έτσι την εννοώ την τιμωρία της, να αποδεχτεί ότι νικήθηκε και να ζητήσει συγγνώμη για τα εγκλήματά της. Δε θεωρώ το θάνατο και μάλιστα τέτοιου είδους θάνατο τιμωρία, αλλά ούτε και να καταλήξει σαν την Αντιγόνη. Να έχει απόλυτη επίγνωση του τι έκανε και τι πλήρωσε και να νιώσει την ποινή στο πετσί της. Ίσως αν έβλεπα κάτι τέτοιο να τη λυπόμουνα στο φινάλε. Τώρα απλώς με αηδιάζει όπως εξίσου με αηδιάζει και η εκστρατεία προστασίας της ευτυχίας της και διάσωσης της καψούρας της. Έρωτα δε θα το πω γιατί θα ρίξω το επίπεδο.

fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 2:46 pm

Κορίτσια καλημέρα σας!!!

Βλέπω ότι πήρε φωτιά το φόρουμ για την Νταίζη.
Φυσικά και δεν αυτοκτονεί επειδή έχει μετανιώσει για όσα έχει κάνει.
Έτσι και μπορούσε να φύγει και θα έφευγε και θα έριχνε μαύρη πέτρα πίσω της.Σιγά μην πήγαινε να γυρίσει σβάρνα όλους και να ζητήσει συγνώμη για όσα έχει κάνει.Άσε που θα ήθελε καμιά βδομάδα για αυτό.
Βλέπει ότι πλέον είναι εγκλωβισμένη οπότε φτάνει στα όρια και αποφασίζει να βάλει τέλος στη ζωή της.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 3:53 pm

Λουκάς-Ερριετα-Αραβαντινός:εξαιρετική σκηνή -ίσως η καλύτερη του επεισοδίου-μου άρεσαν πολύ οι λεπτομέρειες του οτί η Έρη έκλαιγε και το έδειχνε και από την άλλη ο Λουκάς κοίταζε το κενό ρωτώντας τον πατέρα του αν ρώτησε ποτέ για εκείνο!Υπέροχες οι ερμηνείες και των 3....οι εξηγήσεις του Αραβαντινούν ίσως σε κάποια σημεία έπρεπε να είναι πιο ξεκάθαρες αλλά δε με πέιραξε ,η σκηνή μου άρεσε!Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 145879 (μετά από αυτή τη κουβέντα θα ήθελα να δω δύο τρυφερές σκηνές μία ανάμεσα σε Νόρα-Λουκά και Στέφανο-Έρη αλλά δεν είχαμε Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 593737)

Άρχισε πάλι η Νταιζάρα να διοργανώνει τους πάντες όπως τους θέλει εκείνη και η Στέλλα να πείθει κόσμο Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 103275 (btw η Δαφνούλα τα άκουσε και τις 3 φορές Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 621900) Ούτε εγώ συμφωνώ στο να πάει η παρέα στο γάμο της Νταίζης (η οποία χρωστάει πολλά συγνώμη Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 767325)αλλά βλέπω το θετικό της κατάστασης!Για μία ακόμη φορά φαίνεται πόσο υπεράνω είναι η παρέα της φεγγαρόπετρας και οτί η Νταίζη έστω και ελάχιστα κατάλαβε οτί έχει κάνει απαίσια πράγματα και δεν της αξίζουν όλα αυτά.

Υπέροχη η σκηνή Λουκά-Πέτρου (μου είχαν λέιψει τέτοιου είδους κοινές τους σκηνές!) όπως πολύ όμορφη και η σκηνή Νόρα-Λουκάς-Πέτρου!

Νόρα-Εύα-Δάφνη(+Στέλλα):Ωραία η σκηνή των κοριτσιών με την Εύα και τη Δάφνη να τους ξεφεύγουν τα περί ΡούσσουΕπεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 397896 και οι εκφράσεις της Νόρας όλα τα λεφτά (εξαιρετική όπως κάθε φορά!)

Πολύ μου άρεσαν οι ειρωνίες του αστυνόμου!Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 317424

Εκπληκτικό το βλέμμα της κα Παπαδημητρίου!Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 195890

Όμορφη η σκηνούλα στο γυμναστήριο με Δάφνη-Λευτέρη-Εύα!

Η σκηνή Νταίζη-Χρήστου δε μου άρεσε να πω την αλήθεια Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 558573

Πολύ καλή και η σκηνή Λουκά-Νικόλα-Στέφανου -αν δεν έλεγε και αυτά τα μαργαριτάρια περί Νταίζης ο ΣτέφανοςΕπεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 558573 -

Ωραίοι οι Πέτρος-Αμαλία
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 4:54 pm

Σ αυτό το σχολιασμό ζωγραφίσατε όλες αγαπητές μου Congrats

Κρατάτε το οχυρό απόψε και σας παρακαλώ επειδή δεν θα έχω την χαρά και την τιμή να δω το γάμο της χρονιάς live και επειδή μάλλον θα προτιμήσω να διαβάσω εσάς απ το να το δω κονσέρβα θα ήθελα να βρω όταν επιστρέψω μερικές ακανθώδεις διευκρινίσεις

Ο γαμπρός μετά απ αυτή τη νύχτα περπατούσε ή σερνόταν απ την εξάντληση;

Πριν φύγουν για την εκκλησία τον τάισε στο στόμα πρωινό;

Ντύθηκαν μαζί ή χωριστά;

Πέτυχε το σωστό νούμερο στη βέρα ο Νικόλας ή τον ξεγέλασε η μεζούρα;

Τα παλικάρια είπαν στο Χρήστο το γνωστό κινέζικο με τον κηπουρό;

Τα κορίτσια έγραψαν το όνομα της Εριέττας και της Μελίτας στο παπούτσι της νύφης κι αν ναι ποιό έγραψαν πρώτο; (νομίζω δεν έχουμε άλλες λεύτερες)

Η νύφη πάτησε το πόδι του γαμπρού ή σεβάστηκε τα λόγια του παπά η δε γυνή να φοβάται τον άντρα; Σχωράτε με ξέρω οτι είναι θρήσκα απλά είμαι περίεργη

Οι μπομπονιέρες πόσα κουφέτα είχαν; Δεν φαντάζομαι με τόσο χρήμα να ήταν τσίπικες θα ήταν ντροπή

Τι μπιζού φορούσε η νύφη; Ξέρετε εσείς θέλω περιγραφές σκουλαρίκι δαχτυλίδι κλπ.μάνα σχεδιάστρια κοσμημάτων έχει η νύφη να παίρνουμε καμιά ιδέα

Η κουμπάρα ήταν συγκινημένη; Έκλαψε;

Πώς πήγε η νύφη στην εκκλησία με το αυτοκίνητό της με λιμουζίνα ή με ένα όμορφο αμάξι με δυό άλογα;

Παρανυφάκια είχαν;

Ρύζι πέταξαν ή το έφαγε το έθιμο ο νέος κανόνας της εκκλησίας;

Τέλος θέλω να σας παρακαλέσω θερμά να μου πείτε αν έγινε γνωστό το θανατικό. Δεν θα το αντέξω να χάσω το μοιρολόι της μανιάτισας Στελλίτσας.

Και μια τελευταία παράκληση. Αν δείτε και γραφτεί στο απουσιολόγιο το όνομα της Νταίζης μη μου το πείτε σας παρακαλώ αν είμαι χαρούμενη απ το αποτέλεσμα του αγώνα μη μου χαλάσετε τη χαρά αν πάλι είμαι λυπημένη έλεος

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 4:58 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά, την Εριέττα και τον Αραβαντινό ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς και η Εριέττα κάθισαν να ακούσουν τον Αραβαντινό να τους πει κάποια πράγματα και να τους πει γιατί δεν τους είπε ότι ζούσε τόσα χρόνια και να τους δώσει κάποιες εξηγήσεις. Η σκηνή με την Εύα, την Δάφνη και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, η Εύα συζήτησε μαζί με την Δάφνη και τον Λευτέρη για διάφορα και εκείνος ανέφερε και ότι πρέπει να βρουν σπίτι για να μένουν μαζί και η Εύα του υποσχέθηκε να ψάξει και μετά έφυγαν με την Δάφνη για να μάθουν κάποια πράγματα και για να δουν και για τα σπίτια που είχαν βρει. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς είπε στην Νόρα τι συζήτησαν με τον πατέρα του και εξέφρασε την δυσπιστία του σε αυτά που του είπε ενώ η Νόρα του είπε ότι της φάνηκαν πολύ λογικά και ότι δεν πιστεύει ότι κρύβεται κάτι άλλο πίσω από αυτά και επίσης του επισήμανε κάποια κοινά του πατέρα του που διέκρινε. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Πέτρο ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς είπε στον Πέτρο για τα στοιχεία που του έδωσε ο πατέρας του και ότι θα τον αθωώσει γιατί δεν θέλει να τιμωρηθεί για κάτι το οποίο δεν έκανε και εκείνος του παραχώρησε την θέση του στην εταιρεία και του είπε ότι είναι δίκαιο να την πάρει. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και την Αμαλία ήταν πολύ καλή, η Νόρα και ο Λουκάς καθόντουσαν και ήρθε και η Αμαλία να ευχαριστήσει τον Λουκά που απάλλαξε τον άντρα της από τις κατηγορίες και έκανε και χιούμορ και επίσης της είπανε να πάει στον γάμο και εκείνη αφού τους ρώτησε αν μπορεί να πάει, δέχτηκε να πάει.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Δεκ 06, 2011 5:56 pm

Με καταστρέψατε!!! lmao (δεν προλαβαίνω να γράψω και πολλά) Αποκορύφωμα ήταν το αμάξι της Μαρίας, αυτό με τα δύο άλογα... lmao Μιλάμε για τρελό συνειρμό!!!

Σε ότι αφορά την ιστορία του Μπεν Χούρ πατέρα τολμώ να πω πως τα είπε πολύ ωραία, Ααααα all and all η αλήθεια να λεγεται, βέβαια αυτά που έλεγε δεν μου είπαν και τίποτα... Ακόμα απορώ γιατί ο πατέρας μου συγκινήθηκε, δεν έχει κάνει σε γαλέρα είμαι σίγουρη....

Τώρα για τον περιβόητο γάμο τι να πω... Καλά στέφανα ή στεφάνια... Στην προκειμένη περίπτωση και τα δύο μια χαρά ταιριάζουν... Τα μέτρα του Χρήστου πάντως κι έμενα στο μακάβριο με πήγαν.... Μαόνι το κουστουμάκι!!!
Απαιτώ ο Άγγελος να ντυθεί παρανυφάκι... Τι τσιγκουνιές είναι αυτές καλέ... Αφού είστε τόσο μεγαλόψυχοι όλοι εκεί μέσα και θα χαρείτε -άλλο κακό να μην σας βρει- με τη χαρά της Νταίζης να χαρείτε πολύ... Και το όνομα της Μαρίλιας στο γοβάκι παρακαλώ!!!Είχα από το πρωί κάτι αναγούλες χθες, το επεισόδιο με αποτελείωσε...!

Απορία... Ο Λουκάς τόσα χρόνια ήταν στο γραφείο του Ρούσσου, τώρα του βρώμησε, κυριολεκτικά; Να... Στα τελευταία επεισόδια με έχει χτυπήσει -κάτω- "το σύνδρομο της Μελίτας", έτσι λέγεται... Προσπαθώ να κλάψω αλλά δεν μου βγαίνει!!! Ούτε δάκρυ, τίποτις...

Τέλος στην περίπτωση κολλάει καλύτερα το "Ωραία που είναι η νύφη μας, ωραία τα προικιά της" Από προίκα η νυφούλα αλλο τίποτα!!!

Από όλο το επεισόδιο άξιζε το βλέμμα της Αντιγόνης... : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης