Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_lcap52%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_rcap 52% 
[ 57 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 9 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_lcap13%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_rcap 13% 
[ 14 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_lcap15%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_rcap 15% 
[ 16 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_rcap 6% 
[ 7 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Vote_rcap 6% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Την / Το Δευ Δεκ 19, 2011 11:09 pm

runaround kyma Εεεεεεεεεεεεεεγραψε σχολιασμο και η Δημητρα,αργησε αλλα χτυπησε!!
Ωραιος σχολιασμος Thumbs up

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 5 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Δεκ 19, 2011 11:16 pm

ΣΨ1 έγραψε: runaround kyma Εεεεεεεεεεεεεεγραψε σχολιασμο και η Δημητρα,αργησε αλλα χτυπησε!!
Ωραιος σχολιασμος Thumbs up

sisi sisi Σιγα μη γλιτωνατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αργησα κιολας για να κανω εντυπωση!!!! lmao
Χαιρομαι πολυ σου σ'αρεσε!!!!!!!!! ;D
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Δευ Δεκ 19, 2011 11:19 pm

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου Δήμητρα,άργησες λίγο αλλά τα κατάφερες! sisi

Δικό σου oscar

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από dm10811 Την / Το Δευ Δεκ 19, 2011 11:27 pm

alex1 έγραψε:Πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου Δήμητρα,άργησες λίγο αλλά τα κατάφερες! sisi

Δικό σου oscar

Σε ευχαριστω πολυ alex!!!Και να φανταστεις οτι εγραφα εγραφα εφτασα που λες στη τελευταια παραγραφο και παταω κατι και τσουπ! χανονται ολα!!!!!!Αλλα λεω υπομονη και καθισα και το ξαναγραψα!!!!!!Οπως ειδες ηθελα να αποφυγω τους χαρτες!!!!!! lmao Μη ψαχνεται αδικα!!!!! lmao

Παρα τις απειλες μου σας αρεσε τελικα!!!! yey
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Δευ Δεκ 19, 2011 11:35 pm

χαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχα έτσι μπράβο,γιατί δεν είμαι καλός σε

"κυνήγια θυσαυρού"!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Παρ Δεκ 23, 2011 9:08 pm

Αρκετά καθυστερημένα, να σχολιάσω κι εγώ λίγο, αν και στα περισσότερα με έχετε καλύψει..
Τελευταίο επεισόδιο και αποχαιρετώντας τη σειρά, είδαμε και αρκετούς αποχαιρετισμούς..Αποχαιρέτησε ο Στέφανος το σπίτι, από το οποίο όπως είπε, είχε τόσες αναμνήσεις. Ωραία στιγμή αυτή όπως και όλη η σκηνή.
Αποχαιρέτησε ο Ρούσσος γυναίκα και παιδί -καταπληκτική Αμαλία με το Ρούσσο αλλά και μετά με τη Μελίτα - αλλά το όλο θέμα με το ταξίδι του ήταν λίγο περίεργο. Φεύγει μια δύσκολη στιγμή για την οικογένειά του και μάλιστα αφήνει την κόρη του σε μια τέτοια κατάσταση, τους λέει ότι δε θα ΄ναι για πολύ και 15 χρόνια μετά τους βρήκα όλους πολύ ψύχραιμους που τελικά έλειψε τόσα χρόνια. Θα το ΄χαν πάρει απόφαση βέβαια τόσα χρόνια αλλά και πάλι..
Στέφανος-Αντιγόνη καταπληκτική σκηνή!!!Και πολύ συναισθηματικά φορτισμένη!!Εξαιρετικοί και οι δύο!!
Ωραίες σκηνές Ρούσσου-Νόρας-Λουκά(κι εμένα μου θύμισε κάτι από τα παλιά), Εριέττας-Νόρας-Λουκά και Στέφανου-Εριέττας στο αεροδρόμιο (αν και για να έχει και κάποιο νόημα ο λόγος που χώρισαν, νομίζω θα ΄πρεπε να περάσει κάτι παραπάνω από μία μέρα)
Λουκάς-Νόρα κράτησαν την Κατερίνα στο γραφείο! Thumbs up
Ο Ηλίας έφυγε ήσυχα, μόνος του στον κήπο του, όπως έζησε τόσα χρόνια. Πολύ καλή λεπτομέρεια το χώμα στη χούφτα του. Μικρή αλλά συγκλονιστική σκηνή, συγκινητική και πολύ καλοπαιγμένη και από τους δύο και του άξιζε πιστεύω να κλείσει με το θάνατό του αυτό το κομμάτι της ιστορίας.
Αλλά 15 χρόνια μετά θα μπορούσε να γίνει μια αναφορά έστω στον Ηλία, λέγοντάς μας πόσο κόστισε στη Δάφνη και σ' όλη την παρέα ο χαμός του ή ότι τον σκέφτονται ακόμα κι εύχονται να είναι ευχαριστημένος να τους βλέπει να ζουν ακόμη στην Εδέμ και να φροντίζουν τον κήπο του. Αλλά γενικά νομίζω ότι 15 χρόνια μετά, δεν έδωσαν τόση σημασία σ'αυτά που θα θέλαμε να δούμε και να ακούσουμε..
Τα παιδιά, εκτός ότι δεν έμοιαζαν εμφανισιακά στους γονείς τους, έτσι όπως μας τα παρουσίασαν, φαίνονταν να μην τους έχουν μοιάσει καθόλου και σαν χαρακτήρες. Μας τα έδειξαν βέβαια, σε μια ηλικία που δεν έχουν ολοκληρωθεί σαν προσωπικότητες κι όπως είπε και η Δήμητρα θα κάνουν πρώτα τα δικά τους λάθη για να μάθουν, αλλά και οι γονείς τους είχαν κάποια έντονα στοιχεία στο χαρακτήρα τους, θετικά και αρνητικά, θα μπορούσαν να μας δείξουν αν πέρασε κάτι απ'αυτά και στα παιδιά τους.
Και έδωσαν και τόση μεγάλη σημασία στα ζευγάρια που δημιουργήθηκαν ανάμεσά τους! Εκτός ότι υπάρχουν θέματα συγγένειας, όπως ότι είναι δεύτερα ξαδέρφια, κι ότι τα περισσότερα παιδιά παραείναι μικρά για να έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις και μάλιστα να αντιμετωπίζεται αυτό από τους γονείς τους έτσι ψύχραιμα (ελπίζω δηλαδή το 2026 να μην είναι όλα τόσο ελεύθερα και προχωρημένα, να μην κοιτάμε ούτε συγγένειες, ούτε ηλικίες, ούτε τίποτα), νομίζω ότι πιο σημαντικό θα ήταν να μας δείξουν ότι αυτά τα παιδιά μεγαλώνουν όλα μαζί, αγαπημένα σαν αδέρφια, όπως ονειρεύτηκαν γι αυτά οι γονείς τους. Κι ύστερα, ας μας έδειχναν ότι υπάρχουν κάποιες ιδιαίτερες συμπάθειες ή κάποια φλερτ ανάμεσά τους..
Η αντίδραση του Άρη, όταν του έδωσε ο Λουκάς τα χαρτιά της περιουσίας του μου άρεσε. Και ο Λουκάς μου άρεσε! Γενικά βρήκα πολύ καλές τις σκηνές τους και στο γραφείο και στο νεκροταφείο. Παρεμπιπτόντως, όπως έβλεπα τους τάφους της Νταίζης και του Χρήστου, αλλά και στο τέλος στο flashback που τους έδειχνε, και σκεφτόμουν ότι έχουν πεθάνει εδώ και 15 χρόνια, την αλήθεια μου θα σας την πω, πολύ συγκινήθηκα! Και δε νομίζω ότι ο Λουκάς κάνει λάθος που κρύβει από τον Άρη την αλήθεια για την Νταίζη. Ό,τι έκανε η Νταίζη δεν επηρεάζει πλέον ούτε τον Άρη, ούτε κανέναν. Δεν υπάρχει λόγος να χαλάσουν την εικόνα που έχει για την μητέρα του. Και σαν κακιά να είχε πεθάνει η Νταίζη, δε νομίζω ότι θα έλεγε ποτέ κανένας τους κάτι κακό γι αυτήν στον Άρη. Κάτι που θέλω να πιστεύω ότι θα ΄γινε και στην περίπτωση της Νεφέλης με το Μάνο. Δε θέλω να πιστέψω ότι τη μεγάλωσαν λέγοντάς της ότι ο πατέρας της ήταν ένα λαμόγιο, κάτι που θεώρησα τελείως άκυρο να ακουστεί από εκείνη. Η Νεφέλη τον αγαπούσε πολύ τον μπαμπά της και ειδικά άμα της έλειπε και τόσα χρόνια φαντάζομαι δε θα μιλούσε έτσι γι αυτόν. Κι επίσης, τον παππού της η Νεφέλη πρόλαβε και τον γνώρισε! Κορόιδευε την Αμαλία για γεροντοέρωτες κλπ με το Ρούσσο σαν να μιλάει για κάποιον που δεν τον έχει γνωρίσει ποτέ.
Η οικογένεια Χαρίτου στο σπίτι της Αγγέλας μου άρεσε! Να 'ναι καλά και η Μαρίλια, μου δίνει κουράγιο. Μην αγχώνομαι για το πτυχίο, έχω χρόνια ακόμα. Αλλά τουλάχιστον είδαμε ότι πέτυχε το στόχο της!
Ωραία και χαριτωμένη η σκηνή στο πρώην σπίτι της Εριέττας όταν επιστρέφουν Εριέττα-Στέφανος!
Μ'άρεσε η σκηνή Λουκά-Νικόλα κι ότι δεν έχουν χάσει τη διάθεση για πλάκα και πειράγματα!
Και η σκηνή Λουκά-Νόρας! Έτσι θέλω να τους φαντάζομαι..Μέχρι τα βαθιά γεράματα με τις δικές τους όμορφες, αγαπησιάρικες στιγμές και φυσικά το Λουκά Βενέτη να παραμένει πάντα ένα παιδί!
Δυστυχώς, δε μάθαμε τίποτα για τον Παναγιώτη, τον Ευκλείδη και τον Οδυσσέα..Κάτι νόμισα ότι πάει να πει κάποια στιγμή η Αμαλία, αλλά τελικά τον Οδυσσέα από την Ιθάκη εννοούσε.. pff
Η τελευταία σκηνή, τη νύχτα των Λεοντιδών ήταν για μένα η πιο συγκινητική..Και με τα τραγούδια τους, και με τις εικόνες από τα παλιά και με την συγκινημένη παρέα της φεγγαρόπετρας πάλι μαζεμένη στην παραλία τους. Αλλά ήταν κι ένας Μάνος στην παρέα! Γιατί δεν το λέτε;; Μυστικό το κρατάτε;; Αφού είπαμε..Μυστικά τέλος!! Δεν έγινε καμιά αναφορά στο Μάνο και αυτό το θεωρώ το μεγαλύτερο αρνητικό του επεισοδίου. Έστω κάτι έπρεπε να ακούσουμε. Γιατί όπως είπανε, δεν είναι όλα σκόνη στον άνεμο. Υπάρχει η αγάπη τους και η φιλία τους. Μην αναφέροντάς τον καν, σαν να τον ξεγράφουν τελείως, ήταν λίγο σαν να το ακυρώνουν αυτό. Γιατί η αγάπη και η φιλία δεν κοιτάει ούτε αποστάσεις, ούτε τίποτα..Και δεν πιστεύω ότι η παρέα της φεγγαρόπετρας θα ξεχνούσε ποτέ το Μάνο, ειδικά μια νύχτα των Λεοντιδών. Γι αυτό και η παρουσία του Μάνου σ'αυτή την τελευταία σκηνή ήταν έντονη μέσα από τα μάτια της Εύας κυρίως, αλλά κι απ'όλης της παρέας. Τα σημαντικότερα νομίζω τα είπαν εκείνη την ώρα χωρίς να μιλάνε..Αυτό που εισέπραττα εγώ βλέποντάς τους ήταν ότι αυτή η παρέα θυμόταν πολύ καλά και το Μάνο, και τις ευχές τους, και τα όνειρά τους, και την ιστορία τους, και τα μυστικά τους και όλα όσα είχαν περάσει, γι αυτό και καταλάβαιναν πόσο σημαντικό ήταν να έχουν πια την Εδέμ χωρίς μυστικά και επιτέλους να γελάνε!
Πολύ όμορφη η τελευταία εικόνα με την παρέα της φεγγαρόπετρας και τα παιδιά τους πιο πίσω, μια νύχτα των Λεοντιδών στη δική τους παραλία..

Ήταν μια σειρά που με έκανε να κολλήσω όσο καμία άλλη, με ενδιαφέροντες χαρακτήρες και ιστορίες και κυρίως με πολύ καλούς και αγαπημένους ηθοποιούς. Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διαχειριστές και σε όλα τα μέλη του φόρουμ για την καταπληκτική δουλειά που κάνετε, τη φιλοξενία σας και την παρέα σας!
Καλά Χριστούγεννα και Καλές Γιορτές!!
Να είστε όλοι καλά!! Flkia
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από zouz0unii Την / Το Πεμ Ιαν 05, 2012 2:57 pm

loukitsa έγραψε:
mystika telos έγραψε:
mystika telos έγραψε:ta ipoloipa diamadia ti lete na eginan?

Καλως ηρθες η γλωσσα του φορουμ ειναι ελληνικη
και απαγορευονται τα greeklish.
Ευχαριστω
Καλώς ήρθες στο φόρουμ...! Θα συμφωνήσω με την Άρια για το δεύτερο...
Όσο για τα διαμάντια τα έφαγε ο Πάγκαλος όπως έγραψε και η Αντιγόνη στο προφίλ της για να μην κλάψουμε που τελείωσε η ΕΔΕΜ...!
Εγώ ψήφισα πολύ καλό...γιατί δεν ήταν αυτό που θα θέλαμε να δούμε...! Κανονικά θα έπρεπε να κάνει μια μεγάλη Αναδρομή στο παρελθόν και μετά να μας δείξει την Συνέχεια τους να κάνει ευχές....! Αγαπημένη σκηνή και που θέλω να την βλέπω συνέχεια ήταν αυτή της κυρίας Γεωργόνη και του κύριου Αρζόγλου απλά Respect και στους 2...! Όντως τα πιτσιρικια 14 χρονών και να έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις? Άβυσσος το μυαλό των Σεναριογράφων...!! Ευχαριστώ πολύ πολύ...! Πολλά Φιλιά και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ...όχι όμως για πολύ...γιατί τα ΜΥΣΤΙΚΑ δεν τέλειωσαν για εμάς...Αντίθετα τώρα αρχίζουν...!
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης