Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap7%Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap63%Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 63% 
[ 17 ]
Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap19%Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 19% 
[ 5 ]
Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap7%Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 27

Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009

Δημοσίευση από prwto_trapezi_pista Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 12:31 am

Προφανως ο Χρηστος πηροβολησε το Στεφανο οπως ακριβως το ειχαν σχεδιασει!!!
prwto_trapezi_pista
prwto_trapezi_pista
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 5:49 am

marializ25 έγραψε:νΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΡΩΤΑ ΟΤΙ ΠΡΩΤΟ ΚΥΚΛΟ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΑΚΟΥΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ....ΑΡΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΗΣ ..ΒΙΑΙΟΣ ...ΚΤΗΤΙΚΟΣ ....ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ..ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΑΠΑΕΙ (ΤΗΝ ΕΥΑ ΔΛΔ) ΚΑΚΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ....ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ .....ΚΑΚΩΣ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ.. Ο,ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ....

ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΩΡΑ: ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΩΣ Ο ΠΡΩΗΝ ( ΠΛΗΓΩΜΕΝΟΣ) ΤΗΣ ΕΥΑΣ......ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟΣ.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΤΥΠΟΣ...ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ.... ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...... ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ...ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ..ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ...ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗΣ....ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ ..ΚΑΙ ΔΕ ΤΗΣ ΤΟ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ......ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΕΛΕΙΟΣ......ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ( ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΥΠΟΥΛΑ ΟΜΩΣ) ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΥΑ..ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ ΑΠΟΠΕΙΡΑ.... Ε ΟΧΙ.. .. ΠΑΡΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ........ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.........
ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟ ..ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ Ο ΜΑΝΟΣ.....Ή ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΔΕ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ....ΝΑΙ ΝΑΙ ΚΑΛΑ......ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΛΥ ΠΟΥ Η ΕΥΑ ΔΕ ΠΙΣΤΕΨΕ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕ.......ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ...

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΚΥΡΙΑ ΕΥΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΟΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ..ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ..ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ..ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΛΥΠΑΤΑΙ....ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ....ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ? ΔΛΔ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ.ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ , ΝΑ ΚΛΑΙΓΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ.....ΠΑΡΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥΣ....ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΤΑΝΕ ΑΥΤΟ....

ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΕΘΥΜΑΝΑ

: respect : : respect : : respect : : respect :
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Mafalda Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 9:47 am

jim7 έγραψε:Σήμερα ήταν πολύ καλό το επεισόδιο.
Μάνος: Εάν δεν αλλάξει δεν έχει καμία ελπίδα με την Εύα και με την παρέα. Το "για όλα φταίει ο Στέφανος" δεν πείθει κανένα. Οι μέχρι τώρα κινήσεις του δείχνουν ότι δεν αλλάζει καθόλου, αλλά απλώς ετοιμάζει την αντεπίθεσή του, ο πόλεμος με τον Στέφανο θα είναι μέχρι εσχάτων.Όψομεν.
Εύα: Βρε Εύα μου αφού δεν τον έχεις ξεπεράσει ακόμα (και δεν βλέπω πως θα τον ξεπεράσεις) γιατί προχωράς με τον Στέφανο γιατί βιάζεσαι; Όλες οι κινήσεις της Εύας χαρακτηρίζονται από μιά βιασύνη και μια προχειρότητα, αντιδρά με τέτοιο τρόπο σαν να αυτοτιμωρείται που αγάπησε τον Μάνο. Σε λίγο θα προσπαθεί να πείσει τον εαυτό της ότι πισω από λοα τα κακά του κόσμου θα κρύβεται ο Μάνος.
Ρούσσος: Η προσπάθειά του να κερδίσει την Μελίτα ή για την ακρίβεια να μην την χάσει και αυτήν δεν πείθει ούτε την Μελίτα. Αυτός και ο Μάνος δεν πρόκειται να καταφέρουν τίποτα αν δεν καταφέρουν να αντιμετωπίσουν το παρελθόν τους. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα στον Μάνο γιατί όπως το κατάλαβε και η Μελίτα αυτός τον κρατάει και από την άλλη "κόρακας κοράκου μάτι βγάζει;"
Μελίτα: Ξύπνα επιτέλους κορίτσι μου, πάρε την ζωή στα χέρια σου, τότε θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις αλλά και να απαιτείς, γιατί αυτή την στιγμή είσαι 100% εξηρτημένη από την οικογένειά σου και τον Μάνο, οπότε δεν είναι δυνατόν να απαιτείς, φύγε για νάχεις δικαιώματα, τώρα σε ταϊζουν, σε ποτίζουν, σε ντύνουν ε! δεν μπορείς και νάχεις και απαιτήσεις έτσι; ΔΕν θα σηκωθούν τα πόδια να δείρουν το κεφάλι;
Στέφανος: Ο Mr τέλειος για τους περισσότερους. Ξέρει καλά τα παιγνίδια και δεν κάνει λάθη (τουλάχιστον μέχρι τώρα). Την Εύα την αγαπάει πολύ "όποιος ακουμπήσει μια τρίχα της πέθανε" έτσι δεν είπε στον Χρίστο. Αλλά και αυτός θα αντιμετωπίσει κάποια στιγμή τον θυμό της Εύας όταν θα αρχίσει να μαθαίνει την αλήθεια, γιατί κάποτε θα την μάθει. Τότε να δούμε πως θα το χειριστεί θα φταίει για όλα ο Μάνος και πάλι; ή θα της πει όλη την αλήθεια, η οποία φυσικά θα πονάει πολύ για να την ξανακερδίσει;
Ηλίας: Αμαν βρε Ηλία ο Μάνος ποτέ δεν φταίει; Τι κόλλημα και εσύ, και όπως μέχρι τώρα δείχνεις δεν καταλαβαίνεις τίποτα ή δεν θες να καταλάβεις και να καθοδηγήσεις σωστά τον Μάνο. Τα λόγια σου δεν οδηγούν τον Μάνο να αλλάξει αλλά πως θα αντιμετωπίσει καλύτερα τον Στέφανο και τις όποιες καταστάσεις.
Δάφνη: Η οικογένεια πάνω από όλα. Αλλά που και που λέει και καμιά σωστή κουβέντα.
Νόρα: Τάθελες και τάπαθες και μυαλό ακόμα δεν βάζεις. Άμα αγαπάς διεκδικείς. Μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν τον αγαπάς. Είσαι τρελλά ερωτευμένη μαζί του. Αλλά και εσύ όπως και ο Μάνος διεκδικείς με λάθος τρόπο.
Λουκάς: Η απομυθοποίηση του τέλειου άνδρα. Την δάγκωσε την λαμαρίνα (όπως και ο Ρούσσος) και τώρα άντε να τον τραβήξεις από τα μέλια του χταποδιού. Να δούμε πόσο ποιό κάτω θα πέσει.
Νταίζη: Όπως έχω ξαναπεί είναι ο θηλυκός Κυριάκος μόνο που οι κινήσεις της μέχρι τώρα δείχνουν ότι είναι πολύ πιο έξυπνη από αυτόν. Στόχος όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά.
Το τρέϊλερ το είδατε; Νομίζω ότι τελικά θα πρέπει να ανοίξουμε ένα topic για το πιο καλό χαστούκι.

Για να μη ξαναγραφω τα ίδια , μετα απο 8 σελίδες σχόλια θ απώ ότι συμφωνώ σε όλα με Jim Agree
Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι νομίζω...... ότι ο Μάνος πρέπει να πήγε απο το σπίτι του Στέφανου με κακό σκοπό ,αλλά κάπου το μετάνοιωσε και έφυγε
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 9:54 am

Ntinaki1 έγραψε:Γιατί πήγε μαζί του; Επειδή και καλά την έσωσε απο τα πυρά; Και πότε την έσωσε βρε παιδιά; Που έλεγε στην Αγγέλα ότι μπήκε μπροστά απο τη σφαίρα; Απλά να σκύψει της είπε.

Περιττό να πω ότι η ερωτική σκηνή δεν ήταν καθόλου ερωτική. Ακουγόταν και αυτό το εμβατήριο απαπα καθόλου δεν μου άρεσε. Γνώμη μου πάντα!

Ο Στέφανος απο τη μία είπε ότι αγαπάει την Εύα και να μην πειράξουν τρίχα της, απο την άλλη στον Χρήστο απάντηση δεν έδωσε.

Πάμε στον Μάνο τώρα που το άκουσα και αυτό το κουλό ότι δεν θα μπορεί να τους συγχωρήσει όταν του ζητήσουν συγγνώμη! Δηλαδή έλεος βρε φίλε...εκείνοι σου συγχώρεσαν πολύ βαρύτερα και εσύ δεν θα μπορέσεις να συγχωρήσεις ότι σε υποψιάστηκαν. Εδώ υποψιάστηκαν τη Μελίτα που εδώ που τα λέμε δεν πείραξε και κανέναν.Εσένα δεν θα υποψιαζονταν;Που έχεις κάνει και ΤΑ τέρατα; Και επιτέλους αν είσαι τόσο καθαρός μίλα και σταμάτα να κάνεις τον Ξανθόπουλο στον κυρ Ηλία.Πες τι έχει γίνει με τον Καρτάλη να σε πιστέψουν.Και προσοχή στους δρόμους γιατί έτσι όπως οδηγείς εσύ θα έχουμε καραμπόλα.Nicky Lauda της συμφοράς.Από τα λόγια του Μάνου μπορεί να βγει και αυτό που είπε ο Ηλίας ότι η Εύα θα γυρίσει και αυτός δεν θα τη θέλει...

Για το χτεσινό επεισόδιο συμφωνώ με την Ntina στα πιο πάνω σημεία. Πρώτον, όυτε εγώ κατάλαβα πως ο Στέφανος μπήκε μπροστά στην σφαίρα για την Ευα. Ο στόχος ήταν καθαρά ο Στέφανος και η Ευα ήταν ήδη στο αυτοκίνητο. Ή εμάς έχουν για χαζούς ή την Ευα σε αυτή την περίπτωση.
Δεύτερο, τι ερωτική σκηνή ήταν αυτή που δεν είχε ούτε ένα φιλί? Σε άλλες σκηνές, όπως για παράδειγμα το φιλί στο σπίτι της Δάφνης, είχαν πολύ πάθος. Στην χτεσινή, που έπρεπε να υπάρχει και περισσότερο, εγώ τουλάχιστον δεν είδα τίποτα απο κανένα.
Ίσως ήμουν επηρεασμένη και απο την σκηνή Στέφανου-Χρήστου. Αυτό το μην το ψάχνεις που είπε ο Στέφανος στην ερώτηση του Χρίστου τι ήταν ακριβώς?
Και το τελευταίο, ο Μάνος δεν θα στρώσει με τίποτα νομίζω. Έκανε όσα έκανε και ζητάει και τα ρέστα απο πάνω. Θίχτηκε επειδή δεν τον πίστεψαν. Πως να σε πιστέψουν απο την στιγμή που τους τρέλλανες όλους στο ψέμα?

Απογοητεύτηκα πάρα πολύ απο το χτεσινό επεισόδιο πάντως.
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 10:15 am

Η αλήθεια είναι ότι η Εύα είχε ήδη μισομπεί στο αμάξι, άρα δεν κινδύνευε καθόλου. Όμως εκείνες τις στιγμές το μυαλό θολώνει και μπλοκάρει και η Εύα μπερδεύετε και λέει ότι μπήκε μπροστά της να την σώσει. Ότι και να της πεις αυτή θάχει στο μυαλό της την ιδέα ότι ό Στέφανος μπήκε μπροστά.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 10:27 am

Eμένα πάντως η χτεσινή ερωτική σκηνή δεν με απογοήτευσε.
Είχε ατμόσφαιρα, και έμοιαζε με ερωτικό χορό ή αν θέλετε με την πραγματοποίηση μιας φαντασίωσης. Έτσι νομίζω οτι δόθηκε.
Δεν νομίζω οτι ο Στέφανος μετά από τόσα χρόνια θα έκανε στην Εύα κατά μέτωπον επίθεση.
Κυρίως αυτό που μας έκανε να μην ξέρουμε πως να χαρακτηρίσουμε τη σκηνή είναι οτι δεν έγινε ξεκάθαρο τι αισθάνεται ο Στέφανος για την Εύα. Έχουμε δηλαδή μια ερωτική σκηνή που δεν μπορούμε να αισθανθούμε το συναίσθημα.
Είναι νομιζω καθαρό πια οτι τον Στέφανο δεν τον προορίζουν για την Εύα οι σεναριογράφοι. Κρίμα γιατί η Ξυλά και ο Σταύρου έχουν εξαιρετική χημεία.

Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 10:42 am

Clarabelle έγραψε:
Eμένα πάντως η χτεσινή ερωτική σκηνή δεν με απογοήτευσε.
Είχε ατμόσφαιρα, και έμοιαζε με ερωτικό χορό ή αν θέλετε με την πραγματοποίηση μιας φαντασίωσης. Έτσι νομίζω οτι δόθηκε.
Δεν νομίζω οτι ο Στέφανος μετά από τόσα χρόνια θα έκανε στην Εύα κατά μέτωπον επίθεση.
Κυρίως αυτό που μας έκανε να μην ξέρουμε πως να χαρακτηρίσουμε τη σκηνή είναι οτι δεν έγινε ξεκάθαρο τι αισθάνεται ο Στέφανος για την Εύα. Έχουμε δηλαδή μια ερωτική σκηνή που δεν μπορούμε να αισθανθούμε το συναίσθημα.
Είναι νομιζω καθαρό πια οτι τον Στέφανο δεν τον προορίζουν για την Εύα οι σεναριογράφοι. Κρίμα γιατί η Ξυλά και ο Σταύρου έχουν εξαιρετική χημεία.

Έτσι ακριβώς είναι Clarabelle. Κρίμα πάντως γιατί εκτός απο την χημεία που έχει ο Σταύρου με την Ξυλά, θα μπορούσαν να φτιάξουν και μια πολύ ωραία ιστορία αγάπης, έρωτα και πάθους. Γιατί εμένα έτσι κι αλλίως αυτό που πάνε να περάσουν για αγάπη μεταξύ Μάνου και Ευας δεν με πείθει με ΤΙΠΟΤΑ! Μα με τίποτα όμως.
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 10:55 am

Εμένα μέχρι κάποιο σημείο η ιστορία Μάνου Εύας μου πήγαινε καλά.
Από ένα σημείο και μετά, έβλεπα μια ταλαιπωρία της Εύας που δεν κατέληγε πουθενά. Ο Μάνος με την πράξη του την βραδυά πριν το γάμο, εμένα τουλάχιστον μου εδειξε οτι δεν παντρευόταν την Εύα επειδή δεν μπορούσε χωρίς αυτήν αλλά επειδή έτσι ήρθαν τα πράγματα. Τέλμα.
Όταν η Εύα βούτηξε στη θάλασσα, περίμενα να δω τη σταδιακή της μεταστροφή, και την πορεία της σε κάτι καινούριο. Ο Στέφανος θα μπορούσε να είναι ένας άντρας που τρέφει για την Εύα την ίδια παράφορη αγάπη που η Εύα τρέφει για το Μάνο, και εκεί θα μπορούσαμε να παρακολουθήσουμε με ενδιαφέρον ποιός απ τους δύο θα τα κατάφερνε.
Το να δω έναν ακόμη άντρα της σειράς να μη ξέρει τι θέλει μου είναι αδιάφορο. Το μπούκωσα πια.
Πάντως περιμένω να δω που πάει το όλον. Ελπίζω να μην απογοητευτώ.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 11:20 am

Clarabelle έγραψε:
Εμένα μέχρι κάποιο σημείο η ιστορία Μάνου Εύας μου πήγαινε καλά.
Από ένα σημείο και μετά, έβλεπα μια ταλαιπωρία της Εύας που δεν κατέληγε πουθενά. Ο Μάνος με την πράξη του την βραδυά πριν το γάμο, εμένα τουλάχιστον μου εδειξε οτι δεν παντρευόταν την Εύα επειδή δεν μπορούσε χωρίς αυτήν αλλά επειδή έτσι ήρθαν τα πράγματα. Τέλμα.
Όταν η Εύα βούτηξε στη θάλασσα, περίμενα να δω τη σταδιακή της μεταστροφή, και την πορεία της σε κάτι καινούριο. Ο Στέφανος θα μπορούσε να είναι ένας άντρας που τρέφει για την Εύα την ίδια παράφορη αγάπη που η Εύα τρέφει για το Μάνο, και εκεί θα μπορούσαμε να παρακολουθήσουμε με ενδιαφέρον ποιός απ τους δύο θα τα κατάφερνε.
Το να δω έναν ακόμη άντρα της σειράς να μη ξέρει τι θέλει μου είναι αδιάφορο. Το μπούκωσα πια.
Πάντως περιμένω να δω που πάει το όλον. Ελπίζω να μην απογοητευτώ.

Κι εγώ στον πρώτο κύκλο, στην αρχή τουλάχιστον έβλεπα πολύ θετικά την ιστορία Μάνου-Ευας. Απο κάποιο σημείο και μετά δεν μπορούσα να κοροιδεύω άλλο τον εαυτό μου, με αποκορύφωμα το βράδυ πριν τον γάμο. Πίστεψα πως ο Μάνος ήθελε να την παντρευτεί απλά για να φέρει κοντά του την Μαρίλια και τίποτα άλλο. Ίσως και επειδή της το χρωστούσε της Ευας τόσα χρόνια που πέρασε να τον περιμένει.
Όσο για το τελευταίο που λες, υπάρχει κάποιος χαρακτήρας που να είναι σταθερός στα συναισθήματά του? Εκτός ίσως απο την Δάφνη και την Μελίτα. Αν και έτσι όπως πάνε την βλέπω και την Μελίτα να αλλάζει συναισθήματα σύντομα. Εγώ έχω ήδη απογοητευτέι γιατί δεν βλέπω μια ιστορία αγάπης που να μπορεί να με κρατήσει. Όλοι οι χαρακτήρες είναι στο περίπου....
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 12:04 pm

Συμφωνώ μαζί σας κορίτσια! Κοιτάχτε, εμφανισιακά Σταύρου και Ξυλά δένουν περισσότερο απο Μπουγιούρη και Ξυλά.Και εγώ περίμενα την ερωτική σκηνή για να βγάλω συμπέρασμα αλλά δεν μου άρεσε αυτό που είδα. Δε με άγγιξε καθόλου μου φάνηκε παγωμένο και απο τις 2 πλευρές δε ξέρω γιατί.Και δε μπορώ να πω ότι είναι θέμα ηθοποιών, γιατί και τη Ξυλά είχα δει στο "φεύγα" σε μια ερωτική σκηνή με πάθος και τον Σταύρου στην Βέρα που ακόμα και με τη Δώρα πιο πάθος έβγαζαν.
Ίσως ήθελαν να το αποδώσουν έτσι, ότι και καλά η Εύα δεν πήγε με τη καρδιά της, δε ξέρω.Εβαλαν και τον Στέφανο να πει στο Χρήστο αυτό το "μη το ψάχνεις" και μας μπέρδεψαν χειρότερα.Θα μπορούσαν να φτιάξουν μια πολύ ωραία ιστορία με Στέφανο και Εύα και να δείχνει την Εύα επιτέλους να μη κρατάει κακία στον Μάνο και να τον ξεπερνάει. Αλλά δεν το κάνουν αυτό. Πραγματικά το ζευγάρι Μάνος Εύα δε ξέρω τι άλλο θα μας προσφέρει;Αλλά αντι να καθαρίσουν τα πράγματα όλα είναι στο περίπου περίπου Στέφανος Εύα και Μάνος Εύα, ο Μάνος να μη ξεκαθαρίζει να λέει ότι αγαπάει την Εύα αλλά με τη πρώτη ευκαιρία να τη πέφτει στη Μελίτα η Μελίτα να αγαπάει τρελλά τον Μάνο και τώρα αναρωτιέμαι πως θα την βάλουν και καλά να ερωτευτεί τον Στέφανο!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 12:12 pm

Ntinaki1 έγραψε:Συμφωνώ μαζί σας κορίτσια! Κοιτάχτε, εμφανισιακά Σταύρου και Ξυλά δένουν περισσότερο απο Μπουγιούρη και Ξυλά.Και εγώ περίμενα την ερωτική σκηνή για να βγάλω συμπέρασμα αλλά δεν μου άρεσε αυτό που είδα. Δε με άγγιξε καθόλου μου φάνηκε παγωμένο και απο τις 2 πλευρές δε ξέρω γιατί.Και δε μπορώ να πω ότι είναι θέμα ηθοποιών, γιατί και τη Ξυλά είχα δει στο "φεύγα" σε μια ερωτική σκηνή με πάθος και τον Σταύρου στην Βέρα που ακόμα και με τη Δώρα πιο πάθος έβγαζαν.
Ίσως ήθελαν να το αποδώσουν έτσι, ότι και καλά η Εύα δεν πήγε με τη καρδιά της, δε ξέρω.Εβαλαν και τον Στέφανο να πει στο Χρήστο αυτό το "μη το ψάχνεις" και μας μπέρδεψαν χειρότερα.Θα μπορούσαν να φτιάξουν μια πολύ ωραία ιστορία με Στέφανο και Εύα και να δείχνει την Εύα επιτέλους να μη κρατάει κακία στον Μάνο και να τον ξεπερνάει. Αλλά δεν το κάνουν αυτό. Πραγματικά το ζευγάρι Μάνος Εύα δε ξέρω τι άλλο θα μας προσφέρει;Αλλά αντι να καθαρίσουν τα πράγματα όλα είναι στο περίπου περίπου Στέφανος Εύα και Μάνος Εύα, ο Μάνος να μη ξεκαθαρίζει να λέει ότι αγαπάει την Εύα αλλά με τη πρώτη ευκαιρία να τη πέφτει στη Μελίτα η Μελίτα να αγαπάει τρελλά τον Μάνο και τώρα αναρωτιέμαι πως θα την βάλουν και καλά να ερωτευτεί τον Στέφανο!

Agree με όλα Ntinaki
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 12:46 pm

Ntinaki1 έγραψε:Συμφωνώ μαζί σας κορίτσια! Κοιτάχτε, εμφανισιακά Σταύρου και Ξυλά δένουν περισσότερο απο Μπουγιούρη και Ξυλά.Και εγώ περίμενα την ερωτική σκηνή για να βγάλω συμπέρασμα αλλά δεν μου άρεσε αυτό που είδα. Δε με άγγιξε καθόλου μου φάνηκε παγωμένο και απο τις 2 πλευρές δε ξέρω γιατί.Και δε μπορώ να πω ότι είναι θέμα ηθοποιών, γιατί και τη Ξυλά είχα δει στο "φεύγα" σε μια ερωτική σκηνή με πάθος και τον Σταύρου στην Βέρα που ακόμα και με τη Δώρα πιο πάθος έβγαζαν.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ.ΣΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΗΤΑΝ:ΧΡΗΣΤΟΣ:ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ;ΣΤΕΦΑΝΟΣ:ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΧΡΗΣΤΟΣ:ΓΙΑ ΠΟΣΟ;ΣΤΕΦΑΝΟΣ:ΓΙΑ ΟΣΟ.ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΜΑ ΤΟ ΨΑΞΕΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 12:55 pm

Ναι έχει δίκαιο, το θυμάμαι :)
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 1:15 pm

Yποτίθεται οτι αυτός ο άντρας μιλάει τρυφερά για την Εύα ακόμη και στη μάνα του. Άρα θέμα εκδίκησης γι αυτή δεν στέκει.
Εκείνο το πρώτο φιλί που το σταμάτησε ο Στέφανος έβγαλε ερωτισμό και μάλιστα έντονο, και το ίδιο και το φιλί στης Δάφνης.
Έτσι όμως όπως παρουσίασαν τη χθεσινή ερωτική σκηνή, δεν κόλαγε.
Που είναι το πάθος ενός άντρα που περίμενε τόσα χρόνια;
Αν μιλάγαμε για ένα ζευγάρι με έρωτα αμοιβαίο, τη χτεσινή σκηνή θα τη λέγαμε ποίημα. Επιμένω οτι έμοιαζε με ερωτικό χορό.
Άρα είτε η απόφαση είναι Στέφανος Μελίτα, είτε δεν έχουν παρθεί ακόμη αποφάσεις.
Απ την άλλη το να μπλέξουν το Στέφανο με τη Μελίτα μου φαίνεται ακόμη πιο παράλογο. Σεναριακά είναι μια κοπέλα που ερωτεύτηκε παντρεύτηκε και όταν χώρισε πήγε και με κάποιον δεύτερο στην προσπάθειά της να ξεπεράσει τον έρωτά της για το Μάνο. Αν ξαφνικά πάει και με έναν τρίτο έτσι για να της βρίσκεται, ή για να εκδικηθεί θα είναι παλαβό. Αν πάλι τη δούμε να ερωτεύεται σφοδρά το Στέφανο, θα σκεφτώ οτι ήταν μεγάλη βλακεία να χαλασει ένα γάμο -γιατί τον χάλασε άσχετα αν δεν υπήρχε πρόθεση- και μετά από ένα εξάμηνο να πει πάω γι άλλα δεν βαριέσαι αδερφέ

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 1:27 pm

Έχεις δίκαιο Clarabelle. 'Ολα είναι πιθανά, αλλά λογική άκρη δεν θα βγάλουμε νομίζω scratch
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 1:31 pm

Προσπαθώ να βρω ένα ζευγάρι που θα με κάνει να πω ναι ρε γαμώτο κάνε τέρατα δεν πειράζει θα την ή τον κερδίσεις στο τέλος.
Μάνος Μελίτα σεναριακά ανύπαρκτοι σαν ζευγάρι
Μάνος Εύα μετά τα τελευταία χαλάστηκα τόσο που δεν τους θέλω πια μαζί τουλάχιστον όχι όπως είναι τώρα τα πράγματα.
Στέφανος Εύα θα μπορούσε να αποτελέσουν ένα ζευγάρι που θα μας απογειώσει. Δεν το βλέπω
Άντε να δούμε που το πάνε

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 1:42 pm

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΤΕΦΑΝΟ-ΜΕΛΙΤΑ!!!

Δεν θέλω! gmt

Δεν θέλω! gmt

Δεν θέλω! gmt

Η Μελίτα πρέπει να βρει έναν άντρα να της προσφέρει όοοοοολα όσα της στερήθηκαν, κάποιον -κατά προτίμηση- όχι από δεύτερο χέρι!

Ο Στέφανος αγαπάει την Εύα με τον ίδιο αρρωστημένο τρόπο που εκείνη αγαπάει το Μάνο! Τι είδους μετάλλαξη θα τον ρίξει στην αγκαλιά της Μελίτας? Ή απλά θα πάει μαζί της για να ξεπεράσει την Εύα? Όπως -από όσα έχουμε δει μέχρι τώρα- κάνει η Εύα με τον Στέφανο! Συγνώμη αλλά ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!! Γκρρρρ

Όχι, ελπίζω οι σεναριογράφοι να φροντίσουν οι κοπέλες να καταλήξουν με άντρες που τους αξίζουν!!!!! Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες βέβαια!

Λουκάς με Νόρα και Νικόλας με Δάφνη με καλύπτουν!

Θέλω έναν κούκλο για τη Μελίτα Love! (της χαλαλίζω και τον Περικλάκο μου αμα λάχει), έναν για την Εύα Love! (που να μην είναι δεκανίκι και να την αγαπάει πολύ βέβαια, π.χ. Στέφανος αλλά να είναι αμοιβαία τα αισθήματα) Love! και ο Μάνος είτε να αλλάξει, να διαλέξει οπότε το συζητάμε είτε αν παραμείνει ο ίδιος να φύγει για μέρη μακρυνά κι ονειρεμένα!

Πολλά ζητάω??? Tongue

Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από marializ25 Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:04 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΤΕΦΑΝΟ-ΜΕΛΙΤΑ!!!

Δεν θέλω! Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 951175

Η Μελίτα πρέπει να βρει έναν άντρα να της προσφέρει όοοοοολα όσα της στερήθηκαν, κάποιον -κατά προτίμηση- όχι από δεύτερο χέρι!

Ο Στέφανος αγαπάει την Εύα με τον ίδιο αρρωστημένο τρόπο που εκείνη αγαπάει το Μάνο! Τι είδους μετάλλαξη θα τον ρίξει στην αγκαλιά της Μελίτας? Ή απλά θα πάει μαζί της για να ξεπεράσει την Εύα? Όπως -από όσα έχουμε δει μέχρι τώρα- κάνει η Εύα με τον Στέφανο! Συγνώμη αλλά ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!! Γκρρρρ

Όχι, ελπίζω οι σεναριογράφοι να φροντίσουν οι κοπέλες να καταλήξουν με άντρες που τους αξίζουν!!!!! Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες βέβαια!

Λουκάς με Νόρα και Νικόλας με Δάφνη με καλύπτουν!

Θέλω έναν κούκλο για τη Μελίτα Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 226538 (της χαλαλίζω και τον Περικλάκο μου αμα λάχει), έναν για την Εύα Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 226538 (που να μην είναι δεκανίκι και να την αγαπάει πολύ βέβαια, π.χ. Στέφανος αλλά να είναι αμοιβαία τα αισθήματα) Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 226538 και ο Μάνος είτε να αλλάξει, να διαλέξει οπότε το συζητάμε είτε αν παραμείνει ο ίδιος να φύγει για μέρη μακρυνά κι ονειρεμένα!

Πολλά ζητάω??? Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 15147

ΖΗΤΑΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ......ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΚΔΟΧΗ..ΜΗΠΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΡΑ? ΧΑΧΑ..ΜΗ ΜΕ ΤΟΥΡΤΩΣΕΤΕ......ΑΛΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ......

marializ25
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Δημοσίευση από zwi Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:05 pm

Clarabelle έγραψε:
Σήμερα θα τους πιάσω έναν έναν.
Πέτρος: Ο Θεός κι αυτός μόνο ξέρουνε σε τι είδους βρωμοδουλειές είναι μπερδεμένος με το Μάνο ο κύριος δίκαιος για να τον υπερασπίζεται έτσι. Ε όχι να μας λέει οτι ο Μάνος είναι το καλύτερο παιδί. Καλά του τα είπε η κόρη του.
Αμαλία: Η μπογιατζού, παίρνει το αίμα της πίσω αυτές τις μέρες. Το είδα κι αυτό. Να συμφωνεί η Μελίτα μαζί της. Αναρωτιέμαι τι άλλο έχει πέσει στην αντίληψή της, γιατί τις τελευταίες μέρες πετάει περίεργα υπονοούμενα. Εκτός κι αν τα λέει επειδή την ποδοπάτησε σαν γυναίκα τι να πω.
Νικόλας: Ο κακομοίρης ούτε που πρόλαβε να χαρεί. Πάντως μέχρι τώρα ο Νικόλας είναι ο μόνος που κρατάει το μέτρο. Ο μόνος που μιλάει με λογική και δεν βάζει μπροστά το συναίσθημα.
Δάφνη: Αυτό το κορίτσι ή που θα πιστεύει τα πάντα ή τίποτα. Με μπερδεύει.
Μελίτα: Εμπρός στο δρόμο που χάραξε η Εύα. Απ την αρχή της σεζόν είχαμε την Εύα να προσπαθεί να εκδικηθεί το Μάνο τώρα πήρε τη σκυτάλη η Μελίτα και δεν σταματάει με τίποτα.
Λουκάς: Αυτός έχει πέσει με τα μούτρα στα σορόπια και εκτός απ τα δάχτυλά του έχει κολλήσει κι ο εγκέφαλος.
Νόρα: Το κορίτσι έχει πάθει χοντρή ζημειά. Είχε πλάκα πάντως που της έλεγε η Δάφνη οτι άργησε να το πει και η Νόρα αρνιόταν και η Δάφνη γελούσε πονηρά. Τελικά ο κόσμος τόχει τούμπανο κι αυτή κρυφό καμάρι.
Στέφανος: Τελικά την έστησε την κομπίνα με τον πυροβολισμό. Το είχα καταλάβει από χθές, αλλά κρατάω την κουβέντα του με το Χρήστο. Του είπε πρόσεχε ούτε τρίχα απ τα μαλλιά της. Δεν ξέρω αν νοιώθει έρωτα αλλά αγάπη νοιώθει σίγουρα για την Εύα. Μπορεί να μην τη διεκδικεί με καθαρό τρόπο αλλά σκέπτομαι μήπως και ο Μάνος κάποτε του την πήρε με βρώμικο τρόπο; Και αν την αγαπάει πως ένοιωθε όταν παρακολουθούσε τόσα χρόνια το Μάνο να την κοροιδεύει άθλια;
Εύα: Η Εύα έκανε έρωτα με το Στέφανο συνειδητά. Πίστεψε οτι ο Στέφανος την προστάτεψε. Νομίζω οτι αυτό θα γινόταν άσχετα απ τον πυροβολισμό απλά θα καθυστερούσε κι άλλο. Γι αυτή ήταν σημαντική η παρουσία του Στέφανου. Σκεφτόμουν οτι από κει που είχε σχέση με έναν άντρα που δεν τη σεβάστηκε ποτέ και που δεν έβαλε ποτέ μπροστά τις δικές της ανάγκες απ τις δικές του βρέθηκε με κάποιον που κάνει ότι του ζητήσει. Ισχυρός λόγος για να γύρει προς τα εκεί η ζυγαριά.
Μάνος: Για μια και μοναδική φορά είπε την αλήθεια και δεν τον πίστεψαν και πήρε τις θάλασσες. Μπορεί να του φυσήξει ο θαλασσινός αέρας και να του καθαρίσει το μυαλό. Ας αποφασίσει τι θέλει και πως θα το καταφέρει. Αλλά καθαρά και αντρίκεια όχι μπαμπέσικα. Έχει βεβαρημένο παρελθόν και αν δεν κάνει έτσι καμιά δεν πρόκειται να πείσει.
Νταίζη: Ουδέν σχόλιον. Τα συγχαριτήρια μου σε όποια την ονόμασε χταπόδι της πίστας.
Τέλος θα πω οτι Σταύρου και Ξυλά έχουν μια υπέροχη χημεία και οι σκηνές τους μου αρέσουν τρελά.

Agree
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:20 pm

Ο Οδυσσέας ΔΕΝ έπρεπε να είναι ο Οδυσσέας δηλαδή ο Γάκης αλλά ο Γεωργούλης ο Θεός!Και έπρεπε να είχε και σενάριο από πίσω.Ο Οδυσσέας ήταν και είναι σεναριακά ανύπαρκτος!!!!!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:23 pm

Ntinaki1 έγραψε:Ο Οδυσσέας ΔΕΝ έπρεπε να είναι ο Οδυσσέας δηλαδή ο Γάκης αλλά ο Γεωργούλης ο Θεός!Και έπρεπε να είχε και σενάριο από πίσω.Ο Οδυσσέας ήταν και είναι σεναριακά ανύπαρκτος!!!!!

Βρε Ντινάκι την συμπαθείς απ ότι καταλαβαίνω τη Μελίτα. Έναν λίγο πιο ταλαντούχο όμορφο δεν της βρίσκεις; Στο δραματικό ο Γεωργούλης δεν....

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:25 pm

Α εμένα μου αρέσει αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν τον έχω δει σε δραματικά; Εας της έφερναν έναν αλλο τέλος πάντως κούκλο!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από alexan.2 Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:27 pm

Μετά τα χθεσινά έχω μπερδευτεί για το που το πάνε οι σεναριογράφοι στο θέμα των ζευγαριών. Θεωρώ οτι ουτε και αυτοί το ξέρουν και γι΄αυτό προσπαθούν να αφήσουν τα πάντα ανοιχτά.
Πιστεύω οτι χημεία μεταξύ Εύας και Στέφανου υπάρχει. Άλλωστε οι σκηνές τους που προηγήθηκαν απο την τελευταία, και αυτη που του φιλάει το μπράστο και ειδικότερα αυτή στον καναπέ για μένα ήταν πολύ ενσταντικές. Αντίθετα η ερωτική σκηνή αν και είχε ατμόσφαιρα βγήκε άνευρη, ίσως και επειδή την διέκοπταν συνέχεια.
Όσο για την Νταίζη, αν και μου αρέσει σαν ηθοποιός, στις ερωτικές σκηνές με τον Πετράκη μου φέρνει αναγούλα!!!
alexan.2
alexan.2

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:27 pm

Απαπαπα είμαστε γυναίκες αχαριστες
Μπορεί να έχουμε διάφορα παράπονα αλλά η σειρά έχει αγόρια ένα κι ένα
Κι ο Γάκης όμορφος είναι απλά δεν τους βοήθησε το στορυ, και δεν έδεσαν νομίζω.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Οκτ 29, 2009 2:27 pm

Aααα όλα κι όλα ο Γεωργούλης είναι κούκλος! Και στην τελική γιατί να είναι δραματικός ο ρόλος του? Θα μπορούσε να είναι μία κωμική προσθήκη στη σειρά! Καλή η πρόταση Ντίνα, πώς να την προωθήσουμε??? Love!

Eπεισόδιο 226 - Ημερομηνία 28-10-2009 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης