Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

+3
ΣΨ1
trelli petrakitsa
l_aquila
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com Empty Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

Δημοσίευση από l_aquila Κυρ Απρ 22, 2012 9:21 pm

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό!
Η γοητευτική και ταλαντούχα ηθοποιός μιλάει στο katoikidio.com για τον έρωτά της με τον Moby L., με τον οποίο γνωρίστηκε τα γυρίσματα της σειράς «Τα μυστικά της Εδέμ»! Ο λόγος φυσικά για τον πανέμορφο σκύλο της που δεν αποχωρίζεται ποτέ!
Συντάχθηκε την 20/04/2012 από τη συντακτική ομάδα του katoikidio.com

Πώς γνωριστήκατε με τον Moby L.;

Η Εδέμ (σ.σ. η σειρά «Τα μυστικά της Εδέμ») μου έδωσε και αυτό το δώρο και μου έμαθε ν' αγαπώ τα ζώα και να μπορώ και εγώ να κάνω μια καλή πράξη στη ζωή μου, σώζοντας ένα αδέσποτο σκυλί και χαρίζοντας του λίγη στοργή, φαγητό και στέγη, άλλωστε δεν κοστίζουν πολυ!



Βρισκόταν στο χώρο των γυρισμάτων;

Τον Μόμπι τον βρήκαν στα γυρίσματα της Εδέμ, η Μαίριλιν Διόνα (η οποία ονομάζεται και επίσημα Θεία του Μόμπι) και ο Παναγιώτης Μπουγιούρης. Η Μαίριλιν τον φρόντισε και από μαύρος, γεμάτος κλαδιά και αγκάθια μου τον έφερε μια μέρα στο πλατώ άσπρο, καθαρό, εμβολιασμενο και τσεκαρισμενό απο το γιατρό. Όταν τον πρωτοείδα στο μακιγιάζ του ειπα «Ποιός εισαι εσυ πάλι;» και με κοίταζε με τρομερό παράπονο. Με εκβίασε συναισθηματικά η Μαίριλιν ότι δεν υπάρχει κανείς να τον πάρει γιατί όλοι έχουν κατοικίδια και ειναι τοσο όμορφος! Αποφάσισα να τον πάρω δοκιμαστικά μιας και ο σύντροφος μου λατρεύει τα ζώα- αλλα εγώ όχι και τόσο πάλι, μέχρι τότε. Η υιοθεσία έγινε στο πλατό των δικαστηρίων, ο σκηνοθέτης φώναζε απο τα ηχεία τι είναι αυτό το άσπρο μαλλιαρό που γυροφέρνει και εγώ φοβόμουν να τον πιάσω μη με δαγκώσει. Η «Θεία» έφυγε αφήνοντάς μου το βιβλιάριο υγειας και τον αριθμό του τσιπ, που έλεγε ένα μέρος απο την ιστορία του. Ήρθε απο την Ουγγαρία και αγοράστηκε απο κάποιο pet shop και κατόπιν τον εγκατέλειψαν ίσως γιατί τον βαρέθηκαν, ίσως για την εγκληματική του προσωπικότητα γιατί όσο ειναι μαζί μου έχει δαγκώσει καμιά 10αρια ανθρώπους που ήθελαν να του πάρουν το παιχνίδι.



Πώς εμπνευστήκατε το όνομά του;

Τελειώνει το γύρισμα, χάνω το κινητό μου και δεν μπορώ να πάρω πληροφορίες για το τι εξαρτήματα πρεπει να έχει ο σκύλος για να έχει μια αξιοπρεπή ζωή σε ένα διαμέρισμα. Δεν ξέρω ούτε πως να τον φωνάξω και αρχίζω να του λέω διάφορα ονόματα για να δω που θα αντιδράσει ο ίδιος. Κάποια στιγμη λόγω απώλειας κινητού και φρικαρίσματος αναζητώντας μια συμβουλή για βοήθεια στον χειρισμό σκύλου- άρχισα να λέω όλα τα παράγωγα κινητού mobile-mobil-bil-moby! Και σήκωσε τα αυτιά και μετα ξανακάθισε πολυ cool. Λοιπόν «Moby Cool» και για συντομία «Moby. L.», έπρεπε να είναι σκυλος με ονοματεπωνυμο όπως του άξιζε.



Το πρόγραμμά σας είναι πολύ απαιτητικό. Έχετε χρόνο για τον Moby L.;

Τον παίρνω μαζί μου στα γυρίσματα στην Κατασκήνωση και παίζει μαζί με τα σκυλιά των υπόλοιπων ηθοποιών. Στην Εδέμ όλοι έχουν σκυλιά εκτός την Γ. Γεωργόνη που έχει γάτα. Η καλύτερη του φίλη ειναι η Ίρις-Τσόου τσόου του κ. Αρζόγλου και φοβάται τον μαύρο και τεράστιο Μόρτη της Φαίης Ξυλά και του Κωνσταντίνου. Μπορώ να υπερηφανευτώ ότι ο Moby ειναι ο καλύτερος σκύλος-ηθοποιός γιατί παρακολουθεί το γύρισμα δίπλα μου χωρίς να κάνει θόρυβο και είναι πάντα καλοδεχούμενος στην τράπεζα που πηγαίνουμε, μάλιστα η διευθύντρια τον κερνά και μπισκοτάκι. Του αρέσουν οι βόλτες με το αυτοκίνητο και τα ψώνια με τη μαμά στα μαγαζιά. Ειναι πολύ κύριος!



Απ' ό,τι φαίνεται τα Μυστικά της Εδέμ είναι το πιο φιλόζωο σήριαλ...

Πράγματι, έχουμε σώσει πολλά αδέσποτα, μέχρι και ο παραγωγός μας φέρνει το σκύλο του στο γραφείο. Αυτή η ευαισθησία για μια ανήμπορη παρατημένη ψυχή κάνει την Εδέμ μας ακόμα πιο ιδιαίτερη, με μια τεράστια αγκαλιά έτοιμη να προστατεύσει. Δεν πρέπει να αγοράζουμε ζώα και στη συνέχεια να τα παρατάμε!Είναι τεράστιο έγκλημα και δεν μας φταίνε σε τίποτα!

Σε ποιον έχει μεγαλύτερη αδυναμία στο σπίτι;

Νομίζω στον Γιάννη (σ.σ. ο σύζυγός της) γιατί τον φροντίζει νομίζω περισσότερο.

Είναι υπάκουος;

Ναι, είναι υπάκουος. Είναι πολύ καλός αλλά είναι και λίγο εγωιστής. Είναι μην του πάρεις τα παιχνίδια! Επίσης, δεν θέλει άλλους αρσενικούς στην παρέα!

http://www.katoikidio.com/synenteukseis/0/3049
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com Empty Απ: Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Δευ Απρ 23, 2012 5:36 am

: thanks :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com Empty Απ: Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Απρ 23, 2012 3:09 pm

: thanks :
Ωραια τα σκυλακια δε λεω,αλλα εγω εχω αδυναμια στα γατακια,οπως η Γεωργωνη!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com Empty Απ: Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Τρι Απρ 24, 2012 9:50 am

Αχου μωρε την ψυχουλα μου...Ποιος τολμησε να παρατησει τετοιο ομορφο ζωακι?Μπραβο στην Αντιγονη μας που το υιοθετησε!
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com Empty Απ: Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Απρ 24, 2012 12:44 pm

ευχαριστούμε πολύ Wink
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com Empty Απ: Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

Δημοσίευση από ilectra Τρι Απρ 24, 2012 4:27 pm

ευχαριστούμε πολύ!!!!
γλύκα η Αντιγονη και ο Moby αξιαγάπητος!!
ilectra
ilectra
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : στον αισιοδοξο και χαμογελαστο κοσμο μου.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com Empty Απ: Αντιγόνη Δρακουλάκη-Moby L.: Ένας έρωτας που γεννήθηκε στο πλατό! ~ katoikidio.com

Δημοσίευση από Dimitraaa Τετ Απρ 25, 2012 11:29 am

"Πεθαίνω" με τις ατάκες της lmao
Α ρε Αντιγόνη, θεά..
Τόσο γλυκό εκ μέρους της που φρόντισε και περιποιήθηκε κατάλληλα αυτό το ζώο, ας παραδειγματιστούμε λοιπόν και ας πράττουμε ανάλογα.. Και τα σκυλιά ζουν και αναπνέουν και το κάθε πλάσμα πάνω στη γη έχει δικαίωμα να βιώνει όμορφες στιγμές!
Ευχαριστούμε πολύ
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης