Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap45%Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 45% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap48%Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 48% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap7%Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 29

Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 11:39 am

ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ.

loukasnoras συμφωνώ μαζί σου, το λογικό αυτό θα ήταν. Αλλά δεν βλέπω και πολλά λογικά πράγματα σε αυτούς τους χαρακτήρες πια, ειδικά της Ευας scratch
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 11:41 am

Κατσαρό Υπόθετο συμφνώ μαζί σου Agree
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 11:45 am

Mafaldoula μου και ξέχασα να το πω. Ένα πράγμα που με χαροποίησε απόλυτα ήταν ότι η Εύα χτες είπε ότι θα φύγει με το Στέφανο, ότι δήλαδή ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ έβαλε τον εαυτό της πάνω από τον Μάνο! Τον εαυτό της και το παιδί της!

Άλλος ένας λόγος που χαλάστηκα.
Το πρώτο σταθερό βήμα που έκανε η Εύα αναιρέθηκε την ίδια στιγμή με ένα δημοσίευμα.

Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 1:09 pm

Mafalda έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Mafalda έγραψε:
Jennifer έγραψε:Ωραία, ας κάνουν πρωταγωνιστικό ζευγάρι τότε τον Στέφανο και την Μελίτα που θα έχουν και τον δυνατό έρωτα. Και ας μείνει ο Μάνος και η Ευα με την εμμονή τους! Εμένα θα με ενδιέφερε περισσότερο να δω την Ευα να προχωράει την ζωή της στηριζόμενη σε καλύτερες βάσεις, και όχι να επιστρέφει στα λάθη του παρελθόντος. Δεν με πείθει ο Μάνος οτι την αγαπάει, ακόμα και χτες πάλι κανένα συναίσθημα απο μέρους του για την Ευα. Δηλαδή πως θα συνεχίσουν αυτοί οι δυο? Με μια απο τα ίδια?

΄Πιστεύω Jennifer ότι είναι πολύ νωρίς΄ακόμα να δείξουν την αλλαγή του Μάνου. Εϊναι όμως ,κατα την γνώμη μου πάντα, πολύ φανερό πιά ότι προς τα εκεί το πηγαίνουν το πράγμα .Χθές δεν είναι τυχαίο ότι η Ευα παραδέχτηκε ότι όλα μέσα της γράφουν Μάνος. Με το Στέφανο αισθάνεται ασφάλεια και αγάπη αλλα ΄δεν είναι ερωτευμένη .Εχει τεράστια διαφορά . Και ο ίδιος ο Στέφανος δεν απάντησε στον Χρήστο ότι είναι ερωτευμένος με την Ευα , τονίζω το ερωτευμένος .
Αρα δεν είναι πιό είναι το πρωταγωνιστικό ζευγάρι .ΑΥτό θα είναι νομίζω Ευα-Μανος , αφού ο Μάνος γίνει άνθρωπος , αφου η Ευα μάθει και κάποια άλλα πράγματα για το Στέφανο κλπ κλπ

Οσο για το Στεφανος Μελίτα , πιστεύω ότι θα το παρουσιάσουν με τέτοιο τρόπο που θα φανεί ότι δεν το επεδίωξε κανείς απο τους δυο , αλλά θα τους προκύψει

Ξεκαθαρίζω ότι όλα αυτά, είναι η προσωπική μου άποψη .Μπορεί όμως να μη γίνουν έτσι τα πράγματα και να μας απογοητεύσει η εξέλιξη
Τι να πώ , ας περιμένουμε

ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΕΥΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΜΑΝΟΥ ΘΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ;ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΘΥΜΩΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΥΜΟ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΤΩΡΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ Η ΕΥΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕ ΟΥΤΩΣ 'Η ΑΛΛΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Οχι , δεν το πιστεύω , πιστεύω απόλυτα ότι ο Στέφανος όχι μόνο έχει το δίκιο με το μέρος του , αλλά και ότι και να έχει κάνει δεν έχει καμμία σχέση με αυτά που έχει κάνει ο Μάνος
ΑΥτό που πιστεύω΄όμως είναι ότι η Ευα δεν είναι ερωτευμένη μαζί του , καλώς ή κακώς

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΩΣ 'Η ΑΛΛΩΣ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΦΕΥΓΕΙ.Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΕΥΑ.ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ.ΔΕ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 1:21 pm

loukasnora έγραψε:
Mafalda έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Mafalda έγραψε:
Jennifer έγραψε:Ωραία, ας κάνουν πρωταγωνιστικό ζευγάρι τότε τον Στέφανο και την Μελίτα που θα έχουν και τον δυνατό έρωτα. Και ας μείνει ο Μάνος και η Ευα με την εμμονή τους! Εμένα θα με ενδιέφερε περισσότερο να δω την Ευα να προχωράει την ζωή της στηριζόμενη σε καλύτερες βάσεις, και όχι να επιστρέφει στα λάθη του παρελθόντος. Δεν με πείθει ο Μάνος οτι την αγαπάει, ακόμα και χτες πάλι κανένα συναίσθημα απο μέρους του για την Ευα. Δηλαδή πως θα συνεχίσουν αυτοί οι δυο? Με μια απο τα ίδια?

΄Πιστεύω Jennifer ότι είναι πολύ νωρίς΄ακόμα να δείξουν την αλλαγή του Μάνου. Εϊναι όμως ,κατα την γνώμη μου πάντα, πολύ φανερό πιά ότι προς τα εκεί το πηγαίνουν το πράγμα .Χθές δεν είναι τυχαίο ότι η Ευα παραδέχτηκε ότι όλα μέσα της γράφουν Μάνος. Με το Στέφανο αισθάνεται ασφάλεια και αγάπη αλλα ΄δεν είναι ερωτευμένη .Εχει τεράστια διαφορά . Και ο ίδιος ο Στέφανος δεν απάντησε στον Χρήστο ότι είναι ερωτευμένος με την Ευα , τονίζω το ερωτευμένος .
Αρα δεν είναι πιό είναι το πρωταγωνιστικό ζευγάρι .ΑΥτό θα είναι νομίζω Ευα-Μανος , αφού ο Μάνος γίνει άνθρωπος , αφου η Ευα μάθει και κάποια άλλα πράγματα για το Στέφανο κλπ κλπ

Οσο για το Στεφανος Μελίτα , πιστεύω ότι θα το παρουσιάσουν με τέτοιο τρόπο που θα φανεί ότι δεν το επεδίωξε κανείς απο τους δυο , αλλά θα τους προκύψει

Ξεκαθαρίζω ότι όλα αυτά, είναι η προσωπική μου άποψη .Μπορεί όμως να μη γίνουν έτσι τα πράγματα και να μας απογοητεύσει η εξέλιξη
Τι να πώ , ας περιμένουμε

ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΕΥΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΜΑΝΟΥ ΘΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ;ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΘΥΜΩΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΥΜΟ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΤΩΡΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ Η ΕΥΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕ ΟΥΤΩΣ 'Η ΑΛΛΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Οχι , δεν το πιστεύω , πιστεύω απόλυτα ότι ο Στέφανος όχι μόνο έχει το δίκιο με το μέρος του , αλλά και ότι και να έχει κάνει δεν έχει καμμία σχέση με αυτά που έχει κάνει ο Μάνος
ΑΥτό που πιστεύω΄όμως είναι ότι η Ευα δεν είναι ερωτευμένη μαζί του , καλώς ή κακώς

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΩΣ 'Η ΑΛΛΩΣ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΦΕΥΓΕΙ.Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΕΥΑ.ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ.ΔΕ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ.
Η Ευα χτες ειπε τοσα πραγματα για το Στεφανο εκτος απο το σημαντικοτερο οτι ειναι ειναι ερωτευμενη μαζι του!!!Οτι και να κανει ο Στεφανος εκεινη θα ειναι παντοτε κολλημενη με το Μανο γιατι οπως ειπε χτες εχει σφραγισει τα παντα μεσα της!Και στο κατω -κατω μεχρι και η Νορα της ειπε πως θα φυγει μαζι του και θα ζησει μια συμβατικη ζωη!Ακομα και αυτοι λοιπον που ειναι απ'εξω το βλεπουν!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 1:32 pm

Συμβατική ζωή αλλά με προτεραιότητα την Εύα πλέον! Εκεί είναι το θέμα, ότι αν η Εύα δεν βάλει λίγο πάνω από όλα τον εαυτό της και αν δεν ξυπνήσει και ο Μάνος η ισότιμη σχέση που του είχε ζητήσει κάποτε δεν μπορεί να υπάρξει!

Επεισόδιο 231 - Ημερομηνία 04-11-2009 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 1:48 pm

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, αλλά καλύτερα μια συμβατική ζωή με έναν άντρα σαν τον Στέφανο (που δεν του λείπει τίποτα), παρά 16 χρόνια να την κοροιδεύει ένας άντρας που ποτέ δεν την σεβάστηκε. Που την ήθελε απλά εκεί γιατί την θεωρούσε "δική" του και αυτός να κάνει την ζωούλα του με την γυναίκα του, και να την επισκέπτεται που και που στο Παρίσι. Ακόμα και όταν προσπάθησε να επανορθώσει και να την παντρευτεί, να της πραγματοποιήσει επιτέλους το όνειρο που είχε μια ζωή, τι έκανε? Κοιμήθηκε με την πρώην του μια νύκτα πριν τον γάμο του. Τι να τον κάνει η καημένη η Ευα τέτοιον έρωτα?
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 1:52 pm

Το πιο γελοίο είναι οτι θα ξεκινήσουν τα παρατράγουδα, ακριβώς τη στιγμή που η Εύα θα κάνει ένα βήμα μπροστά.
Το δεύτερο τρελό είναι οτι ο Μάνος μας μας αρέσει ή όχι ΕΙΝΑΙ φονιάς.
Το ξέρουμε αλλά μας χαλάει να το ακούμε. Το άλλο με την ξανθιά το ξέρετε;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 1:54 pm

Αν και για να μην παρεξηγούμε, επειδή ποτέ δεν ήμουν υπέρ της συμβατικής ζωής, εγώ θα έλεγα αν δεν σε καλύπτει κάποιος τότε καλύτερα μόνη σου!!! Αλλά στην προκειμένη περίπτωση αν πρέπει να είναι με ένα απο τους δυο, καλύτερα με τον Στέφανο.
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από atreidhs Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:20 pm

Jennifer έγραψε:Δεν ξέρω βρε κορίτσια, αλλά καλύτερα μια συμβατική ζωή με έναν άντρα σαν τον Στέφανο (που δεν του λείπει τίποτα), παρά 16 χρόνια να την κοροιδεύει ένας άντρας που ποτέ δεν την σεβάστηκε. Που την ήθελε απλά εκεί γιατί την θεωρούσε "δική" του και αυτός να κάνει την ζωούλα του με την γυναίκα του, και να την επισκέπτεται που και που στο Παρίσι. Ακόμα και όταν προσπάθησε να επανορθώσει και να την παντρευτεί, να της πραγματοποιήσει επιτέλους το όνειρο που είχε μια ζωή, τι έκανε? Κοιμήθηκε με την πρώην του μια νύκτα πριν τον γάμο του. Τι να τον κάνει η καημένη η Ευα τέτοιον έρωτα?

Μακαρί να ασπάζονταν την άποψή σου όλες Jennifer γιατί οι περισσότεροι είμαστε - και μην ακούς αυτούς που λένε το αντίθετο - σαν το Στέφανο. Αλλά εσείς, σαν τις νυχτοπεταλούδες πηγαίνετε και πέφτετε στο "φως" ακόμα κι αν ξέρετε ότι το "φως" είναι θανάσιμο για σας. Κι αυτό δε συμβαίνει τώρα μόνο. Εϊναι επαναλαμβανόμενη ιστορία από την αρχή του κόσμου.

Σ.Σ.: Το "βρε κορίτσια" είναι λιγάκι βαρύ για κάποιους μέσα στο forum...

:bball: :bball: :bball: :bball: :bball:

☀
atreidhs
atreidhs
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Παρίσι - Περπινιάν
Ασχολίες : Εμπόριο Έργων Τέχνης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:25 pm

Aφενός να πετάξω το off topic μου και να πω ότι χαίρομαι που αυξάνονται τα αγοράκια στο φόρουμ να αποκτήσουμε και άλλες οπτικές γωνίες στο σχολιασμό.

Αφετέρου atreidhs μήπως να περιμένεις να δεις πώς και πού και πότε θα πλησιάσουν κοντά ο Στέφανος με τη Μελίτα πριν αρχίσεις να λές ότι είσαι σαν το Στέφανο??? lol!

Και ναι συμφωνώ μαζί σου στο φαινόμενο της "νυχτοπεταλούδας" που λες, σε σχέση με τη σειρά πάντα, γιατί αν παραστρατήσει κι ο Στέφανος ο μόνος πιστός θα είναι ο Κυριάκος μετά που είναι στη στενή! gelio Θα έλεγα πιστό τον Ηλία (μια και πέρασε τη ζωή του μιλώντας στα πούλουδα) αλλά κι αυτός ένα εξώγαμο το είχε σπυρει πιο πριν Razz

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:39 pm

Απολογούμαι για το λάθος μου :)

Και επειδή θέλω να ξαναξεκαθαρίσω το θέμα, μια γυναίκα είναι καλύτερα μόνη της παρά με κάποιον άντρα τον οποίο δεν αγαπάει, και απλά είναι μαζί του για να μην είναι μόνη!! Αυτό δεν μπόρεσα ποτέ μου να το καταλάβω.
Αλλά όσον αφορά τον Στέφανο, αυτός δεν είναι οποιοσδήποτε άντρας :wink2:
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:40 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Aφενός να πετάξω το off topic μου και να πω ότι χαίρομαι που αυξάνονται τα αγοράκια στο φόρουμ να αποκτήσουμε και άλλες οπτικές γωνίες στο σχολιασμό.

Αφετέρου atreidhs μήπως να περιμένεις να δεις πώς και πού και πότε θα πλησιάσουν κοντά ο Στέφανος με τη Μελίτα πριν αρχίσεις να λές ότι είσαι σαν το Στέφανο??? lol!

Και ναι συμφωνώ μαζί σου στο φαινόμενο της "νυχτοπεταλούδας" που λες, σε σχέση με τη σειρά πάντα, γιατί αν παραστρατήσει κι ο Στέφανος ο μόνος πιστός θα είναι ο Κυριάκος μετά που είναι στη στενή! gelio Θα έλεγα πιστό τον Ηλία (μια και πέρασε τη ζωή του μιλώντας στα πούλουδα) αλλά κι αυτός ένα εξώγαμο το είχε σπυρει πιο πριν Razz

Έχεις απόλυτο δίκαιο!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Mafalda Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:40 pm

Jennifer έγραψε:Δεν ξέρω βρε κορίτσια, αλλά καλύτερα μια συμβατική ζωή με έναν άντρα σαν τον Στέφανο (που δεν του λείπει τίποτα), παρά 16 χρόνια να την κοροιδεύει ένας άντρας που ποτέ δεν την σεβάστηκε. Που την ήθελε απλά εκεί γιατί την θεωρούσε "δική" του και αυτός να κάνει την ζωούλα του με την γυναίκα του, και να την επισκέπτεται που και που στο Παρίσι. Ακόμα και όταν προσπάθησε να επανορθώσει και να την παντρευτεί, να της πραγματοποιήσει επιτέλους το όνειρο που είχε μια ζωή, τι έκανε? Κοιμήθηκε με την πρώην του μια νύκτα πριν τον γάμο του. Τι να τον κάνει η καημένη η Ευα τέτοιον έρωτα?

Εγώ να προσθέσω και μια άλλη οπτική γωνία απο την πλευρά του Στέφανου αυτή τη φορά
Ο Στέφανος την αγαπάει , τη θέλει , προσπαθεί να την κάνει ευτυχισμένη και η Ευα μας , μη μπορώντας να ξεπεράσει το Μάνο , έχει σκαμπανεβάσματα , τον σκέφτεται , τον συγχωρεί κλπ
Ε μετά δεν ξενερώνει κι ο άλλος ???
Γιατί άλλο να λές , τωρα θα σκεφτώ μόνο το Στέφανο και το παιδί μου , κι άλλο να το κάνεις , όταν έχεις αυτή την αρρωστημένη εξάρτηση και παθος που εχει η Ευα για το Μάνο

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mafalda στις Πεμ Νοε 05, 2009 2:43 pm, 1 φορά
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από atreidhs Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:40 pm

Καλά αν ισχύουν τα διάφορα σενάρια, τι να πει κανείς για τον Ηλία! Καθόταν σπίτι του και είχε κρεμάσει ταμπέλα απ' έξω: "Η εποχή της καρποφορίας άρχισε! Για περάστε, για περάστε!"
Αχτύπητος! Αλλά όπως είπε και ο Σόλων, "μηδένα προ του τέλους μακάριζε"
Για δες τον τώρα πώς κατάντησε... Περιφέρεται σαν να έχει βγει από τη "νύχτα των ζωντανών νεκρών" και εκπλήσσεται κάθε τόσο όταν αποκαλύπτεται κάποια μικρή λεπτομέρεια από την πολύπτυχη και πολυτάραχη προηγούμενη ζωή του...
Αλήθεια, το κελί 33 θα περιμένει πολύ ακόμα; Θα το καπαρώσει άλλος!

:) :) :)

Σ.Σ. (Έχουμε περάσει προ πολλού την ηλικία του "αγορακίου"! Ε δεν είμαστε και σαν τον Ηλία...)
atreidhs
atreidhs
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Mafalda Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:42 pm

Jennifer έγραψε:Απολογούμαι για το λάθος μου :)

Και επειδή θέλω να ξαναξεκαθαρίσω το θέμα, μια γυναίκα είναι καλύτερα μόνη της παρά με κάποιον άντρα τον οποίο δεν αγαπάει, και απλά είναι μαζί του για να μην είναι μόνη!! Αυτό δεν μπόρεσα ποτέ μου να το καταλάβω.
Αλλά όσον αφορά τον Στέφανο, αυτός δεν είναι οποιοσδήποτε άντρας :wink2:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την αποψη σου
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:45 pm

Mafalda έγραψε:

Εγώ να προσθέσω και μια άλλη οπτική γωνία απο την πλευρά του Στέφανου αυτή τη φορά
Ο Στέφανος την αγαπάει , τη θέλει , προσπαθεί να την κάνει ευτυχισμένη και η Ευα μας , μη μπορώντας να ξεπεράσει το Μάνο , έχει σκαμπανεβάσματα , τον σκέφτεται , τον συγχωρεί κλπ
Ε μετά δεν ξενερώνει κι άλλος ???
Γιατί άλλο να λές , τωρα θα σκεφτώ μόνο το Στέφανο και το παιδί μου , κι άλλο να το κάνεις , όταν έχεις αυτή την αρρωστημένη εξάρτηση και παθος που εχει η Ευα για το Μάνο

Αυτό σίγουρα. Δηλαδή αν αυτο με Στέφανο-Μελίτα γίνει σε περίπτωση που τα ξαναβρούν Μάνος-Ευα, (όχι οτι τους δικαιολογώ πλήρως) αλλά τότε σταματάω να τα ρίχνω στον Στέφανο και αρχίζω να βρίζω την Ευα. Εκτός πια και αν τα καταφέρει ο Μάνος να μας πείσει οτι πραγματικά την αγαπά και για αυτό το λόγο πήγε πίσω κοντά του. Αν και χλωμό το βλέπω να με πείσει πια ο Μάνος...
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:52 pm

Oκ δεκτό, ο Στέφανος με κάποιο τρόπο ξενέρωσε με την Εύα που τον έχει στο περίμενε (αν και δνε είναι τόσο στο περίμενε πια)! Γιατί να στραφεί προς τη Μελίτα? Και το πιο σημαντικό γιατί να στραφεί η Μελίτα σε εκείνον?

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από atreidhs Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:54 pm

Φαύλος κύκλος δεν είναι; Αρκεί να θυμηθεί κανείς τα πρώτα επεισόδια της σειράς. Τι εντύπωση έκανε τότε η Εύα; Δεν έμοιαζε αδίστακτη και χωρίς κανέναν ηθικό ενδοιασμό;
Τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει. Σε λίγο καιρό θα ξαναλλάξουν. Αργότερα, "Κύριος οίδε"...
atreidhs
atreidhs
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:56 pm

Αυτό ακριβώς. Η Μελίτα είναι η κόρη του ανθρώπου που ήρθε να εκδικηθεί. Προς το παρόν καμία σχέση δεν έχουν μεταξύ τους.
Εκτός κι αν το πάνε ξεκινάω να εκδικηθώ και στην πορεία ερωτεύομαι οπότε πάσο. Σ αυτή την περίπτωση όμως ευχαριστώ δεν θα πάρω αυτό το έργο το έχω ξαναδεί.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:59 pm

Μα γι'αυτό, εμένα τουλάχιστον, καμία απο αυτές τις εξελίξεις δεν μου κάνει για λογική. Και το είπα και χτες, νιώθω οτι με κοροιδεύουν. Ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μας κατα κάποιο τρόπο...
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 2:59 pm

atreidhs έγραψε:Φαύλος κύκλος δεν είναι; Αρκεί να θυμηθεί κανείς τα πρώτα επεισόδια της σειράς. Τι εντύπωση έκανε τότε η Εύα; Δεν έμοιαζε αδίστακτη και χωρίς κανέναν ηθικό ενδοιασμό;
Τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει. Σε λίγο καιρό θα ξαναλλάξουν. Αργότερα, "Κύριος οίδε"...

Νομίζω ήταν μεγάλο φαουλ το ότι έβαλαν την Εύα να ξελογιάσει το Νικόλα.
Η Ελληνική κοινωνία δεν συγχωρεί σε μια γυναίκα όσα συγχωρεί σε έναν άνδρα.
Νομίζω οτι ξεκίνησε να γίνει ενα ερωτικο τρίγωνο με Μάνο Ευα Νικόλα, που δεν τράβηξε.
Μετά είδαμε ένα ερωτικό τρίγωνο με Μάνο Εύα Μελίτα
Τώρα έχουμε ένα τρίγωνο Στέφανο Εύα Μάνο
Και ακολουθεί ερωτικό τετράγωνο.
Υπερβολή
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 3:03 pm

Να προσθέσουμε και το Νόρα-Λουκάς-Νταίζη, Λουκάς-Νταίζη-Πέτρος, Νταίζη-Πέτρος-Αμαλία... lol!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 3:10 pm

Kι όχι τίποτε άλλο αλλά ΠΟΤΕ δεν ήμουν καλή στη γεωμετρία lol!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Mafalda Την / Το Πεμ Νοε 05, 2009 4:19 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Oκ δεκτό, ο Στέφανος με κάποιο τρόπο ξενέρωσε με την Εύα που τον έχει στο περίμενε (αν και δνε είναι τόσο στο περίμενε πια)! Γιατί να στραφεί προς τη Μελίτα? Και το πιο σημαντικό γιατί να στραφεί η Μελίτα σε εκείνον?

Υποθέτω ότι το συγκεκριμμένο στορυ θα το παρουσιάσουν ως εντελώς τυχαίο . Κανείς απο τους δυο δεν έχει στο μυαλό του κάτι τέτοιο και το φέρνουν έτσι οι συγκυρίες που γίνεται . Αν αληθεύει το δημοσίευμα , θα πρέπει να ερθουν έτσι τα πράγματα που να φανεί ξεκάθαρα το τυχαίο ,πλην όμως μοιραίο
Εξαρτάται παρα πολύ απο το πώς θα το παρουσιάσουν , και αν θα μας πείσουν γι αυτό
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης